20 května, 2024

Ultraoptimistická varianta

Ještě než vás sestřelím pesimistickou variantou budoucího vývoje (po nějaké chvíli oddechu), dáme si dneska naprostou utopii. Co by se muselo stát, aby pro nás obyčejné lidi vše dobře dopadlo. Stejně jako včera, nepíšu o žádných tajných ani veřejných plánech, ale pouze spekuluji nad možnostmi. A až si přečtete o pesimistické variantě, vězte, že neexistují jen tři možnosti, které jsem popsal, ale celá řada různých mezistupňů, ale i neznámých faktorů, které mohou celou naší budoucnost otočit úplně jiným směrem, který by nenapadl ani tak nenapravitelného pohádkáře, jako jsem já.

Ale ještě než začneme… hele, víte co mě včera nejvíc dostalo? Jak mi na fejsbůku vyčetli, že můj článek byl další podprahová propagace Babiše. Tak já ho vylíčím v podstatě jako zloducha, který se díky svým vlastnostem (pracovitost, poradci, peníze, informace) zmocní tohoto státu a zavede nás do digitálního otroctví a všechny okolnosti tomu hrají do karet… a ejhle… je to podprahová reklama. Takhle dobrej jsem! Stačí jen napsat slovo „Babiš“ a už mu dělám reklamu… řekněte někdo Márovi Prchalovi, ať mě angažuje… Stačí když až do prezidentských voleb napíšu každý den slovo Babiš do každého článku a Veľký Bocian to má v kapse… Ušetří fakt hodně peněz za kampaň.

Každopádně, vy, co si myslíte, že dělám Veľkému Bocianovi reklamu, tak raději snad ani nečtěte dál. Dneska budu dělat totéž mnoha dalším jménům, které nesnášíte ještě víc. A vůbec… kdybych měl brát ohledy na to, komu dělám reklamu, tak bych musel přestat psát, protože od jisté doby jsem úplně ďábelsky šikovný a spousta lidí má pocit, že když se nějaké jméno objeví v mém článku, tak je to pro něj obrovská výhoda. Vyvracet to nikomu samozřejmě nebudu, protože pokud by se tato obsese ještě více rozvinula, tak bych se možná fakt jako bloger uživil.

Dost bylo srandy, jdeme na to.

Začátek optimistické a ultraoptimistické varianty se nijak neliší. Máme henty demonstrace, které se začínají utrhávat z řetězu, máme henty nátlakové akce, které už Česká televize nemůže opominout, jen panika ve Strakovce je ještě větší a poslanci ještě ochotnější sestřelit vládu. A tak se stane. Ovšem oproti včerejšku se nám to tady začíná lišit. Oproti včerejšku se v této chvíli bojí i Babiš a nechce se mu dělat premiéra po Fialovi, aby si vyžral jeho neschopnost. Na tom se totiž fakt nedá politicky nic získat. Ne, Babiš není blbej a tak udělá to, o čem jsem psal hned v září. Zavolá Rajchlovi a zeptá se ho, co lid chce a co je zapotřebí udělat, aby přestali vozit hnůj před poslaneckou sněmovnu. Pak zavolá Okamurovi, a zeptá se ho, jestli by souhlasil se společnou schůzkou všech.

Ačkoliv to dneska vypadá spíše naopak, na schůzce se sejdou jak organizátoři demonstrací (všichni) i henti odborníci, dokonce tam přizvou i mimoparlamentní opozici, protože si budou umět spočítat, že ten milion propadlých hlasů by se jim hodil. Sejdou se u Vidláka doma. Nesmějte se, tohle je ultraoptimistická varianta, tak ať z toho taky něco mám. Pět let vám tady melduju, že mým politickým snem je být český Benjamin Franklin.

Představte si tu krásu. Český Benjamin Franklin hostí českého Trumpa Rajchla i českého Orbána Babiše, k tomu českého samuraje Okamuru, českého Dona Corleoneho Pabla, i Českého Bratra Jurečku… dál tam sedí Petr Štěpánek, jakožto nestor české pravice v té původní podobě, bude tam Majerová, Klaus, i Zeman… asi i Šlachta, který se do sněmovny skoro dostal, z útrpnosti pozvou Šmardu, pro jistotu i Skálu a Kateřinu Konečnou… A protože můj dům není nijak reprezentativní, jednou o tom nějaký malíř namaluje podobný obraz, jako namaloval Mikoláš Aleš – setkání Jiřího z Poděbrad s Matyášem Korvínem.

Už vidíte první problém této varianty? Představte si anděla, který by takovou schůzku ukočíroval. To by muselo být venku už hodně zle, aby se tito všichni shodli a proti všem zákonům politiky a přírody, se nakonec domluvili… Ale řekněme, že se to podařilo. Máme hentu ultraoptimistickou variantu a já tomu přispěl veškerými zásobami svého Portského. Třeba bych všechny přesvědčil, že tím pravým společným nepřítelem této republiky jsou liberální intervjuci…

Zeman vyhlásil předčasné volby v nejkratším možném termínu, Odborníci se pod dohledem stávajících parlamentních stran chopili vlády, kupodivu jim nikdo neházel klacky pod nohy a nekecala jim do toho Brusel, která má sama svých starostí dost, z Rajchla udělali premiéra, že se na tom odvaří… A ejhle, ono se to ukáže jako celkem úspěšné.

Trochu nám pomůže, že stažení Ruska z Chersonu byl skutečně první krok utajované dohody mezi velkými kluky a to usnadní možnosti jednat s Ruskem a něco skutečně vyjednat. Ukrajina nedělá problémy a pouští plyn přes své území ve velkém. Sice si něco bere pro sebe, ale to se snese. Cena je sice ještě vysoká, ale postupně klesá.

Rajchl okamžitě svolává minoritní akcionáře ČEZu a dává jim na výběr, že buď svoje podíly prodají, nebo druhý den udělá zastropování cen energií na jedné koruně a vyhlásí mimořádný stav, díky kterému mu to projde. Akcie by samozřejmě spadly dolů. Ano, soudruzi akcionáři se sice mohou bránit u soudu, ale než soud skončí, nemusí tady už z ČEZu zbýt kámen na kameni. A tak raději budou souhlasit. Jejich politické loutky v ODS a TOPce jaksi jsou v těžké krizi a pod policejní ochranou, protože lidi sice přestali demonstrovat, ale vztek ještě mají a tak má Černochová a Pekarová Adamová plné ruce práce s neustálým omýváním značky Renaultu ze dveří svých bytů… Tož akcionářům nepomohou, protože mají permanentně v ruce kbelík a ČEZ je opět ve státních rukou.

A pak to samozřejmě najednou jde. Ceny energií spadnou na obvyklou úroveň, Němce se podaří uklidnit tím, že dostanou stále naše přebytky, takže jim to tam nezhasne všechno a dokonce souhlasí s principem megawatta za megawattu – kolik elektřiny my jim, tolik plynu oni nám…

Toto opatření Rajchlovi zvedne popularitu, protože oproti očekáváním udělá fakt něco pro lidi a to se v předčasných volbách projeví. Jen trošku, ale stačí to. Český Trump, český Orbán a český samuraj udělají po volbách koalici.

Vrábel se stane velvyslancem v Srbsku, protože Srbsku jako země hodně dlužíme a nějak mám pocit, že právě on by byl ten pravý, kdo by měl Srbsku naše omluvy tlumočit.

Havel převezme od Pánka Člověka v tísni. Myslím, že by si s ním věděl rady.

Skála se stane velvyslancem v Rusku, protože je asi jediný, který by díky dávným vazbám mohl dát dohromady vztahy, které Lipánek podělal. Zároveň se tím starému komunistovi pomstíme, protože on ze své ideové pozice Putina vlastně moc nemusí.

Samotného Lipánka pošleme jako velvyslance na Ukrajinu a to dřív než řeknete Stěpan Bandera. Bude to mít jako školení o nacismu.

Energetiční odborníci se stanou státními tajemníky na nově zřízeném ministerstvu energetiky, postupně převezmou zásobníky a začnou plánovat další jaderné elektrárny.

Okamura se stane ministrem vnitra, Babiš bude novým prezidentem, Rajchl bude premiérem a kupodivu nebudou hrabat pod sebe, ale řeknou si, že teď dostali životní šanci se proslavit a dostat se do učebnic dějepisu.

Česká republika se stane neutrálním státem a její zahraniční agendou bude výhradně ekonomická diplomacie všech azimutů… a tranzitní zemí, protože přejet přes nás je nejkratší trasa. Budou dálnice i železniční koridory.

Česká armáda bude budována výhradně pro obranu vlastního území podle švýcarského vzoru, vysílat vojáky do jakýchkoliv misí bude ústavou zakázáno. Smyslem obrany bude kousnout případného útočníka tak moc, aby na dobytí naší zemičky nevydělal.

Já si na barák přidělám ceduli, že český sen se začal právě tady a do konce života tam budu dělat průvodce školním výpravám… A až umřu, tak prosím namalovat na tisícovku po Palackém. To mi bude stačit.

Do toho budou všichni jmenovaní dělat po orbánovsku úskočnou diplomacii s EU a NATO. Nebudou vystupovat, ale zaonačí to jako Erdogan – jednou nohou budou venku a postarají se, aby EU víc potřebovala nás, než my ji. Samozřejmě to bude trvat, budou muset dělat různé ústupky, lavírovat, podepisovat, brát zpět, budou muset něco dát, aby jinde mohli něco vzít a nebudou moci říct každému hejhulovi, co je jejich skutečný záměr. Ale národ už to pochopí a nebude z každého politického úkroku dělat národní zradu, nebude vykřikovat, že se konečně odkopali a nebudou požadovat nereálné radikální kroky, které by nám jen uškodily. A najednou překvapením zjistíme, že tu může být český Orbán… jen to chtělo, aby měl českou podporu zdola. Pak nastanou normální časy, kdy se bude ve volbách upravovat, zda to táhnout ala Rajchl, nebo ala Babiš.

A protože naše vztahy na všechny strany budou dlouho poměrně napínavé, bude to mít blahodárný vliv na naší vnitřní soudržnost. Při trošce štěstí by toto období mohlo trvat tak dlouho, aby i libtardi pochopili, že se nám teď žije lépe a radostněji. Nemluvě o tom, že i oni mají trochu majetku, nějaké to auto, mají práci ve které mohou vyniknout, dostanou zdravotní péči a naději na důchod. Sice jim tento dojem bude tu a tam hyzdit nějaký důl v zemi a sem tam bude kouřit komín a pole budou smrdět močůvkou… ale to se ustojí.

Všimněte si, že ultraoptimistická varianta počítá jen se znárodněním energetiky… Protože je to právě energie a její cena, které nám ve skutečnosti dělají henten blahobyt. Inovace a výzkum jsou až na druhém místě. K čemu je Německu vyspělost takřka ve všech oborech, když musejí svoje podniky (například BASF) kvůli grýndýlu odstěhovat do Číny, že? My máme elektrárny, třeba by je odstěhovali k nám. Je to přece jen blíž a na Rajchla či Babiše budou mít vždycky větší páky než na Sitting Pinga.

Co je pro to zapotřebí? Jednota! Kurva Halík, jednota! To je to jediné politické myšlení, které potřebujeme. Jednota nás všech, co o nás říkají, že jsme dezoláti. Neexistuje žádné geniální řešení, které někdo přinese. Je jen spousta drobných krůčků. Je jen spousta chyb, kterými se člověk učí. Není třeba mít na Václaváku hned milion lidí. Stačí, když jich bude přibývat a když bude pódium stále plnější, protože i takový nedouk jako Fiala si bude umět spočítat den, kdy tam už lidí bude prostě moc. Samozřejmě to platí i obráceně – když bude lidí ubývat, Rakušan si bude umět spočítat den, kdy už tam nepřijde nikdo.

A když jsme u toho optimismu… Sedím si takhle u počítače a ťukám tento článek… a najednou telefonát. Láďa Vrábel na drátě. Pozvánka na demonstraci teď 17. listopadu a pokec o tom, abychom se v lednu na demonstraci zase všichni spojili, protože to je prostě výhodné. To víte, že jsem zajásal a hned se mi psalo lépe. A ještě lépe se mi psalo, když jsem se dozvěděl, že Jirka Havel přijde tu demonstraci před Českou televizi podpořit.

A vy všichni, kteří jste z malé roztržky hned dělali zradu planetárních rozměrů – nedělejte z komára velblouda. Přestaňte obviňovat a psát statusy o tom, jak tím či oním končíte, protože se odkopal, atd, atd. Budete za debily. Přichází doba, kdy se prostě všichni musíme domluvit. Všichni musíme kousek ustoupit, všichni se musíme něčeho vzdát a to je přesný opak fejsbůkové militantnosti. Přestaňte dělat vašim lídrům medvědí službu tím, že se pobijete s potenciálními spojenci. Buďto budeme všichni schopni utopie, kterou jsem tady naznačil, nebo se budeme muset spokojit s horšími variantami vývoje… Už jsem to tu psal mockrát – buďto přežijeme víceméně všichni, nebo víceméně nikdo.

PS. Všimněte si, že tato utopie předpokládá, že v politice zůstanou Modroptáci, Babiš i Lidovci. Nepředpokládá, že by byli rozvěšeni na kandelábry. Tak nějak bych optimisticky doufal, že nejhorší pomsta budou pasáže, které o Fialovi zůstanou v učebnicích dějepisu.

86 thoughts on “Ultraoptimistická varianta

 1. odjinud
  včera evropská komisařka vnitra Ylwa Johansson uzavřela dohodu s pakistánskou ministryní zahraničí (Hina Rabbani Khar – foto z jednání níže, zdroj), ve které se Brusel zavázal, že zahájí řízenou imigraci z Pákistánu do Evropy ………..
  https://www.michalapetr.com/

   1. Optimismus, že se něco může vyjasnit, zapomíná na to, že ti, kteří píší takové zprávy a posílají je na veřejnou publikaci, mají už jasno, a to dost už dlouhou dobu na to, aby to šlo bez bolesti změnit. A oni se rozhodně jakékoli bolesti budou úporně bránit.

 2. Nerad to píšu, ale mám silný pocit, že se Vidlákovy kydy nějak nenápadně přehouply na úroveň mainstreemu. Pavel Zítko bojuje o to, aby sehnal dostatek podpisů, je to takový malý, teda spíš velký zázrak a jediná šance, že se někdo dostane mezi aspeňáky a řekne v mainstreemu pravdu. To bylo neustále keců, jak se alternativa musí sjednotit… a když je tu reálná šance a někdo do toho fakt šlape, podpora nulová, Vidlák mlčí, ČT mlčí, Seznam zmíní Zítka jako předního dezinformátora. A Vidlák všude vykládá, jak bude volit Babiše… Alternativa jak sviňa. Tohle je největší šance, jak oslovit další lidi, kteří nemají potuchy, že existuje nějaká alternativa. Ty obyčejný lidi, co dřou v práci a pak sednou k TV. Který jsou už nasraný na tu drahotu, ale pořád si myslí, že to Putin. A je tu šance, že někdo bude mluvit a nebude se s tím vůbec srát. Je to velká škoda, protože Kydy mají evidentně dosah, ale je to taková one man show, která poslední dobou slouží jen sama sobě a cílem je vyplodit co nejvíce textu. Popravdě odsud vždy odcházím s podobnými pocity, jako když vlezu na Seznam. Přijde mi to velká škoda, proto se tady o tom vůbec zmiňuju.

   1. On stojí o podporu všech lidí, není tam za sebe, ale za nás a je na každém, aby se rozhodl jestli ho podpoří či ne. Ani já o něm donedávna vůbec nevěděl, je to překvapení pro všechny a co vím i pro něj :). Je jen na nás, jestli tuhle příležitost chytíme za pačesy nebo ne. Jsem starej skeptik, ale na tohle mám čuch, on šanci rozhodně má, minimálně přinese ten průlom do nedobytného mainstreemu.

  1. Já o něm dodnes neslyšel. Nemyslím to zle, jen bych řekl, že je už příliš pozdě. Možná, že by to chtělo Babišovy majetky, pak by pan Z. mohl něco zvrátit takto na poslední chvíli. Rád bych podobnému člověku dal svůj hlas, ale už jsem zde jednou psal, nechci být jedním z miliónu hlasů do poslanecké sněmovny.

 3. Optimismus je potřeba i když toto je velká utopie. I když ta představa, že Okamura je ministrem vnitra mi příjde naprosto ideální. Tolik hnědejch kalik najednou si ani nedovedu představit. Ten chlap má koule a nezapomíná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *