8 prosince, 2023

Ani jeden, přátelé!

Dnešním článkem se musím vypořádat s jednou věcí, která v diskusích bůhvíproč hluboce zakořenila. Vždycky, když s tím někdo přijde, bývá to odměněno spoustou lajků i přitakání a má to hojnou odezvu. Velmi často se tento postoj objeví, když se diskutuje o tom, co bude po demonstraci a jak pokračovat dál.

Teď, když máme rok od první demonstrace a vlastně i rok od chvíle, kdy jsem se přidal k tlačení káry těchto protestů, uděláme si takovou malou bilanci:

Za uplynulý rok jsem měl možnost mluvit s ohromným množstvím lidí. Seznámil jsem se s novináři, aktivisty, influencery, politiky, podnikateli, milionáři i miliardáři. Můj dům hostil bývalé vojáky i vojáky ve službě. Hostil bývalé policisty, vyšetřovatele, i policisty ve službě. Naléval jsem víno členům aktivních záloh, úředníkům z ministerstev, i vysoce postaveným českým diplomatům. Ano, Jeníku Lipavský… z tvého rezortu se mi tady dveře netrhnou.

Měl jsem celou řadu i velmi podivných setkání s lidmi, kteří důsledně tajili svou identitu i přede mnou. I přes veškerou mou snahu, seděl jsem u jednoho stolu i s regulérními blázny a podivíny. Na mém dvorku bylo možné slyšet smělé i šílené vize a neuvěřitelné množství drbů. O všech a na všechny. Kdybych měl jednou pocit, že o moje blogování už není zájem, mohl bych se začít živit bulvárem. O většině politiků vím o to, co o sobě nevědí oni sami…

Setkal jsem se s řadou mých příznivců, kteří mě čtou od začátku, kdy jsem psal ještě u Vlka na Kose. Zažil jsem si útoky odpůrců i lecjaké podpásovky. Mám celou řadu podporovatelů, kteří pro mě dělají strašně moc. Seděl jsem u stolu s mocnými i bohatými. Všechny jsem hostil, všem jsem nabídl dobré jídlo a dobré víno. Všechny jsem zkoušel, jestli mluví stejně za střízliva i v podroušení.

Ne, dneska to nepíšu, abych všem poděkoval, i když by si to zasloužili.

Víte, celý ten rok jsem si dělal čárky, kdykoliv ke mě přišel někdo, kdo mi nabídl násilné služby. Kdykoliv přišel někdo, kdo mi nabídl, že pro mě někoho zbije, kdykoliv přišel někdo, kdo mi řekl, že je bývalý zpravodajec a nabídl, že je schopen zajistit jisté delikátní věci, kdybych potřeboval… kdykoliv přišel někdo, kdo měřil dva metry a řekl, že kvůli mě nabrousí vidle, či s beranidlem vyrazí vchodové dveře od Strakovky, udělal jsem si čárku.

Ani jeden, přátelé!

A to je moje odpověď na všechny diskusní příspěvky o tom, že bez násilí to nepůjde. Že dokud budou demonstrace poklidné, nikdy se nic nezmění. Že dokud nevytáhneme vidle a nebudou hořet ulice, vláda se nezalekne. To je moje odpověď na všechny apely gaučových válečníků, kteří z pohodlí domova radí, aby se přitvrdilo.

Dostal jsem během tohoto roku spousty rad. Dobrých i špatných. Dostal jsem spoustu nabídek pomoci. Dozvěděl jsem se spoustu užitečných i jalových informací. Získal jsem spoustu vynikajících přátel a prožívám velmi ryzí vztahy. Ale NIKDO, a zdůrazňuji znovu NIKDO nikdy nepřišel, že je ochoten spáchat ve jménu nového směřování naší země jakékoliv násilí. Ani ve chvílích těžkého opojení mým portským se nikdo nevychloubal, že by ve jménu protestů použil pěsti, natož pistoli.

Koneckonců i u toho muzea museli bitku začít policajti na rozkaz…

U nás má PreVítek Rakušan strach z pravdy, nikoliv z násilí. Ano, tak je to na prezidentské standartě. Pravda vítězí. U nás se žádný Chvilkař nikdy nemusel bát, že by proti němu Babiš nechal střílet. Žádný kandidát TOP09 se nikdy nemusel bát, že by mu nějaký SPďák rozkopal předvolební stánek. Žádný Schwarzenberg ani Drahoš nikdy nepotřebovali řešit pískot Zemanových příznivců a nikdy se od svých odpůrců nedočkali hozeného vajíčka.

A tak to také zůstane.

Naštvanost lidí roste. Životní úroveň se propadá. Vláda cenzuruje a utahuje šrouby. Mluvil jsem se spoustou lidí a setkal se i s velkými radikály. Ale neviděl jsem nikoho, kdo by svoje řeči o vyhození vlády do Vltavy myslel jinak, než v nadsázce.

Však se také podívejte, proti čemu vláda bojuje… proti dezinformacím přece. Toho se bojí. Bojí se argumentace, bojí se pravdy. Bojí se myšlenkové konfrontace. Proti násilí vládě stačí bojovat jalovými výzvami o nepřípustnosti kolektivní viny. Nic víc nemusí. Vykulenec nemá na stole stížnosti policajtů na násilí proti nim. Policajti nechodí z patrol dolámaní a oházení od kamenů. Na tohle se peníze vydávat rozhodně nemusejí.

Ale… chtěli vydat 150 milionů na boj s dezinfromacemi, měli na to obchodníka s deštěm Vrábela a jeho sémantické vize, měli na to zmocněnce Klímu, naše BISka s Koudelkou ve svých zprávách nemluví o ničem jiném. Oni se bojí pravdy. Bojí se informací. Bojí se pohledů z druhé strany. Oni se bojí, že budou usvědčení ze lži, že budou usvědčeni z neschopnosti, že před celým národem budou za hlupáky… ale nikdo z nich se nebojí, že by se našel nějaký radikální myslivec, který by vzal svojí flintu na kamzíky, našel si místo někde na střeše a ustřelil jim hlavu. Máme tu mraky držitelů zbraní, ale nikdo z nich na Bartoše nikdy nebude střílet.

U nás nebude žádná násilná revoluce. Na to je tento národ příliš zkušený. U nás je ve větší vážnosti Hus či Komenský, než Valdštejn nebo Žižka. Karla Čapka zná každý, ale kdo si pamatuje jméno nějakého legionářského generála? Pokud se bouříme, tak kvůli pravdě. My nekřičíme, že je nám třeba krve, abychom uhasili žízeň po pomstě. My nezpíváme o tom, že s radostí otrávíme a postřílíme naše nepřátele. Naše hymna není o slavných vítězných bitvách, ale o tom, že je tady krásně.

Ne, neznám nikoho, kdo by doopravdy chtěl vyházet poslance oknem. To se říká v hospodě či teple domova. Pochybuju, že by u nás existovala jediná skupina, která by plánovala nějaký atentát… To dělali naposled Mašínové. Míváme tu živé pochodně, ale i kdyby byl Péťa ještě desetkrát arogantnější a neschopnější, jeho služební limuzínu nikdy nezasáhne jediná kulka.

U nás se bojuje za pravdu a proti pravdě. A to se dělá slovy. Nikoliv samopalem. Nemá smysl argumentovat násilím. Není tu nikdo, kdo by to doopravdy chtěl.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

201 thoughts on “Ani jeden, přátelé!

 1. Pane Vidláku, máte pravdu, že žádný Chvílkář se nemusí bát, že by proti němu někdo nechal střílet, atd..

  Co ale uděláme, když Chvílkaři začnou střílet?

  Budeme jako Habáni?

  Budeme se ukývat v úkrytech?

  ,,Ti, kteří zůstali, se ukrývali v úkrytech (lochy)“…

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Hab%C3%A1ni

  Vy možná máte zásadu, kdo po mně kamenem, já po něm chlebem.

  Moje zásada zní, na hrubý pytel, hrubá záplata.

  Oko za oko, zub za zub.

  1. A tak se vyvraždí celé rodiny, ba i země. Stačí tu řetězovou reakci zahájit – i zvenku.
   (Čímž neříkám, že máme nastavit druhou tvář. Jenom konstatuji, jak to ve světě je.)

  2. Josef původní:
   Proč by chlívkaři měli začít střílet, když byli a jsou placeni touto vládou – pětikolkou?
   Nebyli to náhodou právě chlívkaři, kdo před čtvrt milionem lidí vyzývali ke svržení Babišovy vlády s tím, že pak už bude všechno jenom dobrý?
   A titíž chlívkaři si u toho nechali asistovat a mudrovat takové lidi, jako je Kartous, Geislerová, Vetchý, Svěrák s Uhlířem, nebo fakující Sandru Pogodovou? Asi, aby to bylo přesvědčivější, když na pódiu bude „elita národa“?

 2. Ještě k těm poplatkům pravdatelevize. Není to na palici platit, když si někdo zadupe? Chci, ať mi dokážou, že tu službu konzumuji. Ale echt důkaz. Jinak fakt nechápu o čem je řeč.
  To už si můžou vypotit slint, že zpoplatní každé desáté mrknutí.

  1. Právě proto, že na nás někdo dupe a myslí si, že se posereme strachy.
   Proto jsem tady psal o tom, ať šikovní právníci vymyslí kličku, za jejíhož použití to půjde ojebat.
   Nedostal jsem na tu svou výzvu žádnou smysluplnou odpověď. Objevily se jen hloupé kecy evidentně mladých lidí, kteří nakonec mávnou rukou a budou platit, jako mourovatí – zpravidla to budou voliči pětikolky, jakkoli už jsou ze své volby poučeni a někteří i vyléčeni.

   V ojebávání a vymrdávání se vším, co nám kdy bylo proti srsti, mají Čechové značné zkušenosti, erudici i praxi. Tak proč tyhle letité zkušenosti nepoužít i teď?
   Zvláště pak, je-li to evidentní svinstvo namířeno proti celému národu? Jako celku a pod naprosto průhlednými záminkami?

   Sama ČT, páchá evidentní svinstva doslova denně – pod zcela průhledným krytím tzv. „sponzoringu pořadu“ si ČT, placená ze státního rozpočtu, přivydělává viditelně komerční reklamou, jen jinak nazvanou.
   Bez tohoto „sponzoringu“ by ten film, často z archivu, jako nešel vysílat, nebo co to má znamenat, tenhle „sponzoring pořadu“?
   A co na to naši mladí šikovní právníci z mediální sféry?
   Nic, drží hubu, přestože vidí svinstvo.

   Já chápu, že mladí bystří právníci nepamatují tu dobu, kdy se vyjebávalo se vším, čím bolševik znepříjemňoval život i úplně obyčejným lidem.
   Ale není přece problém, zeptat se starších zkušených kolegů, jako se to dělá v jiných oborech, ne?
   Nimráme se tady v kokotinách a evidentní svinstva běží dál – a připravuje se další.

   Co navrhujete? Opět ohnout hřbety a nadávat v hospodě?

 3. Jenže ti odborníci, kteří tvrdí, že míříme k rovnému důchodu jaksi zapomněli na základní fakt. Pokud by jsme se limitně blížili k takové situaci, tak by lidé začali reagovat. Tedy ti s vyššími výdělky by jaksi odmítli dávat desetitisíce měsíčně s tím, že budou mít stejný důchod jako ti, co by dávali pár tisíc nebo dokonce nic.
  Třeba by změnili domicil.
  Tím pádem by celý systém krachl. Což měl v sobě zakódovaný již od Bismarcka (Průměrná délka života v Prusku jeho časů byla 45 až 55 let. Věk odchodu do důchodu však kancléř stanovil na 70 let!).
  Letadlo doletělo.

  1. Když kriminálníci vyhrožují, že nebudou platit daně. Tohle zavedl až Kalousek. Rajchl je ze stejného těsta, tak se těšte.

      1. takhle se získávají voliči, proto Kalousek zrušil solidarní důchody, aniž by si toho někdo všimnul
       když to zkusili žabožrouti, tak byly několikaměsíční stávky, až to vláda vzdala
       u nás ticho

    1. Já bych to s těma ajťákama takčerně neviděla. Mám dojem, že je to s něma jako s umělcema v 90tkách. Aj ti lenoši už zjistili, než platit ajťáky ta je lepší Naučit se mnohé sám, a že je nejvyšší čas přejít na původní , totiž že počítzač je jen opracovní pomůcka, nikoliv pán. Takže typuji jen otázklya času. Navíc – ty předpokládané výpadky proudu… kdy jsou PC na kulový…. hmm

    2. Z vyssich vydelku by vydreli nejvyssi zisky ,prave ty
     nejchamtivejsi zavislaci .
     Vlady a bohaci.
     Potiz je , ze delaji vsecko opacne..
     To je zase podobny a stejny zavislackym drogistum , ty nevymeni
     okamzitej fix, za tuny materialu /na kterym zavisi/, ale az zejtra.
     A nemuzou..

   1. 3. Anonym napsal:
    9 září, 2023 (14:50)
    Podle mého názoru nemusí jít o vyšší výdělky, ale o snahu z důchodového účtu vyplácet ,,sociální dávky“ voličům B5.
    Zaměstnanec a zaměstnavatel musí cálovat.

    Jak se liší důchod u minimální mzdy?
    V letošním roce 2022 činí měsíční minimální mzda 16 200 Kč.
    16 200 Kč 35 let 12 405 Kč
    16 200 Kč 37 let 12 891 Kč
    16 200 Kč 39 let 13 377 Kč
    16 200 Kč 41 let 13 863 Kč
    16 200 Kč 43 let 14 349 Kč
    https://www.finance.cz/536508-minimalni-mzda-a-duchod/

    1. Josef původní napsal:
     9 září, 2023 (21:24)

     Podnikáte a odvádíte ze svého příjmu sociální pojištění?

     Opravdu si velice vážíme všech, kteří podnikají a rozhodli se jít v životě vlastní cestou.

     Jen platí, že celková výše sociálních odvodů je velice nízká a počet OSVČ dlouhodobě roste.

     To vytváří dva problémy.

     Zvyšuje se počet bývalých OSVČ, které jsou ve stáří nemile překvapeny tím, jak malý mají důchod a žádají o dávky.

     Také se snižuje množství peněz, které do důchodového systému plyne.

     Podnikáme proto kroky, abychom i vám zajistili důstojný a férový důchod.

     ….Nově by minimální důchod vyšel na 8 080 Kč (aktuálně v roce 2023), nyní vychází jen na 4 810 Kč…..
     https://www.mpsv.cz/osvc

     1. Josef původní napsal:
      9 září, 2023 (21:27)

      Pak ,,odborníci“ NERVu, kteří hájí zájmy svých chlebodárců, naříkají, jak je průběžný důchodový systém neudržitelný.

      V cedníku vodu neudržíte.

     2. Manžel byl ročník 55 a už tehdy se vědělo, že kdo platil nízké daně, měl nízký důchod.
      Hodně jeho známých OSVČ, stejně starých, ukončilo činnost a nechali se zaměstnat. Stačilo dva tři roky a důchod se zvedl.
      Jenže byli lidé, kterým bylo proti srsti jít dělat a pracovat jako zaměstnanec, tak ať se nediví.

     3. Takže zaměstnanci budou platit důchody „daňovým optimalizátorům“, aby neplatiči ve stáří nestrádali?
      Nakakat!!!
      Jaký si to udělali, takový to maj´(což je ostatně jejich hlavní heslo).

     4. Jsem velmi rád, že Traktorista konečně hlasitě potvrdil to, co říkají levicoví ekonomové už minimálně 20 let – tedy že OSVČ jsou černí pasažéři (čest výjimkám, jako je Ládik!!! a náš soused).

      1. Původně se říkalo, že různá daňová a jiná zvýhodnění pro „podnikatele“ jsou jen na dobu přechodnou, než se to rozběhne, než se to lidé naučí.

       Nikdo nepředpokládal, že se jim ještě po 30 letech bude muset znovu ulevovat.

      2. No a proto si vy a my nemůžeme nikdy porozumět.

       Já jen marně přemítám, jestli z lidí vaší krevní skupiny mluví schizofrenie, závist, stockholmský syndrom, nebo nějaká vydařená kombinace předešlého.

       Když jste přijal to podobenství o černých pasažérech, tedy v něm pokračujme.

       Strojvedoucí vede vlak do totální katastrofy, nutí převážně násilím pasažéry za tu jízdu smrti platit (to si přečtěte ještě několikrát, abyste to v plném rozsahu pochopil), nemáte odvahu a schopnosti se tomu vzepřít, ale zato máte tolik nestoudnosti, že ohrnujete pysk nad lidma, kteří nejsou ochotni na tuhle vražednou hru přistoupit.

       Dokonce se ani nestydíte zadarmo navštěvovat tento web a psát do diskuse po libosti, přesto že právě tento web vytvořil a platil někdo, kdo je podle vás černý pasažér, kdo ví, jak k těm penězům na web a doménu přišel!

       Děkujte prozřetelnosti a Vidlákovi, že litterate už není moje. Takhle vám jen vzkážu, že jsme spolu skončili jednou provždy.

       Nepovažujte se mně ještě někdy napsat.

       1. Alefe, Občan je státní zaměstnanec a jako takového je nutno chápat jeho vyjadřování a možná i konání v životě.
        My, co jsme si jako „ičaři“ a přes 30 roků (já už od roku 1987 na tzv. „povolení k poskytování drobných služeb obyvatelstvu“) vydělávali vlastní hlavou a rukama, byli plně zodpovědní za svá rozhodnutí i činy, spoléhajíce výhradně na sebe, nikdy nemůžeme pochopit uvažování i jednání státních zaměstnanců.

        Jednoho bývalého mám totiž doma – žiju pod jednou střechou s učitelkou, která ještě donedávna chodila „brigádničit“ jako asistentka.
        Těžko jsem to trávil a nestrávil jsem to dodnes, přestože už toho po několika incidentech s inkludovanými a cizinci, raději nechala.
        Ona nechápe, či nemá ponětí o mnoha věcech, pro státní zaměstnance samozřejmých či neznámých, se kterými se „ičaři“ musí už léta potýkat.
        Nedošlo sice na srovnávání a na nálepkování „černými pasažéry“, případně „příživníky systému“, ale od jisté doby se už o těchto věcech prostě nebavíme.
        V tomto jsem s Vámi Alefe, plně zajedno.

        1. Mě především fascinuje to bezbřehé pokrytectví a prostoduchá nestoudnost: tak já jsem ve volném čase, získaném coby černý pasažér, za na národním hospodářství vyoptimalizovaných asi dvanáct stovek ročně tady udělal nějaký web, těch dvanáct stovek jsem samozřejmě dal zlovolně a potměšile do nákladů, abych jako každý OSVČ vyjebal se státem za každou cenu – ale to těm zaměstneckým lemplům vůbec nevadí! To si sem klidně budou chodit o mě otírat holínky, to je zřejmě v pořádku. – Nu, hlavně že to není v pracovní době; to by totiž byla krádež na jejich zaměstnavateli, který za ně odvádí socpoj za jejich plný výkon. A pokud sem v pracovní době chodí státní zaměstnanec, okrádá stát, tedy nás všechny. Černý pasažér, který na pokladně ukradl režijní průkazku.

         Když mně někdo nadává do černých pasažérů, musí počítat s nějakou odezvou.

  2. Na důchody by byla peněz spousta. Stačí prostě přestat vyhazovat za nesmysly. Škrtnout stíhačky, škrtnout stovky miliard na vojenské nesmysly, zrušit dotace na zelené píčoviny a oblepování domů po babičce polystyrenem a najednou bude peněz, že ještě zbyde.

  3. Presne…..Nektery vi ,proc byl Bismarck protestantskej genius , nejvyssi genialnosti/.
   Katolik to delal blbe s vodpustkama a musela proto vrchnost na nej postvat ,
   ty nespokojeny..Kazdej si mysli dodnes a ma to nauceny vzdelanim,
   ze to bylo nahodou..Nahoda , ze je jen nahoda a z niceho nic.
   Ze tehdejsi university a jejich zakladani , sireni vzdelanosti ,
   byly neco jako nahoda , na jenom nejaky pro lid dulezity , vzdelani a nebo co…
   Lid potrebuje to vzdelani a tak my dobraci vod kosti , sme rozhodli ,
   ze vzdelani lidu dodame.
   Tu ideologii zacpy mozku, vzdelavaci matkomoudrosti akademiku , darovanou,
   odedavna nam, vrchnosti , treba tou masarykovskou ,
   vydrzela pomerne dlouho zakorenena v obyc lidu , uz taky dodelava
   a este vedecky, mele z posledniho….

 4. Sice trochu mimo téma, ale:
  Dvousvetrová MPA oznámila, že chce dále šéfovat TOPce a že bude klást důraz na evropské hodnoty. Další, co deklaruje, že čeští občané jsou jí tak nějak úplně u p…

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pekarova-adamova-top09-predsedkyne-kandidatura.A230909_101145_domaci_prch

  Ne, že by mě to oznámení překvapilo, ale je dobré to vědět. Teď ještě aby si to uvědomili i libtardi (aspoň někteří).

 5. No, zrovna Hus byl u nas na zacatku 15.stoleti taky ve velke vaznosti. Zbytek je celkem obsahla kapitola v ucebnicich dejepisu.

 6. Pětikoala je v pohodě, mají podepsanou smlouvu s USA: Když bude nejhůř, opíší od Bilaka zvací dopis z 1968, jen vymění pár slov jako socialismus za demokracie. Násilí by jim jen dalo záminku pozvat si pomoc ze zahraničí. Takový vpád Pasovských 1611.
  Vláda potřebuje podporu lidí, kterou mají buď dobrovolnou (libtardi) nebo vnucenou zastrašováním opozice. Nejhorší formou odporu vůči vládě je pasivní rezistence. Vše slíbit a kašlat na to. Celá vláda je založena na zastrašování odbojných, proto tak tvrdé tresty politickým odpůrcům, které tím ale neumlčí.
  Nikdy nebudou mít dost drábů, aby dokázali pochytat všechny, kdo vládu nerespektují. Proti masivnímu tichému odporu v mezích zákona vláda nezmůže nic.
  Jakmile se vláda stane v očích lidí směšnou natolik, že jí pohrdají, pád vlády a změna režimu nejsou daleko.

  1. Bohuzel nikdo nema ani predstavu, vsechny potrebne informace jsou dostupne , k tomu…
   Jak nam vsem predhazovali Bilaka a jak to bylo ve skutecnosti ,
   co s Bilakem obratne zastirali /zhruba od let 60./a nebylo toho malo..
   Jsou vzdycky nekolik kroku pred nami..
   Vsichni vi , jak Walda zmizel do Usa. Nikdo nevi, jak to bylo doopravdy.
   Walka byl vyuzivanej pejsek , kterej hleda svoji pani, aby o nej pecovala.
   A delala si s nim co chce.
   Velmi prumernej , jinej pop zpevak , neprofesionalni ,neobratnej na jevisti , velmi zamestananej , bez znalosti not , dokonce reziroval opery..
   A byly jich davy.
   Turne do zahranici , cokoliv jenom a hlavne nepracovat praci.
   Organizace toho vseho ,manipulace , nikdo si nevsiml. A dodnes nevi.
   O rozdelovani na otroky a otrokare.Za kulisami komunismu a kapitalismu..

   1. Jestli ten Walda má bejt Matuška, tak ten si odchodem do USA moc nepomohl. Tady byl po Gottovi největší hvězda. O co si řekl, to mu dali, aby bavil pracující. Tam byl nula a tak objížděl celý Státy v dodávce jak pako, aby vystupoval pro těch pár emigrantů, co se na něj ještě pamatovali. A když si takhle oddělal zdraví, tak mu stará vlast byla ještě dobrá na to, aby ho v českém špitále dali dohromady. A to měl kliku, že už bylo po plyšáku, že se mohl vracet. Jinak by tam umřel mnohem dřív, protože na léčbu v USA by neměl.

    1. Re: polo

     Soudruh Walda měl f Emérice svobodu a dům. V Čechistánu měl ENOM domof-cype.
     To nepíšu já, to pravil soudruh Walda, když jsem ho jednou zahlédl v telce.
     Pravda – bez onoho „cype“. Toho jsem dodal já namísto uvozovek.
     Njn., kdo chce kam, pomozme mu tam. Život není peříčko.

     A vy jste stejně blbééj polo, jako já, protože neobdivujete soudruha Waldu a soušku Blechatou, nebo jak se jeho méně levná polovička jmenovala.

    2. Polo: Sproste klepy. Waldemar se mel dobre, Soustredil se na rodinu. Olga byla uspesna maklerka a potom i stavela baraky na zapadni Floride. Nemel absolutne problemy s lekarskou peci v Americe. Ze o nej pecovali i v Praze? Asi onemocnel, kdyz tam byl na navsteve. Do toho nevidim, ale nevidite do toho ani vy, zejo.

     Ztratil karieru, to je pravda. Mozna si toho uz uzil dost… Ja ho pamatuju jako privatniho cloveka, ktery o svetla podia uz nemel tak moc zajem.

     1. Jezdil sem každej rok. Za prvé pro důchod a za druhé, aby ho tady doktoři složili nějak dohromady, aby přežil další rok na Floridě, protože Olince se tam líbilo.

      1. Pro duchod si nikdo nejezdil. Posilaji to lidem primo do banky, ctvrtletne.

       Aby prezil dalsi rok na Floride. Haha. To jste se trefil. Soukromy bazen, spousta slunce a cely rok teplo a zelen — no hruza. Proto se vsici americti duchodci stehuji do Kanady. LOL

     2. „Nemel absolutne problemy s lekarskou peci v Americe.“
      „Ze o nej pecovali i v Praze? Asi onemocnel, kdyz tam byl na navsteve.“

      Ope tu lzete.
      V nekolika rozhovorech z USA se vyjadril, ze az pojede do Cech si necha udelat tohle i tamto.
      Jetli to bylo kvuli financim, nebo kvuli necemu jinemu, nevim.
      Ale on se s tim nijak netajil, nehrajte si tu na neznalka.

      Jinak mam radu znamych zijicich v USA, celkem movitych i na americke pomery. Hodne z nich jezdi na leto do Cech a hodne casu stravi v nemocnicich a po doktorech.
      Proc to delaji, to se muzu jenom dohadovat. Ptat se jich na tyhle soukrome veci nechci.
      Ale 99% vsi svetove zdravotni turistiky je kvuli penezum.

      1. Zlomyslny pisisvore Sakuro, rekla jsem, ze o tom (jeho ceske lekarske peci) nic nevim.
       Ptala jsem se zname, ktera Matuskovy dobre znala, ale nevedela. A to je jedna z jejich okruhu. Obycejny exulant jako ja, ktery Matuskovy znal jen z dalky, a ceske klepy nesledoval, nema sanci aby se neco takoveho dovedel.

       O zdravotni turistice nemuzu slouzit, nikoho jsem za ty leta nepoznala, kdo by jezdil jinam. Jen jsem kdysi slysela o jedne Cechokanadance, co jela autobusem z Vancouveru do Mexika nechat si udelat falesne zuby.

  2. O největších vladařích
   neví se skoro, že tu jsou.
   Menší lid miluje a velebí,
   ještě menších se bojí,
   ještě menším spílá.
   Věru: Nedůvěřuješ-li lidem,
   nedůvěřují též oni tobě.
   Jak opatrně užívali ti dávní
   svých vzácných slov!
   Úkol byl splněn, dílo dokonáno,
   a všichni říkali: Jsme samostatni.

  3. Pane Gerd.
   Smlouva s USA,není jen vojenská ochrana,ale i civilní,aby smlouva platila a byla plněna,bude i vláda prosazována tomuto cíli.Dokud bude v USA dosavadní trend i kdyby padla Fialova vláda,další vláda,musí být nakloněna USA.

 7. OT: Pro výcvik ukrajinských vojáků si dánská armáda musela vypůjčit tanky Leopard-1 ze tří muzeí
  Jedna věc je přislíbit několik přebytečných tanků ukrajinskému válečnému úsilí. Něco jiného je uvést staré tanky do provozuschopného stavu a vycvičit posádky k jejich obsluze – zejména když byly tanky 19 let uskladněny.

  Několik kusů Leopardů 1A5 vystavených v muzeích bylo podle všeho v lepším stavu než téměř stovka ve skladu. Tři muzea zapůjčila konsorciu šest funkčních tanků, „aby mohl okamžitě začít výcvik Ukrajinců“, uvedla dánská armáda.

  https://www.forbes.com/sites/davidaxe/2023/09/08/to-train-ukrainian-troops-the-danish-military-had-to-borrow-leopard-1-tanks-from-three-museums/

  1. taky mě vždy udivovalo, jak můžou lidé brát Západ jakožto dobro a lidské hodnoty, když staletí jen kolonizovali, zotročovali, vraždili, intrikovali a válčili – mají na svědomí tolik krve a slz, že by se to nevešlo do několika tichých oceánů

   ale média a školství (falešné) mají moc ovlivnit no………; Západ prostě umí nepokrytě lhát a má silnou propagandu….a neštítí se ničeho

   1. A co Východ ?
    Egypt, Asyřané, Hebrejové, Peršané, „arabští“ otrokáři a obchodníci s otroky, Mongolové, Avaři, Hunové…islámská conquista…ale i Čína, Japonsko…
    A je to – opět všecko špatně. Pouze téma hádek, kdo má většího.
    Hodnotu má výklad opřený o porovnání, tam kde se porovnat dá (např. okupace 1968 a My Lai, respektive celé vojenské intervenční angažmá SSA ve Vietnamu), jenže ono se mnohdy porovnává něco s něčím, kdy je to porovnání o ničem, “ analogizuje“ se nuceně, při použití takových propagandistických fint jako jsou záměrné zamlčování, záměrné polopravdy, zveličování, cejchování, logické klamy…….
    Půjčte si Toynbeeho(Arnold J. Toynbee) , jestli se chcete octnout v blázinci. 😀 Tam se ty východní civilizace mezi sebou mydlily tak, že na desáté stránce už nevíte jak vlastně tomu je a bylo.
    Vřele nedoporučuji, začněte raději jeho spiskem The Destruction Of Poland.
    ———————————–
    Hodnoty existují. Například tolerance jiných názorů (pokud samozřejmě nejsou ty jiné názory nic než výzvami k páchání maligního násilí, nebo pokud jejich jediným cílem je, při užití prostředků propagandy, umlčet či zničit nějakého člověka, nebo např. nějakou náboženskou entitu…a jsme opět u Pythagora a omezování bezbřehosti při pomoci parametrů).

  2. Skvely interview, Klara se pochlapila! Opravdu unikat. Pan intervjuk ji ale furt skace do reci, a neni schopen navazat na to, o cem ona mluvi, a neustale se vraci k pripravenym otazkam.

   Doporucuju. Zvlast tu cast o tom, jak v Rwande trestali, a resili tu hroznou nedavnou historii. Aby pak mohli fungovat jako zem.

 8. Tentokrát souhlasím z formou textu, nikoliv z obsahem.
  Holubičí povaha Čechů je neověřený předpoklad a částečně mýtus.

  Dosud totiž nikdy nebyli Češi v kotlince jako celek na pokraji přímého fyzického zničeni, tj. hladomoru, genocidní agrese, krutovládou polpotovskeho ražení a pod.

  Bílá Hora je dávno, týkala konfese, kdo přestoupil, měl klid, navíc Švédi jsou už zapomenuti.
  Bachův režim cílil na jednotlivce, německé represe stihli vyústit do genocidy Židů a částečně levicově smýšlejících lidí. (jak podotknul Targus, zaplať bůh za odsun) A po roce 48 se opět likvidovali užší skupiny obyvatel. Těch pár mlíkařů si ve velkých městech nikdo nevšiml.

  Nikdo z nás nebyl zatím takové v situaci, kdy se blíží někdo, kdo by vám a vašim blízkým chtěl podříznout hrdlo a zbavit všech statků nebo vás jen totálně pauperizovat a zotročit.

  Nechci se dožít toho, aby to nastalo.
  Fialová skvadra dělá vše, aby k něčemu takovému došlo, sice v jiných kulisách..

  Neručím za sebe.

  1. no ti němci chtěli zlikvidovat i slovany (tj. i většinu čechů), ale díky sovětskému svazu už to nemohli dotáhnout…..

   1. Jó,Němci,dvakrát už málem dostali Evropu do kolen a potřetí se jim to asi povede.Západní Evropa je ztracená ,deptaná migranty,uhlíkovou stopou,odstřihováním se od Rusa atd. a o osudu ČR a byvšího východního bloku se rozhoduje.

  2. Re: Anonym

   Ručte.
   Ručte a cvičte. Jako první doporučuji nácvik zvládání emocí.
   Vezměte si třeba příklad ze samurajů.
   Já mám vzhledem k věku a vzhledem ke splněným životním povinnostem vybráno.

    1. Re: Anonym

     Věřte tomu, že to cenu má.
     I kdybyste nacvičených dovedností nikdy nevyužil tak, jak předpokládáte nyní.

 9. OT:
  🇺🇦
  Okresný súd Prilutsky v Černigovskej oblasti uznal dôchodkyňu vinnou z oslavovania ozbrojenej agresie Ruskej federácie.
  Podľa súdnych materiálov žena doma použila ruskú platformu sociálnych médií Odnoklassniki, ktorá je na Ukrajine zakázaná a stlačila tlačidlo „páči sa mi“ na troch proruských príspevkoch, čo sa odrazilo na jej profile.
  Zo súdnych materiálov vyplýva, že žena priznala vinu a činila pokánie. Obžalovaná uviedla, že „konala pod vplyvom politických emócií“ a neuvedomovala si, že ide o trestný čin.
  Súd ju odsúdil na 5 rokov väzenia bez prepadnutia majetku.
  https://amp.censor.net/ua/news/3442248/pensionertsi_z_chernigivschyny_prysudyly_5_rokiv_za_layiky_v_odnoklasnykah_jinka_kaje_scho_nadyvylasya

  1. Homer re: Tak treba vybudovať tú demokraciu a slobodu prejavu ešte dôkladnejšie, veď sa tam bojuje za Prahu,Bratislavu,Paríž,Londýn, New Yourk. Obhajujú našu demokraciu a slobodu na Ukrajine a nejáka babizna dezolátka nebude rozvracať tento boj heroický boj …… Boha jeho, toľko bojov za ideologie som prežil ,až mi je na grcanie z toľkých ideálov ……

  2. A ukrajinská veřejnost mlčí…
   Se skloněnou hlavou se snaží přežít. Tak jako Němci na konci války. Tak jako my během protektorátu nebo po okupaci v roce 1968.

   To je příklad, kdy se naší populaci vyčítá pasivita a vytahují se termíny jako „gaučoví generálové“ atd. Není každý tak odvážný. Výkřiky ze tmy, to je česká specialita. A anonymní udavači. Díval jsem se na petici proti TV poplatkům, kolik že lidí si přeje zůstat v anonymitě. „Hodně dědečku, hodně!“ by řekla Nastěnka.

   Gaučový generál potřebuje upustit páry, aby nevzal do ruky něco příhodného a nešel na „Vidlákovu a Rajchlovu“ demonstraci rozbít kebuli tomu, kdo s ním nebude souhlasit.

   A někdo zase potřebuje upustit své větry a dělá to veřejně, čekaje obdiv.

   1. Re: všichni předešlí

    Ano, je to na grcanie.
    A jmenuje se to demokracie na ukrajinský způsob.
    V Čechistánu to je zase demokracie na pětikolský způsob.

    Dračí sémě je pilně zasíváno.
    Kdo seje vítr, sklízí povětšině bouři.

 10. Tentokrát si myslím, že Vidlák projevil nemístný optimismus.
  Násilí je něco, co se živí a roste samo sebou. Asi je zatím málo zoufalých lidí. Ale pokud to jednou začne, je to jako požár. Jedna krutost z jedné strany vyvolá dalších několik.
  Pamatuju se, jak jsem nevěřícně zíral v devadesátých letech na Jugoslávii. Ti lidé jsou nám blízcí způsobem života i geneticky. A najednou se začali navzájem vraždit neskutečnými způsoby. Mimochodem, už si nemyslím, že to začalo samo od sebe . Myslím, že do toho ohýnku bylo foukáno zvenku. A pokud by se to hodilo, zase to může někdo rozfoukat. Obávám se, že podobné metody jsou poměrně běžné.
  Někdo řekne: „Jižní národy to mají v krvi.“ To je poměrně rozšířené klišé. Podle mě jsou to kecy. Já si nemyslím, že by toho Češi nebyli schopni. Stačí si vzpomenout na vikingy, nebo u nás na husity nebo na procesy s čarodějnicemi.
  Hlavně to nesmí nikdo rozjet. Pak už to jede samo a je to k nezastavení. Čím víc násilí a křivd, tím víc lidí to chce vrátit.

  1. Preto má pravdu Kristus, keď hovorí: „Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nastav aj ľavé.“
   Požiar násilia a krívd musí zhasnúť u jednotlivcov.
   Čím viac takých ľudí, tým ťažšie sa spoločnosť podpaľuje.

   1. To si nemyslím. Pro mnoho lidí nastavení druhé tváře znamená jenom to, že se nemusí brzdit a omezovat na facky, ale že si můžou i kopnout.

    Spíš přemýšlet před tím, než někoho praštím. Být opatrný a zdrženlivý. Nevyvolávat vášně. Snažit se mírnit konflikty. Vyhýbat se situacím, vhodným pro provokatéry. Provokatérů bývá relativně málo. I rváči jsou obyčejně jenom oběti, jenom hloupější oběti.

    I tak si mysllím, že pokud by to tady rozjeli profesionálové, tak jediná šance je schovat se nebo utéct. Jsem přesvědčen, že na Ukrajinském Majdanu byla drtivá většina slušných lidí, kteří chtěli trochu lepší život. Všichni s nimi cítili. Evropští (i čeští) politici je podporovali. Hodná paní Nulandová rozdávala koláčky. To prostě nemohlo dopadnout špatně, že. Svoboda, demokracie.
    Nevzali v úvahu (respektive je ani ve snu nenapadlo), že na střechách jsou ostřelovači, kteří mají jiný úkol; – způsobit masakr.

    Obecně si myslím, že demonstrace jsou hodně problematický nástroj protestu. Použití tohoto nástroje předpokládá, že se strana, proti které se demonstruje a která drží moc, bude chovat slušně a demokraticky. Představte si před sebou členy vlády. Vidíte je? Opravdu si myslíte, že se budou chovat slušně, protože jsou přesvědčeni, že je to tak správné?
    Osobně si myslím, že je na uzdě drží jenom obava, že by přece jenom mohli být za své případné neregulérní jednání někdy v budoucnu potrestáni.

    A teď otázka: Jsou ty obavy dost velké?
    Já bych to tak neviděl. Napadlo by vás někdy rozhazovat stovky miliard, které nemáme, za věci, které nejsou nezbytné, když není vůbec jasné, jestli je bude někdy možné vrátit?
    Pokud by to dělali v jakékoliv firmě, vystavovali by se nebezpečí, že půjdou na řadu let do vězení za zpronevěru. Přesto to dělají, zcela bez uzardění.

   2. Náš Pán Ježíš Kristus byl ale s největší pravděpodobností pravákem.
    Takže by šlo ne o úder do tváře, ale o ponižující gesto, úkon….kdy se dotyčný ponižovaný poté možná otočil zády („nastavil druhou tvář“) , aby byl takto “ obdařen“ ponižujícím gestem, úkonem směřovaným do levé tváře.

  2. Ale oni to opravdu niektore narody maju v krvi … ja som vychodnarka, a u nas sa do bitky skace hoodne rychle … a dobra svadba je taka, kde sa aj nevesta pobije …

   Nie sme prebornici v nenavisti az za hrob, ale v rychlej reakcii ano …

    1. To bosorečka:
     Ano, tak to je. Ale jinak zlatí lidi, dají vám první poslední. Jenom je člověk nesmí na_rat, třeba tím, že si s nimi nechcete „štrngnúť“. Vyloží si to totiž tak, že jimi pohrdáte.
     Když to víte, i na východě přežijete v pohodě. Jenom ta vaše játra občas trpí…

     (Ostatně Poláci mají podobné rysy v povaze. Vím to bezpečně, jsem poloviční Polák…)

     1. Nikdy sa nesnazte prepit vychodnara 😀 … pokial nie ste etnicky Rus 😀

      Ale aj najvacsi ochlasta v dedine sa v pohode dozil 70 … dobre, v pohode nie, casto nemal co do huby, bo prachy ostali v krcme …

      1. Nesnažím. Ani východniarku!
       Máme totiž dvě v muzikálu. A vím, že když si nedají jednu, tak nemá cenu ani začínat natáčet. Jsou protivné a hádavé. A musím si dát taky, abych neurazil.
       Ale potom je to za chvilku hotové, protože jsou to hlasy od Pánaboha. Život je pestrý…

  3. Re: Venca

   Ano, máte pravdu. Ale jenom částečně.
   Ve své kratičké úvaze jste nezohlednil skutečnost, že v Čechistánu proběhlo po WWII. vyčištění prostoru, neboli odsun těch, kteří byli – abych to napsal politicky korektně – jednou ze stran, které foukaly do ohníčku u nás.
   Jestli to byla strana jediná, anebo těch stran bylo povícero, nechť si P. T. čtenář laskavě doplní sám.

   V Jugošce nic takového neproběhlo. A staré křivdy zbyly jako nevyhojený strup na koleně, skrytý pod kalhotami.

   Nicméně s vámi souhlasím, že spirála násilí se roztáčí velmi lehce a velmi rychle a obyvatelé Čechistáni vůči ní nejsou imunní. Až nazrají podmínky, bude stačit POUZE škrtnout sirkou.
   Jednu z podmínek již soudruzi plní. Začali zavírat lidi za to, co si myslí a nahlas sdělují druhým. To je první a nezbytný krok k zasetí DRAČÍ SETBY…

    1. Re: Sk

     Možná jste to zatím neodhalil, ale z jazyka českého jsem měl u maturitní zkoušky za jedna.
     Tudíž tak nějak tuším, co to bylo za chlápka.
     Kdysi jsem dokonce uměl zpaměti Baladu o tlusté Margot. Bohužel jen v češtině.

  4. Souhlasím se vším, co jste napsal. Jasně, že rozpad Jugoslávie byl orchestrován Spolkovou informační službou. Proč myslíte, že váleční zločinci z Jugoslávie (Ukrajiny, Litvy, Lotyšska, Estonska) našli bezpečné útočiště ve Spolkové republice? Ostatně, podívejte se do zpráv, dokonce i z mainstreamu, ze začátku jugoslávského konfliktu. Zapojili se tam ustašovci a další váleční zločinci, kteří dostali zbraně z Německa po armádě NDR. V Kosovu cvičila a vyzbrojovala UCK Spolková informační služba už v době, kdy byly na seznamu teroristických organizací USA.
   Jak myslíte, že to je na Ukrajině a v Pobaltí? Politiku tam mají v ruce lidé, kteří jsou personálně i finančně napojeni na emigrantské kruhy, tvořené především potomky válečných zločinců, příslušníků polovojenských a vojenských jednotek, které prováděly na území těchto zemí Holocaust a genocidu neukrajinců, nelitevců, nelotyšů, neestonců. Podívejte se, kolik vrcholných politiků v těchto zemí se narodilo v Německu, v Kanadě, ve Spojených státech nebo mají jiné vazby na tyto země. Tam se totiž uchýlilo nejvíce válečných zločinců, kteří dělali zločiny takové, které se i Němcům zajídaly. Němci byli totiž účelní, ti se, až na výjimky, v krutostech nevyžívali. Na rozdíl od Ukrajinců nebo třeba Lotyšů.
   Také si myslím, že Češi nejsou žádné holubičí povahy. Jinak bychom tady v našich třech Kotlinkách nepřežili do současnosti. Jen se nám, jak říkala paní poslankyně Válková, zatím moc nestalo. Jakmile půjde z tlustých do tenkých, uvidíme ten rachot.
   Nicméně si myslím, že jak se špičky vládních stran vyznačují mdlým rozumem, brzy nasadí, snad s výjimkou TOP09, nějakou únikovou strategii. Začíná to u pirátů, kteří nejsou úplně hloupí. Piráti jsou oportunisté, ti se nechtějí svézt s TOPkou.

   1. Jsou hloupí, tedy převážná většina. Chodím si občas číst na jejich fórum a i když občas tam někdo napíše něco co kritizuje současnou vládu, i když jsou její součástí, tak k tomu neopomene napsat, že Lipavský je báječný ministr. Prostě nejlepší ministr zahraničních věcí a že ho bude škoda, kdyby vládu opustili, takže jsou hloupí, protože Lipavský je všechno jen ne báječný, je to blbeček. A pokud ho považují za takovou hvězdu tak musí být hloupí.

 11. Já vám nevím….
  Obecně s Vidlákem souhlasím, ale za fakt považuji i hypotetický případ, kdy ani není třeba zabíjet, stačí jen přesvědčit, že jste k tomu odhodlaný. Doopravdy.
  U nás je zatím odhodlaných pramálo, vztaženo procentuálně k populaci, a to mám na mysli odhodlání ryze nenásilné.
  Když tak procházím centrem našeho statutárního městyse, zahrádky před restauracemi jsou stále plné šťastných a usměvavých lidí s plnými talíři a sklenicemi.
  Jak se ze své přirozenosti vyhýbám společenským akcím, na jednu jsem předevčírem mimořádně zavítal (otevření úžasného automobilového muzea, doporučuji). Spousta známých, všichni šťastní a spokojení. Jeden z nich to shrnul lakonicky: „Všichni jsme šťastní a spokojení, akorát republika je v prdeli“.

  1. Re: Godot

   Drze se zeptám, kdepak ono nově otevřené autíčkové muzeum „bydlí“?
   Stará auta mne brala od raného dětství.
   Nikoli proto, že bych byl od kolébky technický fajnšmekr, nýbrž proto, že jsem neskutečně lenivé hovado a autem bych nejraději jel i z postele na záchod.

  2. No, ono reálně se máme opravdu nadmíru dobré. Rozhodně patříme ekonomicky pořád ještě do té šťastnější části světa. Sice kvičíme, že jako hrůza, ale jinde by si takovou hrůzu dali rádi líbit.
   Hůř už to ale vypadá z delší perspektivy. Žijema na dluh, v blahé naději, ze dluhy nejsou od toho, aby se splácely.
   Mne osobně nejvíc děsí válečné choutky naší vlády a obecně Kolektivního Západu. Kdykoli může nějaký pošuk čapnout nerva a odstartovat třetí světovou. Tu první odstartoval nějaký Gavrilo Princip a tehdejší mocnáři ochotně spolupracovali.
   Navíc : Rozumní ekonomové rozumně upozorňují, že všechno spěje k jednotnému důchodu.
   Paní, která celý život dřela ve směnném provozu, třeba jako sestřička v nemocnici, dostane stejně, jako její jedna neoblíbená pacientka. Která neodvedla do erární kasy ani korunu, naopak čerpala dávky a grátis si léčila různé choroby z povolání, z nichž nejlevněji vyšla asi kapavka. Na základní ošetření má pochopitelně nárok každý. Na základní částku, nutnou na přežití taky.
   ***
   Žádný recept na tohle nemám, vymíráme, pracující generace tak velký soubor dlouhověkych staříků neutáhne, ani kdyby chodila po hlavě a odstrkovala se ušima.
   Takže se všeobecně karpédimuje, dokud to ještě jde, aby se aspoň dalo vzpomínat na staré, dobré časy.

   1. Už jsem tady to psal, že ekonomice vůbec nerozumíte. Budu parafrázovat Vidláka: neexistuje žádný přírodní zákon, podle kterého se musí penze platit z odvodů zaměstnanců. Vše to je jen nějaký lidský konstrukt, který se může obratem změnit. Výše penzí je jen odrazem politické vůle. Ve skutečnosti je podstatné, jakou část národního důchodu je společnost ochotna na penze vynaložit.
    Vymírají populace ve všech rozvinutých zemích a nevidím na tom nic špatného. Naopak, pro lidskou civilizaci to je jen dobře. Planeta je přelidněná a je nezbytností, abychom celosvětovou populaci zmenšovali. O své blaho se bát nemusíme, čím méně nás bude, tím menší úsilí budeme muset k zabezpeční svých potřeb potřebovat. Vidlák tomu asi bude rozumět. Pokud budeme hospodařit jen na půdách vyšší bonity, budeme mít větší výnosy při menší potřebě vstupů.
    V době ekonomiky 4.0 už prostě tolik lidí potřeba není.

     1. Re: Sk

      Granule pro pejsky, kapsičky pro kočky.
      Pro kocoury na vyšadce nic, protože by byli tlustí a nevyškrábali by se na vykázané místo.

     2. Vymírání populace není zbavování se dlouhověkých. Je to vymírání, způsobené větším počtem umírajících starých, než rodících se mladých.
      Pokud by se to netýkalo jen rozvinutých zemí, bylo by to ok, protože lidí už je skutečně tolik, co už v 50. říkal por. Hamáček. Protože to ale je jinak, i přes to vymírání v rozvinutých zemích planeta brzy narazí na populační strop. Ne, že by se třetímu světu nechtělo dál množit, pouze se lidi začnou vybíjet pro potravu tak, jak je to dlouhodobým standardem v Africe. Planeta totiž narazí i na modernizační strop a začne se afrikanizovat.

    1. jste zrůda, pokud se vám nelíbí růst populace, běžte do afriky, nebo indie, rozdávat kondomy
     nejlépe s celelou rodinou, už se nevracejte…

    2. To je zajímavé, že takřka všichni ti, kteří tvrdí, že celosvětovou populaci je třeba zmenšovat…..že nezačnou sami u sebe. Naopak – mnohdy píšou, že si tak zajistí blahobyt (pro sebe) v nějaké delší časové perspektivě.

   2. Stekate na spatnej strom , dluhy ma vlada , ktera je udelala..
    Neberte si ty miliardy tak na sebe a na svedomi…
    Nektery chteji si privlastnovat
    cizi majetek a penize a vy zase byste zhamtala nejradsi fsecky ty dluhy
    jinych ,na sebe a este si vzala horlive ,za ne veskerou zodpovednost..
    Ulevte si vod ty starostlivy snahy..
    Princip zadnou valku taky neudelal , to jenom rakouska vlada germanu..
    A porucnici za ni. A Rusko bylo nepricetne bohaty za cara.

 12. To je jako zapisek z Dejin strany mirneho pokroku v mezich zakona.
  Rok budoval kontakty na nejyssi urovni, aby si zajistil, ze mu nebudou nabidnuty nasilne sluzby.

 13. V USA se z protestů za řádné vyšetření a prověření podezření z volebních podvodů vyvinulo násilí. Těžko říct co šlo samo, co udělali provokatéři či záměrně špatná ostraha. Konec konců tady z celkem rutinní gumoléčby udělal revoluci až zásah tajných s „mrtvým“ studentem Šmídem.

  A z toho násilí pak byla likvidace veškeré tamní alternativy co se k tomu přichomítla. A jsou z toho kriminály dlouhé jak za Stalina.

  Nenechat se vyprovokovat, nenechat se strhnout.

  1. Jsou to debilové. Násilí je u nich běžná věc. Stačí se podívat na jejich “ hrdiny”.
   Mají to v genech. Jeden spravedlivý hrdina vystřílí vesnici plnou zlounů. Kultura nabité bouchačky nízko za pasem, jenom to zmáčknout.

   1. Jde o novou úroveň evropské pohádky, kterak chytrý a spravedlivý Honza přelstil všechny darebáky a získal princeznu. Ve skutečnosti Divoký Západ nikdy nevypadal jako ten ve většině westernů.

  2. Re: adx

   Řekl bych, že ty drakonické tresty budou mít dvojí ostří.
   1/ většina populace se zalekne
   2/ menšina právě pochopila, že jakýkoli pokus o nápravu systému po dobrém je k naprostému hovnu, tudíž je třeba postupovat ultimativně v duchu hesla – kdo nejde s námi, je proti nám. V případě dlouholetých žalářů je pak jasné, jak bude s „nejdoucími“ naloženo.

   1. pán Targus keď ono to končí takto: „nebudeme ako oni“ „slubili sme si lásku“ a stojí to za exkrement 🙂

 14. No, tak, jestli tomu dobře rozumím, tak článek není ani tak o rozboru našeho holubičího naturelu, jako spíš apel na nás před víkendovou demonstrací na udržení klidu, aby tam třeba někomu nehráblo v kouli a nedělal bordel. To beru. Druhotně to ještě čtu jako vzkaz (signál!) protistraně prostřednictvím zde špiclujících referentů, že naše strana plánuje být „hodná“ a tak ať svoje provokatéry taky drží na uzdě. Ale třeba čtu mezi řádky něco, co tam není, koneckonců brzo uvidíme :-).

  1. Spíš bych se divil, ṕokud by o apel nešlo a bylo to jen rozjímání. Ale připomínat to je jen a jen dobře. Už kvůli „našim“, aby si toho opravdu byli vědomi.

   Určitě se zase bude taky vícekrát připomínat, ať se všechno natáčí a ukládá, protože když se tomu dá i nejmenší šance, je „dvousetprocentní“ jistota, že proruští švábové ukáží svoji skutečnou tvář a začnou napadat mírumilovné kolemjdoucí, ničit jejich mírumilovný majetek, vykřikovat požadavky popravy ministrů (mírumilovných), provolávat slávu Kremlu (nemírumilovného), vážně budou zraňovat dohlížející a nezasahující policii. Mírumilovnou, to dodávám, I když to není nutno dodávat. Prostě konec přetvářky, celá země bude svědkem, co jsou ti demonstranti ve skutečnosti zač. Naplno se projeví jejich nemírumilovnost. A Rakušan v televizi zachmuřeně oznámí, že jeho shovívavost skončila. Před zrcadlem si to mírumilovně zkoušel mnohokrát, ten řev byl z Kolína slyšet až do sendražický automobilky. I demonstranti mnohokrát nacvičovali vše výše zmíněné. Pochopitelně taky konkrétně ti mírumilovní.

   Ono totiž vůbec ne, že o nic nejde a celý je to totiž stejně k ničemu. Je to sice pořád ještě odvážná myšlenka, ale kdyby to vyšlo a jeden z největších či asi rovnou největší eurohujer byl doslovně vyfakován a s ním celá jeho podivnobanda, kdyby byl vyfakován v té osobě eurohujera zároveň největší obránce demokracie a svobody lidstva. To vše právě ve chvíli, kdy se v Bruselu rozhoduje o zavedení nejrozumnějších a nejušlechtilejších kroků pro rapidní zvýšení kvality našeho života a na Ukrajině se rozhoduje o demokracii a svobodě lidstva, byl by to tuze krásnej moment ze života lidskýho. Tak krásnej, že to by byla taková škoda, nechat si jej ujít kvůli osobnímu rozhodnutí, že to celý je totiž k ničemu, vždyť kvůli krásným momentům ze života tu přece jsme…

   1. Je celkem evidentní, že režim v případě větších demonstrací sáhne k provokacím a násilí pod falešnou vlajkou, aby následně ze všeho obvinil organizátory demonstrací a každého, kdo se okolo akce mihl. Takové pak čekají exemplární rozsudky, dle aktuálního amíckého vzoru.

    Třeba šéf amíckých „Proud Boys“ dostal 22 let v kriminálu, ačkoliv 6. ledna seděl doma na zadku a na (falešném) „útoku na Kapitol“ měl nulový podíl. Prostě proto, že ho označili za bílého supremacistu (ačkoliv je to latinos kluk a s nějakými bílými nácky organizace nemá vůbec nic společného).

    Vidlák musí napsat ještě hodně takových článků, kde se distancuje od násilí a vyzývá ke klidu a neporušování zákona, jinak ho také může čekat 20+ let na Mírově, po amíckém „Démonkradickém“ vzoru. Ambasáda USA dá befel a už to pojede – to celkem reálně hrozí, až se pod vládou budou více houpat křesla.

    Pro jistotu jaksi preventivně… což platí pro Rajchla a kohokoliv dalšího.

    1. A ten voják, co při ataku na Kapitol hrdinně odprásknul neozbrojenou ženskou, byl nedávno povýšen na kapitána.
     Země neomezených možností.

    2. A to zas jo. Čím víc toho takto řekne a napíše, tím líp.

     Jak tam předposledně byl ten nášivka, strhla se tu bouře, jakej je ten Rajchl křivák, protože jej nalakoval. Hodně jsem o tom pak přemýšlel. A došel k závěru, že bych to taky udělal. Někdo to nedá, jsem pro něj tím svině a hotovo. Pro někoho je špatně Machiavelli, jehož citáty jsem sem nedávno dal, ale právě z jeho racionality a pragmatismu jsem u toho vycházel.On nášivka nebyl provokatér, ale všichni viděli ten humbuk, co okolo toho pak byl. Místo podstaty a důvodu demonstrace všude jen nášivka, Muzeum a nemilosrdnej Rakušan se svými větry.
     Nestalo se, tak se to nemůže vědět, ale kdyby to Rajchl neudělal, je až moc pravděpodobné, že by Rakušan pak dělal větry nesrovnatelně větrnější. Vůbec by nezáleželo na tom, jak organizátoři dopředu upozorňovali, to stejný pak na místě samotném, že tam lidi tohle nemaj tahat. Hlavně proto, že to s tím nemá co dělat, ale nejen proto. Taky právě kvůli Rakušanovejm větrům. Kapitol jasně. To je velmi vypovídající ukázka, „o čem to všechno je“. Ale stačí zůstat doma, právě Muzeum bylo názorný příklad toho, jak to celý chtěl zrežírovat. On se jen třese na to, aby pak všechny zabás a udělal z nich ty šváby. Právě proto bych to s tím nášivkou taky udělal.
     Je tu v komentářích, že to nejsou neschopní pitomci, nýbrž velmi schopní a všehoschopní mizerové. Což je realita. Nejen co do vládnutí, ale taky co do udržení u moci. Proto je tak důležité nejen netahat tam nášivky, ale uvědomit si taky, že každý musí tzv. popřít sám sebe, když bude mít touhu něco tučnějšího zařvat nebo do nějakýho prudiče (a že tam budou) aspoň strčit.

     Zas budu dlouhej, navíc všechno mnou psaný si velká většina jistě uvědomuje sama i bez mýho psaní. Ale stejně. Ještě jednou k nášivkovi. Kromě rakušanovětrů tam bude i mnoho demokratických mírumilovných médií. Stačí jeden strkanec nebo jedna ostrá nadávka. A už to fičí, že v pohraničí je vedle toho bezvětří. Mlčenlivý národ sedí u telky, kouká na zprávy. Znám jednoho jinak mimořádně pracovitého a spravedlivého (to je potřeba říct, protože tím jde o podstatu všeho) člověka, ten to tak má. Je z toho národa. A pak přijde, že teda koukal na ty zprávy. A že teda neví, co si myslet, když jsem mu říkal všechno možný, jak je to důležitý a že ti lidi tam fakt nejsou kvůli Rusku a výtržnostem. A přitom ve skutečnosti tam tahají ty nášivky a perou se u Muzea s policajty. S takovými já, hochu milej (je ode mě o dost starší, tak jsem ten hoch), nechci nic mít. Neboli přesně to, co nechceme a oni naopak tolik chtějí – dát mlčenlivým „důvod“ mlčet dál právě ve chvíli, kdy se mnozí z nich rozhoupávají tentokrát už nemlčet.

     Ale stejně se mi tam z mýho komentáře nejvíc líbí ta třetí část. To poselství o krásnejch momentech života lidského…

      1. Kdyby… Posuzování věcí, které se nestaly, je ošidné.
       V tomto případě mohlo/nemuselo dojít k tomu, že by režim eventuální nevšímavost pořadatele vůči Kainovu znamení na jeho demonstraci takzvaně „zprovoznil“. Vzhledem k tomu, že to znamení sám prefabrikoval pro použití proti čemukoli protivládnímu, to „mohlo“ je velmi značně ve hře.
       Takže, babo, raď. Tím nemyslím vás, mně poradila prevenci možného zprovoznění.

       A bez odklánění pozornosti, protože si ji to vedle toho všeho praskání, udávání a denunciace taky zaslouží.
       Vícekrát opakovaná výzva pořadatele – 3x prosím, počtvrté znovu, neberte to s sebou…, následuje podrobně vysvětlený soubor důvodů, proč nebrat. S tím. že vzhledem k nulové souvislosti demonstrace s Ruskem a znalosti toho, že režim na něco takového přímo toužebně čeká, jen se asi obává možnosti odhalení vlastní takové provokace, je z principu nesmysl to brát.
       Odpověď Nášivky – nasrat…

     1. jo. a taky mobily v pohotovosti a všechno točit. protože jinak budou k dispozici jenom videa sestříhaný do jejich verze … jako u toho pána s tou aktivistkou před sněmovnou (nebo kde to bylo)

 15. Dobře lidi, chodíme okolo té kaše dlouho.
  Tak co bude tím pověstným utrženým uchem které donutí Fialu jít na hrad s demisí?
  Média žádnou kauzu nerozmáznou, a ze stávky mají pětikolkáři doopravdy pořád jen prču.
  Generální stávka? No, hodně štěstí.
  A bůh s námi.

  1. A co se změní, když Fiala podá demisi a proběhne škatule , škatule , hejbejte se?
   Pro začátek by stačilo, kdyby si věrchuška aspoň trochu vytáhla hlavy z … píp … a začala se chovat aspoň trochu státorvorně. Aby ostentativně neplnila jen befele z Brusele a z Washingtonu, ale i aspoň malinko myslela na prospěch občanů ČR.
   V mém zájmu rozhodně není válka , ani další zvyšování daní a podpora šílených vizí, na úkor běžného života normálních lidí.
   Demonstrace je dobrý způsob, jak těm u volantu sdělit, že už je větší než malé množství občanů doopravdy řádně nas@aných.
   Že jim to sakra vadí je jisté. Kdyby ne, tak by tak horlivě neřvali po cenzuře a určitě by nezařízli bloggera Větvičku. Ačkoli jim je dobře jasné, že si tím popularitu nezískají, přesně naopak.

   1. Skatule hejbejte se… no prave. Videla jste na d-fens ten clanek o Fremrovi, tedy sire o bordelu v justici? Ten jim to nandal… docela touzim po tom, aby mu Klara napsala odpoved. Jestli to teda neni tak uplny hnus, jak to tam maluje.

   2. „pro začátek by stačilo …“
    ano, stačilo by to. a ne, nestane se to ani omylem, protože proto tam oni nejsou, vědí to a souhlasí s tím.
    to je, s prominutím, stejně mimoběžnej výkřik jako
    „Kdy už se ti politici probudí …“ nebo „Úplně by stačilo dodržovat platné zákony …“
    takže opakuju: oni nespí, jsou při vědomí, nejsou to hodný blbci, ale chytrý zlý svině, jsou tam právě proto aby škodili, dělají to vědomě a úmyslně a ohromně si to užívají.
    je-li do věci jakýmkoliv způsobem zapojená politika a/nebo ideologie, platí „Reverzní Occamova břitva“: primární motivací je zlá vůle a ta obyčejná blbost následuje až daleko za.

  2. Třaba sečtený potřeby? Třeba pět, a jaké to mají být, Oh, óóh pardon messieurs , taková sprostota, oh oh.

  3. Já bych tu stávku jen tak šmahem nezatracoval, Česko je plné lidí, kteří se klidně zůčastní i všeobecný šestihodinový hladovky (s přestávkou na oběd, eventuelně) když to pomůže naší věci!

 16. Jak to napsat… no, ona je to prostě škoda, že to fakt nejde. Samozřejmě se to všechno velmi nutně musí obejít bez byť i náznaku násilí.
  Mnoho lidí nesnáší takové ty řeči, že jó, kdybych já bejval moh… Sám je taky značně nerad. Ale tady mám výjimku. Do poprav, to rozhodně ne, ale představa pár po hubě, takových těch hodně ponižujících a co zůstanou na ksichtu červený podélný otisky po dlani s prsty od sebe. Do těch bych šel. To si v tom módu „kdybych já bejval…“ tuze rád představuju…

  1. Násilí je nejlepší způsob, jak přesvědčit váhavé, že opozice je fůůj.
   Násilník zpravidla velké sympatie nevzbuzuje, aspoň doufám. Většina lidí fandí spíš tomu bitému.

    1. No obcas ste vo faze, ked si nie ste tak celkom uplne isty, ktora strana je ta svina … a potom sa rozhodnete ze ta, ktora bije, nie ktora je bita …

 17. Já bych si tím tak jistá nebyla. Násilí je vtloukáno do hlav vším, koukněte se na většinu serailů, nějak se lidi změnili, stačí se kouknout tak okolo, po press, co toho je. Právní odměna „žádná“, maximálně rok či dva, a ještě se to omlouvá a jak se říkávalo, co neumí to se v base naučí, navážou stejně násilné kontaky. Copak je toho málo? Dřív. když se přijelo v noci vlakem v pohodě se čekalo na šalinu.nNebo tax, dneska před nádram hrůza a děs. A to taxi taky – kdo ví na koho narazíte, pokud nemáte odvoz. Já dřív chodila z odpolední jako jiní pěšky přes celé město. Dneskaza tmy ani na zastávku, natož někam jet.

  Jo jo bývávalo….

 18. To o čem Vidlák píše, může být výsledkem přirozeného výběru. Nevelký národ na tomhle místě. Kdopak z bojovných se mohl dožít plodného věku?

 19. Pouze k idealizaci Komenského.
  Podílel se údajně na otevření bran dobývajícího švédského vojska v Lešně.
  Podporoval ho nizozemsko-švédský zbrojař a obchodník s otroky Louis De Geer(někdy je označován jako „zakladatel švédského obchodu s otroky“). Dle Komenského “ velkoalmužník Evropy“.

    1. Aha. Tak jste si to vycucal z palce. No skvele. Holt v tomto svete nikdo nema na to, aby defenestroval krivaky do hnoje, ale krivaci na to maji, aby hazeli hnuj na narodni minulost.

     1. Rodina de Geer Komenského skutečně podporovala. Po vypálení Lešna po celé Evropě sháněla a vykupovala jeho díla, navrhla radním Amsterdamu, aby Amsterdam Komenskému poskytl azyl(= místo k bydlení a rentu).
      Podle historiků se Komenský dohodl s velitelem švédských vojsk, že Lešno nezničí. Tak potom Lešno vypálila protistrana.

      1. Re: Králík´62

       Dyť to furt píšu, že jste starééj a hnusnééj králík, kterej toho víc, než je zdrávo.
       Jen počkejte, až skončí Pětidemolice. To si vás pak Tenco najde a zúčtuje s vámi za to vaše drzé šíření pravdy a nelásky.

    2. Vevca ukoluje jine velmi rada.
     Misto aby hnula zadkem a otevrela google.
     Kdo vi, jak to tenkrat bylo, ale jak o tom mluvite vy i Kralik, to neni zadne statni tajemstvi.
     Bezne dohledatelne info.
     Ale Vevca vyzaduje jenom „pekne solidni odkazy“.
     Takze proboha nic ruskeho nebo dezolatskeho 🙂

     1. Chcete na nekoho hazet hnuj? Ano, chci dukazy. Z Matusky si mnozi Cesi domaci udelali takoveho toho kozla, na ktereho navrsuji vsi svou nenavist a zavist vuci exilu. A interpretace Komenskeho zivota, ze byl zradcem Lesna, ve kterem zil, aby ho mohli plenit Svedove… to opravdu chce dolozit. Jak dolozil Kralik, je to podvratacka interpretace.

      A proc bych mela googlovat kazdy spinavy klep, se kterym tady nekteri prijdou? Jste baceny pavlaci? At ti, co neco tvrdi, dolozi. Proc je jinak brat vazne? Ale vsak vy to sam dobre vite, ale rad stvete.

  1. O Komenském toho moc nevím, ale je pravda, že drtivá většina těch „hodných“ ikonek byli neuvěřitelní šmejdí a kolaboranti. I tady lidi adorují V. Havla, Masaryka a další a přitom……… Pokud mají katolíci pravdu a peklo existuje, tak se tam toho času nalézají – minimálně ten první.

 20. Tak dlouho budete dloubat do hodného psa (koně, berana, člověka) až zaútočí a bude chtít zabíjet. To je druhý konec pravdy. Že o tom oni nemluví? Oni to totiž ještě neví.
  Neví, že se jim jednou udělá rudě před očima a začnou zabíjet.

  (Jednomu spolupracovníkovi jsem dal pěstí do zubů a jeden jsem mu vyrazil. Po svém šéfovi jsem hodil složený deštník. Po jednom skladateli zapalovač. Netrefil jsem a zapalovač se rozprskl o stěnu. Ve všech případech jsem sice „prohrál“, ale situace se okamžitě zklidnila. Dostali ze mě na chvilku strach.)

  1. Kocour: Souhlas. Ty po mne bajonetem, ja po tobe chlebem? Sotva preziju.

   Delat vandalismus a bordel kolem demostraci je hrozny nesmysl. Tu tradici maji Francouzi, a co jim to vyneslo?

   Ale ve smyslu vitezstvi nad globalisty? Bez defenestrace se to neobejde. I kdyby aspon do hnoje.

   1. Souhlas. Frantíci imrvére zapalují auta a popelnice, provětrají si plíce a nic.
    Češi ani nic takového nemají v povaze. Když sešlost, tak spíš srandovní transparenty a humor.
    😻

 21. No …začne přituhovat…některé firmy už začínají dřít bídu s nouzí …myslím, že zkušenost je vám naprd, když není co do huby…může to být rychlé…

 22. Jméno nějakého legionářského generála.
  Co takhle Milan Rastislav Štefánik? Toho by měl znát každý dezolát, pokud je dostatečně hnusný, pořádně blbý a duchem o pět let starší, než hnědé uhlí.

  1. Jó Štefánik, francouzskej podržtaška a slovensky mluvící kolaborant, to ste trefil hřebíček na svoji hlavičku.
   Muheeee

   1. Re: Sasin

    M. R. ŠTEFÁNIK ukroutil z hovna bič a přesvědčil lidi, aby přijeli do Francie a vstoupili do Čs. legií.
    On sám v těchto legiích byl zástupce velitele pro věci politické.
    Ano, chcete-li, byl politrukem.
    Až vykonáte pro svou vlast tolik, co tento pán, můžete o něm začít mluvit.
    Nyní je váš čas držet hubu.

    1. A to psal něgde nějakej vidlák? Ahá, to myslíte ty légie co je poslali šĺohnout v Rusku to zlato na základní cihlu čekolandu? Jó a že tam pomáhali a chránili, to taky.

     1. Re: Sasin

      To, co jsem napsal o Šefánikovi, napsala soudružka historie a vy jste blbej, jak dlabané necky a víte hovno.
      Nazdar bazar.

  2. Radola Gajda. Kontroverzní persona, v paměti absolventů komoušských škol “ fašista“.
   Wiki však praví : „….Za německé okupace finančně pomáhal českým letcům prchajícím do zahraničního odboje, intervenoval ve prospěch některých perzekvovaných osob a odmítal spolupráci s Němci, či věděl o odbojových aktivitách svého syna. Po popravě odbojáře Bohuslava Seluckého přijal se svou manželkou Seluckého dceru za schovanku. Při oslavě padesátin v únoru 1942 vyzýval své příznivce, aby nespolupracovali s německými okupanty…“

    1. To je to nenápadné přepisování historie.
     Po dalším editu už to bude národní hrdina a vůdčí osobnost odboje.

  3. Jana Syrové zná asi také každý. Hodně vojáků z legií se stalo generály až později, třeba Josef Šnajdárek nebo Ludvík Svoboda.
   Mimochodem, zajímavé je, že v legiích bojoval i Zdeněk Štěpánek, zatímco jeho vnuk Erik Tabery nesnáší vše české.

  4. Já přidám další, skutečné vojáky, nikoli politika a „letce“ Štefánika (navíc měl generálskou hodnost jen propůjčenou od Francouzů)
   Jan Syrový, Ludvík Krejčí (velitel čs. branné moci v roce 1938), Sergej Vojcechovský (v roce 1938 velitel I. armády, co měla bránit Čechy), Radola Gajda, Alois Eliáš (protektorátní předseda vlády, popraven), Jaroslav Eminger, Jaroslav Fajfr, Antonín Hasal, Bedřich Homola, Karel Husárek (přednosta Ředitelství opevňovacích prací ŘOP), Sergěj Ingr, Karel Janoušek, Vojtěch Klecanda, Karel Kutlvašr, Vojtěch Luža, Rudolf Medek, František Melichar, Lev Prchala, František Slunečko, Oleg Svátek, Rudolf Viest, Hugo Vojta, Bohuslav Všetička, Otakar Zahálka. A další a další. Vybral jsem jen ty známější, ty co veleli v roce 1938, ty co popravili nacisté a ty co perzekvovali komunisté.
   Ovšem je pravda, že v legiích nikdo z nich generálskou hodnost neměl.

 23. Vidlák má pravdu, že násilí nepatří mezi českou politickou – či šířeji řečeno společenskou – kulturu. A to ani v malém, jako například násilné rozvracení politických shromáždění či schůzí, jako to prováděli „kulturní“ Němčouři při nástupu Ády nebo Konráda.

  Pokud se něco takového děje, je téměř jistota, že je to organizováno a placeno zvenčí. Většinou je za tím „obvyklý podezřelý“, tedy CIA nebo americký State Department. Jako házení vajíček na Paroubka nebo „červené karty pro Zemana“. Když – možná by bylo lépe napsat až – dojde k nějakým násilným akcím, nedej Špagetová obludo k atentátům; střelbě či výbuchům, je celkem evidentní, odkud uhodilo: Amíci.

  Ti totiž postupují podle vzorů a receptů a nějak moc nerozlišují, o jakou jde zemi a jaký je naturel a kultura obyvatelstva – je jim to úplně šumafuk, stejně nerozeznají Česko od Čečny. Jediná klika je, že v CNN mají stále globus z roku 1890 – jak se několikrát ukázalo – a tak ČR nenajdou, jelikož je tam Rakousko-Uhersko.

  1. Stačí si vzpomenout na mrtvého studenta Šmída/ Zifčáka . Zmrtnul přesně v pravou chvíli.
   Snad bude mít Vrábel dost pořadatelů, kteří nepřipustí ani náznak násilí.

 24. Není tu nikdo, kdo by to doopravdy chtěl.

  To bych s takovou jistotou netvrdil. Pokud někdo takový existuje a myslí to s násilím vážně a doopravdy, nebude ti to hlásit – už jen kvůli tobě. Jenom ten, kdo neví, za žádných okolností neprozradí.

  Abych trochu odlehčil: vzpomeň si na ten vtip, kdy zkoumali, který rozvědčík je nejodolnější. Vítěz té podařené soutěže nakonec tloukl hlavou o zeď, řka: Já si musím přece vzpomenout, nebo mě tady zabijou!

   1. Tomu se nedá zabránit, pán byl regulérní magor. Jako ten pošuk, co vraždil před bratislavskou Teplárnou. Ale to byly výjimky. Ve Spojených státech takhle trojčí masy , při útoku na Kapitol musela zasahovat armáda.
    Spojené státy – náš vzor.
    😻

    1. Žádná armáda „při útoku na Kapitol“ zasahovat nemusela, vše bylo „produkované“ jako ve filmu z Hollywoodu. Celý „6. leden“ okolo Kongresu byl nahraný, v režii FBI/CIA a jejich žumpoidních médií; jako bijci a mlátičky tam byli dovezení ukrajinští náckové z praporu Azov, kterých tam bylo plno. Policajti dostali befel tam demonstranty pustit, všichni měli své úkoly – byla to předem připravená a režírovaná akce, pro zničení odporu proti zfalšovaným volbám.

     Osvětlující je interview Tuckera Carlsona ohledně „6. ledna“ nebo ještě více rozhovor Stephena Gardnera s tím „Šamanem“ (chlápek s rohama). To je velice inteligentní cvok – na konci blábolí o volné energii a tajných vynálezech Nicola Tesly vskutku schizofrenicky – ale dokládá to pozadí akce. Můžete si zapnout překlad titulků do češtiny.
     https://www.youtube.com/watch?v=4tbf0Xa4bV8

    2. Ale Helo. Zadny „utok“ na Capitol se nekonal. Kdyz ukazal Tucker ty videa, jak tam toho „samana“ vedli sami policajti, a jak jim dekoval, tak je tak ztrapnil, ze ho hned pustili.

  1. Samozřejmě – toho osamělého vlka by se měli bát nejvíc, protože odhalit dlouhodobě organizovanou skupinu by nemusel být až takový problém, ale odhalit osamělého vlka, který už toho má dost a ve svém mozku uvažuje tak, že už není co ztratit….

   Je tu spousta lidí se zbrojákem, pokud máte prachy dá se koupit skvělá (i odstřelovací) puška se špičkovým vybavením (puškohled….). Ale reálně se to (zatím) nestalo, takže spíš má pravdu Vidlák, že na to nemáme povahu (obecně řečeno).

    1. To prijde az potom.
     Co je vzdelani a k cemu slouzi , neni zase definovany..
     A beda, kdyz je.
     Aby kazdej metodou mentalni zacpy vedel vic , jako napr. Jan Hus ,
     kterej basnil vo abstraktni pravde , ale co je pravda, ve skutecnosti nevobjasnil..
     Akorat , ze je cirkev blba a ze krade..A musi bejt za to napomenuta.
     Takze pravda je kdyz…
     Zase dalsi obezlicka ,kterou si nekdo privlastni, zpitvori, zdeformuje ,
     aby skodil co nejvic../Desolat ma zase jinou pravdu, jinak hrozi ,ze by se mohli sjednotit..Nejlepsi sjednocovatel, je ta myslenka demokracie /.
     Zajem vo vzdelani se prikazuje a donucuje.Pomoci trilionu penez.
     A kdo teda je tak a stedrej a proc. Vedeni je navnada na kazdyho ,
     by se ucil nazpamet a vedel a dozvedel se hlavne vic a vic..
     Vsichni musi vedet stejny ,hlavni mesto Habese, nervova soustava zizal atd./. Tak je to posichrovany..Ted.
     Potom prijde tam hlavni uzitecnost vzdelani, nadsenci jim navockovanyho vzdelani se dozvidaji pokrokovy myslenky, chteji a nemuzou se dockat ,
     aby je na nas zavedli ,vnucuji je ve skolach , /tupi zabedneny zpatecnici nechteji vedet a sou tak blbi /
     a siri je a snazi za kazdou cenu /cena je nezajima/,uvest do zivota vsech..
     Ty potom ty vsichni vetsinou houfne ubejvaji na nasledky.
     Jinak se jenom menujou ty stridajici se ideologie,
     /predstiraji ucenci , ze ty ideologie sou novy a prevratny , pokrokovy ,
     /ty sou nejlepsi uplne ze vsech ,kazdymu doporucovany ,vsecko jiny,
     je spatny a nejhorsi , az kontrarevolucni /myslenky ,vselijakych geniu,
     ale vzdycky de vo to samy..Zlepsovani ..
     Zdokonalovani otroctvi, upevnovani totalni moci nas svetem ,ucpavanim mysli a destrukci mysleni ,stale mensich skupinek , koncentrace prostredku /majetku,pudy ,penez, bohatstvi a surovin/..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *