13 června, 2024

Krev jeho krve

Tak se nám potvrdilo, že Andrej Babiš mladší trpí paranoidní schizofrenií. Tento posudek dodaly pražskému městskému soudu expertky v oboru Gabriela Leblová a Jindřiška Záhorská. My, co sledujeme českou politiku, jsme nic jiného ani nečekali. Zpráv o tom, že s juniorem něco je, těch bylo dost a dost. Klára Samková na toto téma napsala před časem článek, který jsme teď recyklovali i na Litterate, protože stojí za přečtení.

Matně si vybavuju, že jistá Džamila ve správnou chvíli před volbami dodala posudek, že je mladý Babiš zcela v pořádku a vůbec nemluví z cesty… což bylo pravdomluvnými médii ihned pojato tak, že je jeho plivání na tátu zcela v souladu s evropskými hodnotami, protože to není nemoc, ale spravedlivé rozhořčení nad nemorálním otcem.

Nezaznamenal jsem jediného Cempera, manipulátora nebo demagoga, že by se teď třeba hodlal omluvit nejen národu za přímo ukázkovou dezinformaci, ale že by se omluvili otci, že ho poškodili ve správnou chvíli před volbami. Novinky, které přinesly onu informaci, že je Babiš mladší skutečně psychicky nemocný, také nikde nedoplnily žádnou noticku o omluvě. Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi.

Ale to by nás nemělo překvapit. Takhle přece pravda a láska funguje, že? Když jde o Babiše, tak účel světí prostředky, včetně zneužití synátora a okaté lhaní Stehlíkové. Nikomu z pražské kavárny nebude její chování připadat přes čáru, nikdo nebude mít problém si s ní sednout k jednomu stolu, nikdo nebude vydávat prohlášení, že se od Džamily distancuje. Naopak… za čas se jim tahle doktorka (která složila přísahu) bude ohromně hodit, aby zase napsala nějaký ambulatní posudek. To je v plném souladu s evropskými hodnotami, nikdo se kvůli tomu nebude ani na minutu červenat, nikdo z toho nebude mít špatné spaní, stejně jako nikdo nemá špatné spaní z Pandora papers, které už rok spí a sloužily jen a jedině k poškození Veľkého Bociana.

Zatímco v jindy se hned vyhrožuje žalobami, v tomto případě je dvojí metr naopak zcela žádoucí. Například já jsem se tento týden dozvěděl od mnoha bývalých přátel, že jsem jim odporný. Džamila může být v klidu, ta uslyší jen medové řeči a slova útěchy, že jí to nevyšlo. Ale proto to nepíšu.

Já chci dneska zdůraznit něco jiného…. Pamatujete, jak tenkrát před volbami Babiš reagoval, když na něj kluk před kamerami křičel a obviňoval ho? Stál se sklopenýma očima, neřekl ani slovo, nechal se tepat, nechal na sebe házet špínu o které věděl, že je to celé lež. Neposlal na syna ochranku. Pokud si pamatuju, ani nedovolil, aby je od sebe ochranka oddělila. Prostě si nechal slovně ubližovat a svého syna ani v té chvíli nezatratil, i když věděl, že ho vodí naprosté lidské kreatury, kterým nic není svaté.

Pokud vím, když se ho nějaký intervjuk ptal na syna, nikdy neřekl vůči svému klukovi jediné křivé slovo. Nikdy se to nesnažil nijak rozmazávat, nestěžoval si, co mu synek provedl. Pokud si pamatuju, několikrát jen řekl, že syn je vážně nemocný, ale jinak chránil jeho soukromí, co to šlo. Od Babiše se na synátora nikdo nic nedozvěděl. To musel prozradit sám mladý Babiš a ti, kteří si ho vodili.

Hele, proti Babišovi můžete mít tisíce výhrad. Můžete mu vyčítat Vrbětice, covidová opatření, můžete mu vyčítat Čapí hnízdo, můžete si myslet, že je jen dalším doplňkem pětikolky a vyslanec Aspenu. Můžete si myslet, že je kvůli Agrofertu držen pod krkem z Německa, může vám vadit jeho čeština a malé encyklopedické znalosti.

Ale nikdo mu nemůže upřít tátu. Nikdo mu nemůže upřít, že má svého syna rád natolik, že proti svým odpůrcům nikdy nezačal bojovat stejnými zbraněmi. Vsadím se, že má doma desítky posudků od nejrůznějších doktorů, měl lékařské zprávy, mohl to kdykoliv vybalit, v každé vteřině měl možnost tuhle habaďůru ukončit prostě tím, že by zveřejnil všechno, co se synem v posledních letech zažil. Zůstalo to v trezoru. Táta proti synovi nikdy do boje nevytáhl i když to muselo být strašně těžké. Normálně na sobě Babiš nedává nic moc znát, ale věřím, že si synova slova v soukromí vícekrát odbrečel. Nikdy nebyl proti synovi bezmocný, ale nikdy toho nevyužil.

Sám jsem Andreje vícekrát kritizoval, ale nikdy mu nebudu upírat, že přes své vysoké postavení a přes všechno, co bylo v sázce, tak v jeho žebříčku hodnot zůstal táta na prvním místě. Před volbami bojoval s celým světem, ale nikdy nevystřelil po těch šmejdech, kteří proti němu postrkovali jeho syna a schovávali se za něj.

Myslím si, že ani teď to z Babišova podnětu nedojde k žádnému soudu. Že on to prostě rozpatlávat nebude a přeje si jen jedno – aby juniorovi dali všichni pokoj a netahali ho do svých her. Když doteď ohledně synka nic nepropálil, tak teď to určitě dělat nebude.

Ale také si myslím, že krev není voda. Že tohle má Veľký Bocian hluboko vypálené do paměti a do nejdelší smrti svým protivníkům nezapomene, že proti němu použili nemocného syna. Myslím si, že tohle je silnější než deset aspenů a dvacet globalizací. Tohle je silnější než zájmy Agrofertu i politické záměry. Že mu pravda a láska sáhla na rodinu. Ať má jakékoliv záměry a jakékoliv cíle, tohle evropským hodnotám nikdy nezapomene. Krev jeho krve je víc. Už to ukázal.

299 thoughts on “Krev jeho krve

 1. Koho budou lidé volit?
  (převzato odjinud)
  „Ačkoliv v posledním průzkumu je kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová o pár procentních bodů první, rozhodně ještě není čas slavit. Všechno totiž může být jinak, a navíc i sama Nerudová uznává, že má jistý hendikep, který ji může stát místo prezidentky.
  „Můj největší hendikep je, že jsem žena, jsem pohledná a jsem mladá,“ poměrně upřímně shrnula Danuše Nerudová všechny své nedostatky v rozhovoru, kterým chtěla nechat voliče nakouknout pod pokličku její marketingové kampaně a takříkajíc odhalit lidem své obavy a bolístky. „Díky tomu, že jsem žena, jsem pohledná, jsem mladá, … lidé mě neberou příliš vážně. Jsem zaškatulkovaná jako super kost, …, a to mě brzdí. Nikdo přes tu mou překrásnou slupku nevidí, jak jsem inteligentní a jakou parádní mám osobnost,“ rozplakala se Danuše Nerudová v rozhovoru. Respektive se snažila rozplakat, protože to měla ve scénáři, ale nešlo jí to, tak pouze klepala bradičkou.
  „Lidé nechtějí na Hradě mladou a pohlednou ženu. Lidé tam chtějí starého a hnusného chlapa. Je to taková česká tradice, na kterou si zvykli. Navíc ten trend se stupňuje a já se obávám, že občané nejsou ještě připraveni na mladou a krásnou prezidentku,“ vysvětlovala upřímně Nerudová.
  Ačkoliv jí průzkumy za pravdu dvakrát nedávají, nelze její myšlenka vyloučit. Ostatně tradice starých hnusných chlapů na Hradě se táhne již několik dekád a těžko říct, zda jsou lidé připraveni tuto tradici měnit.
  „Ještě nevím, koho budu volit. Určitě to ale bude starý hnusný chlap. Jsem Čech a vlastenec, a proto jsem přesvědčen, že by měl být na Hradě pouze takový člověk,“ domnívá se pan Antonín, který podle svých slov dosud váhá mezi Baštou a Babišem.
  „Já jsem chtěla volit paní Nerudovou, ale když se ukázalo, že to je mladá a pohledná žena, a ne starý a hnusný chlap, dost jsem znejistila. Přeci jenom když budeme mít za prezidentku mladou, krásnou ženu, nikdo nás nebude brát vážně. Podle mě je starý, hnusný chlap sázka na jistotu,“ myslí si paní Kateřina, která nakonec bude podle svých slov volit srdcem starého, hnusného chlapa.
  Podle oslovených politologů a specialistů na marketing by měla v první řadě paní Nerudová raději omezit rozhovory či jiná oznámení, protože tím akorát plete hlavy svým voličům. To, že by lidé preferovali na Hradě starého, hnusného chlapa než mladou, pohlednou ženu, však nikdo z oslovených odborníků nevyvrátil… 🙂

 2. OT
  Rajchl: „To bude rodeo. Od 5. února a pak na jaře.“ Rajchl sepsal: Titanic Česko
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-bude-rodeo-Od-5-unora-a-pak-na-jare-Rajchl-sepsal-Titanic-Cesko-723828
  „…„Zastropování u domácností a malých podnikatelů přijde náš rozpočet na 320–350 miliard Kč. Zastropování u velkých firem si pak vyžádá na výdajích 300–700 miliard (podle vývoje ceny na spotu). Při nejlepším tak za příští rok nasypeme výrobcům a zejména obchodníkům s energiemi z našich kapes půl bilionu. Přinejhorším to bude zhruba bilion. To samozřejmě bude znamenat naprostý rozvrat našich veřejných rozpočtů, jakož i zásadní znehodnocení naší měny. Mimochodem – kdybychom odkoupili oněch 30 % akcií ČEZ, což by nám umožnilo okamžitě snížit cenu elektřiny pro všechny subjekty v ČR zhruba na pětinu současné hodnoty, tak by nás to nestálo ani třetinu toho, co příští rok vyhodíme v rámci kompenzace za zastropování cen doslova z okna,“…
  …jak přesně přispěje okradení našich podnikatelů a obyčejných lidí ve formě přesunu jejich těžce vydělaných peněz do kapes energetických gigantů k vítězství Ukrajiny nad Ruskem? Mně to nějak pořád uniká.“
  …Je pak už jen otázkou času, kdy politici pod tlakem rostoucího zadlužování sáhnou i k dramatickému zvýšení daně z nemovitostí, což bude další morovou ranou zejména pro naše seniory. ..“

 3. Já mám ráda Putina
  není žádná sutina;
  co je pro něj přesila
  která všechny děsila?
  Jak je chrabrý a odvážný
  nechť ho chrání anděl strážný
  ať se mu vše podaří
  agresora povaří!

 4. OT – Větvička: Nechcete domů uprchlíka?
  https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=795558
  „… A my, žebraci ze země, kera je tak blba, že krmi osumdesatimilionovy německy narod levnu eletryku a štyrycetimilijonovemu narodu Ukrajiny dodava zadarmo zbraně, žradlo a ubytovani, zme na ně čuměli a přemyšlali, kaj robime chybu, když volime voly….“

  1. To chce celé, není to dlouhé :
   ——————-
   Nechcete na Vanoce uprchlika? No tak ja, ale stary bude nadavat, bo je zvykly na kapra…

   18. 12. 2022 18:12:22

   Na ten stary vtip sem si vzpomněl, když sem v adžarske knajpě pozoroval ukrajinske a ruske uprchliky, Jedni zdrhli, aby na ně nepadaly granaty, druzi zas, aby ty granaty nemuseli střilat.

   Všeci v luksusnich autach přijeli do fajnych restauraci, naobjednavali si stoly plne lokalnich dobrot a pak společně dyskutovali, jak dluho to bude trvat, než Ameryčan zastavi finančni kohutek a tym padem valka skonči.

   A my, žebraci ze země, kera je tak blba, že krmi osumdesatimilionovy německy narod levnu eletryku a štyrycetimilijonovemu narodu Ukrajiny dodava zadarmo zbraně, žradlo a ubytovani, zme na ně čuměli a přemyšlali, kaj robime chybu, když volime voly.

   Tuž, pokud tež nemusite kapra, inspirujte se tym, co synci a děvuchy pod Kavkazem dokažu připravit a zrobte si dobrotu, dokud vam ide plyn.

   Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Batumi

   Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=795558
   (Bohatá fotografická dokumentace svůdných poživatin!)

   1. To by byla velká klika
    na vánoce uprchlíka
    kdyby mi Vít přidělil,
    to bysem se veselil.

    Velký dárek bych mu koupil
    to bych i banku vyloupil
    zatančil mu hopáka
    dal bych si do rypáka.

   1. Nejsrozumitelnější odpověď na otázku, proč mají v mužstvu málo černých hráčů: Protože chceme vyhrát a ne plnit libtardí kvokvóty.

 5. Pro ty co se nudí nebo už mají plný zuby politiky. Na bejvávalo .cz , je zajímavé psaní z dávna 19. stol. je tam kde co… jo bejvávalo bejvávlao

 6. Vidlák se vypracoval na tak výraznou a nepřehlédnutelnou osobnost, že ačkoli se snaží(il) spojovat, začala se proti němu značná část alternativy, poslušna svého alternativního ethosu, vymezovat.

  Je to veselé, nebo smutné?

  PS: V tradici českých zvyklostí už jen chybí, kdo z alternativy ho začne ve jménu čistoty alternativních myšlenek práskat Cemperovi.

  Kdo zná milana Uhdeho „Záhadnou věž v B“, tak tam viz povídka (apokryf) o udávání na Karla Havlíčka Borovského.

  1. Alternativa niceho nedosahla prave kvuli te casti, o ktere pisete.
   Jsou i tady.
   Blekotaji o dulezitosti „vyslat signal“, a ze pry je lepsi, kdyz Basta dustojne prohraje, nez kdyz tam postrci Babise.
   Predstavuji si rytire na bilem koni (Bastu), jak v debatach nadchne volice a oni mu to tam hodi.
   I ten Rus by podle tech naivu mel odmitnout drony z Iranu a pekne bojovat proti cele NATO sam. Jinak je to pry ostuda.
   Proste blahovi snilci a vymyte hlavy bez realnych zivotnich zkusenosti.

   Vidlak jim to tu napsal mockrat, i s polopatickou analyzou. Proc vyhrala petikolka, proc maji obsazeny senat…
   Vsechno perly svinim.
   Oni ho za realisticke mysleni nemaji radi, protoze sami jsou romanticti snilci, ale chodi sem dal a kritizuji ho. Sami ovsem krome klavesnicove kritiky jine aktivity, zalozene na vlastnich predstavach, nevyvijeji.

   Nezbyva nez doufat, ze se jich malo, jenom jsou hlasiti, a ze vetsina alternativy uz ma nejake zivotni zkusenosti, a tedy je realisticka.

   1. Nemyslím.

    Nemyslím, že by to bylo tím, že mají jiný pohled, než vidlák. Ještě před půl rokem s ním víceméně souzněli a vidlákovy názory se nijak podstatně od té doby nezměnily.

    Myslím, že je to bytostné vymezování se části alternativy proti každému či čemukoliv, co nějak moc vyroste. Získá vliv. Mohlo by nedejbože uspět. Alternativa pod heslem „nesouhlasím, nesouhlasím, nesouhlasím!“.

    Správná alternativní skupina/strana/hnutí musí mít max. 3.5% hlasů. Jinak to není alternativa, ale establishment.

     1. Ano. Pokud je alternativa roztříštěná nikoli akcidentálně, ale principiálně, jsme v prdeli.

      Potom jsou jen dvě alternativy: Buď libodemo kavárna, nebo nějaký Velký Populista. A na hodně dlouho.

      1. Já nevím, ale myslím, že až bude ouvej, tak roztříštěná nebude. On ten náš nárůdek, dokud mu není opravdu ouvej ,tak se pere mezi sebou jak divý. Jak jde do tuhého petr- pavel , fšecko fuk a krom pár zrádců jede pohromadě. Bylo to tak, je to tak a bude to tak.
       Mlaďoši si uvědomí co všechno se tu za 40 let dokázali předkové zbudovat a co se udělalo nyní, akorát budou o to zlejší, že všechny sliby, naděje a přání byly jen lži a oblbování.

       1. Ale já jsem nemluvil o našem národě. Ten se možná skoro celý semkne. S výjimkou alternativy. Proto vidím jen ty devě možnosti – fiala forever (semknutý národ skřípe zubama), nebo velký populista (semknutý národ jásá). Obojí za nářku roztříštěné alternativy.

     2. https://www.youtube.com/watch?v=bDJG-hKtk3w

      Tak podobné obavy jsem zde už také párkrát sdílel. To, co nazýváme „Alternativou“, je užitečné k tříbení myšlenek, ale ne k nějaké společné, skutečně smysluplné akci. A má to logiku, protože jsme z velké části kverulanti se zbytnělým egem neschopní prosadit toto ego ve větším stávajícím celku. Proto si raději racionalizujeme proč… něco nejde, nemůžu, nesouhlasím, mělo by být tak a ne jinak, je to stejně jedno. |Stane-li se naše výjimečnost běžnou i bez nás, kým pak budeme?

      Skutečně rozhodující je ta mlčící většina. A vyhraje cynik, který bude umět pracovat s ní a bude vědět, že to není práce na jedno volební období. Který se vyhne nám, notorickým kverulantům. Nanejvýš je použije, aby nás po upotřebení zahodil. Ale jen tak, abychom mu nemohli být nálepkou.

      Jsme v podstatě to nejlepší, co establishment potřebuje.

      1. pro taky anonym

       Tak mě napadl Jindřich Rajchl, moc se současnými svolavateli demonstrací nepaktuje, jede si svou lajnu, pilně vyjíždí do regionů a setkává se s občany ,má svou stranu PRO. Možná ,že čeká na vhodnou chvíli a mohl by být připraven. Opatrně ho zpovzdálí sleduji, nemám zatím na něj jasný názor, ale šanci by mohl v budoucnu mít.

    1. Skoro se bojím, že popisujete samu podstatu toho, čemu říkáte „Alternativa“. Bez ironie.

     Změna je možná pouze skrze opozici. A někdy možná i nechutně cynickou. Ale je to potom změna?

  2. % začala se proti němu značná část alternativy, poslušna svého alternativního ethosu, vymezovat.%

   mozet prosim upresnit co mate na mysli? jedna sa o konstruktivnu kritiku, alebo len take pindanie?
   poprosim aj nejake konkretne linky aby som vedel o com hovorime

   1. Pokud bych si mohl vybrat jen mezi alternativami, zda považuji to, co jsem napsal, buď za konstruktivní kritiku, nebo jen tak za také pindanie, vyberu si to pindanie.

    Vnímám tu jakýsi trend, který se pokouším vysvětlit. Pokud vy ten trend nevnímáte, nemám ambice vám toto vnímání imputovat.

    1. Ten trend vnimam taky.
     Take se priklanim k tomu pindani, jenom jsem za tim videl jiny duvod.
     Pindani proto, ze kritiku nenasleduje nic. Proste kritikou, nebo navodem co by mel Vidlak delat to konci.

 7. Je přece naprostý nesmysl, omílat různá jména kandidátů na prezidenta a sdělovat ostatním své tipy.
  Myslím, že kancelář Sazka už přijímá sázky na presidenta. Tak jděte tam a vyhrajte! Jste-li si jisti, můžete tak přijít k pěkným penězům.
  Tady bych si už rád početl něco zajímavějšího…
  Třeba – co říkáte počasí?!

  1. Kocoure, počasí je tady na ostravsku kupodivu normálně zimní. konečně chtělo by se napsat. Ale jaksi to nezvládáme na cestách. V lesích a na polích to je pohádka, a na cestách horor.
   Nadílka je opravdu obrovská, i když jde znát, že půda ještě není až tak promrzlá.
   Co je ale trošku na zamyšlení ? Sníh z cest odhrnou radlicemi ke krajnici a vlastně dílem na chodníky.
   No a lidi kteří u těch cest bydlí si odhrnou vjezdy, a taky ty chodníky. Ale kam házejí sníh? No zpátky na krajnice. Začerstva a při malé nadílce je to ještě jakž takž. Ale Až se vytvoří krusta, kdy to dílem roztává a dílem přimrzne to je problém. Aby se míjely dvě auta a neublížily si, to chce opatrnost.
   Za hodinku vyrážíme do Jeseníků na večerní lyžovačku a jsem zvědavý, jestli se dokážeme v pořádku a bez stresu vrátit.
   Na zahrádce samozřejmě nesmí chybět krmítko, abych opět opustil silnice, a protože nadílka byla fakt velká, šel jsem odhazovat sníh i z naší ploché střechy a dílem i z pergoly a skleníku.
   Snad tedy budou po letech alespoň bílé vánoce, a pokud tahle nadílka bude tát pomalu, mohlo by to aspoň trošku pomoci půdě udělat nějaké zásoby vody na léto.
   Opět odbočka, pokud někdo topí uhlím, a po takové nadílce mu třeba vypnou proud, tak i přes ultramoderní kotle, se stalo, že jsem se dostal domů pozdě, a v kotli který lehnul při 100% výkonu se voda začala vařit.
   To mi zavzdušnilo systém a nyní se potýkám s pomalým a trpělivým odvzdušňováním systému a doplňováním vody do něj.
   Člověk se prostě nesmí nudit.
   A ještě sem dám tip na pěkné čtení.
   František Niedl a jeho série Rytíři z Vřesova.
   Moc pěkné knížky.
   Tak. Možná je to ještě předčasné, ale rád bych, když už datluju popřál vespolek klidné prožití svátečních dnů, a do dalších dnů, měsíců a let pokud možno zdraví fyzické i psychické.

   1. Já bych jen poradil ohledně toho kotle dokoupit si záložní zdroj, postačí jeho levnější varianta s externí baterií.
    Má to i měnič 12V/220V a i ta nejobyčejnější baterie 45-55Ah psk čerpadlo utáhne alespoň 6hodin, což je super třeba pri nočním výpadku, či když jste mimo dům.

    1. Levnější klasické UPSky nejsou dimenzované na trvalý provoz, neodpovídá tomu jejich chlazení.
     Jsou dimenzované maximálně na uzavření rozdělané práce na PC, jeho zavření a vypnutí, kdy je následný klidový odběr asi jen 2-4W.
     Připojíte-li k levné malé UPS velký externí akumulátor, tak UPS velmi pravděpodobně do čtvrthodiny shoří.
     Kromě toho – jsou primárně konstruované pro „pohon“ PC zdrojů, nikoliv motorů čerpadel či ledniček. Motory mají rozběhové proudy takové, že skoro vždy shodí v UPSce nadproudovou ochranu. Ani tvar výstupního napětí 230VAC není zrovna vhodný pro motory. Zpravidla je to obdélník či lichoběžník, který PC zdrojům nevadí, ale u motorů mohou napěťové špičky, vznikající na hranách průběhu, prorazit izolaci.
     Záskokové zdroje pro pohon čerpadel se v žádných „levnějších variantách“ téměř nedělají (nebo noname čína) a jsou drahé prakticky vždy, mají-li být dimenzovány na 6 a více hodin provozu.
     A mimochodem – základem takového záložního zdroje je VŽDY měnič 12VDC/230VAC..
     Když už chcete napsat příspěvek tohoto druhu, něco si o tom zjistěte.

   2. Pokud se Vám líbí Rytíři z Vřesova, klidně zkuste i sérii Hynek Tas z Boru nebo Ondřej z Rohatce a nebo i série Platnéř se dobře čte.

   3. Jak je v Ostravě vím docela přesně. Bydlím tam. [;>))
    A že je dost sněhu? No to je v pořádku ne? Jak to funguje na ulicích? Různě. Třeba dopravní podnik se stará o zastávky, silničáři odhrnují, ale na rozdíl od minulých let se neudržují chodníky. Ale je to čtvrť od čtvrti různé. V Hrabůvce se odhrnují, mimo nejužší centrum Ostravy na to místní úřady kašlou. Nebo nemají stroje.
    Musím za veverkami s ořechy, je -8°C a ráno bude hůř.

    1. Kocoure, vrátil jsem se z lyží, a teda kolem naší vesnice to je tak 8 km strašně neudržované ty cesty 3 kategorií, taková 11, a dál do Karlova zlaté. A taky sněhu je tady tak jednou tolik než na horách. Zajímavé. Zajímavě se vyvíjely i teploty venku. V Opavě i -14, v Karlově -11, a to už je dá se říct v horách.
     KAždopádně jsme se vrátili v pořádku zpátky domů. Děkuji moc za knižní tipy. Sám mám rád ještě saské kroniky od Bernarda Cornwella, nebo jeho trilogii Hledání svatého grálu, skvělý je pan Vlastimil Vondruška, a taky Ken Follet.

  2. Copak počasí, ale kolem mě (žena, dvě dcery, 3 vnoučata) samá viróza, kašel horečka. Dokud jsem (ve čtvrtek a pátek) pálil jablíčka a švestky (jen tak hobby, žádný poloprovoz), viry padaly na zem jako otrávené mrtvoly. Ale v sobotu jsem dopálil a chytil to taky.

 8. Připomínáte mi ty lidi, co cinkali: pryč s chvilkou poezie, pryč s kladením věnců! Dejte nám vaše hodnoty do našich rukou!

 9. Náá pipi pipi pipi pipi!
  Zvolili ji cypi.
  Děda bidet sypal zrní
  ve vigvamu tvrdě chrní;
  slípka chodí, sere, kdáká
  díky strycu, vďaka, vďaka,
  poseru si celý hrad
  budu jenom srat a srat!

 10. Jsem schizofrenik.
  Slyším hlasy, že máme svobodu, demokracii, lidská práva a prosperitu.
  Pak si vezmu prášek, proberu se, v pořádku. Jak to má být. Na nějakou dobu jsem zase
  sprostý poddaný. Do dalšího záchvatu. Pak si vezmu prášek….

  1. Byl jsem s tím u specialisty.
   Že to mám každý den ráno.
   Zrušil mi prášky. Že si mám vypnout buzení televizí.

 11. Neodolatelná asociace po přečtení diskuse:

  „Stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil, já je znám!“ ječela ta paní a udeřila Jónu deštníkem.

 12. Me je ukradene co za temata drzi mainstreamek ke kterym se jini musi vyhranovat. Me na Andrejkovi vadi produkce jeho vlad v demisi kdyz ho pred cca 5ti lety jmenova Zeman. Neresim natahovani ustavy a podobne blaboly. On i jeho ministri v demisi si meli odpustit rozhodovani a provadet jen nejnezbytnejsi uredni rozhodnuti. Evidentne toto moc lidi nezajima. Klidne. Je upne stejny jako ti ostatni, jen ma jiny PR. Bohuzel je Andrejko mensi zlobze dvou/tri stejne spatnych moznosti.

 13. Může mít pravdu ten co říká -píše .že dokud v republice nedojde ke změně poměrů.tak se můžeme uvolit k smrti anebo je tu druhá možnost naslouchat selskému rozumu a volit popelnici .

 14. No asi půjdu volit i v 1.kole. když čtu diskuzi.
  Hodím to Babišovi, nikoliv proto, že ho mám v oblibě, volila jsem ho loni poprvé aby nevládl Pětislepenec, či vláda desktrukce.
  Hilšer a jeho atomovka https://cnn.iprima.cz/porady/360deg-0/hilser-a-skala-se-pohadali-ve-studiu

  Mladý Babiš je nemocný a věděl to snad každý, kdo nebyl úplně zblbnutý médií. Schizofrénie je spíše dědičná choroba:
  Schizofrenie patří díky své výraznosti mezi jednu z prvních popsaných duševních poruch vůbec a její popisy se nacházejí už v hebrejské bibli, odkud pochází také zlidovělý výraz pro tuto nemoc (a přeneseně pro duševní poruchy vůbec): mešuge.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Schizofrenie
  Osoba, u níž je diagnostikována schizofrenie, může zažívat halucinace (nejčastěji slyšení hlasů), bludy (často bizarní nebo ovládavé) a zmatené myšlení a řeč.
  Hlavním obdobím nástupu schizofrenie jsou pozdní adolescence a raná dospělost, tedy roky kritické pro společenský a pracovní rozvoj mladého dospělého člověka. U 40 % mužů a 23 % žen s diagnostikovanou schizofrenií se nemoc projevila před 19. rokem života.[

 15. Pro naše střední školy uspořádala zisková organizace ,,Člověk v plísni“ zkušební volbu prezidenta u cca 76000 studentů z 516 – ti škol, vyhrála Nerudová .
  Vzhůru do bezvědomí !

  1. Kdyz si vzpomenu, jake jsem mel zajmy a z toho odpovidajici prehled behem studii, tak bych to tak cerne nevidel.
   Az se zapoji do pracovniho procesu, tak ono se jim rozsviti.

   1. To už bude pozdě, na jejich místa nastoupí žáci a studenti s ještě víc vymytejma mozkama. Je to nekonečný koloběh.

 16. Dobrý článek, ukázal na důležitou věc. Pan Babiš má hluboce morální poměr ke své rodině, dá se předpokládat, že bude jako prezident chránit všechny rodiny. Z minulosti také víme, že dokázal vybudovat funkční podnik i v našich poměrech.

 17. Premiér Petr Fiala se dohodl s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou na tom, že uvedou do praxe návrh NERVU, který spočíval v tom, že ve jménu úspor má být mimo jiné snížena podpora v nezaměstnanosti.
  NERV pak také navrhuje, jak by snížení mohlo vypadat. V úvahu připadají tři varianty. První je zkrácení podpůrčí doby o 1 až 2 měsíce v každé věkové skupině, nebo alespoň u nezaměstnaných do 50 let. Druhá možnost je, snížit procentuální složku dávky. Například první 2 měsíce snížit dávku na 60 % v prvním období, a následně na 45 % a v poslední fázi na 40 %. Nyní je to nejprve 65 %, poté 50 % a následně 45 %. Poslední variantou je, že by se dávka mohla v prvních 2 měsících dokonce zvýšit z 65 % na 70 %. Zbytek podpůrčí doby by se pak podíl výrazně snížil.

   1. jen houšť´ a v ětší kapky\. Už to vidím, jak naší stálí uživatelé dávek si vyšlápnou na jejich guru kocába do troje, jak je možné že to dovolil. Zvlášť když jejich many půjdou za východem slunce. jejda
    Malér je že už všichni umí číst

    1. Tak to se pletete. Stálých uživatelů dávek se žádné snížení týkat nebude. Podporu v nezaměstnanosti neberou a případné zkrácení rodičovské dovolené jim bohatě vynahradí zvýšené sociální dávky (zrovna zvedali životní minimum)

 18. novinky.cz:
  „Kdyby se prezidentské volby konaly v prosinci, zvítězil by v prvním kole Andrej Babiš. Na druhém místě by skončila Danuše Nerudová následovaná Petrem Pavlem. V druhém kole by Babiše porazil kterýkoliv z nich, vyplývá z průzkumu agentury STEM pro CNN Prima News.“

   1. Nebyl bych až takový pesimista.
    1) Zemana taky všichni odepisovali.
    2) Občas si přeji, aby zvítězil kandidát pětikolky – svým výkonem přidá v příštích parlamentních volbách pár procent hlasů opozici (stejně jako sudokopytník Pekari spolehlivě potápí TOPku….)

    1. K těm prvním volbám Zemana – kdy byl protivníkem rakouský Němec s knírkem. Ve LžiDnes naprosto jednolitá fronta v diskusích, že FUJ Ovar, jedině číro. Po zvolení Zemana najednou v diskusích tak 1/4 neochotně přiznávala (netvrdím, že ti samí, co psali před tím), že radši Zemana, než toho blba. Lidi prostě mají strach říci svou volbu. Je fakt, že také na potkání neříkám na ulici, že volím SPD a volil jsem Zemana. A co teprve teď, když budu volit Bábu. Já se budu stydět sám před sebou.

    1. Cílem je navodit u podporovatelů daného kandidáta následující myšlenkové schéma:

     „Nemá cenu tam vůbec chodit, je to ztráta času“

     „Proč ho vůbec volit v prvním kole, když ve druhém nemá stejně šanci“

     Čili dosáhnout toho, aby druhé kolo bylo Nerudová vs. Pavel.

     1. Clovek by mohl ocekavat i reakci Musim jit , aby muj kandidat neprohral kdyz mu tak malo predpovidaji.
      Ale ne u Vidlaku, ti to hazou tomu, o kom jim reknou, ze to ma jiste.
      Proto to nestesti kdyz favoritovi prisuzuji malo.
      Je to v podstate stejna sorta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *