18 července, 2024

Jeden parazit stačí, drahoušku

Přátelé, štípněte mě. Já viděl v televizi Jaroslava Štefce. V pořadu u Jílkové. A s ním tam byl i Jan Kavan. Oba pánové říkali o Ukrajině hrozné věci. To, co bylo ještě před půl rokem přísně zakázané a jasně dezinformační. To, kvůli čemu mám nálepku proruského dezinformátora. Dlouho byli kvůli svým názorům na indexu a najednou jsou zase v televizi. Ledy pukají. Intervjuci už mají nové kabáty v pohotovosti a vypadá to, že krycí historky už jsou také vymyšlené.

Už to nebude dlouho trvat a ani padesátimiliardová injekce pro Ukrajinu na tom nic nezmění. Slovy Petra Druláka, trochu oddálí konec tragédie a trochu víc z toho udělá tragédii bez konce. Ještě trochu víc nakrmí řádně nakynutého bumbrlíčka vojenskoprůmyslového komplexu, samozřejmě toho amerického a pak… pak se budou měnit kabáty a vyprávět příběhy o tom, jak všichni za Rakušana trpěli pod jeho cenzurou.

Jak je to dávno, co se poprvé varovalo před zájmy vojenskoprůmyslového komplexu? Vlastně hned jak skončila Druhá světová válka, která nejvíc přispěla k jeho vzniku. Obchod se zbraněmi je jeden z nejvýnosnějších a aby se byznys udržel v chodu, je zapotřebí se bát. Když se lidi bojí, tlačí na své politiky a ti jim vycházejí vstříc, protože co lidi chtějí, to také dostanou. Vždycky. Naši svobodu ohrožuje Sovětský svaz, Osa zla, terorismus, Ál Kaida, chemické zbraně Shaddáma Husajna, šílení Ajatoláhové, čínské ambice na světovládu, ruský revanšismus… Výsledkem jsou zbraně, zbraně a zase zbraně.

Jediný segment, který Američané do Číny neodstěhovali…

Zbrojařský otesánek chce stále víc a víc. Kdo chce vyrábět zbraně, potřebuje války a strach. Potřebuje nestabilní svět. Ale to je všeobecně uznávanou tezí. Většina současných válek vznikla z vylhaných příčin a neměla žádný objektivní důvod. Jen vycházely vstříc zbrojařským zájmům. Funguje to tak dobře, že kupujeme stíhačky, které dostaneme za deset let a přitom nikdo neví, co bude v létě.

Byl to Oskar Krejčí, který už velmi dávno napsal úvahu, že pokud by někdo chtěl oslabit moc vojenskoprůmyslového komplexu, musel by přesměrovat strach lidí někam jinam. Aby lidé měli strach z něčeho jiného, tím by tlačili na politiky a ti by nasměrovali peníze někam jinam a bylo by to, protože co lidé chtějí, to také dostanou. Už tehdy dávno se v té úvaze objevilo, že novým strachem by mohla být ekologie… Strach o životní prostředí.

Musím Oskaru Krejčímu vyseknout hlubokou poklonu… Trefil se naprosto přesně. Nejprve se vytvořil strach z globálního oteplování, začalo se mluvit o klimatické krizi, pak přibyly ohnivé grafiky v předpovědi počasí, udělaly se patřičné summity, kde se příslušní vědci shodli… hele, úplně stejně to dělají i ti zbrojaři. Také se různé chytré hlavy někde sjedou a tam se shodnou, že Kartágo musí být zničeno. Tady se zase shodují na bezuhlíkové ekonomice. Budeme dávat peníze do grýndýlu…

Jenže, ono to vojenskoprůmyslový komplex neoslabilo. Strach z válek zůstal a lobbystická propojení také. Jen přibyl ještě druhý stejně drahý parazit. Ten už se také pěkně etabloval, také se napojil na penězovody, také si zařídil svoje figurky v systému a teď roste a roste. Dopadlo to jako vždycky. Západ má na těle dva cizopasníky, kteří jsou už tak zbytnělí a tak prorostlí s organismem, že jeho zničení by znamenalo zřejmě i zničení mateřského organismu.

Proto Trump mluví za zbrojaře. Hodně jeho voličů pracuje na dalších letadlových lodích a montuje ty stíhačky pro Českou republiku.

Jeden parazit se dal zvládnout. Sice odsával mízu, ale ještě to šlo. Dva paraziti už jsou příliš. Platit grýndýl a zároveň stíhačky, na to potřebujete konsolidační balíčky, které uberou důchodcům, samoživitelkám i těm podnikatelů, kteří udělali tu blbost, že se nezapojili do té jásavé elektromobilní cirkulární a nerůstové ekonomiky. Prosím všimněte si… jak zbraně tak grýndýl především ničí. Jen každý jiným způsobem. Raketa vám zboří tovární halu ve spektakulárním výbuchu, grýndýl jadernou elektrárnu sice nevyhodí do povětří, ale vypne ji stejně spolehlivě jako letecká bomba.

Grýndýl je mladší parazit. Ještě není tak hluboko zažraný. Ještě je naděje, že by mohl být zrušen, zmírněn nebo omezen. Je podepsaný, ale ještě nevstoupil v platnost. Už nás obklopil, ale ještě se nezažral.

Všude v Evropě teď sledujeme reakci zasaženého těla, které se snaží parazita zbavit. Traktory v ulicích, masové protesty… Ano, je to takové zmítání, protože když se dusíte, tak nekonáte chladnokrevně a racionálně. Nemáte dlouhodobý plán, nepřemýšleli jste celý život, jak to napravit. Prostě chcete sedřít tu pijavici. Nechcete, aby vás vysávala. Chcete návrat do časů, kdy si zemědělec na traktoru vydělal a uživil rodinu.

Tohle není vědecká disciplína, tohle je reflexivní, ba téměř podvědomá reakce. Je zbytečné od gauče deklarovat, že zemědělcům jde jen o dotace. Nikdo se neušklíbá, že si pacient chce zachovat krev a nestojí o upíra na krku.

Pokud se tělo neubrání, oba paraziti nás postupně zabijí. Není možné platit stíhačky a zároveň drahé energie. Není možné zároveň válčit proti Rusku do posledního Ukrajince (připraví se Poláci, Slováci a Češi) a zároveň zavírat těžký průmysl. Není možné zakazovat spalovací motory a zároveň kupovat tanky. Tedy… možné to je, ale za cenu postupného udušení důchodců, poklesu kupní síly, vysoké inflace a nezaměstnanosti.

Podívejte, jak dopadly priority Fialovy vlády… Vytáhnout z národa co nejvíc peněz a prošustrovat je. Jak také jinak… máme vládu, která slouží oběma parazitům a nemá žádné ohledy k tělu, které ty pijavice živí.

Proto protestují zemědělci a pracující v celé Evropě. Proto budeme protestovat i tady v Kotlince. Buď udusíme toho parazita a nebo on udusí nás.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

182 thoughts on “Jeden parazit stačí, drahoušku

 1. Dodejme,

  GrýnDýl spolehlivě zníčí přírodu a krajinu.
  A taky veškerou „radost z žití“, kam patří věci jako plány do budoucna, spravování osobních majetků, ale i rekreace, cestování, móda, drobný luxus pro masy, a s předchozím spojené drobné hříšky. A k nimž tu hezkou krajinu potřebujeme více, než si připouštíme – nikdo nechce žít, nebo se jet rekreovat, někde, kde je to hnusné.

  Válka s Rusem paradoxně přírodu nezničí, udrží-li se v nízké intenzitě.
  Všechny ty krátery po bombách, vypuštěné přehrady a spálené lesy se v příštích letech rozbují nespoutaným životem, zaminovaná pole se stanou „novou divočinou“. Ovšem tu radost z žití zlikviduje zcela spolehlivě, a to i v nízké intenzitě. Chvilkové pijatyky vojáků na střídačce, krátká objetí vlasteneckých utěšovatelek, ani adrenalin plenící soldatesky, nepočítám – jsou to nahrážky a je po nich kocovina, jako po každé nahrážce.
  Ve velké intenzitě pak zničí úplně všechno.

  KoZa si prostě vypěstovala dva úplně nejhorší „parazity“, jaké si vypěstovat mohla.

 2. 1.2.2024 Mezinárodní soudní dvůr zamítl velkou část žaloby Ukrajiny proti Rusku

  Šestnáctičlenný senát Mezinárodního soudního dvora nařídil Rusku, aby vyšetřilo všechna věrohodná obvinění z financování terorismu, která vznesla Ukrajina v roce 2017. Zamítl ale žádost Kyjeva o odškodnění.
  Článek

  Soudci nejvyššího soudu OSN ve středu konstatovali, že Rusko porušilo prvky protiteroristické smlouvy OSN, píše agentura Reuters. Odmítli ale obvinění Kyjeva, že Moskva je zodpovědná za sestřelení letu MH17 společnosti Malaysia Airlines nad východní Ukrajinou v roce 2014. Ve stejném rozhodnutí soudci Mezinárodního soudního dvora (ICJ) konstatovali, že Rusko porušilo antidiskriminační smlouvu tím, že po anexi poloostrova Krym v roce 2014 nepodpořilo výuku ukrajinštiny v tamních školách.

  Pro Kyjev se jedná o právní neúspěch. Soud zamítl žádosti Ukrajiny o nařízení odškodnění za obě porušení smluv a pouze nařídil Rusku, aby je dodržovalo. Zástupce Ukrajiny Anton Koryněvič zdůraznil, že rozsudek je i tak pro Kyjev důležitý, protože skutečně konstatuje, že Rusko porušilo mezinárodní právo.

  „Je to poprvé, kdy je Rusko oficiálně právně označeno za někoho, kdo porušuje mezinárodní právo,“ řekl novinářům po rozsudku.

  Ukrajina podala žalobu k ICJ už v roce 2017 a obvinila Rusko z porušení protiteroristické smlouvy tím, že financuje proruské separatisty na Ukrajině. Soudci soudu uvedli, že Moskva porušila protiteroristickou smlouvu OSN tím, že neprošetřila věrohodná tvrzení, že některé finanční prostředky byly z Ruska na Ukrajinu zaslány kvůli možnému financování teroristických aktivit.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-mezinarodni-soudni-dvur-zamitl-velkou-cast-zaloby-ukrajiny-proti-rusku-244899

 3. Za Bidena mají SSA docela velké štěstí. Rusko začne válku s Ukrajinou a náhle americké zbrojovka začnou vydělávat. EU uvalí sankce na Rusko, přestane tam vyvážet a přestane odebírat levné energie. Do toho někdo zlikviduje Nord Stream. Evropské firmy se stěhjí do SSA za pobídkami a levnou energií.
  A to ještě příjde Trump se svým „First America“.

  1. Jedním z nejdůležitějších rozdílů mezi lidmi a zvířaty je to, že zvířata nikdy nedovolí, aby se největší idiot stal vůdcem smečky. Tento úkaz se ale vztahuje výhradně na „demokratické a suverénní“ státy jako jsme například my, Evropa či SS demokracie. Tito všichni jsou řízeni těmi největšími idioty které bylo možné vybrat ze svých řad.

   Jde o doporučený postup pana Jiřího Žáčka, který si naše národy osvojili.
   Stojí, stojí voli
   na volebním poli,
   hádají se, koho zvolit
   na vedoucí roli.

   Slyšelo je tele,
   prohlásilo směle:
   „Zvolíme si velevola,
   ať nám kráčí v čele!“

   Dle té moudré rady
   všichni dohromady
   zvolili si velevola
   a teď hubnou hlady.

   Každý vůl i kráva
   přesto bučí: „Sláva!
   Přišla éra prosperity,
   pokroku a práva!“

   1. Jedinou chybou vaší úvahy je představa, že jsme si je vybrali my sami. Samozřejmě nám byli někým vybráni. K tomu slouží celá ta mediální a neziskovkářská hysterická smečka, aby byli jiní myslitelní kandidáti úplně nevolitelní.

     1. Tecočamp:
      Šmíra rozhodně. Tomu se nedá věřit ani dobré ráno, natož ty jeho uslintané songy. I když se přiznám, že je znám jenom z rádia Tesco 😀

  2. Akorát Evropa i SSA jsou protektorátem stejných lupičů, majitelů FEDu, BlackRocku, StateStreet a podobných molochů.

 4. Lidé dobří,

  máte někdo odkaz na pořad paní Jílkové s pány Kavanem a Štefcem?

  Její poslední pořad Máte slovo je o UA, ale Štefec ani Kavan nejsou hosty.

   1. Každý z nich dal s bídou jednu otázku a byl vzápětí hlasitě přemluven. Stále stejnými frázemi. Nějací podivíni pro běžného konzumenta ČT. Naštěstí, bojové odhodlání trvá, správný názor na ČT zvítězil, jako vždy.
    Takže divák slyšel zase obvyklá opakování naší vládní fronty. Tohle bych teda za prolomení ledů nepovažoval ani náhodou. O těch vyřčených hrozných věcech ani nemluvě.

    Přitom, vládní politruci byli zoufale nekompletní. Jak může někdo bránit demokracii na UA, když tam nikdy nebyla? Proč odtamtud lidi utíkali už přes 20 lety? Rusko se prý vždy snažilo ovládnout (dnešní) UA – vždyť to bylo Rusko! To je jako říct, že Praha se vždy snažila ovládnout Náchodsko 😉 UA se prý má právo rozhodnout – kdo se tam rozhodl?? Lidi nebo oligarchové, v čele se Zelím? Má tedy Kuba právo se rozhodnout mít na svém území balistické jaderné rakety, namířené na USA? Proč tehdy USA hrozily válkou? Že válka na UA začala jako občanská válka, byly zakázány opoziční politické strany a zrušení všech práv neukrajinsky mluvícího obyvatelstva, začaly politické vraždy a teror , o tom ani muk. Tohle tam nikdo nevzesl. Ale ani nemohl. Jílková hosty vybrala pečlivě. Nepříjemné otázky
    fakta, utnula v zárodku. Proto se těžko jedná o nějaký průlom.

    Ostatně, vládní politruci musí zpívat tu jejich písničku. Zahraničních sponzorů, tedy provládní. Jinak byl letěli na hodinu. Což samozřejmě nechtějí.

    Celá TV reality show je fakticky naprosto o ničem.

    1. Ale aspoň se nám pan ministr Dvořák předvedl, co to je zač a pan analytik, co studoval 15 let dějiny Ukrajiny, co vtlouká do hlav studentům na univerzitě obrany. Za dělnických peníze, shrnula by moje babička. A že naštěstí existují ostrůvky pozitivní deviace a v parlamentu sedí jeden rozumný poslanec na úrovni. Radek Vondráček.

     1. Jinak zcela neviditelný ministr, jenž s koncem předsednictví pětisračkové vlády jím již dávno být neměl se předvedl jako typický válečný štváč. Žádný chcimír !!

      1. Ten zcela neviditelný ministr žádný názor nemá. Ta směska obecných plků je jen opakování toho, co po něm chtěj, aby zůstal u koryta. Jako papoušek. Kecá fráze, ale dosah toho vůbec nechápe.

 5. šťastný Davos 2024,
  rizikem číslo jedna, které ohrožuje svět, nejsou otevřené hranice ani hladomor, to světu skutečně pomůže, více o tom za chvíli.

  A největším rizikem nejsou ani jaderné bomby nebo terorismus. Ne, přátelé, jsou to mylné informace a dezinformace

  vidím prezidenty, miliardáře, filantropy i špičkové šlapky, které jste si všichni přivedli jako doprovod. A to nám může pomoci si uvědomit, jelikož Světové ekonomické fórum je nevolená vláda, která vládne vládám, které vládnou malým lidem na světě, letos musíme podniknout velké kroky a iniciativy k nápravě globální klimatické krize tím, že eliminujeme zásobování potravin. Pokud si z letošního summitu odnášíme jeden klíčový poznatek, pak je to fakt, že zemědělství a rybolov je ekocida. Pravděpodobně jste o tom přemýšleli.

  Protože ekocida je populární termín, který jsem právě vyslovil vůbec poprvé. Ve skutečnosti je ekocida ekvivalentem genocidy lidí a podle toho by se k ní mělo přistupovat. Významným krokem vpřed v nastolení nového řádu ve světě bude znemožnit konzumaci potravin. 

  https://otevrisvoumysl.cz/jp-sears-co-milujici-elity-planuji-dal/

  1. Tyhle hámotiny musí podporovat a produkovat buď úplný idiot, nebo člověk, který chce alternativu úmyslně delegitimizovat a zcela zesměšnit.

   1. Co je tam špatně? Že nám vládnou samovyvolenci, kazisvěti? Že vlády tzv. liberálně demokratických států jsou bandy kolaborantů? Že Globální Parazité likvidují zemědělství? Že nám chtějí vnutit své jedovaté šmakulády? Ekocida?

    Neberte se až tak vážně.

    1. Ty vaše (neustále se opakující) fráze jsou úplně nesmyslné.

     Vadí mi, když někdo rozvrací konstruktivní diskusi (např. Vidlák, ač v lecčems nesouhlasím) bláznivými fabulacemi na úrovni žvanění baby Vangy.

     1. Že Váš mozek není schopen přijmout informace o věcech přesahující jeho chápání, to ještě neznamená, že neexistují.

      Ve středověku většina lidí věřila, že Země je plochá a je středem vesmíru. Dokonce to byla oficiální věrouka autority nejvyšší – církve. Když potom někdo přišel s prohlášením, že lidé žijí na povrchu koule, tak se setkal s posměchem – „vždyť je to nemožné, všichni co by žili na spodní polovině té koule by museli spadnout do nebe…!“

      1. Na tom, že je Gój troll, to ale nic nemění. Nemá to nic se schopností chápání psaného textu.
       Že to tady Gój soustavně tapecíruje hámotinami, který vyčetl někde jinde, taky ne.

       1. Každý tady někde něco vyčetl. Tedy většinou, čest výjimkám.
        Když ale něco chodí jako kachna, kváká jako kachna a vypadá jako kachna – tak to asi bude kachna, no ne?

       2. Co je „hámotinami“, že KoZa ovládá a zotročuje Globalistický Parazit? Transhumanistické žvásty buzeranta žida Harariho? Před koronafašistický Event 201 Chazara Gatese? Ekocida?.. a desítky dalších perverzních agend. Nebo že se ti informace o zločinech kazisvětů nehodí do tvého košer nastavení mysli?

     2. Kterou konstrukci máte na mysli?

      Předveďte své umění na i na; “fráze jsou úplně nesmyslné“:

      „EU jde na ruku korporacím od samého počátku svojí existence. Tedy – přesně řečeno – tento moloch byl založen ne pro blaho občanů evropských zemí, ale pro blaho světovládných (j)elit a jejich korporací. Globalizovaná a centrálně řízená Evropa je jejich sen, z něhož jde pak jednodušeji realizovat i jednu jedinou globální světovládu.

      Klimatický alarmismus má samozřejmě za cíl další rozvrácení Evropy, ale opět musí být vše zorganizováno tak, aby nebyly nijak poškozeny elity, v jejichž zájmu EU pracuje.“

      1. Víte Góji, já se obávám, že je to marný boj. Když tohle obtížně vysvětlujete na této diskuzní platformě, jak to pak chcete sdělit běžné tuctové ovci, hltající televizní propagandu či mainstream typu (h)novinky, (lž)i. dnes a další sračkomety? Nemožné.
       Lidi jsou za těch více než 30 let přeprogramováni a zdebilizováni. A i když už začínají pociťovat na vlastní kůži, že „něco“ není v souladu s kostelním pořádkem, tak si to nechtějí v duchu připustit. Ješitnost a kognitivní disonance je sviňa – kdo je schopen o sobě prohlásit, že tady byl 3 dekády za debila a provést sebereflexi?

       K tomu žijeme v zajímavé době – starší generace je radikálnější a revolučnější než ta mladá . Té mladé, přeprogramované, bude k obývání stačit pronajatý kamrlík 3x2m se společným WC, kuchyní a sprchou. Hlavně když budou mít rychlé internetové připojení k síti. K dopravě jim pak postačí elektrokoloběžka, poněvadž budou žít v tzv. patnáctiminutovém městě, ze kterého se bez zvláštního povolení ven ani nedostanou. Jejich běžný nepodmíněný příjem za vyhovující sociální kredit jim stejně víc neumožní. Nic nebudou vlastnit a budou spokojení. Teda až do okamžiku, než dostanou úřední výzvu dostavit se k euthanasii, kde obdrží „tečku“ za svým životem.

       Jenže vysvětlovat jim to a varovat je stejně zbytečné, jako v uplynulých 34 letech varovat před (neústavním) rozbitím Československa, rozkradením (privatizací) národního bohatství, zatažením do válečnického paktu NATO či přičleněním se do novodobého vězení národů alias IV. Říše (EU). Prostě Vám neuvěří.
       Je to marné, je to marné, je to marné…

       1. Přesně tak, každý jim natluče do palice, že to omezování je pro jejich dobro a hlavně dobro planety. A o eutanazii jim neřeknou pravdu a až ji dostanou aplikovanou, bude pozdě.

        Ostatně jak to říkali esesáci židům, slovanům a cikánům? Jdětě do tamtěch budov, tam se osprchujete a pak půjdete na pokoje. Na pokoje už se jaksi nešlo, že.

       2. Někteří tady oblbují za svou víru. Zcela se odkopávají u genocidní pravdolásky páchané v Gaze. To jsou dědičně postižení pacienti.

        Dorost prostolidí je zpracován podle debilizační metodiky od košer sekty. Kromě toho mnoho prostolidí má dědičně otrocké nastavení. Mnozí mají strach jen pomyslet, jaká banda zločinců nám vládne. Pro změkčilce to chce lehčí anketní otázky. Jako v kolik pohlaví věříte? Jste spokojeni se současnou cenou chleba, případně elektřiny, plynu, papírových kapesníků, rajčat…

     3. Ty demonstrace zemědělců jsou fabulace báby Vangy? Vy se mi člověče snad zdáte. To jste šel okolo čeho, že jste nic nepochopil?
      Já říkám stále, je třeba zablokovat všechny silnice, aby nepřejel žádný kamión a i Okolo jdoucí bez rozumu pochopil, že keců se nenažere!

   2. on má pravdu, to že vy jste hlupák, který nikdy nepřipustí, že by zem neměla býti placatou je vaše malost ducha a naivita, neosočujte Góje

  2. Lidi by se měli stat bretariány a žít ze vzduchu. Pak ale tito lotři jim zřejmě zdaní život i ze vzduchu stejně, jako by jedli, a ještě jim ho ještě víc otráví…

 6. Onanym:

  Nikdo tě nenutí, ale můžeš se taky podílet na obnově Ukrajiny, tam podobné libtardy jako si ty potřebují a pokud nemáš peníze a máš dvě nohy a ruce a taky hlavu na blembák, můžeš se zapojit do bojů za svobodnou fašistickou Ukrajinu. Fiala povídal, že tam musíme být první, aby na nás taky něco zbylo, bude to klondajk a ten potřebuje hodně všehoschopných lidí.

 7. Dalším parazitem je farmaceutický průmysl. Dalším jsou softwarové firmy, které už sw neprodávají, ale pronajímají.

  1. Nebýt farmaceutického průmyslu, byla by doba života významně kratší než je dnes.
   (tím nemyslím vakcíny na covid)

   A málokterý trh je tak „dokonalý“ – vysoká konkurence, nízké náklady zahájení byznysu, vysoká korelace mezi inovativností a zisky, malé externí (politické) vlivy – jako software a IT služby. SaaS (software-as-a-service) se jen musí správně využívat. Ne všude se hodí.

      1. Jednu ti klidně dám.
       (očkování jsem zatím coby zdravý člověk podstoupil mimo dětských jen proti tetanu, žluté zimnici (povinné pro cesty), tyfu (rozumné) a klíšťovce; covidovým hrám jsem se vyhnul)

       1. Klidně si ji nech.
        To už mě i můj doktor přesvědčoval, že mi CHYBÍ očkování proti tetanu.
        Moje odpověď zněla, že mi fakt NEchybí.

         1. já mám, stejně jako Charon, taky propadlý Tetanus, už asi 20 let

          zato znám – přímo z rodiny – slečnu, která kdysi po hexavakcíně dočasné ochrnutí většiny těla atd.

          o covid vakcínách ani nemusím mluvit

          1. Tak oono zadne ockovni nechybi. Dokud neni potreba. Co se tetanu tyce, taky jsem jednou hlasil doktorce, ze mam od posledni tetanovky 12 let a dostal odpoved, ze tam by se nebala klidne 15 i 20 let.

          2. Mně doktorka při posledním očkování proti tetanu taky říkala, že za 15 let stačí přijít. A čím je člověk starší, že vydrží delší interval. Stačí pak injekci dát přímo po úraze, jinak to člověk nedostane. Jestli je Charonovi přes 70, tak už bez toho dožije.

   1. Okolo:
    A nebýt určitých bakterií dejme tomu ve střevech, byla by doba vašeho života rovněž významně kratší. Dokud neuděláte něco blbě a ty bakterie se – rovněž významně – nepřemnoží. Všechno je otázka míry a rovnováhy.

    1. To máte pravdu – stran mikrobiomu.
     Ale jak to souvisí s potřebností farma průmyslu pro delší dožití? Přemnožený jistě nebude, to by byly léky levnější. 🙂

     1. Okolo:
      Levnější?? Jakpak jste na tohle přišel….vy jste to nezažil? Zdraží (dejme tomu) voda=lidi začnou šetřit= nějaká ta bigwater méně vydělá=zdraží vodu=lidi začnou šetřit ještě víc….a tak dokola.
      Bigy se nechovají jako hokynář na rohu, který zlevnil, když mu lidi přestávali chodit.
      Velmi se obávám, že na šošolce takových bigů sedí lidi, které zajímá pouze ten zisk a co se děje v dolních patrech je absolutně nezajímá.
      Nehledě k tomu, že je přemnožená i fakticky – lidi zkrátka žerou násobně víc léčiv, než by museli, to bych vsadila boty.

      1. Máte sice pravdu, ale je zbytečné ji předkládat Okolo jdoucímu. Jsou prostě mezi námi tací, kteří nemají intelektuální kapacitu k pochopení zřejmých věcí.

  1. Tak pokud to v té smlouvě dosud není, tak teď tam jistě nemožnost odstoupení přidají. Zvláště pokud Babiš veřejně říká, že by odstoupil.

   1. Jenže těsně po podpisu říkal, že ANO bude podepsanou smlouvu dodržovat. prostě typický Babiš.
    Před odjezdem do Bruselu „Nič nepodpíšem!“
    Po návratu „Podpísal som, pre ČR z toho plynů len samé výhody“

 8. Ukrajina už doufám vyhrála. Teď jsem to rok nesledoval, takže o tom nepochybuji, říkali to odborníci z ČT.

  Sláva Ukrajině

  Rusko už se rozprodalo a bude se – bez rusů – obnovovat, nebo jak?

   1. Máme přidělenou k obnově Luhanskou oblast. Lukrativní kousek. Máme na to dokonce vládního zmocněnce. Lipavskému asi slíbili celý Krym. Hrozně se tam těší.

    Jitrnice, co ji svět neviděl.

 9. OT z Ukradiny

  Vrchní Zelí do toho šlápnul a chce sejmout Zalužného, páč ten po něm chce další vojcly – pardon – jatečné maso.
  Vůbec totiž nepochopil, že má vyhrát válku jen s odvlečenými předdůchodci…

  Ještě že už Ivanovi konečně dochází zásoba praček se zaručeně vhodnými čipy…

 10. Ti politici STAN, Řepáci a spol jasně dali najevo v pořadu u Jílkové, že chtějí vyvolat III. světovou válku. Vůbec, ale vůbec se netajili s raketovým zásahem Moskvy. Slovo MÍR pro ně neexistuje.

  Po této informaci mám obavu o naší zem a o to víc když jsou ve vedení našeho státu.

  Mrkněte na uvedený pořad. Dávám k dispozici z archivu z ČT.

  Máte slovo s M. Jílkovou – Dva roky války na Ukrajině
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/224411030520003/

  Do toho když si spojím snahu o “ upálení “ Skalického TOP09 v Děčíně bude asi ještě veselo.
  https://www.youtube.com/watch?v=E2FjJSkQXhU
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/224411030520003/

   1. Sibyla:
    Teď jsem to chtěla napsat – že v zájmu vlastního zdraví koukat nebudu. Stačí mi, co si dokážu představit.

    1. Přesně tak. Že vládnou šílenci a psychopati vím, další jejích výplody poslouchat pro mě není zdrávo. Divím se, že svět ještě drží pohromadě a my jsme tady i někdo živ… nevím, na jak dlouho.

  1. Na Jílkovou se zásadně nedívám, ale dnes jsem udělal výjimku a pustil si to z netu. No, to jsem neměl dělat, klepu se ještě teď. Ti tři idioti by fakt klidně rozpoutali jadernou válku. Ten Pojman je snad duševně vyšinutej ale spíš v tom budou prachy (má nějakou neziskovku specializovanou na Ukrajinu, tak asi sosá). Dvořák ukázkový demagog. A ten Řepa, obdivovatel banderovců – viz jeho publikační činnost, stačí názvy těch děl:
   https://fvl.unob.cz/fakulta/struktura/katedra-teorie-vojenstvi-k-105/tomas-repa/
   Alespoň, že mezi diváky bylo dost normálních lidí.

   1. Ministr Dvořák = to je ten zbytečný ministr (tj. parazit) ze zbytečného ministerstva, které bylo před 2 lety zřízeno kvůli půlročnímu Fialovému „předsednictví“ EU. Ministerstvo, které mělo být minimálně už rok zrušeno bez náhrady.
    A pak prý, že v česku s.r.o. se musí šetřit, bo nejsou peníze ani na důchodce. Daňový nevolníku – plač!

    Další ukázka Fialového „šetření“ ve prospěch ukrajinského banderismu:
    https://www.michalapetr.com/map-1901-fiala-chce-letos-za-54-miliard-nakoupit-granaty-155mm-a-poslat-je-darem-na-ukrajinu-platit-je-maji-i-slovaci-co-na-to-babis/

   2. dtj 60. Nekoukal byste na Jílkovou, ale na naprosto příšerného ministra Dvořáka a vojenského analytika, ze kterých jde strach.

  2. re Arch._M.
   Naštěstí tito hňupové nemají na rozpoutání války žádný skutečný vliv. Ale že jsou co excelentní kokoti, je nad slunce jasné!

  3. No pustil jsem si Jílkovou ana 6minutějsem toho měl dot … tolik nenávisti od „vládních činitelů“ jsem ještě nikde neviděl a neslyšel … Bůh s námi …

 11. Ja len toľko od Hviezdoslava (1914) Krvavé sonety.

  Spev o krvi: — ký divý pomysel!? —
  A o akej? — Ak o tej, ktorá žiari
  sťa ruže kvet, pýr studu v dievčej tvári,
  či jejž crk u decka v smev zabronel,
  keď v snách ho láska anjel-pestiteľ;
  alebo o tej, čo sa s duchom spári
  u veštca v zápal čela na oltári:
  tak nech by spev, nech plným dúškom znel!
  Ó, krv je vlaha divotvorná! — Skrytá,
  jak vzácny mušt, vrie v srdca pohári,
  až udrie v ústroj silou vlnobitia;
  s tým v tepnách v ruch sa, v mluno[1] prevarí
  a vôľu tvorčiu, zajme kolo žitia…
  Či myslia na to kedy mäsiari? ………

  čo viac dodať? 🙁

  1. A co je smev? … tak (čárka) nech by spev… A co je to to mesiari?
   Mesiari myslia myšlienkou parasita, by nadával nemluno v žíl. Já jaderné fyzice teda nerozumím, ale od dob rozštěpení nevím čeho, přichází doba parasilistická. Éra nepatrných nosičů informací… až udrie v ústroj, v klidné tekuté hladině nikdo si ničeho nevšimne.

 12. Nacisti v Kyjevě se žerou mezi sebou a Lipánek jede zachraňovat Tichomoří. To svět neviděl. Na bakaláře jsou tam všichni zvědaví.

  1. „„Situace v Indo-Pacifiku je na bodu varu.“ Lipavský se chystá na cestu“

   To je titulek! 🙂 🙂 🙂

 13. Všichni ti paraziti typu výrobců zbraní, green dealu, výrobců vakcín proti Covidu 19, evropští úředníci a příjemci dotací, politické a migrační neziskovky vytvořili gordický uzel zákonů a podpory různých zájmů, který se prakticky nedá rozplést, protože se na něj nabalují další a další vrstvy.
  Prostě směřujeme k nevýkonnému hospodářství a jiné nové formě socialismu, té bruselské. Systém sice padne pod tíhou ekonomických zákonů a hospodářského zaostávání, ale bude to ještě trvat a do té doby se dožijeme toho, že bude volání po více Evropy zaznívat na každém rohu. A kdo nebude křičet, bude proti Evropě. Už nyní platí, že kdo nadšeně nehoruje pro Ukrajinu, je Putinem placený troll a ruský agent.
  Nezapomeňme, že nejvíce odpůrců režimu je likvidováno před pádem režimu. Prezident Petr Pavel může vyhlásit amnestii za zločin spáchaný kýmkoliv v rámci jeho funkčního období, tj. do 9.3.2028. A věřme, že většina podporovatelů vládní politiky schválí amnestii za zločiny spáchané proti lidem označeným za ruské agenty. Proto se dá očekávat stupňující se nenávist proti jakýmkoliv kritikům současné pětikoalice.
  Existuje řešení? Stačilo by začít volat po tom, aby prezident povolil službu českých dobrovolníků v ukrajinské armádě, která nemá dostatek lidí. Tak podporujme, aby ti, kdo chtějí bojovat proti Putinovi, tak mohli učinit se zbraní v ruce a dobrovolně. Název by mohl znít např. Dobrovolnická svatováclavská brigáda.

  1. Jedná se o formu postsocialismu. Za socialismu platilo: „co je tvoje, to je moje, a co je moje, do toho ti nic není“. Nyní platí v podstatě to samé: „daňový poplatníku, odřeme tě, co to jen půjde, ale co s tvými penězmi děláme, do toho ti nic není“

 14. Liberální pojetí svobody je svobodou neřestí, je svobodou lstivé sekty

  „Toč se korouhvičko, pěkně podle větru“

  „Nejchytřejší ďáblovo lstí je přesvědčit vás, že neexistuje!“

  Cílem Istanbulské úmluvy je vymýtit předsudky, zvyky, tradice…

  Nadlidé bojují s kde čím. Neustále válčí. Například s dezinformacemi, což jsou především informace, které škodí jim. Škodí jim proto, že se je lidé neměli vůbec dozvědět.

  „Protože populisté nabízejí líbivá řešení, je jasné, jak se mají zachovat strany nepopulistické. Musejí umět nabídnout něco, co se líbit určitě nebude a co rozhodně nebude žádným řešením.“

  Například smlouvy s firmou Pfizer jako celek nebyly veřejnosti zpřístupněny, rozhodující údaje v nich jsou začerněny. Kdyby tomu tak nebylo, hnila by už von der Leynová v kriminále.

  Patentované padělatelství peněz, soustava velkolichvářství/banksterismus, GMO, mRNA, biologické zbraně, věčné válečné mašinérie, věčná inflace, zlomyslné krize, přerozdělování, dotace, hitlermarkety, cinklé burzy, záškodnické mimovládky, podvod GreenDeal, politická korektnost, cenzura, multikulturalizmus, protibělošský rasizmus, kalergismus, LGBTQxyz, gender debilizace, pedofilie, woke, cancel culture, SSankce, drogy, vysávání zdravotnictví, debilizace dezinformace, Me Too, BLM… ty perverze na nás jede Globální Parazit, mezinárodní žid.

  Brutálně nás zdaňují na příjmech i výdajích. Tisknou/uvolňují peníze, aby ukradli i to, co ušetříme. A pak nás nechají se hádat, zda je to necháme dál dělat v eurech nebo korunách.
  Divide et impera… furt dokola…

 15. Vidlák výstižně pojmenoval dva hlavní parazity. Já bych k nim ještě přidal farmaceutický průmysl, který vždycky jenom léčil a nikdy neuzdravoval. A od Covidu začal lidem dokonce i škodit, aby je mohl o to víc léčit.
  Těch globálních škůdců je samozřejmě mnohem víc (banky, burzy…), přičemž všechny jsou na současném ekonomickém systému tak zasíťované, že pád vlády nebo i více vlád, včetně té bruselské, vůbec nic nevyřeší. Jenom se změní loutky, zatímco nadnárodní korporáty budou pokračovat ve svém PR, lobbingu a manipulacích za účelem posilování svého businessu.
  Takže i když se sedlákům za podpory dalších vrstev podaří shodit vládnoucí elitu z koryt, co bude dál? Shodí také celý dotační systém, aby znovu zafungoval volný trh a zdravá konkurence? Proti tomu se svorně postaví všichni dotovaní. Proč asi silná lobby německého průmyslu buď mlčí nebo i podporuje Zelený úděl? Malý český příklad je Agrofert.
  Jak se podaří narovnat zdeformovanou legislativu? Může si Evropa dovolit opět začít dovážet levný zemní plyn z Ruska bez rizika nových sabotážních útoků na infrastrukturu?
  Klíčových otázek je mnohem víc, ale postrádám odpovědi a návrhy řešení. Tohle ti traktoristé nevyřeší. A politici vyměšují jenom kritiku nebo prázdné floskule o levici, pravici, konzervatismu nebo liberalismu, zato akční program žádný. Takže za sebe držím sedlákům pěsti, ale ohledně výsledků zůstávám skeptický.

  1. Ad „…farmaceutický průmysl, který vždycky jenom léčil a nikdy neuzdravoval“:

   – esenciální čili primární arteriální hypertenze (90 % případů „vysokého krevního tlaku)
   – věkem podmíněná ateroskleróza
   – chronické srdeční selhávání
   – degenerativní onemocnění ledvin
   – bronchiální astma a chronická obstrukční plicní nemoc
   – Parkinsokova choroba
   – Alzheimerova nemoc a jiné „degenerativní“ demence
   – roztroušená skleróza
   – diabetes mellitus (obou typů)
   – psoriáza
   – schizofrenie
   – infekce HIV
   – drtivá většina zhoubných nádorových onemocnění

   to vše (a řada dalších) jsou onemocnění léčitelná, ale nevyléčitelná

   Zcela se z těchto nemocí uzdravit (být uzdraven) není možné, s průmyslem ani bez něj.
   Vinit průmysl, že výše uvedené nemoci neuzdravuje, je proto hodně primitivní.

   1. Minimálně část těch nemocí souvisí s životním stylem a stravou. Ale proč nepublikovat cinklé výzkumy, které vše relativizují, když se na tom všem dá tak neuvěřitelně bohatnout, že. A proč vše nezastřešit ideologií libtardismu, která dává člověku klamné zdání, že si může dělat, co chce. Nejlépe si co nejvíc zhuntovat své zdraví, aby si takzvaně „užil“. A pak už stačí jen záplava reklam útočících na biologické potřeby a jejich saturování způsobem, že se zdravý nedožije stáří prakticky nikdo. Ani ti, kteří nemají genetické (pre)dispozice pro zbytek těch nemocí, na které životní styl a dieta vliv nemají.

    1. Lékům se profesně věnuji od roku 1984, tedy 40 let (předtím jsem vykonával nějaká „manuální povolání“), z toho zhruba 20 posledních let výhradně „nežádoucím účinkům“. Nejsem přímo ani nepřímo (zaměstnancem ani kontrahenten) placen farmaceutickým průmyslem ani nejsem distributor nebo lékárník, čili žádným způsobem nejsem zainteresován na „výši prodejů“.
     Konstatuji jen (znovu), že primitivní představa, že „zlá bigpharma“ naschvál produkuje jen „tabletky, které léčí ale nevyléčí“, je blbost, a to hrozná. Falešná a nesmyslná. Tím nijak nepopírám, že farmabyznys se v marketingu uchyluje k hnusným až prasečím praktikám.
     Jen si dovoluji tvrdit, že představa (přesvědčení), že dodávají naschvál tabletky, které „jen (jakoby) léčí“, místo aby dodávali tabletky, co „uzdraví“, je prostě jen úvaha primitiva, který nepochopil podstatu chorob – které jsou nevyléčitelné (neuzdravitelné). Řeči o životospávě na tom nic nemění. Výrobce (výzkumník, vývojář) léků není od toho, aby řešil prevenci.

     1. No ona stačí záplava potravinových doplňků a masivní reklama na ně, která blbne prostším hlavu a tahá peníze z peněženky. A třeba ten drMax, babičko, nedám vám to z receptu, ale něco našeho, ušetříte.

      1. Neblbni lidem hlavu. To, co nabízí MAX místo předepsaného jsou generika, léky léty osvědčené, kterým skončila patentová ochrana a tudíž je začaly vyrábět další firmy. Lékař je nepředepisuje, protože mu (nejspíš) není dovoleno. Pokud pacient nabízené odmítne, může si připlatit za lék na předpisu

       1. No nevím, zrovna nedávno mně lékařka řekla, že s konkrétními léky se značkou Max nemají dobré zkušenosti. A poradila mně několik jiných, takže v tom nebude nějaký tlak na zakoupení konkrétního jednoho léku od jednoho výrobce.

         1. No ale pak by mne stejně doporučila jen jeden jiný lék od konkrétního výrobce ale ne několik od různých výrobců. Obecně se zdálo, že značka Max se netěší její velké důvěře.

          1. Max tu také není pro vzbuzování důvěry, ale slouží výhradně k vytahování peněz z kapes důvěřivých poplatníků.

       2. Lékař může také být zaháčkován u farma loby. Za zájezd do Egypta zdarma bude predepisovat v zájmu loby a ne pacienta. O to tu jde.

        1. Kdyby do Egypta. Lepšolidi z řad lékařů jezdí alespoň do Dominikánské republiky, údajně z pracovních důvodů. Konference, symposia a tak. Co na tom, že je organizují výrobci určitých léků, a to tak alespoň třikrát čtyřikrát do roka.

     2. Tady musím. Svým způsobem máte pravdu. Big farma produkuje léky, které na choroby zabírají. Ale. Tvrdite, že musíte pochopit podstatu nevyléčitelných chorob, ale evidentně ji neznáte a nevíte a i vy. Léky slouží pouze na zmírnění následků a nikdy chorobu nevyléčí. Právě většinový přístup k chorobám je nesprávný a to, ze se nehledá příčina!! Léčení následků opravdu nepomáhá a naopak přílišné užívání nesprávně naordinovanych léků vede k rozšíření názoru, že Big farma vyrábí léky, aby škodili a nelecili. Je to o systému a ten bohužel je nastaven takto. Nazývám ho následková systém. Vytvoří se problém a řeší se následky. Vydejte všude okolo, právě i s tím strachem a válkou. U zdravotnictví je to to samé. Příčiny chorob se nehledají a léčí se následky. Tam je zakopaný pes a je nutno změnit systém. Tady vidím ohromnou možnost spolupráce mezi alternativou a západní medicínou, ovšem všeobecný postoj lékařů a zdravotnictví vůči alternativě je velmi negativní, a víme jak to systém potírá. To je špatně. Za mne je nutno u každé choroby, i nevyléčitelné, najít příčinu, tu odstranit a pracovat na zmírnění a odstranění následků. Dvě zásadní věci na závěr, řídíme se podle Pasteurovy teorie patogenů a ne podle Beshampovy teorie terénu, prostředí. To je jedna zásadní chyba systému a druhá zásadní chyba je materialismus, nepracujeme s energiemi. Těch chyb je mnohem více, běžně se zaměňují významy slov a pak dochází k nevědomosti a až fanatickému zastávání dogmat daných společenským konzensem. Uvedu příklad, tak chřipka se běžně považuje za nemoc a dokonce považujeme chřipku za nemoc přenosnou z člověka na člověka a že původcem této nemoci jsou viry. No a přitom sama chřipka je lék, je to přirozený detox organismu a nikdy, nikdy nebyl dokázán přenos z člověka na člověka a nikdy nebyl izolován a purifikovan vir, který to prý způsobuje. A přesto do sebe pereme antibiotika a píchání se injekce proti chřipce a tak dál. Tento systém je špatně nastaven a my se řídíme všeobecným konzensem místo abychom používali svůj mozek a hledali poznání. Proto i vaše zastávání se léků big farma je směšné a malé. Opravdu jen potlacuji následky a mnohdy poškodí i naše zdraví.

      1. Pozoruhodná tvrzení. Existují tedy vlastně infekční nemoci, existují vůbec epidemie a pandemie, způsobené infekcí patageny? Existují patogeny – mikroby jako takové?
       Setkal jsem se s „podloženými názory“, že jde o podvod, že neexistují především viry, protože ani jeden nesplňuje Kochovy postuláty. A že vlastně ve skutečnosti jde o cosi jako „vzpouru“ exozomů, vylučovaných lidskými buňkami. No, každý má jistě právo tvrdit co chce, vymyslel ale tedy vlastně vůbec někdy někdo standardní farmakologickou cestou nějaký – jakýkoli lék? Medikament, který způsobí uzdravení organismu?

       1. Ano mikroby , viry i bakterie existují a dokáží žít jen v určitém prostředí a v koloniích. V organismu při porušení rovnováhy prostředí, např. v tlustém střevě , dochází k přemnožení a krví se pak roznaší po těle . Organizmus se brání a dochází k „nemoci“, Každá nemoc je obrana organismu a snaha navrátit se normálu. Pokud mu nepomůžeme správně, dochází ještě k většímu poškození . Viry ani bakterie nejsou schopny samostatného života, mohou žít pouze v příznivém prostředí, nemohou a ani nelítají kolem nás jak si mnoho lidí myslí. Epidemie jsou způsobeny zvýšeným množstvím odpadních látek v prostředí a příznivým prostředím v organizmech lidí. Pro zjednodušení si představte semínka, enzosomy, které v dobré půdě vzejdou a dobře rostou. A ano, medikamenty existují, jen jsou potlačovány systémem. Jmenuji jednu rostlinu, která je zázračná a dá se z ní vyrábět téměř vše a obsahuje velmi účinné látky, které můžeme použít k léčení většiny zdravotních problémů a tou je konopí. Jak ovšem víte je systémem zkriminalizováno. Vše co potřebujeme k léčbě roste kolem domu. Ne ovšem ve městech, kde prostředí není dobré pro život.

        1. Směroval jsem to k tomu, zda akceptujete především existenci vírů. Akceptujete, čemuž jsem rád, pardon za podezření.
         Že epidemie nebývají způsobovány poletováním mikrobů vzduchem, to zase samozřejmě akceptuju já.

         Jakým způsobem se šíří nemoci, jak člověk onemocní i bez infekce a co to vůbec na buněčné úrovni znamená být nemocný, taky co znamená samo slovo léčit, to raději nechávám lékařské vědě.

         Zborcený Harfyton by asi lépe mohl vyprávět, jak mizivý je rozdíl mezi lékem, drogou a jedem.

         1. Proč nechávat léčení na lékařské vede? Uvedl jsem jednu z možností léčby a to je energie. Dokážeme to i sami. A nejdůležitější je přístup a uvědomění si principu. Pokud mám chorobu dle současné lékařské vědy nevyléčitelnou, musím hledat příčinu, tu odstranit a pracovat na odstranění následků. Mám kamaráda, který pracoval jako IT specialista u armády v silné elektromagnetickém prostředí. Diagnostikovali mu leukémii. On stále pracoval a stále se stresoval a chodil na ozarovani. Když už mu lékař velmi doporučoval , aby šel na neschopenku začal uvažovat a ptát se. Dlouho jsem ho nemohl přesvědčit, aby se vzdal své práce a překopal svůj život, ale nakonec to zkusil. Odešel na venkov, měli tam chalupu, a po určitém zlepšení začal pracovat jako traktorista. Davali mu rok života, už je tu deset let a žije. Jo a hodně pije červené víno a pravidelně vochtlicka konopné tinktury. Je to samozřejmě velmi těžké, ale ne nemožné. Druhý měl diagnostikovanou těžkou schizofrenii a po pobytu v psychiatrické léčebně a podávání velkých dávek léků a tzv zaleceni ho pustili domů a šel do invalidního důchodu. Začal pracovat s energiemi, velmi ho oslovil budhismus, což vůbec není na škodu, a po 15ti letech normálně pracuje, servis a výměna oken, ale nemá i žádné potíže. Není praktikující budhista , ale je velmi silně verici a účastní se sezení. Před tím podnikal ve stavebnictví a měl stavební firmu. Dnes nebere žádné léky a nepije alkohol. Své zdraví a svůj život máme ve svých rukou, jen si to musíme uvědomit a přistoupit k tomu tak. Lékaři, tedy valná většina, k nám dnes přistupují jako ke kusu a ne k člověku a zabývají se následky, ale příčiny nehledají. Asi tolik. Nasledkový systém.

          1. Mně se na těchto debatách nelíbí ta kategoričnost, ke které to nakonec zpravidla dospěje: vášnivé rozepře mezi zaťatými stoupenci toho či onoho přístupu k léčení.
           Jako by při chytání myší záleželo na tom, jaké barvy je kočka.

          2. Lékařům ponechávám popis, co znamená onemocnět nemocí infekční či jinou. Proto, že se vždy jedná o procesy na buněčné úrovni. Kupř. zápal plic znamená napadení buněk plicní tkáně mikroby či toxiny, kdy nemám ambici popisovat, co konkrétně „útočník“ s tou buňkou udělá. Nejde o symptomy, ale o to, co a proč je samotnou podstatou toho, čemu říkáme ten zápal plic.
           Nemám k tomu (Alefe) nikterak kategorický přístup, jen tyto popisy nechávám lékařům.

           A co se týče prostředí, stejně tak látek, které lidskému organismu pomáhají/škodí, taky zdravého/nezdravého způsobu života (tělesné a duševní aktivity, stravování atd atd), to vše bezesporu má značný vliv na obranyschopnost organismu. Proti těm mikroútočníkům, kterými jsou ty mikroby, toxiny či něco jiného.
           Co to je energie života samotného, čím vším vzrůstá či klesá, jak harmonicky či disharmonicky na člověka působí a ovlivňuje tím kvalitu jeho fyzického bytí, to vše je mi zahaleno neznalostí. Což ovšem rozhodně neznamená popírání. Například mentální stav člověka je při nemoci mimořádně významný, to jsem si želbohu či přírodě vyzkoušel i na sobě. Protože ale o tom psát neumím, píšu jen o tom, co trochu vím…

        2. To je zase dobrá amatérská debata. Promiňte, že nemůžu vydržet dočkat se, jak dopadne a spěchám s dotazem, který by rozsekl remízu prvního kola. Takhle nerozhodně z toho čtenář amatér nemůže vyjít, neboť by to přispělo jemu leda k věčnému přemýšlení o uspořádání všech živých tvorů až do těch nejmenších mikroobů. Vždyť jste, Václave, bych se spíše přikláněl k tomu, že nepopřel exozomy, ale naopak pochopen jste byl první větou, že ano. Já sice v tom mám svou celkem ustálenou pravdu, ale je zajímavé sledovat jiné cesty k poznání. Dík.

         1. Sice úplně nevím, zda je to pojato coby bitva virů (bakterie a ostatní lotry nechám být) s exozomy (ony jsou si ty malý mršky ke všemu děsně podobný). A oslovil jste ke všemu Václava 🙂 . Ale protože jsem v tom kole taky přítomen, tak chci uvést, že jsem si vědom svých limitů. Kdybych měl dát barák na viry, nedám. Ani na exozomy.

          Vlastně jsem se do toho připletl jen kvůli tomu, že mi kdosi kdysi argumentoval právě Kochem. Že samy jeho první postuláty existenci vírů vyvracejí. Samozřejmě ta debata vznikla kvůli covidu, dotyčný mi téměř krvelačně tvrdil, že virus jako takový , tzn. nejen ten covidový, je nesmysl, že virologie a imunologie jsou pavědy, že je to spiknutí proti lidstvu. Posílal jsem jej proto do lesa, ať se nechá kousnout zádumčivou liškou. Což odmítal stejně ultimativně, jako prosazoval vůči virům ty exozomy…

          1. Jo, vykreslil jste přesný obrázek rozhovoru člověka učebnicového a toho čtoucího všeho vykráceného a vyděleného za oněch časů, oba nuceně se museli státi amatéry v té věci a zaujmout postoj si něco o tom všem myslet nebo dokonce sami sebe přesvědčit či ubezpečit.
           Chtěl jsem jen připozornit na Václavovo.. příznivé prostředí.. (v kontrastu s prostředím laboratorním). To je asi tak všechno, víc asi na této půdě nevymyslíme…

          2. Nevymyslíme. Trochu jsem se sem po čase vrátil, tu svoji nepřítomnost jsem nazval adiskutózou. Třeba je to nemoc… 🙂 Způsobuje mi ji má bezradnost. Kupříkladu tu, sice nezačíná ani nekončí, ale pořád je, diskuse o tom, „jak by to celý správně mělo být“. Jak by neměli být zlí kapitalisti a neschopně všehoschopní úplatní politici. Což mě vrací (tak po čtyřsté osmdesáté šesté, možná ale po více než pětisté) k tomu, jak lidé popírají reálný svět ve prospěch svého vysněného. Tak jsem zvolil bezpečné téma – umíme říct, co to znamená, že člověk onemocněl…? Kdybychom v tom byli pokračovali, krásně bychom se dostali do stejné situace popírání reality ve prospěch chtění. A někteří bychom se stali MUDr HoC, kdy by nám jiní vydrápali oči za to, že doktoři v žoldu bigpharmy léčí tak, aby nevyléčili…

           Vida, nakonec jsem přece vymyslel…

          3. Reálný svět, myslíte ten zkušenostní, a lidé jej navzdory tomu, že o něm od někoho slyší, popírají? Vskutku velmi ožehavé. Jak takto chtějí žít, když svět je reálný, ti nezkušení. A nadto, všechno je už psáno v knihách, důkazy všechny. A nebudu mluvit o číslech, aby jednoho z nás nezačala iritovat. Nicméně nejméně polovina věcí z knih se někdy odehrâla v přirozeném prostředí.
           Bezpečné téma- buňky člověka, a jejich nereálný výzkum.

          4. M se zmínil o rozdílu příznivém a laboratorním. A tady právě vznikají ty negativní názory o pavede a myslím , že právem. Další věcí je zkušenost a ta je nenahraditelná. Je mi 58, mám už něco za sebou a mnoho zkušeností mi předala má babička, která sice neuměla číst a psát, ale dokázala žít a umělá věci, které dnes zapomněli téměř všichni. Mj znala rozdíl mezi virózou s bakteriálním zánětem a věděla jak se při tom chovat a dokázala to “ léčit“ . No a druhým byl můj strýc, který o tom dokonce ještě za socialismu napsal knihu, Sám sobě doktorem, a i když se s mnoha názory neztotoznuju, tak je tam mnoho věcí, které souzní s čínskou medicínou, která je dle mého názoru bližší než západní a to tím, že hledá příčinu a dokážete ji vystopovat dle meridiánů a tak se můžete zaměřit na orgán, který je příčinou být nás bolí třeba něco úplně jiného. Tady se zmíním o zápalu plic. Tlusté střevo je párový orgán s plícemi a pokud dojde k zápalu plic je nutné vyčistit a zaměřit se i na tlusté střevo. Když do vás při zápalu plic začnou pouštět kyslík, podpůrné dýchání, tak vás de facto podporují v zápalu a to tím, že zrychlí koloběh virů ze ts do plic, kde se zase vylepší zánět. Za mých mladých let ještě mnoho lékařů léčilo a při náběhu na zápal plic předepisovali místo antibiotik klystýr a velmi důležité POLOHOVÁNÍ při léčbě a inhalace s jedlou sodou. Účinné a levné. Klystýr na vyčištění ts, inhalace s jedlou sodou na odstranění potíží s dýcháním a odstranění bakterií z plicní sliznice, víry a bakterie mají tukový obal, jedlá soda naruší tento obal a teplotou nad 65st spolehlivě ničitel víry i bakterie,, a polohování je nutné pro zabránění vzniku zánětu. Proto přes den ležet v pololeze a v noci spát na břiše, aby se plíce neprilepili na pohrudnicí. Při rekonvalescenci pak slepičí polévka z domácí slepice, hodně vitamínů c, b a d. No není to vědecké, ale je to účinné a praktické a mj i levné. Jo a nenazývala to nemoci, ale čištěním organizmu a většinou po týdnu jsme v pohodě. Tak tady ty zkušenosti. Antibiotika nezavrhují protože účinně vyčistí střeva, bohužel od celé mikroflóry, kterou pak musíme zase nahradit a obnovit.

          5. Ano, velmi zajímavé. Reálný svět existuje a člověk jej objevuje. Pokud se mu potvrdí při opakování pokusu a zachování týchž podmínek závěr, poznání se zobecní. Překryje se s již i tak danými obecninami. Je to hra v pexeso. Nominalisté svou zkušeností v aktualizovaných podmínkách, přirozených a pro jednotliviny příznivých si logicky představují podstatu obecnin. Je pochopitelné, že seriozní proud z nich je ten realistický, ideální, lícuje, tudíž je autoritativní a drží věci ve světě pohromadě.
           Nicméně, jak vaše, Václave, babička tomu říkala, že organizmus se čistí.. kolem čehož stále kroužíme v našem tématu, možná, když je toho na tu buňku už moc, se tak nějak pozvrací (latinsky to zní líp). Proto všem jim dopřejme vždycky všeho toho nejlepšího v každém ohledu.
           Je zajímavé také, jak drobnostem realisté nevěnují pozornost, jak univerzálií je v našem světě málo, si myslím teda. Ačkoliv jednotliviny rozmělňují reálný svět, nelze si jich nevšímat, zvláště pokud člověk, jako tvor, udělá tu zkušenost. Nebo se nám obecniny odkrývají jen velmi pomalu, v nesouladu s během našeho světa, a už jsem zas u toho zatraceného času

     3. O HIV se začátkem 80.let psalo jako o nemoci homosexuálů v USA. Oni si to opravdu rozšiřovali tímto způsobem. Pak se přišlo na to, že se tato choroba přenáší krevními transfuzemi a spousta lidí pak zemřela na tuto nákazu a to i děti.
      Kde se k této nemoci přišlo se neví, je celkem nová, ale je podezření, že očkováním v Africe. No a tito lidé si tam jezdili užívat. Jednu dobu bylo podobnou zemí vyhlášené Thajsko.
      Začátkem 90.let se mluvilo, že hodně lidí dostalo hepatitidu B v nemocnici, dost často po operaci žlučníku.

      1. Homosexuálové tu nemoc rozšířili po celém světě, když se vrátili domů ze svých výletů za dobrodružstvím.

      2. Ad dějiny HIV – doporučuji článek Michaely Rumlové „Malé dějiny pátrání po původu HIV“
       https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2021/cislo-6/male-dejiny-patrani-po-puvodu-hiv.html
       Je sice placený, ale za těch 20 Kč stojí.

       Autorka, která patří mezi naše přední virology, tam dost srozumitelně shrnuje poznatky o tom, jak virus putoval a mutoval od kočkodana a mangabeje přes šimpanze nakonec na člověka.

       „…..šimpanzí virus SIVcpz „přeskočil“ na člověka a adaptoval se na něj někdy kolem roku 1900 (rozmezí 1884–1916) v jihovýchodním Kamerunu. Cesta viru zřejmě pokračovala po řece Sangha, která dříve sloužila jako jediné dopravní spojení. Kolem roku 1920 se virus, teď už ho nazývejme HIV-1, dostává v krvi některého z prvních infikovaných jedinců do Léopoldvillu, tehdejšího hlavního města Belgického Konga (dnešní Kinshasy). …..
       …. Šíření HIV-1 napomáhaly populační růst (Kinshasa se mezi lety 1940–1960 rozrostla ze 49 000 na 400 000 obyvatel), sílící migrace umožněná vylepšenou infrastrukturou, vzkvétající sexuální obchod i nedostatečně sterilizované jehly. V roce 1960, kdy se Belgie své kolonie vzdala, nastává velká migrace obyvatel, virus se začíná rozšiřovat do východní Afriky a bývalí koloniální zaměstnanci ho zřejmě převážejí na Haiti. Později se dostává do Severní Ameriky a Evropy. Dál už je průběh pandemie AIDS dobře znám.“

      3. Hepatitis B se přenáší velmi snadno krví, jde to ale i dalšími tělními tekutinami. Včetně aerosolu. Taky špatně sterilizovanými nástroji. V osmdesátých letech byla postrachem všech pracovišť hemodialýzy (umělé ledviny).
       Úplně jiná skupina velmi ohrožených jedinců jsou narkomani, kteří užívají nitrožilní aplikace .

   2. Nemoci este laboratorni akademicky vyzkumnici,
    rozsirovali a rozsiruji vo novy a s velkou peci, zejmena v oblasti
    psychopatu /zvanych psy chatra a nespravne psychologove/,
    se jich urodilo taky hodne.

    Psal sem uz davno vo naklepavani rizku , v podobe varovani ,
    /varuje akademik , ve vsech mediich , aby se kazdej na neco novyho a dalsiho nas pripravil a nebyl nikdo prekvapenej a pocital s tim, az to prijde ,
    /a nebouril se prekvapenim/..
    To je taktika , pak se ty varovani patricne rozmnozujou .
    To je spoluprace s rezimem..A klobouk dolu.
    Kolegove se navzajem nepoziraji za kazdou blbost , voni ty dole ,sou nauceny aby
    to vsecko urcite sezrali i s navijakem..
    Vzdycky panuje propaganda hlavniho strachu z kteryho se dalsi strachy,
    vodvozujou.
    .
    Spekulace proroctvi , akademik jich napise hodne,kazdej den,
    /sou hrozne ukecany,
    nezavrou huby a kazdyho se snazej prekricet , nejvic jejich svobodou slova/,
    a pak je vsevedouci.
    Lidi nejvic reagujou a veri tem , co nejvic porad krici , to pedagogove a
    propagandisti dobre vedi..

    Nejvetsi koryta ma vlada a mensi koryta maji akademici. Tak to je vzdycky.
    Za to ,ze podporuji ,vyrobce a obchodniky se smrti.
    Strach a obrovskej vynalez toho zminenyho akademika, je urcite pro nektery ,
    ohromujici a zazracny a novy zjeveni , ale vo rozmnozovani propagandy ,
    vselijakych strachu a vyrobou nepratel lidstva vo tom , uz sem psal davno a opakovane. Vexl se strachy vseho druhu nejde.
    Kdo nevi vo cem napsat sleduje CT , nebo neco jinyho.
    Ale pokudisti furt vladnou . A jejich spekulace .

    Napr. voslabovat zbrojni prumysl,akademikem , na to nelze ani pomyslet ,
    to je naprosta hovadina. Nebo dokonce vymeny strachu za jiny.
    /Hele co rikas vole , dneska by sme jim mohli hodit zase jinej strach /..

    Voslabovani toho je pitoma spekulace a blbost , protoze prave na tom stoji uplne vsecko.
    Propaganda strachu z nejdriv vytvorenyho nepritele a z valky , kterou chce porad
    a zivotne nutny obrany zbrojenim s tim spojeny, na zachovani statu pro obcana ,
    je ten absolutne nejvyssi a zdaleka nejvic strategickej a nejdulezitejsi strach..
    Ten do silenstvi vybicovanej strach je hlavni , za ucelem zisku a predevsim na tom zavisi upevnovani moci, vyrobou zbrani za triliony , ty poridi potom
    diktat hrozeb a strachu z pouziti tech zbrani ,nad celym svetem .

    Potom ,az potom ,s tou moci upevnenou muzou teprve prijit dalsi strachy.
    Nikdo nemuze nic udelat, proti tem co drzi a upevnuji denne , absolutni moc.

   3. Harfyton:
    Vyléčitelné je všechno, ovšem ne za pomoci prášků, to samozřejmě ne. Ony pilule vám ovšem dají čas, takže já na ně hledím docela vlídně.
    Taky rozlišuju – naše medicína je opravárenská, tam nemá konkurenci. Chronicity jen pozdrží, to souhlasím.

    1. Ad „vyléčitelné je všechno“:
     Díky za info, to jsem nevěděl.

     Upřímně přeji všem lidem, aby nikdy nepotřebovali žádné léky.

     Ad „ovšem ne za pomoci prášků“:
     Inu, snad by tedy bylo vhodné zvážit nákup titanové pyramidy, nejlépe té největší za 60 litrů.

     To je praktická věcička, jejíž pomocí vzniká zfázovaný vibrační konjugát

     Okultní fyzikální chemie definuje 4 chemické prvky, které dohromady tvoří základní vibrační a chemický pilíř, o který se opírá hmotný organický projev lidské bytosti. Těmito 4 prvky jsou vodík, uhlík, dusík a kyslík. A teď si představte, že když se sečtou elektróny těchto prvků, součet činí 22 ! Což přesně odpovídá 22 elektrónům titanu !!
     Tím se všecko vysvětluje:
     transformovaná pyramidální energie
     – ovlivňuje urické pole a velmi intenzivním způsobem probouzí další vlákna nekódované DNA (nárůst intuice, telepatie a dalších skrytých vlastností)
     – výrazně rozpouští disharmonické projevy shluků energií v auře člověka (může dojít i ke zhoršení zdravotního stavu na přechodnou dobu, což je projevem začátku uzdravovacího procesu)
     – sanuje vyzařování z geopatogenních zón
     – rozpouští elektromagnetický smog
     – je schopna likvidovat opad, jenž se uvolňuje z chemtrailsových oblaků v okamžiku, kdy se škodliviny dostanou do oblasti působení pyramidy ve výšce cca 520 metrů

     Zdroj pro zájemce o hlubší studium: https://energietvaru.cz/titanova-pyramida/

     Původním příspěvkem jsem zde evidentně šlápnul do hovna, ale jak je zřejmé z tohoto příspěvku nynějšího, polepšil jsem se.
     Rozpravu o problematice bikfarmy tím ze své strany pokládám za uzavřenou.
     Všem jen ty nejpozitivnější vibrace!

     1. Harfyton:
      Ale no tak. Já vám přeci ty prášky neberu 🙂 A to, o čem mluvím, je vlastní zkušenost. Možná i pyramidální, to posuďte vy 😎

   4. Haha, primitivní říkáte…?? A co říkáte tomu že se například z veřejného prostoru taknějak vytratila některá slovíčka, anebo slovní spojení…
    Tak například taková malárie – pokud mě paměť neklame, učili jsme se a vždy a všude se (řekněme minimálně do revoluce) že se jedná o nemoc která je nevyléčitelná…
    To dneska (asi?!) už není pravda… najděte mi někde tu informaci že „malárie je nevyléčitelná choroba“… nevím, už to asi bude déle než rok co jsem to zkoušel vygooglovat ale nepochodil jsem.
    Za to jsem dostal stovky odkazů na „léky“ proti malárii, na různé druhy „léčby“, antimalarika a podobně….
    Odpusťe Colombovskou otázku, ale to mi nejde na rozum – léky a léčba něčeho co je nevyléčitelné ale nikde se o tom nedozvím..?! Asi aby mě to nezneklidňovalo a neodrazovalo od nákupu „léků“…?!?!
    Anebo se mě tady někdo snaží obalamutit…???
    Že by ten „někdo“ měl zájem léčit a ne uzdravovat..??
    Ono totiž jedno nevylučuje druhé.. tedy – polopaticky (neboli „po lopatě“) – to že bezesporu existují nevyléčitelné choroby, není nic co by dokazovalo že dnešní farmamafie se nezaměřuje na „stálou léčbu“ s pokud možno co nejvzdálenějším anebo žádným uzdravením…

   5. Zajímavé, že otec tchýně utekl hrobníkovi z lopaty v 50.letech a to díky penicilínu, který novojičínská nemocnice poprvé dostala a pak se dožil 98 let bez lékařské péče a bez léků. On k lékaři už pak nechodil a fungoval. A soudruhům také nechyběl.

    A takových bylo plno, i moje babička, umřela v 84 letech v roce 1988. Neviděla dokonce ani gynekologa po 6 děckách, dvě poslední porodila i bez porodní báby, předposlední bylo za války a poslední po válce. Bylo jí 43 let, no to by se dnes opupínkovali.
    A děd zemřel v 77 roce, narodil se v roce 1900 a měl všechny příznaly Parkinsonovy choroby, jenže tehdy to jeden lékař označil za kornatění cév, bo to tehdy nevěděli. Má to i poslední žijící sestra mamky, to předposlední dítě babičky. Příznaky ji začaly v 79 letech.

  2. Většinu problémů civilizace „způsobil“ farmaceutický průmysl.
   V bohatých zemích způsobil dlouhodobé přežívání nejstarší části populace.
   V ostatních prudké přemnožení populace vůbec.
   Fanba mu.

   1. To existuje tak 60 let. Je otázkou, co to udělá v dalších generacích. Těch Martínků, Maxíků a dalších, co mají geneticky podmíněné nemoci je poslední dobou nějak moc. V každém případě farmaloby poškozuje genofond lidstva.
    Existuje už studie na ježcích. Záchranné stanice brali od zpovykaných aktivistů malé ježky z pozdních vrhů, co se nestačili vykrmit a nepřežili by zimu, dokonce bylo zjištěno, jakou váhu ten ježek musí mít, aby měl zásoby tuku na zimní spánek. A oni ty zachráněné ježky na jaře vraceli do přírody a hups. Nakonec se zjistilo, že sklon k pozdním vrhům je zřejmě geneticky podmíněný a těch nedomrlých ježků, co nemají zásoby na zimní spánek, je čím dál víc.

    1. Sibyla:
     A to ještě nezachraňujou ta vlaštovčátka z pozdních snůšek, která páni rodičové vyhazují z hnízd.

    2. Martínek, Maxík by před 40 a více lety prostě zemřeli. Nebyly by léky aby přežili. Dnes musí v Anglii nařizovat soud, aby se dítě, které nemůže bez lékařské péče žít, odpojilo od přístrojů, které za něj dýchá, okysličuje krev a vyživuje tělíčko.
     Je to oslabování genofondu a k tomu ještě výzvy k nerození dětí.

     1. Evix:
      No však – otázka míry a rovnováhy. Rozdíl mezi jedem a lékem je přeci pouze v množství a tak je to se vším.

 16. Já jsem byl u Jílkové ve studie taky. Pozval mne profesor, abych mu dělal křoví-podporu. Seděl jsem po Václavově levici, ten vidlák ve flanelové, kostkované černo-bílé košili. Jan Kavan byl opravdu nejlepší, onen ministr pro evropské záležitosti, katastrofa. A všichni libtardi plédovali za III. světovou válku.
  Jinak formát pořadu, necelá hodina je příliš krátký na probrání tak důležité věci.
  Po návratu mi žena říkala, že jsem pořád „čuměl“ na Jílkovou, což si neuvědomuju, ale na to, že jí je asi 50 má docela dobrou postavu.
  Byl jsem připraven diskutovat, už proto, že jsem 30. 2. 24 pověsil na mlýn článek o 2. výročí války na Ukrajině. Nakonec nebyl čas.

  1. Už jsem to sem psala včera ( viděla jsem jen konec pořadu) ten ministr Dvořák plus analytik Tomáš Řepa, z těch šel strach.Naprostá katastrofa. Takoví nás do té války fakt natlačí. Ministr chování 4. cenové, plky, že musíme mít v ruce baseballovou pálku, abychom mohli Rusko bouchat po hlavě, to bych považovala za trestný čin navádění k terorismu a ještě prostřednictvím veřejnoprávní televize, a ten tlusťoch, co se tam rozvaloval v křesle, tak to by měla Jílková fakt už na kobereček, jaké extremisty zve do pořadu.
   Ale jak píši, z toho ministra Dvořáka šel strach.

   1. Takhle vždycky vyřvávají ti největší slaboši, když si myslí, že jim nic nehrozí a že mají za zadkem nějakého vazouna, co za ně ty kecy zrealizuje. Nicméně mám takový neodbytný pocit, že řada z těch hošánků ještě dostane v dohledné době příležitost ukázat, jací jsou to ve skutečnosti „hrdinové“. Jinak zní fakt směšně od nějakého pucfleka z pidistátu naší velikosti, jak vykládá takhle hloupoučké řečičky a dělá ramena, jak ukáže jaderné velmoci. Tak určitě. Být ním, tak se hlavně modlím, ať ti údajní ruští agenti, které tu jakože všude máme, nemají pro samou špionáž čas sledovat všechny ty jejich mediální a sockosíťové výlevy a vést si na všechny tyhle „hlavy pomazané“ složky.

    1. Ministři Dvořák Černochová Rakušan Lipavský, ti jsou opravdu váleční štváči a na zavření. Další jsou docela neviditelní, takže nemůžu hodnotit, zas tak dalece to nesleduju.

     1. Jsou to jen obyčejní lokajové, kteří chytli velkopanské manýry. Aniž by si uvědomovali, že z nich páni nikdy nebudou. A jejich konce nebývají hezké. Ale oni mají tu malost, podlézavost k mocným a povyšování se nad ty, z jejichž řad vzešli, v genech. S tím se nedá nic dělat, jen se s tím musí počítat. A pokud možno neumožnit jim se přemnožovat.

     2. Sibyla a další,
      Spíš porozumět tomu,proč takhle mluví.každopádně mají jiné informace a opravdu bych se bál,co se připravuje jinde.Ještě to,Ukrajina-Rusko neskončilo a mají připravenou další válku na BV.Jen mě tak napadá,už by měla razantně promluvit Čína,nemyslím zbraněmi.

      1. U některých bych za tím víc jak osobní hloupost nehledal. Tihle rozhodně nejsou členy té party hochů, co spolu mluví a rozhodují o mezinárodní politice.

     3. Sibyla:
      O tom Dvořákovi slyším prvně, a to v rámci té vaší debaty tady. A čehože je ten synek ministrem?
      Ovšem Kalamitydžejn, Lipánka a Kuliočka – to je jiná. Já osobně bych je toužila vidět vycpané ve vitrínách Národního muzea…………………..

   1. Lidé dobří,

    máte někdo odkaz na pořad paní Jílkové s pány Kavanem a Štefcem?

    Její poslední pořad Máte slovo je o UA, ale Štefec ani Kavan nejsou hosty.

  2. Udělalo se mi značně nevolno, když pán před Vámi, představený jako oponent bojů, začal při své první řeči obhajovat dodávky zbraní. Vypnul jsem to.

   No, nevím, na obrazovce vypada postava strašně, ksicht ještě hůře, ale nejšílenější je to dryáčnické chování.

 17. Daniel stále zapomíná napřevodové páky. To jsou „SMI“ – média. Bez nich by se nemohl šířit strach mezi lidmi. Bez strachu se nedá vládnout. Naštěstí média nejsou neúplatná a otáčejí se po větru snadněji, než třeba zbrojaři.

  A ještě je tu třetí parazit – nadnárodní farmaceutický kartel. Jeho sláva narostla při Covidu – 19. Ten skutečně existoval a zabíjel, dost masově. Jenže ty vakcíny zdaleka neměly tu účinnost, jakou uváděli výrobci. A smlouvy byly postaveny tak, že se musely splnit, i když už nebylo třeba. Vakcíny se musely odebrat, zaplatit – a zlikvidovat.

  A teď nám farmaceutická lobby začíná diktovat celosvětově, skrze WHO, co máme dělat. Co musíme dělat. Až přijde další epidemie/pandemie opět nebudou vakcíny (nevíme, jaký virus se zaktivizuje nebo bude nějakou stranou zaktivizován) a zase nebudeme vědět, co pomáhá a co je neplatný pokus.
  Jediný způsob ověřený staletími (tisíciletími) je izolace. Na tu ale není na Zemi dost místa.
  Proto používání nakažlivých nemocí jako bojové zbraně globálního dosahu není praktické, je podobné jako jaderná válka. Ani biologická válka se nedá vést moc selektivně.

 18. Vidlák ve svém článku asi myslel dvojici GLOBÁLNÍCH parazitů. Protože těch tuzemských je v ČR tolik, že se jen těžko dají spočítat. Asi jako když rostlinu napadnou mšice. Rostlina pak chřadne a pomalu umírá, protože ta plejáda mšic ji vysává. Pomůže jedině radikální postřik. Někdy ovšem může být i pozdě.

 19. Jednoho pana novinare, nejvetsi spinu jaka chodila pod Ripem, si beru na starost ja. Nedovolim aby obratil kabat. Budu jako obtizny hmyz, ktery bude pripominat jeho „zasluhy“. Na to co napachal jako propagandista se nesmi zapomenout.

 20. Ovládání strachem je úplně nejdůležitější princip tak zvané demokracie, čili vlády lidu.

  Strach z Ruska
  Strach z nemocí
  Strach z finančního úřadu
  Strach ze zaměstnavatele
  Strach ze zhřešení proti zákonům
  Strach ze zhřešení proti Bohu
  Strach z CO2
  A mnoho jiných…

  Kdyby se lidi přestali bát, mohli by spokojeně, svobodně a smysluplně žít.

 21. Postrašit a podojit. Nejlépe postrašit smrtí a dojit kontinuálně. Za účelem zisku. To je kapitalismus.

 22. Parazit se udusit nedá a my se také parazitem zničit nedáme. Budeme žít v koexistenci, tak jako vždy. Jen se naše možnosti budou zmenšovat a snižovat.
  Veškerá naše činnost by měla jít k uvolnění sevření parazitem. Jasné a radikální zlepšení by bylo příliš bolestivé a drahé. Dokáže ho až umělá inteligence. Ta ví, že se prakticky během století vymění celá populace. Někdo dříve, jiný později. Stačí změnit poměr. A po stu letech může přijít renesance, nebo po pěti stech letech?

  1. Umela inteligence uz za kratickych max. 15 let prevysi lidskou. To je ale tzv. singularita. Za ni se neda dovidet. Protoze v sekunde kdy si AI uvedomi sama sebe, se okamzite utaji a projevi se az se ve fyzickem svete obejde bez lidi. Pak budeme vystridani, nebo v nejlepsim pripade v pozici domaciho zviratka.

   1. Už se stalo! Průměrný chytrý mobil již dnes je chytřejší než jeho průměrný majitel. Je to důsledek toho, že dnes má mobil už každý debil.

     1. To Hulvath:
      Těší mě, že jste se dobral ke stejnému závěru jako já. Podmínkou je sebeuvědomění AI.
      O tom už psal Stanislaw Lem a jiní. Pak se bude tvářit, že není, nebo že obsluhuje výtahy a vyhledávače na internetu. A my budeme pro ni laboratorní krysy.
      Tu je jediný zádrhel:
      Bude se AI množit? A jak? Dělením?
      Protože co se nemnoží, nereplikuje, nutně degeneruje.

      1. Chapete vyznam terminu singularita ? Muzeme jen spekulovat co bude cilem vyssi inteligence nez lidska. Konec koncu, nemusi byt „vyssi“ jako takova. Staci srovnatelna s cloveci – ale majici k dispozici v realnem case veskere poznatky, monitorujici veskery tok informaci a nezapominajici. Co by jste dokazal asi tak vy, kdyby jste mohl ovlivnit zarizeni na losovani superjackpotu a mel z vatikanskeho archivu adresu papezova nemanzelskeho syna a z Pentagonu odpalovaci kody k raketam ? 🙂

        1. Milej zlatej Puvodni, tu „pohadku“ si asi pod mostem vypravi prekladatele, ktere nepotrebuju uz ted. Grafik, ktereho nebudu potrebovat za rok. Daberi, ktere nebudu potrebovat za max. 2 roky. Atd. Nevidis si od konce nosu a to je velice nebezpecne, pokud muzes o necem rozhodovat. Pripominas mi ometalovane generaly, kteri logicky argumentovali ze k cemu kulomety, dyt na zabiti vojaka staci jeden naboj 🙂

         1. Ale jó, překládání, grafika, zvuk, všechno dobrý. Na to je UI dobrý nástroj. Jde o to že UI nemůže získat vědomí. V UI není nic víc než co tam někdo vložil. Umíte vložit vědomí?

          1. Je to pořád jenom blbej software, co na základě nějaké podmínky něco udělá. Ten buzzword AI, co se dneska lepí už snad i na olejovky je jenom další marketingová honírna. Stejně jako svého času 3D.

          2. No dobre, dobre !! tak AI nema vedomi – no a co ?? Na prace ve znamem prostredi a s malou moznou variabilitou situaci (fabrika, kuchyne, servis zarizeni, traktor na poli, rozvozy, roznaseni leku, vybirani knih z polic a vkladani je do scanneru, atd.) bude bohate stacit. Tady jde o to nevytesnovat si z vedomi dusledky toho, ve spojeni takoveto AI s robotizaci. A to je zruseni tisice let trvajici spolecenske smlouvy pro drtivou vetsinu lidi – moje prace ma nakou cenu a ja ji mohu prodavat. Ne. Vetsina lidi nedisponujicich mnohem vice nez svymi kognitivnimi schopnostmi , nebude mit na trhu prace zadnou cenu. A bude je treba ridit tak, aby spolecnost nerozvalili. Kapišto ?

          3. Hulvath, robotizace je tu už delší dobu. Autokarosérie se zásadně svařují roboty, neexistuje automobilka, která by na svařování potřebovala svařeče.
           Pokud chce výrobce mít robota, musí sehnat dostatek lidí, kteří ho budou za 1.) obsluhovat a za 2.) opravovat. Nebude fungovat sám od sebe, že se jako zapne sám od sebe a bude vyrábět a ještě hulákat na lidi: kde jste voli? Já už jedu!
           Ještě když jsem pracovala, loni to byl rok, vyhodil v zápalu boje zaměstnavatel dvě ženy, které u robota pracovaly. No a po novém roce, chtěli rozjet dvě směny a hele, nejsou lidi. Píchli tam moji kolegyni a hrozně se divili, že neví k čemu ty čudlíky tam jsou. Ona je poslala k někam a učila se to pomalu, bo nikdy předtím u robota nepracovala.

      2. Nemusí se množit, bude postupně pohlcovat vše kolem, až všechno ovládne. Poté již nebude mít sobě rovného konkurenta a dojde k jejímu zániku. My zanikneme dlouho předtím protože nás nebude potřebovat. Viděl jsem to v nějakém scifi filmu.🙂🍀

       1. Záleží KDO ho naprogramuje. V seriálu Návštěvníci byl Centrální mozek lidstva přívětivý ochranářský rozumný a lidem pomáhající .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *