12 června, 2024

Zanech vší naděje

Tak přesně tento nápis je nad branou do Dantova pekla. A přesně tohle mě napadlo, když jsem se dneska dozvěděl, kdo z kandidátů byl připuštěn k prezidentským volbám… Hele, já nechci být sýček, ale musíme se nad sebou všichni vážně zamyslet. Tak vážně, že posouvám téma vládních příprav na válku velkého rozsahu o jeden den a budu hořce hodnotit, co se vlastně stalo.

Nejprve shrnu situaci:

Do prezidentské volby postupují Andrej Babiš, Danuše Nerudová, Petr Pavel, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Denisa Rohanová, Josef Středula, Tomáš Zima a Jaroslav Bašta. Toť vše. Kde je generál Blaško, kde je Karel Janeček? Předpokládám, že se všichni odvolají, ale prezidentská volba je příliš na ráně, než aby si úředníci svůj postup stokrát nepřekontrolovali. Předpokládám, že tam na Vnitru to mají v cajku a snese to jakoukoliv kontrolu kontroly. Bude to jako s Trumpem, můžete mít naději, že se něco změní, že nějaký úředník udělal chybu, nebo je to záměr, který se prokáže, ale já jsem si celkem jistý, že se nic neprokáže, i kdyby to záměr byl.

Víte, co je největší fór? My tady už dva měsíce tajtrlíkujeme, řešíme kandidáty, dohadujeme se o tom, kdo je menší zlo a jestli by se mezi nimi nenašla alespoň teoretická šance na dobro a pak pic… ukáže se, že ta naše slavná probuzená společnost, případně probuzená Alternativa, která je schopná dostat sto tisíc lidí na Václavák, nedokázala vygenerovat jediného kandidáta. Všichni ti Blaškové, Turánci, Vitáskové a další, se nedostavili ani na start.

Prosím povšimněte si milí Alternativci, kteří přemýšlíte o volbě prezidentského dobra (protože zlo volit nelze), že jediní občanští kandidáti jsou český Pinochett a česká Čaputová. Ti jediní přišli s dostatkem podpisů od lidí. Všechna ta prezidentská dobra jich přinesla méně. Gratuluji Josefu Skálovi, který včas hodil ručník do ringu a neztrapnil se, jako ti dva miliardáři, kteří měli chybovost petičních archů kolem 30ti procent. Jo, jo, Češi jsou smějící se bestie a Zeman věděl, proč musí nasbírat statisíce podpisů.

Všichni ostatní jsou kandidáti straničtí, kterým nominaci zařídili kolegové poslanci a senátoři. Trochu se tomu vymyká Veľký Bocian, protože u něj alespoň můžeme vědět, že o své kandidatuře rozhodl sám a není to výsledkem žádných zákulisních tlaků různých místopředsedů a tajemníků. Ale ani Andrejko neriskoval určitou svinskost občanů při podepisování.

Tolik k henté probuzené občanské společnosti. Takhle nás Pánbůh potrestal za rouhačské řeči o dobru…. Udělal to hezky, nechal tam jen toho Baštu, který chvíli předtím hlasoval pro přijetí Švédska a Finska do NATO. Tohle jedné dobro vám zbylo. Kdyby to nebylo k pláči, řezal bych se smíchy, protože přesně po tomhle jsem před měsícem volal. Aby se nám kandidáti Alternativy sjednotili na jednom jméně, které bychom pak mohli houfně volit a protlačit ho. Tak jo, tak ho tam máme. Jednoho jediného… Baštu. Hustý, co?

Panu Baštovi samozřejmě nabízím setkání se mnou. Mohli bychom probrat to jeho hlasování ohledně rozšíření NATO, třeba to má nějakou logiku, které nerozumím. Pak by nám třeba mohl říct, jestli by jako vrchní velitel armády spustil henty mobilizace… když se nám vyplnilo to jedno jméno… tak bychom tomu měli dát alespoň šanci se uvést. Vím, že si tento článek přečte Pepe Nerušil, tož kdyby Bašta měl zájem, jsem k dispozici. Měl jsem sice jinou představu o vývoji… ale jsem přizpůsobivý.

Mimochodem – nebude Bašta zítra na té demonstraci? Doufám, že už někdo v SPD žhaví dráty k Jirkovi Havlovi.

Navíc Babiš všem hodil vidle do předvolebních televizních debat a velice moudře usoudil, že se nenechá oštěkávat intervjuky, kteří mu stejně nic neodpustí, nedají mu prostor a ještě ho budou umravňovat… a prostě do televize nepřijde. Raději si bude dělat svoje akce, kde si bude říkat, co chce, kdy chce a jak chce. Ostatní si zatím mohou ve studiu vykládat svoje moudra, stejně budou na trní, co jejich Nemesis tam venku zrovna říká lidem. Palec nahoru pro Andreje. V podstatě ty debaty vykastroval předem.

Tak co, kdo budete riskovat, že se ve druhém kole odehraje souboj llibtardích kandidátů? Kdo budete volit Baštu a riskovat, že se do druhého kola nedostane Babiš, který alespoň vahou své osobnosti a svých peněz bude schopen hrát důstojného soupeře? To se nám hento dilema zjednodušilo, co? Dva měsíce vám tady vysvětluju svojí vidláckou volbu menšího zla a ejhle… ono se to úplně zhmotnilo. Už nemusím vysvětlovat nic… čumíte jak vrány, že jo? Jo realita, to je korektor zbožných přání par excelance.

Hele, mě fakt bere, že občanskou společnost u nás reprezentuje právě Nerudová a Pavel. To je něco tak dokonalého a všeříkajícího, že snad vstoupím do Milionu chvilek. To máme za naši pýchu, za naše kecy, to máme za ty lustrace kandidátů a rychlé soudy, že jsou nevolitelní. Jo, jsou nevolitelní. Ani se nedostavili. Není co volit. Všichni bychom se měli dát na pokání, posypat si hlavu popelem a přiznat si realitu, že libtardi vyprodukovali v podstatě sedm kandidátů, my s bídou jednoho a to jen díky Okamurově stranické práci, protože bez poslanců za SPD by to byl další debakl.

A pak je tu selfmademan – český Orbán se slovenským přízvukem (i když poněkud jiný Orbán, než Orbán), který je nejspíš jediný, kdo má dost sil se s tou sedmihlavou hydrou poprat a možná i zvítězit. Když se to tak vezme, tak se všichni ostatní musejí poprat o to jediné místo do druhého kola a zdravý rozum by velel, neplýtvat silami na Babiše, ale zkoušet předběhnout své soupeře. Ale nejspíš to dopadne jako vždycky. Bude to volba o Babišovi. Buď pro něj, nebo proti němu. Mééédia tomu pomohou, moderátoři také a tak je dost možné, že uvidíme televizní debaty, kde se osm kandidátů bude společně vymezovat proti Andrejovi a nebude rozdíl mezi Pavlem, Zimou a Středulou.

Hele, kdybych já byl Babiš, tak asi zajdu za Okamurou, naplním mu stranickou pokladnu velkolepým darem od nějaké své firmy a domluvím se s nimi, aby Bašta nedělal kůžičky a nekomplikoval to. Baštovi bych slíbil zaplatit kampaň do ojrovoleb, když teď odstoupí ze zdravotních důvodů. Řeči Alternativy o volbě dobra by se definitivně staly jen rétorickým cvičením. V té chvíli by Babiš nemusel ani přemýšlet, jak má ANO příští týden hlasovat o výcviku ukrajinské armády… prostě by jako kandidát jednoduše zbyl a neměl by vůbec žádnou konkurenci. Nemusel by se k Alternativě ani přiblížit.

Jo, ještě musím vyzdvihnut Zítka. Kandidáta, který se vynořil z ničeho, zazářil jako meteor, prolomil cenzuru médií a jeho výstupy tu s námi budou na jůtubu ještě několik let.

Rozumnějším lidem bylo jasné, že si Zítko ty podpisy vyrobil doma u počítače, ale je neuvěřitelné, že situace u nás je tak tristní, že se našly stovky ba tisíce lidí, kteří v něm fakt viděli nějakou naději (a vyjadřovali jí ve fejsbůkových komentářích) a fakt věřili, že to celé není jen recese. Zítko má u mě palec nahoru a rád bych se s ním potkal, protože bych se rád dozvěděl, kdy a jak si tuto akci, hodnou bratra Palečka, vymyslel a jestli to splnilo jeho očekávání. Pokud se s ním někdo znáte, prosím spojte nás. Má u mě doživotní pozvánku na zabijačku.

Takže přátelé, dejme se na pokání. Za tuhle situaci si můžeme sami. Ani jeden občanský kandidát za nás, dokonce ani ti, co na to měli dost peněz. Tak dlouho jsme měli kecy, až nás Pánbůh potrestal. Tak dlouho jsme lustrovali kandidáty a hledali na nich hnidy, až zůstali jen Bašta s Babišem. Ten první má šanci jen hodně teoretickou a ten druhý už nás k ničemu nepotřebuje, protože nemáme na výběr…

Já si jdu kleknout na hrách a budu vroucně prosit Pánaboha o odpuštění za svou pýchu…

Zkusím si z toho vzít nějaké ponaučení… Jako že když občanská společnost na Alternativě nedokázala dát dohormady podpisy ani pro jednoho kandidáta, tak to bez politické strany to nepůjde, protože sbírat podpisy u lidí umějí jen libtardi.

Jindra Rajchl si teď podle mě musí nalévat skleničku za skleničkou. On už tu stranu má, založil ji a všechno ostatní se ukazuje stále více jako slepá cesta. Bez dlouhodobého objíždění republiky a mravenčí práce, to nikam nevede.

176 thoughts on “Zanech vší naděje

 1. Jak pravil Hampl:
  Režim, co tu máme je „Demokracie-oligarchie“ a ta je zatraceně odolná proti lidovým revolucím.
  Není, ale odolná proti diktátorovi, respektive tomu největšímu z oligarchů.
  A takového my potřebujeme.

  1. 19:34
   Kucí u nás v hospospodě tomuto systému říkají „globální kryptokraticko- oligarchická pseudodemokracie“.

   Je mi trapný vymýšlet nějaký jedoslovný výstižný název, respektive několik názvů mě napadá, ale zakladatel nemá rád sprostá slova, takže nebudu riskovat….

 2. Karty jsou rozdány tak, jak jsou, musíme tedy vycházet z reality. Ta je bohužel taková, jaká je – s jednou výjimkou. Do užšího výběru se dostala i Denisa Rohanová – to je člověk, který se zastává občanů postižených neoprávněnými exekucemi – a který je schopen celou tuto maškarádu s předvolenými kandidáty totálně rozbít. Doporučuji této paní opravdu věnovat pozornost – v mainstreamu totiž bude dost tvrdě cenzurovaná.

  A tobě Vidláku opravdu důrazně doporučuji věnovat pozornost této dámě, a zjistit si o ní víc. Nepochybuji, že to dokážeš. Můj názor je tem, že na to za co bojuješ se tato osobnost hodí více, než tebou navrhované alternativy.

 3. Z mailu:
  Náhodou jsem vyslechl v jedné rodině rozhovor tří generací žen na prezidentského kandidáta.
  Musím se přiznat, že jsem se v duchu poklonil ženské moudrosti. Co jsem si zapamatoval, to posílám dál.

  Dcera 25ti letá ambiciózní mladá podnikatelka: „Mně se nejvíc zamlouvá generál Pavel, je
  vždy elegantně ustrojený a má vzhled a jednání dokonalého gentlemana. Bude náš národ
  dobře v zahraničí reprezentovat. Je to prostě dokonalý a nejvhodnější ze všech kandidátů.“

  Matka 60ti letá vzdělaná sofistikovaná spisovatelka:
  „Milá Eliško, já mám zcela odlišný názor od tebe. Ty toho generála Pavla hodnotíš jako
  naivní holka, které se líbí vzhled muže a odhaduješ podvědomě, že by to mohl být vhodný
  partner, kterého by ti ostatní ženy záviděly.
  Musíš každého kandidáta hodnotit z širších hledisek, co dosud vytvořil, čím se zabýval, čím
  přispěl k rozvoji lidské společnosti a co můžeš pravděpodobně od něho očekávat? A teď
  k osobě generála Pavla. Nevytvořil nic nového, jen se dosud zabýval budováním své kariéry a
  to nejvíc formou přičinlivého úředníka. Slogan jeho kampaně je: „Vraťme Česku řád a klid“.
  Co tento slogan znamená? V podstatě má stejný význam jako známé rakousko-německé
  přísloví „Maul halten weiter dienen“, což se překládá od doby Rakouského mocnářství v
  Čechách jako „Hubu držet a krok“. To dobře známe i z okupace a druhé světové války.
  Ten generál Pavel je úplně boží – on se tím vůbec netají o co mu jde. V případě války moji
  dva synové a možná i tvůj táta budou muset narukovat a jít na frontu, ze které se nemusí vrátit
  ani jeden. Pro mě jako pro matku je tento člověk jako kandidát na prezidenta absolutně
  nepřijatelný, jeho zaměstnáním je v podstatě zabíjení ve velkém měřítku, přičemž on, jako
  generál bude vše pozorovat z bezpečného úkrytu.“

  Babička 84 letá vzdělaná důchodkyně k tomu stručně poznamenala:
  „Je to manekýn s prázdnou hlavou.“

 4. Teda, to je zas agitační blábol, to se hned tak nevidí… Kdo nebude volit BuBuBuBureše, na toho uděláme bububu… A dostane přes hubu.
  Prej občanskej kandidát… Prej dokonce nezávislej… No, tipuju, že v Langley si o tej nezávislosti myslej svý… A maj to dobře ošéfovaný, podobně, jako to udělali se zrzavým skřetem… Ta tehdejší jednomyslná volba komančema byl totální výsměch. Takže stejně tak bude totální výsměch tahle volba – prostě nějaké poslušné pimprle, na které mají dost kompromitujícího materiálu. Typickej případ Nerudová, která se vynořila odnikud a už se ukazuje, že za jejího bačování na slavné nervozitě byly tituly snad ještě rychlejší, než v Plzni.
  No a samozřejmě, na koho nic nemaj, prostě připuštěn není. A třeba by mohl i zlobit a neposlouchat, jako svýho času Zeman. Takže už se naučili, jak vše správně zfalšovat…
  No, ještě bude sranda… Ale snad už se té největší srandy nedožiju…

 5. Může mi tady prosím Vás někdo vysvětlit, proč je tak “ nemožné “ sesbírat 50 000 podpisů na kanditatůru na prezidenta? Na Václavském Náměstí bylo 100 000 lidí, komunisté mají přes 30 000 členů ( + známí a rodinní příslušníci ) a například Skála do toho “ hodil vidle “ předem. Tady je něco divného a to ještě před kontrolou hlasů.

  1. Už jsem to někde psala. Stará Filipova parta Skálu nechtěla a nehnula pro něho prstem.
   Konečná hezky mluví, ale skutek utek.

   1. Ale tady jde o úplně něco jiného. Jestliže se někdo nedokáže dostavit na startovní čáru, nebo se ani rozběhnout, tak jaký to mohl být v budoucnu teoreticky prezident? A to nemluvím jen o Skálovy Skálovi. Někteří mluvit umí, ale jestliže neumí smaňagérovat volební kampaň tak jací by to byli prezidenti? To by jste byste tam chtěli opravdu takové?

  1. Vy jste asi na palici!!! Jediná šance a to kdo ví jestli, by byla, kdyby se ten šmejd Babiš vzdal ve prospěch toho Bašty!!! Jinak je to v Prdeli…

   Změňte trochu slovník, Emile. Dialog v tomto stylu zde není podporován.
   Zakladatel

   1. Bašta skončí v prvním kole.
    Jednak je mu 75 let a jednak má dost diskvalifikující vadu řeči, takže se v případných volebních debatách nedostane k řeči..

 6. Co se týče (ex)socana Bašty, ptejte se ho na akci „čisté ruce“ z jara 1998. Komu ji v podstatě ukradl a jak s ní potom (v rámci oposmlouvy) naložil. Od té doby u mě Bašta dobaštoval a nic mu už nezbaštím.

 7. Babiš není žádná alternativa těm šaškům z pětikoalice, patří k nim, je to poskok globalistických sionistů, stejně, jako oni a jejich zdejší bílý kůň a to kůň držený nikoli na uzdě, ale za koule jeho majetku a podnikání, je členem ASPEN Prostitute of Prague (stejně, jako polovina elity jeho strany), jeho pečlivě opečovávaná kobylka je nějaká Ďourová, jinak nevěstka babylonská a posluhovačka Sorose, kterému chtěl právě Bakšiš pronajmout za symbolickou korunu pražskou Invalidovnu, když Orbán vypráskal ten jeho inkubátor podjebávačů s názvem Středoevropská univerzita z Pešti…
  Vzpomeňte si na všechna ta svinstva z doby Bakšišovy asistence Sobotkovi na fci strážce st. pokladny, nebo co podepsal, nebo nechal podepsat za svého předsednictví, všechny ty Istambuly, Marakeše, půjčka EU a taky ty vrtulníky, podřízení brigády rychlé erekce pod 10 divizi Wehrmachtu a taky ten nový branný zákon, za jehož základě mají být vrženy do války za židovské zájmy i ženy, zákon, který s takovou radostí uvítala hlavně ta Valkýra z Dejvic, co tam nemá nic (a ani v hlavě), vzpomeňte i na Novičok a Vrbětice a taky jak stál v pozoru v Langley v tom skoro nejodpornějším místě této planety…

  Vzpomeňte si na tu buzeraci okolo kovidu a podpis odvádění výpalného Bourlovi za Pfizer-sračky a na to vytírání si té jeho oligarchystické prdele Ústavou a zákony, když vydával ty rozkazy k buzeraci a likvidaci zdraví, životů i živností v době kovidu, na kterém se on sám nehorázně i s jinými pakoval…
  Co Bakšiš načnul, to ta dnešní sebranka převzala, jako štafetový kolík a pokračuje v tom…

  Kdybych měl vybírat ve druhém kole mezi ním a nějakým z těch hovad pětikoalice, raději bych si useknul ruku, není mezi nimi žádný rozdíl a v tom, že je v balíku není jeho výhoda, nýbrž hendikep, který ho drží v poslušnosti…
  Je to neskutečná ostuda a ukázka naprostého zoufalství, pokud někdo vůbec uvažuje o tom, že by toho prasečkáře z Čiernej pri .iči vůbec jako o svém kandidátovi na p-residenta rep. To by se Slovákům nikdy nemohlo stát, aby českého oligarchu s takovou minulostí vůbec nominovali za kandidáta, natož zvolili za p-residenta té své haluškové gubernie. Oč jsou jsou na tom mentálně hůř, než oni, naši občané už ukazuje pouhé to, že tu vůbec tak dlouho prudí a ještě takovým způsobem a to zvolení na Hrad by bylo jen potvrzením totální debility většiny národa.
  Babiš je učebnicovým příkladem a přímo zosobněním korporátního fašismu, který tu prosazuje stejně, jako pětikoalice.

   1. Ze 4. cenové skupiny jsou ti blbci v montérkách a ty jejich blbé ženské, co po tom všem, co jim tu ten prasečkář natropil, si kvůli němu pomalu trhají rodidla a casnují se s husami od pražské kavárny za drdóly a slibují mu hlas u voleb, když se s nimi vyfotí!! Děs a hrůza a Vy zřejmě patříte k nim a jste jedna z těch pokusných myší globalistů… jestlipak už jste si dala Čtvrtníčka?

    Ale teď k věci! Buďte konkrétní aspoň jako já. Kde jsem se spletl, nebo zalhal??!!

    1. O to co jste napsal nejde, víceméně bych i souhlasil, ale co (koho) jiného navrhujete? A prosím nějaká realistická jména, někoho kdo kandiduje a má šanci na zvolení…..

     P.S. Mě by se líbil třeba Petr Drulák, ale bohužel nekandiduje.

     1. Smozřejmě, že nejlepším kandidátem bych byl já sám, jak už to bývá, ale taky bohužel nekandiduji a kdybych kandidoval a vyhrál, dopadl bych nejspíš jako JFK…Tak daleko jsme už došli…
      Drulák se zatím jeví jako úplně něco jiného, než na co jsme zvyklí z našeho vlezdoprdelistického , sionismu posluhujícího , politického zvěřince…
      (největší tragedíí je dle Ústavy 2. nejvýš postavená figura, která už svým oduševnělým výrazem ve tváři ukazuje jak nebetyčnou hloupost zhmotňuje a co od ní můžeme čekat, ta je taky, jak jinak, než mezi těmi Prostitute of Prague)

      Z těch úředně uznaných je jediný alespoň trochu použitelný i přes všechny své vady jedině ten Bašta, ví o co jde, je vlastenecky orientovaný a není v tom spolku ASPENisů, což je organizace veskrze zločinecká, vlastizrádná a měla by být zakázaná stejně, jako všechny ty politicky a propagandisticky zaměřené nevládky a ve vztahu k nim by měl vzniknout nový lustrační zákon stejně, jako k držitelům osvědčení o studiu v nějakém z těch globalisty vedeném institutu pro „mladé kádry“ George Sorose…

      1. Samozrejme vse je pravda… smutne.

       Usmal jsem se pri predstave, jak bratri Slovaci voli Cecha za prezidenta.
       I kdyby byl jako lilium a mel svatozar, tak nema sanci.

  1. Díky Emile,

   mnohé sviňárny Babiše bych opomenul. Snad si dovolím vyzdvihnout jen tu z nejodpudivějších, Vrbětice. Za koule a do průvanu s ním.

   1. Pro mě je absolutně neodpustitelné to, čeho se dopustil při tom kovidu, nebudu to tu všechno vyjmenovávat, ale to zneužití státu a zdravotnictví a důvěry lidí v ně je ten nejtěžší zločin stejně, jako ti zabití a zmrzačení kovid mRNA pseudovakcínami a odkladem nutných složitějších medici. zákroků a operací.
    Jistým paradoxem v toto je i to, že právě ti jeho nekritičtí fandové a voliči/voličky, kteří mu důvěřovali nejvíc, na to doplatili v 1.řadě.
    Konkrétně v naší širší rodině jeho lži a fašistická opatření zabily dvě tety v důchodovém věku, kdy jedna zemřela hned 6 dní po Pfizeru, po kterém už 3. den dostala mrtvici a ta druhá velice čilá a naprosto autonomní důchodkyně tři neděle po 1. dávce nemohla na nohy a za pár dní zemřela.
    Ten šmejd není menší zlo, on je integrální součást toho velkého zla, které nám sem globalisti jen za mírného odporu zblblého obyvatelstva nasouvají…

    1. Pane, zkuste si představit, že jste premiérem nějakého státu a najednou přijde KOVID. A nevíte to, co víte teď, po třech letech. Tak co by jste dělal? Zdůrazňuji, že nevíte to, co víte teď. Ono vykládat s odstupem modra umí každý. Možná i lépe než Vy. Ale reagovat na aktuální dění, které je nové a neznámé. To je ten problém.

     1. Já už v polovině r. 2020 věděl, že jde v případě kovidu o boudu a to nemám kolem sebe žádný aparát a výzvědné služby, ale mám hlavu a oči a jim věřím a proto vidím do nich i do toho Babiše, jako do hubený kozy a jen se divím, jak ho vůbec mohli Češi dostat se tak vysoko a že to ani po 10 letech jeho řádění nepochopili!!!

     2. Pokud by šlo o prvního půl roku COVID, pak bych s vámi i souhlasil. Po tomto údobí již se vědělo dostatek na to, aby se postupovalo obezřetněji. Stále zapomínáme, že ony peníze jež Babiš nalil v tom údobí do ekonomiky jsou jedním z podstatných dílků současné inflace. Již jen za to by měl za ty koule viset v tom průvanu.
      Ne, a stokrát ne. Alternativa zklamala a tím si nezaslouží jakékoli i mírné ocenění. Stále jedeme na mrtvém koni, nesesedneme a pořád se na něm křečovitě držíme. Ne, tudy cesta nevede i kdyby Vidlák napsal tisíc oslavných článků.

  2. Napsal jste to velice surově, ale pravdivě. Za ty koule ho asi drží němeké banky kvůli jeho chemičkám v Německu a bruselští úředníci, kteří ztratili zbytky soudnosti, dotacemi? Nejsměšnější je, že lidé si myslí, že boháč už nechce další majetky, kdyby tyto lidi poznali osobně, tak by pochopili, že žádné bohatství pro ně není dost velké, jsou to bohužel často psychopati, kteří si nechtějí své bohatství užít, ale je to pro ně něco jako zlaté tele, a pro rozmnožování majetku jsou mnohdy ochotni udělat cokoliv.

   1. Ano, je to zlaté tele, ale ne pro něho, on je jen správce a součást té sionistické vývěvy na majetek lidí, která je tou nejúčinnější zbraní NWO, nebo spíš SWO, čili Sionistického Nového Řádu…

 8. Taky jsem to dnes četla a jak podotýká Targus, úředníci udělali náhodný výběr, dali jména do Evidence obyvatel a vygenerovali chyby.
  Tak to popisují i idioti na iDěsu a děsně se jim to líbí.
  Já jsem chtěla poslat Skálovi taky list s podpisy a i když švagr je jeho velký fanda, odmítl napsat své číslo občanky. Lidi se ZASE bojí.
  On to Skála i psal.
  No a teď jsem četla jak proběhla tuším loni volba toho kanadského blba, vyhráli konzervativci o procento nebo dvě a vládnou socialisti, blb Trudeau je premiér.
  Volby mohou měnit, proto se podvádí, lže a vyhrožuje. A když už ani to nepomůže, dotyčný skončí jako Kennedy.

  1. Nastudujte si laskavě kanadský volební systém.
   V Kanadě totiž nerozhoduje celkový procentuální zisk, nýbrž počet vítězných okrsků.

   1. Mene prisnosti, prosim.
    Konzervativci dostali vice hlasu, ale diky volebnimu systemu vladnou ti druzi.
    Jestli se nepletu, tak Clintonova taky dostala celkem vice hlasu, ale Trump mel vice statu s vice volitely.
    Paroubek taky vyhral volby, ale k moci se dostali jini.

 9. No…, asi takto.

  Teď jsem byl nucen poslouchat soudruhy miliardáře na CNN Prima, bo Jahoda mne zas přeprala při bitvě o hen ten ovládací bazmek k telce.
  A VŮBEC NESDÍLÍM Vidlákův názor, že soudruzi ministerští úředníci si jsou jisti svými počty, potažmo tím, že neudělali někde chybu.

  Mám-li být upřímný, mám silně intenzivní pocit, že jsem se právě ocitl v USA s jejich podvůdky a nočními pytli, narvanými listinami, které podepsali mrtví či neexistující voliči.
  CO ve mně tento pocit nabudilo?

  PRVNÍ SKUTEČNOST, že kandidáti jsou vyřazováni NIKOLI prostým přepočtením hlasů, případně jejich verifikací, nýbrž jakýmsi NÁHODNÝM výběrem listů z hromady a namátkovým ověřením autenticity podpisů.
  DRUHÁ SKUTEČNOST, že NĚKOLIKA kandidátům chybí pouhé nízké stovky hlasů k dosažení limitu 50 000 hlasů.

  KUWA – to mám fakt věřit, že potenciálnímu prezidentovi chybí 120 hlasů, takže nebude připuštěn do voleb?
  To mám fakt věřit, že tři kandidáti se „minuli“ se svou životní šancí o stovky hlasů?

  Ne, vrtat třetí dírku do nosu fakt nepotřebuju. Udělám si ji tam sám – a bez televizoru.

  1. On s tímhle bojoval tehdy i Okamura. Důležité je, zda existuje nějaký funkční kontrolní mechanismus (takové to ruční přepočítávání hlasů, nebo jiná skupina lidí počítá jiný vzorek).

   K samotnému procesu – má to pro mě několik rovin – znění volebního zákona, termíny, kapacity… Náhodu… Apriorní „je to zfalšováno, velký podvod“ se pokusím na chvíli dát stranou.

   Zkouším si představit, jak dlouho by asi probíhalo ověřování každého jednoho podpisu v každém ručně vyplněném archu – řekněme u deseti kandidátů po 50 000 hlasech. (Přečíst údaje, namlátit do kompu, ověřit, nejlépe zkontrolovat, zda jsem přečetl a přepsal správně…) může to být minuta na jeden podpis? To by 500 000 podpisů celkem bylo 8 333 hodinami (po zaokrouhlení), při osmihodinové pracovní době 1 041 pracovních dní, což by vyžadovalo k 70 zaměstnancům, aby to dalo za 15 dní.
   Plus minus jako stroje – tedy osm hodin bez přestávky. Chybovost by samozřejmě vzrůstala každým dalším podpisem, protože nejsme stroje. Samozřejmě by důsledku všobecného zájmu o co nejmenší prostor k pochybám bylo dobré to projet alespoň dvakrát. Mnozí kandidáti pak přinášejí podpisů výrazně více…

   Jednoduše, z čistě administrativního hlediska umím asi porozumět důvodům, jež vedou k té metodě kontrol náhodně vybraných archů. a následně uplatnění vyšlé chybovosti na všechny odevzdané hlasy.

   Otázkou pak samozřejmě může být, na kolik budou ty které archy vybrány náhodně a jak moc jsou ty které archy těchto kandidátů zatíženy záměrným chybovým podepisováním ze strany odpůrců kandidáta (takové ty hlasy podepsané Mickey Mouse), nedbalostí sběračů hlasů (není ověřena pravost hlasu vůči občance) a jejich výběrem, kdy ani nemusí jít o záměr uškodit kandidátovi, ale ulehčit si práci, nebo naopak při přepálené snaze těch podpisů upřímně co nejvíc a co nejrychleji odevzdat…

   Ona Vitásková věděla, proč raději těch 100 000 hlasů – opravdu nemuselo jít jen o „gesto“ či „hraní si na sílu mandátu“ – prostě pokud by vám vyšla chybovost 30 %, pak máte ještě cca 20 000 hlasů fóra.

   Mně spíš přijdou vtipné otázky „Má poslanec / senátor podepisovat jen jednu kandidáku (vyjadřuje tím podporu právě jednomu), nebo více kandidátek (vyjadřuje tím zájem, aby byla širší demokratická nabídka kandidátů, kteří mu přijdou akceptovatelní)“? Je rozhodující podpis poslance v době jeho udělení, nebo v době volební kampaně (tedy mohou kandidáta dnešního podepisovat poslanci předchozí sněmovny, pokud se volba prezidenta a sněmovny sejdou blízko k sobě?)… A pokud by měl poslanec právo podpořit právě jednoho kandidáta, bude se to kontrolovat i u těch občanských hlasů? A vzato do důsledku – protože poslanec právě „reprezentuje“ ony voličské hlasy, není náhodou možné, že občan volí i tak „dvakrát“ (jednoho kandidáta on a jednoho za něj jeho poslanec)?

   No, bude to ještě legrace. Podvod se dá udělat asi vždycky.

   1. Ano, Vitaskova asi tusila, ze ji nebudou stacit hlasy.

    Jinak nevim, jak ty archy vypadaly, nebo jakym pismem se vyplnuji, ale prece by nemel byt problem tam mit ctverecky, jako jsou (byvaly?) na slozenkach, kam se pise hulkovym pismem, a to se normalne cte strojove. Lidska asistence je treba jenom kdyz se ctecka zasekne, kvuli krivemu pismenu. A pak sakozrejme kontrola par lidi, nejlepe zastupcu ruznych taboru, aby se zabranilo podvodum. Jako je to u voleb.
    Odpadl by pak ten kontrolni vzorek, ktery ted vzbuzuje pochybnosti.

    1. Ukázka archu u Středuly: https://www.cssd.cz/ke-stazeni/propagacni-materialy/peticni-arch-na-podporu-kandidatury-josefa-streduly-na-volbu-prezidenta-republiky-v-roce-2023/

     Určitě se spousta věcí dá řešit – nakonec si dnešní OCR dokáže poradit s věcma, o nichž se nám v minulosti ani nesnilo – jenže právě to ručně psané písmo je na chybovost nejcitlivější. I když se snažíte o hůlkové písmo. I u tištěného je pak často jednodušší, byť pracnější, to opsat než opravovat chyby softwaru. U těch složenek jsou každopádně klíčové ty číslice – a těch zase tolik není – což je pro stroj relativně nejjednodušší, zvlášť jsou-li v předem definovaných místech. Tam, kde hraje roli text, to stejně nakonec vždycky projde ještě kontrolou očí člověka – např. doručovatele (platí i pro dopisy a automatické třídičky).

     Já si ostatně myslím, že i u těch podpisových archů bude část té kontroly probíhat strojově. Jenže to pak právě bude znamenat riziko chyby způsobené právě chybným čtením. Zatímco když dopis jde na adresu ŽELIVSKÉHO a stroj to přečte ZEL1VSKFHO, dojde to téměř jistě, protože PSČ, protože ruční dotřídění na poště pro jednotlivé doručovatele, protože doručovatelka.

     Jenže v případě těch archů je jakákoliv chyba čtení v zásadě chybou identifikace. Stroj přečte JOSEF NOVAK a zjistí, že na dané adrese ŽEL1VSKFHO žádný Novak nebydlí, protože i když „pozná“, že jde o Želivského, tak ví, že tam bydlí Novák a ne Novak. A to číslo občanky také patří Novákovi, a ne Novakovi. Máme tedy chtít, aby stroj DOMÝŠLEL? Nemělo jít naopak právě o tu přesnou kontrolu? Nešlo by jen o nahrazení jedné chyby rizikem chyb dalších?

     To už bych spíš asi fakt věřil na statistiku (či spíše nevěřil na úmyslné ovlivnění) – jen jak říkám, musí být vzorově přepočítáno dostatečné množství archů napříč celým vzorkem. Ty kapacity člověkohodin bych pak věnoval případné kontrole právě tam, kde o ní soud rozhodne či jde o rozdíl pár hlasů – např. statistik vyhodí „platných“ 49 750 hlasů – a to už za přezkum stojí. (Asi by se řešil dopřesněním z dalších náhodných vzorků).

     Ale to jsou jen takové úvahy. Prostě jen nechci vidět za každým rohem spiknutí.

    2. Původní odpověď asi skončila – někde…
     Tak stručněji: Ukázka Středulova archu – https://www.cssd.cz/data/images/peticni-arch-josefa-stredula.jpg

     A asi neexistuje systém, do něhož by se nedala (i neúmyslně) zanést významná chyba… A my se tady snažíme o přesnost přečteného vůči několika údajům, kdo musí sedět v podstatě každá jedna kolonka – a i podpis se nejspíš musí alespoň rámcově podobat tomu při vydávání dokladu. Jedno chybně přečtené písmenko vlastně znemožní ipřesnou identifikaci.

     Jinak jsem přesvědčený, že se část práce skutečně vykonává strojově a lidi kontrolují jen to, co vypadlo z mašiny jako „nesouhlasí / neznám“. Ale mohu se mýlit. Ten můj původní propočet měl demonstrovat spíš to, s jakými počty se reálně pracuje.

   2. Vitásková zmiňovala mimo jiné, že nechtěla jít cestou agentur, které by zajistily sběr hlasů. 200 korun za hlas. Agentury zřejmě dodaly zmetek. Úmyslně, nebo je to jinak? A že to postihlo zejména ty, kteří mají na to, se soudně bránit? Budou vůbec volby? Kdo by případně prezidentoval? Tedy vykonával nezbytné funkce prezidenta. No přece předseda Senátu. Byť i dočasně. Ale třeba se mýlím.

    1. Vždycky, když si vzpomenu na pracovní morálku svou na podobných brigádách (či v rámci studia), když nás využívali (zneužívali) pedagogové k zisku dat pro vlastní vědecké práce, či když spolustudenti měli roznášet pitomé letáky…
     Tak bych se na agentury také neobrátil – nejde jen o peníze. Jde hlavně o tu motivaci sběrače. Vlastně si i myslím, že je ten sběrač podpisů důležitější prvek než nějaký záměr někde nějakého ilumináta nebo deepstatera.

     Každopádně – když budu chtít, odprezentuju vyřazení Janečka jako spiknutí, stejně jako oprávněné. A stejně tak nebo onak to může člověk i skutečně vnímat – bez ohledu na realitu, která může být právě opačná.

     Berme to jako takový první test politické zralosti daného kandidáta. A tedy vhodnosti vykonáva úřad. Jistý nepoměr tam samozřejmě je – kandidáti poslanců/senátorů to mají o poznání jednodušší.

  2. Autenticity podpisů. To ale nemusí kandidáti z lidu kašpařit s jejich sběrem vůvec … Autentičnost čmrkance strojem vyhodnocena… Není to úžasně vynyšlené? A my se trápíme nad tím

  3. Presne tak, chybovost si na kalkulacce vyrobim za minutu.

   Vim kolik hlasu ma mit pod 50tisic, v druhem pocitacim kole z 71234 hlasu nastavim setinu v procentech chybnych hlasu tak aby to tesne pod 50tisic vyslo

   Jejda taky neprosel, kontrola meho vypoctu neni mozna. Tecka.

  4. Jo jo, jak říkal Stalin – vůbec nezáleží na tom, jak kdo volí, ale kdo sčítá hlasy. Takže nějaké volby jsou totální šaškárna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *