20 května, 2024

Temné cvrlikání

Krátký organizační úvodník:

Přátelé, ve středu budu v Liberci, kam mě pozvali místní organizátoři za PRO. Akce začíná od 18.00 v Koloseu. Já tam jako obvykle budu o něco dřív. Pokud byste se chtěli speciálně potkat se mnou, případně byste si chtěli vyzvednout knížku, budu vám k dispozici.

Dále hlásím, že jsme dosáhli stavu, kdy objednané knihy expedujeme nejpozději do tří dnů po zadání adresy. Pokud jste si tedy zadali adresu a je to už deset dní, co vám kniha nepřišla, obraťte se na mě mailem. Tu a tam se nějaká zásilka prostě zatoulá. Jsem na to připravený a reklamace vyřizuji obratem.

A teď už dnešní text:

Začnu jednou nevyžádanou radou všem začínajícím alternativním blogerům a dosud neznámým politikům. Chcete si zajistit dosah? Chcete, aby se o vás lidi dozvěděli? Chcete mít téma, které zaujme a které funguje? Poukažte na nějakou mediální manipulaci České televize. To je pro celou Alternativu jak rudý hadr na býka. Použijte v textu slovo Řezníček, Wolner, čétéčko, Události, ČT24, či něco podobného a lidi lajkují a komentují jak šílení. Z komentářů se hned dozvíte dalších deset témat o našich pravdomluvných novinářích, takže hned můžete připravit další texty, pořady či přednášky, to zafunguje stejně dobře a v podstatě už nemusíte dělat nic jiného. Multiplikační efekt zajištěn… naše nezávislá média udělají všechno za vás. Na fejsbůku je dneska celá řada velmi vtipných influencerů, kteří v podstatě jen srovnávají staré a nové titulky ze zpráv. Kdyby se ukázalo, že se tím uživí, vlastně bych se tomu vůbec nedivil.

Já dneska víceméně udělám to samé… Poukážu na jednu jedinou událost poslední doby. Wagnerovci jaksi dobyli Bachmut. Udělali si videjko, jak vztyčují vlajku na posledním paneláku, natočili to na mobil, který je dneska dostatečně kvalitní, aby byla v dálce vidět slavjansko-kramatorská aglomerace a je vyřízeno. Ruská média to s gustem pustila do světa, ale vlastně ani by nemusela. Sociální sítě to udělaly samy a ještě rychleji TASS.

Vrchní obchodník s deštěm, František Vrábel, pak musel dát v pravdoluvném médiu rozhovor, že nejhorší dezinformace jsou stoprocentně pravdivé… Ano, s pravdou se fakt blbě bojuje. Názor je možné stavět proti názoru a podporovat ho argumenty. Ale co s ruskou vlajkou na posledním paneláku v Bachmutu, že? Nebo je to už zase Arťomovsk? Skončil názor, začala realita. Před tou už je jen možné zavírat oči, odkazovat se na brzkou změnu v budoucnosti, ale nikdo už z internetu nevymaže všechno to, co zaznělo předtím.

Ve stejnou dobu, kdy sociální sítě rozšířily ono wagnerovské videjko, tak naši pravdomluvní novináři ještě zveřejňovali analýzy všech těch Visingrů a Vojáčků, jak se Ukrajinci drží a nebo dávali zaručeně pravdivé zprávy, jak Ukrajinské síly naopak postoupily o celé kilometry. A když se to ukázalo jako neudržitelné, bez mrknutí oka začali dávat nové analýzy, že Rusové jsou skoro obklíčení, ačkoliv i laik podle mapy pozná, že obklíčení vypadá poněkud jinak…

Pamatujete? Je to tak měsíc, kdy zaznívaly hlasy, že dokud Ukrajina drží Bachmut, tak dostávají ze západu zbraně i prachy. Když o Bachmut přijdou, mohli by transatlantičtí papaláši dojít k názoru, že Ukrajina by také nemusela zvítězit a mohli by svoje štědré dlaně poněkud uzavřít. Pamatujete, jak jakýsi vysoký západní představitel hlásal, že kdyby Ukrajina prohrála, byl by to konec celého Západu?

Tak přesně o tom si vrabci začínají cvrlikat. Cvrliká se o zraněném Zalužném, cvrliká se o ofenzívě, která nemá šanci na úspěch, cvrliká se o ruských obranných pásmech, cvrliká se o marných ukrajinských snahách na postup. Cvrliká se o zvýšené radiaci z chmelnického výbuchu. Rusům henta munice, jídlo ani lidi pořád ne a ne dojít a ani ti Wagnerovci pořád nějak neztratili dech. Zelenský se na Ukrajinu už raději nevrací a cvrliká se, že to má zřejmě nějaký důvod.

Jestli ono to nevypadá na konec celého Západu… Protože co je dneska Západ? Vlastně už jen síť velkých médií, která se zoufale snaží udržet si informační monopol. Protože když máte jen televizi, tak rozhoduje nějaký šéfredaktor, co v ní uvidíte. Když máte jůtub, rozhodujete vy sami, co budete hledat. Je Západ ještě centrum výroby, těžby, průmyslu a služeb? Mnohem víc je centrem propagandy… tam za posledních třicet let směřovaly všechny investice.

Do čeho dávala peníze EU? Do neziskovek. Do evropské integrace. Do Sorosových fondů. Do indoktrinace ve školách. Na čem vydělal Fiala? Na barmských ženách. Opět – neziskový sektor. I ty evropské banky už přece mají posuzovat klienty podle grýndýlu a ne podle výdělku. Kam dal ukrad… totiž vydělané prachy Bakala? Do čeho dává prachy Lukačovič? Všichni musejí ta média dotovat, protože novináři jsou dneska ta nejhorší šmíra. Okaté pravopisné chyby jsou v Seznamu naprosto běžné. Průmysl odešel do Asie a aby to veřejnost zkousla, musela se část zisků investovat do majnstrýmových lžimédií. Továrny na zboží se odvážely a budovaly se továrny na lži. Tak velké a tak silné, že si Fiala myslí, že může klidně komplet zahodit předvolební sliby a lidi to nepoznají.

Jenže se ukazuje, že sice můžete mít svoje podpůrné struktury z neziskovek a médií jakkoliv materiálně vyfutrované, můžete to mít podložené spoustou zkorumpovaných expertů, můžete mít jakékoliv Vrábely a jejich sémantické vize a všechna ta televizní studia, mediální redakce, přenosové vozy, televizní štáby… to všechno prohraje proti jedinému videjku na posledním bachmutském paneláku… Protože když se něco ukáže jako pravda, jsou i miliardy peněz na propagandu poněkud slabé.

Mobilní telefon a sociální sítě jsou v podstatě zadarmo… a v kombinaci s pravdou přeperou i miliardové struktury lžimédií i s jejich mediálními radami, kodexy a dalšími kecy.

Je to samozřejmě temné cvrlikání… Jestliže Rusko vítězí a Západ jde do háje, tak naše prohrávající elity nasadí všechno, co ještě mají. A když nemají ani továrny ani peníze, tak alespoň ještě zmobilizují svoje továrny na lži. Ale… ani takřka nekonečné (natištěné) peníze ze lži pravdu neudělají. Neudělá to ani rada České televize, ani deset novinářských kodexů, ani Cemper ani Vrábel, ani Rakušan, ani Stříž, ani Rychetský.

Už teď je u značné části populace slovo „česká televize“ termínem pro manipulace a lži. A tato populace poměrně rychle roste. Vidím to před očima. Každý, kdo se proti České televizi staví, dostává punc bojovníka za pravdu a za svobodu. Tak daleko to pražští kavárníci dotáhli. Tak daleko to dotáhli ti, kteří měli být pojistkou demokracie. Ostatně… Goebels také tu propagandu uměl… hodně se toho dá udělat. Lidského ducha je možné takto motivovat k neuvěřitelným pitomostem… stačí se podívat na český twitter… ale nenahradí ani munici ani tanky. Propaganda může zařídit, že se pravda těžko hledá, může zakrývat realitu, může bránit poznání, ale jakmile je pravda jednou nalezena, jakmile vyjde najevo, jsou všechny lžistruktury rázem zbytečné. Lusknutím prstu. Z hodiny na hodinu.

A to se teď děje.

A jak se to jednou utrhne, bude to takový fičák, že budeme všichni koukat. Pak se bude lámat všechno. Ze dne na den. Možná je to ode mě troufalé a v tomto ohledu je moje přání otcem myšlenky… ale páni poslanci… přemýšlejte! Fakt chcete ratifikovat tu obrannou smlouvu s Amíky? Vrabci si cvrlikají, že to celé dopadne jinak. A pokud to fakt dopadne jinak, dopadne to především na vás. Z této odpovědnosti se nevyvléknete.

Cvrliky, cvrliky… Zelenský mimo Ukrajinu, Zalužný těžce raněn… Cvrliky, cvrliky, Bachmut dobyt… Cvrliky cvrliky, Ukrajinská ofenzíva nedopadne, bo Rusové jsou opevnění jak u Kurska… Cvrliky, cvrliky, Prigožin bájil, že nemá munici a zřejmě se svými videi postaral, že Ukrajinci u Bachmutu ztratili další tisíce a tisíce mužů, protože žili v dojmu, že stačí jen trochu zabrat a zvítězí. Rusové zřejmě vědí, co dělají. Cvrliky, cvrliky, Biden bloudí a zdraví jeřáb. Cvrliky, cvrliky, odchází se od dolaru, centrem finančnictví se stává Dubaj, americké banky poněkud krachují. Cvrliky, cvrliky, lídrům EU ruplo v bedně a grýndýl se jim vymstí… a vám, co jste pro to hlasovali, taky… Cvrliky, cvrliky, naše tanky jsou v podstatě nepojízdné, Řehka chtěl rezignovat… asi ví, co ho čeká. Cvrliky, cvrliky, vojáci jsou na straně dezolátů, policie taky. Cvrliky, cvrliky, národ se probouzí a proti pravdě nevyhraje ani Franta Vrábel ani jeho sémantické vize. Cvrliky, cvrliky, novináři i experti se právě ztrapňují v přímém přenosu…

Abyste brzy nezjistili, že se to celé obrátilo proti vám. Ze dne na den… Z hodiny na hodinu. Dejte si na tu smlouvu bacha. A vůbec si dejte bacha na tuhle vládu. Vrabci si cvrlikají o jejím konci…

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

194 thoughts on “Temné cvrlikání

 1. Tak vlezu po nějaké době na PL. Příspěvky tam nepíšu a od té doby, co je tam nutná registrace, tak už z principu tam lezu jen omezeně. A ejhle, co na mě před chvilkou vyskočilo „Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.“ To sou mě událostě😎

  1. „“Řeporijské prase odloženo…““
   a co jste čekal, on je chráněný … on může, zkuste to říci/napsat vy (i kdyby jste to jen citoval) a uvidíte ty konce … to je ta dualita, víte ?!

    1. Na nikoho. Jen bleje tim spravnym smerem. Rika veci, ktere ti slusni hosi a devcata rict nemuzou, protoze by prisli o image slusnych hochu a devcat.

 2. K42
  Rád Vás čtu, nák tu situaci tam neumím rozklíčovat abych pravdu řekl taky mě trochu připadá že jste optimista. Už je člověk přece jen nahlodaný tou záplavou jak jim nic nejde, přece jen člověk co tomu nerozumí říká když mají tak perfektní zbraně jakto že jsou ještě v provozu ty tratě kudy proudí zbraně.
  Ale asi opravdu to je šachová partie kdo ví co je záměrem

 3. Netušil jsem, že je Danuše tak vtipná.

  https://medium.seznam.cz/clanek/rndr-stefan-novota-do-duchodu-pozdeji-a-s-mene-penezi-to-je-podle-profesorky-nerudove-pro-mlade-skvela-zprava-9040?utm_medium=nejctenejsiZaVcerejsek

  Do důchodu později a s méně penězi je prý pro mladé dobrá zpráva 🙂 🙂 🙂

  Měli by se naučit vybírat popelnice. Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

  Co je 20 – 30 letým po tom, co bude za 40let. A budou mít z čeho šetřit na stáří? A co inflace, měnové reformy, kobylky a vlády pětikolek?

  Celá ta jejich důchodová reforma je útok na průběžný systém. Skrytý Kalousek. Nakopat do řiti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *