17 července, 2024

Brusel stupňuje studenou občanskou válku proti zemědělcům a Maďarům

Od středy do pátku byl Brusel zablokován protestujícími zemědělci. Sedláci navezli před budovy Evropské komise, Evropského parlamentu a Rady ministrů hromady hnoje a slámy, kterou během demonstrace pálili. Pomocí traktorů zablokovali všechny příjezdy k budovám organizací EU i belgických vládních úřadů. Zataraseny byly i všechny důležité silnice do a z města a křižovatky v aglomeraci. Zemědělci touto formou protestují proti současné podobě Společné zemědělské politiky EU, která je nutí snižovat produkci potravin a krátí jim dotace, jejichž vyplácení navíc podmiňuje stále složitějším papírováním. Sedláci demonstrují i proti obchodním dohodám, které na společný trh EU vpouští stále více potravin ze třetích zemí, a jež jsou vyráběny za mnohem jednodušších právních omezení. Komise se protestující zemědělce snaží zlomit dalším prodloužením bezcelního dovozu potravin z Ukrajiny, jejichž dovoz na společném trhu vytváří velké problémy. Na scénu byly vytaženy i mediální podvody.

Selské protesty jsou zcela mírumilovné. V Bruselu nejsou demonstrace zemědělců nic nového. Před budovami orgánů EU demonstruje každou chvíli někdo. Brusel již dlouho vytváří spoustu předpisů, jimiž zemědělcům i průmyslovým výrobcům stále komplikuje podnikání. A v poslední době všem lidem i život. Rozdíl současných protestů oproti těm předchozím je v množství. Dříve úředníci bruselské radnice stanovili, že do města smí vjet pouze symbolické množství techniky – například 10 traktorů. Vstup na místo protestu omezila rovněž na určitý symbolický počet demonstrantů – obvykle kolem 100.

Na ohlášeném místě dříve povolení demonstranti a vyslaní policisté pro fotografy od tisku a pro kamery od televizí zinscenovali scény, které vypadaly jako dnes už legendární rvačky mezi policisty a fotbalovými fanoušky při finále Poháru mistrů evropských zemí ve fotbalu mezi FC Liverpool a Juvetusem Turín, k nimž v roce 1985 došlo na fotbalovém stadionu právě v Bruselu. Obyvatelé města se v posledních letech na demonstrace ani nechodili dívat. Když už šli kolem, tak scénu obešli, aby nelezli do záběru, jako by se natáčel film.

Nyní je to jiné. Radnice sice vydala papír s obvyklým omezením. Belgičtí sedláci si s ním podle příkladu německý kolegů vytřeli brusel. V hodinu, na níž byly protesty ohlášeny, na vytipovaná místa vjely tisíce traktorů, nakladačů a nákladních aut. Na oznámených místech sedláci vysypali hnůj a slámu, kterou zapálili. Obvyklou šaškárnu tentokrát odmítli sehrát i policisté. Na místa protestů, na něž byli nadřízenými vysláni, sice dorazili, ale proti demonstrantům nijak nezasahovali. Předáci zemědělců předem vyjednali s policejním odboráři, že zemědělci nebudou nikoho bít, ani ničit žádný majetek jiných osob. Policejní odboráři přislíbili, že za těchto okolností nebudou kolegové zemědělcům bránit v protestech, i když je množství demonstrujících větší, než povolila radnice. Což je podle belgického práva porušení několika zákonů.

Během středy byli bruselští papaláši v šoku. Před budovami organizací EU, vládních úřadů i na silnicích velké hromady hnoje a hořící slámy. Kolem zemědělské techniky davy lidí. S venkovany živě diskutovali místní měšťané. Policejní těžkooděnci z počátku stáli v řadách kolem, ale jak ubíhal čas, skupinky policistů odložili ke kolegům své štíty a helmy a střídavě si chodili poslechnout, o čem spolu mluví vidláci v holínkách s kravaťáky z úřadů a firem i s obyvateli města. Na mnoha místech se z blízkých i vzdálenějších hospod do diskuse přimíchali hosté s pivem v jedné ruce a cigaretou v druhé.

Přes sklo unijních úřadů to vypadalo hrozivě. Když člověk vešel mezi demonstrující, připadal si jako na happeningu. Úžasná atmosféra, podle očitých svědků.

Akce ve středu na všech místech začala vystoupením různých předáků vlámských, valonských i zastřešujících federálních belgických zemědělských svazů. Následovaly proslovy zástupců organizací, které sdružují zemědělce na úrovni EU jako jsou COPA – COGECA. Poté přišly na řadu pozdravy zástupců německých, francouzských a holandských sedláků, kteří ve svým zemích rovněž protestují. Všechny prokládané skandováním hesel proti grýndýlu, proti reformě zemědělské politiky EU a proti neustálému zvyšování dovozů potravin, vykřikované za podpory různých hudebních nástrojů. A pak již vypukla volná debata. Každý demonstrující zemědělec byl perfektně argumentačně připraven. Uměl popsat kolik hektarů mohl osít před 2 lety, kolik může letos – a o kolik méně bude moci v roce 2025. Stejně tak každý uměl i pro laika srozumitelně popsat, jakou techniku musel do kravína nebo vepřína koupit – ne proto, že by to bylo provozně nezbytné nebo to přinášelo nějakou novou kvalitu, ale proto, že to nařídili nějaký předpis EU. Při diskuzích sedláci ukazovali měšťákům faktury za dodávky této techniky. Mnoha diskutujícím se nad eurovými ciframi tajil dech.

Každému, kdo si o zemědělcích myslí, že jde o méně vzdělané lidi, bych přál, aby měl možnost si vyslechnout přednášku belgických traktoristů, kteří obyvatelům Bruselu vysvětlovali škodlivé účinky anabolických steroidů, růstového hormonu nebo antibiotik přidávaných do stravy zvířat chovaných na maso nikoli jako léčivo, ale jako prevence infekcí způsobených špatným zacházením. Sedláci uměli skvěle vysvětlit spotřebitelům, jak je s použitím těchto látek chován skot v Argentině. Stejně dobře uměli popsat, jak na člověka působí pozůstatky různých chemických látek, pokud se do potravin dostanou v důsledku vysokých dávek různých postřiků, které jsou dnes už v EU zakázané. Výklad každý z nich uměl korunovat ukázkou tabulky se statistikami obrovského růstu dovozů potravin z Ukrajiny v jedné ruce a zpráv kontrolních orgánů o nálezech jedovatých látek v dovezených potravinách. To nejdůležitější pěkně vyžlutěné zvýrazňovačem. Sprostých slov bylo ten den směrem k budovám orgánů EU vykřičeno nespočítatelné množství. Diskuse probíhaly ve světlech ohňů dlouho přes půlnoc.

Ve čtvrtek za svítání došlo k výměně vlajek. Před hlavním řečništěm na každém stanovišti na největší tyči belgický prapor vystřídala francouzská trikolora. Některé vlajky BelAgro přepustily místo zástavám francouzského sdružení zemědělců FNSEA. Tím začala řádně předem ohlášená demonstrace francouzských sedláků. Blokáda města nebyla ani na minutu přerušena. Během noci se jen vyměnili členové policejních hlídek. Vše pokračovalo stejně. Napřed mluvili zástupci francouzských zemědělských organizací, po nich řečníci z celoevropských farmářských federací a pak opět diskuse s občany. Jen s větším houfem. Mnoho lidí, kteří o tom slyšeli od sousedů, si to přišli poslechnout na vlastní uši. Stejná repríza se odehrála v pátek, po další výměně vlajek za holandské. A opět přišlo více lidí.

Všechny 3 dny byly u traktorů k ochutnání regionální speciality – jídlo i pití. Lidem na ulicích to moc chutnalo a akce se většině z nich velice líbila. Najíst a napít (samozřejmě nealkoholických nápojů) se chodili i policisté v těžkých mundůrech. Někteří si za traktor chodili chvílemi i zakouřit.

Eurokomisaři se od středy do pátku neodvážili na ulici vystrčit ani nos – natož auto ozdobené vlajkou EU. Mezi sebou jednali pomocí videokonference z bezpečí svých luxusních služebních bytů. Ve čtvrtek se někteří europoslanci odvážili vyjít před zátarasy z ostnatého drátu na Lucemburské náměstí, které z jedné strany obklopuje bruselské sídlo europarlamentu. Zástupci zemědělských organizací, kteří v Bruselu působí jako akreditovaní lobbyisté, dobře znají většinu poslaneckých ksichtů. Když vylezl některý z poslanců, kteří měli odvahu ve výboru nebo na plénu hlasovat proti obchodním dohodám, jež umožňují zvýšení dovozů potravin z Ukrajiny, Keni, Chile a Argentiny, vykřikli směrem k demonstrujícím jeho jméno, které pak dav skandoval. Rebelové z řad poslanců dostali do ruky i mikrofon a mohli se před sedláky předvést s ozvučením. Za české vidláky se v davu zdatně činila „velvyslankyně“ Zemědělského svazu ČR Adéla Paďourková.

Ostatním poslancům bylo protestujícími umožněno se klidně s demonstranty vyfotit na fejsbůček nebo twitter, či jak se to dnes jmenuje. Zrádci evropských zemědělců, kteří měli tu drzost o sobě tvrdit, že jsou „taky tak trochu partyzáni“, si vyslechli, že „to teď tvrdí každý“. Po pár dotazech na jméno, frakci a v jakém výboru působí, přišly klíčové otázky: Jak jste hlasoval o bezcelním a bezkontrolním dovozu potravin z Ukrajiny, Argentiny, Chile a Keni? Nejčastější odpověď byla „… no já jsem u toho zrovna nebyl, protože když se o tom hlasovalo, tak jsme měli zasedání našeho výboru k …“ následované názvem nějakého předpisu. Poté byl poslanec poplácán po zádech se slovy „za pár dnů to budete mít šanci napravit, až se bude znovu hlasovat o prodloužení bezcelních dovozů z Ukrajiny. Tak se tentokrát pořádně předveďte…“. Rychlé stisky rukou a pak už kvapný ústup zpět do budovy EP.

Hlavní show vypukla ve čtvrtek večer. Ohlásily ji temné zvuky rotorů vrtulníků, které do budovy Rady ministrů „svážely“ eurokomisaře a předsedy vlád. Při přistávání podle přístrojů na heliportu na střeše v hustém dýmu ze slámy hořící před budovou většině z nich asi nebylo zrovna veselo. Pozemní cestu měl odvahu zvolit jediný z nich. Uličkou mezi traktory a sedláky jen se čtyřmi členy ochranky klidně a s úsměvem prošel malý, trochu obtloustlý a už prošedivělý chlapík. Od skleněných stěn budovy Justus Lipsius, v níž se chystalo zasedání summitu šéfů států a vlád EU, se odráželo skandování „Vik – tor Or – bán, Vik – tor Or – bán , Vik – tor Or – bán …“. Jeho zakulacený obličej v Evropě už zná asi opravdu každý.

Uvnitř Komise přešla do protiútoku. Evropské radě předložila návrhy nařízení o dalším prodloužení bezcelních a bezkontrolních dovozů potravin a zemědělských komodit z Ukrajiny. Po krátkém kolečku premiéři a francouzský prezident Emmanuel Macron bod přerušili a přikázali jej k projednání napřed Radě ministrů. Poté si Komise a ostatní premiéři s výjimkou slovenského Roberta Fica (Smer) „vzali do prádla“ svého maďarského kolegu, jehož jméno bylo před západem slunce před budovou skandováno. Jako každého půl roku v posledních pěti letech směrem k maďarské delegaci zněly obvyklé výhrůžky uvalením sankcí za porušování právního státu. „Zastavíme vám dotace z rozpočtu i půjčky z Fondu obnovy…“. Veřejné výhrůžky sankcemi „uťal“ tentokrát pro změnu nikoli polský, ale slovenský premiér.

Při individuálních jednáních jeden na jednoho Orbán (FIDESZ) vyslechl něco, co jej přimělo nepoužít veto při hlasování o darování Ukrajině 50 půjčených miliard eur na další financování války s Ruskem. Co to bylo, není zatím; oficiálně známo. Po Bruseli se mluví o tom, že mu prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová, tlumočila nabídku měnových spekulantů, že nepoužijí biliony eur, které si bezúročně půjčili od ECB během COVIDové krize, ke spekulativnímu útoku na forint pokud… Prostě nabídka, která se velmi špatně odmítá. Což Orbán neudělal. Ti, co jej před rozedněním viděli odjíždět z budovy Rady tvrdí, že byl méně veselý, než když přicházel. Jak to ve skutečnosti bylo, ví jen on a ten, kdo mu to nabídku tlumočil. Nicméně v této verzi se to nějak rozkecalo nejen po městě.

V pátek vyšlo najevo, jak se Maďarsko rozhodlo odpovědět na vydírání jemuž byl jeho premiér na Evropské radě zřejmě podroben. Předseda poslaneckého klubu největší vládní strany FIDEZS oznámil novinářům, že všichni poslanci strany, kterou zastupuje i koaličního partnera Křesťanskodemokratické lidové strana (KDNP) budou bojkotovat mimořádnou schůzi Parlamentu. Svolána je na 5. 2. 2024. Jediným bodem programu schůze je ratifikace smlouvy o vstupu Švédska do NATO. K ratifikaci mezinárodní smlouvy je podle maďarské ústavy třeba souhlasu nadpoloviční většiny všech členů Parlamentu. Tou disponuje právě FIDEZS a KDN. Bez jejich aktnivní účasti – hlasování „pro“ – není možné ratifikaci provést. A bez ratifikace smlouvy parlamenty všech členských zemí NATO se Švédsko nestane součástí Aliance. Orbán, který je v Evropě jedním ze služebně nejstarších politiků, opět předvedl, že je velkým hráčem, který si jen tak z něčeho na prdel nesedne.

Nyní je přestávka. V pondělí začíná čtyřdenní zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku. Kromě spousty obvyklých keců mají poslanci na programu hlasování o nařízení o nových technikách šlechtění rostlin (nové genomické technologie) a o udělení mandátu Komisi k jednání na konferenci Světové obchodní organizace (WTO) v Abu Dhabí. Komise tam chce prosazovat další liberalizaci obchodu s potravinami a zemědělskými produkty. Česky napsáno „umožnit další zvýšení dovozů z Afriky, jižní Ameriky a Asie, kde neplatí pro zemědělce tak přísné zákony“. Proto už v noci z neděle na pondělí začnou budovu europarlamentu i celý Štrasburk obkličovat zemědělci s traktory, nakladači, kombajny a další technikou. Europapaláši se mají zase na co těšit.

Ve Francii zemědělci při svých protestech blokují důležité silnice a velká města včetně Paříže už třetím týdnem. Je to ještě větší „nářez“, než byly akce Žlutých vest, které během prvního prezidentského mandátu Macrona přiměly stáhnout daňovou reformu, jíž chtěl nechat více miliard eur na účtech multimilardářů a nadnárodních korporací, a vytahat je z peněženek a bankovních účtů Francouzů s průměrnými a podprůměrnými příjmy. Něco jako „konsolidační balíček“ Fialové vlády. Protože při protestech na následky dopravní nehody na dálnici zemřel jeden ze zemědělců a další byli vážně raněni, nosí nyní francouzští sedláci žluté vesty rovněž. Macronovi jejich akce nahnaly takovou hrůzu, že nechal své píáristy vypustit do světa polopravdivou dez/informaci o tom, že se chystá vetovat obchodní dohodu EU se sdružením jihoamerických zemí MERCOSUR. Dohoda, která by v případě ratifikace Radou a europarlamentem umožnila obří zvýšení dovozů zemědělské produkce z jižní Ameriky, byla Komisí sjednána již před pěti lety. Vzápětí její ratifikaci v Radě ministrů vetovali zástupci francouzské a rakouské vlády.

Od té doby došlo v několika jihoamerických zemích ke změně vlád. Například nová vláda prezidenta Luize Luly da Silva zapojila Brazílii do protizápadního ekonomického sdružení BRICS. Reálně nikdo v tuto chvíli v EU neuvažuje a vážně nejedná o ratifikaci dohody EU – MERCOSUR. Komise se vydala jinou cestou. Za EU sjednává obchodní dohody s jednotlivými jihoamerickými státy, v nichž jsou u moci prozápadní politici. Zemědělci to díky informacím zasílaným jim jejich zástupci z Brusele dobře vědí. Oblbnout může touto prostou fintou jen neznalé měšťáky.

Tahle blbě dnes evropští papaláši dělají politiku. Umí už jen cinknutou propagandu.

Pohled na demonstraci zemědělců z okna chodby Evropského parlamentu Foto: Nikola Zbořilová
Budova Evropské komise v obklíčení dvojité traktorové hradby Foto: Nikola Zbořilová
Večerní debata zemědělců s občany města Brusel Foto: Nikola Zbořilová

37 thoughts on “Brusel stupňuje studenou občanskou válku proti zemědělcům a Maďarům

 1. Odkaz na video:

  Otevřená řeč o protestech zemědělců
  Elisa Gratiasová a Ullrich Mies ve svém videu zařazují aktuální politické události do globální politiky globalistů. Tento díl se věnuje existenčně ohrožující situaci zemědělců.

  Zemědělci přitahují pozornost veřejnosti svými celoevropskými demonstracemi. Mnoho lidí s jejich požadavky souhlasí. Zemědělská komunita však není homogenní. Existují různé tábory, včetně těch, které zásadně odmítají ekologické požadavky na ochranu půdy a vody nebo zlepšení chovu zvířat. Protesty zemědělců nicméně poskytují důležité argumenty pro to, abychom se zásadně zamysleli nad naším stravováním a uváděním potravin na trh. Ti, kteří kritiku zemědělců redukují na naftu, zřejmě nechtějí nic vědět a chtějí odvést pozornost od zásadních problémů v zemědělství. Elisa Gratiasová a Ullrich Mies hovoří ve svém novém videu jasnou řečí.
  https://www.manova.news/artikel/klartext-uber-bauernproteste

 2. Je zajímavé sledovat, jak se naděje zemědělců upírají k jednomu protestu. Doufám, že si organizátoři těch akcí položili otázku, co budou dělat, pokud se nedostaví žádoucí efekt protestu. V podstatě by měli mít už před začátkem protestu připraven další a na demonstraci oznámit, že se chystá další následující akce. Při takové kontinuální smršti protestů by k jednání s demonstranty došlo, protože teprve pak by druhá strana pochopila, že je nutné opravdu jednat. Teď mají pocit, že stačí demonstraci v klidu přečkat, a ono to pomine.
  Přeji demonstrantům úspěch, ale zkušenosti z předchozích akcí nám ukazují, že k nějaké větší změně asi nedojde.

  1. Usilovné mávání třepetalkami a poslouchání žvanění ještě nikdy v dějinách nevedlo k ničemu rozumnému. Ovšem natření strakovky a jejího osazenstva na hnědo kvalitní močůvkou by mohlo nastartovat jakési změny.

 3. Možná by bylo lepším řešením, než brzdit obchod, šmahem zrušit všechny nesmyslné zákazy, příkazy a regulace, co jich v EU je.
  Myslím, že potom by se sedláci s konkurencí bez problémů vyrovnali.

  1. Nejdříve musíte šmahem zrušit všechny úředníky, neboť to je jejich práce pomocí které si utvrzují svou nepostradatelnost.

 4. Jen staré západní obyčeje, chléb a hry. Stávkující se mohou dokonce dožít přijetí v nějakém bližším kroužku mocipánů. Tam se dovědí, že to nejde. Nic nejde. Východní Evropa je vyjedená a nestačí, Afrika se staví na zadní a Rusko stále nic.

  1. Stavkujici sou jen dole na ulicich , vypusti si pretlak vladama porizovanej ,
   lid se vyrajtuje a vyblbne , dulezity je ,ze nikdo nechce zakladni a zasadni zmenu
   a zmenu nejen vlady ,ale systemu vladnuti …
   Na ulicich si zaskotaci jako deti na vylete ,
   delaji vsecko , povidaji reci , jezdi s traktory sem a tam , nerespektuji predpisy , mavaji vlajkami , ale ani jednoho nenapadne vejit v jednani s vladami.
   Kdyz se auto poroucha tak se neco opravi a zase jezdi jako predtim.
   Neco dulezityho aspon pozadovat.Dostane se jim nejakych ustupku.
   S tim se predem uz davno pocita.
   Vlada porad stejna ustoupi a potom se postupne vse zase zhorsi ,vic nez predtim.
   Ty nejvic nespokojeny nejak zneutralizuje , treba vyhodama.
   Clanek zastira pomoci tsunami detailu a povrchnich informaci , popisuje v detailech ,
   co kdo a kde dela ,hovori s obcany , v Bruselu casto demonstruji ,atd.
   Politici si udelaji dovolenou a vrati se az se domonstrati se vrati zase domu,
   az je to prejde. Zacne se davat vse do poradku a to stoji miliardy a kde a komu na to vezmou.
   Ustupky zacne ta sama vlada odbouravat s pomoci medii , jeden za druhym.
   Ta sam vlada , ktera neudela nikomu nic dobryho , zustane u moci.
   Potom dalsi demonstrace muze bejt zase za par let ,nejaka ta uzitecna demonstrace…

   1. Každá vláda věcí lidí , když se navrátí, tak před sebe nastrčí herce, komedii a nejlépe když zní jako modlitba.
    Lidi zapláčou dojetím. Nevědí že zase dojeli. Lidé jsou vláčení neustále ideologiemi, vírou a strachem.
    A když někdo vystoupí na tribunu a začne hlásat lidem, že on ví, že on to změní, opět použije zbraně ideologií, víry a strachu.

    https://www.youtube.com/watch?v=npMZ7UxwVgU

  1. Kramy v EU zacinaji bejt prazdny a bez potravin ..Kdo vsecko to asi chce.
   Kral /asi danskej/ ,pozira na verejnosti cervi a mlaska si.
   Orban za to ze protestuje , tak nedostane pro madary 50 miliard , ktery mu prej EU dluzi
   a ty se poslou na U. /Predstira se ,ze je vyvrhel /..

 5. Článek je to hezký, kritika EU potřebná, ale z pohledu labužníka – argentinské hovězí je fakt skvělé. Dodavatel tvrdí, že se chová venku, bůh ví, zda je to pravda…

  1. Stačí se podívat na spoustu videí zrovna z Argentíny. Ano jsou venku na pastvině, ale každé narozené tele je nejen označeno, ale dostává i injekce. Na co sakra dostává injekce, když je venku na pastvě?
   A je to hovězí z volků nebo býků, to je totiž velký rozdíl.
   Volek má kvalitnější maso jako jalovice, je prorostlejší tukem.
   Býk se vykrmuje hlavně v Evropě, rychleji roste než kastrát bo testosteron, ukládá méně tuku, maso je tmavší a má hrubší svalovinu. I evropská plemena jsou takto vyšlechtěná. Ale kastrace je zásah do života zvířete, dokonce i kanečci už se chirurgicky nedoporučují kastrovat, ale kvůli zápachu se má používat chemická kastrace.

 6. Ukrarujna v pařátech chobotnice
  Podle informací Australian National Review, zveřejněných v květnu 2022, bylo 17 milionů hektarů ukrajinské zemědělské půdy ve vlastnictví tří amerických společností: Cargill, Dupont a Monsanto. Je příznačné, že hlavními akcionáři ve všech zmíněných společnostech byly americké finanční holdingy a investiční fondy BlackRock, Vanguard a Blackstone. 

  Úrodná půda a obiloviny “nezaležné” už Ukrajincům vlastně nepatří. Toto tajemství přestalo být tajemstvím poté, co ukrajinské agroholdingy kontrolované bankstery čelily problému s vyvezením obilí mimo “nezaležnou”. Tato skandální událost dostala název “obilná dohoda”.  Vývoz obilí, které nepatří Ukrajině, ale košer banksterskému byznysu.

  BlackRock je největší finanční holding na světě v takovém ukazateli, jako je výše spravovaných aktiv. Na konci roku 22 tento ukazatel dosáhl hodnoty 10 bilionů dolarů. BlackRock je přirovnáván k obrovské chobotnici, která svými chapadly uchvátila celý svět. Především USA. Podílí se na základním kapitálu všech bank z Wall Street, společností Big Pharma, IT korporací ze Silikonové doliny, korporací VPK atd. BlackRock přebírá kontrolu nad státy a centrálními bankami.

  Konference o hladomoru se zúčastnily Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství, Koalice pro klima a čistý vzduch, Meziamerický institut pro spolupráci v zemědělství, Světová banka, Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj a Meziamerická rozvojová banka .

  Světová banka, další výplod banksterů a jejich liberálního řádu založeného na „pravidlech“ po druhé světové válce, v poslední době hodně mluví s OSN o nadcházejícím hladomoru.
  22. května 23 vydala Světová banka Bílou knihu, tzv. bílou knihu „Aktualizace potravinové bezpečnosti: Reakce Světové banky na rostoucí nedostatek potravin“ .

  Ředitel Světového potravinového programu OSN také  od loňského září varoval před nadcházejícím globálním hladomorem .

  🕎Hospodářská krize, jaká nemá obdoby, byla dlouhodobě plánována a poslední více než dva roky globalisté de facto nedělají nic jiného, než že ji jen přiživují tak, aby byly do roku 2030 splněny cíle, kdy se ocitneme ve světě, kde nikdo nic nevlastní a vše se sdílí.
  Depopulace je pak součástí všech realizovaných plánů.
  https://necenzurovanapravda.cz/2022/05/euroasijska-hospodarska-unie-vstupuje-na-burzu/

  1. Ve světě, kde se vše sdílí, si brzy nadšení pracanti všimnou, že se další jen vezou a mají stejnou odměnu za méně práce. Tak si i pracant jednoho dne řekne, že začne také lenošit. Sdílený svět bude zoufale nevýkonný.

 7. Mohu pouze panu Kunštekovi poděkovat, za ucelenou zprávu , protože bych nevěděl , co se tam děje a co všechno protestující požadují. Stejné problémy a možná ještě větší mají naši zemědělci, především z dovozem potravin a plodin z Ukrajiny a tím může být naše produkce zlikvidována,ale to zločinci Výbornému zřejmně nevadí.

 8. Evropská komise je banda banksterských poskoků. Teror evropských zemědělců je páchán na objednávku košer banksterů. Žvásty o klimatické krizi, strašení sodovkovým plynem nebo říháním krav, jsou podvrhem.

  Kazisvěti mají velké cíle. Chtějí spáchat hladomor, depopulaci a přeživší zotročit v digitálním koncentráku. Zemědělská půda na Ukrorujně západně od Donbasu je v pařátech BlackRocku. Moloch provozuje své jedovaté hospodářství i v Jižní Americe, v Austrálii, na Novém Zélandu, v Africe.

  Cílem neustálého přitahování šroubů, teroristické protizemědělské agendy, je růst moci majitelů Evropské komise, Eurosajůzu, zbytku Ukrarujny a BlackRocku.

 9. A ony cesty do města nejsou osazeny dopravními značkami zakazujícími vjezd traktorů do města? A dopravní policie nepokutuje řidiče za porušení dopravních předpisů? Oni ti řidiči nebudou asi mít povolení k porušení zákazu vjezdu.
  Dovedete si představit tu tržbu policie na pokutách?

   1. Pane Horo, to nejsou starosti. To byly otázky. To víte, jsem starý, ošklivý dědek z venkova a ty městské nuance dopravních pravidel neznám. Čekal jsem spíše poučení od někoho mladého a hezkého, znalce platné Vyhlášky o provozu na pozemních komunikacích.

    1. Ústavní soud rozhodl že zákony se nemusejí dodržovat. Je tedy naprosto irelevantní jsou-li někde značky takové či makové. Pokud policie přesto bude něco namítat, lze uvedené značky použít jako pádné argumenty k eliminaci policejních námitek.

    2. Re: VČ

     Prozradím vám takovou maličkost.
     Demontovat takové červenobílé kolečko se symbolem traktoru trvá v době akuvrtaček a akušroubováků asi tak dvacet sekund.
     A když je HODNĚ zle, ještě existují aku-flexy, češtěji rozbrušovačky. Šroub o síle dříku 8 mm je přeříznut v průběhu tří až čtyř sekund. Na výše uvedeném kolečku je postačí fiknout jen jeden a značka se tiše sesune k zemi.
     Jen pro vaši informaci – dopravní značka nesmí být umístěna níže, než 30 cm nad povrchem země a nesmí ji zakrývat žádný porost, jako je tráva či křoví.

     A oni ti poliši toho asi mají taky plnou p*del…

     1. Ještě dodateček

      Dopravní značení se zcela běžně zneplatňuje nalepením oranžového pásku. Určitě jste to už taky viděl.
      A můžeme vésti dlouhé debaty, kdo a za jakým účelem dopravní značku zneplatnil.

      Jo, a poliš ten pásek strhnout nemůže, protože nejdříve musí ověřit, zda toto zrušení nepovolil či nenařídil místně příslušný dopravní úřad.

      1. Ste hnusnej, starej, blbej!!!! S takovýma radama tu zářivou libe..cosi..demokracii kurva nevybudujeme, Halík!!!!

  1. Vlastimil Čech napsal:
   3 února, 2024 (18:00)

   Všechno je relativní.
   1. Všechny cesty nejsou osázeny zákazy.
   2. U některých zákazů jsou dodatkové tabule Dopravní obsluze vjezd povolen.
   3. Myslíte, že je tolik policistů?
   4. Myslíte, že zemědělce zavřou před volbami do basy?
   5. Myslíte, že politici budou poklízet dobytek?
   6. Myslíte?

   1. Ale ne! Fandím té selské jízdě ovšem. Jen jsem se zeptal. No řekl bych, že nemusí být všechny cesty zablokovány. Stačí ty, co vedou ku shromaždišti. Myslíte, že se nedají osadit i ty provisorní značky? Nebo že neplatí? Nu, k pokutování sta vozidel nepotřebujete 100 policistů 🙂 . Kolona se dá zastavit. A pak ta vozidla obejít se štosem pokutových lístků. Zemědělce nebudou zatýkat před volbami, pokud něco kriminálního neprovedou. Ani se nemyslím, že by je z těch traktorů a nákladních aut vytahovali do vazby. Prostě jim mohou dát pokutu, podle druhu přestupku. Politici budou poklízet dobytek? Sami sebe poklízet? To asi ne, nemyslíte? I když Petro Ihorovič Nuttelenko už má holínky 🙂
    No, policie pořád tahá za delší konec provazu. Řidič je, myslím, povinen uposlechnouti pokynu dopravního policisty. A v dnešní době fotografických aparátů zabudovaných i do telefonů, pouličních kamer, kamer na policistech a kdo ví kde ještě, není nic složitého zajistit důkazy pro případný trestný čin svévolného poškození zařízení jako jsou dopravní značky… Ptal jsem se jen proto, že pokud státní moc zná dokonce i cíl nájezdu selské jízdy, zdálo by se nezvěřitelné, že by se nedokázala na to dostatečně připravit. Zinkasováním nájezdníků v dostatečném počtu je možno dopomoci rozpočtu 🙂 … Ale fandím selské jízdě a doufám že vůdcové nájezdu mají taktiku akce promyšlenu.

    1. Asi v té Belgii ještě nemají tak propracovaný policejní stát, jako v česku s.r.o. Možná to nechtějí hrotit na doraz, poněvadž nasraní zoufalí lidé jsou schopni zoufalých věcí.

     Traktory, jak známo, také mají takovou výbornou vlastnost, že kromě silnice jsou schopny jezdit i po poli a podobném terénu. Tudíž policejní zátarasy, fízlí buzerantské hlídky, apod. lze objet i prostředím, kde vás silniční policie není schopna následovat.

     A co se týče bonzáckých kamer a foťáků, tohle lze řešit nasazenou maskou „Anonymous“, případně jakoukoli jinou – např. gumáckou napodobeninou nějakého politika. Čísla traktorů lze rovněž zakrýt – stejně jako si služební čísla zakrývá sama policie, pakliže se dopouští něčeho protiprávního.

 10. Přes Bornovou jsem se dostal na videa z Francie, která fakt stojí za to.
  Docela by mě zajímalo, jak tam rozeznávají provokatéry od organizátorů.
  To musí být docela oříšek i pro ty tamní fízly, jakkoli vybavené.
  Nevšiml jsem si, snad s výjimkou pár shodných log a okrově žluté barvy ničeho, co by organizátory spojovalo.
  Tady by to dopadlo docela jinak.
  Místní Koudelkové mají k ruce spousty dobře placených sviní, které by to zahubily už v prvních hodinách, k ruce desetitisíce všehoschopných fízlů.
  Kdo si pamatuje, jak se před lety uměli vetřít i do vedení OF?
  Čeští Vidláci jsou na tohle krátcí.
  Protivník má sakra dobrý školení i psyop kurzy, na to jenom ostrý jazýček nestačí, jak historie ukazuje. Francouzi tohle mají ošéfováno evidentně lépe.

 11. Také pochválím článek pana Kunšteka.
  Jsou zemědělci připravení,třeba omezení zásobování marketů,prodejen zbožím z dovozu?
  Okamžitě zajistit zásobování základními potravinami,malé obchody,malé pekárny,nebo přímo u nich.
  Klidně to nadnárodní společnosti udělají,vyvolat chaos, prázdné regály a svést to na protestující zemědělce.

 12. Stačilo si přečíst už jen na tom začátku článku ten fakt, že vrchnost dovoluje protestujícím kolik jich může najednou protestovat…… To je slušný paradox. Co to pak je za protest, my lidi (slovani obzvláště) si necháme libít snad cokoliv…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *