19 června, 2024

Zhmotňující se noční můra

Krátký účetní úvodník:

Přátelé, pokud na Vidlákových kydech kliknete na rubriku „objednat knihu“ (zde), najdete tam možnost si vyžádat potvrzení o zaslaném daru. Stačí vyplnit několik políček. Pokud byste měli potíže a něco nefungovalo, ozvěte se mi na vidlácký mail. Ještě jednou děkuji všem, kdo mě v loňském roce podpořili.

A teď už dnešní text:

Já vím, že projev Petra Pavla byl, jako když King Kong zabuší pěstmi na prázdný tanker, ale přesto bych rád upozornil na několik věcí, kvůli kterým stálo za to, těch dvacet minut života obětovat. Jak by řekl Dan Vávra, kouknul jsem se na PePův projev, abyste vy nemuseli… Ano, bylo to hodně bezobsažné a duté, k tomu ještě nejspíš i předtočené a podle mě odvysílali tak pátý pokus… v některých momentech už prezident totiž předbíhal sám sebe i čtecí zařízení…

Před několika dny jsem napsal v jednom článku, že naše vláda má pouze dvě programové priority, které se doopravdy snaží naplnit a udělala pro ně víc, než všechny předchozí vlády dohromady. První prioritou je, že patříme na Západ. Patříme tam tak moc, že klidně můžeme být i nesvéprávným regionem bez vlastní měny i bez práva veta. Patříme na Západ tak moc, že je zbytečné, aby se Uršulka Leyenová radila s českým premiérem o zahraniční politice. Sláva Západu, co EU dělá, to dobře dělá.

Druhou prioritou je, že ani malilinko nepatříme na Východ. Tak moc nepatříme na Východ, že je třeba odpálit plynovody a uzavřít ropovody. Je třeba brát suroviny kdekoliv jinde, jen ne na Východě. Naše závislost na Východě a jeho surovinách je násobně víc fůůůj než naše závislost na (krachujícím) německém průmyslu.

Pokud splníme tyto dvě priority, blahobyt se dostaví. Není třeba nic jiného, jen dokonale naplnit tato dvě nejvyšší přikázání liberalismu. Není třeba chytrého ministra financí. Stačí ten elektrikář, co tam je. Není třeba mít premiéra tvrdého jako řemen, který se hned tak z něčeho neposere. Bohatě stačí ten profesor politologie, protože v této zemi není nikdo, kdo by lépe naplňoval liberalismus. Není třeba mít prezidenta s rozhledem, vzdělaného, moudrého…netřeba tatíčka národa. Postačí ten jenerál, který nikdy nepřečetl knihu, neumí mluvit a vlastně ani číst. Netřeba mít eurokomisaře, který bude myslet na zemi, ze které povstal, i kdyby mu zlatem platili. Postačí ta blběna, která si musí vzít tahák i na rozhovor do Seznamu.

Přesně takhle vypadaly sny v roce 1988, ne? Stačí přepsat ústavu, aby skončila vedoucí úloha jedné strany a budeme se mít jako v Německu. Pak vůbec nevadí, že za ministry dosadíme chartisty, kteří si nepostavili ani vlastní barák. Vůbec nevadí, že za průmysl bude odpovědný někdo, kdo nikdy neměl na starosti ani pět chlapů na dílně, stačí, když bude prosazovat henty západní hodnoty.

Proto komunisti i v posledním tažení stavěli metro, pokračovali ve výstavbě Temelína, těžili, rubali… a vyráběli investiční celky. Sice soudruhům trvalo, než jim soudruzi dorostli, ale průměrný předrevoluční ministr byl o dost kompetentnější než průměrný porevoluční ministr. A to tam zahrnuju i Havlíčka o kterém Babiš řekl, že on je jediný, kterého by si klidně vzal i k sobě do firmy.

Petr Pavel se ve svém projevu přesně k tomuto připojil. Inu… je od nich. Liberál. Stačí vyznávat hodnoty a vše ostatní přijde samo. Jsme pětatřicet let od revoluce a pořád to v sobě mají. Přece stačí přepsat ústavu, stačí obejmout barák a rituálně z něj vymítat zlo po Kozákovi, stačí patřit na Západ, aťsi stojí Fiala na Fotkách vzadu u hajzlíku, hlavně že tam patří tělem i duší. Stačí v Radě bezpečnosti OSN nereagovat na ruské výzvy.

Vláda dělá všechno dobře… jen to holt neumí komunikovat a díky tomu ji lidi nemají rádi. Populisté sbírají laciné body nabízením líbivých hesel, ale v praxi pak jen zhoršují situaci. Ano, generále, přesně tak. Já si ještě pamatuju, jak Fiala před volbami sliboval líbivá hesla, že se konečně zbavíme toho zlého Babiše, který na Západ patřil liknavě, neochotně a za úplatu a málo kritizoval zemi, ze které k nám tekly ale ganc úplně fšechny suroviny.

Přesně to se stalo. Populisté nasbírali body líbivými hesly (ten hajzl Babiš nás zavíral za covidu a způsobil Babišovu drahotu)… a pak jen zhoršili situaci. Díky tomu se dnes máme průměrně. Hůř než loni, ale lépe než za rok. Nikdy pokles kupní síly netrval tak dlouho, jako za Fialy. Petr Pavel bude asi první prezident, za kterého se budeme mít jenom hůř. Super zápis do historie.

PePa to tak samozřejmě nemyslel… On myslel na úplně jiné populisty, kteří mluví o tom, že patříme do středu Evropy, ani za Západ, ani na Východ, kteří se ohlížejí po tom, jak to dělá Orbán nebo Fico, kteří chtějí takovou EU, do které jsme kdysi vstoupili a ne tu, která z toho vzešla. Před těmito populisty varoval. Varoval před těmi, kteří nechtějí vypínat elektrárny, nechtějí páchat ekonomickou sebevraždu díky drahým energiím a mají pocit, že Rus není na kolenou, jen si zavazuje boty…

Generál varoval zcela oprávněně. Máme za sebou rok, kdy Rakušan a Stříž plně úřadovali, cenzurovali, vyhrožovali, omezovali svobodu projevu, kriminalizovali verbální projevy… tedy kromě Řeporyjce, ten si může říkat, co chce. Rok nám pravda a láska ukazovala, že má místo srdce břicho a místo duše tlamu. Jenže výsledek je nula. Ano, nějakým jednotlivcům dokázali zkazit život. Dokázali pozavírat pár aktivistů chudých duchem, dokázali spolu s majnstrýmovými intervjuky špinit jako nikdy… A samozřejmě vysvětlovali svoje kroky jako o život.

Výsledek? Nula. Lidé jsou naštvanější, dezinformátoři mají stále větší dosah, nové politické strany pomaloučku polehoučku stoupají ve volebních statistikách a ten arcizloduch Babiš už brzy bude mít čtyřicet procent. Což je po přepočtu na mandáty zhruba sto poslanců… Nad chcípající kobylou ODS krouží pět supů v podobě Macinky, Šlachty, Svobodných, PRO i SPD. Kateřině Konečné stačilo jen ohlásit, že STAČILO a už jí průzkumy začaly slibovat úspěch. Preference Starostů jsou už skoro záporné, Vydlabaná dýně z TOP09 naštvala svého otce zakladatele, takže je klidně možné, že se jí Kalda ještě přijde pomstít, Jurečka si vykopal definitivní politický hrob svou pařbou v době, kdy si Kozák vystřelil ze spolužáků. Výborný se už ani nemusí modlit, zázrak na ministerstvu zemědělství už nezařídí ani Hospodin. Zemědělec Lád je toho důkazem.

A ti, kteří se loni ještě báli ozvat, ti už dneska bohorovně mluví. Už si zcela bez problémů taháme do veřejného prostoru vlastní témata. Mediální zápas je stále vyrovnanější. Loni zjara jsme si jen sem tam kopli na branku. Teď už mají režimní brankáři co dělat, aby zabránili gólu. A to jsme teprve v poločase.

Protokolář Kolář to PePovi dobře napsal… Zhmotnil v jeho projevu všechny své obavy, včetně těch, že jestli to takhle půjde dál, bude brzy po liberalismu. Zůstane jen prázdný panák plný naučených hesel, národem nenáviděný, Američany opuštěný jako Guaidó nebo Zelenský. Panák, kterému sice pomohla do prezidentské sesle tato vláda, ale bohužel je to nejméně oblíbená vláda v dějinách. Hrozí, že Petr Pavel for president bude poslední úspěch, který liberálové měli. Hrozí, že teď bude hůř… jako je liberálům hůř v Maďarsku, jako je jim hůř na Slovensku i v Holandsku, jako jim záhy bude ouvej v Rakousku…

Můj bratr popřál všem, nejenom svým čtenářům, svět bez médií, co označují pravdu za nenávist a tím totálně křiví veřejnou diskuzi. Ať jim v roce 2024 dojdou peníze na jejich provoz!

Já popřeju Kolářovi, kterému se pomalu zhmotňuje noční můra, příjemné křeče. Jak na Nový rok, tak po celý rok.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

152 thoughts on “Zhmotňující se noční můra

 1. ZHMOTÑUJICI SE NOČNI MÜRA UVNITŘ STRANY KSČM a jejího webu http://www.nasepravda.cz POKRACUJE

  Zdá se,že to tam asi slabá předsedkyně nezvládá.
  Klikla jsem na tento web a prý ho snad kdosi z vedení dál zablokovat.Neni na něj přístup.Nebo je to BLUFF?
  Pěkné začíná toto „uskupení“,volby ,když nejen nemá otevřeny nejen diskuzní rubriky pod članky,ale kdejaký haker jim blokuje jak se na to dívám i jejich stranický web.
  Jak je mäme volit,když si s tím doposud zda se z té strany nestara a nechtějí tím pádem s voliči vůbec mluvit či co?Jak to vlastně je🍒💥No ní?

  Ptá se AzKSH ,která se tam dala do patrani co se s Velkou stranou vlastně deje.
  Co vy na to KSČM sympatizanti 🍒😭🔔

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *