17 července, 2024

Objektivní skutečnosti nejsou na naší straně

Krátký válečný úvodník:

Sice jsem napsal článek o demonstracích, ale asi se dnes bude hlavně přetřásat henten raketový výbuch v Polsku. Ukrajinci samozřejmě obviňují Rusko, ale první fotky spíše ukazují na raketu protivzdušné obrany, která se „zatoulala“ nad Polsko.

Zelenského kancelář už vyzývá NATO do války… není divu. Rusko včera spustilo nejmasivnější útok na ukrajinskou infrastrukturu od začátku války. Použili rakety Kalibr, které už od dubna nemají a Ukrajina je vypnutá ještě mnohem víc, než předtím.

Já si myslel, že ruské útoky na infrastrukturu přestaly v reakci na nějakou dohodu, ale ono to vypadá, že Rusové nechali Ukrajince přisunout nové transformátory a teď jim je zase rozbili…

A teď už dnešní text:

Dneska to bude pesimistické. Proč? Inu, protože se Fiala udrží u moci. Tím pádem nebude mít žádný důvod jakkoliv korigovat svoje destruktivní vedení této země. Vláda bude mít jedinou starost – jak zamaskovat problémy co nejdéle. Jak je co nejdéle přesouvat na ty, co se nemohou bránit. Tohle je moje pesimistická varianta. Když se vláda se udrží u koryt.

Maskovací činnost jim jde poměrně dobře. Změnili metodiku počítání inflace a šup, zase to hodilo nějaké peníze na ušetřených protiinflačních dluhopisech. Přečtěte si u Vlka, stojí to za to. Dále pak různě lítají po Evropě, fotí se s různými Leyenovými a tvrdí, že není důvod k obavám, protože plynové zásobníky jsou plné, máme hentu kapacitu na plynovém terminálu v Holadnsku, prostě všechno je super, fronty na banány ještě nejsou, zatím jen na zubaře…

A to je první objektivní skutečnost. Tato vláda ví, komu slouží a čeští občané to nejsou. Ale druhou objektivní skutečností je, že ještě to hóóódně moc lidem nedošlo a nebo jim to vlastně nevadí a těší se na tu sdílenou bezemisní budoucnost. A třetí objektivní skutečností je, že jsme o dvě demonstrace pozadu s nějakým konkrétním návrhem řešení.

Na první demonstraci dostala vláda ultimátum. Do 25. září podat demisi, jinak se osmadvacátého sejdeme a přijde nátlak. Vláda demisi nepodala a zjistila, že se nestalo nic. Zeman dostal petici za odvolání vlády, přičemž přání demonstrantů nevyhověl… Václavák byl plný, ale odvahu k zablokování dopravy v Praze to nikomu nedodalo. Nikdo nepřivezl před Strakovku fůru hnoje. Poslanecké kanceláře nezažívají žádný nával rozhořčeného lidu. Nikdo nenamaloval Černochové na domovní dveře znak Renaultu.

Největší nátlak zažil náš premiér (tuším) v Otrokovicích před supermarketem, kde se dozvěděl, že je zmrd. To bylo všechno. Zbytek sil se rozpustil v neshodách.

Pesimistická varianta je, že to takhle bude pokračovat… Jsme dvě demonstrace pozadu, obě byly menší, než ta první. A nemyslete si, vláda má samozřejmě naprosto přesné informace o počtu účastníků. To policejní auto s hentou kamerou na rozpoznávání obličejů tam bylo. Většinu z nás mají i ztotožněné. Povedzte mi Kefalín… když si Blyštivý Péťa vynese počet účastníků demonstrací do grafu, co uvidí? Že je to nižší! Kurva Halík, je to nižší. To znamená, že to směřuje k nule a ne k milionu. Zároveň tam také vědí, že se v tom plácáme jako Chvilkaři – požadavky by byly, ale žádný nátlak. Zatím jsme se jen přitlačili navzájem.

Máte ještě kapacitu na zítřejší demonstraci přijet? Tak prosím přijeďte. Je to vlastně první nátlaková akce. Naši pravdomluvní novináři by měli vidět, jak vypadá dav pod jejich okny. Měli by se podívat, u kolika lidí se jejich objektivní zpravodajství minulo účinkem. Já se tam ale tentokrát bohužel nedostanu, protože se také někdy musím živit prací a dohnat resty, které jsem za sebou zanechal v září a říjnu. A ani na tu další demonstraci 26.11. se nedostanu. Stejný problém. Zabijačková sezóna mě zatím živí mnohem víc než psaní blogu a zima má konečné množství víkendů. Také jsem vám slíbil knížku a pokud ji chci dostat do tisku co nejdřív po Novém roce, musím pro to něco udělat.

Jsem v kontaktu s organizátory, Láďovi pošlu alespoň nějakou zdravici pro vás, co jste neochabli a budete tam. To samé udělám i o týden později u Jirky Havla.

Zpátky k pesimismu. Jestliže nám Péťa zůstane v křesle, tak je dost možné, že Babiš ani nebude mít co v této republice přebírat. Kde nic není, ani čert nebere. Ano, můžete dělat sociální dávky a zároveň nadhodnotu likvidovat inflací… a říkat, že digitální měna a nepodmíněný příjem nemají alternativu. Ale to předpokládá, že bude fungovat alespoň něco. Že tu zůstanou alespoň ty nadnárodní korporace a energetický vlastník českého státu ČEZ. Předpokládá to, že korporace získají všechno a trochu se podělí., protože je levnější lidem platit, aby nedělali bordel, než je vraždit. Oni pak mají tendenci se bránit…

Jenže, jestli to takhle půjde dál, tak si vlastně dovedu představit, že se jednoho dne probudíme, a bankomaty nebudou dávat vůbec nic, nepůjde elektřina, nikdo nebude vědět, co se děje, nikdo se nikam nedovolá a pak… pak se nebudeme bavit ani o digitální měně, protože při hyperinflaci je to vlastně jedno.

K této variantě stačí jediné – že všechno zůstane, tak jak to je. Válka na Ukrajině může pokračovat ještě dlouho… na obou stranách je ještě dost zbraní i jatečného masa, česká energetika bude nadále živit německý průmysl, naše peníze dál potečou na kanóny pro Zelenského, ceny energií budou likvidační, exekutory nikdo nezastaví, bude se propouštět ve velkém… a než se národ vyburcuje, bude už pozdě. Co si vezmete na těch, co nestihnou před hněvem lidu utéct? Nic.

Ano přátelé, existují dokonce ještě horší věci, než digitální měna a nepodmíněný příjem. Třeba totální rozvrat. Doba, kdy neplatí žádné zákony ani pravidla. Masová nezaměstnanost a bída… doba, kdy člověk z hladu sám sebe prodá do otroctví.

Stačí to nechat, jak to je. Stačí, aby proti Fialovi nepřišel žádný dostatečný tlak. Stačí, aby se čekalo až na volby za dva a půl roku. Stačí, aby mu nikdo nepodkopl židli. Stačí, aby si v klidu bačoval a smál se nám do očí. Stačí, aby se nezvedla mlčící většina. Těch sto tisíc aktivních stačit nebude. Buď nás bude na demonstracích přibývat a nebo prostě bude Fiala vládnout bis zum bitterem Ende.

Co se dá udělat, abychom měli alespoň šanci se tomuto scénáři vyhnout:

Jednak se musí ukázat, že jsme jen nestrašili. Musí se ukázat, jak je to doopravdy s tím plynem a zásobníky. Musí se ukázat, jak doopravdy vypadají ty zastropované ceny. Musí se ukázat, jak je to s nezaměstnaností. Už se to blíží, ale v tomto měl děkan Ševčík pravdu – lidem se rozsvítí, až budou mít doma tmu.

Takže nespěchat.

Kdo můžete, jeďte na tyto dvě demonstrace. Když už je to svolané a stálo to kupu vašich peněz… Ale pak si dejme voraz. Na první demonstraci jsme se svolávali dva měsíce, tož si dejme i dva měsíce na svolání nové. A zastřešme to. V posledních dnech přibývá projektů na záchranu republiky jak hub po dešti. Nejen Vrábel a Havel mají projekt. Další projekt dělá třeba iTrikolóra. Jen ať je dělají, ať jednají, ať vymýšlejí řešení.

Ale pojďme se za dva měsíce sejít na jedné velké demonstraci, kam přijdou všichni. Už víme, že se zkoušejí různé cesty a někdy to nejde dohromady, ale co už. Pojďme se všichni sejít někdy koncem ledna nebo začátkem února na jednom velkém pódiu, kam se vejdou všichni a každá skupina ať tam má svoje dva, tři zástupce. Přiveďme tam české podnikatele, oslovme Druláka, přitáhěme ty dvě Amazonky ze senátu… Mluvme o této demonstraci dlouho dopředu. Musí být tak velká, aby dodala odvahu k nátlakovým akcím. Musí být taková, aby se Fiala vyděsil jako tenkrát na začátku září.

A ten mezičas věnujme práci s mlčící většinou. Jestliže umíme přijet do Prahy, tak také umíme zajít za sousedy nebo vylepit nějaký leták. Když se sejdou peníze na zaplacení pódia, jistě by se za to dala zaplatit i nějaká reklama v libtardím tisku – peníze jim nesmrdí. V září jsme se dokázali svolat. Pojďme intervjukům ukázat, že jsme se naučili oslovovat i ty, kteří na fejsbůk nechodí. V tomto ohledu je zima na naší straně.

Držme si na to nějaké korunky. Abychom mohli sáhnout do kešeně, až se to bude blížit.

U nás je to většinou tak, že každý náčelník má velkolepou vizi, ale většinou není nikdo, kdo by kvůli ní telefonoval lidem, lepil plakáty, sháněl peníze, chodil na přednášky, objížděl republiku a sháněl přívržence. O vize bych se nebál, pojďme dělat ty malé kroky, bez kterých to nepůjde a do kterých se nikomu nechce, protože se to podobá práci uklízečky. Děláte děláte, nikde to není vidět, nikdo vás nepochválí a ještě vás seřvou, proč je tu takový binec.

Moje pesimistická varianta je jednoduchá – Fiala zůstane u moci. A tak to bude, pokud nezvedneme ze židlí ty, kteří o nás nevědí, protože nečtou na fejsbůku. Tak to bude, pokud demonstrace nebudou růst, pokud vláda neuvidí rostoucí jednotu a organizovanost. Tak to bude, pokud jim neukážeme odhodlání.

390 thoughts on “Objektivní skutečnosti nejsou na naší straně

 1. No vida, jeden z největších moralizačních gigantů dnešních dnů, čétéovský Mareček Wollner je pěkný úchyl a hovado. A tohle se nám tu pokouší určovat, co jsou ty správné hodnoty: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sikana-sexualni-obtezovani-Tech-zenskych-bylo-Vypoved-o-Wollnerovi-ktera-nadzvedne-ze-zidle-720641 Ale co chtít od ČT vedené bývalým kariérním komoušem, v níž nám pionýrská vlaštovka pravidelně moderuje výstupy v době konání „demokratických“ voleb.

 2. Nějak se mi pletou světové strany. Jestliže tato raketa byla vypuštěna proti ruské raketě, která letí z východu, tak by S-300 musela letět na východ a nikoliv na západ. Proč tedy dopadla do Polska?

 3. Martin V ve svém shrnutí napsal:
  „„Rusko tlačí konspirační teorii, že to byla údajně ukrajinská protiletadlová raketa, co dopadla na polské území. To není pravda. Nikdo by ruské propagandě neměl věřit, ani jejich tvrzení šířit,“ napsal na Twitteru ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.
  Polské ministerstvo zahraničních věcí potvrzuje, že raketa ruské výroby dopadla na polské území.
  (Dva v jednom): Polský prezident Duda uvedl, že ho Volodymyr Zelenskyj ujistil, že nešlo o ukrajinskou raketu.“

  Uvědomujeme si, jak MOC se celá ta sebranka ODKOPALA? Když byli po 12 hodinách po svých sebevědomých plcích „že Rusko“ donuceni prohlásit, že mírová holubička byla ukrajinská? když ten pravůl Kuleba do to připepřil ještě letem 17 nad Doněckem?

  Teď už i těm zabedněnějším musí být jasné. Mainstrém namísto, aby informoval, jede ukrajinskou válečnou propagandu, nám servíruje BŘEČKY – pravdy do 10% nebo v lepším případě PATOKY – pravdy do 30%?

  1. Lze jen odhadovat, kolikrát proběhl podobný scénář v minulosti, kdy ale nic neprasklo. Západní tajné služby nebo něčí spřátelené bojůvky něco spáchaly, co se pak hodilo na Rusko, přičemž místnímu obyvatelstvu propláchnutému protiruskou propagandou pak vždy stačilo jen říct na jakýkoli pokus Ruska o obhajobu, že jsou to jen lži opilých ruských mužiků. Nemá cenu tady začít vypočítávat všechny podezřelé případy, táhnoucí se minimálně ke Goebbelsovi, protože by to vyvolalo jen fekální lavinu příspěvku hájících západní „narativy“.

  1. Má pravdu Topol. Teroristy nelze tolerovat. I Zacharovová je téhož názoru.

   Nechcete se omluvit? – Zacharovová odpověděla polským úřadům.
   Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová komentovala prohlášení polského prezidenta Andrzeje Dudy, který označil sestřelení ukrajinské rakety na území své země za „nehodu“.

   Pochválila také velkou horlivost českých poslanců, kteří hlasovali pro uznání Ruska jako „teroristického režimu“.

   „Polský prezident označil pád rakety za „nehodu“.
   Ještě včera jsme poslouchali hysterii polských úředníků a politiků.
   Polské agentury, které si dovolily protiruské urážky a o půlnoci si předvolaly velvyslance Andrejeva, se nechtějí omluvit?

   Český parlament uznal Rusko za „teroristický režim“ a odsoudil „rozsáhlé útoky na klíčovou energetickou infrastrukturu Ukrajiny“.
   Mám dotaz. Před měsícem byla narušena klíčová energetická infrastruktura v EU, jejíž součástí je i Česká republika.
   Koho Praha označí za teroristickou zemi? Neváhejte,“ napsala Zacharovová na Telegramu.

   P.S.
   My víme jak na sebe upozornit. Nemůžu se ubránit podezření, že náš parlament má křišťálovou kouli.

  1. Nevím, jak velký je p. Beran expert, ale jeho tvrzení, že „jadernou energii vyrábíme třeba za zhruba 25 haléřů za kilowattovou hodinu“ je naprostý nesmysl.

   1. Ano je to podobná lež jako když řekneme že solární nebo větrná elektrárna vyrábí zadarmo protože její „palivo“ je zadarmo.
    Musí se počítat i investiční náklady, provozní udržovací náklady, náklady na ukončení provozu a vygenerování kapitálu na stavbu nové elektrárny.
    Odborně se tomu říká Levelized cost of electricity.
    Ale pravdu má pan Beran v tom že i zastropovaná cena 3 Kč za kWh elektřiny by přinesla energetickým monopolům velký dostatečný zisk (na nové investice) a že těch 6 Kč je naprostá lichva.

   2. Se sebejistým výrokem, že p. Beranem uvedená výrobní cena „za zhruba 25 haléřů za kilowattovou hodinu“ je naprostý nesmysl, bych byla opatrná.

    Mohl byste to tvrdit, až byste si prostudoval výrobní kalkulace a zjistil, jakou cenu má p. Beran na mysli.
    Pokud je to součet jen přímých nákladů na výrobu dané jednotky, to je takových, které by nevznikly, pokud by se výroba této jednotky neuskutečnila, pak to klidně může být tak nízká cena.

    Pokud ale k ceně přímých nákladů postupně rozpouštíte i režijní a další fixní náklady (např. odpisy investic), pak bude jednotková cena jistě stoupat.

 4. Já nevím jestli neděláme chybu, že je považujeme za trouby, kteří nevěděli jak to dopadne. Tak blbí nemohou být a navíc když mají poradní orgán NERV složený ze „špičkových“ ekonomů. Nemluvě o tom, že byli veřejně upozorňování ve sněmovně i ve sdělovadlech, že když nebudou danit letošní zisk, tak už nebudou danit žádný nebo minimální.
  Věděli to a jen potřebovali získat čas. Kdo si asi tak vzpomene příští rok, vlastně až přespříští na jaře 2024, že výnos daně z nadměrného zisku za rok 2023 bude nula, nula, nic, když pravděpodobně do té doby dojde k tak přelomovým událostem, že už to stejně nikoho nebude zajímat.

  1. Patří do vlákna pod Sakura (14:41) výběr daně z nadměrného zisku.
   Systém mě nejdřív přibrzdil a pak si to hodil kam mu bylo libo.

 5. Německo se, zase, vrací ke staré dobré kraniometrii? Snad ještě žijí odborníci, kteří můžou předat zkušenosti mladým

  „Německá komise pro válečné hroby (Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge) chce v budoucnu při péči o sovětské válečné hroby v Hamburku více rozlišovat mezi ruskými a ukrajinskými mrtvými. „Začínáme je diferencovat,“ řekl jednatel regionálního sdružení Christian Lübcke. To je však obtížné, protože v německých dokumentech i v dokumentech západních spojenců se obvykle uvádí pouze národnost „ruská“ nebo „sovětská“. Mohli by to být také Kazaši, Baltové nebo Bělorusové. Údaj jako místo narození Kyjev by mohl naznačovat ukrajinský původ.“

  Sowjetische Kriegsgräber: Volksbund will differenzieren
  https://www.zeit.de/news/2022-11/13/sowjetische-kriegsgraeber-volksbund-will-differenzieren

 6. Ještě k té raketě v Polsku. Všimněte si, jak rychle začal utichat i klid ohledně článku 5. Ono by se taky mohlo ukázat, že článek 5 washingtonské smlouvy vlastně nikoho k ničemu nezavazuje. A tato demonstrace v případě Ukrajiny nestojí za to. Zelenský se to sice pokusil využít k zatažení států NATO do přímého konfliktu, ale je otázkou, zda si spíše neudělal nepřátele mezi váhajícími státy. Přesvědčené přesvědčovat nemusel. Ti mu na to v čele s Černochovou skočili bez problémů.

 7. „Rusko včera spustilo nejmasivnější útok na ukrajinskou infrastrukturu od začátku války. Použili rakety Kalibr, které už od dubna nemají a Ukrajina je vypnutá ještě mnohem víc, než předtím“
  S pomocí Ruska se ukrajinská energetika stane bezemisní jako první na světě.

 8. Počkáme si na odborníka pana Targuse.
  Jako neodborník,čekal bych dopad těch raket na Ukrajinské území,pokud byly vystřelení proti raketám Rusů,které letěly od východu.Pokud ty Ukrajinské rakety honili ocas Ruských raket,zase nevím odkud byl vystřelené,aby dohnali Ruské rakety,třeba na Lvov,pak možné,že přelítly bez zásahu a ztrátě paliva na Polské území.

  1. Berte to taky tak, že v době Syrské krize tihle lidí organizovali ty slavné Asadovy chemické útoky. A často to byly třeba jen fotky tlakové lahve s chlorem, hozené na postel v suterénu. Mělo to být jakože rusko-syrské barbarské bombardování chemickými zbraněmi.
   A přesto tehdejší mainstream udržel ten příběh ve verzi podle přání zadavatelů.
   Vůči tomu jsou S-300 coby protitraktorové ruské útoky docela vysoká úroveň. A očividně to pro naši vládu představuje intelektuálně zvládnutelnou věc, která v nich nevzbudí pochybnost aspoň v té míře, aby nepsali totální hovadiny na Twitter.

   Konec konců, jaká větší absurdita může být, než 100 pohlaví, ne? Přesto se jim podařilo tohle dostat do společnosti jako realitu a na půlku vysokých škol jako fakt.

   1. Ano, máme tady v Evropě takový vlastní vymazlený Bermudský trojúhleník: Bílé přilby – MI6 – Belingcat. Jedni řeší zahraničí, druzí vnitroevropské záležitosti, no a třetí tomu dělají náležitou publicitu.

  2. Jestli to byla provokace tak pravděpodobně předem neprojednaná. A evidentně se to USA nezamlouvá, podle toho jak rychle do toho hodil Vídeň vidle.
   Možná dostane zelí trošku za uši…..

   1. Já myslím, že to byla nehoda spojená s aktivistickou debilitou, tradiční pro vlády Litvy, ČR a Polska. Ten případ, kdy otrok spustí akci tak blbou, že i jeho pán se má potřebu distancovat a trochu nedůtklivě s ohradit, protože taková míra pitomosti už háže stín i na něj.
    Ovšem ty Černochové, Lipánci, Drábové a jim podobní si tu etudu ještě dohrají podle svých interních pravidel ve svém kontextu.
    Můžeme čekat ještě neuvěřitelné a veskrze nefyzikální zápletky a oficiální verze podšprajcované 3 roky od Urválka Stříže.

    1. V těchto situacích tak nějak vyjde intelekt politických špiček ze stínu a člověk v tom jasném světle s hrůzou zjistí, že mu vládnou úplní idioti!

    2. Takhle zápletka by šla:

     D: Náš táta říkal, že není možný, aby byl parašutista, partyzán, politickej vězeň, a ještě k tomu velitel obrněnýho vlaku.
     E: Učitel nelže! To by nemoh bejt učitel!
     T: Nejdřív ho shodili na nepřátelský území, padákem, v noci, šel do lesa, a byl v partyzánským tom, no oddíle. Pak upad do zajetí a byl v koncentráku, uprch jim.

     (Obecná škola)

 9. Kronika nevyhlásenej ukrajinskej agresie voči NATO.

  2. marca – ukrajinský systém protivzdušnej obrany S-300 zničil rumunskú stíhačku MiG-21. Pilot zahynul.
  2. marca – ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila rumunský vojenský dopravný vrtuľník Mi-8, ktorý vzlietol, aby hľadal stíhačku MiG-21 zostrelenú Ukrajinou. Posádka zahynula.
  3. marca – estónsku loď na prepravu hromadných nákladov Helt vyhodila do vzduchu ukrajinská námorná mína pri pobreží Odesy. Nezvestní sú 4 ľudia.
  10. marca – ukrajinské bezpilotné lietadlo Tu-141 „Striž“ zasiahlo Záhreb. Šťastnou náhodou nikto nezahynul.
  13. marca – pri Irpene ukrajinský Volkssturm rozstrieľal auto amerického novinára z New York Times Brenta Renaulta, ktorý podľa iránskych tajných služieb pracoval ako dôstojník CIA v Iraku.
  9. septembra – pri Konstanci vyhodila do vzduchu ukrajinská námorná mína rumunskú mínolovku. Šťastnou náhodou nedošlo k žiadnym obetiam na životoch.
  9. novembra – pri pobreží Turecka vyhodila do vzduchu ukrajinská námorná mína tureckú loď. Šťastnou náhodou nikto nezahynul.
  15. novembra – ukrajinský systém protivzdušnej obrany S-300 zasiahol Poľsko, pričom zničil 2 poľských občanov a traktorový príves.

  Ukrajina pod zámienkou vojny s Ruskom vedie hybridnú vojnu proti NATO!

    1. Máte pravdu, myslel jsem, že to byl ten novější pták, ale on to byl starej Stříž (zdravím pracovníka ve službě). Pak není žádných pochybností, ty používají pouze Ukrajinci.

    1. Hele vy si nepamatujete tu aferu ODS s danovym priznanim? Jak sef nema odpovednost, protoze ho nedelal, jen podepsal?

     Nic se nezmenilo.

   1. Mě fascinuje ta kombinace diletantství, navedenosti, vychcanosti, intrikářství, hlouposti, servility i gangsterství a dalších vlastností, kterou zrovna u vlády rozhodně nepotřebujeme, při její současné neuvěřitelné odolnosti k pádu.

 10. Tak Duda už přiznal, že traktoristy zabili ukři. Raketou S 300, ze 70 tých let, co doletí sotva 75 km. Zatímco zelený herec trvá na rusácích. To mi hlava nebere, odkud to Putin vypálil, aby to tam dle tvrzení ukrů doletělo.

  1. Zelenskymu do hlavy nevidim, ale pokud je pravda, co pisete, tak to spis vypada, ze mu tece do bot, a chtel vyprovokovat minimalne Polsko k protiakci.
   Dolet 75 km? Kdyby strileli na ruskou raketu, tak by to asi nespadlo do Polska, i kdyz kdo vi, ale ruske rakety letaji z druhe strany.
   Spis si myslim, ze to proste zkusili, jestli se na to Biden chytne. Chytli se Cesi, Litevci a Polaci. To jsme v peknem krouzku.

   A nejak jsem prehledl tu hlavni cast diskuse:
   CO DELALA V TU DOBU POLSKA PVO?
   Udajne maji nejbojeschopnejsi a nejvybavenejsi armadu v Evrope. USA jim dodavaji uz leta prednostne, a chvali ji za % HDP do zbrani.
   Jestli neumi ani zastavit historickou raketu z dob SSSR, tak v tom pripade to byly vsechno jenom pohadky, a je jasne, proc Biden tu falsnou vlajku odpiskal.
   Udajne Americane tu raketu „videli a sledovali“.
   Ja bych dodal, ze jim ti mrtvi Polaci jsou vdecni.

   1. Taky bych se ptal, proč raketa z PVO, která netrefí cíl, nemá naprogramovánu autodestrukci už ve vzduchu? Proč vybuchuje až na zemi? Nedbalost, škodolibost, nebo přímo úmysl?

    1. Třeba prosté selhání. Selhávají i moderní střely v nezanedbatelném procentu, natož nějaký ten “archivní” kousek. Třeba palníky z Gradů byly funkční i po desetiletích, a byly dva (pokud si vzpomínám dobře? Dokonce v paralelním zapojení), ale stačí málo od chyby v řídící jednotce hlavice po zkrat nebo utržení při startu vlivem akcelerace a dalších možností je celá řada…

    2. Rusové rakety systému S-300 používají i na pozemní cíle, protože to lze. Spíše je otázka, proti čemu měla být vystřelena, že hodila takovou zpátečku na západ:) asi to byla raketa ještě z dob SSSR, naprogramovaná v letu na západ:) (vtip)

  2. Nezapomínejte, že fyzika je proruská.
   Podobné to bylo, když se lidi hádali o ty US základny proti Íránským jaderným raketám.

   Když argumentujete fyzikální nemožností doletu z Ruska, jen demonstrujete, jak jste ideologicky pomýlený a v zajetí proruské fyziky. A tím si v našem režimu rozhodně neprospějete.
   Když jde o euroatlantické hovnoty, nemůžete přece argumentovat přírodními vědami.

   1. Navíc je to raketa pro PVO. Střílí se s ní (většinou) nahoru na letící cíle, ne do dálky. Potřebuje zaměřovací techniku a spec obsluhu vycvičenou k sestřelování raket.

    Prostě to ukrům uletělo na druhou stranu.

    Ale trvají si na svém:
    “….Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba ukázal prstem na Rusko a na Twitteru uvedl: „Rusko nyní propaguje konspirační teorii, že to údajně byla raketa ukrajinské protivzdušné obrany, která dopadla na polskou teritorii. Což není pravda. Nikdo by neměl věřit ruské propagandě ani zesilovat její zprávy. Tuto lekci jsme se měli naučit už dávno po sestřelení MH17“, malajského civilního letadla sestřeleného Ruskem v ukrajinském vzdušném prostoru…”

    1. Stačí přece napsat článek, že Russsssáci jsou už tak podlí, že střílejí protiletadlovými raketami na pozemní cíle a nejradši na traktory, aby překazili podzimní orbu a vyvolali hladomor.

     Ano, toho Kulebu jsem si ráno vychutnal a okomentoval bych to tak, že s ním souhlasím v jednom – bude to asi opravdu něco podobného jako ta kauza MH17.
     Kdyby to byl Buk, obvinil bych z toho na jeho místě automaticky Strelkova.

 11. Letěla raketa chocholů
  nejdřív od rampy k vrcholu
  potom se snesla do ojčizny.
  Od kostelů znějí tryzny.

  Z televize jde tekutina
  ukazuje se na Putina
  jak je dnes v kraji zvykem.
  Mísí se kvikot s rykem.

  Až slova dědy bideta
  umravní Bígla kadeta,
  gumuje sociální síť,
  dělá si z xichtu řiť.

  1. Vynikající.
   Mimochodem, taky jste si všimli, jak se dnes místní kakánek (ten, co sem trousí výtrusy trusu) nápadně drží zpátky?

  1. Tucker Carlson povídal nedávno, že USA odtikávají poslední minuty – mluvil o 25 dnech, asi před 4 dny. Takže uvádění premiér i repríz se teď dočkáme i několikrát denně.

 12. Tak už i polskej zm…etek dostal správné noty a z jeho předchozích plamenných sraček (vážení, já se omlouvám, protože podobné výrazivo používám jen vyjímečně. Ale v souvislosti s protiruskou válkou a zejména s polskými a českými zemskými škůdci už mi došly všechny slušnější výrazy; naopak mě vůči nim napadají prakticky už jen takové, které bych se ostýchal použít i jen šeptem) je rázem „nehoda“.
  Dopoledne také slovenský debil blábolil a blábolil. Poo přehodil veksl na „nešťastnou nehodu zaviněnou Ruskem“.
  Pí ČaPutová, Afročechová a další postavy už jsou mimo jakoukoli soudnost.

  Lidi, to je naprosto šílený, že tomu nejde učinit přítrž.
  Jak dlouho si ještě necháme srát na hlavy, sakra??????

  1. Jasně, že za to může Putin (Rusové). Kdyby nevyprovokovaně nezaútočili na mírumilovnou Ukrajinu, tak by přece Ukrajinci nemuseli vyprovokovaně střílet na polské zemědělce!

   1. Ona ale tato logika není tak nesmyslná.
    V USA, když vám do baráku vtrhnou lupiči, vy po nich vypálíte a trefíte souseda, tak se to přičte k tíži JIM a ne vám. Prostě oni tu situaci vyvolali svým vloupáním, tak nesou následky za důsledky.

    Tady je jen trochu problém, že se to ohýbá, jak se komu hodí. Až se bude takto měřit USA, tak to začnu brát vážně.

    1. No jo, to je sice pravda, ale nesmíte na toho souseda střílet tak, že on je přesně na opačné straně, než ze které vtrhávají lupiči…

    2. Smyslnost či nesmyslnost té logiky spočívá přece v tom, zda ta ruská agrese byla či nebyla vyprovokovaná. Zda ta agrese byla podmínkou nutnou k přežití Ruska v dosavadní podobě, kterou Rusové ve své valné většině (nepochopitelně pro mnohé z nás) považují za tu správnou.

     O vyprovokovanosti zlodějů v USA lze mít docela oprávněné pochybnosti (pokud možnost něco ukrást není dostatečnou provokací pro zloděje).

 13. Trochu to odlehcim. Ted sjem otevrel parlamentky, a je tam mala vystavka blbcu, kteri se ale ke svym lzim uz nemaji, nebo jim vubec nevadi.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-A-co-ted-pani-Nemcova-Odsouzeni-Ruska-se-vymstilo-Je-zle-720546

  Jsou to ty jejich obvykle skreky, ale traktorista ma smysl pro humor:

  „…Marian Jurečka, ministr práce, sociálních věcí a životního prostředí: „Rusko si může být jisté jednou věcí. Na základě výsledků vyšetřování v Polsku se jako NATO zařídíme. Jsem v myšlenkách stále s Ukrajinou i Polskem.“

  Asi to psal jeste v noci, takze jsem si ho prave predstavil, jak leze na svoji manzelku a mysli pri tom na Polsko a Ukrajinu 🙂

  1. Sajrajt nejhoršího charakteru se zvedl ode dna a a vyplaval až na hladinu. Jak za druhé republiky. Jen ať se zviditelňují co nejvíce, alespoň to bude jednou jednodušší. Jinak je vtipné, jak se trpaslíci jeden vedle druhého ohánějí tím velkým obrem támhle za louží. No, hoši a děvčata, to není déšť, čím vás skrápí.

   1. Už jsem to psal vedle – základy školy jsou před kolapsem, protože jim došly peníze na všechno kromě otopu a základní výuky. Momentálně chybí 7 miliard Kč.
    Ovšem modrožlutí parazité stále proudí, vysávají 24/7 a je jim vyhověno ve všem, co si vzpomenou.
    České žactvo nezajímá nikoho.

    1. Možníá jednou budeme rádi, že zrušili školu, kde se vyučovalo o 100 pohlavích, o agresi Ruska proti mírumilovné Říši, o teroristech, kteří skončili v kryptě kostela a o nutnosti zlikvidovat průmysl kvůli strachu z plynu.

    2. A) kdyby jenom základní školy byly před kolapsem, bylo by to jen škytnutí systému. Jenže před kolapsem jsou i úřady, firmy, prakticky celý systém začíná zadrhávat. I já už sedím v kanclu v kulichu a zatím prvním svetru.

     B) modrožlutí teprve začnou proudit, dosud to byla jen „ochutnávka“. Na Ukrajině v příštích dnech (windy.com) půjdou teploty pod nulu (místy i -10 C´). Takže teď Ukři opraví trafačky na co budou mít náhradní díly, a příští salva těch raket, co došly Rusům už někdy v dubnu, to zase „vypne“. To zvedne zadek i dosud váhající a vyrazí k nám…

    3. Přikládám odkaz na seznam: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-skoly-bez-penez-odmeny-leckde-az-po-vanocich-40414635

     Jinak k těm parazitům… Asi bych volil slova jinak. Znám konkrétní případy, kdy maminy z Ukrajiny dřou místnímu polofeudálovi na polích jak koně (nikoliv ti nečasovští) za peníze, za něž by se mu nikdo z našinců nezvedl z postele. Naposledy tahaly z rozblácených polí balvany, zatímco je trautenberg (jistě dojat šlechetností, s níž pomáhá) pečlivě pozoroval dalekohledem ze svého SUV…

   1. A další otázka: Proti komu je cvičí? To je/bude příští ochranka „naší“ vlády? Nebo zásahová jednotka proti „dezolátům“ na demonstracích?

    1. Kdosi tu dával video z pražského metra jak se podobní hoši (předpokládám, že šlo o hochy z Azova)
     chovali, když jeli na tu ukradinskou demonstraci na Václaváku 30. října. Podle mě tam právě byli jako ochrana před ev. protestanty nebo jako provokatéři, kteří měli nepokoje vyvolávat. Něco jako ordneři Sudetendeutsche Partei v letech 1937-38.
     Myslím, že obě funkce, o kterých píšete, se navzájem nevylučují.

 14. Vidláku,obdivuji Vás jakou máte trpělivost a elán přesvědčovat lidi.
  Zrovna včera jsem měl takový malý rozhovor se snachou,ale je to marné,nebudu psát celý rozhovor,
  ale před koncem mi bylo zděleno,že se o politiku nezajímá a nerozumí ji,ale má někoho komu věří a podle něj volí(já to nejsem).Poslední dotaz byl ať vybere ze dvou a to Fiala nebo Babiš a odpověď byla rychlá Fiala,protože je kultivovaný a Babiš je komunista tak jsem jí řekl,že je to v pořádku,ale potom ať si nestěžuje
  a já až dojdou úspory klidně umřu protože mám odžito a oni ať se třeba po……
  Nejsem diplomat

  1. Možná jste i bez diplomacie ukázal na jednu důležitou skutečnost – mladší generace totiž potřebuje víru, mít v koho věřit, protože v té informační smršti různých pravd se nejsou schopni zorientovat, takže jakákoli argumentace je s nimi rovna ztrátě času…

   Mladší generace potřebují svého mesiáše, který jim naplní jejich víru.

  2. Ne, nesleduje politiku, ale má přesné info… z jediné hlásné trouby- a měl jste ji v hrsti.
   (Nejspíš by řekla: no a co). není to divné? vy na to. A víc nemá cenu- letiště nepřijímá..

  3. Bohušu, nelamte si s tím hlavu… nic tak nevyjasní mozek, jak hlad… 🙂
   I ti mladí se chytnou…
   Koneckonců, ti, co zítra budou demonstrovat, že nechtějí Západ, ti stejní před třiceti lety demonstrovali, že chtějí Západ… 🙂 Čas je na naší straně a realita vždycky vyhraje.

    1. Západ se změnil a zatraceně moc, jenže v očích a paměti těch co pamatují srpen 1968 zůstal svobodným skvělým Západem, a Ti s pocitem ukradených 40ti let života Sovětským svazem nechtějí vidět realitu.
     Realitu společenskou, kdy dekadence nezná mezí (vousatá zpevačka, transgender miss, průvody hrdých úchyláků aj.), realitu ekonomickou, že jsme se sice stali „svobodnými“ ve smyslu cestování a až do nedávna měli i svobodu slova, ale ekonomicky zůstali kolonií. Kolonií montoven s levnou pracovní silou, nízkou přidanou hodnotou a mnohdy i vládní pobídkou tj. mnohdy ani neodvádějících daně či přímo finanční dotací…

    2. Já jsem demonstroval, ale na západ jsem až tak nechtěl. Tehdy jsem Vaškovi ještě věřil. Ukončilo to den dva před prvními svobodnymi volbami.
     .

 15. Takže tyto Gliwice zřejmě skutečně nevyjdou, západní Evropa proti všemu očekávání ještě projevila stopové množství soudnosti.
  Pro zkoumání nezměrné pravdomluvnosti těch, co by nikdy nelhali, poskytla tato noc unikátní studijní materiál. (Očičko, piš si:)
  „Zločinný ruský režim vypálil rakety, které míří nejen na ukrajinské civilisty, ale také dopadly na území NATO v Polsku. Lotyšsko plně stojí na straně polských přátel a tento zločin odsuzuje,“ napsal lotyšský ministr obrany Artis Pabriks.
  „Ruské rakety zasáhly Polsko.“ Volodymyr Zelenskij
  „Nyní vyhodnocujeme prokázaný dopad ruských raket na polské území.“ Jana Černochová
  „Ruské rakety zabily dva nevinné v Polsku.“ Danuše Nerudová
  „Rusko tlačí konspirační teorii, že to byla údajně ukrajinská protiletadlová raketa, co dopadla na polské území. To není pravda. Nikdo by ruské propagandě neměl věřit, ani jejich tvrzení šířit,“ napsal na Twitteru ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.
  Polské ministerstvo zahraničních věcí potvrzuje, že raketa ruské výroby dopadla na polské území.
  (Dva v jednom): Polský prezident Duda uvedl, že ho Volodymyr Zelenskyj ujistil, že nešlo o ukrajinskou raketu.
  To bylo v noci. Pak později v noci Biden „překvapil“: Je „nepravděpodobné“, že raketa byla vypálena z Ruska. A nastala všeobecná zpátečka.
  Nad ránem už přiznali, že raketu celou dobu sledovali, ale ještě zatajili, odkud konkrétně letěla.
  Frantíci vyzývají k všeobecné
  S rozedněním už nešlo mlžit ani v tomhle. Hřebíček zatloukl prezident země s druhou největší armádou NATO:
  „Panuje všeobecné přesvědčení, že střela nebyla ruské výroby a toto tvrzení naznačuje další skutečnosti, takže bychom neměli trvat na tom, že byla raketa odpálena z Ruska.“
  Zdroj: Jeden jediný článek z provládního serveru oligarchy Lukačoviče.
  Takže to bychom měli, až zase někdy přijde řeč na to, kdo že je notorický lhář. Lipánek se z přehlídky vykroutil slůvkem „podezření“.

  A teď si ještě optimisticky, přímo utopicky zavidlákuju: Dnes večer v hlavních zprávách z ČT, tedy z jejich televize, zazní: „Zločinný kyjevský režim odpálil rakety, které dopadly na území NATO a zabily dva nevinné polské občany. Plně stojíme za našimi polskými přáteli a tvrdě odsuzujeme tento barbarský zločin kyjevského režimu. Jsme připraveni být zodpovědným spojencem. Tato další eskalace nesmí zůstat bez odezvy. Žádáme občany, aby nepodléhali falešným zprávám a dezinformacím, které šíří kyjevská propaganda a její přisluhovači.“
  (Inspirace ze stejného článku. To se normálně vymyslet nedá.)

  1. Frantíci vyzývají k všeobecné opatrnosti, mi tam vypadlo.
   A opravuji, Lipánek se nevykroutil, taky je v přehlídce, jenom už v noci mazal a server oligarchy Lukačoviče mu zveřenil až upravenou zprávu.
   A do přehlídky přidávám exponát Pavel Fischer, co by rád prezidentoval, zděšená senátorka Miroslava Němcová a zatím poslední Tomasz Peszynski, bezvýznamný otesánek.

   Zajímalo by mě, jestli si někdo dá tu práci a sesumíruje, kolik bylo od večera do dnešního dopoledne rozmrzelého mazání jenom na Twitteru.

    1. Ale prosím Vás. Nikdo za starých zemí NATO by pro východní státy nehnul ani prstem. Maximálně by posílali zbraně (pokud nějaké ještě mají), střelivo a vybavení, žádný stát na západ od našich hranic by vojáky neposlal.

 16. Oni, míněno vláda ČR, tu válku s Ruskem skutečně chtějí. Snad dokonce víc než Američani, kteří, zdá se začínají couvat a sami se přiklánějí k verzi, že šlo o Ukrajinskou antiraketu.
  To je snad masivnější důvod k svržení současné vlády než „pouhý“ ekonomický rozvrat co nám chystají.
  Viz.:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-A-co-ted-pani-Nemcova-Odsouzeni-Ruska-se-vymstilo-Je-zle-720546

  1. Mám takový dojem, že je nutné utvářet vědomí středoevropanů na totálněji antiruské vlně víc, než u obyvatel ameriky, která je daleko, nebo u obyvatel západních států, kteří, buďto nebyli osvobozeni, nebo nebyli v RVHP, nebo zkrátka nehrozí, že by tam mohly vznikat či spíš přetrvávat nějaké více méně skryté sympatie k rusům. A taky proto, že pokud dojde na nejhorší, dalším kanonen futrem budeme my a s nenávistí na rtech se jde do boje hrdě, a s vědomím boje za spravedlivou věc přece nebudou hrozit dezerce.

   1. Je to celé tragikomedie. Chtít dál eskalovat konflikt? Na pozadí krachující ekonomiky – nejde jen o energie *, bez zbraní (věnované Ukrajině), bez vycvičených branců (těch pár tisíc vojáků co máme to nezachrání – a tuto vládu rozhodně nepodporují, řečeno decentně), s již tak rychle rostoucím státním dluhem (zlatej Babiš, to byl vlastně ještě dobrý hospodář…i když po něm zůstala sekera jak hrom), v zemi ždímané korporacemi*, vedené vládou co vládne vlastně jen Rychetského úskokem složenou navíc z korupčníků nebo neumětelů* nebo přímo vlastizrádců?
    Oni vážně žijí ve slonovinové věži.
    Vidlák má pravdu, s tím rozvratem.

    * https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Penize-z-Ceska-pryc-nez-je-Stanjura-zdani-Cizi-firmy-mackaji-dividendy-720550

  2. „Oni, míněno vláda ČR, tu válku s Ruskem skutečně chtějí. “
   Ono to totiž začíná být čím dál jasnější, že jsou natolik namočeni do těch fekálií, že tohle jediné by je mohlo ještě zachránit. Jak to tak sleduji, tak svůj stávající průšvih zatím přebíjejí průšvihem o řád vyšším.
   Což mě naplňuje určitým opatrným optimismem, že i ti nejzabedněnější občané této země, kteří jim ještě stále věří, musí prozřít dřív než na to opravdu dojde.

   1. Bať-bať, Anno. Přesně o tom (=“přebíjení jednoho průšvihu druhým“) bylo to moje, když sem po únoru tady psal, že Fiala a spol. sou tak hloupí a neschopní, že Ukrajinu jim Putin seslal ze samýho nebe! Hádám, že před spaním se ještě dneska modlej, aby to pokračovalo (=dělaj pro to všechno), neb každej den dobrej.

    1. s navýšením rozpočtu na obranu a tedy i armádními zakázkami (ideálně bez výběrového řízení viz granáty) je určitě každý den víc než dobrý. Je zatraceně dobrý! Oni kromě momentálně navýšených platů budou mít další zisky, samozřejmě, že ne tak hloupě realizované jako Rath se svou krabicí od vína a nepochybně půjde o sumičky tak trapně nízké…

     Ta vládní sestava je tak pozoruhodně namíchaný mix budižkničemů, lumpů, moulů, vyžírků a hlupáků, kdy se pomalu nedá rozeznat motivace jen je patrný výsledný trend „cesty do pekel“.

      1. Ta vládní sestava je tak pozoruhodně namíchaný mix budižkničemů, lumpů, moulů, vyžírků a hlupáků,

       Zapomněl jste „a zlodějů a psychopatů“.

     1. vystihl jste to přesně.
      úskokem jsme v područí největších gaunerů a neumětelů v dějinách.
      V případě Černochové se může jednat i o projevy citově a psychicky deprivované osoby, nekriticky nazírající vlastní důležitost a schopnosti.
      Její prakticky okamžitá a kategorická reakce je reakcí hysterky, aktivistky a ne vrcholné političky, proboha.

      1. z první ruky – podřízení ji také „milují“ 😀

       no jo, ale ono to není sranda. Černochová, Lipánek, Vystrčil, Milka, a haldy další škodičů nás táhnou do průseru, který tu nebyl 80 let. A průser by byl i bez jejich přičinění dík pošahaným Němcům a jiným maniakům v Bruseli (Grýndýl aj).

       1. Proto tvrdím, že nějaké hlasování prlamentu o Rusku je marginálie. Knedlík ze Zamini a Afroameričanová nám škodí denně, vytrvale a ničí naši politiku nevratně.

 17. Nerad bych, aby zapadla tato nesmrtelná slova:

  „Rusko tlačí konspirační teorii, že to byla údajně ukrajinská protiletadlová raketa, co dopadla na polské území. To není pravda. Nikdo by ruské propagandě neměl věřit, ani jejich tvrzení šířit. To bychom měli vědět už od sestřelení Letu Malaysia Airlines 17,“ napsal na Twitteru ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.

  Ano, s těmi raketami v Polsku to bylo přesně jako s oním nešťastným letem malajských aerolinií. Navíc to předestírá zajímavou úvahu, na čí straně vlastně stojí Biden.

  1. Biden stoji na americke strane.
   Proste mu rekli, ze na utok na Rusko jeste cas nedozral, a dalsi sankce by poskodily USA.
   Kdo vystrelil raketu a kam, to vubec nehraje roli. At nazraje cas, tak ji odpali USA samy (treba na Krakov) a ulomky jim privezou Ukrajinci.

   Takze momentalne si veci stoji tak, ze Vychodni Evropa ukazala te Zapadni, ze je to tu plne blbcu a ritolezcu, a ze nami pohrdaji pravem.

  2. No řekla bych, že někdo z Ruska zvedl telefon a barvitě vylíčil a připomněl, , co se Amíkům může všechno přihodit, když půjde NATO do boje. Řekla bych, že si přejí jen provokovat, ale u nich doma ,aby byl klídek.
   A jen pro zajímavost, včera jsem poslouchala jakéhosi vojenského analytika na Primě CNN, a ten říkal, že Poláci mají armádu větší než Německo, Francie a Británie dohromady a že dávají na zbrojení 5% HDP. Tak to jsem se upřímně vylekala, protože Poláci a jejich historické územní požadavky. Už i v minulosti někde proběhlo, že si plácli se Zelenským, že jsou kámoši a Halič atd, no a při představě vytrénované ukrajinské armády a polské armády, jak vyrazí umravňovat Evropu, mi zatrnulo. .

    1. A asi to tak i zůstane.
     NATO respektive USA nemá zájem o přímý vstup do války. Buď by byl váhavý a nezřetelný a USA by se zase jednou zesměšnila, nebo by byl razantní a mohl by vést až ke III. WW

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *