26 května, 2024

Nepřístojné chování

Nepřístojného činu se dopouští každý, kdo čte tento blog a přitom jej důrazně neodsoudí. Zatím to není nezákonné, ale co není, to může být a za hříchy mládí budete zpětně souzeni.

Svůj blog zaměřuji spíše na agregování článků z webů českých i zahraničních. Je to pohodlnější, než se namáhat vymýšlením námětů a jejich následném zobrazení ve slovních šatech.

Svého času (když jsem ještě nebyl tak lenivý) jsem napsal článek o našem prvním autě, které již před padesáti lety bylo veteránem. To auto jezdilo nikoli na benzín, ale na katastrofy. A mně se zdá, že i články, které na webech nacházím se podobají tomu automobilovému stařečkovi – co článek, když ne přímo katastrofa, tak zcela určitě špatná zpráva.  

A pozor, na webech, které sleduji se daří dezinformacím a fake news!! Raději dál nečtěte, chcete-li si zachovat panenskou čistotu a především – zdravý rozum.

Jednu z těch článků napsal Jan Keller o štědrosti našeho systému nikoliv vůči vlastnímu obyvatelstvu, ale vůči řadě subjektů, počínaje benevolencí ve vyvádění (a podvádění) nadměrných zisků a dividend, a pokračujíce v podpoře půl milionové diaspory Ukrajinců a darování vojenské výstroje a výzbroje pro další živení války na Ukrajině (a plánované ještě daleko nákladnější obměně vybavení naší armády zbrojním průmyslem USA).

Přitom naše mateřská Evropská Unie má zvláštní chápání energetické nesoběstačnosti:

 • proč kupovat levný ruský plyn, když můžeme kupovat drahý americký LNG?
 • proč kupovat u nás levně vyrobenou elektřinu, když je lépe tutéž elektřinu kupovat za mnohokrát vyšší cenu podle burziánů v Lipsku?

Navíc jsme v očekávání dalšího stupně Green Dealu, jenž učiní i z vlastnictví rodinných domů, již jednou zaplacených a v nejednom případě i vlastníma rukama postavených, jenž učiní z jejich držení finanční zátěž pro kterou bude dobře se odstěhovat někde pod teplý most. A navíc, blíží se doba, kdy uzraje další záměr učinit z těchto tzv. energetických nehospodárných domů neprodejné ležáky. Nebude to hned zítra, ani příští rok, ale beru to jako další bouřkový mrak na ekonomickém nebi.

Samé negativa !!

Ovšem, i pokud tyto zprávy budeme brát jako negativní, pak pokud to není dezinformace, pak zcela jistě za to může PutinJeště, že ho máme, jinak bychom jej museli vymyslet.

Norské herečce hrozí tři roky vězení za výrok, že muži nemohou být lesbičky. Jsou tam ještě benevolentní, zanedlouho to bude hrdelní zločin. Svět se zbláznil. Ale kdyby to byla jenom takováto pitomina, dalo by se to ještě hodnotit shovívavě, pokud se ten genderový virus nedostane k nám.

Elektřina je ideologicky pomýlená veličina. Zdá se, že je, když není potřeba a když je potřeba, tak není. Ale i s ní zatočíme! O tom je článek z webu Svobodný svět. Je to sice těžší čtení, ale hodně se z něj dozvíte, např. i proč je stejně drahá elektřina z vodní nebo plynové elektrárny.

Naše média „hlavního proudu“ nejsou oblíbená u zatím bohudíky malé skupiny vyvrhelů na různých obskurních webech a blozích. Příkladem vyslovených pochybností jsou články na webu Křesadlo a blogu Rozpaky Starého kocoura. Tomu článku na Křesadle dost ubližuje přílišné rozčilení a okultní pozadí. Ale ulevilo se mě, že nejsem v těch pochybnostech o naší mediální scéně sám.

Ovšem říkat o někom, že lže je příznak špatné výchovy v mládí. Oč lépe zní věta: „O správnosti vašich informací by se dalo s úspěchem pochybovat!“! Měl jsem se dát na diplomacii.

Přitom se naše media včetně ČT tak snaží být objektivní ve své neobjektivnosti. Dejte jim možnost a občas se podívejte třeba na Novinky nebo Fórum 24. Zasmějete se, ale s mírou. Není dobré ztrácet kontakt s realitou a občas tam vstupte do diskuze s drobet odlišným názorem. Nikdy bych nevěřil kolik nových slov se naučím – převážně to jsou ovšem jen přídavná jména.

Je ale pravda, že nevlídné přijetí čeká jediný správný názor i na např. na Vidlákově webu Litterate, což by měla být svobodomyslná alternativa. Je to alternativa, ale ne svobodomyslná. I tam je stanoven etalon těch správných názorů.

Kdo má rád černý humor, rozhodně ho potěší mediální absurdity, které najdete na webu Non serviam. Dozvíte se potěšující zprávy typu:

 • Škoda Auto má problémy v Číně – protože my máme svého Thaj-wance;
 • Evropa je zbídačelá, ovšem jogurty Danone nejsou v Rusku k dostání;
 • Nerudová chce všechny spojovat, ovšem nesmí to být vyvrhel z SPD;
 • po odhalení spiklenců se záměrem likvidace Říšského sněmu byl v Německu zakázán volný prodej luků a šípů;
 • svoboda projevu je posvátná, pokud je ten projev správný podle směrnic EU;
 • emisní povolenky zdražují energie a proto je zpřísníme a zvýšíme jejich počet;
 • rozšíříme protiruské sankce, aby jsme na tom byli ještě hůře  (my, ne Rusko);
 • válka je mír, a kdo o tom pochybuje, je Putinův agent;
 • Ukrajina zakázala tu nesprávnou pravoslavnou církev – Sláva Ukrajině;
 • gigantická erupce evropského vlezdoprdelismu – české předsednictví;
 • vyděrači Orbánovi zůstanou jeho evropské statky – hanba mu!
 • Rusko nemá právo na nic! – to Macron opravdu přehnal, to tak: jednat;
 • sochu maršála Koněva nahradila socha hajlujícího skřeta Putina – konečně!
 • Rusku už dávno došlo jídlo a palivo, granáty, rakety, tanky a bojová morálka, došly mu i íránské drony – to co na Ukrajině lítá je jen čertovo mámení;
 • osobností roku je ukrajinský prezident – správně;
 • konec levných aut = zdravá populace;
 • Elton John opouští Twitter – Musk málo cenzuruje a to se mu ekluje;
 • pamatovat si pro pořádek: 1968 ano pro ruskou invazi, 2022 ne pro ruskou invazi;
 • Starosta Charkova byl potrestán, protože k ruskojazyčnému obyvatelstvu města pohovořil rusky. Správně. Zlu se nesmí za žádných okolností ustupovat. Ruština je jazyk teroristů. Kolaborant jeden.
 • jeden z našich horkých kandidátů na prezidenta s masivní podporou médií, má ze stejné doby nemlich takový životopis jako Putler s masivní nepodporou
 • Pekarová a Vystrčil odmítli jednat se svými maďarskými protějšky: protože přednostně hájí maďarské zájmy, na Ukrajině chtějí mír a obchodují s kým chtějí a jak chtějí;
 • pšenice mezi koukolem – nová senátorka Hamplová;
 • 1999 zaútočila obranná aliance NATO na suverénní stát; 2022 Rusko je terorista;
 • Rusko se musí zodpovídat z válečných zločinů, míní USA; vrah o morálce káže;
 • antivaxer u nás = nezodpovědné individuum, v Číně bojovník za lidská práva;
 • Sacharovovu cenu za svobodu myšlení letos dostal ukrajinský lid;
 • Putin v pytli na mrtvoly – správně, dát tam Bidena je protiamerický trestný čin;
 • kroky Ukrajiny do EU: svržení legální vlády, občanská válka, zákaz opozičních médií a stran, uzákonění ukrajinštiny jako jediného státního jazyka, státem provozovaný terorismus, zákaz ruských knih a hudby, světově proslulá ukrajinská korupce, ukrajinská mafie jako výrazný exportní artikl a sem tam nějaký ten válečný zločin, či nenápadný pokus rozpoutat třetí světovou válku;
 • zlá ruská raketa v Polsku – pak vzbudili prezidenta USA – hodná ukrajinská raketa v Polsku;
 • svoboda slova u nás, cenzura v Rusku;
 • Rusko vydírá jadernými zbraněmi, americké vybuchují tak nějak radostněji;
 • „Pravda! Co je pravda? Muška jenom zlatá…
 • půlka lidstva věří na čarodějnice, což statisticky znamená, že v nadpřirozené bytosti věří taky polovina české vlády a parlamentu; to vysvětluje skutečnost, že třeba ministryně obrany působí od počátku jako typická oběť kletby Imperius.

Na novinky z tohoto webu se vždycky těším a z něj vybírám i závěrečná slova pro tento článek (agregátor se podobá vykradači hrobek):

„…můj neodbytný, depresivní pocit, že se na plný koule vrací vláda jedné strany a jednoho názoru, je pouze blud vyvolaný ruskou propagandou. Slzím dojetím.

Takže pořád můžu říkat a psát, co chci a vůbec nic se mi nestane.
Žádná cenzura.
Žádná ostrakizace.
Žádný lidový soud.

A to i tehdy, když budu mít na svět kolem sebe výrazně jiný názor, než příkladně moderátoři České televize.

Nikdo mi kvůli tomu nebude dávat na sítích banány,
nikdo mě nepřidá na nějaký seznam,
nikdo mi nevypne blog,
nikdo mě nebude označovat za ruského agenta,
nikdo mě nevyhodí z práce,
nikdo mi nenajde v kompu dětské porno a ani mě
nikdo neobviní z ideozločinu.“


„Bože, to se mi ulevilo.

47 thoughts on “Nepřístojné chování

 1. Kdybych se měl v penzi nudit
  to bych asi začal udit.
  Krkovičku, klobásku
  na konopném provázku.
  Bůček na železném háku.
  Tři týdny by ležel v láku
  Provoněl by česnekem,
  visel by i se špekem
  v kouři třešně nebo trnky,
  sbíhaly by se i srnky.

 2. Půlka lidstva věří na čarodějnice….
  Tak na to bacha! To je sakrálně vážné. Protože půlka lidstva může přehlasovat druhou skládající se z lidstva dílem opačného názoru, dílem z nerozhodnutých, dílem z těch kteří nemají žádný názor.
  No a ?
  No a….Takhle funguje demokracie. Tak i parlament. Jestliže jeho i necelá polovina odhlasuje, že Země je placatá, tak bude placatá. Že pravda se dá odhlasovat. No to je hloupost, řeknete, to by parlament neodhlasoval. Vždyť přece každý ví, že…. Opravdu? A i kdyby, kolik je toho co není tak zřejmé, a přesto je chrleno v legislativních smrštích.

 3. …Naše škola se zapojila do pomoci ukrajinským vojákům v zákopech. Dobrovolníci budou vyrábět svíčky a k tomu potřebují plechovku od jídla, vroubkovaný karton a parafin. Zákopová svíčka je pro ukrajinskou armádu v mrazu velkým pomocníkem. Slouží vojákům, aby si mohli ohřát jídlo a zároveň a by nepomrzli. Svíčka m§že hořet až pět hodin a dá se použít opakovaně. Prosíme vás tímto, abyste dle možností nosili do školy prázdné nesmáčknuté plechovky od konzerv bez víčka a připadně i zbytky svíček, ideálně hned po vánocích. Nádoba na plechovky a svíčky je od zítřka umístěna ve vestibulu školy…

  Připojíme se i my k boji za hodnoty evropské civilizace?

  1. To je správné. Je třeba se připravit na středověk/starověk. A ty svíčky bych možná raději rozdával našim chudým, aby se měli nad čím zahřát. I čaj se na tom dá uvařit. 😕

    1. To je zlý sen! Na východě, v ukrajinských stepích mrznou vojáci zadržující asiatské hordy ruských primitivů, zatím co tady někdo…chlastá. No fuj!

   1. Docela rád bych viděl parafínovou svíčku nějaké přijatelné velikosti, co by dokázala v okolních -10 přivést k varu aspoň litr vody.

       1. A copak Ládik!!! je mladý dědek? Nebo snad lázeňský švihák?
        To, že jeho básničky a jeho duše jsou v nejlepších letech ještě neznamená, že i Ládikova!!! tělesná schránka je v nejlepších letech.

        1. Ládik!!! je v rozpuku duševních i tělesných sil. – Kdybyste, Maneco, nebyla mojí oblíbenkyní, vyzval bych Vás, abyste si dala ručník na hlavu, nebo navštívila očního, případně obojí současně. Ale pro svůj něžně platonický vztah qám to neřeknu a tiše Vám ty pochybnosti odpouštím, abyste věděla…

         1. No vidíte, Zakladateli, Ládik!!! se přiznal, že to fotil.

          Já jsem Vás tak trochu provokovala (poštívala), Zakladateli. Když na Vás to vždycky funguje ;).

          Pravda ale je, že ve skutečnosti si představuju Ládika!!! jako strašně krásného chlapa bez ohledu na věk, na kterého bych nikdy neměla (i když… s jeho ženou mám společné to, že obě milujeme VVP).

 4. Jsem zvedav jak vy nebo vase deti se omluvi za vase hrichy mladi prokazatelne cteni stvaveho webu

  Za 10 let to bude horsi nez vstup do KSC, lidovych milici a ROH dohromady.

 5. Co brečíte? Na Stodolní je výborné sushi menu (11:00-14:30) – smažené futomaki + máslová ryba + maki losos jen za 199; zvýhodněný set (UMI SET 5) jen za 1050 Kč (je v tom futomaki kreveta i uramaki losos + maki okurka).
  Mladí to žrali jako nezavření. Přiřítili se v kabátech až na zem, asi právě vystartovali z bank na obědy. Mladá generace, maká na naše průběžné důchody a radostně tepe Putina.

    1. Co dělali manageři ve fialových sacích, a bílých ponožkách, kdy staré konzervy musely vyklidit pozice, to máte.

   1. Válka generací – Vlastimil Vondruškahttp://www.vlastimilvondruska.cz › blog › valka-generaci
    12. 12. 2020 — Válka generací. 12.12.2020. Často nevěřím, když čtu nebo poslouchám „myšlenky“ některých politiků, komentátorů, novinářů, umělců či studentů …

    Komentář: Máte se ne co těšit 50+

    Do důchodu později a s nižší penzí, k tomu vyšší daně … – E15https://www.e15.cz › Domácí
    7. 11. 2022

   2. citace z článku:
    “ Důchodci jsou naopak jednou z nejvíce zajištěných skupin obyvatel. Mají pravidelný příjem, který se jim neustále navyšuje….“

    Autor neuvedl pár informací, mimo jiné, kolik procent dnes u nás je průměrný důchod z průměrné mzdy. Myslím, že to zdaleka není ani 50%. Tento poměr je ve většině vyspělých států vyšší.

    Jsem přesvědčena, i když na tohle žádný průzkum asi neexistuje, že čím vyšší důchod starobní důchodce má, tím víc sám pravidelně finančně dotuje (na rozdíl od státu) své děti a vnoučata, tedy rodiny s dětmi. Důchody se tak částečně přelévají na podporu rodin s dětmi.

   1. Na Maliňáku? Výborně. Ve čtvrtek jsem v Brně, zajdu tam a zkusím koupit. Kromě toho jim prozradím, že psí maso je tradice ne česká, nýbrž úzce regionální čínská. – Asi se přehmátli ve Windows, čínština a čeština jsou v seznamu jazyků vedle sebe.

    Jestli mi to vyjde, vydám zde o tom počet:
    我什麼都吃。但是他們不知道。

    1. 我吃了两次,但不多,看起来很甜。 “朋友们”正等着看我会作何反应,但我用一位作家的话说
     “她控制了自己的胆量”令他们失望。 然后他们没有再尝试

     🙂

 6. Kacír jeden nevrlý a starý odroň, čo nevie nič o tom čo je dobré….. 🙂 🙂 Homer,Homer ……….. už mi nestačia záložky na dezolátne weby 🙂 ……. pekne napísané

  1. Starý Kocour.
   Někomu to připadá jako ironie a někomu jako návrat o pět set let. zpátky, kdy mela církev jedinou pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *