19 června, 2024

Vládní balíček

Když jsem před ca 15 dny psal, že vládní balíček nebudu komentovat, protože vše bude jinak, ani jsem se nesekl. Jen si zopakujme, že při jeho velkolepém představení Fiala tvrdil, že vše bylo prodiskutováno se všemi, ale experti za stolkem zmínilí, že vládní návrhy vidí poprvé..

Ale spíše si pojďme shrnout to, co udělala tato vláda doposud… já vykopávám a prosím o doplnění seznamu, pokud si někdo vzpomíná i na úspěchy, sem s nimi, já si nějak fakt žádné nevybavuji…

„Jsme ve válce“ prohlásil v únoru 22 předseda vlády Fiala a chtěl proti Rusku sankce „na hraně myslitelného“, kritika a varování jsou přehlížena..

– protiústavní vypnutí soukromých webů, protiústavní prodloužení nouzového stavu.

– výzva k nahlašování dezinformací s tím, že to není „práskačství“, vytvoření postu vládního zmocněnce pro dezinformace, po roce zrušení postu..

– kauza STANu – Hubuček a Dozimetr se zamete pod koberec protože Rakušana drží Fiala, bez něho by se mu rozsypala vláda..

– ministr Síkela se proslaví v duchu pohádkového „odvolávám, co jsem odvolal“, ale Síkelu drží Rakušan a jak víme Rakušana Fiala.. Sikelovo citát, co tu s námi zůstane navěky: „pokud by například Česká republika neměla dostatek plynu pro vytápění domácnosti nebo pro nemocnice, tak třeba Německo zastaví chod části svého průmyslu..“

– i když někteří ekonomové varují první polovinu roku 22 před inflací, vláda nic nedělá, vzorově se snaží o „evropské řešení“ i když ostatní evropské vlády dávno reagují, vzorně schvaluje sankce za sankcemi a teprve když se sejde na Václaváku 100 tisíc lidí, zakročí tzv. zastropováním cen energií..

– inflace v ČR se dostane na špičky evropských srovnání a vymlouvání se na ČNB je i přes částečné přiznání Michla blbost, kdyby totiž záleželo jen na centrální bance, byla by inflace všude v Eurozóně stejná, což ale není..

– ministr zemědělství Nekula, který se po deseti měsících probudil, s jeho snahou potrestat obchodníky a zakleknout si na řetězce končí naprostým fiaskem, antimonopolní úřad doložil, že marže si navýšili všichni…

– tzv. Windfall daň, slavně schválená na konci minulého roku vycházela ze zcela mylných úvah, Stanjura se neomlouvá

– 22 tisíc lidí čeká na přiznání starobního důchodu a to jsou pouze ti, kteří čekají déle než čtvrt roku. A co na to Jurečka? Prý se omlouvá..

– v lékárnách chybí již půl roku léky, chybí i základní antibiotika. Ministr zvaný Leopard se v únoru omluvil, za to, že léky „nebyly“, ale asi kvůli hraní tankových her nezpozoroval, že se situace nezměnila a teprve v dubnu zřizuje pracovní skupinu..

– zlý Eurostat u nás odhalil nejdražší energie v Evropě, ale Eurostat se mýlí – slyšeli jsme přímo od předsedy vlády a dnes už nikdo nemůže nic říci, když někdo zpochybní data Eurostatu – předseda české vlády je zpochybnil oficiálně taky..

– reálná mzda v ČR klesla v roce 2022 rekordně nejvíc ze všech zemí EU – o plných 8,3 % a narážky na Eurostat umlkly

– chybí místa pro děti na střední školy, což jistě nemůžeme přičíst jen této vládě, ale můžeme se ptát, co proti tomuto problému udělal ministr školství před deseti lety, kdy byl ještě dostatek času něco dělat, ale také jaké krizové plány pro tento problém představil a realizoval po svém nástupu Gazdík. Na ministra Beka, co se jezdí fotit se sudeťákem „toměPossertem“ se ani neptám, toho na svém webu v seznamu dosavadních ministrů ještě neaktualizovalo ani MŠMT..

– zbraně se nakoupit nezapomněly ..

– změna rodných čísel, bez komentáře..

– a po 15 dnech od představení balíčku Stanjura přiznává, že něco nedomysleli!!!

.. teda podle mého, kdyby se tohle stalo v privátní akciové společnosti a naši ministři byli představenstvo a my občané akcionáři.. okamžitě bychom je za ten dosavadní výkon odvolali.. bez pardonu

22 thoughts on “Vládní balíček

 1. Voliči své zastupitele volí podle volebních programů jednotlivých stran či kandidátů. Jestliže si podle toho zvolím svého zastupitele, samozřejmě očekávám, že můj zastupitel bude tento program prosazovat. Změní-li se však okolnosti, které si vyžádají anulování stanoveného programu, nebo dokonce zaujetí protikladného postoje, domnívám se, že touto skutečností by měl poskytnutý mandát zaniknout. Nové mandáty musí zastupitelé získat nikoliv svévolnou změnou svého vlastního postoje, názoru či rozhodování, ale v nových volbách, ve kterých budou prezentovat nové programy a nová řešení.
  Při posledních parlamentních volbách žádná z politických stran nevolala po válce s Ruskem, vyhlášení mobilizace, imigraci válečných běženců, skokovém zvyšování cen za energie, inflaci v řádu desítek procent, stamiliardovém navyšování státního dluhu, zvyšování daní, rušení valorizací důchodů, investování do zbrojení a miliardových nákupech zbraní bez výběrových řízení, pozvání vojsk cizí velmoci na naše území s vyloučením českého práva, pokles životní úrovně, rušení osobní automobilové dopravy, zavádění uhlíkových daní, ani rušení pošt či omezování svobody slova.
  Současná vláda svůj mandát pozbyla a neměla by dále zastupovat svoje voliče. Další rozhodnutí mají učinit občané formou předčasných voleb podle nových volebních programů. Za stávající situace naši politici nedokládají svoji flexibilitu a moudrost, jak se zjevně sami domnívají, ale zrazují své občany, svůj národ a svoji zemi.

  1. ad
   „naši politici … zrazují své občany, svůj národ a svoji zemi.“

   Jistěže. Proto tam přece šli. Ti koaliční (vládnoucí) v každém případě.

  2. Slávek (7:36)
   „…. žádná z politických stran nevolala po válce s Ruskem, vyhlášení mobilizace, imigraci válečných běženců, skokovém zvyšování cen za energie, inflaci v řádu desítek procent, stamiliardovém navyšování státního dluhu, zvyšování daní, rušení valorizací důchodů, investování do zbrojení a miliardových nákupech zbraní bez výběrových řízení, pozvání vojsk cizí velmoci na naše území s vyloučením českého práva, pokles životní úrovně, rušení osobní automobilové dopravy, zavádění uhlíkových daní, ani rušení pošt či omezování svobody slova….“
   ANO! Naprosto excelentně!
   Nikdo neměl nic takového v programu, pro který byl volen.
   Proto by nepodleně měly být nové volby.

   1. Vyvoj se nezastavil ani rozdily.., nacisti a komunisti masakrovali , demokrati onemocni kazdyho epidemii z Wuhanu. A za nic nemuzou..
    Plus vyse uvedene ,kdyz to v nasem zajmu musi na nas delat .
    A kdyby volby mohly ….Museli by sme volit snad kazdej tejden a delsi dobu , nez by se nasel nekdo normalni . Putina taky do vlady doslova nacpali.
    A potom dali miliardy, aby zakoupili pro nej politickou stranu aby volby vyhral.

 2. Jestli si to že školy dobře pamatuju, tak podstatné jméno „citát“ je rodu mužského. Takže Síkelovo auto, dítě, město, moře, kuře a stavení, ale hrad, stroj a citát vždycky jen Síkelův.

   1. Existuje.
    Avšak celý text je psán něčím mezi češtinou obecnou a spisovnou, a onen tvar v textu působí spíše jako patvar.
    Ovšem autor není sám; v lecjakém textu, vydaném renomovaným mediálním domem, psaným jazykem téměř spisovným, je onen nářečný tvar k vidění. Předpokládám, že to má být vtipné, jinak si to nedokážu vysvětlit.

    Do doby celkem nedávné (cca 5 let, možná o něco víc, utíká to) nebylo nic takového k vidění, leda snad s výjimkou pohádek/pověstí, psaných ovšem v nářečí komplet. Zatímco dnes to užívá kdekdo v jazyce obecném, aniž by tušil.

    Možná se uplatňuje tzv. efekt sté opice: jakmile se nějaká praxe v populaci rozšíří na kritiký počet jedinců, náhle a lavinovitě to začnou dělat opice všechny.
    Také je možné, jak někde v diskusi padlo, že jazyk se vyvíjí. I to je možné; tím spíš, že o znaménku vývoje pro jistotu neříká se nic.

    1. Ad „Předpokládám, že to má být vtipné“:

     Japa je tuto možný? Není v případě tutoho našeho odpověď jiná a jednoduchá? Totiž že pan autor pochází ze západních či jihozápadních Čech a je tak zvyklý?
     Tam se takto mluví.
     Např. tyto boty se řekne tuty bůty. A až si obujete tuty bůty a půjdete v nich na návštěvu k Vajnarom, budou si u nich hrát Vajnarovo syn i Vajnarovo dcera ….
     🙂

      1. Napsal jsem příkladmou větu z toho nářečí.
       Asi Vám nesedla. Není mi to líto.
       No nic. Kdyby to tu četl pan autor, tak se může vyjádřit, zda je, nebo není původem z oblasti, kde se takto mluví.

  1. často je důležité, co se říká, než jak se to říká.
   Posseltův poßßkok pan€vropa hovoří hezky spisovně česky.
   Moje maminka mu dobře rozumí a tudíž má její sympatie.
   Zatímco žmumlákům profesionálním mikrofonistům moc rozumět není a tak i ty pravdy unikají do ztracena.
   Babišeho hentečeština je děsivá. Ale u nás je stále dost ekonomických emigrantů z Horních Uher, kteří zde zakořenili po skončení vojenské služby.
   Mám rád pravdomluvného spolehlivého hutoráka.
   Ale nenávidím spisovně hovořící křiváky a podrazačky z Pétiparazitice včetně jejich hovořící hlavy pětihvězdového maršála NATOß

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *