22 června, 2024

Okamžik poté

V pátek a v sobotu proběhnou u nás volby do EU. Na téma, proč jít volit bylo napsáno již dost článků a úvah. Já bych se pokusil nastínit varianty, které mohou nastat po vyhlášení výsledků těchto mimořádně důležitých voleb.

Každý svou účastí nebo neúčastí se bude podílet na jednom budoucím pravděpodobném scénáři.

1. Vládní koalice obhájí počet mandátů nebo dokonce posílí, tj. zvýší své zastoupení v EU.

Pokud nastane tato varianta, tak bych měl za celkem jisté, že po ohlášení výsledků EU voleb budeme vídat rozzářeného Nuteliéra velmi často … a bude k tomu mít důvod. Budeme ráno, v poledne a večer slýchat slova o tom, že výsledek voleb jednoznačně prokázal správnost politiky a nastoupeného kurzu vládní sestavy. K tomuto tvrzení bude mít neprůstřelné argumenty, které bude prezentovat nějak následovně:

 • ti, kteří nešli k volbám se mají natolik dobře, že nepotřebují nic měnit, obtíž a nepohodlí spojené se zvednutím svých pozadí a dostavení se do volební místnosti považuji za námahu a přítěž, která jim nestojí za to, aby se něco změnilo, takže současný stav jim více-méně vyhovuje.
 • žádné státní uspořádání není ideální pro všechny, vždy budou existovat spokojení i nespokojení občané. Demokracie je ale o tom, že vládne většina … a většina se pozná právě po volbách. To volby ukazují počet spokojených nebo nespokojených občanů. A protože jsme obhájili/zvýšili počet svých mandátů, tak tento jednoznačný volební výsledek dokládá nade vší pochybnost, že většina lidí je s naší koncepcí vládnutí spokojena a důvěřuje nám. I ty, kteří se voleb rozhodli neúčastnit můžeme považovat za naše mlčící sympatizanty. Nespokojení občané sice existují, ale jsou v menšině, proto nasměrujeme svou snahu jejich směrem, abychom je přesvědčili o správnosti našeho konání.

Pokud nastane tato varianta, pak bude následovat více nesmyslů z EU, větší ožebračování našich občanů ve prospěch podpory Ukrajiny a další podpora anglosasů v jejich snaze porazit zlé Rusy, více cenzury a umlčování nepohodlných názorů … a vládní 5demolica na to bohužel bude mít skutečně reálný mandát. Mandát, který nepochybně využijí i anglosasové pro vojenský střet s RF.

2. vládní koalice mírně oslabí, počet získaných mandátů jejich kandidáty bude o 1-2 nižší.

Při této variantě sice taky asi budeme vídat Nuteliéra velmi často, ovšem úsměv nebude až tak zářivý. Budeme slýchat argumenty jako v prvním případě, ale změní se pořadí důraznosti. Na prvním místě tak nebudou oslavná slova o důvěře lidí ve vládní politiku, ale nepochybně uslyšíme řeči o tom, že úbytek mandátů je způsoben špatnou komunikací s občany … zkrátka něco na způsob, že ti tupci dole moc nepochopili, jaké dobrodiní vládní sestava v jejich prospěch koná, proto je musíme ochránit od závadných názorů a pohledů. Zajisté uslyšíme mantru, že je třeba s lidmi lépe „vykomunikovat“ historickou pravdu, že napřed musí být trošičku hůře, aby pak mohlo být o hodně lépe.

V reálném životě v ČR se nic nezmění, nesmysly z EU budou proudit dál v neztenčené míře a úpadek životní úrovně, díky podpoře válečným plánům anglosasů a kaskádě lží s názvem „Green deal“ bude stejným tempem pokračovat.

3. Vládní sestava výrazně oslabí, počet jejich mandátů výrazně klesne.

Pokud by nastala tato varianta, pak neuslyšíme žádné jásavé a oslavné řeči o potvrzení mandátu ve prospěch politiky 5demolice ani nějaké polovičaté úvahy na toto téma, ale jen suché konstatování, že EU volby nesouvisí s domácí politikou a výsledek už vůbec nemůže být brán jako nějaký signál o spokojenosti nebo nespokojenosti občanů s vládní politikou … volby přece byli o EU tématech.

Všichni ovšem budeme vědět, že to je lež, že nespokojenost je tak velká, že vládním kandidátům lidi ze vzteku „zařízli“ pohodlný život za naše peníze, které do EU posíláme.

Tento výsledek by pak znamenal velké znejistění šílenců jak ve vedení ČR, tak ve vedení EU. Tito lídři by pak museli doslova na lékárnických vahách vážit, co si k nám ještě mohou dovolit a za co by už hrozily reálné vzpoury s reálným dopadem na jejich pohodlí a hlavně zdraví. Tato varianta by zřejmě obnášela i změnu pohledu na přípravu střetu se zlým Rusem – nelze bojovat proti nepříteli a v týlu bojovat s vlastními lidmi, tohle nejde.

Je na každém z Vás, co po EU volbách nastane. Mějte na paměti, že i 1 hlas může rozhodnout např. o tom, zda 5demolice ztratí 2 nebo tři mandáty, 3 nebo čtyři mandáty … vždy to je tak, že do nějakého počtu je požadovaný limit splněn a pokud je počet o 1 hlas nižší, pak už prostě limit nesplňuje.

Poslední komentář je pro ty, kteří nechtějí volit menší zlo a volí „srdíčkem“ marginální strany a uskupení.

Uvědomte si, že život není ideální a v současné politice to není jeden Mirek Dušín vedle druhého. Pokud svůj hlas odevzdáte subjektu, který nepřekročí stanovenou hranici pro získání mandátu, pak Váš hlas bude rozpočítán a z větší části připadne 5demolici.

Ve skutečnosti hlas neúspěšným subjektům znamená, že místo volby dobra tak reálně dáte svůj hlas k dispozici nefalšovanému zlu … a bude nakonec použit proti Vám.

50 thoughts on “Okamžik poté

 1. Čtu si ty podmínky pro hlasování : Hlasovat může ten, kdo splňuje následující podmínky:
  – Lékař ani hygiena mu nenařídili izolaci
  Tak to můžeme těšit na volby v případě Kowid 24 nebo Kowid 25 ?! I já dostal neřízenou izolaci protože kolega v práci měl doma pozitivní maminku! Izolace trvala dokud mi neposlaly odněkud negativní test na HIV SARS Covid-19 ! Trvalo to čtyři dny!
  Jak to, že občanům může zakázat volit lékař nebo hygiena?
  Kdo tohle vymyslel a schválil je zločinec a nepřítel demokracie!
  Práva volby přece může být zbaven pouze zločinec odsouzený ke ztrátě občanských práv. Nikoliv občan nemocný, nemohoucí, ale svéprávný!

  1. A kdo to začal? Nebyl to jakýsi agent Bureš, který se dnes tváří jako opozice, ale který fakticky dotváří šestikoalici? Lidi mají krátkou paměť a na ty covidový zvěrstva, likvidaci hospod a předchozí zaklekávání firem už jaxi zapomněli…

   1. Re: PeS

    Musíte to brát tak, že oficiálně máte být starééj, blbééj a hnusnééj pes.
    A vy si namísto přípladného plnění Jedině Správné Doktríny dovolujete bez speciálního povolení nejen myslet, ale dokonce i pamatovat!
    To je z vaší strany vrchol drzosti.

  2. Kdyz nezvolite nebudou vam peceny holuby lita do huby a vsecko co si prejete a ihned nezavladne mir.
   A ruzovy andele nebudou poletovat a ptat se co si zadate, aby vam splnili.
   Vlady nezmeni svoji cinnost a nebude raj na zemi.
   Kdyz nezvolite, tak zlo zvitezi. Vseobecna zkaza , chudoba, nestesti valky a zadnej mir.
   Tak si vyberte dle Dvoraka..Zadny dobro a nebo nefalsovany zlo..

 2. Máme šanci, když budeme volit na jistou

  Jak Evropa hlasuje, zvedne se vlna populismu

  Pět měsíců před americkými volbami se očekává, že radikálně pravicové strany ve volbách do EU výrazně získají
  6. ČERVNA 2024 18:45 SEČ
  OD NICHOLASE VINOCURA
  BRUSEL – Na pokraji celokontinentálních voleb do Evropského parlamentu se zdá, že populistická pravicová hnutí narůstají způsoby, které by mohly mít hlasitý globální ohlas.
  Krajně pravicové strany v posledních dnech ukazují v průzkumech v zemích celé Evropské unie překvapivou sílu.
  Pokud se to promítne do velkých volebních zisků, jak se nyní zdá pravděpodobné, přineslo by to trapnou výtku dvěma nejvýznamnějším vůdcům na kontinentu: francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi a německému kancléři Olafovi Scholzovi, oba bojující s nevýraznými čísly průzkumů.
  https://www.politico.eu/article/europe-election-vote-populist-wave-alternative-for-germany-national-rally/

 3. Děkuji za rozbor variant.

  Osobně jsem kromě celkového výsledku jednotlivých kandidátek obzvláště zvědavý i na výsledné pořadí kandidátu v rámci koalic.

  Přiznávám, že si příliš neslibuji od změny poměrů mandátu koalice vs. opozice vs. alternativa, ale vkládám jisté naděje na změnu vnitrostátní situace do „škatule škatule hejbejte se“ na kandidátce SPOLU – pokud voliči ODS zaspí podobně jako při parlamentních volbách voliči Pirátů a nechají disciplinované tvrdé jádro svých partnerů (zejména spoléhám na desetiletími kolaborace se všemi režimi zocelené lidovce) aby si vykroužkovali své zdechliny na úkor rodinky vrecionovic, pak bych se opravdu těšil na nějaké otřesy uvnitř nejsilnější vládní strany a paniku před sněmovními volbami.

  A podobně, pokud by nějaká zcela nepravděpodobná jména typu připrchlíka Poleščuka přeskákala ve STANu Prázdnuši, která měla být hlavním magnetem, mohl by se Farský & spol. pokusit sesadit dosavadního capo di tutti capi nějakým STANu blízkým způsobem…

  No, asi to nedopadne, ale doufat snad ještě můžu.

  1. Halo je ted okolo komunistu, kteri vyzvali krouzkovat Krajcu na ctvrtem miste.
   To by mohli provest tzv. rakusanuv grif, kterym vyjeb@l s Piraty, svym koalicnim partnerem.
   Sledujeme, divame se.

   1. Děkuji za informaci, přiznávám, že kandidátku Stačilo jsem raději příliš nestudoval (vážne zvažuji, že jim to hodím – a ve svém věku už se držím prověřené zásady „kdo má rád klobásy a ctí zákony by nikdy neměl být u toho, když se připravují“).

    Je to místopředseda KSČM pro evropské záležitosti, skoro bych i řekl, že logická volba do EP. A ideální by asi bylo, kdyby se stal prvním náhradníkem a vystřídal pak Konečnou, pokud ta se tam dostane a za chvíli se rozhodne vrátit na domácí kolbiště do parlamentních voleb.

    Předpokládám, že nikdo, kdo kandiduje za Stačilo nepočítal s jistým ziskem mandátu (možná tak Konečná na špici, ale snad už je natolik protřelá, aby věděla, že stát se může cokoliv). Průzkumy jim předpovídají cca ta dvě křesla max, takže kdokoliv za jedničkou se snad spoléhal jen na kroužky od svých příznivců, které za sebou přitáhne (to by asi věděli Vidlákovi spoluspiklenci) – a snad nikdo nebude cítit zklamání či zradu, pokud se prostě ukáže, že někdo těch kroužků za sebou dotáhl více.

    Přál bych jim úspěch nikoliv kvůli EP, ale jako dobrý start pro volby do české sněmovny a snad i start k nějaké trvalejší konsolidaci české levice po těch letech zmaru a beznaděje, do které ji zavedl Šmarda s Petříčkem a jejich SOCDEM zombie. Ale to už bych chtěl asi moc 🙁

 4. Strana PRO zakončila volební kampaň v Brně na Moravském náměstí.
  Rajchl v závěru prohlásil, že budoucnost České republiky není v EU ale BRICS.
  Pokud dostanou víc jak 5%, ČT jej bude muset připustit do povolebních debat.
  Snad tam tyto prohlášení zopakuje, uvidíme…

  1. No tak to máme ale problém. Tedy ne my, ale Rajchl. Má to dovoleno od Vacka a posvěceno Drbohlavem?
   Z Východu totiž nikdy nepřišlo nic dobrého (© Vacek) a BRICS přichází – virbl, pozor, překvapení – zrovna odtud!

   Tady je něco špatně a něco hodně, ale opravdu hodně smrdí.

  1. K43
   Pokud by to tak dopadlo,tak by to byl nejhorší výsledek pro ČR.
   Jde z určitostí říci 18 poslanců by bylo pro válku.
   Jak už jsem psal,poslanci bývalého EHS nedovoli změny, na přijetí států soc tábora velice profitují.

 5. Těchto voleb se polovina voličů nezúčastní, protože chápe Evropský parlament jako žvanírnu, která o ničem nerozhoduje. Jen poskytuje tomuto divadlu jakýsi punc demokracie.
  A kdyby náhodou Fiala utrpěl masakr, tak jedna grupa v ODS jej sesadí a nahradí jeho grupu. Po našich Volbách vznikne vítězná koalice ANO+obrozenéODS.
  Nebo tady někdo očekává že se spojí Okamura s pozůstalými po Konečné? A přidají se Motoristé a povládnou v souladu se zbytky Pětikolky?

  1. Copak ANO, ale co Motoristé, Turek, nová hvězda klausoidních fans, co obchodník z deštěm, který se zalíbil svojí adorací devadesátkového bordelu VK staršímu tak, že mu věnuje čas plus zmínky v pořadu, v kterém vystupuje… Co ten neohrožený EU a NATO zastánce… Není mi jasné, čím si vcelku prázdná, o to více se naučenými frázemi ohánějící se figura okatě milující jednoduchý luxus zasluhuje tolik pozornosti …

 6. Poprvé od té doby co chodím k volám ( je mi skoro 60), nemám ve schránce volební lístky. Snad je to jenom náhoda. Jsem zvyklá si vše připravit předem, vybrat si. Lidé bydlící kolem mě nejsou příliš informování o opozičních seskupeních. Znají ty správné strany z televize a teď ani nemají možnost zjistit alternativy. Ve volební místnosti na to není čas a ani prostor.

  1. Při volbách do Evropského parlamentu mají všechny kandidující subjekty možnost využít vysílací prostor ve vysílání veřejnoprávních médií.
   Ohledně lístků – u nás je všichni 4 členové domácnosti měli ve schránkách jako obvykle, můžete se určitě dotázat na svém úřadě.

   1. Jako například v diskusi ČT, kde jeden subjekt má liberálně demokraticky tři zástupce, aby se moc ostatních nevešlo, že ?

 7. Kdo chce platit, volí B5

  Stát zkouší, co lidé strpí. Ministerstvo řeší mýtné i pro osobní auta
  Tomáš Volf
  Dnes 6. 6., 15:53
  Ministerstvo dopravy řeší, zda nerozšířit systém mýtných poplatků z nákladních aut i na ta osobní, případně jestli je nevztáhnout i na motocykly.
  Resort se sice dušuje, že nic takového neplánuje, ale současně tyto náměty předložil k připomínkám Hospodářské komoře ČR. Podle odborníka stát oťukává odpor veřejnosti a hledá, kde vybrat peníze navíc.
  Mýtné na dálnicích platí řidiči osobních aut například v Chorvatsku, Francii, Itálii, v Polsku nebo Portugalsku. A v řadě dalších zemích Evropy se vybírá na vybraných úsecích dálnic, za mosty či tunely.
  V Česku by taková změna pro řidiče, kteří jezdí často, znamenala, že si proti současnému systému dálniční známky o dost připlatí. Že se to nestane, si nemůžeme být úplně jistí.
  Více než šedesátistránkový dokument ministerstva dopravy popisuje stav zpoplatnění pozemních komunikací v Česku a „odpovídá na možné otázky“, …

  …. Podle něj má být hlavní změnou zavedení mýta pro kamiony i na silnicích II. a III. třídy a místní rychlostní komunikace. Přesně ale neodpověděl na otázku, proč ministerstvo vůbec zahajuje debatu o tak zásadních změnách, když nic takového nechce……
  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-stat-zkousi-co-lide-strpi-ministerstvo-resi-mytne-i-pro-osobni-auta-40475181

   1. Malá noticka: upadá návštěva hostinců, snad (cena) aby návštěvníci nepobuřovali a aby nenadávali na Signalistu, tak ve vedlejší dědině na chalupě (okr. Třebíč) v místním hostinci zavedli pravidlo, kdo si dá dvě sklenice piva, tak to třetí má za 1,00 kaček.
    Obrázek :
    https://www.facebook.com/photo/?fbid=8558067754219632&__cft__%5B0%5D=AZX7cq9akR3mDfUmIYJpCdNqMyyShMRN6cooxmHeU4xW9qrloxIHs8pBycy4aTG0xiKOfiGAj89iLaeaSC92pw02aWlz7fFjeezQwXfXnfYvdirWci-SzH16ASfXcs84N1iuH7jHQ4QhaLTSDDVwXJL0y_zrHnwoQNpX0Ud_IIb_pwdXgZhMl48v8OmroTai-D8lEtwxBo3GPazufzUTB8ULtf06FQgHzrKoK7hU0oQxbrrLJhLyGXm-OGd75aFwY8k&__tn__=H-y-R

    1. berkowitz napsal:
     6 června, 2024 (17:51)

     Škoda, že to mám tak daleko

     První nástřel.
     Protože ceny v restauracích jsou různé, je to v cenách superhyper marketů.
     Pivo cca 5% alkoholu.
     1 lt 1000ml piva ……. 50 ml 100% alk. …. tj cca 100 ml konz. alkoholu …tj cca 30 Kč …
     tj. 300 Kč za 1 lt komz. alkoholu

     1 lt levného konzumního alkoholu lze zakoupit za cca 200Kč.

     1. Pane Josefe.
      Jak jsem na chalupě, tak mám ve sklepě baterii lahvových piv. Proč? Ještě nedávno byly na dědině 3 hospody a dnes už ani jedna. Jelikož je mi lenivost vrozená, tak se mi nechce jít na „točené“ do vedlejší dědiny půl hodiny přes les, ještě by mne v tom lese mohla přepadnout nějaká hárající osoba druhého pohlaví.

      1. Proč jen hárající osoba druhého pohlaví ? Jak se kdysi říkalo: „Co to šustí, co to chrastí ? Vylézají pederasti. Znásilnili za lesem, tajemníka SSM.“

       Dávejte na sebe dvojnásobný pozor. Je nová doba.

       1. Já to znám trochu jinak. Ale jen o malinko. Co to šustí, co to chrastí? Z křoví lezou pederasti. Zásilnili za lesem tajemníka SSM.

      2. berkowitz napsal:
       6 června, 2024 (18:22)

       Omlouvám se, nechtěl jsem nikoho odrazovat od návštěv hospod

       U nás jsem chodil na Dispečink, nebo do Parlamentu.
       Jenom jsem chtěl prvním nástřelem vyvrátit dojem nízkého zdanění piva.
       Srovnával jsem, možná nepřesně zdanění konzumace alkoholu.
       Tvrdý alkohol vyšel levněji, přitom je asi škodlivější, ale Stanjura potřebuje love.

       …..Když pominu to, že to považuji za správné, je faktem, že se nám propadá státní rozpočet. A jestli nechceme mít další propady v rozpočtu, nemůžeme to nechat bujet……
       https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-pivo-za-hodne-penez-varovani-na-lahvich-experti-navrhuji-jak-omezit-piti-253202

       1. Josef původní napsal:6 června, 2024 (21:28)

        Všechno ostatní jsou jenom kecy

        Chtějí snížit spotřebu alkoholu, ale jedou po iontovém nápoji, pivu.
        https://www.kulturistika.com/magazin/vyziva/je-pivo-dobrym-zdrojem-vitaminu-a-funguje-jako-iontak
        Špiritus jim nevadí

        …..Akční plán politiky v oblasti závislostí. Teď proto vzniká soubor opatření, který má za cíl snížit spotřebu alkoholu.
        Materiál připravuje tým expertů a politiků. Možné změny se dotýkají vyššího zdanění alkoholu –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ a tím jeho zdražení –, omezení reklamy nebo třeba přísnějších postihů obchodníků, kteří při prodeji nerespektují hranici 18 let……

        Tři piva musejí stát „balík“. To jsou návrhy, jak omezit pití

        To musel elektrikář moc přemýšlet.

        1. Zdražení alkeholu = nižší spotřeba = nižší výběr spotřební daně.
         Tak jednoduché to je.
         Lidi si to budou pálit doma v papiňáku, jen třeba rozpuštěný cukr s kvasnicema. Nebo zkvašený chleba.
         Nebo chlastat přímo tu „kvašku“.
         Poučíme se u bratrů Slováků, jak se dělá „lavórovica“.
         Kdysi mi na nějakém mezinárodním setkání nabídli „repovicu“.
         Smrdělo to jako hovna (a možná i tak chutnalo, nejsem znalec exkrementů), říkali jsme tomu „hovnovica“.
         Ale palici si s tím člověk mohl vylít…☺

        2. To jsou návrhy, to fakt není z tohoto světa. V normální společnosti ( v té s mozky nevymytými pohyblivými obrázky z mobilů a všech těch obrazovek), by něco podobného bylo nejen odejito, ale vůbec by se na veřejnosti neukázalo. A dělalo by to něco užitečného – třeba zapojovalo rozvaděče.

  1. Rajská hudba pro českého libtardího voliče – jasný důkaz, že všichni ti před nimi to dělali špatně, a jejich chyby musí charakterní Demolice napravit. Pro něho neexistuje dno ani položka, jenž nejde překonat novou metou… I na to dýchání „zcela demokraticky“ dojde …
   Máme přesně to, co si zasloužíme …

 8. „Demokracie je ale o tom, že vládne většina … a většina se pozná právě po volbách.“

  Lidi, přestaňme si konečně nalhávat podobné věci. Tzv. demokracie je pouze vyprázdněný pojem, nálepka či reklamní poutač, který slouží čistě k legitimizaci a legalizaci systéme, v němž reálně žijeme. Ten nemá s demokracií nic společného, protože jde o dokonale propracovaný systém, v němž vládnou nikým nevolené globální „elity“. A největší oporou pro ně v současné představují nejrůznější politické neziskové organizace, které v mnohém připomínají středověké církevní řády s jejich neuvěřitelným fanatismem a náboženskou hysterií (takový ČvT značně připomíná jezuity).

  Pokud nastane autorem uváděná varianta číslo tři, připravme se na jediné. Vláda extrémně urychlí všechny procesy vedoucí k odstranění opozice a uchopení moci pro své chlebodárce na ony legendární věčné časy. Plus se pokusí urychlit všechny procesy vedoucí k decimaci tohoto státu a národa.

  Rozhodně pojďme k volbám, ale ve všech třech autorem zmíněných variantách se připravme na existenční boj o naši holou existenci. Vůbec netušíme, co tahle vlastizrádná vláda za našimi zády všechno chystá a už i stihla zrealizovat.

  1. Trefa, tdx… Vládnou psychopati, deprivanti, devianti, úchylové, gauneři, etc.díky globálním elitám – i když možná globální elity řídí kola dějin právě díky oněm prve zmíněným . Jedno s druhým souvisí, realita denně zavaluje zcela vymyškovaný elektorát mnoha důkazy – bohužel MARNĚ.
   Naprostá ztráta pudu sebezáchovy, či vrcholné stadium plebejského lokajství, snahy se ztotožnit s gaunerskou, arogantní, jimi samými volenou „jelitou“ až na hranici sebeobětování, popřípadě další nedůležité diagnózy jsou nepodstatné.
   Skutečně jde o přežití, přesně o to, a o nic míň …

   1. Bez místních mluvících hlav, koupených za výhody na úkor vlastního lidu, by shora neprosadili nic. Prostě vůbec nic.
    Ale, že se vždy najde dost jedinců, kteří se nechají takto zkorumpovat (a malá množina jim podobných Flexibilů věří, že se i jim podaří zadarmo – za opuštěné „vyšší principy mravní“, si ukousnout z koláče, který ale pekli jiní). Pokud se nenajdou místní všehoschopní, může si matrix ty svoje šmakulády konzumovat akorát on sám.

  2. Máte pravdu jak vy, tak i Minorita. Děsím se budoucnosti. Je to přesně naopak, než bylo r.1989, kdy si lidé říkali, že to stálo za starou belu a teď to bude jen lepší. A ono zpočátku (alespoň pro část občanů) skutečně bylo.

   No jo, no. Hodím to Machovi spolu s SPD, kteří mi svým spojením, na rozdíl od větší části diskutujících zde udělali radost, ale výsledek bude jen plivanec do Atlantského oceánu.

 9. Den po té – přiléhavý nadpis evokující stejnojmenný film o dni po nukleární katastrofě.
  Jinými slovy, kdo nepůjde volit nebo nevolí „na jistotu“ jde nukleární hrozbě hodně naproti.
  ČR není připravena ani v nejmenším, přeživší by záviděli tem co se odpaří.
  The END.

  1. Jan z Polovidlákova napsal:
   6 června, 2024 (13:48)

   To platí i pro ty, co si myslí, že jsou na Jižní Moravě za bukem.
   ….. Útoky amerického letectva měly být zasazeny s použitím jaderných pum o síle 1,7 až devět megatun. Americké velení tehdy požadovalo i nálože o síle 60 megatun, které chtělo použít s cílem zastrašení a v případě náhlého sovětského útoku.

   Nálož o síle jedné megatuny má sedmdesátinásobnou ničivou sílu ve srovnání s bombou svrženou v roce 1945 na japonskou Hirošimu…..
   https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-usa-odtajnily-cile-jaderneho-bombardovani-praha-mela-poradove-cislo-61-336259

   ……Rádius celkového zničení byl asi 1,6 kilometru s následným požárem v okruhu 11 km².
   Američané odhadovali, že 12 km² města bude zničeno. Japonské úřady určily, že 69 % budov bylo zničeno a dalších 6-7 % poškozeno.
   70 000–80 000 lidí, z nichž 20 000 byli vojáci a 20 000 korejští dělníci, neboli 30 % populace Hirošimy, bylo zabito okamžitě, dalších 70 000 podlehlo svým zraněním. Přes 90 % doktorů a 93 % zdravotních sestřiček v Hirošimě bylo zabito, nebo zraněno – většina žila v centrální oblasti, která utrpěla největší škody…..
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Atomov%C3%A9_bombardov%C3%A1n%C3%AD_Hiro%C5%A1imy_a_Nagasaki
   Příspěvek je třeba chápat jako metaforické vyjádření.

 10. Dovolím si ještě jednou připomenout situaci z roku 2004, kdy tehdy vládnoucí ČSSD získala jen dvě křesla a tehdejší premiér Špidla odstoupil z funkce předsedy vlády.

  Dokáže tohle dnešní premiér?

  1. Však pan Dvořák to tam píše: „Tento výsledek by pak znamenal velké znejistění šílenců jak ve vedení ČR, tak ve vedení EU.“

   Ve vládě se to znejistí, ODSka kopne Péťu do prdele… tradiční záchranný manévr „předčasné volby“, novovláda ANO + ODS.

   1. Kopnutí Herr Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. Nutt. do prdele nic neřeší neboť stádo nutellů za jeho zády prostě vygeneruje dalšího z pozadí. Jetřebí kopnout do prdele celou ODS. Po 30+ letech je snad dostatečně jasné o jakou sebranku jde, nebo ještě někdo tápe???

    1. no… kolik jich ještě tápe uvidíme v neděli. Já si moc iluze nedělám – co tak poslouchám kolem sebe, tak „ODS“ nic špatně nedělá… to Filaja

     1. Výmluvné, a podobných „osvobozujících“ hlubokých mouder je něúrekom. Popravdě si toto stádo zaslouží náraz, velmi tvrdý náraz, bohužel se s nimi svezeme, a jejich indoktrinace je tak hluboká, že ani vraždění neviňátek členy Demolice v přímém přenosu, by na jejich přesvědčení nic nezměnilo – jde o ztracené celé populační ročníky.
      A právě generační změna elektorátu, a fanatické působení tzv.demokratických partají plodí dnešní stav …
      Cesta ven, normální cesta ven, asi už ve stávajícĥ poměrech není možná, tudíž směle vpřed k znovuprožití minulosti …

    2. Tápe minimálně cca 40%plebsu ( jejich původní volič často rotuje mezi „hodnotově podobnými“, a po čase se vrací, navíc má spoustu tichých sympatizantů, a v určitých kruzích, sociálních bublinách, jsou dominantní volbou ), opakovaně, a vůbec nechápou, naopak za plného vědomí tu sebranku ochotně a usilovně podporují – devadesátky, obrovský finanční mejdan bez zodpovědnosti a nutnosti platit závazky, majetek se doslova válel na chodníku a bylo ouplně fuk, jak kdokoliv nabyl finance nebo nemovitosti … Už se to opakovat nebude, ale symbol a záruka, že rabovat je neustále co, že existuje pol.síla umožňující repeté tehdejších poměrů včetně zajištění beztrestnosti , že se sice změnila kvůli ovcím rétorika, ale fundament je nedotčen.
     A jako v devadesátých má podobně smýšlející echt demokrat možnost zvolit gaunery stejného kalibru, oblékající malinko jiné dresy, ovšem ze společné šatny.
     Nutno poznamenat, že mentální, morální a hodnotová úroveň českého voličstva je tristní tak vážným způsobem, že se nebudeme moci divit otázkám zahraničních nejen mocných, jímž lezou místní šašci do rektu: zda vlastně takto neukotvený, podlý, každé zrady schopný, hladový, neživotaschopný, lokajský plebs má nárok na existenci …
     Odpovědí na Vámi položenou otázku je Pávek na Hradě, Novotný v Řeporyjích, MPA v čele parlamentu, Vystrčil v čele Senátu, Fiala v čele vlády, Koudelka v čele BIS, Rychetský a Baxa v čele ÚS …
     Skutečně ještě chováte nějaké naděje v otázce „kvality“ elektorátu ?

  2. Nejde o to, jestli to dokáže, nebo ne, jde o to, jestli ho k tomu ODS donutí a kdy. Protože parlamentní volby se blíží a ve vhodnou chvíli bude třeba Fialu vyměnit a provést „poučení z krizového vývoje“, aby „obrozené ODS“ ti užiteční idioti, pardon, kmenoví voliči, zase vhodili svůj hlas…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *