19 června, 2024

Za chuligánství migrantů – deportace

V Petrohradě děti migrantů uhasily házením sněhu Věčný plamen u pomníku rudoarmějce.
Všichni výrostci, kteří se účastnili tohoto chuligánství, byli identifikováni podle snímků z kamer a budou deportováni z Ruska spolu se svými rodiči a celými rodinami.

Rusko nemá zájem být vůči migrantům a gastarbeiterům změkčilé, trvá na dodržování ruských zákonů a provinilce vypovídá, včetně drobných přestupků a trestných činů, jako jsou krádeže, rvačky a vážnější dopravní přestupky (například alkohol).

80 thoughts on “Za chuligánství migrantů – deportace

 1. Pokud to byla klukovina, pak je to zbytečně drsné. Pokud byli navedeni od případných prozápadních rodičů, je trest ještě mírný.

  Každopádně je chápu, to čeho se němčouři dopustili na slovanech/sovětech je něco příšerného. To, že západ nerespektuje slovany je vidět na tom, že neexistuje slovanský holokaust, pouze ten židovský (který je oprávěný taktéž).

  Rusové naštěstí nezměkli jako češi, a článek je toho důkazem, a je to tak správně. Odstrašujícím příkladem jsou češi, kteří si nechají srát na hlavu, média jim sdělí, že to je chléb nebeský a je dle politiků z EU plný vitaminů a debilní češi otvírají hubu aby těch hoven nachytali víc než soused. Degenerace tu je opravdu daleko. My už jsme ztraceni, vy rusové si dejte bacha, ať jsme pro vás poučením! Sláva slovanům!

 2. Tamní situaci málo rozumím. Takže no comment.
  Za velký problém ale považuji, kdyby z důvodu nedostatku paliva musel zhasnout věčný plamen EU.

  1. Anonym, Ty si fajny rypak. Priam by som povedal, ze kompot…🙂
   Sledujem Tvoje komenty, tu, obcas mas zablesky reality, ale vacsinou len kydas hnojnicu a s tym je sprievodny smrad. Apriori hore riťou, si, zobudeny. Proti srsti. Prori vsem!. Zlou nohou vyktoceny do dňa. A zjavne, Ta to bavi. Rypáku…🙂
   Ja nie som Anonym. Mam svoje meno aj priezvisko, a bryzgam Ti (bryzgat=nandavat) z Karlovky. To je v Bratislave.
   Inac, mam 57 a by ma zaujimalo, fakt vazne, kolko Ty mas rokov… Ze ci je to vec generacna, alebo len nejaka chyba v systeme… Mistejk.
   Vasim predkom komunisti zobrali majetky? Alebo co sa stalo? Pekny vecer… Anonyme.🙂
   Ludovit Kovacik

   1. „Proti všem“ se jmenuje jedna kniha A. Jiráska a hraný film O. Vávry.
    Oba jsou v posledních dekádách zesměšňováni, dehonestováni. I těmi, kteří točí pseudokomediální hrané filmy o ničem.

    Hodně národů má svoje eposy. Tu přibarvené, jindy vykuchané, ondy vybájené, někdy vylhané.
    Záleží zejména na stupni a rozšíření víry v ně.
    Odsouzení od stolu a židle ne, vědecké zpochybňování (např. archeolog Israel Finkelstein, profesor telavivské university , ne ten oný Finkelstein Norman), ano. Přesvědčené stejně nepřesvědčíš. A pokud je víra společenským benigním tmelem, tak je to O.K. Eposy mají sloužit a spojovat, ne panovat a rozdělovat. Natož opravňovat k násilí.
    Jaký epos mají Slovenky a Slováci ? Funguje ?

    1. Si vzdelany, zjavne. Respekt. Nepovedal si, kolko mas rokov.
     Bez nepriatelstva, utokov…
     Si zaujimavy clovek, so svojom, velmi silnym, nazorom.
     Ty si byjec. Mocny.
     Ale za koho?
     Proti komu?
     Proti vsem?
     Odideme do bunkra? Pod zem? Akoze, to finito?

 3. O případu plamene nevím, ale dovolím si sem přidat příběh českého fotra z Tišnova – řidiče autobusu, kterého nahráli vloni dvě Ukrajinky školou povinné, jak je vyhazuje z autobusu.
  byl již vloni potrestán, finančně penalizován, ale nevyhodili ho a nerozčtrvrili ho.
  Nevím , která zlá sviň to nyní účelově vytáhla opět na světlo boží, aby se hojila na tomto pracujícím řidiči, možná lovkyně dezolátu Barbora Mercury nebo Hřebejk, kteří účelově kauzu obnovili, že je potřeba řešit, že z takového dědka jim je na zvracení.
  Jediný, kdo se zeptal i řidiče, byl zřejmě Blesk, kde on uvedl, že jemu konkrétně opakovaně na sklo psaly ty dívenky „Zdechni“ – proto i on tím slovem operuje ve videu, které dívky pořídily .
  Tedy se ptám, který sviňák opět oprášil video po roce, aby trochu rozvířil vodu a mohl zase z čechů dělat trapné bezzubé dezoláty.
  Na svíčku rovnou naskočil hejtman Grolich z polomrtvého KDU ČSL.

  1. Skutečně svině jsou různé Mercury,Hře (bejci) a vůbec libtardi, ničí životy normálním praci se živí cim občanům.

  1. Ema:
   vy jste masochistka……..číst u Šafrů! Já semtam zabloudím do jejich diskusí, abych viděla jak moc se drolí, či nedrolí pevné jadérko, ale na čtení jejich článků bych neměla.
   Teď jsem si všimla, že je to JXD – takže se to možná dá brát jako studijní a výchovný materiál na téma „podívej se, ty blbče, co se z tebe stane, jestli s tou marjánou nepřestaneš“

   1. ale zase se mi líbí, jak to hééézky zesumarizoval a parádně rozmáznul. Njn každý článek má své pro a proti. Ale docela se mu povedl… 🙂

  2. No když člověk uváží, že k článku vybraná titulní fotka byla zřejmě ta, na níž Schwarzenberg vypadá ještě nejinteligentněji, tak smažka dělá celé té taškařici s šoupnutím do hlíny medvědí službu či pověstnou zlatou tečku. Na to člověk ani nepotřebuje mít Džamiliny pouštní věštecké schopnosti, aby z výrazu v ksichtu vyčetl možnou duševní nedostatečnost a míru šlechtické inteligence, jakožto výslednice mnohého vnitřněrodového křížení.

 4. Njn taky Rusové nejsou ve většině zdegenerované pytle hoven a své kulturní hodnoty a tradice si umí ohlídat. Není vůbec náhoda, že se zde hned našel svou rádobyctnost signalizující blbeček, aby začal onen čin relativizovat a dokazoval si tak svou morální superioritu nad ostatními.

  1. Já bych tady radil k uvážlivosti, pokud jde o hodnocení celé situace. Nevíme o tom zhola nic, kromě zprávy, zprostředkované médii. Neznáme průvodní kontext. V takovém případě si člověk místo reálného kontextu dosadí své vlastní představy, které s realitou mohou mít jen málo společného.

   Příkladů se najde víc než dost.

   1. Svoje sehral fakt, ze ty rodiny byly v RF „ilegalne“.
    Oni maji staty v byvalem SSSR bezvizovy styk, ale ten plati jenom 90 dnu, nesmi zustat prilis dlouho, pak musi mit povoleni k pobytu.

    1. Máme to někde a něčím podloženo, že to byli ilegální vetřelci?
     Něco ve smyslu „a mohl bych to vidět?“.
     Možná to mohl líp podložit autor článku. A taky mohli Rusové zveřejnit víc a lepších fotek.
     Tak se mohlo předejít podobným „interpretacím“, jaké tu vidíme.

      1. Takže byli. To ilegálové.
       Na mně je ten postup, který Rusové volí, trochu zbytečně tvrdý – jenže jednak je to jejich země a druhak – oni prostě jsou daleko tvrdší. Taky možná proto ale nemají potíže s muslimskými gangy, třeba. Minimálně ne od těch dvou velkých teroristických útoků – nevím, co se tam po nich dělo, ale už se to neopakuje.

       1. Aha, ted jsem to chtel napsat.
        Pokud jste nekde na turisticke vizum a pritom pracujete, tak pri sebemensim problemu letite na to tata.
        Jinak z toho snehu bych zalezitost nedelal. Proste blbli.
        Vyhazov dostali za praci nacerno, to je vsude na svete. Asi krome EU 🙂

        1. To je váš pohled, jako „externisty“.
         Soudím, že Rusové to vidí jinak. Z osobního styku s nimi vím, že na ty věčné ohně“ a památníky jsou mimořádně citliví.
         Co je pro mnohé z nás zbytečná pompa, ponoukající k ironickému úsměvu (týká se i mě), to je pro ně něco jako svátost a její porušení je „hrdelním zločinem“ (nadsázka).
         Jiný kraj, jiný mrav.

         1. Nejsem v osobním styku se žádnými Rusy, ale mám čtvrtinu ruské krve, což zřejmě stačí ku snadnějšímu chápání a ano – o tomhle melu v kdejaké diskusi už léta. Že mají v genech příšerné, ale fakt příšerné trauma.
          Potíž s nimi je ta, že o tom neumějí natočit pr.dele tři velkofilmů (respektive ty, co točili, moc přesvědčivé nebyly) udělat z toho příběhu froté ručníky a sadu válečnických Kenů a Barbín, takže o tom nikdo moc neví. Nejspíš ani ta děcka ne – počítám, že se jim zkrátka líbilo házet sníh a koukat, co to dělá…..a mám obavu, jestli budou pořádně vědět, proč vlastně byli potrestáni.
          Chtělo by to nějakou ruskou obdobu Tolkiena, nebo tak něco.

          1. Hmmmmm….
           Za nechutné jsem považoval už takové filmy “ Kam se poděla sedmá rota“.

           Chaplin, ano ten natočil (napsal, hudba, režie, herec – snad jediný skutečný artist v dějinách filmu) Diktátora. Ale s citem, projev falešného diktátora mi vždy vehnal slzy do očí…..

          2. Já nemám žádnou ruskou krev, ale chápu pocity Rusů ohledně Velké vlastenecké války. Aspoň myslím.

   2. Kontext je jasny. Kdyby to udelal dospely rusky obcan, mohl by dostat pokutu az 3 miliony rublu. Na urazky ve veci Velke Vlastenecke Valky jsou v Rusku mimoradne citlivi.

     1. Ale Anonym má pravdu. Za zneuctění pomníku obětem nebo bojovníkům Velké Vlastenecké války je vysoká pokuta, může být až několik milionů rublů u dospělého. Nebo administrativní vězení na měsíc. Nebo oboje najednou.
      Pokud to provede neplnoletý výrostek, rodina se stane předmětem soustavného dozoru policie i sociální péče.

       1. pane alefe, dokažte, že paní divišová nemá pravdu (třeba odkazem na příslušnou právní úpravu), jinak jste tu pro srandu vy.

      1. Vlastní zkušenosti mi říkají, že Rusové jsou ve věci VVV opravdu velmi hákliví.
       Těžko odhadovat, do jaké míry je tomu dnes.
       Ale už s přihlédnutím k tomu, jak jsou jejich specielní operatéři dnes úspěšní :
       Soudím, že jakékoliv-čímkoliv-kdekoliv, totiž podrývání, či zpochybňování vlastenectví a vojenských úspěchů Rusů, bude dneska stíháno a trestáno možná intenzivněji a důsledněji, nežli v minulosti.
       Možná by nebyl od věci, dát sem nějaký ten link.

 5. Nevím, neznám souvislosti a podrobnosti. Z článku se nedozvídám.

  Pokud to uhašení ohníčku nebyla plánovaná provokace, tak bych asi byl k mladistvým „chuligánům“ shovívavý.

   1. Ten věčný oheň tam mimo jiné hoří proto, aby lidi nezapomněli.
    Proč tohle ani nenapadne žádného ruského grázlíka? Kdyby ano, média by si na tom pochutnala.
    Klasika – vetřelec, odmítající respektovat místní kulturu, zvyky, obyčeje i zákony.
    Vidíme to ostatně všude – a tady vidíme snad poprvé, jak se s nimi nikdo, za ten nerespekt, nesere.
    Pokud se jim bude ustupovat a neustále to něčím omlouvat, dopadne to přesně tak, jako s vystresovanými čmoudy v Německu, či jinými čmoudy ve Švédsku. Ti druzí už jsou tak daleko, že používají na komunikaci s rodilými Švédy granáty.

    1. To nejsme. Tady totiž bohužel neplatí „Naše země, naše pravidla. Pokud to nechceš respektovat, táhni odkud jsi přišel.“

    2. Tomu sprejerovi bych dal max. vytažení spreje a dva pohyby paží, než by ho první muslim zabil pěstí, nebo mu ten sprej narval do krku.
     To jenom my se tady crcáme s hajzly, sprejujícími cokoliv na cokoliv.
     Klidně vám zničí tři dny nový nátěr fasády, černým sprejem. Je to bohužel úplně všude, kam se podíváte, včetně velkých obchodů i baráků s nonstop provozem.
     Dělali jsme to taky – školní křídou na zdi starých baráků, v uličkách, kam nebylo vidět.
     Zkusit to udělat kdekoli ve městě, první dospělák nám dá do držky.

    3. Hmm – já když si vzppomenu na ty „parady pobědy“ se vůbec nedivím. a vůbec nejsem shovívavá jak Vy..
     Je to o výchově ale myslím, že naši cvoci by se přidali, včil ti dnešní ano.

  1. Samozrejme. Na islamisticke tadzicke gangy Rusove paky nemaji. Kdyz biji a terorizuji veterany SVO, odnesou to jen napomenutim, v horsim pripade, za zabiti, domacim vezenim. A to proto, ze tadzicka mafie ma uz svoje lidi v policii a na soudech.
   Potrestani rodin chudaku, jejichz deti vyvedli takovouhle blbost, je vyrazem zoufalstvi a nikoliv tvrde ruky.
   A ne/divim se, ze zastanci exemplarnich trestu jsou obcane statu, jejichz vlada se toci na postihovani tech nejbezbrannejsich (invalidu, duchodcu a samozivitelek). Tohle je logika honu na carodejnice a nic dobreho z toho nevzejde. Nakonec to odnese jenom chudak, ale divaci v „koloseu“ budou uspokojeni.
   Chleb a hry a verejne tresty na bezbrannych- nic noveho pod sluncem.

   1. Stridor: Bojovaly snad všechny národy SSSR v uniformách Rudé armády včetně Tádžiků, takže tím vlastně projevují nějací vandalové neúctu i ke svým předkům. Proto konflikty po rozpadu SSSR musely být nejhorší v tomhle smyslu pro nejstarší generaci, která zažila, že stáli všichni bok po boku v zákopech dokonce i Armén a Azer a dožili se toho, že jejich vnuci a pravnuci bojovali proti sobě.

    1. Tady ani tak nejde o legalitu ci legitimitu rozhodnuti uradu, to je v poradku.
     Neco jineho je princip/ pristup.
     Ty rodiny nemely opravneni k pobytu a nebyly vyhosteny kvuli tem klukum, nybrz kvuli (chybejicim) „papirum“. Coz je v poradku, co uz ale hapruje, je oduvodneni.
     Nebot….v Rusku tyhle vyhostene rodiny ziji uz dlouho nacerno, tedy kdo s nimi uzavrel najemni smlouvu, kdo s nimi sjednal pojisteni, kdo podepsal prihlasku deti do skoly?
     Proc policie nejde po imigracnim urednim slendrianu, nybrz se toci na klukovine?
     Takovych jsou v Rusku miliony a vyrazna cast z nich tvori islamistickou patou kolonu. A Rusy to nezajima (boji se), ti resi exemplarne chudaky bez „strechy“ (bez kryti stredoasijskou mafii).
     Tohle rozhodnuti je vyrazem bezzubosti statu, ktery ukazuje svaly na tech, kteri se nedokazi branit.
     Coz neni dobry trend.
     Ze zneuctili pamatnik…no ano, ale ne zamerne (nebylo to tedy vandalstvi). Kdo ty kluky neupozornil na to, ze jde o pamatnik? To si maji rodiny vest seznamy pietnich mist?
     Kluci videli ze snehu tryskat plameny, tak je napadlo, zcela pochopitelne k jejich veku, zkouset do ohne hazet koule. Ja to chapu uplne, pamatnik, nepamatnik.
     Jak jsem psal vyse, rocni udrzba a pece by jako trest stacily.
     Spojovat opravnene vyhosteni s trestem pro kluky je jen voda na mlyn novodobych inkvizitoru. A ze se jich najde.

     1. Kde se dozvíme, že rodiny dacanů, neměly v Rusku co pohledávat, že tam byly načerno?

      Vidím na té fotce stát někoho „většího“. Těžko hádat, zda byl dospělý, nebo vytáhlý teenager.
      Každopádně – kdyby náplava byla aspoň trochu přizpůsobivá, tak by si asi přečetla koho, či čeho je to památník.
      Když vidím, na viditelně ohraničeném místě, ve sněhu šlehat oheň – a o kousek dál velkou hromadu žuly se sochou a písmenky, oheň šlehá z upravené mísy – tak to asi nebude zapálená porucha plynovodu, že?
      Tohle neobhájíš, kdyby ses posral, šáfendasi.

      1. Ja nic neobhajuji, ale vadi mi spojovani opravneneho vyhosteni a ocividnou klukovinou.
       Namisto postizeni/ investigace firmy, jez umoznila ilegalum pracovat nacerno, se ruska media soustredi podruznou klukovinu a davaji to do souvislosti, cimz rozviruji nebezpecne vasne.
       A autorka clanku tenhle chybny vyklad prijala a mnozi diskuteri jej podporili.
       Upozornuji na chybu a hodnotim pouze „verejny trest“, ktery se mi nezda opodstatneny.
       Korupce v pripade neopravnene legalizace uprchliku je v Rusku obrovsky problem.
       Kouknete treba zde, pouze *jeden* policajt dokazal neopravnene udelit na 100 tisic povoleni:
       https://www.rbc.ru/society/13/12/2023/657951bb9a7947023cd16b56
       To je spicka ledovce, v realu jde o miliony.
       Ale media se nemistne vozi po nejakych klucich a ulice je nadsena z toho, jak rozhodne organy jsou. Tomu se rika skocit na spek a i kdybych se z toho posral, na faktu se nic nezmeni.

       1. Pane, a jak se díváte na klukoviny, když mladíci vyvrátí židovské náhrobky… taková klukovina, že? Anebo jak odnesou do sběru bronzovou pamětní desku, no prostě maličkost… to víte klukovina…

     2. Pokud vím, v USA to mají podobně. Pokud neudělá ilegální latino problém, nikdo ho moc neřeší.
      Stačí přestupek, např., jízda pod vlivem a nastupuje deportace.
      Třeba by to mohla upřesnit některá z expats.

    2. Alef nula , nejdriv neco pozival a stridor z toho udelal chleb a hry..
     Nic noveho pod sluncem..Kde jinde je mozny najit takovy perli vosti…
     A este honi carodejnice…A naka vlada se toci na postihovani..
     A divaci v Koloseu..

   2. Nemate pravdu, ze se proti Tadzikum nezasahuje. Nedavno (asi pred 2 roky) jsem zachytila zpravu o bitce, kterou usporadaly dve particky Cecencu a Tadziku. Slo pritom o nejakou ekonomickou zalezitost, o ovladnuti zasobovani a prodeje v nejake trznici.
    Nejprve se popralo pak skladniku a pak si obe particky mobilem privolaly na pomoc krajany, nakonec se na parkovisti porvalo vice nez stovka ostrych chlapiku z kazde strany. Doslo na noze a tezka zraneni.
    Policie zasahla dusledne, rychle provedli monitoring mobilu na miste, kdo svolaval a organizoval obe party, ti dostali nepodminene tresty a ucastnici rvacky na miste deportaci do Tadzikistanu a zakaz pobytu v RF a Cecenci odjezd domu a prikazane misto pobytu v Cecensku a zakaz Moskvy. Jenom par Tadziku stihlo zmizet, ilegalne prejeli do Kazachstanu pres nehlidanou hranici ve stepi.

    1. Pred dvema lety, to je uzasne.
     On to spise nebude ani rok a vyhostili dva, co nemeli povoleni k pobytu.
     Zbytek mel uplacene ruske obcanstvi, nebot neumeli rusky.
     Clanek, pod kterym diskutujeme je zavadejici:
     Rodiny byly vyhosteny kvuli chybejicim papirum, nikoliv kvuli klukovine jejich deti.
     To az rusky mainstream to spojil do jedne kauzy, aby ukazal rozhodnost organu a predevsim uklidnil verejne mineni, ktere je z imigrace ze Stredni Asie na nervy.
     Ale dokazali opak a my jim tu skaceme na spek.

     1. Cizinci ze stredni Asie a Zakavkazska jsou vitani jako pracoviti gastarbeiteri. Ale jsou pravidelne kontrolovani a v pripade trestneho cinu deportovani. Deportace a zakaz Ruska na 10 roku nebo i navzdycky. Jenom letos uz vice nez 15 tisic osob. Na deportaci staci zavaznejsi prestupek, rvacka na ubytovne, alkohol za volantem ap. A pokud maji ruske obcanstvi jako druhotne, muze jim byt odebrane.
      Ubytovny migrantu jsou ted dost soustavne kontrolovane, kdo nema v poradku pracovni papiry, dostane tri dny na okamzity odjezd.
      Drive to bylo volnejsi, ale v poslednich dvou letech se to hodne zprisnilo. Nikdo nestoji o rozmisky a nepokoje.

      1. Ruska ustava nedovoluje zbavit obcanstvi a pokud se tak deje, je to protizakonne.
       Jinak mi je jedno, co delaji Rusove s imigranty, ale nemyslim, ze je spravne, aby ceska alternativa prebirala chybne vyklady ruskych medii.

      2. Teď to říkali ve zprávách RockRádia – oficiálních 630.000 úkáček po 24.2.2021.
       S tím, co už tu bylo předtím – a nebylo jich zrovna málo – to určitě milion bude.
       To desetimiliónová země, zakopávající o další a další vlastní problémy, dokáže absorbovat?

     2. Autorka prejala chybu…A.
      Jeden policajt ,pise stridor , dokazal neopravnene udelit na 100 tisic povoleni.
      Tohle a s vaznou tvari..A je to jenom spicka ledovce..V realu jde o miliony.
      Policajt zrejme pracuje na tech povoleneich 24 hod. denne.
      Ale zadnej kdyz policaj povoleni neudeluje..
      Vono je neco jako nepolicejni urad pro emigraci, povolenik praci a pobytu.
      Verejnej trest se mu nezda neopodstanteny , to je urcite za to meli pochvalit.
      A to este neni vubec stridokonec.

  2. Parochial , je vesnicky posuzovani udalosti daleko jinde.
   Za prve Rusko je ve valce a dalsi Ruda armada bojuje za existenci Ruska a nemuze tolerovat cokoliv, co by vojaci dnesni armady mohli povazovat za utok na pamatku , na posvatnou Velkou Vlasteneckou valku , ruskych hrdinu.
   Mnozi bojuji pod praporem SSSR , jako vyraz a symbol dalsi valky na existenci Ruska..
   a nemuzou si rusove dovolit nejake protesty na uprchliky.
   Potrebuje kazdou emigrantskou ruku na praci.
   Uprchlici nedavno zavrazdili dustojnika Ruske armady. Rozbihaji se akce
   na jejich omezeni a
   prisnejsi dohled ,predevsim na gangy vselijakych zlocincu.
   Jako reakce na cetne stiznosti lidi ..A odpoved na sirici se teror.
   Putin ma 4 mesice pred volbama a slysi hlas lidu. To je bezna informace.
   Neni potom tezky pochopit , ze musi neco udelat.

 6. Kdo videl video tak vi, ze neslo o chuliganstvi, nybrz klukovinu.
  Chudaci deti, ted to pekne sliznou. Namisto rocniho uklidu pamatniku, coz by byl odpovidajici vychovne opatreni, ted potrestaji cele rodiny.

  1. Vypovidajici je, ze vsichni, krome par umirnenych diskuteru, jsou rozhorceni a nadavaji oponentu, ale NIKDO z nich neprojevil zajem o shlednuti inkriminovaneho videa.
   To je totiz nezajima, cilem debaty je spravedlivy hnev. Podle Kundery se jedna o moralni kyc.
   Tady je:
   https://dzen.ru/video/watch/6576d5847ba02f4d7a4fa30f?f=d2d
   Jestli vam to blbnuti kluku prijde jako hanobeni pamatniku vyrostky, tak me tedy ne.
   Navic, a uplne logicky, tohle delaji deti v Rusku uplne bezne…proste blbnou. A nejen v Rusku, dovolim si rici.
   Pri vyhledavani, jez mi trvalo asi 10 vterin, na me nahodou vyskocilo asi pet dalsich videi se stejnou klukovinou. Tedy nic zvlastniho.

   1. Napis S. dyz ses ten expert , este vic , vo tom jak „navic a uplne logicky tohle delaji deti ,
    v Rusku uplne bezne …proste blbnou „..
    A jak ty ses z toho uplne logicky normalni..A neblbnes ani trochu,ze ne.
    Nejak navod jak bezne a uplne logicky blbnout, by nebyl?
    Co asi vsechno v tom Rusku stihnou? A ty ledovce..
    Ani pamatnik moralne a kycove nehanobili.
    Nic zvlastniho..

   2. Za blbost by se mělo platit. Kdyby se v naší společnosti platilo úměrně projevené blbosti jedince, měli bychom mnohem více dospělých jedinců v populaci, a ne stádo rozpaslých fracků, kteří se časem mění v umanuté dědky.

   3. Ale stridore, při vší úctě, na vašem názoru přece záleží jen tady. V Rusku záleží na názorech Rusů, a v podobné záležitosti pak zejména.

 7. Tvrdé, ale správné. Myslím, že je nepochválí ani v domovských zemích. Ty, které byly součástí SSSR měly taky své padlé, a nebylo jich málo.
  Kdyby tak zacházeli s migranty na Západě, migrantský problém by nebyl.

  1. Tohle Rusové vnímají o dost jinak, než jen prosté chuligánství.
   Vykopat je ze země i s rodinami (které své smrady takto vychovaly), to je to nejlepší, co se jim mohlo přihodit.
   Taky mohli skončit v ruské base, kde se s inostráncami moc neserou.
   To nám vyprávěli naši někdejší spolupracovníci, že dostat se do jakéhokoliv sovětského/ruského vězení, to fakt nechcete. Tady se do basy dostanou i normální slušní lidi, třeba za pěstování trávy, výrobu mastiček, malování tykadýlek na fotku zmrda…ale v tamních vězeních, tam sedí skutečná „elita“. Tam se kvůli takovým blbostem lidi do vězení fakt neposílají.

   Dodnes si nedovedu vysvětlit jednu příhodu. Když jsme v roce 1985 jeli do Moskvy a oznámili našim tamním kolegům, že se chceme jít podívat ke kremelské zdi, tak s námi odmítli jít. My jsme ale šli a mám památku v podobě pěti černobílých fotek od Stalinova hrobu. Nikdo to tam nehlídal, ani jsme tam nebyli sami, ale nikdo si nedovolil tam mluvit, než potichu. Nebyl důvod to hlídat, řekl bych.

   O dvacet let později, jsme si chtěli udělat podobnou fotku, už barevnou – a už to nešlo, zastavila nás stráž.
   Ptali jsme se na to kolegů, dva byli ze „staré party“, ale krčili rameny, nevěděli.
   Vysvětluju si to tím, že jak se Rusko otevřelo světu, tak tam zřejmě začali lozit vymaštění debílkové ze Západu, toužící po nějaké „senzaci“. Zřejmě podobní těm z článku, dělali tam bordel a kravál, tak to uzavřeli strážemi a hotovo. Bylo jich tam asi pět-šest, na celou délku toho úseku zdi s náhrobky.
   Taky si myslím, že k tomu uzavření a hlídání vydatně přispělo i tohle:
   https://www.youtube.com/watch?v=Wue02Y0lS38

 8. Rusko cítí hroznou bolest i po desítkách let po skončení IIsvět. války , a proto tak radikální rozhodnutí. Našich téměř 400tisíc obětí za IIsvět.války vlastně nevyburcoval nikoho ,aby se špinila památka osvoboditelů. Fuj hnusná sběři flákačů.

  1. No, když od těch obětí odečteme Židy, zjistíme, že počet příslušníků Rudé armády padlých při osvobozování naší země byl vyšší, než počet „českých“ obětí celé války.

   1. Němci povraždění Židé tvořili podstatnou část válečných ztrát řady zemí, nejen Československa. Třeba u Poláků se uvádí asi 240 000 mrtvých vojáků, ale 5,8 milionu civilistů, z nichž Židé mohli tvořit asi polovinu (odhaduji dle čísel na wikipedii). Podobně pobaltské země, kde se uvádí procentuálně velmi vysoké válečné ztráty. Například Lotyšsko z 2,6 milionu obyvatel ztratilo přes 14 %, vojenské ztáty činily 25 tis, civilní 345 tis. – Židů bylo asi 200 000.

    https://en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_casualties

    Mimochodem , 400 000 mrtvých, to jsou válečné ztráty třeba Velké Británie (450 tis.) nebo USA (420 tis.).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *