18 dubna, 2024

Česká vláda vyzvala EU k tomu, aby nakoupila další munici, konkrétně dělostřelecké granáty pro Ukrajinu, v mimoevropských zemích.

Třeba v Jižní Africe nebo u našeho NATO spojence a aspirátora do EU Turecka. Ono nestačí, že se ty peníze ztrácí tady. No bodejď by ne, když ty už poslané finance mizí jako nudle v cedníku.

Miliony tečou do igelitek bez většího povšimnutí kohokoliv z vlády a policie i u nás. Zkrátka český daňový poplatník platí, česká vláda pošle té ukrajinské, ta zase dál nějaké firmě, a ta zase další firmě, a nakonec si to někdo odnese v taškách domů, a to je jen jeden případ z mnoha, a místní ukrofanatici se klepou po rameni, jak bojují proti Rusku.

Připomeňme, že tohle nám říká premiér, který sám měl účet a nepřiznaný milion korun v mafiánské záložně, ze které někdo vytuneloval a ukradl 14 milionů eur, které právě na nákup munice poslala ukrajinská vláda. Ta je poslala slovenské firmě Sevotech a ta zase chorvatské zbrojařské WDG. Ta za ně ovšem granáty nekoupila, leč je fikaně poslala do Čech do neznámé kampeličky, které jednatelem je její bývalý společník Kamil Bahbouh. Asi náhoda….

Minochodem v téhle záložně měl kromě premiéra nějaký ten milionek nejeden odéesák z dob současných i minulých. Náš nejslušnější premiér a jeho modří ptáci se nám tím tak nějak dostávají na úroveň Dozimetra Vítka a ještě mají tu drzost nás nutit na tunel jménem Urajina posílat další a další peníze. Nebo už je to tunel Česká republika? Vypadá to, že ano, praktiky jsou tam prazvláštní. Asi taky náhoda.

A tak zatímco statisíce Ukrajinců, kteří tam umírají v zimě a bahně, a kteří se budou domů v lepším případě vracet bez rukou a nohou, případně jinak nenávratně poškozeni, se nemají čím bránit, tady v České republice se v kampeličce hochů, co spolu mluví a premiéra, který nevěděl, vybírají miliony eur v hotovosti do igelitek. Ano, slyšíte dobře. A kdopak, že je na té pokladní složence podepsán? No právě pan bývalý společník a současný chorvatský zbrojař. A to vše úplně v klidně přesto, že zákon č. 254/2004 Sb., o omezení plateb v hotovosti, který je platný již od roku 2004, zakazuje provádět hotovostní platby převyšující 270.000 Kč (cca 10.000 EUR). Asi ne pro každého, že ministře spravedlnosti Done Pablo Blažku.

Mimochodem další tunel je přímo z Ukrajinského korupčního rybníčku a opět jde o munici, kde zaměstnanci ukrajinské zbrojní firmy společně s úředníky tamního ministerstva obrany zpronevěřili téměř 1,5 miliardy hřiven (takřka 910 milionů korun) určených na nákup 100 000 minometných granátů. A to je ten, na který se mediálně přišlo. Kapka ve zkorumpovaném moři.

A naše fanatická úderka dál a pořád řve, abychom posílali víc a houšť, a naverbovaní Ukrajinci pořád umírají s „klackem v ruce“ a Rusku pořád nedochází čipy do praček a polní lopatky, a Evropa už nemá z čeho brát, a další a další špinavé peníze mizí bůhvíkde v daňových rájích výměnou za smrt těch chlapů, co tuhle válku takhle nechtěli.

A každý, kdo tohle podporuje nebo před tím zavírá oči, je pro mě normální morální špína a dno. Pokud nejste vážení schopni zajistit, aby se ty peníze dostaly tam, kam mají a na co byly určeny, tak vy všichni Zdechovští, Fialové, Černochové a podobní, vy máte na rukou jejich krev. A taky chudobu nás Čechů a Evropanů, kterým jste ty peníze vzali a pořád brát chcete. Berte z vlastní kapsy a plaťte vlastní krví. Pak si možná nějakou tu kontrolu zjednáte a uvidíte, jací idioti jste byli. A nebo možná neuvidíte už nic, jako ti Ukrajinci, které tam do posledního z nich hodláte, jako potravu pro děla, lifrovat. Je mi z vás zle.

48 thoughts on “Česká vláda vyzvala EU k tomu, aby nakoupila další munici, konkrétně dělostřelecké granáty pro Ukrajinu, v mimoevropských zemích.

 1. SSoudruh Panevropan tedy údajně vložil do komorní pseudo kampeličky necelý milion. Kolik pak si z té Bahbouhovy pračky na špinavé peníze Fialový hnus vytáhl?

  Bahbouhův bratranec Wurst přitom tvrdí, že skrze nákupy uměleckých děl bylo spořitelní družstvo schopno legalizovat černé peníze.

  Mluví ale hlavně o praní peněz pro politiky. „Není problém tam kufr s penězi přinést, nebo si ho naopak odnést pryč,“ tvrdí také Wurst, jenž se již dříve se svými poznatky obrátil na policii. Prohlašuje, že pro Bahbouha je kampelička platební bránou pro nestandardní operace, jakou by mu žádná česká banka nemohla kvůli přísné kontrole poskytnout.

  1. Autorka presvedcuje v titulku ,ze vlada u nas je Ceska. A pro nas a na nas.
   Sice si v clanku odporuje , ze to asi neni pravda , pac ,ze se chovaji nejak necesky..
   Nejak neni konkretni, nema usvedcujici fakta , kompiluje akademicky,
   co je zrovna kolem, nadava na ty na ktery je to povoleny..
   Zadny jmena tech zbrojaru , napr..
   Pak sou ty fraze , hemzi se to…moralni spina az na dno , prani penez , je zcela rozhorlena spravedlivym hnevem , cipy do pracek nesmi chybet , krev na rukou a miliony tecou,
   bez povsimnuti , republika je tunel , ukrajinci beda umiraji ,sou potrava pro dela../, ale zaroven se vraci ze zajeti , aby zase bojovali ve valce/.
   EU zase nema kde brat.Zaviraji oci , kapka ve zkorumpovanem mori..
   Nejdrive pride ale ukrajinsky , korupcni rybnicek , s taky tunelem , tech tunelu je hodne,
   zkratka je to vsecko. A nic. Skutecnosti zadne.
   Vo ty zalozne , taky nic konkretniho , jen utrzky co se nekde povida a z medii…
   Pak jeste prida surovej optimismus na ctenare , ze se vladni Jezibaba polepsi ,
   nebude na Jenicka Marenku uz vubec ukrutna a stane se asi Sipkovou Ruzenkou..
   Probudi z toho co napachala a sama sebe napravi z niceho nic..
   A vsecko a vsude este taky napravi, co predtim jako Jezibaba napachala.
   Takze cteme nakonec.
   „A pak si mozna ,nejakou tu kontrolu zjednate a uvidite jaci ste byli idioti“..
   Zase nejakou , nevime jako kontrolu.
   Mozna ze by to melo bejt naopak, nejdrive zjisteni ,
   ze sou idioti a potom ta kontrola. Zadna kontrola idiotama nejdriv,
   nevypada vubec ruzove ..

 2. Vláda vyzývá EUhniji …….
  A já vyzývám naši vládu (v čele s geniem Signalistou), aby nákup oněch nábojů neprodleně svěřila „Podnikatelské kampeličce“ z Brna, vždyť už ona kampelička prokázala zkušenosti s nákupem „bojevych pripasov“ pro námi milovanou Ukradinu.

 3. Je autorka těch nadpisů, ostatně i obsahu článků opravdu tak hloupá, že to nesvede zkrátit, nebo nazvat jinak?
  A domácímu to nevadí, hlavně když někdo něco píše?

  1. Pak se všichni hroozně diví, že libtardi z nás mají akorát prdel. A domácí si stěžuje, že ho nikdo nebere vážně.
   Tak jasně – zaplňte si web takovým sajrajtem a pak se nahlas divte, že smrdí. Že ho všichni obcházejí obloukem a „účinný dosah“ je pak nutné úsměvně přestřelovat.

  2. Autorka je hloupá, že má článek dlouhý nadpis?
   A článek jste schopen přečíst? Ten je totiž daleko delší. Libtardi z nás mají prdel zatím, volby jsou až za necelé dva roky. A ví bůh zda nebudou někde v opozici, zalezlí jako švábi.

 4. Ale na Novinkách psali, že to neuvedl v daňovém přiznání a to se podává za minulý rok. Tak jak to tedy je , Vendo?

  1. A co jako. V přiznání ( jakémkoli, přiznával něco, co měl) za loňský rok to zatajil. Takže to asi vloni měl. Nebo jak je to tedy?

    1. Vypadá to, že si povídáte sama se sebou 🙂 Tak já Vám tedy pomůžu:

     „Premiér Fiala byl několik let podílníkem v Podnikatelské družstevní záložně (PDZ), kam vložil podle svých slov od roku 2015 celkem 950 tisíc korun. Nikdo o tom neměl tušení, protože premiér tuto skutečnost v rozporu se zákonem zamlčel ve svých majetkových přiznáních, které každý rok povinně podával jako poslanec…..„Já to bral jako běžný bankovní účet. Moje chyba, mrzí mě to,“ uvedl Fiala“

     https://echo24.cz/a/HqPHq/zpravy-domaci-petr-fiala-premier-zalozna-kampelicka-milion

     Všimněte si – několik let po sobě to tedy zapomínal uvádět v daňových přiznáních. Není to na to paragraf? Asi stačí, že ho to rok co rok zamrzelo.

     1. Nebo že nutela v Německu je větší než v ČEZku, případně že Bernd Posselt je jeho zdaleka nejlepší kamarád. Vyslaný signál za více jak 50 miliard z kapes důchodců pro demokratickou Ukrajinu a stovky miliard za americký válečný šrot, také něco říká. Je zřejmé, že nutela je nevinen tak, že doživotí na Mírově je pro něj příliš mírné.

 5. Kdybychom neměli Havla, havlisty a jejich odpor ke zbrojní výrobě, mohla EU financovat (a financovala by, náš zbrojní průmysl byl i na konci totality neobvykle kvalitní) výrobu munice u nás (a ostatně to platí i o zbrojní výrobě pro předešlé konflikty). A zbrojní výroba je a vždy byla velkým motorem pokroku.
  To jsou paradoxy, pane Vaněk.

   1. Přesně, to bylo keců jak vyrábíme smrtící zbraně, ale bombardovat Jugoslávce mu nevadilo ani trochu, krvavému humanistovi.

    1. Humanisti vseho akademismu universit , kdyz meli moc ve vlade ,
     davali germanskym sudetakum , co jim na ocich videli ,lidsky prava nejvic , do nich se nestrilelo, nesmelo a potom sou nasledky.
     Meli na svedomi prvni valku , tak co s nima…

     Osvoboditel ze zapadu pribehlej , sice predstiral jiny ,ale ve skutecnosti je , vosvobodil na nas.
     Kdepak je nejakej vzdelanej akademik ,co by vo tom aspon trochu napsal .
     Treba , ze v tech valkach Homera , pouzili utocnici a agresori , na nedobytny mesto toho, Trojskyho kone. Bida.
     Zadnej ucenec najednou nevi , ze je vzdelanej,co se ucil a
     ze se vo tom ucil na uuuniversiiite a maaa diiiploom
     a ted vo tom zase zvani, jako dulezitej peeedagooog..
     Po 300 letech jejich nadvlady si nikdo nespocital , ze budou v tom chtit pokracovat a za kazdou cenu a pres nase mrtvoly jako obvykle a zase na nas.
     300 let jejich valek a zabijeni nasich..
     Ze nas oblehnou i s Trojskym konem , uz pro ten pripad u nas perfektne pripravenym a vybudovanym.
     Trojskej kun vlady akademiku potom utek do Londyna i s tim co melo nejakou cenu a nebylo pribity ,/kde byl uz davno predtim na nas vybudovanej /,aby zase po navratu poslouzil komunistum a perfektne pripravil pro ne , dalsi dobyti a okupaci naroda.
     To pride lito ,kdyz to neskonci snad nikdy.
     Voni nemaj nikdy dost. Trojsky kobyly se taky premnozili.
     Versajlsky dohody se taky furt kopirujou..Merkel byla dohodama
     primo nadsena, tema minskejma a jinejma..Taky na to pilne studovala.

     Obeti nedostatku humanismu /jejich utrpeni se nalezite vyfantasiruje /,
     pak chteji aspon vsecko a este vic.
     Meli nejsilnejsi stranu u nas /nase strany navopak ,ale smeli bejt jen nejslabsi , uplne vsechny byly spatny a proto velice nepopularni pachali vsecko nejhorsi v propagandach medii/…..Bida.
     Vladnout u nas germani nesmeli, to jim Adolf z politickejch duvodu zakazal.
     Nemohli by bejt krute pronasledovany a utlacovany. Vod nas ,samozrejme.
     Kdyz potom chteli celej svet, ty strasne ublizovany vobeti valkou ,tak nektery nesouhlasili.
     Potom se vse zase vopakuje..

     Jinak moc Bruselu porizuje stejny, trojkonsky vlady vsude, kde ma moc.
     Germanum a jinejm protestantum totalne znasilnili mozky ,
     Lutherove, Calvinove a Zwinklove a nadlouho..
     Aby byli porad ochotny..Ke vsemu./Ucenci vo tom taky zatvrzele mlci/.
     Co nejde zamlcet to prekrouti a nekolikrat..

  1. Od německých Turků dostával Erdogan vždy procentně víc hlasů, než od těch tureckých. To se to hlasuje, když v tom pak nemusejí žít

  2. Erdogana volí hlavně ti evropští Turkové a žeby to byli na rozdíl od ostatních muslimů humanisté, tomu může věřit jen hloupý člověk. Ti zmetci touží po Osmanské říši.

   1. Proč by měli být humanisti?
    EUropská komise nejsou humanisti,
    němci, francouzi, poláci, pribaltici, ukrajinci, britové ani američani nejsou humanisti,
    zelení, piráti, lidovci, američtí demokrati i republikáni, CDU/CSU nejsou humanisti,
    ODS, Top09, STAN nejsou humanisti…
    Proč by zrovna turci v německu měli být humanisti?

    Němcům se splní sen a to je přece hezké…

    1. No jestli je Erdogan rozumnější než jiní muslimové, tak si to myslete. Humanní myslím, že by se chovali jinak než se uřezači hlav běžně chovají.
     Turci nejsou žádní svatoušci, hraběti Draculovi se vyčítá, že zrovna Turky napichoval na kůly, ale že to viděl na osmanském dvoře, to se nikde dnes nedočtete. Byla to milá kratochvíle zrovna těchto dobrodinců, ale běda když jim to někdo oplatil.

     1. Rozumnější než jiní muslimové?
      Je rozumnější než většina západoevropanů.
      Elektrárny staví, nebourá.
      Průmysl podporuje, neomezuje.
      Udržuje styky se všemi zeměmi – západními, východními, jižními, dokonce i s pakáží EU.
      Na rozdíl od politiků EU a německých není extremista.

      1. Ministri a politici vedou vladnou statu, jako reditele ridi korporace.
       Nerikat tohle ekonomum , byli by prekvapeny, z toho a kdo vi co este.
       U nas vlady sou jen pobocky, tech nejvetsich.
       Kazda korporace a kazdej bohac vlastni hodne tzv. shell companies.
       Ty predstiraji , ale jsou jen kulisa. Kdyz se nekdo chce dopatrat neceho ,zacne s nima. Jinde to nejde.
       Tam samozrejme mezi kulisama nevypatra nic.
       Pokracuje dal a zase hleda informace a dukazy neceho v dalsi, shell company..Takze system funguje spolehlive , aby se nevypatralo nic.
       A kdyz je podezreni , tak se zrusi a najdete si ji potom , kdyz neni.
       A zalozi se nova../Podobne jako vlada malych statu/.

       Jestlize vytahli neco na Fialu, tak meli nejdriv povoleni .
       Podivejme se to je ale prekvapeni , ze se to nevedelo treba pred volbama. Ani zalozna /zase shell company/,nevedela docista nic.
       Volic taky nevedel a co je mu taky do toho..
       A ten skoro milion , si vytah z niceho nic normalne z kapsy a prisel ,
       investovat, normalka , jako kazdej .
       Nikdo se nezepta , na tu divotvornou kapsu , kde se vymrstujou,
       ty skoro miliony …To ne.
       Jak dlouho se setri na milion, z platu.
       Kde se ten skoro milion nachazel, nez pribyl do ty zalozny.
       Asi , urcite doma v matraci.
       Vedet urcite, hlavne treba pred volbama to se casto nesmi , pac se to stane po volbach statni tajemstvi. Kdyby se to dozvedel nepritel na politika, moh by se dozadovat a kdo vi ceho vseho…

       Bud je to jen napomenuti , ze mu hori koudel a nebo ,aby udelal neco velkyho a nebo rovnou ,hele pudes ,
       ted hledame za tebe nahradnika.

       Kdyz se cokoliv boura to znamena , ze pobocka dostala prikaz ,ze to hlavni vlada/korporace nechce..Ani maly podniky casto nesmi konkurovat tem obrovskym , pac musi bejt vladnout
       monopol/diktator , zaroven.

 6. Severoatlantická smlouva

  Vrahy z Volstrýtu ihned suspendovat!

  ČLÁNEK 1 Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN.

  Jsme svědky mírového bombometení na Blízkém východě.

 7. Jo, to Gottwaldovi hned na soše natírali ruce na Rudolf, tank na růžovo a dnes? Fiala s prezidentem budou etaloni morálky a noblesy.

  1. Vsecko akademici svedli na ceskyho a bezmocnyho delnika Gottwalda ,
   kterej byl vodsunutej na vedlejsi kolej , aby neprekazel a lid tomu dodnes verne
   a pevne veri. A este bude.

 8. Došlo mi mailem:

  Brusel 1.2 bilionů CZK z “Ukrajinského fondu” financuje přesun výroby oceli z Ostravska do Španělska, Itálie, Francie a Německa! Proč Fiala mlčí?! Je snad už rozhodnuto o válce s Ruskem a továrny se přesunují do bezpečí?!

  Vrchní válečník NATO admirál Bauer před pár dny vyzval hlavouny Evropy k přípravě na válku s Ruskem! Když k ní dojde, ČR se stane bojištěm. Když válka nebude jaderná, budou klíčové továrny v Západní EU na rozdíl od českých v relativním bezpečí. Není tak asi náhodou, že Brusel loni a letos schválil výplatu masivních dotací na přesun průmyslové výroby z Česka do zemí Západní EU. V Ostravě se největší česká ocelárna Liberty nachází ve stavu technického krachu, nevyrábí, a 6 tisíc jejích zaměstnanců sedí v obavách z budoucnosti doma. Další ostravská ocelářská firma Arcelor Mittal Tubular Products už před pár dny přiznala, že přesunula část své výroby do Španělska, protože v ČR nedostala odpovídající dotace, a propustila některé zaměstnance. Ze sum, které Brusel nyní vyplácí západoevropským ocelářům, aby převzali výrobu od českých ocelářů, kteří nedostávají dotace žádné, se přitom točí hlava!

  Dotace pro ocelárnu Arcelor Mittal Francie/Dunkerk/2024 18.75 miliardy CZK
  Dotace pro ocelárnu Arcelor Mittal Itálie/Tarent/2024 115 miliard CZK
  Dotace pro ocelárnu Arcelor Mittal Německo/Hamburg/2023 1.4 miliardy CZK
  Dotace pro ocelárnu Arcelor Mittal Španělsko/Gijon/2023 11.5 miliardy CZK
  Dotace pro ocelárnu Salzgitter Německo/Salzgitter/2023 25 miliard CZK

  Nejde přitom o dotace nákladů výroby a cen energií pro tyto západní ocelárny, ale o jejich modernizaci, a o “rychlé uvedení léta vyhaslých pecí do provozu“!

  V italském Tarentu má dojít mimo jiné k rychlé rekonstrukci pece č.5, která byla celá léta vyhaslá! Arcelor Mittal ovšem požaduje ještě další desítky miliard navíc, a ke konečné dohodě zde zatím nedošlo! Žádáme vládu, aby zachránila 16 tisíc pracovních míst, která jsou pro Tarent klíčová, a zachovala a zachránila strategickou ocelárnu, která je klíčová pro budoucnost celé Itálie – vyhlásil 9. ledna 2024 šéf italských odborů Luigi Sbarra, jakmile vešlo ve známost, že Arcelor Mittal chce ještě víc, než už slíbených 115 miliard CZK! Tyto dotace jsou přitom výhradně vyplácené Bruselem z fondu REPowerEU, který vznikl v květnu 2022 s jediným cílem, aby proplácel náklady na odstranění důsledků války na Ukrajině a sankcí na Rusko zejména v energeticky náročných oborech v chudých regionech EU! Fiala v ČR vládne od ledna 2022, a ještě nedokázal z fondu EU založeného v květnu 2022 získat ani miliardu pro české oceláře z Ostravy?! Jsem zvědav, zda se někdo z českých politiků, co se dnes a denně za nehorázný plat jen líně rozvalují v parlamentních lavicích, odváží Fialu inzultovat prostou otázkou: Kam si ty miliardy z fondu REPowerEU určené na záchranu českého ocelářství v chudém Ostravsku zašantročil, ty ničemo!?

  Zatím, co v neděli 14. ledna 2024 český premiér Petr Fiala rozjímal, a místo vládnutí rozesílal po sociálních sítích havlovsky neurčité signály: “Cesty k lepší budoucnosti hledejme společně. A dívejme se dopředu s nadějí. Optimismus a pozitivní pohled na život nám pomáhají. Těším se na to, co společně letos dokážeme! K Restartu Česka může přispět každý z nás.”, ve Francii zasedla vláda a po skončení jednání ministr hospodářství Bruno LeMarie, mimochodem absolvent mnoha elitních universit a zkušený ekonomický harcovník, veřejnosti oznámil, že Francie bude skoro 19 miliardami CZK dotovat výstavbu dvou nových elektrických obloukových pecí v největší francouzské ocelárně v přístavu Dunkerk, (8 nejchudší ze 95 ne-zámořských francouzských departementů). Macron označil dotaci za historický okamžik záchrany budoucnosti francouzského ocelářství, a výrazný krok, k nahrazení spotřeby uhlí při produkci oceli jadernou elektřinou!

  Fiala a Stanjura byli v letech 2012 až 2013, když se zastavila příprava na bezprostřední výstavbu nové jaderné elektrárny, buď členy vlády, a nebo vládními poslanci! A později se podíleli na Lipavského úspěšném tažení proti výstavbě (ruských nebo čínských) jaderných elektráren v ČR, která se připravovala. Na rozdíl od Francie, tak ČR nyní nemá dostatečnou kapacitu jaderné energetiky, aby mohla “dotovat” přestavbu vysokých pecí na uhlí na elektrické obloukové pece!!! Zde si můžete prohlédnou krásné fotografie, jaké obloukové elektrické pece, které se nyní po celé západní EU za obrovské dotace budují, musela ČR v minulých letech nechat zkrachovat a zbořit, podle nařízení Bruselu!!! A teď díky Fialovi, Stanjurovi, Lipavskému a dalším vysokým politikům z let 2012 až 2022, nemá ČR ani novou jadernou elektrárnu, byť aspoň v polovině výstavby, ani levný ruský plyn, ani levnou elektřinu, a ani peníze, aby zabránila krachu zbytku nezničeného českého průmyslu!!!

  Z Ostravska se prokazatelně přesunuje ocelářská výroba do Španělska. Na výstavbu nové obloukové elektrické pece a modernizaci stávajících hutí v přístavu Gijón byla schválena už loni dotace 11.5 miliardy CZK! Dotace představuje asi 45% nákladů celé stavby! Součástí stavby je i výstavba elektrárny! Mohli bychom pokračovat o dotacích ocelářským hutím v Německu, Itálii a v dalších zemích západní EU. Jak přiznal ředitel ostravské Arcelor Mittal Tubular Products, která byla nucena přesunout výrobu do Španělska, Fialovy dotace na levné energie jsou nižší nejen než v Německu, ale i než v Polsku! Na modernizaci a přestavbu hutí a oceláren Fiala nedává nic! Znovu se ptám: “Kde ty miliardy skončily, když s nimi každý stát v EU modernizaci svého ocelářství dotuje?! Byly snad zase rozdány různým kamarádíčkům a kmotrům ODS, novinářské klace, politickým neziskovkám a nebo snad byly poslány na Ukrajinu?

  Když se ČSR chystala ve třicátých letech na střet s Německem jedním z prvních vládních opatření byl přesun a výstavba zbrojovek a válečného průmyslu, co nejdále od Německa – na česko-slovenské pomezí, a ještě dál. Když se Británie chystala na střet s Německem první důležité podniky ještě před válkou připravovala v severní Anglii. A Stalin zoufale rychle budoval Uralský a Sibiřský průmysl už před Mnichovem. Když se chystá válka, chystají se i potenciální bojiště. Důležitý průmysl se z nich odsunuje, a nebo se přednostně buduje v území, o kterém se předpokládá, že bude představovat hluboký týl. Generálové NATO neustále sní o konvenční válce s Ruskem, protože jadernou válku by jim jejich občané otloukli o hlavu, a vyházeli by je od koryt. V nejaderné válce s Ruskem by hluboký týl začal někde v půli Německa, a konvenční rakety by tamní továrny příliš nezničily, na rozdíl od Čech. Fialova likvidace českého průmyslu je podivná, tím spíš, když Brusel za desítky miliard buduje průmyslové kapacity, které v ČR krachují, na Západě EU! A podivné je, že politiky ani nezajímá základní otázka, proč všechny země mají dotace pro své oceláře, jen ČR ne?!!!

  (Michael Svatoš)

  1. Sice teď trpím „adiskutózou“, ale tady musím znovu připomenout, že konvenční válka NATO s Ruskem je nereálná, protože nerealizovaná. Kdekoli, nejen ve střední Evropě. Možná, pokud tedy vůbec, zpočátku, ovšem tehdy pouze do okamžiku, kdy některá strana usoudí, že se to pro ni vyvíjí „nevýhodně“. A ten okamžik by nastal velmi a velmi brzy.

   Rusko se koneckonců netají tím, že válku s NATO by bralo na život a na smrt, kdy by se nezabývalo „kočkováním“ na teritoriu bývalého východního bloku.
   Slova typu – dlouhý, možná i jaderný konflikt v překladu do skutečnosti znamenají krátký, nevyhnutelně jaderný konflikt s fatálními důsledky.

  2. KoZa asi nechápe nebo nechce chápat slova Putina kdy je varoval, že uvidíte co jste ještě neviděli.
   Jo na sever Anglie německé rakety nedoletěly a ani sever nedokázalo Německo ohrozit námořní cestou. Stejně jako Německo likvidovalo západ SSSR, ale za Ural se podívali jen váleční zajatci.

   Nevěřím, žeby se v přímém střetu mrhaly drahé rakety na nějaké Čechy, když hlavní zločinec je jinde. Lavrov už nejednou řekl, že Velká Británie je jen malý ostrov. Tuším Medvěděv řekl, že Rusko umí tento ostrov ponořit do vln Atlantiku.

   No čtení je to neradostné, mít protiústavní soud, protičeskou vládu a pitomce na hradě je hrozné. Takovou karmu jsme si nezasloužili.

 9. To bude asi tím, že aby bylo co kupovat, tak musí někde existovat fabriky a chemičky co ty výbušniny a granáty dokážou vyrobit. A to v EU chybí.

  V Bruselu ze za dva roky nezmohli ani k tomu zrušit nařízení REACH, které omezuje chemickou výrobu v EU a které brání vyrábět chemikálie pro výbušniny. Čistě razítkovací práce.

  Ekonomika služeb, finančních produktů a burzovních spekulací masově vyrábět zbraně neumí. Jen vyprázdnili sklady po předcích a nyní hledají někoho dalšího aby aby to udělal taky. Hodně štěstí.

 10. Mně je z nich taky zle.
  Ale tak nějak chápu, že to, co se autorka snažila v jakési zkratce zachytit, je právě ten jev, o který tu běží.
  Neb peníze KUPODIVU nesmrdí, jak pravil jistý Vespasián…

   1. To záleží, jestli to píšete česky nebo nějak po jejich domorodsky.
    Taky píšeme „Hadrianův val“, ale po jejich domorodsky latinsky je to Vallum Aelium, anglicky Hadrian’s Wall.
    Taky píšeme Německá spolková republika a ne Bundes Republik Deutschland.

    1. Poucky a jejich opakovani sou vzdycky dulezity pro lid.
     Aby byl byl vzdelanej a fsecko fedel. To co foni chteji..A tak lid fi.
     Vo Hadrianovi se tak pise val furt. Ale sou velmi dulezity a velmi poucny rozdily..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *