13 června, 2024

Hodnocení událostí na Ukrajině

Hodnocení událostí na Ukrajině po 24. 2.

Vrátím se ke svému hodnocení událostí na Ukrajině po 24. 2. 22., aktualizovaném zde 1. 6. 22. a 25. 11. 22 Nemám na tom hodnocení v podstatě co měnit, jen si dovolím po 14 měsících zase některé věci dodat a zdůraznit.

– Největší poražený je dlouhodobě, nehledě na aktuální situaci a konečný výsledek je UKRAJINA. Poskytnout svou zemi jako bitevní pole pro souboj mocností a své občany dodat jako „kanonen futer“, to je „geniální“.

TO JE NUTNÉ 3x PODTRHNOUT A VYTUČNIT, TO BY SI MĚLI UVĚDOMIT PŘEDEVŠÍM UKRAINCI.


Ukazuje se, že být dána tatáž příležitost Fialovi a jeho pětikolce hladce by Zelenského a jeho kliku trumfli. S rozzářenýma očima by posílali český kanonen futer do zákopů.

Fialova pětikolka v disciplíně „vtažení země do války“ exceluje. Nezkazit jim provokaci s raketou poslanou do JZD v Polsku 18. tohoto měsíce Binden, Černochová už by měla kyrys, shodila by sv. Václava z koně a za zpěvu husitského chorálu bychom v houfu táhli na Moskvu.

Plně stojíme na straně našeho polského spojence i Ukrajiny, dnes opět bombardované teroristou Putinem. Nyní vyhodnocujeme prokázaný dopad ruských raket na polské území. Ať by šlo o omyl, nebo provokaci, je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska a nesmí zůstat bez odezvy“.

Jana Černochová
@jana_cernochova
Ministryně obrany ČR a poslankyně Parlamentu ČR za ODS.

Za to by ta pani měla odstoupit a být internována v nějakém dobře vypolstrovaném sanatoriu.

Česká vláda oproti většině jiných zastává ke konfliktu na Ukrajině prostor nenechávající ústupové cesty. Ničí základy české konkurenceschopnosti, tj. přístup k laciným zdrojům energie, což byl po dlouhá desetiletí základ pro prosperitu českého prostoru. Odmítnutí ruských surovin spolu s ovčím přístupem k naprosto šílené bruselské kvazi zelené politice nás zničí.

V bojovém zápalu se rozhodli vytáhnout i na Čínu. Připomíná to dětskou křižáckou výpravu z roku 1212. Bůh nás ochraňuj.

Kdokoli cokoli udělá, aby TIHLE vládci co nejrychleji zmizeli ze scény nejlépe do vězení, má mou úctu a podporu.


– Na druhém místě, nedaleko za poraženým z pelotonu Ukrajinou, sprintuje EU včetně ČR. Další sankce, odříznutí se od laciných energií znamená ztrátu konkurenceschopnosti EU a odchod do chudoby a zmatků. Zvláštní cena za střelbu do vlastní nohy.


Ochota střílet do vlastních nohou, aniž bychom vážněji poškodili protivníka, je naprosto udivující. Takový novodobý tanec sv. Víta.

Ukazuje se, že EU, chudáček, za to nemůže. Je mentálně nedostatečný, V centrále je paralýza, nevidí skrz zelený zákal, každý si do něj může podle chuti kopnout (útoky na nordstrýmy). BOŽE! Kam jsme to zase vlezli! Do čeho jsme to zase šlápli!

V EU si situaci leckteří státníci a velká masa lidí začínají uvědomovat, ale nevím nevím, jak uspějí proti vědeckému světovému názoru svazáků z centrály v Bruseli.


– Na celé situaci hodně prodělávají Rusové. Na dlouhou dobu jsou zpřetrhány vztahy s EU, s prostorem, který pro Rusy představuje nejpřirozenější směr spolupráce jak ekonomické, tak je to okruh, kam kulturně naprosto bezpochyby patří. Nasměrování na Čínu není pro Rusy to nejlepší ořechové. Když ale musíš, tak musíš. Za všechno se musí zaplatit cena.

Není co dodat. Snad jen, zbaví li nás Putin zeleného úúdělu, seženu pro něj čerstvé voňavé šeříky i v zimně v lednu.


– Vítězem (ve smyslu vítězství Pyrrhova) je USA. Rozesrala dlouhodobě vztahy Evropy s Ruskem, Zničila konkurenceschopnost Evropy, což je jejich dlouhodobý cíl. Bohužel se jím ale podařilo přitlačit Rusy k užší spolupráci s Čínou a to se rovná z dlouhodobějšího hlediska prohře.


USA mají našlápnuto k mnohem grandióznějšímu vyvrcholení. V boji o dolar a udržení hegemonie není žádná cizí oběť dost velká a nevylučuje se ani rozpoutání jaderného armageddonu. Pak už nás problémy s ropou, plynem a pšenicí nebudou zajímat.


– Vavřínový věnec vítěze si na krk pověsil žlutý závodník. Sitting Ping se usmívá. Ani Mona Lisa se nesměje tak tajuplně. Proč by se neusmíval, když si zajistil podporou Ruska, laciné suroviny zajišťující rozvoj jeho velké země na dekády dopředu. Číňany s Rusy v zádech může těžko něco vážně ohrozit, mají široký prostor pro manévrování.

Není co dodat – jen že si Číňan toho prostoru k manévrování patřičně užívá, stává se patronem urovnání dlouholetých nepřátelství, tiše podkopává dolar – sloup moci USA.

Za sebe jen prohlašuji – nedlužím nic ani Rusům, ani Ukrajincům, ani Američanům, ta válka, co se vede na Ukrajině, není moje válka, nebojuje se tam za mne nebo mé zájmy, nic dobrého pro mě z ní nekyne a proto vyzývám Fialu a pětikolku, nepodporujte válku, nefinancujte prodlužování, nezatahujte nás do ní. Zasaďte se o její co nejrychlejší zastaveni a minimalizujte co nejvíc ekonomické dopady. Nikdo nemá zájem vaši ideologickou zaslepenost platit životy a penězi ze své peněženky.

Admirál

183 thoughts on “Hodnocení událostí na Ukrajině

 1. Hlavna linia textu je – strata lacnych energii, strata lacnych energii, strata lacnych energii – co je ma po Ukrajine.

  Viem, ze pre vsetkych tu je slovensky premier asi rovnaky vnutorny nepriatel, ako vasa „petikolka“. Len chcem poukazat na jeho vystupenie vcera vo Viedni, na na pode Diplomatickej akademie. Staci si pozriet nadpis clanku. A spomenut si na jedneho nemeckeho kancelara, isteho Gerharda…

  https://www.postoj.sk/128780/europa-v-minulosti-predala-hodnoty-za-lacny-plyn-a-ropu-z-ruska

  1. Este doplnim.
   Len chcem vopred odpovedat na ocakavane reakcie zdejších zdejších.

   Kristus diablovi :
   Nejen chlebem bude člověk živ, ale každým slovem vycházejícím z Božích úst.

 2. Je možné i zmínit státy, které se snaží na tom vydělat každý z nich jiným způsobem. Polsko, Turecko a nejvíc Indie. Možná se přidá Brazílie. Naopak jiným neutralita a tlaky z obou stran dělají starosti Izrael nebo Srbsko se snaží nějak situaci a vymanévrovat a doufat, že čas jim pomůže.

   1. No jo, to my pracující v ústraní, potichu a s tlumičem, sbírajíc data a nechávajíc je tiše sublimovat, se nikdy nebudeme vyjímat v záři reflektorů, a na druhou stranu, při troše štěstí ani nebudeme v hledáčku státních autorit 🙂

    1. Není to zase tak dlouho, co perlila jako dnes Kovanda … Tzv.český ekonom je kvalitativně téměř stejná veličina jako český novinář …

  1. Ó, to si ještě počkáme. Tyhle krysy budou utíkat jako poslední.
   Až na pár profláknutých jmen, jsou to víceméně anonymní pisálci.
   Jedno jméno radím zapamatovat. Barbora Holecová. Ještě o ní uslyšíme.

   1. Jedno po druhém, napřed opustit loď a pak někde za bukem převléknou kabát…
    Stále platí přísloví „přízeň tisku je jako přízeň děvky“.

    1. Neurážet „děvky“ – nejen oproti tzv.novinářúm jde o navýsost počestné řemeslo … Krysa – to sedí lépe, i když i ona disponuje jistou sociologicko-společenskou hodnotovou hiearchií a disciplínou, což se o českém novináři říci nedá …

     1. To je z knihy To snad nemyslíte vážně od Richarda Feynmana – doslova : „Přízeň tisku je jako přízeň děvky”.
      A já zas považuji krysy, respektive potkany za velice inteligentní, kooperatvní zvířata a docela důstojné protivníky obecně.

      1. Nepamatoval jsem si dílo i autora, ale vím, že výrok klasika. Narážel jsem pouze na fakt, že v případě českých mediálních hyen, je aplikací klasikova výroku křivděno děvkám 😉 .
       S těmi hlodavci máte naprostou pravdu – jako velice inteligentní, s rozvinutou nejen sociální dovedností, je vnímám stejně jako Vy. Výraz krysa byl mnou použit kvůli asociaci …

   2. Omlouvám se za svoji neznalost té osoby – o koho vlastně jde… Persona stejného jména studuje na UK , jde tedy o mládě …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *