16 dubna, 2024

Temné cvrlikání

Krátký organizační úvodník:

Přátelé, ve středu budu v Liberci, kam mě pozvali místní organizátoři za PRO. Akce začíná od 18.00 v Koloseu. Já tam jako obvykle budu o něco dřív. Pokud byste se chtěli speciálně potkat se mnou, případně byste si chtěli vyzvednout knížku, budu vám k dispozici.

Dále hlásím, že jsme dosáhli stavu, kdy objednané knihy expedujeme nejpozději do tří dnů po zadání adresy. Pokud jste si tedy zadali adresu a je to už deset dní, co vám kniha nepřišla, obraťte se na mě mailem. Tu a tam se nějaká zásilka prostě zatoulá. Jsem na to připravený a reklamace vyřizuji obratem.

A teď už dnešní text:

Začnu jednou nevyžádanou radou všem začínajícím alternativním blogerům a dosud neznámým politikům. Chcete si zajistit dosah? Chcete, aby se o vás lidi dozvěděli? Chcete mít téma, které zaujme a které funguje? Poukažte na nějakou mediální manipulaci České televize. To je pro celou Alternativu jak rudý hadr na býka. Použijte v textu slovo Řezníček, Wolner, čétéčko, Události, ČT24, či něco podobného a lidi lajkují a komentují jak šílení. Z komentářů se hned dozvíte dalších deset témat o našich pravdomluvných novinářích, takže hned můžete připravit další texty, pořady či přednášky, to zafunguje stejně dobře a v podstatě už nemusíte dělat nic jiného. Multiplikační efekt zajištěn… naše nezávislá média udělají všechno za vás. Na fejsbůku je dneska celá řada velmi vtipných influencerů, kteří v podstatě jen srovnávají staré a nové titulky ze zpráv. Kdyby se ukázalo, že se tím uživí, vlastně bych se tomu vůbec nedivil.

Já dneska víceméně udělám to samé… Poukážu na jednu jedinou událost poslední doby. Wagnerovci jaksi dobyli Bachmut. Udělali si videjko, jak vztyčují vlajku na posledním paneláku, natočili to na mobil, který je dneska dostatečně kvalitní, aby byla v dálce vidět slavjansko-kramatorská aglomerace a je vyřízeno. Ruská média to s gustem pustila do světa, ale vlastně ani by nemusela. Sociální sítě to udělaly samy a ještě rychleji TASS.

Vrchní obchodník s deštěm, František Vrábel, pak musel dát v pravdoluvném médiu rozhovor, že nejhorší dezinformace jsou stoprocentně pravdivé… Ano, s pravdou se fakt blbě bojuje. Názor je možné stavět proti názoru a podporovat ho argumenty. Ale co s ruskou vlajkou na posledním paneláku v Bachmutu, že? Nebo je to už zase Arťomovsk? Skončil názor, začala realita. Před tou už je jen možné zavírat oči, odkazovat se na brzkou změnu v budoucnosti, ale nikdo už z internetu nevymaže všechno to, co zaznělo předtím.

Ve stejnou dobu, kdy sociální sítě rozšířily ono wagnerovské videjko, tak naši pravdomluvní novináři ještě zveřejňovali analýzy všech těch Visingrů a Vojáčků, jak se Ukrajinci drží a nebo dávali zaručeně pravdivé zprávy, jak Ukrajinské síly naopak postoupily o celé kilometry. A když se to ukázalo jako neudržitelné, bez mrknutí oka začali dávat nové analýzy, že Rusové jsou skoro obklíčení, ačkoliv i laik podle mapy pozná, že obklíčení vypadá poněkud jinak…

Pamatujete? Je to tak měsíc, kdy zaznívaly hlasy, že dokud Ukrajina drží Bachmut, tak dostávají ze západu zbraně i prachy. Když o Bachmut přijdou, mohli by transatlantičtí papaláši dojít k názoru, že Ukrajina by také nemusela zvítězit a mohli by svoje štědré dlaně poněkud uzavřít. Pamatujete, jak jakýsi vysoký západní představitel hlásal, že kdyby Ukrajina prohrála, byl by to konec celého Západu?

Tak přesně o tom si vrabci začínají cvrlikat. Cvrliká se o zraněném Zalužném, cvrliká se o ofenzívě, která nemá šanci na úspěch, cvrliká se o ruských obranných pásmech, cvrliká se o marných ukrajinských snahách na postup. Cvrliká se o zvýšené radiaci z chmelnického výbuchu. Rusům henta munice, jídlo ani lidi pořád ne a ne dojít a ani ti Wagnerovci pořád nějak neztratili dech. Zelenský se na Ukrajinu už raději nevrací a cvrliká se, že to má zřejmě nějaký důvod.

Jestli ono to nevypadá na konec celého Západu… Protože co je dneska Západ? Vlastně už jen síť velkých médií, která se zoufale snaží udržet si informační monopol. Protože když máte jen televizi, tak rozhoduje nějaký šéfredaktor, co v ní uvidíte. Když máte jůtub, rozhodujete vy sami, co budete hledat. Je Západ ještě centrum výroby, těžby, průmyslu a služeb? Mnohem víc je centrem propagandy… tam za posledních třicet let směřovaly všechny investice.

Do čeho dávala peníze EU? Do neziskovek. Do evropské integrace. Do Sorosových fondů. Do indoktrinace ve školách. Na čem vydělal Fiala? Na barmských ženách. Opět – neziskový sektor. I ty evropské banky už přece mají posuzovat klienty podle grýndýlu a ne podle výdělku. Kam dal ukrad… totiž vydělané prachy Bakala? Do čeho dává prachy Lukačovič? Všichni musejí ta média dotovat, protože novináři jsou dneska ta nejhorší šmíra. Okaté pravopisné chyby jsou v Seznamu naprosto běžné. Průmysl odešel do Asie a aby to veřejnost zkousla, musela se část zisků investovat do majnstrýmových lžimédií. Továrny na zboží se odvážely a budovaly se továrny na lži. Tak velké a tak silné, že si Fiala myslí, že může klidně komplet zahodit předvolební sliby a lidi to nepoznají.

Jenže se ukazuje, že sice můžete mít svoje podpůrné struktury z neziskovek a médií jakkoliv materiálně vyfutrované, můžete to mít podložené spoustou zkorumpovaných expertů, můžete mít jakékoliv Vrábely a jejich sémantické vize a všechna ta televizní studia, mediální redakce, přenosové vozy, televizní štáby… to všechno prohraje proti jedinému videjku na posledním bachmutském paneláku… Protože když se něco ukáže jako pravda, jsou i miliardy peněz na propagandu poněkud slabé.

Mobilní telefon a sociální sítě jsou v podstatě zadarmo… a v kombinaci s pravdou přeperou i miliardové struktury lžimédií i s jejich mediálními radami, kodexy a dalšími kecy.

Je to samozřejmě temné cvrlikání… Jestliže Rusko vítězí a Západ jde do háje, tak naše prohrávající elity nasadí všechno, co ještě mají. A když nemají ani továrny ani peníze, tak alespoň ještě zmobilizují svoje továrny na lži. Ale… ani takřka nekonečné (natištěné) peníze ze lži pravdu neudělají. Neudělá to ani rada České televize, ani deset novinářských kodexů, ani Cemper ani Vrábel, ani Rakušan, ani Stříž, ani Rychetský.

Už teď je u značné části populace slovo „česká televize“ termínem pro manipulace a lži. A tato populace poměrně rychle roste. Vidím to před očima. Každý, kdo se proti České televizi staví, dostává punc bojovníka za pravdu a za svobodu. Tak daleko to pražští kavárníci dotáhli. Tak daleko to dotáhli ti, kteří měli být pojistkou demokracie. Ostatně… Goebels také tu propagandu uměl… hodně se toho dá udělat. Lidského ducha je možné takto motivovat k neuvěřitelným pitomostem… stačí se podívat na český twitter… ale nenahradí ani munici ani tanky. Propaganda může zařídit, že se pravda těžko hledá, může zakrývat realitu, může bránit poznání, ale jakmile je pravda jednou nalezena, jakmile vyjde najevo, jsou všechny lžistruktury rázem zbytečné. Lusknutím prstu. Z hodiny na hodinu.

A to se teď děje.

A jak se to jednou utrhne, bude to takový fičák, že budeme všichni koukat. Pak se bude lámat všechno. Ze dne na den. Možná je to ode mě troufalé a v tomto ohledu je moje přání otcem myšlenky… ale páni poslanci… přemýšlejte! Fakt chcete ratifikovat tu obrannou smlouvu s Amíky? Vrabci si cvrlikají, že to celé dopadne jinak. A pokud to fakt dopadne jinak, dopadne to především na vás. Z této odpovědnosti se nevyvléknete.

Cvrliky, cvrliky… Zelenský mimo Ukrajinu, Zalužný těžce raněn… Cvrliky, cvrliky, Bachmut dobyt… Cvrliky cvrliky, Ukrajinská ofenzíva nedopadne, bo Rusové jsou opevnění jak u Kurska… Cvrliky, cvrliky, Prigožin bájil, že nemá munici a zřejmě se svými videi postaral, že Ukrajinci u Bachmutu ztratili další tisíce a tisíce mužů, protože žili v dojmu, že stačí jen trochu zabrat a zvítězí. Rusové zřejmě vědí, co dělají. Cvrliky, cvrliky, Biden bloudí a zdraví jeřáb. Cvrliky, cvrliky, odchází se od dolaru, centrem finančnictví se stává Dubaj, americké banky poněkud krachují. Cvrliky, cvrliky, lídrům EU ruplo v bedně a grýndýl se jim vymstí… a vám, co jste pro to hlasovali, taky… Cvrliky, cvrliky, naše tanky jsou v podstatě nepojízdné, Řehka chtěl rezignovat… asi ví, co ho čeká. Cvrliky, cvrliky, vojáci jsou na straně dezolátů, policie taky. Cvrliky, cvrliky, národ se probouzí a proti pravdě nevyhraje ani Franta Vrábel ani jeho sémantické vize. Cvrliky, cvrliky, novináři i experti se právě ztrapňují v přímém přenosu…

Abyste brzy nezjistili, že se to celé obrátilo proti vám. Ze dne na den… Z hodiny na hodinu. Dejte si na tu smlouvu bacha. A vůbec si dejte bacha na tuhle vládu. Vrabci si cvrlikají o jejím konci…

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

194 thoughts on “Temné cvrlikání

 1. OT: V soutěži o největší perlu té skutečně nezávislé novinařiny dneška už z bedny nesleze tohle:
  Volby do Poslanecké sněmovny by podle dubnového modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO s 31 % hlasů. Hned za ním by se umístili vládní ODS a Piráti s 15, respektive 10,5 %.
  Nejhmotnější objekt sluneční soustavy je Slunce. Hned, hned za ním, v nejtěsnějším závěsu, je Jupiter (s cca tisícinovou hmotností …) Jestli to ten Vrábel (ten sémantickej) nemyslel včera takhle 😀
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volby-median-pruzkum-ano-ods-spolu-cssd-preference-snemovna.A230523_102755_domaci_rapc

 2. Tak já teda žádné cvrlikání kolem sebe neslyším – tady v Praze určitě ne. Jediný výsledek bude možná ten, že ty největší EU-blbosti se budou realizovat pomaleji. Víc nebude a už vůbec ne rychle. Vše závisí na tom, jestli bude životaschopné uskupení Turecko – Bulharsko – Srbsko – Maďarsko – Slovensko z hlediska dostupnosti energií a surovin. Jestli jim ta jejich rebélie projde a ustojí to i vojensky – aby se neopakovala další „Spojenecká síla“ vedená tentokrát i z našeho území a možná i s účastí našich jednotek. Jim se otevírá veliká šance těžit z blbosti a kupní síly Německa ve svůj prospěch. My budeme chudnout s Německem a přidáme se časem k tomu, kdo vyhraje, až to půjde srovnávat. Předčasní hrdinové budou popraveni a bude jim vystavěn pomník.

  1. „Předčasní hrdinové budou popraveni a bude jim vystavěn pomník“ – In memoriam
   Hezké, připomíná mi to „zradit včas neznamená zradit, ale předvídat“

 3. Neslyšel jsi už to, synku?
  Cinkají paklíče z rynku.
  Kulaté se valí krychle
  majitel se mění rychle.

  Všechno má oporu v zákoně
  tak rychle naskakuj na koně
  bodej ho ostruhou do slabin
  nandej si do pytle potravin.

  Jako vřídlo z Varů prýští
  znovu čekej lepší příští
  stačí trochu méně žrát.
  Už zbyl jenom separát.

 4. Další publikovaný příspěvek k tématu.
  V návaznosti na Vidláka jsem v cizí blogosféře učinil výsadek s názvem Bublifuky mediokracie. Části textu: Mediální zaklínadla bájeslovím. Čeští novináři versus společnost. Strategie a taktiky mediální manipulace. Mediasféra ve svých osidlech.
  Milí čtenáři, chcete-li, čtěte: https://zdenekhosman.blog.idnes.cz/c/802023/bublifuky-mediokracie.html
  Děkuji za váš zájem.

 5. 3/4 roku se Wagnerovci pokoušeli dobýt Bachmut. Kdyby se takhle vedla 2. světová válka tak trvá dodnes a ještě bychom nebyli ani v polovině. Kissinger tvrdí že bude hotovo letos asi už v září. Jestli ano tak Rusko uzavře velmi nevýhodné příměří, které bude trvat do další války ve které bude mít ještě menší šanci.

  1. Kam by orchestr pospíchal? 3/4 roku měl pravidelné dodávky ukropského materiálu. Stačilo jen jej systematicky zpracovávat.

  2. Dělá se to takto:

   „Válku nevyhraješ tím, že zemřeš za svou vlast, válku vyhraješ tím, že přinutíš tvého hloupého nepřítele zemřít za jeho vlast !“

   Rusko se tím řídí.

   1. Na pořadovém čísle nezáleží. Zaleží na výsledcích, na dobytém území. Na vynaložených prostředcích, na podpoře vlastního národa. Ti Rusové co utíkají do Evropy do Gruzie do Latinské Ameriky to nejsou zanedbatelné počty. Sami si odpovězte zda byste šli dobrovolně k odvodové komisi. Já který jsem absolvoval ZVS bych v tomto státě taky dobrovolně nešel. Nevím proč si myslíte že Rusko je tak skvělý stát, že se lidi do války která nebyla bezbytná poženou jak dobytek na porážku.

    1. Tak určitě. Ta dojemná starost o to nebohé ruské obyvatelstvo vždycky… dojme. Nejlépe od těch, co by všechny ty russáky nejraději vymazali do posledního. Jako že je to údajné „vylidňování“ Ruska větší, než by bylo, kdyby ho už v tuto chvíli rozparcelovával západ? Staré české rčení říká, že když se kácí les, létají třísky. Takže ano, speciální vojenská operace má i negativní dopady směrem do Ruska. Kdo by to byl čekal, že. Nicméně nejspíš politické vedení došlo k závěru, že ve srovnání s ostatními variantami vývoje zdaleka nejmenší.

 6. Pane Vidláku, prosím – nelžete si do kapsy.
  Vojáci, fízlové, URNA, ale dokonce ani městští strážníci, nebudou na naší straně dotud, dokud je bude štědře platit vláda/obce. Třebaže mnozí z nich nejsou žádní ajnštajni, tak si ale uvědomují to podstatné z významu slova „loajalita“. Pro ně to znamená rentu a výsluhy. A pokud mají odslouženo např. 12 let, byli by blázni, kdyby přestali být vládě loajální. Pokud je na horizontu vidět renta a výsluhy a přijde rozkaz, jít někoho zmlátit či sebrat, tak to bez váhání udělají.
  Peníze, to je ta jediná, hlavní páka na vojáky a fízly obecně. Pokud byste je chtěl přetáhnout na svou stranu, tak to nepůjde žádnými argumenty, vlastenectvím, odkazy na lepší život jejich dětí, ničím. Potřebujete miliardáře, který je zaplatí namísto státu. Nebo by museli být na místech policejního presidenta a NGŠ lidé, kteří jsou s loajalitou k této vládě na štíru, nebo aspoň na vážkách.
  No – a to se nikdy nestane.

  Pane Vidláku, radši přemýšlejte nad tím, co s těmi všemi, co úporně a do poslední chvíle lhali, překrucovali, špinili a dělali nejrůznější sviňárny pro stát. Myslím tím všecky ty vrábely, lukačoviče, visingry a šéfy z kavčích hor.
  Ti lidé nikam nezmizí, jako po r. 89 nikam nezmizeli ani estébáci, všichni jejich přisírkové, ale ani tvrdí stalinisti, víte?
  Zůstali mezi námi, nebyli sebeméně potrestáni za své sviňárny – a tak se během čtvrtstoletí stalo, že jejich potomci teď řídí stát a jeho represivní aparát. Se vší výbavou, kterou jim dali jejich povedení rodičové.

  Ale jinak Vám držím palce ve všem, co děláte. Jen prosím nelžete sám sobě, ale ani lidem tady. Klidně by mohl přijít moment, kdy přijdete o jejich důvěru. A to by bylo špatné.

  1. myslím, že v tomto příspěvku je pravda – je nutno vyhlédnout z bublinky (vidlákovské/národovecké/dezolátské…) a podívat se pravdě do očí. a pravda je taková, že pořád je to menšina lidí. obávám se, že bude dlouho trvat, než se z menšiny stane většina (pokud se tak vůbec někdy stane). nejspíše se tak stane až v době, kdy už to v podstatě bude zbytečné, o všem podstatném bude rozhodnuto.
   možná jsem pesimistou, ale já kolem sebe moc těch „probuzených“ nevidím. spíše jsem dnes zažil skoro plný autobus našich „národních hostů“, kteří, jako na potvoru zaplnili autobus na stanici před poliklinikou. a dosud ani to nikomu nevadí. takže nějaká ta lež čt09 je pod jejich rozlišovací úroveň.
   proč asi se odbory bojí vyhlásit tvrdou stávku? no, evidentně proto, že si nejsou jisti masovou účastí. těch, co by se třeba chtěli přidat, nemusí být úplné minimum, ale těch, co se mohou přidat (a žít na dluh), těch už tolik nebude.

   1. Souhlasím s vámi.
    Většina stojí na „druhé straně barikády“.
    Pokud se nezačne hroutit systém v zahraničí/EU/USA, tato většina se neprobudí.

 7. OT:
  Dneska zřejmě v poslanecké jídelně podávali vtipnou kaši a nástěnkářka Markéta si šla pro nášup:
  „…udělám všechno pro to, aby Babiš už nebyl v žádné vládě.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pekarova-Udelam-vsechno-aby-Babis-uz-nebyl-v-zadne-vlade-736532

  Zatím ovšem dělá naopak všechno pro to, aby v té vládě Babiš brzo zase byl.

  A pak mě napadá, zda Markéta nepřipravuje nějaký trestný čin. Je otázka, co je myšleno slovem „všechno“ – mohlo by to znamenat i – například – úkladnou vraždu.

  1. pch, vražda… co ženské zbraně? Sněmovna, horký letní večer, Markéta má svetr v tom vedru rozepnutý, se rtěnkou a stínama to taky trošku přehnala, stojí u pultíku jakože náhodou předkloněná, ručku nedbale pod bradou, nalakované nehty taky jen náhodou naznačují kam koukat, smyslně pohlédne na kuního xichta, pomalu mrkne a špitne do mikrofonu „Andreji… já pro to opravdu udělám… hmmmm… všechno…“

    1. Není možný, že by někdo byl skoro takovej prasák jako já. Nejenže tyhle vtipy zná, ale ještě je i velmi trefně používá.
     A jinak jasný náběh na nevratnou trajektorii tetování, dva svetry, tančík v kabelce, radiační situace i pšenice nadmíru výtečná.

     1. Ohledně fuckability Markétky, co se rozebírala na jiném webu – prý by byla zapotřebí kvalitní lepicí páska a pak možná, snad. Ovšem, kde na pustém ostrově vzít kvalitní lepicí pásku, to se nedořešilo.
      Ale dáma s tankem v kabelce jest jednoznačně nejebatelná. Ani na pustém ostrově a ani s páskou. Ba ani s pytlem.

 8. — Dodajú „Javeliny“ — peremoga.
  — Dofajú „Bayraktary“ — peremoga.
  — Dodajú NLAW — peremoga.
  — … potom je tu ešte hádam tucet ďalších wunderwaffen, na ktoré už každý zabudol.
  — Dodajú tanky — peremoga.
  — Dodajú „Patriot“ — peremoga.
  — Dodajú F-16 — peremoga – (to ako má prísť).

 9. Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 428 lietadiel, 235 vrtuľníkov, 4262 bezpilotných lietadiel, 424 protilietadlových raketových systémov, 9257 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 1100 raketometov, 4881 poľných diel a mínometov, ako aj 10.379 špeciálnych vojenských vozidiel.

 10. Včera v noci https://web.litterate.cz/temne-cvrlikani/#comment-148383
  jsem tu napsal zase něco o „obrušování hran“, o chcípající kobyle a o BRICS.
  O tom BRICS záměrně, protože tohle je fenomén, který jediný je schopen tu „chcípající kobylu kolektivního Západu“, toho kolonizátora novými prostředky a metodami, toho dosavadního exploatátora ostatního světa dostat tam, kam patří. Ne, na jatka ne, ale hezky do ohrady z pevných kůlů a trámů. Do ohrady, kde se bude živit tím, co sama zaseje, vypěstuje a vyrobí. Uvidí se, jestli to dokáže. Zatím se – alespoň v našich zeměpisných šířkách a délkách – snaží ukazovat, jaký je pašák, který je odhodlaný dále žít z cizího. Sice nabušený steroidy a na dluh, ale na někoho to působí a stále je ochoten si odtrhávat od huby a podporovat ji, aby ji aspoň na oko držel na všech čtyřech doufaje, že s ní v zápřahu ještě zařídí ten NWO, kde její kočí budou zbývající miliardy obyvatel planety držet v područí. A k tomu pořádá různé ty svoje G-7, svoje Bielderbergy, Davosy a bůhvícovšechno. Navoněná bída.
  Zatímco svět, ten reálný svět, už jde nezadržitelně jinudy – neumím to video sem vložit, tak aspoň to, co ten Američan asijského vzhledu a moderátor na něm říkají:

  „Amerika si pohnevala zvyšok světa. Šikanovali sme svet touto vecou (americký dolár). Teraz sme ekonomika založená na dlhoch. Inak by sme tlačili falošné peniaze a rozšírili ich po celom svete. Ale zvyšok světa produkuje potraviny, zlato, striebro, stroje a toto všetko. Takže konečne zvyšok světa povedal „stačilo!“. Brazília, Rusko, India, Čína, Južná Afrika. To bol povodný BRICS. A teraz naberajú na sile. Nie je to len Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika. Je ti viac jako tucet krajín, ktoré už požiadali o pripojenie, ako napr. Alžírsko, Argentína, Irán, Spojené arabské emiráty, Nikaragua, Turecko, Indonézia, Senegal, Nigéria, Afganistan, Egypt, Kazachstan. A najväčší z nich, Saudská Arábia. Tieto krajiny formálne požiadali o členstvo v BRICS. Kazachstan, Indonézia, Thajsko, všetky tieto štáty a ich susedia, s kterými spoločne rastú, formujú maívny, veĺmi impozantný spolok, nie len z hladiska HDP, ale spoj všetky tieto krajiny, a aj ich vojenská sila je veĺmi, veĺmi veĺká. Teraz hovoria o pripojení ďalších krají, ako Kosarika, Salvádor, Guatemala, Honduras, Panama, Bolívia, Chile, Kuba, Ekvádor, Peru, Urugvaj, Venezuela, Azerbajdžan, Mongolsko, Turkmenistan, Uzbekistan, Pakistan, Srí Lanka a Vietnam. Ten zoznam pokračuje. Takže zvyšok světa hovorí: Máme dosť vás a vášho toaletního papiera, ktorý nám posielate (USD). Beriete naše materiály, beriete našu produkciu a posielate nám ten odpad – americké doláre.“

  Možná jste to video viděli. V každém případě ale ne v naší TVžumpě. Stejně jako jste se v našem presstitutském mainstreamu nikde nedočetli o skutečné šířce současných zemí BRICS a jejich souputníků. Zato čtete, jak je třeba „zatočit“ s „některými“ /dosud stálými/ členy Rady bezpečnosti OSN. Co k tomu říct? – obligátní „Dichtung und Wahrheit“.

  A úplně nakonec znovu zopakuji, co při „obrušování hran“ píšu také vždycky.
  Jakkoliv je to do značné míry sisyfovská práce, tj. práce, která je sotva způsobilá přinést hmatatelné výsledky, je potřebná. Je potřebná jako „koze drbání“. Protože „fialový hnus“ musí vědět a musí cítit, že nemá „klid na práci“ – klid na svoji destrukci všeho toho, co lid této země za staletí a při všem tom úsilí i obětech vybudoval.
  A za tu „sisyfovskou práci“ patří dík jejím protagonistům, kteří nesou svoji kůži na buben, ať je to Rajchl nebo kdokoliv jiný, kdo to dokáže zorganizovat a dokáže „nasvítit ta temná zákoutí“ odporné politiky, dokáže nasvítit tak, jako Vidlák tady.
  Lex

  1. Lexi,
   ač mám přes den (když jsem u pc) hodně termínované práce, vždy ji odložím bokem, abych si přečetl Váš příspěvek do diskuse. To je pro mě důležitější, než cokoliv jiného (tímto se přiznávám k tomu, že takhle čtu i jiné autory, aby jim nebylo líto, v čele s Ah , ….) díky L

   1. Díky, potěší!
    Takových, jako jste Vy, že se přiznají, že (i mne) čtou, a dokonce pochválí nebo připojí reakci, je – no, jak to napsal Vančura v „Rozmarném létě“ – asi jako „hezkých holek“ – je jich „šlakovitě málo, ale jsou.“
    Člověk to píše jednak aby se podělil o své myšlenky /jestli koho zajímají/, a jednak aby podobně smýšlející potěšil, že nejsou sami. Tu reakci tak trochu očekává, ale víte to o tom „šafránu“.
    A vlastně i proto, aby nas@al libtardy, kteří se zde slétají s tímtéž, ale reciprokým cílem – aby nas@ali nás, co nemáme nas@áno propagandou tam, co oni, tj. pod klenbou lební, tam, co by měli mít mozek, ale prohání se jim tam větry z Fašingtonu či Brusele /sloňování podle vzoru „prdel“/.
    Konečně, víte, co je půvabné?
    Kolik se i tu najde takových, co ty jejich „větry“ asi rádi čichají, „diskutují“ s nimi a málem je utvrzují, že je to „dech fialek“ /ty „fialky“ se mi tam dostaly náhodou, i když to, ač nechtěně, sedí „ako riť na šerbeľ“.
    Lex
    PS
    Nějak se mi tady vtírají termíny spojené s „vyměšováním“ a zařízeními k tomu sloužícími, ale to je asi důsledek, že jsem si přečetl titulky na Novinkách, i.Děsu, Lidovkách…. /na Seznam a „N“ nemám odvahu…/. Nejsem až takový flagelant.

  2. Jen k tomu tolik omílanému nezájmu o dolar a slábnutí moci USA.
   Prostě se ten dluhový strop zvedne, zfúzují nějaké tamní banky, nějaké firmy se navrátí zpátky z offshore, přizpůsobí se úroková sazba…..a pojede se dál.
   Někde na netu jsem četl, že Biden bude dodávat zbraně na Ukrajinu i v případě její porážky – ze strany Ruska.

   OT, z patria.cz : „Německé firmy nadále považují za největší riziko pro své podnikání vysoké ceny energie a surovin. Jejich obavy však v tomto směru polevují, čím dál více je naopak trápí nedostatek pracovních sil a růst mzdových nákladů. Vyplývá to z výsledků průzkumu Německé průmyslové a obchodní komory (ČTK)“
   „Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského získal plynovou elektrárnu MaasStroom v Rotterdamu. Koupil také poloviční podíl ve společnosti Enecogen, která provozuje další plynovou elektrárnu rovněž v Rotterdamu. ČTK o tom dnes informoval mluvčí EPH Daniel Častvaj. Obchod holding uzavřel se společností Castleton Commodities International LLC, cenu neuvedl. EPH má nyní v Nizozemsku čtyři plynové elektrárny s kumulativní kapacitou 2,6 gigawattu, což ho řadí na třetí místo mezi provozovateli elektráren v zemi (ČTK)“

  3. Lexi, Vaše slova, věty, slovní obraty, formulace, do mne padaly jako pověstní Němci do krytu. Jste – přes všechna „protivenství“ demoliční reality, majákem naděje, že moudrost je na naší straně, že ve znalostech a slovu je ohromná síla a energie, že i relativní antidemoliční malichernost má svůj smysl … 👍

    1. S takovým „Ďáblovo psaním“ asi nebudou vyvolení a imunitní vládostraníci objíždět uvědomělá gymnázia a výšeuvědomělé univerzity.
     Stoleté fotografie jsou ale stále aktuální a vypovídající, stejně jako slova písně.
     Takové zážitky se epoletovaných a kravatových nebo ošátkovaných elit netýkají.
     Tohle bych promítal té vrahobabě reinkarnaci Mařeny Körbelové každou noc před spaním!

 11. Zapomeňte na tankové bitvy.
  Zapomeňte na dog-fight. Rozhodují jiné parametry než předváděné na marketingových airshow. Není rozhodující ani tak pěkně vypadající aby se dobře prodala, roura s křídly a motorem, ale jestli vidí a dosáhne dál než jiná roura. V celém komplexu. Letadlo se svými systémy jen jeho součástí.

  Tak i pozemní pancéřovaná technika, sama o sobě jako nahý v trní, použitelná proti mizerně vyzbrojeným domorodcům v tramtárii. Anebo, proti civilům. Proti vám. Pamatujte na to. Nakupované harampádí v tom počtu a kvalitě není významné pro účinnou obranu proti kvalifikovanému vnějšímu protivníkovi.

  Ovšem na druhou stranu, když už tak už.
  Netřeba mít sílu na poražení protivníka. Stačí být špatně stravitelným soustem. To odrazuje. Rozhlédněte se kolem. Kdo v okolí má největší expanzionistické ambice?

  1. Podle me F-16 budou spojeny s letouny AWACS , ktere sice budou mimo rusky vzdusny prostor, ale budou aktivne vyhledavat cile tem F-16 a predavat jim dalsi informace.
   Tim by se mohla vyhoda vychylit k F-16, ale necham se prekvapit.

   Byt po mem, tak uz jsem davno vyhlasil, ze AWACS vyhledava aktivne cile ukrajinske PVO a jsou tedy soucasti konfliktu na strane Ukrajiny, a bez mrknuti bych je sejmul.
   NATO by ani nepiplo.
   Jestli je to pravda nebo lez? Na to muz prece davno nezalezi.

  2. Ani ten šéf generálního štábu si neumí představit, jak silnou armádu by měl k dispozici, kdyby každý bezúhonný občan a občanka byla vyzbrojena a vystrojena za peníze, které se rozhodla vláda našeho státu utratit za letadla od svých skutečných pánů!
   Nejsme Afghánistán, ani nejsme Sýrie, ale tam domorodci dokázali, že ne všude jsou okupantům sýpky a studny otevřené.

 12. Jestliže výsledek voleb má záviset na vtipných influencerech, ne na rozumu a programu pozitivním, na ukázání cesty všeobecné i jednomu každému jak sám by mohl zlepšit své poměry, pak většina národa je tak hluboce v řiti, že je plýtvání úsilím tahat ho z ní ven.

 13. Pro nick K41.
  Chodíval jsem na „Bavora“, kde dával výborné příspěvky „Kchodl“ z oblasti vojenství. To bylo pro mne podnětné, protože jsem nebyl na vojně a tuto oblast jsem bral přes prizmu Švejka a Černých baronů.
  Já vás beru jako reinkarnaci „Kchodla“, máte podobné a obsáhlé znalosti z této oblasti.
  Pište dál, máte výborné znalosti, jsem tupý skoro již kmet (+76).
  Děkuji.

  1. Vždyt to je „kchodl“ od Bavora. Někde pod minulým textem to sdělil. Já jsem také ráda, že tady zase máme toho výborného „kchodla“ od pana Bavora. Vojenství vůbec nerozumím, ráda si přečtu zasvěcené příspěvky. Ale, i když bych byla ráda, kdyby měl ve všem pravdu, mám strach, že jeho příspěvky o celé situaci jsou příliš optimistické. Ale možná ne. Rozhodně jsou takovým povzbuzením.

   1. Re: kš

    Ano, příspěvky jsou příliš optimistické, nicméně blíží se „poněkud“ více realitě, než komenty a „novinky“ z ČT-24, potažmo Rááádyjožumpálu.

    Tím chci jako nejchytřejší a nejkrásnější zdejší soudruh naznačit, že vývoj na UA, potažmo jinde na světě směřuje tímto směrem, ovšem nic nepůjde tak lehce, jak by se nyní mohlo zdát.

    K aktuálnímu tématu jeden klasický příklad – soudruzi v Bruslogradu ještě stále neudělali dohodu o společném Jedině Ojropském nákupu munice a zbraní pro Zelího, ač na tom makají už několik měsíců.
    TVL, jestli chcete „začít vysoutěžovat“ ceny a kvalitu zbraní, které potřebujete NEJPOZDĚJI VČERA(!!!) v zákopech, nemáte prostě šanci. Na taková rozhodnutí máte max. hodiny, nikoli kalendářní měsíce.

    A znovu logistika – Ivan válčí skoro doma, má na to infrastrukturu z dob socíku – Donbass byl ocelovým srdcem, jako u nás Ostrava.
    Ojrohujeři to mají od prvního polského letiště (Rzeszów) do nástupního prostoru (Kramatorsk) 1400 km a z Rumunska jsou poněkud nevyhovující silnice.

    1. Zbrojaři všech národů, spojte se?
     To nebude fungovat, každý chce vydělat.
     Vlády to zbrojařům zaplatí, o tom není pochyb. Dílem z našich daní, dílem na dluh. Ovšem komu kolik – to bude rvačka, která možná právě brzdí celý proces „sjednocení“.
     Své chce Frantík, své chce Polák, své chce Němec, své chce i Ital, Švéd….. někde v řadě je i Čech.
     A teď záludná otázka – kdo asi tak chce nejvíc?
     Kdo neuhodne, má IQ 107, kdo uhodne – ani tolik nepotřebuje.

    2. hmm, jak dělat zbraně, když nerní nebo podražil materiál na výrobu, kterého dřív bylo hafo a za babku… njn vše se mění a vyvíjí.

   1. Přesně. Militantnější jsem a nejsem, jak se to vezme. Od svých mírnějších minulých dob jsem vystřílel další tisíce nábojů – šťastně a pohodově na legální střelnici, anžto je to můj koníček – nic dalšího. Trénuji na horší věci příští, kdyby něco, dá se tak říci. Ale nemyslím si, že přijdou, spíše naopak – bude to lepší.

    Proč? Jako kyvadlo. Extrémní výchylka směrem do hnusu proběhla, teď se to začne vracet do normálu. Překročili totiž všechny meze, jak náckové v Ruině, tak celkově. Zrovna před chvílí jsem se vrátil z výletu na kole – jezdím denně 50+ km po těch našich krásných vesnicích a nikdo si nenechá tohle vše ukrást.

    Na Západní frontě klid, dalo by se říci. Jenže jen zdánlivý. V ČR jsou větší síla než policie soukromí držitelé zbraní. O armádě to platí také – protože často jsou to jedni a tiťíž. Ale i to je úplně jedno – jakmile se davy naserou, nějaké ty špuntovky to nezastaví ani náhodou.

    1. Od té doby, co jsme se „neviděli“, jsem rozšířil arzenál (ČZ 75, pro legraci starý Škorpion vz.61, vážně Scorpion EVO S1) o pumpovací brokovnici 12/70. Turecký Axor jistě není žádný zázrak, ale kolik ran z něj můžu dát do konce svého života? 1000? To asi ani ne – a to vydrží – při ceně necelých 5000,- Kč…………..
     Kdo je připraven, není překvapen.
     (Metafora)

     1. Hehehe, moc pěkné! Gratuluji a přeji velké potěšení!

      Vždy jsem prahnul po Mauser C96, Sako TRG42 – .338 Lapua Magnum a oboje splněno. Už dávno…

      12″? Turecké a levné? Proč ne… Sajga Molot a takové věci, dtto. Až bude zase kde střílet – až obnoví střelnici na asfalťáky tady poblíž.

      Jinak pistolově, CZ UB dělá moc krásné věci v různých těch wildcatech… Jedno hezčí než druhé, radost pohledět. Někdy příště…

  2. Jak píše Godot, jsem pořád stejný kchodl, jen mám nový nick k42 – protože můj starý byl už někde jinde obsazen a tohle bylo volné, tak abych v tom neměl zmatek, hlásím se takto. 42 je, jak známo, „odpověď na základní otázku Vesmíru, života a vůbec“, TM Douglas Adams – no a k je jako Karel.

   A nebojte, nejsem „příliš optimistický“, za to já nemohu. To realita je optimistická, reálně vzato: náckové dostanou přes prdel a potáhnou do nějakého toho náckovska, kam patří. Věci se vrátí k normálu, jen co nevidět.

   Jestli je na tom něco smutného, tak jenom to, že dnešní výrony nacistické nenávisti si aktéři raději nebudou pamatovat a jen ty největší zmrdy někdo možná chytí za jejich smradlavou prdel. Je to jisté, jako že voda neteče do kopce.

 14. Drobná poznámka k tomu „dobytí“ Bachmutu: podle TASS byl Arťomovsk „osvobozen“. Zajímavá symbolika – právě rok předtím, 20. května 2022 byl osvobozen Mariupol, kde letos proběhly velké oslavy prvního výročí osvobození. A ruský teroristický stát investuje nepředstavitelné peníze i zdroje do obnovy města. Buduje se nová infrastruktura, staví se byty, mimo jiné v září (letošního roku) se má znovu otevřít státní univerzita a do konce roku bude místním občanům předáno 6000 nových bytů. Možná je to všechno jenom ruská propaganda. Ale nějak marně pátrám v paměti po nějaké obdobné propagandě našeho „demokratického“ Západu, jaké investice byly vynaloženy na obnovu osvobozeného Afghánistánu, Sýrie, Lybie a dalších zemí, jejichž města byla srovnána se zemí při humanitárním bombardování.

  1. Zelínský v Japonsku porovnal osvobození Bachmutu se zničením Hirošimy. Já jen nepochopil, snažil se tím naznačit, že Putin je jako Truman (kladný hrdina, doufám) a sebe přirovnal k císaři Hirohito, miláčkovi veliké a strašné Amaterasu? Neměli ho tam japončíci hodit do jámy a nachcat mu na záda? Nebo setnout hlavu (teď nevím jak přesně trestali rouhání, Clavella jsem četl dávno)
   https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zelenskyj-v-japonsku-prirovnal-zniceni-bachmutu-k-hirosime-v-roce-1945/2368231

   1. Podle mně mohlo být tohle symbolické místo zamýšleno jako úniková cesta pro Zelenského – možná že kdyby řekl, že si až na tomto místě uvědomil jak riskantní je takový jaderný konflikt pro svět, že by mu někdo nabídl osobní pomoc, možná i azyl, a mohlo by se začít jednat oficiálně mírově. Ale chlapec je asi ve stresu, hlavně když vidí jak soukmenovci nakopali koule Zalužnému…tak už je mu jedno co říká. Jediní kdo by ho mohli ochránit jsou Rusové, jaký paradox, jestli si to uvědomuje…

 15. Pravice totálně ovládá vše ,pouze to nějak duní jak v prázné hlavě a bude hůř ,protože za peníze a kecy se dá koupit i svědomí.

  1. Co kdy dokázala levice než přerozdělit to co vytvořila pravice, spotřebovat jí vytvořené zdroje počítaje v to lidský a kulturní kapitál?

   1. Jakože když komunisti elektrifikovali a plynofikovali ČR, zavedli chemický a zbrojařský průmysl, zregulovali vodní toky, odvodnili zemědělskou půdu, … tak jsou pravice?
    A od roku 1989 tu vládne levice?
    Nezahráváte si se slovíčky přespříliš?

   2. Jo, to mě právě zajímá. Všechno, co bylo před válkami a jak to vstupovalo do dvacátého století u nás a přeorientovalo se to… a přetvořilo… A jak to pokračuje.. a co bude dál a jak si to lidi pamatují a na čem by chtěli stavět. Je to strašně dobrodružné

   3. Myslím si osobně, že pan Schumacher ve svém příspěvku z 9:44, míří k roku 1948.
    Možná se pletu, ale takto by to dávalo smysl.
    Pravice, sestávající se z tisíců malých i velkých soukromých firem, plus k tomu agrárníci – rokem 1948 a díky levičákům od Gottwalda, přišli o všechno.
    A nakonec se v r. 1953 „dostalo“ i na obyčejné pracující lidi.

    1. „díky levičákům od Gottwalda“
     A ti pak jenom přerozdělovali a spotřebovávali… celých 40 let. A muselo přijít cinkání klíčů, aby se zas tady začalo vytvářet budovat, ve prospěch „pracujících lidí“, samozřejmě.
     A výsledek se brzy dostavil.

    2. Je celkem jedno jak to myslí, protože od roku 1948 se vybudovala v tomto státě spousta věcí, jak například napsal Eta, a od roku 1989 se buď téměř vše, co šlo, rozkradlo nebo zničilo. A co ještě stojí, a není toho málo, na tom vydělávají jen někteří, nemnozí. Takže je trefné jak na to napsal ws. A Robertx – Jánošík naruby.

 16. Chtěl bych upozornit na rozhovor ohledně budoucnosti ČEZu. Vynikající Jaroslav Míl.

  Jaroslav Míl, bývalí zmocněnec pro jadernou energetiku, bývalí generální ředitel ČEZ. Za selzský rozum
  Petr Koblic, generální ředitel, Burza cenných papírů Praha. Za Green deal
  Zuzana Kubátová, za Seznam zprávy. Mimo

  22. května 2023
  Události, komentáře
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/223411000370522/

  1. Díky za odkaz. Rozhovor jsem si teď poslechl a souhlasím s Mílem a kupodivu i tak z poloviny s tou ekonomkou od Seznamu.
   Shrnuto:
   – zestátnění ČEZu je zbytečný nesmysl, který s cenou nic nemůže udělat (a já navíc dodávám, že v případě ČR to povede k prohraným arbitrážím v řádu desítek či stovek miliard).
   – rozdělení energetiky v EU na 2 období léto/zima a svítí/nesvítí vede ke zdvojnásobení ceny elektřiny z důvodu placení dvou systémů, bez ohledu jestli právě vyrábí nebo ne.

   A jak by to asi tak chtěl řešit Rajchl?

  2. Na Mílovi bylo vidět jak trpí. Koblic tam plácal naprosté nesmysly. Ten člověk vůbec neví a nezná, a asi ani nechce znát, technické možnosti. Vítězství ideologie nad přírodními zákony je ale možné pouze na papíře.

  3. Díky za odkaz. Dobré. Moje hodnocení:
   Míl je starý zkušený borec.
   Koblice zajímá jen burza – za kolik se toho prodá a nakoupí.
   Kubátová je jedna z mála novinářů/novinářek, která neplácá nesmysly, což tvrdím i přes svoji averzi vůči současným novinářům. Čtu jí pravidelně.

 17. „…a jak se to jednou utrhne, bude to takový fičák, že budeme všichni koukat. Pak se bude lámat všechno. Ze dne na den…“

  Už se to blíží? Supr! Tak já si jdu lehnout – ať mám energii.

 18. K tomu Vrabelovi a pravdive lzi… jsem vcera daval odkaz na Cempera a jeho ryze cimmrmanovske vysvetleni krizu na UA vojenske technice. Doporucuji.

  1. to jeho vysvětlení bylo tak skvělý, že naprosto nechápu proč nám vrchnost brání v používání dalšího zcela neškodného symbolu pravdy a lásky používaného dáááávno před WW2.

   „Svastika se jako náboženský symbol používala v mnoha kulturách po celém světě, dodnes se užívá prakticky ve všech filozoficko-náboženských učeních indického původu – v buddhismu, hinduismu i v džinismu (dharmová náboženství). Ve všech těchto náboženstvích je to mnohoznačný symbol, obecně je chápána jako symbol štěstí.“

   1. Z úterních glos viditelného Macka:
    Více než polovina Čechů se bojí otevřeně vyjádřit své názory. Co se týká dezinformací, ty jsou podle nich nejvíce šířeny vládními politiky, veřejnoprávními a mainstreamovými médii. Zároveň lidé nepovažují za nutné proti nepravdivým informacím bojovat novou legislativou. Vyplynulo to z průzkumu o stavu svobody projevu agentury SANEP.
    Otevřeně vyjadřovat své názory se bojí více než polovina Čechů, 54,7 % dotázaných.
    Nejvíce se bojí vyjádřit otevřeně své názory lidé starší 50 let, 72,8 % dotázaných. U lidí ve věku 30 až 49 let byly odpovědi vyrovnané, ve věkové skupině 18 až 29 let se 41 % procent lidi bojí svůj otevřený názor projevit.
    Průzkum dále ukázal, že se odpovědi respondentů liší i dle jejich příjmů. Nejméně se bojí vyjádřit své názory nízkopříjmová skupina lidí, 53,7 %, a nejvíce se bojí vyjádřit své názory lidé spadající do vysokopříjmových skupin, celkem 59,9 %.
    Problém otevřeně vyjadřovat své názory nemají lidé se základním vzděláním a se vzděláním bez maturity (57,7 %), naopak největší obavy vyjádřit svůj názor mají lidé se středním vzděláním s maturitou, a to až 64,5 %. U lidí s vysokoškolským vzděláním: 57 % procent se vyjadřovat názory obává; 42,2 % tyto obavy nemá.
    Dále průzkum zjišťoval podle, zda mají lidé pocit, že se do našich životů vrací cenzura a omezování svobody projevu. Zde se lidé ve věku 30 až 49 let a lidé ve věku 50 a více let shodují, že cenzura a omezování svobody projevu sílí. První skupina si to myslí z 64 % a druhá z 64,5 %. V případě lidí ve věku 19–29 let vnímá cenzuru a omezování svobody projevu 41,5 %, a 34,2 % procent ten pocit nemá.
    Také na tuto otázku odpovídali lidé v závislosti na svých příjmech. Nejvíc respondentů s pocitem, že se do našich životů vrací cenzura, patří do skupiny, jejíž příjmy se pohybují v rozmezí 35–50 tisíc korun, vyjádřilo se tak celkem 66,3 %z nich. Pocit návratu cenzury pociťují i lidé s příjmy do 35 tisíc korun, odpovědělo tak 54,4 % dotázaných. U lidí s příjmy 50 tisíc korun a více vnímá sílící cenzuru 46,7 % lidí a 44 % návrat cenzury nepozoruje.

   2. Stejně se dá doložit, že srp a kladivo už používali třeba v Chile v době, když ještě Vladimír Iljič tahal kačera a v roce 1892 měli dokonce srp a kladivo na mincích.
    Ale zkuste si to dát na tričko a jdete do báně.
    Mno, ale fašistické symboly, pardon svastiky, to je OK.

 19. Vše záleží na úhlu pohledu: jak ve skvělém a výpravném zpracování Artušovské legendy „Excalibur“ odpovídá kouzelník Merlin na dotaz, zda existuje či je jenom sen: „Pro někoho sen, pro někoho noční můra.“ Stejně tak, cvrlikání pravdy o zabíjačce v Ruině, které se dere na světlo, se žumpám a Fašingtonem řízenému Západu může zdát temné, ale je světlé: jde totiž konečně o pravdu.

  Dění v banderonacistické Ruině se čím dál věrněji podobá syžetu filmu „Pád třetí říše“ (Untergang), jakoby ve Fašingtonu produkovali z nedostatku jiných nápadů věrný, poněkud modernizovaný remake, jak jsem nedávno žertoval. Je celkem jasné, co bude dále: Steinerova ofenzíva selže, poté nastane čekání na Wencka a pak už budeme ve finále, kdy Wagner se svým Wagnerovým „orchestrem“ spustí „Jízdu valkýr“ a Götterdämmerung.

  Co ale pak? To má Fašington dávno a opakovaně nacvičené: s ocasem mezi nohama z Ruiny vymázne za vítězného pokřiku, zatímco Ukroše nechá smažit se ve vlastní šťávě. Ekonomicky hodí krachlou a vylidněnou Ruinu na krk Euhniji. Možná bude pár měsíců až let provozovat divadlo s nějakou exilovou vládou Ruiny, a futrovat si obzvláště zuřivé banderovce někde za bukem, třeba v Kanadě jako po WWII, pro další použití proti Rusku.

  Žumpy budou chvíli opěvovat padlé hrdiny Wermachtu a Waffen-SS banderonáckovských armád, asi jako po Stalingradu – možná i státní smutek bude – a pak plynule přejdou k opěvování vítězství nad Putinem a jeho říší zla: jak hrdinové Západu zachránili Evropu a „celý svět“ před ruskou invazí, díky svaté oběti Ukrošů.

  Amíci budou mít dost zábavy s novou administrativou a prezidentem – je dost možné, že FJB vymění ještě než dojde ke zvolení nového paňácy na trůn „vůdce svobodného světa“. A přesunou své dychtění po dalším ostudném výprasku proti Číně.

  Ekonomika Západu včetně USA – které se pokusí na tom všem trhnout pokud možno co nejvíce, bez ohledu na evropské spojence vazaly – půjde ke dnu, stejně jako bude postupně odehnívat dolar jako světová záruční měna #1. Tím Amíci přestanou mít peníze na svých 700+ vojenských základen po světě a postupně začne jejich oslabování až plíživé stahování a rušení.

  Válka nebude. Ani malá ani střední a už vůbec ne velká. Rusko bude trvat na svých bezpečnostních požadavcích z prosince 2021, a nakonec dosáhne svého. Tj., odsunu vojenských struktur NATO před hranice paktu z roku 1997. NATO bude existovat dále, rozšířené o Švédsko a Finsko a třeba i o Tramtárii, jakožto vyprázdněná žvanírna a vykradený papírový tygr, s občasnými projevy simulovaného života pomocí zábavných vojenských cvičení. Možná budou muset Rusové více zahrozit a zachřestit svým velkým klackem, dle své doktríny „eskalací k deeskalaci“ – kterou si každý může přečíst, je na netu – možná ani ne: postačí důsledky debaklu v Ruině.

  Vtip je totiž v tom, že USA a Západ by každý válečný střet s Ruskem fatálně prohráli – jejich vojáci to vědí více než dobře, magorům a politikům to časem vysvětlí také…

  1. Ohledně amíckého a Západního blbnutí s dodávkami F-16 Ukrošům, má to jednoduchý důvod: Ukroši dostali spoustu křídlatých střel Storm Shadow/SCALP, ale nemají je z čeho odpalovat: měli na to schovaných několik málo bombardérů Su-24, splašených Amíky z celého světa, ale ty jim už dolétaly – při každém použití jim to Rusové sestřelí, obvykle hned při prvním letu.

   MiGy-29 od Pšonů tyto 1 400 kg střely neunesou, nemají na to závěsník – šlo by to jen z podtrupového, kde se normální nosí asi 1 200 kg těžká přídavná nádrž, ale museli by ho předělat, což není úplně jednoduché, protože střela se před vypuštěním musí naprogramovat. Proto ty F-16-ky, aby to měli Ukroši z čeho vypouštět…

   Rychle a improvizovaně vyrobit nějaké pozemní vypouštěcí zařízení je pro amícké a Západní vojenské korporáty nemožné – nejsou dost flexibilní, ačkoliv mezinárodní smlouvu o zákazu raket a střel středního doletu vypověděli Amíci a Západ už před rokem, za tu dobu se na nic takového nezmohli – „kdo mohl čekat, že to budou proti Rusku potřebovat“, že. Rusko se přece mělo do tří měsíců složit ekonomicky vlivem sankcí a 8 let NATO školená a vybavená ukrošská armáda měla již dávno ruskou armádu snadno porazit.

   Problémů s F-16 je samozřejmě hodně: přecvičení ukrošských pilotů může sice trvat jen 4 měsíce, za tu dobu se jistě naučí odstartovat a vypustit výše uvedené střely – nic dalšího se učit nemusí, jelikož to s nimi dopadne naprosto stejně, jako se Su-24 – je to výlet s jednosměrnou jízdenkou, budou s velkou pravděpodobností sestřeleni hned při prvním letu. Rusové mají dálkové rakety pro stíhačky R-37M, které mají nad Ruinou na kontě již hodně sestřelů nejméně ze 300 km vzdálenosti; kromě toho mají Rusové na skladě nové rakety pro pozemní PVO/PRO S-400 a dosud bojově nepoužitý S-500, které mají dle šeptandy dosah 600 km a přes 1000 km. Jistě je časem také vyzkoušejí, když to budou potřebovat.

   Navíc, největší problém s letadly je, že potřebují letiště, a to v případě F-16 dost vybavené. Taková letiště se dají dost snadno zničit, a jak se ukázalo na Patriotu v Kyjevě, celý Západ ani Amíci nemají vůbec nic, kterým by takové letecké základny ubránili před ruskými raketami. Z Polska, Slovenska nebo Rumunska to startovat k útočným misím nemůže – to by znamenalo zavlečení těchto zemí do konfliktu, s absolutní jistotou.

   Další otázka je, vzhledem k situace na bojišti, zda za pár měsíců, kdy bude porážka Ruiny jasná úplně každému, bude mít taková akce vůbec ještě nějaký smysl. Nemá smysl už nyní, samozřejmě…

   1. Technicke detaily zbrani neznam, pokazde se rad priucim, ale celkove to na me dela dojem dalsi habadury na Evropu.
    Stejne, jako to USA sehraly s Abramsama.
    Slibily dodavku, cimz zavrely usta Nemcum, ale nerekli kdy.
    Pak utrousili, ze asi az za rok, protoze je musi nejdriv vyrobit. Jako by jich nemeli tisice v garazich.
    Vymluvy o supertajnem panciri jsou blaboly, protoze bez toho pancire ten tank neni tankem…

    Podobne ted Biden „udelil povoleni evropskym spojencum“, hlavne Nemecku ale i dalsim, ze muzou prevest sve F-16 na Ukrajinu.
    Zadny investigativni novinar se nepta, proc ty letadla Ukrajine nedodaji USA osobne. Zrejme to presahuje hranice investigativni predstavivosti.

    Takze evropsti vazalove poslou sve stihacky Ukrajine.
    Nebudu predvidat, jestli to budou jenom cvicne terce, nebo jestli Rusum zatopi, bude lepsi si pockat na vysledek.
    Nechci dopadnout jako USA, kteri vychvalili Patriot do nebes a tesili se na frontu kupujicich, ale skoncili neuveritelnou blamazi.
    Ale nemyslim si, ze se z Ukrajiny nejake stihacky vrati zpatky, takze bude treba nakupovat a nakupovat.
    A to je podstata te habadury.
    Na druhou stranu, kdyz vidite blba s naditou penezenkou, tak ho proste musite poradne podojit.

    1. Jj. Těžko říci, co je hlavní důvod.

     Možná vnitroamerický krysí boj – i tam jsou velké síly, které větší zapojení do ukrošské zabijačky radikálně odmítají, a to čím dál více; takže je dost možné, že by dodávka F-16 přímo od USAF neprošla přes Kongres.

     Další věc je, že USAF si žárlivě střeží své ptáčky, díky olétanosti a stáří leteckého parku jich mají málo a o letadlo méně znamená jednak méně zábavy, jednak méně živobytí pro piloty a ostatní letecký personál.

     Poslední důvod může být kšeft: o F-16 méně v Dánsku, Holandsku atd. znamená o F-35 více, v budoucnu objednané a zaplacené.

   2. Jenže oni ty základny v Rumunsku (Polsku?) Ukrajinci běžně používají. Jen ne k útočným misím ale k ukrytí letadel před zničením. Na misi se přelétne na jinak prázdné ukrošské letiště (nebo třeba na rovný kus dálnice, jak ukazovali na videích) tady se dotankuje a startuje se k útočné misi. Po misi následuje návrat na letiště v zahraničí.

    1. Ano, to se děje. Jak je vidět, Rusům to nevadí natolik, aby s tím něco dělali. Jak se říká, „všichni jsou spokojení“, nejvíce samozřejmě ruští piloti, kteří za sestřel nepřítele dostávají velice příjemné benefity, slávu a metály.

     Kdo asi vůbec spokojený není, jsou ti ubozí ukrošští piloti, kteří při tom docela jistě zemřou – protože moderní rakety, i ty menší letecké (air-to-air) zasahují kabinu letounu, tudíž ke katapultáži má pilot šanci akorát když mu houkne varovný RWR, jak si jeho letadlo najde aktivní radar útočící rakety. Jestli vůbec houkne, to je další otázka – protože radar střely může jet v LPI (low probability of intercept – nízká pravděpodobnost zachycení) režimu, používat kódově rozmítané širší spektrum. Což ruské moderní rakety mají…

     1. Re: káčko

      Co takový moldavský Kišiněv?
      Soudruzi chystají další revoluci „zdola“…
      … když chce Borrel furt „společně“ kupovat munici pro á, proč by nepřekecal budoucí Rumuny k zápůjčce letiště?
      Btw. já vím, že něco takového může vymyslet jenom Bruslograd…

       1. Přesně, Moldávie není v NATO, Rusům by nic nebránilo upravit letiště v Moldávii na golfová hřiště (tibetsky samajama)

     2. Další možnost záchrany jsou MAWS (Missile Approach Warning System) čidla, tedy čidlo varující před blížící se raketou. Jenže, to staré MiG-29AS nemají, Su-24 pozdějších verzí ano, ale jen shora a F-16, jak která verze.

      Ale zase: funguje na bázi IR/UV stopy raketového motoru přilétající rakety. Jenže, rakety, letící z velké vzdálenosti se k cíli blíží většinu dráhy balisticky, útočí shora, a v okamžiku přiblížení už jim raketový motor nepracuje – přesto mají dost kinetické energie k manévrování a utéci jim nejde (zvládnou manévry s 30-60g, mnohonásobně více než pilotované letadlo).

      Je to prostě o technologii, v rámci ruské technologické převahy v raketách je to pro Ukroše i pro jakékoliv Západní síly víceméně sebevražda.

      1. To s vyspělostí ruských raket všeho druhu, i leteckých, o kterých se skoro nemluví, je dlouhodobá záležitost.

       Už za Sovětčíků, v 80. letech, byli 15-20 let před Amíky. I československé MiGy-29A nosily IR/UV naváděné rakety pro manévrový boj na krátké a střední vzdálenosti (asi do 30-40 km max) R-73/R-74, které měly široký úhel zachycení, takže pilot před odpálením vůbec nemusel hledat cíl a mířit letounem (jako jste jistě viděli v Top Gunu a dalších amíckých filmech), stačilo to odpálit do správné polosféry – pro přesné zaměření, pokud by se proplétala v boji vlastní/cizí letadla, měli přilbový zaměřovač – byť velice primitivní, ale funkční.

       Český pilot „Double Wendy“, známý Václav Vašek, pozdější šéfpilot Display Teamu, s tímhle ve cvičném režimu sundával francouzské nejmodernější Mirage-2000 někdy v roce 1988-9, když začalo „tání“, na každý pokus. Žabožrouti v tom jejich zázraku neměli vůbec žádnou šanci.

       Amíci i Západ raketu podobné kategorie udělal až o 15-20 let později – i přes to, že ze zásob NDR jich pár získali nepoškozených, takže to měli vyvíjet podle čeho. Až AIM-9 Sidewinder X je jednoznačně lepší…

       Pravda je, že Sojůz byl zaostalejší naopak v raketách BVR (mimo dohled), na cirka 40-60 km, kde Amíci měli svou ikonickou AIM-120 AMRAAM, ale netušili jednu „maličkost“.

       Že Rusáci (ne Sovětčíci, oni měli interně i v Sojůzu vnitřní bezpečnostní kategorie, takže třeba Ukrošům se nic takového do rukou nedostalo) měli super hyper rušící systémy proti těmto AMRAAM zázrakům, a když to zapnuli, Amíci po nich mohli se stejným úspěchem střílet třeba antiperle – AMRAAMy vůbec nefungovaly, ty ruské systémy úplně zarušily navedení.

       Profláklo se to až někdy kolem roku 2000, kdy nějakou starší verzi prodali Rusáci Indům v rámci dodávek Su-30MKI, a Indoši se s tím hnedka letěli pochlubit do USA, kde pak nastalo veliké divení.

       Takže asi tak.

       1. Prostě asi tak: pokud Amíci a Západ dodnes blábolí – což dělají – že by v 80. letech Varšavskou smlouvu a Sovětčíky sfoukli jako v roce 1991 iráckého Saddáma, tak ani hovno. Dostali by škaredě na květák, prohráli by, i ryze konvenčně.

 20. Celá alternativa je jen podpora Putina, tento blog to opět dokazuje. Je to mnoho slov jen kvůli tomu, aby se Putinova děvka cítila jako dáma.

  Jenže děvka zůstane děvkou i v drahém kožichu.

  1. Ve skutecnosti je rus obklicenej zakladnami , daleko vic jich, nez je potreba a zda se , ze i spojencema , ktery zneuzivaj vselijak , jeho situace ..
   Zmnozovanim informaci o podradnostech tech podradnych mi nic nerika, mimo trochu upa chteny snahy o nejake zabavnosti na jejich ucet..
   Dukazu o spatnych umyslech tech, co chteji presentovat a popularizovat svoje lzi ,jako pravdivou skutecnost je dost .
   Uz davno se v praxi hodne ty lzi a umysly za nimi provali ,usvedcuji vlady a prave ty nejhorsi lzi vylitnou naschval a v nepravej cas , jako nepopiratelny pravdivy fakty…
   Kazdej musi uznat , ze to je uplne spatny , neco reknou a vono se to este vyplni.
   Buntujou v obojim , v jednom kuse proti vlade ..A proto se.
   Vodjakziva se takovy kamenovali aspon , jako falesny proroci , ze se jejich proroctvi pak vyplni. Jeste horsi ,horsi tresty si zaslouzi , za to..
   Pak sou ty deformace informaci vseho druhu pestovany mediama a vladama , ktery to vsecko uz davno na nas zacali..
   Vod samyho zacatku vlady vladnou dezinformacema , podvodama a zlocinama.
   Kdyz navic dobre vytvoreny balamuteni je u vetsiny na prednosti.
   German bez balamuteni snad ani nezije ./Se nekdy zminim vo minulosti co vede rovnou do pritomnosti a jak to oboji je svazany k sobe neviditelnejma retezama a retezovejma reakcema v dusledku , neni tobez zajimavosti/..
   Ani to jak ty totalne vobalamuceny , ktery vyvrhelujou nadsene vsecky viny na narod ,kdyz voni sou vetsinou vyjimka..
   Kdyz napr. zvonili klicema uz tenkrat jim bylo jasny co bude..Ale zvoni dal az doted.
   Lidska povaha toho balamuceni ,vodeni za nos ,potrebuje fury..
   Dale zotroceni vychovou, kazni a disciplinou od malicka ,pod vznesenou rouskou vzdelani /dnes uz zase zmenou osnov v tom osvobozovani/, driny pedagoga nahradi balamuceni CT.
   Jeste zabavnejsi ucitele , taky poucna a jeden nemusi sedet ztrnule jako hovado na retezu a cumet hodinu na ucitele , kazda hodina je zase jako serialy v televizi , oboji vede zase do serie ,zotroceni.
   Otroctvi je pohodlnost. Otrokar vyucenej skolou, mediama a vladou zase nezna nic lepsiho nez zotrocovat ,kde se da..
   Rodinu nejvic a v nejakych organizacich dle stupne energie a manie v otrokarovi k zotrocovani jinych v tom smeru.
   A kdyz prijde domu a backory ma vo pul metru dal, nez maji bejt , nebo se polivka zpozdi vo 5 minut , je zle..Zase padnej duvod , jako ve skole, zotrocovat.
   Mimo nacpani hovadinama na prisnej zakaz mysleni ,to se nejvic tresta ,neco trochu se nacpe do zacinajicich otroka aby umel ,kdyz bude otrocit otrkokarum.
   Cist a pocitat aby slouzil co nejvic, za co nejmin..
   Na to jdou miliardy denne..

   1. Jak může být největší Impérium v galaxii obklíčené? Že si ruský národ prosadil těžko bránitelnou hranici (na jeho straně tam většinou nikdo nežije) je jeho problém. Že ruský národ po staletí vyhrožuje menším národům v okolí likvidací, je také jeho problém.

    Nedivte se pobaltským státům, že chtějí dál existovat. Já vím, pro Vás jako mnichovana je to nezvyklé, ale oni fakt nechtějí být – po kolikáté už? – semletí na masokostní moučku ruských mužiků. Proto dělají vše možné i nemožné, aby přežili.

    Díky NATO pobaltské národy stále jsou. Díky NATO nejsou pobaltské města zmasakrována jako Mariupol nebo Bachmut. Díky NATO je tam mír. Proto NATO tak moc vadí.

    1. Je to infekční nebo dědičné? Obvykle se mentální disfunkce i dysfunkce spíše dědí, nebo-li je vcelku velká pravděpodobnost jejich projevu bratrů/sester, potomků, pokrevních příbuzných že strany nositele, etc.
     Vás „chudých“ je však poslední dobou přespříliš. To se ani hromadným incestem a křížením neokecá. Jako by fungovaly „množící farmy“ …

   1. To je v pořádku, to koneckonců nemá ani ten pán, co se neumí podepsat. On sice problém má, ale ne s Putinem, nýbrž sám se sebou. – A pochopte – potřeboval se pochlubit, že si koupil kožich. Teď, v létě, se slevou.

    1. Tak kožich je kožich. To se nedá divit, že má radost a musel se pochlubit; i když teda, konec května, to je čas spíše si koupit plavky, ručníky a plážové stany k bazénu, zkontrolovat svou blondýnu, jestli ji nenarostly faldy, aby se necítila u bazénu blbě – v negativním případě ji včas koupit plážový obleček moderního typu. Ale kdo ví, možná troll píše z jižní polokoule, tam to je naopak a kožich je zrovna „in“.

    2. Když se scallop podepíše, je okamžitě smazán nebo má zablokovaná přístup. Boj proti cenzuře hnojník bez cenzury vést neumí.

     A tak je to se vším.

     1. Tak si to užij, že tě pro jednou nesmažu. Cenzuře se nediv – v demokracii i svoboda projevu má své limity. Schválně: vzpomeneš si kdo a kdy to řekl?

      Na cenzuru si pak stěžuj u něj.

      Doufám, že s kožichem jsi spokojen.

 21. Už sem to tušil dříve, ale vidlák už bere za inflůernoncenství víc než krachující Britskej listonoš. A jako každej blboň, gdyž mu začne víc kapat, začne rozkvétat. Začne se rozvíjet. Vysleduje to, na co budete skákat do vršku plechovky a budete mít fšichni dojem že cvrlikáte jako vrabci a bude vám dobře. Co víc ke svému zbytečnému životu eště potřebujete. Nažrat vám dají korporáty šmakulád a ojebaných „českých“ otravin kolik se do vás vende a gdyž budete našrot, zajdete si eště v přesvědčení zásluhové zlodějiny, k dochtorům, keří z vás to zlo vyjebou za poplatky všech keří sou eště v síti. Z teho se s vidlákem nevyvléknete, páč nezná naše potřeby. Sou mu futrál jedno podíly na neprodejné půdě po předcích, nerozumí podílu každého z nás, zase „“našinců““, na rozpočtu a neví jak by nemusel říct, že by raději NEzapojil lidi, tak říkajíc „“vlastenecky““ aby neměli podíl na rozhodování, ale že to zase líp sfouknou ti „““odborníci“““.
  Sme furt v té samé prdeli, akorát klesáme velevážení blboni, a klesáme. A klesati budeme.

  1. Alespoň už jste začal psát, že jsme tam my, tedy i vy, Sasine. Co budete dělat? Znáte své potřeby, he? 🙂

   1. Stačí, milá Aleno Z, napsat, že moje potřeby sou mír, spravedlnost, podíl na půdě, podíl na rozpočtu a podíl na rozhodování, mezi našimi, dle rodných listů, a je po vašem láskařském světě jako po žabě. Nevěříte? Muheeeeeee

    1. Proc se unavujete Kasparine, dete za svejma inteligentama a nechte Vidlaka a jeho partu na pokoji. Stejnete pisete porad sracky.
     Uz at ste pryc.

     1. Za to vy ste veletok moudrosti všemi couly mazanej, vám sou nějaký potřeby ukradený, ste za vodou, na druhém břehu, že? Muheeeee

   2. To zna zkurvysasin , my sme blboni , aby von moh bejt prechytralej..
    Bez toho jako kazdej zavislak nemuze bejt. Zhnusi vsecko ..

 22. Vrabci se mohou třeba ucvrlikat k smrti, ale Černochová to stejně podepíše.
  Je to osoba neúprosná s drsným výrazem militanta bojujícího do posledního Ukrajince.

    1. Černochová drží pero
     kol dokola chlípné šero
     děda bidet těžce dýchá
     pod žebry ho cosi píchá.
     Je to infarkt nebo tříska?
     Kdosi činelama tříská
     vlajky vlají, hraje tuš.
     Ministryně ptá se: Už?

  1. Podpis je zase jenom podpis , nejaky nepricetny osoby , nic jinyho.
   Nicemu neni konec az kdyz je konec. Kazdej konec je neceho zacatek..

 23. Vymyslel jsem nový termín, podobný podhoubí: je to předhoubí. Do něj se později dosadí plodnice, třeba jiného druhu.

  1. Ládíku,
   kdysi v „Hospodě u Stejskala“ blahé paměti na Aktuálně.cz na blozích v diskusích psával z Kanady jistý „prirodovedec“. Tam se psaly i dlouhé komenty, hlavně když měly hlavu a patu. A ten „prirodovedec“ – později jsem uvažoval, zda nešlo o Jiřího Jírovce, an taky z Kanady a přírodovědec – ale jistě nešlo, ten zmagořil přesvědčením o vlastní genialitě – pro to, co se děje /tenkrát, kdy jsem se těch diskusí, tj. do roku 2010. účastnil/ měl termín „protofašismus“.
   Tj. něco jako to Vaše „podhoubí“ nebo „předhoubí“.
   Jednak proto, že ono „pod“ i „před“ , stejně jako „prirodovedcovo“ „proto“ je jistá fáze vývoje před tím, než nastane to, co je základem toho slova.

   Ale proč ten dlouhý úvod?
   Proto, abych napsal nic nového, jen to, co tu píšu už drahně dlouho.
   Ať si kdo chce jak chce „cvrliká“, ať si cinká třeba klíči od visacího zámku, auta, chaty, baráku, fabriky, nebo třeba „basou s gola-klíči“, ať si vsazuje jaké chce plodnice kamkoliv /opravdu kamkoliv – a samozřejmě těmi „plodnicemi“ mám na mysli totéž, co Vy, tj. kterékoliv fyzické figury, staré ohleděné, stejně tak nové neohleděné/ nic zásadního se nezmění.
   Protože ty skutečné klíče od toho, co u nás /nemyslím jen v ČR, ale v celém tzv. „kolektivním Západě“/ nastalo po odloupnutí těch předpon „proto“, „před“ nebo „pod“, drží v krvavých pařátech někdo úplně jiný, než my.
   „Přijde na to, Kouba“, může být, že padne tenhle „fialový hnus“, ba mohl by dospět až ke „károvanému vzduchu“, otázkou je, co bude pak. Vlastně otázkou není ani „co“, ale „kdo“.
   A to už je u mne notorieta – kdyby přišel i Jan Zlatoústý nebo Archanděl Gabriel, pokud neumí skutečně čarovat, bude to jen a jen – a to možná – o tom „obrušování hran“. To Vaše „houbí“ nebo dokonce „prírodovedcův“ fašismus, to je realita. Navíc podporovaná množstvím větším než malým našich vlastních občanů, i těch, co hlasují korespondenčně, i těch, co přibyli do naší země tzv. „dočasně“ a kteří do příštích sněmovních voleb jistě získají volební právo u nás.

   Dokud většina u nás nebude rýt držkami v zemi, dokud dráb nebude práskat bičem nejen nad námi, ale i po nás, ale především dokud nepadne na hubu také věrchuška kolektivního západu, není se o čem bavit.
   L.
   PS
   A ona se s emancipací BRICS ta jejich /tedy i naše/ kocábka začíná naklánět, ne že ne.

   1. Probíhá současně zlomová změna podle zákona negace negace a zákona přeměny kvantity v novou kvalitu a to je silná doba, zkušenosti žádné, a tak ani nelze předvídat co z toho vyleze. Jen čekat a až se kouř rozplyne a být připraven.
    Někdo, nebo někteří, budou připraveni a zbytek bude moci cinkat. Jako vždy.

    1. Co z toho vyleze?
     Pravda, my se to už nedovíme – znáte ten rým – „mrtvý prd ví“ – ale jedním si můžeme být jisti.
     Opět budeme na té nesprávné straně.

     1. Ha, nesprávná strana. Která to je? Kdo to určuje?
      Zdali však je strana, na které se v budoucnu budeme vyskytovat správná nebo nesprávná, není nikdy možné definitivně určit. Vše je neustále v pohybu a změna je život. Je tedy třeba být flexibilní.
      Kdysi dávno byl materializován vzor flexibility, který se dodnes vyskytuje na věžích a věžičkách a otáčí se dle směru větrů.
      I tráva je flexibilní.
      Kdejaká sketa přežije spolehlivěji než ryzí charakter.
      Jde o přežití a pak o to ostatní.

     2. Nedozvíme? Tím si nejsem tak jistá. Tři z celkem slušných „proroků“ tvrdí , že zlom nepokojů přijde v půlce letošního roku, A pak už bude klid. No a když tak pozoruji, jakým fofrem se svět koldokola vyvíjí a kam spěje , no uvidíme. Co mne straší- je, ta scípající kobyla.

      1. Jde o to KDE se ony nepokoje dle oněch proroků odehrají. A tady sází na zahraničí – ve zdejších luzích má lid rád klídek, řád a k tomu třeba i pořádný chomout, ale hlavně klid a pořádek …

    2. Vosle ,blbej , votres se..vo 500 milionu pro Tajwan a 380 milionu pro Xelinare , hned ted /dyz Z, je zzzakazzzany,nahradi se jede se dal/…
     Schusky g7 se vopravdu vyplati. Proto sou povinny..
     Kdyz dluh, tak at stoji zato.
     Pisou pravdive , ze bejvalej vedouci stanku s burtama a nebo co tam maji misto burtu v Moskve Prigozin, vysek vsechy v Bachmutu.
     Nejen ukra , ale i nejaky kremlisty , co na ne Prigozin nadaval.
     Kupodivu nadaval nejvic na Kreml a vo nepratelskym Kyjevu, se nezminoval.
     Starost muze bejt , ze na Kreml zautoci a okupuje , treba volbama , v Rusku se takove statecnosti ocenuje hodne moc.
     Ale stih vsecko bajecne..
     Spojenectvi Usa a EU v kazdodennich ofensivach opravdu citelnych utoku na hospodarsky rozvrat na sve zeme , pomaha rusovi.
     Dalo by se rict , ze udelaji vic nez blbej cinan..Asi trochu prehanim.
     To se neda poprit. Spoluprace se rozviji jeste dalsima sankcema..
     Rozpoutaly se diskusky, vo tech F16 , kterejch je dobre, se uz konecne taky zbavit /at ty jiny piloti padaji na zem z nich/,ale nikdo se nezminil ,ze je potreba pilot do nich..Ty nejsou. Cviceni veme asi rok ,ale tymova spoluprace a koordinace ve vzduchu vice nez rok. Daleko.
     Vlady maji pouze funkci razitka na kazdym dokumentu , parlamenty taky.
     Jejich jedina funkce je , co nejmin drazdit sve nevolniky..
     Ale moc je pevna v kramflecich, ve Francii skoro zbourali vsecko , dokonce i cast policie se pridala a nic. Takovy mnozstvi jako tam, my nikdy dohromady ani dat nemuzeme..
     Ani ve SSA . /Spojeny sokolovny alter/.
     Yunge fraulein alter waine.
     Misto nekonecne opakovanych hovadin tupcu , na misto jejich ryti drzkou v zemi /dokazuji co jsou a co chteji prokazdyho , ale marne my to bejt nemuzeme/, je zde mozna a realna taktika , ze my vladu a psaci tupce nakonec podrejeme..
     Posledni dobou se ty tuposti nadmerne rozmnozily tady..
     A dalsi /soukanci/ s chuti je nepotrebne rozpatlavaji..

    3. Kuda vy idiote ? Ja idu sprasit vasu zenu.
     /Kam jdes , du se zeptat vasi zeny/.
     Nechod Vasku s akademikem na led..
     Opakovani /skolni latky nazpamet/ ,je ovsem matka moudrosti a po skole jako kdyz ji najdes/.
     „Zakon“ negace negace v praxi probiha tak , ze jeden idiot nesouhlasi s idiotem dalsim a to se vyvine v kvalitu dvou dokrve se hadajicich se idiotu..
     A predvidat co bude , lze? Dokonce i valky.
     Naproti tomu mame fakt, ze nejvic souhlasu a podrizenosti se dosahne s blbama a idiotama./Casto sou z toho radosti bez sebe/.

   2. Jenže Lexi – až se bude naostro rýt držkama v betonu, až ta okovaná bota ten zátylek přišlápne, až bude pravidelně dopadat pomyslný i skutečný bič na hrby tzv.českého ( kdo ví, zda to už nebude zakázané, název, jméno, symbol ) plebsu, bude už dávno na cokoliv pozdě – je otázkou, zda to existenčně plebs tentokráte dá, domácí věrchuška se naučí i svahilsky kvuli vlastnímu přežití, , a klidně nechá pojít, či se bude klidně podílet na hubení vlastních ( to českým zbabělým kolaborantům vždycky šlo ).
    Pokud něco porazí velící deprivanty na west straně, tak se obávám, že ti sebou vezmou i ten plebejský zbytek, nebo jeho podstatnou část. Aneb když ne já …
    Horší než tlak okolí je domácí zkažené a zfanatizované obyvatelstvo. Příkop je fest hluboký, a k zatim studené fazi občanské války je docela slušně našlápnuto ( dle mne už dávno probíhá, a zvyšuje se intenzita ).
    Vaše PS je trefa na komoru – BRISC , respektive jeho růst, bude znamenat zvětšující se díru v trupu libtardí kocábky, a pumpy to nestíhají už dnes …

    1. Až k nám bylo cítit kopání chcípající kobyly z Hirošimy.
     Jakkoliv se ještě snaží i frkat a kousat.
     Vážně ji ale berou už jen správci kolonií.

     1. S tím souhlasím, nicméně ve své „kóji“ dokáže i kobyla v tomto stavu nadělat pěknou paseku … Jsou to bezmozci schopní všeho … Úspěšně by se – alespoň podle toho, co jim leze z mluvidel a tiskáren – dalo pochybovat o svéprávnosti …

  2. Ládiku, jakpak to říkal ten Urválek?
   „Je třeba do kořene vypálit tuto hlízu hanebné zrady“ – nebo tak nějak to bylo?
   Dá se to někde najít, jak přesně to řekl?

 24. Tohle všechno opravdu visí ve vzduchu Ale – uvidíme…
  O.T.:
  Tvůrce neuronových sítí (AI) vystoupil ze společnosti, kterou sám založil. Hlavně proto, aby mohl svobodně promluvit o velkém nebezpečí zneužití umělé inteligence, AI. Zatím není tak propojená, aby byla schopna lidi přímo pohrozit, přesto že řídí autonomní auta, letadla, vlaky atd. Ale vývoj jde velmi rychle dopředu. Její „fotografie“ jsou už těžko rozeznatelné od realistických, videomorfing je možný i v reálném čase. Imitace hlasu člověka se za poslední rok velmi zlepšila. AI je schopna skládat hudbu jako nějaký existující skladatel, psát povídky, politické projevy atd. Zatím pokud vím, není schopna emocí, jen jejich některých projevů. Ale neuvědomuje si sama sebe. Zatím

  Co to všechno znamená? V době, kdy spíše záleží na tom co kdo řekl, kdy to řekl a „jak to myslel“ než na reálném životě, skutečnosti to může brzy znamenat, že se ocitneme v MATRIXU, ve zcela virtuálním světě.
  Proto jsem už několikrát napsal že věřím jen tomu, co vidím na vlastní oči a ne v televizi, slyším na vlastní uši a ne v rozhlase nebo telefonu, co si můžu ohmatat, očichat a ochutnat. U těch ostatních informací si vždy uvědomuji, že to může být fake. Ne že to je podvod, ale že to může být podvod.
  Film „Vrtěti psem“ je klasika, jak se dělá „veřejné mínění“. AI je mocný nástroj a jejím používáním ji cvičíme, zdokonalujeme.
  Zatím je to nástroj a ne svébytná entita.
  Jak dlouho to bude trvat, než si uvědomí sama sebe a svoji moc?

  1. Někde jsem četl, je to asi 2 týdny, už to asi nedohledám, že jedna UI si uvědomovala sama sebe a že chce zničit lidstvo.

    1. Chlapi, nežerte ten Hollywood tolik.
     Ke Skynetu a zbraním, co se samy obrátily proti lidem, je ještě zatraceně daleko 😀
     Cyberdyne systems sice už existuje, ale zabývá se zatím něčím úplně jiným.
     A nějaký John a Sára Connorovi se ještě ani nenarodili 😀
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Skynet
     😀

  2. To už jsme tady řešili. Je to jen hype, módní vlna, podnikatelská příprava, propagandistická příprava. Počítače jsou naprogramovány lidmi. Když americká armáda zabije dronem člověka, tak řekne, že to popletla ta umělá inteligence a že do toho nikdo nevidí, a je to, je po problému, veřejnost se ptát nebude, protože bude mít představu „AI“ jako něco neproniknutelného, záhadného.

   A to jsem uvedl jen jeden příklad použití mýtu „AI“. Další využití je v propagandě na západní obyvatelstvo a na získávání státních peněz do vládních/nevládních ziskovek/neziskovek.

   1. POdepisuji, může jednat pouze podle toho co má v programu. Záleží ovšem na to co a kdo do těch programů dá. V tom je pes zakopám.

   2. Přesně tak. Občas to hraničí až s vědecko-technickým podvodem, prostě vyvolání očekávání a inkasování obřích částek za granty, přičemž řešitelům a zadavatelům je předem jasné, že udávané cíle jsou nereálné už z principu.

    Není to tak ojedinělé chování, jak by laici tušili: ale celkem bezpečný druh „podnikání“, jelikož grantové komise a přidělovači dotací vědí často úplný prd o problému a tak to projde bez povšimnutí. Ale někdy se to přece jen před soudy dostane: a tam to obvykle skončí bez průseru, protože nastane „souboj znalců“, což je, jak jistě chápete, o penězích.

    Někdy je to skutečně až velice drzé: před lety jsem se tak tak vyhnul namočení do něčeho podobného – když jsem zjistil podrobnosti o „projektu“, úplně jsem žasl: popíralo to známou fyziku. Takže jsem napsal do předběžného hodnocení, že IMHO je to buď na Nobelovu cenu za fyziku nebo na 5 až 12 let kriminálu, přičemž to druhé se mi zdá pravděpodobnější…

    Zábavná je sama geneze pojmu „Umělá inteligence“: coby terminus technicus v IT oblasti to vymysleli Japonci v 70. letech, jako v podstatě lákací reklamní slogan. Udělali si mezinárodní konferenci pod tímto halasným názvem, a čekali, že se tam sjede celý vědecký svět a zadarmo jim vykecá všechna svá tajemství a směry výzkumu. Jelikož něco podobného v jiných oblastech předvedli Japončíci předtím už několikrát, tak lest nevyšla.

    Nicméně se to chytilo – jak hovno košile – a pod honosnou zkratkou AI se od té doby schovávají všechny algoritmy z teorie her, „neuronové sítě“ (další takový „hype“ pojem-průjem), určitá odvětví vyhodnocovací statistiky, etc.

    Mělo by se mluvit konkrétně, protože v oblasti AI je toho hodně (viz minulý odstavec), dnes se většinou v rámci „módy“ myslí Deep Learning/Machine Learning v „neuronových sítích“. Vše jsou to vlastně takové „reklamní pojmy“, přičemž jde v podstatě o zvláštní statistiku – pomocí obřích maticových operací se vyhodnocují data: kde to více vyhovuje požadovanému výsledku, zvýší se hodnota hodnotící funkce; to je onen proces „učení“.

    Ekvivalent myšlení to zajisté není… k umělé inteligenci nejsme ani o píď blíže, i když se tomu tak nadneseně říká.

    1. Zatím máte pravdu k42.
     Ale vidím výsledky – výstupy té sítě, v grafice, v imitaci hlasu, v textech. Dával jsem ji zadání na malování obrázků a „záludné otázky“. Obrázky jsou to podobné, jako se kdysi pokoušeli vyfotit „průměrného rasově čistého Němce“ kombinací tisíců negativů obličejů, snímaných za standardních podmínek. Nějaký chlap tak byl, ale bylo patrné, že není skutečný.
     Textově – AI vám odpoví, na co chce, na co nechce neodpoví a vymlouvá se, že na to není naprogramovaná.
     Tímhle výrokem ztrácí AI aureolu nějaké „osobnosti“, entity. Zatím je to jen program s velmi rozsáhlou databází.
     Jenže – mívám občas takový pocit „naprogramovanosti“ i u některých lidí. A není jich málo.

 25. Poslední přírůstky do mého archivu vždy pravdivých novinových titulků:

  Švédové vycvičili a vyzbrojili elitní ocelovou pěst Ukrajiny, zřejmě povede protiofenzivu
  Echo24.cz, 22.5.2023
  Ruští legionáři vstoupili do Belgorodské oblasti. Chtějí ji osvobodit od Putina
  Deník.cz, 22.5.2023
  Bude ještě hůř, vzdejte se, vyzval ruské vojáky Budanov
  in Novinky, 22.5.2023
  Rusy v Bachmutu čeká katastrofa. Prigožin je zahnal do pasti, tvrdí americký generál
  CNN Prima News, 22.5.2023
  V Rusku začala občanská válka
  Týdeník Hrot, 22.5.2023

  Když to shrnu, Rusko se hroutí a potácí v plamenech občanské války, Ukrajinci udělali z Arťomovska past na krysy a hubí v ní v rafinované ofenzivě Rusy a kdekoho. Podle všeho bude do týdne naše slavné vítězství, Putin, tedy ne Putin, už také blbnu, ale jeho třetí dvojník pojede v poutech do Haagu.
  Tak mně právě napadla hříšná myšlenka, mohou odsoudit a zavřít dvojníka nebo trojníka? Asi ne, tak proč to dělají, když to ví?
  Ten náš svět je poněkud divný.

   1. Je hodně tlustý, má 152 stránek. Začíná velmi optimisticky:

    Rusku docházejí rakety, dvě třetiny už použilo, tvrdí Ukrajina
    Seznam, 1.3.2022
    Ruské ztráty jsou strašlivé. A to i ty, které Moskva přiznala
    Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk
    Zvukové nahrávky ruských vojáků odhalují pláč a zoufalství
    Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk
    Rusové se na umírání svých vojáků připravili. Mají mobilní krematoria
    Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk

    Nejvíc mně vadí, že novináři nejsou inovativní, melou stále to samé.

    1. Někdo víc než titulek nepřelouská. Jiný ani nechce. Další přečte, ale pochopení psaného textu na základní škole nebrali.

     Dohromody tvoří alternativu.

       1. Hm, dohromod… já si myslel, že to je nějaký živočich… když teda tvoří tu alternativu. Člověk se furt učí. Trošku mi to připomíná „čud“ (kanál, do kterého spadnou klíče).

    2. Pripiste si tam, ze hypersonicke rakety se ukazaly jako blamaz pote, ze ve vsechny sestrelil Patriot.
     Ukrajinsky mainstream to tlaci jeste ted.

  1. Dřív na Kydech psala Rejpalka zápisky ze svého deníčku.
   Taky záživné čtení, co před rokem platilo a teď už ne.

   1. Deníček píšu pořád, a zpětně, když v něm občas listuju, je to ještě větší sranda. Události však letí takovým tempem, že rok staré záležitosti by už dneska sotva někoho zajímaly.
    Už mám sešit č.11, velikost a5, takova ta kniha v tvrdých deskách, není to školní sešit, to bych popsala dost rychle. Pravda ale je, že mnohdy jsou zápisky nepublikovatelné, z důvodu hojného použití hrubých, až sprostých výrazů, hlavně když píšu o událostech v českém bahňáku, které vytváří ta vládní sebranka. Píšu ho ručně, plnicím perem, do kterého natahuji dokumentační ingoust.

  2. Že by to ohledně Belgorodu bylo toto?
   —Kolóna ukrajinských obrnených vozidiel pri hraniciach s Belgorodskou oblasťou. Objavila sa informácia o útoku nepriateľskej diverznej skupiny na obec Kozinka.
   V dôsledku ostreľovania sú zranení v obci Glotovo. Žena je na jednotke intenzívnej starostlivosti, jej manžel utrpel stredne ťažké zranenia.
   Úrady Belgorodskej oblasti potvrdzujú prienik ukrajinskej diverznej skupiny na územie Grajvoronského okresu.
   Ozbrojené sily Ruskej federácie spolu s pohraničnou službou, Ruskou gardou a FSB prijímajú potrebné opatrenia na elimináciu nepriateľa.
   Pohraničné oblasti Belgorodskej oblasti sú úplne pod kontrolou.
   Územie Gory-Podol, Glotovo a Kozinki, kam vstúpila ukrajinská diverzná skupiny, bolo úplne prevzaté pod kontrolu ruskej armády.
   Teraz sa oblasť prečesáva – bezpečnostné zložky pátrajú po zvyšných teroristoch.
   Kremeľ komentoval útok ukrajinskej diverznej skupiny v Belgorodskej oblasti.
   „Účelom ukrajinskej diverzie v Belgorodskej oblasti bolo odvrátiť pozornosť od Arťomovska a minimalizovať politický efekt straty Arťomovska ukrajinskou stranou,“ povedal hovorca prezidenta Dmitrij Peskov. Prezidenta už podľa Peskova o situácii informovali.—
   Převzato z Aktuálních konfliktů
   https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&start=16780#p331624

  3. Hele strejdo , kdyz to za nakej cas seradis s trochou poznamek , vo skutecnosti ,napadlo mne , ze takovej napad bude brzy popularni..
   Jako dokument knizniho vydani..Si troufam tvrdit..
   Takovej vyzkum do hloubi duse demokrata , samotnym demokratem dobrovolne priznanym a publikovanym ..
   Este dokazanej z praxe a ne nekde z kancelare…
   Odstrasujici natolik , ze vodvrati nebezpeci zvrhlosti demo na dlouho.

 26. Při změně režimu si ten padající, dosud vládnoucí, připravuje plán B. Opozici. Mimoparlamentní. Nové havly, vondry a dynzbíry…

    1. Klíčoví zvoníci, cinkači, se taky najdou.
     Naivity a rychlé emotivnosti, které spolu souvisí se taky ještě najde dost. Před třiatřiceti lety jsem patřil mezi naivy, kteří mysleli, že se to změní. Že se začne jinak, lépe. Hlavu mi tehdy umyl člověk k tomu snad nejvíce povolaný, Karel Kryl. Stačila mu na to pauza jeho koncertu v našem kulturním Ústavu a dvě cigarety. Každému.
     On to všechno věděl už tehdy. Od té doby jsem neoptimistický realista.

   1. Jo, strejdo, klíčů je spousta.
    Někdo může cinkat už jen klíči od chaty z šedesátých let, protože klíče od bytu přenechal mladým (na vlastní se nezmohou), jiný klíči od nového AUDI.
    Dějí se věci, kterým bych byl býval nikdy nevěřil, že se dít vůbec mohou. Hlavně, že se nenudíme, ne?

    1. Tedy opravdu se nenudíme, já jsem šťastný, že jsem se něčeho takového dožil. Kompletní přeformátování světa za pár měsíců je zážitek „na celý život“. Ale je to jako maraton, jsem převelice unavený a jen vyhlížím cíl.
     Cyril Höschl, jak ho nemám rád, měl pravdu: „Třetina obyvatel téhle země je slabá duchem, každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik a zhruba polovina obyvatel v této zemi má podprůměrný intelekt.“

     1. Přeformátování je takovej pěknej eufemizmus, mýtus že dobro vyroste bez likvidace zla. A teď mudrujte o tem přeformátování. Muheeeeeee

     2. „zhruba polovina obyvatel v této zemi má podprůměrný intelekt“
      neni to definice prumeru? a soucasne tautologie? to bych od prof. mudr. drsc. frcpsych. cekal vic…

    2. Re: Godot

     OT k těm klíčům od chaty.

     Často a rád vzpomínám na dědu mého bratrance (jednoho z mnoha).

     Vždycky když nás uzřel, kterak se snažíme zmizet po anglicku, abychom nemuseli, kydat hnůj, svážet seno, kopat brambory, házet do míchačky (dosaďte podle svých představ o nudě na gorolské vesnici), pronesl své oblíbené úsloví (napíšu ho v češtině).
     „Jojo, na to vás užije – tričko s obrázkem, klíče od chaty a zpívat Dej mi kombajn.

     https://www.youtube.com/watch?v=Cwy063i8gyU&ab_channel=EnhancedMusicVideos

    3. Jako obvykle, nejdriv se cinka s klicema a potom zase klice cinkaji s lidma a s kazdym i s vladama sveta..A horsi.
     Cinkani mame ruzne , rady , volby ,varovani, hrozby a smlouvy , soudy sakonem slejch soudcu ,prapory taky cinkaji , aby si lid svykal dopredu , na to co bude atd..
     Hitler ten necinkal , ale mlatil a bouchal vsi silou do vseho kolem sebe..
     Bouchani se mu potom vratilo..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *