22 června, 2024

Korejská odpadková válka

V Koreji na plné pecky běží odpadková válka.

Nový vynález, nový stupeň zápolení. Po válce kyji, oštěpy, luky a šípy, puškami, děly, kulomety, tanky, letadly i jadernou bombou postupujeme na nový level.

A tak po válce studené, informační a hybridní teď obě Koreje zásobují protivníka odpadky.

Začali aktivisté z jižní Koreje. Vezmou velký balonek, naplní heliem, pod něj zavěsí pytlíček s nákladem, vyčkají správného povětří a pošlou ho vzduchem do severní Koreje. Do pytlíčku dávají letáky ostouzející Kima a chválící liberální demokracii, USB se západní muzikou a filmy i lesklé časopisy s lechtivými snímky opulentních jídel, lákavé zábavy a odhalených svlečen. Baví se tím několikrát měsíčně, vždycky při správném větru.

Po několika takových provokacích Kim odpověděl – Vy nám posíláte odpad, taky Vám budeme posílat odpad. Teď tedy při vhodném povětří létají balony také ze severu na jih. Jsou větší, je jich víc a nesou skutečný odpad – vajgly, špinavé plastové nádobí, zbytky jídla, občas i exkrementy. Už více než tisíc severních balonů, tuny nechutného odpadu.

Jihokorejská policie úpěnlivě varuje v TV, v médiích a na internetu, aby obyvatelé žádnou takovou zásilku neotvírali, nedotýkali se jí, pečlivě dohlíželi na děti, a aby dopad okamžitě nahlásili na policii.

Hned přijede speciální zásahová jednotka s protichemickým vybavením a obleky, pytel i s balonem sebere do speciálního kontejneru, místo dopadu pečlivě desinfikuje a ohradí a uvolní ho teprve po prozkoumání obsahu spadlého pytle. Vláda Jižní Koreje se totiž obává, že by jednou mohly přiletět nejenom hnůj a vajgly, ale třeba také nějaké nakažlivé breberky a vyvolat epidemii.

Kim dal jasně najevo, že dokud neskončí posílání balonků z jihu na sever, budou létat odpadky také opačným směrem. Ale jihokorejská vláda nechce (nebo nedovede) zastavit počínání aktivistů, kteří chtějí tímto způsobem šířit celosvětové dobro a krásu na sever.

Protože máme svobodu a demokracii, vole.

24 thoughts on “Korejská odpadková válka

 1. Alefe/Vidláku, můj včerejší příspěvek spadl do „schvalování“, můžete ho prosím vysvobodit? (omylem jsem vložila tři linky… nebo možná 4?).
  Díky.

 2. https://t.me/neCT24/57188

  Do Severní Koreje přiletěly odvetné balóny s dolary a USB flash disky s K-popem

  „Balónové války“ pokračují: v reakci na „zásilky“ ze Severní Koreje s tunami odpadků a exkrementů se Jižní Korea rozhodla poslat sousedovi svou „chytrou“ propagandu. Skupina severokorejských přeběhlíků nazvaná Hnutí za svobodnou Severní Koreu uvedla, že vypustila do KLDR deset balónů, do nichž vložila 200 tisíc letáků s kritikou režimu Kim Čong-una.

  Kromě toho aktivisté „naplnili“ balony dolarovými bankovkami a také USB flash disky s populární hudbou K-pop a jihokorejskými seriály.

  V Severní Koreji může být za sledování „nepřátelských“ filmů, seriálů a hudebních videí udělen vážný trest. V lednu 2024 byli podle tohoto paragrafu odsouzeni k 12 letům vězení dva šestnáctiletí školáci, uvedla BBC.

  1. Začali aktivisté z jižní Koreje. Vezmou velký balonek,
   v reakci na „zásilky“ ze Severní Koreje
   slepice nebo vejce?
   nechte mě hádat ..

 3. Balónky létali celkem běžně přes hranice na Tachovsku celé 80′. Obsah obvykle týkající se navrácení majetků a volání po odvetě. Stran Kima; Pořád lepší než „dar profesora Lasera“ (Miloš Kopecký ve filmu Adéla ještě nevečeřela).

   1. Ano, přesně tak. A komisař Ledvina měl dar přítele Messera. Bylo tam hezky demonstrováno, jak spolehlivé a účinné mohou být ty nejjednodušší zbraně.

   1. Je o symetrické odpovědi. Na exkrement odpovídají exkrementem. Ovšem jsou i tací a zřejmě mezi ně patříte, kteří by odpovídali chlebem.

     1. Ne, vynalezl to islamsky ucenec Ali Ibn Al Kundumi….
      Ten anglicky doktor to jenom zdokonalil, kdyz to strevo vyndal z ovce a ususil.

 4. Pardon……ale já si smíchy poprskala klávesnici 😀 Ne že bych byla nadšená, kdyby mi na hlavu spadl balonek s vajglama a hovnama – ale taková válka lepší, než ustřelelný nohy a čelisti.

  1. To su zvedava, kdy na ty aktivisty dopadne vztek spoluobcanu.
   To se Kimovi povedlo. Ja bych taky posilala informacni balonky… popsat, jak to na Zapade upada.

   1. Mistni kolem hranice jsou na aktivisty dost nasr***. Kimova odpoved jim totiz obcas spadne na zahradku. Ale nejvic maji obavu, ze se obnovi tlampacova valka, tehdy jeste starsi Kimove meli na hranicich namontovane tlampace a vysilali do jizni Koreje na vysoke decibely propagandisticka hesla a svoje tlampace mela i jizni Korea a mistni to museli poslouchat nekolikrat denne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *