18 dubna, 2024

Víte vůbec, co jste řekli?

Ještě včera toho byly plné noviny i televize… Kachovská přehrada, díra v hrázi, slušná záplavová vlna po proudu Dněpru až do Chersonu, velký průšvih pro tamní zavlažované zemědělství (především na východním břehu, který je nižší), ještě větší malér pro zásobování vodou na Krym a určité problémy pro chlazení Záporožské jaderné elektrárny. Ale tu naštěstí Ukrajinci ostřelovali tak dlouho, že ji Rusové raději už před časem odstavili a množství vody pro chlazení je už minimální.

U nás samozřejmě zase otevřelo peklo chřtán. Mirka Němcová sice ani nevěděla, jak se ta přehrada jmenuje, protože napsala Kachlovka místo Kachovka, ale hned věděla, že za to mohou Rusové. Tweet za tweetem během dopoledne přibýval, že Rusové spáchali další válečný zločin, mongolské hordy se nezastaví před ničím, bezprecedentní útok na civilní infrastrukturu… pravdomluvná mééédia samozřejmě nezůstala pozadu a hlásila, jak Rusové vyhodili do vzduchu hráz. Ale během dne se rétorika začala mírnit, zahraniční intervjuci začali potichu měnit titulky zpráv, že se vlastně neví, kdo za to může a pak už to bylo neudržitelné i pro Novinky a také začaly upravovat svojí ranní dezinformaci.

Pětikoalice samozřejmě zůstala věrná svému narativu, že za všechno mohou Rusové .

Lipavský řekl, že útok na přehradu je jako útok zbraní hromadného ničení. Libtardi jako jeden muž začali křičet, že Rusko je teroristický stát a volají po jeho okamžitém potrestání. Copak nevidíme, že Rusko se nezastaví před ničím? Včera už jsem zaslechl „spolehlivé informace,“ že Rusové se chystají vyhodit do povětří jakousi chemickou továrnu. Stejně tak bylo jasné, že ruská raketa sestřelila polský traktor. Putin chce obnovit Sovětský svaz a nezastaví se před ničím.

Opakuji ještě jednou: Putin se nezastaví před ničím!

Vidí si libtardi do huby? Uvědomují si, co právě řekli? Uvědomují si, co to znamená, když Lipavský řekne, že Rusko se nezastaví před žádným ekvivalentem zbraně hromadného ničení? Uvědomují si, co to znamená, kdyby byla pravda, že Rusko je teroristický stát a je schopno jakéhokoliv teroristického činu?

Uvědomují si libtardi, že tento „teroristický stát, který se nezastaví před ničím,“ má k dispozici asi šest tisíc atomovek? Má je na pevnině, má je na moři v ponorkách, má je ve speciálních vagonech, má je namontované na letadlech. Šest tisíc atomovek! Rusko klidně použije proti civilistům zbraň hromadného ničení…. Lipavský to říkal.

Kdyby ty svoje výkřiky o zlém Putinovi mysleli vážně, neměli by nám vysvětlit, co Rusům brání ty svoje atomovky použít? Vždyť jsou to hrozní teroristé, ne? Nezastaví se před ničím. Jsou ochotní ničit přehrady, dělat chemické zamořování, cíleně drahými raketami (které jim navíc už stokrát došly) ostřelují civilní paneláky, aby zabili dva až tři lidi a stojí jim to za ty miliony peněz. Jsou to primitivové, co kradou pračky i záchody… neměl by Lipavský při svém hodnocení ruské nátury připustit, že Praha by mohla být cílem pro nějakého toho Sarmata nebo Satana?

Neměl by nám nějaký Koudelka nebo Frantík Vrábelů vysvětlit, proč se Rusové nerozpakují ničit přehrady, ale rozpakují se použít atomovky? V čem to vězí? Odstrašující síla NATO brání Putinovi zmáčknout tlačíko, ale nebrání mu rozbíjet přehrady? Nebo je to ještě málo vyeskalované? Až se na Ukrajinu dodá víc zbraní a Ukrajinci začnou vytlačovat ruskou armádu ze svého území, až tam budou americké stíhačky s polskými piloty, až tam bude víc českých houfnic a víc německých tanků, tak jako Rusové s těmi teroristickými útoky přestanou?

Až půjde ruskému režimu o krk, tak se jako mírumilovně zhroutí a nepoužije všechny možnosti, které má k dispozici? Putin přece řekl: „k čemu je nám svět, kdyby v něm nebylo Rusko?“ Teď Rusko teroristicky ničí přehrady a ostřeluje civilní cíle, ale až se bude ještě víc bojovat, tak s tím ten teroristický režim přestane? Nezačne naopak třeba plošně bombardovat Kyjev? Je schopen zaplavit půl Chersonu a klidně to udělá, ale poslat pořádné bomby na Kyjev (nebo Charkov) si netroufne?

Něměli bychom se spíš připravovat na jaderný úder? Neměli bychom začít školit nějaké zdravotníky a vojáky ohledně radiačního zamoření? Vždyť Rusko se nezastaví před ničím! Sami to říkali.

Jsou jen dvě možnosti… buďto jsou naši libtardi tak blbí, že jim to vůbec nedochází a nebo dobře vědí, že Rusko je naprosto standardní velmoc, která se v ničem neliší od USA a jen papouškují propagandu, které mají uvěřit lopaty, ale oni sami jsou nad věcí. Kdybych já byl ministr zahraničí a došel bych díky práci svých podřízených k názoru, že Rusko se nezastaví před ničím, tak bych se snažil dělat alespoň to, co dělala vláda v roce 38, kdy si nebyli jistí, jestli Němci třeba nepoužijí bojové plyny.

Kdyby mi vystřelili mozek z hlavy (a byl bych už jen tak chytrý jako Mirka Němcová) a došel bych k poznání, že Rusové udělají cokoliv, aby zvítězili, tak bych si u Šandora koupil nějaký ten bunkr, ne?

Oni si prostě nevidí do huby. Na jedné straně je Putin terorista nerozpakující se vraždit, ale na straně druhé se vůbec neobávají, že by ten terorista mohl vraždit tady a zaměřit se přímo na ně. Klidně křičí, že Rusové jsou mongolské hordy, že u nás odpálili muničák, ale vůbec se nebojí, že když byli schopni odpálit muničák, mohli by třeba nastražit nějakou tu bombu na Fialu. Ani ten Řeporyjec se nebojí, že by mu nějaký Rus přišel prostřelit kolena… a ruskojazyčná mafie by toho u nás byla bez problémů schopná. Oni jsou si naprosto jistí, že se to nestane. Ale nás krmí žvásty, že Putin se nerozpakuje použít zbraň hromadného ničení.

Já budu mnohem pesimističtější. Když vidím, jak Putinovi podsouvají všechny hříchy světa, jak stále více bubnují do války, ono se jim to podaří. Ono se jim podaří, aby Rusové skutečně odhodili rukavičky. To je totiž to, co ruská veřejnost stále více vyčítá Putinovi. Oni mu nenadávají, že je zavlekl do války. Oni mu nadávají, že Kyjev už dávno nejsou jen dýmající radioaktivní trosky. Kdyby Putin nebral ohled na ty čtyři miliardy lidí v Asii, kteří Rusku stále více fandí (a on jim chce prodávat ruské suroviny), tak by Kyjev už nejspíš skutečně ležel v troskách.

Pořád se to roztáčí. Děláme všechno pro to, aby se Rus skutečně nezastavil před ničím. Lipavský! uvědom si, že Rusko má šest tisíc atomovek. Na nějaké z nich je určitě napsáno „Praha.“ A dost možná na ní ruský prezident už také připsal podobný vzkaz, jaký napsal Petr Pavel na henten kanón.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

354 thoughts on “Víte vůbec, co jste řekli?

 1. Kam zmizely dva Sasinovy a dva moje komentáře? Nešly pod fousy?
  Sasin své názory vyjadřuje sice svérázně, ale není to hloupý tapetář jako helanov.
  Cenzura je jedna z dlaždiček cesty do pekel, to byste už mohli vědět.

 2. Ovšem na druhou stranu…
  Nedělejme chybu jako Adolf Hitler.
  Nezabývejme se taktickými detaily namísto abychom se zabývali strategií.

    1. Strategická, když je klid a země vzkvétá obecně a co se týče podmínek obecního odporu, taktická. Ústavu mít v ruce nestačí!

   1. Protože nechce mít další Majdan někde na Kavkaze, vlastně kdekoli?
    V. Nulndová přesně vyčíslila, na kolik ta švanda Bílý dům přišla. V Grozném by to asi vyšlo levněji, než v Kyjevu. I tam mají na SSSR špatné vzpomínky.

   2. Protože Rusko je agresívní. Stačí porovnat mapy jak za relativně krátkou dobu posunulo své hranice až ke hranicím NATO. Přestože slíbilo, že se nebude rozšiřovat.

  1. docela jistě se nikdo nepovolaný nedozví, komu ten vyznávač Západních hodnot telefonoval během svého svatého požehnaného konání.
   V dávných časech minulého století by ho patrně nějaký civil zastavil střelnou zbraní.
   Možná i pěšmo se pohybující strážník.
   Ono by asi šlo ho pacifikovat i holí nebo jinou nedovolenou zbraní. (Těžko pak vysvětlovat soudcům, že klacek je delší než nůž a tudíž nepřiměřená útočníkovi protizbraň.)
   V každém případě ukázka obohacení jinou kulturou s jiným náboženstvím.
   Tzv. Kolektivní vina je v tomto neteroristickém případě naprosto vyloučena.
   V případech jiných je ta Kolektivní vina hned na začátku jakéhokoliv příběhu v médiích.
   Umí si vůbec někdo spočítat, že 5 milionů zachráněných jinověrců vezme do tuky nůž a než ho policie pošle do Alláhovo ráje zabije 6 lidí ve svém okolí? Ale těch 5 milionů začne píchat do lidí v jeden stejný čas?
   Máme 6 000 obcí. A na ně 45 000 policistů ve třech směnách. Či-li 15 000 teď ve službě?
   Fakt a doopravdy teď tady na návsi nestojí policejní auto se dvěma ozbrojenými strážci našich životů!
   A u Vás ano?

 3. Jsem teď projel Seznam a ACZ.
  Všude ticho po pěšině.
  Jediný článek na Seznamu se týkal proruské Ukrajinky, která dostala flastr v Říši za to, že si dovolila vyjádřit souhlasné stanovisko se Speciální operací (SVO).
  Dostala měsíc basy a pokutu.

  Ať žije svoboda slova (ale jen ta jedině správná)!

 4. „Štvrtok 08.06.2023 o 01:30 hod. na Záporožskom smere sa nepriateľ s využitím 47. mechanizovanej brigády v sile do 1500 ľudí a 150 obrnených vozidiel pokúsil prelomiť našu obranu. Prieskumné jednotky nepriateľa včas odhalili a bol podniknutý preventívny úder delostrelectvom, letectvom a protitankovými zbraňami. Na všetkých 4 smeroch bol nepriateľ zastavený a s veľkými stratami sa stiahol. V dôsledku 2-hodinového boja nepriateľ stratil 30 tankov, 11 bojových vozidiel pechoty, do 350 príslušníkov. Špeciálne pripravené záložné sily nepriateľa na tento prielom teda nesplnili svoju úlohu.Počas bojov zo stredy 07.06.2023 nepriateľ stratil 945 príslušníkov, 33 tankov, 28 bojových vozidiel pechoty, 38 bojových obrnených vozidiel, 3 samohybné delostrelecké zariadenia Krab a ďalšiu techniku.“

  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=15fae01a92070a2a2dd30bf61b602080&start=16880#p334209

 5. Dneska opravdu zajímavý článek na FB Martina Konvičky.
  Karolína Jedličková uvažuje, co by asi znamenala válka pro obyvatelstvo ČR.

  1. Helanov.
   Jsme takové neutrální území, jen by nad naším územím, létaly rakety,ze západu do Ruska a z Ruska na západ. Nesměli by se potkat,to bychom tady měly obě.

   1. Jasně. Ale jestli NATO usoudí, že je čas podpořit Kyjevské i vojensky, tak tam naženou jako první asi nás. Jsme nejhorlivější, tak proč nám nevyhovět.

    1. Helanov.
     Nejsem v tom odborník, ale přesunout vojáky,vybavení, techniku,není maličkost.Pak je otázkou, když jsou prázdné sklady s čím by bojovali.

     1. No přeci nadšením a bojovým duchem. Sjednoceným úsilím všech 72 pohlaví pod praporem té jediné správné libtardí ideologie a vznešenou myšlenkou eurohodnot.

     2. Já tomu nerozumím vůbec. Ale mám pocit, že když ve Washingtonu vymyslej jakoukoli kravinu, tak zařveme HURÁ a uděláme cokoli, abychom splnili úkol.
      Dvojčata spadla 11. září a 7. října vtrhli Amíci do Afghánistánu. Příprava trvala ani ne měsíc.
      ***
      Navíc pod falešnou záminkou, Tálibové Al Kajdu nikdy nepodporovali. Zahraniční politika je vůbec nezajímá. Jenom podle zákona Paštů nesmějí odmítnout pomoc souvěrci v nouzi.
      Ve skutečnosti to bylo gesto pro domácí / americké publikum a hlavně velký zájem mít základnu v zemi, která sousedí se šesti zajímavými státy. Vč. Činy, Pákistánu, Íránu a tří postsovětských republik. V tomhle ohledu praotec Afghánec vybral špatné místo, Dobýt jejich zemi se pokoušeli Britové, Sověti, Američané, ale tamní obyvatelstvo se nedá.
      Vylámal si tam zuby i Alexandr Veliký.

      1. Vítají tradičně každého hosta.
       Ale polož své zbraně, kromě jazyka, na hranici osady, obce, města, země….
       Cokoli ze Západu tam přineslo jen zmar, zkázu, krveprolití – Západní hodnoty podle Bible – knihu válek a boje tisíciletého krvelačného národa a jeho Boha.

     3. No, Ukrajině už většina ukrajinské výzbroje také došla…
      Flintička se vyrobí vždy snáz a rychleji, než dospělý branec… Takže vzor UA 2.0 – my dodáme žrádlo pro kanóny, oni ho k sežrání vybaví i dovezou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *