13 června, 2024

Blbá nálada

Tak si náš nejlepší premiér známého vesmíru všimnul, že u nás nějak panuje blbá nálada… Což je podivné, protože vláda přece dělá všechno, co je třeba. Zvládá ceny energií, zvládá ceny potravin, zvládá vítězit v ukrajinské válce, díky hodnotové politice už prý neděláme v cizině ostudu… jen národu se to nějak nelíbí a tak brblá.

Mimochodem, ta blbá nálada tu není poprvé… akorát minule s tím nepřišli premiérovi marketéři Cerha s Růžičkou (profesorovi to ještě nedošlo a pořád se culí jak měsíček na hnoji), ale prezident Havel, který tak nějak prolomil tu euforii devadesátých let, kdy jsme přece všechno dělali správně a pokud něco bylo špatně, tak to byla daň za svobodu…

Nevládla tenkrát také ODS?

Pokud si pamatuju, po blbé náladě následoval sarajevský atentát a volby, po kterých už bylo nadlouho všechno jinak. Pak přišla znovuzrozená ODS znovu k moci, znovu byla blbá nálada a jejím výsledkem byl Andrej Babiš. Teď to tu máme potřetí, akorát tahle skvadra je už tak ubohá, že zvládli blbou náladu za jedno volební období. Rekord, Péťo, takhle rychle se dopracovat zu grunde, to tu ještě nebylo.

Třikrát je u toho ODS a třikrát to jde do kytek… Říká se, že i politické strany mají svoje geny a nedá se z nich vykroutit. Tohle by tomu docela dobře odpovídalo. Už dvakrát se očišťovali, dvakrát to mysleli dobře, ale dopadlo to jako vždycky. Jinak je jen to, že nikdy nad jejich politickou mršinou nekroužilo tolik supů, kteří už teď slibují, že jsou mnohem lepší pravice, budou dělat mnohem lepší pravicovou politiku a jejich ODS revival bude konečně to pravé ořechové.

A na levici je tak prázdno, že Konečné stačilo jen říct, že má koalici STAČILO a už jí průzkumy přisuzují úspěch, i když se o koaličních osobnostech jen spekulovalo. Co udělají průzkumy, až se ukáže, že na kandidátce je Ondra Dostál, Petra Rédová, Jana Turoňová… a není tam Volfová ani Láďa Vrabel?

Náš premiér už neví, co dělat dřív. Saúdové s námi nemluví, Katařané s námi nemluví, Nigérie s námi nemluví, do Číny musel Tomáš Pojar a nevyslechl si tam zrovna nic moc hezkého, kdyby si Péťa nepotřásl rukama s etiopským hrdlořezem a nevymyslel si tu podporu pro autobusy Iveco v Ghaně, tak to bylo fiasko první kategorie. Ve skutečnosti s Fialou mluví jen ti, kteří nás spolu s ním zavedli do téhle nutelly.

Já nechci předbíhat události, ale jen pro zajímavost… Babiš byl za poslední rok třikrát u Orbána… a nebyly to žádné krátké zdvořilostní návštěvy. Fakt ne. Popovídal si tam se srbským Vučičem, rakouským Sebastianem Kurzem, katarským emírem Al Sáním, ba dokonce i s tureckým Erdoganem. Jak naschvál, přesně s těmi lídry, kteří se k Fialovi a jeho melody boys nechtějí znát, protože je považují za idioty. Pak si Babiš zajel do Albánie za premiérem Rámou…

Tady doma v Průhonicích ho navštívili Fico i Pelegrini… A měli s ním rozhodně družnější a podnětnější rozhovor, než s Petrem Pavlem, který na Hradě zavedl slušnost, klid a řád, což se nejlépe pozná na střílení daňků v Lánské oboře a na neprověrce protokoloáře Koláře, který ji samozřejmě vůbec k ničemu nepotřebuje a že to někomu vadilo na Mynářovi, tuto část dějin je třeba zapomenout…

Když jsme měli předsednictví EU, tak tady byl Macron… a hádejte, kde strávil nejvíc času… ano, u Babiše. U Fialy rozhodně ne.

Podívejte se, jaké návštěvy přijímá naše Pětikolka a jaké přijímá Babiš… Zatímco Fiala mluví s těmi, kteří jeden za druhým propadávají ve volbách, Babiš přijímá ty, kteří ve volbách právě uspěli a nebo co nevidět uspějí… Samozřejmě si mohou navzájem chválit interiéry svých sídel, ale řekl bych, že spíš se domlouvají eurovolby a následný hon na Leyenovou.

Kdyže jsou volby v Rakousku? Třeba bude po ojrovolbách v ojroparlamentu nějaká nová středoevropská a euroskeptická frakce… Já vím, představovali jste si českého Orbána jinak, ale život je prostě nedokonalý.

Blyštivému Péťovi přeji další úspěšné marketingové katastrofy. Cerha s Růžičkou ještě stále nebyli vyhozeni, což znamená, že Fiala stále ještě nepochopil, že jim platí za to, aby ho poškozovali, takže se dočkáme dalších veselých výstupů a blbá nálada ve Strakovce se bude dát krájet. Navíc, na Seznamu vyšla studie, podle které se čtvrtina respondentů podílí na rozšiřování obsahu alternativních médií… Generálprezident ještě nedávno říkal, že jde o bezvýznamnou hrstku dezolátů, na kterou není třeba brát ohled… a vidíte, už jsou nás miliony. Čím větší je sněhová koule, tím rychleji se nabaluje. Boj s tímhle už majnstrým nemůže vyhrát i kdyby tvrdili, že dezinformace je všechno, co nenapsali na Novinkách.

Užij si, Péťo, své poslední chvíle. Pěkně se rozluč se svými liberálními kamarády v Evropě i tady. Příležitost k odchodu bez ostudy a bez trestního stíhání jsi už stejně promeškal. A až to s tebou bude hodně nahnuté, vzpomeň si na Zelenského… mohl bys totiž dopadnout mnohem mnohem hůř.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

210 thoughts on “Blbá nálada

 1. KRITIKA VLADY JE PRO MAJITELE REZIMU tj KAPITALISTY A BANKSTERY ZNAMKA, JEJICH USPECHU

  Fňukani,že to musí** někdo** přeci řesit je těm zmetkum z vlády k smíchu a čím více budete brečet a jen dřistat jako naši tzv SOCIOLOGOVE, ale ti slouží režimu a pozor NESMI. nikdy navrhovat jakékoli řešení a ten Asocialni rezim jim za to umožní,jejich dřisty publikovat a nebude v programu všech stran a hnutí tzv našich zástupcu volicú definovana ZMENA REZIMU a na co , tim více se budou radovat jak se jim daří být SATANISTY čisté zkázy a jak se jim těm SATANISTUM hlavne z formace KDU daří.No ni?

  Kàže AzKSH husitka každým coulem,kterou i takový **odbojný **pan H.na svém webu upálil,👹🤐
  P.S Jakmile je lidový komentář jen trochu opravdu přínosný svým návrhem,uvatne v kastli a nejde odeslat .
  Fuj fuj,fuj to je hnuj!🤐🥒🐸🖕

 2. KRITIKA VLADY JE PRO MAJITELE REZIMU tj KAPITALISTY A BANKSTERY ZNAMKA, JEJICH USPECHU

  Fňukani,že to musí** někdo** přeci řesit je těm zmetkum z vlády k smíchu a čím více budete brečet a jen dřistat jako naši tzv SOCIOLOGOVE, ale ti slouží režimu a pozor NESMI. nikdy navrhovat jakékoli řešení a ten Asocialni rezim jim za to umožní,jejich dřisty publikovat a nebude v programu všech stran a hnutí tzv našich zástupcu volicú definovana ZMENA REZIMU a na co , tim více se budou radovat jak se jim daří být SATANISTY čisté zkázy a jak se jim těm SATANISTUM hlavne z formace KDU daří.No ni?

  Kàže AzKSH husitka každým coulem,kterou i takový **odbojný **pan H.na svém webu upálil,👹🤐

 3. Myslím si, že už se postupně posouváte do majnstrýmu, píšete pro kavárníky, keří si vás čtou k snídani. Pak se zasmějou a řeknou si, je to dobrý, jedeme dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *