19 června, 2024

Vidlácká revoluce

Vidlácká revoluce se rozjíždí. V Bruselu jsou z toho pěkně v Bruseli. Zemědělci stojí před budovou europarlamentu i před vládními budovami. Všude je cítit hnůj i kouř z hořících pneumatik. Statečnější europoslanci diskutují s traktoristy a vysvětlují jim, že oni za nic nemohou. Vidláci se ušklíbají… dobře vědí, jak který poslanec hlasoval a dost hlasitě jim to dávají najevo. Zbabělejší Zdechovští už zalezli. Policie to jistí z dálky. Jsou na straně protestujících.

Vy, co jste před rokem stáli na Václaváku a poslouchali řečníky z pódia, čekali byste, že Evropa bude zakrátko vypadat takhle?

Macron jde natvrdo proti Leyenové. Ve Francii je totiž také pěkné horko. V Německu se ukázalo, že protesty proti AfD financovala vládní věrchuška a všechna obvinění z nacismu byla od začátku do konce vylhaná. Liberální taktika je jasná – Vymlčet, odvést pozornost jinam, mediálně onálepkovat, pokusit se mezi protestující vrazit klín, obvinit jejich lídry… Nic nového pod sluncem. Manželé Kunštekovi ostošest překládají články ze zahraničí, které se budou objevovat na Litterate.

Mimochodem… děje se přesný opak, než můžeme slyšet často z našich diskusí. Velmi často se tam objevuje názor, že nejprve musíme padnout na hubu a pak se lidi probudí. Ne, nemusíme. Protože když národ padne „na hubu“ tak to bude především obličej důchodců, samoživitelek a všech dalších sociálních skupin, které se nemohou bránit. Zatřeste světem a běžte se podívat, koho to zavalilo. Vždycky ty nejzranitelnější.

Ještě jsme na hubu nepadli, ale vláda už obírá důchodce, škrtla slevu na manželku a zvýšila především ty daně, které pocítí ti dole. Pak seškrtala dotace zemědělcům, naprosto nic nedělá se stopadesátiprocentními maržemi v hytlermarketech, ale zato ještě přispívá energobaronům na zastropování cen energií. Jak myslíte, že bude vypadat, až bude hůř? Kam myslíte, že budou směřovat další konsolidační balíčky? Z kterých kapes se budou platit škody, které liberálové dělají?

Vždycky z našich peněz. Vždycky.

Když „to tady padne na hubu,“ tak to bude naše huba. My budeme rýt držkou v zemi. Je v našem zájmu, abychom národ probudili dřív, než to nastane. Když se topíte, chytáte se jakýchkoliv stébel. Všichni víme, jak si padnutí na hubu vyřešili za Velké hospodářské krize v Německu… Já nechci čekat, až to tu všechno zkrachuje. Nehodlám pojídat popcorn na gauči a dívat se na soumrak dějin. Jsou to moje dějiny. Nehodlám mít radost z požáru, který nám hrozí. Nechci, abychom přišli k přerozdělenému stolu až jako poslední. Nechci čekat, až bude národ probouzet bída. To je totiž to nejhorší probuzení. Kocovina navíc není dobrým rádcem.

Stejně tak nechtějí čekat Vidláci všude okolo. Nechtějí, aby nejprve byla bída, protože to bude především jejich bída. Chtějí to zkusit opravit. Nechtějí, aby vlak vykolejil, ale aby zpomalil a přejel na jinou kolej. Je to nejspíš poslední šance. Proto jsou traktory na náměstích a ne na poli. Proto stávkují železničáři, proto jsou blokovány hraniční přechody. Gulliver se vzepjal a zkouší přetrhnout ty provázky, které ho poutají a dusí. Všude v Evropě.

Stále více vypadá, že se to podaří.

Blyštivý Péťa už nemá od koho přijímat jasné signály. Ani samotná Leyenová nemá na svého mopslíka čas. Obzvlášť po včerejšku. Intervujci mlčí, až z nich lije pot. Jak to udělat, aby záběry z Brusele zabraly méně času ve zprávách než Agáta Hanychová? Jak to udělat, aby se diváci raději nic nedozvěděli? A kdyby to náhodou blbě dopadlo, jak to udělat, aby za nic nemohli? Jestlipak si už připravují proslovy, jak strašně trpěli pod současnou liberální úderkou, ale ve skrytu tomuto národu fandili?

Bojujme!

Bojujme za národ, bojujme za svoje děti, i když nás nechápou. Bojujme za svojí zemi, která je tak krásná, že naše hymna je o kvetoucích kytičkách, místo aby burcovala ke slávě. Bojujme za naši půdu, za naše potraviny, za soběstačnost alespoň v tom základním. Bojujme za ohled k našim seniorům, kteří vybudovali všechny ty elektrárny i přehrady a teď se musejí dívat, jak vyhasínají vysoké pece. Bojujme za dědictví po našich předcích, bojujme, aby se vláda věcí našich vrátila do českých rukou. Bojujme, abychom se jednou mohli sami na sebe podívat do zrcadla a říci, že jsme se na to nevykašlali.

Už brzy… ještě pár dní…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

400 thoughts on “Vidlácká revoluce

 1. To už by jeden fakt blil (omlouvám se) Včera tatíček poplakával na Primě, že spinkal jenom tři hodiny a je šíleně vyčerpaný. Slíbil také že dnes systém pro online přihlášky na střední školy bude funkční. Neví náhodou někdo, jestli opravdu fachčí? A kolik takových synků, dcerušek, kamarádů………..je a neprovalí se to do médií? https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-nezletily-syn-reditele-dostal-80-tisic-za-praci-pro-cermat-245045#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest242_shorts_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 2. Všem nadšeným příznivcům R-U2 chci připomenout, že v Rakousku žije kolem 300 000 Turků. Oficiální údaj zní 269,800 v roce 2018. Lze ale také nalézt údaj 360 – 400 000 z roku 2010, což je téměř třikrát tolik, než kolik jich mělo být v roce 2001. Já jen aby byl obrázek úplný.

 3. https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ano-od-zacatku-stoji-na-strane-ukrajiny-a-podporuje-ji-babise-nadzvedlo-zarazeni-mezi-bakterie-ruskeho-sveta-40459474#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest242_shorts_varDD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Zelený ukrajinský prst namočený v krvi ukazuje , kdo je nepřítelem Ukrajiny a kdo stojí na straně Ruska. Trochu mě to připomíná středověk, kdy se vápnem maloval kříž na vrata kde řádí černá smrt.
  Nejvíce však překvapuje kvikot ANO, včetně Babiše, který neumí na rovinu říci, že nepatří ani na Ruskou a ani na Ukrajinskou stranu. Je to srab i celá ANO.

  1. Jak nepatří na Ukrajinskou stranu, ANO podpořilo zatím veškeré úkony ve prospěch Ukrajiny (ale už ne tolik ve prospěch semletých mobilizovanců). Tudíž ANO zcela patří na stranu Ukrajiny. Kecy Schillerové o míru jsou pouze divadlo do televize pro idioty, kteří jim to hodí a budou čumět jak kráva na bednu, že se nic nezmění ani když budou vládnout zmrdi z ANO namísto zmrdů od Fialy.

   1. Babiš to řekl jasně….
    ANO je B tým Pětikoalice.

    Jestliže nedojde k zásadní změně, která by změnila mé preference, nebudu volit „menší zlo“. Budu volit SPD. I kdybych měl tratit na ČEZu. Do hrobu si to nevezmu, snažím se vidět a jednat za svůj životní horizont.

 4. …Samostatný samosprávný odborový svaz jednotlivých zemědělců „Solidarita“ na zasedání prezidia svazu dne 31. ledna 2024 jednomyslně přijal usnesení o vyhlášení generální stávky zemědělců v celé republice.

  Stávka bude zahájena blokádou všech hraničních přechodů mezi Polskem a Ukrajinou spolu se zátarasy a dálnicemi v jednotlivých vojvodstvích 9. února 2024 v 10:00.

  Naše trpělivost došla . Postoj Bruselu z posledního lednového dne roku 2024 je pro celou naši zemědělskou komunitu nepřijatelný.

  Pasivita polských úřadů a prohlášení o spolupráci s Evropskou komisí a prohlášení o respektování všech rozhodnutí Evropské komise ohledně dovozu zemědělských produktů a potravinářských produktů z Ukrajiny nám navíc nedávají jinou možnost než vyhlásit generální stávku.

  Neexistuje žádný souhlas s prováděním „Evropské zelené dohody“, strategie EU „z farmy na vidličku“ a Společné zemědělské politiky Evropské unie v navrhované podobě. Polská vláda musí mít jasný plán zemědělské výroby, ziskovosti výroby, rekonstrukce polského zpracování a polského obchodu. Budeme o to bojovat až do konce. Polské rodinné farmy jsou základem potravinové bezpečnosti země. Zdravé polské potraviny vyrobené polskými farmáři jsou základem výživy a zdraví občanů Polské republiky. Prezidium NSZZ RI „Solidarita“ apeluje na SOLIDARITA celé zemědělské komunity…..

  https://myslpolska.info/2024/02/02/blokada-wszystkich-przejsc-granicznych-z-ukraina/

 5. Potvrzeno!

  Fico: Ukrajinskú pôdu skúpili Američania, ako premiér začnem štandardizáciu vzťahov s Ruskom

  „Ukrajinskú pôdu skúpili Američania“

  Predošlé vyjadrenia premiéra boli široko medializované. No v rozhovore zazneli aj také, ktoré medializované neboli. „Začíname si šepkať v EÚ, kto sa stal vlastníkom ukrajinskej pôdy. Obrovský podiel pôdy sa dostal do rúk zahraničných vlastníkov. USA a arabských krajín,“ upozornil Fico. Podľa neho vzniká otázka, že či po prípadnom vstupe Ukrajiny do EÚ budeme prostredníctvom spoločnej poľnohospodáskej politiky Únie podporovať týchto zahraničných vlastníkov, čo považuje za problém.
  https://ereport.sk/ukrajinsku-podu-skupili-americania/

  1. Ano, je zcela evidentní, že vojenská podpora UA není kvůli Ukrajincům, ale čistě kvůli něčím osobním majetkům a ziskům. Až do posledního Ukrajince.

   1. A co teda s těmi nácky?
    Nechat je být, nechat to růst, vymlátit je do posledního, nebo jak to vidíte Vy?
    Takto to evidentně dál nešlo, jak bylo vidět při tzv. ATO.
    Oni taky nejsou úplní tupci.
    Muselo jim docházet, že kurvit životy jiným, nejde donekonečna.

    1. Myslel jsem důvody západní podpory. Je nutné především přeřezat veškeré penězovody a systémově zamezit dalšímu bujení prozápadního vměšování. Ideální by třeba bylo, kdyby dolar neměl na východě prakticky žádnou využitelnou hodnotu a nešlo by s ním běžně platit, to stejné třeba euro, a západ by neměl možnost nekontrolovaně získat větší množství některé z východních měn tak, aby ji bylo možné používat k financování nějaké podvratné činnosti.

    2. Co som niekde citala, tak značná časť naci už to má za sebou. Odhadovali, ze 50% je po smrti, 20% tazko ranena, 10% prežíva v polícii a zvyšku bezpečnostných síl a 20% ma ešte budúcnosť nejasnu

  1. Evidentně budou oba akcionáři amerických zbrojovek. Nechce se mi to dohledávat, ale Švédsko asi dvě procenta HDP na armádu nevydává. Po vstupu do NATO by ale podobný závazek jistě rychle přijalo. Prý obrana a bezpečnost (čti další prachy do bezedné díry zvané USA na sanaci jejich zadluženosti).

   1. Plus likvidace konkurenčního zbrojního průmyslu ve Švédsku, zajistit že už nikdo nebude otravovat s Grippeny. A říká se, že veřejné mínění ve Švédsku vůči NATO otáčí, tak je třeba spěchat.

 6. S článkem souhlas. Kdo chce zapalovat musí sám hořet. Podle zdejší diskuse někteří jen doutnají.

  1. To „doutnání“ také tak vidím.
   Akce zemědělců může otřást systémem pouze pokud se do něj zapojí i nezemědělská veřejnost, což je 96 % obyvatelstva.
   Pokud zůstanou zemědělci jako kůl v plotě, tak prohrajeme všichni.
   Takže za mě, jakmile dojde v Brně k protestům se zemědělskou technikou, já tam budu s nimi i za cenu omezení dalších aktivit. Českou vlajku do ruky a do batohu jídlo a pití pro chlapy na traktorech.
   A se mnou tam budou určitě i kolegové z našich pátečních svícení proti válce.
   Pokud nezvedneme zadky, nic se nezmění.

   1. Tak ono by stačilo,kdyby se k zemědělcům připojili i lidé kteří něco produkují nebo generují nějakou užitečnou službu. Představte si jak by to v republice vypadalo po protestech řidičů hovnocuců, popelářů, rasů, funebráků, metařů, atd. Spojuje nás naše otroctví.

    1. Kdyby někde stávkovali – protestovali ti popeláři, tak dejte vědět.
     To bych si nenechal ujít : Například Brno a týden nevyvezený odpad.
     Ideálně při nějakých svátcích obžerství.
     Vidím to o Vánocích, u těch panelákových „kontejnmentů“, jak to tam vypadá po Štědrém dnu a obou vánočních svátcích.

     1. Ale prosím vás… neviděl jste fotky z Chánova?
      Vy naděláte.

      Na tomto místě bych si dovolil připomenout Karla Plíhala a jeho mistrovskou poetiku:
      Vždyť i lidé krev si pijí
      a koneckonců žijí
      a svět je stále krásnější…!

      Jako by to psal o dnešku.

      1. I viděl jsem – třeba tu proluku mezi baráky, zasypanou do výše horních hran oken 1.patra.
       Nicméně, tu lokalitu pokládám za naprostý extrém, ve všem.

   2. Řezníček z Brna.
    Většímu půdy obhospodařují Z D,tak jsem zvědaví, jestli dají pokyn k protestům a vyjetí traktorů, třeba do toho Brna.Také bych tak viděl,protestovat na vice místech a ne jen v Praze.

   3. Mně už nějaký ten pátek taky doutná, ale koudel u řiti.
    Hasím to, jak se dá. Jenže čím dál míň účinněji..a sere mě to, protože tady su doma.

  1. Ten Nádvorník, to je pěkný debílek. To se hned tak nevidí. Tohle je příklad současných nácíčků. Už ten jeho ksicht je křivácký, až se člověku navaluje.

   1. Je nutné jim sebrat a totálně zlikvidovat všechny ty vyprázdněné ideologické pojmy, kterými operují a tváří se při tom, že jim to dodává legitimitu a legalitu.

  2. Klobouk dolů nad trpělivostí pana Skalického. Ukazuje se, že k diskusi je třeba dvou stran s alespoň zhruba stejnou intelektuální úrovní.

  3. Vynikající pan Skalický. Bojovně se zastal pana Kratochvíla a s TOP09 si vytřel vše co se dalo. Skvělé bylo, že se přidali i další zastupitelé.

   TOP09 spadla do propadlišti dějin.

   TO video mně udělalo radost. Záblesk v tunelu zmaru.

  1. Celý ten článek stojí za to…
   https://www.michalapetr.com/map-1901-vcerejsi-varovani-kyjevske-branne-moci-vsem-politikum-konec-valky-na-ukrajine-bude-znamenat-okamzita-vnitro-ukrajinska-jatka-ani-primeri-neprichazi-v-uvahu/

   https://www.michalapetr.com/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-02_01-51-09.jpg
   „Různá doba – Stejný nepřítel – příspěvek Eugena Karase, kanál Telegram, květen 2023. Zástupce velitele 14. pluku úderných dronů Eugen Karas je jasný nacista!“

 7. fakt by ma zaujimalo preco sem chodite komentovat, ked je to take zbytocne. Ved ak by to bolo tak ako pisete, vase navstevy su minanim pracovneho casu, urcite su ine weby, kde by ste boli uzitocnejsi….ved tu to podla Vas nema zmysel

 8. Sice nepravděpodobný, ale také možný scénář. Řekněme, že třeba má vláda za úkol české malé zemědělce likvidovat. A co když je tedy nechá ať si demonstrují jak chtějí, bez jakýchkoliv omezení, bez jakýchkoliv zásahů policie? Pouze evidovat SPZ (nejen na traktorech) a způsobenou škodu. Pokutovat každý den.
  Jak asi bude reagovat většina Pražáků a Brňáků tak po týdnu, po dvou? Jak vysoké ztráty si naúčtují majitelé firmiček a marketů?
  A až to sami ukončí, tak jim začnou chodit domů pokuty a obsílky všeho druhu, možná i krácení dotací použitých na odstranění škod…

  1. Pokud bude chtít vláda jít až „do hrdel a statků“, pouští se na velmi tenký led. Zoufalí lidé, nemajíc co ztratit, pak dělají zoufalé věci. Nicméně je to její volba, uvidíme.

  2. Eta napsal:
   2 února, 2024 (13:29)
   Dobrý předlistopadový nápad.
   Nebyl jste PS VB?
   Mentálně tomu odpovídáte.

  3. Eta 13:29:
   Pěkná osobní výpověď, fakt pěkná.
   Praha a tahání státního cecku, nebo se pletu?
   Tak pokuty a obsílky bys rád…

 9. Vidláckou revoluci chápejte prosím jako jedno metaforické vyjádření nynější situace.

  Před evropskými volbami je vhodné provést hodnocení dosavadní činnosti námi volených orgánů, zda plní své sliby a závazky.
  Opravdu jde EU směrem, který nám slíbila?
  Nezabloudili jsme do bažin?

  Vlastimil Vondruška již v roce 2016 pozoroval změny, které nastaly od doby vstupu do EU.
  ParlamentniListy zveřejnily sérii jeho příspěvků.
  Nechci tapetovat, proto jenom odkaz.
  Po rozkliknuti se objeví další odkazy.

  Černé na bílém. Historik Vondruška vytáhl sliby z doby vstupu do EU a srovnal je s drsnou realitou dneška
  21. 8. 2016 14:20
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cerne-na-bilem-Historik-Vondruska-vytahl-sliby-z-doby-vstupu-do-EU-a-srovnal-je-s-drsnou-realitou-dneska-449880

  Pro ty, kterým se nechce číst a přemýšlet, jenom memento.

  … Nedělejme si iluze, že patříme do party k západoevropským zemím
  Můžeme se chtít přiblížit západní Evropě, ale musíme si současně uvědomit, že to znamená dále rozmělňovat tisícileté tradice naší národní kultury, způsob uvažování předků a hodnot, neboť naše tradice nejsou primárně západoevropské, i když mnohé z nich jsme v průběhu staletí poznali a převzali. A mnohdy samozřejmě k našemu užitku. Žijeme totiž na rozmezí obou myšlenkových světů.

  Nenechme se obelhat, že to, co tvrdí Brusel a aktivisté, jsou západoevropské nebo celoevropské hodnoty, to jsou jen jejich pomýlené koncepce a představy. A proto jim nerozumíme my, lidé z Východu, ale jak se ukazuje, nerozumějí jim ani ti na Západě (jinak by asi nedošlo k Brexitu a Švýcarsko by oficiálně nestáhlo žádost o vstup do Evropské unie). To zaprvé.

  A zadruhé, nedělejme si iluze, že patříme „do party“, i když je pro západoevropské země politicky a hospodářsky výhodné s námi spolupracovat. Ale tím to končí. Oni sami nás mezi sebe nechtějí, jsme přece z Východu. Na Západ nepatřili ani Přemyslovci, Piastovci, Arpádovci, Jagellonci a všichni další, kteří západoevropským panovníkům mnohdy vytrhli trn z paty, prolévali za jejich zájmy krev, ale pořád to byli „ti z východu“, kteří nepatřili do Říše římské národa německého….

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-jsou-to-Evropske-hodnoty-To-co-nam-perou-do-hlavy-z-Bruselu-rozhodne-ne-Historik-se-zamyslel-co-skutecne-spojuje-cely-kontinent-448884

  1. Mezi šlechtickými rody je takový zvyk provdávat dcery mezi sebou, možná se podařilo někomu provdat i syna, kdo ví.

 10. SUPERKRIZI, jak nazýváme nejen krizi kolem nákazy COVID-19, ale souběh dalších krizí, které s ní jdou ruku v ruce a které podle našeho soudu mají jasný záměr – zadlužit nás i stát, omezit naši svobodu a naše soukromí (nejen nyní, ale i do budoucna), připravit nás na povinné očkování, bezhotovostní měnu, zkrátka na další upevnění Nového světového řádu.
  https://narodnidemokracie.cz/superkrize/

 11. Jestli to zde, na tyto ctěné stránky dával, tak omluva (Blisty):
  Škubánci

  Vláda politické změny záhy po své výhře nad největším nebezpečím v dějinách republiky okamžitě s ráznou verzí zavedla tradiční neoliberální politiku. S návratem ODS se navrátila politika Oškubej bližního svého, čím slabšího, tím lépe. Jak si neoliberální pravicoví hrdinové domluvili, tak i učinili. Škubají na všechny strany a zároveň škrtí všemi způsoby, až má republika i občan na kahánku. Tradiční kmotři a netradiční oligarchové škubou stát hlava nehlava, politici škubou chudé občany hlava nehlava, politici se mezi sebou škubou hlava nehlava, občané se škubou mezi sebou navzájem, také hlava nehlava. K tomu jim tutéž melodii hrají stále titíž ekonomové vyučení toutéž ideologií českého totálního neoliberalismu. Sice jim nic moc nefunguje, ale to není důvod cokoli v pevně nastoleném směru měnit. Vždy najdou nějakou novou starou radu, která už dozajista jistě tentokráte zabere.
  zbytek tady:
  https://blisty.cz/art/117429-oskubat-vse-o-vse.html

  1. Ono to vypadá, že je na ODS naháňka.

   Spojoval bych to s adorací Prevítka. Když se do toho zapojí Blisty, je to tutovka nějaká levota.

 12. Přečetla jsem si diskuzi, no nic veselého. Doba je těhotná změnami, nějaké budou určitě, jen nevím zda se budou líbit.
  Na telegramu jsou fotky francouzských marketů s prázdnými regály. Tohle je myslím nejlepší způsob, jak zpovykaní občané trochu k rozumu příjdou…
  Jeden vtip to vystihuje, kdy farmář křičí na občana: bez nás nebudete ani brambory. A občan odpoví : no a co? Já stejně jím jen hranolky.

  A když už toho negativního bylo hodně, hledala jsem na yutubě už nevím co a vykoukl na mne seriál Návštěvníci. Někdo tam dal celý film, tak jsem se vrátila do mladých let… Génius na přelomu století.

  Na Ukrajině se skrývá 3,4 milióny mužů. Stát na ně nemůže, nechodí do práce, nejezdí MHD, nepoužívají karty do bankomatů a ani mobil.
  A hle stát najednou nemá o takových evidenci. Rodina je živí, mlčí a ani sousedi o nich neví. Taky jedna z možností jak utéci systému a pokud jsou ozbrojení, což asi budou, může mít někdo velký strach.

  1. Jo a přišla mi kniha Československé masné výrobky. Zatím jsem sledovala řezníky jako Mistr Málek, který salámy vyrábí s učni nebo další. Slevu jsem uplatnila pod názvem ducháček, vše velkým. To je zase řezník Jiří Duchoň.
   Teď jsem vyráběla šunkový salám s králičím masem.

  1. To je sranda, je tam i „Andreje Babiše“, Vondráček, pak ČSSD jako celek a TV Nova jako „pro russian media 🙂

    1. Ovšem korunu tomu nasadily hovínky, kde to mají už dvě hodiny jako otvírák 😀
     Hele, scallope i další služební čtenáři – těch známek, že jste po uši v prdeli, už je celkem dost, ne?

 13. Dost doporučuji dnešní analýzu Michala a Petra
  https://www.michalapetr.com/map-1901-vcerejsi-varovani-kyjevske-branne-moci-vsem-politikum-konec-valky-na-ukrajine-bude-znamenat-okamzita-vnitro-ukrajinska-jatka-ani-primeri-neprichazi-v-uvahu/
  a jsem jen zvědav, jak se budou miláčkové vymlouvat z otevřené podpory nacismu a nacistů.
  Nedávno se vzpomínalo osvobození Osvětimi. Nikde však ani zmínka, že je osvobodila Rudá armáda a stejně tak ani zmínka o vzpomínkách pamětníků, že Ukrajinci v uniformách SS tam vraždili vězně až do poslední chvíle.

  1. Mě by zajímalo, do které díry zalezli všichni ti lidskoprávní bojovníci proti fašismu a nacismu, co byli v Česku až do vypuknutí coronafašismu tolik činní… a neustále někoho (zejména z vlastenecké scény) z nějakého *ismu obviňovali. Slyšíte teď to ticho?!!
   Naopak, když někdo začne mluvit o nacismu na Ukrajině, ihned dostane nálepku Putinova agenta.

   1. Ale to chapete uplne spatne. Oni tu jsou porad. Jen pouzivaji filtry. Ten pro Ukrajinu se jmenuje „ale tam se to tak nebere“.

    Viz ta titanka ducha z Respektu z dob rozvireni Bandera party. A jak napsal Cemper, neni pravda, ze by na bojove technice byly tramove krize. Jsou to historicke ukrajinske znaky, jen pravda vypadaji uplne jinak nez tenkrat.

    1. A nešlo by takové filtry inovativně použít i u nás? Třeba: na demonstraci by byly vyneseny pověstné makety šibenic. Kdyby to někdo kritizoval, mohlo by se říct – ale u nás se to tak nebere.

     Je pravda, že nošení šibenic na demonstrace je dnes již nadbytečné. Důležitý je přece výsledek; úplně stačí maketa pytle na mrtvoly. Jednak je to výrobně daleko jednodušší, jednak tu máme i vládní precedent.

     1. U nas se to samozrejme pouziva taky. Kdyz pred cca deseti lety prinesli ti jedini spravni na demonstraci sibenici, na ktere obesili „ceskeho Brouka Pytlika“, tak se to tak nebralo.

      Kdyz o par let pozdeji nekdo pritahl na dezolatskou demonstraci sibenici, ti sami, co veseli brouka se mohli posrat vodotryskem.

      Proste zalezi na tom, jestli ten parchant je nas nebo jejich… nic noveho.

     2. Na ty šibenice se musíte zeptat Adama B. Bartoše, předsedy Národní demokracie. To byl tenkrát jejich nápad.
      Když potom vypukla (ohledně těch zmenšených maket šibenic) ona památná mediální bouře ve sklenici vody, říkal jsem si, že ten nápad bude příště zapotřebí nějak inovovat.
      Co třeba zmenšené makety gilotiny nebo elektrického křesla?

      Faktem ovšem je, že ministr Rakušan tomu dal úplně jiný level – ZVĚTŠENÝ pytel na mrtvoly s Putinovou hlavou, vyvěšený zvenku na ministerstvu vnitřku.
      Östereicher tak všechny strčil do kapsy a jasně zvítězil. Navíc dokázal, že v česku s.r.o. je to „lege artis“.

  2. Vězni tam spíš umírali hlady, na nemoci a zločinné, otrokářské zacházení. Byl to pracovní koncentrák pro banksterský moloch IG Farben. Válku o ruské území a zdroje na Okrajině vede zase IG Farben, pardon BlackRock, stejná banksterská mafie.

   1. Zmrdoviště. Samozřejmě. Ale předtím museli přežít selekci. Na zločinné zacházení docházelo až následně.

 14. Dobrý den. Já vím, že moje žvanění zapadne mezi tisíci jiných zbytečných a marných jiných žvanění ale napíšu to, protože je zimní období a mám čas než se zase roztrhne jaro k budování zdejších zřícenin. S veškerým uznáním a úctou k panu Vidlákovi , ale co kdo si myslí že se stane v případě nějakého dalšího společenského násilného nebo méně násilného převratu ? Že se bude zavírat nebo znárodňovat ? nebo zabírat majetky ? a svěřovat je do správy jiným opět těm správným ? Je potřeba stále vědět a mít na zřeteli, že stav ve kterém jsme a do kterého jsme se dostali je výsledkem dlouhodobé devastace bývalého státu. Je výsledkem rozkradení a rozloupení všech potenciálních hospodářských a kapitálových zdrojů a s tím spojitě k totálnímu rozvratu státní správy. To se nedá nijak spravit nějakým novým pučem nebo mávnutím kouzelného proutku. To může být jenom výsledkem dlouhodobého programu národní obnovy, ke kerému těžko dojde, protože zdejší enkláva je záměrně držená v pozici neokoloniální gubernie. Ti, kteří si nakradli a spojili se se zahraniční korporátní plutokracií jsou dávno za vodou a v podstatě nepostižitelní. Úspěchem by snad mohlo být, pokud se dostane k moci Babišův klan, že si nenechají tolik kálet na hlavu a nebudou lézt do brusele a pokusí se alespoň častečně o kapitálovou a výrobní stabilizaci. I když i to je dost chimérická představa.

  1. Nezapomeňte, že i Bureš políbil v Langley prsten… Viz šaškárna Vrbětice, čemuž snad může věřit jen silně retardovaný jedinec s IQ dnešního data.

   1. A nebyl to Babiš, co nás dostal na 2. místo ne přátelských zemí vůči Rusku?
    A jako bonus: Novičok, US-vrtulníky, EU-dotace a Jourová v Bruseli.

    1. A teď to má estébák polepený dokonce i u chochlů 😀
     Tyvole, tady se jeden nikomu nezavděčí 😀
     Chochlistán ho vylepil na seznamu ruských bakterií 😀

  2. VF: Zvrchu dolu se to sotva podari. I kdyz by mohli aspon zastavit pad. Opravdova narodni obnova? Zdola. Jako obrozenci.

 15. Vidlácká revoluce proběhla na území Čech už několikrát, např. na Chodsku jistý Kozina vyzval Lomikara na Boží soud. A u Chlumce nad Cidlinou vešli sedláci do pořekadla. Tak mohu jen doufat, že organizátoři vidlácké revoluce projeví organizační talent a bystrý úsudek, aby nedopadli jak sedláci u Chlumce.
  Obvykle revoluce vypukají, když se vytvoří nadkritická vrstva lidí, kteří nemají co ztratit, na jednom místě. Revoluce nevypukají, pokud není šance na výhru nebo aktéři revoluce mají ještě co ztratit.

  1. Nas genius jiz tehdy vedel:
   “ Z Cimrmanových velkých živých pláten nutno jmenovat jeho historický triptych „Bitva u Lipan“, „Bitva na Bílé hoře“ a „Sedláci u Chlumce“, uváděný pod souhrnným názvem „Naše slavné prohry“.

   Nekonvenčně, až odvážně pojal živý obraz „Blaničtí rytíři“. Ztvárnil v něm ideu, že má-li být dřímající svatováclavské vojsko v budoucnu co platné, musí nutně přezbrojit. „

  2. Revoluce propukají pokud je k dispozici personálně, materiálně, technicky a finančně dobře vybavený kolektiv vedoucích revolucionářů. Kteréhožto osoby nemají strach , umějí skvěle přesvědčovat, barvitě líčit relevantní události….ale hlavně mají dostatek aktivních posluchačů a posluchaček, kteří jsou revolučně naladěni.
   Na jednom místě – to by byla hloupost.

   1. Tím jedním místem bylo míněno oblast revoluce. Když je jeden v Antarktidě a druhý na Špicberkách, sice mohou hořet revolučním nadšením, ale nemohou se podpořit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *