17 května, 2024

Tak nám chce soudruh ministr Velká bradavice Válek zavést spotřební daň na slazené nápoje, protože jsou prý nezdravé.

Tak to jsou. O tom ani potom. Ale jsou zdravější ty nacpané různými chemickými umělými sladidly včetně aspartamu? Asi moc ne, že? Opravdu si myslí, že tím vyřeší problém obezity u dětí? To si sáhněte do svědomí, co jste s nimi udělali v době covidu, hoši.

Samozřejmě si to nemyslí, a zdraví lidí a dětí, kterým se tu tak zaklíná, je mu ukradené. V rozpočtu dochází peníze, díra se zvětšuje a tak je potřeba chytat se každého stébla, jak lidi okrást. Členové zdravotnické části NERV navrhli, aby vláda začala vybírat z nápojů s obsahem cukru nad padesát gramů na litr spotřební daň tři koruny a čtyřicet haléřů. Za každých dalších deset gramů cukru v nápoji by pak stát vybíral daň 35 haléřů. Při započítání 21procentní sazby DPH by litr limonády mohl podražit o pět korun čtyřicet haléřů. Už teď díky tomu, že platíme výpalné například z pohonných hmot, dáváme do rozpočtu ca 150 miliard korun ročně.

Kdyby společně s tou daní z cukru bylo zároveň zrušeno například DPH na kojeneckou vodu, zdravá sladidla jako je čekanka a podobně, neřeknu ani popel. V podstatě na všechno co teče máte DPH 21% a je jedno, jestli je to třeba ta kojenecká voda, nebo bylinná kombucha. Jenže to ne, protože opakuji, zdraví lidí a dětí jsou jen kecy, kterými si je neschopný válek bere jako rukojmí. Zmetek.

Ono jaksi nestačí, že Češi jezdí nakupovat do Polska potraviny, drogerii a tabák, teď ještě přibude další položka. Protože přesně tímhle to skončí, spotřeba zůstane stejná, jen se výdělek přesune k sousedům. Kdyby byl soudruh ministr skutečně pravicový politik (jak Top09 stále tvrdí, že je pravicová strana), tak by věděl, že více daní nikdy neznamená více peněz. Většinou je to totiž přesně naopak.

Slazené nápoje nejsou žádná hitparáda, ale fakt primárně nemůžou za to, že nám populace tloustne. Na vině je to že se málo hýbeme, že většina dětí a lidí celý den sedí, takže jako kvůli tomu zavedeme daň na práci v sedě? Zdaníme všechny fast foody? Maso od určitého množství tuku? A když to uděláme, snížíme cenu na sportovní potřeby a kroužky pro děti? To už ne, že?

Budeme děti znovu vést ve školách aktivně k pohybu, jako to bylo dříve? (Opravdu ne všechno bylo za minulého režimu špatné, to si přiznejme.) Nebo je z lenosti raději necháme dřepět ve třídách s mobilem v ruce a apkou na identifikaci pondělního pohlaví, protože by se mohly přeskokem přes kozu přizabít? To taky ne. To ty peníze navíc raději rozfrcáme na Ukrajinu a Green deal. To je politika této pětikoalí sqadry. A opakuji, o žádné zdraví jim nejde. Jen jsou už úplně v háji.

143 thoughts on “Tak nám chce soudruh ministr Velká bradavice Válek zavést spotřební daň na slazené nápoje, protože jsou prý nezdravé.

      1. Tak lidi přestanou kupovat i to. A vodu si natočí z kohoutku. Takhle jsme to dělali v dětství my, pili jsme rovnou z kohoutku, o pitném režimu nevěděli nic, přesto nemoci ledvin 0. A ve školách nemusely být nádoby na sběr plastu.

          1. Tak to my měli doma sifonku. A používáme ji dodnes. Jenže někteří lidi to vidí jinak, když kupují ty baterie PETek. Asi se s nimi rádi tahají.

            1. Sifonovou láhev jsme měli v mém dětství doma taky, ale moc v provozu nebyla. Teď nemáme žádnou a nijak nám tu nechybí. Ale proti gustu…

                1. Sodastream je hezká ukázka toho, jak se dnes věci dělají.
                  Nahradí něco, co fungovalo něčím novým, progresivním a blbým.

    1. Kdyby panu ministrovi opravdu šlo o zdraví obézních dětí, předložil by návrh zákona, podle kterého smí nápoje obsahovat jen určité hraniční množství cukru. Z toho by ale žádné prachy nekoukaly a pan ministr by neměl ten povznášející pocit, že také něco udělal pro naplnění prázdného pytlíku státních financí.

  1. Dnes byl hic, moc jsem venku nebyla, navíc jsem po těch ledových dnech nachcípaná.
    Tož jsem sedla k počítači a k TV, kde mám YouTube. Poslechla jsem si Ivana Kratochvíla, Putin dělá čistky na ministerstvu obrany, zástupce ministra zatčen, nahrabal si solidní majetek, luxusní baráky v cizině samozřejmě.
    Dále se prý bude kývat židle pod ministrem financí, a možná že i ta Tatarka v bance bude mít problém.
    Prý ten saharský písek je jakýsi nepodařený, bo letí a letí a nic a doletí k nám a spadne 😳😶. Několik států navštívil a nikdo ho nezaznamenal.

    1. Jo a ještě jsem zapomněla, on to možná nebyl písek ze Sahary, ale kouř z neodsířených uhelných elektráren v Německu, bo atomový zavřeli, do plynových není plyn, on je, jen bublá v Baltu a tak likvidují větrné farmy a těží ve velkém uhlí, asi hnědé.

      1. Saharský písek je do střední Evropy exportován každoročně, jen termíny dodávek a množství se meziročně liší.
        Z uhelných tepelných elektráren odlétal popílek, od druhé poloviny sedmdesátých let je zachycován elektrostatickými filtry. Na rozdíl od saharského písku je popílek šedý.
        Elektrárny v Evropě jsou odsířené od druhé poloviny sedmdesátých let, v ČSSR s několikaletým zpožděním. Unikající SO2 je plyn, který lze se saharským pískem sotva zaměnit.

    2. Už je načase aby šla Elvíra do lochu, to co dělá s ruskou ekonomikou je neskutečné. A nikdo ji ještě nedal přes pařáty.

  2. Tak jsem zjistil, že máme několik matematik, tu uznávanou a vládní.
    Vládní matematici (v čele s geniem Signalistou) počítají s tím, že důchodce by měl pobírat důchod po dobu 21,5 let, s tím, že lidský věk se neustále prodlužuje.
    Podle statistik se u nás prům. věk dožití blíží 77-mi letům u mužů.
    Takže kupecké počty : 77 – 21,5 = 55,5, tzn. chlapi by měli chodit do důchodu v 55,5 letech, aby mohli pobírat důchod oněch 21,5 let.
    O tom, co by se stalo v případě snižujícího se průměrného věku se nepíše ani zblo.

    1. Nic než jeden z důkazů o pokleslosti zdejšího školství.
      Takovejm nejde o matematickou správnost, takoví jsou hlavně vděčni za každý den ve funkcích, užírat z veřejného je zdraví prospěšné , jen výjimečně se někdo z toho zblázní.

  3. Daně. Další daně, zvýšené daně. Jenom proto, aby se americký zbrojní korporát nažral a ukrajinští rekreanti tu mohli za naše prachy chlastat s nohama na stole.

    1. Pochopil jste to dobře. Na druhou stranu to tak lidé chtějí, jinak by si přece výběrčí daní nezvolili.

        1. 30+ let, kdykoliv si voli zvolili ODS, tak jim tato promptně utáhla oprátku na krku a nacpala si kapsy prodejem čehokoliv co se jim dostalo do hnátů. Před volbou volům vždy mazala med kolem huby. Tudíž velmi dobře věděli, nebo vědět mohli, jak to dopadne – ergo kladívko výsledek si tedy přáli z celého srdce!

          1. Kdykoli jsem svědkem jakékoli předvolební agitace ODS, vždy si připomenu její nejpravdivější agitační slogan: „Dokázali jsme, že to dokážeme! “ a rychle se vzdálím.

          2. Už ani nemá cenu opakovat žvásty Gule od Mamule. Kdyby lidi věděli… Prostě i holá prdel si při volbě ODS a různých derivátů připadá jaxi IN. Holá zahnědlá, ale s funkčním hlasovacím lístkem.

  4. „… zdraví lidí a dětí jsou jen kecy, kterými si je neschopný válek bere jako rukojmí. Zmetek.“

    Opakovaně je mi v tomto prostředí podsouváno, že se jedná o neschopnost (a žádná náprava, ticho po pěšině).
    Ani paní Marková v tom není výjimkou. Hlava mi to jaksi nebere – zejména když si uvědomím, že je v tom implicitně obsaženo omlouvání toho, čeho jsme svědky …

    1. ano, je to podobné jako kdybychom o neschopném vrahovi řekli, že není schopný někoho trefit z pušky, tak ho musel oběsit

  5. Jak som bola na nutri poradni s 13-rocnou vychrtlinou, tak som sa priznala, ze mam este 11-rocnu otesanka .. a dostala som navod nie len jak dieta vytucit, ale aj ako ho odtucnit … pruser je, ze otesankovi nemam co zakazat, pretoze nic z toho, co je v navode na zakazanie, ona bezne neje … tak si myslim, ze tie sladke vody a bramburky asi nebudu to hlavne, preco mame narod tlusty …

    Jo, a co ma ta vychrtlina HIT dietu, a musi mat vsetko cerstve … to aby som si druhu pracu nasla, aby som ju nakrmila … myslite, ze ked si na vlade vsimnu, ze je zdrava strava trikrat tak draha ako priemyselne polotovary … tak zvysia dan na vsetko, co preslo fabrikou, a zakaznik si to neodtrhol sam na poli?

    1. Jestli máte 1 hubenou a 1 silnější a jejich kalorický příjem a výdej je přiměřený, pak úřadují geny – a s tím se těžko něco udělá. Dá se to držet v mezích rozumnou stravou a pohybem, ale jak se říká, někdo přibere i po vodě. Zapátrejte v příbuzenstvu, někdy se to dědí třeba přes 2 kolena.
      Ale pokud jsou jinak zdravé a šťastné, nehrotila bych to.

      1. Z mojej strany najdete jak gulicky, tak svihadla, z manzelovej skorej tie gulicky … deti mam vychrtlinu, otesanka, a ten posledny je nateraz tak nejak akurat …

        Vychrtlinu som riesit musela, ked som ju zacala krmit podla zoznamu zakazanych veci (ma HIT dietu)), nevladala mi rano vstat z postele … z nutri poradne dostala befelom nabrat minimalne 3, idealne 8 kila cisteho tuku

      2. Re: Helena

        Jakmile slyším nebo čtu slovo „geny“ ihned startuju.
        NIC takového, jako spojení „geny a obezita“ neexistuje.
        Sežeňte si socialistické výkonnostní tabulky a udělejte té kulaté test fyzické zdatnosti.
        Zjistíte, že je na to s fyzičkou ÚPLNĚ v prdeli.
        Začněte s ní cvičit, zapřáhněte ji do práce. Pokud to vydržíte rok, bude holka jako proutek.

        1. A ta hubená? Ta má také cvičit?
          Já jsem až do těhotenství prvního dítěte žádný problém s váhou neměla, tedy měla jsem ji nižší než měla být. V kolchoze jsem se nenudila a hodně jsem chodila pěšky, protože jsem měla atypickou pracovní dobu na odpolední a o víkendech.
          Ti smradi malí mi překopali díky hormonům metabolismus, každé těhotenství mi přidalo 20 kg, sice jsem to pak snižovala, ale byl to opruz a před 24 lety do toho zánět štítné žlázy a její snížená činnost.
          Sestra to měla přesně opačně, furt měla o nějaké kila víc, rozčilovalo ji, že si musí kupovat větší věci a držela šílené diety až zkolabovala. A furt měla kilo navíc, pravda byla v obchodě, „nemáme“ mluvila i ze spaní.
          No a po dětech má nižší váhu než za mlada. Je vychrtlá jako stepní koza a i když je mladší, vypadá starší.

        2. Asi tak. Okolo 2008 se mně zbavil korporát. Protože byla aktuálně nouze o práci, musel jsem na 2 měsíce na poštu dělat doručovatele. Sice profesní pád o několik pater ale na rohlíky se vydělávat musí…. Za 2 měsíce 8 kilo dole jen tím každodenním pohybem …

          1. Přesně to samý nám říkali na medicíně.

            Ovšem co se dědí, je tělesná konstituce. Já jsem například svou kostru zdědila po dědovi kováři. Přes žebra (opravdu přes kosti) mám tolik, co jiný ženský mají přes prsa. Například. Takže vážit podle tabulek, nebude na mně nic jinýho než ty kosti. Pánevní kosti mi lezly ven celej život. Teď už vyčuhujou jen málo, ale přece.

    2. Tak včil víte a podle toho se zařiďte. Hlavně jim to nenasaďte jako brouka do hlavy. To by potom byla daleko horší situace a mindráky na celý život. Děvčicím to zatím nevadí tak nedělat nějakej rozruch. Zdá se že nejvíc to vadí Vám, takže musíte ubrat eventuálních komentářů či poznámek a to jídlo připravovat nějak nenápadně. Hlavní je že jsou zdravé.

          1. mám dojem že v původnímodkazu bylo o pize. Já osobně ji nejím, Tak -leda ertepláky, palačinky neb chleba se sádlem s cibulí. Sorry

  6. 5 korun flašku. To je za 4 flašky jeden dolar. Jeden „prezidentský“ granát je cca 1800 USD (jedna z prvních informací kolik prezident sháněl peněz děleno co za to sliboval). To je 7200 flašek. Pokud jsou litrové, tak ze 7.2 kubíku nápoje to hodí na jeden granát. Žádná složitější úvaha v tom nebude.

  7. Ad paní Marková, nešlo by prosím, příště, do nadpisu narvat celý článek, nemusel bych to na mobilu rozklikávat. Ba i ten větší font se lépe čte…

    1. A to zas jo. Pěkné celý článek nadpisovými písmenky. Do nejnovějších příspěvků by se asi vešel vždycky jen ten poslední, ale za všechno se platí nějaká daň. Hlavně by konečně byl rozťat uzel Gordia. Jedny články článkovými písmenky, jiný zase nadpisovými. To je fér 🙂

    2. Mě by zase zajímalo, proč je v nadpisu ta Velká bradavice.
      Kromě toho, že je to mimořádná trapárna, tak by byl (i tak idiotský) nadpis i něco kratší.

      1. Patřím do skupiny lidí, pro které je důležiťější obsah čehokoliv než forma. Proto mne nadpis článku nevzrušuje. Vy to máte zjevně naopak. To byste ale potom měl navštěvovat spíše server Novinky. Tam bývá nadpis přitažlivý a obsah buď nula nebo hovadina.

    3. Zdá se, že větší část zdejších čtenářů to co Vás, nijak netrápí. Nelze tedy vyloučit, že mnohé otravujete. Když, tak patřím mezi ně. Přijde mi, že s pí Markovou jste si v čemsi podobní.

    1. Těch vlastizrádných kroků učinila gumáka už tolik, že není nutné soudní řešení. Je možné ihned provést exekuci.

      1. optimálně v duchu nejlepších národních tradic – oknem. Prosíme přihlížející, aby odstranili kompost pod okny a dovybavili halapartnami i sudlicemi. 😀
        (Metafora, nadsáZZka a vůbec překlep)

        1. Rozlícené stavy prý měly z oken na vyhozence pálit staršími modely Glock. Ano, aby toho nebylo málo, ty stavy pokrytecky ignorovaly Komenského přítele z Uh. Brodu, který jim nabízel model CZ 01, místo toho si pořídily zbraně cizácké – rakousko habsburské. Objednaly a zaplatily je koncem XVI. stol., prvním několika málo byly dodány těsně před 1618. Byly to nejhezčí holky té doby.
          Snad Fabricius to byl, který si měl po letu přerazit nohu, i ten však stačil před přesnými zbraněmi čtyř a půlté generace při ústupu kličkovat. Není se co divit, z okna dolů je to sice v jednotkách metrů, ale jistě se pak kutáleli a pak prchali, takže od palby na cíle 20 metrů plus (nejprve mínus) nebylo možno očekávat zázraky…

    2. S tím zdražováním po zavedení eura máte pravdu. Kdysi, když Rakousko zrušilo šilinky a zavedlo eura, jsem se s jedním rakušanem bavil a tehdy mi říkal, že euru přezdívají „teuro“. V němčině „teuer“ znamená „drahý“.

      1. Vsade kde prislo euro sli ceny hore, len statistiky sa tvarili, ze je to zanedbatelne. V Nemecku bol kurz 2DEM=1 euro, ceny ostali, len sa zmenila mena a vsetci tvrdili, za rast bol zanedbatelny. Na Sk to iste, co sa kradlo v Skk, to sa potom chcelo aj v eurach, nikoho nezaujimal konverzny kurz.

      2. Re: Sd

        v Říši to probíhalo úplně stejně. Přechod na ojro je v každé zemi povel k ožebračení těch mamlasů, kteří se snaží šetřit.

  8. Řada lidí tloustne kvůli stresu, nekvalitnímu a nedostatečnému spánku a celkové přetíženosti. Kvůli poškození jater a dalších orgánů chemikáliemi v potravinách a vodě. Představa, že obézní člověk je v průměru líne prase, které věčně leží u televize a přežírá se brambůrkami, bůčkem a sladkostmi, je na hony vzdálená pravdě.

    Cukr je ve velkém množství opravdu nezdravý, mj. také podporuje růst nádorových buněk – např. tzv. Warburgův efekt se využívá právě pro dignostiku tumorů v PET-CT vyšetření. Ale v malém množství je neškodný, je přirozenou součástí potravin a rakovinu sám nevyvolává, na rozdíl od umělých sladidel, z nichž u některých je kancerogeneze už prokázána.

    Boj ministerstva proti slazeným nápojům je projevem hrubého pokrytectví a široce rozšířené medicínské schizofrenie – co takhle se raději zasadit o to, aby na onkologických odděleních pacientům přestali podávat přeslazený čaj a sladká jídla typu „buchtičky se šodó“? Tím by se mělo začít.

    1. Re: Agi…

      Zhruba pět let piju neslazené nápoje a nic se mi neděje, spíše naopak.
      Kdo vychlemtá 4 – 5 litrů slazených sraček denně (znám několik takto závislých kusů), nemůže se divit, že vypadá jako prase před porážkou.

      1. No, jestli tam nejsou tzv. „éčka“ tak je to jistě fajn. A než se projeví jejich vliv, může trvat dlouho.

        Já jen říkám, že nejrozšířenější pohled na obézní lidi je nepravdivý, i když zákon zachování energie pro ně samozřejmě platí a taky ono léty ověřené „z hladu se ještě nikdo nepos…“ Jenomže to, co člověk do sebe cpe a případně vydává (např. pohybem) je jen jedna strana rovnice – to jak mu funguje metabolismus je důležitější.

        Pro řadu lidí je to známé „nežer a hýbej se“ knížecí rada, oni to dělají, snaží se a moc jim to nefunguje. Kromě toho, nejde celý život takhle zápasit se svým tělem a nevidět výsledek.

        1. Re: Agi…

          Knížecí radu nedodržuje nikdo z těch tlustých ani náhodou, ani omylem.
          3,14-čus si koupí krokoměr a myslí, že zhubne, protože si přečetl pár hoven od rychlokvašek z Jů Es Ej, že když si koupí jejich dietní nápoj nebo rovnou krabice žrádla na celý měsíc, bude chytrý, mladý a krásný. Manželka má pět takových kolegyň, vím moc dobře, o čem píšu.

          1. Targusi, nic ve zlém, ale mýlíte se, není správné takhle šmahem generalizovat. Já zase znám lidi, u kterých to tak není.

            1. Re: Agi.

              OK. Tak mi vysvětlete, jak je možné, že zhubnuli vězňové v koncentrácích. A celkem fofrem.
              Jakkoli dál rozvíjet téma tlusté populace je ztrátou času.

              1. To s těmi vězni z koncentráku je spíš řečnická otázka, že? Vidíte svět jako hodně jednoduchý a prostý, kde je všechno hned zřejmé a jasné. Obyčejně se ale tím lidi jen chrání před nejistotou toho reálného, nedeterministického světa.

                Například, holka si může za svoje znásilnění sama, protože se nevhodně oblékla nebo chovala. Nemocný si může za nemoc sám, protože nezdravě žil, necvičil dost, případně cokoli jiného udělal špatně. Tlustý si za obezitu může sám, protože je poživačný lenoch. Zatím co velký borec, macho – ten dělá všechno dobře a nemůže se mu proto nic stát. Na takovou nemoc je ale jen jediný lék…

                Jinak máte pravdu, řeči jsou skoro vždycky jen ztráta času.

              2. Nedali jim nažrat, protože to co popisovali ani jako strava nevypadalo. Měli často hlad a hlavní jejich činnost byla celodenní dřina a nástup každý den před ozbrojenou hlídkou. V každém počasí, pak stálý stres, umírání vězňů okolo, chlad v těch barácích.
                Já už nevím jak se ta kniha jmenovala, byla z Osvětimi.

    2. Onologickému pacientovi je buřt jestli má buchtičky se šodó nebo libovou šunku pokud to pro nežádoucí účinky léčby (nausea, afty, průjmy…) vůbec dokáže pozřít, na výsledek léčby cukr nemá vliv (diabetici si cukr musí hlídat, ale to je zas jiná).
      Jinak nadpoloviční většina populace je v průměru líné prase, líné i myslet (viz volby). A v konsekvenci obezity, kuřáctví, alkoholismu, opalování, zobání pilulí na kde co, životního prostředí atd. + dlouhodobé vytrvalé ignorace případných příznaků, tak zhruba každý druhý nějakou rakovinku dostane, a asi každý třetí na ni natáhne bačkory….

      1. Někomu to možná buřt je, ale z hlediska léčby a její úspěšnosti to stoprocentně jedno není. Je nesmyslné a schizofrenní nádorové buňky likvidovat a zároveň jejich metabolismus podporovat. Vliv cukru není ani hypotetický, ani nepatrný – na markerech je to výrazně poznat. Na PET-CT ostatně také, na tom je ta dignostika založená. Ignoruje to:

        a) někdo, kdo není informován
        b) kdo na vyléčení nemá zájem
        c) blbec
        ….

        Víc možností mne ale nenapadá.

        1. proboha nezaměňujte terapii s diagnostikou, na PET musí být pacientova glykemie kompenzovaná, jinak nadbytečná glukosa v krvi ovlivní záchyt 18F-fluoroglukosy v tumoru (např. nádor nebude vidět).
          Jinak si nádorové buňky vytváří vlastní „nádorové mikroprostředí“ včetně cévního zásobení. Mají tam přesto obvykle méně kyslíku, metabolizují přes laktát (= nižší pH), vylučují vlastní cytokiny i hormony podle tkáně ze které jsou odvozené – a o svou výživu se postarají tak nebo tak ne úkor zbytku.

          Jinak obecně zavedená představa, že nádor je koule jen z nádorových buněk je nepřesná až úplně mylná. Ten někdy kulatý, spíše šišatý bolák tvoří fibroblasty, původní tkáň, T-reg lymfocyty, neovaskulatura a často nekrotická nebo hemoragická místa (nekumulující léčiva a to ani diagnostika).
          A pokud jde o pacientovu stravu v průběhu chemošky, neměla by chemicky nebo metabolicky interagovat s kokteilem cytostatik, ale jestli je v ní více či méně cukru je prostě jedno.

          1. Vážený pane doktore, magistře,… svojí odborností a použitými termíny zde jen oblbujete lidi. Já je mám samozřejmě nastudovány také, ale do této diskuze se to naprosto nehodí, málo kdo se v nich vyzná. Takže raději zpět k obecnému jazyku, srozumitelnému všem. Rakovinu jsem měl, lokálně pokročilou, objevenou zcela náhodně, žádné potíže mi nedělala.

            Jistý čas jsem věnoval experimentům na sobě v biochemické laboratoři, abych věděl, co léčbě prospívá a co naopak nikoliv, než jsem si pak konkrétní léčbu vybral. To, co jsem o cukru napsal, je nejen známý a mnohokrát publikovaný fakt, ale mám ho též na sobě experimentálně potvrzený – několikrát, opakovaným měřením. Prostě jen „vědecky“ manipulujete s fakty a lžete. Ano, rakovinové buňky se vždycky postarají o svoji výživu, ale ne za všech okolností stejně snadno, s přísunem glukózy lépe , což je právě na těch markerech a dalších rakovinových metabolitech dobře vidět. Přinejmenším u některých druhů rakoviny, ale neexistuje žádný důvod ani důkaz, že by to neplatilo obecně. A mimochodem, o vztahu morfologie tumorů s hladinami některých nádorových markerů mám i něco napublikováno, takže buďte bez obav, vím o čem píšu.

            1. Zajímavá diskuze.
              Byla tu zmínka o nemocech štítné žlázy.
              Mohli byste mi vy dva vysvětlit, co jsem náhodně četla v jedné dost obsáhlé diskuzi? Že prý při léčení Thyrozolem (snad si ten název zapamatovala dobře) stoupá váha téměř „raketově“ a žádná dieta, žádné cvičení nepomůže.
              Je to vůbec možné?

                1. Díky za reakci. Ale stejně – do nekonečna to přece nemůže jít.
                  Totiž – když jsem to v té diskuzi četla, vzpomněla jsem si na jiný článek, před delší dobou nškde uveřejněný a doprovázený i fotogrfiemi – jednalo se o „léčbu“ diabetu před objevem inzulínu.
                  Podle článku se prováděla – krátce řečeno – hladem! Takže nemocné děti umíraly hladem, místo na komplikace diabetu.
                  A na fotkách „před“ a „po“ léčení těsně před smrtí, skutečně vypadaly jak kostry potažené kůží.

                  Takže pokud Thyrozol „vygumuje“ ŠŽ, z čeho nadále pacient může tloustnout, i kdyby dieta byla prakticky „trvalý hlad“.

                  1. Rozhodně člověku stačí (z energetického hlediska) hodně málo jídla. To ale neznamená, že nemá hlad. Mimo to se málo hejbe.

      2. Re: JzP

        Nadešel čas vás ŘÁDNĚ urazit.

        Jste hloupej Honza, kterej by chtěl umřít ÚÚÚÚPLNĚ zdravééj.
        (-:
        Ne, nemáte pravdu. Soudruzi to musej vědět fšecko líp, protože proto.

        Btw. ještě byste taky mohl bejt lump, který chce rozložit český stát skrzevá čerpání svého nadměrně a NEMRAVNĚ velkého starobáku!
        (((-:

        1. je to ještě horší!!!
          Jsem drzý lump. Vytěžuji zbytky zdravotnictví (zneužívaje známostí a korupce) k opravě tělesné své schránky za účelem co nejdelšího čerpání důchodu, který hodlám mít nemravně dlouho nemravně vysoký, pročež se budu věnovat dalším nemravnostem (např. s nemravnými děvčaty).

    1. Indian taky ubejval…Na pozvani Velkyho Bilyho Otce , prijel nacelnik kmene Siouxu do Washingtonu se svou squaw…Sotva se ubytoval ve velkym hotelu dostal zizen a porucil, squaw , sezen mi vodu, chci pit. Squaw vodbehne a za chvili se vrati ma plnou dlan vody ,nacelnik vodu vypije, ale je to malo. Mam zizen zase poruci a squaw bezi..
      Za chvili se vrati a bez vody. Kde mas vodu , bidna zeno, zarve….Squaw vysvetluje.
      Smiluj se nacelniku , Bleda Tvar sedi na prameni..

  9. Jana Marková

    Samozřejmě se jako obvykle pletete.
    Fialová Pětikolka v žádném háji není.
    Ona je totiž už DALEKO ZA hájem, akorát si toho ještě nikdo ze soudruhů nevšiml.

  10. Je to přesně naopak. Cukr je pro dětský organizmus velmi potřebný, a to pro ukládání vápníku v kostech i zubech. Ne nadarmo se cukru říká bílé zlato!
    Vše, co tato „vláda“ udělá je namířeno proti obyvatelům ČR, rozvrátit zdravotnictví, rozprodat, a lidem i dětem záměrně ničit zdraví.

      1. No – jeden si musí rozmyslet, co je důležitější.
        Pokud se sladké nepřehání, nemůže nijak moc škodit.

        Dvě informace na téma cukru.
        Jedna je z knihy „Lékařské repetitorium“, určená medikům (rok vydání druhá polovina 80. let – což sice nebyl a není můj případ, ale přesto ji mám) a tam se v kapitole o diabetu, ve speciálním dodatku k dětskému diabetu píše, že umělá sladidla jsou naprosto nevhodná, lépe je příslušně zvýšit dávku inzulinu a (pokud je nezbytné) sladit cukrem.

        Druhá – ale nevím, platí-li to opravdu na 100% – člověk má chuť na cukr vrozenou, protože v přírodě prý platí „co je sladké, není jedovaté“.

        1. Re: Albi

          Mám kámoše, jehož dívka se kdysi přiotrávila griotkou. Nána si myslela, že vypije tolik griotky, co my jabkovice.
          Jinak mám taky zámého, který zkolaboval z přemíry slazených nápojů. Nešla mu v autě klima a on chlemtal barevné vody namísto melty.

          1. Ta dívka to mohla mít z alkoholu. Griotka sice asi kolem něho jen proběhla, ale kapka ke kapce …. i když spíš bych čekala, že bude mít nějaké žaludeční nebo střevní potíže.

          2. Griotka je swiňa, bylo mi po ní strašně zle a od té doby ji nemůžu ani vidět. Dále nesnáším vodku, fernet a alkohol nemusím.
            V lednu jsem dostala sedmičku vína, stále není prázdná. Snacha by si možná dříve dala, ale po tom co byla v nemocnici s kolitidou, už pít nesmí, ona toho teď nesmí více.

            1. Alkohol bych nepozřel. Úplně mi postačuje vodka, rum, Myslivec, pivo, víno. Rozhodně žádný alkohol! Ani nevím, kde se to kupuje.

        2. Myslím, že to neplatí bez výjimky.

          Řekla bych, že tady je ve hře spíše cukr jako zdroj energie. Jak pro zvířata, tak dříve pro lidi, jbylo účelné, sežrat vše, na co narazili a co bylo vydatným zdrojem energie. Sladké, tučné. Zásoby energie pak skladovali v tělesném tuku a ještě k tomu byl výhodný tzv šetřivý metabolismus. Ten zajišťoval větší šanci k přežití. V éře dostatku, ba nadbytku těchto zdrojů energie, bohužel sklízíme plody oněch genů, co nám dřív zajišťovaly přežití a nyní spíš škodí.

          1. Ovšem. Cukr (katango, samozřejmě se nesnažím konkrétně Vás poučovat, jen Váš komentář doplňuju) není jen „ten cukr“, co je v obchodě v kostkách. Takže ne cukr, ale cukry. Neboli sacharidy, což je specifická skupina organických chemikálií. Sacharidy jsou nejvýznamnějším energetickým zdrojem pro lidský organismus jako takový, přirozeně nezáleží na tom, zda konzumovat ano/ne. Vždycky ano – chce li někdo zůstat živý a zdravý. Takže kolik a jakých, to je podstata.
            Nebudu dál dělat chytrolína, informací o rozdělení cukrů a vlivů na organismus je plný internet. I pro Helenu, protože to nemůže takto zobecňovat.

            1. Ale ovšem; nechtělo se mi zacházet do takovejch podrobností, protože věřím, že tu každej ví, že kostky cukru na stromech opravdu nerostou.

          1. Nejde jen o návyk. Mláďata mají ferment, štěpící mléčný cukr – laktózu, ale při dospívání už tento cukr (některé vývojové větve) štěpit nemohou. U lidí zhruba platí, že mléko stráví valná část obyvatel severní Evropy, ale dospělým Afričanům dělá mléko zažívací potíže. Proto se firma Nestlé dopustila blbosti, když v rámci potravinové pomoci postala do Afriky pár tun sušeného mléka bez návodu k použití.

        3. Alchymisté znali ,,olověný cukr“ a ten je skutečně sladký(ale má typicky ,,kovově hnusný “ dojezd – jde o octan olovnatý. Také soli berylia jsou sladké – původně se pro ně navrhoval název
          glucinium.

    1. ehm. S tím cukrem a zuby je to velice „odvážné“ tvrzení, a to až tak, odvážné, že je to nesmysl.
      Tím ale nechci rozporovat druhou část, a to:
      „Vše, co tato „vláda“ udělá je namířeno proti obyvatelům ČR, rozvrátit zdravotnictví, rozprodat…“

      1. Zkuste si nastudovat něco chemických pochodů v dětském organismu, kdy se dítěti zakládá na zuby a něco chemických pochodů při dětském růstovém spurtu, něco o růstových bolestech a co se v kostech děje…..a jaké to má pak následky v pokročilejším věku…osteoporóza. Méédia do vovcí totiž hustí jen to co se jim hodí, např. dejte si Tečku a tutově neumřete. Stejně vás tak všechny zblbli se „škodlivostí“ cukru.

        1. již se stalo, sice před lety ale pokud nedošlo k nějakému zásadnímu převratu v biologii a biochemii, pořád by měl platit Krebsův cyklus i metabolismus aminokyselin ba ani se nezměnil význam vitaminu D3 (cholekalciferolu) na metabolismus vápníku (osteogeneze).

          Na druhou stranu připouštím, že jsem v biologii dával pozor zejména při hodinách o lidské reprodukci, kdy jsem se snažil teorii převést v praxi. 😀

          1. Re: JzP

            Cykl Krebsa? (Tak to říkala naše chemikářka, která se vrátila z Ruska a bylo to v jejím projevu poznat).
            Tady na Literárních kydech?
            To jste teda TĚŽCE přestřelil…

    2. Cukr je jejich bílé zlato, ropa je jejich černé zlato, chmel je jejich zelené zlato a soudružka Helena je naše zlato.

      1. Má to svoji logiku, od chudých lumpů toho nejde vybrat tolik. Jo, takhle vobírat střední třídu, to jo, ale ale to je vládní doména, a ta si tento střet zájmů ohlídá…

    1. Fantomas, hm. Jenže tom byla legrace.

      Dojčáci jsou dál. Po letech vítacího režimu už mají v Hamburgu, Frankfurtu, západní části Berlína a vůbec všude ve velkých městech, vyjma bývalou NDR, menšinu. Před pár dny slimáci pořádali demonstrace za proměnu Německa v islámský chalifát. Za plné podpory vítačských úřadů a policie.
      Jako dhimmi v chalifátu, opravdu budou platit daň z práva na život. Jen se tomu bude říkat džizja…

      1. Re: dexx

        Německý svaz – náš vzor!
        Tak nějak podobně jsme to kdysi psávali na nástěnky, ne?

        Z druhé strany – kdyby se hnědákům ten chalífát OPRAVDU aspoň částečně podařil, možná by se někdo trošku probral…

        1. Neproberou se. Spousta lidí, co zajišťujou služby pro tzv migranty, z toho docela slušně rejžuje, a to pomíjím zisky z převaděčství a případně i jiné zisky. Stačej ty služby, a protože jsou placený erárem a z toho krev neteče, bude z nich slušnej vejvar. A divila bych se, kdyby aspoň část vejvaru nebyla odkloněna do stranických pokladen. Jako všude.

          1. Re: Albi

            Měl jsem jednoho takového v přízni. Radši odsud vyfičel. Resp. narukoval do Wehrmachtu a kam se přesunul pak, nikdo netušil. Jisté je, že se pro jistotu nevrátil, i když přežil.

    2. Nekery by chteli si dejchat vzduchu zadarmo ,to sou pomery..Vsichni dokonce.
      Jiny zase kradou dest ,jako zemedelci nejvic ,kterej jim nepatri..Uz je soukromej..
      Rumun je poctivej za dest rad zaplati..Vyhne se i kaluzim , nepatri mu..
      Deti potresta kdyz do nich skacou…/V knize se vo tom poucuje ,Uz zase skacu pres kaluze/.
      Rus dejcha a hodne.. Taktika na nej ,verejnosti je skryta , aby si nevsim..
      Tak rus udejchanej prispecha do EU ,ma zizen, limonada draha, cubci synove prokleje vsecko a zase vodtahne..Vrati se domu k vodce..Zatim to tak vzdycky dopadlo….

          1. Film jsem neviděla, nemám ráda filmy podle knih. On scénárista i režisér mívají jiný představy než já při čtení té knihy. Zatím jediný film, který mi připadal lepší než jeho literární předloha, byl Rosemary má děťátko.

            1. Kachyňův film se knihou jen volně inspiroval. Vlastně jen základem příběhu – ochrnutým chlapcem. a jeho silnou vůlí. Jinak je to jiný příběh, protože se odehrává v Čechách na prahu WWI.
              Kdežto Marshallův příběh je z Austrálie a biografický. Je také mnohem drsnější než Kachyňův film, protože na australském venkově nemělo malé zmrzačené dítě moc šancí na přežití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *