20 července, 2024

Vidlákův volební manuál podle taktiky menšího zla

Všichni víte, že jsem stoupencem taktiky menšího zla. Nemám rád postoje „všechno nebo nic.“ K vítězství vedou malé krůčky, nejprve je třeba se zbavit největšího zla pomocí menšího, pak zase menšího, pak zase menšího, až budeme docela blízko tomu, co považujeme za dobro. Nevěřím ve zkratky. A když dneska máme henty volby, udělám dneska, na poslední den, skutečnou vidláckou agitku. Sestavil jsem takový malý manuál pro těch několik z vás, kteří stále ještě nejste rozhodnuti. Berte to jako technologické schema řešení problému a znovu vás ujišťuji, že je mi úplně jedno, koho budete volit.

Volíte šanci, nikoliv jistotu. Tu prostě nemáte a mít nikdy nebudete. Volíte šanci, že Evropa nepůjde do války, že se do České republiky nenahrnou migranti, že se náš průmysl neodstěhuje a že nebudeme nic vlastnit a budeme šťastní. Nikdy nevíte, čemu přesně budou vaši kandidáti čelit a jakými zkouškami odvahy budou muset projít. Jisté je, že spíše přichází doba naplněná noži a kulkami, než klidné a kultivované diskuse. Ale ještě není všechno ztracené. Šance ještě je a ještě máme o co přijít. Jen je rozumné to teď nepodělat.

Já to vidím následovně:

Zaprvé… Nevolte Pětikolku. Děkuji vám, jsem s vámi naprosto spokojený, moje dveře jsou vám vždycky otevřené, rád vám udělám kávu a naliju skleničku Portského, i když si pak po volbách budete u mě na židli trhat vlasy, že jste vybrali špatného.

Zadruhé… Nevolte šestikolku. Dvojnásobně děkuji, nic víc si nepřeji, jste moji spolubojovníci, rád s vámi budu ve stejném zákopu. I kdybyste si rvali vlasy, že vás hlas propadl.

Zatřetí… Nevolte strany, které od začátku nemají žádnou šanci, protože nikdy neměly žádnou pořádnou kampaň a nikdy neměly žádná procenta. Sorry jako, vykašlete se na Alianci, vykašlete se na ČSSD, vykašlete se na SOC-DEM, ČR na prvním místě, a podobné strany, protože s nimi se dá dosáhnout jedině propadlého hlasu, nic víc. Děkuji vám, navěky zůstávám na vaší straně.

Začtvrté… Jste-li levičáci, volte STAČILO!

Zapáté… Jste-li pravičáci, letos to prostě s volbou máte těžké. K mandátu měl do včerejška nejblíž Turek a kdyby ho dal, sebere jeden mandát Starostům… Teď ale dostává zabrat za nacismus od těch, kteří témuž na Ukrajině freneticky tleskali. Vládní spin dokotoři si na Turkovi smlsli rychleji, než bys řekl Stěpan Bandera…

Pokud jste si doposud nevybrali a nechcete nechat propadnout hlas, hoďte to SPD. Neriskujete, ale nic od toho také nečekejte.

Pokud to hodíte Svobodným, riskujete. Pokud to hodíte PRO, dvojnásobně riskujete.

V této chvíli mi naprosto stačí, že nebudete volit Dozimetr, migrační pakt, grýndýl a eurointegraci. Postačí mi, že znejistíme Fialu a madam Svetrovou, uštědříme direkt Rakušanovi a rozbrečíme Gregorovou. Dál mě potěší, když se v ANO dozvědí, že pokud nebudou stát na naší straně, tak svoje velká procenta mít nebudou. Do třetice budu rád, když se ukáže, že voliči Alternativy zmoudřeli a nepropadlo tolik hlasů. Pokud se tohle všechno stane, nepracoval jsem zbytečně a všechno další je příjemný bonus.

Ale rovnou říkám, že na pravici letos dost pravděpodobně minimálně jeden mandát propadne. Záleží na vaší moudrosti a schopnosti sebezapření.

Pokud posílí konzervativní levice a konzervativní pravice a ukáže zároveň parlamentní opozici, že to nemají jisté, všechno mělo smysl a žádná cestička nebyla slepá.

A nyní už volební tipovačka. Kdo bude nejblíž, může se po volbách ohlásit a přijet si pro lahev Portského.

Můj odhad:

SPOLU – 5 mandátů (Vondra i Vrecionová se bohužel udrží)

STAN – 2 mandáty (Danuše je prostě blbá)

Piráti – 2 mandáty (Ferjenčík je prostě blbej)

ANO – 6 mandátů (Slabá kampaň, slabí kandidáti)

SPD – 2 mandáty (ale jen taktak)

STAČILO! – 2 + 1 mandát (velmi dobrá kampaň, velmi dobrá taktika a někomu musím přiřknout ten jedenadvacátý mandát)

AUTO – 1 mandát (Danuše je tak blbá, že sice Turka v debatě prohnala, ale je taková nutrie, že to STANu stejně podělala)

Pokud výsledky dopadnou lépe, budu to považovat za průlom, pokud to dopadnou hůře, budu to považovat za průser.

Závěrem mi dovolte poděkovat všem, kteří v této vypjaté volební kampani udrželi alespoň špetku nadhledu, nebyli militantní, prosazovali svého oblíbeného lídra slušně a bez invektiv, korektně diskutovali a tím přispěli k tomu, že se tu nebudeme muset navzájem na pár let postřílet.

Po volbách úspěšným stranám pomáhejte a neúspěšné zatraťte. Je důležité, aby nám povstali noví bojovníci, ale stejně důležité je, aby se vyeliminovali blbci. Pokud možno dřív, než za rok přivedou do zatracení další milion hlasů.

Držme si palce a popřejme si štěstí.

Nezapomeňte, buď jim my uděláme z voleb zabíjačku, nebo oni udělají zabíjačku z nás.

Váš Vidlák

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

393 thoughts on “Vidlákův volební manuál podle taktiky menšího zla

  1. Zrovna sledují …
   Musím říct, že Kateřina má fakt nádhernej úsměv a příjemnou mimiku…. Taková děsně na pohodu…
   Takové malé plus ke všemu ostatními

 1. Nejvetsi problem je ze volby nejsou POVINNE jako treba v Australii, to by si nejakej FIala s PEkarovou ani neskrtli. Asi nejduzitejsi krok a konec hadkam o legitimite ci ukradenych volhbach, proste povinne, jenom dement nedokaze dojit za roh hodit listek. NA TU CHALUPU KURVA PRED DRUHOU BY ANI JEZDIT NEMEL POKUD NEMAKA A JE NA DAVKACH, PROTOZE MA BYT MINIMALNE DO TRI V PRACI.

 2. Turka nesmazla Danuse ale WOlfova prervavanim, navodnymi ozatkami i s odpovedmi a podlejzanim te fuchtli.

  Hodil jsem to Stacilo! jedina slusna volba ted pro radikalizovane lidi, napr. houbare a pejskare 🙂

 3. 35 let jim to hážete. Výsledek. 4 biliony státního dluhu, 1,2 bilionu tributy do cizákova, daně vyšší než za feudalizmu a imbecilizace obyvatelstva v dalších dějstvích. To jsou zřejmě potřeby bláznů.

  1. Re: Sasin

   Máte tam chybu.

   Daně MNOHEM vyšší, než za feudalizmu a za ně čím dál větší hovno, až dvě, až tři.

     1. Re: Vidlák

      Já chci děkovačku taky!

      Jahoda je jasná, tu bych nepustil k ledničce, kdyby tam nehodila MNOU vybraný lístek, ale zpracoval jsem i svou omladinu a politicky jsem všem vysvětlil, aby se vůbec nepokoušeli myslet a aby dělali přesně to, co já.

      Jinak kurrrrrrwa(!) UPPDKV (bývalí vojáci vědí)!!!

      1. Já za chvíli dorazím domů, vezmu si sváteční kraťasy, psi dostanou obojky co mají jen do města a půjdeme to Katce taky hodit.
       Moje žena Filoména volí teď v Praze a neb je stále mírně načichlá pražačtinou, byl ji patřičně redukován hlasovací prostor slavnostním pálením libtardů (tedy jejich volebních lístků) na hranici. Pro jistotu, demokracii jo, ale vocaďpocaď

      2. Targus mi připomněl polovinu devadesátek, v domácnosti mé tehdejší přítelkyně. Rodiče oba dva z prostředí kultury (kdy ještě cosi toho názvu bylo hodno). Prý „už dost bylo Klause“, otec rodiny vyházel z obálek všechny lístky mimo SocDem (že by Zeman ?) a že se jde volit. Ještě že já nemohl, byl jsem z jiné části republiky.

  1. Blahopřeji Vám, Ládíku…Mně se nedaří dotáhnout k volební urně ani manželku (budiž ji omluvou, že pravděpodobně nezná jméno ani „českého“ premiéra). Někdy si kladu otázku, proč jsem z celé rodiny (ohledně politologie tabula rasa) jediný kovaný dezolát.

     1. A to je chyba, že po zaplacení nepronesl
      “ Milá ženo, po zaplacení daně teď budeme týden mít k večeři jen čínskou nudlovou polévku . Z výprodeje a jednu pro oba “
      😁

    1. Znovu bych zde připomněl scénku z ukrajinského humoristického skeče (PŘED VÁLKOU) party, odkud pochází i Vladimír/Volodymyr (dnešním žargonem) .

     „Drahý, ve svých letech jsi stále stejný romantik…Zhasnuto, všude zapálené svíčky, otevřená lahev vína…“ „Ani ne. Na stole je účtenka za elekřinu.“

   1. Re: ciki

    Proč kolem ledničky nevyhloubíte vodní příkop a neopatříte ji pořádným visacím zámkem, jehož klíček budete nosit na své mužné hrudi?
    Teda doufám, že nejste baba, když máte postaru hen tu manželku…

   2. Špatná politická práce. Nutno vyjit z Murphyho zákona: nenamáhej se, vem si větši kladivo. Takže silnější klacek nebo boxerské rukavice s podkovou ….

 4. Pokud jde o volby do EP, pak si za sebe umím zdůvodnit jen volbu jediné osoby a tou je Ivan David. V jeho případě lze vzhledem k jeho původnímu povolání pochopit zájem o práci s materiálem, který se mu v takové hojnosti a variabilitě jen stěží jinde naskytne. Volba do instituce, která se sice nazývá parlamentem, ale její vliv na faktickou tvorbu legislativy je mírně řečeno diskutabilní až marginální, přitahuje materiál ze škály od snílek přes asistent lobisty až po čistoktrevný z..d, psychopatická osobnost či jedinec s vysokým deficitem intelektu. A budu jedině rád, když se dočkám seriálu o více jak 700 pokračování na téma „I tohle může sedět v Evropském parlamentu za Vaše peníze!“.

  1. Reakce na Pepík 7.6.2024 (12:36) – Mám už naší vlády plné zuby a spoluvinu na tom, co se děje, mají i představitelé opozice – Okamura, Konečná, Vrábel, Rajchl a to tím, že se nespojili, aby vládu sesaadili, ale budovali na úkor nás svoji pozici. Poprvé od roku 1989 volím SPD, jmenovitě pana Davida a paní Nikolu Zbořilovou (č. 21).

   1. Padají tady mnohá jména, lidem se vykládají nesmyslné příběhy. Jak jsem psal, přínost Evropského parlamentu pokud jde o legislativu je marginální, můžou pak pověřovat Evropskou komisi a tam si může dělat co ji napadne (rozuměj, co ji lobisti vysvětlí) a oni ji to pak nemusí schválit (ale to by tam nesměly být frakce a lobistické zájmy).

    Právě Ivan David by možná mohl zasvěceně pohovořit o tom, jak se ve volbách do EP řeší naprosto nepodstatná témata. To zásadní, jako je GD, s tím EP parlament nemá šanci hnout, jednak proto, že nemá dostatečné nástroje a ani není vůle. Pokud si uvědomíte o kolik peněz půl miliardy lidí v EU se hraje ,tak chápu proč nevidím na straně EU institucí vůli s tím něco dělat.

    Bohužel v naší kotlině jsou u moci jedinci, kteří jsou navíc schopni úlety plynoucí z Bruselu ještě umocnit a celou tragédii doplní tím, že to navíc ve své samolibosti udělají za poplácání po zádech nebo fotečku. Co se týče opozice nadpoloviční část si tam může podat ve své samolibosti či sebeprezentaci ruku s vládou. Ale pořád jsem optimista a věřím, že se dožiju toho, kdy podobní jedinci budou v menšině.

   2. Jirko B. Konečná, která ke sjednocení alternativy nabídla prostředky, kterými KSČM dosud disponuje, pořadí na kandidátce na druhém až třetím místě ponechává jiným, že nic pro nějaké to sjednocení neudělala? Hádám, že střílíte od boku do křoví, kde není kanec, ale hajnej.

 5. Promiňte mi prosím výrazivo, ale všichni, kteří tu dnes popisují, jak je zbytečné volit, nejsou nic jiného než prolhaní manipulativní provládní zmrdi. Dojít k volbám je pro drtivou většinu lidí desetiminutová příjemná procházka v dnešním hezkém počasí. Žádné riziko, žádné zápory. Jen udělají to nejjednodušší co proti válce a ničení naší vlasti udělat mohou.

    1. ále, takových je. Věštec, Gogo, Věšák, Scallop… Anička – krajská hasička… jsou to lidé s jinými názory. Neboli „sůl naší země“. Proto asi u nás nikdy nic nevyroste… máme slanou půdu.

 6. OT
  Orbán oznámil plány na vytvoření letošní „celozápadní transatlantické mírové koalice“, která by ukončila válku na Ukrajině.

  Maďarský premiér věří, že je to možné v případě Trumpova vítězství a „dobrých evropských voleb“. Tedy vítězství odpůrců vojenské pomoci Ukrajině ve volbách do Evropského parlamentu a v komunálních volbách v zemích EU.

  „Musíme vydržet do listopadu, kdy se budou konat americké volby. Tedy pokud do té doby nevypukne válka, už za rusko-ukrajinskou frontovou linií. V listopadu, pokud vyhraje Donald Trump a budou dobré evropské volby, můžeme vytvořit celozápadní transatlantickou mírovou koalici a zastavit válku. Dnes se to stoupencům míru jeví jako reálný scénář,“ řekl Orbán.

  Je přesvědčen, že současné orgány EU nakonec vyšlou na Ukrajinu svá vojska.
  https://t.me/stranaua/157157

 7. Každá liška chválí svůj ocas. Třeba Vidlák chválí Konečnou.

  Na Aeronetu je zase v posledním článku velká propagace koalice vlasteneckých stran č.15.
  https://aeronet.news/zacaly-volby-do-evropskeho-parlamentu-a-volici-maji-na-vyber-mezi-valkou-a-mirem-na-stole-v-evropske-komisi-lezi-navrh-evropske-branne-povinnosti-zvazuje-se-vstup-vojsk-eu-a-nato-na-ukrajinu/

  Kdo je zcela za vystoupení ČR z EU, měl by volit č.24. Minimálně všichni vlastenečtí Moravané, co už nechtějí poslouchat ani Brusel, ani Prahu.
  http://www.provystoupeni.eu/

  Láďu Vrábel a jeho ČR na 1. místě! si určitě též najde své vlastenecké voliče.
  __________________________

  Volbou SPD a Konečné sice nic moc neriskujete, ale taky nic moc nezískáte.

  Rajchl s Turkem jsou účelově zřízené pasti. Na naivní voličstvo.

  Vše ostatní je bizár nebo nevolitelná šestidemolice (pětikoala + ANOfert).

  1. Kdo neni najivni, ten voli Babise. Je to mensi zlo, ktere jiz prokazalo, ze dokaze vladnout lepe, nezli Petikolka.
   Volba kohokoliv jineho je nezodpovedna riskantni spekulace.
   Tak pravil rozumny volic.

      1. To verim, ovsem co je to americka smlouva, kdo to vi?
       Doporuceni volby mensiho zla je v pripade volicske vetsiny kontraproduktivni, protoze pak musi vyjit Babis.
       Detailni rozpracovani „Rajchl neoslovil Turka, proto STAN prijde o jeden hlas“ jsou nad moznostmi pochopeni cloveka, ktery v tom nejede.
       Ten si zapamatuje mensi zlo a vyjde mu zakonite Babis.
       30 let to takhle funguje, vysledek mame na ocich.
       Mensi zlo vzdy patri k systemu a jeho volbou system legitimizujeme v plane vire, ze ho oslabime, ovsem opak je pravdou.

  2. Jiste Vrabel se vod nich lisi diametralne. Nemaji na nej,tak jen zastiplnou zlobu burzoustu , malomestaky dochtoru,opatrnickych oportunistu, malozvanilu na vsecko nekdy takticky tajenou.
   Co kdyby nahle ziskal na popularite , moznost se vcas prisaknout.

   Protoze volby sou organizovanej zlocin , jako demokracie a humanismu, s falesnymi pravidy , vedomi velit se nezucastnit , neponizovat se jejich zlymi taskaricemi, ktery se porad opakujou. Kazdej zvolenej se pomsti..Ze musel delat kejkle , paskrivosti,lhat vo vsem aby byl zvolenej.
   Nevolit je snaha se vymknout zotroceni ..

   Je ponekud viditelny, ze Vidlaka si totalne vosedlali a vochocili dve Konecna a Redova a von si nasel panicky , kterym muze obetave pomahat ,za pochvalu a cukrbliky.
   Ktery si na nem rajtujou , jak se jim libi..
   Je v tom viditelne neunavnej. Slibuje za ne ,ze vsecko se naprosto zmeni k lepsimu..
   Akorat jako vzdy , chybi ,jak to udelat . V praxi je to jednoduchy , vy si nas zvolite a pak budete delat co my chceme ..Kdy se neco posere, tak to svedeme na vas a potrestame as…

 8. K těm strašně důležitým volbám – zatím mi ještě nikdo nedokázal vysvětlit, proč a čím jsou zrovna tyhle pro nás tak důležité.
  Pokud jsem správně informován, slavný evropský prdlament je těleso bez jakýchkoli reálných pravomocí, tedy debatní orgán, ve kterém se dlouze diskutuje o suchým z nosu či o nesmrtelnosti chrousta, zatímco stěžejní rozhodnutí jsou přijímána jinde. Skládá se ze 705 darmožroutů, z nichž ČR dodá 21. Jejich hlavním cílem je přilepit si eurosesli pod prdel a získat tak velmi lukrativní živobytí. Fakticky doživotní.
  Z těch 705 darmožroutů je cca 90% eurohujerů (cca 635), kterým současný stav velmi vyhovuje a jejichž netajeným cílem je „ještě větší integrace“, tedy pokračování likvidace posledních zbytků samostatnosti. Spolu s tím samozřejmě likvidace evropské ekonomiky. Včetně řízené migrace. Vše pod heslem „po nás potopa“.
  Dejme tomu, že se stane zázrak a z euroskeptických stran se tam od nás dostanou tak 4 poslanci. Co asi tak tito 4 zmůžou v de facto poradním orgánu bez jakýchkoli reálných pravomocí, proti těm cca 635 eurosvazákům? V tomto poradním orgánu budou mít možnost tak akorát si občas cintat pentli a využívat právo dostavit se na schůze parlamentu a vyslechnout je až do konce (právo útrpné).
  Tak bych prosil, zda by mi někdo vysvětlil, proč podle něj jsou zrovna tyhle volby tolik důležité. Teda kromě oblíbených komunistických keců o tom, jak rozvraceli stranu zevnitř…

    1. Na tomto blogu už to bylo řečeno tolikrát, že se mi to nechce ani opakovat. V těchto volbách jde o vyslání signálu k vládní pětikolce (copyryght fijalah) a směrem do republiky. O volby do evropského parlamentu jde až v druhé řadě.

    2. Ale Teco tady už svoje důvody vysvětlovalo mnoho diskutujících a pokud by měl PeS opravdu zájem, tak si to samozřejmě najde. Buď se s nějakými důvody ztotožní nebo ne ale nevidím důvod k tomu, aby za něj dělal práci. Stačilo by si projet diskuse v tomto týdnu.

  1. Hm, tak teda nejsou no. Nějak se smíříme s tím, že nás vedou do války, smíříme se s tím, že nás okrádají, smíříme se s rozpuštěním ve velké evropské rodině, s grýndýlem, emisními povolenkami… a bude to. Gauč zatím ještě máme…

   1. Milý vole, do války nás žene USA a jeho prodloužená ruka NATO. K tomu i šířící se nacismus v západní Evropě. S tím nějakej europarlament nic neudělá. Jo, živě si představuju Konečnou a Rédlovou, jak s vystrčenejma kozama vedou lid na barikády proti NATO. Proti NATO, které pod falešnou záminkou bombardovalo Srbsko a kde jsme se tak zařadili mezi válečné zločince. A jehož bejvalej funkcionář dnes bačuje na hradě.

    1. Ti, co sedí na gauči, ti vás opravdu nikam nedovedou. Tyhle holky alespoň uměly udělat kampaň, objet republiku, nadchnout spolupracovníky a udělat kus práce. A já jsem vždycky tam, kde se pracuje a ne tam, kde se žvaní.

     1. Re: PeS a Vidlák

      Na rozdíl od druhých si ty paní, které mají podle vás v Eulamentu pouze třepat kozami, můžou po prohrané bitvě říci – tak jsem to ASPOŇ zkusila.
      Kolik z nás to bude moci po nich zopakovat? Nemyslím si, že to bude nějaká závratná číslovka.

      Ještě jinak – já taky sedím na gauči a dělám v porovnání s dotyčnými naprosté hovno, ale ASPOŇ DRŽÍM HUBU.

  2. Naprosto presny.PeS.
   Ale zvotrocenost jim nedovoli /sou predem zablokovany proti tomu, se neco vo tom dozvedet/, to chudaci povazujou za Vyssi chapavost !!! A uz by radi kradli hlasy !
   Votrok je nenavistne agresivni na ty ,ktery se nechteji nechat zvotrocit.
   To je predevsim ucel vzdelani , na kterym zavisi…Po 8–10 letech otroku zcela „chape“ ..
   Koho ma nenavidet nejvic..A ke komu poslusne vzhlizet ..

  3. to PeS:
   tak za prvé, těch darmožroutů nebude 705, ale 720.
   Za druhé nevím odkud máte ten údaj, že eurohujerů bude 635, euroskeptiků v celé Evropě přibývá. Koho asi budou volit ti nasraní zemědělci, kteří zjara po celé Evropě protestovali ? A protestují i teď.
   A co nálady lidí po útocích islamistů, třeba v Germanistánu ? Nepřidá to hlasy AfD ?
   Viktor Orbán to řekl jasně, Brusel je třeba ovládnout, ne zrušit.

  1. Mně to spíš připadá jako menší zurčící rozverný a skotačící potůček v lůně přírody. Nakonec je z toho veletok zla, který smete vše, co mu stojí v cestě.

   1. a proto je samozřejmě mnohem lepší se na to vykašlat a nechat volně proudit ten veletok zla, kterej nepoteče
    nakonec
    , až někdy potom, takže bude aspoň trochu dalšího času s pokusit s tím něco udělat, ale kterej se naplno valí právě teď.
    nebo jít volit nějaký to Absolutní Dobro Jedniě Hodný Mýho Hlasu, což je efektivně totéž, jako rovnou zůstat doma.

    1. Navedl jste mne na zajímavou myšlenku. Proč se pořád řeší milion na ulici ležících propadlých hlasů, ale zdaleka se tolik neřeší tamtéž ležící miliony hlasů těch, co zůstali doma.

      1. Nebo resignace. President Zeman na nich postavil své druhé volební vítězství, takže to až tak marné není.

    2. Tyhle veci sou obrovsky a samozrejme tajeny tema.
     Napr.proc byla studena valka a prevratny zmeny ktery zacaly ,dohodou obou stran ,kdyz se podarilo odstranit Stalina.

     Napr. president Novotny skutecne socialismus budoval a velmi uspesne a musel bejt prevratem odstranenej , jako nepritel.
     Svetu vladne vodjakziva zlo a zda se jeho energie a vliv nyni slabne ,ze naopak pouziva svoji energii na sebezkazu. Fanatici a jejich teror sou nejvyssi knezi zla.
     Nastroje jako nenavist nejsou nejlepsi ,uz se vycerpaly a obraci se proti svym puvodcum../a musi bejt nepritel totalne zniceny ,zadnou dohodu nechce tamta vlada ,ale nepritel nic a porad utoci uz 8 mesicu/. ..

     Putin posila lode na Kubu a ponorky ty sou ty nejhorsi..
     Neni mozny ty lode zastavit. Na oslavach se ted klaneli az na zem hlavy vsecky statu , neexistujicicmu presidentovi , nezvolenymu a horlive predstirali ,ze je taky president.
     Neuveritelny ponizeni pro narody ,kterych moc nad nimi volbami uloupili, aby se mohli a meli povoleny takhle v prachu fasle a ubohosti plazit.Kam az takovy klesnou je nekde dno toho udesnyho ponizovani..
     A kolik kandidatu se taky chce toho taky zucastnit..
     /Uvidime snadno po volbach/.

     Kdyz se nakonec odvazili na invasi , zebrali na Stalinovi, aby probuh zacal ofenzivu a Hitler musel odeslat hoden divizi na vychodni frontu.
     Pak se zastavili a nemohli dal. Zpustosena Evropa vsude kde vosvobozovali , jenom Francie , 60 tisic mrtvych , to ovsem uboze zapiraji.
     Za takovy osvobozeni este navic si zaplatili…

   2. Re: Kolemjdoucí

    Já bych se přiklonil pořekadlu „tichá voda břehy mele“.
    Ale nic jsem nenapsal a jsem starééj a blbééj.

  2. S. kocoure, za svůj ne zcela krátký život jsem došel k poznání, že nikdy jsem neměl možnost vybrat si, nebo dosáhnout to nejlepší, ale jen vybrat si to nejméně nedokonalé či dosáhnout dosažitelné. Při tom, vyhýbat se nejhoršímu. Což zdá se mi, je nejdůležitější. Jste na tom líp, S. kocoure?

 9. Časopis Politico zveřejnil článek s žebříčkem třiceti největších přátel Ruska v Evropském parlamentu. Byl sestaven podle hlasování o rezolucích týkajících se Ruska. Za ČR se umístili Ivan David, Kateřina Konečná a Hynek Blaško.

  1. kdo to je ten pritel ruska? nekdop kdo nechce valku a nebo nekdo kdo nechce izolaci od zeme se zdroji v ramci evropy a nebo nekdo kdo veri ruske vlade a nebo nekdo kdo je ruskou vladou placen?

   ten zebricek asi zohlednil jen to ze se temhle trem nechce valcit a uvalovat sankce ktere se obraci proti sobe 🙂

 10. Pane domácí,
  proč sakra s tímhle něco neuděláte? Fakt je nutné, aby to tady bylo?
  Pusťte se do toho, prosím. Jestli je to bot, už se toho nezbavíte.
  Bude to jen sílit a za měsíc tu budete mít tapety na kalhotky proti protečení, nebo na větší křidélka na vložkách pro tlustoprdky.

  1. Kamarád Jára Hudec Godot zde před rokem napsal, že jej jede navštívit Laco Babišák.
   Už tehdy to tak nebylo, po:
   osobním setkání s panem Babišem a cca 30ti minutové rozmluvě,
   co se zakoupil v dalších evropských firmách,
   po tom co i moje Tlapka pravila, že je to senila a že mne upozorní, pokud bych do ranku senilů, ač o pět let starší, než Bocian, také spadl,
   letos volím Kačku. Ta má jediná z kandidátů a kandidátek koule.
   Zdravím Tě Járo.

   1. Jen na okraj, vážně je potřeba i tady u nás používat tu nedůstojnou frázi amerických neokonů? Nestačí prostě říct, že má odvahu nebo třeba tah na bránu? Fakt si nemyslím, že je nutné užívat podobný typ synekdochy.

     1. To není o korektnosti, ale v případě toho úsloví o přebírání západní mentality, což je jedna z věcí, která nás dostala tam, kde jsme. Možná někomu imponují věci typu Vlk z Wallstreetu, ale osobně si myslím, že zrovna na tuhle (mentální) hru „na západ“ bychom přistupovat nemuseli.

      1. Tyhle veci sou dobre videt na Havlickovi. Co vsechno na nem nenavistny germani spachali , jak byl pronasledovanej ,zivoril a predcasne zemrel.
       Ale porad tvrdil jak sou rusove spatny, kdyz mu nic neudelali , lautr nic.
       Tohle vam nikdo nerekne.
       Zadnej z nasich politiku nehnul pro Havlicka prstem a radsi potlacovali rukopisy , zasahovali /hlavne pravnici a filsofove /do soudnich jednani aby zmenili vysledky a menili a falsovali ideologicky nasi historii .
       Potom kdyz se zmocnili vlady nad narodem tak porad kriceli , musime se orientovat na zapad a se zradnym frantikem se
       ponizene spolcovali ..atd.

 11. Pravdivý odhad volebních výsledků:

  65% = Hlasy pro nikoho
  7% = ANO
  6% = SPOLU
  Všichni ostatní pod 5%, dohromady tvoří 22%

  Mandáty si přepočítejte sami…

 12. Skutečné preference Přísahy a Motoristů sobě jsou asi velmi vysoké, když jsme svědky tak vysoké palby vůči Turkovi. Apeluji na všechny pravicově orientované voliče – dejte to Turkovi! Byla by škoda, kdyby hlasy pro Přísahu a Motoristy propadly jen kvůli tomu, že by se někdo nechal odradit hnojomety progresivistických médií.
  Já ovšem budu volit Stačilo!, protože mám největší průnik s jejich programem.
  Přemluvte bábu a dědka, ať jdou taky volit a nenechají si zničit život jen proto, že jsou liní zvednout zadek a jít těch pár kroků k volebnímu středisku.

   1. Pokud má Turek někde v kandidátce nějakého Liechtensteina, tak to může být mazaný pokus si otevřít vrátka pro restituci majetků Liechtensteinů v ČR. Pokus o prolomení (moderně a udržitelně to bude nazývat „vyhasnutí“) Benešových dekretů – a to nám tu nebude patřit už vůbec nic. Jak říkal Štěpán, budete otroky ve vlastní zemi?
    A to je veeeeelmi nebezpečné.
    Liechtensteini si již dost na nás pomohli po Bílé Hoře. S Valdštejnem a jedním pražským bankéřem (a kdo obchoduje penězmi?) znehodnotili českou měnu = přivedli zemi na buben. Za takto „vyvedené“ peníze si pořídili vlastní knížectví – Lichtenštejnsko. Takže, jet tam je jako jet domů, do svého. Tak jsem to kdesi četl. A kdo ví, proč nakonec Valdštejn zahynul tak prapodivně.

    1. nepodceňoval bych to. I SPD si zadala s německou krajní pravicí.
     To jsme se nepoučili a chceme tu mít nácky zase?

      1. To asi těžko. SPD je pravicová strana. Sice se chvilku v době postupného hroucení se ČSSD tvářila lehce i levicově, ale reálně to nikdy levicová strana nebyla. A ke krajní pravici prostě blízko má.

      2. Vono je vsecko jednoduchy. Jakmile vam zacnou zasahovat do soukromi a narizovat co smite a co ne , tak sou to imperialisti ,nacisti , komunisti , socialisti ,SS, SA .
       V systemu zvanym fasismus.Obvykle to skonci valkou , nebo zradou a obrovskym ekonomicky znicenim narodu..A potom valkou taky.

      1. S. kocoure, významy pojmů, které zmiňujete svůj smysl neztrácejí. Jen a pouze, jsou zištně i z hlouposti překrouceny a zneužívány. Nevím například, proč bych svůj, nebo jiný postoj nemohl označit za konzervativně pravicový, nebo klasicky levicový. Vám to nic neřekne?

     1. Buďte v klidu 🙂

      Krajní pravice? To je slovník z Novinek, nic neříkající nálepka, krajní pravice jsou všichni, kdo jdou proti progresivismu a všem těm hamotinám, co přináší.

    2. Je tu nějaký „Hitler“, co vrátí vodu, energetiku, těžký i lehký průmysl a hromadnou dopravu do českých rukou?
     Jestli tu takový je, tak takového Hitlera budu volit.

  1. Z nějakého záhadného důvodu nebyl tento týden zveřejněn žádný průzkum preferencí.

   Můj tip Ano 6, Spolu 4, stan 2, piráti 2, Stačilo 2, Turek 1, Svobodní 1, SPD 3.

  2. Nevím, nevím, jestli preference, ale má největší potenciál díky své jasné protigrýndýlové rétorice hlasy odsát hlasy pětikolce.

   Co bude Turek dělat po volbách, s kým se dá do holportu, je nejasné.

   Proto rada pro někoho, kdo váhá mezi SPD a Turkem, aby volil Turka, je podle mne špatná rada.

  3. Motoristé především celkem napřímo berou hlasy STANu. Proto na něj Dozimetři tak nastoupili. Já to sleduju od pondělka a musím říct, že Řepa je fakt dobrej marketér.
   Nejprve posbírali kompro (a docela dost. Turek jim to usnadnil) Pak vyslali Danuši na misi a bylo úplně jedno, jak to dopadne. šlo jen o to, aby jejich kandidátka upozornila na to, že Turek je nácek. V úterý nechali všechny, ať vyjádří Turkovi podporu a večer začali vypouštět ostatní tweety, hajlující obrázky, fotky z jeho domácí sbírky, hlášky o tom , že tankuje do nádrže 88 litrů, protože je to zarovnané číslo, zlatou přilbu…

   Teď už ho podporuje jen František Matějka, ale všichni ostatní už raději drží zobák…

   Sám jsem zvědavý, jak to dopadne.

   1. Turek včera vyvěsil na fb uklidňující video.
    To, jakou má podporu, se dozvíme v sobotu večer.

    Rozhodně neubíral hlasy Stan, spíš se se Svobodnými pere o hlasy nespokojených voličů ODS.

      1. Polidštění Turka a vysvětlení momentů z debaty s Nerudovou. Místy lze s Turkem dokonce.sympatizovat
       Ta jeho společnice je docela dobrá. Turek jako typický reprezentat generace, které leží svět u nohou a moře je po kolena. Pražák.
       Zajímavější než je druhá polovina debaty.

       https://m.youtube.com/watch?v=Ex1PZiXs-fY

 13. Fiallah je anděl války
  střílel by i do rusalky;
  chtivý krve, chtivý smrti
  ocasem na pána vrtí,
  startuje na každý aport,
  v Langley potom dává raport.
  Po každičkém výbuchu
  poškrábou ho na uchu.

 14. Nerozumím, proč je volba SPD komentována slovy „Neriskujete, ale nic od toho taky nečekejte“. Když jsem se díval na důležitá hlasování v EP v uplynulém období, Ivan David hlasoval bez výjimky stejně, jak bych na místě europoslance hlasoval já. Pokud už tedy hrajeme hru, že EP je formou zastupitelské demokracie, co si přát více, než tam mít zástupce, který přesně hájí zájmy svého voliče? V tomto smyslu je ANO totální podvod, protože si namalují na ksicht české vlajky a pak většinově volí Greendeal, migraci, zrušení práva veta, podporu cizích základen, podporu války. Chtěl jsem ocenit Rajchla za jeho odvážný postoj za kovidu a organizaci demonstrací, ale Vacek s Haškem jej pro mě učinili nevolitelným, je to krajně podezřelá parta. Chtěl jsem volit Svobodné, jako jsem to dělal dřív, protože věřím, že pravdu mají Mises, von Hayek, Rothbard, a nikoliv Marx nebo Keynes. (Voličům Stačilo doporučuji pozorně přečíst Hayekovu Cestu do otroctví, ať vědí, do čeho jdou.) Jenže v oficiálních vyjádřeních Svobodní mluví o sankcích a odstřižení se od ruských energií, což je v přímém protikladu k myšlence svobody a volného obchodu, tedy popírají základy, na nichž jejich strana stojí, tedy smůla. Volím SPD a kroužkuji Ivana Davida, Mach na prvním místě mi nevadí.

  1. Pokud Vám Tome uniklo, že Ivan David je levicově orientován, že Tomiem byl kompenzován Machem na prvním místě kandidátky SPD, že ony ty „svobody“ hájené třeba von Hayekem vedou k tomu, co se dnes děje, že Tomio není až tak Ok, ale jen podnikatel ořezávátko nejen v cestovním ruchu, ale i v politice, pokud nepovíte v čem nám ti komunisté vlastně lhali, tak pochybuji o Vaší schopnosti rozumně soudit. Pravda, současně řeči Tomia zní skutečně dobře. To ale je asi tak všechno.

 15. Úvodní obrázek na vyhledávači Google dnes představuje volební urna, do které padá obálka. Na urně je vlajka Evropské unie.

  Všeobjímající symbol doby. Přebije všechny diskuse.

 16. z textu clanku ..
  Začtvrté… Jste-li levičáci, volte STAČILO!
  oprava na text ..
  Jste-li pravicaci, davate prednodnost svobode, chcete o svem zivote rozhodovat sami, volte STACILO.

 17. Takže stoupenec menšího zla?
  Copak by asi dneska Vidlák psal, kdyby se nerozkmotřil s Rajchlem?
  Koho by propagoval?

  1. Kdybych se nerozkmotřil s Rajchlem, tak by stále měl svoje levé křídlo a mnohem lépe by oslovoval voliče Alternativy. Měl by lepší vztahy s tzv. Pražskou hospodou a vůbec jeho kampaň by vypadala o dost lépe. Ale komu není vzájemné rady, tomu není hospodářské pomoci.
   A ano, pravděpodobně bych s klidným svědomím propagoval Rajchla s vědomím, že se udělalo maximum.

   Rajchl nechtěl, Konečná chtěla. Tak snadné to je.

   1. “ měl svoje levé křídlo a mnohem lépe by oslovoval voliče Alternativy“

    Na druhé straně by odebral možná hlasy pro Stačilo.

    Dobrý výsledek stačilo je dobrý základ pro stabilizaci konzervativní levicové strany na pol. scéně.

    1. Rajchl svou šanci měl, ale sám se rozhodl, že touto cestou nepůjde. Že se zaměří na hlasy voličů ODS. V té chvíli jsem šel o dům dál, protože tato taktika nemohla mít šanci. Respektive mohla, kdyby se Jindra spojil s Motoristy a Svobodnými a Okamura neangažoval Macha. Takhle je moc slimáčků na příliš malou kapustičku a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby PRO, AUTO i SVOBODNÍ měli po 4,5% a nedostali se ani jeden. Kdyby byli dohromady, stačilo by to na tři mandáty.

     1. Vidláku, když navážu na včerejšek. Všiml jste si, jaký jste dostal na FB kartáč a od koho …. sektička.
      Všiml jste si, že dneska někdo z PRO poprvé poprvé řekl, že chtějí vystoupit z EU a účastnit se BRICS. Oni fakt těžce sledují „co se bude líbit“ a to aktuálně hlásají. Jednou to a podruhé tohle …. každý hlas dobrý …..

      1. Fankluby volby nevyhrávají. Obzvlášť ne fankluby začínajících stran. Podle mě fanoušky PRO čeká mrzeníčko… A nemuselo to být. Rozjeté to měli dobře. Ale nesmíte půl roku před volbami nechat odejít půlku strany a všechny viditelné tváře PRO kromě Jindry. A když už se to stane, nesmíte prát špinavé prádlo na veřejnosti.
       A nesmíte udělat neúspěšnou demonstraci…

       1. No všechny viditelné tváře ne. Bohužel tu jedinou, se kterou se mělo PRO rozloučit, tak tu tam nechali – Vacka.

  1. Proč by Rusko vyvěšovalo svou vlajku v zemi, která je již více jak sto let podráží kdykoliv má příležitost?

 18. Až v neděli sečteme výsledky, bude to zhruba tři ku jedné pro válku s Ruskem. To je drsná realita. To většinově chceme. Bylo to v programech i v diskusích kandidátů. Politici, kteří povedou Evropu po volbách, budou mít pro velkou válku s Ruskem mandát od voličů. A tím je to dané, jak by řekl VK.

  Lidé, kteří hledají alternativu, se nespojili. Po vzoru Vidláka zuřivě hledali, přebíhali, kritizovali, spekulovali, hádali se a vysvětlovali s kým a proč ano a s kým a proč ne. Tak funguje společenství lidí v prostředí deformovaném volebním systémem a demokracií jako takovou. Není to prostředí příznivé pro spolupráci. Stimuluje především boj.

 19. Vidlákův návod k volbě menšího zla zapomíná na jednu podstatnou věc, a to uklidit a odeslat na smetiště dějin poražené zlo větší. Pak se najednou objeví někdo, kdo zvedne z prachu ulice ležící hlasy opuštěných voličů. Pokud ale budou poražené strany stále kandidovat, budou ubírat hlasy stranám novým, a tím se brání zlepšování nabídky menších zel pro příští volby. Mé rady jsou:

  Nevolte politické dinosaury, kdo se již přežili.
  Nevolte kandidáty, jejichž jedinou kvalifikací je „syn“. Třeba syn jedné kandidátky na prezidentku. Volte jej, až něco dokáže.
  Nezapomeňte, že Vaše volba i menší strany možná znamená propadlý hlas, ale také znamená podporu straně, která prosazuje Vaše názory.
  Pokud ale chcete opravdu nepotěšit Petra Fialu a Pětikoalici, volte z kandidátů, kteří přelezou limitující hranici 5% a jsou proti současné vládě.
  Každý rok budou nějaké volby. Nepodaří-li se volba dnes, vyvoďte poučení a další rok volte jinak.

  1. Stabilně volím KSČM ,proto Stačilo má můj hlas a K.Konečná kroužek. Doba je velmi zlá a většina občanů si to neuvědomuje. Slovensko má svého premiéra Fica který se hlásí k levici.Podaří se i u nás levici průlom? Já si to přeji.

  2. Gerde, hledáte řešení rovnice, která řešení nemá. Ve sjednocené Evropě už ne. Ani anomálie Orbán nebo Fico na tom nic nezmění. Váš opakovaně odevzdaný hlas komukoli přispívá k udržení systému v chodu. Většinu generuje propaganda a finanční motivace. Přičemž kontrolní balík akcií drží globální elita, která zcela ovládá politický systém.

   Vaše volební strategie je možná nejlepší možná, ale jste odsouzen ji donekonečna opakovat v každých příštích volbách bez reálného výsledku, který byste si přál.

   1. Dobře tedy, je jasné, že na tom také něco je. Ale co tedy dělat pro lepší budoucnost nás všech – opozice i většiny? Čekat, „až to praskne“ Až…..? Co tedy?
    Osobně vidím volby jako akt odpovědnosti vůči společnosti i sobě. Když bude volit 90% voličů, tak ani zemědělci nemusí jezdit s hnojem. Když volí třetina, tak volí ti zaseknutí na obou stranách a velká města to dorazí.
    Pane, to není chaos sovětského stylu, kdy nejlepší technika dozoru bylo prásknutí souseda místní buňce. Tady je to už technologické peklo. A to je začátek. Tady se moc nevysedí.

    1. Potíž je v tom, že volič volí proti systému a tím to považuje za vyřešené. Udělal co měl a mohl. Přesně tuto roli systém voličům určil.

     Proti systému je potřeba začít dělat reálné činy. Jenže to bolí a je to nebezpečné. Systém se umí bránit. příklady už jsem tu psal mnohokrát. klidně se můžu opakovat…

     Ježíš, Ghándí, Che Guevara, Robin Hood, Jánošík. A lidé s nimi v dostatečně velkém počtu.

     V osobní rovině to znamená nespolupracovat a neplnit příkazy a doporučení, které nejsou v souladu s přírodou a s přirozeným řádem vesmíru. (Možná to zní pro někoho ezotericky, ale není to tak myšleno.) Příkazy a doporučení padají shora dolů v systému pyramidy moci. je na každém z nás, jak se k nim postaví.

     Stačí to jako návod?

      1. To se samozřejmě může stát. Stejně jako lze skončit třeba ve vězení. Takových už bylo a ještě bude. Někteří se následně stávají prezidenty, jiní zahynou bez povšimnutí v cele. Systém umí odměňovat i trestat.

       Stále platí a vládne heslo, že se vyplatí držet hubu a krok. Všichni to víme.

     1. Mezi zhruba pěti tisíci lidmi, kteří i někdy poslali nějakou korunu jako podporu, je asi deset těch, kteří poslali částku vyšší než 10 tisíc korun… Tohle jsou ty reálné činy a tak málo jich je.

     2. A v případě, že by opravdu volilo těch 90%, myslíte, že by bylo třeba se uklánět k nějakému odporu? Neumím si představit, jak by šlo manipulovat většinou, když by bylo jasně vyjádřeno, že tam takoví být nemají. To by museli jít do přímé srážky. A to nejsou ty typy.
      Tak se zdá, že právě ta rozplizlost a nevyjádřenost (fakticky, reaálným projevem vůle – hlasem) je vlastně pro ně dobře. Že je to cíl. Roz….t, znechutit, domotat…namotivovat, ať raději sedí doma. A pak volí aktivisti. a disciplína. A pak si ti domasediči stěžují, že nic nemá cenu.
      Přitom, jde o dobro pro nás všechny. Štastně žít lze jen ve společnosti sťastných.

   2. Takže říkáte, že nemáme jít volit?
    Tak jo, ukecal jste nás, nepůjdeme.

    A teď bych prosila podrobný popis toho, co bude následovat/jaké budou reakce EU/….
    Nešetřete detaily. A nezapomeňte prosím do své analýzy zakomponovat fakt, že ONI volit budou. Všichni.

   3. a Vase riesenie je?? nic nerobit, lebo ved nie je to Vas hlas (ale teda defacto ho davate tym, co vyhraju)? alebo cakat ze ked sa stiahnete z politiky, tak sa niekto chyti za nos?? ved defacto to robi nejakych 50% obcanov a nikto sa za nos nechyta…..alebo cakat, az pridu Rusi?? Ale je otazne, ci oni pridu, koniec koncov naco by im to bolo? ak nastane ekonomicky rozval, tak mozu a la k42 pit pivo a luskat popcorn. Ak nenastane a EU nakomanduje vacsinu na vychodny front, tak proste to znicia kanonadou do doby kamennej (nepochybujem, ze na to maju zbrani stale dost), kedze ziadny osoh z obchodovania s nami nebudu mat a tyl pre dalsiu a dalsiu vyrobu zbrani proti nim asi neponechaju. Osobne mam pocit, ze prave taka ta vychova k tomu, ze vlastne volby nemaju zmysel je prave cielom neustalej propagandy za poslednych 30 rokov

   4. Kolemjdoucí,
    řešení je nastíněno, jde o to nevolit strany, které voliče zklamaly. Prostě učinit novou volbu. Většina těch, kdo nejdou k volbám, je proti vládní politice vlády, která zrovna ve volbách vládne. Kdyby přišli k volbám, z jejich hlasů by profitovala opozice, a bylo by i dost hlasů pro jiné menší strany. To není návod k propadnutí hlasů. Jen výzva, aby k volbám přišlo co nejvíce těch, kdo s politikou vlády nesouhlasí, a chtějí skutečnou změnu.
    Faktem ale je, že největší část volební kampaně opozici vždy přihraje vláda svými chybami.

 20. SPOLU – 6 mandátů
  ANO – 6 mandátů
  STAN – 1 mandát (že je Danuše blbá vadí)
  Piráti – 3 mandáty (že je Ferjenčík blbej nevadí)
  SPD – 2 mandáty (dej buch bez Macha)
  STAČILO! – 2 mandáty (držím pěsti Rédové)
  PRO / Svobodní / Šlachtoristi – 1 mandát
  Šestikolka si přijde na své – díky přepočtu od PRO / Svobodných / Šlachtoristů.
  Flašku portského nalejte při příští cestě do Ovy do prvního bezďáka na hlaváku – beztak to budu já…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *