28 května, 2024

Češi by potřebovali válku…

Pamatujete? Tohle byl jeden z nejslavnějších výroků Pavlíka Řeporyjce Novotného. Tenkrát jsme se divili, jak je možné, že ho za to nevedou v klepetech, protože Tušl s Čermákem dostali vyšší tresty za mnohem méně nevymáchanou hubu. Novotnému se nestalo nic. Naopak, premiér si s ním dělal selfíčka, navštívila ho Danuška Nerudová, která sama nedávno přidala hlášku, že dnešní komunisti jsou zločinci. Ba dokonce i PePa z Hradu přišel zkontrolovat klid a řád v Řeporyjích, Dana Drábová také políbila Novotného prsten.

Nejdál to dotáhl Vítek Rakušan, který na Novotného výroku neshledal nic trestného. Naopak. Novotný prý vyhrožoval národu a to se smí, protože nevyhrožoval jednotlivci. Ještě v úterý, když jsme Novotnému vyspali hnůj před radnici, našlo se dost takových, kteří ho bránili a považovali ho za vrchol morálky a evropských hodnot.

Uplynul den a ejhle… Novotného výrok o potřebě války se zhmotnil na Slovensku. Jakýsi pisálek postřelil premiéra Fica. Ano, takhle přesně to vypadá, když někdo potřebuje válku. Nevím, na co myslel Pavel Šafr, když psal o tom, že se u nás musíme vypořádat se stranami národní zrady, ale vzhledem k jeho letoře bych tipoval, že snil o něčem podobném. Nějaké ty flintičky, bajonetíčky, koncentráčky… Demokracie, vole!

Škoda, že už se na lůzu neposílají četníci s bodáky… To také řekl Novotný.

Karel Kryl kdysi zpíval, že nám demokracie dozrává do žaludečních vředů. Na Slovensku už demokracie dozrála do žaludeční resekce.

Přečetl jsem si celou řadu komentářů našich liberálních spoluobčanů, kteří především litovali, že střelec neměl lepší mušku a měli radost z dobé zprávy pro Slovensko. Hlupáci. Tak dlouho vyvolávali démona nenávisti, až se to prostě podařilo. Argumenty totiž dojdou vždycky dřív než náboje. První atentát od Rašína. Pro neschopnost uznat jiný názor. Pro militantnost a neústupnost. Ano, takhle války začínají. Není možné ustoupit ani o píď a kdo má jiný názor, je ruská pátá kolona. Ty víš, dobrotivý Bože, že jakákoliv nelidskost je mi cizí, Rusáci ovšem nejsou lidé…

Nebinární Šimečko před časem řeklo, že urobí všetko pro to, aby Fico nevládl… moc pěkně to uzrálo.

Pojďme si to říct natvrdo. Všichni ti Etzleři, Šarapatkové, Mitrofanové, J.X.Doležalové, Novotní a ostatní, ti nebojují za demokracii. Ti prostě chtějí vyhrát a jak vidno, jsou ochotni sáhnout i ke krajním prostředkům, aby bylo po jejich. A zároveň svým bojem proti dezinformátorům zařizují, aby za demokracii nemohl bojovat ani nikdo jiný. Aby to prostě nešlo. Za demokracii se dá bojovat jedině pluralitou a širokým spektrem názorů. Tohle už není demokratický souboj myšlenek. Tohle je normální nenávist, jdoucí za hranu čehokoliv. Už víme, kam jsou ochotní zajít.

Kdybychom my, dezoláti, byli jako oni, tak by Fiala musel jezdit do práce nebojácně a sám v obrněném voze.

Přitom demokracie byla vymyšlena proto, aby nic a nikdo nevyhrál trvale. Aby se každý názor dal změnit, každá orientace se dala otočit, každé nepřátelství, aby mohlo skončit. Svět se mění a názory také. Ale pokud pravda a láska nemá alternativu, tak holt jednou sáhne po pistoli, aby se udržela u moci.

Nejvíc mě děsí, kolik lidí se vlastně těší na to, až tu žádná demokracie nebude. Překáží jim. Neumožňuje jim trvale vyhrát. Třesou se na to, až se svých názorových odpůrců zbaví, až už tu nebudou překážet všechny ty dezolé… Je třeba se s nimi vypořádat. Jako s Ficem… Žádná velkorysost, žádná milost. Už chápu, proč mi tolik Ukrajinců říkalo, že u nás je to jako na Ukrajině před patnácti lety.

A na závěr, jako vrchol absurdity, atentátník Cintula před osmi lety zakládal hnutí proti násilí… Evropské hodnoty někdy dokáží neuvěřitelné věci.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

378 thoughts on “Češi by potřebovali válku…

  1. Nakonec mu právníci poradí, aby se prohlásil za nesvéprávného…nebo spáchá ve vazbě sebevraždu. Je mu 71, už je mu dost věcí jedno…
   Politická kultura se nikam neposune.

   1. Pokud vy sám se prohlásíte za nesvéprávného, znamená to, že nesvéprávný nejste.

    Jako že se bude konat soudně znalecké posouzení znalci (ne jedním znalcem) z oboru psychiatrie, je zřejmé. Možná za tím účelem bude i hospitalizace dotyčného.

     1. Nesvéprávný obvykle neví, že je nesvéprávný, ale blondýna vždycky dobře ví, že je blondýna. V naprosté většině případů ji to stálo peníze a někdy i práci. Aby se tou blondýnou stala.

 1. Vidlák promine, ale odbočím ke Gruzii. Dnes přiletěli do Gruzie ministři zahraničních věcí Litvy, Lotyšska, Estonska a Islandu jednat s „občanskou společností“ a politickou opozicí. Nepřipomíná Vám to něco? Ale samozřejmě, při Majdanu se v Kyjevě střídali ministři zahraničních věcí států EU a náměstkyně Victoria Nulandová (členka klanu Kaganů) jako světci na orloji.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Victoria_Nuland#/media/File:Secretary_Kerry_Meets_With_Ukrainian_Opposition_Leaders_in_Munich_(12253362394).jpg
  Největší paradox je, že zákon, proti kterému demonstrují mladí, nepříliš bystří Gruzínci, platí v USA už od 6.9.1938. To nám i jim ovšem liberální média zatajila…
  Oficiálně se jedná o: „An Act to require the registration of certain persons employed by agencies to disseminate propaganda in the United States and for other purposes.“ Známý je pod zkratkou FARA.
  https://sgp.fas.org/crs/misc/IF10499.pdf

 2. Zajímalo by mě, jestli je pravda, že atentátník je přítelem či známým Martina Šimečky… Mimochodem, Martin Šimečka má zajímavou anamnézu. Jeho tchán (dědeček Michala Šimečky) Eduart Friš (rozený Frisch) byl šéfredaktorem slovenského komunistického deníku Pravda a tajemníkem pro agitačně-propagační činnost ÚV Komunistické strany Slovenska. Otec Martina Šimečky, Milan Šimečka, byl zase učitelem marxismu-leninismu na Farmaceutické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a na Vysokej škole múzických umění v Bratislavě, a tedy, samozřejmě, členem Komunistické strany Slovenska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *