19 června, 2024

Tak to je nejvíc!

Sakra, já ten zemědělský článek snad nevydám. Měl vyjít dneska, ale copak to jde, když se nám v Práglu dějí naprosto neuvěřitelné věci? V posledních dnech mám pocit, že jsem naprosto z jiné planety. Sedím si takhle na rodné hroudě a pomalu plánuju, jaká semínka zastrkat do hlíny, jako že svět se může zbláznit, ale zaseto být musí, hodnotím si svoje svoje sobotní vystoupení na demonstraci, říkám si, že to bylo dobré a že ze mě začíná být docela úspěšný vymetač takových akcí…

A do toho se dozvím, že v Praze nastává úplně nový demonstrační level, jaký tu ještě nikdy nebyl a podle mě už snad ani nikdy nebude.

Dnes ve středu 15.3.2023 bude prosím úplně první demonstrace pro nic. Studenti Vysoké školy ekonomické dnes budou demonstrovat za odvolání děkana národohospodářské fakulty Ševčíka. Proč? Protože nic neudělal.

Já vím, že všichni vědí, o co jde, ale shrnu celou situaci:

V sobotu jsme si spořádaně a pokojně demonstrovali proti vládě a proti bídě, o čemž informovala všechna zahraniční média. Jen ta česká, co jsou mnohem pravdomluvnější, z toho udělala proruskou demonstraci. Ale to jsme čekali, pravda a láska to u nás přesně takhle dělá – to je ten jejich optimismus, že co čtenář či divák, to blbec.

Po skončení této demonstrace se našlo pár lidí, kteří uspolechli výzvu Slávka Popelky a vyrazili na schodiště před Národním muzeem, kde hulákali na policisty, aby sundali ukrajinskou vlajku z průčelí muzea. Pak se stalo, co se stát muselo, došlo na strkanici, těžkooděnci začali vytlačovat dav, všechno jsme to viděli na bambilionu videí a všichni jsme si udělali vlastní názor, kdo to vyprovokoval a co byla ta jiskřička, která všechno zažehla. Už se k tomu nebudu vracet, je to zbytečné.

Někde uprostřed tohodle všeho byl i děkan Ševčík. Policajt ho přitlačil na kamenné zábradlí a tak byl vyfocen nějakým režimním intervjukem.

A co bylo dál?

Nic.

Ševčíka přitlačili k zábradlí. Tečka.

Na demonstraci nijak nevystupoval, neříkal žádný projev, neměl žádný podíl na organizaci, prostě tam jen byl. Nezaznamenal jsem, že by vnikl do budovy muzea, nezaznamenal jsem, že by mlátil do policajta, nezaznamenal jsem, že by ho zatkli nebo obvinili. A i kdyby to tak bylo, do dnešního dne nejsou známy žádné podrobnosti.

Přesto už stihl vzniknout otevřený dopis požadující děkanovo odstoupení. Je na něm hezkých pár desítek jmen. Všechno samí uvědomělí mladí lidé, kteří už děkana nechtějí. Proč ho nechtějí? Protože nic neřekl, nic neudělal, jen tam byl. První dopis vysokoškolsky vzdělávané mládeže, která chce odvolat děkana, protože je prostě sere. Nic jiného se nestalo.

Takhle nějak vypadaly hony na čarodějnice, že? Byla v blbý čas na blbém místě.

Znovu opakuji, nezaznamenal jsem, že by Ševčíka z něčeho obvinili, natož aby ho za něco odsoudili před nezávislým soudem. Chtějí ho odvolat za to, že tam byl a protože svými názory narušuje jejich ubohou mileniální rovnováhu.

Samozřejmě nestačil jen dopis, oni dneska dokonce budou demonstrovat. Já se tam snad pojedu podívat, protože tohle je nový level protestování. Ty projevy, to bude stát za to. Děkane odstup, ty hajzle jeden, protože jsi nic neudělal, nikde jsi nemluvil, nezpůsobil jsi žádnou škodu, jen ses šmejde nechal přitlačit k zábradlí od policejní gumy a u toho tě vyfotili. Ta fotka konečně ukázala, jaký jsi zmetek a i když jsi před zákonem úplně stejně čistý jako včera, odstup satane!

Soudruh rektor Petr Dvořák si také smočil a chce akademickému senátu navrhnout Ševčíkovo odvolání. Doufám, že to udělá písemně a zdůvodnění se dostane na veřejnost. To bude jak z Rudého práva roku 1950. Protože Ševčík byl u muzea, musí být odvolán. Nebo tam fakt napíšou, že jim vadí Ševčíkovy názory? Jako to udělali v tom otevřeném dopise? U milených Jálů to chápu, jsou mladí a blbí až na půdu, ale tohle pánům profesorům přeju. Leckdo z nich ještě předchozí režim zažil. A teď si ho na Ekonomické fakultě zase pěkně obnoví. Vyhodit člověka za to, že někde byl.

Páni akademici, přeji vám hluboký a trvalý zážitek, toto rozhodování se vám vpálí hodně hluboko… Bude to na úrovni podpisu Anticharty, za kterou se pak různí Svěráci stydí dodnes a snaží se svou hanbu zahalit do moralizovaného komunistobijectví… Tak hrdinně bojovali proti KSČM, až si na Hrad zvolili komunistického rozvědčíka, který byl v režimních strukturách zaháčkován naprosto dokonale a ještě to po volbách drze přiznal.

Až se jednou režim otočí a z vás budou největší bijci dnešní demokratury, tak víme proč. Protože nikdy ze sebe nesmyjete tu hanbu, kterou budete muset brzy podepsat a do konce života ji budete schovávat za horlivé posluhování nové době. Stejně jako vaši předchůdci nejprve pěkně kolaborovali s komunisty a pak, když už to nebylo nebezpečné, byli největší bojovníci proti krotké a neškodné KSČM.

Chce se mi blejt, velebnosti.

Takže se všichni dívejte. Urválci se dneska sejdou a pěkně na veřejnosti budou demonstrovat za to, že Ševčík byl u muzea a musí za to být příkladně potrestán. Dívejte se, jaké máme rektory a akademiky. Dívejte se, jestli se mezi nimi najde někdo statečný, ale silně o tom pochybuju. Dívejte se na naše elity. Ty nejelitnější ze všech. Dívejte se na naší revoluční mládež. Tohle je budoucnost, kterou nám připravují.

Vy, co nechápete, proti čemu jsme v sobotu protestovali, podívejte se na přímý přenos z dnešní studentské demonstrace proti Ševčíkovi. Nepochybuji o tom, že tam budou štáby všech televizí a hlavní řečníci budou mít možnost se vyjádřit i v České televizi.

K tomu nebude vůbec nutné něco dodávat. Oni nám to ve svých projevech řeknou sami. Podívejte se pak na výstupy z jednání akademického senátu a rektora. Všechno se od nich dozvíte. Ta mravní bída z toho přímo stříká.

A to říkám jako člověk, který by Ševčíkovi do očí vmetl, že tam blbec neměl lézt.

Jdu věnovat ředkvičkám.

382 thoughts on “Tak to je nejvíc!

 1. Přitom stačilo tak málo….
  Prostě přidat do vysokoškolského zákona několik vět :
  1. Žádný zaměstnanec vysoké školy nesmí o své vůli vstoupit do takových vnitřních i vnějších prostor, ve kterých se koná nějaká demonstrace.
  2. Pokud by se přesto omylem či nedopatřením v takovýchto prostorách ocitl, nesmí za žádných okolností navazovat jakýkoliv kontakt s kýmkoliv , kdo se v takovýchto prostorách také zrovna nachází. A to i kdyby se jednalo o někoho, kdo je viditelně poraněn – zejména pokud by dotyčný své zranění utrpěl při kontaktu s příslušníkem Policie.
  A je to.

 2. Cítím uvnitř silnou tenzi
  zas budu mít nižší penzi,
  přeje si to agent Pávek.
  Jak bych právě vdechnul čpavek.
  Každou chvíli, když ho vidím
  po koutku se rychle pídím,
  kam bych hodil kosu
  (tlačí se i z nosu).
  Pávek je kult osobnosti
  lid se kvůli němu postí –
  říká, že je ikona.
  Kdoví, co zas vykoná,
  co mu dají za rozkazy.
  Po Čaputce okem hází.

  1. Ať to zní jak chce, konzumace hmyzu je pouze záležitostí hlavy. Vousatý motocyklista, i když tam nejde o konzumaci, ale o nedobrovolné stěhování, tak spíš rozesmátý motocyklista, ten toho sněd nepočítaně. My si kdysi, celý rozesmátý, s klukama za činžákem vopejkali kobylky. Rozesmátý domorodec, ten slupne larvu a oblizuje se za ušima. Rozesmátý kitajec slupne od agamy po žraloka. Včetně celé hmyzí říše.
   No ano, měl bych jako memento uvést, že už se tím dávno futruju. Nefutruju. Ale ani z toho nemám stavy. Mladej futroval. Tati, sice jsem to v tý hlavě měl a musel to vyhánět. Ale je to fakt jedlý.
   Memento či radu, že teda vodteď máme chroustat chrousty, asi nepřijmu. I po demokratickém celospolečenském konsensu zakázat existenci hovězího si budu nacházet postranní uličky i k bifteku.

    1. Furt hledáte nějaký mouchy. Jako, když jsme u toho hmyzu.
     Tak to budu prostřídávat téma chroustama. Odsouzeníhodné, protože podrobení se násilnému systému bez boje za levnější roštěnec. Z krkovičky si jej přitom nebudu dělat ani za nic, protože mám libovou hubu.
     Ale právě jste mě přivedla k rozhodnutí, že se co nejdřív vydám někam ty chrousty vochutnat…

     1. Celá ta šaškárna o náhradě masa hmyzem je, stejně jako další nápady zelených šílenců, úplně švihlá. Hmyz je energeticky, z hlediska přeměny rostlinné stravy, nejméně efektivní.

      Zkrátka, na výrobu tuny živočišných bílkovin z hmyzu je potřeba násobně více než přes vyšší živočichy, třeba obratlovce, jako drůbež nebo prasata, ovce, hovězí dobytek. I produkce metanu je mnohem vyšší…

      1. Ale půjde to asi v nějakých kontejnerech ve vertikálních farmách automatizovaně a nějaké wellbeing jako u chudáků klecových slepiček nikoho nedojme.

   1. V Jižní Africe, před skoro 20-ti lety, v Cape Town, měli argentinské a brazilské bifteky, balíček 400 nebo 600 gramů (1 porce, ale prodávalo se to jen v paklu) vyšel na našich 20 Kč. Stejně jako láhev balené vody nebo jedna plechovková 12° originál Plzeň. Prý to je cenově zhruba ve stejné relaci dodnes.
    Protože se tam překládaly mrazírenské lodě z Jižní Ameriky. Po dovozu do Evropy je cena 5x-40x vyšší… jak kde.

    Nejlepší hovězí v ČR z poslední doby znám z jedné vesnice u Jičína, soukromá jatka a mrazicí boxy na stárnutí masa, poráží jen na maso chovaný dobytek… žádné nucené a tak. Ale kilo je 600-1000 Kč… Drahé, ale taková roštěnka, to je prostě o něčem jiném než z hovězího, koupeného někde v masně ve městech.

    1. Jedna věc je jít do toho hmyzu po neobolševicku. Já to prostě ale ochutnám, to je přece moje věc. Když mi to nepojede, hotovo, ať si to narvou do špic. A když mi něco zachutná, tam já na na nákladovost zas tolik nejsem. I tu krkovičku bych sněd, kdybych překonal „paměťový vzorec“, kterej vedle ní mám i na obzvlášť hnusnou plněnou paprikou z jedný kantýny ve fabrice, co jsem kdysi byl na brigádě. Bez ohledu na to, jestli to zrovna prosazuje či zatracuje nějakej ultradebilní aktivista.
     Dělám si to podle svýho. Hulím jak fabrika, a to Sobranie, kupuju si Osmanyho Asombroso. Oproti tomu miluju nejobyčejnější čokolády. Protože jsem na sladký, když někdy piju víno, taky co nejsladší, je mi jedno, jestli u tohoto někdo naskakuje. Žral jsem ve Rjazani sušenou rybu ve hnusným papíru. Vobla tomu tam říkaj, chutná to hnusně. Stejně tak v pařížský superluxusní restaurací Laurent (tuším tam Funes točil Grand restaurant pana Septima) jakousi vyhlášenou rybu v absintový omáčce.
     Nepotřebuju vzorce, co mám/nemám dělat, abych byl vnímán dostatečně systémově, protisystémově, či se správně má nositelem, nemá nosit. To bych se pak rovnou moh na veřejnosti okázale veselit na prajdu s bukvicemi v koženejch tangách, protože je to v tý pokrokový partě in.

     Tohle všechno se nedá napsat nějak, aby to taky nevypadlo, že „nenápadně“ o sobě nevytvářím dojem, co jsem za osobitýho nespoutanýho týpka. Nevím, jestli jste čet, když jsem se vás ptal, zda je vyloučený, že jsme spolu kalili počátkem 90. v Dněpropetrovsku na takovým ostrůvku v Dněpru. To taky asi působilo „nenuceně světácky“, ale písemná forma prostě vždycky bude „pocitově interpretovatelná“. Ale když mám prachy, neznamená to, že budu žít jen draze, když nemám, tam chudě. A že z ideologických důvodů nebudu žrát chrousty, protože bychom nahrával druhý straně.

     1. Je to mrzák mrzáckej, tento podsouvač slov.
      Či se správně má nositelem, to mělo být co se správně má nosit. A jestli jsou tam někde jinak háčky a čárky, nebo divný kontextový věci, tak to nebudu dokola číst a opravovat. Nejspíš mám i jinde občas díky tomu dost divný obraty, už to tak holt je…

      1. Výše uvedení motocyklisté, děti, domorodci a kitajci (pro pořádek, takto označují v jednom mimořádně nepřátelském jazyce, kterým mluví i mimořádní přátelé, Číňany), ti všichni nějakým způsobem konzumují hmyz. Já jsem (či byl jsem) těmi prvními dvěmi skupinami.

       Tak jsem písemně přemýšlel, jakou (pro mě tedy třetí, obecně ale pátou) skupinou se stanu, když si dám vohřát chrousty. Jestli budu ihned skupinou úpících pod jhem, které budou tito bez ptaní vnuceni. Zatím to vytváří dojem, že ale ne, když teda jsem je sněd sám od sebe. Teda, ještě nesněd, ale brzy na ně jdu. Ale, jak naznačujete, možná jde o dojem falešný.
       Dále jsem (písemně, ale i nepísemně) přemýšlel, jestli se tím nezpronevěřím hnutí lidového odporu. Nakonec, sám se stavím členem tohoto nenásilného hnutí, když jinde tu pod článkem otevřeně volám po, jejich velitelem akceptovaném, vyvraždění helem při následující inscenaci, financované Západními zdroji. Jestli se těmi dobrovolnými chrousty pak prostě nezpronevěřuji myšlence hnutí.

       Přemýšlení o hmyzu mnou cloumalo ze Rjazaně do Paříže a pak Dněpropetrovska, kdy jste mi tedy následně oznámil, že se mě stejně nebudou ptát. Že ta má dobrovolnost se tedy stejně brzy stane jhem. Tím pádem teda asi nic. Žádný cloumání. Budu sedět doma, chrousti stejně sami přijdou. Snad si je budu smět vohřát. Myslíte, že přijdou už před vyvražděním, nebo až po něm?

      2. piccolomini, nemáte pocit, že se nám ta Zeměkoule scvrkává? Je to ohromný pokrok tohle scvrkávání, člověka se až bytostně jakoby dotýká exosféra, dusí se, lapá po dechu a hmyz mu sám jaksi do úst.. a není úniku.. Ano, myslím si, že pokud neudržíte své chutě na uzdě, přimáčkne vás veškerý pokrok ke zdi a bez dechu s vypoulenýma očima budete jen odrecitovávat zaklínadla všech demozásad a za odměnu křupavou kobylčí nožku bez vody a stejně se ještě omluvíte, že jíte korektně, což je vlastně v pořádku, ale raději to řeknete trochu nahlas.
       Na všechno přistoupíme nakonec. A vždyť je to tak i v pořádku, vždyť proti hmyzu nelze nic namítat. Prohlašuji tady a teď místopřísežně, že EU nečiní jediné nefunkční rozhodnutí.
       A koneckonců lze to dokázat tím, že vše provádíme totálně dobrovolně. Tak totálně jak jen člověk má právo svoboden být.
       Skoro nikdo, nikdo na světě nedokáže nést stoprocentní odpor.. Nést ho mezi lidi, do civilizace, životem.. Ale musí to být fakt dobré na té motorce.
       Totiž, kde jsme to.. jo, chrousti.. přilezou před vyvražděněním. Vidíte, už lezou

       1. To mě zase už moc přeceňujete. Například přejícně přihlížet skotačení v tangách, to by mě ta protiševčíkovská aktivistka mohla na kolenou prosit. Nepudu tam. Nebo přilepit si zadek k asfaltu.
        A ano, pokrok mě sice patrně donutí raději zatím ani nechci vědět k čemu. Já přece vím, že svět lidí je magor. Že velká část tzv. pokroku je magořina. Včetně toho, že skleníkový magoři ty krávy jednou zruší, protože magora v extázi nikdo nezastaví. Že už jen proto ten hmyz bude. Jednou to ale ochutnám, což bych ze zájmu stejně udělal. Ne ze zájmu, co nás čeká, prostě jak to chutná. To není souhlasné klanění. A už vůbec nebudu „říkat nahlas“, na to jsem věkově tolik ne, ale jinak hodně stará struktura.

 3. dnes mně pobavil nejvyšší ústavní činitel, zákon sice podepsal ale nesouhlasí s ním, vládě vyčinil, dá to k ústavnímu soudu.

 4. Možná to tu už je, možná to bude tématem dalšího článku. Dnes totiž byla tiskovka PRO. Je to na fb, možná i na ytb.
  Voni jistě vždycky koukaj, co sem napíšu! A podle toho to pak dál dělají!
  Nelítostný nelítostník to tam moc hezky dostává spapat, jsou tam i jiný zajímavý věcičky. Taky moc pěkné videíčko, jak lidí stojí a helmy vlítnou tu sem, tu tam, někoho vytáhnou a zakleknou. A klečí, klečí, rozhlíží se. Nemaj totiž pouta, tak čekají. Čtyři, kdy dotyčný výtržník se od začátku brání, respektive útočí na ně s podobnou vehemencí, jako slaměný panák. K jinýmu, patrně bezpečnost muzea ohrožujícímu nebezpečnýmu elementu, zas přijdou dva, dostane pár pěstí a kopanců. Třetí jim poklepe na rameno, vypadá to něco jako serte na něj. Tam dostane ještě jednu a jdou pryč…
  Ale spíš je zajímavé taky to, co na té tiskovce taky zazní.

   1. Jak jsem se přiznal, jsem bezmyšlenkovej Rajchlův nohsled. Ale vážněji, tak se ukázalo, že ten „agresivní proruský živel“, co jej dvě helmy jen tak zmlátily a pak šly pryč, je právě ten člověk, kterého se pak zastal Ševčík. Dokonce je s ním u J. Havla rozhovor.

    A k těm wagnerovcům, Pokud se Konvičkovi skutečně podařilo jednoho z nich identifikovat, takže jde o policistu, pak policejní důstojník nosil veřejné symboly, jejichž propagace je trestná. A činil tak z nějakého důvodu. Celá protivládní scéna tím pádem „ví, že vláda ví, že scéna ví“. Přesněji, vědí to všichni, kdo to nějak sledují.
    Rajchl požaduje vyšetření incidentu a zjištění jejich totožnosti. Ale ví, o koho jde. Nemá důvod to ale rovnou říkat, respektive má důvod to neříkat. Nelítostný nelítostník je v papiňáku a ten se pěkně tlakuje.
    Jestli to Konva poplet, může to být jinak. V každém případě ovšem policie tu jejich identitu může získat s prstem v nose.

    1. Pokud by šlo usmrtit chytrého nabízeče slov na chytrý klávesnici, už dávno jsem tak učinil trýznivým způsobem. Takto mi nezbejvá, než mít někde místo krátké dlouhou samohlásku, místo veřejně veřejné apod…

    2. Takže vy rozjíždíte obří akci. Stejně vám nikdo nevěří. Platí vás západ, helmy jste použili jako ukrajinu a ševčíka jako rusko.

     1. Z té Západní finanční podpory, to si teď uvědomuji, plyne automaticky právě prvek, že jsme to sice režírovali my, ovšem za vědomého souhlasu velení helem. Byla to společná symbolická inscenace. Ano, nepopírám. Prohlédl jste nás.
      Připomínáte ovšem, že to bylo připraveno málo uvěřitelně, na to si příště už musíme dát lepší pozor. Ať už bude Rusko ztělesňovat Ševčík či třeba osobně já, musím se k helmám chovat mnohem nepřátelštěji. Sám je musím brutálně napadnout ve chvíli, kdy to budou nejméně očekávat. A protože budou představovat Ukrajinu, budu jich muset mnoho nelítostně usmrtit.
      Ano, příště už tomu nesmíme tu uvěřitelnost upírat!

      1. Podepíšete minské dohody a myslíte, že je ostatní budou dodržovat. A to víte, že k nám v osmašedesátém vpadl ševčík na tanku a udělal si škraloup? Co by se muselo přihodit, co by s lidmi pohlo?
       Helmy udělají chybu a pak stačí převzít mediální moc. Je to západní hodnota, kt. jej zničí vlastní zbraní. A pak se k nám právo vrátí, lidé uvidí v přímém přenosu, jak se vrací

       1. To o tom právu jsem už někde slyšel? Nezpívala to náhodou jistá naivní zpěvačka z jistého balkonu někdy v roce 1989? Od té doby pořád čekám, až se to právo lidu navrátí.
        A ono furt nic.
        To právo v rukou lidu jsme viděli zrovna v sobotu u „Národního“ muzea, na kterém visí hadr v modrožluté kombinaci.

        1. Co to bylo za písničkářku, nějaká žena, Tichota říkal Žana, nebo tak, prý si zpívá, co chce, ale jinak bezva holka. Vystoupila se Spirituálama kolem roku tipuju 89 s krásnou prostě kouskem krásné písničky, zpívá tam jako něco: vsje gósti.. tak nevím, asi slovansky…
         A vůbec, kde jsou všichni ti padesáti, šedesátiletí váleči v trávě odrbaně pravdivě třískající do strun u praskajícího ohně

 5. Dnes na ruskom ministerstve obrany maju rusno.
  Najskor vola Austin Sojguovi.
  Cil vyhlasil Milley toho casu sef genstabu USA, ze bude volat Gerasimovovi.

  Len aby mu Gerasimov zdvihol, pac uz je po zaverecnej.

  Asi sa rusom podarilo vylovit z Cierneho mora to, co malo zostat utajene. A sice The Gorgon Stare.
  Kvoli poskodenej vrtuli ci debilnej pilotazi ruskych letcov by asi tak nevysilovali.

 6. Sem pasuje Niemöllerův citát. Stačí zmiňované nahradit Ševčíkem.
  Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
  Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
  Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
  Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

 7. Chtěl jsem napsat úvahu k situaci s bankami a Credit Suisse, ale nakonec to dalo na celý delší článek – už je zveřejněn.
  Myslím, že před námi je nejzajímavější období :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *