24 června, 2024

Víte vůbec, co jste řekli?

Ještě včera toho byly plné noviny i televize… Kachovská přehrada, díra v hrázi, slušná záplavová vlna po proudu Dněpru až do Chersonu, velký průšvih pro tamní zavlažované zemědělství (především na východním břehu, který je nižší), ještě větší malér pro zásobování vodou na Krym a určité problémy pro chlazení Záporožské jaderné elektrárny. Ale tu naštěstí Ukrajinci ostřelovali tak dlouho, že ji Rusové raději už před časem odstavili a množství vody pro chlazení je už minimální.

U nás samozřejmě zase otevřelo peklo chřtán. Mirka Němcová sice ani nevěděla, jak se ta přehrada jmenuje, protože napsala Kachlovka místo Kachovka, ale hned věděla, že za to mohou Rusové. Tweet za tweetem během dopoledne přibýval, že Rusové spáchali další válečný zločin, mongolské hordy se nezastaví před ničím, bezprecedentní útok na civilní infrastrukturu… pravdomluvná mééédia samozřejmě nezůstala pozadu a hlásila, jak Rusové vyhodili do vzduchu hráz. Ale během dne se rétorika začala mírnit, zahraniční intervjuci začali potichu měnit titulky zpráv, že se vlastně neví, kdo za to může a pak už to bylo neudržitelné i pro Novinky a také začaly upravovat svojí ranní dezinformaci.

Pětikoalice samozřejmě zůstala věrná svému narativu, že za všechno mohou Rusové .

Lipavský řekl, že útok na přehradu je jako útok zbraní hromadného ničení. Libtardi jako jeden muž začali křičet, že Rusko je teroristický stát a volají po jeho okamžitém potrestání. Copak nevidíme, že Rusko se nezastaví před ničím? Včera už jsem zaslechl „spolehlivé informace,“ že Rusové se chystají vyhodit do povětří jakousi chemickou továrnu. Stejně tak bylo jasné, že ruská raketa sestřelila polský traktor. Putin chce obnovit Sovětský svaz a nezastaví se před ničím.

Opakuji ještě jednou: Putin se nezastaví před ničím!

Vidí si libtardi do huby? Uvědomují si, co právě řekli? Uvědomují si, co to znamená, když Lipavský řekne, že Rusko se nezastaví před žádným ekvivalentem zbraně hromadného ničení? Uvědomují si, co to znamená, kdyby byla pravda, že Rusko je teroristický stát a je schopno jakéhokoliv teroristického činu?

Uvědomují si libtardi, že tento „teroristický stát, který se nezastaví před ničím,“ má k dispozici asi šest tisíc atomovek? Má je na pevnině, má je na moři v ponorkách, má je ve speciálních vagonech, má je namontované na letadlech. Šest tisíc atomovek! Rusko klidně použije proti civilistům zbraň hromadného ničení…. Lipavský to říkal.

Kdyby ty svoje výkřiky o zlém Putinovi mysleli vážně, neměli by nám vysvětlit, co Rusům brání ty svoje atomovky použít? Vždyť jsou to hrozní teroristé, ne? Nezastaví se před ničím. Jsou ochotní ničit přehrady, dělat chemické zamořování, cíleně drahými raketami (které jim navíc už stokrát došly) ostřelují civilní paneláky, aby zabili dva až tři lidi a stojí jim to za ty miliony peněz. Jsou to primitivové, co kradou pračky i záchody… neměl by Lipavský při svém hodnocení ruské nátury připustit, že Praha by mohla být cílem pro nějakého toho Sarmata nebo Satana?

Neměl by nám nějaký Koudelka nebo Frantík Vrábelů vysvětlit, proč se Rusové nerozpakují ničit přehrady, ale rozpakují se použít atomovky? V čem to vězí? Odstrašující síla NATO brání Putinovi zmáčknout tlačíko, ale nebrání mu rozbíjet přehrady? Nebo je to ještě málo vyeskalované? Až se na Ukrajinu dodá víc zbraní a Ukrajinci začnou vytlačovat ruskou armádu ze svého území, až tam budou americké stíhačky s polskými piloty, až tam bude víc českých houfnic a víc německých tanků, tak jako Rusové s těmi teroristickými útoky přestanou?

Až půjde ruskému režimu o krk, tak se jako mírumilovně zhroutí a nepoužije všechny možnosti, které má k dispozici? Putin přece řekl: „k čemu je nám svět, kdyby v něm nebylo Rusko?“ Teď Rusko teroristicky ničí přehrady a ostřeluje civilní cíle, ale až se bude ještě víc bojovat, tak s tím ten teroristický režim přestane? Nezačne naopak třeba plošně bombardovat Kyjev? Je schopen zaplavit půl Chersonu a klidně to udělá, ale poslat pořádné bomby na Kyjev (nebo Charkov) si netroufne?

Něměli bychom se spíš připravovat na jaderný úder? Neměli bychom začít školit nějaké zdravotníky a vojáky ohledně radiačního zamoření? Vždyť Rusko se nezastaví před ničím! Sami to říkali.

Jsou jen dvě možnosti… buďto jsou naši libtardi tak blbí, že jim to vůbec nedochází a nebo dobře vědí, že Rusko je naprosto standardní velmoc, která se v ničem neliší od USA a jen papouškují propagandu, které mají uvěřit lopaty, ale oni sami jsou nad věcí. Kdybych já byl ministr zahraničí a došel bych díky práci svých podřízených k názoru, že Rusko se nezastaví před ničím, tak bych se snažil dělat alespoň to, co dělala vláda v roce 38, kdy si nebyli jistí, jestli Němci třeba nepoužijí bojové plyny.

Kdyby mi vystřelili mozek z hlavy (a byl bych už jen tak chytrý jako Mirka Němcová) a došel bych k poznání, že Rusové udělají cokoliv, aby zvítězili, tak bych si u Šandora koupil nějaký ten bunkr, ne?

Oni si prostě nevidí do huby. Na jedné straně je Putin terorista nerozpakující se vraždit, ale na straně druhé se vůbec neobávají, že by ten terorista mohl vraždit tady a zaměřit se přímo na ně. Klidně křičí, že Rusové jsou mongolské hordy, že u nás odpálili muničák, ale vůbec se nebojí, že když byli schopni odpálit muničák, mohli by třeba nastražit nějakou tu bombu na Fialu. Ani ten Řeporyjec se nebojí, že by mu nějaký Rus přišel prostřelit kolena… a ruskojazyčná mafie by toho u nás byla bez problémů schopná. Oni jsou si naprosto jistí, že se to nestane. Ale nás krmí žvásty, že Putin se nerozpakuje použít zbraň hromadného ničení.

Já budu mnohem pesimističtější. Když vidím, jak Putinovi podsouvají všechny hříchy světa, jak stále více bubnují do války, ono se jim to podaří. Ono se jim podaří, aby Rusové skutečně odhodili rukavičky. To je totiž to, co ruská veřejnost stále více vyčítá Putinovi. Oni mu nenadávají, že je zavlekl do války. Oni mu nadávají, že Kyjev už dávno nejsou jen dýmající radioaktivní trosky. Kdyby Putin nebral ohled na ty čtyři miliardy lidí v Asii, kteří Rusku stále více fandí (a on jim chce prodávat ruské suroviny), tak by Kyjev už nejspíš skutečně ležel v troskách.

Pořád se to roztáčí. Děláme všechno pro to, aby se Rus skutečně nezastavil před ničím. Lipavský! uvědom si, že Rusko má šest tisíc atomovek. Na nějaké z nich je určitě napsáno „Praha.“ A dost možná na ní ruský prezident už také připsal podobný vzkaz, jaký napsal Petr Pavel na henten kanón.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

354 thoughts on “Víte vůbec, co jste řekli?

 1. teda – odvaha Vám nechybí

  Láda Vrábel ceknul, že ta nová letadýlka můžou něco nosit – a jak mu šlapou na perka

  1. Menší atomovou bombu lze podvěsit i pod kamikadze Kukuruznik s přirozeně nízkým radarovým odrazem.

   Co se týče F-35, budou dodány až po válce. Bude-li komu. Musel bych prohrabat archiv, zatím to není aktuální. Mezi tím bude jiný US prezident. USA budou, na to se tam mají moc rádi.

   K aktuální vojenské situaci, NATO nemá prostředky na pozemní operaci proti Rusku. Nemá to ani v plánu, nehledě na to, že jaderná mocnost se obsazuje dost špatně. Chybný předpoklad zhoršení poměrů v Rusku vedoucího k prozápadnímu převratu. Optimistický kritický omyl. Rusko úspěšně přesměrovalo obchodní aktivitu, restrukturalizuje a posiluje produkční centra, opřené o vlastní zdroje, posiluje váhu ve světové ekonomice. Zprovoznilo postranní kanály, kterými obchází sankce s tichou tolerancí vlády USA a dalších, v zájmu tamních velkých obchodníků. Peníze nesmrdí a musí proudit. „Sankce“ ve skutečnosti slouží ke snížení konkurenceschopnosti konkurentů USA .

   Je více pravděpodobné, že s posilováním vojenskoprůmyslového komplexu a s odoláním náporu „sankcí“ v ruské politice posílí ti s tvrdším postupem proti Západu. Ale, nevylučuji úspěch zákulisního jednání mezi Ruskem a Ukrajinou, za účasti Číny, mající na Ukrajině hospodářský zájem, vedoucí ke skončení vleklé války neproduktivně přinášející oběma stranám jen škodu a utrpení. Řadoví Ukrajinci jsou čím více nespokojeni s vládou a politikou, která jim přinesla co přinesla.

   Roste zdrženlivost vládních politiků EU čelících rostoucí tlaku opozice a nespokojenosti voličů, a soutěžících o jejich přízeň V Německu a Francii, zbytek až na Polsko s vlastním miniimperiálním cílem, a poháněné komplexem že ztráty své někdejší krátkodobé významnosti a velikosti, je jen do počtu. Británie vede svoji tradiční politiku „rozesírej a vládni“, třebaže novou válku o Falklandy by už vítězně nezvládla.

   A u nás? To co pozorujeme.

   1. Podle některých zpráv odmítají někteří v zahraničí vyškolení Ukrajinští vojáci jít do marného útoku.
    Co na to Bankovní ulice není zatím známo. Ale může to být i ruský fake. Nebo naopak začátek laviny. Internet totiž stále funguje…

    1. Základní sovětské vojenské školy mají stejné. A tradice. To dokáže změnit až krutá praxe.
     Nedivím se nikomu že nechce umřít za zájem ne vlastní. Na druhou stranu umím ocenit chrabrost na obou stranách. Tak v Azovstalu.

 2. Vyzera to tak, ze amici ukoncili mlcanie ( ako spravny coach a leader) a vyhlasili, ze protiofenziva sa zacala.
  Vsetkym odlahlo.
  Okrem ukrajincov.
  ONLINE: Ukrajinská protiofenzíva proti ruským silám sa začala. V boji sú prvýkrát aj Leopardy – pravda.sk

  Ukrajinská protiofenziva začala? Kyjev mlží, tanky se u Záporoží valí do boje
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-valka-rusko-ofenziva-zaporozska-oblast-tanky.A230608_092252_zahranicni_bro

  Protiofenziva začala, tvrdí americká média – novinky.cz

  Jediny kto este nezacal je Kyjev. Zelensky je posrany az za usami.

  V miulom tisicroci nam trener vravel, ze ked nemas vitazneho ducha, resp.naladu vitazit, tak do ringu – na tatami ani nelez, pac dostanes na budku.
  Kluci v akci v UA army su v pozicii, ze im neveri ani ich vlastne velenie a ani politicki lidri.
  Miesto aby zrevali uraaaaa a poslali vojcov vpred, tak mlzia, pac sa boja ze co ked to nem dopadne dobre.
  Ale amikom to uz lezie na nervy a chcu mat jasno v tom, ako dalej. Tak to za Kyjev rozhodli.

  Vojaci tuto doveru velenia a vedenia urcite ocenia.

  Ja teraz len dufam, ze sicia tam v pobalti maju ocelove gule, pac tam bude zahusteno a prehusteno a rus uz v Ciernom mori ukazal, ze nema problem poslat k zemi oceloveho ptaka kludne aj americkeho.
  A ludia robia chyby, hlavne ked su premotivovani a chcu sa ukazat. A ze budu chcet Kaliningradu pobrnkat po nervoch je jasne.

  1. Vyhlásenie ministra obrany Ruskej federácie armádneho generála Sergeja Šojgu
   08.06.2023 13:20

   ◽️ Dnes o 1.30 h v smere na Záporožie sa nepriateľ pokúsil prelomiť našu obranu silami 47. mechanizovanej brigády v počte do 1500 mužov a 150 obrnených vozidiel.

   ◽️ Nepriateľ bol včas odhalený prieskumnými silami a preventívne zasiahlo delostrelectvo, letectvo a protitankové zbrane.

   ◽️ Vo všetkých štyroch smeroch bol nepriateľ zastavený a s veľkými stratami ustúpil.

   V dôsledku dvojhodinovej bitky nepriateľ stratil 30 tankov, 11 bojových vozidiel pechoty a až 350 mužov. Špeciálne vycvičené záložné sily nepriateľa na realizáciu tohto prielomu teda svoju úlohu nesplnili.

   ◽️ Za včerajší deň bojov, 7. júna, nepriateľ stratil 945 mužov, 33 tankov, 28 bojových vozidiel pechoty, 38 obrnených bojových vozidiel, 3 samohybné húfnice „Krab“ a ďalšie zbrane.

   1. Se sympatiemi pro úspěšnou ruskou obranou po ruské intervenci na cizím území mám potíž.
    S nuklearizací US základny na Krymu , překročení Ruskem jasně vyhlášené červené linie, bych potíž neměl stejně jako základny 800 km na dosah k Moskvě.
    Dtto ruská základna v Mexiku s podněcováním a podporou texaských separatistů. Kdy už jen kdysi sovětské rakety na Kubě vedly k bezprostřední hrozbě jaderné války.

  2. rotiofenziva začala, tvrdí americká média – novinky.cz
   CNN: Ukrainian forces suffer ‘stiff resistance’ and losses in assault on Russian lines
   „Ukrajinské síly při útoku na ruské linie narážejí na „tuhý odpor“ a utrpěly ztráty“
   Jeden z amerických představitelů označil ztráty, které zahrnují i obrněná vozidla MRAP dodaná USA, za „značné“.
   Ukrajinským silám se podařilo překonat některé ruské jednotky na východě v okolí Bachmutu. Ruské síly, vyzbrojené protitankovými střelami, granáty a minomety, však kladly „tuhý odpor“, přičemž jejich jednotky se zakopaly do obranných linií, které jsou v některých oblastech několik vrstev hluboké a za minovými poli, jež si vyžádaly těžkou daň na ukrajinských obrněných vozidlech.
   Podle amerických představitelů se ale neočekává, že by tyto ztráty ovlivnily větší plánovanou ukrajinskou protiofenzívu.
   Translated with http://www.DeepL.com/Translator (free version)

  3. Kyjev má informační embargo. Logicky. Akorát není jasné, proč měsíc předem hlásili denně, že ofenzíva je na spadnutí.

 3. Já vám nevím……ale vžijte se do situace těch lidí, kterým to zatopilo barák, údajně je jich takových přes tisíc.
  Těm je asi jedno, kdo nebo co za to může.
  Takže aspoň na nějaký čas kdyby kanony umlkly, a pomohlo se těm lidem, teď… ale i až opadne voda.
  Asi nerealné, že by se zapojili ženisti apod. obou stran konfliktu, ale bylo by to křesťanské…..

  1. Podle zpráv z ukrajinské strany Kyjev nařídil odpouštět vodu z dvou přehrad nad Kachovkou. Spolupráce?
   Tady se podívejte na sestříhané a nesestříhané video pomoci https://t.me/NSDVKhersone/11904.
   Prostor v médiích je třeba něčím zaplnit, nelze připustit šíření informací o rozbití 4 specbrigád připravovaných na ukrajinských útok, z toho 2 minulou noc.

   1. Dyť to tu furt píšu, že jste hnusnej a zejména protirežimní králík.

    Hledáte závadná videa a pak nám to tu pouštíte, abychom nevěřili, že naše – pardon – ukrajinské zbraně SLAVNĚ zvítězí!
    Jen počkejte, až vás odhalí souška Jouřice, ta vám zvedne šunky.

   2. a jak do nás 25 hodin denně valí tu humanitární záplavovou atastrafu v televizích, nějak tam postrádám ty rozstřílené a zdevastované paneláky, nemocnice, školy, porodnice, trafostanice, divadla a muzea…
    Všechny ty střechy čouhající z vody jsou celé bez děr po minách a raketách sestřelených obranou.
    Ale, někde chybí ty tisíce vytopených z domů a továren. Plné tělocvičny a školy evakuovaných obyvatel.
    Pamatujete záplavy v Čechách nebo na Moravě? Plné sály Sokoloven a škol lidí ze záplav! kamiony a dodávky plné pomoci ostatních obyvatel!
    Nevšimnul jsem si, že by tady přátelé vlády ČR nakupovali potřebné potraviny, hygienické potřeby do svých SUV a valili jako nekonečný vlak na Východ pomáhat svým soukmenovcům. Hlavně ti mládenci a slečny ve věku 18+….
    Co kdyby jim tatíček přítel a ministr vniter trochu pomohl? Jistě by mu Zelený Tričkov nějak poděkoval metálem a řádem trámového kříže.

  2. Ne na nějaký čas. Nafurt. Osud Ukrajiny je naprosto nevýznamný. Na rozdíl od osudů lidí. Když slyším „práva státu“ , „státní zájmy“, otevírá se mi kudla v kapse. Při vědomí, co, kdo se za „státem“ skrývá.

   Ke „speciální operaci“, Ruské vedení to posralo. Psal jsem hned na počátku. I způsobem řešení situace na Doněcku a Luhansku. Nevyužití propagandy, médií, světové publicity. Protože v rámci velkoruského uvažování považováno za „domácí záležitost“. Špatně zvolený strategický cíl, v průběhu času měněný, mizerná taktika. Blátivé uvažování, staré modely a dogmata. Stará pupkatá generalita. Debilové v parlamentu, no to máme společné, to je univerzální jev. Byrokracie, nepořádek. Tak došlo k tomu, že plánovaný chirurgický řez se záměrem státního převratu se změnil na válku.

   Důsledkem je katastrofa pro Ukrajince, menší katastrofa pro Rusy, i oni mají své padlé, obrovské ztráty pro občany EU.
   Naopak relativní posílení USA, vojenskoprůmyslového komplexu, před tím varoval Eisenhower. Výnosy zbrojařů trhají rekordy. Zaplatí občané. I zdejší. Především zdejší. Obrazně nemají co do huby, střecha protéká, mrznou, není na důchody, nemocnice, školy, kterou si svobodně na základě slibů,kdeže jsou, zvolili, je ješte více zadlužuje, aby nakoupila zbraně, které nepotřebuje, za peníze, které nemá. A její politika směřuje k tomu, že hrozí, že budou platit vlastní krví. Proč? No přece za „svobodu, demokracii a lidská práva“ . A za „prosperitu“, jak pozorujeme při každodenních nákupech nejnutnějšího. Protože podle vládních „veřejnoprávních“ hlásných trub by nás Rusko vybombardovalo, třebaže nikdo neví proč, a obsadilo tanky, které už údajně nemá, na příkaz umírajícího Putina, který už dávno měl být údajně mrtvý.

   Naštěstí jsme pod ochranným deštníkem NATO…Jenže co neutrální Rakousko, kdo je ochrání? Údajně nějaké staré smlouvy, je nám vysvětleno těmi samými, kteří tvrdí, že Rusko smlouvy nedodržuje.

   A většina občanů přirostlých k „veřejnoprávnímu“ zglajchšaltovanému zelenému mnohopohlavnímu válečnickému a katastrofické scénáře šířícímu cecku, to žere s boulemi za ušima. Že na druhé straně to není lepší? To je tamní záležitost. Já žiju tady. Rád bych ještě nějakou přírodou vyměřenou dobu. Spokojeně s vědomím, že žít a rozvíjet se budou i další generace.

   Jenže, vládnoucí provádějí prakticky protipopulační politiku. Snaha o destrukci rodin, a nejnověji návrhem z nejpřirozenější lidské radosti udělat kriminálem hrozící aktivitu. Mám tomu všemu rozumět tak, že“nemnožte se, a zbytek pošleme do válečného mlýnku na maso“? Jak jinak mám rozumět tomu, co provádějí ony neukojené bezdětné ženské tam nahoře v politice, „vy víte kdo“ lačnící po moci, ve snaze uspokojit svá ega namísto aby se snažily podporovat rodiny ostatních?

   Naše „Ukrajina“ je tady. Že tamní vláda, pravda v nelehké avšak ne bezvýchodné a ne vyhubením národa hrozící situaci to, jak jinak, než věrná tamní s Ruskem společné „jurodivé“ kultuře, ne že směrem na západ podle praktické zkušenosti by to bylo o mnoho lepší, to ve prospěch jiných posrala jak jen mohla, neznamená, že my musíme dopadnout stejně. Se statisíci mrtvých, kterým „svoboda, demokracie a lidská práva“ stejně jako „zelený blahobyt“ prakticky pro vyvolené, zatímco pro ostatní šlichta z brouků a dopravování se pěškošlapem budou platné jak mrtvému dva svetry.

   Pak přeživší historici, politologové a jiní kecálisté a okecávači, pokud vůbec, budou sepisovat učené traktáty kterak je možné že se stalo jak se stalo. Tak jako v případě dvou posledních světových válek.

   1. S tím využitím propagandy, světových médií, to mají Rusové asi hodně složité. Propagandu +média mají pod palcem lidi jako pan Zelenský.

    1. Jenže ani se nesnažili. Západní „lidskoprávníci“ umějí pracovat lépe. Materiálu z Doněcka a Luhanska bylo za více než desítiletí spousta. Třeba nebyl zájem protože by to bylo v rozporu se zájmy tamních ruských oligarchů soupeřících s ukrajinskými. Na tom základě vznikly soukromé armády přirozeně živené reakcí ukrajinské vlády.

     Přitom příklad byl, z „utlačování“ albánské menšiny v Jugoslávii. S výsledkem horkého rozpadu Jugoslávie podporovaného lidskoprávním Západem.

     1. Tohle je trnem v oku rozsáhlých západních neoficiálních komentátorů, ta nevyužitá propaganda. Ale tam je od nich prahnutí po principech ryze západních, jsme tak vychovaní.. Jinak neż postavené před oči to nedokážeme přečíst /asi ani my ve střední evropě/ jsme tak vychovaní. Ale rusko nemusí se chvástat předepsanými normami a jak by mohlo

    2. „S tím využitím propagandy, světových médií, to mají Rusové asi hodně složité.“
     No nevím, tak od roku 2010 neslyším nic jiného než „s Ruskem se nemusí nikdo bavit“ či „zabij Rusa, posílíš mír“ a potom ten Majdan, to přeci ten Západ dlouho připravoval …

 4. OT z Rááádyjožumpálu

  Martin Doražený – pardon – Dorazín ulovil a vyzpovídal českého soudruha jménem Olda, který vstoupil s požehnáním Bimba do Ukr-áármy.
  Dělá tam rozvědčíka, tzn. lítá s kvadropterami a fotí Ivana.

  KARDINÁLNÍ PŘIZNÁNÍ!!!
  Soudruh Olda byl zděšen, že v případě výhry by byl Ivan od Čechistánu, co by kamenem dohodil. Prý nějakých 500 km, což zajisté kritická vzdálenost.
  A jelikož je soudruh Olda pamětníkem třídenních front na banány v 80. letech, řekl si, že ty banány pořeší nejlépe, když půjde bojovat na Donbass se zákeřným Ivanem.

  Čestné slovo, nevymyslel jsem si ani písmenko!!!
  Ostatně myslím si, že na něco takového OPRAVDU nemám myšlenkovou kapacitu.

  1. Fakt je, že dneska jsou banány levnější než brambory a mají je všude. Blbé je, že banánové hranolky se nehodí k bifteku a banánový bramborák také nic moc.
   🤔

   1. No proste soudruzi dobudovali socialismus. Soudruh Husak preci ve sve odpovedi na otazku: „Kdy bude u nas dobudovany socialismus?“, rekl: „Ze to bude tehdy, az banany budou levnejsi nez brambory.“ 🙂

   2. Když si koupíte zeleninové banány, tzv. plantejny, nakrájíte je na kolečka a opečete na pánvi (dát pozor, opékají se rychle), chutnají jako osmažené brambory s lehce babánovou příchutí.

    1. Je to docela možné. Ale Gréta Aspergrová by nás asi nepochválila. Pěstují se v rovníkové Africe a než by se dostaly talíř k jitrnici , tak by obletěly půlku světa.
     🍌😻✈️

 5. Z Wikipedie : Jens Stoltenberg (generální tajemník NATO)
  „….Počátky vnímání politiky – Stoltenberg se v politice začal angažovat již v mladistvém věku. Tehdy na něj měla významný vliv jeho sestra Camilla. Ta byla v té době členkou marxisticko-leninské skupiny s názvem Rudá mládež. Mladý Stoltenberg požadoval vystoupení Norska z NATO a měl pravidelné kontakty se sovětským diplomatem, který byl agentem KGB. Nesouhlas s válkou ve Vietnamu jej vedl k politickým projevům. Po náletech a těžkém bombardování severovietnamského přístavního města Hai Phong, na konci vietnamské války, se účastnil protestů před velvyslanectvím USA v Oslu. Protestující házeli na tuto budovu kameny a rozbili několik oken. Stoltenbergovi se podařilo zatčení uniknout, několik z jeho přátel však bylo policií chyceno………….Jeho otec Thorvald Stoltenberg byl ministrem zahraničních věcí a jedním z nejvíce prominentních norských politiků. Jeho matka Karin Stoltenbergová byla druhou ministryní. Jeho teta z matčiny strany je manželkou bývalého ministra zahraničních věcí Jørgena Holsta. Stoltenberg je ženatý s diplomatkou Ingrid Schulerudovou, s níž má dvě děti. Byl vychován v duchu waldorfské pedagogiky, studoval v Oslo katedralskole a na Univerzitě Oslo. Účastnil se Bilderbergských setkání Stoltenberg byl předsedou mládežnické organizace „Arbeidernes Ungdomsfylking“ Dělnické strany v letech 1985 a 1989 a šéfem místní organizace Dělnické strany v Oslu mezi lety 1990 a 1992…..“

  1. Takoví jsou nejlepší. Není problém jim omlátit o hlavu nějaký hříšek, a tak se nezakecaj. Jedou jak motorová myš.

 6. Blbečku mne se před několika lety stalo, že jsem přišel domů a elektrika = 0.
  Elektroměl odpojen, sousedka říká, že tu byl pán od rozvodných závodů a prý neplatíme. Okamžitě jsem tam jel a pěkné tóčo. Kontrola plateb ok. Prý omyl v příkazu mělo to být na jiný byt.

  1. Novak jako novak, kontrola pater, nebo elektromeru nikoho nezajima

   Mam stejnou zkusenost, ale odpojeni v patek a do pondeli v panelaku bez elektriny v lete

 7. Tohle není počítačová hra se save modem. To není film. Je to válka v přímém přenosu. Ve které se navzájem hubí lidé, kteří za jiných okolností, do těch do kterých byli vnuceni byli by dobří sousedy spokojeně se bavícími v jedné hospodě. Je to tragedie na obou stranách.

  Navíc, všimněme si, že na obou stranách Slované, z téhož kulturního okruhu, s dlouhou společnou historií. V čí prospěch?

  My toho jsme „stáváni se“ součástí. Vláda sice vzešlá z výsledků voleb, ale s posvěcením parlamentu hrající s divokou kartou. Sloužící cizím zájmům. Pod vyprázdňovaným heslem „svobody, demokracie a lidských práv, ohrožující fyzickou existenci národa.

  K čemu „svoboda, demokracie a lidská práva“ jsou mrtvým?

  Živí mohou si mohou zvýšit míru svobody (zbylé dvoje je podružné), vydobýt ji na základě zvážení nákladů a výnosu, podle situace, tak jak považují, každý z nich ve své situaci za výhodné.

  Jenže mrtví? Ti jsou mrtvi.
  Pro mrtvé na obou stranách, pro jejich děti, které se nenarodí, pro děti jejich dětí… jsou ony „hodnoty“ na transparentu „vyspělé západní civilizace“, na věky ztraceny.

  Co je skutečným důvodem takové politiky Západu směrem k Ukrajině a Rusku, ale i k ostatním? Proč takové ohromné náklady, proč taková péče o svobodu, demokracii a lidská práva“ východních či jiných zaostalců? Co se skrývá za oním transparentem? O co se snaží, co tam hledají? To co jinde a jindy. To co Bonaparte, to co Angličané, Francouzi, Němci… Tam i na celém světě.

  1. A to jste si všiml až teď, že to není PC hra, že doopravdy umírají lidé a že nic nejde restartovat?
   Protože se to „najednou“ děje Ukrům?
   Dokud umírali Syřané, Palestinci, Jemenci, Rusové, Iráčané a dlouhý seznam dalších, to Vám a mnoha dalším vůbec nevadilo. Až teď. Nepřipadáte si trošku jako pokrytec?

   1. Přesně tak. Dokud umírali pasáci ovcí v Afghánistánu, civilisté v Iráku, Sýrii, v Zálivu, v Libyi, v Jemenu, kdekoli daleko, bylo nám to fuk. A ještě jsme si libovali, že se toho vraždění také smíme účastnit. Že nás velcí kluci vzali mezi sebe.
    Teď jsme na řadě my, my máme bojovat a posílit Kolektivní Západ, a moc se nám to nelíbí. V téhle válce by už nebojovali jenom žoldáci. Do téhle války by nahnali i civilisty.
    Dobře vycvičení žoldáci by seděli někde na štábu a bojovali by vykulení rychlorekruti.
    Z těch grazlů, kteří touží po válce, ani jeden. I jejich synové my dostali modrou knížku.

    1. Modrá knížka není potřeba. Stačí potvrzení, že jste nepostradatelní pro chod státu. A to tihle hoši budou mít, vždyť patří k elitě.

     1. Nahoře jsem upozornila na článek Karolíny Jedličkové, který zveřejnil na svém FB Martin Konvička.
      Dost realistický popis, jak vy asi probíhala účast občanů ČR ve válce. ( Poněkud mrazivé. )
      ***
      Milovníci Alláha si konečně užívají blažený pocit, když se křesťani zabíjejí vzájemně. A pak ze Alláh není milosrdný a slitovný. To nemůže být jen tak, to musí být zásah z nebe, tolik snaživých blbců pohromadě.

  2. Mně připadá jediná věc v této věci na teoretické rovině, tedy kromě výdobytků matriálních, strach, že domorodci přeplavou moře a budou rubat bělochy hlava nehlava, tak se tomu předchází… po staletí. A jelikož se to osvědčilo, pořád za to běloši bojují, aby byli první… a nevybití. Aplikovalo se to pro jistotu na všechny divochy a doufám, že mě Schumacher chápe a že jsem něco nenapsal.

 8. Myslim si, ze tento obrazok:
  https://substackcdn.com/image/fetch/f_auto,q_auto:good,fl_progressive:steep/https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2F535469f1-36b7-4292-afcb-4f57bf60d6b7_1026x727.jpeg

  zo simpliciusovho najnovsieho prispevku ukazuje jednoznacne, preco vyfucala Kachovska priehrada.
  Ak chcu ist ukrajinci na Krym, aktualne to ide len cez zaporozie.

  OSN i Cerveny kriz si vzacne jednotne myslia, ze to odpalili ukrajinci. A preto tam nik neorganizuje ziadnu humanitarku. Pac keby si mysleli, ze to odpalili rusi, tak si tam humanisticke PR robi kdekto.

  Ukrajincov to musi fajne srat.

  1. Khakiman vříská jak přetrženej, že OSN a MČK mají okamžitě nastartovat na flek a humanitárkovat vostopryč. A ono nic…

   Vím, že se to nemá a je to fujkyfuj, ale Ukři teď alespoň trochu pociťují to, co se dělo ruskojazyčným Ukrům na Donbase OSM let – humanitárka jedině z Ruska nebo žádná, OSN a MČK na ně házely těžkej ignor, ADRA a spol. pomáhaly výhradně NEruským Ukrům.
   Mají, co chtěli, a ať si to bytelně užijí.

   1. Vždycky to odsírají ti s nejmenším vlivem. Jako kdyby někdo odstřelil vltavskou kaskádu. Tím nemyslím ty ve Strakovce. Tiny se včas zdeklovali a odnesla by to nevidomá spojovatelka.

    Tohle je lidský katastrofální průser.

    1. Ano tohle: „Mají, co chtěli, a ať si to bytelně užijí“ je katastrofální lidský průser.
     PS: tohle není moc není osobně proti Občanovi.
     Tohle je míněno pro nás všechny.

 9. No mám z toho takový dojem , že na dnešní politiky, média a to co představují , budou jednou dějiny pohlížet jako na období národní hanby. No popravdě to už tady bylo několikrát a vždycky jsme se z toho nějak vybabrali.

  1. Jejich mentalita i chování přesně kopírují mravní odpad, který tu vládl za druhé republiky, přisluhoval německé okupační zvůli či rakouskému ksindlu od Bílé hory. Jsou to jejich pohrobci a následovníci. Občas tu padá srovnání s padesátými lety, ale tohle je jiná sorta. Tohle jsou prostě zrádci a kolaboranti.

   1. Ne to je přesně stejná sorta. Největší svině z 50 let, ti nejaktivnější soudruzi byli kolaboranti z dob Protentokrátu.

   2. S „Druhou republikou“ souhlasím, ale na na Habsburky mi nesahej. Pod saskými kurfiřty by to nebylo lepší.
    Jde by se vzaly příznivé podmínky pro národní obrození? I chlípník Metternich měl pravdu s politikou „pracujte a bavte se“.
    Ovšem i v tom, že Svatá aliance dlouho nevydrží. Coby řekl o EU?
    A „absolutista“ Bach byl sympaťák. Zprvu liberál, leč praxe ho vyučila.

    1. Ale houby. Byl to jeden šmejd vedle druhého. Také z jejich „ducha“ se rodil nacismus už někdy od sedmnáctého století. To opravdu nevyrostlo z ničeho až ve dvacátých letech dvacátého století. Chápu, že jiní vidí jinak, ale rakouský ksindl byl prostě rakouský ksindl. Ne nadarmo si z něj Hašek dělal legraci.

  2. Takhle odporně jsme nelezli do zadku ani Berlínu, ani Kremlu. A ještě kvičíme radostí, jak dobře nás voděj.

   1. Nejvíc kvičí blahem ti, kteří tam instalovali fialový hnus a pomalu procitají, co že to bylo za kravinu. Ale se stejnou sebejistotou teď jásají nad zaprodáním země.

 10. Tak už je to jisty. Novinky to píšou, mají to od nejmenovaného anonymního ZDROJE.

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-k-odpaleni-kachovske-prehrady-pry-melo-dojit-az-na-konci-tydne-dva-rusti-zeniste-ale-pri-kontrole-nalozi-vsechno-zpackali-40434074#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=RuG15lzxLOf-202306080845&dop_id=40434074&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Mužík přišel, upil z lahve vodky, zaklel“ Vot takoje vodochraniliště“ a zmáčknul knoflík.

  Velmi to připomíná pohádky O Skřípalech, O Navalného trenýrkách, Čuk a Gek ve Vrběticích, O chemických zbraních.

  Podle mne to nese rukopis jednoho autora.

  1. Lukačovičovi lidi jsou všichni stejní a pracují podle jednoho předepsaného mustru.
   Podle mých zkušeností, je třeba každou jejich „informaci“ otočit o 180°a budete tak nejblíže pravdě.
   V tomto případě něco zpackali ženisti, nebo spíš teroristi od chochlů, kterým hoří u řiti koudel.
   Páníšek je nespokojen s vývojem situace a už naznačil, že by mohl být penězovod do chochlostánu pozastaven. A dodání dalšího železa bude nadále přezkoumáváno vojenskými odborníky.

  2. Když už se fantazíruje, tak by se dalo taky vyfantazírovat, že tam nějaké nálože mohly být už roky. Zabetonované někde v katakombách s dálkovým ovládáním. Kousek dál byla občanská válka na Donbase a na její rozšíření se všichni připravovali.

   1. Holt si budeme muset počkat nějakých cca 20 let až někdy večer půjde v TV dokumentární film, kde se dozvíme, co všechno se dnes děje.

     1. Myslím, že většina z „osmi tisíc povražděných mužů“ dodnes zvesela juchá v řadách ISIS a podobných uskupení. Nebo dřepí doma a užívají si manželčiných vdovských dávek.

      1. 28. divize bosensko-muslimské armády byla ve Srebrenici poměrně dlouho a vyvražďovali srbské vesnice v okolí. Takže je možné, že tam těch 8000 mrtvých leží. Jen nevyznávali Alláha ale uctívali pravoslaví. Když se začaly blížit srbské jednotky, odvážní Bosňáci muslimského vyznání vzali nohy na ramena. Ono bojovat proti ozbrojeným vojákům není taková sranda jako znásilňovat ženy a vraždit neozbrojené muže a chlapce. Srbové si to potom jen vyřídili s těmi co do toho byli namočení a včas nezmizeli.

   2. Také to mohli, k obrovskému překvapení Ukrů i Rusů, odpálit zahraniční „instruktoři“.
    Zaskočení obou stran konfliktu by tomu nasvědčovalo.
    A bylo to připraveno velmi precizně; žádná bastlírna.

  3. Mně se zdá, že nejblíž pravdě je, že přehradu neodstřelil nikdo. Je známo, že Ukrajinci je už ostřelovali před časem. A tak se jim podařilo částečně narušit šoupátka, která zavírají nebo pouštějí vodu z přehrady dál. A ta šoupátka to po nějakém čase prostě nevydržela.

    1. No, jak vidíte, tak jo. Samozřejmě, asi to nebyla JEN šoupátka. Dnes už teorii o „samovolném rozpadnutí“ zastává kdekdo. Na PL je třeba rozhovor s Janem Schneiderem, kde o tom taky mluví.

  4. Ty trenýrky byly obzvlášť vypečený. Putin mu dal novičok do trenek. Po přistání předložili důkazy: kontaminovanou PET lahev. Nechci vědět, co se tam během toho letu dělo.

   1. Obzvláště vypečená je vůbec celá záležitost novičok. Od A do Z. Což si ihned musel uvědomit každý, kdo má o nervově paralytických látkách trochu pojem.
    Ony jsou organofosfáty za normálních podmínek především kapaliny. Ne plyn, ani ne pevná látka. Při použití jako NPL jsou aplikovány jako aerosol, tzn. mikrokapičky rozptýlené ve vzduchu.
    Takže Skripalovi to takto nastříkali na kliku. Ten aerosol. Což je jeden z nejpitomějších způsobů, obzvlášť při počasí, kdy je vlhko a nosí se rukavice. Jednak voda včetně vzdušné vlhkosti organofosfáty poměrně rychle rozkládá, rukavice zase značně omezí penetraci skrz lidskou kůži do těla. Plán, spočívající v možnosti, že Skripal před otevřením dveří kliku hluboce očichá, v úvahu brát nechci.
    Byla zaznamenána „autentická reportáž“, že Skripal dal chléb chlapci, aby mohl krmit kachny. A tomu pak bylo velmi zle. Jak to mohlo proběhnout? Nejprve sáhl na kliku, ale pak si to rozmyslel a odebral se do parku? Ten chléb měl shodou náhod v kapse?
    Oba arcilotři se ubytovali v hotelu. Ďáblovu slinu měli ve flakónku od voňavky. Museli tam asi rozpustile dovádět a tím flakónkem po sobě cákat, protože elitní britští chemici pak v pokoji našli stopy toho jedu. Po několika týdnech. A majitel toho hotelu bezesporu zakázal pokoj po lotrech uklidit. Snad trochu smést prach, ale rozhodně ne něco vytírat či dokonce prát povlečení…, tedy, vlastně možná ano, jen nenechal pokoj znovu vymalovat. Tak to bude, našlo se to tam jistě po tom jejich dovádění nastříkaný po zdech…

    Podstatu otravy novičokem je paralýza komunikace centrální nervové soustavy se svalstvem. Tedy asi (teď nevím, jak je to s hladkým a příčné pruhovaným svalstvem) včetně bránice, určitě svalstva mezižeberního. Takže zasažený kromě ostatního má zásadní, při silnější intoxikaci fatální problém s dýcháním. Že by snad všechny oběti vražd měly nějaké zaznamenané potíže s dechem?

    A dalo by se dlouze pokračovat. Třeba tím, že dávka, která neodvratně způsobí smrt, je v desítkách mikrolitrů. V Salisbury mělo být na kliku naneseno množství, stačící skoro na celé město. Asi to prostě ale taky zpackali, podobně, jako teď s tou kachlíkárnou…

     1. Nevím, který. A na čísla já jsem poděs. Jediný čísla tam mám ty mikrolitry. Letální dávka NPL má nějaké rozpětí, udávané buď jen v miligramech, nebo mg na objemovou jednotku vzduchu. Spíš teda rozpětí v desítkách mg. Protože jsem zdůraznil, že jde o kapaliny, chtěl jsem zůstat u mililitrů. Mililitr je „blízko“ gramu, tedy obrazně, nechci do toho motat objemové hmotnosti. A mikrolitr zase miligramu. Asi jsem teda ale měl zůstat u těch jednotek až desítek miligramů.
      Může to takto být?

    1. Jisté je jedno, Skripalovi už nikdy nikomu nic neřeknou. Stejně jako Litviněnko. Tohle jediné umějí britské tajné služby dokonale.

    2. Jistěže. Jenže nemyslící takhle neuvažují.
     I v případě Vrbětic lze spoustu zajímavého k poskládání najít ve veřejných zdrojích.

  5. Anonymní zdroj. Tak to je tutovka. Potvrdil, že dva ruští idioti, dokonce pojmenovaní, dostali rozkaz jít to zkontrolovat. Jenže to zpackali, takže to vybouchlo…
   Odjistili to, aby zkontrolovali, jestli se to správně odjišťuje? Nebo zakopli o nastraženej drát? Nebo jak se taková kontrola zpackané? Samozřejmě přehráním, ale pokud to díky provádění kontroly křáplo, muselo to tam buď být zaminováno značně halabala, nebo se v tom museli obzvlášť rejpat. Ani jedno z toho moc pravděpodobné není, protože takové věci se nechystají filmovým způsobem, že se něco připlácne a nechá se to tam blikat. „Zdroj“ přece potvrdil, že se to zaminovalo už loni na podzim.
   A další věc je klasická podprahovka. Šli kontrolovat nálož, to přece znamená, že ji tam předtím sami dali za účelem odpálení. Už loni. Ke všemu se tam při výbuchu špacíroval ženijní pluk. Nějaká možnost, že by to odpálil někdo jiný, je tím pádem automaticky odsunuta.

   Mimochodem, jedna z teorií je, že Ukrajinci tu hráz ostřelovali vícekrát, takže to klidně mohlo rupnout díky tomu pak samo. To se jednak asi ani jednou netrefili poblíž nějaké nálože, když přes půl roku to tam má být zaminováno, protože by to muselo bouchnout. A jednak, jsou ty videa, ukazující výbuch autentická? To by pak bylo dost zamotaný, protože pokud by to ruplo díky tomu narušení po ostřelování, co ten výbuch? To teda bouchlo, protože na nálož spad kus drolící se hráze?

   1. Čepiga a Myškin – Čuk a Gek – jsou takovejma akcema proslulí.

    Škoda, že ta voda spláchla jejich doklady, který tam vytrousili.
    I když… bude-li snaha, ony jistě dřív nebo později někde vyplavou…

    1. Ale vždyť už Khakiman někde říkal, že už mají důkazy, jen se prý musí počkat, až bude ta přehrada v jejich rukách. Určitě mají doklady na jméno Czepyga a Myshkyn (doklady připravovali v Langley, tak se nedivte té anglické transkripci příjmení)

   1. No, ona je to úžasná historie tajných agentur. Táhne se to snad od Portugalska, kde to mělo být za účasti velitele/ů zosnováno. Možná, aby to vypadalo, že Rusko s tím nemá nic společného, když je to tak daleko. Každopádně pak přes francouzské Alpy. Precizně pracující sítí agentů svobody bezpečně zjištěno, že Portugalsko tam přes ruskou lest funguje, navíc v Alpách rozhazovali v drahých buticích, všude zůstává zápach temna. Ano, v tomto případě temno má zápach…
    A pak ty výsadky. Tu do Salisbury s jedovatým zápachem, tu do Vrbětic se zápachem výbušným. A ty butiky dávají jasnou souvislost. Pořídili tam jistě nějaký obzvlášť elegantní trenky v dárkovém balení, takže Navalnyj neodolal a chtěl v nich frajeřit. Jenže ouha…

 11. Když v USA začátkem 80. let Reaganova administrativa bojovala s verbeží amíckého Deep State, v podstatě jediný účinný nástroj bylo, sebrat jim federální prachy na všemožné šmeliny a sinekury. V rámci protiútoku Deep State vypustil ze řetězu své žumpoidní stvůry – a lopatami rozhazoval peníze a granty pro „pokrokové umělce“, takže i po letech se v tehdejších dílech dočteme, dokonce i z pera Douglase Adamse, že největší nebezpečí pro Zemi, Vesmír a vůbec je Rony Reagan.

  Viditelné pro každého bylo něco jiného: z blázinců vypustili všechny cvoky, zrušili jim sociální bydlení a chráněné stacionáře. Místo aby došlo k omezení byrokracie a všemožných vládních a federálních koryt, přesunuli „úspory“ na chudáky – velkoměsta se zaplnila psychicky nemocnými bezdomovci.

  Blázince zřejmě v USA a na Západě vyprázdnili znovu: cvoky tentokrát přesunuli přímo do vládních funkcí a zaměstnali ve všemožných think-tancích a žumpách. Má to logiku, protože na ulicích už není místo – bezdomovců je příliš.

  Při čtení kdysi vážených a seriózních publikací a webů, jako třeba „Foreign Affairs“, člověk nevychází z úžasu: není to aprílové vydání? Amícké a Západní žumpy na tom pochopitelně nejsou lépe: jednoznačně vše píší dementi a blázni.

  Jelikož u nás panuje Fašington – nyní díky „smlouvě“ už i plně oficiálně – není situace v ČR jiná. Nemusíte kvůli tomu zapínat oblbovadlo nebo číst žumpu, je to jasné už jen ze zběžného pohledu na 5-ti demoliční bestiář ze Strakovky.

  Jak dnes píše Vidlák: „Rusko má 6 000 atomovek“, ale nejen to. Rusko je ze tří dnešních supervelmocí – USA, Čína, Rusko – ta vojensky nejsilnější, a to jak konvenčně, tak jaderně. Všechny tři jsou vojensky neporazitelné – na svém území a dost daleko kolem svých hranic. Tudíž jakékoliv žumpoidní fantazie o výhře Západu či dokonce Ukrajiny Ruiny jsou jen v kompetenci MUDr. Chocholouška.

  Jelikož sanitka s Arnoštem & Arnoštem již léta nejezdí, mohou různí vyšinutci fantazírovat dle libosti – třeba o zásahu Polska a zemí Pobaltí na území Ruiny, jak se nedávno vyřinulo z bývalého šéfa NATO. To Putinovi ukáže!

  NATO je již léta – a to čím dál více – jen vykradený papírový tygr, neschopný válečného nasazení, bez pozemní výzbroje a munice, bez funkčního PVO/PRO, se zničeným vojenským průmyslem a bez širokého industriálního zázemí, které skončilo v Číně. Vojensky je dočista mrtvé, schopné prohrát i s pastevci koz a pohaněči velbloudů. Natož pak s ruskou armádou: to je skutečně již za hranicí absurdity, nad něčím takovým by se podivoval i Jarreho král Ubu.

  Ukrošská zabijačka vše jen odhalila v živých barvách, ale nic nového to není. Takže nebojte, válka nebude: nemají čím, nemají jak, nemá kdo… Nejde to.

  Je to samozřejmě veliká legrace, ba dokonce i prdel, tyto bláznivé peripetie sledovat. Ukroši se asi moc nesmějí, což se dá pochopit, ale nejsou v tom nevinně… Přestože je to především válka USA Deep State proti Evropě a Rusku (a Číně) do posledního Ukroše.

  1. Jenže, pořád se na tom dá skvěle vydělat, a … „život je krátký“.
   Obchodníci se smrtí a novodobí politici nemívají vzdálený investiční horizont.

  2. Ukrajina
   V podhoubí společnosti stále žily ideje Bandery a spol. na západě země. Při pokusech najít vůdce, který by nebyl zřetelně protiruský se začali angažovat „Anglosasové“ a a spol., kteří toužili Rusko rozdrobit, rozparcelovat a ovládnout. Přisypali spousty dolarů, umístili tam své poradce, slíbili, že Ukrajinu posunou na západ a nastane tam ráj na zemi – a výsledkem byl Majdan, vzepětí ukrajinských nacionalistů, oděské události, vytěsňování ruské populace východní Ukrajiny a nakonec boje na Donbase a v Lugansku.

   Samozřejmě toho bylo řádově víc. Výsledkem toho všeho bylo odmítnutí Minských dohod a příprava na obsazení východních gubernií a hlavně Krymu, kde se měla vybudovat námořní základna USA.
   Porušily se dohody o bezjaderné a neutrální Ukrajině.
   Jenže mezitím se Rusko po působení opilce Jelcina poměrně rychle s Putinem konsolidovalo.
   Takže pokusu o útok Ukrajiny na Krym Putin předešel zahájením „Speciální operace“. (S nepromyšleným začátkem – Ukrajina byla připravena, Rusko mělo staré tlusté generály a mladé nezkušené vojáčky, ini jedni z nich nikdy nebojovali. Strašná kombinace. Takže nastala Buča.
   Onomu většímu plánu na udržení trendu NWO – nového světového pořádku se Západu Ukrajina ideálně hodí jako klacek na Rusko. Klacek, na jehož osudu nezáleží.
   Toť status pozorovaný s větší výšky.

   USA se bude muset rozhodnout, jestli Rusko nebo Čína, na obě války současně nemá, roste vnitrostátní odpor v USA i u zbylého Západu. Proto se taky RF a Čína spojili (byť prozatímně), protože spolu jsou mnohem silnější.

   Je to velmi nahrubo, bez čísel a odkazů, tak, jak jsem si to zapamatoval od roku 2014, kdy jsem to začal situaci trochu sledovat. Omluvte nepřesnosti.

   1. Tak nějak. Až na ten „nepromyšlený začátek, staré tlusté generály…“, to je úplně mimo realitu.

    Ve skutečnosti, k tomu začátku: Během prvních dní operace Rusové zničili nejlepší PVO/PRO systém v Evropě (2. nejlepší po svém vlastním) do mrtě – že zůstaly jen osamocené baterie – dále celou armádní komunikační soustavu a jednotné velení, komplet celé ukrošské letectvo – velice silné, zásadní sklady munice – především velké sklady útočných raket všeho druhu, speciální síly obsadily všechny amícké biolaboratoře a místa ukrošského jaderného kutilství, především jaderné laboratoře a továrny v Charkově, Černobyl a ZJE. K tomu paralyzovali ukrošskou armádu – svým výpadem ke Kyjevu zabránili stažení Ukrošů na Donbass a JV Ruiny.

    Byl to zkrátka grandiózní úspěch s minimálními ztrátami na ruské straně a úplně katastrofálními ztrátami Ukrošů, především na technice. Nejúspěšnější SEAD (https://en.wikipedia.org/wiki/Suppression_of_Enemy_Air_Defenses) operace v dějinách válek.

    Stažení Rusů od Kyjeva a dalších míst bylo záměrné, nikoliv vynucené ukrošským odporem – který v té době byl neúčinný – a použité v rámci vyjednávání o míru. Což bylo torpédováno Západem, který to svým kyjevským loutkám zakázal. Místo toho Západ vypustil ze řetězu různé nacistické vrahy, takže následovaly ukrošské masakry „proruských“ civilistů jako v Buči a na mnoha a mnoha dalších místech.

    Celá ukrošská zabijačka je žumpami úplně přelhaná o 180° (pro vzdělané a chytré Němkyně o 360°), není třeba se k tomu přidávat… Nepřesnosti omluveny, ale protiklad není nepřesnost.

    1. Nebudu se přít, nemám tvrdě ověřitelné informace.
     Výsadek na letišti Hostomel u Kyjeva se ale prostě nezdařil. Kyjeva nebylo žádným způsobem dosaženo. Kromě zničení největšího dopravního letadla světa Mria nevidím žádný vojenský nebo propagandistický úspěch. Možná nemám ty „správné zprávy“.

     O akci Buča nemám pochybností – ztráty techniky při ústupu vojsk RF byly impozantní i když střílení po civilistech byl samozřejmě fake – nainstalované mrtvoly, ze kterých nic nevytékalo, ačkoliv tam byly položeny několik dní, navíc byly rozmístěny podivným způsobem – nikdo nebyl zasažen při útěku. Vše ovšem bylo propagandisticky důkladně ukrajinskou stranou využito.

     Zničení radarů PVO (mimo jiné hodně starých, myslím že bych je uměl obsluhovat i já) je jenom boční efekt takového útoku, ne cíl. Vzhledem k následnému přemístění bojů na východ a jih ani ty radary (P35, P40, PRV11, PRV 13 a podobné) stejně neměly valný význam – znám jejich TTD.
     Učil jsem je.

     1. Jo a fotky těch tehdejších generálů jsem viděl. Jeden „ruský pobradek“ vedle druhého. Kancelářské krysy s polozapomenutými informacemi z učebnic, úředníci.

      1. Souhlas. Je v případě naaranžovanych civilistů nemám ověřitelné informace. Jen vím, že pro vydušené vojáky je střílení všeho živého přirozenou reakcí. A protože armáda je složena z nějakého výběru z populace, odrá žejícího její stav, vraždění nezúčastněných civilistů, znásilňování, rabování nejsou neobvyklé. Vína velení je že proti tomu exemplárně nezasáhlo. Protože, pragmaticky bylo kontraoroduktivní, v rozporu s politickým účelem operace šetřící civilní obyvatelstvo jak to jde. I za cenu vlastních vyšších ztrát.

     2. Výsadek na Gostomel se zdařil zcela, účelem vůbec obsazení Kyjeva nebylo – množství ani skladba ruských sil na něco takového nebyly určené ani vzdáleně. Výsadek VDV, krytý bitevními vrtulníky uspěl a udržel letiště do příchodu ruských pozemních sil.

      Co bylo primárním cílem je dosud tajné – spekuluje se nad biolaboratoří či něčím podobným, vše hlavní proběhlo v režii GRU/jednotek SPECNAZ a oficiální místa nad tím dosud mlčí nebo mlží.

      Na Gostomelu měli VDV nějaké ztráty na vojclech i technice, pro takovou operaci zcela očekávané. Většinu mrtvých – a to více na ukrošské straně – měla na kontě nemířená zuřivá palba z ukrošských Gradů, která mimo jiné zničila An-225 Mriju, ukrošské místní síly a jednotky mezinárodních žoldáků, které na Gostomel také byly nasazeny. „Přátelská palba“…

      Ruské ztráty při „ústupu“ z Buči a dalších míst, protože ústup to nebyl, a už vůbec ne ústup pod palbou, ale organizované stažení sil – byly minimální, což se týká i ztrát techniky.

      Žumpoidní bláboly o „stovkách a tisících“ ruských tanků, BVP etc jsou ze stejného ranku, jako že ruští vojáci mají hlad, je jim zima, nemají munici a došly jim rakety asi 100x za sebou. Tyto „informace“ se opírají o zdroje jako Orynx a další takové CIA/MI6 spolky, alá Bellingcat.

      Ad radary: o starý šrot vůbec nešlo: Ukroši měli nespočet velice moderních radarů z 80. a 90.let, s fázovanými anténami; část toho dokonce sami vyráběli v rámci sovětských kooperací, třeba hlavní přehledový a střelecký radar pro ranné verze komplexů S-300 (P, PS, PS1, …). V některých oblastech v tom byli nejlepší na světě, např. mobilní radar Kupol nejen pro komplexy Buk. Vše digitálně propojené do PVO/PRO sítí, se systémy jednotného řízení PVO/PRO komplexů, což byl hlavní cíl ruských operací. Izolované PVO/PRO baterie pak lze snadno zničit příslušnými prostředky, což během prvních dnů operace ruské síly udělaly.

      1. Ruské ztráty při „ústupu“ z Buči a dalších míst, protože ústup to nebyl, a už vůbec ne ústup pod palbou, ale organizované stažení sil – byly minimální, což se týká i ztrát techniky.
       Můžete ty fotky nějak vysvětlit? Díval jsem se na street view před válkou – a je to ta správná silnice mezi vilkami.
       P.S.: To, co hořelo nebo bylo roztrháno z oblasti PVO jsem, jak říkám, vyučoval. Poznám to i v značném stadiu rozkladu. Datování videí ovšem její zcela jisté.
       Ale dál bych se už nechtěl přít. Holt máme každý jiné informace.
       Mějte se fajn, rád vás čtu.

       1. Té poničené An225 Mrija lituju. Bylo to krásné éro, důkaz šikovnosti i erudice Antonova a jediné homologované na celém světě.
        Nádherný šestimotorák, co v sobě unesl i nějakých „pár“ tanků, BMP a další techniky, nebo třeba i obří trafo pro nějakou rozvodnu či elektrárnu.
        „Odborníci“ ala Visingr jistě namítnou, že to žralo i trávu u ranveje – to asi jo, ale s ohledem na nosnost, se spotřebě i hluku nešlo divit. Fyzikální zákony platí pro všecky a nezruší je ani mladí dynamičtí jedinci, neustále za státní/evropské granty vymýšlející…pičoviny bez praktického uplatnění.

      2. Tohle co píšete jsem už četla na netu párkrát ( ne od Vás), ale stále se opakuje to co zde například píše Starý kocour. Kdyby to psali jen na mainstreamu, tak se nedivím, ale proč
       se nad tím nezamyslí mnoho lidí, kteří se jinak zdají rozumní. Nerozumím tomu, ale zdá se mně logické, že ruské jednotky svým postupem u Kyjeva odlehčili právě situaci na Donbase.

  3. Zní to hezky. A je to nepochybně pravda. Ale pravda také je, že umírající kobyla nejvíc kope.
   Berte v úvahu, že existuje stát, který k životu nutně potřebuje, aby Spojené státy zůstaly světovým drábem.
   ( Anebo si to aspoň myslí. )

  1. Domnívám se, že za přezdívkou simplicius je tatáž osoba jako karlof1 u Andreje Martyanova a kdysi se na idnesu vyskytující karloff. Hodně informací, obvykle kvalitních, zajímavý pohled na věc, neotřelý slovník, ale prokousat se…..

   1. Souhlas. Čtu to také, léta. Někteří lidé – třeba Larry Johnson, se domnívají, že za tímto nickem je celé analytické zázemí, že to není jediný chlápek. Osobně myslím, že ne, jenom že ten maník má – či si umí vybrat – kvalitní zdroje a má vynikající vzdělání v historii a vojenské problematice.

    1. Mám z toho poněkud rozporuplné pocity.
     Na jednu stranu to vypadá, že Ukři obdrželi od kolektivního západu mnohem víc zbraní a střeliva než se zdálo a že pořádně nabrali dech i personálně. Pro RF to vůbec nevypadá dobře a na ukrajinské útoky jak na Donbase, tak v Rusku v podstatě nereaguje.
     Na druhou stranu geront Rasmussen vyřvává, že NATO se bude muset velmi brzdy zapojit „armádami některých zemí“ (hahaha, západoevropské to stopro NEbudou). Což by nasvědčovalo, že to nevypadá dobře ani pro Ukry.

     Nevím, co si o tom myslet, ale mám z toho velice nedobrý pocit.

     1. Tady je o tom první souvislý článek, co se k tomu vyjadřuje (co jsem našel – nijak moc jsem nehledal) – PL:
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/12-hodin-utoku-a-nic-Ukrajinci-si-vylamali-zuby-Leopardy-ztracene-odmena-jista-737598
      Nebudu to opisovat celé, ale přesto, že Ukrajině všichni držíme palce (Sláva Ukrajině! Hrdinům sláva! Boji sláva! Sláva vítězství! *)), demokratická ukrajinská armáda zatím Russáky neporazila. Vypadá to špatně, dokonce i nějaké Leopardy jsou ztraceny.
      Zmocňuje se mne samozřejmě smutek a skepse.

      *) Poslední zvolání prosím NEPŘEKLÁDAT do němčiny.

     2. Re: Občan

      K vašemu zděšení asi tolik.

      Ukroútok začal pozvolna asi tak před jedním až dvěma týdny.
      Jukněte na mapy, o kolik soudruzi za tu dobu postoupili na východ/jih.

      A znovu – LOGISTIKA.
      Porovnejte, jaké vzdálenosti musejí překonávat dodávky z Rzeszowa a z rumunské oblasti Jaši – Sučava.

      A obecně platící pravidlo – poměr ztrát útočníků k obráncům je obvykle 3/1.

      Ještě jedna poznámka – Ivan má NYNÍ relativně jistý týl, resp. potřebuje řádově menší personál k týlové ochraně, než by tomu bylo kdesi u Žitomiru

      A nakonec Vladimírek:
      DEnacifikace
      DEmilitarizace

      TAkže klídek, dlouhej kouř, pohoda, džez…

     3. Dnesne hlasenie Sojguiho (Konasenkov je asi na dofci ci co – a tak ho zastupuje sef 🙂 ):

      Počas včerajšieho dňa ukrajinské straty dosiahli 945 mužov, 33 tankov, 28 BMP, 38 bojových obrnených vozidiel, 3 SAU Krab, povedal Šojgu.

      Pri tomto vyzera bachmutsky mlyncek na maso ako malo vykonne takmer pokazene a nefunkcne zariadenie.

      Rusi budu mat terazky plne ruky prace, pac zacne hadka, ktozeto sundal prveho Lea. Ajajaj.

      1. Re: Zvedavec

       TAk to je jasné, z prvného sestřeleného Leoparda bude mezinárodní konflikt. V RA bojuje spousta národností.

       1. Tak fotky toho Lea uz jsou i na Parlamentkach.

        Na prvniho vypsalo vicero prachacu odmenu, na ty dalsi uz mensi.
        To spis vypada, ze si z toho delaji blazny.

        1. Odměna není jen na prvního. Spousta gubernátorů nebo lokálních patriotů s dostatečně velkým měšcem peněz vypsala odměny pro vojáky z jejich gubernií, kteří jako první trefí nejrůznější typy tanků, vrtulníky, letadla, PVO, děl, raketových systémů …
         Takže těch prvních může být spousta a k tomu je standardní odměna ruské armády. Přesné částky nevím, ale pohybovaly se ve statisících rublů za tanky, vrtulníky, letadla, PVO, obrněná vozidla a za vysoké šarže.

      2. Ftelegrame se pise, ze za 4 dny „ofenzivy“ bandertalci prisli o ~150 tanku (kolik nevratne a kolik je mozne repasovat jsem nenasel) a pres 3000 bigosu.
       Jestli je to pravda, tak by se jednalo o 1/4 az 1/3 bojeschopnych tanku ktere meli k dispozici na zacatek operace.

       1. Mezi tech 150 urcite budou i obrnene transportery a tak. Ne jenom klasicke tanky.
        Ale ztraty vypadaji hrozive.
        Ty francouzske kolove i ty nemecke Leosove jsou potvrzene obrazem nebo videem.

        Na parlamentkach pisi, ze nektere maji otevrene poklopy, coz znamena, posadka utekla.
        Proc, to je otazka. Mozna zjistili, ze byli zamereni a nechteli riskovat zasah, nebo toho meli plny zuby od zacatku?
        Ale posadky zapadnich zbrani meli byt elitne a na zapade vycviceni.

        1. Problémem se jeví ruská minová pole. Ukrajinci jsou schopni udělat jen úzký průchod(chybí jim Zmej Gorynyč), Rusové pak v něm trefí tank nebo jiné obrněné vozidlo, které začne hořet. Ti za ním, mají na výběr, buď ho objet a tím pádem vjet do minového pole nebo čekat, až ruští dělostřelci/rakeťáci/gerani trefí jejich stroj. Pár videí ukazuje naprostý masakr takových kolon.

   2. asi to nie je on, nakolko som ho citala ako samostatneho komentujuceho u simpliciusa, ktory odpoveda pod tymto nickom v komentaroch tiez. Ale sikula to je. Teraz navyse vraj pustil svoje povodne zamestnanie, aby sa mohol venovat blogu na plny uvazok, tak mu len drzim palce

 12. Vzpominate ?? Zacalo to ukrajinskou postou … 😉

  „Západ do konce války nevyšle své vojáky na území Ukrajiny, řekl ministr zahraničí Kuleba.
  „Do konce ozbrojeného konfliktu na území Ukrajiny nebudou cizí státy vysílat své vojáky na území naší země. Navíc o to nežádáme,“ řekl Kuleba.

  Zdůraznil však, že pokud se Ukrajina stane členem NATO, pak ukrajinské brigády „budou umístěny v jiných zemích NATO a budou je chránit“.

  Kuleba tak komentoval slova bývalého generálního tajemníka NATO Anderse Fogha Rasmussena, který řekl, že některé země aliance samy mohou chtít poslat vojáky na Ukrajinu, pokud Kyjev na summitu ve Vilniusu nedostane skutečné záruky.
  https://t.me/stranaua/108803

   1. aha, tak proto rambajs kvůli „kachlovce“, aby se nepřišlo na jejich kulišárny s migrantama , dokud není pozdě něco zabrzdit.

  1. A….pok budou napadeny Ruskem….a bude aktivován článek pět…. Anebo třeba ne, jako v případě jiných smluv v minulosti.

   1. Proč sakra všichni/média/aj. … přeskakujou článek 1??? Ten je přece naprosto ZÁSADNÍ!

    „ČLÁNEK 1
    Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být
    účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve
    svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN.“

    https://mocr.army.cz/assets/nato/strategie-a-cile/severoatlanticka-smlouva.pdf

     1. Oni prostě neuměji číst. Cituji: „… neprodleně podnikne sama a v součinnosti s ostatními stranami takovou akci, jakou bude považovat za nutnou…“ a dále bla bla bla…
      Takže například nějakou členskou zemi napadne Čína – takže příslušná smluvní strana provede akci kterou považuje za nutnou – tedy naříděj všem šikmý oči a žrát jen rejži.

 13. Liptardský představuje mezinárodní ostudu ČR. Je to jen ubohá parodie na ministra a jasný důkaz toho, co je jeho mateřská Pirátská strana za sebranku. On má tak určitě důvod nenávidět Rusy… Když tady okupační vojska SSSR ještě byla, on dlel ještě „na houbách“ (slušně vyjádřeno). Jiný by řekl, že s ním tehdy jeho fotřík teprve obe….val ploty. Liptardský ty rusofobní výroky samozřejmě říká za oněch špinavých 30 stříbrných (dolarů) a ve své tuposti si neuvědomuje, komu a čemu slouží.

  Mirka Němcová, to je jiná liga. Nevím co jí Rusové udělali (a jak jí to udělali), když byla ještě mladá a domnívala se, že je krásná. Ale její nenávist nemůže vyvěrat z ničeho jiného než z povědomí, že se ty hezké chvíle již nikdy nevrátí… 🙂 Možná by mohla napsat paměti, třeba by byl i komerční zájem…

  1. No, za mlada si dle dobře informovaných zdrojů přivydělávala příležitostnou prostitucí. Tak třeba jí nějakej Rus použil a nezaplatil… A to se neodpouští…

   1. Krása není v těle, nýbrž v oku, které se dívá. – To řekl pan Sudek, Velký Fotograf před pánem Bohem. Němcová klidně mohla být pro někoho krásná.

    Jistý nejmenovaný Petiška v nejmenované básni Šahrazád sice tvrdí, že k pravé kráse vtip a rozum patří, ale nebuďme zase tak rigorózní…

    1. „Když měla něco na hlavě, stála po kolena ve vodě, padla mlha, a když člověk koukal takhle jakoby stranou, mohl si myslet, že někde tady vedle stojí ale opravdu nádherná ženská…“

      1. Ženská v ODS, na kterou se dalo dívat, byla kdysi jen jedna, nějaká Lucie.
       A tu hned odlovil ten Berlusconiho kámoš. Ten, co svoji paní, které kdysi cosi slíbil, vyměnil za tenhle mladší model. Myslím, že v politice ani nebyla moc dlouho.
       Mládí té paní, co se dneska jmenuje Němcová (asi od slova němý), mohlo být určitě zajímavé. S touhle mentální výbavou, kterou už nějakou dobu, jako dospělá, prezentuje.
       Nemám všecky ty tvitry, tak jí nemůžu napsat, že mlčeti zlato a že nomen omen..:D

       1. Njn, Tupolánek, to byl kanec… Taky bývalej lampasák, jako PePa Pávek.
        Pak se jeden diví, odkud tolik hlasů nasbírali… a proč mají ženské volební právo.

        1. Elektroprojektant. Kolega, který ty projekty spolurealizoval, mi tvrdil, že většinu jich museli předělávat.

       2. Slovo “ Němec“ má hanlivý význam. Říkalo se tak osobám, kterým nebylo rozumět – že jsou němí, Němci.
        Srovnej se slovem “ barbar“ ve starověku.

    2. Možná by stálo za úvahu zjištění, s přihlédnutím k verbální činnosti oné obstarožní krasavice z odkladiště, že i blbec může zblbnout.
     A to tak, že naqadrát.

     1. Říkal jsem si Sch., že na to jméno nastartuješ! Včera jsem podobný názor četl od Roberta Stana. Fotí čím se dá, i digitálně, pěstuje platinografii a řekl, byv zpovídán:
      „Pro dobrou fotografii musí být ostré jenom oko fotografa. Zbytek jsou podružnosti.“
      (Musím se podívat, co ta platinografie vůbec je…)

      1. S malou Mirkou Němcovou jsem mluvil ani ne pět minut. Pak jsem se pod nějakou záminkou vzdálil.
       Je už to hodně let, ale potenciální hysterku jsem v ní poznal hned. Typ: „zneuznaná“.

    3. no, kamarád říkával – „pod hnusným ksichtem často pěkná kunda zahálí“. Nevím, ale do týhle … bych nestrčil ani hadici od cizího hovnocůcu.

  2. Paní Mirce podle mě hráblo v momentě, kdy ji president Zeman nepověřil sestavením vlády po kolapsu tuším Nečasovy vlády. Od té doby jsem jí začal vnímat jako nenávistí a zlobou vyšinutého jedince.

 14. Trochu OT, ale fakt jen trochu – protože se to „zatím“ týká jen voleb na Slovensku, ale je to síla – bilboard americké ambasády v Bratislavě k nastávajícím slovenským předčasným parlamentním volbám.
  Neuvěřitelné – vlastně „Nic není nemožné, tojóóóóótáááááá!“
  https://www.youtube.com/watch?v=3ayeD5rK8W8
  L.

  1. jj, taky jsem si rikal… ne vubec to neni vmesovani 🙂

   Pritom to vubec neni spatny nebo lzivy slogan. Jen si predstavuju co by se delo, kdyby pod tim byla podepsana jina ambasada.

   Odpoved na to je jedina. Koupit krumpac a zatnout ho do toho znaku.

 15. Instalace Bc. Lipavského dokládá, že současná vláda na diplomacii zcela rezignovala. Což je zrovna teď, v měnícím se světě, docela dost průser.

  1. Pravdu mají ti, že současné ministerstvo zahraničí ČR je v současnosti zcela zbytečná a drahá instituce.
   Ministerstvo kompletně zrušit a budovu přestavět na hampejz pro náročnou klientelu!

   Místo toho postačí 1 unimo-buňka s vedle stojící TOY-TOYkou. Dovnitř (oné unimobuňky) umístit telefon s faxem a dva střídající se úředníky nižší kategorie, jenž budou přebírat vzkazy přicházející z americké ambasády či Brusele a pak předávat je do Strakovky.

   Tuzemského daňového nevolníka to takto přijde mnohem levněji a výsledek bude tentýž. A vydrancované státní pokladně se poněkud odlehčí.

   1. Přesně tak. Aspoň by byla jistota, že budou befely distribuovány obyvatelstvu v přesném znění.
    V tak velkém baráku jako je Ministerstvo zahraničí by se mohlo něco ztratit v překladu.

    1. Je, ale to by se pak mohli vyskytnout nějací šťouralové co by tvrdili, že jsme jenom sprostá kolonie III. řádu. Nějaký fíkový list je vždycky potřebný…

    2. Přemístit do Strakovky….

     Ovšem na druhou stranu, kdo bude příštím US prezidentem, jak se v důsledku čeho změní priority?

   2. Dobrý nápad. Jako luxusní nevěstinec by ten barák sloužil lépe, to je jednoznačně jasné. ČR by to nepochybně získalo více než aktivity současného Zamini; no a nějaký kamrlík pro ministra by se tam také našel, ostatně by mohl dělat někde u zadního vchodu třeba vynášení odpadků nebo tak něco, na co by měl odpovídající kompetence.

    1. Lipánek, alias dospělé dítě Anička Škrlová s blembákem, by mohl konečně rozdávat radost dětem jako nemocniční klaun.

     1. Nemohl. Lipavsky, kdyz se zjevil coby novopeceny poslanec na blozich Aktualne na mne pusobil Jasanek (bez jeho inteligence). Od te doby se posunul. Cim dal vic mi pripomina Chucky.

    2. k42: Navíc by plnil roli eunucha, neboť o nějakém specifickém genitálu, resp. preferenci v jeho případě nelze hovořit. Pořád mi tak nějak vrtalo v hlavě, komu že je tento sexuálně fluidní pan ministr podoben a už vím. Alzákovi! A též tedy logicky vím, kterému to nadnárodnímu korporátu ten nepodarek úzce podléhá.

  2. Myslím, že o tom psal nedávno K42, že diplomacie v dnešním západním světě (nejen u nás) přestala existovat a byla nahrazena mezinárodními krádežemi, mezinárodním vydíráním, vyhrožováním a mezinárodními rádoby sankcemi.

 16. Vzpomínáte na vysmívanou a hejtovanou předvolební prezidentskou kampaň?
  https://img.ihned.cz/attachment.php/400/78133400/MzGEi5ufOcHLUCtI2Js6TeSdr4DVRQvx/230115D_BabisBilboard_0001-original-9e4c6f.jpeg

  Se nám to trochu přiblížilo.

  Skupina států NATO by mohla vyslat své vojáky na Ukrajinu, uvedl bývalý šéf aliance Rasmussen
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-skupina-statu-nato-by-mohla-vyslat-sve-vojaky-na-ukrajinu-uvedl-byvaly-sef-aliance-rasmussen-40434033

  1. a malo vsetkych tych trolov si uvedomuje, ze ak naozaj k tomu dojde, tak ich to zasiahne naplno a nebude tam ziadna moznost….zmackni gombik…..opakuj hru

 17. Krásný komentář od pana Kaisera ohledně výkřiků do tmy našich hysterek.
  „Zralý politik se pozná tak, že se oprostil od mentality hráče videoher, má na paměti, že žije v reálném světě, a podle toho vystupuje. Odlišuje se od lůzy na sítích. “
  Takže jak píše Vidlák. Oni jsou opravdu tak blbí.

 18. Už jsme to tady rozebírali vícekrát. Propaganda „hlubokého státu“ je nedůvěryhodná, neboť obsahuje logický protimluv. Pokud je Rusko na kraji totální porážky, nemůže současně dobývat Polsko, Slovensko, Německo…
  Pokud je Rusko teroristický stát, proč už nepoužilo své možnosti…
  Pokud nás Rusko ohrožuje, proč fialový režim nehromadí strategické zásoby, neobnovuje záložní nemocnice, neopravuje dávno opuštěné kryty civilní ochrany, proč se nezavádí cvičení civilní ochrany na školách a na pracovištích, proč se nevybavuje obyvatelstvo prostředky ochrany jednotlivce proti účinkům zbraní hromadného ničení?
  Mimochodem – proč nikdo nestíhá generála Řehku za šíření poplašné zprávy?

 19. Ta dynamika je neuvěřitelná. A ti „nejlepší z lidí“ taky. Už to nikdo nestíhá ani popisovat. Člověk nakoukne a hned se dozví, že ANO schválí smlouvu, že byl zvolen ředitel ČT z Brna, který chce víc provokovat a méně bavit. Nevím, nějaké zábavy jsem si v ČT už léta nevšiml (spíš angažované tvorby) a co se myslí tou provokací ? Že by k VM pustili Rajchla? Mj. na Rajchlovi jsem byl a něco o něm napsal: https://www.tichy-blog.cz/l/skepse-i-nadeje-promitane-do-jindricha-rajchla/
  A protržená přehrada? Stane se i „přirozenou“ cestou jako spadlý most v Janově (pamatujete?). Jenže je to zrovna v oblasti, kde se válčí a z obou stran jede válečná propaganda.

   1. ale bude zajímavé to sledovat. Řekla bych „vratkosti bysty té“. Vzhledem k tomu jakou má minulý praxi tzn. zkušenosti. kontakty a že to vzal tak v poho, typuji že až si oddáchne, půjde ke konkurenci, a bude jim zatápět. Navíc ten Součkův kamarádšoft s mávátkem taky nic moc jištění – ať bude dělat co bude dělat.

 20. Vtip dne:
  „Vodní elektrárna Kachovka je pod kontrolou ruských vojsk, takže Kyjev zatím nemůže předložit důkazy pro svá tvrzení, že za zničení přehrady může Rusko, řekl Volodymyr Zelenskij deníku Bild. „Až tam budeme, shromáždíme důkazy,“ řekl.“

  1. Zatímco přehrada „o patro výš“ proti proudu je pod kontrolou Kyjeva a v posledních dnech vytrvale zvyšovala přítok do Kachovky…

  2. To má znamenat, že důkazy už sice mají, jen je ještě potřebují převézt do Kachovky? A co když přehradu opravdu odpálili Rusové? My zatím nevíme, která strana to udělala, obě jsou stejně podezřelé. Alespoň už nemáme pochyb o tom, kdo je za odpálením Nord Streamů.

   1. Dovolim si oponovat ze dvou duvodu:

    1/ http://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?p=334019&sid=de5448492f146251774661094f1fbcf7#p334019

    Vypada to, ze ruska strana je podstatne nize, a ze to tedy zaplavilo havne Rusy (vcetne jejich dlouho budovaneho opevneni) a ne Ukrajince.

    2/ Predstavte si, ze by Rus jeden den ohlasil ofenzivu, druhy den se mu to nepovedlo, takze treti den NEKDO odpalil prehradu, a ctvrty den by Rus usporadal poradny utok s novymi wunderwaffen…

    Myslite si, ze by nekdo pochyboval, kdo tu prehradu odpalil?
    Ted nikdo radsi ani nepipne.
    Me osobne to staci.

 21. Taková zajímavá ukázka, jak to (nejen) u nás v politice funguje, tady v relativně malém měřítku. Jde o přejmenování Koněvovy ulice v Praze na Hartigovu.

  Krátce po ruském útoku na Ukrajinu provedla loni na jaře radnice Prahy 3 mezi obyvateli Koněvovy ulice průzkum, jaký mají na nový název názor. Oslovila 4983 lidí, doporučený dopis si jich převzalo 3689. Reagovalo pouze 944 lidí, z toho 71 procent bylo proti přejmenování. Přesto zastupitelé loni v červnu záměr odsouhlasili. „Byla to anketa, jejíž výsledek není závazný pro rozhodování volených orgánů,“ sdělil mluvčí Hannich.

  Takže obecný „modus operandi“ je tento: Kdosi „moudrý nahoře“ (možná na základě hysterického křiku pár „aktivistů“), aby si udělal oko u ještě vyšší vrchnosti, udělá rozhodnutí, které znepříjemní život několika tisícovkám lidí (výměna dokladů atd.). Protože doba je zjitřelá a peopaganda jede na plné obrátky, má pocit, že si může dovolit nechat si krýt záda místním referendem. Jenže ono to jaksi dopadne jinak. Lidi se jim na hlasování většinově vy*erou. Zčásti proto, že mají strach, protože svobodu po projevu prokurátor Stříž negarantuje, zčásti proto, že dobře vědí, že si to ti nahoře stejně udělají po svém. Z hrstky těch, kdo svůj názor bez ohledu na možné následky projeví, je drtivá většina (cca 800 odvážných) proti. Takže najednou je z neformálního referenda „nezávazná anketa“ a rozhodnutí se „nahoře“ odsouhlasí.

  A úplně stejně to funguje na celostátní (a vyšší) úrovni. Tento příklad jsem uvedl, aby bylo jasné, proč vždy zásadně protestuju, když tady někdo rezignovaně píše, že „většina národa s tím souhlasí“, „většina si je svobodně zvolila ve volbách“ a podobně. To je jen součást jejich velké propagandistické lži, ta snaha donutit nás, abychom tomu věřili a rezignovali na jakoukoli snahu o změnu.

  1. Kdyby nám šlo všechno tak dobře, jako bourání pomníků a přejmenovávání ulic a náměstí, tak je z nás východoevropský tygr. V tím jsme experti.
   🐯

   1. …eh Vy!
    Jaký „východoevropský“? – ZÁPADOEVROPSKÝ tygr!!!!!!!
    Jsme přece „nedílnou součástí Západu“, ne?
    Cifix, Barko!
    L.

 22. A jedna OT zpráva pro US-obijce.

  Kdo má zájem a potřebu, může proti podpisu Moskevského – eh, čo to táram, Vašinktonského protokolu něco udělat:

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/06/08/petice-proti-ratifikaci-dohody-mezi-cr-a-usa/

  Zároveň tímto oslovuji Vidláka, pokud ještě stíhá číst zdejší diskuzní slinty, aby tomu věnoval alespoň miničláneček s uvedením existence této petice.
  Najde se 10 000 dostatečně praštěných a zoufalých, kteří to podpíšou?

  1. S tím podpisem je jeden problém: podepsat je možné jen s využitím elektronické identity (nebo jak se ta vymoženost správně nazývá).

   Ke státnímu aparátu mám tak vysokou míru důvěry, že zřizovat si nějakou identitu na portálu e-goverment mě nenapadne ani ve snu. A něco mi našeptává, že podobně to má více obyvatel této země.

   Tato petice je právě z tohoto důvodu předem ztracená.

   1. Nehledě vůbec na to, že proti bratrské pomoci jsou podle médií hlavně „starší obyvatelé venkova a menších měst s nižším vzděláním“. Tentokrát bych potlačil ješitnost a vztek z té povýšenosti, poslechl je a šel za lidmi raději s obyčejným papírem a perem.

    Eletronickou identitu bych očekával spíš u petice za ratifikaci „dočasného pobytu spojeneckých vojsk“.

     1. Jestli používáte elektronické bankovnictví, máte i tu identitu. Funguje to (oficiálně) tak, že se přihlásíte do bankovnictví a vaše banka potvrdí, že jste to vy, žádné údaje nepředává, jen to potvrzení.

       1. Já elektronické bankovnictví mám a e-identitu nemám. Banka ji nabízí, ale musel bych požádat. Já e-identitu nechci, takže nepožádám.
        Kromě toho – některé banky prý lidem e-identitu ruší, pokud není používána. Nevím, co je na tom pravdy.

        Pokud tu petici nelze podepsat jinak než elektronicky, nepodepíše ji skoro nikdo. Vzhledem k závažnosti tématu je to v plném smyslu slova sabotáž.

        1. Podepsáno přes bankovní identitu.
         Nyní na stránkách i možnost stažení archu pro podpis a odeslání poštou na adresu.

      1. Zrovna hlásili v rádiu, že eidentitu využívá čím dál víc lidí. To je jako by svého času hlásili, že vlaky do koncentráku využívá čím dál víc lidí /jako sardinky/. To je zpravodajství a řízení lidí jak v pravěku

    1. jo tak přes datovku ne 🙁

     no tak to ve Svatopluku úplně nedomysleli… škoda, jinak si jich velice vážím.

     1. nedomysleli? spíš , že seznamů s co největším počtem osobních dat je třeba. Prý se za ně slušně platí a mají to bez práce.

    1. Šlo, ale musel by tam tu petici někdo založit. Aktuálně je tam k podpisu petice založená Trikolorou: „Petice proti přítomnosti cizích vojsk na území ČR“, má cca 6,8 tis podpisů.

     1. Ještě doplním odkaz:
      https://www.petice.com/petice_proti_pitomnosti_cizich_vojsk_na_uzemi_cr

      Kromě toho je zde petice Svobodných za zachování práva na hotovost – ta má cca 1 tis. podpisů: https://www.petice.com/hotovost

      Mmch. možná by bylo dobré nějakým způsobem povědomost o těchto petičních stránkách více dostat mezi lidi a propagovat je. Pokud například někdo není bezprostřední podporovatel výše uvedených stran a zase je tak úplně často nesleduje a není na ně napojen, tak se o těchto peticích ani nedozví, i když by je jinak i třeba podepsal bez ohledu na jeho vlastní „stranické“ preference.

 23. na videich primo od prehrady nejsou zadne strepy nebo sutiny z vybuchu, okenni tabulky jsou netknute a pokryte pavucinami, nabytek uvnitr tech budov je normalne rozmisteny a silnice kolem jako cerstve vyluxovana. lide tam rikaji ze zadne vybuchy nebylo slyset. utrzeny je vrch prehrady, citovali tam nejake vypocty ze pretekat bude ctyri dny nez se srovna s nizsi urovni hraze.

  1. Včera byl na Radiožurnálu odborník na vodní stavby z ČVUT, bohužel si jméno nepamatuju.
   Jako zcela nejpravděpodobnější důvod protržení uvedl působení tlaku vody po předchozím vícečetném poškození ostřelováním /což asi dělaly obě strany, UA dokonce Himarsy/
   I přes tlak moderatizátorky se nenechal strhnout k politickým úvahám.
   Uvedl, že všechny vodní elektrárny jsou monitorovány z hlediska seizmiky, a že nemá zprávy o tom, že byl zaznamenán výkyv, který by byl způsoben výbuchem.
   Dále se zamýšlel, zda na elektrárně byla přítomna technická obsluha a dozor z řad ukrajinských pracovníků, kteří mohli reagovat na vysokou hladinu vody v horní nádrži, nebo tam byly jen ruští vojáci.
   To se vše musí vyšetřit a předtím je těžké o něčem vůbec spekulovat, uzavřel.
   Elektrárna podle něj půjde opravit.

   Já dodávám, že jsem četla na internetech, že na vysokém stavu vody na Kachovce mělo lví podíl vypuštění nádrží nad Kachovkou, které provedli Ukrajinci.

 24. Podle mainstreamu se tady se údajně zuřivě miluje Ukrajina a nenávidí Rusko. Zajímavé je, že minimálně v mém okolí je to spíš tak, že Ukrajina všem začíná lézt na nervy a je k smíchu. Všichni vědí, že válku prohrají, dostanou nakládačku, o Doněckou oblast navěky přijdou a ještě jim zbyde totálně rozvrácená země bez budoucnosti.

  Už jen ti největší kreténi věří vítězství Ukrajiny a všem těm nesmyslům, co do nich mainstream hustí. Mně stačí projít nadpisy článků na iDnes nebo Hovinkách a směju se půl dne. Rudé Právo hadr :-))))

    1. Je. Nám všem je to jasné a na frontě jiné časové pásmo. Tak jednoduché by to bylo. Civilisti by mohli dokázat jako nikdy předtím v minulosti, zhoupnout události určitým směrem… Jenom dáváním najevo k čemu se přiklánějí jako podhoubí, co vytváří klima celého lesa.. Chci mít trpělivost, opravdu se snažím

   1. vcera byly zpravy o kachlovce na tema „humanitarni katastrofa“, ale dnes uz je youtube na tema „ukrajinci v plavkach, zachraneni pejsci, kurata a kozy na gumovych clunech“. a nekteri lide se ani nechteji evakuovat, z oken ve vyssich patrech nad vodou zertuji, „kam bych chodila, nikam nejdu, tady mam krasny vyhled jako v benatkach“. a uz se dokonce do ukrajinskych benatek sjizdeji turisti – lovci senzaci a selficek.

    1. Včera to totiž ještě byly vytopené kachlovky u Mirky Němcové, to byla ta humanitární katastrofa. Dnes už rádio Jerevan zjistilo, že se nejednalo o kachlovky, ale o Kachovku, a nehrozí humanitární katastrofa v podobě zmrznutí nejlepší senátorky v dějinách, ale že jen pár rusáků a úkáček má najednou vlastní bezplatnou plovárnu rovnou u domu…

    2. Myslite ty fotecky ukrajinskeho chlapecka s pejskem, ktere byly porizeny pred 9 lety v Srbsku…? Och, jak dojemne. Ty interfernety jsou fakt dabelsky vynalez.

 25. Kachovka posluzila k jednemu.
  Umoznila UA army sa prestat dohadovat, ktorym smerom na to vletia.

  Vraj v noci na to vleteli. A vraj dostali pekne na budku. Ale to su len ruske fake news.

  Co ma ale zarazilo, ze uz sa zase predpoklada, ze ak to UA army nepojde, tak ju zadotuju armady z NATO. Nejaky Rasmussen sa racil takto vyjadrit. A kupodivu chlapca jedno usate rovno aj vymenovalo klub ochotnych. PL, ELALI.

  Ci to ti kluci ukrajinski nahodou nehraju na tuto strunu. Obetuju par tisic pesiakov, by sa zapad rozhybal, bo investoval do podpory UA tolko, ze to sa neda odpisat slovnym spojenim – tha sorry.
  A zrovinka od pondelka je slezina NATO. Dovtedy uz bude cristal clear, co a ako na zaporozskom fronte.

 26. Napakovat se, dokud to jde

  Debaty o potravinové nezávislosti Česka jsou úplně mimo. Každý zemědělec jde za penězi. Když jich dostane víc za pšenici, mléko nebo slámu v cizině, okamžitě prodává. A to má ještě svou produkci dotovanou jak z daní českých poplatníků, tak z daní lidí z jiných státu Evropské unie. Zemědělci jezdí v mercedesech. Ale pořád jsou schopní vytvářet v české společnosti svůj obrázek jako chudáků, kteří mají na dotacích méně peněz než třeba Francouzi
  https://www.newstream.cz/nazory/dalibor-martinek-obchodnici-zradili-sve-zakazniky-proto-cesi-nenakupuji-a-ekonomika-chradne

  1. Každý zemědělec jde za penězi. Když jich dostane víc za pšenici, mléko nebo slámu v cizině, okamžitě prodává..
   A co má dělat? Neprodat? Proč?
   Zemědělci jezdí v mercedesech… A vy jim závidíte?
   Obecně:
   Sedlák má vždy důvod naříkat. Buď je sucho nebo bahno, zima nebo horko, úroda je mizerná nebo je zboží tolik, že cena klesá… Tak to bylo i před sto lety i dřív a je to pořád.

  2. Po třiceti letech vlády neobolševiků nikoho z vlád nezajímalo to české zemědělství pro zásobování obyvatel České republiky.
   Nejsou to chovatelé, kteří prodávají povolení na dovoz masa z Ameriky, z Asie, ze zemí na konci Evropy.
   Nejsou to pěstitelé, kteří prodávají povolení pro dovozy obilnin a jejich produktů, aby to měli prodejci co nejlevnější a zákazníci nejdražší.
   Mám radši řepkový olej než ten napalmový odněkud z Asie.
   Koupím radši české kuře nebo prasečí, než to z Chile.
   A co vlády? Dusí české producenty a otevírají náruč (samozřejmě úplně zadarmo) cizáckým z celého světa!
   Grýndýl a ekologie pro inkluzivní školačky českých akademií a gymnázií.
   V čem, Homere, jezdí 22. ministr školství ČR? Je za 33 let 22. ministr !!! Nedal bych jim ani koloběžku !
   V čem jezdí z Prahy do Prahy ministr zrušení rodných čísel ?
   Od lockdownů za kovidu bych zrušil služební vozidla všem státním zaměstnancům, kromě kontrolních orgánů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *