20 července, 2024

Vidlákův volební manuál podle taktiky menšího zla

Všichni víte, že jsem stoupencem taktiky menšího zla. Nemám rád postoje „všechno nebo nic.“ K vítězství vedou malé krůčky, nejprve je třeba se zbavit největšího zla pomocí menšího, pak zase menšího, pak zase menšího, až budeme docela blízko tomu, co považujeme za dobro. Nevěřím ve zkratky. A když dneska máme henty volby, udělám dneska, na poslední den, skutečnou vidláckou agitku. Sestavil jsem takový malý manuál pro těch několik z vás, kteří stále ještě nejste rozhodnuti. Berte to jako technologické schema řešení problému a znovu vás ujišťuji, že je mi úplně jedno, koho budete volit.

Volíte šanci, nikoliv jistotu. Tu prostě nemáte a mít nikdy nebudete. Volíte šanci, že Evropa nepůjde do války, že se do České republiky nenahrnou migranti, že se náš průmysl neodstěhuje a že nebudeme nic vlastnit a budeme šťastní. Nikdy nevíte, čemu přesně budou vaši kandidáti čelit a jakými zkouškami odvahy budou muset projít. Jisté je, že spíše přichází doba naplněná noži a kulkami, než klidné a kultivované diskuse. Ale ještě není všechno ztracené. Šance ještě je a ještě máme o co přijít. Jen je rozumné to teď nepodělat.

Já to vidím následovně:

Zaprvé… Nevolte Pětikolku. Děkuji vám, jsem s vámi naprosto spokojený, moje dveře jsou vám vždycky otevřené, rád vám udělám kávu a naliju skleničku Portského, i když si pak po volbách budete u mě na židli trhat vlasy, že jste vybrali špatného.

Zadruhé… Nevolte šestikolku. Dvojnásobně děkuji, nic víc si nepřeji, jste moji spolubojovníci, rád s vámi budu ve stejném zákopu. I kdybyste si rvali vlasy, že vás hlas propadl.

Zatřetí… Nevolte strany, které od začátku nemají žádnou šanci, protože nikdy neměly žádnou pořádnou kampaň a nikdy neměly žádná procenta. Sorry jako, vykašlete se na Alianci, vykašlete se na ČSSD, vykašlete se na SOC-DEM, ČR na prvním místě, a podobné strany, protože s nimi se dá dosáhnout jedině propadlého hlasu, nic víc. Děkuji vám, navěky zůstávám na vaší straně.

Začtvrté… Jste-li levičáci, volte STAČILO!

Zapáté… Jste-li pravičáci, letos to prostě s volbou máte těžké. K mandátu měl do včerejška nejblíž Turek a kdyby ho dal, sebere jeden mandát Starostům… Teď ale dostává zabrat za nacismus od těch, kteří témuž na Ukrajině freneticky tleskali. Vládní spin dokotoři si na Turkovi smlsli rychleji, než bys řekl Stěpan Bandera…

Pokud jste si doposud nevybrali a nechcete nechat propadnout hlas, hoďte to SPD. Neriskujete, ale nic od toho také nečekejte.

Pokud to hodíte Svobodným, riskujete. Pokud to hodíte PRO, dvojnásobně riskujete.

V této chvíli mi naprosto stačí, že nebudete volit Dozimetr, migrační pakt, grýndýl a eurointegraci. Postačí mi, že znejistíme Fialu a madam Svetrovou, uštědříme direkt Rakušanovi a rozbrečíme Gregorovou. Dál mě potěší, když se v ANO dozvědí, že pokud nebudou stát na naší straně, tak svoje velká procenta mít nebudou. Do třetice budu rád, když se ukáže, že voliči Alternativy zmoudřeli a nepropadlo tolik hlasů. Pokud se tohle všechno stane, nepracoval jsem zbytečně a všechno další je příjemný bonus.

Ale rovnou říkám, že na pravici letos dost pravděpodobně minimálně jeden mandát propadne. Záleží na vaší moudrosti a schopnosti sebezapření.

Pokud posílí konzervativní levice a konzervativní pravice a ukáže zároveň parlamentní opozici, že to nemají jisté, všechno mělo smysl a žádná cestička nebyla slepá.

A nyní už volební tipovačka. Kdo bude nejblíž, může se po volbách ohlásit a přijet si pro lahev Portského.

Můj odhad:

SPOLU – 5 mandátů (Vondra i Vrecionová se bohužel udrží)

STAN – 2 mandáty (Danuše je prostě blbá)

Piráti – 2 mandáty (Ferjenčík je prostě blbej)

ANO – 6 mandátů (Slabá kampaň, slabí kandidáti)

SPD – 2 mandáty (ale jen taktak)

STAČILO! – 2 + 1 mandát (velmi dobrá kampaň, velmi dobrá taktika a někomu musím přiřknout ten jedenadvacátý mandát)

AUTO – 1 mandát (Danuše je tak blbá, že sice Turka v debatě prohnala, ale je taková nutrie, že to STANu stejně podělala)

Pokud výsledky dopadnou lépe, budu to považovat za průlom, pokud to dopadnou hůře, budu to považovat za průser.

Závěrem mi dovolte poděkovat všem, kteří v této vypjaté volební kampani udrželi alespoň špetku nadhledu, nebyli militantní, prosazovali svého oblíbeného lídra slušně a bez invektiv, korektně diskutovali a tím přispěli k tomu, že se tu nebudeme muset navzájem na pár let postřílet.

Po volbách úspěšným stranám pomáhejte a neúspěšné zatraťte. Je důležité, aby nám povstali noví bojovníci, ale stejně důležité je, aby se vyeliminovali blbci. Pokud možno dřív, než za rok přivedou do zatracení další milion hlasů.

Držme si palce a popřejme si štěstí.

Nezapomeňte, buď jim my uděláme z voleb zabíjačku, nebo oni udělají zabíjačku z nás.

Váš Vidlák

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

393 thoughts on “Vidlákův volební manuál podle taktiky menšího zla

 1. Čerstvé zprávy z jedné volební komise v malém městě.
  Náš okrsek má 700 zapsaných voličů, odvolilo v tuto chvíli 20,4 %

 2. Tak jsem byl po dvaceti letech volit. Přijel jsem kvůli tomu na dědinu na Moravu a bylo to tam zajímavé – mama se se mnou shodla, že by volila taky komunisty, ale prostě se jí nechce tam jít. Tata taky že prostě nepůjde, bez nějakého konkrétního důvodu. Švagra jsem nepotkal, ale ségra říkala, že ani neotevřel obálku s lístky. A ona váhala mezi Danuší a ODS, tak jí říkám – zbláznila ses, Stan jsou ti nejhorší zloději! Taky jsem říkal, že jim zakážou traktor se spalovacím motorem, kterým oborávají vinohrady, a tak by mohla volit třeba Motoristy. Ale trvala na Danuši, že prej stejně chce, aby se ty motory zakázaly. Tak řikám, že nemusí volit zrovna Rakušanovy Starosty, ale třeba Zelené, když jí jde o přírodu… A nakonec zahodila Danuši a dala do obálky Zelenáče.

 3. Zelený řetězák 240607

  Dobrý večer,
  realisté, pragmatici nebo cynici tvrdí, že jeden hlas nic nezmění. Prý je to zahozený hlas. Co Vám neřeknou, je, že bez toho hlasu se nezmění vůbec nic!

  Můžeme jim dnes do 22:00 a zítra až do 14:00 dokázat, že se mýlí!

  Je to přece hlas, který chce radostný život, svobodu, lidská práva a zdravé životní prostředí. Hlas, za kterým nestojí velké firmy, korporace ani kmotři. Jen Vy.

  Je to jen Váš hlas! Hlas, který chce budoucnost. Hlas Vašich ideálů. Hlas Vašeho srdce.

  A je to hlas pro Stranu zelených, který něco změní.

  Připomeňte dalším 5 lidem, že nemusí mít strach dát hlas Straně zelených:

  1. Přepošlete tento e-mail 5 lidem
  2. klikněte zde a napište 5 lidem SMS
  3. Klikněte zde a napište 5 lidem přes WhatsApp

  Je neuvěřitelné, kolik takových hlasů mi dnes, po otevření volebních místností, napsalo. Jsou to hlasy lidí, jako jsme my! Jsou jich tisíce! Nemusíme se bát.

  Vidíte, a přece podle realistů, pragmatiků a cyniků je zbytečné se snažit o jakoukoli změnu. Ale změna nezáleží na cynicích. Záleží na nás.

  Je to Váš hlas, nenechte si ho vzít. Každý hlas je krokem k lepší budoucnosti.

  Volte Stranu zelených, volte číslo 12.

  S dojetím děkuji za obrovskou podporu,
  Johanna Nejedlová, lídryně kandidátky Strany zelených, číslo 12

  1. Milan44 napsal:
   7 června, 2024 (21:09)

   Matěj Gregor má budoucnost.

   Na výsledku těchto voleb nezáleží, ale chytří marketéři vlivných stran jej budou lanařit.
   Je mladý, chytrý, čitelný.
   Nynější staří bafuňáři stáhnou své strany do zapomnění, protože platí pravidlo generační výměny
   Je to náhoda?
   1948
   1968
   1989
   ?
   Nezastavujeme, máme zpoždění ….
   https://www.youtube.com/watch?v=KiR1lz3gN3w

   Prostě příště.

 4. Obávám se, že k tomu nejdůležitějšímu jste se nedostal.
  Takže až odvolite jak chcete, nezapomeňte, komu jste to hodili, sledujte ho a snažte se být v kontaktu. Choďte na přednášky a akce pořádané vaší vybranou stranou, navštívte jejichi místní buňku, poznejte jejich členy a sympatizanty.

  Volby jsou jenom STK. Kulaté razítko v techničáku, nezajistí spolehlivě auto…

 5. Postřehy po rozhovoru s kolegy od SANEPu:

  1. Mladí k volbám (jako obyvykle) nedorazí.
  2. Volební účast 30 – 35%
  3. ANO může mít čtyři i osm mandátů.
  4. SPOLU může mít čtyři až šest mandátů
  5. STAN pohoří, Piráti pohoří.
  Rajchl má stejné voliče jako ANO. Neúspěch ANO je úspěch Rajchla
  Turek bere STAN, ale Přísaha má stejné voliče jako ANO. Neúspěch ANO je úspěch Šlachty
  STAČILO má stejné voliče jako SOC-DEM a SPD. Platí totéž.
  Svobodní pohoří.

  1. Myslím, že se chlapci ze SANEPu pletou v tom, že Rajchl má stejné voliče jako ANO. 95% voličů Rajchla (znám jich mnoho osobně) ANO nenávidí téměř stejně jako Fialovce. Je to hnutí založené dodnes na COVID zločinech a v těch jel Babiš, který shodou okolností tehdy vládl, tak to na něj padlo.

 6. ANO – 6 mandátů
  SPOLU – 4 mandáty
  STAČILO – 3 mandáty
  STAN – 2 mandáty
  Piráti – 2 mandáty
  SPD – 2 mandáty
  AUTO – 2 mandáty

 7. SPOLU – 5 mandátů
  STAN – 3 mandáty
  Piráti – 2 mandáty
  ANO – 6 mandátů
  SPD – 2 mandáty
  STAČILO! – 3 mandáty

  1. Nepodceňovat mladé – líbí se Svobodní.
   Jinak bohužel i naší socbuble jsou i takoví fialoví – děs běs..

 8. Tak přátelé, v 18 hodin v Přelouči (dělnické město s místní německou manufakturou, sociálně nic moc, město trošku Kocourkov) jsem byl jubilejní 100 volič z cca 800 v mém okrsku…. tedy účast od oka 12-13 procent
  Zatím NIČ MOČ.

  1. Já byl volit kolem půl páté a na našem voličském archu měla cca 1/3 voličů již odvoleno. Usuzuji z toho, že volební účast by mohla činit 40-50%

    1. NA pRAZE 11 JSEM POTKAL JEN A VYHRADNE DUCHODCE KOLEM 15 HODINY, TAK SNAD TO UDELA DOBRY VYSLEDEK, ti jsou jiste zpracovani púroruskymi narativy a radikalizovani v pejskarskych a houibarskych forech na fejsbuku.

 9. Můj tip.
  Spolu 4 mandáty
  ANO 7 mandátů
  SPD 4 mandáty
  Stačilo 4 mandáty
  PRO 1 mandát
  AUTO 1 mandát
  Přál bych si jiný výsledek a to
  Spolu 1 mandát
  ANO 1 mandát
  SPD 5 mandátů
  Stačilo 5 mandatu!
  Některé uskupení po jednom.

 10. Co dokázali zástupci České republiky v evropském mordoru, pardon, parlamentu?
  Velké nic.

  Všem bez rozdílu jde o koryta a tučný žold.
  Konečná nebo Vondra, žádný rozdíl.
  Jediný, kdo se vymyká, je Vrabel, který chce ZMĚNU SYSTÉMU nebo Urza.
  Vše ostatní je iluze.

   1. Švejku, Vy byste se měl vrátit k odchytu toulavých psů a šmelině s nimi.
    Tady jste evidentně mimo politickou realitu a chybí Vám konceptuální vzdělání.

  1. Souhlas a jenom doplním: Vymykají se ještě ti, co chtějí nekompromisní odchod z francouzsko-německé IV. Říše. Tedy volební strany č.15 a 24.

  2. Josef:
   Jenže Vrabela zase serou všichni, co se jen kapičku odlišujou. S takovou tu změnu systému moc růžově nevidím. Nehledě k tomu – změnu v jaký jiný systém?

  3. Myslím, že s touto apelací zrovna tady sedíte mimo keramiku…
   Pokud opoziční politici, resp. alternativní politici nepochopí, že musí být přijatelní pro Pepu co bouchá šrouby v montovně a Máňu, která dělá účetní nebo vydává občanky na ouřaďě, a sestřičky u dochtora a úči v místní škole, co se jim trošku ekluje „Čechy Čechům“ a podobný týpci, prodavači hrnců co slíbí komukoliv cokoliv … tak mají Smolíka …
   Kačka to pochopila…

    1. Hlavně je třeba NEVOLIT skutečné vlastence a odpůrce EU, viďte?! Nedat jim nikdy šanci a místo toho zbaběle omílat mantru o potřebě menšího zla… Jak typické pro český národ!
     Takto je republika ztracená a Češi míří ke svému zániku.

     Kdyby byl Nigel Farage takový, jako většina místních spisovatelů, nikdy by se ti prokletí Britové z toho neoliberálně-levičáckého vězení národů nevyvlékli.

     ANOfert, a ani ani KSČ(M), není řešením evropského problému. Oni jsou jeho součástí.

     1. Trochu to zacina pripominat spor mladocechu x starocechu.
      Trhdy se vedl zasadni spor o k nicemu nevedouci pasivni rezistenci, pripominajici dnes postojem volbu mensiho zla.

 11. Odvoleno mám a tak položím dvě otázky. Opravdu věříte, že ať bude výsledek pro vládnoucí koalici o hlas lepší nebo horší, že se něco změní? A věříte, že se v Evropě (moloch Brusel) něco změní pro ČR k lepšímu ?

 12. Orbán přitlačil.

  VIDEO: „Klíčem k úspěchu a míru v Evropě jsou nadcházející parlamentní volby v EU. Zastánci války přišli o rozum. Buď vyhrajeme my, nebo oni. Třetí cesta neexistuje, pouze třetí světová válka,“ prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán

  Maďarský ministerský předseda s ohledem na probíhající politické boje v Evropě ve svém protiválečném projevu dodal, že Robert Fico byl postřelen, „protože je pro mír“. Slovenský premiér se vrátí a Slovensko bude bojovat za mír společně s Maďarskem, zdůraznil Viktor Orbán. „Fico je tvrdý chlap, který se nenechá odstranit.“
  https://rumble.com/v4z49mh-orbn-evropa-se-pipravuje-na-vlku-a-je-teba-ten-vlak-na-trase-do-pekel-zasta.html
  https://t.me/ksbspravy/91641

  1. Proč ne řádem Dubové ratolesti ?

   Dnes odevzdán jeden zmanipulovaný hlas, který si vůbec neváží, co vše pro nás naše milovaná Euroněmecká unie dělá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *