18 dubna, 2024

Tak máme za leden druhý nejhorší schodek rozpočtu v dějinách.

Loni to bylo 6,8 miliardy Kč, meziročně se tak jedná o nárůst o 19,2 miliardy. Tak na co se hoši vymluvíme teď?

Babiš už tu není víc než dva roky, navíc evidentně je to vaše práce. Válka je tu taky už dva roky, covid tu už dva roky není, takže co teda? Nebo si přiznáme, že to vedeme od deseti k hlubokému průšvihu a něco s tím uděláme? A tím něco nemyslím odrbávání důchodců ani lidí nesmyslnými daněmi. Ono totiž stále vyšší daně ještě nikdy, ale opravdu nikdy ekonomiku nenastartovaly, vy kdysi pravicoví modří opeřenci ódéesáci.

My tady zvedáme DPH na léky a kojeneckou vodu, my tady zvyšujeme daň z nemovitosti tak, že pro leckteré živnostníky a firmy, které jsou v nájmu nebo v nemovitosti podnikají je to likvidační (to totiž pravdu není tisícovka za rok). My tady snad i cíleně ničíme hutě, sklárny, keramičky a pekárny vysokými cenami energií a jejich zaměstnance posíláme na pracák, my si tu likvidujeme automobilový a na to navázaný průmysl Green Dealem, my nakupujeme pro obranu předražený americký krámy a my posíláme miliardy na Ukrajinu.

A přesto všechno mají ti pětišmejdi tu drzost nám říkat, že šetřit se musí (na nás), protože světe div se, dluhy který nadělali (nejen oni, abychom byli spravedliví, ale už dva roky jen oni), se prý musí z něčeho splácet. To ale nepovídejte nám, to si napište na ledničku a před usnutím stokrát opakujte, celá vy slavná koalo. Můžete tím nahradit zálibné koukání do zrcadla, jak dokonalí jste a hlavně, jak dokonale s námi zametáte.

A jakoby to nestačilo, jen tak mimochodem to, že vláda zvažuje svěřit výstavbu čtyř jaderných bloků Francouzům, kteří v roce 2013 slíbili Britům, že jim dva bloky jaderné elektrárny Hinkley Point postaví za v přepočtu zhruba 480 miliard Kč (mimochodem dodávat elektřinu do sítě měla už od loňska) nás dost pravděpodobně potopí do dluhové pasti a finanční klinické smrti definitivně. Není žádný důvod se domnívat, že to u nás bude jiné než u Britů, kteří si prý budou muset počkat minimálně ještě 7 let, a cena mezitím vyskočila na 1340 miliard Kč. Takže si to vynásobte dvěma, připočtěte nějaké to prodleníčko a máte z toho hezkých 3000 miliard korun. To, že nám Frantíci slibují 3 + 1 blok zdarma bych nebrala vážně a jestli tomu Fiala věří, tak asi opravdu už žije v zemi za zrcadlem.

Tak to jen k tomu zadlužování, až vám zase bude Stanjura s Fialou, případně Danuší Neruduší vysvětlovat, že dluhy se musí platit a zaplatit je máte vy. Za jejich miliardové tendry, tunely a šlendrián.

75 thoughts on “Tak máme za leden druhý nejhorší schodek rozpočtu v dějinách.

 1. Každá vláda ODS byla katastrofou, takže pro mne nic co by překvapilo. Jedině to, že Fialový hnus opět zvedl laťku, takže další ODSácká vláda bude mít co dělat, aby Fialu překonala.
  No co naděláme, když momentálně zaostali jedinci to tak chtěli a chtějí stále.

  Který ministr financí nejvíc zadlužil ČR
  AUTOR STANISLAV HUDSKÝ · PUBLIKOVÁNO 10.9.2012 · AKTUALIZOVÁNO 27.6.2019

  https://www.spisovatelskelisty.cz/stanislav-hudsky/ktery-ministr-financi-nejvic-zadluzil-cr/

 2. Rozlišoval bych mezi investicemi a spotřebou.

  Postavení JE je investice, která se vyplatí (OZE + baterie nejsou univerzálním řešením, musí být doplněny nějakým stálým zdrojem).
  Nákup nejdražších stíhaček může být zejména investice (pokud na ně budou navázány offsety, event. některé další smlouvy s USA) nebo taky jen spotřeba (pokud jde jen o pózu – nezapojení se do NATO jinak než coby žebrák).
  Ustavičné zvyšování důchodů a prodlužování doby, kterou tráví lidi v důchodu (a jinak zbůhdarma živeni státem), žvaníce bezúčelně na internetech, je čistá spotřeba.

  První podporuju, druhé spíše ne (ale nemám dost info), třetí jsem zásadně proti.

  1. Tož nežvaňte bezúčelně na internetech a běžte sbírat třeba psí hovínka. Budete užitečnější.

   1. U nás v ČR naneštěstí nikoli. To, co se na důchod v jednom roce vybere v „pojištění“, se nikam neinvestuje, coby základ pro pojištění, ale ihned se rozfrcá existujícím důchodcům.
    Dokud bylo důchodců málo, vlády si z toho „přikrádaly“ k optickému snižování schodku, nyní důchodový paskvil dotují z daní.

    A to nemluvím o tom, že člověk s příjmem:
    25k Kč bude mít důchod 17k Kč (tedy na jeden měsíc v důchodu odvádí pojistné včetně toho placeného zaměstnavatelem 5,2 měsíce)
    50k Kč bude mít důchod 21k Kč (na jeden měsíc v důchodu odvádí pojistné 3,1 měsíce)
    100k Kč bude mít důchod 30k Kč (na jeden měsíc v důchodu odvádí pojistné 2,2 měsíce)

    Zlodějina to je, žádné pojištění.

    1. Říká se tomu – Průběžný systém financování důchodů. Jde o zatím nejlepší systém, který lidé vymysleli. Někteří mírně retardovaní to nazývají pojištěním, nebo zlodějnou.

     1. 🙂
      Nejlepší systém to byl pro vlády, které se tak lacino dostaly k penězům, dokud se lidi množili jako krysy. Dnes alespoň brutální „solidaritou“ zastírají charakter celého toho podvodu.
      Jako důchodové pojištění se to prezentuje i oficiálně, což nic nemění na tom, že je to zlodějina.
      Okrádání střední vrstvy chudými, a okrádání všech kromě těch nějvětších socek vládou.

      1. Lidi se nemusí množit jako krysy. Snad je pokrok, zlepšují se technologie, zvyšuje produktivita práce. Ještě před 100 lety pracovalo v zemědělství 80% obyvatel a byly hladomory. Dnes v zemědělství pracuje 4% obyvatel a stačí to.

       Kritizujte tady nesmyslné výdaje na zbrojení. A ne průběžné financování důchodů. Možná je lepší dát menší důchod i tomu australskemu nemakačenkovi, než aby týden umíral bez prostředků ve vestibulu nemocnice v Galantě a ostatní ho museli překračovat a dívat se na tu bídu.

       1. Dobře, tak já to zkusím brát tak, že za peníze, které mně stát ukradne na důchodové zlodějině, kupuje ty F35 a granáty na rusáky.
        Rozsvítila jste mi den.

        Stran žebráků – kolik si jich bude společnost vykrmovat, tolik jich bude mít. Humanisti zase jiného typu to zkouší s afričančaty, ale v tomhle nejsem rasista. Nesnáším žebráky jakékoli barvy pleti a odmítám je jakkoli podporovat jinak než bič a pryč.

        1. Sociální systém není bezbřehý, s tím souhlasím.

         Já rozporovala vaše

         ….Ustavičné zvyšování důchodů a prodlužování doby, kterou tráví lidi v důchodu (a jinak zbůhdarma živeni státem), žvaníce bezúčelně na internetech, je čistá spotřeba…..

         A že mladí zbytečně a dlouho studují a pak není na důchody

        2. Zas jeden mladej, krásnej, zdravej, úspěšnej a bohatej. A hlavně ví, že to tak bude mít napořád.
         To bude jednou procitnutí.

  2. V době, kdy se chodilo v 60 letech do důchodu, tak většina lidí v ČR začala být ekonomicky činná 18 – 19 letech. A mluvím opravdu o drtivé většině (o ZVS vím).
   Dnes začíná dobrá polovina mladé populace být ekonomicky činná mnohem později (cca 25 – 26 let, mnohdy déle), navíc s velkým podílem „neziskové“ ekonomiky – významná část populace nebude ekonomicky činná nikdy.

   Tak tady nežvaňte – těch současných 65 let je (vzhledem k posunu střední doby dožití) tak na hraně.

   1. Zdůvodňovat neprodlužování doby nároku na důchod tím, že se lidé flákají více na začátku kariéry (ostatně i o tom jsem psal výše – prodlužování doby … jinak zbůhdarma živeni státem) je dosti nelogické. Souvislost je přesně opačná.
    Mladí ležáci, staří žebráci.

     1. Nechápu, jak je to myšleno. Logické je mít systém vyvážený tak, aby nikdo neparazitoval.

      Když už průběžný systém, tak takový, aby důchod odpovídal procentuálně odvedenému pojistnému a předpokládané době pobírání důchodu (naději dožití).
      Věk odchodu do důchodu neomezovat číslem, ale např. povinností odpracovat 40 let. Kdo chce pozdě začít, holt i přestane pozdě.

  3. Otírání se o důchodce je dost jednoduché, že? Ale proč tady nikdo neřekne, že vláda každý rok nabírá nové úředníky… Ať propustí sto tisíc zbytečných úředníků a s průměrnými mzdovými náklady 75 000,- má za rok 90 miliard jen na platech a odvodech.
   A protože to jsou určitě chytří lidé okamžitě si najdou jinou ,skutečnou, práci a na odvodech stát dostane další miliardy…

  4. lenze ono je to skor tak, ze ti ludia, ktori su v dochodku, svoje investovali a teraz chcu dividendy……investovali svoj zivot do vystavby krajiny, ktoru pouzivaju ich potomci…..investovali svoje peniaze do priebezneho dochodkoveho fondu, na pravidlach ktorych sa dohodli vladcovia s nimi predtym……investovali svoje peniaze do dochodkoveho fondu, ktory Klaus ci ktory premier rozpustil v statnom rozpocte a teraz kricia, ze nie su peniaze. Takze ano, je to spotreba, ale spotreba, ktora prisla logicky ako dosledok. Asi ako ked si v USA generacia boomerov, ktori teraz vstupuju do dochodku, zacne vyberat peniaze z kapitaloveho trhu, kde predtym investovali. Potom to bude musiet USA riesit ako zabranit poklesu ci padu (a ze sa im to pomocou medii ci manipulovaneho trhu dari, je ina vec). Proste nie su generacie rovnako pocetne, ktore by ich nahradili (vtedy by nebol ziadny problem). Ale ak by sa peniaze neminuli na ine blbosti typu UA, nove zbrane, obchod s energiami cez burzu s naslednym dofinancovavanim a dotovanim cien energii, celkove dotacie za primatopy, nove plynove kotly, tepelne cerpadla, ktore za par rokov sa ukazu, ze sa musia vyhodit, dotacie na green deal atd., tak by dochodcovia mohli zit kludny zivot. Osobne si myslim, ze najlepsim dochodkovym systemom by bolo nizka stabilna inflacia+priebezny system+dochodkovy system, ktory by peniaze neinvestoval do americkych akcii, ale formov povedzme dlhopisov by sa podielal na rozvoji infrastruktury krajiny (napr. na JE, na vystavbu dialnic atd.). Povedzme nejaky maly podiel na akciach vo svete, ok. Ale inak by to malo opre krajinu podstatne vacsi prinos nez sukromne fondy, ktore tak ci tak investuju do greckeho dlhu ci americkych akcii, ktore su uz tak predrazene

 3. Nebojte, ekonomika se rozhýbe. Skopec se právě na Primě rve o výpověďi bez důvodu. Wolfka mu nepokrytě
  sekunduje. To bude bžunda, až jí někdo řekne ze dne na den – táhni.
  Nejdříve se řvalo o dovozu pracovníků někde z Konga. Navalilo se sem spousta modrožlutých dříčů a furt to nestačí, tak prej se musíme vyrovnat modernímu světu a kopat lidi do zadku.
  Hnedle mi naskakuje otázka,kdo si v tom kotlinkovém bordelu lajzne vzít hypotéku, či úvěr.

   1. Asi bychom si měli přečíst historii zlatokopeckých městeček. Většinou se tam dalo nakoupit jen u jednoho místního bosse, klidně i na dluh a za vysoký úrok. A pak už se z původně svobodného člověka stal zadlužený ovládaný otrok.

    1. Mimochodem, pokud jde o zlatokopy – o zlaté horečce na „Klondajku“ vyšla pěkná knížka „Zlatá horečka“. A krom celé historie je tam popsán i osud mnoha zlatokopů a ukázalo se, že nikdo ze zlatokopů nezbohatl a pokud ano, pak jen na krátko. A jediní, kdo tam natrvalo zbohatli bylo obchodníci.

  1. https://archiv.hn.cz/c1-67290180-recese-v-nemecku-je-na-spadnuti-je-jen-otazkou-casu-kdy-zacnou-firmy-propoustet

   Je to placený článek, ale anotace s titulkem stačí. A s tím propouštěním začnou asi kde a s kým?

   A mně napadá paradoxně popřát současné matlácké vládě, aby ještě vydržela a vyžrala si to do konce.
   Aby se historicky znemožnila.
   Když to teď zabalí, tak jejích nástupce bude spojován s tím ekonomickým armagedonem a oni se pak budou moci vrátit. Vrátit jako spasitelé a vše znovu hotit třeba na Babiše. Paměť voličů je krátká….

   1. Jistěže. Neomylná sázka na nikoli kauzálně, nýbrž souřadně „myslící“ většinu.
    Je blbec se hrne ke kormidlu když loď jde ke dnu.

    Proto kritickou chybou opozice by bylo již nyní usilovat o vládu.

    Ano, snaha zachránit ještě co se dá, by byla chvályhodná. Jenže situace není natolik kritická, že by šlo o záchranu holých životů všech.

    Co tedy dělat? Z opoziční pozice usilovat o změnu preferencí většiny či spíše její politické nálady. Pro získání podpory ve správný čas. Neuspěchat. Ještě je brzy.

    1. Čím déle to budete odkládat, tím hůř se to bude realizovat. Ideální čas pro nápravu byl před 30+ lety a neuspěcháním to došlo do dnešního stavu.

 4. Marková dezinformuje … fest dezinformuje. Nutelliér přece jasně říkal, že nejhorší už máme za sebou a už bude jenom lépe a lépe.
  Pokud fakta odporují realitě, tak nutno přizpůsobit realitu … kdo to nechápe (třeba jako tady ukázkově Marková) patří onálepkovat visačkou dezolát, člen Putinovy úderky atd.
  Přeci si nenecháme rozvracet zářnou budoucnost !!!

  1. Je potřeba se na to podívat v kontextu dalšího vijádření: „‚Situace se nevyvíjí dobře, což jenom potvrzuje, že jsme na správné cestě‘.“

   Tzn. čím hůře, tím jsme na tom vlastně lépe.

   Ještě nějaké dotazy?

   1. Správně!! … čím hůře, tím jsou na tom někteří lépe.
    My přece tady nemůžeme za to, že si Marková nekoupila (nebo nezprivatizovala) třeba nějakou elektrárnu jako naši úspěšní energobaroni, že ano??

 5. Ovšem na druhou stranu, jak mé lamentace komentuje manželka, to vše se děje a základě opakované svobodné volby občanů. Občané to chtějí. Většina Všeholidu si to tak přeje.

  1. Občané to chtějí, občané to volí, občané si to pak vyžerou.

   Nebudeme zvyšovat daně. TEČKA
   My říkali, že nebudeme zvyšovat celkovou daňovou zátěž.
   Dluhy nadělal Babiš.

 6. Křížová výprava šíření svobody, demokracie, lidských práv, prosperity, BLM, GLBTQ…, stovek rozličných pohlaví, Greendealu a jiných Západních hodnot po celém světě, není levná.

   1. Re: Sk

    A ten Pláč Jaroslavny si pamatujete ze střední školy, anebo z dávidla… – ech, pardon – z dííívadla?
    Já jen tak čistě pro potěchu vlastní duše, že jsem si to vytáhl na ústní zkoušce ze sovětštiny…

    Jakže se to jmenovalo? Slóóvo a palků Igarjéévje, tak nějak, že?

    Nebo Kňaz ÍÍgor?
    Nene, to byla minerálka Kňaz Mííloš a zapíjel jsem s tím v Srbsku tu jejich rakiji.

  1. Valka je revoluce a revoluce je valka. Na to by mel revolucni Vidlak rychle zapomenout.
   To je to straslive nejhorsi, pro kazdyho a zarucene. Prave probihaji..
   Reakce a vsecky ,na revoluce ,ktery se odehravaji ,sou antirevoluce.

   Zruseni statu a vlad , ochromeni hospodarstvi ,atd , ten umysl a zamer prave provadeji,
   formou vselijakych protestujici taky zemedelci . Skutecnost neni jasna ted ,ale sou urcite domluveny a zorganizovany ,jak budou protestovat.
   Bude to stat nas vsecky dost miliard. Vysledek nakonec ,kdo vi.
   Podobne jako nejhorsi skudci lodni prepravy zbozi, houtove..

   Opakovane svobodne volby ,nejsou zadarmo. Taky nejsou uplne dulezity.
   Kdyz je treba, tak se jednoduse zrusi ..
   Jako vzdycky , vzdycky muze bejt este hur.
   Pak uz jsem z toho jako uplnej debil , proti volbam , ale to nejhorsi prijde zarucene,
   bez nich. V slepy ulicce a bez reseni.
   Deje se neco , co nemuze realizovat zadnej debil a hloupej idiot, ale
   ani akademik, ani bohac , jenom poslusne vykonavat a tak
   mam zas podezreni na Fyssi moc.
   Zadnej genius by to taky nezmak. Je tady jen jeden genius, vseho schopnej,
   /ma ty zazracny schopnosti , jako nikdo jinej / a to je genius zla.
   Mozna az jindy, votom.

   1. Dobré k zamyšlení. Spontánní řád a v něm fungující zpětné vazby.
    Noe poznal, že nelze zachránit všechny. Jen ty, kteří o záchranu stojí. S nimi a pro ně stavěl Archu. Jsme v podobné pozici.

   1. Házelo se to na komunisty. Jenže po zvolení kádrového komunisty za presidenta to dost dobře nejde. A tak zbyl jen Slovák a Rus.

    1. Proč by to nešlo dále ? Soudruh prezident se za prvé omluvil a za druhé to byla několikamáloletá mladická nerozvážnost. Už vše dávno odčinil svou prací pro dobrou věc a je zcela na naší straně liberastodemokracie.

      1. 107 stačí na vystudování vysoké vojenské školy, hodnost generála armády ČSSR, ČR nebo funkce 6. náčelník Generálního štábu Armády České republiky a 32. předseda vojenského výboru NATO. Evidentně jde o nejchytřejšího vojáka z Armády ČR. A co hůř, jde o nejchytřejšího politika přijatelného u voličské skupiny pětikoalice.

       1. Kdyz je tak chytrej yntelygent ,na co asi potrebuje velky stada poradcu.
        Pruzkumy IQismu , ukazaly prumerny yntel narodu kolem 99-1OO.
        Kazdej to muze videt na tube.

  1. Prodat je problem chteji vsechno zadarmo. A dostavaji to zadarmo.
   Prodavaji naopak co nepotrebujou. Zaplaceny letadla budou za par roku k nicemu.
   To vi kazdej.
   Sou uz ted. A nejsou ani v zadny valce vyzkouseny.
   Ani rus ani cinan si nezaplatili nejakyho ,ted uz dost zbidacenyho pilota ,
   aby s jednim prilit .

   Najimani do armad este po zkusenosti , kdyz misto ostrahy hranic ,
   si prej nejaky devcata hraly pocitacovy hry a jiny zabavy ,fintily se a zkraslovali ,
   taky neni nejlepsi ,
   ted jsou takovy umysly s nima, takze si najmou do armady zenu
   a von se z ni zejtra treba vyklube chlap. A nebo neco /60 moznosti/, jinyho..
   U policie sou devcata podmerny ,obesni a neco jinyho, vetsinou jenom do poctu a na splneni kvot..

 7. A čeká ještě někdo něco jiného?

  Nejspíše jsme ve výběru řady daní už za Leafferovým bodem. Nevybere se už víc. Ale zkusí to.
  Čechům už v Čechách nepatří témeř nic, kromě dluhů. Už tedy lze pořádně okrádat jen budoucí generace generováním dalšího dluhu.

     1. Záleží na velikosti dluhu a poměru síly věřitele a dlužníka.
      Když dluh je malý a banka silná, má potíž dlužník. Když dluh je vysoký a banka slabá, má potíže banka.

     2. Jsou mazaní, Kocoure.
      Chytrý se snaží od nich naučit ku svému prospěchu, blb veškeré své úsilí vynakládá aby jim spílal.
      Vtom případě, to dá rozum, který však on postrádá, je logické, že jeho vlastní podnik neprosperuje.
      Abychom tak zdrávi byli a zdrávi i zůstali.

  1. Režim už zcela nepokrytě okrádá i Sokoly.
   Jedno město prohlásilo, že buď sokolovnu zavřou hygiena a hasiči, nebo ji případně mohou „svěřit“ městu a ono už se postará. Bruselské dotace následně zajistily, že tam město vybírá prachy i na akcích, které ještě před pár lety dělali Sokolové, pro děcka a mladé lidi, zdarma.
   Nechcu radši ani vědět, kolik firem se na té „rekonstrukci“ napakovalo, když jsem si to zevnitř prohlížel. Ultradrahá, křehoučká plastová LED svítidla v sále, ve kterém volně poletuje míč..
   K Sokolům a jejich ideálům, se mladí už bohužel nehlásí. A staří – už jsou staří, nebo mrtví.

   Nejsem si také úplně jist, jak tohle (zlovolné) počínání města, souvisí s volným pohybem osob, zboží, služeb a kapitálu. Ale nějak asi ano, že?

   1. Další takový …ehm… v ČB. Na Výstavišti multifunkční hala míčových sportů na mezinárodní úrovni. K tomu hotel.

 8. Ano, popis věcí obecně známých věci nevyřeší! Celý národ ví, že nám tu vládnou zločinci, zloději a psychopaté. Národ očekává jejich přemístění do odpovídajících zařízení, nejlépe na doživotí bez možnosti předčasného propuštění.

   1. Už se budou volit sami v korespondenční volbě. Souvisí to i s udělováním občanství a práva volit i lidem mimo ČR. Už nikdo nikdy nespočítá případné podvody v korespondenčních volbách. Připravme se na vládu jedné politické strany a znárodňování majetků. Zatím to probíhá přes daně.

  1. Ах! Плачу я, горько плачу я, слёзы лью,
   Да к милому на море шлю, рано по утрам!..
   Я кукушкой перелётной полечу к реке Дунаю,
   Окуну в реку Каялу мой рукав бобровый.
   Я омою князю раны на его кровавом теле…
   Ох ты, ветер, ветер буйный, что ты в поле веешь?
   Стрелы вражьи ты навеял на дружины князя.
   Что не веял, ветер буйный, вверх под облака,
   В море синем корабли лелея!
   Ах, зачем ты, ветер буйный, в поле долго веял?
   По ковыль-траве рассеял ты моё веселье…
   Ах! Плачу я, горько плачу я, слёзы лью
   Да к милому на море шлю рано по утрам!..
   Гой, ты, Днепр мой, Днепр широкий,
   Через каменные горы в половецкий край дорогу
   Ты пробил,
   Там насады Святослава до Кобякова полку
   Ты лелеял, мой широкий, славный Днепр,
   Днепр, родной наш Днепр!
   Вороти ко мне милова,
   Чтоб не лить мне горьких слёз
   Да к милому на море не слать рано по утрам!..
   Ох, ты, солнце, солнце красно,
   В небе ясном ярко светишь ты,
   Всех ты греешь, всех лелеешь,
   Всем ты любо, солнце, солнце,
   Красно солнце!
   Что же ты дружины князя зноем жгучим обожгло?
   Ах! Что ж в безводном поле жаждой
   Ты стрелкам луки стянуло
   И колчаны им истомой, горем запекло?
   Зачем!

 9. Děje se také to, že poté co loni zdrželi výplatu dotací zemědělců aby snížili deficit roku 23 to už museli v lednu pustit naplno takže vlnka se vrátila zpátky a zvedla to.

  1. Stupidni ironie stale omilane za kazdou cenu /kdyz neni co napsat ,tak aspon ty lacinosti/, taky nicemu nepomuzou. Jenom opakuji do
   vomrzeni vyroky nekterych/situace s nevyviji dobre , vlnky a pod/ ,
   utociste slabych a neschopnych , prejicich si akorat neustale volit a doufaji ve zmeny,
   este k tomu.

   Schodek v rozpoctu je zase bezmyslenkove klise akademiku , nejde vo zadnej malej schodek ,jenom schodek a nebo vetsi schod , na prvni pohled, ani jit nemuze .
   Vo zadnej zadnej malej schodek , ani schod nejde , nic takovyho neni a samozrejme nemuze bejt …
   Muzeme to nazvat , velka asi obrovska , dira a nebo poradna ,
   mega jama, kterou vlada porad prokopava energicky hloubeji a hloubeji.
   A co nerychleji , aby nezbylo nic ,/ jenom dluhy/, co nejdrive ,az na nejhlubsi dno.
   Beze schodu navic.

   Rovnez vlada s velkou energii prokopava na dno narod, aby soucasne ,
   kazdymu sebrali , ukradli co nejvic, az potom vsecko.
   Zamer je jasnej znicit rozpocet , aby nebylo nic, co rozpoctovat ,znicit
   hospodarstvi a ekonomiku , dokonce a vsecko automaticky odevzdavat ,
   na dluhy a uroky.
   Uz predstirani ze vlada nejak hospodari , davno skoncilo.
   Jde o to aby narod spadl do ty nejhlubsi a bezedny mega jamy ,
   aby nemoh uz zpet /zadny schodky ,nebo schody/, jenom hloubeji a hloubeji
   do bezedne propasti. Nebo to aspon tak vypada..

   Usak plati trilion rocne jen na urokach napr.
   /Z dluhu 34 trilionu a prijmu okolo 20 trilionu , si zvysili dluh vo 6 trilionu za posledni 3 roky s velkou snahou , ten dluh/.
   Stale vice miliard rozdavaji pribehlikum , mnoha statum, ale mistni si musi vydelat.
   A vsecko z toho zaplatit. Organizace a jednotlivce /v milionech rocne/,
   zavisejici na statu si vlada energicky rozmnozuje.

   Mimo rozdavani dalsich miliard ukrovi zadarmo , chce zapad este zavazky ,
   ze po vitezstvi tam lecos /my ne, vlada najme korporace na to/ vybudovat…
   Samozrejme zadna cesta a vychodisko k nejakemu zlepseni..
   Ani potom ,uz je tak dopredu zajistena, aby narod nevyvazl.Toho je ovsem daleko vic.
   Zaroven se dodavaji zakazky korporacim. Kdyz je neco treba za miliardy ,poridi se co nejdrazsi ,aby se upevnila moc bohacu. Kdyz neni co, tak se musi budovat prodrazeny zbytecnosti ,ktery nejsou potreba. Toho je taky moc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *