20 července, 2024

A nezapomeň poděkovat!

Přátelé, jak už jistě víte, zemědělský šturm na Prahu se odehraje v pondělí 19.2.2024. Podrobnosti organizátoři oznámí po závěrečné koordinační schůzce 6.2.2024. Původně se měl termín protestu oznámit také po této schůzce, ale chuť zemědělců a tlak veřejnosti byl tak velký, že bylo nutné termín oznámit hned.

V příštích čtrnácti dnech budu pracovat, aby na ono demonstrační pondělí ministr Výborný do smrti nezapomněl, Blyštivý Péťa se budil s křikem ze sna a vrážel hlavou do pryčny nad sebou, Jurečka věděl, že nastal jeho politický konec a Rakušan zjistil, že policie se k němu nehlásí. Budu reportovat o přípravách, přinášet aktuální informace, vysvětlovat, proč se protestuje, proti čemu se protestuje a za co se bojuje… a samozřejmě pak v Praze budu.

Chtěl bych proto využít této (pro mě na delší dobu poslední) klidné neděle, abych vám všem poděkoval za podporu.

Ládik Větvička mi kdysi dávno vysvětloval, že největší zájem o knihy je těsně před vánoci a ať budu čtenáře jakkoliv nabádat, aby své objednávky udělali dostatečně s předstihem, stejně si všichni vzpomenou poslední týden před svátky a bude to na zbláznění. Měl pravdu. Poslední týden před vánoci jsem nedělal nic jiného, než nosil na poštu další a další zásilky.

Stejně tak mě Ládik poučil, že po vánocích bude utrum. V lednu musejí všichni zaplatit za vyvážení odpadu, poplatek za psa, mění se jim zálohy za elektřinu i plyn, školní jídelny i zájmové kroužky pošlou složenky… prostě lidé mají jiné starosti, než podporovat pochybné bloggery. V lednu a únoru prý nemám moc počítat s nějakým výrazným prodejem. I v tom měl pravdu. Počet distribuovaných knih klesl na třetinu podzimního stavu.

Ale! Podpora od vás byla stejná jako v minulých měsících. Odpočinul jsem si od nošení knih na poštu, ale podpora od vás, čtenářů, zůstala na naprosto standardní úrovni. Děkuji vám za to. Děkuji každému, který sáhnul do vrecka a poslal dar Institutu českého venkova. Vaše podpora mě naplňuje optimismem, že to opravdu dokážeme a vrátíme věci své do rukou tohoto národa.

Pořád platí, že podpora přichází od jednoho procenta mých čtenářů. Ale také platí, že čtenářů v posledních dvou měsících docela dost přibylo, takže přibyli i ti, kteří mě podpořili. Doufám, že budu moci postupně poděkovat každému svému podporovateli osobně.

Ve stejné době se ukazuje, že Václavu Moravcovi dost rapidně klesá sledovanost. Časopis Respekt se z luxusních prostor přestěhoval na periferii a musí žít z placeného obsahu… Seznam zprávy si stěžují, že se lidé nezajímají o jejich politické články, kterým také klesá čtenost.

Vidlákovy kydy svůj obsah nezamykají, naopak ho dávají k dispozici a neobtěžují žádnou reklamou. Vidlák za žádný svůj text ani na jiných platformách nebere žádné peníze, stejně tak si nenechává platit za veřejná vystoupení při debatách nebo rozhovorech. Prosím, mějte při čtení a sledování na paměti, že to všechno je možné právě proto, že jeden čtenář ze sta zadal jednorázový nebo trvalý příkaz k úhradě.

Vlastně nevím, jestli jsme pravicová nebo levicová komunita. Na jedné straně je u nás všechno pravicově dobrovolné, neexistuje žádná povinnost se na tom podílet. Na druhé straně, je to služba veřejnosti, která není nijak omezována ani není exkluzívní. Možná jsme prostě jen dobrá komunita. Komunita, která má své bohaté i chudé, své nadšence i kverulanty, komunita která má své chyby, ale i své přednosti, pořád roste a pořád drží pohromadě.

Děkuji vám za to.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

165 thoughts on “A nezapomeň poděkovat!

 1. Dobrý den, po 30 letech čtu 1984. Tehdy jsem to jako puberťák hrajícího si na intelektuála četl, protože to bylo v módě. Dnes to čtu jako pravdivý popis naši společnosti. Stačí jenom změnit pár jmen. Třeba Goldsteina za Putina.
  Taky se mi líbilo mimo jiné:
  Právě ženy, především mladé, byly nejbigotnějšími přívrženkyně Strany, přežvýkabci hesel, amatérské donašečky, slídící po všem závadném.

  1. ano, taky jsem loni o dovolené četl po letech znova – děsivé

   všimněte si toho jména Goldstein – jasné židovské jméno; chtěl tím autor něco naznačit, když hlavního (bájného) záporáka označil jasným židovským jménem?

 2. K tomu poděkování – viz Karel Kryl:
  Děkuji, děkuji za žízeň,
  Jež slabost prozradila,
  Děkuji, děkuji za trýzeň,
  Jež zdokonalí díla,
  Za to, že, za to, že miluji,
  Byť strach mi srdce svíral,
  Beránku, děkuji,
  Marně jsi neumíral,
  Děkuji, děkuji, děkuji, děkuji, děkuji…

  Asi tak…

   1. Důležité je, aby na této lodi měli dostatečný počet WC pro všechna pohlaví a děla umožňovala obsluhu i těhotným osobám všech pohlaví. Také je důležité, aby bylo dostatek hygienických pomůcek pro menstruující vojáky mužského pohlaví.

 3. Chci se zeptat nejde mi se přihlásit k Bavorovi je to u mě nebo to máte taky někdo. Nevím jestli se mi pokazil odkaz nebo chyba je jinde. Tak mi dát do odpovědi odkaz prosím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *