12 června, 2024

Antická tragédie Andreje Babiše

Tak se nám veřejně potvrdilo, že Andrej Babiš ml. trpí schizofrenií. Viz: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/479461-babisuv-syn-trpi-paranoidni-schizofrenii-vyplyva-z-noveho-znaleckeho-posudku

Je tedy zřejmé, že A.B. ml. byl zneužíván politickými subjekty ve volebním boji proti svému otci. Kdo o tom má pochybnosti, nechť si dostuduje příznaky a projevy schizofrenie, a to i tak zvaně kompenzované. Jedním z příznaků psychiatrické nemoci je, že dotyčný na ni nemá náhled. A že je snadno manipulovatelný. V minulosti byli lidé, kteří se dopouštěli podvodů a zneužívali osoby takto postižené, tvrdě trestáni a sociálně izolováni. Dnes je to „normální“ politický boj, ba je to přímo maják mravnosti, že Miroslav Kalousek!!!
Když na podzim roku 2018 vypukla aféra „únos A.B. ml. na Krym“, vykazující všechny znaky novinářského hyenismu, dovolila jsem si napsat článek, nabízející můj vlastní pohled. Byl uveřejněn na Parlamentních listech, kde dodneška patří k nečtenějším článkům ever za celou historii PL. Zde jej připomínám ve znění, které je uveřejněno na FB na „Větičky Ladika Větvičky“ ze dne 15. listopadu 2018. Považuji za nutné tento svůj čtyři roky starý text znovu uveřejnit.
————————————————————————

Antická tragédie Andreje Babiše

Mám takových spisů spoustu: úspěšní rodiče, kteří se věnovali podnikání, případně politice, případně obojímu. V práci od rána do rána… a taky mají děti… Děti, kterým dávají úplně všechno… a všechno funguje až do doby, kdy to zcela tragicky fungovat přestane.
Příběh Andreje Babiše a jeho syna Andreje mladšího je klasickou osobní tragédií, kterých mi prošlo rukama, bohužel, snad stovky… Peníze a úspěch v podnikání jsou vykoupeny…časem. Časem, který rodiče nemohou trávit se svými dětmi, dětmi, které jsou obklopeny naprostým luxusem. Děti mohou dostat vše, na co si vzpomenou, ba i to, na co si nevzpomenou. Poměrně pravidelně, na co si vzpomenou, jsou drogy… protože to je fakt cool – a všechno ostatní už mají… (Druhá možnost, se kterou se u takovýchto dětí často setkávám je, že zcela zavrhnou svoje rodiče, navždy s nimi přeruší jakékoliv styky, občas si změní i jméno…)
Rozhovor s ruským opatrovníkem A.B. mladšího přesně popisuje zoufalství rodiče, jehož dítě propadlo drogám – a dotyčný rodič se snaží udělat naprosto cokoliv, aby to dítě zachránil. Zamezí mu přístup k drogám, najde někoho, kdo s dítkem bude 24/7 a bude na něj dohlížet, aby se k němu žádný dealer nedostal. Protože se děťátko nudí, je naprosto nutné je z terapeutických důvodů zaměstnat. Šup se synáčkem do Agrofertu, byť na zcela podřadné místo, které v podstatě není schopen ani vykonávat sám. V tatínkově miliardářské firmě dělá poslíčka, aby nějak utloukl čas. Nemám při ruce časovou osu (doufám, že nějaký investigativní novinář ji iniciativně a necinkle vyhotoví) ale je možné, že Čapí hnízdo bylo OPRAVDU dětí A.B. st. …. bylo hračkou, kterou se měly děti – nebo alespoň syn – za nenápadného ekonomického dohledu tatínkova holdingu bavit, aby měl v životě i jinou náplň života než drogy. Ukáže se, že ale hračka nefunguje. Dítko nějaké ovečky na farmě zvířat nezajímají, lajna je lepší… Drogově závislý synátor je sice stále pod dohledem, leč nedaří se odříznout jej zcela od dealerů. Co naordinuje jakýkoliv – opravdu, jakýkoliv, kterýkoliv a každý psychiatr drogově závislému dospělému dítku?
Slyším to úplně v přímém přenosu, jak ošetřující lékařka říká Babišovi staršímu: „Pane inženýre, chce ro změnu prostředí. Nějaké místo, kde nikoho nezná, kde nezná především žádného dealera. Kde se nedomluví.“ (Protože – registrujte: opatrovník A.B. mladšího říká, že umí jenom rusky a v jinojazyčném prostředí by byl ztracen. Jakými jazyky vládne A.B. mladší? S ohledem na jeho studia v zahraničí můžeme vsadit na angličtinu, pravděpodobná je němčina a možná francouzština. Ruština? Ani náhodou… Nikde v Rusku se nedomluví. Což je v tomto případě mimořádné plus. Takže Krym. Cachtání v moři, relax… zkusíme další krok, pane inženýre, nějakou rodinu, rodinný život. Protože mladí muži totiž sociálně dozrávají až s vlastním otcovstvím – v mnoha kulturách je muž uznán dospělým až tehdy, když má sám dítě. (Na tomto místě je potřeba si uvědomit, že Andrej Babiš st. je nejenom Slovák, ale je to Slovák s kořeny z východního Slovenska a jeho jméno ukazuje na rusínský původ. Takže na svoje měřítka, jak moc pro vás je či není důležitá rodina, zapomeňte… zde je vše hodně posunuto k… můžete tomu říkat tradiční rodinné hodnoty). Nicméně zpět k našemu příběhu. „Pane inženýre, chce to rodinný život, opatříme mu děvče.“ To je něco, čemu A.B. st. bytostně rozumí. Rodina nade vše… Protože tak strašně často neříká pravdu nebo mění své názory, nikdo by mu nevěřil, že zrovna tohle říká vážně. Náhodou jo. Říká to vážně a je to jedna ze stálic jeho života. Vždyť konec konců i do partaje vstoupil, protože to říkala jeho maminka, ne?
Tak mu najdou děvče, s dítkem až do domu. Špatná volba… Krivoj Rog je doupě feťáků – a jak na potvoru to děvče pochází zrovna odtud. Oba „šťastní mladí lidé“, jinak „náš páreček“, pochopí svou šanci. A.B. ml. zjistí, že má cestu k lajně opět otevřenou. Děvčice zjistí, že má životní příležitost k sobě připoutat synátora vysokého politika a hlavně multimiliardáře, ještě navíc s pasem z Jevropejskej junije – a navíc svobodného. Promiňte, ale když uvidíte na zemi se povalující zlatou cihlu, tak ji přece neskopnete do kanálu, že… Adrejko má opět havaj solaj a jak uvádí jeho ošetřovatel (neboť to je to pravé slovo) „dává si vodní dýmku třeba dvakrát denně tři hodiny“. Tak schválně hádejte, co v té „vodní“ dýmce asi je… Pro připomenutí: jedním ze zásadních důvodů proti legalizaci marihuany je, že „rozjíždí“ schizofrenii v dospělém věku. Nedá se to předvídat a nedá se tomu zabránit. Otec je zoufalý, že nevyšlo vůbec nic, jak syna ochránit a zachránit. Opatrovník je zoufalý, že má trčet – on, Rus, někde v díře na východní Ukrajině. Odjíždí. Na žádost otce znovu přijíždí. Kupodivu autem. Proč ne letadlem? Protože zkuste do letadla dostat úplně zfetovaného chlapa tak, aby jej nevyloučili z přepravy. A zkuste to udělat anonymně – to nejde. I kdyby papá vyslal soukromé letadlo, let je zaregistrován a pasažéři taky. Auto je anonymní. Jestli v příběhu A.B. ml. někde figuruje nějaký únos, tak to není únos na Krym, ale únos z Ukrajiny… Domnívám se, že ošetřovatel nejel pro A.B. ml. sám. Není možné zároveň hlídat osobu zhulenou bůh ví čím pod obraz a zároveň řídit 2000 kilometrů. Možná s ním jela manželka s uspávačkou, možná někdo, kdo Andrejka jenom přidržoval. V každém případě jej vykládají v Blavě u maminky. Lékařky. Ta ví, co má dělat – a hlavně nemá jinou práci než Andrejka hlídat. Ve Švýcarsku. Bez dealerů. Doufejme… možná už je čistej, ale ta schizofrenie je nevratná.
Je mi Andreje Babiše st. upřímně líto. Bolest rodiče, který přijde o dítě buď proto, že se dalo na drogy nebo proto, že jej zavrhlo, je nekonečná. Chápu jeho zoufalství otce a chápu jeho zoufalství politika, který ví, že když kápne božskou, tak jej jeho političtí protivníci rozsápou na kousky.
Tento příběh jsem vypsala proto, abych řekla všem, že kdo této kauzy zneužívají, jsou lidský odpad. Ať se každý podívá na své vlastní děti – a ať si přiznají, jestli mohou opravdu zaručit, že nedopadnou se svými dětmi jako Andrej Babiš starší se svým synem. Ten příběh má mnoho variant a o desítkách z nich mohu jako rozvodová advokátka vyprávět. Všechny jsou plné zoufalství a beznaděje.
Chtěla bych také říci Andrejovi Babišovi, že za to, co se přihodilo jeho synovi, by se neměl stydět. I on sám je obětí generace 90. let, kdy se všichni vrhli na podnikání – a najednou zjistili, že se jim děti válí v příkopě zhulené… či hůře. Takových bylo! Čímž neumenšuji tragédii ani jednoho z nich. Jenom podotýkám, že není tak úplně pravda, co se píše v Anně Karenině, totiž, že „všechny šťastné rodiny jsou si podobny, každá nešťastná rodina je nešťastná po svém.“ Všechny rodiny s drogově závislými dětmi jsou totiž nešťastné úplně stejně. Disclosure vám uleví, pane premiére a vašemu synovi taky. Neštěstí a osobní tragédie není hanba. Je to jenom… neštěstí…
A na závěr doporučení voličům. Často se na sociálních sítích rozčilujete, že řada evropských politiků nemá děti. Mayová, Marcon, Junker, Angela Merkelová, první ministryně Skotska Nicola Sturgeonová. Když nemají sami děti – jak mohou vést národ? Tak tady máte premiéra, který děti má. Minimálně jedno z nich je výsostně průšvihové. Než na něj začnete kvůli tomu plivat, zamyslete se nad tím, jakému politikovi dáváte přednost: bezdětnému a tím pádem bez průšvihů anebo s tomu s totálně průšvihovým dítětem, se kterým sice nesouhlasíte, politicky jej nesnášíte, prachy mu závidíte anebo z něj máte srandu – ale s tou jeho otcovskou bolestí se umíte ztotožnit? Tohle si rozmyslete, než odsoudíte. A nezapomeňte: v tomto bodu můžete dopadnout úplně stejně… jako premiér.

88 thoughts on “Antická tragédie Andreje Babiše

 1. Za sebe bych nikdy neodpíral lidství i těm bohatým, i těm blbým.

  Je jedna kategorie, pro kterou nemám pochopení a tragedie způsobené jejich myšlením a chováním jim téměř přeju: Jsou to inteligentní (z hlediska IQ) a zároveň zaslepení. Člověk, který má (od Boha či přírody) schopnost dobře (účinně, efektivně) myslet, má POVINNOST myslet. A pokud myslí špatně, nic ho neomlouvá.

 2. Ono se nám ale nepotvrdilo, že A.B. ml. trpí schizofrenií. Pouze to tvrdí „znalkyně“ z oboru a veřejnost jí bůhvíproč věří. Což je smutné.

  1. Clanek pekny, pani Samkova psat umi pekne, myslenky a postrehy zajimave. Jen bohuzel pripad AB mladsiho je mlaceni prazdne slamy. Tim myslim, ze tady se ani dvojnasobnym hledanim neda nalezt nic zajimaveho. Clovek ktery se necha ovlivnit medialnim pribehem AB mladsiho, si clanek pani Samkove neprecte a kdyz ano tak s nim souhlasit nebude a nazor nezmeni. I kdyz se jedna o rodinnou tragedii. Nebudu se poustet do rozboru kde vsude krome Krymu se da travit dovolena s ruskymi mluvcimi nebo jak toto muze zabranit pristupu k drogam nebo jak moc se muze jednat o omezovani osobni svobody. Proste zadny verdikt soudu, jen dohady.

 3. Kláro zdravím. Díky za připomenutí. Já si myslím, že největší hyenismus bylo zneužití syna ve volební kampani a „odborné stanovisko“ jisté lékařky, dříve zastávající post ministra…. Nad tím tedy velebnosti zvracím a zvracím……

  Předvánoční punč by se hodil, ne? Zvu.
  Hezký den. IK

 4. Popsaná anatomie neštěstí má IMHO jedno velmi nejasné místo: jak se z velice motivovaného, koncentrovaného a cílevědomého kluka – musel takový být, když prošel vzděláním, kterým prošel – který je ve svém životě úspěšný, stane kokainový (či jakýkoliv jiný) feťák?

  Když někdo projde – i v dnešní době, kdy jsou kritéria poněkud rozvolněná, proti minulosti – složitou, náročnou cestou na výcvik dopravního pilota, což vyžaduje silné sebeovládání a vůli, dlouholeté soustředění na svůj sen, nemalou inteligenci, náročné studium plné stresů – jenom množství zkoušek a testů silně převyšuje obvyklý průměr v jiných profesích – jak může skončit u drog?

  Samotné létání je nade všechny drogy, je to vášeň a potěšení. Bez toho to dělat nejde, mají to všichni piloti stejné. Pochopil bych, kdyby třeba nad míru nějaký čas chlastal, obíhal štětky, upadl do hazardu… ale drogy?

  To mi nesedí… Nestal se obětí nějakého vnějšího zásahu? Tajných služeb a jejich pekelné drogové kuchyně, vzhledem k postavení a politickým ambicím svého otce?

  Absolvování výcviku dopravního pilota – jsou různé cesty, obvyklá je vystudování dopravně-leteckého inženýrství spolu se základním leteckým výcvikem na motorových letounech, po nalétání cirka 200h pak pokračování na obchodního pilota a nalétání určitého počtu hodin, následně výcvik na vícemotorové letouny a nakonec typovka na dopravák. Tohle „slabší kusy“ nedají… Tlačenka od papínka je vyloučena, profesní pravidla a zodpovědnost je tak velká, že nějaké nadržování a protlačování je nemožné.

  Stalo se mi, že nám otrávili ve firmě klíčového experta, dali mu do piva něco jako LSD či co to bylo, po čemž se na půl roku dočista vyšinul a nebyl schopen vůbec nic dělat, pak se naštěstí asi po roce dal dohromady. A to šlo „jen o byznys“.

  Určité kruhy se neštítí ničeho. Nechci zakládat nějaké konspirace, ale tento „zlom v příběhu“ mi přijde divný, odporující všemu ostatnímu.

  Všechny hnusné příběhy nekončí bídně: znal jsem velice krásnou slečnu, která v 15-ti odešla z domova, přes vodku a diazepamy se propracovala k pervitinu, práci v pornobyznysu – byla filmová hérečka – a zhruba v 22 letech ji to najednou docvaklo, všeho nechala, získala stálý vztah s jedním skvělým maníkem, narodilo se jim zdravé dítě. Pak přišla recidiva, zprvu vodka, následoval pervitin. Načež sama šla na odvykačku, od té doby abstinuje (cirka 15 let), vede různé ty skupinky anonymních alkoholiků a feťáků a žije velice krásný rodinný život. Někdy to prostě taky vyjde…

  1. Tedy jestli je ta informace, že Babiš ml. byl „před tím“ opravdu dopravním pilotem u Travely, jak jsem zaslechl z žumpy… TV doma 20 let nemáme, žumpoidní tiskoviny nekupujeme, tak netuším, co byla fabulace a co pravda…

   Také je možné, že nějaké fasety příběhu paní Samková neprezentovala, což mohlo vyvolat tu „divnost zlomu“…

  2. Nějaký zádrhel tam byl, protože ač mu v emerice dali , nebo prošel u pilotních zkoušek, v jurop, pokud pamatuji dánsku/ mu je neuznali a nemohl tam lítat s pasažéry, prostě mu je nesvěřili…. tož tak

   1. To nemusí nic znamenat. Letectví je velice komplikovaný obor, dopravní zvláště. Mohla mu chybět nějaká certifikace, v USA nevyžadovaná, v Dánsku nebo kde ano. Je mraky předpisů, ačkoliv je to víceméně sjednocené pod ICAO, jsou některé „krajové zvláštnosti“ a také každý provozovatel (letecká společnost) má své další interní předpisy, někdy nad rámec těch všeobecných.

    Bez podrobností nelze soudit tak ani tak.

    1. Ale hlavně – všichni vycházíme se sekundárních nebo i terciálních informací. Nikdo tady ty „papíry na pilota“ neviděl.
     A za druhé: Proč se tu ten případ „řeší“ bez primárních informací, bez kvalifikačních předpokladů. Jsme snad soudci?
     Vzal jsem to celé jako mravoličný příběh, zajímavý z hlediska advokáta, pro mě zajímavý z hlediska účinku na publikum (HLP), jsem přece jen divadelník a tady se to už několik dnů promíchává více či méně nerelevantními argumenty. Domnívám se, že 90% zdejších diskutérů k němu vlastně nemá co říct. Ale mlčet nedokáží.

   1. Zkuste mu to nadhodit. Ať zapátrá tímto směrem. IMHO je to „více než možnost“…
    Jak jsem psal, lze se s tím běžně setkat, s metodami tohoto druhu. Stačí aby šlo o větší peníze…
    Časy jsou zlý, Kamile.

  3. Docela by mi zajímalo, jak vznikla fáma, že mladý fetoval.
   Schizofrenie nemá s fetem VŮBEC nic společného! Nevybírá si a může potkat kohokoli.
   Ale i kdyby bral drogy, tak i to souvisí s výchovou velice volně, skoro vůbec.
   Stačí být v nesprávnou dobu na nesprávném místě a potkat partičku sympaťáků, kteří šňupou .
   Výzva : Hele vole, že si nedáš? Bojíš se, co?
   A mladý vůl předvede že se nebojí a dá si.
   A existují prý lidé, kteří mají zvláštní vlohy právě pro užívání drog a těm prý stačí i 2-3 dávky a už v tom jedou.
   Není v moci žádného rodiče vyloučit setkání jeho potomka s drogou. Mládí prostě miluje experimenty.

   1. Schizofrenie není „blesk z čistého nebe“, koho to „najednou“ potká v dospělém věku, už po proběhlé adolescenci, měl to do nějaké míry vždy. Takoví lidé se dají označit jako „hraniční osobnosti“, a když přijde vnější tlak, třeba dlouhodobý silný stres, okamžitě nastoupí akutní projevy. Fetování to může aktivizovat také…

    Pokud ale někdo prošel nějakou těžkou vysokou školou nebo něčím obdobným (výcvik na dopravního pilota), je do značné míry prověřen, že k ničemu takovému nemá „našlápnuto“. Proto se nedoporučuje ve stresových pozicích zaměstnávat lidi bez formálního akademického vzdělání – tím nemyslím nějakou genderologii politologii ale festovou vysokou školu, nejlépe nějakého STEM směru, kde absolvent dostane řádně do těla a má za sebou na konci studia cirka 50x stresovou zkoušku, jako 50x maturitu – slabší „nakřáplé“ kusy totiž během studia obvykle odpadnou…

    Bohužel existují drogy – spíše by se dalo nazvat psychofarmaka – které mají dlouholeté projevy, snadno zaměnitelné za schizofrenii a mnoho jiných psychopatologií. Když se postižený (otrávený) jedinec dostane do pařátů psychiatrické pavědě, narvou ho svými zázraky a většinou je v důsledku „léčby“ hotovo, buď na dlouho nebo na furt.

    Nemusí to ani zajít do takových konců – podívejte se kolem, po zaměstnáních s velkým stresem: můžete potkat lidi před/po zhroucení, kteří „fungují“ na kombinacích antidepresiv, diazepamů, většinou polepšených více či méně chlastem, kteří působí jak magoři, lehce manipulovatelní, souhlasící, ale pořád ještě schopní vykonávat své často velice odborné povolání – třeba programovat. Většinou je to přímá vina „bílé mafie“, protože oni taková farmaka věru nekupují na Darknetu, dostanou to na předpis u kdejakého felčara, který to rozdává jak lentilky…

    1. Psychiatři nejsou nadlidé, ani vševědoucí a psychiatrie je do značné míry zločinecká pavěda – existuje veselá publikace, s názvem nějak jako „Dějiny a omyly psychiatrie“, kde je surově líčeno 100+ let legálního vraždění, ničení životů, čiré Mengelovštiny, … Např. v 20.-40. prováděli „lobotomii“, zprvu fyzicky že oběti rozšmelcovali přes oční důlek přední mozkové laloky, později chemicko-farmakologicky. Elektrické a inzulínové šoky, další lahůdka. Dnešní psychofarmaka, to je kapitolka sama o sobě.

     Je to jako třeba s inženýry – z absolventů je 80% průměr, použitelný k udržování a jakž takž funkčnímu zaměstnání, spodních 10% je nepoužitelných a naštěstí jde brzy dělat jinou profesi. Jen horních 10% „je k něčemu“, z čehož jen 1-2% jsou „páni inženýři“, skuteční experti. U jiných oborů, např. psychiatrie, to není jiné… Plus to má nevýhodu, že u inženýringu packala poznáte rychle – tam platí výsledek práce funguje/nefunguje, pozná se to hned. Ale u psychiatra je to poněkud obtížnější… Možná je větší cvok než jeho oběti – což vyjadřuje polovtip, že to je ten blázen, co má od blázince klíče.

     Pacoš je především ulovená ovečka, která se dá pěkně holit dlouhá léta. Kšeft je kšeft, Majere.

     1. chyba vam zasadna informacia – Andrej ml. schyzofreniu zdedil, trpi nou aj jeho starsia sestra a trpela nou aj jeho stara mama z maminej strany… bola to casovana bomba

 5. Zneužití těžce nemocného syna je pro mne jeden z hlavních důvodů, proč tomu divnému Babišovi fandím.
  Mít plná ústa pravdy a lásky a vodit jako medvěda mladého schizofrenika, k tomu je opravdu zapotřebí mimořádné zloby a nenávisti.
  Doufám, že už nic tak odporného v české politice nezažiju.

 6. S dětma je potíž. Mám kolem sebe docela dost podnikatelů, kteří své děti drželi stranou veškerých povinností, aby „se kluk měl líp než já a nemusel se v jednom kuse dřít“. A teď na to doplácejí. Vychovali rozmazlené spratky, kteří přesně ví na co mají právo, ale o povinnostech nemají ani zdání. No a tatínkové řeší, co s firmou, kterou ,až nadejde čas, chtějí někomu předat. Zjišťují, že z vlastních potomků není komu. Pár známých to „dalo“, haranty nechali vystudovat, ale pak hybaj do rodinného podniku. A od píky. Dnes jsou jak rodiče tak děti (ze začátku napučené, že musí pracovat a dovolenou mají jen „blbejch“ 20 dní) v pohodě. Rodiče mají komu předat žezlo a děti jsou v klidu, že mají postaráno o obživu. Dokonce i ty děti už mají vlastní děti a víte co? Posílají je k prarodičům s přáním, aby jim je pomohli vychovat podle „starých regulí“. A to je v dnešní době světtýlko do budoucnosti a strašně prima, ne?

  1. Takhle to ale vůbec nemusí být!!!!!!
   I dobře vychované dítě může potkat partnera, který jede v drogách. A pod jeho vlivem to může zkusit a už to jede, jak jsem napsala výše.
   Neexistuje spolehlivý prostředek jak ochránit potomka před tím nebezpečím.
   Zdánlivě by stačilo tvrdě stíhat dealery, ne oběti.
   Což je neřešitelný problém, protože hodně obětí také dealuje, aby si na drogu vydělaly. A fčil mudruj.
   🤔

   1. Na toto je možná řešení, mít těch děti hodně , pak se určitě některé povede a bude komu firmu předat.
    Když máte jedináčka……… Babišovi se ty další dvě taky asi povedly víc.

 7. Chápu, souhlasím.
  Leč takových příběhů je …
  Na světě je osm miliard lidí. Mnoho z nich ne šťastných.
  Tak proč HLP vyvolených? Takových antických tragédií je…. Neznámých.
  Nemám potřebu hluboce prožívat vše co média podstrčí. Sebezáchova.
  V tomhle případě mi pro preference stačí nezbytné informace.
  Volím Babiše i kdyby těsně před volbou, média řvala, že žere roztomilá koťátka.

 8. Nejsem tak erudovaný jako paní Klára, ale také jsem se setkal s podobným případem člověka, jenž spoluzaložil dnešní impérium v segmetu liniových staveb a jehož syn „nepodarek“ byl vyslán na zkušenou nebo spíše převýchovu na jakýsi ranč s kravičkami na západ od nás (ještě dále než leží Porto). Efekt byl nulový a syn se údajně zřekl svého otce. Z filmů to znám obráceně.
  Inu, je to historka stará skoro dvacet let a kdo ví, jak je to dnes. Třeba je dnes všechno jinak a synek se možná i potatil.
  Toť vše.

 9. Paní Klára to popsala hezky a podle mého názoru samozřejmě jako právnička tak, aby nemohla být pokud možno úspěšně žalována. Já bych za sebe dodal, že možná nejen ta z Krivého Rogu uviděla na ulici tu zlatou cihlu. V dnešní době si nemyslím, že když sháníte ku pomoci dobrého obětavého člověka, tak ho neseženete tak, že mu dobře zaplatíte. Bohužel.

 10. Tož tohle je, paní Kláro, naučná příhoda jak z Amicise.

  HLP – hluboký lidský příběh. Bez ironie. Nikdo nemůže mít všechno. A jak tak člověk, ovívaný okolní nenávistí a prospěchářstvím soudí, skoro bych myslel, že je to článek, který si objednal u vás Andrejko sám. Vyšel šikovně na „alternativě“, která je docela čtená a citovaná nebo odkazovaná.
  Jako předvolební P.R. Perfektně psychologicky vykonstruovaná historie, na základě ověřitelných skutečností. Andrej vykreslený jako starostlivý otec, který udělá vše proto, aby nikomu neublížil a syna ochránil. Jako Otec vlasti.

  Ale tak to není, že?
  Doufám. Ale co Vás paní Kláro vlastně přivedlo k tomu, napsat tenhle článek?

  1. Tento článek, znovu podotýkám, jsem napsala v roce 2018. A napsala jsem jej proto, že jsem byla – a stále jsem – přesvědčená, že neštěstí A.B. ml. je hyenistickým způsobem zneužíváno pro politické cíle. Opravdu nesu těžce, když je zneužíván někdo těžce nemocný! A je mi jedno, jestli je Andrej Babiš vrah nebo byl premiér nebo teď kandiduje na presidenta. Obdobných příběhů (ovšem bez zneužití k politickým účelům) mi opravdu prošlo rukama velmi, velmi mnoho… Moje podezření, že se A.B. mladšímu „rozjela“ schizofrenie (musel ji získat už v dospělém věku, jestliže měl pilotní průkaz na pilota civilních letadel, musel projít přísnými zdravotními zkouškami), je potvrzeno dnes uveřejněným znaleckým posudkem, že dotyčný trpí paranoidní schizofrenií. Takže nikoliv objednávka, ale spíše můj povzdech. Abych to řekla slovy Vidláka: Samková měla zase pravdu a zase předčasně…

   1. No trefila jste starým příběhem přesně do nové situace. [;>))
    Tak jako Marián Kechlibar popisem španělské chřipky předeslal Covid. Pošťuchoval jsem Mariana, že to všechno přivolal. Navíc Covid-19 dopadl stejně jako ta španělská chřipka. Zařadil se.

   2. V mém okolí se vyskytly dva podobné případy – dcera mého prvního šéfa a přítel mojí spolužačky. V obou případech byla rodinná predispozice, která se v každé další generaci stupňovala. Oba vystudovali vysokou školu a schizofrenie se u nich plně projevila až kolem třicítky. Pak to však vzalo velmi rychlý spád, šéfova dcera dokonce skončila v ústavní péči poté co napadla a těžce zranila svou matku. Ještě podotýkám, že se to stalo v sedmdesátých létech, kdy u nás drogy nebyly zas tak dostupné. Babišův syn mohl klidně tu pilotní školu vystudovat než se u něj nemoc plně rozvinula.

   3. S tou pravdou v případě schizofrenie a znaleckých posudků bych byl opatrný. Naše psychiatrie je dnes už více než 20 let za opicemi a ty dvě zásadní Whitakerovy knihy (Mad In America a Anatomy of an Epidemic) dodnes nebyly přeloženy do češtiny. Zneužívat svých věedomostí a svého postavení však dokáží někteří prominentní psychiatři obdivuhodně. Podle mne tak tady nejspíš nejde o zneužívání těžce nemocného, ale primárně přímo o výrobu těžce „nemocného“, a to na zakázku. Což je u mne zločin ještě zrůdnější, než to prvé.

  2. ještě mám potřebu napsat jedno: na rozdíl od zde i jinde mnohých, vím, kdo je de Amicis a jeho „Srdce“ v českém překladu z dob c. a k. vlastním. S původními obrázky. Když jsem s dcerou cestoval po Itálii, měl jsem ji s sebou a četla jsem jí z ní. Italové, kteří nás potkávali, knížku dle obálky poznávali a plakali (doslova) dojetím, že je v českém překladu a že ji čtu svému dítku. Vám se zdá sentimentální? Mně se zdá taková, jaká má být…

   1. Knížku Srdce jsem měl také, v dětství na mě hluboce zapůsobila.
    (Skončila při dělení knihovny u některého z příbuzných, těžko říci kde.)

   2. Podobných knížek (říkám ji mravoličné) je několik. V podstatě Karafiátovi Broučci jsou podobného druhu a podobně působí. Uvedl jsem ho, protože ne každý poslouchal skvělý rozhovor režiséra Stracha a Martiny Kociánové, kde byl výraz HLP z novinářského žargonu vysvětlen.

 11. Co myslíte, opravdu se AB mladší jednou probudil, řekl si, hurá budu podnikat, spunktoval další členy rodiny, sepsal plán a nakonec šel za tátou, jestli mu neprodá nějakou firmu ?

  Netvrdím, že se stal trestný čin, nemám důkazy. Ale lidsky mi ten příběh nesedí.

  1. Jejda, to vážně neznáte nynější mladé. A daleko výraznější je to z těch „majetnějších“ rodin. Bohužel. Zprčí se na vtákovinu a pak rodičové, ten můj krach hezky sanujte.
   Stačí se kouknout na většinu „furt úspěšných, jak mění obry a profese….
   KOlikrát mne udivuje ta jejich ?kreativita? jak rychle přijít aspoň na čas k penězům.

   1. Zábavu či spíše pocit vlastní hodnoty, smysluplné práce.
    Děkuji za Váš postoj a tento článek, paní Kláro.
    Je těžké o tom psát ,ale žiju podobný příběh.Chybí v něm drogy a miliardy a nedostatek času pro dítě do věku patnácti let. Nemoc jediného dítěte propukla na prahu dospělosti, což je signifikantní, první roky jako stavy těžké deprese. Pak se váš život změní v neustávající hrůzu,bolest a hledání všech myslitelných cest k uzdravení. Snažíte se člověka,který vlivem nemoci nechce žít , uchránit před sebevraždou ( proto v případě A.B. opatrovník),přesvědčit nedávno ještě veselého mladíka plného elánu, odhodlání, talentů,odvahy, člena Mensy, že žít stojí za to … Nejlepší cestou k odstranění či zmírnění depresí je dlouhodobý pobyt, především v zimním období,v krajinách,kde je dostatek přirozeného světla. V našem případě tropy,v případě A.B. možná ten Krym. Protože mimořádně schopný student, programátor, vlivem nemoci a nezvladatelného stresu,není schopen náhle ani dokončit školu, najdete mu pozici ve vlastním podnikání. Právě proto,aby měl uplatnění,pocit vlastní smysluplnosti, zažíval úspěch…. všechnu tíži toho kroku nesete a řešíte sám.Hledáte jiné možnosti,v přírodě, v nikým nenormované,nestresující venkovské práci, samozřejmě na vlastní nemovitosti, možná v případě A.B.to Čapí hnízdo. Ani u toho člověk trpící takovou nemocí není schopen vydržet, má vlastní představy a vaše péče je mu přítěží….. stačí pak pár křiváků typu Klusák,aby toho psychického nastavení využili. Je hrozně těžké udržet ve stavu zájmu o uzdravení psychicky nemocného dospělého člověka disponujícího vlastním majetkem, penězi. On manipuluje vámi, protože vám jde bytostně o jeho život a uzdravení.
    Postupně přijdete skoro o všechno,co jste jako úspěšně podnikající sebevědomý čtyřicátník s krásným partnerským vztahem a luxusním životem měl.Zestárnete o desítky let, ztratíte sílu podnikat, vlastní zdraví,vztah a přátele, protože si neumíte dovolit cítit se chvíli šťastně, když vaše dítě trpí, peníze, neboť mnohaleté cesty k uzdravení stojí peněz opravdu hodně ( soukromými lékaři počínaje, přes nejrůznější léčitele,pobyty v tropech, budování brzy opovržených pracovních příležitostí….).A za to Andreje Babiše opravdu obdivuju, že přes tohle všechno trápení má ještě tolik sil a odhodlání úspěšně dál podnikat a prosazovat se v politice. Svědčí to o jeho mimořádnosti, která není dána každému.
    Paní Klára popsala dokonale ten proces boje zoufalých rodičů s touto nemocí ( ať už získané kvůli drogám či vrozeným dispozicím) a mohu potvrdit z vlastní zkušenosti , že je u všech hodně podobný.
    Tedy u všech, kteří si asi mohou dovolit v případě potřeby služby právníka,tedy jsou nějak finančně zabezpečení.
    Co prožívají ti,co podobnou úlevu nemají, nechci ani vědět.
    Co mohu stoprocentně potvrdit, je to, že zažíváte jako rodič takovou bolest,kterou byste nepřáli ani největšímu nepříteli. A vaše dítě trpí ještě nepředstavitelně víc.
    A k těm, kteří toho v případě A.B. zneužili, chovám to nejhlubší opovržení.

    1. Nejhorší je, že meditace této choroby má hodně nepříjemné vedlejší účinky. Otupělost a tak.
     A že i po dosažení normálního stavu se může znovu objevit ataka.
     S rodiči mladého velmi soucítím, musejí zažívat peklo. Nejenom že syn těžce onemocněl, ale někteří publicisté od Pravdy a Lásky šťastně mlaskají nad chutným soustem.
     Blicí smajlík
     🤮

    2. Vážená paní Olgo, objímám Vás a líbám. Když bylo mel dceři 14 let, z důvodů, Které zde popisujete, jsem odjela se svou dcerou na 3 týdny do USA. Jeden ze záchvatům deprese se u ní projevil, když jsme byli v Guggenheimovo v galerii v New York. Celou cestu dolů poté vnitřní spirále jsem šla zády k zábradlí s roz pražený ma rukama protože chtěla skočit dolů. Byla z nejšílenějších chvil mého života. Další osobní peripetie, které mám v tomto směru za sebou, by přesně, jak píšete, porazily vola. Dnes tyto obtíž že moje dcera překonala, ale pro mě těch 10 let bylo zcela šílených. Strašně doufám, že se vám podařilo alespoň trochu se stabilizovat. Kdyby něco, jsem tu pro vás. S láskou, Klára

     1. Moc děkuju, upřímně za upřímná slova ! Nevěděla jsem, že jste prošla podobným peklem,ale nyní je mi jasné, že si nemusíme nic vysvětlovat…. člověka to změní, jsem hodně jiným člověkem než jsem bývala kdysi….a strašně moc vám přeji, že jste s dcerou tu nemoc překonaly a držím moc palce, aby to tak zůstalo!!!! Já za sebe doufám, že už jsem se v té hrůze dostala ke dnu a sbírám síly k cestě zpět vzhůru,od dramatu k přijetí a racionalitě; fungovat,starat se a usilovat o synovo uzdravení musím samozřejmě pořád,to znáte.
      Moc děkuju, paní Kláro, i za nabídku pomoci,i to je téma, které rodiče takto nemocných dospělých dětí řeší – kdo se postará, až tu nebudu,jak vše zaopatřit…. zatím snad podobné kroky podnikat nemusím,ale je to nevyzpytatelné, třeba se jednou ozvu.Nebo se dá v mém životě všechno zpět dohromady tak, že až budu někdy v příštím roce v Praze, zkusím se Vám ozvat,zda by se Vám nechtělo společně do divadla….
      V každém případě ještě jednou moc děkuju a přeju krásné požehnané Vánoce!

  2. Lidsky to praveze sedi … akurat neprisiel synacik za papinkom, ze chce nejaku tu zodpovednost, ale papinek sa rozhodol, ze zabezpeci buducnost synackovi … co vam na tom moze ludsky nesediet? Vo vasom pojati sa ludia nestaraju o buducnost deti, ale je to ciste zalezitost len kazdeho potomka akoby rodicia neexistovali?

   1. protože na popsaný příběh se dá říci, že tatík synkovi zařizuje, organizuje … takže vlastně ovládá … jako agrofert … tedy vyvádí a podfuk.

    Mů příběh by byl býval čistší, kdyby hráli spolu ovšem

    1. Vas pribeh by byval cistsi, kebyze bol synator bezproblemovym potomkom. Lenze on bezproblemovy nie je. Ak aj by som neverila pani Klare, ze je/bol fetak, tak bolo jasne vidiet v predvolebnej kampani, ze je minimalne ‚pomalsi‘, a vela veci mu rozhodne nedochadza na prvu dobru … takze je logicke, ze sa onho papinek postaral, zvlast, pokial mal moznost. Takze ja verim, ze Capi hnizdo bolo od zaciatku planovane pre povodne deti, ktore uz nemusia mat legalny narok na podiel na papinkovom majetku, a potrebuju nejake zivobytie, ktore bude ‚fungovat‘, aj ked uz papinek nebude mat dosah. Zvlast synator, ktory podla toho predvolebneho boja ocividne nestiha, ale prostriedky na zivot potrebuje aj tak. (Kym som necitala vysvetelenie pani Klary vykladala som si to tak, ze sestra dostala na starost pomalsieho brata, a aby sa mohla onho postarat nafasovala Capi hnizdo, kde on dostal pro-forma funkciu, aby mal zaisteny prijem, pod sestrinou kontrolou)

    2. Prostě schizofrenikovi organizujete… asi 5 let jsem soudně ustanoveným opatrovníkem jednoho nesvéprávného muže s organickým psychosyndromem. Věci prostě musím organizovat, musím zařizovat a rozhodovat. Nelze jinak. Buďte rád, že tyto zkušenosti nemáte…

    3. Jéžišmarja!
     Bylo to šméčko, AB chtěl dotaci. A tak , v rámci zákona, vymyslel tenhle podfuk. Stejně jako vétšina z těch , kteří “ čerpají”.
     Určitě má dobré právníky a ti ho ujistili , že je to neprůstřelné. Nevěřím, že by vědomě porušil zákon. Jen si chtěl něco obratně přiklonit. A využít dírku v zákoně
     Brzy uvidíme, jestli jeho právníci jsou opravdu tak dobří.
     Zakopaného psa vidím v dotacích – je to strašně lákavé pokušení. Prachy zadarmo.

 12. Ti, co Andreje mladšího zneužili pro politické cíle, jsou hyeny. Po našimu prasata.

  Slušný člověk se dovtípil a odsuzoval to. Neslušný, v naprosté většině zastánce Kradouska, Fialy, černoprdelníků a pyrátů, městský libtard či havloid, se ze zneužití nemocného Babišova syna, škodolibě radoval.

  Vám díky za článek. 🍀

  1. Ti, co Andreje mladšího zneužili pro ekonomické cíle, jsou hyeny. Po našimu prasata.

   Slušný člověk se dovtípil a odsuzoval to.

   1. Nechápete jednu věc!
    Když AB vymyslel tu akci Čapí hnízdo, tak byl mladý zdravý jako buk a se vším souhlasil.
    Tahle nemoc přijde náhle, náchylní jsou právě junioři.
    Starý prostě neodolal a chtěl si přilepšit , jako tisíce dalších. Navíc vybudoval užitečnou věc, která slouží lidem.

     1. Emo, tu časovou posloupnost neznám. Ale otec nemusel o stavu synovy psýchy vůbec nic tušit. Měl novou rodinu a navíc, rodič má sklon si nepřipouštět poruchu u svého syna.
      Na schizofrenikovi nepoznáte jeho poruchu, pokud je zrovna v klidné etapě nemoci. Ono se to střídá.

 13. Nechci si hrat na Dzamilu, ale ten kluk byl divnej na prvni ohled.
  Vymyta hlava, nenavist.
  Nevedel jsem, jestli tam jsou drogy, nebo jenom nemoc, nespekuloval bych, ale kdybych byl otec, tak bych taky volil Krym, nebo mozna nekde u Bajkalu. V zadnem pripade Kanary, nebo nekde v Evrope.
  Pri vyberu pritelkyne meli jit stesticku trochu vic naproti.

  Nicmene to, jak se toho ujala ceska medialni scena bylo na bliti. Vcetne mnoha alternativnich zdroju. Delali ze synatora pilota, takze je pry vylouceno, aby nebyl v poradku…

  Ale co mi zasmrdelo od prvni minuty byl ten Klusak. Od doby Ceskeho snu ho mam za nejvetsi spinu ceske kinematografie, a obloukem se vyhnu cemukoli, na cem je spolupodepsan.

  *Jenom poznamka, v te dobe jsem jsem byl skoro cerstve ze skoly a vratil jsem se z prvniho dlouhodobeho zahranicniho angazma. Takze jsem hluboko do kapsy nemel, ale stejne jsem si rikal, ze takhle si delat legraci z lidi, kteri pocitaji koruny a vymetaji slevy, neco tak odporneho se nevidi.

  1. Na Krymu a zejména v Oděsse jsou nejúspěšnější odvykací sanatoria, zejména na kokain. Mají klientelu z celého světa. Pro ty, kdo se tímto problémem potýkají anebo se s ním setkali profesně jako já, to je známá informace…

   1. No, v té Oděsse to už asi neplatí.
    Při tom odvykání by jim byla kapánek zima.
    Ledaže štípání dřeva a boj o přežití v zimě, by bylo součástí odvykací terapie 😐

 14. To, se zneužitím AB mladšího ve volební kampani, byla snad největší sviňárna, hnusárna, pokleslost v politice, jakou jsem kdy zaregistroval.

  Ti, co se na tom podíleli, mají ode mne hluboké pohrdání. Mám pro ně jen jedno označení. SVOLOČ.

   1. Markéta PA a její kamarád „psychiatr“.
    Režisér Vít Klusák.
    Bytost Šafr. (Psali spolu knihu. Nicméně této existenci pak AB ml ukázal prostředníček.)
    „Novináři“ Slonková a Kubík, kteří srdnatě vypátrali schizofrenika a natočili jej kamerou ukrytou v brýlích.
    A upřímně Slavomil Fišer to asi taky se svým loňským posudkem přehnal.

    1. Slonkove jsem drive drzel palce, ale jenom do te doby, co na svem webu vyvesila text, kde opevovala Bakalu, jako genialniho investora, kteremu vsechno vyslo, a jenom OKD se mu nepovedly. Tam mel pry „smulu“.
     Ta dama je zijici priklad, ze penize opravdu nesmrdi.
     O Safrovi koloval drb, ze pry slibil AB ml. penize za knihu, ale hned jak bylo po volbach, tak se mu vysmal. Coz asi AB ml. nemile prekvapilo.

     1. Když ono je to těžký.

      O figurách-protagonistech nové doby máme informace pouze velmi, ale opravdu velmi přefiltrované. Například já jsem velmi fandil Věře Jourové, když byla – tak se v médiích psalo – křivě obviněna a dlouze a nespravedlivě držena ve vyšetřovačce. A dnes…? Jak to napsat, aby to nebylo žalovatelné? Napíšu tedy, že dnes Věře Jourové naopak velmi nefandím.

      Se Slonkovou to může být hodně podobné.

      1. Viděla jsem se Slonkovou rozhovor. Čišela z ní zášť, zloba, agrese. Nevím jestli jí její povolání natolik deformovalo. Tak dlouho se pohybovala v žumpě až se žumpou stala…. Rozhovor jsem vypnula ani ne v půlce na tu ženu se nešlo dívat a ani poslouchat, aby se člověku neudělalo nevolno.

    2. Klusák je dobytek první třídy. Maminka Klusáková to asi s výchovou nepřeháněla. ( Přitom sama je slušná a kultivovaná žena. )

   1. je to můj oblíbenec, nemá sice tak vytříbenou mluvu jako jistý hudební kritik Rejžek, ale do odpudivosti si nezadá s nějakým Čulíkem (takový udavač českých doktorů v UK).

    Hergot, vážně potřebujeme rubriku „Zasloužil se o vlast“, aby se na hrdinské skutky a a silné výroky těchto bardů nezapomnělo. 😉

 15. V Anně Karenině se nepíše nic o rodině,ale o manželství.To jen pro upřesnění. Anna Karenina děti neměla a milenec byl svobodný.

  1. ?
   Sibylo, přečtěte si Annu Kareninu.
   Anna měla s manželem syna, kterého musela kvůli vztahu s milencem opustit.S milencem měla dceru.
   Nevím, zda jste svou odpověď myslela vážně nebo to byla nějaká legrace.

 16. Nebyl to režisér Vít Klusák, kdo toho schizofrenního nešťastníka dotáhl na předvolební mítink jeho otce?
  Já jenom aby se nezapomnělo, kdo zneužil nemocného člověka…

  1. Ono se jich tam motalo vic. A kdyz prestal byt potreba, odhodili ho.

   O Babisovi si myslim svoje (a myslel jsem driv, nez ho zaregistrovala vetsina lidi tady ve state), nicmene tohle bylo absolutni dno. Ne politicke… lidske. Tak na to myslete, az si zas budou Safri poustet hubu na spacir ohledne moralky.

     1. Vzhledem k tomu, že tvor Šafr je pouze negativní, musí to, že druhá strana mince musí být komplement – a tedy jen pozitivní – Andyho vysloveně potěšit.

      1. Jo, to zrovna…
       Co je tedy ta lepší strana mince, na níž je z jedné strany sionismus a na té druhé islmismus, které mají k sobě blíž, než si obyčejní ludkovia vůbec jsou schopni připustit…

        1. njn, když ona je tak náročná nejen na čtení, ale i na pochopení, to je potom těžké. Tedy pokud vědí že něco takového existuje

      2. Já bych jenom skromně dodal, že topologie zná i plochy jednostranné. Proto bych si dvěma stranami jedné mince vůbec nebyl jist. Co když je to jen fikce, a mince, o níž vedeme řeč, je tvořena jednostrannou plochou?

       Podle mého názoru by to spoustu věcí vysvětlovalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *