20 července, 2024

V sobotu pod pódiem

Přátelé, v posledních dnech už pominul nápor na objednávání knížek. Ještě stále registruji pár opozdilců, kteří mi poslali peníze, ale zatím si nenechali knihu poslat (prosím neváhejte a zadejte si adresu k zaslání), ale už vím, že mi ještě nějaká stovka knih zbyla. Jak jsem slíbil, vezmu je na demonstraci a rád se tam s vámi potkám, abychom si podali ruku a řekli si pár milých slov. V dnešní době se potřebujeme zahřát u srdce.

Budu přímo u pódia a budu tam zhruba od jedenácti hodin. Budu vám k dispozici, dokud dav nezhoustne natolik, že kolem nebude k hnutí. Rád se s vámi pozdravím i po demonstraci, ale tam už žádný prostor na osobnější promluvu nebude a hlavně nebude šance vám dát knížku. Kdo chcete využít situace, pozdravit se s Vidlákem a nechat si napsat autogram, přijďte dostatečně v předstihu před demonstrací.

Kdo nechcete přijet kvůli Rajchlovi nebo Janě Zwyrtek Hamplové, tak prostě přijeďte kvůli Vidlákovi. A naopak… Všichni máme společný zájem – zastavit výprodej této země a je to zřejmě poslední možnost. Pak už dojde na henty zákony o dezinformacích, patřičně nás vezmou u huby na penězích, senioři si na další demonstraci budou muset vzít v práci volno… prostě samá pozitiva a sociální jistoty.

Potřebujeme vás tam na Václaváku. Nechceme, aby to dopadlo jako na podzim. Chceme dělat další kroky, ale potřebujeme vědět, že jste na naší straně. Potřebujeme to fyzicky vidět, potřebujeme se ujistit. Hezká slova fejsbůkových diskusí jsou málo. Nemůžeme se spoléhat na verbální podporu pomocí slov, potřebujeme vidět čin. Potřebujeme, abyste přijeli a byli s námi a my byli s vámi. Nebudeme se jen hemžit a čekat na zázrak, který nenastane. Máme-li se bít, musíme vědět, pro koho se bijeme a kdo se postaví vedle nás do řady, až to bude nutné. Berte to jako přehlídku.

Potřebujeme, aby tento váš čin viděl v této republice každý novinář, každý vládní činitel, každý politik, každý člověk. Aby každý v této zemi věděl, za koho mluvíme a nemohl to zpochybnit. Pro propagaci této akce jsme udělali maximum možného. V této zemi není dezolát, který by o sobotním Václaváku nevěděl. Teď potřebujeme, abyste udělali maximum možného i vy a přijeli. Na vás záleží, kolik Česka proti bídě se tam nakonec sejde. Na vás záleží, jestli se vláda bude dalších kroků bát, nebo se jim vysmívat. Na vás záleží, jestli váhaví získají odvahu, nebo jestli ji definitivně ztratí. Na vás záleží, kolik odvahy pak budeme mít i my. Na vás záleží, jestli se o opozici bude mluvit s respektem a obavami, nebo se nám všem bude vláda dál smát do očí.

Máte ještě dva dny… dumejte, dumejte. Všichni jste slyšeli Fialu. Všichni jste slyšeli Stanjuru. Všichni jste slyšeli Řehku, Černochovou i Pekarovou Adamovou. Všichni jste slyšeli Šafra a určitě jste zaregistrovali i Šarapatku. Všichni jste slyšeli, jakou v jejich očích máme cenu a k čemu nás určili. Nikdo neví, jestli s tím dokážeme něco udělat, ale všichni dobře víte, jaká budoucnost nastane, pokud se o změnu nepokusíme.

Nežádáme od vás přísahu věrnosti. Žádáme o důvěru, abychom se mohli pokusit.

199 thoughts on “V sobotu pod pódiem

 1. Vždyť někde na českých stránkách psali ,že do ČR dorazí stagflace a republika může i ekonomicky zkrachovat.

   1. Tady je záznam „projevu“ modrého soudruha z Řeporyj:
    „„…Prasata český, ty vole, nevděčný, udavačský, zk.rvený národ. Češi by potřebovali válku. Vy m.dky! Vaše zk.rvený životy, ty nulo zk.rvená, vole, chcípni. Makám furt na vás, na zk.rvený Čechy, vole. Musím na vás dřít, ty v.oe. To je hrozný, vole. K čemu vy jste, paraziti, ty vole. Ty vole, já bych vás poslal do války, vy k.ndy. Vy jste zkur.., ty vole, vystřílet vás. Jsou to proruský filcky, já bych je věšel. Všechny ty ruský kolaboranty věšet. Jdi do p.dele, vole…Češi jsou zk.rvenej národ. Horší, než Poláci, než Ukrajinci..národ nevděčnej. Tenhle českej plebs by měl klečet na kolenou a děkovat…“

    Neuvěřitelné! A lidé tohodle tvora volí!

 2. Docela informačně obsažný článek Zbyňka Fialy na Vaše Věc.

  https://vasevec.info/komentare/vira-podle-lipavskeho

  To že je Lipavský vepřová hlava a že se nikdy min. zahr. stát neměl, nic objevného není, ale info. – „český zahraniční obchod se zmítá ve válečné mrtvici a vykázal schodek 200 miliard korun za rok „, to moc nikde nezaznívá a přitom je to to úplně nejvarovnější, co doposud zaznělo!
  Deficit může být velký a i větší, když JE předpoklad, že budeme vydělávat na obsluhu dluhu!
  Tenhle průser snižování penzí nezachrání.

  Fiala ovšem taktně zamlčuje, že na tom průseru má půl podílu zelený úděl, jehož je příznivcem.

  Vidláku, na demonstraci by tohle číslo mělo zaznít a mělo by zaznít, že to vláda vůbec neřeší.

 3. Já bych situaci viděl následovně:
  Je zde několik skupin spoluobčanů. Jedna je ta, která má jako svůj sen, resp. modlu „Pax Americana“. Proti tomu nic. Prostě věří, že k osobnímu blahobytu není třeba blahobyt všech, protože ten blahobyt závisí přece na schopnostech každého jednotlivě. Kdyby bylo povoleno otrokářství, tak by za úspěch považovali mít vlastního otroka, který by jim sloužil. Otrokářství je ale zrušeno … tak alespoň nějakého domácího sluhu nebo posluhovačku … bo přeci nemají čas na hlupoty, jsou zaneprázdněni prací. S obdivem hledí na Bakalu, který „dle práva“ okradl havíře a stát … a nechytili ho. Kluk jedna šikovná, tak se to musí…
  Pak je tady další parta, která cítí pnutí ve společnosti, sami mohou být vývojem nespokojeni, protože jsou ze systému přerozdělování bohatství vytlačováni na okraj a ti jsou schopni a ochotni něco pro to udělat. Nechtějí ale měnit systém, jen chtějí uspět. Nespokojeni občané jsou pro ně jen výtahem k moci, kdy cestou nabalují i „srdcaře“, kteří věří, že bez dlouhodobé systematické práce a změny systému lze taky dojít ke správnému výsledku. To byl případ Bárty a je případ Okamury a Rajchla. Okamura je dobrý v tom, že se mu daří celkem slušně lavírovat, aby nebyl z kola vystrnaděn. Tuto partu poznáte podle toho, že přesně ví co je špatně, co nechtějí, ale nemají ucelenou vizi … zakotvení v EU a NATO pokládají (Rajchl) za správné, jen to chce trošku poštelovat, aby … aby nebyli vytlačováni od těch „výdobytků“ kapitalismu – tedy, aby ONI nechudli. Problémem ale je, že kapitalismus je ZALOŽEN na přesunu bohatství od slabších směrem k silnějším a schopnějším.
  Další skupina je ta, která si uvědomuje, že „poštelovat“ nebude stačit a bez větší změny se náprava nedostaví. Největším problémem pro tuto skupinu je, že ve společnosti chybí akceptovatelná vize do budoucna. Tady si povšimněte – Rajchl objíždí republiku, aby se zviditelnil a předvedl jako lídr – ostatně s tím se ani nijak netají. Takový Hampl taky objíždí republiku, ale ne proto, aby se ukázal jako lídr, ale aby lidem vysvětloval jak to funguje, co je a není podstatné, co bude zapotřebí ke změně. Tahle parta si uvědomuje, že bude zapotřebí co největšího počtu lidí, kteří budou vědět „vocogou“, aby nebyli lehce manipulovatelní mainstreamovou propagandou. A protože procesy s delší periodou VŽDY porážejí procesy s kratší periodou, tak pokud tahle skupina to nevzdá, tak nakonec zvítězí. Jeden projekt, který se asi začíná dařit je Jungmnannova národní akademie – junaak.cz
  No a poslední skupina je nejpočetnější – to jsou ti, kteří se nechtějí o politiku zajímat, chtějí se mít dobře a chtějí mít pokoj. Tato množina spoluobčanů si myslí, že se NĚKDO postará za NĚ o JEJICH zájmy … Po válečném vraždění a běsnění uvěřili, že za ně budou jejich zájmy zdarma odpracovávat komunisté. V r. 1989 usoudili, že komunisté se o jejich zájmy starali špatně a uvěřili, že kapitalisté se budou starat o ně lépe. To, že bolševik budoval, stavěl a více-méně vytvořené bohatství přerozdělovat rovnoměrně pokládají za špatné, navíc je to umocněno něco jako osobní nesvobodou v té době, vč. politických vražd, procesů a společenského zničení těch, kteří nesouzněli s režimem. Dnes tato množina spoluobčanů nakupuje vejce za 6 Kč, elektřinu, kterou vyrábíme za 2 Kč nakupuje za 10 Kč a … a myslí si, že to je jenom nějaké nedorozumění, chyba, kterou půjde napravit nějakým poštelováním. Odmítají si připustit, že NIKDO nebude za NĚ nebo pro NĚ pracovat zadarmo, resp. vždy to zaplatí i „s chlupama“. Systém bolševika zajišťoval přerozdělení tady vytvořeného bohatství doma – v naší republice, nový systém funguje na odtahu vytvořeného bohatství k malé skupince těch „nejlepších“, „nejschopnějších“ – většinově za hranice, tedy lidé zde chudnou. Tato skupina si zatím moc nepřipouští, že nastupuje stejná, ne-li horší doba nesvobody, protože elity se chtějí u moci udržet … udržet za každou cenu. Zatím sledují co a jak a na „nákupní frontě je klid“.

  1. Tohle je dost zásadní téma. Já už životem dospěl také do stavu, že jsem názoru, že: “ k osobnímu blahobytu není třeba blahobyt všech“. Na tom je totiž postavená celá naše polistopadová ekonomika. Základním rozlišením je, zda platí pravidlo: „Kdyby to tak dělal každej“. Například, kdyby každej ráno brzo vstával a pracoval pilně jako já, měl by se stejně dobře jako já. Nebo, kdyby každej sázel brambory a choval prasata jako Vidlák, měl by se stejně dobře jako Vidlák. To asi platí. Rozhodně však neplatí, že kdyby se každej choval jako Bakala nebo Kožený, měl by se stejně dobře jako Bakala nebo Kožený. Aby byl v kapitalismu člověk úspěšný, musí mít totiž konkurenční výhodu, musí mít něco, co ostatní nemají. A nejúčinnější způsob získání konkurenční výhody je, udělat něco tak hnusného a amorálního, že na to ostatní nemají žaludek. Na tom je úspěšnost polistopadových miliardářů založená – a nepochybuji, že i ta Babišova. Společnost – národ – už neexistuje, už je jen teritorium, na kterém žijí sobecká individua. A já se v tom už za ta léta naučil žít. Odstranit toto znamená restaurovat myšlenku socialismu.

   1. Ano, máte pravdu – je to celkem zásadní téma, ale kupodivu se kolem toho diskuze nevede. Podle mého byl ten náš socialismus extrém vlevo, to co je teď je zase extrém vpravo.
    Chtělo by to něco, kdy malí nebudou v kreativitě udušeni a velcí nebudou mít možnost privatizovat stát. Hampl má pracovní název „Národní kapitalismus“. Vždycky budou pracovitější a línější, schopnější a míň obdařeni, do určité míry je soutěživost přínosem, ale nesmí překročit nějakou hranici. Bakala je schopen „podle práva okrást“ havíře, resp. někdo beztrestně umetl cestičku, aby stát grandiózně prodělal, na druhou stranu Babiš je schopen si svým ekonomickým vlivem prolobovat 7% nebo i 10% bio složky v PHM – hlavně aby vydělal, že to je proti přírodě, ničí to motory … to mu je fuk, děngi first. Jde o to, aby Vidlák mohl bez potíží prodávat ze dvora a současně Babiš atd. nebyli schopni „privatizovat stát“.
    Výsledek je ostatně vidět dnes – Fiala a ta jeho sebranka, aby byli v hezkém světle u zámořského páníčka, tak klidně okradou kohokoliv v ČR … prostě páníček si přeje děngi na UA, aby se Slovani mydlili mezi sebou a on pak mohl vládnout světu.

    1. No, je zde ještě nebezpečí toho národního oligarchického systému ala Ukrajina, kde do teď v podstatě vládnul feudalismus, ve kterém si cca 10 oligarchů rozdělilo celou Ukrajinu a ostatní obyvatelé byli v pasti bez možnosti se z toho nějakou svojí prací vyhrabat. Ti oligarchové mají svoje politické strany i svoje armády. A náš stát už se k tomu taky dost blížil – Babišovo ANO je cesta přesně tímhle směrem. Domnívám se, že toho společného – společensky vlastněného a demokraticky řízeného – musí být víc než toho soukromého, aby vůbec fungoval stát a národ jako pospolitost. Bez společenského vlastnictví nemá demokracie smysl, protože soukromý vlastník si to stejně řídí bezohledně po svém, viz korporátní zvůle. Mě by vyhovovalo něco jako socialismus s možností cestování a s legalizovaným melouchařením, ze kterého by se platily daně. Asi nejblíž k tomu měla Titova Jugoslávie. Za to se bude v sobotu demonstrovat? Asi ne, že?

 4. Takže, můžem buď podpořit současný pol. systém tím, že využijeme svůj jeden ze dvou pěkně trapných nástrojů naší vlády (lidu), tzn. svobodu shromažďování, čímž naplníme podstatu demokracie a dokážeme, že tu je. Nebo nepůjdeme na ulici, čímž dokážeme, že se neshromažďujene a tímžto pádem demonstrujeme, že tu nemáme demokracii, totiž že nežijeme v demokracii, že ji neuznáváme, že není platný název pol. systému, kt. nám vláda málolidu vnucuje, dávno v tom s nima nejedeme a mnoho dalšího.
  V tom příp. necháp., proč jako demonstrující nedemonstranti využíváme ten druhý trapný nástroj, volby. Protože si odškrtávají účast a jsou tajné? Takže součástí definice demokracie by mělo být ještě: je to pššt vládpššt lidpššt a ticho po pěšině. Notak, to máme všechno správně, jak to má být. A vlastně je to logické. Ale je tady krásně.

 5. Jít či nejít…
  Jdu. Pro mne jednoduché, jsem hr.dopravou pod ocasem za dvacet minut… domů, když nás postřikají stříkačkou, tak mokrý stařeckou chůzí minut čtyřicet. Tedy ode mne žadná oběť. Pokud tedy nedostanu pendrekem…
  A tak ty lidi, co přijedou z daleka, obdivuji. Co obdivuji, mám k nim úctu.
  Ale co mne zarazilo bylo to, že jsem předpokládal při volbách toho P.P., že Vidláci v pohodě přehlasují velkoměstské libtardy a ouha, oni silně ne. Je nás zkrátka malý houf a jsme jim pro srandu. Čim přesvědčit třeba tu u Vidláka bývalou místostarostku, která vyřadila jeho paní ze svých přátel…a jí podobných… přejít na naši stranu? Demonstrace to nebudou, spíše spoléhám a to je hrozný, na to zvýšení našich daní…z našich nemovitostí, našeho topení a ježdění autem, očesání příspěvků na dítě, na st.spoření a důchody…zkrátka až i stř.třída bude rýti dršťkou v zemi. A to se do voleb evidentně stihne. Ještě tak získat na naši stranu aspoň jedno hromadné médium, ale to je už jen sen…

  1. Čas na změnu přijde teprve tehdy, když u Vidláka zazvoní zástup lidí vedených bývalou místostarostkou a budou ho žádat aby je vedl ….

 6. Zamyslel se někdo nad tím proč nesvolává nějaké protivládní demonstrace největší opoziční strana, ale nechává prostor byznis projektům? Laicky soudím že její odborníci na taktiku soudí že pro demonstrace které by mohly mít efekt pořád nedozrál čas . Co vy o tom soudíte?

  1. Největší opoziční strana – tím bezpochyby myslíte SPD – nemá zapotřebí svolávat demonstrace, protože na rozdíl od neparlamentních stran má možnost bojovat proti pětidemolici přímo v parlamentu. Což jistě činí, jak bylo vidět například při posledním parlamentním jednání.

  2. Má domněnka, proč opo strany dělají ,že se jich demonstrace netýká ,protože výsledek je nejistý a pak…budu se opakovat …kdo chce s vlky žíti…
   To je poplatné i naší opozici, jak o tom psal ve svém článku o babišátkách, Petr Pokorný.
   Je dobře,že už na demonstracích nebudeme cinkat, protože my, co jsme kdysi cinkali jsme to prý pos.ali jak se lze leckde dočíst.
   Mohu-li,pochybuji,že bez zpravodajských služeb demonstracemi dosáhneme časově, trvale kýženého.
   Ale … máte pravdu nejhorší je nedělat nic.
   Nakonec je tam japonec a všechno je jinak než se nám jeví.

 7. OT:
  Vidláku děkuji. Právě mi listonoška donesla
  vaši knihu i s věnováním.
  Už se těším na chvilku volného času, abych se ponořil do četby.
  Přeci jenom se blíží hlavní zemědělská sezona i tady na Vysočině.
  🙂

 8. Vidláku, máte to těžké.
  Ti „alternativci“, kteří čtou tyto nezávislá media, vlastně ani žádnou změnu nechtějí. De facto jsou spokojeni s vývojem, užívají si života a nedej bože, aby se snad něco změnilo.
  Demonstrace jsou na prd, opozice je na prd, Rajchl je na prd, vše co dělá Vidlák je na prd, všetko je na prd. A ten co si myslí opak, nerozumí souvislostem. Jen doufám, že nás s jiným názorem za chvíli nebudou titulovat po vzoru diskutujících z novinek.
  A to je těch pár procent voličů, na které Vidláku sázíte. Lidi, kteří používají rozum, čtou, argumentují, mají životní zkušenosti , skvělé příspěvky a stejně jsou přesvědčení, že současný vývoj nelze zvrátit.
  Já nevím, na co máme ještě stále čekat. Na to až tu jednoho krásného ráno přifičí Satan II a milostivě ukonči to naše trápení.
  Podle nich asi ano. Tož si otevřu klasika, juknu na telku a budu čekat…………..snad se stane ten nějaký zázrak.

  1. Ale to je přeci základní idea alternativy: na západ jen a pouze slova kritiky a odsouzení, na východ jen a pouze slova omluvy a pochopení … ale nikdy neopustit pohodlný život, který na západě mají.

   Srdíčko chce na východ – Vidlákovo „Go east“ – ale žaludek je spokojený na hnusném západě (svoje děti na zkušenou do Ruska vidlák nikdy nepošle).

   Alternativní média nejsou cesta, ale cíl. Proto musí nutně Rajchl skončit jako další figurka v řadě za Vrábelem a dalšími. Ale je možné, že to bude Rajchl lépe monetizovat.

   1. ano, pane Bído, máte samozřejmě pravdu. Na východ jsou zmrdi a na západ jsou tvrdí… nebo to bylo naopak? Jo, vlastně na západ jsou zmrdi a na východ… hmmm ne, na západ a na východ jsou zmrdi a na severu jsou… nebo na na jihu? Hele pane Bído že von je to chyták a jsme obklopeni debilama z každého směru?

   2. Každý krok, který pomůže poslat doprdele svoloč, co tu provádí destrukci státu, je třeba podpořit.

    Východ?

    Pokud nám pomůže Putin zbavit se zeleného úúdělu, je to na vítání šeříky.

    1. Ale na dovolenou do Ruska nepojedete své děti tam studovat nepošlete a své peníze tam investovat nebudete.

     1. Nevim kam na dovolenou jezdite vy, nebo kde studuji vase deti, ale tady neustale lzete.

      Dovolenou v Rusku klidne doporucim.
      (plazovi spekacci at si klidne jedou na Maledivy)

      Investice v Rusku? Asi moc penez nemate. Hodne makleru to totiz uz zase doporucuje. Penize si totiz nasly cestu.

      A deti studuji blizko bydliste. Vy si je klidne poslete nekam do tramtarie, ale neobtezujte s tim taky.

       1. Motto:
        „Ale prdel se mu z pohodlného západu nezvedne ani omylem.“ Anonym.

        Promiňte prosím, máte v tom zmatek. Jste zřejmě unaven, nebo volaaký popletený.
        Neboť dle hen těch echt západních států je tady východní křídlo. Východní křídlo může být těžko na západě, že.
        Mimo jiné nás tak definují i ony staré původní státy NATO, náš-respektive váš vzor..
        A co studovat na zlatém západu lepšího a lépe, než tady u nás doma?
        Zdá se mi, že vy jste tam něco musel absolvovat, všecko tomu nasvědčuje.
        Vás bych typoval na rychlokurz v Aspen institute, neboť odtud lezou podobné mozkovny jako vy. Mají choroší myšlení. Ovšem, v čem spočívá přínos tohoto studia pro naši společnost, je mi dodnes záhadou.

     2. Na dovolenou do Ruska – klidně, už jsem i byl.
      Dítě študovat? na prestižní technické škole by to byla pocta.
      Peněz na investice nemajíc, neuvažuji o tom.

      1. Byl, ale už nebude, ju? To pravé Rusko nezkažené prohnilým západem tam máte až v teď.

       Ostatní Go east, ale sám stay west – pocty přenecháte jiným.

       1. Nalevo, dva, tři,
        Napravo, dva, tři,
        Na východ, dva, tři,
        Na západ, dva, tři,

        Je krásné že je ten svět černobílej.
        Vlevo dobrý, vpravo hnůj, zapad hurá, východ fůj… vždycky jsme byli ve válce s východní asií.

       2. Jsem tu doma. A už tolik nerajsuju jako dřív. A nikdy jsem neměl nápad se stěhovat někam, kde se mi ,dejme tomu, líbilo.

        Je ale docela možné, že to tu naši vládci ruku v ruce s pitomci z EU dotáhnou tak daleko, že i horší varianty než Rusko budou VIP.

  2. No Jarku, chybí vám úvah o tom, co k cíli vede, co vede oklikou a co nikam nevede. Pominu to, že bychom v nějaké, alespoň obrysové formně, měli znát i ten cíl.
   Za sebe. Cíl alternativy neznám, natož jak ho dosáhnout.

   Jak to zde tak čtu, tak mnozí berou demonstraci jako zpestření volných chvil a pocitu mít prsty na tepu dějin.
   Legitimní očekávání a jistě bude splněno dokonce i přeplněno.
   Pokud očekávám nějaký zjistitelný výsledek, pak bez cíle ho nezjistím.

   Zkrátím to: když zjistíš, že již jedeš na mrtvém koni, sesedni.

   1. Cíl. Nyní v prvé řadě dostat energie do obvyklých částek, protože to je hlavní důvod této šílené inflace a všeobecného zdražování, které nemá konce.
    Další je přestat se pasovat do role válečných štváčů.
    A třetí začít aktivně bojovat proti green dealu, protože ten nás zničí.

  3. Jarek má pravdu. Než jít na porážku s úsměvem, jako tupá ovce, tak si aspoň hlasitě zabečet.
   Možná to nepomůže, ale chce to aspoň trochu důstojnosti do toho umírání.
   Jisté je, že tu partičku ojrosouhů ta demonstrace určitě nepotěší . Mělo by je trknout, že ta menšina dezolátů není zase tak úplně malá. A že všem potentátům se asi nepodaří včas zdrhnout někam do nějaké prima turistické destinace. Že budou muset žít tady.

  4. Přesně tak….zde bych vypíchl ,,geniálního,, gogo a jeho neméně ,,geniální ,,myšlenku at se Babiš vzdá volby ve prospěch Bašty. No neber to

  1. Lidstvo nějak otupělo, kde jsou protesty proti válce v USA (Vietnam), nebo třeba Velikonoční pochody v Británii, nedaleko US mírových základen?

   1. Z Vietnamu se ještě vracely mrtvoly a invalidé.
    To dneska nehrozí, dneska bojuje brýlatý tlustoprd pěkně z bezpečí, pomocí dálkově řízeného dronu.
    Na základě informací nějakého místního kolaboranta, ééé , čo to táram, na základě informací hodného tlumočníka.
    Který občas nasměruje ten dron na stohlavou svatbu. To maj za to, že mu nechtěli dát svoji sličnou dceru za manželku.
    Amíci tomu říkají kolaterální ztráty.

  2. Trumpovi je třeba držet palec. Úkol „zničit deep state“ je hodně velké sousto. Musíme mu držet palec. Hodně by se nám ulevilo.

   1. Na Trumpa bych vubec nespolehal.
    Hodne mluvi, ale to co delal je mnohem dulezitejsi.

    Namatkou:
    Sankce na NS2, tlak na americky LGN do Evropy.
    Podpora Ukrajiny v neplneni Minsku 1/2 a lifrovani zbrani tamtez.
    Tlak na vyssi nakup americkych zrani evropskymi (i dalsimi) „spojenci“.
    Obchodni valka s Cinou, ke ktere USA nuti i ostatni – to povazuji mimochodem za jeho nejhorsi pocin.

    Volba Venezuelskeho prezidenta Guidada. Kradeze ropnych tankeru Venezuely a Iranu i s ropou na mori.
    Kradez venezuelskych penez z americkych bank.
    Vrazda Soleimaniho.
    Bombardovani Syrie dle libosti.

    Tohle vsechno jede i dneska na plne obratky, ale odstartovano to bylo za Trumpa.
    Proto nevidim vubec zadny rozdil mezi Trumpem a Bidenem. Budto to jsou oba jenom loutky, bez realneho vlivu. Nebo zastupuji jednu a tu samou bazinu.
    Pro Americany muze byt mezi Trumpem a Bidenem rozdil, vzhledem k domaci politice, ktera tam rozhoduje vloby.
    Ale pro neamericany je to neco jako Bures vs Pavek 🙂

     1. Spis si nekteri mysli, ze MAGA, je i pro ne GA.

      Kdysi, NP jeste za Neffa samostatneho bylo par lidi, co verili, ze nejlip by nam bylo, kdyby nas USA prijali za svuj stat a byli jsme jejich nepotopitelnou letadlovou lodi v Evrope. Pri jejich nesporne inteligenci si niky nebyli schopni polozit otazku, jestli nekdy neco takoveho jako nepotopitelna lod existovalo…

     1. Neco na nem urcite bude, ale to neco nemusi byt pro nas vubec dobre.
      Vzpomente si na hrdinne Kurdy, jak s nimi pekne Trump zamet.
      Zobchodoval je s Turkem, a pak uz jim na hlavy padaly bomby made in USA.

      Kdybych mel volit Hillary nebo Trump, tak by to bylo jasne.
      Jako nedavno Pavek nebo Bures.
      Ale to vubec neznamena, ze Bures je nejake dobro.
      Zdal se o neco malo lepsi. Ale opravdu jenom o chloupek.

 9. Vysvětlení je prosté.
  Demokracie vyčerpala evoluční a kulturní potenciál nahromaděný v předdemokratických dobách.

 10. Dlouho jsem tu nebyl a koukám propaganda jede naplno jak jsem čekal :). Nevím, přijde mi to nemorální, tahat ze zoufalých lidí poslední peníze na hopsárny a živit v nich falešné naděje. Co je raději vyzvat k tomu, aby si za ušetřených 1000Kč za cestu pořídili třeba na tři roky průkazku do knihovny a začali se sami vzdělávat, rozšiřovat si obzory, místo aby poslouchali samozvané „vůdce“? Většině se to nebude moc líbit, ale on je to takový alibismus, jet se někam vykřičet a dělat tupý dav. Stejně jako si každé ráno číst tyhle kydy. Je to prostě o dost pohodlnější, než si místo toho udělat čas na sebe a začít si pokládat nepříjemné otázky: Kam směřuji? Jaký je můj cíl? Jak ho lze dosáhnout? Jaký smysl má to moje bytí tady? Jsem k sobě opravdu upřímný? apod. A hlavně nebrat se tak vážně :). Mimochodem kdo by se chtěl trochu zasmát, tak se koukněte na toto video https://youtu.be/hUB09SnC0Pc. A kdo uhodne, koho z našich nadějných a perspektivních mi tento pán připomíná, tak mi zde může napsat na kolik dní mi dává zákaz sem cokoliv psát – to je docela dobrá motivace, ne?

  1. Asi svou odpovědí vám teď tzv. ,,krmím trola“,Zahradníku,ale nedá mi to: do knihovny chodím,po směřování svého života se táži intenzivně a vyšlo mi z toho, že primárně jde o duši,o to co se v tomto životě naučí, pochopí,jak se postaví k překážkám a těžkostem materiálního světa,jak dokáže projevit samotného Boha v sobě, Boží lásku…Tedy primárně bychom si na otázku Quo vadis měli odpovídat k Bohu, lásce,dobru. A směřovat tam i reálnými kroky. Třeba těmi na demonstraci,kde je prvořadým plánem,jak už tu Vidlák několikrát psal, ukázat zlu, že my nejsme na jeho straně. Ukázat to těm, kteří ve jménu zla ničí naše životy,zemi, svět.A ukázat světu, že v naší zemi existují i Češi, kteří nesouhlasí s probruselskou vládou zla a že je jich opravdu hodně a jsou odhodláni k dalším případným činům.

   1. Ano Olgo, „Kam kráčíš“ . Jenom proto, že má člověk jiný názor než vy , tak je trol?? Žijeme v divných a zřejmě i brzy v nebezpečných časech. Někteří si myslí, že když přešli z médií hlavního proudu k takzvané alternativě , tak opět a zase nemusí myslet. V tom souhlas se Zahradníkem. Jestli někdo chce jet demonstrovat, nechť tak učiní .Problém je v tom, že řada těch kteří se tam chystají vůbec netuší proč tam vlastě pojedou, poněvadž si neumí , nebo nechtějí zjistit více informací. Jim stačí věřit…A to je velmi nebezpečné pro další vývoj v naší zemi.

     1. Netuším, spíš je to dotaz ne něj než na mojí maličkost. Ale abych nebyl jak princezna Koloběžka co přišla-nepřišla, přijela-nepřijela, oblečená-neoblečená. Obecně poměry v naší vlasti zhrubly. Není to dobře i když každý má jen jedny nervy a pokud někdo dokola sepisuje nesmysly bez argumentace tak může dočkat toho.

     2. To si ovšem špatně vykládáte. Dělat tupý dav je čistě rozhodnutí se pro nějakou roli, člověk nemusí být nutně tupý. Dokonce se tupý dav může skládat i ze samých vysokoškoláků :). Podstatou je, že v davu inteligence či vlastní názor nehrají žádnou roli. Stejně tak je třeba rozlišovat mezi stavem zoufalství, který občas zažíváme každý (a za těchto okolnostní je to i pochopitelné), a hanlivým označením „zoufalec“, které jste si z toho vztahovačně vyextrahoval.

    1. Pasi,ti nemyslící a jenom věřící hlupáci, které jste vševědoucně odhalil mezi statisíci minulých a doufejme, že i budoucích demonstrantů, mají naštěstí vás.Vy rozumíte všemu a nebezpečnému vývoji v naší zemi zabráníte, hloupé demonstranty ochráníte před nimi samými….Kde já tohle všechno už slyšela….bylo to dávno….a je to tu zpět!
     Nebo je taky možné, že pro některé jedince je život sám jedním velkým dobrodružstvím a vcelku obyčejné věci se jim jeví nepřekonatelným nebezpečím. I to může být váš případ.

     1. Proč ta jízlivost? Nikoho jsem neodhalil a už vůbec to nebyl můj záměr .Pouze jsem se podělil o svůj , kritický, názor. To už se nesmí? Nevím kde jste byla 3.9.2022, netuším co jste dělala v říjnu téhož roku , kdy asi 500 z nás se sešlo na Hradčanském náměstí a potom jsme šli ke „Strakovce“ Co jste dělala 17.11 2022 kdy jsme mokli a mrzli před budovou lhářů a propagandistů z Kavčích hor. Pokud by všichni vy a hlavně Rajchl tyto akce nesabotoval, tak v těchto dnech jsme byli už podstatně dál a Fiala a ta jeho banda neumětelů a zaprodanců by mělo sbaleno.

   2. Olga napsal:8 března, 2023 (9:50)

    Je někdy těžké to pochopit, ale proč voliči chodí k volbám a volí, tak jak vidíme? Proč se neumí spojit pro dobrou věc a nechají se před volbami ovlivnit tak, že volí Pětikolku, nebo PP???!

    1. To po mně chcete příliš,Milane, takové jasné odpovědi nemám. Jen pár úvah, třeba tuhle : ti hodně již zkušení a přemýšliví možná nevidí v současném volebním mechanismu možnost vybočit z kurzu daného globálně a tedy se neúčastní….. Ti, které současný systém živí – zástupy státních úředníků,osoby celoživotně žijící z dávek,,,umělci“ přežívající ze státních dotací, zaměstnanci tzv.neziskovek placení také z daní těch,co opravdu dělají…. myslíte, že půjdou volit opozici, která jim chce zrušit jejich blahobytný život ?
     A nebo – máte nějaké děti do čtyřiceti let ? Pokud ano,tak zřejmě dobře víte, že vyrostly totalitou doby minulé nezasaženi, rodiči i relativně bohatou společností hýčkáni, bez zkušeností s nějakým opravdovým strádáním a vlastním usilováním o lepší si nárokují právo na vlastní pravdy,tedy takové ty povrchní jaké se k nim linou z médií.Prostě se o ta kamna teprve spálit musí….. Svět kolem nás určují tisíce vlivů, další si dosaďte sám,abyste našel odpověď na svou otázku.A nezapomeňte zahrnout i to, čím jste k jeho současné podobě přispěl i vy.Jako každý z nás.

     1. Znám lidi, kteří hýkali blahem a otvírali flašku vína při zvolení PP prezidentem, vykřikovali a vytrubovali do světa svojí radost, že po 10 letech máme důstojného prezidenta. Kupodivu to je hlavně inteligence, která se na mě dívá jako na pavouka, který vylezl zrovna z díry a nic neví. Prostě, zatím je ta „inteligentní“ většina přesvědčena , že to ten fialový slepenec dělá nejlépe a PP to pokaždé stvrdí svým podpisem. Nedá se nic dělat, musíme počkat, až si i oni pošlapou v hovnech.

      1. Asi bohužel ano,Milane, to bohužel protože se s tím ,,držkopádem “ svezeme všichni.
       A ta ,,inteligence“ jásající nad generálem – jak se živí?Nejsou v té skupině hlavně ti, kteří jsou závislí na státních platech ve spoustě zbytečných úřednických míst nebo na nějaké formě dotací ? Smutné je i to, že velká část společnosti postavila své volby na nenávisti – k Babišovi,k Zemanovi….jak média vytrvale a bezskrupulózně vyřvávala jim. Projevili svůj charakter a je smutné jaký,je smutné, že je u nás tolik nenávistníků vpodstatě bez příčiny.

   3. Pokud jste svým bádáním a rozjímáním dospěla k rozhodnutí jet na demonstraci, nemám s tím nejmenší problém :). A není to třeba mně ani případně sobě nijak ospravedlňovat ;).

  2. No, otázky tohoto typu si člověk obvykle klade při chvílích rozjímání na ministerstvu úlevy… Ale vážně – přece tam nechcete sedět celý den?

  3. Pokud někdo o diskusi zde prohlásí, že „propaganda jede naplno“, jedná se o prokazatelného troubu. A ty další rádobyfilozofické plky, ovšem na úrovni tak náctiletého puboše sledujícího Star Trek, zní fakt pateticky a hloupě. „Kdo jsi?! Kam kráčíš?!“ Ježíši, fakt stojíte každý den před zrcadlem a hulákáte na sebe s patřičným patosem tyhle fráze? Úplně se mi vybavila scénka ze Švejka s játrovou paštikou.

   Vzkaz pro centrálu elfů: probůh, posílejte sem alespoň trochu větší inteligenty. Tohle je fakt bída. V jakém poměru je ke mně játrová paštika?!

   1. A vždycky začne dlouho jsem tu nebyl nebo málokdy píšu, přitom je tu pořád a pod různými nicky přidává ty nejdelší příspěvky několikrát do hodiny

 11. Prezidentská kancelář každý měsíc za služby zdravotnického personálu u prezidenta platila od 160 do 170 tisíc korun. První rok péče vyšel celkem na 2,4 milionu korun. To jsou jen peníze hrazené za „nadstandard“. Část domácí péče (v nikdy nezveřejněné výši) totiž hradila prezidentova zdravotní pojišťovna.

  Pěkný tunel. A pro jaké staroušky vlastně ta firma vlastněná Borisem Šťastným ty služby poskytuje. Důchodců miliardářů tady zatím tolik není.

  1. Pred par tydny to byla hloupa dezinformace.
   Kavarnici se jenom smali, jak jsou ti dezolati hloupi.
   Ted se ani nezastydi.

  2. Norský plyn je lepší než ruský, kotel se mu ale musí přizpůsobit, tvrdí odborníci

   novinky.cz/clanek/ekonomika-norsky-plyn-je-lepsi-nez-rusky-kotel-se-mu-ale-musi-prizpusobit-tvrdi-odbornici- ☺

   vyber si

   1. Takže další náklady, vybudovaná infrastruktura se jednoduše zahodí kvůli ideologii a my budem všichni měnit kotle. A plynařů u nás je asi tolik jako zubařů, nějakého sehnat je umění

 12. Tak som si dovolila trochu rozmyslat … a nejako sa zasekla, no blondynecka, no …
  V 89 demonstracie zvrhli vladu … lenze v 89 proti demonstrujucim sa moc nezasahovalo … akoze, ano, stali tam nejaki typci s plexisklovymi stitmi, ale kebyze bolo potreba udrzat moc, nemohla vyrazit armada?
  Mame teraz na demosku dohodnutych typkov, co sa postavia v dvoch radoch proti demonstrantom, aby to pekne vyzeralo, ale nikto viac nezasiahol, aby nahodou represivne zlozky nevyhrali?
  Mame spravodajstvo, ktore bude informovat o statocnych demonstrantoch, a strhne celu republiku na stranu pravdy?
  A mame niekde v kotolni uliateho Havla v.2.0, ktory sa neochotne ujme prezidenstskej role? Ano, mame Rajchla, ale ten je preflaknuty, o Havlovi nikto netusil, kym nevyliezol na podium … mame takeho zolika v rukave?

  Akoze, nie ze by som bola proti demoske – ac sa tam z Brna s troma malymi detmi a spalou na krku fakt trepat nebudem – len som rozmyslala, ze fajn, demoska v sobotu … a v nedelu co?

 13. Protesty jsou potřebné.Kapka ke kapce…Proto v sobotu opět pojedu i když moje hlavní heslo by bylo spíše Česko na prvním místě a Česko proti chudobě na druhém.A trochu doufám,že se nebude už probírat covid.To nás a celou Evropu i svět doufám už nepálí.Co nás musí hlavně děsit je politika,která vede k válce a ignoruje samozřejmou touhu lidí po míru.

  1. „Čas vyjednávání vypršel. Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji, abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní, a zatímco se z ní budou sbírat, nasadíme cirkusáky, alegorické vozy, pouliční divadlo a možná i dobročinné koncerty, ano? A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček:

   „Chceme vládu lidu, a k ní trochu klidu!“
   „Pod vocasem stojíme proti vocasům!“
   „Plány pětidemolice zhatí naši chlapci houževnatí“
   „Má to smysl, přijďte hopkat!“
   „Proti filajovému hnusu je dobrý každý dezolát“
   „Bída s nouzí naučila Daniela housti!“
   „Máme právo mít to právo!“
   „Nechceme na rusa a víme proč!“

   a pokud je tohle nevyžene, pak už nevím co…“

 14. Jsou v životě občasné chvíle, kdy se člověk musí rozhodnout, čeho se účastní, třeba i jen pasivně, a čeho i aktivně – kdy takové rozhodnutí má širší konsekvence, nejen osobní. Chvíle, kdy „velké dějiny“ jsou ve zlomovém bodě a stačí je jemně pošťouchnout, aby pokračovaly tam či onam.

  Dopředu se nedá určit, zda taková chvíle nastala, dokonce i zpětně bývá nejasné, co a ve kterém okamžiku opravdu rozhodlo. Je to složité, protože rozhodující obraty nepřicházejí náhle a nejsou jen následkem izolované události nebo činů jednotlivců, ale postupným procesem.

  Procesem, který se vytváří kolikrát dlouhá léta, ale současníky zůstává nepovšimnut a podceněn, dokud se jeho latentní existence nezačne náhle projevovat, což pak vypadá jako rozhodující zlom. Taková situace se formuje postupně, většinou jednotlivými „malými činy“. Jsou to taková ta „zrnka písku“, na pohled nedůležitá až zbytečná, ale rozhodující, protože jich je v součtu hodně.

  Účast na sobotní demonstraci velmi pravděpodobně o ničem velkém nerozhodne, režimem bude bagatelizována, vysmívána a podceněna, ale minimálně bude oním „zrnkem písku“, přiloženým na společnou hromadu.

  Režimní idiotokracie překračuje čím dál více nepřekročitelných mezí, což nemůže a nesmí zůstat bez odpovědi. 5-ti demolice za své vlády spáchala již tolik zhovadilostí, že jejich náprava bude trvat léta. Nesmíme dovolit, aby v tom tito vlastizrádci pokračovali, protože pak by se následky mohly táhnout i na generace.

  Stejně jako za Husových dob jde „hlavně“ o pravdu, od které se vše další odvíjí. Pokud předstíráme, že jim věříme ohledně Skřípalat a Novičoku, Vrbětic, sluníčkových banderonacistů ani trochu nacistických, „Putinovy nevyprovokované agrese“… budou další konsekvence.

  Poslední zábavná epizoda v tomto vypatlaném mistrovství lží je shození sabotáží NS 1/2 – vlastně tedy mezinárodního státního terorismu USA a NATO – na jakousi aktivní partičku Ukrošů. Předkládají úplně absurdní historku, která je v realitě nemožná úplně stejně, jako záchranáři obětí sarinu v Sýrii v tričku a kraťasech nebo „Bílými přilbami“ podesáté z trosek vykopaná holčička Bana.

  Naše populace, prošlá dosud vzděláním, dobře ví, co je sarin a že proniká do těla kůží, celým povrchem, takže plynové masky nestačí – je nutný kompletní atombordel. Stejně tak většina lidí ví, že hloubkové potápění není tak jednoduché, aby to zvládla partička jen z nějaké vypůjčené jachty.

  Vyžaduje to speciální vybavení jako kyslíko-vodíkové nebo kyslíko-héliové dýchací směsi a hlavně barokomoru k dispozici, a to nejen na lodi. Při delším pracovním pobytu ve hloubce je potřeba barokomora už pod vodou při dekompresních pobytech během vynořování, jinak potápěči zemřou na „kesonovou nemoc“.

  Pokud při tom měli potápěči tahat několikaset kilogramové nálože, na tři rozdílná místa vzdálená několik set metrů až kilometrů, je to zkrátka nemožné. Kdybych vám vykládal, že jsem v létě bez kyslíku vylezl na Mount Everest, je to sice na hraně, ale v zásadě možné – dokud nedodám, že jsem při tom měl na batohu přivázané 300 kg těžké piáno; abych si mohl na vrcholu zapreludovat „Měsíční sonátu“ f plný palbě.

  V sobotu přidáme svoje „zrnko písku“.

  1. „Vyžaduje to speciální vybavení… “ – prosim vas, pro narod, ktery rucne vykopal Cerne more, vyhodit do luftu podvodni plynovod je uplna hracka))

  2. Třeba tu výbušninu měli na autíčku na dálkové ovládání a prodávají i lodičky a nemuseli se potápět vůbec.

  3. No jo, lenze ked amici zistili, ze im na to niekto prisiel, nutne museli prist s alternativnou historkou.
   Aspon na hrane uskutocnitelnosti dufajuc na to ze citajuci jedinec vypne technicke znalosti.

   Vyzera to na riadnu paniku v USA, pac ak by neboli pod strasnym tlakom, alternativnu storku by nedavali, duplom nie taku chujovinu.

   K tomu Herch vyhlasil, ze buduci tyzden doda zopar doplnujucich detailov.

   Vobec by som sa nedivil, ak by Blinken u Lavrova na G20 v Indii sa snazil vymamit, ako chcu postupovat rusi v tomto megaprusere. Megaprusere pre USA.

   1. Alternativní historka je založena na produkci amerických filmů. Tam je možné, že se hrdina chytne kola startujícího letadla a … a přežije. No a lidi si pak myslí, že to jako fakt … a až nějací troubové při nejoblíbenější činnosti US Army, tj potupného útěku, zjistí, že to jako nefakt …
    Tady to bude stejné – nepřemýšliví lidé absolvuji disciplínu „hop na špek“ a ještě budou rozšiřovat, jak jsou v tom dobří. Tohle je založeno na tom, že nikdo nerad přiznává, že se mýlil nebo že není moc vzdělaný.

    1. Nejenom ta historka je smesna.
     Mluvci Bileho domu rekl, ze nevi kdo to udelal, ale je si jisty, ze mezi nimi nebyli zadni obcane USA a VB…

    2. Destruktivní vliv americké filmové produkce na schopnost vnímat uskutečnitelné možnosti v reálném světě je skutečně nedozírný.

  4. Ale co nějakej sarin. Tam když se zatnou zuby, klidně žabky a triko. Maximálně zadržet dech, hodit si zasaženýho na záda a odběhnout s ním do bezpečí. Někam vedle, kde to tím není zaflákaný. Tam stačí vydechnout, vošplíchnout se trochu, a mazat pro dalšího. Akorát to někdy někomu zablokuje štěpení neurotransmiterů, tak je pak z toho mrtvej. No bóže.
   Ale v Salisbury to měli horší!. Jak známo, měl od toho Skripal celou kliku, takže z toho byl tak kontaminován, že když pak dával tomu chlapci ten chleba pro kachny, jednak z toho byl nemocný ten hoch a jednak kachny, když to snědly, tak se pak po tom jezírku ploužily jak bez života. Některý dokonce dávivě zvracely do vody. A Skripalovi samotnýmu prej z toho volezly dlaně!
   Ještě štěstí, že ti dva joudové pak tím po sobě v opilosti stříkali po pokoji v tom hotelu v sousedním městě a špičkoví britští vědci to zjistili. Jinak by se možná ani nevědělo, jak to celý tam vlastně bylo!
   Tyhle plyny, to je totiž děsný sviňstvo! My se sice o organofosfátech učili, že mají o dost vyšší bod varu, než voda. Já to dokonce měl v ruce a bylo to fakt kapalný. Jenže my to asi nějak zblbli, protože i v EU pak říkali, že je to plyn. Jako, nebezpečnej. Díky tomu pak poslanecká sněmovna přijala usnesení, že u nás nikdy nikdá žádnej novičok nebyl, a že ten z toho brněnskýho výzkumáku, jak říkal, že se to tam u nich různé zkoumalo, tak že spravedlivě byl za to vyhozenej!

 15. Pořád stejné žvásty dokola.
  Prý se to na podzim moc nepovedlo? Fakt jo Vidláku?
  Kde byl Rajchl? Aha on tvrdil, že demonstrace jsou slepá ulička, že nemají smysl a někteří řečníci mají extrémní názory. No zřejmě proto, že ty demonstrace nepořádal. Teď ze sebe vytvořil guru davu.Kdyby to tenhle falešný hráč myslel
  vážně už tehdy, tak teď se někteří nechystali na Václavák ale někdy v květnu nebo červnu většina k
  předčasným volbám. Těžko říct , co ve skutečnosti probíhá v zákulisí ale , že je to velká příprava na další
  sametový podvod , tentokrát na jaře 2023 je zjevné. A pro všechny méně chápavé či neznalé doporučuji ke shlédnutí video strany PRO kdy 7.2.2023 udělali tiskovku prý vlasteneckých sil ale byli tam jenom členové partaje ale tohle pal čert. Důležité je co nám tam sdělil třeba pan Vacek o transatlantické sounaležitosti. Takže vy, co tam půjdete na Václavák s tím, že chcete ven z EU a NATO máte smolíka. To jen tak aby jste věděli do čeho jdete.

  1. Pas tak oni tam nemusí, můžou jít ke Strakovce a jásat s protektorem jak to hezky vede, ale my s rodinou na Václaváku budem.

   1. Určitě a držím všem palce aby nemrzlo a Rakušákovi definitivně nejeblo a neposlal na vás stříkačky. Jinak zajímavé vystoupení Jindry kdy lidi kteří už nechtějí jen demonstrovat označil za své kritiky a odpůrce. Jste si opravdu jistý proč tam vlastně jdete??

  1. Dnes řekl Klaus na CNN velmi zajímavé hodnocení nástupu Pávka (parafrázuji):
   Poprvé budeme mít polistopadového prezidenta, který s předlistopadovým režimem souzněl.

 16. Takže se mat demonstrovat kvůli Šarapatkovi a Šafrovi? No to to na dezolátské frontě teda dopadlo. Holt se máte dobře, takže jako důvod k demonstraci je akorát to, že vás sere novinář, kterého ani nečtete, a nějakej ferda z facebooku.

  Šaškovský kostým nevadí, je-li to pro dobro fašistického ruska. Heil Putin!

 17. Alef Nula udělal skvělou věc – včas opustil tuhle „stolní společnost“.
  Tolik vyprázdněných slov je vidět už jenom v oficiálních vládních tiskovinách. Kabinet ozvěn se tomu říká.

  A teď sledujte, jak mě všichni zdejší setřou a pošlou mě do… …patřičných míst.

  1. Nikam vas posilat nehodlam, ale proste napisu jedine: Lzete.
   Alef nikam neodesel, obcas tu narazite na jeho prospevky.
   Byl ale unaveny/vyhoreny z administrace diskuze, protoze je to vysilujici a nevdecna prace, ktera nema konce.

  2. Vidlak je peknym prikladom cesty od dobreho glosatora a analitika k vyprazdnenemu politickemu aktivistovi a agitatorovi, ktory uz len stale dokola opakuje tie iste veci (rovnako ako mejnstrým, len z opacnej strany).

 18. OT, nebo doplnění.
  Náčelník generálního štábu AČR Karel Řehka v posledním rozhovoru pro Aktualne.cz prohlásil, že mobilizace je normální věc.
  Předseda výboru britského parlamentu pro obranu Tobias Ellwood prohlásil, že země NATO musí přejít na válečný stav a samotná aliance by měla vstoupit do konfliktu na Ukrajině přímo a neměla by veškerou práci nechávat jenom na Ukrajincích.
  NATO nebude čekat, až budou Rusové až v Užhorodu, pár kilometrů od slovenských hranic, varoval slovenský ministr Jaroslav Naď společně s ministrem zahraničí SR Rastislavem Káčerem.

  1. Řehka je chválen, že nic nezastírá, že velká válka už opravdu začala.
   Viděla jsem fotky z polského Štětína, stovky tanků, je mi z toho blivno. Ti šílenci to myslí opravdu vážně.

   1. Ti dva ministři byli někde(snad v Michalovcích) na nějaké debatě a bratja Slováci je poněkud vypískali a posílali je někam.

    1. A „ty spravne“ deniky to glosovaly ze slo o narusovani a „stretnuti s ruskym svetem“. Zajimave je, ze na predvolebnich shromazdenich Babise slo o projevy demokracie…

   2. Helanov.
    Toho se také obávám,že ti šílenci to myslí vážně.
    Také podobně navážejí voj.techniku do Řecka.
    Když si pamatuji,než vtrhly do Iráku,tak naváželi techniku několik měsíců.
    Jak jsem četl na Slovenských zprávách,tak Ukrajinci plánují velkou ofenzívu,takže by to tomu navážení voj.techniky odpovídalo.
    Na té demonstraci,by měl spíš zaznít protiváleční hlas.

    1. To je odstrašující, protože když se někam navozí technika, tak se to pak musí vybouchat i když se uzavře mír a třeba někde u sousedů, kteří nic neprocedli. Viz válka v Laosu, když nevyšel Vietnam. Lidstvo se nepoučí.

    2. Protivalecny hlas by mel znit hlavne na tech pochodech za mir, co probihaji po celem Cesku. Jak to ze se o nich skoro nevi? U slovenskych sousedu to taky postupne nabiralo na sile, za absolutniho nezajmu najemnych psacu.
     Ani zde se to moc neprobira…

  2. Řehka je sorosova loutka. Správný a tradiční český vlastenec musí v případě napadení udělat jediné: doplnit zásobu lahváčů a zafňukat si s dezoláty.

  3. zajímavé ekonomické konsekvence naší plánované mobilizace

   …. Jak je válka drahá, vysvětluje několik následujících čísel:

   Náměstek obrany Říha se předloni rozhodl pořídit 42 811 kusů uniforem pro české vojáčky! Celkem Říha podepsal, že za uniformy zaplatí 389 milionů korun jejich rakouskému dodateli. Jedna uniforma pro českého vojáčka tak vyšla na 9 296 korun! AČR má v současné době podle veřejných zdrojů 28 000 vojáků a náměstek Říha oznámil už při nákupu 42 811 uniforem v roce 2020, že se počty vojáků budou zvyšovat, proto je pro ně třeba nových uniforem!
   Uniformy za 9 296 korun za kus dodala rakouské s.r.o. To je zajímavé, protože třeba australská armáda nakupovala v minulosti uniformy i v Číně, protože to je podle vlády výrazně levnější, a ušetřené peníze se dají využít na důležité zbraně!
   V Číně vyráběné uniformy s potiskem a kamufláží podle norem US Army se velkoobchodně dodávají za 500 korun za kus zájemcům po celém světě! (Říha nakoupil za 9 296 korun!)
   Dodávky těchto levných čínských uniforem nakoupila nedávno i US Army a hned za 20 milionů USD! Celkem US Army nakoupila 41 000 těchto uniforem, jednu za 9 756 korun. A pak vypukl skandál, protože podle US zákona musí být uniformy pro vojáky vyrobené v USA, a jak se zjistilo, armádní dodavatelé je nechávali ušít za pár dolarů v Číně. US vojáci v nich potom na bojišti hořeli, protože nebyly ohně vzdorné, a dokonce ani nebyly neviditelné brýlemi pro noční vidění! A to je zajímavé, náměstek Říha utratil za uniformu 9 296 korun, a USA nakupovaly ve stejné době neviditelné uniformy za 9756 korun za kus, ale náměstek Říha a ani AČR se zatím nechlubila, že má neviditelné polní uniformy. Když není tajné v USA, že uniformy jsou neviditelné pro noční brýle, není třeba to tajit v Česku.
   Česká ekonomika se hroutí do katastrofální propasti, a podle bankéřů bude dopad na dno všechny pořádně bolet, ale česká armáda bojechtivé Černochové nakupuje nová letadýlka F-35, když stará Gripen ještě mohou celé desetiletí fungovat! A to už v Česku ani neumíme ušít polní uniformu! No to jsme dopadli! Hlavně, že DIGI Bartoš hlásá, jak potřebuje zvýšit platy svým úředníkům o 70%! …

   https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/us-general-deptula-vcera-varoval-ze-valka-brzy-skonci-debaklem-ukrajiny-a-navrhl-aby-stovky-letadel-a-raket-s-plochou-drahou-letu-uderily-na-300-tisic-zakopanych-rusu/

 19. ČIN NEBUDE VOLANI „DEMISE“,
  A
  L
  E
  Odvaha volat na demonstracim PNZ,PNZ a to holenkove bude splývat se slovem PENIZE a jen se podívejte co je obsah toh Programu Národní Zachrany hned v prvním z jeho postulátů!
  Je tam návod jak se zbavit ASOCIALNIHO STATU a rajtovani na mrtvých oslech ,kteří si usurpovalo moc budou rabovat dále republiku v režimu náboženství SATANISMU přitom jsou to zejména KDU ČSL,kteří chtějí okrást kostelni babičky!Ty je totiž zvolily a tak jim budou vykradeny za to kapsy tak hluboko,že jim nezbude ani na svičky!
  No ni?

 20. Já se fakt hodně těším, chtěl bych vidět opět tu skvělou atmosféru ve vlaku na Prahu jako toho 3.9.2022
  Držme si palce a ať hlavně to má i pokračování v podobě nátlaku na vládu.
  Tohle musí vyjít, věřím tomu.

  1. No jo, dneska je ve vlaku problém otevřít okno a vyvětrat… Tak to holt v té skvělé atmosféře musíte nějak vydržet… A doufat, že většina cestujících neměla k jídlu luštěniny s česnekem.

    1. Trčálek je ubožák. Takový pasgřivec, svého textu není prakticky schopen, ale píše na blogu IDnesu rádoby parodie na články těch, co vidí věci podobně, jako my – Větvička, Lhotská, Nožička, Valíková…
     Adminové mu to trpí a místním skalním libtardům to připadá k popukání.

     1. Čekám, až konečně iDěs (jako skoro všechny ostatní majnstrýmy) uzavře diskuse pod blogy, tak exot Trčálek po vzoru svého kamoše, rusobijce Zieglera přejde do Forum24, kde jemu podobní postupně končí.

  1. Ziegler je nadšen. A co na to Lubomír Stejskal, Flaška a Hrabal / Kronďák?
   A zvýšil Jasl článku karmu?
   🤔

   1. Jmenujete tady vosí kolonii, která z duše nenávidí Babiše, ale nějak se jim neekluje na Idnesu řádit. Vypíchali spoustu blogerů, někteří se raději sami stáhli. Když si tam nějaký odvážlivec dovolí napsat názor, který nekonvenuje s jejich pohledem, tak se na něj vrhnou a bodají a bodají.
    Asi tak: Jasl tyhle šmejdy nekarmuje.

    1. Já jsem tam nikdy nebyla. Jmenované pány jsem kdysi poznala na Pravém prostoru.
     Ale Richard Hrabal / Kronďák už se vyskytl i na ČRo. Což mě překvapilo, myslela jsem, že je to fiktivní figura. Vyskytující se na PP pro obveselení publika. A on je fakt živý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *