19 června, 2024

Ultraoptimistická varianta

Ještě než vás sestřelím pesimistickou variantou budoucího vývoje (po nějaké chvíli oddechu), dáme si dneska naprostou utopii. Co by se muselo stát, aby pro nás obyčejné lidi vše dobře dopadlo. Stejně jako včera, nepíšu o žádných tajných ani veřejných plánech, ale pouze spekuluji nad možnostmi. A až si přečtete o pesimistické variantě, vězte, že neexistují jen tři možnosti, které jsem popsal, ale celá řada různých mezistupňů, ale i neznámých faktorů, které mohou celou naší budoucnost otočit úplně jiným směrem, který by nenapadl ani tak nenapravitelného pohádkáře, jako jsem já.

Ale ještě než začneme… hele, víte co mě včera nejvíc dostalo? Jak mi na fejsbůku vyčetli, že můj článek byl další podprahová propagace Babiše. Tak já ho vylíčím v podstatě jako zloducha, který se díky svým vlastnostem (pracovitost, poradci, peníze, informace) zmocní tohoto státu a zavede nás do digitálního otroctví a všechny okolnosti tomu hrají do karet… a ejhle… je to podprahová reklama. Takhle dobrej jsem! Stačí jen napsat slovo „Babiš“ a už mu dělám reklamu… řekněte někdo Márovi Prchalovi, ať mě angažuje… Stačí když až do prezidentských voleb napíšu každý den slovo Babiš do každého článku a Veľký Bocian to má v kapse… Ušetří fakt hodně peněz za kampaň.

Každopádně, vy, co si myslíte, že dělám Veľkému Bocianovi reklamu, tak raději snad ani nečtěte dál. Dneska budu dělat totéž mnoha dalším jménům, které nesnášíte ještě víc. A vůbec… kdybych měl brát ohledy na to, komu dělám reklamu, tak bych musel přestat psát, protože od jisté doby jsem úplně ďábelsky šikovný a spousta lidí má pocit, že když se nějaké jméno objeví v mém článku, tak je to pro něj obrovská výhoda. Vyvracet to nikomu samozřejmě nebudu, protože pokud by se tato obsese ještě více rozvinula, tak bych se možná fakt jako bloger uživil.

Dost bylo srandy, jdeme na to.

Začátek optimistické a ultraoptimistické varianty se nijak neliší. Máme henty demonstrace, které se začínají utrhávat z řetězu, máme henty nátlakové akce, které už Česká televize nemůže opominout, jen panika ve Strakovce je ještě větší a poslanci ještě ochotnější sestřelit vládu. A tak se stane. Ovšem oproti včerejšku se nám to tady začíná lišit. Oproti včerejšku se v této chvíli bojí i Babiš a nechce se mu dělat premiéra po Fialovi, aby si vyžral jeho neschopnost. Na tom se totiž fakt nedá politicky nic získat. Ne, Babiš není blbej a tak udělá to, o čem jsem psal hned v září. Zavolá Rajchlovi a zeptá se ho, co lid chce a co je zapotřebí udělat, aby přestali vozit hnůj před poslaneckou sněmovnu. Pak zavolá Okamurovi, a zeptá se ho, jestli by souhlasil se společnou schůzkou všech.

Ačkoliv to dneska vypadá spíše naopak, na schůzce se sejdou jak organizátoři demonstrací (všichni) i henti odborníci, dokonce tam přizvou i mimoparlamentní opozici, protože si budou umět spočítat, že ten milion propadlých hlasů by se jim hodil. Sejdou se u Vidláka doma. Nesmějte se, tohle je ultraoptimistická varianta, tak ať z toho taky něco mám. Pět let vám tady melduju, že mým politickým snem je být český Benjamin Franklin.

Představte si tu krásu. Český Benjamin Franklin hostí českého Trumpa Rajchla i českého Orbána Babiše, k tomu českého samuraje Okamuru, českého Dona Corleoneho Pabla, i Českého Bratra Jurečku… dál tam sedí Petr Štěpánek, jakožto nestor české pravice v té původní podobě, bude tam Majerová, Klaus, i Zeman… asi i Šlachta, který se do sněmovny skoro dostal, z útrpnosti pozvou Šmardu, pro jistotu i Skálu a Kateřinu Konečnou… A protože můj dům není nijak reprezentativní, jednou o tom nějaký malíř namaluje podobný obraz, jako namaloval Mikoláš Aleš – setkání Jiřího z Poděbrad s Matyášem Korvínem.

Už vidíte první problém této varianty? Představte si anděla, který by takovou schůzku ukočíroval. To by muselo být venku už hodně zle, aby se tito všichni shodli a proti všem zákonům politiky a přírody, se nakonec domluvili… Ale řekněme, že se to podařilo. Máme hentu ultraoptimistickou variantu a já tomu přispěl veškerými zásobami svého Portského. Třeba bych všechny přesvědčil, že tím pravým společným nepřítelem této republiky jsou liberální intervjuci…

Zeman vyhlásil předčasné volby v nejkratším možném termínu, Odborníci se pod dohledem stávajících parlamentních stran chopili vlády, kupodivu jim nikdo neházel klacky pod nohy a nekecala jim do toho Brusel, která má sama svých starostí dost, z Rajchla udělali premiéra, že se na tom odvaří… A ejhle, ono se to ukáže jako celkem úspěšné.

Trochu nám pomůže, že stažení Ruska z Chersonu byl skutečně první krok utajované dohody mezi velkými kluky a to usnadní možnosti jednat s Ruskem a něco skutečně vyjednat. Ukrajina nedělá problémy a pouští plyn přes své území ve velkém. Sice si něco bere pro sebe, ale to se snese. Cena je sice ještě vysoká, ale postupně klesá.

Rajchl okamžitě svolává minoritní akcionáře ČEZu a dává jim na výběr, že buď svoje podíly prodají, nebo druhý den udělá zastropování cen energií na jedné koruně a vyhlásí mimořádný stav, díky kterému mu to projde. Akcie by samozřejmě spadly dolů. Ano, soudruzi akcionáři se sice mohou bránit u soudu, ale než soud skončí, nemusí tady už z ČEZu zbýt kámen na kameni. A tak raději budou souhlasit. Jejich politické loutky v ODS a TOPce jaksi jsou v těžké krizi a pod policejní ochranou, protože lidi sice přestali demonstrovat, ale vztek ještě mají a tak má Černochová a Pekarová Adamová plné ruce práce s neustálým omýváním značky Renaultu ze dveří svých bytů… Tož akcionářům nepomohou, protože mají permanentně v ruce kbelík a ČEZ je opět ve státních rukou.

A pak to samozřejmě najednou jde. Ceny energií spadnou na obvyklou úroveň, Němce se podaří uklidnit tím, že dostanou stále naše přebytky, takže jim to tam nezhasne všechno a dokonce souhlasí s principem megawatta za megawattu – kolik elektřiny my jim, tolik plynu oni nám…

Toto opatření Rajchlovi zvedne popularitu, protože oproti očekáváním udělá fakt něco pro lidi a to se v předčasných volbách projeví. Jen trošku, ale stačí to. Český Trump, český Orbán a český samuraj udělají po volbách koalici.

Vrábel se stane velvyslancem v Srbsku, protože Srbsku jako země hodně dlužíme a nějak mám pocit, že právě on by byl ten pravý, kdo by měl Srbsku naše omluvy tlumočit.

Havel převezme od Pánka Člověka v tísni. Myslím, že by si s ním věděl rady.

Skála se stane velvyslancem v Rusku, protože je asi jediný, který by díky dávným vazbám mohl dát dohromady vztahy, které Lipánek podělal. Zároveň se tím starému komunistovi pomstíme, protože on ze své ideové pozice Putina vlastně moc nemusí.

Samotného Lipánka pošleme jako velvyslance na Ukrajinu a to dřív než řeknete Stěpan Bandera. Bude to mít jako školení o nacismu.

Energetiční odborníci se stanou státními tajemníky na nově zřízeném ministerstvu energetiky, postupně převezmou zásobníky a začnou plánovat další jaderné elektrárny.

Okamura se stane ministrem vnitra, Babiš bude novým prezidentem, Rajchl bude premiérem a kupodivu nebudou hrabat pod sebe, ale řeknou si, že teď dostali životní šanci se proslavit a dostat se do učebnic dějepisu.

Česká republika se stane neutrálním státem a její zahraniční agendou bude výhradně ekonomická diplomacie všech azimutů… a tranzitní zemí, protože přejet přes nás je nejkratší trasa. Budou dálnice i železniční koridory.

Česká armáda bude budována výhradně pro obranu vlastního území podle švýcarského vzoru, vysílat vojáky do jakýchkoliv misí bude ústavou zakázáno. Smyslem obrany bude kousnout případného útočníka tak moc, aby na dobytí naší zemičky nevydělal.

Já si na barák přidělám ceduli, že český sen se začal právě tady a do konce života tam budu dělat průvodce školním výpravám… A až umřu, tak prosím namalovat na tisícovku po Palackém. To mi bude stačit.

Do toho budou všichni jmenovaní dělat po orbánovsku úskočnou diplomacii s EU a NATO. Nebudou vystupovat, ale zaonačí to jako Erdogan – jednou nohou budou venku a postarají se, aby EU víc potřebovala nás, než my ji. Samozřejmě to bude trvat, budou muset dělat různé ústupky, lavírovat, podepisovat, brát zpět, budou muset něco dát, aby jinde mohli něco vzít a nebudou moci říct každému hejhulovi, co je jejich skutečný záměr. Ale národ už to pochopí a nebude z každého politického úkroku dělat národní zradu, nebude vykřikovat, že se konečně odkopali a nebudou požadovat nereálné radikální kroky, které by nám jen uškodily. A najednou překvapením zjistíme, že tu může být český Orbán… jen to chtělo, aby měl českou podporu zdola. Pak nastanou normální časy, kdy se bude ve volbách upravovat, zda to táhnout ala Rajchl, nebo ala Babiš.

A protože naše vztahy na všechny strany budou dlouho poměrně napínavé, bude to mít blahodárný vliv na naší vnitřní soudržnost. Při trošce štěstí by toto období mohlo trvat tak dlouho, aby i libtardi pochopili, že se nám teď žije lépe a radostněji. Nemluvě o tom, že i oni mají trochu majetku, nějaké to auto, mají práci ve které mohou vyniknout, dostanou zdravotní péči a naději na důchod. Sice jim tento dojem bude tu a tam hyzdit nějaký důl v zemi a sem tam bude kouřit komín a pole budou smrdět močůvkou… ale to se ustojí.

Všimněte si, že ultraoptimistická varianta počítá jen se znárodněním energetiky… Protože je to právě energie a její cena, které nám ve skutečnosti dělají henten blahobyt. Inovace a výzkum jsou až na druhém místě. K čemu je Německu vyspělost takřka ve všech oborech, když musejí svoje podniky (například BASF) kvůli grýndýlu odstěhovat do Číny, že? My máme elektrárny, třeba by je odstěhovali k nám. Je to přece jen blíž a na Rajchla či Babiše budou mít vždycky větší páky než na Sitting Pinga.

Co je pro to zapotřebí? Jednota! Kurva Halík, jednota! To je to jediné politické myšlení, které potřebujeme. Jednota nás všech, co o nás říkají, že jsme dezoláti. Neexistuje žádné geniální řešení, které někdo přinese. Je jen spousta drobných krůčků. Je jen spousta chyb, kterými se člověk učí. Není třeba mít na Václaváku hned milion lidí. Stačí, když jich bude přibývat a když bude pódium stále plnější, protože i takový nedouk jako Fiala si bude umět spočítat den, kdy tam už lidí bude prostě moc. Samozřejmě to platí i obráceně – když bude lidí ubývat, Rakušan si bude umět spočítat den, kdy už tam nepřijde nikdo.

A když jsme u toho optimismu… Sedím si takhle u počítače a ťukám tento článek… a najednou telefonát. Láďa Vrábel na drátě. Pozvánka na demonstraci teď 17. listopadu a pokec o tom, abychom se v lednu na demonstraci zase všichni spojili, protože to je prostě výhodné. To víte, že jsem zajásal a hned se mi psalo lépe. A ještě lépe se mi psalo, když jsem se dozvěděl, že Jirka Havel přijde tu demonstraci před Českou televizi podpořit.

A vy všichni, kteří jste z malé roztržky hned dělali zradu planetárních rozměrů – nedělejte z komára velblouda. Přestaňte obviňovat a psát statusy o tom, jak tím či oním končíte, protože se odkopal, atd, atd. Budete za debily. Přichází doba, kdy se prostě všichni musíme domluvit. Všichni musíme kousek ustoupit, všichni se musíme něčeho vzdát a to je přesný opak fejsbůkové militantnosti. Přestaňte dělat vašim lídrům medvědí službu tím, že se pobijete s potenciálními spojenci. Buďto budeme všichni schopni utopie, kterou jsem tady naznačil, nebo se budeme muset spokojit s horšími variantami vývoje… Už jsem to tu psal mockrát – buďto přežijeme víceméně všichni, nebo víceméně nikdo.

PS. Všimněte si, že tato utopie předpokládá, že v politice zůstanou Modroptáci, Babiš i Lidovci. Nepředpokládá, že by byli rozvěšeni na kandelábry. Tak nějak bych optimisticky doufal, že nejhorší pomsta budou pasáže, které o Fialovi zůstanou v učebnicích dějepisu.

86 thoughts on “Ultraoptimistická varianta

 1. Co mne na hen teto variante vadi, ze se v ni zvesela rozdelujou konzulaty, ale ze by se Vidlak zminil o tom zasadnim, to ne, i kdyz to ma v minulem clanku.

  CO BANKSTERI? Co elektronicke penize? Co socialni kredit? Co cely velky reset? Da se to snad spravit dostavenim lepsich lidi v Cesku?

 2. Amazon zastavil nábor nových zaměstnanců. Plánuje propustit dalších 10 000, což nebude konečné číslo. ( Napsali v NYT. )
  A Jan Buzek, generální ředitel Třineckých železáren, sdělil :” Každý má strach přiznat nějaké potíže. “ ( Napsal Český Forbes. )
  Podle Forbesu se tahle poklička podobá časované bombě, která má bouchnout někdy počátkem příštího roku.
  Zatím voláme Sláma u kravína, hip , hip, a všechno se vyvíjí nadmíru dobře.
  ***
  ( Opsáno z FB pana Pavla Šika. )

 3. Proč nemají Britové na hygienické potřeby aneb v Albionu přituhuje
  15.11.2022 Alice Tihelková Komentáře
  ———————————————-

  „Anglistka Alice Tihelková ukazuje na socio-ekonomickou situaci ve Velké Británii, kde lidem chybí zdroje už i na hygienické potřeby.

  Značné pozdvižení a údiv způsobila v posledních dnech zpráva z Británie, které prolétla hned několika českými médii. Dle ní se řada Britů stydí chodit do práce, protože nemá na hygienické potřeby. Pro ty, kdo se sociální situací v Británie zabývají důkladněji, není podobná informace žádným překvapením. Přinejmenším od roku 2010, kdy se vlády chopili konzervativci, kteří se následky finanční krize z roku 2008 rozhodli řešit rozsáhlými škrty veřejných výdajů, včetně sociálních dávek (které v Británii zdaleka nepobírají jen ekonomicky neaktivní jedinci, ale stále více i pracující lidé s nízkými mzdami neschopnými pokrýt mandatorní výdaje), se životní situace početné části britské společnosti rapidně zhoršuje. Dokladem toho je stále rostoucí počet potravinových bank – zatímco před rokem 2010 jich v zemi bylo méně než padesát, v současnosti se jejich počet šplhá ke třem tisícům. Některé už přestávají nápor klientů zvládat.

  Současná krize životních nákladů, způsobená inflací a rostoucími cenami energií, dopadá na stále širší okruh obyvatelstva. Dle dat zveřejněných deníkem Guardian nyní v Británii hladoví více lidí (včetně dětí) než během lockdownů při covidové epidemii. Téměř každá pátá rodina se v září potýkala s nedostatkem potravin. Dle zjištění charitativní organizace Food Foundation se míra hladovění od ledna více než zdvojnásobila, přičemž minulý měsíc se téměř 10 milionů dospělých a 4 miliony dětí nemohlo pravidelně stravovat.“

  1. Přijde mi to jako velká blbost. Nikdo v Evropě nehladověl ani za lockdownu ani teď a natož v Anglii. Asi se kdekdo musel trochu uskromnit a přizpůsobit, když třeba dočasně nějaký sortiment v obchodech nebyl, tudíž musel jíst třeba něco jiného než byl zvyklý, ale to rozhodně není hladovění. Charitativní organizaci Food Foundation nevěřím ani nos mezi očima.

   1. Souhlas. Jsou to kecy po dvou deci. Pokud si tedy rovnou nedali šňupeček, ve FF. Mezi těmahle yntelygentama frčí koks. Hepčíík !
    😉

   2. https://www.facebook.com/groups/651859231575794 – feed yourself for a L1 a day

    a pre este vacsich zufalcov, ale tam nie som clenom (ta prva mi stacila na to, aby som zistila, ze sa od nich nic nenaucim ) – fodd-surviving on 50p a day – https://www.facebook.com/groups/155365141797826/

    Pripadne aj https://www.facebook.com/groups/248298248933035 – feeding a family on L1 a day

    Myslim, ze s tym hladovenim to zas tak velky fejk nebude …

    1. Bosorečko, myslím, že tam mají charitu. Jako u nás. Takže o hladovění nemůže být řeči. Jenom o poklesu životní úrovně, to ale není hladovění.

  2. Mám tu přátele z Anglie. Jsou tu od roku 2000, bydlí v penzionu, nejsou chudí, ale byt tu nechtějí koupit. Ovšem Paul tu má vše, co je mu drahé, jako je Jaguar Ema z roku 1973 cca za sedm až… Motorky Norton i sajdkár, vše z třicátých a čtyřicátých let , takže cena kdoví kde..
   Ovšem jejich zuby! Zubař po mé intervenci řekl, že naprostá katastrofa, že je zděšen! A navíc Paul hledá očaře pro bratra z Anglie, protože ten už dva roky hledá doktora a on není!!! A to má vážný problém, žádné zhoršení zraku. Anglie je v p…. pořádku 😌🙄

 4. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/duchodova-reforma-statni-rozpocet-jan-svejnar.A221115_080706_domaci_misl

  Hm, soukromé penzijní spoření sežere inflace či případně fondy budou vytunelovány a rozkradeny podvody na burzách, průběžný systém nemá dost prostředků, zdravotnictví nad acylpyrin finančně nedostupné, odchod do důchodu v 70, přičemž už od 55 vás nikde nezaměstnají, protože nebude práce, protože bez energií a surovin nebude žádné „národní hospodářství“. Tvl. to jako fakt zlatý komunisti. Můj děda měl práci, měl důchod a ve stáří i dobrou a dostupnou zdravotní péči. Nechápou, jak to, že je volí tak málo lidí, když by to pro většinu byl zjevný přínos. Jo, každej chce předstírat, že je milionář. Tenhle stát je fakt zralej na likvidaci.

  1. Ano, řešením všech neřešitelných problémů liberalizovaného trhu je… jeho ještě větší liberalizace. Holt, když to nejde silou, půjde to ještě větší silou.

   A tohle chtělo být prezidentem. Mimochodem je chybou systému, že není schopen na důchody vydělat. Je tedy nutné hledat příčiny na úplně opačném konci problému. Tak tys chtěl dividendy, dokonce řádově v miliardách? Máme tady takový pěkný kamenolom, tam ti bude při práci na čerstvém vzduchu dobře.

   1. Vidite, cim vetsi humanista (zapadni), tim vic mu vadi stari lide, a jak si dlouho ziji.
    Pak se ta sama spina podiva do Asie a uplivne si pred barbary.
    Ale tohle by si v Asii nikdo rict nedovolil. Ani v Cine.

    Jinak uz jsem par tydnu premyslel, budou prezidentske volby, kde je Svejnar?

    1. Sakuro, Švejnar je lump. Ale víte jak žijí penzisti v Číně!?!?!?
     Určitě né jako u nás. Životní úroveň je naprosto nesrovnatelná.
     ( Teď to zase schytám. )

   2. Vlastně celkem škoda, že mu z té věty vypadlo hned první slovo „východoevropští“ (myšleno ti od Aše na východ). Pochybuji, že by se stejnou láskou k prostým lidem pohovořil třeba v Německu.

 5. Optimismus je… jak to pokracovalo dal?

  Pokud tady nekdo pledoval za Sunaka… co rikate jeho nejnovejsimu vystoupeni? Na Brita docela chucpe, ze? Kdepak, hra na demokracii skoncila, kadry jsou dobre prosety a peclive vybrany. Kam se hrabali soudruzi.

  1. Typický beta male, který zkouší roli alfa samce, ale mluva těla a zženštilý projev ho vždycky nakonec zradí. Tohle není vůdce, jen další mluvící hlava. Dostal instrukce od MI6 – mluv tvrdě proti Rusku. Tak se snaží.

 6. Tak Afghánistán plně přešel na právo šaría. No… já myslím, že jsme v tom Kábulu tu Prahu fakt ubránili. Jen tak dál, více takových úspěšných misí!

  „Nejvyšší vůdce Talibanu mulla Hibatullah Akhundzada nařídil afghánským soudcům, aby plně uplatňovali právo šaría a jeho tresty, které zahrnují mrzačení, bičování a popravy různého druhu. Oznámil to v neděli hlavní mluvčí Talibanu Zabihulláh Mudžáhid.

  „Pečlivě prozkoumejte spisy zlodějů, únosců a buřičů. V těch spisech, ve kterých byly splněny všechny podmínky šaríi, tedy Hudud a Qisas, jste povinni je vykonat. To je nařízení šaríi a můj příkaz, který je závazný,“ citoval Mudžáhid slova nepolapitelného nejvyššího vůdce, jehož hlas nebyl od převzetí moci Tálibánem loni v srpnu zaznamenán.“

  https://www.rt.com/news/566528-afghanistan-taliban-sharia-punishements/

  1. No a co!?!?!?
   Jiný kraj, jiný mrav. Hlavně že to vyhovuje většině Afghánců. A to asi jo. Kdyby né, tak by podporovali demokratizaci a zvali si poradce z Washingtónu. Což nečinili.
   😀

 7. Přátelé nedávno příchozí,
  nepochybuji o tom, že jste z Vidláka a hlavně z diskuzí pod ním poněkud zmateni.
  Ti zkušenější z vás postřehi, že diskutující představují přinejmenším nadprůměrně inteligentní část populace.

  Já vím, podle jdenotlivých příspěvků (i některých Vidlákových článků z posledních měsíců) by to mnohý příchozí při krátkodobém sledování neuhodl.

  Je to tím, že zdrcující většina lidí zaměňuje inteligenci člověka-autora za inteligentnost jeho článků.
  Dopouštějí se toho i nejvěší duchové současnosti – namátkou jmenuji Miloše Zemana, Vidláka a sebe.

  Zdejší starousedlíci vědí, že coby jeden z dřevních strýců-zakladatelů zdejších diskuzí jsem byl záhy oprávněně odhalen jako „mešuge“. protože jsem se vždy snažil, aby se duha míru rozklenula mezi zdánlivě nesmiřitelnými protivníky.

  Budu sealespoň občas snažit působit pozitivně a o každém říci něco hezkého, podobně jako to činí v poslední době Vidlák.

  Rád bych začal u Fialy, ktrému křivdí i sám Vidlák.

  1. Tak sázejte. Já to vydržím a klidně si to přečtu. V pohodě… Nesmažu vás, ani nemám tu moc, jen smazat toliko sebe (již xkrát) a důvěřuji v to, že nepíšete do větru, že jste soudný.

  2. Já bych jim to zase tolik neusnadňovala. Jen ať se snaží, stejně jako jsme se museli my již dříve nově příchozí zorientovat a případně i poopravit svůj pohled na zdejší, a nebojím se prohlásit, výjimečnou atmosféru. Těžko na cvičišti lehko na bojišti.

   1. Anno,
    s tím nic nenadělám, je to prostě ve mně jako v koze, jak praví klasik.
    Jsem humanistický holubista se zděděnými pedagogickými pudy.
    Kudy byť jen prolétnu, tam utrousím moudro a guáno.

    1. Tím bych se moc nechlubila ono to guáno je vzácná surovina. Víme, jak to dneska s těmi hnojivy je.
     Chodí sem Ládik, bude potřebovat pohnojit rajčata a z toho kamenného krmítka toho moc neseškrábe.
     Takový Asfaltový holub ve voliéře… hmm…
     🤔

 8. A tak až na Václaváku zazní lidmi zpívané zpěvy domova (např. Ach synku, synku, Vínečko bílé,…novější
  třeba Zrádci země České,…), třeba se národ v písni opět sjednotí. Jde o to, co může zpěv celého Václaváku navodit. Např. hymna se zpívá v klidu.

  1. Chtělo by to dobrej plakátek, aby ho viděl ze svýho kanclu i ředitel oné TV.
   Vlastně je svátek, on má volno. Tak zas nic.

 9. „Před každou demonstrací se říká, že k něčemu dojde a vždy to proběhne v klidu. Může jít o záměr, jak lidi odradit strachem, aby přišli a docílit, aby demonstrace byla úspěšná. Nemyslím, že by mohlo dojít k nějaké vyhrocené situaci, bude tam spousta policie, generální ředitel ČT požádal o ochranku, stejně tak ředitel zpravodajství,“ uvádí aktivista Vrabel před pozítřejší demonstrací na Kavčích horách. O spolupráci s policií požádal i sám svolavatel. (PL)
  Myslím, že si pozítří zapnu TV.

 10. Jestli dělá Vidlák někomu reklamu, tak jedině zdravému rozumu. Že AB není žádný Mirek Dušín, ani prvoplánový filantrop, to chápe každý, i Vidlák.
  Realita je, že ti, kteří se po 89 zmocnili volantu , z nějakých důvodů Andrle hluboce nenávidí. Až tak, že se nežinýrují jako zbraň použit i jeho nemocného syna. Tahat ho před kamery a využívat jeho vážnou nemocí poškozenou mysl.
  Už kvůli téhle zákeřnosti jsem odhodlaná to tomu naprosto nečitelnému člověkovi hodit.
  Vím, argument že nepřítel mého nepřítele je můj přítel, je chabý a vlastně i hloupý.
  Ale na druhou stranu, ta smečka kterou vyslal pětihnus do boje o prezidentskou sesli je tak odpudivá, že ( myslím si ) , Andy nemůže být horší.
  Nabídnout lidu volitelného kandidáta v době vysoce rozvinutého umění PR už pravděpodobně není možné.
  Slušný člověk nedá dohromady takové množství oběživa aby si mohl dovolit zaplatit kvalitního imagemarketéra.
  A zadarmo nehrabe ani kuře. A my žijeme v době píárové.

  1. Malér je v tom, že ti co se chopili volantu nikdy nic nedokázali vybudovat. Vždycky jen ničili a likvidovali nebo přesouvali pod sebe to co jiní vybudovali. On bohužel pro něj zachraňoval neumětely poničené zbytky a to se neodpouští. Nebo si vážně myslíte, že by ještě něco na severu čech bylo, kdyby se toho neujal?
   už dávno by tam byla zlikvidované pláň se zbytky ruin , v lepším případe s nějakými „novými“ stavbami pro lepší lidi a zážitky jak třeba u nás v Brně….po textilkách.

 11. U toho ČEZu to vidím na odbočku do jiné varianty, méně optimistické, protože právě pro podobné případy to mají akcionáři ošetřené Smlouvami o ochraně investic (USA-ČR a Německo-ČR). Ti z USA již při prvních náznacích účelově si poprohazují akcie ČEZu se spřátelenými fondy a účelově mezi sebou uzavřou opce. Počkají na Rajchla, kdy výhružku splní a rozjedou se arbitráže v USA. Pokles hodnoty akcií bude tvořit malinkou část kompenzací. Napasují na to očekávané budoucí zisky a především snížení výkonnosti fondu a tím i úbytek investorů. (viz Diag Human)
  Ve výsledku stovky miliard.
  Na to reagují ratingové agentury a snižují ČR rating.
  Skokově se navyšuje obsluha nejen státního dluhu, ale i dluhů obecních či firemních.
  Krach ČR. (Se divím, že to Fiala ještě neudělal.)

  1. vždy se dá schválit zákon o možnosti výkupu akcií u menšinových akcionářů (existuje i v USA) se správným číslem a podle tržní hodnoty, od nějaké americké firmy…
   Jasně, zaplatí se pak více za výkup, ale lepší teď víc a vlastnit než nemít nic a odesílat zisk 😉

 12. Já, pro ultraoptimistickou variantu,

  sbírám podpisy na podpisové archy na vytvoření rezervy pro prezidentského kandidáta Pavla Zítka .
  Proč to dělám ?
  Prozatím chci aby se jmenovaný dostal do televize ale nepopírám ,že bych republice takového ne Aspeninstituta za prezidenta přál.
  V duchu hesla : Národ sobě .

 13. V roce 1927 žily na světě 2 miliardy. Když jsem se narodil, tak to byly 3 miliardy a zrovna dnes to bude již 8 miliard. A ti všichni vidí, jak si Západ žije a chtějí to také.
  Nutnou podmínkou je toto otočit. Ale jak? Levicově? Křesťansky? Dle Gatese? Dle Darwina? Velký Reset?

  1. Problém je,že ty 3 miliardy přibyly za 35 let. Pětimiliardtého občánka jsme přivítali v týdnů 5.-10. července 1987 a vybrali v OSN jakéhosi z bývalé Jugošky. Koho tenrokrát?

   1. Ještě větším problémem je, KDE ty miliardy lidí za těch posledních 100 let přibyly a proč!
    V Evropě, v Rusku, ani v USA to nebylo… Čína na problém přelidnění šla politikou 1 dítěte (dnes 2 dětí).
    Na tzv. křesťanském západu se na to jde přes hédonismus a satanismus (= neplodnost a postupné vylidňování). Skryté za různé rádoby pokrokové ideologie LGBTIQABCD+++, green deal, apod.
    Není to náhodou tak, že v tom přelidněném tzv. 3. světě se díky západním technologiím, levné energii a příznivým životním podmínkám prudce zvýšila nosná kapacita životního prostředí a přitom se růstu populace ponechal naprosto volný průběh? Takže se tam nyní ocitají ve stavu populačního overshootu a řešením pro ně je migrace do Evropy a USA? Jenomže s deindustrializací Evropy díky drahým energiím a imigrační afroislámskou vlnou to brzy čeká i Evropany. A bude to fičák. Pro představu nabízím tuto studii, opravdu z ní mrazí: http://zlomropy.blogspot.com/2008/06/

 14. „Sejdou se u Vidláka doma. Představte si tu krásu. Český Benjamin Franklin hostí českého Trumpa Rajchla i českého Orbána Babiše, k tomu českého samuraje Okamuru, českého Dona Corleoneho Pabla, i Českého Bratra Jurečku… dál tam sedí Petr Štěpánek, jakožto nestor české pravice v té původní podobě, bude tam Majerová, Klaus, i Zeman… asi i Šlachta, který se do sněmovny skoro dostal, z útrpnosti pozvou Šmardu, pro jistotu i Skálu a Kateřinu Konečnou… A protože můj dům není nijak reprezentativní, jednou o tom nějaký malíř namaluje podobný obraz, jako namaloval Mikoláš Aleš – setkání Jiřího z Poděbrad s Matyášem Korvínem.“

  Tu Vidlak odhaluje svoje najvnutornejsie tuzby a mokre sny. Aby ho tí mocní prijali medzi seba. Aby sa stal jedným z nich. Toto je pravy zmysel a ciel jeho písania a zabijaciek. Vsetko ostatne su iba kecy na oblbnutie naivných. Dakujeme, ze sa konecne odkopal.

   1. Nepíše si nakonec ty příspěvky Zlokota Vidlák sám, aby vyvolal ochranitelské pudy u diskutérů a Zakladatel mohl projevit svou demokratičnost v tom, že je nemaže?? (Takový kočičí humor, no…)

    1. Víte, Kocoure, vy tady nejste dlouho. To je tak trochu škoda, protože jste propásl dobu, kdy se tady hovořilo o smyslu pro humor obecně, a přitom vyšlo najevo, že já smysl pro humor nemám. Nebylo by správné tuto skutečnost před vámi utajit.

  1. Vyhráváte bezkonkurenčně soutěž o nejdebilnější příspěvek týdne. A to máme teprve úterý . Ledaže byste ještě překonal sám sebe…

   1. RE : Robertx
    Vidlákovi jde o to, aby spolu lidé MLUVILI.
    Což je dozajista užitečnější, než když si vzájemně mydlej schody. Aspoň já takhle chápu Vidlákovo poslání.
    Jeho výhodou je, že s ním necloumají emoce, je pozitivně naladěný a tak trochu i splachovací. Jinak by už dávno hodil do svojí snahy vídle.
    🙂

  2. Re: zlokot

   „Tu Vidlak odhaluje svoje najvnutornejsie tuzby a mokre sny. Aby ho tí mocní prijali medzi seba. Aby sa stal jedným z nich.“

   Vidlák je mlaďoch (je mu míň než 65). Tak je ještě schopen to vidět růžově. Já ne. Jinak: Vidlák se jedním z mocných nestane. Tedy v dnešním slova smyslu. Pokud to v budoucnu náhodou dopadne dobře, budou jiná kritéria. Třeba prestiž. A to pak jo. To bude Vidlák hodně vysoko …

 15. Nejvic me pobavilo, jak se Panek vzdava dobrovolne Cloveka v tisni 🙂

  Jinak kvuli momentalni energeticke krizi BASF presouva nektere casti vyzkumu a vyroby hlavne do USA. Neco pujde i do Ciny, ale o vystavbe tamni tovarny bylo rozhodnuto uz skoro prede dvema roky.
  Ted spis ocekavam ochlazeni obchodnich vztahu EU(Nemecko) – Cina.
  Befel je befel.

  1. Pane Sakura.
   Je jen snaha,dostat se do Číny,nejen levná pracovní síle,ale ještě vyvádět zisky.
   Podivuji se Číně,tam není chemický průmysl?Proč si tahat konkurenci,to platí pro automobilový průmysl.
   Přeci Čína nechce dopadnout,jako třeba naše republika.Jak registrujeme,Rusko na to hodně doplatilo,proto i pan Vidlák a další mluví,píši o znárodnění.vyvlastnění důležitých firem.

   1. Cina samozrejme ma vlastni chemicky prumysl, ale proc se nepriucit i od jinych?
    BASF tam fabriku postavi, ale pracovat tam budou Cinani.
    USA tomu rikaji kradez dusevniho vlastnictvi, ale to je moda poslednich 20-30 let.
    Predtim to totiz byly hlavne USA, kdo se dopoustel tech podlych zlocinu na dusevnim vlastnictvi.
    Asie je v tomhle pozadu, nejenom v Cine se kopirovani takhle vubec nebere.

    Navic, Nemci uz otevrene vyhrozuji, ze kdyz Cina bude zlobit, tak se docka znarodneni svych aktiv a pasiv na zapade, jako se to stalo Rusku.
    Takze Cina aspon bude mit co si za to vzit na jejich uzemi. Stejne jako to udelalo Rusko.

  2. RE : Sakura
   Pánek končí? To mi uniklo. Ale nepochybuji o tom , že po něm přijde ještě horší.
   Vkrádá se otázka, jakou seslí bude odměněn tenhle užitečný i@iot a slouha strýčka Sama.
   Jeho předchůdce, Tomáš Pojar, byl odměněn šolichem na ambasádě ČR v Izraeli. Dneska ofšem už radí Fialoví jak na ty hnusné odpůrce světovlády osvíceného Sama ( Samuel byl významný Prorok a Soudce a mluvil skrz něj sám Buch. )

  3. Bylo by zajímavé, kdyby došlo na kontroly, kam vlastně ty miliardy penězí nasbírané a zmenšující zisk podniků a jimi nezdaněné šly. Mám dojem že jsem četla, že v Americe budou omezovat a rušit příspěvky takovýmto aktivistům a víc kontrolovat. Nebude-li se penězí dostávat státní kase, možná se i u nás na ně přišlápne, kdo ví….

 16. Včera jsem se divil.
  Dnes, po přečtení Vlka, již ne.

  Čeští statistici uměle snížili inflaci a Fialova vláda díky tomu ušetří miliardy, které by jinak musela vyplatit střadatelům z řad držitelů protiinflačních dluhopisů
  Publikováno 15 listopadu, 2022 | Autor: vlkp

  „….. Těm, co říkají eventuálně — dobře došlo na zbohatlíky, co maj na burzu nebo nějaké dluhopisy, já mám jiné starosti, připomínám to, co právě zní v Televizních novinách – že se vládní strany dohodly na pomalejším růstu důchodů!

  A také to, co jste včera četli o plánech NERVu, vlastně vlády, kde a na čem doslova vorvat kompletně všechny vrstvy obyvatelstva! Tohle je totéž.

  Zkrátka poslechnete lumpenpravici a zkusíte se aktivně zajistit.
  Jdete na burzu a dobře odhadnete situaci.
  Jste následně okradeni.
  Prý daní z nezasloužených zisků…..
  Nejdete na burzu a poslechnete výzvu státu, abyste mu půjčili svoje peníze za předem dohodnutých podmínek na krytí jeho dluhů a koupíte od něj jeho dluhopisy, jako tu nejjistější investici?

  Pokud si Kovanda se Skořepou nevymýšlí, pak jste okradeni tímtéž státem opět!

  Tím, že si vytvoří NĚJAKÝM ZÁHADNÝM ZPŮSOBEM pro sebe příznivá čísla, podle kterých vám ne/zaplatí, co je povinen a k čemu se zavázal!!!!

  A kdo investoval třeba do nemovitostí, tak toho stejný stát už brzo podojí také.

  O důchodcích a důchodech už byla řeč…

  Hlavně aby zbylo na jejich platy, Ukrajinu, flintičky, dělíčka, tančíky a letadýlka.

  A také na kšefty pro kámoše!

  Takovouhle vládu máme!!!! …“

  Čistě náhodou se mi stěžovala naše známá, že 17. listopadu má z Prahy odlétat na dovolenou, ale nemůže sehnat volné místo ve vlaku, nebo busu, že asi pojede taxíkem.

  Co vy na to?

  Optimistické verze: pojede mnoho demonstrantů.

  Pesimistická verze: někdo bloknul místa.

  1. Tak to bylo jasne, ze prvni pujdou pod nuz duchodci.
   Udelal to Kalousek, Drabek… divim se , ze to Kovanda nepredvidal uz pred mesicem, kdyz je to ten analytik.

   A to, ze vezmou s sebou i movitejsi, kteri zainvestovali do dluhopisu a na burze?

   Je po volbach, zadna revoluce se nekonala, takze proc neostrihat vsechny ovce, ktere petikolku volily. Stran i kandidatu bylo na vyber dost.
   Ovcani meli na vyber a vybrali si.

 17. Vidláku, na průvodce školních výprav je vás škoda…

  Nestálo by za to sepsat pár stránek. které by se tak mohly stát základem nového postoje ke světu, vesmíru i lidem?

  Něco jako smysluplné motto:

  Přestaňte se vzájemně emočně destruovat a takto nově získanou energii věnujte konstruktivním formám existence…

  Jakmile se to takto podaří, vaše ikonická zpodobnění budou velmi dlouhou dobu na těch nejvýznačnějších místech světa – trumfnete i Benjamína…

 18. Mňo, teda co je na tom ultraoptimistického nevím, vždyť je na tom hokny jak na faře a kdo to bude dělat.. když mlaďoši mají obě levé a v makovici luft.
  Ale četlo se to dobře, díky uloženo, protože já scifi ráda.

 19. Vidlák si zřejmě přečetl dávný republikánský program z let 1992/96 a pak jej zpracoval do dnešního článku (žádné NATO, žádná EU, neutralita a obchod na všechny strany všude tam, kde je to pro nás výhodné).
  Bohužel, k vybudování dalšího Švýcarska je zapotřebí dalších Švýcarů – a těmi tedy Češi se svým národním naturelem rozhodně nejsou. Proto se taky republikánský program před 30 lety nechytil a většina Čechů jej odmítla. Prostě se domnívala, že budou i nadále socialisticky pracovat ale nově kapitalisticky žít. Většině se to samozřejmě nepovedlo a dopadlo to přesně naopak. Dnešní stav státu je toho důkazem. A proto jsem skeptikem i k dalšímu vývoji v ČR. Spíše jsem pak zvědav na příští Vidlákovu pesimistickou variantu – ta bude asi mnohem více odpovídat realitě.
  Mimochodem – výměna plynu za elektřinu v kWh poměru 1:1 by byla krajně nevýhodná. Minimálně spíše 2:1, což odpovídá i dnešnímu vládnímu zastropování cen. Plyn je totiž prvosurovina (primární energie), kdežto elektřina je energií sekundární, přeměněnou. Tudíž mnohem ušlechtilejší a univerzálnější. 1 kWh elektřiny tak odpovídá minimálně 2 kWh plynu. To by nás ti skopčáci pěkně odrbali…!

  1. Pokud takto vidíte směr vývoje pro budoucí verze „Gréty“, OSN už asi pochopila, že je nutností překrýt jejich, už téměř do nebe volající, přešlapy něčím atraktivnějším. A jestli skutečně ona ty jedince v OSN dovede k soustředění na „modernější výzor a oblečení“, možná dokonce ty přešlapy přestanou páchat zcela – a to by mohlo končit i velmi pozitivně, nejen pro nás…

 20. Nak mi to pripomina mladi, dobu pred rozpadem CSFR. Ringo Čech tehdy popsal boj mezi Slovenskem a Ceskem, treba jak velbloudi pluk pod velenim admirala Knažka utocil na Rajec – Jestrebi, a na hlavnim useku fronty u Brna utrpel porazku generalissimus Mečiar 😀

 21. Víte Vidláku, co mi ty vaše články poslední dobou připomínají?

  Kinautomat v Montrealu. Na plátně jede děj, pak stop, „mrtvolka“ a konferenciér (nebožtík MIroslav Horníček) žádá diváky, aby tlačítkem hlasovali jak má děj pokračovat tedy pro variantu A nebo B. Obě varianty jsou v promítacích strojích a podle výsledku se spustí prohlasované pokračování filmu.
  Přitom se zjistilo, že diváci hlasují velmi podobně až stejně – některé díly filmu se nepromítly nikdy. A taky že musí mít díly částečně společný děj, protože po čtyřech zastaveních by bylo potřeba mít šestnáct voleb, pak třicet dva atd.

  Snažíme se predikovat budoucnost a to jde jen zhruba a jen u některých věcí, třeba co se stane, když vrazíte šroubovák do levé dírky zásuvky a držíte se radiátoru – a ani to ne přesně. Šroubovák může být isolovaný nebo zásuvka špatně zapojená. Nebo právě vypnuli proud.

  U „lidstva“ na to nebude stačit ani kvantový počítač následující generace KONDOR.

  Ale dobře se to SF čte. Teda spíše F než S. [;>))

  1. Tak tady bych Starý kocoure vůbec nesouhlasila. Kinoautomat zprostředkoval divákovi děj, který se mu líbil.
   Vidlák jen píše svoje úvahy a vůbec nepíše to, co si diváci / čtenáři přejí slyšet.
   Klidně pohovoří i se Skálou, i když dobře ví, že tím naštve nemalou část svých čtenářů. Dalo by se i říci, ze nikomu nic necpe, ale ani sám si nenechá nic nacpat, ydejologycké třeštění je mu naprosto cizí. A pravé tím jsou pro mne jeho články přitažlivé.
   DOSŤ BOLO TŘESKUTÝCH HESEL A SLINTŮ !

 22. Ale jo, na dobrou noc se to četlo hezky.
  Bohužel, dokud nerejou držkou v zemi i takové stvůry jako ecleři, vepřoryjci, eisenkrafti, šarašlapky a mitrošášové (například), tak ti s jejich vlivem (a odjištěným kvérem mezi lopatkami samozřejmě) budou do případné jednoty házet písek i rypákem, když zrovna nebudou z plna hrdla kvičet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *