13 dubna, 2024

Objektivní skutečnosti nejsou na naší straně

Krátký válečný úvodník:

Sice jsem napsal článek o demonstracích, ale asi se dnes bude hlavně přetřásat henten raketový výbuch v Polsku. Ukrajinci samozřejmě obviňují Rusko, ale první fotky spíše ukazují na raketu protivzdušné obrany, která se „zatoulala“ nad Polsko.

Zelenského kancelář už vyzývá NATO do války… není divu. Rusko včera spustilo nejmasivnější útok na ukrajinskou infrastrukturu od začátku války. Použili rakety Kalibr, které už od dubna nemají a Ukrajina je vypnutá ještě mnohem víc, než předtím.

Já si myslel, že ruské útoky na infrastrukturu přestaly v reakci na nějakou dohodu, ale ono to vypadá, že Rusové nechali Ukrajince přisunout nové transformátory a teď jim je zase rozbili…

A teď už dnešní text:

Dneska to bude pesimistické. Proč? Inu, protože se Fiala udrží u moci. Tím pádem nebude mít žádný důvod jakkoliv korigovat svoje destruktivní vedení této země. Vláda bude mít jedinou starost – jak zamaskovat problémy co nejdéle. Jak je co nejdéle přesouvat na ty, co se nemohou bránit. Tohle je moje pesimistická varianta. Když se vláda se udrží u koryt.

Maskovací činnost jim jde poměrně dobře. Změnili metodiku počítání inflace a šup, zase to hodilo nějaké peníze na ušetřených protiinflačních dluhopisech. Přečtěte si u Vlka, stojí to za to. Dále pak různě lítají po Evropě, fotí se s různými Leyenovými a tvrdí, že není důvod k obavám, protože plynové zásobníky jsou plné, máme hentu kapacitu na plynovém terminálu v Holadnsku, prostě všechno je super, fronty na banány ještě nejsou, zatím jen na zubaře…

A to je první objektivní skutečnost. Tato vláda ví, komu slouží a čeští občané to nejsou. Ale druhou objektivní skutečností je, že ještě to hóóódně moc lidem nedošlo a nebo jim to vlastně nevadí a těší se na tu sdílenou bezemisní budoucnost. A třetí objektivní skutečností je, že jsme o dvě demonstrace pozadu s nějakým konkrétním návrhem řešení.

Na první demonstraci dostala vláda ultimátum. Do 25. září podat demisi, jinak se osmadvacátého sejdeme a přijde nátlak. Vláda demisi nepodala a zjistila, že se nestalo nic. Zeman dostal petici za odvolání vlády, přičemž přání demonstrantů nevyhověl… Václavák byl plný, ale odvahu k zablokování dopravy v Praze to nikomu nedodalo. Nikdo nepřivezl před Strakovku fůru hnoje. Poslanecké kanceláře nezažívají žádný nával rozhořčeného lidu. Nikdo nenamaloval Černochové na domovní dveře znak Renaultu.

Největší nátlak zažil náš premiér (tuším) v Otrokovicích před supermarketem, kde se dozvěděl, že je zmrd. To bylo všechno. Zbytek sil se rozpustil v neshodách.

Pesimistická varianta je, že to takhle bude pokračovat… Jsme dvě demonstrace pozadu, obě byly menší, než ta první. A nemyslete si, vláda má samozřejmě naprosto přesné informace o počtu účastníků. To policejní auto s hentou kamerou na rozpoznávání obličejů tam bylo. Většinu z nás mají i ztotožněné. Povedzte mi Kefalín… když si Blyštivý Péťa vynese počet účastníků demonstrací do grafu, co uvidí? Že je to nižší! Kurva Halík, je to nižší. To znamená, že to směřuje k nule a ne k milionu. Zároveň tam také vědí, že se v tom plácáme jako Chvilkaři – požadavky by byly, ale žádný nátlak. Zatím jsme se jen přitlačili navzájem.

Máte ještě kapacitu na zítřejší demonstraci přijet? Tak prosím přijeďte. Je to vlastně první nátlaková akce. Naši pravdomluvní novináři by měli vidět, jak vypadá dav pod jejich okny. Měli by se podívat, u kolika lidí se jejich objektivní zpravodajství minulo účinkem. Já se tam ale tentokrát bohužel nedostanu, protože se také někdy musím živit prací a dohnat resty, které jsem za sebou zanechal v září a říjnu. A ani na tu další demonstraci 26.11. se nedostanu. Stejný problém. Zabijačková sezóna mě zatím živí mnohem víc než psaní blogu a zima má konečné množství víkendů. Také jsem vám slíbil knížku a pokud ji chci dostat do tisku co nejdřív po Novém roce, musím pro to něco udělat.

Jsem v kontaktu s organizátory, Láďovi pošlu alespoň nějakou zdravici pro vás, co jste neochabli a budete tam. To samé udělám i o týden později u Jirky Havla.

Zpátky k pesimismu. Jestliže nám Péťa zůstane v křesle, tak je dost možné, že Babiš ani nebude mít co v této republice přebírat. Kde nic není, ani čert nebere. Ano, můžete dělat sociální dávky a zároveň nadhodnotu likvidovat inflací… a říkat, že digitální měna a nepodmíněný příjem nemají alternativu. Ale to předpokládá, že bude fungovat alespoň něco. Že tu zůstanou alespoň ty nadnárodní korporace a energetický vlastník českého státu ČEZ. Předpokládá to, že korporace získají všechno a trochu se podělí., protože je levnější lidem platit, aby nedělali bordel, než je vraždit. Oni pak mají tendenci se bránit…

Jenže, jestli to takhle půjde dál, tak si vlastně dovedu představit, že se jednoho dne probudíme, a bankomaty nebudou dávat vůbec nic, nepůjde elektřina, nikdo nebude vědět, co se děje, nikdo se nikam nedovolá a pak… pak se nebudeme bavit ani o digitální měně, protože při hyperinflaci je to vlastně jedno.

K této variantě stačí jediné – že všechno zůstane, tak jak to je. Válka na Ukrajině může pokračovat ještě dlouho… na obou stranách je ještě dost zbraní i jatečného masa, česká energetika bude nadále živit německý průmysl, naše peníze dál potečou na kanóny pro Zelenského, ceny energií budou likvidační, exekutory nikdo nezastaví, bude se propouštět ve velkém… a než se národ vyburcuje, bude už pozdě. Co si vezmete na těch, co nestihnou před hněvem lidu utéct? Nic.

Ano přátelé, existují dokonce ještě horší věci, než digitální měna a nepodmíněný příjem. Třeba totální rozvrat. Doba, kdy neplatí žádné zákony ani pravidla. Masová nezaměstnanost a bída… doba, kdy člověk z hladu sám sebe prodá do otroctví.

Stačí to nechat, jak to je. Stačí, aby proti Fialovi nepřišel žádný dostatečný tlak. Stačí, aby se čekalo až na volby za dva a půl roku. Stačí, aby mu nikdo nepodkopl židli. Stačí, aby si v klidu bačoval a smál se nám do očí. Stačí, aby se nezvedla mlčící většina. Těch sto tisíc aktivních stačit nebude. Buď nás bude na demonstracích přibývat a nebo prostě bude Fiala vládnout bis zum bitterem Ende.

Co se dá udělat, abychom měli alespoň šanci se tomuto scénáři vyhnout:

Jednak se musí ukázat, že jsme jen nestrašili. Musí se ukázat, jak je to doopravdy s tím plynem a zásobníky. Musí se ukázat, jak doopravdy vypadají ty zastropované ceny. Musí se ukázat, jak je to s nezaměstnaností. Už se to blíží, ale v tomto měl děkan Ševčík pravdu – lidem se rozsvítí, až budou mít doma tmu.

Takže nespěchat.

Kdo můžete, jeďte na tyto dvě demonstrace. Když už je to svolané a stálo to kupu vašich peněz… Ale pak si dejme voraz. Na první demonstraci jsme se svolávali dva měsíce, tož si dejme i dva měsíce na svolání nové. A zastřešme to. V posledních dnech přibývá projektů na záchranu republiky jak hub po dešti. Nejen Vrábel a Havel mají projekt. Další projekt dělá třeba iTrikolóra. Jen ať je dělají, ať jednají, ať vymýšlejí řešení.

Ale pojďme se za dva měsíce sejít na jedné velké demonstraci, kam přijdou všichni. Už víme, že se zkoušejí různé cesty a někdy to nejde dohromady, ale co už. Pojďme se všichni sejít někdy koncem ledna nebo začátkem února na jednom velkém pódiu, kam se vejdou všichni a každá skupina ať tam má svoje dva, tři zástupce. Přiveďme tam české podnikatele, oslovme Druláka, přitáhěme ty dvě Amazonky ze senátu… Mluvme o této demonstraci dlouho dopředu. Musí být tak velká, aby dodala odvahu k nátlakovým akcím. Musí být taková, aby se Fiala vyděsil jako tenkrát na začátku září.

A ten mezičas věnujme práci s mlčící většinou. Jestliže umíme přijet do Prahy, tak také umíme zajít za sousedy nebo vylepit nějaký leták. Když se sejdou peníze na zaplacení pódia, jistě by se za to dala zaplatit i nějaká reklama v libtardím tisku – peníze jim nesmrdí. V září jsme se dokázali svolat. Pojďme intervjukům ukázat, že jsme se naučili oslovovat i ty, kteří na fejsbůk nechodí. V tomto ohledu je zima na naší straně.

Držme si na to nějaké korunky. Abychom mohli sáhnout do kešeně, až se to bude blížit.

U nás je to většinou tak, že každý náčelník má velkolepou vizi, ale většinou není nikdo, kdo by kvůli ní telefonoval lidem, lepil plakáty, sháněl peníze, chodil na přednášky, objížděl republiku a sháněl přívržence. O vize bych se nebál, pojďme dělat ty malé kroky, bez kterých to nepůjde a do kterých se nikomu nechce, protože se to podobá práci uklízečky. Děláte děláte, nikde to není vidět, nikdo vás nepochválí a ještě vás seřvou, proč je tu takový binec.

Moje pesimistická varianta je jednoduchá – Fiala zůstane u moci. A tak to bude, pokud nezvedneme ze židlí ty, kteří o nás nevědí, protože nečtou na fejsbůku. Tak to bude, pokud demonstrace nebudou růst, pokud vláda neuvidí rostoucí jednotu a organizovanost. Tak to bude, pokud jim neukážeme odhodlání.

390 thoughts on “Objektivní skutečnosti nejsou na naší straně

 1. Milka je ZDĚŠENÁ!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-A-co-ted-pani-Nemcova-Odsouzeni-Ruska-se-vymstilo-Je-zle-720546

  „Zatímco politici z exekutivy váhali označit útok za úmyslný, senátorka ODS Miroslava Němcová to viděla jednoznačně: „Nevěřím, že Rusko zaútočilo na Polsko omylem. Je to buď záměrná provokace, nebo důkaz, že Rusáci mají ve všem naprostý bordel.“ V každém případě teď podle senátorky není na co čekat.“

  Někdo ji na twiteru odpověděl
  „„Se zájmem očekávám, kdy Miroslava Němcová na svém twitteru označí amerického prezidenta za proruského švába. Příště chladnou hlavu, děvčata,“ vzkázala analytička Irena Ryšánková s varováním, že válka nefunguje jako počítačová hra“

  Tahle pani chtěla být předsedou vlády…
  S odstupem je možné za největší státnický krok Miloše Zemana ve funkci prezidenta považovat, že v tom Milce zabránil.

  Přesně tenhle případ, vyjádření politiků a osobností k téhle události, by mohlo otevřít mnoha lidem oči, kdo že nám vládne a kam nás vedou.

  1. Jede z problémů, který vidím, je v tom, že si lidé myslí, že jim ČT už ty oči otevřela, a tedy i radostně výskají a tleskají, kam nás ta naše vláda vede…

   Doufám, že alespoň některým se z toho nadšeného davu, vedeného tichým zpěvem pištcovy flétny, podaří vymanit ještě před hranou útesu…

 2. Jsem na straně polska nebo ukrajiny? Je mi to jedno. Pouští si mezi sebou rakety a vojska mají v pohotovosti. Polsko je v nato, ukrajina by tam chtěla. Poláci mají do svého lvova jen 70 km po rovné cestě, hodina jízdy náklaďákem.
  Asi nepojedu k Baltu a budu míchat maltu…
  Tenhle konflikt je fialový, ne můj. Přestanu platit daně.

  1. Ovšem představa, jak si navzájem dávají po hubě Poláci s Ukrajincema (v duchu nerozborného přátelství už od Volyňské neděle), je značně lákavá… Je vhodné včas zaujmout stanovisko nezaujatého pozorovatele…

    1. Hm… me jako polovicnimu Polakovi to zas tak skvele nepripada. Ale proste jednou za sto let si musej na nejaky kamna proste sahnout… a pak zase sto let skuhrat.

    1. To musíte ale říkat jinak.. Zabili jste mi traktoristu, tady máte přes držku .. Vojna bude, víc vám neřeknu… NA KYJEEEEV.. tuhle válku vyhrajem!

 3. Godote, pane Hudče, co je s Vámi? Doufám, že jste živ a zdráv, nasycen dobrými pokrmy a napojen skvělým vínem. Snad jen (lehce) znechucen současným děním a tudíž bez motivace se k němu vyjadřovat?

 4. NATO sledovalo raketu, která v úterý dopadla v Polsku, uvedla americká CNN s odkazem na armádního představitele Severoatlantické aliance (NATO). Zdroj stanice ale neupřesnil, kdo raketu odpálil a odkud.

 5. Zase porušuji slib mlčenlivosti, leč Vidlák je dnes mimořádně sdělný, tož mi to snad odpustíte.


  Kdo můžete, jeďte na tyto dvě demonstrace. Když už je to svolané a stálo to kupu vašich peněz…

  Nejen Vrábel a Havel mají projekt. Další projekt dělá třeba iTrikolóra. Jen ať je dělají, ať jednají, ať vymýšlejí řešení.

  U nás je to většinou tak, že každý náčelník má velkolepou vizi, ale většinou není nikdo, kdo by kvůli ní telefonoval lidem, lepil plakáty, sháněl peníze, chodil na přednášky, objížděl republiku a sháněl přívržence.

  O vize bych se nebál,

  Jak se v tom textu tedy vyznat. Ale!!! Vidlák nám přece jen dal rozhřešení Fiala zůstane u moci.
  Probůh, to je ale úleva.

  1. Asi koukáte do jiné věštecké koule – v té mé, křišťálové, je napsáno něco jiného –
   „Právě ty, se svou nerozhodností, a s ní související potřebou chránit si právě jen to své, dáváš Fialově vládě tebou vlastnoručně podepsaný Bianco šek…“

   1. Drahá Lentilko,
    nepodsouvejte mi křišťálovou kouli, já jen vypsal některé Vidlákovy myšlenky, včetně tý Fialový.
    Ulevilo se mi z toho, že demokratické principy budou zachovány, s čímž snad plně souhlasíte. Taky se mi ulevilo z toho, že demokracie se nedělá na ulici, ale v parlamentu, tedy vůlí našich zástupců. Zástupci byli zvoleni, tož opozice musí vytrpět zvolovací údobí. K jakým demokratickým koncům to povede, je v rukou božích. Vřele doporučuji stříhat metr a příště se lépe připravit.

    Napište prosím zdali chápete mnou napsaný text.

    1. Já nevím – jak chcete poznat, jak se vůbec dá poznat, že váš text chápu?

     Zato vy jste napsal, že můj text jste nepochopil, dost jasně. Můj text se snažil najít příčinu tohoto stavu zmatení, vámi popsaného jako: Jak se v tom textu tedy vyznat. Ale!!! Vidlák nám přece jen dal rozhřešení Fiala zůstane u moci.

 6. To nemůže být kuřinec!
  Za muřínovou kravinec,
  jak lavor dnem vzhůru.
  Teď vidím tu šňůru!
  Co dva kroky jedna kopka
  té už mozek a záklopka
  nefungují řadu let.
  Vláda se šla vyválet.

 7. Forum24:
  Kritická chvíle, do Polska dopadly ruské rakety. Jak reagovali prezidentští kandidáti? Nejlépe Fischer a Pavel, propadl Babiš

  Jako poslední z nejvážnějších kandidátů na post prezidenta ČR reagoval Andrej Babiš. O téměř dvě hodiny později než Pavel a Fischer zveřejnil na twitteru vzkaz v polštině pro polského premiéra Morawieckého. „Milý Mateuszi, přijměte prosím mou soustrast celé zemi a rodinám, které ztratily své blízké. Moc na tebe myslím. Češi vždy byli a budou po vašem boku. Incident musí být plně vysvětlen,“ napsal Babiš. Kandidát budující svojí kampaň na boji proti vládě Petra Fialy, která jednoznačně stojí za Ukrajinou, toto vyjádření zveřejnil jen na twitteru. Na Facebooku vystupuje minimálně rezervovaně ve vztahu k ruskému napadení Ukrajiny, snaží se zde získat hlasy komunistů a dalších, kteří podporují Rusko.

   1. Z diskuse na FB
    Sorosova favoritka také měla hned jasno, a že my prý sdílíme kdejakou dezinformaci… „Danuše Nerudová
    @danusenerudova
    Ruské rakety zabily dva nevinné v Polsku. Nejde o to, zda šlo o chybu či záměr. Je to nepřijatelné. Myslím na polské přátele. Je třeba postupovat s rozvahou, ale rozhodně. Způsobem, ze kterého náš nepřítel pochopí, že se nezalekneme. Že jsme silnější. Rusko je teroristický stát.“

    1. Za mne by se dočkala odpovědi:
     „České dělostřelecké náboje na Donbase zabíjejí spící v bytových domech, Češi jsou teroristický stát v mnohem větší míře…“
     Ale FB nemám a neužívám.

  1. JJ to je to co mně na Babišovi strašně se*e. Vůbec neuvažuje. Tak rusáci jsou schopni na 1000 km trefit rodinný dům, a rakety jim doletí do polského JZD. Nikoho to neudivuje. Mají strašně drahé hypersonické střely, které když vybuchnou tak dokážou obulit leda traktorovou vlečku. No to snad dokážou jen rusáci.
   Ježiši. A z druhé strany, když to byly ty nebezpečné rakety, jak to že nezareagoval jejich emerycky protiraketovy deštník Patriot? A všimněte si jak média prakticky okamžitě rusové zaútočili raketami na Polsko, pak Ruské rakety dopadly do Polska- a nikde nebude žádná omluva, že to je nepravda. Veliký problém této doby.
   A právě skrz ten nenadálý antirusismus Babiše z něj dělá pro mně nevolitelného kandidáta. Místo pragmatického racionálního přístupu připosranost, a hlavně rychle něco tweetnout.

   1. Ale bohužel takhle politika funguje… obzvlášť v zemi, kde můžete volby vyhrát jen tehdy, když říkáte oběma stranám rozdělené společnosti, co chtějí slyšet.
    Já na toto téma hodím celý článek, ale jen ve stručnosti – volit srdcem nám brání henta pětiprocentní hranice vstupu do sněmovny. Přitom jeden poslanecký mandát = půl procenta hlasů. Představte si, že by žádná kvóta nebyla… dnešní sněmovna by vypadal úplně jinak a nějaké hlasování o teroristickém státu Rusko by vypadalo úplně jinak. Udělám z toho celý text, ale vychází mi, že pokud by se mělo volit srdcem, tak bychom měli požadovat změnu ústavy a snížit tu pětiprocentní hranici na půl procenta. Nebudou propadat hlasy a sněmovna sice bude nepřehlednější, ale bude skutečně zastupovat celý národ a politici nebudou potřebovat taktizovat, aby je zvolil i někdo, kdo je nemá rád, jen proto, aby přelezli hranici.

    1. Nebudou propadat hlasy a sněmovna sice bude nepřehlednější, ale bude skutečně zastupovat celý národ a politici nebudou potřebovat taktizovat, aby je zvolil i někdo, kdo je nemá rád, jen proto, aby přelezli hranici.

     Vidláku, to není tou pětiprocentní hranicí, to je principem „zastupitelské“ demokracie.

      1. Jsem přízemní člověk. Funguji podle Maslowovy pyramidy potřeb. Myšlenky a ideje mě zajímají jen s plným žaludkem, v teple a světle.

       Problém je, že plného žaludku, světla a tepla je možno jen (zdá se) s výraznou změnou idejí, které v parlametu vládnou.

      2. 5% hranice ( v jiných zemích jsou také nějaké hranice pro vstup do parlamentu) byla uzákoněna proto, že by se v případě její neexistence, dostalo do parlamentu množství subjektů (a z nich, navíc, mnohé šarlatánské nebo obskurní, negující a torpédujicí, jakoukoliv práci).

       Vzhledem ke vzájemné rozhádanosti a permanentní „volební kampani v přímém přenosu před obrazovkami“, v takovém případě parlament ztrácí i ty zbytky akceschopnosti, které mu ještě zbyly. Dříve nebo později, je výsledkem paralýza parlamentu, tedy neschopnost sestavit koalici. Následují nové volby a potom stejný pat.
       Naprostá většina „demokratických zemí“, a tím má zkušenosti. Ostatně, stačí se seznámit a parlamentní praxí nenapravitelně rozhádaného parlamentu za 1. republiky.

       Tozn., že nějaká hranice pro vstup, smysl má.

       Spíše bychom měli diskutovat o tom, jak a ke komu, přerozdělit propadlé hlasy.

       PS:
       Samozřejmě, pro volební koalice, musí být hranice pro vstup, adekvátně zvýšena.
       Toto Rychecký, před volbami, účelově zrušil…

       1. a jen ti správní mohou rozhodnout, kdo patří mezi

        šarlatánské nebo obskurní, negující a torpédujicí jakoukoliv práci

        1. Na to může mít názor kdokoliv jakýkoliv.

         Osobně si dovedu představit poslance nebo senátora od Svědků Hilšerových, tedy Hilšera. V případě úspěchu i jeho ženu a tchýni. Za islámce Sáňka a pár dalších pravých věřících. Dále Společnost za veselou současnost a vůbec všechny názorové a náboženské extrémy. 😎

         Hranice je tam prostě proto, aby parlament vůbec nějak, aspoň trošku efektivně, fungoval. Čím více subjektů, tím větší pravděpodobnost paralýzy.

         Samozřejmě, otázkou je rozdělení propadlých hlasů. A hranice vstupu u koalic.

         Každopádně, hranici můžeme vnímat jako problém.
         Pokud ji zrušíme, budeme mít další problém.
         Otázka je, co bude lepší.
         Osobně myslím, že by se dalo hodně věcí upravit, ale samotnou hranici jako problém, nevidím.

   2. A co měl, Folďasi, napsat?
    Od presidentského kandidáta se očekává, že se k incidentu vyjádří. Kdyby to neudělal, budou v mainstreamu týden články o tom, že Babiš nereagoval a že asi tedy… fandí Rusku. A vmetou mu to ještě před volbami.
    Kdyby napsal, co si skutečně myslí (podle mne se o to nezajímá, má jiné starosti), tak to by už bylo zle definitivně.
    No, tak napíše diplomaticky, a je taky zle?
    Těžko se zavděčit všem, navíc v této době. A kritizovat, to jde nejsnáze.

    1. Proto je potřeba lavírovat, aby nebyly ztraceny hlasy voličů, kteří se ho nikdy nechystali volit? Tato strategie povede nejspíš k tomu, že mu to nehodí ani voliči, kteří by se zapřeli a vykašlali se na Jourovou, Skripala, Vrbětice a další a další příležitosti, kdy se mohl chovat jako premiér samostatného státu.

    2. Jenže těmito kecy si stejně nepomůže. Kavárna ho volit nebude a naopak bude ztrácet hlasy u těch, kteří by ho se skřípěním zubů šli volit alespoň ve druhém kole. To že jsou kluci z jedné přihřáté partičky a moc na Mateuzse myslí, mi nevadí. Ale větičku o tom, že Češi vždy byli a budou po jejich boku si mohl odpustit. Poláky nemusím. Poláci jsou větší křiváci než Němci. Napadli nás s Hitlerem v 38, málem jsme s nimi válčili po roce 1945 (zatrhl to až Stalin a Poláky donutil podepsat smlouvu o přátelství s ČSR), v 68 se chovali nejhůř z okupantů. A Babiš není v žádné státní funkci aby mohl mluvit za Čechy.

     1. Tak s tímhle názorem na Pšonky docela souhlasím… Proto se zájmem čekám, až se začnou mydlit s Ukrošema navzájem… ale pak nezávidím našim představitelům – na čí stranu se přikloněj? To pak bude dilema…

       1. Nejlépe předem, aby zase skopové hlavy nezačaly psát na fejsbůky dříve, než se vyjádří strejda z Ameriky.

        PS: Samozřejmě že US létají nonstop po hranicích s avaxy a o každém letadle a každé raketě vědí po celou dobu jejich letu.

     2. Ano, presne.
      Babis se porad snazi byt siroce rozkroceny, ale na brehu petikolky je opravdu velky naval.
      A u opozice, cia lternativy timhle zbytecne ztraci.
      Jinak si myslim, ze si timhle dost polepsil Pavel.
      Bude legrace, az alternativa bude hromadne voit generala 🙂

       1. Víte, já jsem se bál, že budu volit Babiše, a tehdy jen tak teoreticky, že to nenastane, tak proč si dělat nervy. Dnes už se to jeví docela reálně a na Babišovo místo nastoupil Pávek. Nevylučuju, že tam bude Danuše Antoinetta s Pávkem.

        Jestli se na někoho zlobím, tak jsou to blbci, co si říkají alternativa, že nepřišli s nikým volitelným, i když na to měli 3 roky.

        1. Ano, nad tím zůstává rozum stát. Vidím to jako vědomou sabotáž.

         Pokud ve svých stranách nikoho nemají, měli podporovat, ideové blízkého, nestraníka. Hamplová nebo Kovářová, jsou skvělé. Nebo Vitásková, která sbírala hlasy, ale odstoupila předem. Její příběh se dal ve volbách fantasticky vytěžit!
         Březina není marný. Jenže nemá podporu žádné strany.

         Pávek a česká Čaputová, jsou na tom nejlépe!
         Sofiina volba. Než je, radši Babiše!

         1. Já nechci spřádat nějaké složité konspirace, a popravdě, nevěřím tomu, že by to takhle někdo plánoval, natož uměl zajistit, ale reálně by mě nenapadla lepší strategie proti alternativě, než právě vidíme.

          Nikoho nepostavili, ti, kteří do toho šli, zůstali osamoceni, kdo prošel sítem, ten odstoupil a na výběr jsou prakticky jen aspeňáci, přičemž už i váhám, kdo je áčko a kdo béčko. Nakonec možná budou volit áčko s pocitem, že vybrali menší zlo či dokonce českého Orbána a budou mít z toho i radost. Co víc by si mohli soudruzi přát, oboustranná spokojenost, zejména u těch, co mají rádi ta dilemata typu radši Bureš než Pávek – nikdo jiný neexistuje.

     3. Také nezapomeňte na Těšínsko 1919 a posametové noční nájezdy polských kombajnů na česká pole.

      Mým prarodičům sebrali barák dvakrát pšonci, jednou Němci a pak na 40 let komanči. Ale pouze pšonky děda nenáviděl do posledního dechu. Měl s tím hodně problémů u SNB, protože je řezal na potkání. Mé nejlepší dětské vzpomínky jsou na to, jak děd mlátí někoho po hlavě vycházkovou holí s pokřikem „polská kurvo“. Říkal, že je pozná podle smradu…

    3. No to je náramné, zato vy jste hned se vším hotová viďte. Co měl dělat? Třeba počkat s unáhlenými odsudky a věřit, že incident bude brzy vyjasněn. Tečka. Jak by bylo vám kdyby se stala autonehoda, vy by jste byla nezraněné a stará blažková by roztrubovala po vesnici že jste zabila dva lidi v autě? Co na tom, že tu autonehodu způsobili ti druzí…Co měla ta stará blažková dělat, mlčet? Ale co taková prkotinka, za půl roku si vy dvě fajně posedíte v cukrárně u čajička a vše staré bude zapomenuto.

     1. „Milý Mateuszi, přijměte prosím mou soustrast celé zemi a rodinám, které ztratily své blízké. Moc na tebe myslím. Češi vždy byli a budou po vašem boku. Incident musí být plně vysvětlen,“

      Jenže tady přece není nic o tom kdo to má na svědomí a že to musí být vysvětleno.
      Jediné s čím bych nesouhlasila je, že vždy budeme stát po jejich boku, ale to je taková diplomatická obezlička, kterou si tedy mohl odpustit.
      A proto dost nechápu, kde jste četl text, který vás přiměl k této reakci:

      „Co měl dělat? Třeba počkat s unáhlenými odsudky a věřit, že incident bude brzy vyjasněn. Tečka. Jak by bylo vám kdyby se stala autonehoda, vy by jste byla nezraněné a stará blažková by roztrubovala po vesnici že jste zabila dva lidi v autě?“

      To je právě ta bída, že někdy reagujeme na první šlápnutí místo abychom nejdřív počítali do deseti případně si text přečetli znovu a lépe.
      Úplně stejná byla reakce některých našich kandidátů, ministrů a ministryň, kteří je pak po sobě rychle mazali. Tedy kromě Mirky, té to ještě nedocvaklo. Babiš alespoň přemýšlel než něco napsal a napsat musel, protože kdyby ne, tak by to taky schytal.

  2. Pavlovův reflex.

   Lidé (bohužel ne jen politici), kteří mají svoje „schéma F“ a podle to ho jedou. My jsme ti hodní, oni (Rusové, Číňani, …) ti zlí.
   Raketa do Polska? To přece musí být zlý rusák. Šílený Putin. Vyšetřování, oficiální potvrzení? Ne, díky. To oni nepotřebují. Mají přece svoje schéma, podle kterého jedou. A fakta, zvláště ta „špatná“ by jim jenom komplikovala situaci. Oni už přede „ví“.

   Jsou blbí, nebo zaplacení? Kdo ví. Ve výsledku je to skoro jedno. I když, zaplacení by asi bylo lepší. Protože je tu naděje, že to (nás?) nedotáhnou až do hořkého konce.

   1. Pustte si Fjálu v tom videu o EU z roku 2014. Také měl rozumné názory.
    Oni si prostě myslí, že na ně ten průšvih nedopadne.

  3. Marně se snažím najít na tomto vyjádření Babiše něco „fanatického“, na rozdíl od jiných vysoce kompetentních pětidemoličních blbů. Jasně, fujforum24 ho odsoudili jakože blbý, ale v téhle diskuzi to vypadá, že zahlásil asi ještě něco dalšího….nebo ne?

 8. Rád čtu Vidláka. Nepíše umanutě. Má schopnost se na dění dívat z různých stran. Je to podnětné pro uvažování vlastní hlavou. A navíc, jeho jazykové schopnosti jsou nadprůměrné. Dá se to číst, aniž by jeden trpěl.

  Co mě na jedné straně fascinuje a na druhé znepokojuje je, že někteří jej čtou jako samozvaného spasitele. Nebo lžispasitele. Jako někoho, kdo chce své myšlenky druhým vnutit, kdo chce, aby ostatní skákali, jak on píská. Někteří posuzují každý jeho text za návod, jak vyřešit naše současné problémy. A když se jim tento návod nelíbí, tak mu spílají.

  Tak ho prostě čtěte, přemýšlejte vlastní hlavou a podle výsledků toho přemýšlení jednejte. Za to, kde jsme a kam směřujeme, Vidlák nemůže. Ani nemá hotový návod jak 100 hoven.

  (A při té příležitosti, velká poklona a dík Zakladateli za to, jak to tu krásně vede.)

  1. Také se divím, jak hodně diskutérů vnímá Vidláka jako hlasatele pravdy a lídra alternativy.
   Přitom si na nic takového vůbec nečiní nárok. Jen píše svoje pohledy na věc a snaží se spojovat různé názorové proudy.
   Touha po osvíceném Vůdci je u některých čtenářů zjevná. Nedivila bych se, kdyby si už někde smolil úderný projev nějaký další Hitler.

    1. Děkuji Ládiku. Teď jsem se upřímně zasmál a přebírám to do repertoáru. Nejvíc svoje čtenáře štvu tím, že mě berou jak guru Járu, ale já se furt nemám k tomu, abych je odháčkoval.
     Zakladateli, prosím udělej mi radost a dej tohle jako heslo dne:

     Vidlák štve některé čtenáře především tím, že ho berou jako guru Járu, ale on se nemá k tomu, aby je odháčkoval.

     1. Taky se s diky pripojuji, budu se smat jeste zitra rano.
      Ladik je proste basnik, a i kdyz se to zrovna nerymuje, tak to jsou porad perly.

      Jinak k tomu vlaknu, pripada mi, ze cim vic casu u klavesnice, cim vic prispevku na diskuzi, tim vetsiho Mirka Dusina vyzaduji nekteri jedinci.
      Jako by jim chybel kontakt s realitou.

   1. Víte paní Helanov, ono to bez takového vůdce totiž nepůjde. A nevím proč vytahujete zrovna Hitlera, někdo přece musí ty různé směry a proudy sjednotit, nalézt synergie a průniky, a dát lidem jistotu že víme kam uděláme další krok a co bude následovat.

    1. Na vůdce moc nevěřím. Spíš na partu rozumných lidí, kteří si nepůjdou po krku a domluví se na nějakém přijatelném konsensu. Ale asi je to blbost. Král Artuš a jeho rytíři jsou jenom legenda.

  1. Zkoušejí to opakovaně, už tady byl dřív ten podivnej dron nebo co z dob SSSR, který jen zázrakem nespadl na nějaký panelák v Záhřebu.

   Teď holt využili situace, myslím, že ani neplánovali sestřelit nějakou ruskou raketu, prostě to na Polsko odpálili rovnou. Možná měli s Poláky už domluvené ty dva Martiny Šmídy, ale to už je fakt jen spekulace, bo chocholům na nějakém Polákovi nebo dvou nesejde tak jako tak…

   1. Co tam ale dělal traktor s vlečkou obilí? Je dávno po žních. Ti 2 traktoristi byli zabiti při šmelině. A to se vyšetří!

    1. Takže výsledkem bude, že Mateusz pošle poděkování Zelímu, že SBU pomohla odhalit a zneškodnit dva Putinovy agenty, kteří se snažili vyvolat hladomor v Polsce. K poděkování se zvoláním Sláma u kravína připojí lídři všech „zemí svobodného světa“, protože Putin tím pádem přišel své jediné dva agenty Čuka a Geka, kteří šířili strach v zemích, které jsou na cestě ke světlým (a ještě světlejším a možná i nejsvětlejším) zítřkům. Už žádný novičok, žádné Vrbětice, žádné vybuchující sklady v Bulharsku, jen klid a mír ve světě (tedy jen tam, kde to USA uznají za vhodné)

   2. Je to uz par mesicu, co jsem nekde videl, jak Ukrajinci predelavaji nejaky BUK na raketu zeme-zeme.
    Moc jsem tomu nevenoval pozornost, jestli je to propaganda o ukrajinskych vseumelech, kteri si poradi v kazde situaci, nebo jestli to vazne jde.
    Kdo vi, co se stalo v tomhle pripade.
    Ale spis si myslim, ze jde o ukrajinskou nehodu. Ty rakety uz maji svuj vek.
    A hlavne neverim, ze by si nekdo troufnul spustit Gwilice bez pokynu shora.

    1. Buk má malý dostřel (systém středního dosahu). Na to je lepší S-300 (systém dlouhého dosahu), ty rakety nemusí být nutně protivzdušné. Dálkový dosah 200 až 250km.
     Třeba to byl pšonko-ukradinský test, jak se zachová zbytek NATO (Američané).
     No ona většina těch civilních ukrajinských ztrát byla způsobena ukradinskou PVO, ale vždycky se to hodí na barbarské Rusy.

 9. Přečíst si dole Targuse je užitečné.
  Počkat do poloviny ledna.
  Počkat na nejlepší propagaci účasti na nátlakové akci – na zimu a nové složenky na zálohy.
  Je ti teplo, Mášenko?

  1. Objektivní skutečnosti nejsou na naší straně?
   Ale to jsi přece věděl, Vidláku, už v září.
   Že půjde o mrhaní času, penězi, a především iniciativou lidí.
   Přitom nejde jen o loutkovou vládu Fialy a našimi problémy s inflací a cenami energií.
   To co se děje v Polsku a na Ukrajině je podstatně horší než zima, tma a hlad.
   Přečtěte si znova Louky Starého berana.
   Vidláku, chtěl bys, abych na Litterate nebyl. Mě se nelíbí tvá přítomnost na Litterate. Svými články mateš lidi (Zakladatel promine, že mluvím v množném čísle – nebo taky nepromine) a přitom hlavní problém není v Česku, ale v Polsku a na Ukrajině. Polsko bude ten spouštěč, jeho jednotky jsou už dávno připravené na hranicích, aby získaly zpět svou starou vlast. Jen se zatím bojí jít do toho samo.
   Tlaková vlna od Mošnova smete mé bydliště za pár desítek vteřin. To bude konec mé přítomnosti na Litterate, která Vidlákovi tak vadí.
   A pokud mne Zakladatel nezařízne, budu se vyjadřovat dál k tomu, co pokládám za podstatné a co za blbost.

   1. Homere Simpsone, zopakuji, co jsem napsal už níže. Ořu pole tím, co mám k dispozici. Nehodlám stát na úvrati a lamentovat, že mám starý traktor, křivý pluh, málo nafty a kamenité pole. Prostě do toho vjedu a budu pracovat s tím, co mám, protože i špatně zorané pole je lepší než neorané pole. I na špatně zoraném poli může něco vzejít. Já vím, že neodházím všechny kameny, vím, že se mi traktor může rozpadnout, vím, že se radlice může ohnout ještě víc. A ano, opravuji to za pochodu a improvizovaně. Ale dokud to pojede, tak budu orat. Protože jednou po mně přijde někdo další a bude rád, že jsem mu to alespoň načal.
    Ti, kteří si myslí, že to od začátku nemá cenu, ať si počkají na nový traktor a nový pluh. Ať si počkají, až se kameny na poli rozpadnou samy větrem a deštěm.
    Když jsem se odhodlal do tohoto pole vjet, tak tam budu orat, dokud to nedodělám, nebo dokud budu mít s čím dělat. I ten špatný traktor kus práce udělá. Možná tam toho nevzejde moc, možná budou i jiné okolnosti proti nám. Možná je to fakt zbytečné. Ale my sedláci jsme už prostě takoví. Máme to v nátuře. Víme, jako to je se dřít a nic s toho nemít, protože Pámbu neráčil dáti vláhu. A víte co? Je nám to jedno. Děláme to, i když jsou okolnosti proti nám. Děláme to a možná proto občas i zvítězíme.
    Zopakuji moji Pattonovskou výzvu. Následujte mě, nebo mi jděte z cesty. Nebudu plakat nad rozlitým mlíkem a i když mi v traktoru rachtá víc než na začátku a už dvakrát jsem musel spojit řemen od větráku a třikrát vyčistit filtr, protože mám mizernou naftu, stejně v tom budu pokračovat. Jestli se jiní vzdali, já se nevzdám.
    Když jsem vydržel pět let psát a skoro každý den si o sobě přečíst, jaký jsem hajzl, jak jsem se odkopal, jaký jsem zaprodanec a jak seru maggi v kostkách, snad si nemyslíte, že mě rozhodí nějaký Vrábel, Havel, nebo Rajchl.

    1. Včera jsem jel cosi zařídit do metropole pod Říp. Cestou z městysu Zahrady Čech jsem potkal dva staré Zetory, jak orají na hluboko se čtveráky. V půlce cesty má sídlo dealer Zetoru, který měl normálně za plotem vždy připravené dva traktory na prodej, včera jich tam měl pět. Chmelnice kolem Lounek (natáčel se tam film Starci na chmelu), jako v Turecku, políčka řádně obdělána, chmelnice uklizeny a co je zajímavé, všude spousta napršené vody v kolejích po traktorech. A nakonec, měl jsem jednání v místní hospodě. Jak se říká, uvnitř zima jako v pr*eli. Obsazenost tak 15%, ale kupodivu ceny na rozdíl od městysu ZČ docela lidové. Pokud by asi zdražili, nepřišel by do té nevytopené chladničky asi nikdo. Probíralo se leccos, poměrně dost čorky. Takže závěr, podřipský sedlák tuší, že se na něj hrne bouřka, což jej vede k tomu, že se přikrčí a ještě víc se bude starat o sebe.

   2. Vás číst, se stává utrpením, alespoň pro mne . Ten blábol o Vidlákovi, to už je tedy fakt síla. Připadáte si nedoceněný? Málo adorovaný? Ukřivděný? Nebo od každého kousek? Přerolování bude nejlepší řešení…

    1. Já to také nechápu. Vždyt přece nikdo nikoho nenutí číst něco co se dotyčnému nelíbí. Když Homer Simpson nechce Vidláka na litterate, snadná pomoc, nemusí přece na litterate chodit, protože o tom kdo zde uveřejňuje texty nerozhoduje ani Vidlák ani Homer Simpson ale Zakladatel.
     Připadá mně také, že H.S se cítí ukřivděný a málo adorovaný a že ho štve, že Vidlák má mnohem více čtenářů. No jo tak to chodí 😉 .

   3. Nejblbější je, že Homér nechce číst Vidláka, který má stále můj obdiv, jeho způsob myšlení i práce s vlastním mozkem je pro mne občas zjevením jak v kladném, tak záporném slova smyslu.

    Druhá nejblbější věc je, že zde – logicky současná konzumace Vidláka a Homéra ohrožuje každého kandidáta vytesání na Stélu věrných kognitivní dizonancí.

    Homér považuje za prioritu přežít (pro sebe a hlavně pro své blízké), zabránit válce a definitivnímu zániku nikoli snad celého lidstva, ale českého národa nabeton.
    Byť by to vyžadovalo přikrčení, a kompromisy a léta či desetiletí čekání v úkrytu s písní Nashledanou v lepších časech.

    Nerad bych, aby sem Homér přestal psát – bez ohledu na to, zda s ním tu či onde souhlasím či nikoliv.
    A už vůbec bych neuvítal, kdyby sem přestal psát Vidlák, což nejspíš do(pravděpodobného) zákazu a drastických represí nehrozí.

    Prostě – není dobré, když nejsme schopni vzájemně se zamyslet nad motivacemi, cílem a důsledky svých činů, byť by těmito činy bylo i „pouhé“ publikování příspěvků na Litterate či Kydech.

    1. Já to tu pro jistotu napíšu… vůbec nevolám po tom, aby Homer Simpson přestal psát a stejně tak mi nevadí, že má jiný názor než já. Vlastně mi na něm nejvíc vadí to jeho sebemrskačství a prosby, ať už ho Zakladatel zablokuje… Navíc je to tu jediný druhý grafoman, hned po mě…. Ne lépe… je to jediný druhý grafoman daleko za mnou. 🙂
     Navíc mě už několikrát inspiroval k článkům, které pak bouraly statistiky. Sice to zpravidla byly antiteze Homera Simpsona, ale mně to rozhodně nevadilo.
     Takže Homere Simpsone! Co jsme si, to jsme si. nic proti Vám nemám, napřahuji ruku ke smíru, zvu Vás na zabijačku a pokud mi pošlete Vaší adresu, pošlu Vám (velmi malou) lahvinku Portského.

   4. HS (6:17)
    „…….a přitom hlavní problém není v Česku, ale v Polsku a na Ukrajině“
    Hlavní problém pro nás je v Česku!! Kdyby se naše vláda nechovala tak příšerně aktivisticky mohl byste mít pravdu, ale že se tak chová tak ji nemáte. Takže pro nás je tato vláda čím dál tím nebezpečnější. Na situaci na UA nebo v PL máme minimální vliv i kdybychom se udemonstrovali, ale tady jsme doma a máme právo dát jí najevo, že s tím co dělá a jak to dělá nesouhlasíme.

    1. Ono je vetsinou snazsi odvest pozornest jinam, nebo se vyvleknout ze spoluodpovednosti.
     Prave timhle, jako ze hlavne Polsko a Ukrajina.
     Nerikam, ze tamejsi papalasi nemaji cihlu na plynu, ale stejne si myslim, ze i u nas v chlive je dost spiny, takze nejdriv uklidit u nas, a pak se divat k sousedum.
     Vsak on i ten Psonek, kdyby videl, ze za sebou nema sik valkychtivych bezmozku, tak by byl umirnenejsi. O Zelenskem ani nemluve.

 10. Do polska spadly rakety
  nad hlavami jsou muškety.
  Na ně! Na ně!
  Jsme na správné straně!
  Tuhle vojnu vyhrajem!
  Máme plný plynojem!

  V ukrajině zatím kopou
  do trubky s tou ruskou ropou.
  Černé zlato pro evropu!
  Dělám dobře, že tu kopu?

  Na koně! Na koně!
  Už to máme v zákoně!
  I ten Bábiš z Falkenštejna
  vyjíždí do masomlejna.

  1. Pan Biden pravil, že není jisté, byla – li raketa vypálená z Ruska. Hurá!!!
   Zřejmě má aspoň někdo z jeho administrativy ještě kus mozku v hlavě.
   Pan Zelený troubí do boje za záchranu lidstva. Pan Morawiecki je stejný militant, ale čeká až jak řeknou ve Washingtonu.
   Jediná Černochová už chrní v pancéřové vestě a helmu má na nočním stolku. Na nic nečeká, ona ví.
   Dalo by se i říci, že Kotlinka je úplně nej nejdemokratičtější místečko celého demokratického světa.
   ( Až tedy po Ukrajině, dá rozum. )

   1. Pan Biden je velmi velkorysý. Vypadá to, že si můžeme oddechnout.
    V informačním toku různých zpráv docela zanikla skutečnost, že Američané zřídili v Německu velitelství pod tříhvězdičkovým generálem, jenž má za úkol zkoumat, jak se nakládat s americkými prostředky na Ukrajině. K tomu má k disposici štáb tří set lidí. Někteří ňoumové ovšem tvrdí, že jde o centrum pro řízení války na Ukrajině a šíři tuto poplašnou zprávu po internetu.
    https://gilbertdoctorow.com/2022/11/14/ennesime-cattive-notizie/

    1. Panu Bidenovi (a těm, kdo ho programují) se především nechce poslat do Polska, potažmo na Ukrajinu, umírat US vojáky. Momentálně to není v jejich zájmu. Toť vše.

   2. Couvá se. Kromě teda Černochové, která volá „na kůň“.
    „Plně stojíme na straně našeho polského spojence i Ukrajiny, dnes opět bombardované teroristou Putinem,“ uvedla Černochová. (Novinky.cz 20221115 ve 21:39)“

    Černochová je pí.

    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-online-raketa-jez-zasahla-polsko-nejspise-nebyla-vypalena-z-ruska-rika-biden-219321#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest179_tlacitka_u_boxiku_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    Už jen to, že se jedná o raketu z komplexu S300, je 99% záruka, že nebyla vypálena z Ruska. S300 je obranný protiletecký, protiraketový systém. Kde by se z Ruska vypálená protiletecká raketa na západní Ukrajině vzala, co by tam hledala?

    1. S300 je opravdu komplex či systém a mohou v něm být použity různé rakety, malé i velké. Nicméně žádná z nich nemá dosah 530 km, což je nejkratší vzdálenost z ruského území do Polska, měřeno od rusko-běloruských hranic; z Krymu je to kolem 1 000 km.

     1. No oni to nakonec zdůvodní, že to byla ruská raketa z S-300, ovšem nestřílelo se z Ruska, nýbrž z Běloruska a tam už to v dosahu modernizovaných S-300 je.
      Rusové mají přece bordel a tak raketa zabloudila do Polska.
      Přece nemyslíte, že řeknou, že bordel je na Ukradině nebo dokonce, že to Ukradinci udělali schválně (po dohodě s Pšonky)

 11. Zvýší se stupeň bopo naší army? Přijedou naši hoši z Mali? Bude se organizovat nábor rekrutů?
  Zvýší se věk branně povinných ze 60 na 70? Já třeba uběhnu maraton, ale bez pušky a bez masky. Vojáci mezi 60-70 ještě něco znají z výcviku. Ti kolem 30 znají Spartan race.
  Ale nejdřív musí proběhnout Qatar, pak vánoce a až pak se uvidí, kdo vyleze ze zateplené sednice na mráz.

  1. … sem byl u felčarky a ta prej: „Helejte, nikdy nevíte, kdy se dostanete do nemocnice a tam můžou bejt průběhy zápalů plic fatální, a protože máte věk, pojišťovna vám nabízí očkování proti pnemokokům.“ Volám svý sestřičce a vona, že prej ber, já ho mám taky. A tak du na to očkování a sestra od felčarky mi ďobla do ramene a připravuje druhou injekci pro manželku a říká: „Dneska je na tu chřipku tady nával, žejo?“ A já: „To jako měla bejt chřipka a né pnemokook!“ A vona ztuhla, že prej jó a že se moc omlouvá, že jak je rozpíchaná, tak si nevšimla, že sem přišel na pneumokoka a že … že … že … no stane se, co se dá dělat, říkám jí!

   Ale kurva, jak k tomu přídu, že to mám stejný jako tehdá proti tomu Covidu, taky se mi zatím nevratně zvedl cukr na dvojnásobek, otýkaj mi nohy , mám už 10 dní zvýšenou teplotu a chce se mi furt spát?

   Tak si myslím, že to očkování pojišťovna musela koupit od Putina = sem totiž starej, hluchej a slepej ženista a těch se Putin bojí, protože my jediní umíme stavět pontony za plný palby, protože nevidíme-neslyšíme!!!

  2. Ládiku, vék a tělesná sešlost nebudou problém.
   Bulvárník nechá upravit komunální motokáry na vozítka pro boj zblízka. V Řeporyjích už na tom makaj.

    1. Momentálně ale Řeporyjští natírají motokáry na hnědozeleno. A vyhazují koštata a hrabla a instalují dalekonosná děla.
     😀

 12. Až jako stařec sem se někde dočetl, že šukání může mít až padesát odstínů šedi, dokonce to prej bylo zfilmovaný. Tak sem si prostě řekl, když šukání, proč né zrovna to tady všema volený menší zlo by nemohlo mít zrovna tolik odstínů? A tak sem před pár dněma napsal něco o jedný šedi tohle:
  https://web.litterate.cz/alternativlos/comment-page-1/#comment-77826
  a nick joker se mi vzápětí tázal, zda tím šestým kolem mám na mysli Rajchla a já odepsal: …“no ták, no schválně“.

  Takže jokere, když přihodím dneska tohle:

  “Poslanci schválili usnesení, kterým označili režim v Rusku za teroristický. Podpořili to poslanci vládní pětikoalice i většina přítomných poslanců ANO!

  Už je to trochu jasnější?

  P.S.
  … a pro ty i tady sveřepé vyznavače toho krizovýho manažera coby představitele toho menšího zla bych dneska už napsal, že si myslím, že dokonce HNACÍM kolem tý Šestikolky!

  1. Blbíši, všichni vědí, že AB a jeho banda jsou smečka nevyzpytatelných h@vad
   Ale když už si mám vybrat, tak si výberu lejno, které smrdí nejmíň. A u kterého je aspoň malilinká naděje, že se něco stane, ten puch vyvane, a v těžké chvíli se AB zachová pragmaticky.
   U toho zbytku tu naději nevidím. Ti by škodili i grátis.

 13. Vidlak tlaci Babise a ten alternatum ma poridit jejich koryta v nove vlade..
  Prispevek je pro neohrozene bojovniky za svobodu slova, aby prispevek znicili!!!!!..
  Vidlak , co udelal jen ,ze pise spousty slov, Rajchl ,Judrove bojuji zakony za zniceni spravedlnosti a spol.

 14. Jsem toho názoru, že velké svolávání již nebude tolik potřeba, protože dorazí vyúčtování plynu a proudu a to je tak silná pozvánka na demošku, že silnější není. Ukrajina je celkem hotová záležitost, protože „vypnutý“ stát se zhroutí do sebe a není nutné nad ním vítězit. Bez proudu není nic a to pro Ukrajinu platí dvojnásob. Jenom mně pořád není jasné , proč už Rusko Ukrajinu „nevypnulo“ hned počátkem války , tady je pořád nějaký důvod, který neznáme, proč Rusko Ukrajinu šetří, když mohlo být daleko méně mrtvol a škod na majetku. Jsem jenom velice zvědav, co se bude dít s Ukrajinou „po válce“ , protože tu zem čeká totální rozval po všech stránkách a také nám nejspíše přibydou skuteční chudáci z Ukrajinu , kteří budou zcela bezprizorní a to je ruská „bomba“ pro celou EU , miliony ukrajinských utečenců. Nedovedu si představit v zimě v paneláku v nějakém ukrajinském městě , kde nepůjde vůbec nic, voda, proud, plyn , kanalizace, telefon a žádné zásobování. To je situace na mašli a ti silnější lidé se ještě nějak obstarají , ale nedovedu si představit, co budou dělat ti „slabší“ , staří lidé, co nemají plnou pohyblivost a matky s dětmi a další lidé s nějakou invaliditou , či zdravotní zátěží. Prostě čisté inferno, co jim připravil komediant , protože Rus je několik měsíců jenom šetřil. Hlavně zde teď nevidím nějaké východisko, co bude dál, nedovedu si to představit, taková silná beznaděj mě jímá.

  1. Já myslím, že kdyby Ukrajinu vypnuli zjara, tak by se do podzimu uprchlíci nějak vyřešili. Evropa by přepnula do jiného režimu, spustila by další sociální programy, apod, apod. Prostě žádná pohroma není věčná a Ukrajinci by měli čas koupit si kamna. Ale když to uděláte těsně před zimou…. tak se síla útoku násobí. Na duši z širokých rovin tohle asi působí víc než na jiné.
   Teď jsem zrovna poslouchal situaci jednoho příbuzného na Ukrajině – říkal to už docela cynicky. Tatínci od dětí jsou už mrtví, vítězství v nedohlednu.
   Od jara Ukrajince masíruje jejich propaganda, že vítězství je blízko. Už tomu přestávají věřit.

  2. Milane, podle mne Kremelští bojují o srdce obyčejných Ukrajinců. Nejsou jako Amíci, kteří to brali hlava nehlava.
   Já to vůbec nechápu, jak se podařilo panu Zelenému tolik obyvatel Ukrajiny tak zblbnout.
   Jestli se imagemarketérům podařilo vytvořit z Vendy Lahvičky světového drramatika, ze střelené Gréty ikonu gríndýlu, skutečný majstrštyk je přeměna komedianta Zeleného v bojovníka proti prohnilému Rusku.
   A ochránce Evropy, na kterou si zlej Putíín už brousí svoje krvavé zuby.

   1. „Milane, podle mne Kremelští bojují o srdce obyčejných Ukrajinců.“
    Tim, ze je terorizuji. To je rafinovane.
    Zrejme jde o vyssi fazi porekadla >co se skadliva, to se rado ma<.
    Nejdrive jim pozabiji tatiky od rodin, pak jim vypnou elektrinu. Veru, neobvykly boj o srdce.
    "Já to vůbec nechápu, jak se podařilo panu Zelenému tolik obyvatel Ukrajiny tak zblbnout."
    To neni problem, podivejte, kolik lidi je antikomunisty, to mate temer vzorove zblbnuti v primem prenosu.

    1. Blbý je, že nemáme tušení, co si myslí obyčejní Ukrajinci. Jestli to všechno dávají za vinu víc Putinovi, nebo Zelenskému. O nás si taky z vnějšího pohledu třeba takový Indonésan musí myslet, že jako národ bezvýhradně stojíme za kyjevským režimem. Dá se usuzovat jen z nepřímých náznaků, třeba z toho, jak skromné byly oslavy příchodu ukrajinské armády do Chersonu. A to člověk musí brát v potaz, že neúčast na vítání osvoboditelů rovná se v očích banderovců kolaboraci s Ruskem se všemi následky, které také jen tušíme…

      1. Tak to je bohužel ta horší varianta. To znamená, že Zelenský může Ukrajince posílat na zbytečnou smrt donekonečna, respektive dokud mu to bude Západ financovat.

     1. „Blbý je, že nemáme tušení, co si myslí obyčejní Ukrajinci.“
      Kdyby mi Rusove zabili otce/ syna a k tomu mi vypli elektriku, tak bych Rusy miloval. Slovanska vzajemnost je silnejsi nez cokoliv jineho.
      Rusove a Ukrajinci jsou jednoho rodu (c) Surovikin.

      1. Stridore, podle mne je signifikantní to, že jste si nepoložil otázku, proč se to vlastně celé děje…

       Bez odpovědi právě na tento typ otázek budete poletovat životem právě jako to pírko ve vírech cyklonu, třepit se, narážet a nechápat…

       1. Zeptal jste se těch Ukrajinců? Já několika ano.
        Já, byv proruským Ukrajincem, bych dovedl pochopit, kdyby Rusko vtrhlo do země v plné polní, pochytalo Zeleňáky, rozmlátilo vojenské a komunikační uzly, pak to všecko opravilo a nastavil se nějaký normální režim.
        Ale strategie, při které půl roku likvidují ty, které údajně osvobozují, paktují se s oligarchickým ksindlem, vyprovokují lidi k referendu a pak je nechají sešrotovat – to by mě pěkně nasrali, a co horší, ztratil bych k nim důvěru.
        Terorismus posledních měsíců spojený s útěkářstvím z bitevního pole by pro mě znamenal, že odsud nemůžu čekat nic pozitivního. Bohužel.
        Tady nejsme v situaci, kdy Rudá armáda vyhání Němce a přitom mi zabije kravku a rozstřelí stodolu. Což nepotěší, ale člověk to chápe a na osvoboditele se proto nezlobí.

        1. To jsou dalsi idealisticke blaboly.

         „Rusko vtrhlo do země v plné polní, pochytalo Zeleňáky, rozmlátilo vojenské a komunikační uzly,“

         Presne tohle Rus udelal, stalo je do dost vlastnich vojaku, a od gaucovych strategu se dockal jenom kritiky.
         Viz nepodareny vypad na Kyjev.

         „Ale strategie, při které půl roku likvidují ty, které údajně osvobozují“

         Pokud se ukrajinsti Rusove nechaji naverbovat a pak jeste s flintickou jsou na Rusa, tak se nemuzou divit, ze je Rus sesrotuje.
         Uz jsem to tu psal, pro Rusy takovy „bratr“ nema zadnou cenu.

         Ukrajinsti Rusove meli pres PUL ROKU, na to aby se zmatorili. Hodne jich uteklo do Ruska, spravna volba. Dost jich je v armade, porad tu ctu, jak je tam tahali nasilim…
         Tolik vule a ochoty, k osvobozeni vlastni zeme.
         Lepsi by to bylo nechat Rusovi, a pak na nej jeste plivnout, ze pry jim vypnul proud.

         Blaboly o terorismu a utekarstvi jsou jenom stinem byvalych tapet, jednoho gaucoveho generala. Od te doby, co se guru Jara odmlcel, je to slabota.

         1. Právěže jsou to spíš realistické pohledy. Ta SVO nesnese žádná aspoň trochu racionální měřítka od samého počátku.
          Samozřejmě v březnu jsem byl smířlivější, protože nebylo tak zřejmé, o co jde a spousta věcí mohla mít charakter chyby, excesu, nedomyšlenosti, které se prostě rychle řeší.

          Je prostě fakt, že v roce 2014 povstaly celé oblasti a byly ponechány bez pomoci a 7 let se jim v podstatě z Ruska vysmívali. Přesto, na počátku SVO byly určitě velké skupiny lidí, které by se byly přidaly, kdyby se jim zdálo, že Rusko provádí skutečnou operaci a ne jen jakousi simulaci.
          I tak se ale tihle lidé vyslovili v referendech a za odměnu rusá armáda utekla a v mnohých případech jim ani nedala možnost evakuace.
          Místo boje proti kyjevskému banderovskému režimu de facto masakrovali ty, které jakože osvobozovali. Přitom očividně tím nejdebilnějším způsobem, zajišťujícím maximum ztrát jak mezi civily, tak mezi vojáky.

          Cherson je toho zářným příkladem. A mají být vděční za terorismus na infrastrukturu? To je jako by Rudá armáda bojovala proti Němcům tím, že bude likvidovat Čechům jejich infrastrukturu s tím, že je na nich, aby si Němce vyřešili sami, jestli jim to vadí…

          Takhle se neosvobozuje, takhle se vyrábí nepřátelská generace. Co nestihli banderovci svoji propagandou za 8 let, to teď dokončují plánovači SVO svým debilismem, anebo nakopak plněním zadání.. tady často těžko odlišit.

          1. Jojo, pred 8 lety povstaly cele oblasti, a proto guru Jara utikal, ani si nestihnul natahnout podvlikacky…
           Pokud opradu ctete ty telegramy, tak vite, jak ted lzete.
           Oni sice chteli pryc od Kyjeva a zpatky do Ruska, ale Ruska armada to za ne mela vybojovat.
           Sam se usvedcujete ze lzi tvrzenim, ze na Donbase verbovali nasilim. Tak moc chteji bojovat.
           A hned o par kilometru dale se prece dalsi ukrajinsti Rusove nechaji nasilim verbovat do jine armady.

           „To je jako by Rudá armáda bojovala proti Němcům tím, že bude likvidovat Čechům jejich infrastrukturu s tím, že je na nich, aby si Němce vyřešili sami, jestli jim to vadí… “

           Misto tech telegramu zkuste ceskou historii, aspon trochu.
           Churchill to Benesovi vylozil jasne: budto bude antentat na Heydricha a nasledne masove prerzekuce nevinnych Cechu, nebo budeme po valce na seznamu porzenych zemi, spolecne s Nemecke, Madarskem a Italii.
           Slovenske narodni posvtani je pres kopirak.
           O spojeneckem bombardovani je toho jeste na netu dost.

           Ja bych byl taky nejradsi, kdyby to bylo cele hotovo za dva tydny, banderovci pochytani a vyvtaveni na pranyr, a Ukrajinci se zase bratrili s Rusy.
           Ale ja jsem nohama na zemi, a vim, ze zraky se nedeji a Putin zadne superzbrane na separaci banderovcu od ostatnich nema.
           Vy jste v zajeti romantickeho sneni, nezakladajicim se na realite.

          2. Nevím, jestli jsou vám známy okolnosti událostí jara 2014, např. dění v Oděse a Charkově. Případně i Mariupolu, i když tam to neslo trochu jiný charakter.
           Vtip je v tom, že ruská armáda by bojovat nemusela a minimálně třetina území by se aktivně připojila.

           Já teď neříkám, že na to Rusko bylo připravené (ovšem o 7 let později nebylo o nic víc) ani že by to nemělo důsledky, ale čistě v kontextu obyvatel Ukrajiny to tak bylo. Ty oblasti Donbas a Novorusko měly i svoje vlastní aktivní protikyjevské hnutí, bez Rusů.

        2. Gogo, vy jste inspirující demagog, a ještě se za to sám chválíte…

         Zopakuji už jednou napsané – nelze někoho pokořit prohrou a očekávat, že po ní propadne nadšení pro vítěze. Pro Rusko je jednoduché si na Ukrajině udělat velké množství nepřátel svým rychlým a vojensky nelidským způsobem postupu, Rusko se ale snaží o pravý opak – aby na území Ukrajiny ten zbytek Věčnosti už nemuselo nikdy bojovat s utajovanými partyzánskými bojůvkami.

        3. „Zeptal jste se těch Ukrajinců? Já několika ano.“
         Vzdyt tu mame nam vsem znamy priklad pribuzneho pana Vidlaka, ktereho se podarilo vyreklamovat z vojny. Nastesti.
         Vemme situaci, ze by se to nepodarilo a kluk by padnul na fronte. A pak?
         Slava, o dalsiho ukronacka mene! Rodina si uvedomi priciny konfliktu a nejen, ze smrt kluka pochopi, ale jeste podekuje ruskym osvoboditelum!

       2. Ale jdete, vy pirko.
        Kazdy nacismus zacina eliminaci nejake lidske skupiny, coby ne-lidi. Ziskal jsem, dle meho opravneny, dojem, ze v ocich ceske alternativy ani Ukrajinci nejsou lidi. Casto slychane, ze svoloc banderovska patri vyhladit, cim vice zabitych Ukrajincu, tim lepe pro denacifikaci a podobne , sice nereflentovane, ale realne nacisticke uvahy.
        Hledat priciny a banalizovat smrt „ukronacku“, to je naprosto stejny pristup, jako k untermenschum za nacismu.
        Rekl bych, ze vsechny ukrajinske rodiny s obetmi vam na nejane pokladani otazky, jak to vlastne zacalo, zhluboka – vite, co-.
        Nekdy se mi z alternativy opravdu zveda kybl.

        1. Zde bych opět připomněl slova zde tolik nenáviděného Strelkova, který říkával, že samozřejmě v boji je ukronácky třeba zabít, pokud se nevzdají, ale že je to zároveň ta největší tragedie této války, protože jsou to „naši lidé“.
         A že právě mohutný start války a drtivý úder proti kasárnám a dalším objektům by vedl ke ztrátám, ale řádově nižším, než natahování války a její přechod ve válku totální. Nemluvě o tom, že v roce 2014 by se to bylo obešlo prakticky úplně bez střílení.
         Jakkoliv se to někomu může zdát absurdní, Strelkov má v kontextu války velmi humanistické postoje.
         Naopak je mi často k blití z lidí na foru.

         1. Myslím, že byste si velice rozuměl s Václavem Havlem, minimálně v oborech „Humanitární“ a „Bombardování“.

          Já jsem trošku jiného základu – už od mládí nechápu, jak to, že si nikdo nepovšimnul tragédie „komparsu“ ve světovém dění. Dodnes mi uniká, jak to, že lidé se nepozastavují nad osudem takových „komparsních“ postav ve „zlidovělých“ příbězích. Jeden za všechny – poctivý a bohabojný bratr v příběhu „návrat ztraceného syna“…

          1. Mýlíte se, myslím, že na toho pána jsem měl kritický pohled dříve než vy. Ohledně humanitárního bombardování jsem také vedl nejeden střet se sluníčkáři.
           Vy jen nechápete podstatu mého sdělení a myslím, že už předem si to tak nastavíte.
           Je to samozřejmě jedno, na nás nic nezávisí a já taky nemám ambice vést zbytečné polemiky.

           Již ve starém Římě rozlišovali mezi válkou dobyvačnou, po které se obyvatelé stanou obyvateli Říma a trestnou výpravou, kdy se území likviduje, ale ponechává nepříteli a tudíž na obyvatelstvu nezáleží.

           Já zastávám názor, že seriozně vedená operace od počátku by vedla k rychlému vítězství s mnohem menšími ztrátami, než tato totální válka s prvky terorismu.

          2. Kritický pohled na onoho pána a užití jeho logiky spolu nijak nesouvisí. Jakmile použijete premisu kolektivní viny na obhajobu zabití lidí, jste s ním na stejné rovině jeho logiky.

           Pokud mi nerozumíte, zkuste si nastudovat nultý zákon robotiky, definovaný Isaacem Asimovem – tento zákon je aplikovatelný pouze a jednoznačně na jednotlivce, který splňuje přesná kritéria. Nelze aplikovat na jednotlivce daná kritéria nesplňující, a už vůbec ne na skupinu definovanou pomocí kolektivní viny.

           Víc k tomu nemám. Buď ten rozdíl pochopíte, anebo ne. Je to na vás.

        2. Myslím, že to, co předvádíte, je známé pod diagnozou „kognitivní dysfunkce“.

         Je to neschopnost seřadit fakta dle jejich souvislostí a časové souslednosti.

         Výsledkem je přesvědčení o správnosti vlastního pohledu na skutečnost, a při jakékoli oponentuře, okamžité využití neadekvátní sebeobrany.

         1. Tam bývalo 40 milionů lidí, většinu z nich by ještě před pár roky běžný Čech považoval za Rusy. A oni většinou taky rusky mluvili. Část z nich se odtrhla s Krymem, část zůstala viset v LDNR, část na druhé straně a část patří k těm, kteří se k Rusům moc nepočítají. Z nich jen nepatrný zlomek se dá charakterizovat tím, co jste tady presentoval.. samozřejmě, že mají podporu Kanady, USA od rozpadu SSSR a bylo do nich nainvestováno víc, než do ISIS nebo Mudžahídů.
          Přesto tvrdím, že nepředstavují ani většinu, ani podstatnou část celé populace. Ano, režim je v jejich rukách, takže dominují mediálně a mocensky.
          Ti, kteří se jim postavili aktivně nebo i jen pasivně, jsou tvrdě potíráni. A na tom potírání se podílelo i Rusko svým chováním. Bylo by z hlediska Ruska logické vsadit na tyto lidi a ne je likvidovat.

          Já chápu, že ne vždy je prostor specifikovat úplně přesně, ale kdykoliv vidím generální „Ukrajinci“, vždycky se zamyslím, jestli autor ví, jak se věci mají.

          Stejně jako před 30 lety pro Čechy žádní Ukrajinci neexistovali, jen Rusáci, před 10 roky to byly Úkáčka ve smyslu lidí druhé až třetí kategorie a dnes pro část „ti, co bojují proti Russákům“ a pro druhou „Ukronacisti“ bez rozlišení.
          Nevadilo by to tolik, kdyby z toho ti lidé nevyvozovali nějaké závěry.

      2. Stridor – já bych to viděl asi takhle – kdyby se Zeman dostal k moci v podstatě v důsledku převratu, kámoši Zemana zafinancovali vytvoření pluku Lipno, který by terorizoval a vraždil Slováky, hlavně na Vsetínsku a Zlínsku, kdyby náš parlament odhlasoval zákon o tom, že Slováci u nás nesmí používat slovenštinu atd. atd., načež by se část Moravy prohlásila za Zlínskou lidovou republiku a Vsetínskou lidovou republiku a požádali o připojení ke Slovensku, načež bychom na ně poslali armádu, ale Slováci by tam vtrhli dřív, pak se strhla dlouhá krvavá řež o ZLR a VLR, která s námi stejně nechtějí být, Zeman by na jatka na východní frontě vrhal stále další a další jednotky jen proto, aby o ta území nepřišel, tak pokud bych kvůli tomu přišel o otce/syna a ještě mi vypli elektriku, byl bych rovnako nasratý na Čaputovou jako na Zemana. Na toho Zemana možná ještě o čosi viac, bo v konečném důsledku to vyvolal on, a zejména pokud by neustále vykřikoval, že válčit hodlá, dokud poslední slovenský voják neopustí vsetínsko a zlínsko. A že jednat možná začne, až bude na Slovensku nový prezident.

       1. Na té Ukrajině to bylo zajímavější v tom, že menšina terorizovala většinu. Kdyby 10 mega Čechů zakazovalo 5 mega Slovákům jejich jazyk, bylo by to ošklivé, ale „demokratické“. To je spíš tak, jako by se dostali k moci exoti od Košic a svoje Hutorení prohlásili za jediný jazyk v Československu.
        A samozřejmě provolávali hesla o věšení Čehůnů

       1. Víte, to je asi na té úrovni, kdyby Talibán posílal rakety na naši infrastrukturu.
        Na jedné straně bych jim žoldáky klidně k soudu vydal, ale na straně druhé bych asi nebyl ochoten akceptovat jejich bezcílný terorismus na svém území – přinejmenším proto, že mi nic pozitivního nemůže z principu přinést.

        Terorem můžete trestat, ale těžko tak lidi získáte na svou stranu.

         1. Já to vysvětlím, jestli tomu nerozumíte.
          Když naplánuju invazi na 24.2., tak v rámci ní bude útok na trafostanice, vysílače, kasárna, sklady, centra komunikace, mosty a nějakou další klíčovou infrastrukturu. Bude pár týdnů výpadek, moje armáda dosáhne cíle, za ní půjde rekonstrukční tým a hned to dáme dokupy.
          Tj. likvidace infrastruktury jako součást taktického postupu.

          Když ale zjistím, že hlavou beton neprorazím a tam, kde bych postupovat mohl, odtud uteču a jediné co zvládnu, je raketami likvidovat trafostanice, tak tomu já říkám bezcílný terorismus. Tato devastace je namířena na civilní obyvatelstvo naprosto bez vojenských cílů, které by naplňovala. Dokonce je to i pitomější než havlovské humanitární bombardování, protože to bylo aspoň tak masivní, že vynutilo vládu kapitulovat. Dnešní ruský terorismus takový potenciál nemá a já se k němu stavím negativně i z toho důvodu, že jde proti tomu, co by podle mého názoru mělo být ruským cílem.

          1. Vidite, mate na to vlastni pohled. V poradku.
           Ja si naopak myslim, a to z mnoha duvodu, ze rusky postup je nejenom spravny, ale lepsi z dlouhodobeho hlediska.
           Uz jsem to tu psal mnohokrat, co je hlavni v tomto typu valky, vy jste to vzdyckky odignoroval, a nasel jste si v tom nejakou jinou hnidu, na ktere se muzete otacet.
           Ja to beru, proste vas nepresvedcim.

          2. Já nemám ani tak motivaci vás přesvědčit, já bych chtěl pochopit, proč si myslíte, že je pro Rusko výherní strategie jít skrze vojenské debakly a ztrátu území a důvěry lidí.

           Nebo.. abych vám to napsané nevkládal zbytečně do úst .. zkuste mi vysvětlit svůj postoj tak nějak polopatě.

          3. Už jste to dostal napsané tolikrát… 😉

           Rusku jde o lidi a jejich smýšlení, ne o dobývání území.

           Budu věřit, že tato myšlenka vaši mysl konečně dovede k pochopení, že vaše představa o cílech SVO se neshoduje s představou, kterou má Rusko.

         1. Jednak tady na foru přece zastáváte názor, že přísun zbraní na linie je žádoucí – a tedy likvidace této logistiky je nežádoucí od samého počátku. Tady se prosím samostatně zamyslete, co tedy zastáváte za postoj.

          Za druhé, likvidací trafostanic ten přísun nezastavíte, takže zde chybí i ten materiální aspekt. Likvidace mostů by byla účinnější, ale to zde na foru je účinné jen když je zlikvidují Rusové. Pěkný příklad je ten Antonovský.

          Takže ano, likvidace rozvodné sítě je terorismus, pokud není součástí operačně-taktických, nebo strategických operací.
          Já se ani tak nechci točit na tom názvu, mě spíš přijde absurdní představa, že tímto si někdo představuje, že dostane lidi na svoji stranu. Tohle podle mě cílům operace škodí, než že by je naplňovalo – a to je z mého pohledu buď hloupé, nebo škodlivé.

          1. Tak nejdrive tu pisete, jak super hyper himmarsy znicili Antonovsky most a dalsi, a Rusove tomu nebyli schopni zabranit, cimz prisli o zasobovami, a ted tu najednou placate, ze ho znicili Rusove.
           vyberte si laskave:
           budto jste lhal predtim, nebo lzete ted.

           psaljsem to tu 100x a plati to stale:
           vy i vas guru se vyznacujete jednou vlastnosti: naprosto vam chybi perspektiva a sirsi planovani.
           Svet proste neni primka, kdy po dosazeni kratkodobe akce vsechno skonci.
           Je to naopak, kazda akce spusti nekolik dalsich. Predidatelnych i tech nepredvidatelnych.
           Misto tupeho opakovani dogmatu o teroristech nicicich rozvodny, dejte si pauzu, a zkuste se aspon zamyslet nad tim, proc to doopravdy delaji.
           Napoveda: proc ted a ne uz drive.

          2. Tak jen pro pořádek:
           – Kyjev neměl šanci dostřelit na most dokud neměl Himarsy, pak ho pro provoz vyřadil a Rusové neměli šanci provoz obnovit.
           Tím klekla minimálně občanská logistika

           – Poté, co vyklidili území na západním břehu, Rusové zlikvidovali jednu nebo dvě mostovky Antonovského mostu, asi aby si pojistili, že nebudou pronásledovaní a když, tak že nepřítel nebude schopen expediční jednotku zásobovat.

           Takže provoz vyřadili Ukrajinci, ale most strukturálně zničili Rusové.
           Nevím.. věděl jste to, a jen mě potřebu na mě útočit, nebo vám to uniklo a obořil jste se z nevědomosti?

          3. Haha, takze ted tu budete zapirat vase tvrzeni, ze himmarsy znicily mosty a tim padlo zasobovani?
           Nebudte smesny, bylo to tu prece mockrat.

          4. Himarsy zničily most – to ano, nedalo se po něm jezdit, byly v něm díry.
           Ale struktura mostu zůstala v celku a v podstatě nedotčená. Tj, kdyby Ukrajince vytlačili mimo dostřel, stačilo by díry zalátat, zhruba řečeno.

           Strukturálně ten most zničili až Rusové po ústupu. Jsou z toho i videa, dával jsem je k sobě na telegram.

          5. Stridor>
           dosly vam argumenty, takze jste prisel s placanim nesmyslu?
           Ne ze bych to necekal.
           Absence vaseho velkeho guru se na vas podepsala vic, nez si myslite.
           Nicneme, dodud to bylo o rozdilnych nazorech, tak jsem ochoten diskutovat.
           Vy evidentne mate potrebu hloupych urazek, bez jakychkoli podkladu, to me nezajima. To si praktikujte ve vasi sekte, nez se vam guru vrati.

          6. A ještě je tu moment, který jsem již zmiňoval v jiném komentáři – kašpaři Šojgu a spol. zdůvodňovali neudržitelnost Chersonu právě kolapsem logistiky, nefunkčností mostu. Na druhé straně, vzápětí se pochlubili, že byli schopni vyvézt nejen lidi, ale i komplet techniku a munici. Takže ve mě vznikla pochybnost o tom, jak moc byl most pro provoz ve skutečnosti vyřazen.
           Povšimněte si, že tady nahrávám na smeč, protože jsem předtím tvrdil, že most byl pro provoz nepoužitelný jak já tak Šojgu a teď to otevírám jako věc nejistou.

       2. Nejsem velkorysy, ale ted je jasne, ze si Rusove z potencialnich spojencu, anebo alespon neutralniho sousedskeho naroda, vyrobili druhe Polaky. Coz je pro Rusy mala tragedie do budoucna, Petrem Velikym otevrene okno do Evropy se jim podarilo dokonale zazdit, ovsem ne nejakym Ytongem, ale rovnou zelezobetonem.
        A gaucovi alternativci ted vysvetluji ukrajinskym rodinam, ze ten ctvrt milionu mrtvych muzu bylo pro jejich dobro. To nevymyslis.

        1. Vsiml jste si, ze Cecenci se s Rusy prateli?
         A jaka to tam byla rez.

         Ukrajnci meli PUL ROKU, aby se jim rozsvitilio.
         Vy chcete zazraky, jako by svet byl ideal.

         A to okno Petra Velikeho do Evropy? To mozna plati pro ruske oligarchy, kteri si v Rusku nahrabali a s lupem hned pelasili do Londyna, a pak nejake ruske romanticke snilky.
         Ale ceho se Rusko od te Evropy kdy dockalo?
         Jenom mlionu a milionu mrtvych, pohrdani a lzi.
         Jestli se necemu divim, tak tomu, ze je to tak dlouho drzi.
         Snad uz s tim ted bude konec pro jejich vlastni dobro.

         1. Máte představu, jak to tam bylo tehdy a že to ani dnes není nijak růžové?
          Kdyby měli Ukrajinci zítra zastávat pozice dnešních Čečenců, tak to nemusíte dělat žádnou denacifikaci….

          1. Ne, predstavu o tom nemam, protoze tam nejsem.
           Z vasi otazky doufam neni citit, ze vy o tom predstavu mate, protoze jste byl ve spojeni s velkym guru.

           Ale muj deda za valky byl v odboji, kdy spousta jinych (prazskych pepiku) nadsene makalo v Kolbence pro Wehrmacht. A spousta dalsich vesele udavalo na Gestapu , a pak samozrejme dalsi, kteri to chteli jenom preckat.

           Tim se nechlubim, jenom tim chci rict, ze to jde, kdyz se chce. A to si jeste navrch myslim, ze je dneska odboj (na Ukrajine) snazsi.
           Komunikace, fronta blizko a velmi pruchozi…

           Slysel jsete nekdy o atentatu na guvernery, soudce, policisty na Donbasu?
           Urcite ano, ale ja jenom na ty na ruske strane. Ti na ukrajinske strane si nejak moc dobre vegeti. Ale mozna jenom nectu ty spravne telegramy.
           Co by asi Churchill rekl tem ukrajinskym Rusum?
           Zamyslete se nad tim, a nepiste unahlene jako jedna Milka.

          2. Jo, s tímto souhlas.
           Ti na ruské straně byli pod hrozbou jak Kyjeva, tak Moskvy a většina z nich je pod drnem.
           Tento aspekt kremelské politiky, patrně z pera soudruha Surkova, jsem mnohokrát zmiňoval.

           Já se přiznám, že nevím, co se na Ukrajině děje od začátku SVO. Zmizela spousta lidí a zdrojů. Mám nějakou představu, ale beze zdrojů. S několika náhodnými lidmi jsem se bavil, ale to byli v podstatě všichni lidé bez zájmu a informací. I tak bylo zajímavé slyšet co si o tom myslí.

           Jen si uvědomte, že ti, kteří byli ochotni něco podniknout, byli zlikvidovaní do roku 2018. Letos už i ti, co předtím něco nevhodného napsali nebo je někdo udal.
           Ta situace je tam asi taková, jako v době Heydrichiády plus řádění Rudých Khmérů.

        2. Co vás vede úplně zapomínat na Gundersena, Green Millera, Herbsta, Teffta, Pyatta a další? Nepočítaje v to proslulou Nulland…

         Začínám vás podezřívat, že to děláte úmyslně a vědomě… 😉

 15. Mňo, po Novém roce se dostaví nezanedbatelná skupina notně nasraných lidí:
  – učitelů, družinářek a asistentů pedagoga
  – rodičů všemožně postižených inkludů
  – rodičů slabších žáků a cizineckých dětí

  Školám totiž došly peníze. A to tak moc, že již teď v listopadu mají pouze na energie a platy.
  Je úplně zastavený nákup pomůcek, učebnic, sešitů atd.
  Je stopka na vše krom výuky. Takže žádné lyžáky, plavání a pod. Kroužky pouze ty, které vedou učitelé a asistenti ve svém volnu a bez nároku na mzdu. Dtto školní knihovny, kluby a družiny.
  Na předvánoční odměny není ani koruna.
  Peníze na doučování jsou jen do 31.12.2022. Od ledna šlus; buď si to budou platit rodiče cash, nebo se doučovat nebude.
  Peníze na suplování jsou jen do 31.12.2022. Od ledna nebude nemocné učitele a asistenty mít kdo zastupovat a dotčené třídy budou doma BEZ výuky. Dostanou seznam úkolů a kapitol a tím to hasne.
  Peníze na AP jsou pouze do 31.12.2022. Od ledna začnou pršet výpovědi, noví inkludové budou bez asistence a ti stávající ji budou mít max. na ČJ a Ma.
  S pravděpodobností blížící se jistotě dojde ke snížení platů učitelů a asistentů na úroveň r. 2017.

  P.S.: Ve třídách máme 17°C a dětem je zima na ruce.

  1. Jak je to se středníma školama, co posílají študentíky k Moravcovi jako komparz? Ti mají speciální zacházení?

   Plus všechny ty tvrdě havloidní školy jako ZŠ sv. Voršily či gymnázium Tábor.

   Co Kovy a Kartouz, neroznáší pytle s plynem?

  2. Občane, psát Vidlákovi, že dětem začíná bejt ve školách zima je to samý, jako házet perly sviním. Nikomu z dnešních vráblů, havlů, vidláků to nedochází a nedojde i přesto, že Vámi sdělený je přímo do očí bijící a něco konečně hmatatelně naznačující.

   Ale vono né, prej: „Přiďte na Kavčí hory a za tejden zas na Letnou, mezi tím třeba pošlete prachy na konto nějaký jiný ženský než tý prve …a pak přiďte zas a zase … třeba pod Vocas!“ Sme fakt už blbí, když takhle neuváženě a nestrategicky vyplácáváme už tak slabou munici dávno už porobenýho a do kouta zahnanýho národa. Mám fakt uvěřit, že nechápeme, co znamená načasování. Copak, vy nedočkavci, nevíte, že i blbá švestka musí dozrát, že furt ještě není vhodná doba, ještě furt lidi nemrznou, ještě furt nejsou na dlažbě, že ještě třeba TO pro většinu pepíků je dobrý a možná, že i bude dobrý dál, protože to přece říká jejich Fiala. Nechcete vzít na vědomí, že ještě furt teče voda a pohání mlýnský kolo těch kazišuků?

   Jestli něco dokáže odlepit českýho pepíka od bedny a pivka, tak to nebudou vidlákovití nedočkavci a nedoftipci, ale skutečná každodenní bolavá realita.

   Takže pokud to tady ještě nikdo jasně nenapsal, jděme s těma blbě načasovanýma vycházkama už konečně do prdele a nezahrávejme si s lidskou trpělivostí, nebo se to obrátí proti nám, až ten čas skutečně dozraje! Abychom nezjistili, že na tom Václaváku u toho Bati je nás pár s bednou odznáčků!

   To píšu i s vědomím, že se na Kavčích horách či Letný sejde 100-150 tis. lidí. Už druhej den při takhle rozdaných kartách si nás namažou na chleba, hnojomety hned ráno tohle množství zpochybní a večer nás s přehledem minimálně půlka národa to přehlédne, protože nemrzne, není na dlažbě a v bedně dávaj Růžovku!

   A děti? … no co, maj přece jenom rýmu!

    1. Vidlak je online – ale to ticho svedci o tom, nevi jak si poradit s faktem ze ciny jeho Vudce se ted az natolik moc ted rozesli s proklamacemi a jeho doporucenimi. Jsem fakt zvedav jak z toho zkusi vybruslit. Ja ho vlastne lituju, pripada mi jako slusny clovek kteremu se otrasla v zakladech jedina, byt chaba ideova zaklada.

     1. Nerozumím Vám!
      Vidlák nedělá nic jinýho, než pumpuje jak umí. Já obdivuju to jeho každodenní pumpování, ale když vidím, že přestříkává svou zahradu a zalévá zahradu druhejm, řeknu si k tomu svý.

      1. No vidite, a ja zas nerozumim vam, pac se nevyjadrujete v uchopitelnych pojmech. Vidlak tady mohutne prosazuje myslenku ze ted je Babis mensim zlem – jakoze i u mne to padlo na urodnou pudu – a mame ho volit, aby se tam nedostal treba zmr. Pavel. A ted v parlamentu poslanci ANO, kde je Babis MAJITELEM – jeste jednou vam to zopakuju MAJITELEM teto strany, hlasovali jak hlasovali. Takze zopakuju otazku z prispevku zdola : Kdo je Babis ? Co kdyz jsme v unikatni historicke situaci ze zadne „mensi zlo“ tady k dispozici neni, vsechno co je k dispozici je spatna volba, jakkoliv se to zda neskutecne a nemozne ? Uz jste pochopil proc cekam jak Vidlak tento konflikt pro sebe vyresi ?

        1. Jo, to mám za to, že jsem udělal něco víc, než jen kecal u klábosnice. Kdybych seděl za monitorem a jen psal moudra, bylo by to snazší. Proč je tak těžké pochopit, že pracujeme s tím, co máme a ne s tím, s čím bychom chtěli. Snažím se orat pole a každou chvíli se někdo zastaví a posmívá se mi, že v traktoru to divně skřípe. Pak přijde druhý a řekne, že traktor by mu nevadil, ale ta radlice je nějak křivá a nedělá hezké brázdy. Pak přijde třetí a posmívá se, že to nemá štábní kulturu, protože brázdy nejsou jako když střelí.
         A všichni tři dohromady zapomínají, že i na špatně zoraném poli něco vzejde. Že ten mizerný traktor a přiohnutá radlice udělají s půdou alespoň něco. Alespoň trochu ji nakypří. A vždycky je to víc, než nedělat vůbec nic.
         Někdy si říkám, že ti libtardi už nakazili i myšlení těch dole. Nějak příliš často se teoreticky plácá, místo aby se dělalo.

         1. Líp se to nedá říct!!!
          Člověk musí pracovat s takovým materiálem, jaký je po ruce. Žádný Mirek Dušín neexistuje. Všichni jsme hříšné nádoby.
          Pro mne je naprosto zásadní věc zabránit válce. A pětihnus by bojoval, až by brečel.

          1. Výmluvy.

           Tím, že nejste Mirek Dušín omluvíte všechno.

           Nemáte omlouvat, ale přesvědčovat. To vám nejde.

           Místo, abyste skromě hledali své chyby, hledáte je u těch, které jste nepřesvědčili. To je cesta k prohře.

           Pro vás není zásadní věc zabránit válce, ale prosadit si svoji. To dělá kde kdo. Proto jsou války.

           Když chcete přesvědčovat, máte napřed mlčet a poslouchat.

           V přirovnání o traktoru na poli je největší problém v traktoristovi. Má moc jistot a málo poslouchá. To není nějaká konkrétní věc, ale chyba metody.

           Stáhnout se do bezpečí své bubliny je cesta do pekel.

          1. Stane, „Babiš se k ním přidal“…
           ANO se mělo zdržet hlasování?
           O nějaké proklamace a prohlášení našeho ukrajinského parlamentu přece vůbec nejde, jestli urazíme Rusko ještě jednou, po tom vše, co už jsme jako stát udělali, není pro naši budoucnost podstatné, protože to nejhorší, co jsme mohli udělat, se už stalo.
           Ale už teď pětikolka nasazuje ANO psí hlavu, nevstupuje s nimi na komunální úrovni do koalic, i když ANO vyhrálo volby (anebo právě pro to). A teď, před presidentskými volbami se to bude zhoršovat, oni čekají na každé, třebas jen malé zaváhání ze strany Babiše, aby spustili štvavou kampaň ještě větší razance. A prostředky na to mají.

          2. Aleno – oni ale pojedou program „Slovák s brašnou nesmí projít“ tak jako tak, ostatně sama píšete, že se lidojedi štítí s ANO uzavírat koalice i na radnicích. Billboardy s Babišem coby agentem Putina už tady byly a zase budou, i když hlasoval s nima. Oni prostě jedou a pojednou na maximum svinstva a nenávisti, bez ohledu na to, co udělá nebo neudělá Babiš nebo ANO.

           Odmítnutí aktivně se připojit k té deklaraci by přece nebyl signál k Rusku, o to vůbec nejde, ale směrem k domácímu publiku, k těm váhajícím voličům z mlčící většiny, kteří o Babišovi pochybují právě proto, že se pořád snaží s protivníkem, který se ho stůj co stůj snaží zadupat do země, nějak lavírovat. Podle mne tím Babiš daleko víc ztrácí než získává. Dokonce mne ani nenapadá, co by tím mohl získat. Slitování od lidojedů určitě ne, ti ho ohlodají úplně stejně až na kost. Že by tím přetáhl nějaké voliče Nerudové nebo Pavlovi si snad nikdo soudný nemůže myslet. Tak jakým přínosem je hlasování pro tu rezoluci k Babišově prezidentské kampani? Fakt netuším.

          3. To pak máte těžký, Vidláku, ale mohl byste to sem sázet třeba takhle.
           Pokud:
           „Zkuste pochopit, že už nepíšučlánky jen pro zdejší komunitu, kterou“…“ … tak pište barevným písmem, který Vám Zakladatel určitě rád přidělí,
           no a pokud:
           „Zkuste pochopit, že když nepíšu články jen pro zdejší komunitu, kterou…“, tak pište dál černým písmem!

           Tím to nám jednodušším a zpozdilým usnadníte a ušetříme si navzájem čas!

         2. … ale prdlajz, Vidláku, že …„pracujeme s tím, co máme „! S přemrzlým betonem, nedopálenou cihlou a blbým zedníkem nepostavíte vůbec nic.
          „Proč je tak těžké pochopit“, že odsaď-pocaď.

          1. Blbíši, není pravda, že „s přemrzlým betonem a nedopálenou cihlou nepostavíte vůbec nic“.
           Postavíme – a ono nám to s jistotou desetinásobku vynaloženého úsilí spadne na hlavu!

           Takže – pokud je mým cílem, aby těm, pro které stavíme, spadl barák na hlavu, je stavění bez projektu, z přemrzlého betonu, nedopálených cihel to ideální – před tím, než objednatel stavby zahyne v troskách, ještě mi poděkuje.

          2. Můžete stát vedle té hromady cihel a třást se zimou… Já se alespoň pokusím s tou cihlou i blbým zedníkem postavit alespoň něco. Já bycht taky chtěl lepší materiál a lepšího zedníka. Ale lepší postavit brloh než venku klepat kosu. A kdo staví, ten se alespoň chybami něco naučí. Kdo jen kecá, ten se nenaučí nic.
           A mimochodem – ono se už lecos podařilo. Umíme se svolat, máme na sebe telfony, mluvíme spolu. Dávejte si pozor na to, říkat, že to za to nestojí.

          3. Vidláku, nezapomínejte ale na to, že důležitější, než to, že spolu mluvíme, je fakt, že spolu máme o čem mluvit… 😉

          4. … mým cílem, cílem Vidláka a asi všech normálních lidí, Asfalťáku, není Váma popisovanej spadlej barák toho kolem nás škodícího kazišukstva, ale to sám moc dobře víte.

           Napsal sem při plným vědomí a zcela záměrně, že právě proto, aby ty Váma popisovaný baráky nepadaly, tak my technici se řídíme kritérii „odsaď-pocaď“, vlastně nám je to ze zákona nakázáno, kdybyste náhodou nevěděl co znamená ta každodenně náma podpisovaná zodpovědnost na vejkresech a výpočtech, kde opravdu nějakej přemrzlej beton či nedopálenou cihlu kazišukstva neuplatníte, i kdybyste to na mě zkoušel s mírovou ratolestí v zobáku!

           A nedělejte ze sebe furt toho, kdo za každou cenu musí duhama překlenovat zákopy. Třeba zrovna tohle mi přišlo smutný a na to já u Vás nejsem rozhodně zvyklej!

          5. Vidláku, ste natvrdlej, nebo už tak frekventovanej, že už nedokážete rozlišit, že na vycházky ještěnedozrál čas a že to není to samý, jako to Vaše hloupý zjednodušování: …“ to za to nestojí?“

           Nejsou dneska náhodou na Moravě skvrny na slunci?

          6. Já reagoval na Asfalťáka, ne na Vás Blbíši. ale když už mluvíme o hentěch demonstračních vycházkách… ono rozpoznat, kdy nastal čas, není tak úplně jednoduché. Ono se to zpravidla tak nějak „utrhne“ a nikdy nevíte kdy. Tak je lepší být připraven a občas zkusit, jestli by to už nešlo…
           Zkuste pochopit zase i Vy mě, že kromě bubnování k demonstracím jsem dělal i celou řadu dalších kroků… dostal k sobě všechny organizátory a promluvil si s řadou lidí o kterých nesmím psát, hodně se toho dozvěděl, rozšířil čtenářskou základnu na několikanásobek, připravil si spoustu cestiček i cest a teď zkouším, které mají perspektivu. Zkuste pochopit, že už nepíšu články jen pro zdejší komunitu, kterou mám rád, ale některé články píšu proto, že připravují půdu dalším krokům. Zkuste pochopit, že moje psaní není jen blog, ale i taktika. Zkuste se na to podívat trochu s odstupem a zjistíte, že jsem za poslední tři měsíce udělal obrovské množství drobné roboty. Z Vidláka na Litterate je Vidlák na Parlamentních listech, Rádiu Universum, Bureš TV, Debatním klubu, fejsbůku… Zkuste pochopit, že vím, co dělám a že to prostě jen nemohu všechno vykecat.

          7. Ad Vidlák 16 listopadu, 2022 (12:48) :
           A taky je Vidlák na Pravém prostoru. Tam mu jeden diskutér napsal toto (cituji):
           “ … Vidlák je přesně to čemu Gilets Jaunes říkají pohrdavě Gauche caviar. Gilets Jaunes jsou pracující, kteří řeší jak poplatí složenky a poslední týden v měsící vyjdou s výplatou, apoštol vidlák řeší koho pohostí portským a grilovačkou z vlastních surovin a napíše o tom promo blogísek, na čí demošku půjde příště jeho blahorodí jí poctít jeho apoštolskou důstojností. Prostě odlišné světy. Vidlák si může dobře podat ruku s dobře živeným politziskovkářem, k člověku, který nemá zubaře, ani na zubaře, má na hony daleko. Jako ten šéf odborář šel po demošce na Václaváku na pivo s Kalouskem, prostě třídní souručenství, oba měli kvalitní hodinky…“

          8. Na Pravy prostor nechdim, takze ani neznam tamejsi diskuze.
           Asi nic moc.
           Tomu jedinci uslo, ze Vidalk si to Portske vyrobil SAM, maso na grilovacku taky SAM, blogisek pise ve svem volnu…

           Je o hrozne moc jednobussi prijit z prace, rict „uz mam odpracovano“ flaknout sebou na gauc a s pivem v ruce cumet na bednu.
           Ale tihle pak zavidi nejvic.

          1. Dnes se tu na Vidláka někteří starší pánové sesypali…
           Ježiš, vždyť je to jen Vidlákův blog, Vidlákova slova nejsou etalonem jediné pravdy, nabízí nám jen možné souvislosti politiky a hospodaření státu, dává nám náměty k zamyšlení.
           Určitě s vámi, pánové, nesoupeří, to je jen váš a váš problém.

  3. Šíříte nesmysly! Rozhodně obecně neplatí, že by ve škole bylo 17 stupňů. V naší škole je pořád příjemně teplo!

  4. Ono to bude jak kde, s tím teplem neteplem. Asi bude záležet na zdroji vytápění a tedy i jeho cenách. Faktem je, že s penězi na pomůcky mohutně zamávaly karantény či další nemoce, protože pokud je mi známo, o nemocenských se sahá do ONIVek, což je právě ten balík, z něhož se kupují pomůcky. Následné suplování, je-li propláceno dle zákona, je za dvojnásobek – tedy pumpa do mzdovvých prostředků.
   Jinak i ve škole běží účetní rok podle kalendářního (z hlediska provozu trochu nesmysl), proto „máme peníze jen do 31.12.22“ je vlastně správně. Většinou se ke konci roku výdaje trochu přiškrtí, protože jasno o výsledku financování bude teprve kolem vánoc. Pokud dopadne trochu dobře, rozběhnou se pak nákupy na poslední chvíli (možná až zbytečné), protože kdyby škola prostředky vracela, bude to pro většinu zřizovatelů signálem, že je nepotřebuje a že si vystačí s menšíma penězma.

   Tím se nesnažím říct, že panikujete, jen že to není na obecný revoluční chorál. Zatím. A obecně. Že školy dnes nevědí, jak to bude s penězi po novém roce, zase tak výjimečná situace není. Že jich bude méně, je ale zřejmé. Dopady na asistenty a inkludované děti i třídy se dají také očekávat. Každý učitel, který potká Valachovou, Laurenčíkovou, Kartouze, Dientsbiera mladšího, Feřteka etc. by jim měl dát místo pozdravu facku ze strany jedné – a každý rodič pak ze strany druhé.

   Ministerstvo ale řeší důležitější věci, že…

   1. Podle mých zkušeností se naopak ke konci roku zpravidla otevře roh hojnosti. Udělají se součty, a hele, ono něco zbylo. Rychle utratit co se dá!

    1. Ano, ale tobývá skutečně až kolem Vánoc.
     Viz ta má část začínající slovy „Pokud dopadne trochu dobře…“

     Trochu se tomu vymyká otázka odměn, pokud je chce ředitel dát ještě před Vánoci, musí to být do listopadové výplaty (vyplácené v prosinci). Pak jde o to, jaký je který ředitel střelec, či jak škrtil během roku.

 16. LIVE UPDATES: Russia’s Latest High-Precision Strikes on Ukraine
  Sputnik’s live coverage
  ———–
  4 hours ago
  Russian Ministry of Defense Responds to Claims of Missiles in Poland:
  The statements of the Polish media and officials about the alleged fall of „Russian“ missiles in the area of the settlement of Przewodów is a deliberate provocation in order to escalate the situation
  No strikes were made against targets near the Ukrainian-Polish state border by Russia
  The fragments published in haste by Polish media from the scene in the village of Przewodów have nothing to do with Russian weapons

 17. Pokud si vzpomínám, už v srpnu (před první demonstrací) mi bylo jasné, že ta společenská akcelerace nás dovedla k takové rychlosti dějin, že už i plánování událostí „za měsíc“ může být ohroženo jen tím, že už za týden je vše úplně jinak.

  Tento Brownův pohyb ve společnosti účinně zabraňuje jakémukoli dlouhodobému řešení, a napomáhá krátkodobým akcím, ne nepodobným sehraným útokům na bankovní domy… Vítěz pak určuje pravidla i pohled na historii.

  V takové době jsou jen dva způsoby vyvolání potřebné iniciace „změny“ – vnější, typu globální katastrofa, která pomocí pudu sebezáchovy rozboří hodnotový chaos jedinců ve společenském celku, anebo vnitřní, kdy, se slovy kazatele, jedinec dospěje k poznání, že ať sám udělá cokoli myslitelného, běh událostí to nijak neovlivní.

  V obou případech je ta „změna“ vlastně jen přeformátování vzorců v mysli jedince, podle kterých v podobně pohnuté době realizuje svou denní existenci na bázi jakéhosi autopilota, doufaje, že nepotká cestou nějaký, v autopilotově mapě nezanesený, mrakodrap. Přeformátování s sebou nese uvědomění, že ten „zrychlující se čas“ je jen produktem našeho neustálého těkání mezi mnoha lákadly, na které se mysl lepí jako vosa na cukrový bonbón, a tento dále s sebou, ve svém zběsilém tempu, jen táhne.

  Ze zkušeností mnohých lze ale prokázat, že mysl jde zklidnit a tím se i vymanit z neustálého dohánění ubíhajícího času. Říkává se tomu postoj kolemjdoucího. A pokud mne nezklamává paměť, žádný kolemjdoucí nemá žádnou potřebu vyvolávat k řešení své situace válečné bubny. To jen jedinci se selhávajícími autopiloty z důvodu přetížení po nějaké době začnou sami uvnitř toužit po nějaké velmi radikální změně úplně všeho okolo nich samých – a touha po válečném běsnění i u lidí, dříve vyrovnaných a klidných, je toho jednoznačným důkazem.

  Když tedy budeme jen čekat na signál, většinou ten signál ve svém čekání prospíme – je potřeba udělat něco sami se sebou, převzít řízení své existence z rukou autopilota. A to hlavně vnitřně, protříděním těch automatizovaných vzorců. čím méně těch vzorců v mysli ponecháme, tím více se náž život zklidní, a také s menším počtem těchto vzorců zmizí i naše nesmiřitelná vyhraněnost a potřeba sebeobhajoby.

  Manažerské shrnutí: Chceme-li zabránit tomu kataklyzmatu velké a skutečné války, musíme ji přestat adorovat jako ten správný iniciační prvek změny, na kterou – jako jedinci – nemáme následně už žádný vliv. Se slovy klasika: Kdo – když ne já, kde – když ne tady, kdy – když ne teď?

 18. Mám takové podezření, že Vidlák zjistil, že toho už udělal dost a víc nemůže a nechává věcem volný průběh.
  Je to docela rozumné rozhodnutí – jen někteří jdou hlavou proti kamenné zdi.
  Pokud se pletu, Vidlák mě určitě opraví.
  Já raději komentuji ze sloupku, na víc asi už nemám.

  1. Myslím si spíše, že Vidlák popisuje ten příslovečný „klid před bouří“, než cokoli jiného.

   A bude-li tento klid ještě nějakou dobu „trvat“, můžeme se těšit na tu pravou „Matku všech bouří“, na kterou se nikdy předem nikomu připravit ještě nepodařilo…

   1. Ne kazdeho to potesi co se bude dit. Treba jako kdyz sovetska jednotka v 1945 opoustela osvobozenou slovenskou dedinu, vybehla za nimi mistni zenicka : A co, znasilnovat sa nebude ?! 😀

  2. Když není možné zeď prorazit hlavou, je zapotřebí na ni alespoň dlouho močit.
   Ale ona ta zítřejší demonstrace nebude prázdná. Těch 70 – 100 tis lidí prostě přijede. Ale chce to víc. Proto by bylo dobré si dát voraz.

   1. Čísla nejsou až tak moc důležitá. Podstatné je, jestli se něco stane. Jestli to s někým pohne. Tím nemyslím věrchušku. Ti vědí, že musí držet nohy v teple a chladnou hlavu, jinak by mohli taky skončit.
    ===
    Se zájmem sleduji „bombardování polského území (sýpky) Putinovským Ruskem“. Aspoň tak to podává Rádio+. Ale pořád si připomínám, jak psali tehdejší novináři o příjezdu Napoleona do Paříže.
    „Je to furt to same, synci a děvuchy!“ Nic se nezměnilo, akorát že tenkrát nebyl Twitter, Faceebook , rozhlas a televize, Ale „journalisté“ byli stejní.

   2. Když demonstrovali milchprdi, angažovali se v počítání účastníků provozovatelé mobilních sítí. Teď nic takového nečtu.

 19. OT, ale mozna ani moc ne. Babisovec pan Vidlak asi bude ted srat Maggi v kostkach, aby vysvetlil jak to ze i poslanci ANO hlasovali za prohlaseni Ruska teroristickym statem… SPD byla proti. Co vlastne Babis chce ? Kdo je Babis ?

  1. Re: BANdita

   1/ Vidlák není mluvčí parlamentních, ani senátních poslanců, tudíž nemá co vysvětlovat
   2/ Vidlák kupodivu není ani mluvčím Andrejka
   3/ jste mam!as.

    1. Re: BANdita

     Voda ve vašem koleni? Anebo ve vašem břiše? Pokud máte břicho plné vody, máte nejspíše v haj*lu játra i ledviny. Pomalu začnete žloutnout a do měsíce půjdete do penálu.

     1. Jen si pindej, my jsme na to zvykly, zni historicky vyrok bohnickeho zrizence Arnosta 🙂 Ale kdyz nam Vidlak tlaci do hlav ze ted je Babis tim mensim zlem = volte ho, tak pak by mel okomentovat ze neze naky vzpurny ci zapomenuty radovy poslanec, ale vejsky hnuti, jako Havlicek, Schillerova, Faltynek, byli pro. Jejich Sefa to nezajima, nechal jim volnou ruku a tito oportuniste proste ted curaji ve smeru vetru ? Velmi spatne. Jejich sef s tim souhlasi a vedel o tom ? Bez komentare. Sef uz sve lidi neovlada ? Pak je sefem uz jen na papire. At na to koukam jak koukam, z tohto Babis nevychazi dobre – pri zadne moznosti…

      1. Musím vám bohužel dát zapravdu. Jediná SPD si zachovala zdravý rozum a minimální sebeúctu. ANO, potažmo Babiš, zklamalo na celé čáře. Mohli se aspoň zdržet hlasování.

       Je to jako v 1984. Eurasie ani Eastasie nenabízejí pro obyčejného člověka lepší vyhlídky než Oceánie…

       1. Ano Stane, jen si povzdechnu proc Targus, mnohdy predtim prichazejici s rozumnymi postrehy, ted nechava prchlivost cloumati svym majestatem 🙂 a dela domacimu panovi – ktery zatim zmatene mlci – advokata… A co rika kamaradka nize k vyprazdnovani pojmu – to neni zel zadna novinka. Uz byl dokonale vyprazdnen treba pojem rasismus. Nejsou totiz „pravdolaskari“ pranyrovani jen ti co si to opravdu zaslouzi, cili ta nepatrna mensina tech co jim vadi jina barva kuze jako takova u jinych lidi. Na tom by se totiz aktiviste neuzivili. Strileji tedy po drtive vetsine tech, ktery nejsou ochotni nevidet ze obrovske procento nemakacenku a parazitu je z rad tech chranenych mensin, ktere jevi jen minimalni, pokud vubec nakou, snahu to zmenit… Co povede k tomu, ze az spolecenske napeti z toho vyplyvajici prekroci kritickou mez, tak budou obycejni lide v davu dohnani ke zkratkovitemu, velice osklivemu reseni toho, co tzv. demokraticti politikove nebyli schopni ani ochotni resit.

       2. Přátelé, dovolte mi dotaz… Když se nám teď hnutí ANO tak odkopalo, co říkáte na hlasování Maďarska v OSN – hlasovalo pro, aby Rusko platilo Ukrajině reparace.

        Budete měřit Orbánovi stejným metrem?

        Nebo si řeknete, že Orbán to dělá takticky, protože když chcete postoupit, musíte jindy ustoupit? Nebo před tímto hlasováním zavřete oči a budete raději dělat, že se nestalo? Nebo si třeba řeknete, že když Orbán může sledovat nějaký taktický záměr, může ho sledovat i Andrejko – koneckonců taková rezoluce poslanecké sněmovny je nic proti ničemu, protože vláda jedná s Ruskem jako teroristickým státem i bez této rezoluce a nějaká příští vláda to může vidět jinak i když tato rezoluce bude… ?
        Tak prosím, jestliže já mám vysvětlovat Babiše (což jsem udělal), prosím ať mi Hulvath vysvětlí Orbána.

        1. Zdržet hlasování se mohli. Orbánovo hlasování má větší logiku, je jasné, že až padne kyjevský režim, bude to Rusko, které bude Ukrajinu obnovovat. I Putin s tím jistě počítá. Jestli tomu někdo chce říkat reparace, budiž.

         Ale hlasování zástupců lidu o teroristickém státu je jiné kafe. Dá se na tom stavět třeba v rámci účasti na protiteroristické operaci. A ta může být na pořadu dne záhy, když člověk sleduje to úsilí Zelenského zachránit si krk zničením světa…

         Víc nemám, co bych k tomu řekl.

         1. Mimochodem, nedali náhodou s hlasy ANO dohromady ústavní většinu? To je mandát jako prase…

          Naopak ta rezoluce OSN prošla jen těsnou většinou, jestli se nepletu.

          1. Jinými slovy Stane – co je dovoleno Orbánovi, není dovoleno Babišovi. V pořádku… beru to jako fakt, který podle mě ukazuje, proč MaĎaři Orbána mít mohou a my žádného mít nemůžeme. Protože nedovolíme našim lídrům taktizovat.
           My totiž ve skutečnosti vůbec nevíme, co si o tom všem Babiš myslí doopravdy. Ale já tak nějak tuším, že to bude něco jiného než to, co „musí“ říkat navenek.

          2. Do jisté míry ano, máte pravdu, ale to je jaksi dáno tím, co mají oba pánové za sebou. Co udělal Orbán pro Maďary a co (ne)udělal Babiš pro Čechy.

           Jenže to není ten případ, jak jsem se snažil vysvětlit výše. Jedná se o diametrálně odlišné věci. To české hlasování může potenciálně dát válkychtivým Černochovým „právo“ zatáhnout nás do „trestné výpravy proti teroristům“ (má přece silný mandát zvolených zástupců lidu, a to i z opozice).

           Pořád si ale myslím, že je Babiš menší zlo než Nerudová, u Pavla si už nejsem tak stoprocentně jist. Viz třeba zde:

           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Horsi-nez-Babis-Neveri-Ukrajine-Valka-o-Pavla-se-utrhla-Nova-odhaleni-718279

           Podobnému prohlášení se Babiš nikdy ani nepřiblížil. Taky to lepšolidi a milovníci zelí Pavlovi pěkně ometají o hlavu.

           V každém případě ale stále doufám, že se k nějakým volitelným procentům přiblíží někdo z kandidátů skutečné opozice.

          3. Ono není až tak důležité, co si Babiš myslí, ale co může dělat.
           A po té tiskovce k Vrběticím si myslím, že jeho manévrovací prostor není nijak velký.

      2. Pokud USA nejsou nazývány termínem Teroristický stát, může toto pojmenování Ruska vést jen ke zprofanování obsahu a významu tohoto termínu.

       1. Ještě ty antiBabiš kecy k Vrběticím. Neukázal čas, že pokud by nebouchly Vrbětice, tak by ta hromada munice byla dneska už dávno vystřílená na Ukrajině proti Rusku?

    2. Tak jo, jdu si vysrat to maggi v kostkách… Je dost možné, že právě toto hlasování prohrálo Andrejkovi prezidentskou volbu, protože mu bude chybět hlas těch, kteří kteří se teď tak spravedlivě rozhořčili jako Vy Hulvathe. Ale preference jsou neúprosné. Pokud ne Babiš, pak tedy Nerudová s Pavlem. Že by to bylo jinak, to by musela být hodně velká náhoda.
     Ale já řeknu i to druhé – řekněme, že se Babiš stejně prezidentem stane, protože má dobrý marketing, zaplatí si Vidláka a já ho na alternativě z tohoto průseru vysekám… Uvědomujete si, co to znamená? Například to, že Rusko je u nás podstatně méně v kurzu, než to vypadá tady na tomto blogu. To je něco, co bude zapotřebí vzít v potaz.
     Babiš dobře ví, že jen s hlasy rusofilů se prezidentem nestane. Že musí něco říct i pro ty, kteří by byli nejraději, aby Rusko zmizelo z povrchu země. Ani bych se nedivil, kdyby si na to udělali u Prchala průzkum, který jim řekl, že mají nechat poslance hlasovat jak chtějí. Babiš tam nebude a nebude hlasovat, většina Aňáků bude pro, protože také podléhají stejné hysterii jako zbytek Pekarových Adamových, pár lidí se zdrží… Babiš pak někde řekne, že máme demokracii a nepředepisuje poslancům, co mají říkat, ale sám si to o Rusku nemyslí a bude to.
     No, a za dva měsíce zjistíme, jestli to byl dobrý tah.

     1. Jen s hlasy rusofilů se bezpochyby prezidentem nestane, to je mizivé procento populace, dokonce i mezi „ruskou pátou kolonou“. Nikdo z dezolátů na Václaváku přece ruskou vlakou nemával (na rozdíl od lesa ukrajinslých vlajek na protidemonstraci lepšolidí).

      Ale s hlasy lidí, kteří si myslí, že to není naše válka, do které se nemáme míchat a svůj příspěvek omezit na čistě humanitární, klidně ANO.

      1. Mám pocit, že hodně lidí chce, aby se lídr přihlásil k jejich ideálům. Ale on přesně tohle udělat nemůže. Jestli chce vyhrát, tak musí vyvažovat. A to vždycky vypadá jako zrada. Maďaři to, zdá se chápou. Proč to nechápou češi, nad tím se ještě budu dlouho předlouho zamýšlet.

       1. Zamýšlejte, to neuškodí nikdy.
        Z mé strany je to ale jasné do té míry, že to souvisí se zbavením se své osobní odpovědnosti za svá rozhodnutí. Něco podobného, jako to dětské „ale on také…“.

     2. Aha, takže když chceme za presidenta někoho, kdo nekřičí vůči Rusku hystericky, že jsou to teroristi, tak si musíme zvolit toho, kdo hystericky křičí na Rusko, že jsou teroristi.
      Protože on to dělat musí, aby ho zvolili ti, kteří chtějí někoho, kdo to nekřičí.

      Tomu říkám dialektika 21. století.

  2. Zatim serete maggi v kostkach vy.
   Po tom, jak hlasujou Babisovci v EP, jediny kdo se divi, jste vy.
   Po tom, kam se jezdil klanet a komu lez do zadku, kdyz byl u moci, jediny kdo se divi, jste vy.
   Po tom, co zakonem zakazal Rosatom u nas, Vrbetice, Skripaky, Ricin… jediny kdo se divi, jste vy.
   Dalo by se pokracovat.

   Ale lidi, kteri na rozdil od vas Vidlaka ctou pozorne, vedi, ze tohle vsechno Vidlak neignoruje. On to tu sam mockrat napsal.
   Proto taky vidlak Babise neadoruje, jak mu lzive pripisujete.
   On ho proste vidi, jako mensi zlo. Fiala a spol jsou podle Vidlaka proste horsi.
   Nic vic, nic min.

   1. Děkuji, lépe bych to nenapsal.
    Pořád platí, že buď bude v druhém kole Andrejko, nebo tam budou Nerudová s Pavlem. To je ten skutečný výběr.
    A pokud to mohu posoudit podle fejsbůkových komentářů, tak to Babiš ve druhém kole asi prohraje, protože ti, co budou volit ostatní kandidáty alternativy, tak na druhé kolo nepřijdou.
    Ještě může vzniknout nová hvězda… Ještě se někomu může podařit ovládnout televizní debaty a bude všechno jinak.

    1. Dobře Vy Vidláku, tak to je. Babiš, nebo Pavel sNerudovou. Ti Borowitzové a Blbíši a Gogové jen prudí v teple obýváků zalezlí za svými klábosnicemi.

     1. Vy jste tak strašně chytrej, že to někdy až musí hrozně bolet… Dokonce i tak objevnou pravdu, jako že to je na 99 % Babiš vs. Pavel, Babiš vs. Nerudová nebo Pavel vs. Nerudová, jste nám milostivě ráčit zjevit. Děkujeme uctivě.

      Nebudu mluvit za ostatní jmenované, ale já na 99 % budu v prvním kole Babiše volit, protože obě varianty, v nichž se může prezidentem stát Nerudová, se mi bytostně příčí. Ve druhém kole, pokud bude varianta Babiš – Nerudová, volím na 100 % Babiše. V případě varianty Babiš vs. Pavel je to u mne momentálně 75 : 25 % pro Babiše. A to právě kvůli postoji Rusko vs. Ukrajina, kde o tom, co si Babiš doopravdy myslí, nevím nic. Pavel si aspoň párkrát dovolil svůj skutečný názor naznačit a sklízí za to nenávist hard-core milovníků kyjevského režimu. Uvidíme, jak se oba pánové vyprofilují v průběhu kampaně, příležitostí k tomu bude ještě dost. Podle toho se budou upravovat moje preference a dokonce je možné, že v případném druhém kole Babiš vs. Pavel vůbec volit nepůjdu.

 20. Too late to keep the change,
  Too late to pay,
  No time to stay the same
  Too young to leave.

  (Country Girl – Crosby, Stills, Nash & Young, album Déjà Vu)

 21. Jsem dnes zašel k příbuznému, který mi cosi ladil na kompu.
  Chtěl mne nas*at, takže jen co jsem strčil raťafák do futer, pokynul mi z křesla otevřenou pivní lahví a pravil: “ ti tvoji Rusáci dostávaj na budku, co?! A kuwa, Hradec asi prohraje.“
  Udělal jsem vlevo hleď – na obrazovce o úhlopříčce půl druhého metru lítalo deset šílenců za pukem.
  Příbuzný zakončil proslov dlouhým říhnutím a naznačil mi slovy – chtělo by to po pulce – skutečnost, že zadarmo nehrabe ani to příslovečné kuře.

 22. Začíná přituhovat. Opět se omlouvám, ale vkládám část komentáře administrátora AE News z diskuse pod posledním článkem:

  „Aktualizace: Polsko aktivovalo článek 4 Washingtonské smlouvy a svolalo na jeho základě krizový summit zástupců všech států NATO na středu 16. 11. Článek 4 je předstupněm a podmínkou pro aktivaci článku 5. Během zasedání svolaného podle článku 4 Washingtonské smlouvy vyjádří členská země, která se cítí být napadena či ohrožena, své obavy a postoje, bezpečnostní situaci a na konci zasedání země buď oznámí, že v důsledku předložených skutečných aktivuje článek 5 o kolektivní obraně, anebo schůzka skončí bez aktivace článku, pokud země bude ostatními členskými zeměmi přesvědčena, že jí nic nehrozí. Po aktivaci článku 4 má vstup NATO na Ukrajinu v rukách v podstatě Polsko. Pokud aktivuje článek 5, donutí tím spojence k oficiální reakci na žádost o kolektivní obranu.“

  1. Re: tdx
   Naprostá většina soudruhů pošle pšonky do prdele.
   Jedna raketa vojnu nedělá a soudruzi už nemají co posílat na Ukradinu.
   Jestli to jsou kreténi podobné ráže, jako je soudružka Afročechová, mají zbrojáky zcela vyčištěné.
   A nezapomínejte, že soudruzi v NATO ve velké většině přešli na expediční velikost svých armád, aby jim zbyly kroupy na obranu Prahy u kábulských bran, abych tady citoval soudruha Miloše Bimba.

 23. Pořádat demonstrace dříve, než v polovině ledna příštího roku mi přijde, jako mrhání silami, penězi a chutí lidí něco udělat.
  V polovině ledna už se proberou ti, kteří dostanou na konci roku kopačky z práce, načež na pracáku zjistí, že na ně OPRAVDU žádný jiný zaměstnavatel nečeká.
  V polovině ledna lidi konečně pochopí, že Fialovo dřísty o ekonomické záchraně všech lopat fungují jen silně podmíněně, a nemalá část chovných kusů v Čechistánu se dostane do finančního presu.
  V polovině ledna bude jasné, kolik plynu zbyde pro ČR, resp. zda bude zima taková, že bude poměrně velká šance, na to, že plynová distribuční síť neudrží tlak a zkolabuje, případně že plynaři zavřou středotlakové ventily.

  DŘÍV ČESKÉHO KNEDLÍKA OD TELKY A PÍÍÍVA NEDOSTANETE!!!

  1. Bohužel plyn bude, protože klesá průmysl a bude to prodáno jako, že získali nový plyn. Zastropováním prodají, že se starají.
   NA pracáku pak prodají, že jsou neschopní nýmandi, co nechtějí pracovat.

   A to vše pokryje ČT aspol.
   Ale v tomto jsem pesimista, protože mi život ukázal, že lidi si lžou sami sobě, dokud je naděje i když ryjou pusou zemí…

   1. Tohle je spojitá nádoba – když nebude plyn, bude zima. Když plyn bude, tak jen díky nezaměstnanosti, která udělá stejnou službu jako zima v bytě. Takže v tomto ohledu bych se vůbec nebál a jsem rád že nemusím volit mezi ďáblem zimy a belzebubem nezaměstnanosti.

   2. Vidim to podobne.
    Na Ukrajine je taky prumysl skoro vypnuty, takze se nabizeli, ze zachrani svou elektrinou EU.
    Ted uz radsi mlci.
    Cokoliv spatneho se prumyslu stane u nas, bude svedeno na Putina. Zavrel prece plyn, je to nespolehlivy dodavatel.
    Veskere uspechy pujdou za skvelym vedenim, ktere usporilo nosenim dvou svetru, a pronajmem terminalu v Holandsku.

 24. Zavelet „Šturm na Zimní!“ je snadné.
  Jenom se pak může stát, že se ohlédne – a za ním pár zoufalců.
  Zavelet lze jen tehdy když za sebou cítí sílu smečky hladových vlků. Ne vlků pravidelně přikrmovaných.
  Co je na tom k nepochopení?

  1. Dělám to nerad, ale pro ilustraci smýšlení typického bezmozku propláchnutého mediální mainstreamovou masírkou kopíruji vyjádření jednoho exemplárního blba z diskuse na Hnojinkách:

   „Pokud by mělo dojít ke konfliktu na mezinárodní scéně a v Evropě, vsadím se, že by to byl kolotoč. Přestože jsme darovali celkem dobré tanky na rozdíl od první várky, tak během několika málo dnů tu máme vše, co bychom potřebovali v daleko větší míře, než Ukrajina. Jsme členy NATO. A mobilizace? S tou přece máme historickou zkušenost. Tehdy proběhla ukázkově. Myslím, že milionovou armádu bychom do kupy dali. Během několika málo týdnů. Raději ale věřím, že nebude nic z toho třeba. Rusko sice není na kolenou, mají jistě dost svých Kinžálů… asi 100. Ale na zničení armády to nestačí.“

   Tyhle z božího dopuštění taky existence absolutně netuší, která bije.

   1. Milionovou armádu…
    Pravda. Důchodců je skoro 3 mega. Jenom že už někteří neudrží ani zbraň, ani myšlenku. Ti ostatní netuší, jak natáhnout závěr samopalu nebo že se má granát před odhozením taky odjistit.

    1. Celkem by mě zajímalo, jaký granát. Tehdy jsme se na válku připravovali několik let, měli jsme vlastní zbrojovky a velká část lidí měla v paměti první světovou. Výzbroj i výstroj byla mnohem jednodušší, stačila (když to přeženu) uniforma, boty, helma a vojenská puška.

     1. Re: tdx

      Vojenské pušky jsme rozdali, takže bude nutno přejít na sečné zbraně a vozovou hradbu. Toho se drzý Ivan zaručeně lekne.
      A soudruhům vojákům rozdáme teplákovky s pruhy (čím víc pruhů, tím víc Adidas) a populární kroksy. Ty mají jedinečnou výhodu, že z nich naprosto perfektně vytéká voda.

      1. Vzhledem k mentální výbavě i fyzické přípravě průměrného českého brance (á 18 let), co neuběhne 1,5 km (natož na nějaký čas) a hroutí se již při nedostatečně olajkovaném příspěvku na socsíti, upadá do mrákot při pohledu na krev a nemá rád zbraně obecně (o jejich použití ani nemluvě), bychom museli dělat nábor leda v kriminálech.
       Jenže tací obvykle mají zase problém s disciplínou, ale ne že by třeba obdobně rekrutovaná Sturmbrigade Dirlewanger neměla výsledky.
       O jejich válečných zločinech se píše dodnes…

      2. A ještě se budou rozdávat vojákům menstruační hygienické prostředky. Kromě toho se vedou 20 let spory o to, zda se má vybudovat 50 typů záchodů, nebo naopak jeden dokonalý unisexový, allgenderový.
       Veškerá komunikace se povede ve středním rodě.

 25. „Všichni přijeďte na demonstraci a za týden znova. Jednou s Láďou, podruhé s Jirkou…Já tam nebudu, mám jinou práci, ale duchem jsem s vámi!“
  Hmmm.
  Vsaďte se, že tam bude ještě míň lidí, než minule.
  Demonstrace samy o sobě nemají žádný smysl. Smysl mohou mít jako jenom nátlakový prostředek (jeden z více prostředků!) nějaké dobře organizované politické síly, která má cíl, strategii, taktiku, v rámci této strategie a taktiky. Nic takového tady bohužel není. Přečtěte si něco o revoluci v Rusku 1917 a srovnejte si to třeba se Žlutými vestami.
  S vývojem situace má Vidlák bohužel pravdu. Demonstrace, jednou s Pepou a podruhé s Frantou, to ale určitě nevyřeší.

  1. Já jsem sám zvědavý, kolik lidí přijede. Můj kamarád teď koupil auto v západních čechách a chtěl si pro něj zítra jet. Všechny autobusy i vlaky jsou vyprodané. Beznadějně.
   Já myslím, že tam nebude málo lidí. A na Kavkách je ten plácek malej. Tam to bude hodně natřískané.

   Ale rovnou říkám, že čím víc lidí přijde zítra, tím méně lidí přijde za týden.

   1. Ano. Lidi musí mít pocit, že to k něčemu je. Čím častější budou demonstrace, tím prázdnější budou. Je třeba taky vzít v úvahu provokatéry. Osobně se divím, že je ještě nenasadili.
    Myšlenka demonstrací jako řešení problému vychází z představy, že funguje u nás demokracie. Ale ona nefunguje.
    Vzhledem k tomu, že organizovaná síla v alternativě prostě není a asi hned tak nebude, je mnohem lepší počkat, až bude na.raných mnohem více lidí.

 26. “ A tak to bude, pokud nezvedneme ze židlí ty, kteří o nás nevědí, protože nečtou na fejsbůku”

  Jenže Ti, kteří jsou momentálně “braní u huby” žádný FB nemají, možná e-mail. ?
  A že by, si libtardí majnstrým, vzal penízek raději, než aby držel vládní notu? Zkusil jsem a nepochodil.
  Sotva dnes to bude jinak…

  1. Fejbůček, Twitter a podobní jsou jenom drogou mladých, TV pak těch starých. Čtou si zajímavé zprávy o bohatých nebo se dívají na jejich příběhy ve 4k rozlišení. Uklidňuje to.
   ===
   Mají pocit, že se jim na horní palubě Titaniku nemůže nic stát, Do ledové vody je to přece hrozně daleko.
   A máme kapitána, který zatím nezavelel do člunů a máme dostatek záchranných člunů.
   Tak co tu prudíme!

   1. Twitter starší generace většinou nemá, ale na Facebooku je hodně lidí penzijního věku. A mnozí z nich televizi vůbec nesledují. Ač jsem důchodce, bulvár nečtu a „celebrity“ mě nezajímají, ze seriálů jsem naposledy viděla asi ty Dietlovy. Myslím, že většina starších lidí má aspoň e-mail. Takže některé zajímavosti posílám dál přes e-mail. Sice nám naše věrchuška tvrdí, že blbí důchodci, zejména z venkova, nesledují vůbec nic než televizi. Myslím, že to už dnes není tak úplně pravda. (I když na můj vkus je těch odkojených televizí až příliš mnoho.)

    1. ano, e-mail. Na rozdíl od sociálních sítí, které jsou zranitelné, vypnutelné, sledované a nakoloněné „nepříteli“, je e-mail stále robustní komunikační prostředek. Škoda jen, že jej efektivně a profesionálně nevyužíváme např. pro hromadnou komunikaci (řetezové e-maily) při svolávání na demonstrace, přišlo by jistě mnohem víc lidí.

 27. K tomu úvodníku: ti podsrání zmrdi (čteš dobře, očičko) nás ke šturmu nach Osten dotlačí… Zase prosákly nějaké informace o Ankaře, o dohodách – to nemohlo zůstat jen tak. Stejně jako na jaře – náznak dohody, stažení z nějakého prostoru a hle: otřesné zločiny. Pět dní po bezproblémovém vstupu do města.
  První titulky stačily, informace v jedné větě je zasazena, teď se jen proforma do poslední věty článečků napíše „nebo úlomky rakety“ a uvidí se. Nepochybuji, že celá věc bude důkladně vyšetřena a objasněna, minimálně tak, jako MH77, masakr v Oděse, ten autobus u Volnovachy, kde fotky zevnitř byly z jiného busu než zvenku (čumíš, očičko?) nebo namátkou masakr v Kramatorsku, kde prvních pár hodin dopadl „ruský Iskander“, pak už radši „raketa“ a pak, když bylo jasné, odkud jedině mohla přiletět, tak… to ticho pamatuje i místní očičko.
  Můj osobní odhad je, že tyhle Gliwice ještě nevyjdou. O fous, ale ještě ne.

  1. Nevyjdou.
   Jsou jednak hloupé a jednak těch různých FAKE NEWS je strašná spousta, A člověk si prý zvykne i na šibenici. Mě jenom irituje (cenzurováno), že mě mainstream považuje za takového hlupáka.
   Až tady rozkvetou jaderné kytice, hodně lidí pochopí, že to neměli nechat tak.
   Doufám , že se pletu.

  2. Mam na to celkove jiny pohled:

   az si budou nasi spojenci myslet, ze dozral cas na Gwilice2, tak zadna ruska/ukrajinska zbloudila raketa potreba nebude.
   Proste nekde neco odpali, a ulomku z ruskych raket si muzou nasbirat na Ukrajine kolik budou chtit.
   Na nejake objektivni vysetrovani muzeme zapomenout.
   Priznivcum dukazu a vysetrovani bych jenom pripomel Collina Powela a bily prasek v OSN.

   1. Podepisuji, Sakuro…..až na tu číslovku 2 u „Glivlice 2“.

    „Glivlice“ a jejich odnože jsou standardním prostředkem americké zahraniční politiky – domnívám se, že vpodstatě žádná americká válka nezačíná jinak než útokem pod falešnou vlajkou … nebo alespoň falešným, vymyšleným útokem.

  1. je smutné co napíšu, ale je to tak.rozdavani letáku do schránek rozesílání odkazů je pase.hodne lidí to nezajímá,další veliké procento věří tomu co na ně mluví tv rádia a první stránka na netu co si otevřou a co je seznam. další procento lidí je lino si číst články mající odstavce. a taky znám dost lidí kteří se bojí vyjádřit jiný názor než má většina.treba proto že by se s ním nikdo nebavil v hospodě nebo měl problémy v práci či se sousedy.a až i tihle spadnou na hubu stejně z toho budou vinit Putina.

   1. K tomu bych jen dodal, že tehdá jak Klaus s tím nahraným hovorem obtelefonovával náhodně lidi, tak jich akorát dost nasral…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *