28 května, 2024

Ošklivé dějství…

Viděli jste, jak v Číně přivítali US ministra zahraničí, Blinkena? Takřka nijak. Žádný červený koberec, ruku podává bezejmenný úředník… Tohle Číňané umějí. Aniž by řekli jediné křivé slovo, předvedou vám, co si o vás myslí. Následovalo setkání se Sitting Pingem (podle vzoru Sitting Bull) a rozloučení bylo ještě ledovější, než přijetí. Na letiště už Blinkena doprovodil jen americký velvyslanec.

Blinken přijel Číňaům vysvětlit, že by měli omezit výrobu, neměli by přestat používat dolar pro mezinárodní platby, neměli by zásobovat Rusko materiálem, který se dá použít pro vojenské účely (čipy) a neměli by kupovat ropu od toho zlého Íránu.

Ono není divu… Číňané vyrábějí násobně víc lodí než Spojené státy. Když máte doky na výrobu tankerů a velkých kontejnerových lodí, bez problémů v nich vyrobíte i lodě válečné. I když… teď se ukazuje, že velké válečné lodě mají problém, protože je možné jejich protivzdušnou obranu zahltit levnými drony a pak po nich střelit něco účinnějšího. Hútiové i Ukrajinci by mohli vyprávět…

Číňané dále odcházejí od dolaru, systematicky se zbavují dolarových dluhopisů a hlavně, nenakupují nové. Ilona Švihlíková nedávno upozornila na zajímavý fakt. Americké zadlužení překročilo 34 bilionů dolarů, ale jejich současná situace je taková, že každých sto dní se zadlužení zvýší o další bilion. Viděli jsme také pár grafů, jak vypadá hospodaření amerického FEDu a nejsou to moc pěkná čísla.

Čína také nemůže nechat Rusko prohrát, protože jinak by se stalo to, čím se na Západně nikdo netají. Po porážce Ruska by se všechny síly zaměřily právě na Čínu, protože to by nešlo, aby předběhla Spojené státy. Chvíli před válkou uzavřel Putin se Sitting Pingem celou řadu „smluv o přátelství.“ Já osobně nevěřím tomu, že tu válku neměli už dávno promyšlenou.

Stejně tak Čína těžko opustí sankcionovaný íránský trh, kde má téměř monopol, když tam nikdo jiný ze Západu dodávat vlastně nesmí. Hedvábná stezka, vole!

Sitting Ping řekl Blinkenovi, že si Amerika musí vybrat, jestli je pro ně Čína partner nebo nepřítel… Zdá se, že jsou tam v Pekingu připraveni na obě varianty.

Zachytil jsem spoustu komentářů, že Amerika nemá už žádné jiné možnosti, než zažít krach svých financí a nebo rozjet velkou válku. Ale upřímně… byla by to zhruba totéž harakiri, které spáchali Japonci útokem na Pearl Harbor. Japonci tenkrát zaútočili na továrnu světa a podle toho to dopadlo. Američané by jakoukoliv konfrontací s Čínou dopadli stejně. Těžký průmysl se přesunul do Číny, stejně tak se tam přesunula výroba takřka všech základních komponent… Za Druhé světové uběhl rok a Japonci už měli nedostatek všeho… Jak dělat velkou válku, když jen samotná Ukrajina žere takřka celou vojenskou produkci Západu?

Amerika ale má ještě jednu možnost, která není ani americký krach, ani třetí světová válka.

Může se postarat, aby to byla Evropa, která si za USA zláme nohy. Může se postarat, aby místo dolaru zkrachovalo euro, aby místo amerického průmyslu zkolaboval ten evropský a aby americké dluhy zasanovala Evropa.

Pardon, ono se to už dva roky děje…

Od prvního dne války na Ukrajině je to Evropa, která krvavě platí. Je to Evropa, která přišla o bilion euro díky nefunkčním sankcím. Je to Evropa, která kupuje ropu od Američanů, kteří ji bez skrupulí kupují od Rusů. Je to Evropa, odkud odchází průmysl do USA. Především ten nejhodnotnější průmysl – německý. Evropa má zabavit ruská aktiva na Západě (a riskovat zabavení západních aktiv v Rusku). Evropa si má zničit zemědělství nákupem ukrajinské produkce, kterou vlastní americké Black Rocky a Vanguardy. Samá pozitiva a sociální jistoty…

Evropa kupuje americký obrněný šrot, Evropa kupuje zbraně pro ukrajinskou válku, Evropa se přidává do české nábojové iniciativy, Evropa nese náklady a platí je nikoliv svými zisky, ale svým zadlužením. Evropa je naočkovaná hodnotami, které ji nutí si podřezávat větev a střílet se dnes a denně do nohou.

Zkrachovalá Evropa zároveň tak nějak sama o sobě zneguje čínské iniciativy s novou hedvábnou stezkou. Kde nic není, ani čert nebere. Klidně si, Číňane, kupuj evropské přístavy, abys mohl obchodovat. Zkrachovalá Evropa nebude mít čím platit…

Když se na to podíváte, tak je to Evropa, která se začíná chovat jako africké státy někdy v šedesátých letech. Lidé tam chcípali hladem, ale na dělostřelectvu to nebylo znát. Bohužel, Evropa nemá ten kobalt, uran a další suroviny, kvůli kterým stálo za to, ty africké země držet. Jsme jak Angola… válčit se musí, nic jiného se nemusí.

Až nastoupí Trump, bude už hotovo. Donald si nechá předložit čísla a pak prostě vystoupí z NATO… A vy si tady v Evropě s tím nadělením nějak poraďte… Bude pár ošklivých scén z kyjevského letiště (a pak možná i z některých dalších), jednoho dne u nás nebude Fiala ani Černochová k nalezení… Já snad raději ani nebudu v těchto vizích pokračovat…

Jste připraveni? Jste nachystáni na hodně špatné časy?

Připravujte se!

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

308 thoughts on “Ošklivé dějství…

 1. Technická :

  „Federální rezervní systém (neformálně Fed, z anglického The Federal Reserve System )“

  Ale taky jsem uvykl psát FED. Správně je však Fed.

  1. Bohužel si nepřečtu, seznam chce buď zaplatit nebo souhlasit s tím, že mi polezou až do kuchyně. Když může být soud s devadesátiletým velitelem pohraničníků.

      1. Možná je to tím, že jsem mazala historii prohlížení a tím i ten seznam. No tak se tam nebudu dívat, o nic nepřijdu..

  2. Tymákovan tak toto je ten pravý a nefalšovaný boj za hodnoty západnej europskej civilizácie …….. ten úradník je totálny kokot, to sa nedá ani inak napísať ….

  1. Díky moc, to je opravdu hodne na premysleni. Kazdopadne uz vim, co je to za cloveka, kteremu se rozhodli pomstit zavrazdenim jedineho ditete.

    1. To jsem nikde nečetl, já dokonce měl pocit, že to bylo auto dcery. To se omlouvám.

     Každopádně zajímavé vědět, za jaké názory se zakazují knížky a dokonce zabíjí.

 2. Tak ten Carlson po rozhovoru s Putinem klesl ještě hlouběji a dnes zveřejnil rozhovor s putinovým ideologem.
  Protože jej Wiki zcela po právu označuje jako fašistu a ultranacionalistu, tak Vás před případnou četbou/poslechem varuji.

    1. Re: FŠECKY Janky – úplně ganc.

     Čím hlouběji klesnete, tím je to lepší. Četl jsem u bvlka Tuckerův rozhovor s Vladimírkem.
     Se už nedivím, že mu soudruzi spílají, kudy chodí. Ten rozhovor se jim OPRAVDU líbit nemohl…

     1. Mě nejvíc bavilo, když tam liliputin začal mudrovat o rurikovcích. Tucker na něho čuměl, jak tele na nový vrata, a vůbec nechápal, o čem ten člověk blábolí.

  1. putinovým ideologem“ – uč se češtinu, chochol
   „Wiki zcela po právu označuje“ – jinými slovy, banderovci napsali do wiki a jejich páníšek to schválil

   1. Anonymní blbe, zcela evidentně jsi nepochopil obsah sdělení.
    Pro ostatní, není tam nic, co by místní čtenáře překvapilo. Nicméně Carlson se rozhodl pustit do emerického éteru nepovolené myšlenky. Zajímavější než vlastní rozhovor jsou a budou reakce „publika“

    1. Myslím, že obsah sdělení pochopil stejně jako my ostatní. Nějakému Sergejovi se nelíbí nezávislá žurnalistika.

      1. Jestli jste ironizoval Sergeji, tak to bylo teda hodně dobře utajený. Protože jsem to nepoznala ani já – což je za dlouhá léta poprvé, já jinak vyčmuchám tón i na skle.

       1. Já jsem si myslela, že to je ironie od Sergeje, úplně jistá jsem si nebyla, ale vzhledem k jeho minulým příspěvkům asi ano.

    2. Sergej:
     Páni…………….a co to jsou „nepovolené myšlenky“? Kdo povoluje myšlenky? Mně teda nikdo – a vám kdo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *