19 června, 2024

PSY-OP, psychologické operace

Prigožinova videa z uplynulých týdnů o docházející munici, špatném zásobování, střílení dezertujících Rusů, nadávání na generály, hysterické výkřiky směrem do Kremlu, ta videa budou nyní studována na vojenských vysokých školách jako mistrovská díla válečných PSY-OP, psychologických operací.

Prigožin úspěšně vytvořil obraz oslabené ruské armády, která nemá dost vybavení a navíc je plná sporů, a na tento obraz si naběhlo spousta „vojenských specialistů“ z celého světa – jenom si vzpomeňte na všechny ty „analýzy našich vojenských komentátorů“. Plus nekritické jásání nad každým drobným výbuchem z dronu v Rusku – taky si jako já myslíte, že si ten výbuch nad Kremlem zařídili sami Rusové, aby předvedli svoji údajnou neschopnost?

Všichni se navzájem ubezpečovali ve falešné představě oslabené ruské armády, a to přidalo kyjevským silám a jejich podporovatelům nezdravé sebevědomí a tak si naběhli do pasti v Bachmutu, kde zahynuly desetitisíce ukrajinských vojáků, včetně několika generálů.

Když k tomu připočteme současné účinné ničení vojenských skladů, se kterým ruská armáda také počkala, až budou plné zbraní a munice ze západu, hodně pochybuji, že je nyní ukrajinská armáda schopná nějaké výrazné protiofenzívy.

Ale naše vítězství je na dosah, stačí věřit našim médiím.

Obrázky: vojenské sklady ve Chmelnickém před ruským ostřelováním a po něm.

Vojenské sklady ve Chmelnickém před ruským ostřelováním a po něm.

167 thoughts on “PSY-OP, psychologické operace

 1. Všecko je to plně paradoxů. Libodemo komentátoři nejvíc opovrhují tím, co představují Girkin a Prigozin, ale současně chtějí každou jejich větu 10x zveličit a zcela ji věří, ať už je to pravda, nadsázka nebo maskirovka.

  1. Pani Divisova vzdy ma zakladni napad o cem napise , vzdy vybere a seradi informace do nejakeho sirsiho smyslu a umi vse jeste napsat, aby ctenar mohl nerusene cist a bez potizi i s premyslenim ,rozumet.
   Ale rychlost udalosti nekdy predbiha , velmi prekvapive, snadne , nahle a necekane proniknuti nejakych „ruskych legionaru a ukru „az do Belogorodu a dal 12 mil daleko za hranice ..
   Kde tak blizko hranic byly umistene jak se ukazalo , nedbale ,nejake nuklearnosti..
   Risiko tedy ohromne.
   /Tedy ukazka jak nevest valku otrocky , sem se zminil nedavno/.
   Jine zalezitosti se opakuji. Od zhruba nepameti Rusko a SSSR chce vzdy prepadnout a okupovat zakerne celou Evropu a nic jineho..
   Proto je a musi bejt nepritel..
   Neco co chtel Napoleon napr., nestoji za zminku.
   O to se staral a snazil se , aby se to rozkriklo vsude , fanatik Trockij..
   Zadnej rozdil kupodivu v ideologii , treba hitlerovcu..
   Rozvracene revoluci a zacinajici obcanskou valkou , SSSR bylo velmi nebezpecny nepritel Polska a nezbylo nez se zase branit a to napadenim a utokem na SSSR….
   V 1933, az do 45 se vse opakovalo..
   Zajimavy sou ty pomoce SSSR a taky snad vetsi ,nacistum od zapadu , s tim aby sily byly vyrovnany a oba svety identicky ideologie se zrusily do neexistence a aby zapad prisel pohodlne k vlade sveta..
   A dnes je jasne , ze kdyz tohle brzy neskonci, tak skoncime my a vsichni..
   To zajistuji absolutnim ted ,zakazem miru.

 2. ac nerad tak se jeste jednou ozvu.tohle vse je od pepy a jeho zakulisnich loutkovodicu jen takova mala priprava k zruseni benesovych dekkretu a az se tak stane to pak bude jinej fofr.toto je pravdepodobne predzvest pro ndvy bohmen und mehren.gumopepek prizdisrac.omluva za pravopis

  1. Benešovy dekrety byly vyhlášeny na základě dohody vítězných mocností ze srpna 1945, tudíž by se musely ony mocnosti dohodnout o zrušení oněch dohod.

  2. ale tak mi vrtá hlavou copak by asi dělali, když němčinu zná naše generace, mlaďochům byla doporučena anglina , taskže kdo ví, jako obvykle …njn

   1. Proč myslíte, že protlačují na ZŠ povinně 2 jazyky i když to dělá 99% dětí problémy a válčí i s češtinou?

    1. no jo, ale to je až na další generaci, takže tři a právě v aktivním věku jsou to on=. A ti co znají si myslím, že to bude jako za povinné ruštiny.

    2. Ked som bola ja skolak, este za tych zlocinnych komunistov, bol druhy jazyk od piatej triedy … v jazykovke, kde sa robili talentovky bol od tretej … dnes poznam holcicku, co prepadla v prvej triede … z angliny … cestinu vytiahla na 4 … tak prestupila do triedy k mojej, sice chytrej, ale lenivej, a tak aj moja holka vie cestinu na urovni stvorkara … ale jednicky nosi … asi podla svedskeho modelu ‚davame len stastne znamky‘ – https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svedsko-znamky-skola-ucitele-hodnoceni-znalost-motivace.A230523_195215_zahranicni_lisv?zdroj=top

  3. Lumír: Pro Německo je výhodnější ČR ekonomiky ždímat skrz dividendy z jejich investic. Nějaké připojování území by se nevyplatilo. Zaplatili miliardy na podporu bývalé NDR a to jen proto, že tam žijou taky Němci, ale i tyhle peněžní transfery vyvolávaly nesouhlas. Stačilo jim to k dosažení hranice na Odře a to je všecko. Ani většina potomků odsunutých ty pozemky zpátky nechce a vrátit se už vůbec nechtějí. Je to věc skupiny aktivistů kolem Posselta, který právě zjistil, že jeho oblíbená barva je fialová. Skupiny, která tím žije.

    1. Paw: větší význam může mít jedině situace, kdy jedinec by vysoudil zpátky navzdory dekretům stovky hektarů půdy a zámky. To se týká některých šlechtických rodů, které kolaborovaly.

     1. Pozemky ano, zamek je prodelecna vec. Mam dva zname, co je restituovali, ale neda se to uzivit ani pri masivnim zajmu turistu.

 3. Když jsme u těch psychologických operací, zajímavou předvádí PePa v Terezíně. Nejdříve navštíví sjezd sudetoněmeckého landsmanschaftu. Osobní názor jako soukromá osoba?
  Ale pak zařadí rázem strůjce holokaustu na roveň předků obyvatel ČR slovy:
  „Na oběti našich historických chyb nesmíme zapomínat.“
  „Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout, a poučit se z nich,“

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Zlociny-nasich-predku-Kauza-Pavel-v-Terezine-vrcholi-Dalsimi-slovy-736646

  Pokud hovořil coby prezident v pluralis majestatis o něm samém, jde sice o hodně pochybné vyjádření, ale budiž, jde o jeho osobní názor. Ale že do svých úvah zatahuje zbytek národa jen znamená, že jsem cílem psychologické operace, která má za cíl prolomit Benešovy dekrety.
  Nejdříve je nám podsouvána vina, a předci stavěni na roveň s nacisty, strůjci holokaustu.
  Pak dojde k myšlenkovému skoku, že vlastně nemáme nacistům a odsunutým Němcům co vyčítat, když nám dle vyjádření Pepy v Terezíně jsou vlastně rovni úrovní viny.
  Konečný krok bude prolomení Benešových dekretů a odstranění historických křivd. Ovšem jen po roce 1945, k odškodnění židovských obětí nacismu, jakož i jiných národů, nedojde. Na zabrání pohraničí v 1938 a vyhánění Čechů z něj se nějak zapomene.
  Konečným cílem je opět všechny okrást.

  Necítím se být odpovědným za kolonialismus či obchod s otroky páchaný některými národy. Nehodlám poklekat kvůli Black Lives Matter.
  Nejsem ani odpovědný za zločiny spáchané v době WWI. a těsně po ní. Nic takového jsem nespáchal, moji předci také ne a nehodlám se nikomu omlouvat.
  Jestli se chce prezident PePa omlouvat, pak výhradně za něj a jeho předky. Ví snad o jeho předcích něco nepěkného z WWII., že má takovou potřebu se omlouvat za zločiny předků?

   1. Začínám mít pochopení pro Zemanovy odpůrce: jestli někdo vnímá Zemana podobně jako já vnímám generála Zradu… doufám, že na Hradě nebude tak dlouho jako Zeman.
    Daleko víc by to panu generálovi slušelo někde ve štábu západních žoldnéřů na Ukrajině. Tam by byl na svém místě.

    1. A já se domnívám, že generál ve funkci prezidenta má za hlavní úkol vydat amnestii na nelegální operace Vojenské rozvědky, možná i BIS, proti oponentům současné vlády. A jiným kriminálním činnostem agentů tajných služeb, které jistě páchají ve jménu vlasti. StB také dělala různá svinstva ve jménu vlasti.

     1. A nikdo netusil , ze Posselt a landmanshaft , potrebuji snazivyho pobocnika na nas urcenyho , aby problem naseho zaniku byl konecne a s plnou platnosti ,vyresen…
      Tisicilete usili najde sve naplneni..
      A dalsi zeme prijdou na radu po nas.

   2. musí ty děcka taknějak připravit na to co je čeká. Je to hnus fialovej a docela by mne zajímal pro e to už kdysi říkalo, kdy ještě o fijalce nebylo nic známo.,Tedy ledaže by fialová znamenala fdaleš

  1. No, to je jedno možné vysvětení.
   Mám i jiné. Cítí se být nikoli Čechem, ale Evropanem. Má evropské předky.

   Možná dokonce ještě šířeji se cítí bílým mužem a v Trezíně určitě páchali zvěrstva bílí muži.

   Neříkám to na jeho omluvu, neboť takové cítění je mi ještě odpornější, než motivace, které jste mu přisuzoval vy. Nicméně je to alternativní vhled do dění (který tu Vidlák propaguje, takže i mně bude možná odpuštěn).

   1. Možná se také cítí být světoobčanem a nebo černošskou puberťačkou … kdo ví, dnes je možné ledas co.

    Pokud neuvede jinak, vycházel bych z toho (pracovní hypotéza), že mluví jako prezident ČR (pokud tam tey nebyl pozván jako soukromá osoba a nebo se nedostal k mikrofonu jako náhodný kolemjdoucí).

  2. „Na zabrání pohraničí v 1938 a vyhánění Čechů z něj se nějak zapomene.“
   Jen aby to pohraničí, nebylo opět, připojeno k „Říši“ … no nic počkáme si !!

 4. Hlavní prohlášení šéfa zahraniční služby EU Josepa Borrella:
  ◾️Většina zemí EU schválila navýšení prostředků pro Evropský mírový fond o 3,5 miliardy eur, zhruba polovina částky půjde na zbraně pro Kyjev;
  ◾️Země EU dodaly letos Ukrajině 220 000 dělostřeleckých granátů a 1 300 raket v celkové výši 800 milionů EUR;
  ◾️24 zemí EU se připojilo k iniciativě na rozšíření výroby 155mm dělostřeleckých granátů, na kterou byla vyčleněna 1 miliarda EUR;

  ◾️EU již poskytla Ukrajině různou pomoc ve výši 65 miliard EUR a má v úmyslu zůstat v této funkci světovým lídrem.
  https://t.me/tass_agency/193151

  1. Rozšíření výroby 155 mm granátů?
   Četl jsem vyjádření několika odborníků, že to je sice pěkný záměr, ale nějak k tomu chybí suroviny.
   Bližší by možná věděl kchodl/K42.

    1. To bylo za Havla, jak cintal, že nesmíme vyrábět zbraně, protože pravda a láska. A neuteklo ani moc vody a že prý musíme být krvelační.

    2. No tak něco určitě dodají.

     Kde je poptávka, tam je nabídka, jsme přeci v tržní ekonomice. Také platí, že když poptávka převyšuje nabídku rostou ceny (např. jako v situaci, kdy je obecný nedostatek plynu a EU rozhodne, že všichni musí nakupovat aby naplnili zásobníky).

     Takže určitě se najde nějaký dobrák, který (za patřičný obolus) pár kusů vyrobí a nebo sežene. Kdo ví, třeba i Rus smočí zobák …

  2. Re: Homér

   Mně se velmi líbí „mírový fond“ ze kterého se má financovat výroba střeliva.
   To prostě nevymyslíš.
   A ty kurvy mají ještě navíc tu drzost hlásat to veřejně.
   Čekám, kdy vznikne ministerstvo pravdy.

   1. Mírový fond….humanitární bombardování… Hlavní je to správně pojmenovat… (že jsou pod tím mrtví? Koho to zajímá…)

 5. Státní duma Ruska rozhodla o zákazu průjezdu polských kamionů přes území Ruské federace. Nyní bude potřeba zboží na hranicích přeložit na ruské kamiony.

  „V důsledku rozhodnutí přijdou Poláci o příjmy asi 8,5 miliardy eur,“ uvedl předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin.

  Rovněž polské kamiony mají zakázáno tankovat za domácí ruské ceny (budou pro ně stanoveny ceny jako v EU).

  „Vedení Polska se musí zodpovídat za demolici pomníků našim vojákům a důstojníkům, za rusofobní politiku, počínaje vysvětlením jejich jednání více než k 20 000 řidičů, kteří kvůli jejich jednání přijdou o práci, a kolem 2 000 polským dopravním společnostem, co zbankrotují,“ řekl Volodin.

  Již dříve ve Varšavě, oznámené v březnu loňského roku, začalo zabavování ruských nemovitostí. Zejména byla vystěhována škola na ruském velvyslanectví.
  https://t.me/stranaua/106243

    1. Možná je lepší „každá akce vyvolá reakci“.

     (To, že primární akce je hnaná nenávistí nemusí znamenat, že reakce také.)

 6. A další krásný, přímo ukázkový přiklad projekce. Scallope, ostatní to opravdu nemusí mít jako ty, opravdu nemusí 😀
  Školení, notičky, papoušek -> scallop.

 7. No Zalužnyj měl přijít o chlapskou parádu, prý mu protézu měli přišívat němečtí specialisté, jenže cukrovka 2.typu je mrcha. Manžel ji měl a není to legrace.
  Tož má údajně komplikace a je v kritickém stavu.
  Pokusím se to najít.

  1. 20 dní o ňom nebolo počuť ! „Hlavný veliteľ v nemocnici“: Nezvestný hlavný veliteľ Ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj leží v nemocnici a trpí beznádejným zranením na príčinnom mieste.

   Informoval o tom televízny kanál vojenského pozorovateľa Vladislava Shurygina s odvolaním sa na jeho zdroje, informuje spravodajca PolitNavigator. t.me/miroslavkamensky Zdroj údajne pochádza z užšieho okruhu šéfa Hlavného spravodajského riaditeľstva Ozbrojených síl Ukrajiny Kirilla Budanova. Vynechal, že Zalužnyj leží v hlavnej vojenskej klinickej nemocnici Ozbrojených síl Ukrajiny v Kyjeve na jednotke intenzívnej starostlivosti po neúspešnej operácii penilnej protézy.

   Začiatkom apríla dostal hlavný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny hrozné zranenie tejto časti tela, / penis / ktorého okolnosti neboli zverejnené.

   Bola vykonaná operácia za účasti popredných nemeckých plastických chirurgov, po ktorej sa na pozadí cukrovky 2. typu začala komplikácia, protéza sa nezakorenila a začal sa doteraz nezvládnutý absces. t.me/miroslavkamensky

 8. Další vlaštovka:

  Češi by potřebovali válku, zabít dítě a zapálit barák, hlásal Novotný. Policie případ odložila

  Od nynějška je možné veřejně přát vyvraždění rodiny a podobné věci komukoli – doufám, že tomu rozumím dobře.

  Ten člověk To prase nepatří ani do vězení, ani do blázince. Je potřeba přejet ho traktorem tam a zpět a odhrnout do příkopu, aby více neškodil.

  Když může on, může každý.

  1. „“Když může on, může každý.““
   obávám se, že to bude opět selektivně „“on je rovnější““, takže jemu se nic nestane a vás zažalují za „“podvracení režimu, útok na jedince s jiným (preferovaným) názorem „“ i když jenom citujete… asi tak. hezký den.

  2. No, víte, já bych si ho nijak nevšímal…

   Toužím snad vidět Pavla Novotného (nebo kohokoliv, kdo mne bezprostředně neohrožuje) rozmáznutého jako mastný flek na vozovce? Opravdu ne.

   Samozřejmě je možné, že pokud by režim padl, Novotný to v důsledku své současné viditelnosti odnese mnohem hůře než ti, kdo napáchali větší škody než on. (Podobným způsobem ostatně probíhaly retribuční procesy po válce.) Netěším se na to; nechci se vůbec zanášet úvahami, co by Novotný zasloužil, aby se s ním stalo.

   1. S tím já nesouhlasím. Prasočlověk zanáší do veřejného prostoru styl, který dává špatný příklad a hluboce deklasuje mezilidské vztahy. Působí tu efekt rozbitého okna. Hovadnost je povyšována na něco když ne normálního, tedy alespoň akceptovatelného.
    Takový vadný jedinec má být eliminován podle zásady „Podle víry tvé se ti staň.“

    1. Prasočlověk zanáší do veřejného prostoru styl, který dává špatný příklad a hluboce deklasuje mezilidské vztahy. — O tom není sporu. Lze však dnes proti němu (prakticky a účinně) zakročit? Takovou možnost bohužel nevidím. Proto mi vychází nejlepší si jej nevšímat.

     Takový vadný jedinec má být eliminován podle zásady „Podle víry tvé se ti staň.“ — Tady dlužno připomenout, že můj první příspěvek byl čistě subjektivní. Dejme tomu, že bych žil o 77 let dříve: Na Pankráci věší Franka (mimochodem, zrovna včera měl výročí). Budu shánět vstupenku? Poběžím se na to podívat? Jistě ne; tím spíše ne poté, co už jsem během války pravděpodobně viděl, ne-li zažil. Tím ovšem není nijak dotčen můj názor, že nic jiného než trest smrti pro Franka nepadalo v úvahu.

  3. Domnívám se, že se nejedná o precedens – tím by se celá věc stala v případě soudního projednávání a případného rozsudku. Takto si prostě doslova vytřeli prd.l s veřejností, a ta sjetá bečka sádla může v klidu pokračovat v expozici.
   Mám čím dál silnější dojem ( snad už jistotu ), že i když v reálu ta řeporyjská špína někoho fyzicky odstraní – podřízne, odstřelí, oběsí, kamenem umlátí, klidně za přítomnosti TV kamer plus přímého přenosu, tak buď případ, Věc hrdinná, údajně z části alternativě fandící Policie ČR bleskurychle odloží jako nutnou sebeobranu, a i kdyby se našel sebevrah vysetřovatel, jenž by věc posunul na SZ, to jej smete že stolu se stejným, a s pokud možno pečlivěji formulovaným odůvodněním. Ač téměř neproveditelné, přesto, pokus se najde SZ, jenž touží po zničené kariéře v advokacii vůbec, a který přesto překvalifikuje nutnou sebeobranu na trestný čin, a vznesl, podal obžalobu toho hovada příslušnému soudnímu orgánu, tak dozajista ctihodný, popřípadě ctihodní soudci provedou buď sofistovanou, nebo díky poměrům rovnou křupanskou verzi vyviňujícího manévru podobenství rošády, a co by sicilskou obranu obviní již zesnulého ze zákeřného a podlahové pokusu o sprostou vraždu oblíbeného, schopného a pracovitého, médií pronásledovaného komunálního politika.
   Sci-fi ? Opravdu ?

 9. To bude srandy, až ukři zatlačí. Protiofenzíva spuštěna! Na Bachmut! Urááááá… hej? Kde jsou ti rusové… … …ti hajzli zdrhli!!! Chudáček pěšáček ukráček sice asi zešílí… ale hlavního cíle bylo dosaženo – západ bude mít konečně veselé články:

  „40x rychlejší! Rusové dobývali bachmut 3/4 roku, Ukrajinci z něj rusy vyhnali za pouhých 6 dní!“
  „Ukrajinské ztráty z dobývání Bachmutu jsou pouhé desítky mužů. Rusové zaplatili stokrát více.“
  „Takhle se to dělá! Profesionální práce – chválí rychlou protiofenzívu Zelenskyj. Do Kyjeva se chystá vrátit ještě během tohoto roku.“

  A jedeme znovu:
  „Šojgu se vyjadřuje k porážce u Bachmutu: Neschopnost! Nemám slov!“
  „Stehlíková k ostřelování Bachmutu: Ten chlap neumí uznat porážku! Je nemocný!“
  „Kolikrát to zas*ané místo máme dobývat? Naše krev není voda! Prigožin ostře o potupě v Bachmutu!“

  Putin do Kyjeva asi nedojede… ale ukři by tam dojet mohli celkem snadno.

  1. A proč to tedy porovnává komik:
   Zelensky hovorí, že Bachmut vyzerá ako Hirošima v roku 1945.

   Hovorí to v Hirošime na summite G7, kde nikto nespomína, že to boli USA, kto zhodil na mesto atómovú bombu. Je tento skrachovaný politik pri zmysloch,keď zámerne nepovedal, ktorý štát zhodil na MESTO Hirošima atómovú pumu ? t.me/miroslavkamensky

   1. „“… nikto nespomína, že to boli USA, kto zhodil na mesto atómovú bombu““
    No oni museli, Rusové je k tomu dohnali; napřed svojí nečinností … a potom příliš rychlým postupem … co kdyby v tom Japonsku byli dříve než oni …

    1. Mimo demonstrace destruktivních možností US Army, mimo psychologického ataku na japonské civilní obyvatelstvo, i mimo argument o ušetřených životech US vojáků při eventuální invazi na Japonské mateřské ostrovy, šlo také o upozornění právě pro Sověty, co je může čekat a čeká, když … Viz Drážďany …

  2. Pripousti se dobyti Bachmutu rusem , za jedinym ucelem..
   Zapad se shoduje s ukrem …
   A kdyz hlupej rus nevi ani , na co je ten mirovej fond..
   Urcite si mysli a veri , ze mirovej fond je na zastaveni valky a aby byl mir..
   A bude se zase divit..
   Ze dobytim nedulezityho , ale furt branenyho mesta a vitezstvim rusa nad ukrem zelinarem.
   Za cenu hromady mrtvol a mnoha mesicu branenyho mesta, si rus neuvedomuje nic z nasledku, jeho utoceni ..
   Rus pac je rus , ovsem nemoh vedet , co si obsazenim mesta na sebe privolal a spachal…
   Ted jenom horce lituje co si tim zpusobil , vyhnanim ukra zelinare z Bachmutu …
   Kdyz dlouhej cas bezhlave utocil na opevneny mesto , tim se totalne vycerpal .
   Ted se experti shoduji , ze tentokrat uz opravdu a doopravdy, zarucene ,je s rusem uplnej konec.
   A ze se musi dodat spoustu dolaru ,dalsich zbrani a stihacek pro U.
   Protoze je na to ten mirovej fond. Naproti tomu.
   Kdyby ten fond byl valecnej ,moh by zapricinit , beda ,mir..

 10. OT, ale pro nás důležité, z patria.cz : „Dodávky ropy z Itálie od roku 2025 pokryjí potřeby ČR, firma Mero se dohodla na rozšíření ropovodu TAL, řekl premiér Fiala. Skončí tím závislost na ruské ropě (ČTK)“

   1. Vieme :-). Jedná se o dodávky ropovodem TAL, který začíná v Terstu …a pokud vím, tak tam žádný ropný vrt zatím není. A pokud do ropovodu TAL netlačí ropu přímo z vrtu, pak už moc možností neny :-). … a jen připomínám, že RF potajňačky skoupilo dost ropných tankerů a to v takovém množství, že anglosasové jen zírali, když se to provalilo.
    Takže bych i řekl, že na vstupu bude za patřičný příplatek ideologicky očištěná ruská ropa.

 11. Vážení přátelé, ano.
  Je třeba se omluvit za příkoří způsobená ostatním obyvatelům autonomního Protektorátu Böhmen und Mähren. Protože naši předkové byli ti Böhmen und Mähren a je to tedy i naše dědičná vina.
  A jejich nedostatečná výkonnost při práci pro Reich způsobila nynější válku na Ukrajině.

  1. Sem z toho na sebevrazdu a horsi , z tech zlocinu, ktery sem napachal v tom Terezine a jinde a co jich bylo. Trest mne taky nemine..Za co?
   Kdybych moh , este bych spachal urcite horsi . Uz se to na mne a vsecky Cechy proflaklo a zapirat je zbytecny …
   Bych pokracoval urcite , kdybych moh , jako predkove , taky sem nepolepsitelnej ….
   A nadrzoval rusovi..A nosil na batusku to Z..
   A krhavym vokem aspon pohlizel na ty, co to se mnou mysli dobre..

 12. ac nerad, pochazim s toho stejneho vlacku jako pepa, akokorad ze nemam komunardy v predcich pouze delnicka trida a nemci v pokoleni kteri sli tak dalece ze si nechali predelat prijmeni coz by nemel delat zadny potomek kdyz jeho predkove nedelali nic jineho nez je ze chodili do kostela a snazili se zit jako lide, pavek je zmetek ktery ve sve podstate poprel jak svou i rodicu minulost komunistickych ne zaprodancu ale prisluhovacu a to v armade ktera v roce 1968 ve sve podtate nevykazala zadnou cinnost,mozna jen slovni,nikdo nevyjel nikdo nevystrelil jen cekani,jako dnes .jeste to dokoncim o tom stejnem vlacku jsem byvaly vojak z povolani a nestydim se za to,akorat nejsem kolaborujici a v dobe radoby revoluce mi bylo 21 a byl sem tumpachovej s toho deni.dost slusny fofr a dnes to zazivame znova a pepu by meli odssoudit jako emanuela moraravce,ale ten mel dostatek soudnostti a odjebal se sam.sorrky za kecy o hovne ,ale pepa hovno je na me prespriliz anebo s tomi dela problemy

 13. Arťomovská štatistika.
  1. Zlikvidovaných 6500 zahraničných žoldnierov.
  2. Zlikvidovaných 10.000 jednotiek vojenskej techniky Ozbrojených síl Ukrajiny.
  3. Ukoristené ako trofeje v počte 35.000 kusov zbraní Ozbrojených síl Ukrajiny.
  4. Zničených viac ako 50 lietadiel a vrtuľníkov Ozbrojených síl Ukrajiny.
  5. Zabitých 57.000 ukrajinských vojakov.
  6. Zranených bolo 85.000 ukrajinských vojakov.
  7. Takéto veľké množstvo mŕtvych bolo spôsobené tým, že Ozbrojené sily Ukrajiny boli takmer obkľúčené a nestihli vyniesť ranených.
  8. Straty PMC „Wagner“ sú tiež veľké, ale mnohonásobne menšie.
  9. Úplne porazených a pozbavených bojaschopnosti bolo 10 brigád Ozbrojených síl Ukrajiny.
  10. 21 brigád Ozbrojených síl Ukrajiny bolo porazených a stiahnutých do tyla na reorganizáciu.
  11. Všetky tieto brigády sa pripravovali na ofenzívu Ozbrojených síl Ukrajiny. Ale namiesto ofenzívy boli porazení v Arťomovsku.
  12. Toto sú výsledky „arťomovského mlynčeka na mäso Prigožina a Zelenského“.
  Údaje vypočítala PMC „Wagner“.
  /Logika Markova – https://t.me/logikamarkova/6497/

 14. Ja slysel vzpominky dedka, clena Revolucnich gard v roce 1945 z ceskeho pohranici. Jak byl velice dojat, kdyz videl na nadrazi nemecke rodiny obycejnych lidi pri nucenem odsunu, treba jak si zeny nabirali z kolejiste za hrst rodne zeme a schovavali si ji… Ale pak ne neho koukl vyrostek a zavrcel : Es kommt der tag ! A bylo po litosti…

  1. Měli bychom už nechat Sudeťáky na smetišti dějin. Ano, je to epizoda naší historie a všichni to akceptujeme, ale už je to ohrané a pro dnešek to nemá význam. Pokud teda pomineme Posseldta, Mikuláše Mináře, naše lidovce a jiné velkoněmecké fantasmagoristy.

   1. Vzhledem k neustálým restitučním žádostem potomků sudetoněmecké šlechty (z velké většiny aktivních členů SdP) si myslím, že zabývat se Sudeťáky smysl má, zvlášť když jim do prdele leze jak předseda vlád tak prezident.

      1. Myslíte, broučku? (mimochodem, další reakci ode mne už neočekávejte, i tak jsem nakrmila trolla škebloně déle, než je zdrávo). Mmch, měl byste jít ven na procházku, je pěkně a přivede vás to na jiné myšlenky. 😂

      2. A není-li realita v souladu s cemperem, tím hůř pro realitu! Občané mají právo na korigované informace, netřeba je zatěžovat realitou! (Příkladně scallopi jsou pak celí poplašení a trousí ještě víc, než obvykle …)

  2. Re: BANdita

   Už jsem viděl všelicos, ale hlínu v kolejišti ještě nikdy. Tam se ráčí vynacházet pouze upěchovaný makadam, jehož případné zvedání by nasralo každého ajznboňáka.

     1. Na povrchu kolejového svršku mohlo být všelicos. I když nechávat to i ve stanicích bylo a pořád je zakázáno.

   1. Targusi, chces bejt chuj za kazdou cenu ? Treba se chytat udajneho nesouladu presnych technickych realii s hovorovym/vypravecskym stylem v kterem se ten clovek vyjadroval ? Nemel tu historku popsat i s presnou rozteci prazcu v zeleznicnim svrsku, aby si byl spokojen ?

    1. Re: BANdita

     Ano, chci.
     Úplně ganc.
     V kolejišti žádná hlína není.

     Hlína se brávala od rodných baráků. Možná.
     Jestli měl dotyčný čas na takové ptákoviny.
     Spíš asi ne, protože musel fofrem balit a mazat.
     Moji dědci mazali taky, akorát o pár let dřív. A hlínu si nebrali.
     A ti dědci, kteří nemazali a mysleli si, že to s Ádou dají, prdí do hlíny v Rusku a v Itálii.
     Stane se.

     1. Doplněk

      jinak rozteč pražců je dána spešl předpisem a obsahuje osm vzdáleností, podle toho, jaké parametry má trať splňovat.
      Všeobecně je to od 25 cm do 65 cm.
      Číslo normy už si nepamatuju.

      1. Nesmi vynechat zadnou prilezitost i to nejmensi hovno radne a dukladne prostourat… Bez odpocinku..Kdyz.
       Poradek musi bejt ve vsem..Bejt porad na strazi.
       Znalosti a vedomosti se musi ihned bdele uplatnit na kazdickou nesrovnalost a nic nezanedbat..
       Kdyz je hlina kde nema bejt.

       1. Chudáci…, brali si sebou prsť rodné země… 🙁
        Pochopitelně ne Česi, kteří museli ze dne na den opustit pohraničí v roce 38, ale Němci, kteří se tu nedokázali za 700 let asimilovat a naučit se česky, kteří v letech 38-45 podporovali Hitlera a válku.
        Nechte toho, Bandito, mě tím HLP nedojmete.

 15. Hm. Tak já si teda nenaběhla, bo nejsem henten vojensky specialista. 9.5. Jsem si do svého deniku zapsala: „UA: minulý čtvrtek hodil Prigožin video, kde obviňuje tlusté jenerály gen.štábu, že jim, orchestru, nedodává munici, a proto se vagneři stáhnou z Arťomu. No, on toho nakeca hodně. Někdy se mi zdá, že záměrně blafá, a pak se baví tím, jaké vlnobití z toho na síti je. Tady mi to přijde echt to samé. Taky je možné, že tím brekotem povzbudí alzákovy hordy směr bachmut, kde budou následně semlety. Sdělení přišlo v době, kdy ukři drží jen asi 2% města, a odtud vysílají srdceryvná videa a vzkazy, jak je rusové drtí. Tož to dirigentovo fňukání asi nebude zas tak horké, že.“
  Alzák team má celé zástupy specialistů na psyop, včetně amerických a britských „poradců“, rusové zas mají svého Prigožina. Tomu se zřejmě daří oblafnout nejen ty západní a prozápadní, ale i ruské gaučové jenerály…

  1. Re: Rejpalka

   Dobře jste udělala. Zapisovat události tak, jak běží, to je ono.
   Po roce si už můžete s gustem a s odstupem počíst.

  2. On Ze je sam velmi zdatny v psychologickych manipulacich. Nezapominejte, ze byl vice nez dvacet roku hercem a hlavne TV producentem a scenaristou. On umi „vystavet pribeh“, aranzovat scenu, pripravit dekoraci, spravne nasvitit, byl v tom v ruske a ukrajinske TV celkem nedostizny, i kdyz jeho produkce byla hodne vulgarni.
   Zacal s oblbovanim uz pri volebni kampani, kdy uspesne oblafnul cely narod, aby ho volili, nasliboval a nesplnil.
   Ta TV praxe je vyborne videt na vsech videich z jeho cinnosti, jenom si to vetsina lidi neuvedomuje, ty precizni scenare, kulisy, kostymy …

   1. Jenom mě napadá, že herec je – a dobrý. I režijní připomínky pokorně poslouchá.
    Jenže scénář mu píšou podle mého nejvnitřnějšího přesvědčení za mořem. Principálové toho cirkusu/divadla potřebují na tom ještě něco málo miliard nebo stovek miliard trhnout. Na zbytek ansámblu nehledí. Spotřební materiál.
    Ten spotřebák jednou bude i on.

    1. pro Starý kocour 23 května, 2023 (12:24)

     Věřil byste, že je mi ho někdy až skoro líto? Ani si neumím představit, jak moc pěkně mu zpívali, když ho lapali. Ty sliby a vidiny byly jisté krásné – těžko jim odolat… A teď? Určitě není blbý, aby nevěděl, kolik lidí poslal do Bach. na smrt a kam to všechno směřuje. V krvi by se mohl koupat. Připouští si to? Je si toho vědom? Jak se mu s tím spí? Ale možná jsem mimo. Možná jen podle sebe soudím tebe, takže mu připisuji schopnost nějaké empatie nebo svědomí… Někdy si tak říkám – co se uvnitř těch lidí odehrává? Ne, tohle fakt neumím pochopit. Neumím to pobrat.

     1. je to narkoman, urcite nie preto, ze nevedel co s roupama:-) podla mna uz na zaciatku SVO zacal mat problemy, ale tym ze mu povedal izraelsky premier, ze Putin slubil, ze ho nezabije a Johnson nasluboval hory a doly, dal sa uvarit……no a teraz uz len kope tu plechovku dalej. Je otazka, ci ma vobec chvile cistej mysle alebo ani nie. Ak aj ma, pravdepodobne si vobec nemoze pripustit, ze kvoli nemu zahnulo statisice ludi, pretoze na to pristal. Musi si hovorit ze vinny je Putin. V kazdom pripade, ak je pravda, co hovoria ti, co prezili klinicku smrt, tak to na druhej strane bude mat velmi tazke a o tie miliardy ho podla mna aj tak Zapad pripravi. Otazka je, ci mu podstrcia silnejsie drogy alebo ho zastrelia (s moznostou ze to boli samozrejme Rusi sa v MSM uz davno pocita, aj keby sedeli na zadku priamo v Kremli)

     2. Čert ho vem. Nemůžeme hloubat nad vnitřními pocity každého parchanta. Přál bych mu pěkně malebnou exekuci, realizovanou svými věrnými.

      1. I V.Čech by si to přál. Taková povedená, hezky zrežírovaná a výpravná poprava… to je jedinečná příležitost pro genia formátu Žida Zelenského. Moc bych si přál, aby místo posledních slov, nebo nějakého zpěvu nám zase zahrál na piano svým šulinem. To by bylo případné a vhodné jeho rozloučení…

     3. jue jako naši novodobí herci a hérečky. Vidí jen sebe, stači chvíli o nich číst na bulváru a jedna se nestačí divit co dokáží žbleptnout.. ˇUúplně mimo reál

   2. Je to jen obyčejný kokot a šmíra.
    Napochodovat na summit, kam i Kaddáfí a Husajn létali oblečeni v normálních kvádrech, v těch jeho khaki hadrech, mikině, kapsáčích a lepších pracovních botách, to nesvědčí o dostatečné inteligenci, minimálně té sociální.
    Pokud tím chtěl naznačit toho „sluhu národa“, anebo to, že řídí údajnou obranu země i tehdy, když je někde jinde a proto je v montérkách, tak to bylo a je přinejmenším směšný.
    Ostatně, vzniknuvší termín „Khakiman“ už v Evropě skoro zdomácněl, lidi si z toho začínali dělat srandu už dřív.
    VVP má taky jakousi vojenskou hodnost z KGB (tuším nadporučík je to), ale v žádných „montérkách“ nikdy nechodí..
    Myslím, že jsem VVP nikdy nezahlédl ani v džínách.
    I ty fotky z výletu se Šojguem, kamsi na Sibiř a další fotky VVP – sice tam byl v „civilu“, ale oblečený tak, jako by se oblékl každý z nás, do stejných podmínek.
    Snad nikdy jsem VVP neviděl v džínách a flanelové košili. Ani na motorce s Nočními vlky.

     1. Jako agent verze 107….

      Cesta prezidenta (zřejmě tedy už v NEO pojetí ) „regionu česko“
      za srovnatelnou regionální vládou v Bavorsku
      ukazuje podivnou a smutnou symboliku
      i toho bavorsko-českého- posseltovského přátelství….

      Kdyby tam jel hejtman, to by se ještě dalo pochopit,
      už ministr byl „zu viel“,
      ale rovnou poslat obsazení role prezidenta je chucpe.
      *****
      A tak se stal prezident ČR nadšeně a zřejmě a bohužel i dobrovolně
      podivnou atrakcí, s osedlaným německým koněm
      a stejně symbolicky byl v Bavořích přivítán před divadlem….,
      dělat Němcům kašpara mu tedy nevadí a nejspíš mu to ani nepřijde.
      ******************
      V Terezíně řádila (jak správně řekl PP v roli prezidenta ČR)
      zrůdná nacistická ideologie,
      založená na představě vlastní nadřazenosti,
      ale nějak už zapomněl dodat podstatné, že NĚMECKÁ .

      A je tedy velká škoda,
      že ty bavorské přátele nepřivezl na oplátku do toho Terezína,
      od nich by ta slova „zločiny, které páchali naši předkové“
      TAM a přímo tam na tom místě byla přiléhavá.

      Od prezidenta ČR to bylo zrovna v Terezíně minimálně nešťastné….až hnusné.

      Jedině, že by údajně jeho, či poradců předci……,
      ale pak měl sdělit koho konkrétně předci v tom Terezíně zrovna ty zločiny páchali.
      ************************

      Zdechovský z KDU-ČSL má však jasno,
      nacisté SICE byli Němci a dopouštěli se řady zločinů,
      ALE těm pomáhala řada českých kolaborantů.
      A protože se s nimi historicky moc po válce v ČR nevypořádali,
      kolaborují dál, nyní dle myslitele Zdechovského s Ruskem…
      *****************************

      A Vidlák a Rajchl snad chtějí mezi takové titány i kandidovat…, uf!

      1. PePa je blbec a Koller to v jednom videu říká jasně.
       On sice Martin Koller má také,, extremistické názory“ nebo spíše háže lidi do stejného pytle, ale v tomhle se nemýlí.

      2. MAJKA 23 května, 2023 (13:51)

       Víte, MAJKO, pokud jsem se tomu „člověku“ PePa snažila do téhle chvíle alespoň něco tolerovat, či se snažila pochopit důvody jeho jednání, tak po jeho návštěvě u posselta a následné promluvě v Terezíně už mi zbylo jen rudo před očima. Dokonce jsem si říkala, jestli se nemám jít podívat na hřbitov, zda náhodou můj dědeček (ke kterému jsem jezdívala každé léto na prázdniny) nevstal z hrobu nad tou prasárnou. Sám si „užil“ několik let v koncentráku, v papírech měl doložku „návrat nežádoucí“. Naštěstí to přežil (po osvobození tábora RA se vrátil domů) PePu asi nikdy v životě osobně nepotkám (doufám). Ale kdybych potkala, tak bych si asi uplivla. Co je to za člověka?

    1. Já jsem tedy VVP viděla v džínách i na motorce s Nočními vlky na Krymu. Svého času byl různých videí plný YouTube.😀

    2. co Vy víte jak vidí umjelci pracujícího vládce. Ono občas stačí se kouknout jak avantgardně jsou vydekorována dívadelní předstvení….

   3. Já mu to nežeru, mám ve své paměti ještě hodně necenzurovaných obrázků z Majdanu a už tehdy jsme ještě v bývalé práci řešili zda bude válka.
    My ročníky +-60 už jsme to tehdy nežrali, mladší ano, neznají a nezažili, ale hodně jich prokouklo.
    Instalace Zelenského mi moje názory potvrdila, nejsem analytik, ale říkala jsem si, že je třeba počkat jak se situace vyvrbí.

   4. Zrůdičkami prskaná žluč je neklamnou známkou dobře odvedené práce paní Divišové 😀 (na iděsu plní roli takového identifikátoru grcálek).

   5. Scena , kdy utoci penisem do klaves klaviru, je jednim slovem nedostizna.
    Okolnosti o jinych schopnostech nenasvedcuji ..
    Kdyby nebyl jen chamtivej psychopat ,uz by davno mel mir a velky vyhody.
    Pro celou U.
    Ktery chtel Janukovic. A z obou stran od rusu a zapadu..
    A za to ho chteli lyncovat..
    Jen ze celej, z Ruska zesilenej svet /predtim zase pro zmenu zesilenej z SSSR/, se klani az na zem a zebra , aby si rek co potrebuje a dostane stokrat vice od vdecnych patolizalu ,
    kteri ukradnou jinym vse ..
    A den za dnem , prohrava vsecko i s tim utocnym penisem..
    A celej svet s nim.

 16. Tohle je od Vás velká spekulace. Prigožin si dělá reklamu pro sebe, zároveň požaduje pro svoji soukromou armádu nejlepší zbraně a nejvíc munice. Je to obchodník s válkou. Jestli je to, co říká o ruské armádě a o jejím velení (Gerasimov, Šojgu…) pravda, uvidíme brzy. Já si myslím, že na tom bude kus pravdy.

     1. Ten film byl ještě před 2 roky nadčasový 😆🤣
      Američan jako okupant. To se soudruhům v USA povedlo, vyzbrojili Taliban a pak proti němu sami bojovali a naši lidé tam také zařvali.
      Mimochodem, v Loharu kde byla naše posádka, je měděný důl, já myslím že to s ničím nesouvisí.
      No a už jsem slyšela hlasy, které mluví o okupaci Afghánistánu pouze Sověty, tedy ti už také ne, ale Rusy, o Američanech se mluvit přestalo. Byli tam vůbec?

      A Hirošimu a Nagasaki bombardoval kdo?

      1. Čuk a Gek, každý nesl jednu. V trenýrkách. A hodili ji normálně přes plot. Po 80 letech pak v epicentrech najdou jejich jen lehce očouzené občanky.

       1. No momunt. GB válčí proti Rusku? Nějak jsem to vyhlášení války přehlédnul! Pokud spolu ty dvě země neválčí, pak ti pochytaní ozbrojení výlupkové jsou jenom teroristi a banditi. A měli štěstí je zatknuly orgány RF. V RF není trest smrti ani za vraždy, kterých se možná dopustili ti občané GB. Proč by jinak měli zbraně? N avraždy, na co jiného. Takhle je čeká jen hodně dloouuuhááá dovolená někde na Vorkutě, nebo Magadanu. Ale slyšel jsem, že už to ani tam není jak to bývalo. Však to GB kluci zažijou. No nezávidím jim.

 17. Ofenziva bude, i kdyby na chleba nebylo.
  Vojaci cvicili a dostavaji zold.
  Uz od dob Rima vime, ze nejhorsi je zahalejici armada, a to zejmena doma.
  Rus jim neco znici, ale dost toho jeste zustane.
  Navic v zapadnim svete se vitezi medialne a na mrtve Ukrajince se pritom nehledi.
  O 50k mrtvych Ukrajincich v Bachmutu nikdo na zapade ani nepipne, ale misto toho se vsude pise o ukrajinske invazi do Ruska…
  Proste vyrabi se zpravy, aby se mohly vymlcovat jine dulezitejsi zpravy. A za par dni uz to nikoho nezajma.

  Pamatujete se, jak japonsky premier jel narycho do Kyjeva? A zrovna na potvoru zaroven s tim jel cinsky prezident do Moskvy s mirovym navrhem.
  Nebo jak Americane objevili cinske balony a sestrelovali je?

  To je „pridana hodnota“ dnesni propojene a informacni spolecnosti.
  Denne se na zakazku vyrabi cerstve informace a za par dni, kdyz vyjde pravda na jevo, tak uz to nikoho nezajima, protoze uz mame k dispozici nove cerstve informace.

   1. hovori sa 50 tis. mrtvych, 85 tis. zranenych. Je ale mozne, ze vzhladom k tomu, ze odtial velmi uranenych neevakuovali, bude to skor naopak alebo cisty sucet

 18. OT:
  Generál Zrada v Terezíně: „Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, je třeba přijmout a poučit se z nich.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petr-Pavel-chranen-CT-Dukaz-Jedno-slovo-a-je-rev-736630

  Neměl by si pan prezident zopáknout ty IQ testy? Jeho uváděných IQ 107 mně teď náhle připadá nějak moc.
  Rovněž je na zvážení, zda nepožádat dr. Hnízdila, aby konal svou povinnost – u Klause si to pěkně nacvičil, teď by to konečně mohl uplatnit.

  1. Jde o problém identifikační, s čím se Pavel, potažmo vládnoucí klika, ztotožňují. Kdo jsou to ti naši, zodpovědní za hitlerovské zločiny?
   Zřejmě za války poražená strana, tj. sudetští Němci, kolaborující Češi. Němci po válce provedli do jisté míry sebereflexi (na rozdíl od banderovců). Výsledkem je v tomto smyslu celkem logický Pavlův postoj.
   Pro mne jsou naši jiná skupina a tudíž ani tato vláda není, analogicky jako za protektorátu, mojí vládou.

   1. Re: Zpj

    Vy jste na to kápl. PePa se nakazil od Bajernského Vepříka. Anebo ho ofoukl bajernský větřík, jak za ním jel na motóóórce.
    Fčilek si myslí, že je česky hovořící Genosse a nabádá soudruhy.
    Dobře to dělá, soudruh…

   2. Polaci se taky sebereflexovali a jak , jednoho to sebere , kdyz masakry banderu ,bezbrannych stovek tisic zen, deti ,starcu a muzu ve Volyni, uz nejsou v zajmu nerozbornyho pratelstvi ve zbrani…
    Vlastne se nic takoveho vubec nestalo ..
    /Taky proto , ze se to neda hodit na rusa , nebo aspon na Cecha../…
    Benderak se nemusi zreflektovat ani nacista a sudetak, jen ty jiny musi..
    Odpovednost za zlociny , ktere masove pachali nacisti behem okupace je treba prijmout a poucit se z nich a predevsim se k nim kazdej Cech musi ted priznat ,dle rozkazu ..Vrazda Heydricha se nesmi nikdy vodpustit.
    Potom by takovy vrazdy a dalsi horsi ,by nepolepsitelny Cesi mohli , a urcite chteli ,beda , opakovat.

  2. Re: Halef

   Testy na blbost nepomůžou, když jedinec předstírá, že nechodil po celou dobu školní docházky na dějepis.
   Uchopit za orgány rozmnožovací a protáhnout jej přes Malou pevnost.
   Pochopitelně tam i zpět.
   Garance osvěžení šedých buněk mozkových je stoprocentní…

   1. Mi prijde, jakoby vsichni zapominali, kdo nas president je. Je to vojak na misi. Kdo ho vybral a zaplatil se zeptejte jeho priele na telefonu.

    No a ted proste byl v Bavarii, tak dostal ukol. Nic vic za tim nehledejme.

    1. Re: jozka

     SOuhlasím.
     A přítel na telefénu popletl složky s úlohami. PePa se prostě naučil něco jiného, než prapůvodně měl.
     Tím se vše vysvětluje.
     Anebo se mu sekl soft wear určený pro slezinu bajernských , taky možnost…

     1. Re: nemesis

      No…, párkrát jsem už rypákem po šutru jel…, to je fakt. Dokonce tam i zpět…

      Ale orgasmus nikde na dohled…

  3. Tohle je tak zlé a promyšlené, že si to PePa určitě nenapsal sám. A ti co to napsali se ho určitě neptali, jestli to je ochoten říkat. Konec konců na vojně byl od vojenského gymplu. Tam ho poslouchat rozkazy naučili.

   1. Ted jsem to chtel napsat.
    Nic zleho od nej osobne bych za tim nehledal.
    Proste dostal befel precist nejaky projev, a tak to udelal.
    Dela to cely zivot, a podivejte, kam se dostal.

   2. To ho vůbec nezprošťuje viny, naopak. Jestli je to tupé hovado, nemá tam co dělat, a pokud je to prodejné, ovladatelné a samolibé hovado, taktéž.
    Nejen s Fialenkem patří do těžkého žaláře, do obdoby koloniálních zařízení alá Francie, GB, atd., včetně galejí. Celá kolaborantská klika, včetně sympatizantů, novinářů, aktivistů a politické špíny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *