17 července, 2024

V sobotu pod pódiem

Přátelé, v posledních dnech už pominul nápor na objednávání knížek. Ještě stále registruji pár opozdilců, kteří mi poslali peníze, ale zatím si nenechali knihu poslat (prosím neváhejte a zadejte si adresu k zaslání), ale už vím, že mi ještě nějaká stovka knih zbyla. Jak jsem slíbil, vezmu je na demonstraci a rád se tam s vámi potkám, abychom si podali ruku a řekli si pár milých slov. V dnešní době se potřebujeme zahřát u srdce.

Budu přímo u pódia a budu tam zhruba od jedenácti hodin. Budu vám k dispozici, dokud dav nezhoustne natolik, že kolem nebude k hnutí. Rád se s vámi pozdravím i po demonstraci, ale tam už žádný prostor na osobnější promluvu nebude a hlavně nebude šance vám dát knížku. Kdo chcete využít situace, pozdravit se s Vidlákem a nechat si napsat autogram, přijďte dostatečně v předstihu před demonstrací.

Kdo nechcete přijet kvůli Rajchlovi nebo Janě Zwyrtek Hamplové, tak prostě přijeďte kvůli Vidlákovi. A naopak… Všichni máme společný zájem – zastavit výprodej této země a je to zřejmě poslední možnost. Pak už dojde na henty zákony o dezinformacích, patřičně nás vezmou u huby na penězích, senioři si na další demonstraci budou muset vzít v práci volno… prostě samá pozitiva a sociální jistoty.

Potřebujeme vás tam na Václaváku. Nechceme, aby to dopadlo jako na podzim. Chceme dělat další kroky, ale potřebujeme vědět, že jste na naší straně. Potřebujeme to fyzicky vidět, potřebujeme se ujistit. Hezká slova fejsbůkových diskusí jsou málo. Nemůžeme se spoléhat na verbální podporu pomocí slov, potřebujeme vidět čin. Potřebujeme, abyste přijeli a byli s námi a my byli s vámi. Nebudeme se jen hemžit a čekat na zázrak, který nenastane. Máme-li se bít, musíme vědět, pro koho se bijeme a kdo se postaví vedle nás do řady, až to bude nutné. Berte to jako přehlídku.

Potřebujeme, aby tento váš čin viděl v této republice každý novinář, každý vládní činitel, každý politik, každý člověk. Aby každý v této zemi věděl, za koho mluvíme a nemohl to zpochybnit. Pro propagaci této akce jsme udělali maximum možného. V této zemi není dezolát, který by o sobotním Václaváku nevěděl. Teď potřebujeme, abyste udělali maximum možného i vy a přijeli. Na vás záleží, kolik Česka proti bídě se tam nakonec sejde. Na vás záleží, jestli se vláda bude dalších kroků bát, nebo se jim vysmívat. Na vás záleží, jestli váhaví získají odvahu, nebo jestli ji definitivně ztratí. Na vás záleží, kolik odvahy pak budeme mít i my. Na vás záleží, jestli se o opozici bude mluvit s respektem a obavami, nebo se nám všem bude vláda dál smát do očí.

Máte ještě dva dny… dumejte, dumejte. Všichni jste slyšeli Fialu. Všichni jste slyšeli Stanjuru. Všichni jste slyšeli Řehku, Černochovou i Pekarovou Adamovou. Všichni jste slyšeli Šafra a určitě jste zaregistrovali i Šarapatku. Všichni jste slyšeli, jakou v jejich očích máme cenu a k čemu nás určili. Nikdo neví, jestli s tím dokážeme něco udělat, ale všichni dobře víte, jaká budoucnost nastane, pokud se o změnu nepokusíme.

Nežádáme od vás přísahu věrnosti. Žádáme o důvěru, abychom se mohli pokusit.

199 thoughts on “V sobotu pod pódiem

 1. ….Západ se nicméně podle Timesů rozhodl, že informaci o totožnosti muže nezveřejní, aby ochránil Ukrajinu před veřejným sporem s Německem, které plynovod Nord Stream s Ruskem spojuje. Kyjev potřeboval, aby tehdy liknavý Berlín svolil k dodávkám systémů protivzdušné obrany IRIS-T a modernějších tanků Leopard 2……

  Žijeme ve světě, kde rozvědky chrání mezinárodní teroristy a zničení infrastruktury je omluvitelne vyšším zájmem Ukrajiny na zbraních???
  Co na to obyčejní Němci?
  Zkoušejí, jaký ještě umanutější scénář lidi zkousnou???

  To už je šílenství v přímém přenosu.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-zapadni-rozvedky-vedely-kdo-stoji-za-sabotazi-nord-streamu-kvuli-ukrajine-to-tajily-40425214

  1. Panebože, taková sečka v hlavě, jakou má tenhle „cestovatel“, to se jen tak nevidí. To není jen esence blbství, co je v tom článku v pár odstavcích, ale naprosto zvráceného pohledu na svět, který je zcela odtržen od reality a plave v ideologické stoce. Jediné, co tyhle existence – samy sebe pasující se na lepšolidi“ – dokáží, je všechny nesdílející jejich pokřivenou názorovou idiocii nálepkovat bezobsažnými nadávkami. Jak vůbec může někdo velebící EU a prozápadní kolaboraci nálepkovat druhé jako totalitáře a kolaboranty? Projekce?

 2. Nordstream ve dvou, metrákové nálože patlali na lodi, dílem hloubkový dekompresní ponor.
  Takhle by to nezvládnul ani Marcinko.
  Tohle nesežerou ani myslitelé z Novinek.

 3. V sobotu se přidám do davu.

  Rajchl má určitě drajv, charisma, dokáže rozvášnit dav a předvedl odvahu během covidového šílenství. Ještě trochu potřebuje doučit se být lepším diplomatem a politikem. Jednou jsem ho slyšela, že chce být českým Orbánem, a pokud si pamatuji, Orbán se naučil být dobrým politikem až na druhý pokus v parlamentu. Neházím flintu do žita a agitace Vidláka v jeho prospěch mi připadá smysluplná. Nemáme nic lepšího na scéně, Samuraj na to nemá, protože se vždy v nevhodný čas zabejčí a Andrejko podstatnou část inteligentních voličů ztratil kvůli Vrběticům. Jindřicha Rajchla neberu jako menší zlo, ale jako poslední naději. Až bude opravdu dobrým politikem, pozve na tribunu i Andrejka i Samuraje i zrzku Zuzku.

  A to, že nechce vystoupit z EU a NATO, jsou jen plky. EU a NATO jsou Hotel California .You can never leave. Kdyby to bylo tak snadné, Maďaři už by s námi v partě nebyli. Co následuje po neposlušnosti malého národa? Velký bratr zjistí, že máme málo demokracie a dodatečně nám jí importuje v nějaké pastelové barvě.

  Počkejme, ono se to rozpadne samo. Politici všech evropských zemí na tom neúnavně pracují.

  Děkuji Vidláku za knížky, dostala jsem je v pořádku.

   1. To už kritizoval poslanec Bundestagu, jací jsou v Německu pokrytci, fond,který má podporovat zbrojení a eskalovat válečný konflikt a ozebračovat daňové poplatníky se jmenuje Evropský mírový fond

 4. A pak že demonstrace nemají smysl… Tak už o tom, že na straně kyjevského režimu bojují také nacisté, píše i provládní Seznam. Akorát že – věřte nevěřte – v obdivném duchu, nacista je vylíčen jako národní hrdina. Diskuse pod článkem pro jistotu zrušena:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-zemrel-da-vinci-ukrajinsky-hrdina-proti-rusum-bojoval-uz-od-18-let-227302

  Jeden z cílů SVO každopádně o kousek pokročil…

  1. Ukrajinci jsou s námi nekompatibilní. Jak oni třeba vnímají toho Banderu, jako vzor,cituji :My ho vnímáme jako bojovníka za samostatnou a demokratickou Ukrajinu proti stalinské sovětské diktatuře a vězně zatčeného nacistickým gestapem.

   Tady ještě žijí pamětníci,jak řádili banderovci po válce v pohraničních lesích, i v našem kraji je v lese u obce Končiny pomníček mladého příslušníka SNB, kterého v lese podřízli v roce 47 banderovci, když přijel vyšetřovat, že kradli v chalupách jídlo. Je to hluboké vnitrozemí a chodím tam na houby , byli to banderovci,dnes však se mluví jen o ozbrojených teroristech a nevím co si o tom myslet.
   http://www.zpravodaj.probit.cz/2017/7_17web/70_Hendrych_Konciny.htm

  2. Diskuze byla zrušena nejspíše kvůli pravděpodobným pochvalným komentářům vůči bojujícím identifikovaným náckům a otevřené adoraci nacismu a fašismu – vždyť cca 40, možná více % společnosti ( ve městech drtivá většina ) otevřeně, hlasitě a trvale podporuje nácky všech národností , včetně těch domácích zrovna u moci.
   Je třeba konečně začít brát vážně fakt, že zde už studená občanská válka, respektive zatím především ve virtuálním prostoru , dávno probíhá, a intenzita roste, stejně jako přesah do reálu.
   Šokující je míra akceptace toho svinstva ze strany veřejnosti. Jsme opravdu velmi specifický kmen , abych nesklouzl na úroveň smažky z pražské periferie…
   Jako bychom to šosáctví, plus slabost pro Bachovu či von Metternichovu disciplínu, ordnung měli v krvi…

   1. Jsem podobny clanek cetl na idnesu. A k memu prekvapeni nebyl ta diskuse zas tak „slamaukravina“ jak jsem cekal.

    Zjevne jeste par veci lidem nedochazi, ale instinkty funguji. Nebo meli Bangovci poradu a nestihali 🙂

 5. Náš pan Vidlák bude aspirovat na cenu „Magnesia litera“!
  Vidlákovy kydy o zemědělství
  8. 03. 2023 6:50:16
  Je to tak trochu recenze knihy s tímto názvem, ale hlavně je to o tom, jak to vnímám já. Takže začněme recenzí. Je to knížka daná dohromady z blogů D. Sterzika alias Vidláka.
  Zdroj: https://jtichy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=799068

  1. To by ale musel Vidlák napsat něco třeba o udatných hebrejských ženách.
   Jan Fingerland dostal Magnesii za pojednání o aristokratkách ducha , dílo se jmenuje Hebrejky. Dle Fingerlanda byly mezi těmi ženami i démonky. S tím bych souhlasila. M. Albrightová opravdu byla démonka jako stehno.
   To jsem fakt nečekala, že oceněno bude právě tohle dílo. Je to překvapyvé.
   🤔

    1. Ta poslední věta: Bylo by pro jeho blízké lepší, kdyby zůstal u toho kydání hnoje… je esencí svinstva a nestoudnosti „liberálních demokratů“.

 6. Elita národa v Senátu
  (rozuměj darmožrouti) schválili návrh zákona o ukradení zákonného navýšení důchodů.

  Tečka!

 7. Nechápu, proč se debata v senátu pořád točí na tom, jak se důchodci musí uskrovnit, ale NIKDO se ani slovem nezmínil o jiných (už vynaložených) výdajích státu, které jsem tu uvedla pod předchozím článkem:
  —————————————————
  Maneca napsal:
  6 března, 2023 (23:05)

  z fejzbůku:
  ————————
  Radek Burda
  1d ·
  Fialova vlada a jeji pocitani:
  70 miliard na obsluhu dluhu (tj. jen uhrada uroku letos, pristi rok 100mld)
  400 miliard dluh za obdobi vladnuti teto vlady
  74 miliard pro ČEZ jistinu na Lipskou burzu (plus kolik tem ostatnim?)
  130 miliard na kompenzace pro ČEZ za nejvyšší ceny elektřiny v Evropě
  10 miliard na Ukrajinu zbrane
  28.5 miliard vydaje na uprchliky z Ukrajiny
  2.5 miliardy navyseni platu politiku, soudcu a vyssich uredniku
  7.5 miliardy navyseni cirkevnich restituci
  jednotky miliard pro novou piratskou „digitalni“ agendu
  a proto chce ukrast duchodcum zakonny priplatek 19 miliard pomoci gangsterskeho zakona a pomoci znasilneni zakonu.
  Blahoprejeme, ty grazle.
  —————–

  Mimochodem, pirátský senátor Wagenknecht, který nenechal v minulosti nit suchou na Babišovi, prý bude hlasovat proti snížení valorizace důchodů.

 8. Tak nevím co si myslet. Je to chyba psavce nebo ????? 🙂 )
  Na rozdíl od schůze ve Vladislavském sále, kde je seznam pozvaných oficiálnější a daný jejich funkcí, přičemž hosty zve předsedkyně Poslanecké sněmovny, v případě číše vína ve Španělském sále jsou pozvánky psány jménem Petra Pavla a jeho chotě Evy,
  a seznam pozvaných je tedy v jistém ohledu osobnější.
  je to z brněnského deníku :-))

  1. Pavel Fischer taky stojí za přečtení. Slizský had. On vlastně přiznává, že vydáváme peníze ze státního rozpočtu na píčoviny, a nemáme pak na důchody. A on s tím souhlasí a ještě to vokecá.

   1. Tak na závěr před elektrikářem , vystoupil echt senátor Tomáš Töpfer. Budu hlasovat pro, pravil. Senátor, který s Tišnovem má společného jen to, že tam před pár desítkou let natáčel nějaký seriál. Nemá žádnou vazbu na tu oblast a přesto ho ti idioti zvolili. No a dnes, když si u něho budou chtít stěžovat, tak ho budou muset nahánět někde po Praze.

    1. Mě vždy znovu a znovu překvapují ty úvahy o senátu, jako, že někdo po nějakém hlasování má pocit jak je důležitá jeho funkce a tak a podobně. Ne jednoznačně je k hovnu a jediná cesta je jej zrušit a nikdy více. Nejen, že žere prachy , ale ještě mě nasírá čím dál víc. Jo a samozřejmě , že jsou vyjímky, ale ty byli vždy a všude.

     1. Naše senátorka to také odkejvala. Bydlí kousek od nás. Potkáváme ji, jestlipak bude ještě s takovým klidem, chodit mezi lidi. Jo a samozřejmě je od asociálních lidovců.

 9. Tož jak si vede ta senátorská POJISTKA DEMOKRACIE? Jestli tohle odmávají a někdy v budoucnu se zase budou ohánět POJISTKOU, tak hned by měla následovat jedna po čuni.

  1. Jasl napsal:8 března, 2023 (15:01)

   Náhodou Čunek příjemně překvapil.

   Jinak je to předvídatelné.

   Já hlavně sleduji ,, své“ senátory, a pak se budu ptát.

   Proč?

    1. Jde jít i proti času.
     Maneca napsal:8 března, 2023 (12:19)
     Přímý přenos jednání v Senátu nad zákonem o snížení valorizace důchodů:

     https://www.senat.cz/cinnost/webtv/

     (zrovna vystupuje p. Hamplová…)

     ODPOVĚDĚT
     Maneca napsal:8 března, 2023 (12:38)
     Poslechněte si zpětně (od cca 45:15 min) Michala Canova.

     Jak u videa + -.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *