17 července, 2024

Ani jeden, přátelé!

Dnešním článkem se musím vypořádat s jednou věcí, která v diskusích bůhvíproč hluboce zakořenila. Vždycky, když s tím někdo přijde, bývá to odměněno spoustou lajků i přitakání a má to hojnou odezvu. Velmi často se tento postoj objeví, když se diskutuje o tom, co bude po demonstraci a jak pokračovat dál.

Teď, když máme rok od první demonstrace a vlastně i rok od chvíle, kdy jsem se přidal k tlačení káry těchto protestů, uděláme si takovou malou bilanci:

Za uplynulý rok jsem měl možnost mluvit s ohromným množstvím lidí. Seznámil jsem se s novináři, aktivisty, influencery, politiky, podnikateli, milionáři i miliardáři. Můj dům hostil bývalé vojáky i vojáky ve službě. Hostil bývalé policisty, vyšetřovatele, i policisty ve službě. Naléval jsem víno členům aktivních záloh, úředníkům z ministerstev, i vysoce postaveným českým diplomatům. Ano, Jeníku Lipavský… z tvého rezortu se mi tady dveře netrhnou.

Měl jsem celou řadu i velmi podivných setkání s lidmi, kteří důsledně tajili svou identitu i přede mnou. I přes veškerou mou snahu, seděl jsem u jednoho stolu i s regulérními blázny a podivíny. Na mém dvorku bylo možné slyšet smělé i šílené vize a neuvěřitelné množství drbů. O všech a na všechny. Kdybych měl jednou pocit, že o moje blogování už není zájem, mohl bych se začít živit bulvárem. O většině politiků vím o to, co o sobě nevědí oni sami…

Setkal jsem se s řadou mých příznivců, kteří mě čtou od začátku, kdy jsem psal ještě u Vlka na Kose. Zažil jsem si útoky odpůrců i lecjaké podpásovky. Mám celou řadu podporovatelů, kteří pro mě dělají strašně moc. Seděl jsem u stolu s mocnými i bohatými. Všechny jsem hostil, všem jsem nabídl dobré jídlo a dobré víno. Všechny jsem zkoušel, jestli mluví stejně za střízliva i v podroušení.

Ne, dneska to nepíšu, abych všem poděkoval, i když by si to zasloužili.

Víte, celý ten rok jsem si dělal čárky, kdykoliv ke mě přišel někdo, kdo mi nabídl násilné služby. Kdykoliv přišel někdo, kdo mi nabídl, že pro mě někoho zbije, kdykoliv přišel někdo, kdo mi řekl, že je bývalý zpravodajec a nabídl, že je schopen zajistit jisté delikátní věci, kdybych potřeboval… kdykoliv přišel někdo, kdo měřil dva metry a řekl, že kvůli mě nabrousí vidle, či s beranidlem vyrazí vchodové dveře od Strakovky, udělal jsem si čárku.

Ani jeden, přátelé!

A to je moje odpověď na všechny diskusní příspěvky o tom, že bez násilí to nepůjde. Že dokud budou demonstrace poklidné, nikdy se nic nezmění. Že dokud nevytáhneme vidle a nebudou hořet ulice, vláda se nezalekne. To je moje odpověď na všechny apely gaučových válečníků, kteří z pohodlí domova radí, aby se přitvrdilo.

Dostal jsem během tohoto roku spousty rad. Dobrých i špatných. Dostal jsem spoustu nabídek pomoci. Dozvěděl jsem se spoustu užitečných i jalových informací. Získal jsem spoustu vynikajících přátel a prožívám velmi ryzí vztahy. Ale NIKDO, a zdůrazňuji znovu NIKDO nikdy nepřišel, že je ochoten spáchat ve jménu nového směřování naší země jakékoliv násilí. Ani ve chvílích těžkého opojení mým portským se nikdo nevychloubal, že by ve jménu protestů použil pěsti, natož pistoli.

Koneckonců i u toho muzea museli bitku začít policajti na rozkaz…

U nás má PreVítek Rakušan strach z pravdy, nikoliv z násilí. Ano, tak je to na prezidentské standartě. Pravda vítězí. U nás se žádný Chvilkař nikdy nemusel bát, že by proti němu Babiš nechal střílet. Žádný kandidát TOP09 se nikdy nemusel bát, že by mu nějaký SPďák rozkopal předvolební stánek. Žádný Schwarzenberg ani Drahoš nikdy nepotřebovali řešit pískot Zemanových příznivců a nikdy se od svých odpůrců nedočkali hozeného vajíčka.

A tak to také zůstane.

Naštvanost lidí roste. Životní úroveň se propadá. Vláda cenzuruje a utahuje šrouby. Mluvil jsem se spoustou lidí a setkal se i s velkými radikály. Ale neviděl jsem nikoho, kdo by svoje řeči o vyhození vlády do Vltavy myslel jinak, než v nadsázce.

Však se také podívejte, proti čemu vláda bojuje… proti dezinformacím přece. Toho se bojí. Bojí se argumentace, bojí se pravdy. Bojí se myšlenkové konfrontace. Proti násilí vládě stačí bojovat jalovými výzvami o nepřípustnosti kolektivní viny. Nic víc nemusí. Vykulenec nemá na stole stížnosti policajtů na násilí proti nim. Policajti nechodí z patrol dolámaní a oházení od kamenů. Na tohle se peníze vydávat rozhodně nemusejí.

Ale… chtěli vydat 150 milionů na boj s dezinfromacemi, měli na to obchodníka s deštěm Vrábela a jeho sémantické vize, měli na to zmocněnce Klímu, naše BISka s Koudelkou ve svých zprávách nemluví o ničem jiném. Oni se bojí pravdy. Bojí se informací. Bojí se pohledů z druhé strany. Oni se bojí, že budou usvědčení ze lži, že budou usvědčeni z neschopnosti, že před celým národem budou za hlupáky… ale nikdo z nich se nebojí, že by se našel nějaký radikální myslivec, který by vzal svojí flintu na kamzíky, našel si místo někde na střeše a ustřelil jim hlavu. Máme tu mraky držitelů zbraní, ale nikdo z nich na Bartoše nikdy nebude střílet.

U nás nebude žádná násilná revoluce. Na to je tento národ příliš zkušený. U nás je ve větší vážnosti Hus či Komenský, než Valdštejn nebo Žižka. Karla Čapka zná každý, ale kdo si pamatuje jméno nějakého legionářského generála? Pokud se bouříme, tak kvůli pravdě. My nekřičíme, že je nám třeba krve, abychom uhasili žízeň po pomstě. My nezpíváme o tom, že s radostí otrávíme a postřílíme naše nepřátele. Naše hymna není o slavných vítězných bitvách, ale o tom, že je tady krásně.

Ne, neznám nikoho, kdo by doopravdy chtěl vyházet poslance oknem. To se říká v hospodě či teple domova. Pochybuju, že by u nás existovala jediná skupina, která by plánovala nějaký atentát… To dělali naposled Mašínové. Míváme tu živé pochodně, ale i kdyby byl Péťa ještě desetkrát arogantnější a neschopnější, jeho služební limuzínu nikdy nezasáhne jediná kulka.

U nás se bojuje za pravdu a proti pravdě. A to se dělá slovy. Nikoliv samopalem. Nemá smysl argumentovat násilím. Není tu nikdo, kdo by to doopravdy chtěl.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

201 thoughts on “Ani jeden, přátelé!

 1. Daniel si to představuje jak hurvínek válku, polovina náštěv tam byla pracovně, 100% máte složku u Koudelky, nejspíš i na OBZ.
  Nikdo se nebude nabízet, takhle to nefunguje, možná nějaký blázen, a především nemáte co nabídnout a zajistit následné krytí. Přesně to, co může nabídnout strana opačná. Představa, když vyhraju volby, tak řeknu Křetínskému, Bakalovi atd., přestaňte a oni přestanou?
  Je tady obrovská skupina, spojená tím co napáchali, i když se nemusí mít rádi, budou držet spolu. Přestanou jen když budou mít strach z následků. A ten zatím nemají.
  A nemáte žádnou bezpečnostní strukturu, která by tomu dokázala čelit. Z tohoto důvodu je Rajch, jen nastrčená figura.

 2. Nemohu se nevrátit k Náhornímu Karabachu, ale dávat to k původnímu článku by mohlo zůstat mimo pozornost: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-272-dni-bez-potravin-na-prahu-evropy-hladovi-cely-region-236337

  Azerbajdžán, resp. Turecko (protože Azerbajdžán je v podstatě osmanským protektorátem – paradoxně s podporou sionistické entity) se totiž dopouštějí doslova učebnicového zločinu genocidia (úmyslné uvedení kterékoli skupiny do takových životních podmínek, které mají přivodit její úplné nebo částečné fyzické zničení; opatření směřující k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí), neboť pokusy o vyhladovění obyvatelstva N.K. k smrti, případně snaha o vyhnání tamní populace prostřednictvím vyhladovění, bez pochyby naplňují skutkovou v podstatu, aniž by tomu „mezinárodní společenství“ a zejména pak KoZa věnovaly alespoň zblo pozornosti.
  Obzvlášť pikantní to je od vlády ČR, která neustále vyřvává o právech Ukrajinců, ale v tomto případě ani nekníkne.

 3. Má vláda trestat zlo ?

  Ano – Ne.

  Jsou tresty pro zločince formou násilí ?

  Ano – Ne.

  Jsou tresty připomínající lázeňský pobyt, na náklady daňových poplatníků, adekvátní a účinné ?

  Ano – Ne.

  Je možné svěřit usvědčování zločinců stejnému systému, který je přes třicet let vědomě kryje ?

  Ano – Ne.

  Je to celé trošku zamotanější, že ?

  Nejsem příznivcem lynčování a historie nás učí, že i většina se může mýlit.

  Ale umím si představit zrychlené soudní procesy a legitimní popravy hlavních viníků v horizontu dvou, tří dnů.

  Takže za mě si, Vidláku, jednu čárku udělejte.

  1. V případě zvlášť brutálních zločinů bych byl pro absolutní trest jen v případě, že byl pachatel ZCELA NEZVRATNĚ usvědčen. Nejlépe dopaden na místě činu s předmětem doličným v ruce.
   Jakmile však existuje sebemenší pochybnost o vině, jsem proti. Doživotí lze zrušit a částečně odškodnit, ale smrt je nevratná. A USA jsou v množství „justičních omylů“ odstrašujícím příkladem.

  2. Já tento článek pana Vidláka chápu jako reakci na několik mých příspěvků, ve kterých jsem psal, že bez násilí, bez krve a bez strachu represivních složek už to tentokrát nepůjde.

   Dnešní doba mi dává za pravdu.
   Čtvrtmilionovou demonstraci McH Babiš vymlčel, vyseděl a jeho iděs si z ní ještě dělal prdel. Babiš nehnul ani brvou, čtvrt milionu lidí mu nestálo ani za řeč a Minář s Rollem jsou někam uklizeni.

   Stotisícovou demonstraci na Václaváku Fialova vláda vyseděla a vymlčela, jakoby se vůbec nic nestalo, radikálové této vlády v podobě Rakušana si ještě dovolila účastníky této demonstrace označit za dezoláty a proruské šváby. Dokonce si fízlové dali tu práci s provokatéry a odnesl to nakonec kdo? Ten kluk s nášivkou Z a docent Ševčík!

   Historie mi dává za pravdu víc, než by bylo pro dnešek zdrávo a než bych sám chtěl, ale jinak to nepůjde.
   Jen tam, kde se střílelo, kde byli mrtví a kde bezmocní a naštvaní lidé už neměli co ztratit, se něco začalo hýbat a měnit.
   Jen tehdy, za použití krve, násilí a brutality vůči těm, kteří si z nás udělali rohožky.

   Pane Vidláku, čas mi dá opět za pravdu.

   1. Střílení , vraždění, násilí, brutalita…..hnus. Navíc vnitrostátní, tedy možná i občanská válka.
    Není toho na světě už tak dost ?!

    Chcete snad nějakou mini Deutsches Reich verze Weimar, z těch období kdy si v ulicích i jinde tvrdě šli po krku ozbrojenci z řad členů jak komunistické strany, jakožto i ze socialně-demokratické, freikorpsy, náckové….Co by to asi přineslo ? Chaos, zmar, krachy, možná že vojenskou intervenci, protivenství až do morku kostí a na generace…..a to vše bez nějaké záruky, že nový režim, nová vláda by byly lepšími.

    Když už jsme u těch převratů, zajímavůstka , Wiki praví : “ Pak Čong-hui“ : „……Pakova zahraniční politika stála, stejně jako u jeho předchůdců, na těsných vztazích se Spojenými státy. S tím souviselo o jihokorejské angažmá ve vietnamské válce, Pak poslal do Vietnamu 320 tisíc vojáků…..“

 4. Alеš Svobodа ( сіtасе z fb )
  ▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔

  Nараdеní раní učіtеlky dеѕеtіlеtým “žákеm”… Stеjně jаko ČТК, Sеznаm, Novіnky jѕmе volаlі do školy а nа рříѕlušné úřаdy.

  Školа рoѕkytlа jеn kuѕé іnformасе o tom, žе k nараdеní došlo, bylа рřіvolánа РČR, záсhrаnná ѕlužbа.

  Nа otázku zdа ѕе jеdnаlo o žákа UА národnoѕtі bylo ѕdělеno (ovšеm nіkolіv раní řеdіtеlkou, tа jе zаnерrázdněnа) аlе ѕеkrеtářkou, žе o národnoѕtі nа výzvu РČR nеѕmějí mluvіt.

  Рátrаlі jѕmе ѕрolеčně ѕ Jаkubem Nеtíkem troсhu víсе а ѕрojіlі ѕе ѕ jеdním z rodіčů.

  A můžеmе рotvrdіt žе ѕе jеdnаlo o dеѕеtіlеtého Ukrаjіnѕkého klukа. Nutno uznаt, žе školа jе víсе kulturní а žе сіzіnсů jе vе třídě třеtіnа.

  Zа сеlou dobu ѕе ovšеm nеѕtаlo žе by někdo nараdl učіtеlku. Кor žák tерrvе 4.třídy.

  Oрět uрozorňujі, žе jѕou іnformасе ѕісе z рrvní ruky, аlе kuѕé. Údаjně měl zmíněný žák dokonсе vyhrožovаt раní učіtеlсе žе ѕі рříště рřіnеѕе do školy ріѕtolі… (nеmohu рotvrdіt, аlе іnfo oрět od rodіčе žákа zе zmíněné třídy).

  Vеlісе zаjímаvý jе fаkt žе žák nараdl učіtеlku. Učіtеlku odvеzlа рolісіе k výѕlесhu а ѕаnіtkа ѕі odvеzlа сhlарсе. Рrý nа tom byl рѕyсhісky šраtně а рotřеbovаl ryсhlou záсhrаnku…

  Таkžе ѕеlѕky – Dеѕеtіlеtý Ukrаjіnес nараdnе рěѕtmі ѕvou čеѕkou učіtеlku, bodnе jí (nеní jіѕté zdа nožíkеm, nеbo рroріѕkou) а jаko oběť jе рřеvеzеn RZ do nеmoсnісе.

  Uрřеdnoѕtněn рřеdе všеmі kdo mаjí zlomеnou nohu, ruku, nеbo kolаbují z vеdrа…

  A nараdеná раní učіtеlkа? 6 hodіn nа рolісіі u výѕlесhu…

  Nа сеlý рříраd рlаtí рříѕné іnformаční а mеdіální еmbаrgo, аlе jаk jѕеm jіž рѕаl, v dеѕеtі lеtесh tohlе? Dеjtе mu tu ріѕtolі а рříště vám tіhlе vyѕtřílеjí рůl školy včеtně vаšісh dětí.

  Děkujеmе раnе Rаkušаnе. Jѕou рro ČR oрrаvdu рřínoѕеm.

   1. No, ano.
    Je trestně nepostižitelný až do 15ti let. Ale je možno jej dlouhodobě hospitalizovat (tedy izolovat), pokud je nebezpečný.
    Pro napadenou paní učitelku je fuk, jestli bude spratek v krimu nebo ve špitále. Pro ni a ostatní je důležité, aby byl jakkoli izolován.

   2. Na základě šetření policie a ne že ho šetří špitál.
    A proč vyšetřují napadenou? Kdo jim to poradil, ukrajinská ambasáda? Neumím si představit, že by něco takového bylo za Miloše, anebo bylo a proto se Miloš držel zkrátka?

 5. Vidlaku, hecovat lidi proti nasili na demonstracich neni moc platne, kdyz tam poslou provokatery. Meli byste lidi ucit, jak je rozeznat, a jak je sikovne a nenasilne zneskodnit.

  1. Vevčo, tohle pan Vidlák nikdy nepochopí a možná, že mu to víra ani nedovoluje.
   Víra mu nedovoluje, skopnout ze schodů policejního provokatéra, který chvíli předtím hecoval dav k útoku na Muzeum a vyzýval k sundání vlajky.
   Šlo o čistokrevnou provokaci, kterou by pochopil i takový Zdeněk Srstka, pokud by tam byl přítomen a viděl chování toho člověka.
   Tyhle lidi – provokatéry – ničím nepřesvědčíte, nenastavíte jim druhou tvář, ani po nich nehodíte chlebem. Protože kdyby ten chleba byl jen trochu oschlý, tak policejní provokatér jej později v protokolu označí za zbraň, jako ostatně naše chrabré fízlovstvo označuje za zbraň třeba mobilní telefon, nebo větší peněženku s doklady.
   Jsou příliš dobře placeni z našich daní za to, aby dělali to, co jim bylo nařízeno, co nejlépe a nejefektivněji.
   Zifčák nezaváhal ani chvilku, poležet si na ledové listopadové zemi jen proto, aby bylo dosaženo účelu.
   Mírumilovnost a smířlivost pana Vidláka, jež je v klidných časech velkou ctností, ta smířlivost bude přesně tím, co nakonec Alternativu pohřbí.

   Taky bych se s panem Vidlákem rád setkal osobně. Možná, že k tomu i dojde, pokud s takovým setkáním bude pan Vidlák souhlasit. A ani netřeba mne opíjet dobrým vínem k tomu, aby ze mne vyšlo to, co si doopravdy myslím. To tady ostatně píšu denně..

   1. Teco, vypada to tak. Ale hlavne jde o to, zda to pochopi ostatni organizatori tech demonstraci. Neudelaji li nic pro to, aby lidi vedeli, jak se chovat kolem provokateru, tak jsou proti vlastnim lidem. Uvadeji je do nebezpeci. A cim dyl budou demonstrace tvat, tim vic provokateru tam bude. To by prece pochopil i uplny laik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *