17 července, 2024

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci…

Zdá se mi to, nebo v posledních dnech sledujeme, jak našim europapalášům dochází, do jaké kaše se s válkou na Ukrajině dostali? Nezačalo to samozřejmě teď, vždy pravdomluvná mééédia otočila už někdy koncem roku 2023, kdy najednou Rusové nebyli slabí a těsně před rozpadnutím, ale stále silnější. Pád Adějevky to pak dorazil a od té doby se nám Evropa hemží vyjádřeními, jak nesmíme dopustit, aby Rusko vyhrálo.

Předtím celé dva roky o ruské prohře nikdo nepochyboval. Naše propaganda nám líčila fantastické ukrajinské úspěchy a maršál Petrla ještě v půlce listopadu věřil, že Ukrajinská ofenzíva uspěje, protože všechno to přechozí vybuchování na ruských minách byl jen geniální Zalužného plán.

Dva roky to bylo pořád stejné – Rusové útočí za strašlivých ztrát, ale neúspěšně. Pak útočili sice úspěšně, ale za ještě větších ztrát. Ukrajinci přesto ubránili své pozice, které měly velmi symbolický a strategický význam. Pak Rusové ty svoje strašlivé ztráty zázračně nahradili a Ukrajinci opustili strategicky bezvýznamná města, jejichž dobytím Rusové nic nezískali.

V posledních týdnech už jednání evropských i ukrajinských špiček začíná připomínat paniku. Rusové totiž stále postupují (samozřejmě zase za strašlivých ztrát) a tempo jejich postupu se nějak podezřele zrychluje. Ukrajinci volají po penězích i munici a Spojené státy jim nic z toho nechtějí dát, protože se blíží volby a pokud to takhle bude pokračovat, tak Biden volby prohraje i přes všechny demokratické podvody. Evropa zůstala sama, Francouzským muničním továrnám dochází střelný prach a znovu se řeší nějaká zázračná Wunderwaffe, která by po svatém Javelinu a ještě svatějším Himarsu nějak zvrátila situaci. A když není zázračná zbraň, tak alespoň Česká republika přes sebe přetáhne nákupy nějaké té munice, nejspíše z nějakých spřátelených diktatur, kde je místní prezidentský zkurvysyn asi stokrát horší než Putin, ale je to náš zkurvysyn.

A tak jedni mluví o zapojení vojsk evropských zemí přímo na Ukrajině, jiní blokují dodávky raket Taurus, další mluví o tom, že Západ je na jadernou válku připraven, což by měl být důvod k okamžité hospitalizaci na psychiatrii, Macron včera v Praze burcoval, že Rusko jako fakt nesmí vyhrát a vůbec nepřipomínal Leyenovou, která za frenetického potlesku loni mluvila o čipech z praček. Vypadal dost vykolejeně. Jestlipak mu jeho generálové řekli, že se s ruským postupem teď nedá nic moc udělat?

Zřejmě také Macron ví, kam se podělo těch sedm set tisíc ukrajinských vojáků, kteří se tak nějak… vypařili.

Rusové sami mluví o variantě, kdy Západ na Rusko prostě zaútočí se vším, co má ještě k dispozici. Proč? Protože zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Ano, pokud Ukrajina prohraje, bude to pro Evropu nejspíš poslední hřebíček do rakve. Evropské (i české) investice do této války jsou zřejmě mnohem větší, než nám naši vládní představitelé říkají a zřejmě překonávají i investice do druhé prohrané války – grýndýlu a elektromobility.

Evropští představitelé souhlasili s ožebračením evropanů a souhlasili se zabíjením. To prostě není sranda. Jak jednou souhlasíte s válkou a prohrajete, tak vás za to jednou mohou hnát k odpovědnosti. Před majestátem smrti statisíců se na nějakou humanitu zpravidla moc nehraje. Stejně tak všichni ti papaláši vědí, jaký přístup měli k Minským dohodám, jak přesvědčovali Zelenského, aby nedělal mír, ale válčil… a také vědí, že by to jednoho dne mohli Ukrajinci vykecat.

Stejně tak už nejspíš vědí, že Kirilo Budanov kecal, když tvrdil, jak Ukrajina brzy dobude Krym, ale se skutečnosti to nestačilo ani na průlom první obranné ruské linie, přičemž ti mongoloidní mužici z východu ještě pro jistotu udělali čtyři další. Ne, Rusové svého nepřítele rozhodně nepodceňují.

Dáreios III. právě zjistil, že ten makedonský holobrádek zničil posledního satrapu a dál míří na Persepolis. Předtím pro něj neměl dost pohrdání… teď stojí před rozhodnutím, zda s ním bojovat nebo mu nabídnout půlku své nesmírné říše a riskovat, že mu Alexandr řekne, že se s půlkou nespokojí, když si ji může vzít celou.

Dostali jsme se do bodu, kdy propaganda přestala fungovat a den ode dne se ukazuje, že Ukrajinci lhali, média lhala, Petr Pavel lhal, Fiala lhal, Macron lhal, Leyenová lhala… všichni lhali. Tohle je nejnebezpečnější okamžik této války. Europapaláši s touto válkou spojili své kariéry (a mnozí i své životy) a teď zjišťují, že prohrávají.

Celé to evropské hemžení ohledně vyslání vojsk na Ukrajinu je produktem tohoto zoufalství. Je třeba přesunout odpovědnost na někoho jiného, vyvinit se, nebo napřít síly a udělat nemyslitelné – začít Třetí světovou válku. Začít ji zcela nepřipraveni, nevybaveni, omezeni miliony předpisů, s obyvatelstvem, které na evropské hodnoty z vysoka kašle. Jde jim o kariéry i o život. Je v tom příliš mnoho peněz, příliš mnoho slibů a příliš mnoho zájmů… a mrtví nekoušou.

Jsme v nejnebezpečnějším okamžiku války na Ukrajině. Teď se rozhoduje, jestli vyhrají opatrní Scholzové, kteří mají jakous takous představu, jak by taková válka vypadala a je jim jasné, že už jen z principu poletí první ruská atomovka na Berlín, a nebo jestli vyhrají válečně naladění Macronové, kteří nemají žádné děti a nějaký konec světa je vlastně netrápí, protože i na spáleništi si mohou přihřívat polívčičku.

Rus, zdá se, počítá se vším. Proto Scholzovi přihráli, o čem se baví jeho podřízení a proto na druhé straně Medvěděv běhá po televizních studiích a říká, co všechno by se mohlo stát. Jo, a také ukazuje mapy, kde Polsko sahá zase až skoro k Dněpru…

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

251 thoughts on “Zoufalí lidé dělají zoufalé věci…

 1. Nedopatřením jsem ted zapla ne-českou televizi, 2.program a tam na mě vykoukl Vidlák, jmenuje se to Obchod se strachem.
  Dane, že jste se s nima vůbec bavil…

  1. Díky za upozornění. Pořad nevybočil z očekávaného, spíše se mi zdálo, že se docela krotili. To ještě nebyl Vidlák nepřítel státu, tak jej ukázali jako by byl řadový demonstrant.

 2. „katango napsal: 6 března, 2024 (13:58)
  Nu, co tomu říkáte?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tumas-5000-Kc-tady-nam-to-podepis-po-skole-rukujes-Ale-mladi-si-odplivli-Hnus-751802

  OK.
  Několik lidí /včetně mne/ reagovalo.
  Ale mne na těch Parlamentních listech zaujalo něco úplně jiného. Obrázek s výsledky ankety „Která strana zatím nejvíce prospěla České republice“.
  Proč na to upozorňuji?
  Protože snad většina zdejších diskutérů, glosátorů či komentátorů zcela očividně anoncuje svůj odpor nejen ke stranám pětikoalice, ale úplně stejně i k ANO a Andreji Babišovi.
  Jenže ejhle, v té anketě hlasovalo víc jak 31 tisíc lidí, z nichž 2 % označilo ODS, 3 % SOCDEM /což je samozřejmě věcný omyl, protože ve skutečnosti měli hlasující nepochybně na mysli ČSSD/, 3 % Zelené a celých 92 % označilo ANO.
  Nikdo další nebodoval.
  Jak to tedy je s orientací zdejších „diskutérů, glosátorů či komentátorů“?
  Jaké názory, kromě svých individuálních, odrážejí /pokud dokonce odhlédnu od skutečnosti, že podle zdejšího většinového názoru není v zemi vlastně žádná politická strana nebo hnutí, kdo by měl vládnout.
  Nebo se pletu?
  L.

 3. Casto sleduju jednoho profesora ve vysluzbe, ktery si rad dela z „Ameriky jen podle jmena“ i z EU prdel. Zde:

  Meedia: Na tomto pozadí se Evropa znovu vyzbrojuje. V roce 2014, kdy Rusko anektovalo Krym, vydali evropští spojenci v NATO na obranu 235 miliard dolarů, tedy 1,47 % HDP. V roce 2023 se tato částka zvýšila na 347 miliard dolarů (obojí počítáno v cenách roku 2015), což odpovídá 1,85 % HDP. Do roku 2024 se podle údajů NATO očekává, že výdaje na obranu dosáhnou 380 miliard dolarů a 2 % HDP. Vše nasvědčuje tomu, že tato čísla budou i nadále prudce stoupat. V současné době 10 z 22 evropských členů NATO překročilo cíl vydávat 2 % HDP na obranu a očekává se, že do konce roku 2024 tak učiní dalších 17 členů.

  Prefesor: Dobře, za prvé, 2 % HDP není ani prd, zejména když Wunderwaffen stojí miliony až miliardy, a to ještě předtím, než odečtete 10 % pro Velkého chlapa [Bidena]. Za druhé, všimněte si, že nám neříkají, kam ta 2 % vlastně půjdou. To jsou jen výdaje na „obranu“. Chce si někdo vsadit proti tomu, že naprostá většina z toho jde na operace na změnu pohlaví, těhotenské letecké kombinézy a podobný sračky? Jo, a teploušské barety, na ty nesmíme zapomenout. Hamish de Bretton-Gordon by potřeboval novou šviháckou hůl. A do třetice, kdo přesně bude vyrábět tu teoretickou výzbroj, za kterou se možná utratí pár pesos nebo kolik? Viz výše „Německé továrny musí fungovat na prdy jednorožců“.

  Meedia: Rusku, jehož ekonomika je zaměřena na obrannou výrobu, pomáhají Írán a Severní Korea. Evropský průmysl mezitím podle údajů EU zvýšil svou výrobní kapacitu o 40 %.

  Profesor: Jakkoli se říká „Věci, které se nestaly“ v němčině, beru to za 500 dolarů, Alexi. [Viz televizni hra Jeopady.] Ach, jsem si jistý, že nějaký eurokrat vyprodukoval mnoho a mnoho svazků papírů s nařízením, že výrobní kapacita se zvýší o 40 %… ve chvíli, kdy skončíme s krmením jednorožců hromadou fazolových karbanátků.

  Translated with DeepL.com (free version)

 4. „Mezi Německem a Francií roste napětí. Oba státy se rozchází v představách o vojenské pomoci Ukrajině a evropské bezpečnosti. Němečtí představitelé se vymezili proti kritice francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který vyzývá k větší podpoře Ruskem napadaného státu. Vadí jim, že se Paříž staví do role vojenského vůdce Evropy.“
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-francie-macron-scholz-ukrajina-cesko-valka-rusko-pomoc.A240306_135357_zahranicni_jhr

 5. Vizitka dnešního „kapitalismu“, vizitka dnešního hospodaření, vizitka dnešního zkorumpovaného systému. Nic nejde a když ano je to na věky, ale penězovod teče.

  To je to výstaviště, které horda nadšených chlapů postavila během jediného roku (ale v podstatě během jediné zimy) jenom s horou železných nosníků a s kýblama nýtů? V dobách kdy elektrifikace byla v plenkách a v Praze místo aut jezdily koněm tažené fiakry?

  Průmyslový palác má za sebou dva roky rekonstrukce. Pohled z jeho střechy je jen pro otrlé
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-foto-prumyslovy-palac-ma-za-sebou-dva-roky-rekonstrukce-pohled-z-jeho-strechy-je-jen-pro-otrle-40463249

 6. Sedmnáctiprocentní fialový trpaslík nebude jednat s Ficem, páč by to podle jeho lokajského postoje „teď nebylo vhodné“. Osmdesát tři procent Čechů nechce mít za premiéra takovéhoto kašpara a mopslíka poskakujícího, jak zahraniční páníček píská.

   1. No tak většině voličů stačilo k jeho zvolení mediálně šířené tvrzení, že oni mají henty odborníky na úplně všechno a připravená systémová řešení dtto. (Asi proto dělá například ministra zemědělství teolog a předsedu vlády politolog-teoretik.) A to i když byla všechna tato tvrzení na úrovni jitrnice, jakou svět neviděl.

  1. Jak se nám ti demoGrati svlíkají. Už nemají ani trenky. Už i ten blbec vidí, že ti tvorové jsou koulí prostí.
   Fico si dovolil vyžvanit, že pár šílenců chce táhnout na Rusa. Následovala nějaká fotečka s Lavrovem a už si od něho ten vzteklý čokl ani tu kůrku nevezme.

 7. USA dipomatka Victoria Nuland (třetí nejvyšší osoba na ministerstvu zahraničí) – hlavní architektka dlouhodobé politiky USA na Ukrajině a vůči Rusku (v roce 2014 „rozdávala sušenky“ při událostech na Majdanu) včera skončila ve funkci.

 8. Zkuste si udělat půlhodinku čas na video. Namluvené hezky , má to hlavu a patu a přitom i “srdíčko”. Je to o válce, o dvojím metru, o všem tom co my tady většinou víme, přesto doporučuji.

  1. Začalo se tam diskutovat, odkud se tyhle, u nás již dříve vymýcené, nemoci vzaly. A co bylo asi myšleno termínem
   “ ze států bývalého SSSR “
   😁

   1. Vime. Vubec posledni zprava nemeckeho rozhlasu znela : „Pod nepratelskymi letadly se nenachazi zadne řišské uzemi.“ Ja ti nevim proc mi to pripomina ty komentare Forum24, ze cokoliv rusove dobyli je vzdy „strategicky bezvyznamne“… 😀

   2. Že by něco jako. “ situace našich armád bojujících za blaho všech národů Evropy, ať už chtějí, nebo nechtějí, situace je kromobyčejně příznivá “ ?

  1. Normální náborová akce. Funguje to i u policie, fungovalo to i za minulého režimu. Dostával jsem podnikové stipendium, pak jsem musel 5 let pracovat v tom podniku…

   1. Chcete jako srovnávat vyučení či vystudování odborné školy a následně odpracovaných pět let někde ve fabrice s možností být po krátkém výcviku poslán do zákopů někde na UA nebo jít třeba střílet domorodce do Mali ve jménu francouzských neokoloniálních zájmů?

    1. Princip je stejný. Podpis nikdo nevynucuje, jde o dobrovolný akt.
     Pro mnoho studentů to může být výhodná nabídka, zjistěte si, kolik si vydělá praporčík na misi v Mali.

     1. Nemusíte dál potvrzovat, že absolutně nechápete, o co ve skutečnosti jde. A co dělá náš praporčík v Mali? Páchá válečné zločiny a zločiny proti míru.

      1. Mám jednoho takového praporčíka v rodině, takže vím velmi dobře, o co jde.
       Práce v armádě je normální, jako na šachtě nebo v chemičce. Všechno má svá rizika.

   2. Dost mně to připomíná ty výjevy z pohádek: přijde čert, v jedné ruce brko a papír, v druhé pytlík s penězi: „Podepiš krví – a peníze jsou tvoje…!“

     1. Musím, až krajně nerad, potvrdit Anonymovu teorii.
      „Všichni lidi se dají koupit. Problém je v tom, že někteří jsou příšerně drazí!“
      (O. Wilde: Ideální manžel)

  2. Co na to říkám?
   Že na té samotné myšlence není nic zavrženíhodného, něco podobného tady existovalo i „kdysi“.
   O mnohém ale vypovídá ta přehlídka „dutohlavů přiblblých“ v tzv. diskusi.
   Ovšem ani na tom není nic divného, jde o ukázku typického vzorku českého maloměšťáka s inteligencí, pro jejíž hodnotu je PePa 107 nedostižný génius. Oč prázdnější kýbl místo hlavy, o to víc duní.

   A hlavní cenu „Debila roku“ vyhrává – pozóóóór – virbl – „Inseminátor restituent“ nebo tak nějak podobně se jmenuje – cituji
   „Jako za mě docela dobrej deal. 5k měsíčně za to, že potom budeš dělat lampasáka za stovku měsíčně? Riziko je, že tě pošlou někam, kde z tebe domorodci udělají krmení pro divokou zvěř, ale za riziko se platí.“
   https://twitter.com/InsomniacResur1/status/1765259150739595702?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1765259150739595702%7Ctwgr%5Ecb599a5947da4e37379c19365d5fc5781a0fdc51%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.parlamentnilisty.cz%2Farena%2Fmonitor%2FTumas-5000-Kc-tady-nam-to-podepis-po-skole-rukujes-Ale-mladi-si-odplivli-Hnus-751802

   Ten „kanonenfuter“ v hodnosti vojínů prý budou podle toho genia „lampasáci“.
   Jak říkám, průměrný český dutohlav. A že se jich tam toho hemží!!
   L.

  3. A co bych sa neupísal? Upíšu sa, zhrabnu prachy a po skole zdejchnu do zahraničá a ten skurvený stát mňa víc nikda neuvidí.

 9. Na vojnu treba 3 veci – peniaze, peňeži a peníze.

  Zapad zobral do ruky kalkulacku a vysli mu tam zufale cisla.
  Po 2 rokoch sa uz prejavi kratkodoba investicia v jasnych cislach. No a KoZa ma tie cisla totalne cervene. Strata trhu, strata informacii, strata doveryhodnosti. Proste uspech kam sa clovek pozrie….

  Amici sa spravaju k EU dost macossky a nezdielaju im infosky, ktore ziskavaju chalosi od ruskych chalosov v ramci otvorenych kanalov pre chlapcov co sa rozpravaju. Trochu sa bublinkovalo od jesene o tom, co ta lapalia na UA stala a kolko sa do nej bude musiet este investovat. Prudky obrat sa datuje k vystupeniu Jaka Sullivana o nejakom tom ruskom zabijakovi satelitov vo vesmire, ktore nasledovalo hned po tom, ako rusom zaciatkom februara potopili lod v case, ked bol na vyhliadkovom lete and Ciernym morom Global Hawk.

  Vcera uz senator Rubio vyhlasil, ze vedel, ze UA nema sancu od zaciatku, ale drzal usta, aby to UA nepokazil on…. Nastava doba coming-out-ov. Nulandova ide metelescu-blescu z kola von.

  Inymi slovami, rusi nejake statusy posielaju po chlapcoch co spolu rozpravaju. A amici hodili spiatocku. EU dostala za ulohu byt tym debilom, na koho sa to cele zvali. A Macrona dali na celo sprievodu. Ten unik z nemeckeho generalneho stabu mi pride na urovni vyhlasenia Merkelovej o Minskych dohodach. Zrovna ked bol general v Singapure, tak potrebovali preberat supertajne zalezitosti….Nemcov mozno ponizovat dlhodobo, ale isto nie beztrestne….

  Zatial co KoZa robila vsetko mimo vlastnych pravidiel, tak rus si dava zalezat, aby to u neho bolo legal artis.
  Dnes vysla infoska, ze v Rusku znarodnili majetok Kolomojskeho podla noveho zakona, ktory si tam schvalili, ze teroristom a pod. prepadne majetok v prospech statu.
  VVP dal jasne najavo, ze amici urobili SP2 a ze dolar je zbytocny, kedze sa da obchodovat komplet bez neho.

  Mesidz poslali rusi zapadu i vo vystupeni Medvedeva. Sice sa kadekto mohol tlemit nad mapou, ktora znazornovala nove Rusko s castou UA, ale najpodstatnejsie tam bolo, ze Rusi s kludom Anglicana mozno neanektuju celu UA, ale nejaku cast, a kludne i s Kyjevom, nechaju ako nastupcu terajsej UA. Cize – vsetky dlhy zostanu naslednikovi o rozlohe Slovenska v oblasti Kyjev a okolie. Nech si ich tam zapad vymaha tych svojich +- 200mldUSD.

  Na konci sa urcite zoberie sumar z kalkulacky, kde sa zapocitaju aj take chutofky ako pouzitie municie proti civilistom … napriklad ceske Vampiry na Doneck, plus pravidlo na KoZa, ktore spominal aj Larry Johnson, ze krajina, ktora dodava zbrane do existujuceho konfliktu, je sama ucastnikom toho konfliktu na tej strane, ktorej dodava zbrane.
  Rusi to opakovane pertraktovali, len im nik nevenoval pozornost.

  1. To je jako prevzate z nejakych tech zarucenych telegramu…
   Netreba tajmnych konspiraci, nejsme v Rusku.

   To, ze se USA chovaji k Evrope macessky prece uz vime davno, minimalne od dob Trumpa, ten to hlasal verejne. (presto se na nej ceska alternativa casto obraci, jako na nejakeho spasitele)

   O ruskych zbranich a novych jadernych se v USA mluvi pravidelne. Pravidelne pred schvalovanim vojenskeho rozpoctu, nebo kdykoli jde armade o penize.

   Spionazni dron Glabal Hawk je na vylete v Cernem mori VZDYCKY, kdyz Ukrajinci (Britove) podniknou najezd na ruske lode, nebo kdyz bombarduji Krym.
   Delat z teto posledni udalosti najednou zalezitost je smesne. Nechapu, proc je treba predstirat, ze to tentokrat bylo poprve…

   S citacemi korouhvicky typu Rubio si delate legraci. Vite, ze v USA jede predvolebni kampan 🙂

 10. citace z Telegramu:
  Zajímavý detail do mozaiky a důležitý, který mi unikl, slova (>18:35) slovenského ministra obrany Kaliňáka z 26.2, který cituje jednu větu z utajovaného dokumentu, kterým byly všechny země svolané na ten „bojový“ summit Macrona v Paříži.

  A i když je to staré týden, tak přesto je to naprosto zásadní informace a vrhá docela zásadní světlo do toho, jak tu operací reálně plánují rozvinout a hlavně vedoucí představitelé zatloukají, co tam reálně řešili.

  >18:35 – Kaliňák: „… To si dovolím použit jednu větu z toho dokumentu. Je to bod, který hovoří o nevyhnutelnosti přípravy komunikace případných ztrát. …“
  https://t.me/puma_osint/28205

 11. „Starý kocour napsal: 5 března, 2024 (23:29)
  V článku není bohužel nic, co by řádný dezolát a chcimír nevěděl.
  Jenže návrh řešení žádný taky neobsahuje.* ….. „.

  Zcela souhlasím i s dalším Kocourovým textem /jistě také patřím do jedné z těch jeho tří kategorií – anebo možná ne, nevím, nechtěl bych tam být/.
  Ale tady to dávám proto, že dále píše –

  „*/Jediný zajímavý návrh, aby obchodníci museli uveřejňovat i nákupní ceny produktů se setkal s tak obrovským odporem, že už ani Vidlák nemá chuť ho opakovat. …“.

  Kocoure /ale i další, pokud by to někoho zajímalo/, je to už dost dlouhá doba, co jsem Vidlákovi poslal e-mail s odkazem na rozdílnou českou a slovenskou právní úpravu této problematiky. S tím, že ta slovenská tu kontrolu výše marže explicitně umožňuje.
  Vidlák mi slušně odpověděl, že o tom příležitostně napíše.
  Věřím, že ano. Až bude nějaká příležitost, zatím se bojuje proti „jevům“ a „následkům“.

  Nicméně, sluší se připomenout, že i při té slovenské možnosti kontrolovat a ovlivňovat marže, se ta možnost míjí účinkem, když ceny zejména potravinářských produktů /ale i většiny jiných/ jsou na Slovensku výrazně vyšší, než v Česku /a příjmy nižší/.

  L.

 12. Nejsem žádný vojenský stratég, ale jako klasický gaučový generál si při pohledu na tuhle mapu říkám, že pokud by se k tomu začalo schylovat, jedním z kroků, jak to překazit, je vstup Běloruska do konfliktu: https://aeronet.news/wp-content/uploads/MapUAmission.jpg Případně přes Bělorusko nasunuté další části armády RF. V Evropě taky zatím nikdo nepočítá s tím, že by své vojáky mohla vyslat Čína a Írán.

  1. Ja nevim, me ta mapka prijde jako fake…
   Ted si vemte, jak tam jsou pekne nalajnovany a Rus je zacne vesele bombardovat. Klidne letadlama startujicima z Beloruska.

   1. Ta mapa je podle mě jen ilustrační, jak to podle keců v médiích některých západních politiků a vojenských pohlavárů zatím vypadá. Nicméně každý s IQ vyšším než 107 vidí, že pokud by se to začalo realizovat, cílem není ani tak Rusko jako Bělorusko.

    1. Pozor, Areonet je čučkařský web jehož články se dělí na ty, které mají přitáhnout čtenáře alternativy a na ty, které mají čtenaři manipulovat tak jak Bisoni chtějí. Nikdy nevíte, do které kategorie daný článek patří.

     1. No tak že ho tvoří někdo spojený s tajnými službami se ví dávno. Nikdo jiný se nemá šanci k některým informacím a ještě v takovém rozsahu vůbec dobrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *