13 června, 2024

Nejenom manželství, všechno pro všechny

Joe Biden podepsal federální zákon, který povoluje stejnopohlavní manželství ve všech státech USA a ukládá povinnost státním orgánům, aby takové sňatky akceptovaly na stejné úrovni, jako manželství mezi mužem a ženou i v případě, že byly uzavřené v jiném státě nebo v jiné zemi. A aby stejnopohlavní manželé měli stejná práva na všechny právní benefity, plynoucí z manželství.

Celkem očekávaný vývoj, Biden vystupuje jako obhájce a aktivista LGBT komunity už mnoho roků, památná je jeho odpověď novinářům z doby, kdy byl viceprezidentem za Obamy a kdy plně podpořil LGBT hnutí.

Popravdě, nejvíce mne na tom zákoně zaujalo, že na stejné úrovni zmiňuje také mezirasové sňatky. Je obecně známo, že v době segregace černých a bílých nebyly sňatky mezi černochy a bělochy v USA uznávány za platné. Zatímco sňatky mezi bělochy a indiány ano.

Ale myslela jsem, že už si to dávno vyřešili, netušila jsem, že ten problém je dosud tak žhavý, že musí být znovu v zákoně pojednán. Jediné, co mne napadá jako důvod pro takovou aktualizaci, jsou nějaké dávné majetkové nebo dědické spory v případě dětí z takových smíšených rodin. Nevíte o tom někdo podrobnosti?

A ještě perlička z Kanady: Kanadská krasobruslařská federace změnila pravidla párového krasobruslení. Nyní mohou v soutěžích vystupovat nejenom páry sestávající z muže a ženy, ale libovolné dvojice. Ale proč se noví sportovci oblékají tak nudně, už se těším na růžové sukýnky a blýskavé flitry …

82 thoughts on “Nejenom manželství, všechno pro všechny

 1. To je fakt babiček bude málo i když já měla 3( rozvod) a čas pokročil, náš desetiletý soused díky rozvodům v každé generaci má babiček 9!

 2. Ti homo to mají v hlavě nějak pomotané
  Tradiční rodina? Na co si v této zemi hrajeme? ptá se primátorka Hradce. Se svojí partnerkou je už 24 let a vychovávají spolu dvě děti. V den, kdy spolu děláme rozhovor, je mladší dceři zrovna rok. Kdyby se, nedej bože, stalo něco mé partnerce, tak moje děti, které vychovávám, spoluživím a které mi říkají mami, zůstanou bezprizorní.“

 3. Mne by zajímalo, kdy se nějaká žena, anebo i chlapobab (chlap přešitý na ženskou) jedině správně nase*e a půjde to ukázat těm ulejvákům v uhelných dolech, jak se jedině správně po žensku kopá uhlí, tahají se výztuže od vláčku do porubu a stavějí se hydraulické vzpěry (kdysi měla jedna 130 kg a když jsem zvedal pětadvacátou, sral jsem Maggi v kostkách a před očima se mi dělala červená kolečka).
  By se mi líbilo, jak by tam nějaká ženská dělala, páč jsme makali bez triček, někteří i bez kalhot, jen v gumákách nebo v bagančích, to podle vody a nátury (oboje obutí na ho*no).

   1. Už bych neměl tolik píti
    Zábrany jsou dávno v řiti
    Do básniček divná slova
    Derou se mi zas a znova

    Ráno budu jistě žasnout
    co jsem ve vožralství psal –
    spát už půjdu, světlo zhasnout…
    Sklenku bych si ještě dal

  1. Do dolů vás nevemou, pokud neprojdete lékařskou prohlídkou.
   Bývalí kolegové z Hyundaie vyprávěli kolik za to lékaři berou, tehdy před 10 lety brali 3500 Kč a pokud neprošel, měl smůlu. Na pracovním lékařství v Karviné jsem byla, když mi naměřili karpální tunely, odkopli mě jako starou botu. Bylo to hodně bývalých horníků, manžel se s nimi dal do řečí, říkali, že dostat nemoc s povolání je u horníka skoro nemožné.

 4. Ale proc se vubec nikde nemluvi o zenach presitych na chlapy?
  Kde jsou jejich uspechy v muzskych sportech?
  Porad nekde ctu a vidim chlapy presite na zeny, a jak jsou z nich pres noc svetovi rekordmani a sampioni.
  O druhe strane mince nikdo ani nepine.

  Kdyz takovahle trapne trivialni myslenka napadne me, tak pro je o tom vsude ticho?

  Tohle je hloupa jednosmerka, kde se vsichni tvari, ze tam vejde kamiop v obou smerech.
  Dalsi dukaz o tom, ze media, ktera ovladaji verejnou debatu jsou (samo)cenzurivana vic, nez to bylo za bolsevika.

 5. Tak moc jsem měl Ameriku rád a co jsem se tam najezdil a celou projezdil a dneska je Amerika v pr@deli jako málokdo a vede jí stařecký dement , takže je otázka, kdo vlastně v USA vládne! Tenhle stářím poškozený kašpárek , co zdraví podáním ruky, neviditelné duchy , asi těžko.

  1. V Americe se tomu říká dypstejt, u nás havlérka, v podstatě stejní lidé, a určitě ne v zájmu obyčejných Američanů/ Čechů/ Evropanů.
   Poznávací znamení : Nadprůměrná schopnost rozmnožovat oběživo.

 6. Teda, ty JúEsEj jsou 100 let za vopicama.

  Koně si tam legálně nikdo vzít nemůže?
  Nebo ho aspoň jmenovat senátorem?!!

  V tom případě jsou za vopicama 2000 let. 😎

 7. Je to jen slepá vývojová větev.
  Co já znám, tak ve třiceti šťastní až z nich pozitivita stříká a po padesáti vesměs rozervaní, na oko v pohodě, ale bez jiskry. Ztratili ideály a cítím z nich zášť. Netvrdím, že jsou tací všichni, je to jen osobní zkušenost.
  Kdo ví co bude. Osobně si myslím, že pro ně to výhrou nebude.
  Ale uvidíme co s tím udělá čas. Ten semel všechny a všechno. Akorát se toho už možná nedočkám/me.

  1. Mají to složité. Ale svůj úděl si sami nevybrali. Nevíme proč jich Příroda stabilně vyrábí okolo těch 4%.
   Hodně z nich se realizuje jinak, než výrobou dětí. Je mezi nimi docela dost těch, kteří “ obohatili světovou pokladnici “.

   1. To cislo mate z lgbtuvwxyz propagandy ?
    Treba dnes si jich 60 procent samo vybira.

    Meril to nekdo pred zavedenim hormonalni antikoncepce ?

    Treba je to 100 krat mene ?

    Obohatili svetovou pokladnici rikate, kolik je tam procent zahradkaru, kolik je tam majitelu psu, kolik vegetarianu bylo velikany ?

    To jsou propagantisticke argumenty

    1. Trefa. Akorát to procento bude výrazně vyšší. Tipuji tak 99,99%. A ten zbytek jsou hermafroditi, což je opravdu vrozený stav ( a mohou mít pak trochu problém si být jistý na který záchod zamířit ).

     Ale jinak se dá ono procento prokazatelně a podstatně zvyšovat tlakem mééédií a příklady z okolí, až se to stává věcí módy.

 8. Z mého pohledu : Jenom zástupné téma, aby se rozeštvali normální lidé.
  Podle zásady rozděl a panuj. Pro mne za mne, ať se ženěj třeba orangutáni, je mi to úplně fuk.
  Za chvíli to zase vyšumí a bude klid.
  Souhlasím s registrovaným partnerstvím, souhlasila bych i s adopcí dětí. Protože v praxi to už funguje dávno.
  Když se zklamaná rozvedená mamka zakouká do kamarádky a žijí spolu s dětmi jedné z nich, na tom není nic špatného. Nějak to právně ošetřit by neškodilo. ( V případě smrti biologické matky by mohli usilovat u dítě prarodiče. Tady by měl mít hlavní slovo sirotek. )

  1. Nevyšumí,to otevře byznys s nahradnimi matkami a výrobou dětí na zakázku, měnit se budou i další zákony, matka už nebude ta,co dítě porodí,ale rodič 1, co poskytla genetický materiál, budou se unášet mladé holky,těm implantovat cizí vajíčka ,těhotné pak někde násilně držet a po porodu to bude tak maximálně za omezování osobní svobody. To se kreativně rozjede,ta Pandořina skříňka

    1. Takže ženy nebudou k reprodukci potřeba?

     Vajíčko už uměle vyrobit dokážeme, o mléku ani nemluvě.
     Jen je trochu potíž s diploidní sadou chromozómů. Ale, nakonec, sada může být třeba triploidní…😉

       1. No to nevím, já jsem jedné babičce děcko půjčila jen pod dozorem,neb byla na hlavu a druhá umřela půl roku po narození vnoucka

        1. To je fakt babiček bude málo i když já měla 3( rozvod) a čas pokročil, náš desetiletý soused díky rozvodům v každé generaci má babiček 9!

      1. To budou. Umělé rozmnožování savců, má své, nevychytané, mouchy.

       Na druhé straně, kriploidní potomstvo může vzniknout přirozeně. Netřeba přitom opouštět ČR.
       Jmenoval bych, ale bylo by to trestné…😄

    2. Vyvíjí je už 60 let minimálně a stále nikam nedošli, embrya umírají do několika týdnů.
     Nejsou schopni udržet ani těhotenství žen v kómatu, i tam pokud plod nedostává od prakticky mrtvé matky nějaké signály, nikdo neví jaké, plod zemře.

  1. Možnost dědit atd. , to není benefit, ale jen rozumný zákon. Představte si, že po smrti jednoho z partnerů všechno shrábnou jeho rodiče. Ačkoli třeba ani neměli s potomkem dobrý vztah. Nějak to právně všechno ošetřit bylo nutné.
   Pro společnost je výhodnější podpořit stabilní vztah, než riskovat AIDS anebo podobný morybundus.
   ( Jenom můj názor. )

    1. Je rozhodne jednoduchsie mat to osetrene manzelstvom, nez obciansko-pravnou zmluvou. To neokecate. Ale aj napriek tomu som ‚homofob‘ a som proti teplym manzelstvam.

    2. No dyť jo!
     Registrované partnerství je dobrá věc, zamhouřit očko by se mělo i nad výchovou dítěte v stejnopohlavním páru. POKUD JDE O DÍTÉ JEDNOHO Z NICH.
     Manželství to samozřejmě není.
     Jsem pro zlatou střední cestu.

   1. Dědice lze určit závětí.

    Manželství a rodina byla od pradávna chráněná instituce pro plození a výchovu potomků. k tomu byly i upraveny majetkové zákony, dědění, převod majetku na potomky.

    Žádný svazek neplnící funkci plození a výchovy dětí by neměl výhod heterosexuálního manželství využívat.

    Za bolševíka se platila po 25. roce věku tzv. „volská daň“. Bezdětní byli více zdaněni. Za mě správné.

    1. V závěti nemůžete pominout tzv. dědice ze zákona.
     Ale jde i o jiné věci, třeba možnost vzít si hlídačenku na ošetřování partnera, je toho docela dost.
     Promiňte, ale nic o tom nevíte.
     Docela by mi zajímalo, jak jste si zařídil, že nemáte homosexuálního potomka. Kdyby jo, asi byste mluvil jinak.

     1. V nějakém sčítání se jich přiznalo méně než 4%. A dědit mohou, tohle jim nikdo nezakazuje.
      A s tím ošetřováním partnera to není jednoduché pro nikoho. Než se vyřídí, my jsme vyřizovali na tchyni, dostala infekci v LDN a zemřela.

  2. Přírodu nepopřete. Vše směřuje k tomu, aby se druh rozmnožoval. Všechno ostatní je odchylka od normálu, kterou můžeme pouze tolerovat nikoliv podporovat.
   Celé LGBT hnutí se objevilo proto, že propagandisti z obou stran, kteří se léta živili dštěním síry na kapitalismus/komunismus neměli po rozpadu SSSR do čeho píchnout, tak hledali náhradní téma. Museli, protože by jinak přišli o teplá místa, tak se chopili obrany menšin.
   Jsou tu mezi námi pamětníci, kteří si vzpomenout na Jiřího Hromadu a jeho spolubojovníky a jejich první požadavek – Chceme, aby násgaye a lesby veřejnost akceptovala. Nic víc chtít nebudeme – ani manželství ani děti.
   A kde jsme dnes?

   1. Jo, ale tahle propagace začala drsně poslední dva roky, předtím byl propagován islám jako náboženství míru.
    Když to nešlo takhle, rozvrátíme vás jinak. Jako by jim teklo do bot.

 9. Pokud vím, už teď se objevují protesty ženských sportovkyň, aby s nimi soutěžily jiné ženy, které byly původně mužem. Prostě sportovec, který byl v mužské kategoriina horších příčkách, drtivě válcuje ženské kolegyně a vítězí. A pak že je pohlaví jen sociální výtvor. zvykli jsme si na vousatou zpěvačku, zvykneme si i na vousatou sportovkyni.

   1. Samozřejmě.
    Nejméně (NEJMÉNÉ!!!) polovina, ale pravděpodobně daleko více než polovina těch, kdo sledují ženské sporty, jsou muži; normální muži. Je asi zbytečné popisovat, proč (mohl bych na téma možná něco napsat – do rubriky Próza).

    Normální chlap se nebude dívat na dva otlapkávající se krasobruselanty.

    1. Já třeba pár desítek sekund jo. Budu to brát jako další díl České sody nebo Monty Pythonů. Na druhou stranu – opakovaný vtip není vtipem.

    2. Ta fotografie těch, jak píšete „krasobruselantů“ ( 🙂 ) je pro mě jen dalším důkazem, že o ničem by si člověk neměl myslet „to se nemůže stát“.
     Tak třeba před pětatřiceti lety (ani mi to nepřijde tak dávno), kdy už jsem byl hodně dospělý a také životem potlučený vdovec, by bylo možné najít tak leda v Dikobrazu.
     A ejhle – jak píše pan Hrabal „nemožné se stalo skutkem“.

     Nu, když před dvěma tisíci lety mohl být kůň senátorem, vlastně nic nového pod sluncem, lidi občas blbnou.

     Autorku chválím za „třpitivé flitry“ ….. sourozenci Romanovi, Karol Divín, Ondrej Nepela, Hanka Mašková – a nad tín vším pan Mikyska!

     1. Jo, to byly slavné časy našeho krasobruslení. – Američané na téma mužského páru krasobruslařů natočili kdysi trapnou komedii. Tenkrát jsem to brala jako pokleslý americký humor a ejhle……

    3. Přijde koulařka xy do ordinace.
     Pane doktore, mně vám poslední dobou nějak nadměrně rostou chlupy na hrudi.
     A až kam?
     No, až k pytlíku, přeci.

   2. Ono to poskodi zeny ako take … nakoniec skoncia nazad u plotny, odkial sa tak tazko dostavali, pretoze idh miesto v svete zaberu trans-zeny, ktore ich budu prevysovat vo fyzickych kategoriach v sporte, a v ideologickych kategoriach v kulture (viz ten tlusty chlap, co vyhral miss)

     1. Ale vkrádá se mi myšlenka:
      Zrušit ve sportu rozdíly mezi muži a ženami. Ona ta ženská kategorie byla vlastně zařízena proto, že ženy nejsou tak fyzicky zdatné jak muži (až na výjimky) aby si taky mohly zasoutěžit. Takže nechme to rozděleni podle pohlaví být a sport se opět stane záležitosti mužů – a je vymalováno.
      Sport se stane méně pohledným, bude o dost menší zájem o jeho shlédnutí jak přímo, tak přes TV, nebudou reklamy, nebudou příjmy, dotace.
      A sport se vrátí tam, kam patří – jako amatérská zábava silných chlapů.

      (P.S.: Bohyně lovu byla Diana. Nejlepší snajpr v rusko – finské válce prý byla jedna Finka…)

      1. Chlapi by se styděli. Prvních 5 míst by měli v atletice chlapi,to beru,ale pak už by to bylo promíchané ,vždyť koukněte, jak malý rozdíl je třeba v maratónu mezi nejlepším chlapem a ženskou. A polovina chlapů ,kteří skočili za lepšími ženami, to by byla pocuchaná ješitnost a sebevědomí. Nakonec by to uskodilo celému sportu.

       1. Ano, muži a ženy mají rozdílnou fysiognomii. Jsou přírodou určení k plnění jiných životních rolí. A jít proti přírodě se nevyplácí. Nevyplatí se i nám „západní civilizaci“.

        1. Rozdílnou,ale zas tak moc ne. U toho maratónu to je 16 minut, což na 40 kilometrech není zas tak moc. S přihlédnutím, že mužský je černý a ženský bílý a je známo,že v atletice běhají černí v globále lépe,mají prý nějaká jiná svalová vlákna, nemusí znamenat rozdíl žádný.

         1. Nebo při transfůzích a transplantacích,to se taky na pohlaví dárce nebere ohled, orgány jsou kompaktibilni. Akorát tedy pro manželství nejsou 2 chlapi nebo 2 ženské kompaktibilni.

          1. Bohužel se mýlíte. Jak při transfúzích, tak při transplantacích se dělají testy, které ve většině případů mezirasové přenosy vyloučí. Existují i léky jen pro některé rasy, ale dnes „rasově“ citlivý lék neprojde zkouškami. O těch starších se to ví, a tak si doktoři v mixovaných společnostech dávají bacha.

          2. Králík1962>
           Z oboru nejsem, ale o tom jsem v zivote neslysel.
           A tranfuzi jsem dostal v zemi, kde je belochu vemi malo.
           Nikdo si nestezoval, ze musi sehnat krev belocha, proste udelali test na skupinu a prisel balicek ze skladu.

         2. No já pamatuji na Bikilu, který když se jej ptali jak trénuje tak řekl že tam u nich se zprávy přenášely rychlými běžci a když Vás cestou začne honit lev tak utíkáte ani nevíte jak….

        2. Jasně a proto budou opět léčení chlapečci, protože jsou víc potřeba a holčičky budou ponechány přírodě.
         Otec před smrtí vyprávěl nehezké zážitky z dětství… když byl zdravý a plné síly, vůbec mu tyhle vzpomínky na mysl nešly.
         Ale pak, když už byl vážně nemocný, si najednou vzpomněl jak umřela malá sestřička, protože rodiče dali přednost jemu.
         S tímhle mají stále problémy v Asii, přednost mají chlapci a v dospělosti najednou nejsou partnerky.

         1. Oni ani Paule nechtěli uznat ten rekord z maratónu,když běžela s chlapama,že musí běžet ženský maraton,aby to uznali.

     1. Nepřestanou úplně.
      Bývalo zvykem panstva se nechat obveselovat zrůdami.
      A na všelikém deformity se v cirkusech chodily dívat davy. Ostatně – na psychické zrůdy se díváme denně (tedy já ne!) v TV. Říkají jim „političtí představitelé“, jsou to tedy herci.
      Oni jen představují politiky, skuteční politici vidět nejsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *