4 října, 2023

Babiš (ne)vyhrává?

Diskuse byla o tom, že Řehka už mluví o výběrové mobilizaci. Všechno ostatní ruším…. 🙂 Zakladateli díky za ten kýbl studené vody.

327 thoughts on “Babiš (ne)vyhrává?

 1. Potvrzuji.
  V posledních několika dnech jsem nevydržel a zareagoval na největší lži, kde jsem měl nezpochybnitelné důkazy. Odezva samozřejmě byla odpovídající Pávkově žumpě.
  Od včerejška jsou pro mne tyto odkazy (či jak se to jmenuje) nedostupné, avšak jejich majitele mám stále v „přátelích“ a oni mne také a na jejich stránku se dostanu.
  Z dalších zmizely moje věcné, slušné a neprovokující příspěvky. Vždy šlo o konkrétní věci, ani v jednom případě se nejednalo o názor, úvahu a pod.

 2. Kdo sledoval na Novinkách ten ranní rozhovor kandidátů tak si možnávšiml i vyjádření jenerála k Mnichovu. To prý nebyla zrada, ale jen pragmatické jednání, možná jsem to nenapsal přesně,. Ten kdo ví, tak ať upraví, ale rozhodně to prý nebyla zrada.
  To je ale svině, co? A ten Andrej mu to ani neotřel o hubu, tam se měl čeho chytit, stejně jako Zeman s tím vyjádřením číra ohledně Beneše a jeho soudu v Hágu za jeho dekrety.

  Proboha, rychle organizujme demonstraci dokud je čas. Včera bylo pozdě, snad už to dochází pomalu všem.
  Za mír.

  1. To má nalejvárnu od právníků a – bohužel – má pravdu.
   Z právního hlediska skutečně nešlo o zradu, neboť vojenská pomoc Francie byla podmíněna tím, že nám poskytne vojenskou pomoc i SSSR, a to současně.
   Což byla zcela nesplnitelná podmínka už dlouho před Mnichovem a všechny čs. vlády to sakra dobře věděly.

   SSSR totiž neměl tu pomoc jak k nám dostat.
   Po zemi to nešlo, neboť železnice přes Podkarpatskou Rus vedla asi 15 km přes území Maďarska.
   Vzduchem také ne, protože Polsko.
   Jediná prošmikotka byla vzduchem přes kousek hranice s Rumunskem. To sice vyslovilo souhlas, ale a) hrozilo, že letadla sestřelí Maďaři a b) SSSR neměl těch nákladních letadel dost a u nás snad nebyla vůbec žádná.
   Čs. vlády přesto za celých 20 let existence RČS nehnuly prstem pro vybudování problematického úsek na čs. straně. Místo toho rozhazovaly stovky mil. Kč za ruské emigranty, nesmyslné nákupy luxusních nemovitostí, korupci, sanace bank a podobně.

   Z morálního, bezpečnostního, ekonomického a politického hlediska o zradu samozřejmě šlo a ta měla docela vážné následky.
   Babiš nemohl mít, co by k tomu dodal, a už vůbec neměl co omazat Pávkovi kolem držky.

   1. Propána Jána Občane, co se vám stalo?
    Víte kašlu vám na řeči kterých v poslední době slyším spoustu, klidně k tomu můžete dodat, že jsme byli vojsky SSSR dobyty a bylo by to na stejné úrovni. Také nějaké sáhodlouhé řeči o obraně a podobně nemají naprosto žádnou cenu. Zrada je zrada a to co tady dáváte jako názor je jak by řekl Targus mletí hoven, Targus snad promine. Je zajímavé, že ty výklady se stále mění čím více chceme dehonestovat Rusa.
    Babiš prostě na to měl reagovat a šmitec. Pragmatické ořezání ČSSR , no to jsem ještě nikdy neslyšel.

   2. No, bylo to komplikovanější – oni si dali hodně záležet na tom, abychom nakonec plnění závazků ani nepožadovali.
    Británie je z obliga, ta pouze rozhodovala o jiné zemi bez této země. Smlouvu s námi neměla. (Byli jsme pro ně příliš profrancouzští a tak trochu se nelíbilo rozbití monarchie.).

    Každopádně ano, Mnichov byl z hlediska Fr a (z hodnotového hlediska, kterým se dnes tak oháníme), skutečně pragmatickým konáním – a zároveň zradou. Ono se to nevylučuje. Mnohdy naopak!

    Na stranu druhou – článek 5 své členy také nezavazuje k vojenské akci. Pokud bychom v případě napadení Polska spojenými Švédsko-finskými jednotkami pokrčili rameny se slovy: „Máte naši plnou morální podporu, ale nemyslíme, že je třeba aby za vás umírali naši kluci“, také to bude technicky pragmatické konání… a vlastně to také nebude zrada…

    (Podobně nám pustila žilou pevnostní linie a dodej zbraní Jugoslávii a Rumunsku (mnohé zůstaly nezaplacené). No a pouštělo nám žilou samo zbrojení. Dostali jsme se tuším až na 10 % HDP výdajů na zbrojení. A k čemu nám bylo…

 3. Před chvílí mi přistálo zajímavé video – je krátké a věnujte pozornost větě Pavla, jak říká, že Ukrajině pomůžeme vyhrát tak, že vstoupíme do války s Ruskem …

  https://www.nepodvoleni.cz/wp-content/uploads/2023/01/PP_vstoupit_do_valky.mp4

  Jinak doporučuji stále dávat věci do souvislosti. Dnes např. Řehka a jeho slova o „Výběrové mobilizaci“. Dále si např. všimněte, že nikdo neřeší nějaké naplnění zásobníků na příští zimu, naopak pilují se poslední možnosti, jak zamezit RF plyn a ropu prodávat – tohle nasvědčuje tomu, že se počítá s porážkou RF a tím pádem obnovení přísunu levného plynu. Dále jste možná registrovali, že např. v Moskvě instalují protiraketové systémy na střechách vybraných budov … proč asi? … protože chtějí napadnout USA?
  Dále, jsou nepřímé důkazy, že je tady parta šílenců, kteří se mají za vyvolené a veřejně razí teorii, že lidí je na planetě moc, že ji (jim) znečišťují, že jsou zbyteční atd. Do toho si dejte fakt, že my Slované jsme pro Anglosasy „ti z východu“ (viz. např „polský instalatér“ v GB).
  Sečteno a podtrženo, nikdo nebude nic namítat, když se „ti z východu“ navzájem vyvraždí (ubyde lidí na planetě) a USA na tom navíc finančně vydělají – vždyť oni neválčí, oni jen prodávají nebo financují zbraně a jejich nákup aty „půjčky“ budou chtít někdy splatit, že jo …?

  1. Ano, toto je vize posledních let. Detaily a načasování se těžko odhadují dopředu, ale projekt byl spuštěn a probíhá. Lidé si myslí, že se jich to netýká nebo to úpěnlivě nechtějí vnímat.
   Bezcitnost vidíte jak na straně těch, kteří nepovažují Rusy za lidi, tak těch, kteří s uspokojením píší o tom, kolik tam zničili „Ukrů“. Přitom ti Ukrové byli z velké části nahnaní ruskojazyční Donbasané. Dnes už tam honí i ty ze západních oblastí a postupně budou zapojovat i z dalších zemí.
   Budou tady zase komentáře, jak suprově ta denacifikace probíhá, když sešrotovali 100 Slováků, kteří tam ani nechtěli?

   Že jsme se ocitli v dost bezvýchodném postavení, je asi jasné, ale zhoršuje to i spousta lidí, kteří nechápou, že jde i o jejich kůži.

   1. Víte, že nejvíce, v poměru k počtu, padlo na Donbase obyvatel Zakarpatí, potažmo Rusínů??

    Nespolehlivý živel se musí zlikvidovat.

  2. Pardon, ale bylo de facto ihned prokázáno, že jde o fejk. Asi si to ještě nějaký čas bude žít svým životem, je to ale vystřižení „vstupu do války“ v předchozí větě (kde je taky řečeno, že to nejde) a nahrazení skutečných jeho následujících slov touto předchozí větou bez jejího dokončení, že to nejde. Vlastně takový „dabing“.

   Lidí na planetě je jako sraček, v tom měl pravdu už por. Hamáček, když tehdy jich nebyla ani polovina, co dnes. Bylo by spíš divné, kdyby někdo nevymýšlel, co s tím udělat. Kromě všeho ostatního i toto může být motiv, proč USA tu válku tak vehementně podporuje. Může/nemusí, pořád je to ale spekulace.
   Vzhledem k současný naprosto vyhrocený situaci mezi oběma stranami ale kromě střetu Ru – Ukr není jak nastavit situaci, kdy by se Evropa vybíjela navzájem a zpoza louže na to někdo spokojeně koukal. Ne tak, aby se do toho systematicky zapojila armáda či její část některého člena NATO. Ani neoznačená. Ne kvůli NATO, ale kvůli Rusku. Ti by to hned rozeznali a nikoho se pak neptali, co si jako o tom mají myslet. Automaticky by to začali pálit na druhou stranu, včetně Zálouží.
   Tohle moc dobře obě strany vědí, viz ta „ruská“ raketa v Polsku. Vlastně má teď NATO hodně co na práci, aby pohlídali další provokaci některého ukrajinského, možná i polského magora, protože to je doslova hra s ohněm, v tomto případě s ohněm jaderným celosvětovým. Jestli si někdo myslí, že by to šlo nějak omezit, je to mnohokrát méně reálné, než Bašta na Hradě.

   Je spousta teoretických studií, co by a jak by po ev. jaderné válce. Že jako život by se v některých nezasažených oblastech planety zachoval, že by se tam mohla rozvinout nová civilizace. No, asi mohla. Postapokalyptická civilizace. Jaké by ovšem byly ty právě postapokalyptické životní podmínky, tam žádná teorie nedohlédne. Kromě jádra nezapomeňme na chemické a biologické zbraně, které by neodmyslitelně taky byly použity, kolik zejména biologických věci by se u toho spálilo a kolik zase zmutovalo, to je na sci-fi román . Navíc by došlo k celosvětovému prudkému narušení atmosférických proudění a dalších dějů, který by ovlivnily obyvatelnost. Což možná nějak namodelovat taky lze , ovšem v optimistickém případě pouze v parametrech Mad Max.

   Takže pokud by mělo dojít k „plánovaně“ lokální válce v Evropě, zůstalo by jen u toho plánu, co nevyšel. Sice ne, že k ničemu takovému nemůže dojít. Může. Buď tak, že se nepodaří ukočírovat provokaci nějakýho ukr. šílence, nebo neuhlídat nějakou apokalyptickou sektu. Jestli by ale k tomu mělo dojít, je úplně, ale naprosto úplně jedno, jestli by „vláda vydala rozhodnutí o šedesátidenním nasazení „. Možná by to celý začalo právě v té chvíli, co by první vojenské letadlo bylo nad Krkonošemi.

   1. V posledním odstavci chybí, že by to z té lokální ihned přeskočilo vejš, ale to je asi úvahově automatické.

 4. Evropu čeká částečná mobilizace v případě války – šéf českého generálního štábu
  25.01.2023 – 14:58
  Evropu čeká částečná mobilizace v případě války – šéf českého generálního štábu | ruské jaro
  V případě vojenského konfliktu v Evropě nebudou stačit jen síly profesionální armády. V rozhovoru pro agenturu ChTK to uvedl náčelník Generálního štábu Armády ČR generálmajor Karel Rzegka.

  V tomto případě se podle něj bude muset zapnout celá společnost, bude provedena „částečná mobilizace lidí a techniky“.

  „Pokud budeme v dohledné době potenciálně bojovat s někým ve velké válce, kromě některých teroristických skupin, pak to bude Rusko,“ řekl Rzegka.

  Podle jeho názoru by to v případě války mezi NATO a Ruskem, například na východním křídle aliance, mimo území České republiky, okamžitě postihlo Českou republiku a samotná účast její profesionální armády by nestačilo.

  „Bude se muset zapnout celá společnost, bude nutné provést minimálně částečnou mobilizaci jak lidí, tak materiálních zdrojů,“ řekl Rzegka.

  Konflikt na Ukrajině vedl podle generála ke změně myšlení západní společnosti, která začala připouštět možnost války v Evropě. Země NATO včetně ČR nyní revidují své strategické dokumenty a připravuje se úprava obranné a bezpečnostní strategie.

  Veřejnost nyní podle Rzegky připouští možnost dlouhodobého vojenského konfliktu na velkém území proti silnému nepříteli. „To samozřejmě vyžaduje úplně jiný přístup k obraně a úplně jiný přístup k vytváření schopností armády,“ zdůraznil šéf českého generálního štábu.

  No a pod tímto článkem je spousta komentářů a věřte, že nechvalných. Srát se s náma už nebudou.
  Proboha , jak to řekl ten Hemingway.

  „Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“

   1. To oni si všimli i Vrbětic tehdy. A toho vyhazování diplomatů a Koněva .. někdo kroutil hlavou, že třeba jen zdivočelí papaláši, ale jiní psali, že domorodci jsou taky pěkně hysteričtí z ruštiny, tak se objevovali hlášky, že tam vůbec neměli v 45 jezdit a měli je nechat Němcům. Už tehdy.

 5. napsal Leo K. u Vlka na Kose:

  „Pane premiére,

  musím se zeptat – a určitě to bude zajímat i veřejnost – proč jsou rozbíjeny nenásilné akce politických oponentů a to i za přispění členů politické strany, které jste předsedou. Proč se jako vláda proti takovým nezpůsobům dost důrazně neohradíte. Proč, i v případě, že je to na policii nahlášeno, dochází k odložení případů. Už to není jenom bývalý jesenický radní Martin Lang a starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný. Při své nedávné návštěvě Děčína čelil expremiér Andrej Babiš (ANO) společně se svými příznivci střetu s lidmi, kteří na místo setkání dorazili vybavení píšťalkami a transparenty. Jak se ukázalo, nešlo o náhodné odpůrce. Akci proti Babišovi v Děčíně částečně organizovali tamní občanští demokraté. „Jestli se po mně nějakej senilní dědek ožene, tak ho nějak přiměřeně položím na zem,“ avizoval před akcí – na níž po Babišovi jeho odpůrci křičeli, že jej skoro nebylo slyšet – předseda místního sdružení ODS Děčín Jiří Čečrle, že není „zvědavej na agresivní seniory, kteří přeceňují své síly.“ Byl to Jiří Čečrle, který vyzval odpůrce Andreje Babiše, aby si ze skladu místní organizace vyzvedli píšťalku, aby Babišovi znemožnili jakoukoliv konverzaci se svými příznivci.

  Tento způsob „politického boje,“ rozbíjení setkání a schůzí nebezpečně připomíná praktiky SA. Protože jste mladší ročník, mohu vás poučit. Na podzim 1920 založil Adolf Hitler Ordnertruppen (Pořádkové oddíly). Začal do nich nabírat hospodské rváče, zápasníky a bývalé vojáky, kteří měli za úkol ochraňovat jej při jeho vystoupeních proti sociálním demokratům a komunistům, kteří se snažili jeho výstupy narušovat. Původně tedy tyto jednotky sloužily k osobní ochraně Hitlera a nacistických shromáždění. Dne 4. listopadu 1921 pořádala NSDAP velké veřejné shromáždění v mnichovské pivnici Hofbräuhaus. Po několika přerušeních Hitlerova projevu se členové, znechucení neustálým pokřikováním na Hitlera pustili do bitky s narušiteli shromáždění. Po této události přejmenoval Adolf Hitler jednotku na Sturmabteilung, zkráceně SA. A ta následně rozbíjela akce svých politických oponentů.

  Nechci tvrdit, že jde o totéž, ale trend napovídá, že nedá-li vláda dostatečně silný signál, věci se budou jenom zhoršovat.

  Jestliže se objevují vzkazy jako:

  Pokud šéf ANO vyhraje volby, tak si „vezme flintu a vydá se na svůj poslední lov“. „Toho raka, co v sobě nosím, už stejně nepřemůžu, ale pořád se ještě můžu stát pro své syny hrdinou,“ Buďto prohrajete, nebo zemřete. Nebo odstupte a tím si zachráníte nejen život, ale i čest. Je to jen na vás,

  Jediné, co je špatně na tom, že Monike dostala kulku v obálce, je to, že ji nedostala mezi oči rovnou z hlavně, Michal Dlouhý, Poděbrady

  Škoda, že tě máma nepotratila, ty prevíte. Tak si vem špagát a udělej to sám.“

  Musím se zeptat jak je to možné, co jste s touto zemí udělal.“
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 6. Malá ukázka, to funguje:

  Ráno byla na seznam.cz zpráva, že „Stovky firem oprašují krizové plány…“ Jde o to, že TOYOTA Kolín zastavuje zatím na měsíc výrobu, což spustí řetězec nucených odstávek, dovolených a propouštění.
  V 11:00 už zpráva na titulce nebyla a kupodivu nejde ani tak nějak snadno dohledat. Řekněme, že si pamatujete část věty: „Denně nevyrobí až tisíc vozů…“. Zadejte to do vyhledávacího pole na seznam.cz => dostanete stránku zpráv o Toyotě z r. 2021. Zadejte to k vyhledávání do Google => to samé.
  Pokud to chcete najít, pak přes Google a to napsáním do vyhledávacího pole:

  Denně nevyrobí až tisíc vozů site:.seznamzpravy.cz

  Ve výsledku to pak pak bude jako druhá položka. Takže, nelze říct, že by seznamzprávy neinformovaly, nelze říct, že by zprávu odstranili nebo znepřístupnili … jenom to udělali tak, že většina se holt k té informaci až tak snadno nedostane :-).

  1. Tohle a jeste horsi se deje uplne normalne.
   Musk cast tykajici se zverejnil, a jeste asi ne uplne vsechno.
   S nikym to ani nehnulo.
   Watergate byla proti tomuhle cajicek.

  2. Že by obava, že už neprodají? Ovšem na druhou stranu, akciový trh optimisticky stoupá. Sází na Pavla?

 7. Nevím, jestli se tu už objevil rozhovor s profesorem Ivo Budilem.

  Profesor Budil tuší skryté vlivy

  Otázka: Do jaké míry se stalo jakýmsi kulturním pop symbolem a je přijímáno v rámci neformálního společenského konsenzu to, že Andrej Babiš je zlo, že představuje všechno špatné, a ti snadno ovlivnitelní se přidávají k jádru, které Andreje Babiše takto označuje?

  Odpověď:
  Ztotožnění Andreje Babiše se zlem je povinným článkem víry příslušníků vrstvy, která ovládá veřejný prostor, mainstreamová média a akademické instituce. Je to názorná ukázka toho, jak tradiční náboženské kategorie přešly do moderního politického života. Většina lidí je konformní a v zásadě dodržuje vnější náboženské rituály a postoje, aniž je vnitřně skutečně přijme. Víme, kolik žilo v Čechách kolem roku 1500 autentických křesťanů a v roce 1950 přesvědčených komunistů? Nicméně identifikace politického protivníka se zlem, jak se to stalo v případě Andreje Babiše, je neomluvitelným zločinem pravdy a lásky, protože u lidí vnitřně zraněných, emocionálně nestabilních či frustrovaných může vyvolat skutečné násilné chování a touhu po krvi. Společnost může podobná vyhrocená démonizace běžného politického střetávání hluboce psychicky poškodit…“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zahranicni-toky-Prvni-mela-byt-Nerudova-Pavel-jako-aktivni-zaloha-Profesor-Budil-tusi-skryte-vlivy-727107

 8. SI DELATE PRDEL ?? Nebo je zavada nekde na nameserveru na vasi route ? Vas ucet se na FB normalne zobrazuje. 13,23 hod.

 9. Vím, že to není obvyklé :), ale musím tentokrát s Vidlákem plně souhlasit. Vše napovídá tomu, že s generálem v čele jde v první řadě o rozpoutání války proti Rusku. Národ je na to připravován médii na každém kroku. Profesor Staněk se někde zmiňoval, ze podle nějaké americké studie je rok 2023 posledním rokem, kdy USA mohou zahájit válku proti Rusku, kde by měli nějakou šanci na vítězství. Poté už Rusko + Čína budou technologicky jinde. Válka na Ukrajině evidentně má vést k oslabení a vyčerpání Ruska a zřejmě se chystá větší „přímý“ útok, který USA chtějí vést prostřednictvím východních evropských kolonií. Blbý je, naprosto neinformovaní voliči Pavla jsou rezistentní vůči jakýmkoliv argumentům, program antibabiš evidentně plně funguje. Sladuju diskuzi na Novinkách a vidím to teda dost beznadějně pro Babiše :(. Pavel dostal zřejmě nalejvačku a nevypadá, že by se mohl sám odvařit, což je vlastně jediná možnost. Jediná naděje je, že se stane zázrak, který způsobí to Pražské Jezulátko co Bábula nosí v kapse…

  1. Pavel je nadrilovaný a není nervák, takže nebude zbytečně blbě žvanit. Má taky pohodlnou většinu, takže nemusí sahat k zoufalostem.
   Má proti sobě partnera, který o Hrad nejspíš nestojí, a i kdyby, v diskusích proti přesile nemá šanci.
   Je to ložené.

   Kdybych chtěl být jízlivý, řekl bych, že Babiš svojí kandidaturou bojkotuje skutečnou opozici a zajistil Pavlovi Hrad. Ale myslím, že Babiš jede jinou strategii, sice v případě Hradu navenek konkurenční, ale v podstatě kooperativní. A cílí na volby parlamentní.

   Je otázka, jestli budou a v jaké formě.

   A taky jsem přesvědčen o tom, že Babiš, kdyby náhodou Hrad obsadil, by „dějinnému procesu“ nijak v cestě nestál.

   Mimochodem, o Maďarsku píší, že se tam Orbán zbavuje kolaborujících a vlastizrádných generálů. Asi nechce Maďary posílat do masomlýnku a chce, aby armáda nešla proti národu.

    1. Já jsem takhle uvažoval před volbami
     https://nautilus2.wordpress.com/2021/10/10/vitezny-rijen/

     předpokládal jsem, že Babiše odstraní od všeho vlivu a postupně zlikvidují. Hlavně jeho vlastní lidé.
     Ale poměrně překvapen jsem nic podobného neviděl, samozřejmě obsazují koryta a vystrkují jeho lidi, ale nemá to ten charakter, jaký jsem čekal.
     Pro mě to je známka, že Babiš pro ně skutečně není opozice, ale jen konkurence. Navíc taková, se kterou se dá dlouhodobě hrát společná hra.

     Já si myslím, že Babiše po víkendu ničit nijak extra nebudou. On je do značné míry jejich člověk a stahuje na sebe velkou část nespokojených. Tady na Kydech je to vidět extrémně, ale platí to i obecně. Už mu asi nebudou ochotni povolit vedení vlády, ale fingovanou opozici v parlamentu mu nechají, zejména pokud společně zlikvidují opozici skutečnou. Tedy .. v uvozovkách, protože SPD tady není žádná skutečná funkční opozice.

     1. Babiš je opozice proto ODS. Protože je konkurent o zdroje a má nejvíce opozičních hlasů.
      A protože po něm mainstream permanentně jde.

      Tvrzení, že není skutečná opozice, se nedá nijak obhájit.

    2. To bude zajimave, behem par tydnu se dovime, kdo Babis skutecne je. Podle toho, jestli ho zlikviduji, anebo ne. Normalne by meli.

    3. Pane David Dvořák
     Babiše zničí dluhy Agrofertu.
     Pokud si myslíte,že je Babiš skutečným vlastníkem Agrofertu a všech firem v zahraničí,tak jste na omylu.Babiš je jen kápo-maskot Agrofertu u nás.

    4. David Dvořák

     Wo co go??

     Babiš má majetek Agrofert.
     Zahraniční koncerny se na to jen třesou a Fyjala s modrými soudruhy, jistě dostanou všimné…

   1. No když jsem Babiše na těch Novinkách slyšel, tak mi fakt připadalo, že pracuje pro generála. Já u něj už fakt nevím, chvílema nevypadá, že by byl až tak blbej jak se projevuje, ale mám obavy, že mu v jistých směrech prostě nebylo dáno. Mám z něj pocit, že je v posledním tažení než že by cílil na parlamentní volby. By mě ani nepřekvapilo, kdyby z politiky odešel, co teď schytá výprask. A protože není úplnej psychopat, je možný, že s ohledem na svou rodinu to i udělá. Jako v Maďarsku by nemuselo být špatně, ale asi se tam nedomluvím :D.

 10. Tento pokleslý styl fejsbukového vyjadřování mi připadá poněkud nešťastný, neodpovídající stylu článků a vyjadřování zde. Otázkou je, nakolik který styl je stylem spontánním. Jestliže onen facebookový, byl bych nepotěšen.

  Věcně, pokládám za zásadně pro mě nepřínosné podílet se na historicky reminiscenčních velmocenských ambicích Polska o znovuustavení Polsko-litevské unie. Tak jako účast v historických tahanicích Polska s Ruskem, ve kterých Polsko začalo tahat za kratší konec.

 11. Tanky na ukrarujnu, ruská ofenzíva a kecy o výběrové mobilizaci by mohly (možná) pracovat pro bábu.
  Nikomu se nebude chtít rukovat a bába je jedinej, kdo mluvil o míru.
  Náš generální štáb pracuje pro Babiše 🙂

  1. Omyl, lidi jsou tak zfanatizovaný, že budou klidně řinčet zbraněmi. Já na to upozorňoval už nějakou dobu, že se tady cíleně zavádí nacizmus a fašizmus.

  2. Pithart

   Nepropadejte iluzi.
   V předvečer první světové bylo NEMYSLITELNÉ, že by taťkové a synové hnili na frontách a během 1 útoku na zákopy nepřítele, měli pravidelně statisícové ztráty.

   Na UA, v době Majdanu, také byla válka nemyslitelná. Pak převládli nácci a začali vraždit odpůrce. Pořád bylo ve hře nějaké spravedlivé uspořádání pro mnohonárodnostní, umělý, bolševiky založený, stát UA. Spolkové nebo kantonové zřízení. Vložily se do toho USA, stejně, jako svého času v Bosně. Porošenko s Jarošem, USA za prdelí, odmítli federalizaci UA a zahájili válku proti civilistům, protože východ UA tehdy nebyl militarizovaný. A už to jelo. Dnes Ukáčka na odvody, armáda honí po ulicích, polích a lesích, jako králíky. Nácci jdou dobrovolně, ale jejich kapacita je vyčerpána.

   Jak

   1. K tomu ovšem:
    „…Slováci mohou legálně do konce ledna/januára oznámit vojenským správám, že odmítají službu ve zbrani. V takovém případě v okamžiku mobilizace nesmí být občan povolán na frontu se zbraní, ale pozor, je v tom malý háček. Režim se vás může pokusit zbavit tak, že vás vyšle na čelo fronty v roli zdravotníků beze zbraně.
    Ale pozor, takový dokument vás může identifikovat jako nepřítele státu, cizího agenta a v době válečného stavu můžete být internováni jako nebezpečná osoba představující ohrožení bezpečnosti v době války. Tím na sebe jen upozorníte a hrozí vám, že dopadnete jako Ukrajinci, skončíte jako zdravotníci na frontové linii v případě mobilizace kvůli Ukrajině, kde je mortalita u Ukrajinců na Artěmovském směru 84%, na Slavjanském směru 76% a v Záporožském směru přes 60% na čele frontové linie. Je to doslova masomlýnek a TOS-1 Solncepjok nedělá rozdíly mezi ozbrojenými vojáky UA a jejich neozbrojenými zdravotníky….“
    https://aeronet.news/nemecky-denik-odhalil-neverejnou-informaci-ze-vlady-cr-a-slovenska-podporuji-myslenku-ze-se-vzdaji-slibenych-tanku-leopard-pro-sve-armady-ve-prospech-ukrajiny/

    1. A pak se dočtete tady v diskusi, jak je super, že sešrotovali tolik a tolik tisíc „Ukrů“ .. v našem případě za půl roku třeba i Čechů nebo Slováků.
     Proto jsem toho názoru, že efektivní a rychlá operace v loňském roce by byla bývala výhodná jak pro Rusko tak pro nás.
     Ale jestli si myslíte, že masomlýnek, do kterého po Ukrajincích budou postupně strkat i další národy a kde pod vedením oddaných vykonavatelů Vrbětic a věrných mopslíků USA nejspíš naše země bude chtít obsadit čestnější místo v pořadí, třeba i čelní, je dobrá strategie, můžeme se k tomu vrátit zase za pár měsíců.

     1. Re: gogo

      Rychlá akce by nevedla ke dvěma cílům, kterými se Putin nijak netají:
      – denacifikace,
      – demilitarizace.

      Konečné resumé:
      smeták v Kremlu FURT nechce poslouchat.

      A zbytek „jedině kulturního“ světa ho nechce poslouchat.

     2. Dalsi snuska lhani. Tady je valna vetsina lidi PROTI valce.
      Zjevne uz si nepamatujete, jak jste to tu tapetoval „strategiemi a obchvaty“ od sveho guru Jary, ktere mely za cil znicit ukrajinskou armadu.
      Stalo se z vas ubohe a zahorkle goo.

       1. Jestli je vetsina Cechu proti valce nevim. Psal jsem pouze o Kydech.

        Ja na novinky/ides/aktualne… nechodim, ale obcas tu diskutujici napisi, ze tam by do utoku troubili klidne hned.

        Babis to vyhodnotil, ze vetsina lidi valku nechce a podle toho nechal vyrobit billboardy.
        Uvidime jestli se trefil nebo ne.
        Zjevne se mu ale nechce to tvrde akcentovat, spis to jenom tak solicha.

      1. Ha ha ha, většina lidí je proti válce a proto má militantní pětihnus pohodlnou většímu v parlamentu.
       O senátu, ÚS a teď už i Hradu, ani nemluvě.
       A echtovní militant Mikuláš Bek, ministr pro evropské záležitosti, horlivý zastánce vzdání se práva veta, si brousí zuby na českého eurokomisaře.
       Dneska by už ten metál polepšený Ovar Ovarovič Bekovi radostně připlul na sako.

       1. To uz lidi neumi cist ani tady?
        Nasadte si bryle, nebo jdete k ocnimu.

        „Tady je valna vetsina lidi PROTI valce.“

         1. Vam neprijde spousta veci, ale to uz je vas problem.
          Naposledy jste tu vestil Bastovi 20 % a zpupne jste urazel kazdeho, kdo tvrdil neco jineho.

          1. Jojo, nakonec tu ted tvrdite, ze jsem to byl ja, kdo vestil tomu mimonovi 20 %.
           To jsou ale smutne konce 🙂

     3. I další národy….
      Slovanské. Germán na Rusa nepotáhne. Ovšem vzájemná redukce Slovanstva by někomu mohla vyhovovat.

 12. No jo, válka. Výhodou je, že nebude u nás a to přinese netušené možnosti. Víte, jak se my, vesničani napakujeme, až budeme pašovat jídlo do měst? Protože přijde hlad jako za každé války. To si nebudeme nalhávat, že ne. Kdo si nasyslil zásoby cigaret a nekouří, ten bude v balíku, jak s nima bude kšeftovat v nedostatku, který přijde. Šmelina zažije zase zlaté časy. Mileniálové, generace XYZ nebo jak se všichni ti hloupí fakani nazývají budou na frontě a nebudou zasírat diskuze. A ženský! Kolik jich bude. Mladé vdovy budeme přehazovat vidlema. 😀 A za nylonky udělají všechno. Co za nylonky! Za kus flákoty k večeři. Já bych chtěl být doktor nebo psychiatr. Zájemci o papíry na hlavu nebo nějakou jinou šikovnou chorobu, co by vyústila v modrou knížku budou nabízet takové úplatky, že bych do smrti nemusel makat. Asi si rychle udělám nějaký kurz alespoň na lapiducha 😀

  1. Jo kurz na lapiducha bude dneska to pravý. Asi toužíte po tom, tahat zraněný kluky v dělostřelecký palbě na Donbasu.
   A s tím pašováním. Napřed proběhne několik imaginárních vln prasečího moru, kulhavky, slintavky a ptačí chřipky, všechny chovy včetně soukromých budou vybité (kdo ví, kam odvezou zabité kusy, možná z nich budou konzervy pro armádu, vyrábět se budou třeba v Kostelci, Hodicích nebo Vodňanech). Soukromé chovy budou na povolenku, takže budou vědět co chováte (a můžou to přijít zabavit). No a pokud tam bude něco načerno, on se nějaký uvědomělý soused postará, aby Vás oznámil.

   1. Nebuďte přece takový naiva.
    Jídlo libovolné, například z Kauflandu preventivně dlouhodobě předem v množství větším než malém nakoupené v akci, lze samozřejmě naložit do slivovice (na Balkáně tak nakládají například hady). Potom je to dva v jednom. Demižon jako bonus.
    Takto připravený pokrm se zakope na neznámém místě a žádná kontrola ho nevyčmuchá, stejně jako dodnes nevyčmuchala štěchovický poklad.

  2. U vás na vsi se něco chová? Okolo mě akorát auta na výjezdy do měst do Hytlermarketů a Tesca.
   Já slepice mám, k tomu králíky, ale to máme akorát tak pro sebe.

 13. Německo oznámilo dodávku tanků Leopard na Ukrajinu
  25.01.2023 – 13:45
  Německo oznámilo dodávku tanků Leopard na Ukrajinu | ruské jaro
  Německé úřady oficiálně oznámily, že Berlín pošle tanky Leopard 2 do Kyjeva.

  V prohlášení německé vlády je pojmenován počet Leopardů, které budou dodány – mluvíme o 14 vozech.

  Německo navíc schválí dodávky německých tanků na Ukrajinu jinými zeměmi. Připomeňme, že řada evropských států má celkem stovky „Leopardů“.

  Vstávej země veliká a neb jsme zase o další krůček blíže k válce. Ne, že by to v RF nečekali, tak naivní zajisté nejsou, ale tlak na vedení státu od lidí, kteří to Německu nikdy nezapomněli bude již drtivý, nenechají zbytečně umírat své kluky. Tohle je skutečné překročení červené čáry a spousta lidí v RF má již rudý hadr před očima a já se nedivím, také bych jej měl.

  1. Berlín – Kromě tanků by teď měli západní spojenci Ukrajině dodat také válečné lodě a ponorky. Vyzval k tomu dnes v rozhovoru s německými televizemi RTL a n-tv náměstek ukrajinského ministra zahraničí a do loňského října velvyslanec v Německu Andrij Melnyk.

     1. CSS Kardinál Miloslav Vlk je na dně Vltavy – prý ji přestavují na ponorku… ale Černochová chtěla koupit novou letadlovou loď od amíků – tuším že CSS Karel Gott, která měla chránít břehy Královce.

    1. Možná se Ovar Ovarovič vzdá i svého gumového člunu. Daruje ho Ukrajincům i s kapitánem Ovčáčkem.
     🤔

  2. Re: Hnidopich

   Ti kreténi úplně ignorují, že v Rusku i v zahraničí chodí na 9. května v průvodech „nesmrtelné pluky“.

    1. Ano jmenují, ale ti lidé co jsou jejich potomky a nosí fotografie jejich dědů na které jsou neskutečně hrdí jsou ochotni bojovat proti novému fašistickému nebezpečí které je ohrožuje. To je ten podstatný rozdíl, já nemám důvod abych šel bojovat proti Rusovi, to samé u mých dvou synů. Kolik z těch poblázněných kluků to myslí opravdu vážně a s odhodláním půjde zabíjet na východní frontu? Já myslím, že minimum. Co je ale nejhorší je fakt, že od první minuty se staneme legitimním cílem. Po prvních dopadech raket na naše území se odhodlání jen sníží, ale to už bude pozdě.
     Proboha , když jsme v loňském roce poprvé slyšeli jak ta kráva Černochová opatrně začala mluvit o mobilizaci a my jsme v tom tu mobilizaci skutečně již viděli v podobě Overtonova okna a mainstream se nám vysmíval a ta poblblá mládež by nás za to nejraději ukamenovala tak i já jsem doufal, že to nemusí nastat. Dnes je jasné, že to nastalo. Ano nastalo, ne že ne. Je nutno uspořádat největší demonstraci mírových sil, teď hned, včera bylo pozdě. Serme už na keci o volbě prezidenta, to nemá cenu. Jdeme volit Andreje, ale to naši věc nevyřeší, proti vrahům, kteří se již rozhodli musí nastat něco jiného, začněme to brát vážně, s válkou vše končí, válka je vůl. Miluji vnoučata , miluji své syny , miluji svou rodinu tak jako vy všichni, nenechme je zabíjet.

     1. Kdo to sledoval 8 let na Ukrajině, ten není tolik překvapen.
      Naši spojenci, ke kterým máme ty závazky, nás do války naženou velmi rychle, jestli to bude potřeba pro jejich cíle.

     1. Ty pluky jsou nesmrtelne? To preci neni mozne, pluk je zakladni takticka jednotka, ktera se da kdykoliv rozpustit.

      1. Kromě těch nesmrtelných, ty stačí když pochodují, ani nemusí bojovat.

       Ony musejí být nesmrtelné, aby se jejich počet nezmenšoval. Totiž, jak Targus správně říká, oni s sebou nosí fotografie svých rodičů. A teď pozor .. každý člen nesmrtelného pluku má dva rodiče. Každý z těch rodičů má zase dva rodiče .. takže na jednoho člena dnes připadaly v generaci prarodičů už 4 osoby (a v dalších 8, 16 …).. je vidět, jak rapidně by počty klesaly.

       1. Jedine reseni vidim v zacleneni nesmrtelneho pluku do tankove armady. Tim by se ty vase mamlasovske dichotomie vyresily jednou provzdy- jako neexistujici, nikoliv pouze nesmrtelne.

        1. To by neměl být problém. Budou se společně kromě slavnostních průvodů taky takticky přeskupovat. Úspěšně.

  3. Tuhle jsem tu už psala,ještě na ně kříže a iluze bude dokonalá a včera koukám na zprávy z fronty, a oni na těch tankách kříže už nakreslené mají! Nějak se jim ta fasisticka válka zalíbila

 14. No, myslím že Andrejko si poslední chatrné stébélko naděje právě sám přetrhl svým vzkazem SPD, potažmo jejich voličům.
  A jinak ano, už začali, ani na výsledky nečekali…

  1. https://www.novinky.cz/clanek/volby-prezidenta-babis-vzkazal-spd-ze-nikdy-nebude-ve-vlade-40420972#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest205_redesign_feedu_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
   Je vidět, že tím prezidentem opravdu být nechce. Sám sobě vrazit K.O.
   Tady se psalo, že si to SPD posrala, a že to je její labutí píseň. Já spíš vidím, jak to dokonale hnojí Babiš, to si myslí, že v parlamentních volbách získá 51%? A nebo počítá, že koalici udělá s ODS? Pořád je to menší zlo?

   1. On ten Andrej je až nevhodně zlostný. Je ale oprávněně přesvědčen, že šéf SPD Tomio O. v politické praxi jen a pouze podniká. Když v cestovním ruchu se mu příliš nedařilo a nedaří. Jeho manévr s „osobnostmi“ z levého spektra (pánové David, Bašta, Foldyna …) ukazuje, že ač z povahy zarytý pravičák, nemá žádné zábrany. Slušný člověk by s někým, kdo se odkopal jako Tomio O., by do holportu jít neměl. V tom fandím Andrejovi. JiH

    1. Ona bude lepší koalice s Fialou, Rakušanem a Jurečkou. Alespoň všichni uvidí, jaký je Andrej „slušný „člověk.

    2. Ale ano, já vám rozumím, ale kde je strategie? A jak chce tedy vyhrát. Nemusel lhát, nikdo se jej na to neptal? Ptali se na případné jmenování, mohl odpovědět, že kdyby Okamura vyhrál o čemž tedy pochybuje, tak by jej nechal v prvním pokusu sestavit vládu.

 15. Jenom bych podotkl, co je to výběrová mobilizace? Jde o stejné kváky, jako jsou dezinformace a jiné podivnosti , kterými jsme krmeni. Pokud chcete vyhlásit mobilizaci , tak jde o právní akt, který musí být podložen nějakým procesem, napsán v právní podobě a tady narazíte na dost tvrdou právní zeď. Výběrovou mobilizaci právo nezná , protože kdo a kde bude a podle jakého klíče „vytvářet“ výběr? A teď si představte, že dostanete předvolání na „výběrovou“ mobilizaci, to je za hranou právních snů. Jde to udělat , ale formou dobrovolnosti , kdy vám VS pošle výzvu a tam vás budou přesvědčovat různým způsobem , finančně a jinak , zda byste jim nešel pomoci a zda byste se neprojevil kladně občansky a najdou se lidé, kteří se nechají přesvědčit a „narukují“ , ale jedná se o technické specializace, kterých má armáda nedostatek a ten dotyčný bude zařazen spíše jako občanský zaměstanec, než jako nějaký „válečník“. Tak vypadá skutečnost. Jinak to udělat nelze a jsou zde silná politická kritéria a u nás především veliká nechuť k armádě a všemu vojenskému. Představte si realitu , že vás někdo povolá a mohu si barevně nakreslit , jak zareaguje český národ kverulantů všeho druhu. Už teď jsem četl na netu nějaký koncept dopisu pro vojenské pány, ve kterém dotyčný oznamuje báječné vojenské správě , že je úplně fyzicky a duševně neschopen jakékoliv vojenské činnosti a že se tudíž může zúčastnit pouze pracovně a to ještě v omezené míře, jinak jistě vyjádří velkou loajalitu , že na Rusa se musí jít , to přeci každý podporuje , ale aby šel někdo osobně , tak to se významně směji! Tady si spíše válečnická politická sebranka a „válečnický“ hnůj uřízne obrovskou ostudu. Už pan Hitler raději nechal Čechy doma , protože dobře věděl , co je to za chásku a jak by dostali zbraně , hned by houfně zdrhli k nepříteli! Chudáci Němci ze Sudet museli rukovat, když chtěli do říše a mnoho jich zůstalo pod Stalingradem a jinde a po válce jim zase Češi „vyhověli“ a mazali do říše, kam tolik chtěli. Opravdu blbý osud našich „sousedů“ , kteří s námi byli kamarádi, jenom než je Hitler a krize 1929 zpracovala a je to tak škoda, byla to taková „veselá“ německá parta v těch horách na pomezí , kde bylo těžko , každý krejcar se musel obrátit a lidé se lišili při těžkém živobytí pouze tím, že někteří brebentili německy. Už je to pryč , teď je tam prázdno a možná , že je to dobře , protože v politických bouřích minulého století , by to také Sudeťáci i s námi pěkně odskákali.

  1. Re: PM

   Mobilizace JE výběrová a vy jste hnusnej Peleška, akorát fčilek honem nevím proč jako.

   Samozřejmě že mobi bude výběrová.
   Jako první půjdou řidiči, protože NEJSOU ani v civilním sektoru.
   Soudruzi budou taky stát o AjŤáky.

   A v neposlední řadě budou potřeba jakékoli kusy, které budou SILNÉ a dostatečně BLBÉ.
   Třeba na pozdější řízené odlovy masa určeného ke granulaci.

   Jakmile začnou ti zj*bi hulákat o obraně vlasti, bude to poslední vhodný okamžik k opuštění republiky.

    1. Všichni né. Někteří si pořídí modrou knížku , což ne bude moc složité.
     Dnešní mládež troí rozličnými poruchami, prvňáček bez papírů na hlavu je pomalu rarita.
     Jenom nevím, jestli se bude dávat modrá i diagnózám prokrastinace anebo enviromentální žal.
     🤔

   1. Kdyz si vzpomenu, jak jsem v odvodovem dotazniku ci co jsme to vyplnovali napsal, ze chci k autoparku… nejlepe jako ridic. A jak jsem byl po vyslechnuti vety „byl jste uznan vojenske sluzby trvale neschopnym“ byl smutnej…

    Kecam… bylo dobre, ze pak uz nasledovalo pouze neco jako „proti tomuto rozhodnuti se muzete do x dnu odvolat. Odchod!“, protoze bych o moc dyl vaznou tvar asi nedokazal udrzet. I presto, ze jsem si ty papiry na „C“ pak musel platit sam.

  2. Re PM:

   Poslyšte, Vaše logická úvaha je správná, ale pouze v případě, že se dodržují zákony. Abych to přirovnal – Vaše argumentace je stejná, jako kdyby Židy v Říši zachránily správně podané a precizně sepsané žaloby.
   Uvědomte si, že tady je delší dobu startována vlna nenávisti, boje proti dezinformacím atd. bez ohledu na nějaké paragrafy. V bojích za lepší zítřky jdou „omezující a zastaralé“ § stranou.
   Podívám-li se do historie, tak zatím lidé s jiným než provládním názorem nejsou označováni červenou hvězdou, znakem „Z“ nebo jiným symbolem a zatím můžeme chodit po chodníku a jezdit hromadnou dopravou, přestože jsme ruští švábi, dezoláti nebo lidé s nesprávným myšlením. Z práce už se vyhazuje, označování obchodů a živností těchto lidí bude brzo upraveno zákonem, který se již projednává. Ostatně už dnes je oficiální vládní postoj „odstřihnout“ od reklam weby s nevyhovujícím obsahem., což není nic jiného, jen v jiné formě. Pokud Vás zajímá co bude následovat, doporučuji stručný exkurz do doby nástupu nacismu v Německu.
   Válkychtivé vládě nic nebude bránit např. ve vyhlášení mobilizace pro ročníky, které ještě stihly a základní vojenskou službu a byli zařazeni např. na místě řidiče, spojaře atd. Zcela jistě uslyšíte, že jsme právní stát a můžete se bránit u nezávislého soudu, ale … ale mezitím Vás odvedou, projednání Vašeho případu bude nařízeno (pro zaneprázdněnost soudů) např. na jaro r. 2026 a pokud by i nějakým nedopatření jste v té době žil a současně soudce rozhodl ve Váš prospěch, tak tady máme na cestě pro pravomocný rozsudek ještě odvolací soudy a pokud by všechno „selhalo“, pak Ústavní soud, který bude novým prezidentem zajisté doplněn o soudce s patřičným ideologickým myšlením.
   Současně byste byl pravděpodobně označen za nepřítele vyspělé západní demokracie, proruského švába, příznivce agresora Putina … atd. a bylo by podle toho s Vámi zacházeno.
   Obávám se, že historie taky ukazuje, jak toto ukončit – v Německu to nazvali denacifikací a předcházela tomu drtivá porážka stoupenců tohoto myšlení.

   Stačí takhle?

   1. Ale patříme státu. Nebo své rodině. To po vás stát může chtít cokoli? Copak jsme se za 100 let,jako společnost nikam neposunuli?

      1. Nepatříme nikomu, stát jsme my, jen jsme připustili, že naši „statutáři“ nekonají v náš prospěch. A došlo k tomu tak, že poté, co se dostali na místa využili svého postavení k tomu, aby nás celkem sofistikovaně za naše peníze oblbli.

   2. Plně podepisuji a dovolím si přidat příklad z nedávné minulosti.

    V našich zákonech zůstaly pojmy jako epidemie, stav ohrožení apod… tedy někdy počátkem roku 2020, kdy desinformátoři psali s obavami o kovidu, se taky rozebíralo, zda vláda učiní nějaké kroky a mělo se zato, že pokud ano, bude to v rámci stávající legislativy. Kdy bylo třeba definováno, za jakých podmínek se co vyhlašuje, jaký pak je právní stav, jaké povinnosti státu, občana, organizací…
    A co se stalo? Uplichtili si speciální kovidovou legislativu a na závěr Babišovy vlády i povinnou aplikaci Pfizerovy injekce.

    Tedy neposuzujme buducnost optikou současného práva. Už jen proto, že právo neplatí, kdykoliv je to pro věrchušku nevýhodné. A kromě toho, mají několik velmi gumových paragrafů na kriminalizaci kohokoliv. A pokud ne otevřenou kriminalizaci podle zákona, mají už za poslední dekádu vybudované nástroje, jak člověka případně zlikvidovat bez užití práva. Profesně, společensky, brzy i fyzicky… podmínky a nástroje se budou přitvrzovat.

  1. Ostrava je plná velkých bílých plakátu s Generálem – hezounem. Prý je čas přestat lhát. To říká ten pravý!
   Doufám, že si všichni vidláci uvědomí starou selskou i židovskou moudrost. A že to trochu zarazí i Kavárnu.
   Dobré zboží se chválí samo!

   P.S.: Nějak mi Generál začíná připomínal jiného šviháka s knírem.
   Jmenoval se Josif Vissarionovič Stalin.

   1. Pro znalce historie s názvem Starý kocour
    Takovou hloupost bych nečekal ani od berrnarda kříženého s Jourovou a Čenochovou dohromady . Omlouvá Vás pouze to , že nevíte o kom a o čem se zmiňujete .

 16. Ne, AB nevyhrává.
  Je to jen malá ochutnávka toho, co příjde s Petrem Pavlem, Jourovou a ovládnutí celého systému jednou „pětistranou“.
  Ne, nevyhráváme.
  A čují to už i krysy jako Ječmínek, že si veří, že už můžou udávat radostně i s podpisem. Noví Pavkové Morozové vylézají z děr. Přichází doba Danů Pribáňů, Hrebenárů, Tumů, Šafrů, teď vylezou jak skřeti z Mordoru za svým pánem Sauronem…

 17. Nevím, o jaké rakvi tady Vidlák mele. Kdo by se s tím tahal, když máme mobilní krematoria a za „pošukiwany“ (nezvěstný) kus nemají pozůstalí nárok na nic.

  Má vize se začíná naplňovat. Asi si nechám přepsat příjmení na KASSANDRÁK.

 18. Jen menší OT, která ale vlastně ani není OT:
  UŠAtí soudruzi si pohnuli a přes Pšonkostán to už fičí. Všechny cesty vedou na Donbass.

  https://readovka.news/news/129331

  Ono to vlastně navazuje na ty fotky z Flushingu – Vlissingenu.

  A perličkapro gogoše – ta NEofenzíva v Ugledaru je namířena proti zkoncentrovaným silám VSU, které se chystaly na ofenzívu. Takže stejný scénář, jako 24. 2. 22

  1. Od cca víkendu se to tam rozmohlo nad rámec přestřelek a rozvědky bojem, takže s ofenzivou už nemám ten problém jako jsem měl ve čtvrtek/pátek.
   Ty obrněnce jsem viděl na videu už o tom víkendu.

   Tak teď zbývá zhodnotit, jestli je pro Rusko výhodné, že je tam posílají, nebo nevýhodné.

    1. Kdyz Rusum i gogo schvalil tu ofenzivu, ktera jeste vcera nebyla, tak cekam, ze si ted Rusove oddychli, a daji se do toho.
     On jim pak rekne, jestli to bylo dobre nebo spatne.
     Ma na to pry velmi spolehlive zdroje a analyticke mysleni.
     A Basta tech 20 % pry dostal.
     V jinem vesmiru.

     1. Pozor na to. Není vyloučeno, že ruský generální štáb bedlivě sleduje ty jeho třeskuté a jasné analýzy a upravuje své plány podle nich, ergo kladívko pro koho vlastě náš anál ytik kope? Aby nám kvůli němu nezavřeli web.

       1. Vidite, a jde jim to.
        Nastesti maji dost rozumu a vedi, ze delat pravo opak toho, co radi velky vseznalek gogo je zaruka uspechu.

   1. Re: gogo

    Rychlost přísunu bojové techniky přes území UA je regulována vypínáním elektrické trakce na železnici, jakož i regulací přísunu paliva. Jak pro motorovou trakci, tak i pro techniku samotnou.
    Když soudruzi montují na staré Kamazy polská licenčně vyráběná děla mizerné ráže z 50. let, je vítězství naše.
    Klidně už objednávejte bedny Bohemky.

    1. Nedávno jsem viděl takový seznam, je to jako když manželka píše, co koupit, ale dám to sem .. mají to být závazky zemí v dodávkách Kyjevu

     Spojenými státy
     ▪️100 BMP Bradley;
     ▪️100 pásových obrněných transportérů M113;
     ▪️18 155 mm samohybných děl M109A6;
     ▪️250 obrněných vozidel M1117;
     ▪️138 SUV HMMWV;
     ▪️100 kolových obrněných transportérů Stryker;
     ▪️Střelivo GLSDB;
     ▪️36 houfnic ráže 105 mm;
     ▪️1 baterie protivzdušné obrany/protiraketové obrany Patriot;
     ▪️6 baterií protivzdušné obrany Nasams;
     ▪️18 MLRS HIMARS;
     Kanada
     ▪️200 obrněných vozidel Senator;
     ▪️1 baterie protivzdušné obrany NASAMS;
     Spojené království
     ▪️14 tanků Challenger 2;
     ▪️600 střel Brimstone;
     ▪️30 samohybných děl 155 mm AS90;
     ▪️200 bojových vozidel pěchoty / obrněných transportérů;
     Polsko
     ▪️14 tanků Leopard 2 (s největší pravděpodobností modifikace A4);
     Francie
     ▪️40 kolových tanků AMX-10RC;
     ▪️obrněné vozy Bastion;
     Německo
     ▪️40 bojových vozidel pěchoty Marder;
     ▪️1 baterie protivzdušné obrany/protiraketové obrany Patriot;
     ▪️3 baterie protivzdušné obrany Iris-T + 3 radary TRML-4D;
     ▪️2 radary TRML-4D;
     Norsko, Dánsko
     16 kolových samohybných děl Zuzana-2 ráže 155 mm
     Česká republika
     ▪️120 tanků T-72M
     ▪️ 26-30 kolová samohybná děla Dana-M2 ráže 152 mm;
     Nizozemsko
     ▪️1 baterie protivzdušné obrany/protiraketové obrany Patriot;
     Švédsko
     ▪️50 bojových vozidel pěchoty CV-90;
     ▪️12 kolových samohybných děl ráže 155 mm Archer;
     Estonsko
     ▪️10 houfnic FH70 155 mm;
     ▪️10 houfnic D30 ráže 122 mm;
     Itálie, Francie
     ▪️1 baterie protivzdušné obrany / protiraketové obrany SAMP / T;
     Norsko
     ▪️Kolová samohybná děla Caesar ráže 155 mm

     1. takže.. není to málo, Antone Pavloviči?

      Zajímavé na těch dodávkách je to, že je považují za super věc jak zarytí huráukrajinci, kteří si myslí, že tím Rusko zničí, tak lidé od Vidláka, kteří jsou zase přesvědčeni o tom, že ty dodávky NATO techniky na Ukrajinu jsou ve prospěch Ruska.

      Pracují tedy ti organizátoři dodávek pro Rusko nebo zdejší mainstream pracuje pro Ukrajinu?
      Rozhodně mají hodně společného, nejen v této otázce.

      1. a nejzajimavejsi je to, ze at jsou seznamy dodaneho sebedelsi, tak to Ukrajincum moc nepomaha.
       Podle poslednich zprav z Kyjeva spis naopak.
       Mezitim se Rus naucil na zapadni wunderwaffen, vojaci se zacvicili, a rusti vyrobci zbrani uz vedi, co a kde vylepsit.
       Ted jeste par zapadnich tanku, Rus jeste potrebuje doladit sve RPG.

       Jenom jeden rozbity gramofon tady na diskuzi porad dolola blaboli o tom, jestli ty dodavky Rusum pomahaji nebo ne.
       Odpoved je primo pred nim na taliri, ale gogo radsi cumi do zeme.
       Takovy je od doby, co se odmlcel guru Jara.

        1. Mate stesti, ze jste tak daleko.
         Rika se chytremu napovez, hloupeho kopni.
         Na napovedu jste, jako obvykle, nereagoval, takze bych se musel uchylit k tomu druhemu.

     2. Re: gogo

      Ehm, nevím, co na to mám odepsat.

      Snad jen to, že těch slíbených 120 tanků T-72 už jaksi DÁVNO nemáme. Víte, co znamená slovo DÁVNO?

      Druhý dodatek – výzbroj typu „každý pes – jiná ves“ sebou nese obrovské nároky na logistiku, což bych si dovolil podotknout, ža na tohle to Ukři prostě nemají kapacity.

      Ale respektuju váš názor, že já jsem nejméně polodebil a logistika je zcela zbytečná pseudověda.

      O nějaké vycvičenosti vojska se taky bavit nebudem, že ne…
      … to zmáknou jatečné kusy pochytané ve Lvově a v Charkově…

      1. Tady po věcné stránce vůbec nejsme ve sporu – s tímhle vetešnictvím se pořádná válka vést nedá. Ale na straně druhé, každý kus, než se pokazí, může nadělat spoustu neplechy.
       A u nás, jak jistě víte, nejvíc obrněné techniky má Excalibur. Ti budou podle mě kanibalizovat ty tisíce vyřazených kusů a skládat z nich recykláty. A věřím, že budou fungovat, ne jako za minulého protektorátu, kdy se objevovaly sabotáže.

       V tom seznamu jsou tedy jak sovětské systémy, které Ukrajinci využivat dovedou, tak i zjevný šrot. Ale jsou tam i poměrně hodnotné kusy, mnohé z nich už prokázaly svoji sílu.

       I když odečtu ten šrot, pořád je potřeba se zamyslet, zda ty dodávky jsou pro Rusko hrozba nebo přínos.
       Řekl bych, že už začali dost hlasitě blábolit i vysocí představitelé Ruska. Nebo jen tak blafují?

       Měl bych jim poslat odkaz na Kydy, aby se uklidnili, protože ty dodávky jsou přece pro jejich dobro.

       1. Re: gogo

        Proč asi myslíte, že AČR musela hrábnou do svy lehce vyčerpatelných zásob 130 kusů T-72?
        Správně, Excalibur už nemá co repasovat.

        Kromě toho bych vás rád vyvedl z omylu jednoduchosti kanibalizace.
        Drtivá většina hromadně vyráběných výrobků chcípá na stejné závady, kdy se provozem opotřebí některý kritický uzel, či pouze součástka.

        Když to převedu do praxe – naprostá většina automobilů značky YYyyy, jmenovitě typu XXxxx bude mít v 80k km mrtvé přední brzdové kotouče.
        Proč?
        Protože to vyplývá z jejich vlastností daných konstrukcí a technologií výroby.

        A budete muset k získání relativně solidních brzd rozporcovat nikoli jedno pobořené auto, nýbrž třeba patnáct kusů tohoto typu, abyste POSKLÁDAL dva kusy relativně solidních brzd pro jedno opravené auto.
        Naprosto totéž platí u bojové techniky poškozené činností hnusného Ivana. Tam ještě nastává megaprůser v tepelné zátěži vraků, protože na explozi většinou navazuje požár, který znehodnotí kusy, které jsou při případném dalším použití naprosto k ničemu, protože mají působením tepla zničenou materiálovou charakteristiku.
        Přeloženo do češtiny – je problém OPRAVDU provést např. zakalení a následné popouštění (k. a p. jsou standardizované technologické postupy za účelem dosažení požadovaných fyzikálních vlastností /pevnosti a pružnosti/ výrobku) svařovaného pancíře sebraného někde na šroťáku. Jestli ty mašiny mají výdrž 30 % nového výrobku, je to moc.
        Ostatně PROTO firma Excalibur existuje, že…

        Vrátím se do praxe, je to totéž, jako byste si koupil auto, které by mělo místo samonosné káry z čínských hlubokotažných plechů slepenec z plastů, dřeva a lakovaného papíru.
        Možná by to dokonce i chvilku jelo…

        1. Já jsem nepsal o jednoduchosti, Já jsem psal o tom, že T72 je u nás již dávno nevyrobitelný. Tedy se musí kanibalizovat a co lze to objednat v Číně nebo v zemích, kde to ještě dělají nebo mají ve skladech. Drbky i v ČR.

         Já třeba pořád čekám, kdy soudruzi obsadí Podněstří. Nechápu, proč to dosud neprovedli a nezabrali ty sklady v Klobásné atd.. nebo že by jim to vydali dobrovolně, aby předešli invazi?
         Nevíte náhodou?

     1. Re: nemesis

      To je blbost. Je to nejspíš licenční poválečná výroba v PL, za základ k vývoji zbraně byly vzaty říšskoněmecké FLAK-y, které Ivan předělal na své potřeby ( ráže, pohyblivost, případná zástavba do nosiče).
      Vývoj už jel za války, ale výroa se rozjela až po WWII.

 19. A nejen FB, na YT už taky nenajdete všechny svoje oblíbené zdroje informací o situaci na frontě. Zmizel napr. Sana vo Floridě, Dmitrij Vasilec.

 20. Jestli si vzpomenete, na tom online setkání jsem říkal, že na FB byste neměli nijak a v ničem spoléhat, že to bude to první, co vám bloknou bez možnosti s tím něco dělat.
  A to ještě nepředstavujete skutečnou opozici (jak jsem ti tehdy myslel), pouze konkurenci 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *