13 června, 2024

O budoucnosti

Poslouchám dvě zrcadlové debaty.

Českou debatu v rozhlase o tom, jak se rozpadne Rusko na několik států a konečně bude ve světě klid.
Pak pro změnu ruskou debatu v TV, jak se rozpadne Evropská unie.
Na přímý dotaz, kdy že tedy ten rozpad proběhne, oba „specialisté na nepřítele“ opatrně mlží, ale oba ubezpečují, že „to bude brzy“.

Představa, co bude po rozpadu EU, mne nechává klidnou.
Jak praví klasik, „byli jsem před Rakouskem, budeme i po něm“.

Ale když si představuju, co by následovalo po rozpadu Ruska, mám husí kůži – nějakých bratru padesát milionů uprchlíků, několik následnických zemí vedených vojenskými chuntami s atomovými zbraněmi, bez ruských surovin totální kolaps světové ekonomiky …

114 thoughts on “O budoucnosti

 1. https://bavorovy-poznmky.tribe.so/post/rada-bezpecnosti-osn-sa-zapoti-6373ecdd51f9dd6b1f019cf9
  ……Ukrajina navrhuje zvolať RB OSN,lebo vraj ide o zjavný akt agresie proti štátu NATO.Tým vyzýva NATO,aby sa otvorene zapojilo do rusko-ukrajinského konfliktu.Nad miestom dopadu sa v inkriminovanom čase nachádzalo vojenské lietadlo USA.

  …..Pravdepodobne sa jedná o ukrajinskú raketu S-300
  Telegram: Contact @milinfolive
  Telegram: Contact @casusbellilive
  Druhá správa je o tom,že RB OSN zvoláva aj Maďarsko.
  Ukrajina totiž uzavrela pre Maďarsko ropovod Družba a Maďari zostali bez ropy. Chochli sa vyhovárajú,že uzavretie spôsobil pokles napätia spôsobený ruskými raketovými údermi na ukrajinskú el. sieť. Do ČR,však ropa prúdi naďalej.

 2. Podle polských zdrojů mělo v Przewodowě dojít k výbuchu v sušárně obilí, při němž zemřely dvě osoby.
  Až poté přišly USA s tvrzením, že šlo o ruské rakety. Jenže všechna polská média se k tomu vyjadřují velmi zdrženlivě.
  Przewodow je malá vesnička, doslova díra po granátu. Široko daleko není žádná železnice, letiště ani elektrárna.

  Takže nejspíš vrtění psem ze strany anglosasů. Na Ukraruině se jim nedaří, přes všechny dodávky, finanční injekce a propagandu tak, jak by si přáli. „Lidy“ navíc začínají brblat, neboť místo řešení aktuálních problémů slyší od svých vlád jen „Ukrajina“.

  Pokud západní hošani nehodí fofrem zpátečku, můžeme na nějakou budoucnost zapomenout.

 3. Tak a je to tady. Celé roky obviňování z toho, že jde o fakenews, a tady je to černé na bílém:

  „Někdejší velitel americké armády v Evropě Ben Hodges připomíná, že článek 5 Severoatlantické smlouvy není automatický proces. „Vážení přátelé, neexistuje nic takového jako ‚spuštění‘ článku 5. Neexistuje žádný laserový paprsek, který by otevřel dveře jako v hotelu nebo v obchodě, když jimi projdete. Článek 5 je politické rozhodnutí. V tomto případě se konzultace podle čl. 4 jeví jako vhodná, dokud nebudeme mít více faktů,“ napsal.“

  No hlavně že byli všichni, kteří se o tom pokoušeli mluvit, v médiích dehonestováni.

 4. 🇵🇱 K polskému incidentu:
  1. Jsou zde rozmístěny systémy Patriot.
  2. Než z něčeho obviníte zemi, která je schopna Polsko rozmetat na jaderný popel, pokuste se předložit důkazy.
  3. Je mnohem pravděpodobnější, že pokud něco letělo do Polska, byl to ukrajinský S-300 nebo nějaké bezpilotní letadlo „Reis“.
  4. Pravděpodobnost, že se moderní ruská raketa odchýlí od kurzu, je asi taková, jako že potkáte na ulici živého dinosaura.
  5. Podle souhrnu argumentů je velmi pravděpodobné, že se jedná buď o ukrajinský omyl, nebo o polskou provokaci. Nebo britskou!

  1. Ano, také bych se k tomu přiklonil.
   Rus si dává extrémní pozor, aby teď nenasral někoho, kdo by se jako další, mohl do aktuálního dění zapojit.
   Sice to mají Poláci u Rusů už pár let pěkně rozlitý, protože přes polské území na ukravinu lifrují paliva, munici a zbraně.
   Ovšem nedivil bych se tomu, že některé údajně „zbloudilé“ rakety, čirou náhodou, vyhloubily slušné krátery na hlavním polském železničním překladišti, nebo koridoru.
   Jejda, to je nám ale líto. To víte, kde se kácí les, tam holt lítají třísky, fakt je nám to líto, pošleme vám na účet náhradu.
   V tomto případě se ale domnívám, že to bude něco z ukravínské strany.
   Poškodit železnici do Polska, myslím ještě není ani v zájmu Rusů. Jednoduše proto, že v Rusku ještě nemají komplet a pohromadě vzorky západního arzenálu.

  2. Samozřejmě.
   Provokace ze strany NATO z toho čouhá jako sláma z bot. To ale přehnali. Kremelští nejsou idioti, aby napadli stát, který je v NATO.
   Havlérka bouchla šampáňo a těší se na pořádnou válku. Bleskovou, samozřejmě.
   Chce se mi zvracet.
   🤮

   1. Idioti by měli začít urychleně číst Vojnu a mír. Akorát je to na ně bohužel moc tlustý a navíc to napsal „nějakej blbej russák“.

  3. * Při výbuchu sušičky obilí na východě Polska nedaleko hranic s Ukrajinou přišli v úterý o život dva lidé.

   * Podle agentury AP na místo dopadly ruské rakety, uvedl to nejmenovaný představitel amerických tajných služeb.

   * Premiér Morawiecki a prezident Duda svolali krizové zasedání národní bezpečnostní rady.

   * Ruské ministerstvo obrany informace o možném zapojení odmítlo jako provokaci.

   * Rada národní bezpečnosti USA zatím nemůže potvrdit zprávy o dopadu sestřelených ruských raket na území Polska. „Zprávy z Polska jsme zaznamenali a spolupracujeme s polskou vládou, abychom získali více informací. V tuto chvíli nemůžeme zprávy ani žádné podrobnosti potvrdit. Zjistíme, co se stalo a jaké budou další vhodné kroky,“ napsala na Twitteru mluvčí orgánu Adrienne Watsonová.

   Poznámka Kocourova:
   Polsko má určitě v pohotovosti svůj radarový systém PVO. Musí s jistotu vědět, odkud ty rakety přiletěly.
   I kdyby to byly ruské rakety, není jisté, že by je vypálilo Rusko. Ukrajina má ve výzbroji ještě sovětské systémy S-300. Pokud je to provokace ze strany NATO bude se mlžit a zdržovat vyšetřování, aby se incidentu využilo k eskalaci války. Pokud se jedná o zbloudilé rakety, Rusko se omluví. Není mu kyu prospěchu se dostat do konfrontace s celým NATO.

 5. Skoro bych řekl, rozlučte se s demonstracemi. Od vyhlášení výjimečného stavu nás nejspíš mnoho nedělí. A to zřejmě i kdyby se nakonec prokázalo cokoliv.

 6. Zatímco alternativa o tom ještě ani nepípla, tak Blisty a ostatní už mají celé články o útoku na Polsko.
  Kam se to sakra dá ještě akcelerovat?
  Nechci to přivolavat, ale zdá se mi, že si brzy zabojují také Belorusové a Královec.

  1. Jejda, kam se to dá akcelerovat? Až na samý konec civilizace. Pokud racionalitu zlomí šílenství na některé ze stran co mají červené tlačítko, může se stát cokoliv.
   Už tak ale taháme za kratší část provazu…

  2. Tak jedna verze je že to byly S300, které Ukrajina vystřelila jako antirakety a ty se vychýlily z kurzu a dopadly v Polsku. Doufejme, že si politici a hlavně novináři řeknou nejdřív mysli, ověřuj a teprve pak mluv nebo konej.

    1. Asi bude potřeba i hromada mrtvých českých vojáků, aby národ procitl z područí. Když nezabírají ani nesplatitelné složenky za zálohy energií a exekutoři stojící za dveřmi.
     Češi asi opravdu musí rypákom rýť Zemegulu jako červená myš!

     1. Tak Poláci se vyzbrojuji a bůhví, jaké poklady už jim Americani poslali.
      Naše armáda je údajně v katastrofálním stavu, slabá, odzbrojená.
      V případě mobilizace není k dispozici ani dostatečné množství bot nebo polní kuchyně.
      A to nemluvím o lidských zdrojích – dnešním mladíkům zasadí smrtelnou ránu už odpojení Wi-Fi . Tak možná padesatnici ze záloh si něco vybaví z vojenských cvičení. A přitom zobnou leky na tlak a na cholesterol.

  3. Pokud nesledujete mainstream poslední tři roky, tak vám asi uniklo, že cokoli – doslova cokoli – je vhodnější téma pro davy, než to, jak ty elity nemají proveditelné vize budoucnosti a navíc ani nerozumí ekonomice, takže jejich „hospodaření“ není nic jiného, než růst dluhů pro budoucí generace.

   Takže skutečně jakákoli „akcelerace“ je pro toto doslova dar z Nebes… I ta „poslední“ ze všech.

  1. PoTurčenost horší Turka.
   Ale zatahovat ať již omylem nebo útokem pod falešnou vlajkou do konfliktu (zamrzajícího) NATO je fakt šílenství. BTW: kolik atomovek na spolehlivých nosičích má Varšava?
   Když i Družba stojí, čím bude PKN Orlen krmit již tak drahé benzínky? Notabene celou válečnou mašinerii, pokud se do toho vrhnou?
   A co my? PKN Orlen = Benzina. A pokud šílenství opanuje i druhou stranu, pak pro jaderné Topoly je Varšava stejně daleko jako Praha…

  1. A čirou „náhodou“ byl urychleně našimi poslanci odhlasován ruský režim jako teroristický. Prakticky ve stejný čas. Kvůli čemu že jsme posílali vojáky do Afghánistánu? Jo, už vím, bojovat s terorismem.

 7. Telegram Ukrajina:
  Kirill Timošenko, zástupce vedoucího prezidentské kanceláře, řekl , že více než sedm milionů odběratelů je nyní odpojeno od elektřiny.
  „Pokud to přepočítáme na lidí, je to mnohem víc,“ dodal.
  Podle něj je potřeba pár hodin počkat, a pak bude jasné načasování obnovení dodávek energie.

  1. Sedm miliónů odběrných míst, to může být na ukravinském území klidně 30M lidí.
   Tedy téměř celé zbylé osazenstvo země, které ještě ráčilo zůstat a neokupuje zbytek Evropy.
   Mám další zkušenost s vetřelci, ale až bude vhodnější téma.
   Bylo mi v krátkém rozhovoru naznačeno, že oni tu nejsou proto, aby za nás dělali nějakou naši práci, nebo si na sebe vydělali.

 8. Poslední zhasne… a půjde za světlem a teplem, do Polska, Česka…

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-ukrajine-po-ruskem-ostrelovani-hrozi-blackout-40414665

  Neříkal někdo, že Rusku docházejí rakety?, možná jo a docházejí (a možná také ne, ale to už je jedno), ale Ukrajinská zima bez elektřiny, zvláště ve městech, bytovkách a panelácích bude pravé postApo.
  Na vesnici (té pravé, doslova деревня ), se to asi nějak při svíčkách a zásobou dřeva a původním životním stylem půjde přežít, ale jinak?
  Ironií je, že zatímco Ukraina k takové situaci potřebuje ruské rakety, nám stačí naši (EU) politici a jejich rozhodnutí!

  1. Rusové měli 7-8 let na to, aby si raket a zbraní vyrobili dost, nebo si vyrobili/opatřili dostatek polovodičů do nich.
   Ruská federace si nezlikvidovala žádné své polovodičové fabriky, jako to dělala celá Evropa. Naopak, pracovala na jejich rozvoji a modernizaci, takže dnes nemají problém, pro vojenské účely si vyrobit prakticky cokoli. Proč by vyráběli materiál pro spotřebku, když si hotovou mohou koupit v Číně, nebo si tam zadat výrobu přesně podle svých potřeb?

    1. Už zase čtete jen titulky a ne text, že ano..

     Kdyby nebyl vývoj Elbrusu, Intel by dodnes neměl ve svých procesorech Hyperthreading… A nejen on, ale i ARM, PowerPC a Spark procesory by na tom byly stejně.

     Nevíte, o čem píšete.

    2. Do zbraní a vojenské techniky není potřeba nic takového. Jsou tam zapotřebí komponenty jednoduché a robustní, co si nechají líbit i hrubší nacházení, napěťové špičky, kolísání napětí, nízké i vysoké teploty – ne nanometrový hi-tech, vyžadující chlazení tekutým dusíkem.
     A to si Rusové spolehlivě dovedou vyrobit sami. Víte akorát to, co jste si nechali nakukat od méédií.
     K555CHM35 jsem držel v ruce už někdy v roce 1988 – byla to precizní kopie 8080 s tím, že měla o třetinu nižší spotřebu a většina katalogových provozních podmínek odpovídala MIL-CTM standardu.
     Jak jsem už napsal – Rusové nezrušili výrobu polovodičů, jako to udělal zbytek Evropy, ale přestali vyrábět materiál pro spotřebku, který si mohli koupit jinde a mnohem levněji. V těch rozšířených a modernizovaných fabrikách se zaměřili výhradně na to, o čem nechtěli, aby někdo jiný věděl. Výsledky jsou vidět.
     Pokud si někdo myslí, že v ruských zbraňových systémech je čínský materiál a „čipy“, je pitomec.
     V raketách na jedno použití žádných sofistikovaných „čipů“ jednak netřeba, jednak jsou tam naprosto nevhodné.
     Potřebujete např. jednoduchého, robustního, ale o to rychlejšího švába, co dovede střelhbitě a v podmínkách rychle letící rakety, třeba řídit křidélka, ventily, klapky.
     Klapky na očích mají propagandisti, co věří ruským hochštaplerům.

     1. No, je docela fakt, že pro inerciální navádění stačí procesor Z80 (!) celkem zvládající i 100 MHz (už nejen armádní verze, nyní ale dostupné i jako CPLD, PFLGA), a v technologii CMOS i s minimálním odběrem (technologie skoro 40 let stará, mikrometrová). Na “něco” víc” přeci jen chcete alespoň desítky nanometrů a nějaké GHz.

    1. No tak hlavní zprávou dne je evidentně to, že nám poslanci prohlásí Rusko za teroristický režim. Rozhodnutí podporuje i hnutí ANO.

      1. Stále víc lidí tímto způsobem odpudí od „Západu“.

       A ti, kteří zažili socialismus nakonec budou o něm vyprávět těm, kteří ho nezažili jako o „starých zlatých časech“. Tenhle postoj se objevuje stále častěji.

       Když se moc tlačí na pilu, pila se zadře nebo zlomí.

      2. Ale půjčí, a moc rád. Protože žádný oběd není zdarma, žádná půjčka není bez úroku… A když nám půjčí, a vláda nebude poslušná, příslušná agentura nám jen pohrozí zhoršením rattingu, a tedy zdražením dluhu a vláda bude zas panáčkovat věřiteli.
       A kdyby se vláda fakt cukala, tak ten ratting zhorší doopravdy a nedoplatíme se. Tyhle peníze jdou i z kapes dětí, co se ještě ani nenarodily…

   1. Od prvopočátku tvrdím, že tahle (asi nejen tahle) válka je vedena ve víc dimenzích. Když 2015-2016 válcovala EU migrační krize, stará Makrela tvrdila: “Wir schafffen das” – zvládneme to, za jakou cenu a na úkor především obyčejných Němců, už víme. Ukrajinci jsou alespoň z kulturně blízkého okruhu, s ne tak cizím jazykem a náboženstvím. Ale přijmout další milion(y)? To nutně musí mít ekonomický i politický dopad, zvlášť když už teď začíná být původní obyvatelstvo “na huntě”.
    V Kremlu nejsou úplně blbí. V Bruseli rozhodně blbí nebo navedení jsou, potažmo slouhové Brusele ve vládě ČR.

 9. K tomu rozpadu RF :
  Po vítězné VŘSR se spustila velká vlna ruských migrantů, kteří prchali do bezpečí.
  Přitahovala je nejenom Francie , ale rádi vzali zavděk i Kotlinkou, byly jich tady mraky.
  Masarykova republika jim vycházela vstříc, příjemný bonus byl i srozumitelný jazyk.
  Proti Rusům vůbec nic nemám, ale nepatří mezi ethnos, které by se rádo začleňovalo do jiné společnosti.
  Celkem právem se považují za něco kulturně vyspělejšího, než zbytek Slovanů. Ty považují za takové sice milé, ale kapku zaostalé malé brášky.
  Samozřejmě, není Rus jako Rus, v Rusku je složení obyvatelstva pestré.
  Ale když vidím opevněný areál před Jevanami, kde za vysokým plotem vykukují ozbrojení bodyguardové, naskakuje mi husí kůže. ( Vlastně ani ty Karlovy Vary, s všudypřítomnou azbukou mi nedělaly úplně dobře.
  A proto říkám : Bože chraň Putina a dej, ať Rusko vzkvétá.
  Rozvrácené Rusko by byl malér nejenom pro Rusy, ale i pro nás. Stejně jako rozvrácená Sýrie, Libye, Irák, Afghánistán, teď se maká na Íránu. A dlouhodobě na Číně, dá rozum.

  1. „Proti Rusům vůbec nic nemám, ale nepatří mezi ethnos, které by se rádo začleňovalo do jiné společnosti.“

   Máte tam nějaký překlep, správně je „Němcům“. Protože zatímco z těch bývalých migrantů z Ruska tu nemáme žádnou trvale usídlenou návštěvu, která se dožaduje jakýchsi domnělých územních práv, a to mluvíme o cca století, kdežto Němci svůj – dnešními slovy – rasismus, xenofobii a hostilitu vůči integraci praktikovali kolik, sedm století?

   1. Každá imperiální mocnost měla územní výboje. Rusko v tomhle není výjimkou.
    A imperiální choutky jsou dodnes v NĚKTERÝCH Rusech jako v koze. Stejně to mají Britové , Frantíci a dneska hlavně Američané.
    To není nic proti Rusům !
    “ Ano. Stáli jsme fronty na plesnivou mrkev a promodralá kuřata. Ale naše vlast sahala od moře k moři a všichni se nás báli. “
    Pravila prostá ruská žena po rozpadu SSSR. Zaznamenala Světlana Alexijevičová.
    ***
    Jinak netuším, proč má někdo naléhavou potřebu tahat do všeho Němce. Prohráli válku, dostali na zadek a dobře chápou, že válka je fůůj. Dokonce se snažili přes velký odpor Spojených států vybudovat Nordstream 2.

    1. „Jinak netuším, proč má někdo naléhavou potřebu tahat do všeho Němce.“ Viděla jste například Už je tady zas? Tak proto. Je absolutně nic nepřešlo, velkopanské představy o árijských nadlidech jsou v nich jako v koze. Jen teď mají pár desetiletí období, kdy se o tom jako veřejně nesmí moc mluvit. Ale obrázky vojáčků z východní fronty si doma opečovávají a ve slabých chvilkách uroní i kroupu, že to tenkrát projeli.

     1. No tak to dá rozum, že jsou tam i nostalgici, kteří se slzou v oku vzpomínají na třetí říši.
      Ale většina Němců je v pohodě. Sympatičtí mi nejsou, jsou jiní než my, hlavně v tom ohledu, že jdou za svým fýrerem až do posledního dechu. Když mama Merkel zavelí že to zvládnou, tak vítají jako zběsilí. 😀
      Je to vidět už jak chlastají pivo. Velitel stolu zvedne sklenici, zařve cum vól, všichni si stoupnou a lemtaj na povel. 😀Sólo by jim to ani nechutnalo. 😀🍻🍺

  1. Vsak po první svetove frantici chteli Nemecko rozdelit na 4 kousky. Zvlast Bavorsko, zvlast Prusko a ten zbytek jeste napul. Ale anglani to neodsouhlasili, bo chteli, aby frantici meli silnou konkurenci a moc se na kontinente neroztahovali.

 10. K rozpadu Ruské federace nejsou vytvořeny žádné podmínky, Západ jenom spoléhá na barevnou revoluci idiotů, kterých je ve městech RF žalostně málo, nebo na zradu věrchušky, která se odhalila v současnosti v ukrajinské krizi a ja tak pod kontrolou …
  Ruská fererace má přes 200 subjektů, které si volí gubernátory a vedoucí pohláváry, ty jsou členy rady federace a na jejich spravovaném územní je dirigují pověřenci prezidenta … Armáda a Ruská garda pod přímým velením prezidenta je jednotná, právní řád a principy správy subjektů fererace jsou jednotné, těžko se může nějaký subjekt odtrhávat a iniciovat rozpad federace …
  V Evropské unii není nic jednotné, ta drží pohromadě právními nařízeními centra na listech papíru, eurohujerstvím degenerátů a vazalstvím příjemců dotací, která unie štědře rozděluje ze společného svým poskokům, společná je jenom euro měna, která umožňuje vzájemné obchodování, které je současně ožebračování slabších silnějšími … Na rozpadu EU ti co jsou nespokojeni většinou vydělají …

  1. Mně se zdá, že si to malujete dost narůžovo… jen se zeptám, sledujete ruské zdroje a umíte rusky dost na to, abyste rozuměl vzrušeným debatám? Protože z toho, co říkávají samotní Rusové, to takhle růžově rozhodně nevypadá a tím nemyslím takové to obvyklé nadávání na poměry.
   Poměrně často se mi stává, že se bavím s člověkem a ptám se odkud je a on řekne, že z Baškirska, Jakutska nebo Tatarstánu.. tak jen pro jistotu řeku.. Rusko, že? A oni nekompromisně, že ne, že Rusko je jen okupovalo. Nemluvě o Tuvě nebo Kavkazu…

   1. Gogo, myslíte, že těch pár milionů lidí něco zmůže? Ty jmenované jsou osídlením malé. Nebo to je obecný trend? A proč mluvíte v minulém čase: „okupovalo“?

   2. Gogo, popsal jsem systém Ruské federace, jejínárodnosti samozřejmě mají svojí kulturu, ke které patří i národní sebevědomí, ale i vědomí že samotní takoví národové bez Rassiji, by byli jenom pitomci, kteří se koncem min stol. osamostatnili ze SSSR a jezdí za prací do minulého SSSR, nebo se nechají vyžírat zrádci a jejich kámoši z „demokratického světa“ …

   3. Růžově to nevypadá nikde. Zatím se ale zdá, že ruská společnost není tak fatálně rozdělená, jako ta na Západě.
    Nějakým způsobem Rusko zvládá i velké množství milovníků Alláha, v tomhle by se od nich mohli v Západní Evropě učit.
    Jestli někdo ovládá multikulti v praxi, tak jsou to Rusové. Stejná pravidla pro všechny a šmytec.
    Žádná pozitivní diskriminace a podobné koukotiny.

    1. Me fascinuje ta umanutost ohledne toho slunickarskeho konceptu rozdelenosti.
     Jakoze Rusko neni rozdelene, tak nehrozi nestabilita, jo?

    2. Čemupak musulman rozumí nejlépe? Síle a strachu. Tomu, co sám tak rád aplikuje na nevěřící, židy a jiné obyvatele “domu války”. Dům míru je jen pro muslimy.
     No, a nebudeme si nalhávat, že v RF je to úplná demokratická (v původním slova smyslu) idylka a Kadyrov za svoje panování neplatí Kremlu minimálně loaljalitou a bojovníky. Ty jeho bojovníci jdoucí bojovat na Ukrajinu, jdou bojovat za islám a jejich verzi nebe s 72 panami, ač bojují v žoldu Kremlu.

  1. Mě by zajímalo hlavně to, jestli tomu sami věří. Ta míra kretenismu je zvenčí taková, že na jednu stranu se to nezdá být možné, ale na straně druhé by něco takového nemohl říkat člověk se zbytkem rozumu.

   1. Vždycky jsem za mlada poznal na první pohled svazáka podle gezichtu. Teď se mi to zase hodí. Kouknu na fotku a už nemusím dál číst.

    1. Tyhle uvědomělé ksichty to vyzařují. Já ještě často poznám pánbíčkáře, speciálně ty se školením, když promluví, oni je tam asi učí pracovat s melodií hlasu. Nepoklesávají na konci vět poměrně často.

     1. Zapomněl jste na jehovisty. Bývalý kolega se k nim chvíli po plyšáku dal, to bylo něco. Oči mu svítily jako halogény, když se mezi nás zkusmo distribuoval Strážní věž.

  2. Jenže svazáci se alespoň pokoušeli něco budovat. Tihle chtějí pouze zničit to, co nějak funguje. A nedělají to ve jménu zájmu všech lidí, ale v zájmu vlastníků nadnárodních korporátů a všiváků typu Soros.

   1. no právě.
    Za komoušů bylo možné postavit přehradu za 6 let a třeba i díky brigádám svazáků.
    V rámci ekologie, ikdyž nevěděli, co to je, jezdili sázet stromky.
    Dnes, s vyspělejší technikou a za podstatně více peněz stavíme 1,8 km nové dálnice ročně.
    Ekologičtí aktivisté jdou zničit obraz polívkou nebo kanagomem, ale sázet stromky nebo sbírat někde odpadky nebo dobrovolničit v záchranných stanicích je nenajdete.

    1. Sázení stromků nebo sbírání odpadků je fyzická práce, a navíc z ní nic nekápne. Na to ti správní aktivisté přišli dávno a dávno, fyzickou práci přenechali idealistickým ovcím a dali se na politiku – námaha žádná, prebendy značné. Viz Kateřina Biomasa.

 11. Já bych ten rozpad EU až tak růžově neviděl.
  Zůstanou tu dva „hegemoni“, Francie a Německo a každý z nich si bude pro sebe snažit uzurpovat co nejvíce moci, vlivu, surovin, životního prostoru.
  Už to tady jednou bylo. Lebensraum, nebo tak nějak se to jmenovalo…
  A takové Polsko a Itálie si budou zřejmě také kus koláče uhryznout pro sebe

  1. Bez průmyslu, surovin a energií může pouze snít o nějakém vlivu. BASF odchází, několik let už přesunuje výrobu a vývoj mimo Německo, a takto jede víc podniků.
   Teď drahé energie dostanou zbytek co váhali. Bez průmyslu mají jenom lidskou sílu a ta bude tříštěna demografickým složením, které může zamíchat kartami.

   Nevidím to tak černobíle jako vy, tam je možností co může nastat…

   1. Jinak je fakt komické, když původem Ind zastupující pohrobky britského koloniálního impéria, které pustošilo válkami a hladomory vlast jeho předků pár desetiletí zpátky, mluví na něčí adresu o „barbarské válce“. To je už není ani vtipné.

     1. Není Vám divný, že Anglii a Londýn poslední dobou ovládají skoro výhradně čmoudi?
      Ten starosta Londýna, to je co za ptáka? A tenhle Sunak, co je co proboha?
      To si Angláni už nejsou schopni vybrat mezi bílými Angličany, Skoty, Iry ???

 12. Před rozpadem EU je dominantní zemí Evropy Německo. Bude po rozpadu EU dominantní zemí Evropy Rusko? Díky jeho významu jakožto nezastupitelbého dodavatele levných energií a surovin asi ano.

   1. Nejlépe to ví samotní Rusové a přeji si, aby tomu tlaku dokázali razantně čelit – razantněji, než doposud. Ale v tak rozmanité a velké zemi je to nesmírně těžké. Mrzí mě, že ČR se v současné době podílí na válečných akcích proti svým jazykově a mentálně spřízněným lidem, Slovanům. Je to neodpustitelná zrada a jsem zvědav, jak budeme umývat krev, kterou máme na rukou. Každá demonstrace by měla být v první řadě protiválečná – už jen tím je protivládní.

    1. RFE jede na plné koule.
     Nebýt RFE a Hlasu Ameriky, tak by lidi na Václaváku vúbec netušili, že mají řvát Havel na Hrad.
     Toť realita.
     Klidně podporují i zločince a teroristy, hlavně když jsou proti stávajícímu režimu.
     Smutný příklad je třeba podpora íránských takfírí. Sice teroristi, ale užiteční. Jdou po krku vládě.

 13. Naco tento vykrik do tmy ? Co jsme se dovedeli, jakou myslenku se zrnkem neceho noveho, ducha povznasejiciho ? Pan domaci by se mel zacit chovat jako prvni dramaturg Narodniho divadla. Ten byl na dramatiky narocny, aby se udrzela vysoka uroven sceny, cimz si v dobove spolecnosti nadelal radu nepratel. Dopisy takovym koncival : Dekuji, uz mi nepiste, pokud mozno nepiste vubec. Vas Ladislav Stroupeznicky. 🙂

  1. Nestačilo by, kdybyste článek pouze přeskočil?
   Na rozdíl od jiných, paní Divišová aspoň nepíše bláboly příčící se realitě.
   Možná i pro někoho bude novinka, jak se vzájemně vnímají mediální strany. Ne všichni sledují všechny strany – a přitom je to velmi poučné.

   A důsledky takového rozpadu? Radši si ani nepředstavovat, což?

  2. Sdílím názor autorky, že rozpadem EU se nic hrozného nestane, naopak si myslím, že mnohé problémy se tím vyřeší. Sdílím rovněž její obavu z toho, co by se mohlo stát po rozpadu Ruska.

   Takže nechápu Vaši potřebu psát tento Váš výkřik do tmy, Bandito. Není v něm žádná myšlenka se zrnkem něčeho nového, ducha povznášejícího, jen Vaše zloba a peskování jak autorky, tak pana domácího.

 14. Kdysi jsem tady psal, že ten střet připomíná boj dvou invalidů, že vyhraje ten, komu upadnou končetiny později. Vzbudilo to velkou nevoli, ale skutečně to tak nejen vypadá, ale je to i očividně mainstreamem v obou táborech.
  Tak jestli se do vás za to pustí, buďte v klidu…

  1. Kdybych ten Vas primer s dvema invalidy rozvinula, pak:
   1) ten rusky „invalida“ je invalida valecny, je sice bez ruky, ale jinak silny zdravy chlap, co uz se bez ruky naucil zit a umi vzit za praci a i s tou jednou rukou udelat vse potrebne
   2) zatimco u toho evropskeho „invalidy“ je invalidita zpusobena celkovym katastrofalnim zdravotnim stavem a manik si vsechno jeste zhorsuje uzivanim drog a cele okoli odpuzuje svym nesnesitelnym poucovanim a povysenym chovanim

   1. Ten Ruský má plný krmelec, ale je zubožený – zuby vyražené, těžká schizofrenie, plný parazitů … to není zrovna atlet. Přitom kdyby setřepal štěnice a hlava mu fungovala ve prospěch těla, byl by rekordman.

      1. Aha.

       Všichni víme, jak fungovalo Rusko za Jelcina a teď je schopno válčit s Ukrajinou podporovanou celým Západem a pořád ještě na něj nemají.

       1. RE : B – 13
        Veškeré provinění VVP spočívá v tom, že se mu podařilo vytáhnout Rusko z toho zmaru, ve kterém se ocitlo za Jelcina. Západní poradci ostrouhali.
        Chudé Rusko by nikomu nevadilo. Možná by se tam poslala i nějaká ta humanitární pomoc.
        Prosperující Rusko strašně vadí.

   2. Nevím jak moc je ten ruský invalidy zdravý, úplné zdraví to asi nebude (asi nejvíc je pálí nedostatek pokročilé elektroniky -čipů), ale je na invalidní vozík léta zvyklý. Kdežto EU si na hendikep, tvrdě invalidizující hendikep, musí zvyknout. Asi jako když se po večírku probudíte bez nohou na JIP.

    1. Evropané jsou už tak rozmazlení a zblblí, že je dneska snad ani nikdo nemůže brát vážně.
     Hezky to vyjádřil V. Páral už v roce 68.
     “ Evropa už dávno není sličná dívka jedoucí na býku. Spíš baba od krav. “

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *