28 května, 2024

A zase ti umělci.

Teda ono nejen oni, ale při představě, že někdo takový jako David Matásek je herec Národního divadla, a tedy by měl mít alespoň nějaké základní morální hodnoty, se dokáže posmívat smrtelně zraněnému člověku jen proto, že nesdílí jeho pohled na svět, je mi na nic.

Jenže kdo je vlastně herec David Matásek? A jaké jsou jeho hodnoty? Měl čtyři manželky a s každou z jedno dítě. Za komunismu byl sám prominentní děcko, které si v rámci rebelských let, a protože to bylo in, s radostí s Orlíkem prozpěvoval „Bílou ligu“. Když ovšem začala být in migrace a globalisté, tak se z Bílé ligy stala liga černá, a z rasisty Matáska multikulti šmejd, co sem chtěl vozit spolu se Šojdrovou vousaté „sirotky“. Od komunisty, rasisty, skinheada, multikulturalisty, globalisty a sluníčkového havlisty se nám přerodil do posmívače, ba dokonce možná schvalovače atentátů na premiéra.

Přemýšlím, jestli i on bude mezi těmi umělci, co budou čerpat státní peníze na tvorbu. Přemýšlím, jestli se bude někdo zabývat tím, že tenhle výrok a následná diskuze už je za hranou. Přemýšlím, kam až se naše novodobá kulturní fronta dostala. Do jakého bahna se všichni tihle Matáskové budou ochotní ponořit, aby je režim adoroval. Možná ale žádné dno nemají. Podporovaní protekční hajzlíci za každého režimu a s každým.

Ale ono je to logické. Celá tahle prorežimní neobolševická progresivní svoloč žádné hodnoty nemá. Kromě těch pokřivených. A v celé své nahotě se ukazuje to, že morálka a etika je spojena vždy s konzervativním přístupem, než s tím progresivním. Což je ale naprosto logické, protože konzervativní hodnoty jsou na slušnosti postavené. Nenechme je vyhrát. Už teď nám vládnou korupcí, eurohujerstvím a protekcionismem prolezlé strany. Nechtějme aby nám vládli Matáskové a Novotní. Nedovolme jim to.

126 thoughts on “A zase ti umělci.

  1. Možná ti zmínění, co nechtějí za umění platit, jen nechtějí: platit někomu jen proto, že se označí za umělce bez ohledu na to, zda páchá umění nebo sračky, poslouchat, jak umělci tvrdí, že finančně strádají a vyžadují granty a dotace a pak se bez uzardění chlubí domy v zahraničí i tady i jinými věcmi. Třeba ti lidi jen chtějí, aby si na sebe umělci vydělali sami. To nevylučuje mecenáše, ale mnoho z nás nechce být jejich mecenáši ze svých daní. Chudí i bohatí.

   1. Ale to se bavíme špičkách showbyzbnysu. Cca odhadem méně než 1% těch, kteří se označují za umělce.
    Hůavně o nich se píše v buváru, ti jsou známí.
    Ale, dlužno přiznat, někteří z nich jsou „dobrou značkou“ pro nuvštěvnost nějakého kusu. Ale sami by moc neznamenali.

    1. No, není slovo umění od slova uměti? To, co se leckdy vydává za umění, je neumětelství nejhoršího kalibru vyfutrované pouze egem „umělce“. Takovýhle platit nechci. Třeba tu tlustou deviantku, co se všude promenuje nahá a říká tomu umění?

  2. Naklikl jsem si Váš blog a také jsem začal psát koment. Pak jsem to smazal a vrátil se tady – a vidím, že některé myšlenky, které jsem chtěl přičinit tam, jsou už tady v nějaké té či oné podobě vyřčeny.
   Především považuji za nešťastné, že čeština ty, kteří produkují svá „nehmotná“ díla /nemám na mysli obraz jako pomalované plátno, ale to, co je na něm štětcem nebo jinak zachyceno, nebo sochu jako kus kamene, ale to, jak byla vytvarována apod., jsou hromadně nazýváni „umělci“, a to, co produkují nebo v rámci čeho se svou činností pohybují „uměním“. „Uměním“ od slova „uměti“, které ovšem pokrývá široké spektrum lidských činností, k nimž je třeba vědět, znát /wissen/ a umět /können/. Zatímco „umění“ je německy „Kunst“ a „umělec“ „Künstler“, a to naše „umění“ mnohdy produkují ti, co neumějí, kteří dokonce za to, co produkují, by se měli nazývat packalové, kurvitelé „krásna“, kterému původní „ars“ odpovídal.
   I paraziti na čemkoliv, především kulturním úpadku současné společnosti.
   Atd. atd.
   L.

 1. Již před lety jsem se zavázal a dodržuji to – nechodím do divadla, nechodím do kina, nechodím na koncerty jakéhokoliv druhu, nechodím na na žádné městské čí bůhvíjaké slavnosti (ať už placené či nikoliv) kde se vyskytují „umělci“.
  Knihy nekupuji. Z dob mládí mám rozsáhlou knihovnu, spoustu věcí taktéž načteno mimo.

  Kromě povinného výpalného (rádio – televize – čučí na to pětaosmdesátiletý tchán) a poplatků v rámci datových nosičů nedávám té šmíře ani korunu.
  Vlastním rozsáhlý archiv hudby v Hi Res (několik TB dat) postahovaný z příslušných (pirátských) serverů, navíc tyto fungují pořád a lze hudební archiv doplňovat či aktualizovat.
  Filmy mne tolik netankují, ale pokud mám chuť tak si konkrétní titul „napirátím“ taky.
  Knihy lze „napirátit“ již dost často jako e-knihy.

  Můžete mne kárat za „nekulturnost“ – ale takových 10 let ode mne umělecká šmíra nedostala z mojí vůle ani korunu.

  1. A mělo to nějaký vliv na jejich myšlení?
   (Jejich – některých. Také patřím do „kulturní fronty“ ale s názory pana Matáska a jemu podobných naprosto nesouhlasím.)

   1. Má. V opačném případě by ty kurvy na své kurvení měli víc. Já sám neplatím ČT ani rozhlas, TV nemám a rádio už ani nevím jak vypadá.

   2. Nevím, myšlení nezkoumám. Jen vím, že jediné co platí téměř na všechny, jsou peníze. Čím míň jich v daném systému je, tím je větší možnost, že se jejich příjemci navzájem požerou.
    Navíc, když jsem „utnul“ před těmi lety výdaje za „kulturní zážitky“, tak jsem zjistil, že mi nejenom zbývá více peněz (což je logické) a překvapivě nijak duševně nestrádám.

     1. Vlastním rozsáhlý archiv hudby v Hi Res (několik TB dat) postahovaný z příslušných (pirátských) serverů, navíc tyto fungují pořád a lze hudební archiv doplňovat či aktualizovat.

  2. To Anonym. To co tady prezentujete je vlastně zlodějna. Vy bez umění a umělců nežijete, když se vám něco líbí a chtěl byste to, tak si to prostě od nich ukradnete.
   .

   1. Neukradnu, zaplatím ve vypalném za datový nosič, kopírky, tiskárny a pod. Navíc kopírovat pro vlastní potřebu lze. To se musíte obrátit na jurisdikcí států, kde jsou servery umístěny.
    Takže blábolíte.

 2. Oni žádné dno nemají. Ani žádné limity. Vzpomeňte si na Holubovou a o tom, co říkala o důchodcích. Jsou to zmije z jednoho hnízda. Nenávist? Vždyť to je jejich životní postoj. Nic jiného de-facto neumí a ani neznají.
  Kdyby mohli, dávno by z celé země byl jediný velký koncentrák a nejvíce nepohodlní by se rovnou věšeli na lampy (ne, že by k tomu nesměřovalo).

  A ta adorace vraha. Viděli jste ten jeho výraz, jak blábolil o médiích? Vždyť on sám vypadal totálně sjetý. Kdyby si tihle „démonkrati“ šlehli něco podobného, tak by lidi stříleli na počkání bez uzardění.

  Proč se najednou nerozpatlává, že tu zbraň měl legálně. Jo, kdyby někdo odprásknul Čaputovou. To by se zakazovalo a sbíralo. To by bylo Slovensko bez legálních zbraní do 48 hodin. Jenže tenhle byl „jejich“. Není jich málo a ještě spoustu takových budou potřebovat.

  1. Cintala , ukladnej vrah ,taky chodil na proukrajinsky protesty a kricel tam nejvic ze vsech , zradci, kolaboranti a At dlouho zije Ukrajina…/Kdo to mel bejt ,nevim, ty zradci/.
   Von a dalsi posilali nekonecny udavani a stiznosti do EU na Fica.

   1. Politik nema behat jako zajic za publikem ,sprintovat jako Fico. Ale navopak.
    To je zalezitost ochranky si ho vycvicit. Ta ma za ukol ho porad vobklopovat mezi sebe.
    Ochranka taky nema mit pistolky nekde vzadu pod sakama ,ale tam kde je naprsni kapsa a tam tu pistolku porad drzet za pazbu. To ma nesporny vyhody pro chranence…
    Zadnej spech s informaci vo druhu pistole a kde ji umelec samouk vzal.
    Maji dal za ukol cumet kazdej den na fotky a zapamatovat si ksichty , tech co se vyskytujou na protestech proti prave Ficovi. Potom oznamit , ze si chteji s dotycnym promluvit a zahodit takovyho , co nejdal. Nebo aspon prohledat a nespustit s voci..

    1. Díval jsem se několikrát na atentát z různých úhlů. Doporučuji udělat totéž a až pak se navážet do ochranky. To by museli chráněnce nosit v neprůstřelné krabici a bylo by patrné, jak moc se bojí lidí.
     Nebo prohledávat publikum. Dtto.

     Jenom poznámka bokem: Díval jsem se na debaty „vykulence“ s lidmi pohopodách a na fotkách mohu přesně označit kdo je ochranka. Jsou bohužel nenápadní jako ježek v akváriu mezi rybičkami.

     1. profesionalita ochranky, detaily události atd. budou vyšetřeny, závěry snad vyvozeny, ale zásadní je, jestli to byla akce opravdu jen individuálního agresivního liberála, obecně ovlivněného opozičními způsoby, nebo je někdo, i třeba velmi zprostředkovaně, „za oponou“

     2. Neprůstřelnou krabici netřeba. Bohatě by stačila vesta.

      Jenže u nás se na politiky zkrátka nestřílelo, tak se nedivím, že to nikdo neřešil. Nicméně bych vsadil poslední niklák na to, že vykulenec i ostatní z pětidemolice je nosí.

     3. Ochranka ma za ukol obklopit chranence mezi sebou a ne se courat az za nim..Ty co netusi povinnosti ochranky a organizaci ostrahy by nemeli vo tom psat.Takovy ale zvani nejvic..

  1. A Svazu spisovatelu ,placenych ministerstvem . kde asi clen muze bejt kazdej..
   Ukazujou jak tenhle C. se zucastnuje demonstraci s nekolika dalsima lidma, krici vulgarnosti ze vsech nejvic. To je pak jasny ,ze byl za to placenej.

 3. mate naozaj pocit ze slusny clovek musi neustale hovorit o tom ze aky je slusny?
  ako to neustale hovoria slusnoludia – lepsoludia
  Ja sa obavam ze daleko viac o tom bude hovorit clovek neslusny

  1. Samozřejmě že ne. Slušný člověk nemá zapotřebí o slušnosti mluvit, stejně jako člově nemluví třeba o svých zubech, když ho zrovna nebolí.

   Když něco prodáváte či kupujete a druhá strana začne říkat něco jako jsme přece slušný lidi, tak si dejte setsakra majzla.

   1. Přesně tak. Já když jsem slyšel od zákazníka při domlouvání zakázky „peníze nejsou problém“, začal jsem být sakramentsky ostražitý, protože nakonec v tom vždycky „něco“ bylo.

  2. Nutkání hovořit o tom jak je slušný má ten, kdo si není jist, co to ta slušnost vlastně je.
   Páč neustále o tom hovořit, zdá se, moc slušné není.
   Je to spíš podezřelé.

    1. Bohužel to někdy jinak nejde.
     Pokud máte několik desítek podřízených, například. Tedy myšleno ve firmě, která vyrábí nějaký produkt a ne jen přeprodává „leštěný prd“.

 4. To co řádí v Evropě a reprezentuje EU „hodnoty“ není neobolševismus nýbrž neofašismus.
  Tudíž Matásek a podobní zastánci EU „hodnot“ nejsou neobolševici ale neofašisti.

   1. je to v násilí, každá ideologie praktikuje trochu jiný druh násilí… Když si uvědomíme, že je to sofistikovaný manévr ke kontrole a manipulaci mas, asi to vyjde nastejno. Stojí za to, studovat metody současných elit, pojmenovat je, označit jejich původ (tvůrce). Jak by řekl Rakušan :))

 5. Herci hrají s radostí pro každé publikum složené z vládnoucích osob. A všechny hrané emoce ve skutečnosti silně prožívají, až tak se vcítí do hraní. Měli by v politických postojích zapojit méně emocí, více rozumu a tolerance.

  1. Re: Gerd

   To je úplně stejné, jako byste chtěl po krávě, aby hrála na tahací harmoniku.

   Po soudruzích, kteří se živí vydáváním předepsaných zvuků v předepsaném pořadí a předváděním nacvičených pohybů a figur, nemůžete chtít, aby zapojili do svého chování vlastní rozum.
   Kde nic není, ani smrt nebere.

   1. Kazdej umelec prostitutuje na mecenasovi. Aby dal vic.Udela vsechno ,jinak se neuzivi a musi k lopate. A tam nemuze umelcovat.Taky na autorech. Je tech zavislosti povicero.
    Cili je povolnej parasit na tom i co predstira a musi ..Na mediich aby z nej udelali neco ,jako s tim MIstrem , co se zpivat musel ucit..A byl na zpevu zavislej..
    Je jich plnej padla ment a senat. Senatova napr. prohlasi , „chtelo by to „…
    A nikomu to nepripada smesny a blby..

    Kdyz potom je zoufalec , clen svazu spisovatelu a poziva vyhody ,basnik ,kterej se rozhod ,ze je basnik a vydal si na dukaz vlastni knizku basni a za svy..
    To mluvi vo tom svazu..A pomerech..A kdo nad nim drzel dohled..
    Moh se hodit k pouziti casem. Asi moh..
    To je jako kdyz clen cechu zedniku , nemel nikdy v ruce cihlu. Samy svindle a porad svindle a ksindle. .
    Divadla sou bordely ,placeny a zavisly na svych majitelich ,coz je stat a vlada..
    Bez nich by neprezili ani jednu sezonu..A ktery predstiraji umeni.
    Ale dokazou co sou kdyz zatrhnou Cajkovskyho.

    Jednoduchy reseni vocode za tim vsim ,sem nikde nenasel.
    Domnival bych se , ze Fico se postavil mezi slovaky a jejich zase nabor na pomoc na vojaky zchudlymu ukrovi..Na rusa.
    Ale vedet to nejde , von zatim jen mluvil ,jezdil do zahranici ,taky mluvit ,co udelal pro volice , nevim ,kdyby aspon zlevnil halusky , ty ja moc rad..
    Porad se nevi , vokohode ,zadny vobrazky nikde ,zase tajnosti a ani druh zbrane pachatele . S tim se a s nicim nepospicha ,
    este by sme mohli vedet co nesmime.

    Zase se ukazuje ,ze nic kokretniho nikoho nezajima.Jenom vozvaneni vseho.
    Sou tak snadna a poslusna korist,pro skoro bezzuby selmy..

    1. Anonyme – a není to jen závist, že oni něco umí co osatní ne? Jsou přece umělci! Platí jim za to!

     Jinak nádherný příklad „náleplkování“ nebo „házení do jednoho pytle“.
     Dost primitivní.

     1. „Házení do jednoho pytle“ – je hodně těch, co umí.

      Je trochu divné, že není moc těch, kteří umí a nahlas projeví jiný názor, než je ten oficiální.
      Vybavuji si Vyskočila, F.R.Čech a možná, kdybych hodně vzpomínal, bych ještě někoho našel.
      Na Slovensku Ráž.
      Ze známějších proti dnešnímu marasmu nahlas nevystupuje nikdo.
      Aspoň si nikoho nevybavuji. Money, money,money.

      1. Jarek Nohavica, na toho jste zapomněl. Režiséři Jiří Strach a Igor Chaun, z herců v poslední době Marek Vašut. Bavič Karel Šíp.

       Celkově je to ale fakt bída.

      2. Vymenuj co umel Fringo Cech. A za co stravil za penize pracujich ,pohodlnejch 6 mesicu v Las Vegas.Za co je ted v parlamentu.
       Co kdy pro koho udelal.

       1. Ringo Čech? Jen totální ignorant a blb nezná jeho vizionářský obraz, na němž ztvárnil Janu Černochovou, obklopenou chumlem obdivujících zvířátek. Zvířátka již tehdy správně tušila, že se tato pozoruhodná žena stane významnou političkou a ministryní války ČR.

        Bohužel jsem zapomněl, jak Mistr svůj obraz nazval, ale lidi si určitě vzpomenou.

        1. Jeden z tech , ktery se maji dobre za kazdyho rezimu.
         Znal sem jich nekolik..Co chteji to maji..Tak je to jednoduchy..
         Nektery si stezovali na cesty do zahranici a jiny zase velmi hlasite nadavali na rezim..Jiny se zase nenapadne napadne vyptavali na podrobnosti, jiny zase meli skoleni ve vyslechovy technice , to bylo k rozeznani hned.

     2. „Doba vymknuta z kloubu ,sili“. /W.Shakespeare, Hamlet/.
      Vyjmenuj mi ty pred 89 , ,ktery sem neznal a kazdej den s nima nestykal , u kterejch sem nebyl doma..S kterejma sem nebyl v hospode.
      Ktery mne zvali a musel sem vodmitnout abych se nestal korala.
      Ktery umeli a ktery jen predstirali..Z vule UV KSC.
      Nekterym sem dohazoval role. Podporoval ty co se vratili z krymu.
      Tem co zpivali zpivani..Aby nezpivali takovy , jako treba Zima Pepicek.
      Kam kterejm tekly reky penez a vyhod.
      Pytel nepytel zavisly byli vsicki do jednoho. Ze chteli si znicit zlaty tele ,nekonecnych desitek tisic denne , mne dost prekvapilo.
      Ale zase to nebyli vsicki.
      Byl sem v tom dost dlouho a primitivne , taky. Vo zadny vysoky umeni nikdy neslo..To jiste. Na tom se nevydela. To je jenom potom a nekdy.
      Jenom imbecilni idiot co nevi a keca a ponizuje se ,muze psat ,ze sem se udrzel a v takovym neuveritelnym prostredi dlouho a ze sem nic neumel..
      Ze sem tam pochazel a jenom zavidel..Nalepkoval a hazel do pytle.

     3. Ad SK a závist.

      Závist? Já taky umím něco, co hned tak každej neumí. Současně jsem ale pokorná, neb vždy je možno se zlepšovat.

      A lidi (pacienti) mi teda moc nezáviděli. Spíš říkali něco jako že se divěj, že to můžu dělat, když na mne každej nahrne svý starosti. Že oni by to nedali.

    2. víte kolik českých malířů na přelomu 18. a 19. století umřelo hladem v mladém věku? Jen potkali svůj osud. Tak to je…

  2. Herci mají vyjebávání jednoho člověka s druhým člověkem, kolegou, zažraný pod kůží.
   Byl někdy někdo z přítomných na konkursu?
   Ať už na roli, nebo jen na „kontrole“, jestli se jim hodíte do komparsu?
   Já jeden takový komparsní „výběr“ zažil.
   Hledali pro natáčení celkem známého filmu, asi tak 45-50 lidí, určitého typu a podobné, větší výšky.
   A dalo by se říct, že to měli být lidé s poměrně konkrétním BMI.
   Neuvěřili byste, co všechno jsou lidi ochotní udělat, aby ten mizerný „flek“ v komparsu dostali.
   My jsme tam byli, tři kámoši a v podstatě ze srandy, o peníze nám vůbec nešlo.
   Chtěli jsme to jako zkušenost, chtěli jsme vidět všecky ty věci okolo natáčení, všecky ty filmařské fígle a vidět známé herečky, když nejsou vyoblíkané a nalíčené.
   Je to už pěkných pár desítek let – a už tehdy se tam lidi chovali hrozně.
   Snažili se „konkurenci“ před ostatními co nejvíc shodit, bylo nám z toho až zle.
   Nakonec jsme, všichni tři, úspěšně prošli výběrem velmi brzy, takže už jsme to nemuseli poslouchat – ale bylo to hrozný. Taky zkušenost.
   A co teprve herci, kterým jde o role za milióny korun.
   Udělají úplně cokoliv.

   1. Já ty konkurzy často „obsluhuji“. Mám jich za sebou desítky. Zrovna včera jsem skončil s vyhodnocováním jednoho na sólové role v muzikálu.

    Takže člověk, který se zůčastnil jednoho konkurzu je pro mě ne moc důvěryhodný. Ale jeho zkušenost mu neberu. Někdy se stává, že roli dostane herečka/zpěvačka „per vaginam“ nebo zpěvák „per anus“.
    Ale není to v řádném případě všeobecné pravidlo.

    A vzájemné pomlouvání a nenávist? Znáte snad v kolektivu stav, kde to není? . [;>D)

 6. No já bych jenom maličkost. A sice to národní dívadlo…. to je zastaralé hodnocení, z dob opovržení hodných.. My už dlouho nemáme Národní dívadlo a ani umělce kteří by byli hodni v takové instituci hrát. Sorry ale ta šmíra co všude vylézá. Snad kdo má štěstí na ochotníky tak tam ano ale u tzv., profesionálů široko daleko nic – pusto prátdno

  1. Umělci herci bohužel jako všichni opouštějí tento svět a nahrazují je herci komedianti bez cti a morálky reprezentující dobu v které vyrostli.
   Stejně tak už nemáme ani umělce režiséry, scénáristy, proto se na dnešní filmovou tvorbu nedá dívat.
   Většinou se produkuje angažovaná tvorba protože to slibuje získat jakousi cenu za „umění“.

 7. Proč by komediant živící se poskytováním zábavy tím, že za peníze předstírá, že je někdo jiný, apriori měl mít nějaké „morální hodnoty“?
  Ano, je vhodné cokoli co odvádí pozornost poddaných od důležitých témat. Příkladmo daní a jiných poplatků, a jejich využití.
  Tak jako po staletích se poddaní mezi sebou přičinlivě servou o „Bílou horu“. Jako by luteránská vrchnost jejich předky méně dřela než katolická.
  Jako psi o kost jim hozenou z panského stolu.
  „Pomněte na chorál, malověrní, pomněte na chorál…“
  Jenže co oni považují za chorál, vzdálenému pozorovateli na sloupku jeví se jako zpěv Bandarů.

  1. Nepleť si Schumi pojmy „umělec“ a „morální maják“. Ono stačí, když se každý bude držet svého kopyta. Na „morální majákyů máme politiky a diskutéry na netu. A novináře, ty především!!
   [;>D)

   1. Nekecej sracky , poucny sracky ..Kazdej kdo chce vystupovat na verejnosti , ma povinnosti ma samozrejme daleko vetsi zodpovednost.
    K publiku , spolecnosti a k narodu..
    Bez drzeni se nakejch blbejch majakovejech kopyt.Ty si muze nacpat nekam
    a petikilem.
    Tema predevsim..

 8. Marková, Marková….. styďte se.
  Tak kydat na morální majáky umnělce.
  Už jste asi zapomněla na jejich iniciatívu „S komunisty se nemluví“? Je to cca 10 let a podepsala to Holubová, Marhoul a dalších x majáků; dá se dohledat.
  Tak nekydejte!!!!
  Ale pamatujte/me si jejich jména.

 9. Pomazala jste hovny D. Matáska dostatečně. Jak ale, ta Vaše tvrzení, máte podložená fakty? Že by wiki a „jeho“ poslední výrok? Není to málo na popis celého charakteru člověka, a to za posledních 40 let? Třeba se mýlíte, netrápí Vás to?

  1. Re: Eta
   Taky jste členem Havloids jako Matásek?
   Už tohle stačí na ohodnocení jeho charakteru. Orlík a dneska Havloids, to nevymyslíš.
   Jaký charakter takový člověk asi má?
   S tím vyjádřením u Fica klesl na úroveň debila Novotného.

  2. Eta: Že by chatbot naprogramovaný nějakým neofašistickým dosti tupým prasetem? Nebo, a to je pravděpodobnější, není tato sračka náhodou Danuše překrásná/přemladá?

    1. Ne Eta je člověk živící se pronajímáním bytů, zřejmě převážně tzv. obchodník s chudobou, protože za nájemce mu platí nájem stát, většinou. Takže parazit.

   1. Jednou se nekdo zachova jako prase , tak byl a je a bude prase na furt , Frank furt.
    /Frank v english, uprimnej /.
    ..Jednoduchy soucty.
    Zvirata se nemaj urazet ,zvlaste prase je tvor cistotny ,ale zavreny do chlivku a nemuze nic delat. To se pak zneuziva..

 10. Matásek spolu s Landou se “významně zasloužil” za obnovu nacizmu v Čechách. Nikdy se za to pořádně neomluvil. Jednou nácek, vždycky nácek.
  Zajímavé že libtardům, kteří by cancelovali za každou drobnost, nácek v Národním vůbec nevadí.

   1. S tím rozdělováním operujete Vy, Eto. Dvojí metr, všude, kde to jde. Ale jakmile na to někdo upozorní, ihned se vytáhne argument o rozdělování. Na jedné straně tahat po soudech učitelku za reálný popis situace a na druhé straně tolerance vulgarit, tolerance nenávisti a nedostatek sebereflexe. Upsal bych se, kdybych měl popsat jak moc se snažíte dělit společnost. Jenom krátce. Ale všeho do času. Naši východní uprchlíci se na jaře 2022 ještě předáděli s vytetovaným Azovem na paži. Bál jsem se jezdit tramvají. A teď už je to taky pustilo.

    1. Pred par dnama meli azov velky oslavy a zelenaci jim slavnostne podepisoval jejich prapory. Ale z fronty jich uz taky hodne uteklo a bez povoleni..

     1. jo předposraní blbové z ND. Byl to tuším nějaký „šéf opery“. Nechce se mi to hledat. Nějak mám z tvých komentů pocit, že jsi taky předposraný. Ale ty vlastně jenom zvučíš. Ty jsi v tom nevinně…

     2. Vedeni Narodniho Divadla , predevsim zodpovida pred narodem, za cely divadlo a za to co udela a jak se zachova.
      Vostuda a predposranost vedeni divadla a vsech , celej narod posuzuje a vzdy pripisuje celymu Narodnimu divadlu .

      Jako napr. chovani clena vlady na celou vladu.
      Blbost ma dneska koco vinu a sabes..

 11. Atentát na Roba Fica
  nie je dielom náhod
  progresívna rakovina
  napadla nám národ

  miesto hnedých obliekajú
  dnes už modré košele
  hady ktoré prisali sa
  na „národy vyspelé“

  toť stavali šibenice
  aby „hranol“, „zlodej“ visel
  travnou slinou hystérie
  opantali deda myseľ

  ktorý potom miesto vnuka
  do rúk pištoľ ČZ vzal
  a do činu pretavil len
  čo Šimečka sľuboval

  Vládu SMERu zastavíme
  prípustný je spǒsob každý
  dnes tu pokrytecky fňuká
  a vraj odsudzuje vraždy

  Nie vy obchodníci s jedom
  vaše masky nezakryjú
  pod náterom žltomodrej
  hnedú fašistickú zmiju

 12. 🇷🇺🇸🇰 Dmitrij Medvedev, bývalý ruský prezident a nynější náměstek hlavy Rady bezpečnosti:

  „Je překvapivé, že poprvé po desetiletích
  byl v Evropě spáchán atentát na politika s rozumným postojem k Rusku? Mimochodem, v žádném případě ne proruského. Jen pragmatického a nerusofobního.

  Samozřejmě že ne. Fico, a jsem s ním v kontaktu od roku 2008, reprezentuje tu část evropského establishmentu, která neztratila kontakt s realitou a nechce, aby se její občané proměnili v šedý radioaktivní popel. A samozřejmě byl cílem. Lidí jako on je v Evropě jen hrstka. A ti se musí starat o svou vlastní bezpečnost.
  Ano, pachatel útoku je zběsile marginalizovaný intelektuál. Ano, Fico se mu nelíbil… Ale to, co udělal, byla kvintesence nové Evropy – debilní, rusofobní, vazalské, bezuzdné a zcela bezhlavé. Neochotné uvědomit si základní věci. Připravené vrhnout své občany do výhně sobecké americké politiky. Evropa odporných degenerátů, kteří neznají své dějiny.

  Takže Macron, Sunak, Scholtz a von der Leyenová se zatím nemusí bát za svou kůži.

  Prozatím.

  A Robertu Ficovi přeji brzké uzdravení z jeho vážného zranění!“

  1. A co se stane tomu bláznivému dědkovi? Buď ho označí za blázna a skončí někde v nemocnici, nebo ho odsoudí na doživotí. Kolik to doživotí bude let? Dva roky, nebo tři? Prý má ten vrahoun 71…
   —————————
   U nás rozstříleného člověka zachraňujeme, ošetřujeme, převážíme, operujeme… a o kousek dál jiné lidi rozstřelujeme, a necháváme je zraněné utrápit se k smrti v blatě zákopů.
   Lidi, neblbněte!

  1. Klára Samková může nahlašovat sama nebo zorganizovat minimálně konzultace jak to dělat co nejefektivněji.
   Děje se?

    1. Jestli chcete trochu zaměstnat PČR a osolit libtardy, doporučuji inspiraci v klubech Russia countdown na serveru http://www.okoun.cz
     Tam je tolik pravdolaskového schvalování genocidy, že je těch klubů a trucklubů dokonce víc..

    2. Jde zase o to na sebe hystrionickymi vykriky , plamennymi vyzvami upozornit porucniky , ze dotycna osoba jest vhodna a ze se jim hodi vic nez jiny..Napr.
     Udavat dnesni policii..
     K udavacstvi a jeho rozsitreni ve spolecnosti ma osoba
     velmi kladny postoj a plne podporuje…Jeste dal upozornuje.
     Kun rom zacal kulhat a nedobeh s osobou do vlady.
     Jejich vina ,nevzali snazivou a dulezitou osobu mezi sebe .
     Ted zadnyho chlapa ani nezamestna..Tak zase neco jinyho..

  2. Věřím, že to Klára Samková bude dělat, je člověk činu, ne keců. Teď koukám, že běží na liště Prima news : „Česká policie vyhodnocuje příspěvky, které schvalují útok na R. Fica.“

   1. ..“podezrelych bylo mnoho, ale Mackie, se jen smal.“..
    Vsichni udavat vsechny krici a schvaluje Samkova. To je prej nejdulezitejsi ,
    aby policie se nemusela predrit svejma povinostma..
    Policie a este neco vypatrat ,to nejde musi kazdej udavat.
    Z bahna upadku vypousti hlasity bubliny povelu a prikazu.
    Hysterie za ucelem ovladat ostatni a vysplhat se a kdyz na dne ,tak nad ne…
    Samkova tak snazive vypomaha..Davy udanych ,penizky do kasicky.
    Kdo schvaluje bude neschvalenej , dodanej a potrestanej, policie sepise, soud vodsoudi..

    Pac pachatel urcil sama sebe za basnika , musi bejt jen samostatnej soukromnik v byznysu nasili a temnych skutku.
    Logika opilcu ,pac je alkohol , tak alkoholik , se musi vozrat..
    Zahlid sem na Ostravak.

  3. Překvapivé. Od advokáta bych čekal uvážlivost a zdrženlivost. Rozhodně, že si nepíše na manžetu. Já si nepíšu. Tak ani tak.

 13. To ze je herec neznamena vubec nic. Je to nadoba na scenar, tot vse. Jinak je stejnej pucmidrat jako Franta odvedle, jen obcas lip placenej.

 14. Tak z tohoto je mi tak trochu smutno. Nie ze by som trpel nejakymi iluziami o prepojeni postavy a herca (ved aj Knazko hral par spravnych chlapov a co je za hovado v zivote) , ale na filmovej serii o Basnikoch som tak nejak vyrastal a sprevadzala ma zivotom a Kriz, Matasek, Topfer a dalsi mi budu asi dozivotne evokovat svoje postavy tam.

  To ze sa ukazal byt az takymto ch… je trochu depresivne, i ked ma to medzi tiezumeleckou svolocou nijak neprekvapuje. Tot nedavno jeden nas herec tiez ziapal z javiska ako nenavidi Simkovicovu….

 15. Když ono na všechno je potřeba materiální krytí. Věděli to i cimrmani a v jednom díle je popsán dramatický zlom, když v kamenolomu narazili na hlušinu. A je to tady!
  V Čechách je nedostatek kameniva – píše Seznam. Po exportu měnového zlata a drahého kamení přecházíme na nedostatek těch obyčejných šutrů. Co bude následovat?

  1. Následovat bude mohutné rozvinutí výroby hliněných trpaslíků. EU nám na to dá dotace a nechceme je zadarmo! V tomto průmyslovém segmentu se staneme světovou jedničkou!

    1. Ale pro někoho je důležitější vyjevit svou nenávist, zabalenou do zdánlivě logických vět.
     Napíše – a uleví se mu. Ta nenávist je obecná. Politik, herec, podnikatel. To, co právě „frčí“.

     1. Nevím, jestli si tak úplně rozumíme. Já se snažím ze všeho, co se mi stane, tedy pokud to jen trochu jde, vydojit něco pozitivního. Podařilo se mi to i u mrtvice v mých 54 letech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *