28 května, 2024

Ono se to stane snad ještě do voleb…

Ve hře jsou mírové rozhovory, řekla o situaci na Ukrajině Jana Černochová. Ta, která se ještě nedávno fotila v mikině s granáty. Ta, která byla připravena rozpoutat třetí světovou válku, když ukrajinské rakety zasáhly polský traktor. Zastánkyně nejmiliatantnějšího postoje, která poslala na Ukrajinu 60% těžké výzbroje české armády (Což v praxi znamená, že těch zbylých 40% je nepojízdných). Najednou jí to někde v hlavě udělá „cvak“ a mírová jednání jsou ve hře.

Petr Pavel měl vysloveně poraženecký rozhovor. Je prý potřeba zastavit válku a debatovat o budoucím uspořádání. Zato tam ani jednou nebylo, že se s Ruskem nedá jednat, že Rusové stejně žádné dohody nedodržují a tak je třeba bojovat až do úplného vítězství nad mongoloidními hordami.

Miloš Zeman řekl, že Chcimíři jsou zachránci Ukrajiny. Před dvěma roky říkal, že Putin je šílenec a Ukrajinu je třeba podporovat.

Politico píše, že začíná kritická fáze války. Před pár dny byl ruský útok u Charkova zesměšňován, Rusové měli tradičně obrovské ztráty, byla to jen finta a Charkov samozřejmě nikdy nepadne. Dnes už se píše o tom, že pád Charkova by byl pro Ukrajinu obrovská tragédie.

Jens Stoltenberg se zase vyjádřil, že pokud Ukrajina prohraje, nemá cenu ji obnovovat. No jasně, že ne. Když nebude moci sloužit jako beranidlo proti Rusku, tak se na ni každý vykašle. Ale Ukrajince to muselo potěšit. Dva roky bojují za NATO, za evropské hodnoty, za Západ a když jim to přestává jít, tak je Západ nakopne do řiti.

Blinken letěl neočekávaně do Kyjeva…

V Gruzii se majdanuje… údajně za účasti i našeho Pavla Fišera.

Můj oblíbený diskutér, Martin V., napsal, že podle těchto poraženeckých řečí se vojenská situace na Ukrajině zhoršuje tak rychle, že v prdeli byla už předevčírem.

Věděl jsem, že to dřív nebo později dojde do této fáze, ale nečekal jsem, že naši gaučoví válečníci začnou zmírňovat rétoriku tak rychle. Rus je pořád ještě dva tisíce kilometrů daleko a pořád je mezi Rusy a evropskými hodnotami veletok Dněpr. Ode dneška už není rozdíl mezi tím, co říkala hradní guma a co říkal třeba Andrej Babiš. Mír přestal být sprosté slovo a jestli to takhle půjde dál, tak za půl roku bude vždy věrná Praha vítat svého ruského osvoboditele.

Myslím, že Ondřej Kolář začal svého předvolebního hesla o tom, jak se nebojí postavit Rusku, pomalu litovat.

Milion nábojů pro Ukrajinu se scvrkl na šedesát tisíc a myslím, že u toho zůstane. Zbylých devět set čtyřicet tisíc granátů koupili Rusové a už dopadají na ukrajinské pozice.

Zelenský zrušil všechny zahraniční cesty….

Ale ono se muselo stát ještě něco. Jasně, přišly nové notičky, ale tohle je naprosto šílený obrat. Tak šílený, že pro jeho vysvětlení podle mě nestačí jen ukrajinské neúspěchy na frontě. Že je válka v hajzlu, to bylo každému člověku s mozkem jasné nejpozději ve chvíli, kdy slavná krásná a chytrá západní technika shořela v polích u Robotyne aniž by ohrozila ruskou obranu. Následovalo americké handrkování o balíček vojenské pomoci…

Podle mě se naše vládní věrchuška dozvěděla, že páni právě odcházejí z ledu a svým ratlíkům přejí hodně štěstí v boji proti Rusku. Mám z toho samozřejmě radost. Vypadá to, že jaderná válka nebude, bude jen trapná prohra. Po trapné prohře přijde trapná krize a trapné zhoupnutí politických kyvadel.

Pavel i Černochová svá vyjádření následně korigovali. Protože to bylo tak poraženecké, že si to všimla i jejich klaka. Ale škoda už se stala. Zřejmě je tak velká, že se s vyjádřeními nedalo čekat. Kdyby to nebyl opravdu velký průser, tak by Pětikolka zatnula zuby a počkala alespoň do voleb. Fico také neohlašoval zvýšení daní před zvolením Pellegriniho. Na ukrajinské frontě se zřejmě schyluje ke katastrofě a v ukrajinské politice to nebude jiné.

Atentát na Fica do toho krásně zapadá. Liberálně demokratické evropské hodnoty si začínají uvědomovat, že prohrávají na všech frontách. Argumenty jim docházejí a realita začíná přebíjet i jejich dokonalou propagandu. Ještě stále jsou silní… ale první pozice už opouštějí. A tak se chovají jako klasická chcípající kobyla…

Kardinální průšvih je už blízko a zřejmě se projeví ještě do voleb. Nebude to hezké, ale o tom až zítra.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

375 thoughts on “Ono se to stane snad ještě do voleb…

    1. Ne. Obmyšlené věci takhle nezáří. Třeba vědět kde je měřící stanice, nevímjak Windy funguje, jestli bylo změřeno jinde. Možnost, že někdo se motal v těsné blízkosti se zářičem. Příkladmo cesiovým pro kalibraci. Nebo i se smolincem. Proč? Záleží na vzdálenosti. Jestli to není podvrh. Je v Hostivicích něco v tom směru zajímavého? Jak dlouho zvýšení trvalo? Směr větru?

      1. Kdybyste si prohlédl můj printscreen, tak vidíte, že v asi 11 hod je to asi 34 % nad průměr za poslední dny.
       Já jsem psal, že to není zdraví ohrožující, tedy ani to není nad normál, ale skokově se to během hodiny zvýšilo oproti průměru.

     1. Měřící místo je asi 200 m jižně od přistávací dráhy RWY 12/30 a zhruba 600 m severně od dálnice D6.
      Směr větru je v těchto místech plus mínus furt podobný.
      Proč by někdo běhal s nějakým cesiovým zářičem někde v polích?
      Spíše to vypadá, že se něco převáželo po D6, nebo něco nakládali v cargu do letadla.

 1. Tak tohle by chtělo rozbor nějakých těch expertů, odborníků a signalistů.
  Jaký signál vyslalo setkání dvou prezidentů. To prezidentů podtrhuji, páč oni, na rozdíl toho, co se za prezidenty vydává v jiných státech, včetně toho našeho to prezidentování reprezentují. Ti vážně nejsou onucemi nikoho.
  “ Mezinárodní politika definovaná jedním objetím. Ruský prezident Vladimir Putin dnes ukončil státní návštěvu Číny. Při rozloučení Putina s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem došlo k šokující události. Prezident Si prezidenta Putina na rozloučenou objal. Což je v Číně velmi netradiční a neobvyklý krok, který nemá obdoby. Jaké to bude mít dopady?“

  1. Ano největší náčelník odborů Josef Středula to zrušil a největší odborník na nutellu jej za to pochválil. Není nad to, když se ruka k ruce vine.

  2. Počkejte, úterý je jasné, kdo čekal něco lepšího od Středuly je naivní jak malé dítě, ale středa jsou zemědělci, ti včera vyhlásili, že se jejich demonstrace uskuteční.

  1. Nevím, ale přijde mi to jako podvrh. Jednak toto už by nešlo odložit, jednak proč je na FB twiterová identifikace ?

   1. To je na twitteru známá firma, prý nádražák.
    Takhle opravdu píše, nejmíň posledních pět let, co ho registruju.
    Jelikož ho twitter ani Policie nikdy neomezili, považuje ho většina uživatelů za policejního provokatéra.
    Je to sráč.

 2. Nebudu machrovat,mám jen školení o poskytování první pomoci,třeba u zranění, jak to je u střelné rány to se neprobíhalo.Já jsem u těch videi nezaznamenal,okamžité ošetření rány, kdy mohlo jít o větší krvácení.Jinak jsem fanda Fica a přejí mu rychle uzdravení a návrat k řízení republiky.

  1. Tohle bylo mimo možnosti jakéhokoliv laického byť školeného ošetření. Pomohl jen ten hodně rychlý transport do špitálu, zabránění rozvoje šoku a náhrada krevního objemu, zřejmě už za převozu. Zranění břicha popisovaná medii jsou natolik závažná, že člověk s nižším “zabezpečením” míněno dostupnou lékařskou péčí by maximálně do pár desítek minut vnitřně vykrvácel/zemřel na šok.
   A ani tak to nebylo jednoduché, Fico má zřejmě bypass a bere léky na srážlivost krve, což situaci také komplikuje, anžto neznáme rozsah zranění a ono nejde jen o střelný kanál, ale při použití různých druhů střeliva (obvykle civilům nedovolené výrobní provedení pokud nejde o střelivo pro lov), je masivně poškozena i tkáň relativně daleko od průstřelu. Tedy možná dutina břišní je kontaminována střevním obsahem, což je další rizikový faktor pr nějakou infekci + různé tukové embolie ani nepřemýšlejme, přejme mu “z pekla štestí”, aby se z toho nějak dostal s minimem následků.
   (Ad to střelivo, když mi přijde liška do rány a mám nabito 8 mm střelu polopláštovou střelu s prosekávací hranou o energii cca 4000 Joule, je z lišky “obět vlakového neštěstí” a odnáším její ostatky v kusech, přitom divoké prase i se zásahem stejnou střelou na komoru umí odejít i stovky metrů než zhasne).

   1. JzP.
    Díky za výborný názor na tuto situaci.
    To bude velký problém, zranění břicha a co všechno bylo zasaženo.

   2. JzP, neprijemne mi pripominas k42 blahe pameti. Fico ma bypass a bere antikoagulanty, jako o moznem zdroji komplikaci se o tom zdroj blizky jeho osetrovani uz zminil. Dale v CR i SR uz neplati zadny zakaz „nedovoleneho vyrobniho provedeni streliva pro civily“. Kazdy kdo ma narokovou vyjimku si muze koupit i expanzni strelivo. Zatim prosakle zpravy ale poukazuji spise na to ze byli pouzity jen klasicke poloplaste FMJ, byt to treba Hornady Critical Duty, tak je s Ficem amen, byla by to takova polytrauma ze by uz byl na prkne. Takze tato uvaha je zcestna. Jak je v praci dobre rozcilovat se jen do vyse sveho platu 🙂 tak je ve spekulacich dobre spekulovat jen do vyse svych odbornych znalosti. Proto nekolik strizlivych lidi tady yebalo do kecalka k42, nikoliv z nejakych nizkych pohnutek, jak se to snazil prezentovat jeho hluchoslepy fanklub…

    1. Hulvath napsal: 17 května, 2024 (20:28)
     https://web.litterate.cz/ono-se-to-stane-snad-jeste-do-voleb/comment-page-2/#comment-287172

     Zdá se, že si cucáte z paty.
     FMJ není poloplášťové střelivo. FMJ je „full metall jacked“, tedy celoplášť.
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Celopl%C3%A1%C5%A1%C5%A5ov%C3%A1_st%C5%99ela
     Poloplášť je SJ.
     Celoplášť s dutinkou je neco mezi a značuje se JHP.
     https://www.armed.cz/slovnik/naboje-jhp-jacketed-hollow-point/

     Takže ten váš „Hornady Critical Duty“ není FMJ, ale JHP.

    2. Milý Hulváte, stejně tak jako si nebuduji fanklub, nedělám si ani nárok na 100 % pravdu, umím svou chybu uznat jak věcnou, tak i pravopisnou. Neznám aktuální zákon o zbraních a střelivu v SR (tedy jaké si tam lze střelivo bez obtíží pořídit – a ani ho nehodlám studovat), ale viděl jsem docela dost střelných zranění.
     Na vlastní oči, od různých střel a kalibrů.
     Tedy i takových, kdy střela se zvýšenou ranivostí neexpandovala a způsobila (skoro) “hladký průstřel”, tak celopláštovou co se potkala s kostí a deformovala se spolu s kostní tříští penetrovala přilehlé tkáně a tuková embolie završila dílo zkázy.
     Ono i často tak podceňovaná malorážka (cca 100 Joule) udělá z jater pěknou sekanou.
     Také se u dostatečně rychlých střel projevuje hydrodynamické poškozené tkáně -právě i dost vzdálené od kanálu, která nekrotizuje – viz dnešní zprávy o druhé operaci – a která mě k této doměnce vedla.

     1. Kdysi dávno, jsem si někde přečetl, že na ochranu před malorážkou stačí kožená bunda.
      Zaujalo mne to natolik, že jsem provedl pokus.
      Sehnal jsem někde autosedačku.
      Látkový potah, pod tím několik cm nějaké pěny a vzadu asi 1,5 mm nějaký plech.
      Na to jsem dal 2 cm dřevotřískovou desku a na to terč.
      Střílel jsem ze 60-i metrů. Normální standartní střelivo, něco kolem 120-130 J.
      Všechny střely prošly dřevotřískou, látkovým potahem, polyuretanovou pěnou a vzadu na tom plechu byly díry krásně vyšklebené směrem ven.
      Takže od té doby něvěřím rádoby „odporníkům“

      1. A to je jenom o prostředí, i malorážka v provedení s dutinkou (testováno na HVHP) ve vodě expanduje na “hříbek” o průměru kolem 8-10 mm již po pár centimetrech, takže v živém terči často končí zástřelem (střela s fragmenty zůstává v ráně) a střelný kanál je dost ošklivý.
       I když to zákon nedovoluje, úplně stačí na srnčí zvěř.

 3. Prorocká slova z knihy Válka s mloky, napsaná zhruba před 100 lety:

  Například stěhování národů,které se kdysi dělo po několik věků, by se při dnešní organizaci transportu dalo se vším všudy pořídit za 3 léta, jinak se na něm nemůže vydělat. Podobně je tomu s likvidací Římské říše, s kolonizováním pevnin, vyvražděním Indiánů a tak dále. To vše by se dalo dnes absolvovat nesrovnatelně rychleji, kdyby to bylo svěřeno kapitálově silným podnikatelům.

 4. Koukám, že Vidlák začal podporovat prezidenta ohledně Ukrajiny.

  Ale hovno, Vildák ani neumí dočíst, co prezident vlastně řekl. Jeho sekta ho přeci platí právě proto, aby se vysral na fakta a naservíroval ji šťavnatější fantazii.

  1. Počkej Onanyme, jak myslíš „neumí dočíst, co řekl“? Umíš ty dočíst, co Vidlák napsal a umíš ty si vůbec poslechnout, co prezident řekl?

   Tady si můžeš poslechnout přímo pana prezidenta – žádné pozdější vytáčky, žádné (dez)interpretace někým jiným, jen a pouze to, co skutečně řekl:

   https://www.youtube.com/watch?v=20aeo-zGJR8&t=1330s

   Reportérka se zeptá v čase 22:10, prezident odpovídá od 22:21 do 23:00 – tu ani ne minutku pomalé angličtiny určite zvládněš, tak nám napiš, co je v tom za šťavnatější fantazii. Rádi tu na tebe všichni počkáme.

   Já tomu rozumím takto: „…Musíme být realisté. Myslím, že by bylo naivní říkat, že Ukrajina zvládne plně obnovit kontrolu nad územím v představitelné budoucnosti. Rusko se nevzdá oblastí, které už teď ovládá. To, co potřebujeme, je zastavit válku a zahájit jednání o budoucím uspořádání. Může dojít k nějakému kompromisu, ale takový kompromis nelze udělat bez Ukrajiny, bez Ruska a bez zemí, které se stanou garanty přijaté dohody… “

   Vidlák to komentoval „..Je prý potřeba zastavit válku a debatovat o budoucím uspořádání. Zato tam ani jednou nebylo, že se s Ruskem nedá jednat, že Rusové stejně žádné dohody nedodržují a tak je třeba bojovat až do úplného vítězství…“

   Odsud to vypadá jako téměř doslovný přepis přesně toho, co prezident skutečně řekl (opakuji: „o, co potřebujeme, je zastavit válku a zahájit jednání o budoucím uspořádání.“). Jestli pak spustili loutkovodiči nějakou „damage control“ a začalo se to dovysvětlovat a přetáčet, to už je jiná fantazie. Ale informace přímo od zdroje plně potvrzují Vidlákův komentář.

   TL;DR verze mého příspěvku: Nelži, nenadávej, zpytuj svědomí a zalez.

   1. Nevím, zda jsi v obraze, ale zdejší diskusní rozhraní funguje tak, že když nevyplníš jméno a mail, onálepkuje tě to jménem ANONYM. Takže diskutovat s někým, kdo se neumí nebo nechce zaregistrovat, je zbytečné plýtvání časem a intelektem. Anonym si zaslouží jen poslat do řiti (abych byl spisovný) …

   2. Neni mi jasny proc musime bejt realiste. At si je von sam , general na hrade.
    A chcirealista.
    Proc vnucuje svoje nazory. Vymysleny stadem poradcu a potom putujici do zahranici
    na schvaleni a svoleni..
    Rikat co U. zvladne a nebo ne . Jeho kecy sou totalne nerealny..

    „Myslim ,ze by bylo naivni rikat , ze U.plne zvladne kontrolu nad uzemim v predstavitelne budoucnosti“..
    Takze kdo neco takovyho rika ,rika soudruh kazdej vi a realne , ze ukr proda vsechno i to co nejvic potrebuje. A sou na to dukazy..
    Mozna by soudruch chcirealista vopravdu aspon nemel podlejzat germanum.
    Pak by jeho kecy mozna meli nejakou vahu.

    „Rusko se nevzda oblasti ,ktery uz ted ovlada“.
    Tady se soudruh chcirealista dopousti spekulaci , vesteb , predsudku ,100% znalosti umyslu Kremlu. Sireni NATO do nekonecna ,kdyz prestane a NATO se stahne,
    situace se ihned a rapidne zmeni.

    „To co potrebujeme ,je zastavit valku a zahajit jednani o budoucim usporadani“.
    Dalsi zpitomela hovadina , vo cem chcerealista jednat , kdyz presvedcene tvrdi ,ze se rus dobytych uzemi nevzda.
    Nechce vyjednavat vo zastaveni valky , nejdriv ???. Je blbej nebo co.
    Kdyz zvani ,ze my potrebujeme , ale zvani vo zahajeni jednani budouciho usporadani..
    Ted nevi , co je potreba , nejdriv a ke skonceni valky.
    Vyjednavani ,nejdriv vo primeri a hned potom vo miru. A kdo ma vyjednavat. Zase nevi ,zvani hur nez akademicka, pouckarka.

    „Muze dojit k nejakemu kompromisu“…
    Co je tohle probuh , nakej kompromis..Vod chcirealisty ,kterej pisti , Musime byt realiste ..
    Realista se vyznacuje ,ze vi vocode a vicochce. A protoze vi , vi ,ze muze dosahnout realnych a skutecnych dohod. A vubec ne ze , „muze dojit do nakejch kompromisu..
    Jak ty kompromisy samy vod sebe dochazeji a nebo nedochazeji..
    A este nedochazeji bez Ruska a U.. A k nejakemu kompromisu !!!
    To pride lito , tyhle dve zeme spolu valci ,tyhle zeme se musi dohodnout na miru mezi sebou. Nekdo z Ugandy to nevyjedna..
    Realny a skutecny a vyjednany dohody zakazali na fleku brutove v breznu 2022..
    Takze zadny nejsou a nebudou.
    Protoze kdejakej potrhlej poskok muze vyskocit a prikazat ukrovi , je zrusit a kdykoliv..
    Chcirealista je znacne neraelnej..Ma pamet chrousta , ktery, brzy budeme veceret..

    Vypada ze si udelal petiminutovku na vyslech , behem akce krouzku pionyru,kteryho je clenem , vo stastny budoucnosti , zaruceny soudruhy J.V Stalinem a K.Gottwaldem../Jinejm narodum/.

 5. Nemělo by zapadnout

  Pfizer ľutuje porušenie pravidiel

  Peter Weis COVID-19

  Britský orgán Prescription Medicines Code of Practice Authority po podrobnom prešetrení prípadu vyhlásil, že spoločnosť Pfizer pri svojej “vakcíne” na SARS-CoV-2 uviedla verejnosť do omylu tým, že pri tejto novej “vakcíne” v tweete uviedla iba dáta o relatívnom znížení rizika, nie o absolútnom znížení rizika. Pritom tie druhé dáta sú podstatnejšie. My sme o tom písali na blogu už pred samotným začatím plošného “očkovania”. Tie čísla boli totiž katastrofálne a nás zaujali. Rovnako na nich upozorňoval zo známych osôb napríklad MUDr. Pijak. Naše blogy TU a TU. A tento článok je trefa do čierneho a moja srdcovka (TU).
  https://akw.sk/pfizer-lutuje-porusenie-pravidiel/

 6. Souhlasím s Vidlákem v jeho hodnocení situace na Ukrajině. Pouze se domnívám, že Ukrajina se zhroutí náhle. Jednoho dne se probudíme, a zjistíme, že Želenský, Buďanov a špičky Azovu utekly za hranice. Několik dnů budou ještě elitní vojáci na frontě vzdorovat, než jim dojdou potraviny, pitná voda a střelivo. Pak se ti, kteří se dopustili válečných zločinů, rozutíkají po Západu. Bohužel, ve velkém patrně i k nám.
  Mezi tím se stát zhroutí a nastane anarchie.
  Takový je scénář, pokud politické špičky nemají racionální, realistický pohled na věc. Nemůžeme ovšem od těch amatérů v čele ukrajinského státu očekávat nic jiného.

 7. Chtěl bych upozornit, že liberální média neustále lžou o atentátníkovi v jeho vztahu ke spolku Slovenští branci. Jak upozornil Robert Kaliňák, atentátník nikdy Slovenské brance nepodporoval a setkal se s nimi jenom pro to, aby je odradil od používání násilí.
  Dále bych chtěl upozornit, že dle X (dříve Facebooku) atentátníkova spolku Hnutí proti násilí pokřil atentátníkovu knihu Martin Milan Šimečka, otec Michala Šimečky. Martin M. Šimečka je, pokud se nepletu, stále redaktorem Denníku N, který je částečně financován, přes prostředníky, vládou USA.

  1. Naposled mluvil o předurčení a Prozřetelnosti jistý Hitler, že?

   Ale jazykovědně vzato, sloveso „dovládnout“ přece znamená přesně to, co si přejeme. Rozdíl je zřejmě jen v tom, kdy. Fialenko si to vládnutí představuje do konce volebniho období. Já bych uvítal, kdyby to „do“ bylo včera 🙂

   1. Přejme derniérovi i sobě, aby se mu to, k čemu je podle vlastních slov předurčen, splnilo co možná nejdříve.
    Původně jsem chtěl ještě dopsat, že pro to udělám vše, ale poté, co nade mnou začal kroužit vrtulník, jsem si ten dodatek rozmyslel.

 8. K diskuzi nad PePou107:
  Petr Kolar z Hradu napsal: “Všem, kteří v souvislosti s atentátem na slovenského premiéra teď budou kázat, že kdo seje vítr sklízí bouři: VZPAMATUJTE SE!!! Fico je demokraticky zvolený premiér. Ať je jaký chce, není to diktátor ani tyran. Atentáty na politické oponenty do demokratické společnosti nepatří.”

  Stale si tedy myslim, ze Hrad nejakym zpusobem drzi prehled nad veci a neni zcela vymknut z kloubu.

  1. Věříte kurvám, že nejsou kurvy. A to jste člověk s přehledem, co teprve většinová masa pasivně důvěřující ČT. To bohužel potvrzuje mou letitou domněnku, že prohrajeme.

   1. vypadá to že jim došlo, že by to mohlo být i proti nim. Paseky naděšlali dost akorát si mylseli… no kdfo ví co….

   1. Nebo si myslite, že odstranění Koněvova pomníku by nemohl být pro nékoho, kdo za války přišel o rodiče a přibuzné, důvodem k pomstě?

  2. Mimochodem, jak máme to Kolářovo „kdo seje vítr sklízí bouři“ chapat? To jako konzervativci, dezoláti a prorusští švábové, Smer-SD seli vitr? Já mám pocit, že tohle je spîš „sklizeň “ Progresivního Slovenska …

   1. Napadá mne i vhodné označení „Progresivného Slovenska“ a u nás pětikoalice:
    proeurounijní extrémisté

    A pěkně prosím, to není žádná nálepka. To je holý fakt.

  1. Je to dlouhé, ale doporučuji shlédnout celé.

   Mimochodem – měl jsem opravdu pocit, že vidím tiskovku s vládními politiky. Na rozdíl od tiskovek naší vlády …

   1. Přesně, vystoupení na vysoké úrovni. V klidu předkládaná fakta a vyvracené lži. Tak má vystupovat politik.

   1. Nejvíc se mi líbilo, jak setřeli reportérku BBC. To mělo úroveň. Když si v této situaci představím Fialenka a Lipanská, můžu se potentočkovat smíchy ….

  2. Hmm, tak to jsem docela zvědavá, jak to bude novinářka z BBC interpretovat a zda skutečně pravdivě napíše, jakou dostala odpověď…

   1. Podle mne vymlčí, že se na něco ptala, takové školení nemůže přiznat. Má velké štěstí, že odpověď byla ve slovenštině, jinak by jí to asi přes sociální sítě doběhlo.

 9. Většina Rusů je pro zahájení mírových rozhovorů o Ukrajině. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který provedlo centrum Levada.

  Pro jednání se vyslovilo 51 % respondentů, zatímco 39 % bylo pro pokračování války. Situace, kdy je většina respondentů pro mírová jednání, trvá již řadu měsíců.

  Příznivci vyjednávání jsou ve většině ve všech věkových skupinách kromě nejstarších (nad 55 let, mimochodem 55 let je horní věková hranice pro mobilizaci v Ruské federaci).

  Zároveň by drtivá většina respondentů – 71 % – podpořila Putina, pokud by se rozhodl ukončit válku na Ukrajině „tento týden“.

  Pokud však byla lidem položena upřesňující otázka – že by přitom musel vrátit území zabraná Ukrajinou – většina (60 %) byla proti. A pouze 30 % bylo pro.

  Jinými slovy, většina Rusů je pro ukončení války na současné frontové linii – s fixací územních zisků na Ukrajině.

  Co se týče podpory operací Ruska na Ukrajině, zůstává podle průzkumu na 75 %.
  https://t.me/stranaua/154701

  1. S Ukrajinou Putin vyjednávat nemůže – protože Ukrajina nesmí vyjednávat s Putinem:

   https://www.president.gov.ua/documents/6792022-44249

   (Zelenského dekret z října 2022, tehdy si ještě mysleli, že s neutuchající západní podporou slavně zvítězí… zase jednou někdo naletěl, ale o tom my tady víme historicky své, že)

   Fixace „územních zisků“ na současné linii je taky utopie – Rusko přijalo za své 4 celé oblasti (Luhansk, Doněck, Cherson a Záporoží). Ani ten Luhansk dosud neosvobodili celý (sice mají snad už před 90%, ale celý ne – právě od toho podzima 2022, kdy se stáhli na lépe bránitelné pozice), ale pro Rusko už je celá Doněcká oblast a třeba i pravobřežní část Chersonské oblasti oficiálně částí Ruska.

   Možná se dá ještě uvažovat o tom, že by Rusko v nějakém krajním případě nechalo Ukrajině (ať už bude „Ukrajina“ znamenat cokoliv) Oděsu a Charkov, ale ty 4 oblasti budou ruské, protože už z ruského pohledu ruské jsou.

   Počkal bych, co se stane po 21. květnu, až Zelenskému skončí mandát.

  1. V tom výjevu mi chybí ty sedmiramenné svícny. Zlo má hlubší kořeny, žlutomodrý hard mu slouží jen jako fíkový list.

    1. Kdysi jsem napsal „podpovídku“ „Jak to bylo s Pilátem.“ Už si nevzpomínám jestli jsem Ti ji poslal na sloupek. Hosip. Jestliže neposlal, dej mi vědět, pošlu.

   1. Kdysi prý nacisté říkali, že: „kde je velká organizovaná zlodějina, tak na tomto místě stačí kopat dostatečně dlouho a vždycky nakonec natrefíš na Žida“.

    Jestli měli předchůdci našich dnešních německých přátel pravdu netuším. Já však soudím, že nikoliv, neboť já pravověrně podporuji jak Ukrajinu (která není nacistická vůbec), tak Sion-židovský Izrael (který se vůči palestinským civilistům chová nadmíru humánně). Tudíž tento nacistický slogan odmítám a naopak podporuji azovsko-ukrajinský boj za spravedlivou věc.

    Sláva Ukrajině! Sláva Izraeli!

    1. „Na každého se něco najde“ – to je z jiné knihy než německé.
     „Muž byl zrozen v hříchu a jeho život pokračuje od smradu plenek až k puchu rubáše“.

   2. Překvapuje mne, že tam sedmiramenný svícen nevidíte! Já ho tam vidím docela zřetelně.
    Jistý Číňan Čech chtěl bít psa žida, prohledal celý háj – a hůl nikde…

    1. Ten svícen tam nevidíte nejspíš proto, že jej odcizil nějaký Porošenko se Zelenským, a poslali jej svým zámořským mecenášům za oponou. Samozřejmě, tihle ti ovšem žádní pravověrní židé (když už o nich teda píšete) židy nejsou, jenom se tak maskují. A jelikož jejich skutky jsou ryze nekřesťanské, budou to nejspíš mimozemšťani. Neboť takových svinstev (vůči Slovanům) by snad nebyli schopni ani musulmani.

     1. Já ho na obrázku vidím, to vy tvrdíte, že tam není. Čtěte pečlivě, když už se pečlivě dívat neumíte, člověče.

 10. ta planovana svycarska konference ma nejspis za ucel obejit procedury OSN. tam by se to tema melo spis projednavat ale kdyz to chteji bez Ruske Federace a pravidel tak holt bude extra slezina mimo oficialni pudu.
  tam se budou rusobijci predhanet kdo ma proti RF vetsi ramena jako nejaka parta vyrostku a navzajem se hecovat. je klidne mozne ze si tam usmysli ze na ne nikdo na svete nema a vyhlasi RF nejake valecne ultimatum.

  1. Půjde o klábosení na úrovni hospodské sešlosti, po desátém pivu. Všichni budou chytří jak rádio a silní jak silnice.

  2. Důležité je datu konání. Ty, státy, které se zúčastní de facto uznávají Zelenského za prezidenty Ukrajiny i po vypršení jeho mandátu. Problém se na netu probíral, průšvih je v tom, že ukrajinská legislativa tuto situaci nepředpokládala a nemá ji ošetřenou. Takže dva právníci a 3 názory. Vypadá to, že nejdůležitějším bude to, kdo bude ochoten se bavit se Zelenským.

   1. Což nevidíte, že na nějakou „legislativu“ už ve fašoukradině a na západě se.e Bílej Tesák?
    Žádné právo, žádné smlouvy NEPLATÍ, neboť je všichni ignorují, neplní. Platí jen to co vytroubí ve lžidoTV – to je zákon, tím se musí vovce řídit.

    1. Paní Heleno, zejména pak v mezinárodních/mezistátních vztazích. Tam platí všechny smlouvy jen potud, dokud je obě (všechny) strany uznávají.
     Příkladů nespočet.

     1. A ktery ty strany ,vobevsechny to sou .Pouc Godote . Prikladu nespocet.
      Pouc aspon naky ty hlavni a zeejmeenaa , ty nejdulezitejsi..
      Pani Helenu..Furt nevi. Pouc pouckama.
      Nebo zase , potud dokud a mezinarodne vztahove ,jenom kecas.

      1. Pawe, on nekecá, ale i kdyby, pořád lepší kecat nez tu zvracet jako vy. Dal jste tímto snad nějakou informaci ???

       1. V cem nekeca. Nekecej. Uved neco.Pozadal sem vo nejaky skutecnosti. Vo kterejch tvrdi , ze existujou.
        Jenze vy znate a chcete chlemtat jen zpatlany blaboly.
        Pokud, vodtud podtud a nekeca hovno.
        Vo informaci sem pozadal. Cesky , pozadal sem vo informaci.
        a kde je , nikde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *