19 června, 2024

To jako fakt?

O víkendu jsem měl napilno a v hlavě jsem měl samé příjemné věci, jako udírnu, masíčko, vínečko, pálenku a dobrou společnost. Málo jsem se věnoval budoucnosti a pohyboval jsem se mezi přítomností a vzpomínkami na minulost. Čas krásně plynul, řeči se vedly, pivo teklo proudem… O to víc jsem se divil, když jsem se v neděli zase vrátil do reality… Prosím berte to jako jednorázový a neumělý pokus o Terezu Spencerovou.

EU se dohodla na zpřísnění fungování trhu s emisními povolenkami... Naše vláda se k tomu s chutí přidala, protože to prý pomůže klimatu a nízkopříjmovým rodinám…. Já vážně žiju v jiném světě.

Hele vládo, jak si mám pod vašimi snahami představit něco jiného, než cílenou likvidaci tohoto státu? Jak si mám myslet, že to co děláte, má nějakou logiku? Elektřina je drahá, protože Helmuti si řekli, že budou žít z větru a sluníčka (a pro jistotu z elektráren na ruský plyn a z ČEZu). Plyn je nedostatkový, protože nám Amíci zničili potrubí na ruský plyn. Obojí j drahé, protože se musejí platit emisní povolenky ze kterých bohatnou především velké investiční fondy.

Jako fakt čekáte, že rozšíření systému povolenek povede k něčemu jinému, než k dalšímu zdražení? Fakt jako máte pocit, že je v tomto státě všechno v pořádku a všichni mají tolik peněz, že si s tím nemusíme dělat hlavu? Fakt jako myslíte, že se lidi nepropadají do bídy a nepřicházejí už teď o všechno? Jak dlouho myslíte, že to lidi snesou? Nestačilo vám jedno varování v podobě sto padesáti tisíc lidí na Václaváku? Fakt toužíte po tom, aby se organizace chopil někdo schopnější, kdo se nezakecá a z pódia zavelí k činům? Chuť demonstrovat neopadá, to jen opadá chuť věřit současným organizátorům. On se toho praporu chopí brzy někdo šikovnější.

Zeman prý bude volit Babiše. Asi ho ten Rychetský fakt naštval a rozhodl se, že předsedovi ÚS tímto způsobem ještě pomstí. Babiš na Hradě bude chtít úplně jiný ústavní soud, než by chtěl Rychetský. A také má Rychetskému co oplácet, jak ho poškodil změnou volebního zákona chvíli před volbami.

Navíc mi to celé smrdí docela jednoduchou dohodou – Zeman ještě vybere nového předsedu ústavního soudu, podpoří Babiše a Andrejko si nebude hrát na Nerudovou a potvrdí Zemanovou volbu, bez ohledu na hemžení, které kolem toho bude. Hodlám si počkat, s jakým jménem Zeman přijde. To dost naznačí.

Ve Francii zemřel ruský oligarcha Zelenov. Přepadl prý přes zábradlí. Jo to se teď ruským oligarchům děje nějak často. Furt někde padají z balkonů, páchají sebevraždy, dělá se jim špatně se smrtelnými následky…

Prostě je vidět, že válka se nevede jen na bojišti, ale zasahuje i do nejvyšších pater byznysu. Podle mě nejsem daleko od pravdy, když řeknu, že nám podezřele umírají ti, kteří měli spoustu důvodů, aby se Rusko a Evropa od sebe byznysově neoddělily. Nevšiml jsem si, že by podezřele skákali z oken ruští oligarchové podnikající v Indii a Číně… Ale to je tak, když si ruský zapadnik myslí, že se zavděčí Anglosasům tím, že peníze za ruské suroviny bude utrácet v Londýně…

Schwarzenberg dal rozhovor ve kterém se domnívá, že se Rusko brzy rozpadne, protože je to impérium a to si musí projít svojí velkou porážkou, aby se s ním dalo mluvit. Používal tam moc hezká slovíčka jako dekolonizační proces a podobně. Nevím, jak moc je Schwarzenberg v hledáčku moskevských analytiků, podle mě tam nebude zastávat důležitější místo než takový Strelkov, ale pravda je, že podobné větičky lze slyšet i britských a amerických zdrojů, kterých si Putin velmi bedlivě všímá.

Možná proto teď dávají ruské televize tolik záběrů z prověrek jaderných sil Ruské federace…

Takže si znovu zopakujeme Vidlákovu základní geopolitickou tezi. Válka na Ukrajině může skončit buďto vítězně pro Rusko – pokud Západu dojdou zbraně a Ukrajině dojdou vojáci. Nebo může skončit patem – to znamená, že si obě strany uvědomí, že se nedokáží hnout z místa a dál je válka jen drahá a nebude mít žádný výsledek a ukáže se, co říkali dezoláti a proruští trollové už před půl rokem – že se musí jednat. Výsledek by byl stejný, jen by to nevyrabovalo půlku Evropy a nezničilo půlku Ukrajiny. A nebo válka skončí jadernou prohrou pro všechny, protože pokud se ruský režim dostane do neřešitelné situace, k čemu by mu byl celý svět, kdyby v něm Rusko nemělo mít své místo?

Ruským oligarchům sáhli na majetky a stejně je Putin u moci. Zavedly se sankce, aby to podrylo sociální situaci běžných Rusů, ale stejně je Putin u moci. Válka se vyeskalovala, aby to nemohli odbojovat sami profíci a Rusko muselo mobilizovat, ale Putin je stejně u moci a pokud by nebyl, přijde ještě větší drsňák. Vážně někdo po všech těchto těšínských jablíčkách předpokládá, že Putinovi někdo nedovolí zmáčknout jaderný knoflík?

A na závěr jeden příklad, jak se dá z války udělat radostná událost:

Válka znásobila tržby českých zbrojařů. Ve článku se dočtete, jak skvěle si vedou naše firmy vyrábějící nástroje na smrt. Mohli bychom přidat další optimistické články o tom, jaký skvělý zisk má ČEZ, nebo jak skvěle se daří obchodním řetězcům. Manažeři se mohou těšit na tučné prémie.

Takže budu ten, kdo to pojme z opačné strany… Viděl bych ten titulek asi takto: Válka na Ukrajině zbídačila české obyvatelstvo… Ale to by bylo nejspíš špatně. Řeknu to lépe: Vláda zbídačila české obyvatelstvo.

PS.

Stále pokračuje možnost si předplatit mojí knihu o zemědělství, která půjde do tisku kolem 15. ledna a hotová bude na konci února. Od března zahájím distribuci. Máte možnost mi pomoci tím, že si teď předplatíte knihu i s mým podpisem i s mým úsměvem, až vám ji budu vydávat při osobním setkání ve vašem kraji. Kdo nestojíte o přidanou hodnotu mého úsměvu ani o můj podpis na knize ani o podporu Vidlákovi, vy si nic nepředplácejte. Kniha bude k mání i v běžné distribuci. Cena knihy bude 350,- Kč

Číslo účtu: 164 883 276 / 0300. IBAN: CZ61 0300 0000 0001 6488 3276

Pro snazší distribuci prosím napište do zprávy příjemci váš e-mail. Děkuji všem.

157 thoughts on “To jako fakt?

 1. Odvážná fantazie. Válka také může skončit vystoupením USA z NATO.
  Je to elegantní win-win situace pro oba globální hráče.
  USA si zachovají tvář a neponesou žádné náklady válečné hry na Ukrajině a mohou se soustředit na Pacifik.
  Oslabené NATO pod vidinou postupu ruské armády přistoupí na Putinovy podmínky dřív, než ruská armáda bude na polských, slovenských a rumunských hranicích.
  Lukašenko se stane regentem Ukrajiny a postupně Ukrajinu začne připojovat k Bělorusku. Nebude v ní mnoho investovat a jednotlivé regiony si samy uspořádají referenda o připojení k RF s jasným výsledkem, když porovnají svou životní úroveň s životní úrovní lidí na Donbasu. Tvrdé jádro banderistánu se postupně vylidní, protože lidé utečou na Západ, a tím pádem se zklidní a později se i ono přidá k RF.

   1. Slibem nezarmoutíš, myslím že by to nedal. Ani jeden z nich. Vždyť by po nich mohl nakonec někdo chtít aby i vládli a to kluci nedají.

   2. Nejen že bez mávání ploutvemi asi neumí mluvít,ňuhňá a samochvála jako vždycky smrdí.. njn co naděláme, lepší už to nebude. Musíme se to pokusit přežít. Nedivím se že jej ten němčour tak seřval, protože tohleto poslouchat je děs. A to je ex-profesor, který by měl umět mluvit. uff

 2. No …volitelný je jenom Bašta…ač je to bývalý socan a brepta, ale pokud první co řekl je, že odvolá vládu pak není co řešit…Okamura mu dá noty a už by to mohlo nabrat trochu grády…pro tu srandu to stojí…

  1. Ano, mas pravdu. Ale kdyz na tvuj jinak validni argument utahnes par procent lidi, budeme mit ve druhem kole Capusi s Zenobijcem… Urcite ale budes mit dobry pocit, zes volil spravne.

 3. odjinud
  To, co jste si paní in´t Veldová v pátek na Slovensku dovolili, je do nebe volající odporné farizejství.

  Evropský parlament, jehož jste členkou, se doslova válí v korupčním skandálu, šéfka Evropské komise von der Leyenová dělala podezřelé kšefty s americkým Pfizerem při miliardovém nákupu vakcín proti Covidu, ale Vy otravujete vzduch na Slovensku a kritizujete GP Žilinku za rozhodnutí ve věci, o které ani netušíte.

  https://www.infovojna.bz/article/ficov-odkaz-delegacii-z-bruselu-ktora-prisla-monitorovat-dodrziavanie-ludskych-prav-na-slovensku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *