18 dubna, 2024

Zatímco jsme strhávali masky

V uplynulých čtrnácti dnech jsem se zabýval zemědělským protestem a tak trochu jsem odkládal světodějné události, které byly velmi výživné a důležité. Je nejvyšší čas se k nim vrátit a trochu si je probrat. Je to už taková naše česká tradice, že to důležité se stane někde jinde a my k tomu přijdeme až na poslední chvíli. Takže:

Rusové dobyli ukrajinskou pevnost Adijivku. Jeden ze symbolů této války. Z Adijivky byl ostřelován Doněck, Na Adijivce si vylámal zuby nejeden útok Opolčenců i ruské armády. Nakonec Adijivka padla rychleji, než se čekalo. Pád tohoto města byl provázen obvyklým mediálním narativem. Nejprve měli Rusové strašné ztráty a nic nezískali. Pak začali postupovat, ale za strašných ztrát. Pak najednou ty svoje strašné ztráty obratem zacelili a vyčerpané jednotky zázračně pookřály a nakonec Ukrajinci ustoupili ze strategicky naprosto bezvýznamného města.

Ukrajinská fronta začíná připomínat Západní frontu v roce 1918. Rusové se chopili iniciativy v celé délce fronty a začali tlačit. Jakmile Ukrajinci nasadí své zálohy a zacelí díru v obraně, Rusové na tom místě útok zastaví a začnou tlačit zase někde jinde. Jakmile tam Ukrajinci přesunou děla a lidi na nové horké místo, začne útok zase někde jinde. O nedostatku munice už dlouho mluví i západní média, ale nikdo nemluví o tom, že by nedostatek vojenského materiálu pociťovali i Rusové. Naopak, teď nedávno dokonce dodali nějaké tanky lybijskému maršálovi Haftárovi.

Prezident Petr Pavel teď vyhlásil, že po světě se ještě válí milion kusů dělostřeleckých granátů, které by se daly dodat na Ukrajinu, pokud to někdo zaplatí. Ten někdo ale už nebudou Spojené státy, protože ti už mají jiné starosti. Prezidentské volby jsou za dveřmi, migrace z Mexika je naprosto enormní a politické dohady ve Washingtonu jsou ještě větší.

Nejzajímavější na tom je, že republikáni si už celkem jednoznačně vzali Putina za spojence. Poslali za ním Tuckera Carlsona, Trump se nechává slyšet, že s Putinem se dá jednat… a Putin naopak jízlivě melduje, že by raději viděla za prezidenta Bidena než Trumpa. Myslím, že Putin z toho má radost. Nemusí dělat nic a půlka Ameriky ho má za potenciálního kamaráda proti druhé půlce Ameriky.

Nakonec Ukrajinu podporuje vlastně už jen Evropa. Ta Evropa, které Ukrajinci zničili Nordstrým, aby se jim prodražila průmyslová výroba a odešla do Ameriky. Ta Evropa, která údajně od začátku války nevyrobila jediný nový tank. Ta Evropa, která byla schopna dodat Ukrajině jen třetinu slíbeného počtu granátů, která se propadá do recese, kde se bouří zemědělci, kde se vysypává z kamionů i vlaků ukrajinská pšenice… Ta Evropa, která dál bere ruskou ropu i ruský plyn, jen mnohem dráž.

A samozřejmě se dál pokračuje s grýndýlem… protože proti Rusku nejlépe zvítězíme tím, že si ještě víc zdražíme svícení a topení a ještě prohloubíme hospodářskou krizi. To víte, nainvestovalo se do toho hodně peněz a oni je chtějí zpátky. Že je nějaká válka s Rusem a Čína hospodářsky dobývá svět, to je nezajímá. Peníze jsou vždycky až na prvním místě.

V ruském vězení zemřel Alexej Navalný. Samozřejmě ho zabil Putin. Nejspíš osobně. On to tak vždycky dělá. Vždycky, když ruské síly začínají vítězit. V Sýrii dělal plynové útoky ´podle stejného mustru. Když už měl Allepo skoro obsazené, tak podle mééédií použil chlór. Byl to dobrý důvod pro střílení amerických Tomahawků na syrské základny. Tentokrát to s Navalným moc nezafungovalo a tak média začala rychle šířit informace, že Rusové vraždí zajatce. Tím nechci říct, že se ve válce nic podobného neděje, válčení má jen jedno pravidlo – vyhrát. Kdo prohraje, tomu budou připsána všechna zvěrstva ať za ně může nebo nemůže. Ale jestli něco signalizuje posun od pozičního válčení, je to mediální ryk, jak Rusové porušují konvence. Ale pochybuju, že to republikány ve sněmovně reprezentantů nějak obměkčí.

Na Dány to ovšem asi zafungovalo a předají Ukrajině veškeré své dělostřelectvo. Tak je to správné, tak to má být. Když Ukrajina prohraje, Dánsko je hned první další na řadě. Ještě před Lotyšskem.

Vlastně už chybí jen poslední jobovka. Informace, že Rusové mají mnohem menší ztráty než tvrdí Ukrajinci a Ukrajina má mnohem větší ztráty než tvrdí Ukrajinci. To je poslední dezolátská dezinformace, která se po čipech z praček, došlé naftě, munici i lidech, ještě nezhmotnila. Ale zřejmě už k tomu není daleko. Koneckonců, prý k nám teď přichází několik tisíc ukrajinských uprchlíků týdně… Asi vědí proč.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

260 thoughts on “Zatímco jsme strhávali masky

  1. Vrábel a jeho ČR1 je zatím jednoznačně nejlepší, co se týče skutečné vlastenecké opozice. Proto ho opoziční političtí trpaslíci v ČR ostrakizují a režimní slouhové se jej bojí. Vypadá to, že Vrábel navázal na ty dobré tradice a program SPR-RSČ(MS) devadesátých let, a jde za tím nekompromisně. Takto si představuji činného národoveckého politika.

   PS: Konečně opadá tyjátr okolo pondělní akce zemědělců. Já jsem se k němu vyjádřil docela s předstihem, a potom jsem si k tomu uložil bobříka mlčení, abych zbytečně nejitřil emoce.
   Inu – nakonec to celé dopadlo přesně podle mých předpokladů. Docela trefně to popsal např. pan Jindřich Kulhavý na Pravém Prostoru, anebo Pavel Kopecký na ProtiProudu. A jede se dál…

 1. Po boji je každý generál. V našem případě , bohužel. Zatím co my se připravujeme k virtuálnímu boji proti (kovidu, korespondenčnímu hlasování, ke stávce zemědělců, atd…) je už dávno rozhodnuto „o nás , bez nás“. Stále taháme za kratší konec, protože každý boj je dopředu dávno rozhodnut (samozřejmě bez našeho vědomí) a my jsme vtaženi do hry, kterou režíruje náš nepřítel.

  Ne že bychom něco nevěděli dopředu, víme , ale kašleme na to, dokud problém není palčivý a my ho potom necháváme vyhnít a pak už se nedá nic dělat. Na příkladu korespondenčních voleb v USA jasně vidíme, jaký to byl podvod, přesto se u nás nikdo nebouří a necháme Pětidemolku úřadovat, až do našeho hořkého konce, kde všichni vědí , že se děje bezpráví, ale není síla to už nijak ovlivnit.

  https://www.epochtimes.cz/2024/02/20/trump-ve-volbach-2020-temer-jiste-zvitezil-uvadi-studie-o-podvodech-pri-korespondencnim-hlasovani-v-usa/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=nowall

  Jediná SPD nás burcuje a upozorňuje na nebezpečí, ale její voličské preference jsou nízké a není v jejích silách cokoliv ovlivnit. Babišovo ANO si na opozici jenom hraje, jinak tahá pilku s Pětidemolkou , která ji tu a tam něco povolí.

 2. Rehta postupne a z bunkru /vi jak nato, ve spolupraci s NATO/, porizuje pokazdy
  nenapadnej postup a ucast na valce , ze se nakonec vetsina vobjevi nekde za Kyjevem ,
  estli budou mit zbrane a mundury ,neni uplne jisty.
  Vojensky podprsenky , plavky bikiny , kremy na opalovani a tampony atd. ,
  se musi zajistit pro divize tech….atd.Prirucky pro tehotne valecnice…
  Ministr ukru ale nedavno prohlasil , ze vojaci radi porazi rusa i lopatkama..
  Bohuzel von neni a nemuze bejt vojak a lituje , se ty tragikomicky ,jeho
  lopatovy ofenzivy sam i s rodinou, NEzucastni.
  Jinak udela „remote control“, zdalky a uplne vsechno..
  Co budou ale mit urcite.

  Rus ma ty chips na ovladani rakety ,jinde uz je maji v mozku ,/jiny i kdyz hodne podobny tem v automatickych prackach/ , je to videt a slyset…Kazdej den..
  Mobtelefony a pocitace vystridaji a nahradi ty chips , umisteny rovnou v mozku.
  Dobrej vojak tak bude este daleko vic dobrej..A mluvi se vo tom vsude..

 3. Spadla maska z vondry držky.
  Jakoby z něj spadly svršky.
  Stojí tady v celé kráse,
  řezník myslel, že to prase.
  Přímo vlastenecky
  nachystal si necky
  nabrousil si kudlu
  že ho řízne, šmudlu.
  To by bylo švandy!
  Měl však sako Bandi.

 4. Kdyz uz tu nejni ten nekterymi jednodussimi 🙂 oplakavany k42, tak ho trochu zastoupim: Írán poskytl Rusku stovky výkonných balistických střel země-země, uvedla ve středu s odvoláním na šest nejmenovaných zdrojů agentura Reuters. https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-iran-poskytl-rusku-stovky-balistickych-strel-40461623#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest245_nove_vyhledavaci_pole_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz Co to znamena ? S timto druhem cilu si jen velmi problematicky a na hranici svych moznosti poradi i systemy Patriot PAC-3. Na toto by byl treba system Standard, ktery je treba na torpedoborcich ci raketovych kriznicich. Takze kdyz to je pravda ze iranci dodaji Rusku 400 kusu, tak papa fabriky, energeticke rozvodny, hotely pro zoldaky atd.

  1. Ty kreténe, vždycky budu raději hovadem jako jsi ty nazýván jednodušším, než aby ve mně tolik slušných lidí tady oprávněně vidělo zmrda jako v tobě.

   1. Slusnost je nesmirene relativni pojem, jsouce funkci recentni paradigmy, jak rikame my vzdelanci 🙂 V rajchu byli nejslusnejsi ty zeny, ktere darovali Vudci vice nez 5 deti a dostavali za to Zelezny kriz. O dost jiny nazor na ne asi meli spojenecti vojaci, kdyz ty syny koncem valky potkavali jako 14 lete, se zbranemi…

     1. Ale vzdělaný a ještě k tomu slovenský kokot!
      Alef asi čekal nějakou zábavu, ale z tohoto nic nevypadne, jen kupa frází, zkopčených z internetů a navalených sem přes překladač..

    1. Posílat děti do války je jistě zvěrstvo, ale ty počty vám nesedí.
     Vůdci mohly ženy darovat děti od roku 1933. 1933 + 14 (ti nejstarší) mi vychází na 1947, a to už němečtí frackové přehazovali v hubě americké žvýkačky a hulili jejich cigarety.
     Ti nejmladší (ročník 1945) ve čtrnácti letech už vstupovali tak leda do bundeswehru a do NATO.

    2. Když už chci machrovat s cizími slovy, tak bych je měl alespoň umět správně vyskloňovat. Je to (to) paradigma, bez paradigmatu. Nikoli paradigmy.

  2. To má logiku. Do Izraele nedoletí, na US NAVY nemají potřebnou přesnost.
   Tak co s nimi ve skladech. Rusko využije, prakticky otestuje a zaplatí. To podpoří vývoj a výrobu lepších.

   1. Odhaduji, že chechtáky šly opačným směrem. Možná dostali Ajatolláhové od Ivana nějakou slevičku za možnost otestování v bojových podmínkách bez většího rizika pro originál obsluhu.

  1. Vidlak se akorat myli v lidech (Rajchl, Samkova) a nekdy se v zajmu silne vypovedi nechava unest a castecne opusti pevnou pudu faktu. Jinak na nem chybu nevidim. Je to rebel jakych je treba jako sul 🙂 Misto toho mame znacnou cast naroda asi jako kdyz jsem byl v jedne strojirenske fabrice a staricky inzenyr se chlubil, ze oni byli prvni co pouzivali magnetickou defektoskopii, byli prudce progresivni. Ze testovali tak klikove hridele do ponorkovych dieselu. Vubec ho v te bezelstnosti nenapadlo, ze se chlubi, ze vyrabeli kvalitne pro nepritele…

   1. Myslím si, že defektoskopicky máme všechno změřené. Češi jsou mistři v nedestruktivních metodách měření. Jeli do Prahy a už předem věděli, že nic nového bez spektrální, chromatografické, termické, zobrazovací, prvkové a jiné brusné analýzy nezměří. 😀

    1. Podle vás by se asi měli Češi zaměřit na své potřeby, pokud si dobře vzpomínám. Měl byste ocenit, že někteří už to dělají, ne?

    2. Vidlák je vidlák, nepotžřebuje dávat si název po dávných myslitelích – aby si zvedl sebevědomí. Ubožáku – kterej pak Vy jste

   2. No ono je to kapku jinak. Vidlák dává i kontroverzní články, aby lidi mysleli a jen jednodušší – co musej dostat befely nebo ti za peníze to nechápou.

   3. Jely traktory zablokovat Prahu. Pak to vzdaly, aby nedostaly pokutu. Pronášely se mírně bojovné projevy na vyhrazeném místě a dělali se fotky plné úsměvů.

    Hulvath si myslí, že takové rebely potřebujeme jako sůl. K čemu? – Na západě zemědělci just zablokujou všechno, just roprašujou močůvku, všem nadávaj a vyhrožujou a na pokuty serou. To je sám princip rebelie. Pak se jim spíš ustupuje. To potřebujeme ve skutečnosti.

    Důchodce se týden chystal na demonstraci, už měl promyšleno, kde si dá kafe a kde oběd, přípravama se vyčerpal a nikam nejel.

    Je rebelie jak latté se sojovým mlíkem a bio sušenkou.

    „Vždy nám rychle dojde dech,“ psal před sto lety Peroutka v článku „Jací jsme“. Po stu letech a dvou diktaturách jsme se nikam neposunuli.

    1. „Důchodce se týden chystal na demonstraci, už měl promyšleno, kde si dá kafe a kde oběd, přípravama se vyčerpal a nikam nejel.“

     Zatím jste nám neprozradil, jak jste k celé rebelii přispěl vy a co jste udělal pro její kýžený úspěch: seděl doma na manažerské židli s kolečky a područkami a pilně hobloval klávesnici stížnostmi na důchodce?

     To tedy smekám. Kdyby byli všichni jako vy, Čtvrtá říše už je dávno v troskách a Třetí říše nám vyplácí reparace i s úroky.

     1. Když už se ptáte, tak jsem byl po nákupech. Manažerskou židli nemám.

      To přeci není moje rebelie, pro mě to bude stejný, tak jako tak. Moje rebelie se zase netýkají jiných. Každý má svůj boj.

      Nejde být solidární s těmi, co nejsou solidární z vámi.

      Ale pořád můžu vidět, co kdo dává do svého vlastního boje.

      Všichni přeci nemohou být jako já. – Pro mě není těžké vidět, že Francouzi a Poláci do toho jsou tvrději a taky se jich víc bojí jejich vláda i EU. Pro spoustu lidí to je nad jejich síly.

      50 000 pokuty. Kdybych přišel v životě jen o tohle.

  2. A hele, konečně jsem na nějakém seznamu. Lex se na mě sice onehdy namíchnul, ale mnohem raději na jakémkoli seznamu s ním než s vaší sortou.

 5. Rusko vypovědělo dohodu s Velkou Británií z r. 1956 o lovu tresek v Barentsově moři a u poloostrova Kola.
  Do r. 2022 bylo 40 % všech tresek, tresek jednoskvrnných a huňáčků zkonzumovaných ve Spojeném království ruského původu.
  Loviště, kde je možné ryby lovit nejsou nekonečná a státy je již mají mezi sebe rozdělené.
  Třeba Island měl několikrát s Británií spory okolo lovišť, kde z obou stran byly nasazeny válečné lodě.
  https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=11&sid=ded190bff1f89ff0908ae0d7ffb56c5c&start=6780

  Třeba teď Británie přejde z konzumace ryb, na konzumaci koláčků z obilí z Ukrajiny.

  K42 tu není, tak doporučím něco místo něho.
  Pohodlí na gauči a místo popcornu třeba české pivo a brambůrky z českých brambor.

  1. To je promyšlený britský plán, jak se zbavit závislosti na Rusku v další oblasti. Než definitivně přejdou na cvrčky a pražené mouchy, objeví se řada studií o prospěšnosti svaloviny potkanů, ježků a koček. Jejich lordstva už tuto skutečnost samozřejmě dávno vědí u koní.

 6. „Nejzajímavější na tom je, že republikáni si už celkem jednoznačně vzali Putina za spojence. Poslali za ním Tuckera Carlsona“

  Ale houby…

  1. Je to spíš přání otcem myšlenky, ale fakt je, že Putin se republikánům teď docela hodí v boji proti znovuzvolení „postaršího muže s chatrnou pamětí“, který kvůli této charakteristice sice nemůže být trestně stíhán pro ohrožení státního tajemsrtví, ale klidně může v zemi neomezených možností (pro některé) znovu kandidovat na prezidenta…

   1. Myslím na něj denně. Měsíc před koncem měl CRP 300 a moje předposlední teta má dnes 250, pod kyslíkem. Nemám náladu.

   1. Nebyl k nicemu , byl jako zvetraly pivo , ani za traktor by si nesed, aby obklicil a skodil Kremlu. Z toho prej Putin nespal cely noce , vobavama , ze ignorovanej masama ,
    ma nejakou cenu, zapad taky nema furt na vyhazovani…

  1. Zdravím Archanděli Michaele,

   tak ten papírový tygr vzniklý z NATO není žádná novinka. Na webu securitymagazin.cz jste se dočetly o problémech německých ponorek, nedostatku raket pro anglické lodě, o velikém množství neletuschopných Eurofighterech atd. už několik let zpátky.

    1. Zdravím Tymákovane,

     O tom se nepřu. Jeho úvahy a názory byly zajímavé. Bohužel byla k42-ka chopná vypustit i pitomosti, které vypovídaly o jeho elementární neznalosti daného tématu.

     Nejvíce mu v mých očích uškodilo, že když na to byl upozorněn, tak na té pitomosti trval. Nebyl schopen si dohledal podrobnosti a opravit se. Pak se přidal ten jeho fanklub s argumenty typu „vždyť on tak hezky píše“.

     To je celé.

     1. Já tomu rozumím, nikdo není dokonalý. Chápu i, že Vám to vadilo, ale nemyslím si, že jste měl podíl na jeho vyštvání a jsem si jistý, že se tím nechlubíte. Prostě máte názor, upozorňoval jste na chyby, to je zcela v pořádku. Ale když se jiní chlubí, že jej vyštvali, to podle mého není.

     2. To GB:
      A ty jseš kdo, že jsou tu důležitý tvoje oči?
      Tebe doma aspoň v základu neučili, co to je skromnost a pokora?
      Tohle chování ředitelů planet, to tady milujeme ze všeho nejvíc.

   1. Re: GB

    Kuwa, kdo vám dovolil číst nějaké blbé magazíny?
    Vy si můžete listovat maximálně f Plejboji!
    A posílat prachy na tanka Tomáše a provolávat hesla o slámě u kravína!

    Že se nestydíte, takovej velkej chlapec, a takhle zlobit!

     1. Re: ema:

      Že je velká holka, tvrdím i své tříleté vnučce, když se jí snažím rozmluvit něco, co se mi nelíbí.
      Na prosťáčky to funguje.

  1. Mimo téma. Je to tak týden, nebo dva, měl p.Jandejsek tiskovku. Bylo jich tam víc. Témata různá a velice zajímavá. Mimo jiné p.Jandejsek zmínil, že to „kvalitní dovozové po kterém davy šílí“ je napajcované chemickou kastrací. A na tu chemickou kastraci se novinářská Máňa chytila. Nějak zázračně se jí rozpohyboval mozeček a vystrašeně se začala tázat.
   Já tedy nevím, ale tak nějak předpokládám, že na tiskovky o zemědělství vyšlou novináře, který má něco o tom zemědělství nastudováno. Nevypadne z něj otázka „kdy se sází oves“
   Totéž předpokládám u tiskovky o ekonomice a jiných odvětvích.
   Svět se řítí do pérdele a možná už tam dávno je.

   1. O  našich novinářích : Tak ony to jsou s těmi novináři jednoduché počty: za článek 500–700 Kč. Za úvodník, odborný nebo jinak významný článek 1000–1200 Kč. Za sloupek 400 Kč. Když napíšete 2 články denně nebo úvodník plus sloupek, což zcela vylučuje nějaké velké hledání podkladů (prostě strejda Google, prvních 5 odkazů a finito), dostanete se horko-těžko na průměrnou měsíční hrubou mzdu. Na ty filmové novináře bydlící v nových stometrových půdních vestavbách nebo baráku s bazénem na okraji Prahy a jezdících v nových autech můžete zapomenout. Reálně zaplatíte sotva pronájem dvougarsonky a většina těhle pisálků jezdí MHD nebo starou shnilou popelnicí. Takže ono to musí dost frčet a nad nějakou filozofickou či odbornou hloubkou napsaného neradno koumat. A hlavně: nemůžete risknout, že Vám ten článek nevezmou. Pak jste bez peněz a nezaplatíte ani tu dvojgarsonku. Takže nastupuje autocenzura: vyhýbat se čemukoli, co by mohlo být v konkrétní redakci důvodem k odmítnutí.
    Kontroverzní mohou být články kmenových novinářů, tedy zaměstnanců. Ti si občas, ale skutečně většinou jen občas, mohou dovolit napsat něco, u čeho autocenzuru trochu potlačí. A to navíc jen někteří. Buď pak musí mít na své straně prodejnost (článek porušil sice to a to, ale prodejnost stoupla o tolik a tolik), nebo vedení redakce. většinou je zapotřebí obojí.
    Takže z uvedeného vyplývá, že označení „námezdní pisálkové“ není žádné hanobení, ale popis stavu, protože ti skuteční novináři většinou dělají už dávno něco jiného (obvykle marketing-reklamu-PR apod.). A výzor dnešních redakcí doplňujjí kádry v tzv schématu 18-18-18. Čili 18 letý maká 18 hodin denně za 18 tisíc…

     1. Ale to není možné, takový bojovník za pravdu, který odtud kvůli tomu vyhnal k42 se přeci nikdy v životě nemůže dopustit omylu. 😉

      1. Já bych nepřítomnost k42 tak nedramatizoval. Kdyby nechtěl, neodešel by. Bylo to jeho vlastní rozhodnutí. – Věřme, že za jeho zmizením není třeba náhlá nemoc.

       1. Taky bych se spíš ptal, jestli se mu něco špatného nestalo. Nepůsobil na mne dojmem někoho, kdo by se po dvou nesmyslných hádkách sebral a navždy zmizel.

        1. Mně by asi nepsal, my jsme spolu nekomunikovali, vyjma příležitostných reakcí v diskusi. Mně osobně k42 jako diskutující nechybí, nečetl jsem ho, to co psal, mě spíše míjelo. Lhostejnost.

         Ale nemoc nebo neštěstí, to je něco jiného. Samozřejmě by mě potěšilo, kdybych věděl, že je živ a zdráv a třeba píše někam jinam…

         Bohužel (nebo naštěstí? Jak se to vezme) většina z nás, kteří se tady v dobrém i horším setkáváme, je už na „druhé straně kopce“, vrchol za námi, před námi sestup. Diskutérů, kteří se náhle nebo téměř náhle vytratili, je víc.

         Stát se může cokoli.

         1. Tomu rozumím, já to myslel tak, že já mám výpadky čtení diskuse, zatímco Vám by asi jeho rozloučení neuniklo.

     2. Godote, jste schopen chpat smysl psaneho slova ? Jste toho schopen ? Rozlisujte kmenove zamestnnance redakci a novinare na smlouvu (na volne noze). To jako myslite ze externista dostava plat ?

      1. Vy si fantazirujete rady na nejaky externisty, kazdej ma nejen
       stalej prijem, to by jinak moch bejt snadno vodloudenej nepritelem ,
       za par susnu..
       Menuje se to krysa /strecha/, kmotr a kazdej z nich ma pasaka s vyssi funkci ,na ochranu.
       Kdyz neco napise a cokoliv , vzdycky je dohled a se to pro nej pred pouzitim ,nalezite upravi.
       Zmena smeru se takovym vzdy ohlasi fcas ,aby nepochybili a dodrzeli generalni stranickou linii..A nezakopli , nevedoucnostma.

 7. Kdo si může dovolit luxus rozebírat „světodějné události“ nyní spatřované na východní frontě, je mu houby zle. Poměr zdrojů je zřejmý, zbytek jsou technikálie.

   1. Coby bylo.
    Až nepůjde proud 5M dolarů denně, za které se nakupuje palivo do elektrocentrál, až nepůjde proud ani v Kyjevě, fyzicky nebude nafta a benzín, nebo je nebude čím vyčerpat ze zásobníků, tak zdrhne i ten sebeméně mobilní zbytek, co tam ještě zůstává, ženské s děckama.
    Zbytek nechává Zelenskyj pobít a budou ho za to soudit.
    Zůstanou tam jen opravdu staří, nebo na smrt nemocní, chtějí umřít tam, kde se narodili.
    Ne, že poslední zhasne.
    Tam to zhasne samo, až poslednímu generátoru dojde palivo.
    Záporožskou JE nastartovat nelze, není ji do čeho stabilního zapřáhnout, trafačky a rozvodny jsou rozbité – a ten proud vlastně ani nemá kdo spotřebovat.
    Zůstalo tam necelých 30M lidí, z nichž nejméně polovina má namířeno sem, nebo poblíž.
    Jestli tím naznačujete, že tam naběhne NATO, tak nenaběhne. Tím jsem si jist.

  1. Při nevhodně pokládaných otázkách zůstává křišťálová koule stále zamlžená a z kávové sedliny nelze nic vyčíst. Musíte pokládat ty správné otázky, které obvykle začínají slovy: „Může Putin za…“

   1. Jak koho. Někdo si nevybere, jiný nemá tu potřebu. Dosud mi přálo štěstí…. Jestliže mi přestane přát, a přijdu o život nějakým neprivilegovaným způsobem, například při mediálně nezajímavé nehromadné bouračce, chorobou, či stářím, také budete hlásat, že se to Vás a „vás“ bytostně dotýká, a budete si tím dodávat na významnosti mezi zbylými osmi miliardami lidí?
    A, jestliže se Vás to dotýká, jak se to projevuje? Ráno si přečtete Novinky, nebo si necháte ukázat televizí, či, ale to už přeháním, kouknete na Reuters, čím byste se mohl cítit dotýkaný a hlásáte to do světa, a začnete něco konat. Například Aztékové, když právě nepořádali lidské oběti, například při úmrtí vládce, to by jim brzy došly pracovní síly, do krve si drásali si lalůčky, aby alespoň malou krvavou obětí dali najevo jak se jich to dotýká. A nechávali se při tom nářku náležitě vidět. Aby neskončili s vyrvaným srdcem. No to asi ne. Tak alespoň formálně, třeba tady. Odepřel jse si ze solidarity nějakou radost, potěšení? Anebo alespoň rozbil svou starožitnou vázu a dal to na X jak se někdejší ksichtokniha jmenuje, na twitter, tik ťok, instagram, vaší rouru….. Hle světe, jak já jsem dotčený! „Ne, děti, dnes žádná zábava, žádné radosti. budete povinně smutné. Zemřel generální tajemník….“
    A co na to svět?
    Jo, jsem užvaněný. Popíjím Montepulciano. Dneska je dobrý den. Každý den je dobrý, když popíjím Montepulciano.

    1. Montepulciano d´Abruzzo je opravdu celkem slušné víno, přeji příjemné napití. Já jsem dnes na veltlínu z Wachau, protože k večeři drůbež.

  2. Re: Homér

   To je celkem jednoduché.
   Nord Strým neseděl v ruské base, tak nikdo nic neví.
   Kdyby ležel Navalnej navalenej (být „navalóny“ znamená v gorolštině stav těžké opilosti) na dně Nord See, taky by se nikdo nestaral, kdo mu sto metrů pod vodou udělal zle.
   A vidíte to, zase jsem nejkrásnější!

 8. Rusáci zaberou půlku, Američani se svými poskoky tu druhou, budou na tom vydělávat a blbí Evropani to zaplatí a budou zase tou chudou, chorobami prolezlou dírou jako ve středověku, Ovšem budou pevně ideologicky ukotveni u společného evropského stolu u kterého budou žrát chleba z ukrajinské pšenice s Roundupem od Monsanta a anabolické kuře od DuPont. Průmysl jim celej zdrhne do Asie a do USA a tady budou lidi drátovat hrnce a látat boty na jarmarku.

  1. Ano, jste vizionář. Meanwhile já si rád budu pokračovat v popíjení italského a francouzského červeného, piemontských lanýžů, stařeného čestra z českých farem, kaviáru z italských sádek, francouzského šumivého, nošení obleku z Londýna či Neapole, obdivování krás historických a dalších věcí, které normální Evropan činí. Ale nic nic Vám nebrání žít tam, kde popisujete.

   1. Nebudete. Budete dotovat Ukrajinu, aby mohly vítězné mocnosti a korporace odtamtud vyvádět zisky.
    Takže vám na ty lanýže nezbyde.
    Navíc vám je zakážou.

    1. Tomu nevěřte. Svět je krásné místo pro šťastné lidi a Evropa je stále to nejkrásnější místo k žití. Zakázat lanýže? Šílíte, zakázal se tak kaviár z Kaspiku, protože dnes je náhrada ze sádek stejně kvalitní, ovšem bílý lanýž z Piemontu je stále unikátní. Dejte si nějaký večer obyčejné těstoviny s pecorinem a lanyzem a k tomu vrcholné Barolo, uvidíte hned ten svět a zejména budoucnost Evropy radostněji.

     1. Jo, to je pravda. Zvlášť některé městské čtvrti v Londonábádu, Paříži nebo Miláně; ostatně i Vídeň je poslední dobou tak nějak orientálně krásnější.
      A pařížské letiště Charles de Gaulle, no to je unikát! – Kam se hrabe takový Bejjing či Guangzhou…

      Samá krásná místa pro šťastné lidi, wallahi!

      1. I.P. Pavlák pozdě večer také není hitparáda. A to je prakticky centrum.
       V centru Londýna jsem neviděl zdaleka tolik grafitti jako v centru Prahy. Krajská města dotahují.

      2. Byl jsem teď po dlouhé době v Praze v metru a je to špinavá myší díra. Otřesné.

       Ještě, že jim minulé generace něco jen předali. Kdyby dnešní systém stavěl metro, měli by dnes Pražáci maximálně FLOREC, MUZEUM, MUSTEK.

     2. Je i kaviár z Kaspiku. Když kaviár z Kaspiku nesmí za Vámi, tak….. Všechno je.
      Potíže řešitelné penězi nejsou potíže ale jen výdaje.
      Ne, že bych byl Rotschild. Ani nemusím mít zdaleka všechno co bych si mohl dovolit. Ochutnal jsem lecos. Ovšem na druhou stranu, umím si představovat. Zítřejší hovno bude smrdět bez ohledu jestli jsem dnes měl kaviár nebo buřty. Byly dobré, měl jsem na ně chuť.

       1. Očividně netrpíte chudobou jako já.
        Staré víno, tvrdý salám, plesnivý sýr, auto bez střechy…..

        1. Re: Po

         Vy nadáváte na auto bez střechy a moje Jahoda o něčem takovém žvaní už asi tak 20 let.
         Koupil jsem jí „sporťáka“ – dvoudveřák se střechou pro dva s upozorněním, že kabroš je v Goraliji totálně na hovno, bo tu chčije den co den a furt je to málo…

    2. Třeba bude. Protože kdo se umí takhle zařídit (kdo by si i trošku nezapřeháněl, ale může být….) nyní, tak i v budoucnu.

   2. Meanwhile a rad , Popijte ,popijte …..
    Kdyz american zahyne v ukrajinskym gulagu, tak nezajem.
    Kdyz ale rus zahyne v ruskym vezeni , po vodsouzeni dle jejich zakonu /at sou tam jaky chce vlada/ ,tak velkej bugr.
    Ten je pro nas..Stale vic je toho na zakryvani..
    Rus vyhrava ,tak se s tim musi bojovat a sem tam nekdo zhyne smrti muuucedniiika.
    S tim se pocita a taky planuje , nakej cas ,uz napred.
    Umelci uz tesaji sochy..Literati klavesujou, politici ,dnes uz jen zamecky spravci ,schuzujou a urcuji nahradniky.

   1. Přesně – že je fakt zle poznáme, až mladý lidi začnou hromadněji odcházet z téhle země pryč. Nemyslím tím takovou tu běžnou migraci za poznáním a mírně lepším, ale odchody v měřítku třeba konce 19 stol. Mimochodem, ne že bych se řadil mezi mladý a perspektivní, ale letos prvně v životě už mi párkrát blikla myšlenka jít odsud pryč. Jenže rodina , jenže kam….

    1. Re: Altak

     Mého synka nakopla zpráva, že se v Čechistánu reálně uvažuje o zavedení povinné vojenské služby. V létě vyráží do Srbije podívat se po nějakém bydlení, případně po práci.
     Není to tak, že by už byl rozhodnutý, ale chce se tam porozhlédnout, jestli by se tam nedalo hezky schovat, kdyby tu začalo být zle.
     Srbštinu zvládne rychle, má základy polštiny a ruštiny.

     1. A dobře dělá. Nechat se někde zabít kvůli tomu, aby moh nějakej americkej bankéř přehazovat vidlema o pár miliard dolarů víc je kravina.

    2. Altak:
     A umějí naši mladí něco, s čím by se jinde uplatnili?
     Umějí něco, co jinde neumějí?
     Myslím, že Vás zcela míjí fakt, jak je posledních 20 let, naše tradičně kvalitní školství, v řiti.

 9. Dám to dneska ke každýmu úvodníku:

  TECHNICKÁ (znovu pro bratra Vidláka, kterej to prej tady převzal po Alefovi),
  když po Markový se v dlouhejch nadpisech kromě nenapravitelný Markový vzhlídl už i Kunštek (!nejen!).

  Jen doufám, že mi do toho nebude zase montovat zdejší Josef Švejk!

  Otázka – návrh:
  Co brání, bratře, upravit pravou lištu „Nejnovější komentáře“ tak, že by SW automaticky uřízl za přispívajícím nickem nadpisy těch mezkovitých autorů na:

  POUZE PRVNÍ SLOVO NADPISU toho úvodníku.

  A taky by možná stálo za to ten sloupec, kde sou ty „Nejnovější komentáře“ trochu natáhnout a rozšířit o dejme tomu 10 kusů, jak tady s oblibou trousí náš Targus.

  A ještě návrh pro dlouhonickatý, s kterýma má ten můj navrhovanej jednořádek taky problém. Co třeba takhle, příteli tato, používat jenom tatu? My přece víme, že se jmenujete Hrabě? I když netuším, jak se s tím popasujou jiní, třeba takovej náš Zborcenej Harfyton s jeho nedostižným nickem? Tam mi nápady docházej. Ale co se třeba znovu podívat do již zhynulýho Karla Máchy? I když už jenom nick „Zborcenej“ je varující a výživnej!?

  1. Uvádím jméno protože jsem byl parkrát napaden že nepíši pod svým jménem, i když ne zde .A táta protože to používám strašně dlouho už ani nevím jak. A už opravdu jen málo. Dnešnímu světu a té zloby a nenávisti přestávám rozumět.

   1. No to snad ne ! Tady je problém s dlouhými nápisy a Vy se necháte zmanipulovat ke změně nicku ???

     1. To je v pohodě, já si jen myslím, že své jméno byste si měl určit sám podle sebe, bez vnějších vlivů.

      Co se původního problému týče, řešil bych strašně dlouhé nadpisy, ale ne jména, protože i ta nejdelší jsou řádově kratší než ty nadpisy a potíže podle mého nedělají.

 10. Obávám se, že už nepůjde obnovit původní armádu třeba jen s polovičním počtem. Nejsou už kasárna, co bylo prodali, není výstroj, a hlavně není, kdo by nováčky cvičil. My jsme už hodně staří.

  1. Zkopíruji to od samotného sebe sem z jiného vlákna.

   Mimochodem, krátce v RU televizi se mihl ukrajinský politolog Vadim Karasjov (/ev ?).
   Ukázka byla převzata z ukrajinské TV, hlasatelka mluvila ukrajinsky. Na to, že Karasjov býval častým hostem na Medvedčukově kanálu News One (a mnozí si pamatujeme, jak vypadal dobitý a zmučený Medvedčuk, kdy ho vyměnili úkáčka do Ruska), divím se, že ještě žije.
   A hned slovo do pranice. „Paní redaktorko. Napadá mě, proč vlastně v současné době válčíme ? O území na východě jsme už přišli, o další jistě přijít další válkou nechceme. Rusko několikrát nabízelo jednání. A víme , co oni po nás požadují a my odmítáme. Pokračujeme tedy v dalším válečném úsilí s jediným cílem – STÁT SE členem NATO…“
   (tak nějak, co jsem rozklíčoval a co si zhruba pamatuji, napsáno vlatními slovy)
   Ten člověk je stále naživu. Moc se divím. U jiných stačila mnohem méně závažná vyjádření.

   1. Naše vláda zase plánuje zůstat členem bájného Zapadu za každou cenu a vypít hořký kalich osudu s nimi a do dna. Takže hodlají bojovat do poslední koruny a přijmout euro. Stejný, hovnotove ukotvený fanatismus.
    Škoda, že je nemůžu nechat ho vypít beze mě.

  1. „Hranice s Polskem, Německem a Rakouskem jsou tabu.“

   Hlavně se nikde s nikým nezaplést, aby to nedejbože nebylo něco proti někomu nebo něčemu. Kádrový profil je holt kádrový profil.

   1. Obdivuji Vidláka, že se mu pořád ještě chce něco organizovat. Protože s takový materiálem je vše předem ztraceno 🙁

  2. Nějak – proč na Slovenských hranicích mi uniká. To má být vyhrůžka pro slováky aby se nebránili, nebo nebránili sami sebe? Nechápu co je to za kulišárnu

 11. Jasně, že tu chybí K42.
  Sednout si na gauč, jíst popcorn a sledovat zánik Západu, už brzo.

  Hulvath se totiž chybně domnívá, že lidé chtějí slyšet fakta.
  Kdepak, lidé chtějí slyšet to, co se jim líbí, i když v nitru duše tuší, že je to nereálné.

  Pěkně to vystihla myslím Kočka šklíba, která si kdysi povzdechla na jeho adresu: pěkně píše, kéž by to byla i pravda.

  1. Ano, lidé chtějí slyšet fakta a od k42 je dostanou, ještě zábavnou formou. Krom technických nepřesností asi nedáte příklad, kdy pravdu neměl, že ?

   Co se kočky šklíby týče, nebdu mluvit za ní, jistě se ozve jak jste její výrok překroutil.

   Mám sice na určité věci krátkou pamět, ale váš nick mi nic neříká, že by byl jen na jedno použití ?

   1. Pokud měl pravdu o množství a úrovni různých zbraní, tak to ale znamená, že Rusko daleko více zbrojilo než Západ a to potom vede k nepříjemné otázce: Kdo má nejrozvinutější vojensko-průmyslový komplex?

    1. KoZa taky zbrojila, ale prachy se vyhodili za vývoj a výrobu naprostou neefektivních zbrani a zbytek šel na úplatky. A taky na těhotenské uniformy. A taky na výplaty přehršlí generálů. A taky kalendářů….

    2. Jako že s tím zlomkem nákladů proti US Army Rusové dokázali vyvinout a vyrobit mnohem pokročilejší a účinnější zbraně v mnohem větším množství a rozmanitosti za mnohonásobně nižší náklady?

      1. Jako že nám média jedním dechem sdělují, že ruská ekonomika je úplně v troskách a potácí se svým DPH někde mezi rozvojovými zeměmi, ale zároveň potají utrácí za zbraně a armádu víc než všechny země NATO dohromady? Neprůstřelná logika 👍

     1. Vsak to je oficiálne a davno zname aj u NATO. Rusi maju zbrojovky v statnom vlastnictve kdezto zapad v sukromnom. Takže okrem nakladov a uplatkov treba prefinancovat neuspesne projekty (aby firmy neskrachovali)+zisk. Okrem toho Rusi prisli so,zbranami novych typov v 2018 a aj tak im nikto neveril. Okrem toho Rusi predtym nemali asi az tolko funkcnych ani zbrani ani tovarni, ako ich mali zakonzervovane a firmy asi vyrabali nieco ine. Ak sa z 1-snenky rozbehnete na 3-, hned je velky narast. Ked zo skladov vyberiete zbrane, date im novu techniku na modernizaciu, dosiahnete rychlo necakane vysledky

      1. Janko omyl , já si myslím, že rusové/sověti/ měli a snad ještě mají těch starých zbraní mraky . museli je mít – protože rus je veliká a byla ještě větší a od války skoro nic nespotřebovali, . Navíc to bylo z poctivé oceli a ne plast tvrzený. Zatím co od začátku té operacee používali staré zásoby – měli čas výrobu na nových moderních. Naštěstí se gorbojelcini k armádě nedostali a tak tím pádem ani amíci nevěděli co a kde a kolik je ukryto.
       Je to jen můk logický odhad, ale jinak to být nemůže, když si uvědomím velikost rusi širé.

      2. Rusové jsou schopni to vyrábět levně.
       Nemusí platit statisícům všelijakých překupníků a darebáků, aby nakoupili třeba pancíře na tanky, nebo sestavili tankový motor.
       Dtto se všemi ostatními surovinami – a také energiemi. Ruská zbrojní fabrika má elektriku od státu za pakatel, protože je většinově státní.
       Rusové mají dost vlastních chytrých a vzdělaných lidí, co jsou zároveň i vlastenci, takže nemusí nahánět laciný indický „inženýry“, aby po kouskách lepili software do Boeingu…
       Fabriky, které byly zakonzervované, byly zároveň v rámci výcviku hlídané armádou, takže je nikdo nerozkradl tak, jako je rozkradený třeba Detroit.
       Stačilo navézt suroviny, lidi, zatopit a pozapínat mašiny…
       Ještě se budeme hóódně divit.

    3. Odpovědi podle mého jsou : měl, Rusko.
     Rozebíraní by bylo na dlouho, něco již napsali Anonym a tdx. Prostě volný kapitalismus bez pravidel vede k organisaci firem na zisk. Ne na naplnění potřeb, jako třeba ruský ( a zřejmě i čínský ) průmysl, ne na kvalitní výrobky, ne na technologický rozvoj. Proto mají západní zbraně oproti ruským sice marketingově skvělé vlastnosti, ale v praxi buď ne úplně fungují nebo jsou těžko využitelné v konfliktu. Další marketing jsou války proti sandálistům, tam nehrozí tvrdý test jejich kvalit, ale marketing jede již během konfliktu. No a na závěr se koupí média, aby zbraně vychválila veřejnosti, a vlády, aby je objednaly a sehnaly peníze. Toto dávno není ten vzývaný trh, který rozhodne, konkurence nemá šanci. Do doby než se ukáže pravda na bojišti, kde už to není proti nějakým domorodcům, ale skutečné armádě. A to teď vidíme, přesně jak k42 předpovídal. On k tomu dodával ještě detailní informace o jednotlivých zbraních, mohl v nich mít nepřesnosti, jsk někteří tvrdí, ale to není moc podstatné. Jednak protože ty detaily si málokdo pamatuje a jednak že to celkovou situaci neovlivní.

     1. Ale je tu další věc….munice. A tady zase k42 něco nepříjemného prozradil.
      NATO žádný takový konflikt nečekalo, proto ani nevyrábělo munici.
      Rusko za to vyrábělo munici osotošest.
      Proč asi?
      Protože válku s Ukrajinou chystalo už dávno, dávno před současným konfliktem.
      A díky k42 o tom víme.

      1. Rusi nemuseli tolkotoho vyrabat predtym, stacili ich plne sklady. Ved v Podnestersku je najvacsi sklad mimo Ruska a to je jeden z mnohych…..kolko ich bolo schovanych niekde za Uralom

      2. Mnag: Západ se spoléhal na efekt ekonomických sankcí a případně na podporu partyzánů. S dlouhou velkou konvenční válkou asi nepočítal. Rusko má poměrně malé HDP, ale granáty vyrábí průmysl a ne přebujelý sektor služeb, který v některých zemích velmi HDP navyšuje. Ukazuje se nedostatečnost HDP jako ukazatele síly té které země a ošidnost počítání zbrojních výdajů v dolarech, když ne všechny státy kupují zbraně za dolary. Pokud stát používá své suroviny, platí výrobce ve své měně a někdy má dokonce státní podniky, které se soustředí na navýšení výroby místo na navýšení zisku pro akcionáře jako je tomu u akciovek, potřebují dolary jen ke koupi menší části součástek. Navíc velká část rozpočtu americké armády jde na provoz mnoha základen v zahraničí, potom vypadá rozpočet ohromný, když tam patřily před pár lety i náklady na dovoz plechovek Coly na základny v Afghánistánu. Ukazatele pro porovnávání čísel jsou užitečné, ale neměly by se přeceňovat.

       1. To, že má Rusko poměrně malý HDP je dezinformace. U ekonomik, které nejsou propojeny, nelze používat srovnání dle nominálního HDP v dolarech. Místo toho se používá srovnání dle parity kupní síly (GDP PPP). V tomto srovnání je Rusko největší evropskou ekonomikou, o kousek před Německem. Další otázkou je, v čem ekonomický výkon spočívá. Do HDP se počítají i výkony ekonomických nevládek, investice do slunečníků, větrníků a podobné neefektivní výkony. Jinak řečeno, Rusko má třeba menší ekonomický výkon, než USA, ale pokud je očistíme od neefektivních částí, tak to není až takový rozdíl. Další otázkou je cena. Do ceny armádních dodávek v USA se počítají i náklady na černé speciální operace, na úplatky veřejným činitelům (včetně transakčních nákladů – tj. 20 % na úplatky, 80 % rizikové poplatky poskytovateli a Íkovi) apod.

      3. Jistě, to je pochopitelné.
       NATO se k ruským hranicím blíží o sto šest, Rusko tedy vyrábí munici a zbraně o sto šest, možná i o sto sedm nebo osm.
       Je to jednoduché, milý Uotsne.

       1. Dobře, ale v tom případě je nepochopitelné, proč NATO nerozjelo výrobu munice. Ta mu momentálně chybí, a to ne málo…

        1. Protože plánovalo Rusko zničit sankcemi a peníze na zbrojení ze všech rozpočtů vytáhli i bez zvyšování výroby, tak proč by si měly zbrojařské firmy snižovat zisky ?

        2. da sa ocakavat ze verili v efekt a la Irak. Rusi sa zlaknu americkych zazracnych zbrani a utecu, krajina sa rozpadne aj vdaka ekonomickym sankciam aj vdaka ekonomickemu rozpadu, kedze rubel bude stat 200 rublov/usd, aj vdaka strate zapadneho tovaru, aj vdaka neuspesnosti SVO. Nasledne sa za peniaze, ktore sa defacto vytiahnu z Ruska v podobe superlacnych surovin (viem si predstavit, co by Amici dali len za ultralacny uran, ktory k nim siel defacto skoro zadarmo), zaplatia nove zbrane a municia, ktore nahradia tu, ktora sla na UA. Len teraz nenasli dostatok generalov, ktori by prijali americke peniaze a dovolili znicit im zverene ruske jednotky, par ich mozno nasli, ale ci to prezili je otazka.
         Napr. sa spekuluje, ze Prigozin bol kvaziamericky agent a ten postup na Moskvu mal byt jeho platbou. Kedze to nevyslo, tak imho ho Putin spratal zo sveta tak, aby ho Amici uz nehladali (ina otazka je, ci to Prigozin prezil, podla mna ano, kedze do toho jedneho lietadla nastupili vsetci doleziti dobrovolne a to nikdy predtym nerobili). Samozrejme za predpokladu, ze bol zaroven aj dvojity agent a teda na ten pokus bola pripravena odpoved. Alebo nebol a nasadol do lietadla v prechodnom pominuti zmyslov

       2. Re: AN

        Za války pak až o sto devět. Putin se dobrovolně přiznal, že významně rozjeli vojenské programy od r. 2014.
        Já bych spíše řekl, že od r. 2007. Ale to je dnes nepodstatné.

      4. Rusko ví co je třeba, když se Evropa začne prsit zhruba jednou za sto let. Tak se připravují, aby ji mohli dát zase přes držku a měli zase na cca sto let klid.

      5. Re: mnag

       Vy jste dokonalý mamlas, že?

       KoZa není schopen vyrábět munici, protože nemá:
       1/ vlastní suroviny
       2/ vlastní průmysl těžkého strojírenství
       3/ levné energetické suroviny – ano, to proklínané uhlí, fuj zemní plyn (bo CO2),
       4/ lidi, kteří by to ještě jakž takž uměli.

       Račte si laskavě najít, co napsal Kchódl o chemičkách schopných vyrábět trhaviny. V celé Ojropě zůstaly tři, z toho jede jediná v Semtíně. Si fakt myslíte, že Semtín přezbrojí Ivana? Kolik vašich předků obdrželo důchod na hlavu?
       Nikoli, můj milý, to je FINISH Čtvrté Říše.
       Konec, opona, odchod z hlediště, poslední zhasne.

      6. ale blbost – rusové měli zásoby už z dřívějška a kvalitní, jak se včil ukazuje. Koukněte se nahoru, tak to popisuji.

      1. Omlouvám se, opravdu nerozumím Vaší otázce, možná při délce vlákna vypadlo, že se bavíme o zbrojařském segmentu.

      2. Re: Šumi
       Odpovím vám za Tymáka.

       Systém, který funguje ve Čtvrté Říši v oblasti výroby a dodávek zbraní, nemůže za ŽÁDNÝCH okolností přezbrojit srovnatelné kapacity, které jsou řízené z jednoho centra.

       Velmi stručně.
       Ve Čtvrté Říši se vyhlásí výběrovka. pár let se čeká na nabídky, pak soudruzi geňové něco vyberou a politici jim koupí něco úplně jiného, než co si vojclové objednali. Proč to funguje právě takto, je na tři tlusté knížky (úplatky a finální fakturace).
       Naproti tomu Ivan jednoznačně definuje, co potřebuje a státní či polostátní firmy mu to nabídnou. Ze dvou tří nabídek si vojcli vyberou a jde se zkoušet, zatímco fabrika PRŮBĚŽNĚ vylepšuje výrobek podle připomínek uživatele.
       Základní předpoklady:
       – jednoduchost,
       – snadná opravitelnost,
       – cena,
       – zaměnitelnost dílů (logistika),
       – použitelnost standardizované munice.

       Na výše uvedené podmínky vám soukromá, resp. státem neřízená firma NIKDY nepřistoupí, bo „to nima kšeft, cypě“.

       Čemu ještě nerozumíte?

   2. Pathologicka MODLY , c.42 ,jeji zboznovatele sou klinicky neunavny.
    Pacienti.
    Toho fanatismu je nezbavis. Dosli konecne k svymu vyplneni davnych tuzeb..
    Vzrusta odpor k tem, kteri zahnali jejich YDOL ,vzrusta.
    Nekolik prispevku MODLY, je poznamenalo nadosmrti. Nezapomenou nikdy.
    Spojene s povinnym uzivanim kilogramu nejake pecene kukurice a gauce.
    Jiny chteji slyset fakta , ty jiny…
    Driv se to nazyvalo vopijeni rohlikem. A Rohlik skutecnej na opijeni ,
    taky za dverma.
    Zabavnou formou. Genius netechnicky pravdy , ha ,ha ty zabavy a ted neni.
    S kratkou pameti na urcitosti ,prodlouzenou, kdyz treba..
    Ty jiny co chteji ty fakta ,haha a zabavu ,kdo vi, kdo sou a kde.
    Ale chteji fakta. A ted prave ty jiny je beda , nemaji..Takhle to nejde dal…

   3. To jste skutečně překroutil. Nepamatuji si sice jak přesně jsem to napsala ale určitě ne v tom smyslu jak jste to sem napsal. Ano K42 psal zajímavě, a já jsem napsala něco v tom smyslu zda to nezní příliš optimisticky a že doufám, že ne. A viditelně měl převážně pravdu, jak potvrzuje vývoj v posledních měsících jak co se týká ruského postupu tak i neschopnosti KoZa.

  2. „Kdepak, lidé chtějí slyšet to, co se jim líbí, i když v nitru duše tuší, že je to nereálné.“

   Vysvětlení je mnohem prozaičtější. Lidé nemají potřebu poslouchat vychloubačné žvanění protkané řadou chyb a blábolů od těch dvou, co ho svou bezbřehou exhibicí vyštvali. Fakta jsou u nich zřídkavá věc, nejčastěji plynoucí ze šťastné shody náhod.

    1. A vzhledem k tomu, že jsem ty diskuse četl dost podrobně a trochu se i zapojil, tak vím, že prostě – minimálně v tomhle případě – kecáte. Byl vyštván, respektive spíš odešel, protože neměl zapotřebí těm dvěma kašparům něco dokazovat. A nedivil bych se, kdyby ho už dříve systematicky stalkovali i na jiných webech.

     1. Zdravím Petře2

      argumentovat s tdx je zbytečné, on je „zazděný“ ve svých názorech. Není schopen si ověřit fakta, případně se zeptat „jinde“ a ověřit si skutečnosti.

      Vím o čem mluvím, jsem jeden těch několika (bylo nás víc než dva) co jsme k42-jce několikrát oponovali, když „vypouštěl“ do světa pitomosti.

      1. No, vy, Beurlingu, jste se tu objevil nedávno, a hned se vám podařil „husarský“ kousek – vyštvat K42. Snad jste teĎ sám se sebou spokojen.
       Ale mně K42 chybí! Vy ne.

       1. Alena ,co vam chybi. Vite aspon neco ,konkretniho??
        Nebo potrebujete davky „klaveszradla „aby zahnaly ten hlad,
        dusevni prazdnoty ,ber kde ber.
        Duse,mysl tak souhlasne vibruji a resonuji ukojenim a
        pak spokojene , ze dostaly nazrat neceho co chutna…
        Tesi se na dalsi prispevecek…
        Co nechutna nenasyti a neuspokoji..
        Chyba je vetsinou v tom konkretnim..Neni v tom patricny vzruso..
        Vycet faktu a suchych udalosti nezahreje touzici dusi..
        Touhy neuspokoji ani trochu..
        Nekdo rad vepro , jinej zase gulas..Jinej zase zboznuje a rad velikany ,ktery se jim predhodi ,jako byl Kennedy, jindy zase dolf atd. Dneska dokonce pribyl husak..
        A kdyz ten zivot je takovej vobycejnej porad a vsedni..

      2. re: GB

       No…, že byste působil jako studnice moudrosti, to teda fakt moc ne-éé…

       Hádat se o TTD zbraní, o kterých víte dvojité hovno a máte max. něco načteno z netu, nevím…
       Slušně řečeno, obdivuji vaše sebevědomí.
       Ještě jinak – nějak mi ušlo, V ČEM se Kchódl zásadně mýlil. Pokud se OPRAVDU sekl, tak občas možná v nějakých odhadech času.

       Zkuste Kchódlovy sekance taxativně vyjmenovat, když jste takový borec.

       1. To nevyjmenuje, vsaďte se. Co já si pamatuji točili se tady s banditou(hulvátem) na dost nepodstatných věcech a myslím, že ani v tom neměli pravdu jak jim zde dokazovali i jiní.

 12. Tak pozor! KGB… totiž FSB nebo snad GRU… no těžko říct, se nám mění ve spolek tajemných ninjů kteří dokáží zabít speciálním chmatem jednou ranou. Tedy štěstí, že ještě ne pohledem. To aby se pak člověk bál vyjít ven. Alespoň to tvrdí Novinky, že to tvrdí nějací aktivisté… kteří to mají od „zdroje uvnitř vězeňské kolonie“, který to má od… no těžko říct. Každopádně to jistě brzy potvrdí prezident PePa, neboť i on se před pár lety chlubil, že touto speciální schopností oplývá. Jednou ranou. Každého. Přímo na komoru. BUM! A jaký jsi byl! A PePa si jen bez hnutí brvy promne dlaň. Takže žádný Pfizer, žádná Moderna (to kdyby se náhodou z oficiálních lékařských zpráv jevilo nějakým zpozdilcům a dezolátům, že to skutečně byla krevní sraženina). Ne! Byli to tajemní ninjové, které osobně pověřil Putin.

  1. Co dokáří napsat je neskutečné. No ono to s ním tak jednoznačné nebude. Proč asi ten řev, že tělo nevydávají. Hmm Myslím, že ví kdo jej to oné, ale potřebují zjistit jak a čím. Ony ty amickoanglické výzkumné laboratoře fungujíá furt. A asi je potřeba vědět co vymysleli aby mohli hledat ochranu. Taky jednak aby ochránili svoje a druhak aby mohli varovat spřátelené na co a koho si mají dát pozor, Jinak to nebude.

   1. Já bych za tím nevydáním těla viděl mnohem prostší důvody. Zkuste si představit, jaké lékařské zprávy by vyrob… eh, čo to táram… vydal západ, a to zcela jistě včetně naprosto věrohodné dokumentace (nejspíš přímo od expertů z MI6), kdyby to tělo Rusové vydali.

    1. Co to …..Tarani je zase jen co a to , zase parani..
     /Slovensky taaraaaniiii ,musi nejak bejt, proc, kdo viiii…./.
     Zadnej stat nevydava sve zahynule obcany. Ani ty vlady , ktery sou
     ted bez sebe zurivosti ,kdyz chteji za kazdou cenu telo nejakyho rusa.
     Kterej akorat jenom vykrikoval naky nesouhlasy na Putina.
     /Predtim se mu neco stalo v letadle a rus ho pustil k merkelovym germanum/.

   2. Rusko „musí umožnit“ „mezinárodní a transparentní“ vyšetřování Navalného smrti. (Borrel)
    „Takové požadavky vůbec nevnímáme, zejména ze strany pana Borrella,“ mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

    1. Nemusí.
     Může, ale rozhodně nemusí.
     Ohledně demolice tří trubek NS, mají myslím Rusové jasno.
     Kdo by se měl zajímat mnohem víc, protože jej to zásadně víc poškodilo, tak je západní Evropa.
     Ale ta je z nějakého důvodu zticha, jako myška.
     Čumím na to celou dobu, nemyslel jsem si, že si třeba Němci nechají takhle srát na hlavy.

  2. Re: tdx

   Na vraždění pohledem je expert moje Jahoda.
   A eliminace protivníka s významným omezením vitálních funkcí je základem všech bojových umění a sportů, pokud se jim věnujete „naostro“.
   Vyberte si z pestré nabídky kurzů sebeobrany – nejlépe pro ženy. To pro vás bude ideální začátek.

   Btw. asi dva tři dny zpátky jsem tu připomněl svou povídku Sedmilhář a Gerd ji našel a naházel do diskuze odkazy.
   Techniku, kterou tam použil hrdina povídky při svém napadení v třetí části, ovládne každý průměrně fyzicky zdatný jedinec. Včetně stimulace center ovlivňujících vitální funkce těla. nepopisuji tam nic zvláštního a neuvěřitelného.

 13. Dneska jsem potkal tři ukrajinské děti. Šly do školy. Bavily se rusky – ukrajinštině nerozumím, – jim jsem rozuměl. Normální děcka, jako ta naše.
  Jak jsem se na ně díval, říkal jsem si, že nejdůležitější ze všeho je nedopadnout tak, jako lidi na Ukrajině.
  Moc se od nás neliší. Na Majdanu si jenom chtěli vydemonstrovat trochu lepší život, když už šizuňkové všechno rozkradli. A takhle dopadli. Statisíce mrtvých, spousta z toho, co jim za Sovětského Svazu postavili, je rozbitá, vládne fašistická klika, ovládaná fašisty ze zahraničí.
  Když poslouchám ty naše pacholky, říkám si, že hlavní je nenechat se zatáhnout do války. Oni nás do ní pošlou s radostí. Trochu je drží jenom to, že zatím nedostali přímý rozkaz.
  Pryč z NATO, pryč EU, jinou možnost nevidím.
  A dokonce i kdyby se podařilo tohle, vyhráno určitě není. Jak se teprve vyjasňují pásma vlivu, objevuje se spousta menších žraloků. Pokud nás nesežere Německo, může to být Polsko. Zbrojí všichni, o válce mluví taky všichni. Jsou jako pominutí.

  Chybí mi K42 a jeho optimismus.

  1. No vidis, a mne k42 moc nechybi. Takovy Ladik pise basne, cili beletrii, cili fabulaci – a nepredstira nic jineho. k42 psal fabulace podlozene „odbornymi tezemi“, ktere nahodne, bez dostatecneho backgroundu, nekde vycetl. To je to same, jako kdyby reznik s mistrovskym manulanim talentem (jiste jsou takovi) mel operovat cloveka. Jiste by se ty manualni ukony chirurgie jako takove, naucil za par mesicu a delal by to mozna lepe nez studovany lekar. Ale silne pochybuju, ze by si se dal od nej dobrovolne operovat 🙂 Cinane treba pri pokusu delat protiletecke rakety, ci letecke motory po vzoru ruskych dodnes nedosahli potrebne urovne. Desetileti teoretickeho vyzkumu a uceni se celych generaci techniku na vlastnich omylech, se proste nedaji jen tak preskocit. Beda tem, co veri samozvanym expertum.

   1. Já jsem si jistá, že většina čtenářů zde na litterate by okamžitě vyměnila ty Vaše příspěvky za „fabulace podlozene „odbornymi tezemi“, ktere nahodne, bez dostatecneho backgroundu“, které psal K42.

    Citelně tu chybí Asfaltový holub a K42.

    1. Souhlasím, vždycky jsem se na příspěvky K42 těšila…vrať se nám Kchodle…postrádáme Tě a je nás tady takových docela dost…

   2. Moc hezké, jak hned vyskočíte, jakmile někdo z nás zateskní po k42. Ono je daleko těžší si zde získat širokou oblibu, než dotlačit někoho k resignaci, že hádat se se dvěma pitomci mu nestojí za námahu. Ale výhoda pro vás je, že když jde o reakci na k42, většina lidí váš příspěvek neodroluje jako jindy.

    k42 nám tu chybí moc.

   1. Vlada by mela zakrocit ,ma ty povinnosti i tady.
    Ty co sou proti k42 ,sou pro Putina ..Proto byl surove vyhnanej a ted lid upi ,
    smutkem , po nem. Co si ma lid ted pocit.
    A smytec. To se nesmi povolit. Na to sou zakony.

  2. : Václav
   Jak jsem tak měsíc „stávkoval“ (jó, automotive s elektošmejdy vyrábí na 150%, objednávky se jen hrnou),
   tak jsme byli přesunuti na pomocné práce do jiného města. Ve fochu plno Ukrajinců. Přišlo mi, že se tam sami dělí na dvě skupiny – rusky mluvící a ukrajinsky mluvící. Jedna s druhou komunikují nebo stojí jedna za druhou v případě, když je potřeba jít proti českému „drábovi“ (čti: nadřízenému)

   UA mladý spolupracovník, který je už pět let zde, původem ze Lvova, jen neustále opakuje, že to tam stojí za starou belu, kupodivu nejvíce nadával na korupci a ekonomiku. Až pak na válku. Prý, když bude nějaká dohoda mezi Nuttelou a vzteklým Alzákem a nastane povinnost se vrátit domů jako jatečné maso, nebude se protivit a půjde. Proč tedy nejde hned, jsem se nezeptal.
   Mimochodem, už má zkoušku z ČJ pro získání občanství. A kolikže let je povinnost tu vegetit, aby člověk dostal občanství ČR ? My tu pořád řešíme budoucí volby, jak komu otevřít oči, aby nevolil pětidemolici, nedej Alláh korespondenční volbu a přitom tu má Fialenko něco kolem pěti až sedmi set budoucích voličů již připravených…

  3. Kdyby se hlasovalo, jsem pro vyslání dobrovolnického sboru na Ukrajinu. Nesmělo by být pod státní hlavičkou. Něco jako „Interbrigády.“ Technika jako například tank Tomáš nestačí.
   Podle Clausewitze, území nelze považovat za dobyté, nestanula -li na něm noha pěšáka.

   1. Re: Šumi

    Copak o to, těch pěšáků tam je jako sraček. Ale když oni pořád vyhazujou svoje nohy a ruce do vzduchu…
    … a pak je nestíhají odvážet…

  4. Re: Václav

   Setrváváte v dosti velkém omylu.
   Normální lidé se tzv. Majdanu nikdy neúčastnili.
   Zamyslete se a napište vaši představu, kolik lidí je schopno denodenně demonstrovat v zimě tři měsíce v kuse.
   To je iluze krmená KoZa-cími sdělovadly. Normální dvounožec, který musí denně do háku, aby vydělal na složenky, nemá šanci v něčem takovém fungovat.

  5. Nejlepsi je behem valky optimisticky vopakovat , zadna valka nebude.
   Houtove napr. nevi, co je valka. Kdyz zadna nebude…
   Ani ty lodstva tam na ne poslany. A bombardovani.
   Chybi vsem to tvrzeni , oplakavaji opakovani ,nejakyho , ze valka nebude,nebude, nebude…..
   Bude valka???? Nebude !!!..A nebude.

  1. Hmmmm, jí stát ochránit nedokázal ( „byla od svého dětství sexuálně zneužívána i lidmi z muslimské komunity a že se stala obětí obchodování s lidmi“ ), ale zavřít ano.

 14. Ještě také ta matka, co si stěžovala, že jí vláda neposlala ani kytku na pohřeb Ukruinci několikrát vyznamenaného syna, ač je volila. To bylo také ilustrativní.

 15. A to jsi, Vidkáku, nezmínil nejdůležitější: ty 2 české mariňáky, kteří osvobodí Rudé moře. Národní hrdinové.

  1. Přichází dozor:
   “Roto – pozor!
   Vlajky na půl žerdi!
   Bartoš, ty se nerdi.
   Bakalář Lipavský!”
   “Padl při obraně Džibuti.”
   “Zde! Sloužím kapitalistické vlasti!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *