4 října, 2023

Straší lidi válkou…

Přátelé, loni na podzim jsem napsal článek, který jsem uvedl nadpisem „Proč neřeknete rovnou, že vám docházejí Ukrajinci?“ Byl to článek velmi emotivní, protože jsem v něm popisoval své osobní znechucení nad výrokem našeho náčelníka generálního štábu Karla Řehky, že se musíme připravovat na válku velkého rozsahu. Ve článku jsem tenkrát vyjádřil myšlenku, že to s Ukrajinským vítězstvím nebude asi tak horké, protože kdyby bylo Rusko skutečně před kolapsem, nebyl by k přípravám na velkou válku důvod.

Mimochodem, byl to článek, za který jsem pak byl Cemperován a který si pak do huby vzaly i Novinky a další pravdomluvní novináři.

Tehdy jsem tvrdil, že Ukrajina na bojišti ztrácí spousty životů a je dokonce možné, že ruská propaganda tak moc nelže, když uvádí, že poměr ztrát je 7:1. Tvrdil jsem, že jestli to takhle půjde dál, budou brzy na řadě další slovanští podlidi, aby bojovali za henty evropské hodnoty. No co si budeme povídat, jsem dezinformátor par excelance a byl jsem za to patřičně pranýřován.

Získané zkušenosti veřejného zostuzování se teď ohromně hodí při honu na prezidentského kandidáta Babiše. Čtenáři Novinek se to velmi dobře naučili a uplatnili to při řvaní a blokování v Jablonci či pískání v Děčíně. Kampaň teď díky nějakému magorovi dostala úplně nový (a ostrý) náboj. Vládní činitelé sice toto verbální lynčování odsoudili, ale jedním dechem dodali, že si za to Babiš může sám, protože straší válkou…

Fiala řekl, že jsme ve válce.

Černochová řekla, že jsme ve válce.

Řehka řekl, že se musíme připravovat na válku velkého rozsahu.

Řeporyjec řekl, že mu mobilizace nevadí a že by Ukrajince klidně vyměnil za Čechy.

Ale Babiš straší lidi válkou…

Včera pak Tomáš Zdechovský uvedl toto:

„Válka trvá již 11 měsíců, stále nekončí a odehrává se kousek od hranic našeho státu. Od začátku roku jsem se vydal už po několikáté na Ukrajinu za účelem humanitární pomoci a pochopení současné situace. Ukrajinci jsou připraveni se bránit, ale dochází zásoby lidí, kteří jsou schopni bojovat. Bez pomoci okolních států by mohla být Ukrajina v mnohem horší situaci, než je dnes…“

Když jsem 23. listopadu řekl, že Ukrajině docházejí Ukrajinci, které je možné vrhnout na frontu, tak jsem byl dezinformátor. Vidíte, stačily dva měsíce a Zdechovský to řekl na plnou hubu. On to určitě brzy smaže, ale na fejsbůku už to lítá všude a já to tam mám na profilu taky, takže se na to můžete podívat. Ukrajině dochází zásoby lidí…

Kdo se zajímal o informace ze schůzky NATO v Ramštajnu, tak si to myslím také užil. Pokud Ukrajina nedostane obrovské množství válečného materiálu, tak neobstojí. Hlavně potřebuje velké množství tanků. Tak nějak vypadaly výstupy. V zájmu zajištění těchto zbraní na chvíli povolila jednotná informační fronta, podle které Ukrajina vítězí a Rusům docházejí náboje, jídlo, lidi a Putin umírá. Trvalo to jen chvíli, ale kdo není úplně vymaštěný, tak musel vidět, že Ukrajina potřebuje v podstatě kompletní novou armádu, protože tam na východní frontě to zřejmě vypadá jinak, než píše Girkin.

Ale Babiš straší lidi válkou…

Vidíte, jak snadné to bylo? Stačil jeden bilbórd v podstatě přebraný od SPD – nezavedu Česko do války… a volební náskok pro Pavla je v podstatě pryč. Ještě minulou neděli vypadal Pavel impozantně a neporazitelně… To má z toho, s jakými lidmi se tahá… Až bude Kolář analyzovat svůj třetí neúspěch v řadě, tak bych mu doporučil zaměřit se na Řeporyjce, Zdechovského, Pribáně, Cempera, Petra Lukavce, Jana Tunu a další… Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel. Všem jmenovaným děkujeme za jejich příspěvek ke zlidštění Andreje Babiše a posíláme klíčenku.

Děkujeme všem, co Babišovi blokovali cestu na setkání s voliči, děkujeme všem, kdo pískali a nebo dělali jiný bordel. Děkujeme Lukačevičovi, že to jeho intervjuci natočili a ještě se tím chlubili jako nejvyšší morálkou. Sociální sítě a blogerská veřejnost se postará, aby to už nikdy nezmizelo a aby to v této republice viděl pokud možno každý. Podaří se nám to… už to nedokážete vymlčet.

A to máme ještě týden kampaně před sebou…

414 thoughts on “Straší lidi válkou…

 1. Proč v nynější situaci dávám přednost obchodníkovi před generálem?
  Protože obchodník přirozeně myslí na obchod, kdežto generál na válku.
  Z mého krátkodobého i dlouhodobého pohledu, opřených o dlouhodobé dějinné zkušenosti kdo pro naši existenci byl nebezpečím, jako občan České republiky a příslušník Českého národa, považuji svoji přímou či nepřímou účast na válce mezi Ruskem Ukrajinou, za ohrožující moji a národní existenci.

  Ze stejného důvodu odmítám „Green Deal“ a umělé utlumování průmyslové a zemědělské produkce.

  1. Schumachere, blbé je, že válka je výborný byznys. Mnoho megaboháčů zbohatlo právě na válce.
   Ekonomiku Spojených států významně nakoply obě světové. Hlavně zbrojní průmysl jel na plné koule.

   1. To si trochu pletete. Válka je sice výborný byznys, ale čistě pro pár vyvolených. Stejně tak jako třeba epidemie a pandemie. Z velké části se jedná o tytéž lidi, případně lidi hodně úzce spojené. Ani miliardář jako Babiš by neměl dovoleno na válce vydělat.

    1. Myslím, že na válce by si smočil zobák i výrobce potravin. Když je hlad, lidé zaplatí za bochník od Penamu jakoukoli částku. Ale nejsem ekonom, hádat se nebudu.

 2. Válka…
  Kdo a proč nám hrozí? Chce nás vyhubit? Proč? Co po nás hrozbou zničení požaduje? Zlato? Otroky? Naší zemi jako svůj životní prostor? Nerostné a jiné bohatství? Naklepávání vajec na opačném konci?…
  Co pro nás válku činí nevyhnutelnou?
  Nevyhnutelnou?

  Zkusme čistě obchodní pohled:

  Jaké jsou transakční náklady na účast ve válce? Jaký je transakční zisk? Jaké jsou transakční náklady na vyhnutí se válce, jaký transakční zisk?

  Řekneme, že jsou ony dvě základní možnosti. Která z nich je pro nás prospěšnější? Co ve které z nich můžeme získat, co ztratit? Která z nich nám zajistí lepší podmínky pro přežití? Která nám zajistí přežití?
  Která, jak složená zdejší vláda nám svoji politikou zajistí přežití? Nejen holé přežití, ale i nebude plýtvat zdroji potřebnými pro víc než holé přežití. NAŠE. Pro NÁŠ život. Protože od toho je to NAŠE vláda.

  1. Řekneme, že jsou ony dvě základní možnosti. Která z nich je pro nás prospěšnější? Co ve které z nich můžeme získat, co ztratit?

   Záleží na tom, kdo se ptá …. 😉

  2. Schumi, tys požil! Odkdy je vláda naše? Jako bys nevěděl, že o nás rozhoduje dle zákona padajícího hovna v prvé řadě Washington, na další úrovni potažmo Brusel. Přečti si můj přepis EUstavy – tam to máš napsaný. Za ta léta jsem na tom nemusel nic změnit. A že už je to pár let, co jsem to napsal…

 3. 2 vidlák – ve své analýze, komu by měl Babiš poděkovat, jste opomněl jedno stěžejní jméno – Halík. Já chápu, že pro věřící je dost těžké si připustit, že kněz může být totálním zmrdem a bolševickým hajzlem. Já sám jsem ateista, či spíše antiteista, a podobných je nás v této zemi většina. A vidím (možná vidíme), že co hlavně katolický kněz to zmrd a hajzl k pohledání. Za WWII hajlovali a žehnali nacistickým Němcům, dnes sice okatě nehajlují, ale podporují nacistické Ukrajinace, následovníky Bandery, kdy ze zvěrstev Banderovců se dělalo blbě i SSákům. A to je co říct.
  A takových, jako jsem já, je víc. Jen o tom nijak nemluvíme, nepíšeme. Chápu, někdo má potřebu víry. Někdo chce/musí věřit, že je tu nějaká vše-určující deita. Jsem tolerantní, nikomu jeho víru neberu a nerozmlouvám. Dokonce mezi přáteli mám několik nekatolických kněží – prostě se na toto téma nebavíme.
  Ale když známý zmrd a hajzl Halík jako katolický kněz se omlouvá věřícím, že Babiš šel do kostela, a prosí Ježíška, aby vyhrál generál Pavel, je to pro mě – a snad i pro jiné – na úrovni výroku jiné církevní autority, opata Arnolda, s jeho „Pobijte je všechny, Bůh si už ty své pozná!“.

  1. Hlavně Halík je konvertovaný katolík. Zjistil, že je pro něj výhodné přešupačit se na katolíka. A v tom se nespletl.

  2. toto je troska jednostranne
   vies vobec o tom ze za Hitlera bolo cca 3 000 knazov a biskupov zlikvidovanych v koncentrakoch?
   zrejme si nezazil totalitu a nieco ako vysluch STB – videl by si ako by si zmakol po masazi gumennym ucitelom marxiszmu leninizmu (hovori sa tomu „mierne donucovacie prostriedky“)
   mimochodom do STB presla takmer cela agentirna siet Gestapa v ceskoslovensku takze to boli nakoniec ti isti ludia
   teraz je lahko sa hrat na hrdinov a mat huste silacke reci ….

   1. No, asi ti zlikvidovaní byli ti slušní. Nic to nemění na tom, že jsem nepotkal katolického kněze, kterej by nebyl zmrd a vychcanej hajzl.

    1. Ti zlikvidovaní byli jejich tzv. slabší kusy. Ti nahoře vždycky ze všeho vyváznou a ještě na tom vydělají.

   2. To by pak ale s tou „jednostranností“ bylo 1 : 1.
    Zaměstnanci katolické církve jsou lidi. A ti jsou různí. Katolicismus z nich nedělá něco lepšího. I o Slovácích nebo Češích by někdo podle nějaké jejich skupiny mohl říct, že je to banda šmejdů, podle jiné zase, že jsou to skvělí lidi. Spíš jde o to, že katolické církev jako organizace má zhruba stejný morální profil, jako ÚV KSČ padesátých let.
    Vybrat si skupinu takových těch moudrých a lidských, většinou vesnických kněží, to je naprosto zavádějící. Kdyby se to posuzovalo třeba podle papežů v historii, místo té moudrosti a lidství by vyšla standardní psycho a sociopatie (mám na mysli většinový souhrn papežů). V dějinách nebylo moc okamžiků, kdy by u největších špinavostí nebyl přítomen vysoký klér jako účastník nebo přímo strůjce.
    O islámu se říká, že je dvojaký. Náboženský a politický. Pro katolickou církev to ale snad neplatí? Moc a ovládání společnosti jsou hlavním jejich cílem po celou dobu jejich existence, což i bylo dříve bráno jako standardní norma. Halíkové taky nejsou jen nějaké „kazy“ na jejich tváři, naopak taky ten standard, pouze zrovna tento Halík se angažuje v této situaci.

  3. vies o tom ze tento vyrok je podla historikov len mytus?
   „Pobijte je všechny, Bůh si už ty své pozná!“.

  4. PESu zdravím. Můj pohled. Jsem katolík.

   Začátkem devadesátek jsme si s katolickými přáteli povídali o Halíkovi.
   Že je sice docela schopný filosofií a bystrými argumenty prohlubovat vnímání víry, ale osobnostně je divnej a podivnej. Spíše vyvolává dojem Lucifera.
   Je hrozně důležitej, hlubokej, chytrej, jen já, já, jenom já, … prostě to z něj přímo čpí. Furt se zhlíží v zrcadle sebeobdivu.

   Před asi deseti lety jsem se bavil s radostnou studentkou, konvertitkou, že ji k víře přivedl H. u Salvátora při mešních promluvách a svými knihami, ale že pak od něj rychle utekla.

   Když ho toto čtvrtstoletí někdy vidím a slyším, s odporem vyslechnu pár minut, abych věděl, jak se posunul a jakému hnusu se propůjčuje.

   1. No, jen tolik – rozvedená kolegyně, docela fajn ženská. Našla si novýho chlapa – bigotní katolík. Tak že prej svatba v kostele… A tak teda šli k Halíkovi. Ten se s nima odmítl bavit, jako s totálním póvlem. Dobře to dopadlo – rozešli se. Což jsem ostatně čekal. Ale zamilovaná ženská je ochotná přehlédnout ledacos.

    1. PeSi, kolegyně byla rozvedená, což neumožňuje církevní sňatek, alespoň bez předchozího církevního řízení.Myslím, že v tomto případě se Halík zachoval podle předpisů,víc bych za tím nehledala. Nehájím ho, také žasnu nad jeho nadřazenými postoji.Stejně jako nad chováním kněze od Jezulátka či toho hlupáka z Rokytnice.
     Jako obyčejný vlažněji praktikující katolík znám několik báječných kněží a myslím si, že je to jako v každém povolání – každý dle svého charakteru, možná dle stupně vývoje své duše. Všichni jsme jenom chybující lidé,i kněží.

    2. Re: PeS, Olga

     Halík je samozřejmě měl přijmout a věnovat jim dvě minuty času. Za tuto dobu by jim stihl vysvětlit, jaké kroky je třeba podniknout k dosažení jejich společného cíle.

     Rozvedená paní samozřejmě žádnou překážkou nebyla, pokud byla oddána občanským obřadem, anebo knězem jiné církve.
     Pokud již předtím prošla svatebním obřadem, který vykonal katolický farář, lze takový problém řešit pouze přes Vatikán a trvá to asi rok, až rok a půl.

     Jako větší problém bych viděl, absolvování tzv. příprav, kdy budoucí manželé musejí chodit na taková spešl sezení s knězem, který je na budoucí manželství připravuje. Může to trvat až rok, takže to je časově náročnější.

     Paní asi zjistila, že není tak silná ve víře, jak by od ní budoucí manžel očekával, to se stává…

     1. Asi máte pravdu, Targusi, neuvažovala jsem o variantě, že odmítl se bavit znamená vůbec je nepřijal a nic nevysvětlil.Takovou nadřazenost bych nečekala ani od něj.Pochopila jsem to ve smyslu, že jim odmítl zařídit obřad proti předpisům.
      Pokud jde o církevní – římskokatolický – sňatek s rozvedeným partnerem, mám osobní zkušenost.Moje kamarádka, svobodná katolička,si chtěla vzít v kostele partnera, který byl rozvedený po občanském sňatku,ne po církevním.Byl to velký problém,vzdali to.Je to už řada let a myslím, že předpisy se nezměnily.
      Pokud si chce vzít katolík církevním sňatkem ateistu, musí se ten dát pokřtít. Na hodiny přípravy na manželství musí docházet na faru všichni a jsou to hezké chvilky, alespoň já je tak s výborným farářem ještě za socialismu zažila.

      1. O Halikovi se to proboha ani nebavte. Slusny clovek dobrevi, co je to zac.
       Ja jsem ho prvne a naposledy slysel v televizi nakdy kolem roku 2000 a on tehdy v 10 minutovem rozhovoru rekl slovo „ja“ asi tak 100x.
       Uz tenkrat jsem ziral, jak neco tak sebestredneho muze vubec reprezentovat cirkev.

      2. Re: Olga

       Nebýváte tu častým hostem, takže vám tu nevynadám, ani nijak neonálepkuji, jak to tu dělám svým „oblíbencům“ (Asfaltový Holub, Godot, Admirál a spol.).

       Takže ihned slušně. Jelikož jsem veden jako katolík a vykonal jsem s jednou a toutéž ženou TŘI manželské obřady stvrzující náš stav manželský, mám celkem jasnou představu o tom, za jakých podmínek je možno vstoupit do stavu manželského za asistence katolického kněze.
       U vašich známých si zjistěte, které z požadavků katolické církve nesplňovali. Může to být třeba řádné pokřtění v katolickém kostele.
       Občanský sňatek ale katolická církev NEUZNÁVÁ!!!
       Tudíž neuznává ani občanský rozvod.

       1. Farář bazíroval na tom občanském rozvodu, nedokázali ho přesvědčit.Jestli postupoval správně nevím,oni to po dlouhé snaze vzdali a protože chtěli být sezdaní jen ve své obci a v kostele to nešlo,tak šli na úřad.Bylo to v devadesátých letech.
        Ale píšu hlavně proto,Targusi,abych před Vámi pomyslně smekla klobouk a moc Vaší paní pogratulovala k manželovi, Vám třikrát tolik k oddané manželce a oběma k pevnému rodinnému svazku.Ještě hodně dobrých společných let !

        1. Re: Olga

         Pokud narazili na takového podivného pána, měli to prostě zkusit jinde.

         Jahodě vyřídím, ale ona moc oddaná není. Tvrdí, že takového pitomce, jako jsem já, by si od ní nikdo nevzal a sám bych bez ní umřel do tří vteřin, tudíž si mne chová jako exotické zvíře…

         1. Obcházeli i nadřízené instance,ale nějak to nepomohlo,věnovali tomu asi půl roku… chtěli být oddáni v rodné obci,tak nezkoušeli třeba farnost ve městě…. už je to dlouho a podrobnosti si nepamatuju,ale občanský rozvod byl pro toho kněze nepřekročitelnou překážkou a nadřízení nezakročili….
          A Vy budete Targusi dobrý chlap, pevná opora , Vaše paní ví,co má ! I děti !

   2. S tou sebestředností jste to vystihl. Nezapomenu na jeho účinkování v seriálu o hledání předků známých osobností. Evidentně těžce nesl, že není příbuzný s žádným velikánem (každému pře ním i po něm tam nějakého zajímavého předka našli), takže to celé bylo o tom, že vyprávěl s kým známým se jeho předci znali. Sebestředný vůl.

 4. y

  V těchto volbách prohrají všichni. Pražáci i venkované. Ivan Hoffman odkrývá závoj finalistů voleb
  21.01.2023 17:00 | Komentář

  POHLED IVANA HOFFMANA
  Jako „prezidentskou frašku“ vidí Ivan Hoffman vybičované emoce posledních dní. Generála Pavla podle něj neposouvá na hradní stolec jeho zkušenosti a zásluhy, ale především alergie jeho voličů na Babiše a naivní úvaha, že naší idylické budoucnosti brání tento jeden člověk.
  —-

  V těchto volbách prohrají všichni. Pražáci i venkované.
  Ivan Hoffman odkrývá závoj finalistů voleb
  —-

  „Kdo sleduje politiku déle, než jedno dvě volební období, ten už ví, že ani volební kaše se nejí tak horká, jak se navaří. Počínání našeho příštího prezidenta nakonec více ovlivní ústava a protokol, než jeho plány, předsevzetí, anebo předvolební sliby. Ať už vyhraje Petr nebo Pavel, na evropské šachovnici půjde o pěšce, na jehož názor budou silní hráči sotva zvědaví.

  Jenomže i když je z hlediska naší budoucnosti málo podstatné, koho z těchto dvou zvolíme, protože o našem osudu se rozhodne v Bruselu, Washingtonu a Moskvě, nic to nemění na frašce, k níž se schyluje.
  Ani historicky nejvyšší volební účast nezabránila tomu, že se kandidátem liberálních městských demokratů, umělecké smetánky a eurounionistů stal polepšený komunistický rozvědčík, zatímco lidem práce, venkovanům, vlastencům a euroskeptikům nezbude, než podpořit miliardáře, který je v opozici pouze omylem.

  Za absurditu, kdy jedna strana sama sobě namlouvá, že drsný kapitalista je vlastně lidumil, zatímco druhá strana se těší, jak uniformovaný kariérista vrátí na Pražský hrad étos Václava Havla, může atmosféra slepé nenávisti. Tou si „elity“ kompenzují frustraci z minulých volebních úspěchů venkovského plebsu, zatímco „plebs“ se nenávistně vymezuje proti arogantním elitářům a specielně vůči namyšleným Pražákům.

  Kvůli této vzájemné apatii si voliči budou muset kalich hořkosti vychutnat do dna, i když z odstupu je zřejmé, že prohrají všichni, bez ohledu na to, kdo vyhraje. Taková už je ale zákonitost dvoukolové přímé volby, moderované médii, která pojímají výběr hlavy státu jako reality show a přiléváním oleje do ohně si vylepšují sledovanost. Taktizující občan, který v obavě z propadnutí hlasu redukuje volbu na favority, je snadnou kořistí pro novináře, kteří určují, kdo nemá šanci a tím nepřímo vnucují voličům svého koně.

  Pikantnost nadcházející volby pobaveně glosuje Vojtěch Filip: „V prvním kole prezidentské volby byli tři bývalí členové KSČ (nikoli KSČM), ve druhém jsou dva členové. Ukazuje se, jak prozíravá byla personální politika KSČ. Jeden byl tehdy a je i dnes obchodník, ten druhý stále válčí, pouze mění za žold nepřítele.“ Třicet let po změně režimu už ale volič kádrovou politiku komunistů neřeší. Hitem mezi slogany je ten z generálova fanklubu, že „Praha a láska zvítězí nad vsí a nenávistí“.

  Favoritem této prezidentské volby je kandidát vlády a provládních médií. Stane-li se ale prezidentem, nebude to díky jeho vojenským zásluhám a politickému talentu.
  Rozhodne averze jeho voličů na Andreje Babiše
  a především averze na Babišovy voliče.
  Naše politická scéna žije již deset let programem „Antibabiš“, který vychází z přesvědčení, že mezi temnou současností a idylickou budoucností stojí jediný člověk, kterého je třeba se zbavit. Na sousedním Slovensku takto politici žili programem „Antifico“.
  Když se Fica konečně slavně zbavili, situace se prudce zhoršila.

  1. To je hezké… Ad „étos Václava Havla“ – to jako ten étos, kdy VLR chlastal první ligu a ožralej se válel po podlaze s Žantovským? A jestlipak víte, proč měl při inauguraci ty krátké kalhoty?

   1. Podle mne mu krátké kalhoty doporučili imagemarkeři.
    Vypadal v nich tak mile bezbranně , tak nějak : Jsem jeden z vás. Sice intelektuál, ale jinak prostý člověk.
    Dočista jako vy, burani.
    😀

    1. Jako v tom kresleném Jiránkově vtipu (vyprávě kreslené vtipy je absurdní, já vím).

     Za volantem auta sedí typická Jiránkův trochu nadulý muž vyššího středního věku v klobouku, vedle něj ještě nadulejší manželka v kloboučku/přilbičce. Kráčí k nim nasraný policajt a manželka říká manželovi:¨“Rychle, dělej blbce!“

     1. Pan Jiránek uměl říct jedním obrázkem víc, než pisálek článkem na čtyři stránky.
      Strašně tady chybí.

 5. Pro Targuse:
  Tahle debata ma 2 roviny: jednak slouzi k prodiskutovani konkretnich udalosti a pak vypovida o stavu spolecnosti. To odsouzenihodne, co se stalo Babisovi v Jablonci (ostrakizace, urazky, ponizovani), je zde odpurci takoveho pristupu praktikovano i na Gogovi. Z meho pohledu zvenku se tak nelisite od volicu Petikolky- cilem je oponenta ponizit a vyloucit. Jaky duvod je pak stranit takovehle alternative?
  Na konkretnim prikladu ofenzivy: na fronte dlouhe tisic kilometru obsadili Rusove behem tri dnu tri vesnice.
  Gogo to jako vsevojskovou ofenzivu mirne zpochybni a mluvi o pouhe lokalni ofenzive- a uz je z nej kreten.
  Ja napisu, ze s pul milionem vojaku nelze obsadit celou Ukrajinu a tedy ani naplnit cile operace- a nemesis se ze me zdvihne moralni kybl.
  A i kdyz je zde oponentura velmi jednoducha, prednost dostane vysmech, urazky a ostrakizace. Otazka je, proc?
  Ja odpoved mam, ale diky nastaveni zdejsiho diskusniho fora si ji samozrejme necham pro sebe.
  A pisu to jen proto, ze verim v inteligentniho ctenare, ktery jeste nevyhynul a ktery si dokaze sam udelat zavery o tom, kam se to vsechno sune a dat mu najevo, ze neni v tehle spolecenske depresi osamocen 🙂
  Ve dvou se to preci jen lepe tahne, zvlaste kdyz clovek musi celit takovehle mohutne a temer celospolecenske vlne radikalizace. Apropos radikalizace- s ohledem na tragicke obeti druhe svetove valky vice prilehavy, ale momentalne inflacni termin zatim nepouziji i kdyz by byl vice na miste.

  1. Klídek… Jen bych podotknul, že kvalifikace většiny takových expertů je modrá knížka a do prdele díra. Já takové příspěvky prostě ignoruji – život je příliš krátký na to, abych se na takováhle témata rozčiloval. Jen chci podotknout, že dost detailně to rozebral již kdysi dávno Mistr Sun, a zdá se, že ruské velení to má dobře nastudováno.

  2. Re: Stridor

   Teď jste mne ale vážně nasral!
   Jste daleko za čárou, kterou jsem ochoten tolerovat.
   Gogo se staví do role pitomce, který není schopen pochopit ani „větu holou“, pokud si alespoň vzdáleně pamatujete, co tento termín znamená.

   https://www.diktatorek.cz/Scholasticus/Cesky-jazyk/Skladba/Vetne-cleny/Vetne-cleny-hole-a-rozvite-help.html

   Proto jsem jej nazval mamlasem, nikoli kreténem. Takto jste jej otituloval VY, TADY A TEĎ.

   Dále pan placený soudruh gogo vytrhává slova z kontextů, vkládá do klábosnic druhých diskutérů věty a slova, které NIKDY nenapsali.

   A vy se stavíte do naprosto stejné polohy svým debilním žvaněním o tom, že dobytí tří vesnic za jeden den není ofenzíva, přičemž ignorujete další dostupná fakta.
   Jak chcete.
   Víte úplné ho*no a byl jste at akorát v řiti svého chlebodárce.
   A tu moji mi klidně můžete vylízat, máte-li vážný zájem. Slibuji, že tři dny předtím nepoužiju hajzlák, ať se pomějete.

   Halefe, řiť je spisovné slovo.

   1. Sprostota mi nevadi, kdyz ma opodstatneni, Targusi. Chapu, ze jste se nastval a ted mi nadavate, takhle mi to prijde normalni, takove lidske 🙂 S obsahem uz problem mam, ale je ocividne, ze s tim nic nenadelame.

    1. Re: Stridor

     Pokud máte problém s obsahem, naučte se na kompu kopírovat a porovnávat texty. Není to nijak složité a bude to pro vás přínosnější.

  3. Stridor
   dobytie jedneho mesta na klucovom mieste moze znamenat obrovsky posun sil aj rovnovahy
   rovnako ako v minulosti vela znamenal obsadenie Gibraltaru alebo Bosporskej uziny, pripadne NEdobytie Malty
   dosledky padu Bachmutu este len uvidime – nie som expert na vojensku strategiu ale podla ludi ktori sa zrejme vyznaju to bude naozaj posun – nech prehovoria fakty v najblizssej buducnosti
   ine realisticke riesenie roznych pohladov zatial nevidim

   1. Knieza Myskin: Má to velký význam propagandistický, odčerpává tahle fronta zálohy AFU z jiných front jako té záporožské. AFU mohla (měla) ustoupit na další obranné liniii. Pořád to můžou udělat. Držet čtvrtou a asi poslední linii před Dněprem, Slavjaknsk, Kramatork, Konstanjanka. Držet se na ní v městském prostředí další půl roku a zatím získaávat nové zbraně z NATO.

    Pokud Bachmut, Soledar byla třetí linie, Popasna byla druhá a zákopy na předchozí „minské“ linii byla ta první. Taky se může stát něco nečekaného jako ofenzíva RF u Dněpru, která Kramatorsk obejde. Na jaře nebo v létě mohli ještě možná vyjednat lepší podmínky než za další rok až budou AFU vyčerpané úplně. Všecko je to tragický, ale nevím, jak chce Západ vyhrát, když vlastní lidi poučuje propagandou o úplně neschopném nepříteli, kterého současně označují za největší nebezpečí pro celÉNATO a Západ. Prý v tom rozpor není.

    1. Re: KM Stridor, Manuel.

     Chlapi, jukněte na mapu. Za vedle ležícím Soledarem je osada Sol s nádražím, kterou zabrali Wagneři.
     O Kleščejevku pod Bachmutem se ještě pořád řežou.
     Koleje…
     Silnice místního významu na UA fakt nebrat, to jsou spíše tankodromy…

     To je jedna věc.
     Druhá věc je „spotřebování“ lidského materiálu na chystanou ofenzívu směr Melitopol.

  4. Stridore,

   s gogem je ten problém, že je ho tu moc, že nezná míru. Ať má názory jaké chce, to je jeho věc. Ale cpát je lidem před rypák v takové míře, jak on činí, prostě některé docela normálně lidsky nasere.

   Všechno má své meze, řekl jednroční dobrovolník dvojsmyslně.

 6. Já jsem z toho mamlas!
  Bohoslužba za vlast…
  Na pódiu arciďábel
  z Vatikánu vede kabel
  celý kostel pod napětím.
  Ještě že jsem v lese yettim.

 7. Na frontu.

  “Operace Ukrajina”
  to už bude káva jiná.
  “Je třeba vytvořit nápor!
  Žádný chemický prapor
  nebo polní nemocnice
  a večeře při muzice!”
  hřímá generál Řehka.
  Jeho funkce je křehká.
  Třesou se na ni vlčáci,
  co už slyšeli o práci.
  “Které ročníky pojedou?
  Starší toho moc nesvedou,
  mladí se rychle naučí.
  Tak už je pusťte z náručí!”

 8. Možná se dočkáme!
  Čekám na to, že se někde objeví vázací akt generalissima s vlastním podpisem ke GRU.
  Vodojem by to mohl promptně dodat.
  Vodojem = skupina lidí, kteří mají vstup do archívů GRU a KGB.

 9. Tady je vidět, za co nás ty osobnosti mají: zásoby lidí !!!
  Můžeme mít zásoby potravin, munice a pohonných hmot ale „zásoby lidí“?
  Obyvatelstvo je pro ně prostě jenom válečným materálem. A ještě to vyvalí takhle naplno. Fuj!!

  1. To se praktikuje i v našich (i cizáckých) fabrikách. Není „osobní oddělení“, je to přejmenováno na „Lidské zdroje“.

    1. Dneska se čerpá kdeco.
     Dotace, bitcoiny, dávky v hmotné nouzi, proč by se nemohly čerpat i lidské zdroje ?
     Kdo nečerpá není Čech, hop hop hop.
     😀

 10. A jedno strašení z UA zdroje, když to tu je dnes o válce.

  https://www.infovojna.bz/article/nocna-mora-pre-ukrajinsku-armadu-odstartovala-ruska-armada-spustila-v-zaporozskej-oblasti-na-ukrajine-rozsiahlu-ofenzivu

  Ukrajinský novinár Roman Revežduk blízky tímu Petra Porošenka počas rozhovoru s dôstojníkom Národnej gardy oznámil počet nenahraditeľných strát Ukrajiny od začiatku ruskej špeciálnej vojenskej operácie – 140.000 ľudí.

  (To jsou pochopitelně jen odhady.)

  „Máte odpoveď múdreho generála Zalužného, ktorý sa zapredal zelensko-majdanovskej vláde a slúži im. Už viac ako 140.000 ukrajinských vojakov leží. Nedávajú ľuďom telá, aby nevyvolali paniku. A riešenie je: z velenia je treba vyhnať Zalužného svinským krokom. Musí ísť pred vojenský tribunál spolu so všetkými týmito mafiánmi, ktorí rozbili štát,“ kričí nadšený propagandista Porošenkovej éry.

  Začíná se KONEČNĚ objevovat to, o čem tady píšu od března minulého roku. Nenávist obyčejných ukráckých lopat ke kyjevské svoloči.
  První hlas, který překonal svůj strach před ukrajinským Gestapem – SBU.

   1. Pravděpodobně máte informace přímo z Kyjeva… [;>))
    Jedno je jisté: Známý provokatér, donedávna poradce presidenta Zelenského Arestovič velmi razantně otočil kormidlem a nyní tvrdí opak toho, co říkal ještě před dvěma týdny. Ukrajina pravděpodobně tuto válku nevyhraje a jako stát zmizí s povrchu planety. Bude rozparcelována.
    Jak dlouho ho to nechají říkat netuším. Ale pokud zůstane v dosahu ukrajinských SBU, tak to moc dlouho nebude.

     1. Já Arestoviče nelituji.
      Patří mezi největší slizouny na Ukrajině. Lezl do postele s reportérkou (kameraman v té posteli nebyl) a vykládal jí, jak to bude vypadat, až bude ukrajinským presidentem. Žonglování s odjištěným ručním granátem. To bylo prosím naživo, žádná „zpráva z tisku“. [;>)

       1. Na mě působí (působil) stejně jako president Zelenskij. Herec, jenom hrající jinou roli. Ale naživo jsem ho neviděl (a doufám neuvidím) a na obrazovce na mě působil tak, jak jsem popsal.
        Ale mě si nevšímejte, poslední dobou bych si tady i na dalším blogu přál mít nějaký zmizík a několik samolibých žvanilů zneviditelnit. V podstatě už i Litterate považuji za shromaždiště takových existencí.
        A bohužel už i Vidlák je spíše nadšeným propagátorem nějakých myšlenek (pokaždé jiných) než uvážlivým komentátorem dění. Na tenhle hurá-styl jsem už starý.
        Nejraději tu mám Ladika!!! Prskne sem nějakou rýmovačku k věci a člověk se aspoň pobaví.

        1. Krome prvnich dvou vet, a zminky o Ladikovi!!! uplne zbytecny prispevek.
         Jak sam pisete, presne ve stylu, ktery to tu nici.

         Existuje rada zpusobu, jak necist/nevidet vam nelibici se prispevky.
         Psat o vasich soukromych pocite vsem mezi ne nepatri, ba naopak.

   1. Liška: Tomuhle nerozuím. Na území USA se nebojuje, proč to potom zmiňují. Naznačují tím snad, že o městě v cizím státě rozhoduje americká vláda?!

    „Nelze podle nich zlehčovat ani politický význam, který Bachmut má, a v reakci na vyjádření zmíněného činitele experti poznamenali, že Spojené státy nemusely rozhodovat o postoupení města nepříteli od roku 1865.“

    Jestli počítají i města v jiných státech, která USA pomáhaly bránit. Není to poprvé, že se stáhnou, i když se budou počítat jen události po roce 1945. Saigon, Kábul atd.

   2. Re: liška

    Samozřejmě máte pravdu. V centrále je nyní pouze potřeba dohodnout, kdy má UA dosáhnouti konečného vítězství.
    Jestli to bude za dvacet minut, anebo za dvacet pět.

    Volejte v případě zájmu příteli na telefonu – nejlepší bude gogoš. Má modrou knížku, takže do toho perfektně vidí z perspektivy.

 11. „Slovenské referendum skončilo fiaskem. Hlasovat přišla méně než třetina voličů“
  Tohle by mohla byt take cerna labut, ale pro alternativu a svobodomyslne obcany.
  Pro mne je jde o jednu z vubec nejdulezitejsich polistopadovych udalosti: lid se v prime volbe rozhodl zbavit sveho vlivu na politicke deni. A korporat je velmi pozorny a prilezitost si ujit nenecha.
  Slovaci byli vzdy progresivnejsi, nezli Cesi, my to tu mame do 3 let.
  Ucast volicu se nebezpecne blizi Paretovu deleni 80:20.

  1. ucast 27% cca 1,2 miliona ludi rozhodne nie je malo hlavne ked vezmeme do uvahy ze tito ludia budu volit v predcasnych volbach – politici sa im budu snazit vyhoviet
   zial podmienky referenda su nastavene zle
   nehovoriac o tom ze media robili drzu ignorantsku kampan a politici klamali a zavadzali ludi o tom ze co to referendum vlastne znamena
   mnohi ludia na nesli referendum len preto lebo verili navyssim ustavnym cinitelom ze to vraj nema vyznam alebo ze je to len politikum
   v roku 1989 som si demokraciu naozaj predstavoval inak, sucasne maimstream media na slovensku su rovnako bolsevicke ako v 50 rokoch

 12. Že by vyletěla Talebova „Černá labuť“, a stihla ještě ovlivnit naši pseudo-volbu pseudo-prezidenta? Tím myslím nevyhnutelný kolaps lží o „vítězství“ Ruiny, tváří v tvář nepromlčitelné a nepopiratelné ukrošské porážce. Kanonenfutter evidentně došel, takže odlov „nového masa“ probíhá v Ruině Fšude – „jateční dobytek“ prchá všemi směry.

  Ukroši jsou na lopatě, jak píši opakovaně – a nepomůže jim ani „svěcená voda“, tím méně aktuální Wunderwaffen, tedy zrovna nyní jsou to MBT – hlavní bojové tanky sv. Leopardy 2 a sv. Západní PVO systémy Patriot, IRIS-T SLM, NASAMS, SAMP/T-Aster 30.

  Na jižní frontě v Záporoží nastupují ruské síly – ne už jenom „bojové skupiny“ pro SMO (zvláštní vojenskou operaci), složené z vojclů DLNR, kozáků, Čečenců, PMC Wagner a dalších, to celé z týlu podporované ruským dělostřelectvem, průzkumem a PVO; a v minimální míře ruským letectvem – ale skutečně integrální vševojskové síly 58. armády Jižního vojenského okruhu, což je „poněkud jiné kafe“. Útok je veden na široké frontě, a stále postupuje. Ukroši za poslední dva měsíce přišli kolem Soledaru a Artěmovska/Bachmutu o dalších cca 70 tisíc vojclů a nově dodanou výzbroj ze Západu (27 ukrobrigád ztratilo 70% personálu a techniky), což v jejich situaci je katastrofa – nemají už síly na krytí široké fronty a tak jsou jižní a severní úseky silně oslabené. Do toho je na severovýchodě připravená cirka 300 tisícová ruská skupina armád, která se může zapojit silným útokem přes Černigov, Sumy a odříznout ze severu Ukroše v Donbassu, z jihu a východu se pak setkat s ruskými silami z těchto směru – a tak úplně eliminovat Ukroše východně od Dněpru. Nebo se stočit přímo kolem Kyjeva, zablokovat ho, a nechat Ukroše prostě „vykysnout“; obejít Kyjev i ze západu, rozříznout Ruinu severo-jižně na několik částí.

  Ukroši jsou přímo řízení Fašingtonem, velitelství ukrošské zabijačky není v Ruině, ale v rámci amíckého EUROCOMu na několika NATO základnách v Západní Evropě – v Německu a Itálii. NATO generálům a štábům se nedá věru závidět – protože situace Ruiny je neopravitelně katastrofální a porážka neodvratná; přitom šílení a realitu ignorující politici zakazují ukončení akce. Naopak se snaží požár hasit benzínem…

  NATO včetně Amíků jsou z hlediska konvenčních sil vykradený papírový tygr, odrazy tohoto stavu jsou dobře vidět ve vyzbrojování Ukrošů: tanky, BVP, houfnice, náklaďáky, MLRS, … „každý pes jiná ves“, což je nemožné bojově provozovat a servisovat, zásobovat různorodou municí a náhradními díly a materiály. Takové síly jsou zkrátka neschopné válečného nasazení – v malém to ukazuje, jak zoufale by dopadla jakákoliv skutečná akce v režii NATO; pokud protivník není negramotná a úplně zaostalá „lemra“, rozsekal by je na nudličky. Moskva si s nimi zatím jen pohrává – donutila je plně vynést karty a ukázat naplno, co jsou zač: fašistická/nacistická verbež, navíc s nefunkčními Wunderwaffen a prázdnými sklady, které díky deindustrializaci nejsou schopní doplnit.

  Rusové postupují přesně podle Sun Tzu, jakoby snad měli „Umění války“ jako provozní manuál: jsi-li velký a silný a rozhodný, dělej že jsi malý, slabý a nejistý. Nalákali Ukroše a Západ do pastičky, ze které nelze jen tak vylézt. Západ se do ukrošské zabijačky angažoval natolik hluboko, že nemůže jen tak, z ničeho-nic, přehodit šaltr na zpátečku a dělat, jako by se nic nestalo a nedostal řádně přes tlamu. Vojensky ani tak dosud ne, ale hlavně v propagandě a náckovské rasistické nenávisti proti Rusku; v odporné nevšímavosti k zločinům banderonácků, ve kříšení démonů Bandery, Sucheviče a OUN.

  Zdrojem absurdního pobavení může být, že Západ zvesela pokračuje v sebezničující cestě: příkladem je aktuální zmatkování kolem dodávky MBT – Leopardů 2, Challangerů 2, Abramsů M1A2. Válečné nasazení tanků totiž není jednoduché. Aby to nebyly jen předražené cvičné cíle, musí být nasazené integrovaně do ostatních sil – musí mít podporu specializované pěchoty na rychlých obrněných vozidlech – aby držely s tankovými silami krok, musí mít ochranu vlastního mobilního PVO/PRO při přesunech a bojových manévrech. Bez krytí bitevními vrtulníky a vlastním stíhacím/bitevním letectvem jsou snadnou kořistí protivníkových proti-tankových sil, ať už speciálů s PTRK (proti-tankovými raketovými komplexy); „inteligentních“ proti-tankových min, rozmisťovaných protivníkem vrtulníky a raketami, … Tank je prostě „největší zvíře v džungli“ a číhá na něj nemálo nebezpečí – je to velice hodnotný cíl, který se vyplatí likvidovat i s většími „náklady“.

  Stejně tak, těžké tanky vyžadují nesmírné týlové a logistické zabezpečení, stálý servis a náhradní díly, obří dodávky paliv a maziv, velké dodávky munice. Uvádí se, že na tankovou rotu (14 tanků v organizačním schematu dle NATO) připadá asi 5 000 vojclů v týlu a frontovém servisu/logistice – jinak to „nefunguje“.

  Sečteno/podtrženo, samotná dodávka vyspělých tanků neřeší vůbec nic – bez výše popsaných „doplňků“ je to téměř k ničemu, jen poslání drahé výzbroje do šrotu. Což je pravý důvod, proč Ukrošům dosud nic takového nedodávali.

  Legrační na tom je navíc to, že Západ se stane obětí své vlastní přiblblé propagandy – 30+ let oslavování „nezničitelných“ Abramsů M1A2, Challangerů 2, Leopardů 2 se potká s realitou: a boření mýtů má své konsekvence. Neposkytnutí amerických Abramsů M1A2 je dost jistě motivováno také obavou, že internet zaplaví videa hořících Wunderwaffen – pro Amíky to bude podobné, jako by jim Rusové přizabili „kapitána Ameriku“ a namlátili Supermanovi. Protože od „Pouštní bouře“ jsou tanky Abrams součástí americké mytologie. 🙂

  1. Kdo jediny v EU je schopen vyrobit nove tanky ?
   Je to Nemecko.
   Jake budou zisky nemecke zbrojovky, pokud jejich tanky dopadnou jako jejich predchudci u Kurska ?
   Nizsi, Halik, kua nizsiiiii.
   Nebudeme se poustet do zadnych vetsich akci 😉

   1. Přesně tak, jde o prachy. Proto Amíci tlačí na dodávky německých Wunderwaffen sv. Leopard 2 – amícký vojensko-průmyslový komplex se těší, jak jim z toho ruští „lovci koček“ nadělají fašírku.

    Rusové se samozřejmě těší také – jednak naváží na své pradědečky, kteří pomocí různých „Zvěrobojů“ likvidovali Tygry, Pantery, Königstigry a další náckovskou kočkovitou pásovou havěť, jednak z toho kouká fůra „zlatých hvězd Hrdinů Ruska“, prostě samé benefity. Zkrátka, „všichni budou spokojení“; eeechh samozřejmě kromě Ukrošů a Němců, no ale na těch nezáleží.

    Dojde tím také k odzbrojení NATO, a co zbývá na zaplnění? Evropský zbrojní průmysl nemůže nové tanky vyrobit: nemá materiál, nemá hutě a ocelárny a hlavně nemá energie – navíc se to nesmí, anžto by Gréta plakala.

    Takže Amíci „vypomohou“ – samozřejmě nikoliv zadarmo – mají v poušti asi 5 000 starých Abramsů M1Ax, které renovují a přezbrojí s tím Západní Evropu. Tím se zbaví svého „šrotu“ za slušné peníze, zničí Západní zbrojní konkurenci a navíc to celé pak budou pěkně „držet u huby“ – on takový tank moc nejede, když se mu přes sítě zablokuje befelem z Fašingtonu elektronika – pokud by se „spojenci v NATO“ nějak zpečovali moudrému a demokratickému řízení z USA.

    1. Re: k42 a Homér

     Hej, vy dva, vám už z té vojny přeskočilo, že jo?

     Tuhle válku vyhrajeme, páč to povídal soudruh gogo. A Stridor mu přizvukoval.
     A žádná ruská ofenzíva neexistuje a mrtvých je jen tolik, že to ani nestojí za řeč.
     A soudruzi z Říše nám dodají krásné, mladé a chytré tanky, které vyhrajou FŠECKO a ÚPLNĚ a GANC!!!
     A sláma u kravína a na Bělehrad!!!

    2. PS: Rusům Abramsy M1A2 (+SEP3) v Západní Evropě vůbec vadit nebudou, akorát je to hodně pobaví, jelikož tato 70-ti tunová monstra jsou válečně stejně úplně k ničemu – mimo kamenité pouště to všude hnedka zapadne. A na pouštích nesmí foukat, jinak jim písek ucpe za hodinu filtry a zavaří turbínu.

     Díky váze to je neschopné delšího pohybu na pásech – rychle se ojedou – a tak to všude musí doprovázet flotila tahačů se silničními dopravníky; celé to pak má přes 130 tun, což je opravdu logistická lahůdka: součástí vojenské útočné operace musí být stavba supersilnic a supermostů, jinak se nepostupuje… 🙂

     Prostě je to čirá skvělá geniální Wunderwaffen, válečně naprosto k ničemu, ale super choulostivá a papírově to pro neznalé politické dementy vypadá přímo úchvatně: takže to může být krásně předrahé, aniž by to vyvolalo pohoršení.

     Zaslouženě mají Abramsy M1Ax své místo v amíckém svatém Panteonu, hnedka vedle „mocného myšáka“ Micky Mouse, jablkového koláče, kapitána Ameriky a Supermana; jo a neporaditelných letadlových lodí. 😀

       1. Je to vážně absurdní komedie: Abramsy M1A2 SEP3 – nejmocnější neporazitelné tanky, které jsou ovšem nasaditelné jen na tvrdých kamenitých pouštích – pokud tam není písek a nefouká, protože jinak jim písečný prach ucpe filtry a zničí pohonnou tubínu – a takových pouští věru moc není. A ve Střední a Východní Evropě asi 3 dny v zimě – když mrzne tolik, že země je jako kámen i do hloubky, ale současně není více sněhu než cirka 20 čísel, jinak se tank nehne; a v létě, když je úplné sucho a země je do hloubky vysušená – což je obvykle zhruba týden v létě. Jinak se válečné nasazení supertanků nekoná. Leda by protivník přičinlivě postavil kvalitní silnice s velkou nosností a těžkotonážní mosty, nejlépe přesně ve směru útoku amíckých hrdinných tankistů.

        Letadlovky jsou na tom obdobně: je to nejmocnější amícká superzbraň. Když Rusáci nebudou používat žádné protilodní rakety, ani z ponorek, ani z lodí, ba ani z letadel a pobřežních systémů. Kdyby jo, tak jsou všechny letadlové lodě do hodiny na dně…

        Poslední zprávy hovoří o tom, že modernizovaná varianta 3M22 hyperzvukových Zirkonů bude mít jednak vyšší rychlost – až 14 Machů – jednak 2,5x delší operační dolet – kolem 2 500 km (1000 km má dosavadní verze).

       2. Jestli to doopravdy váží 70 tun, tak není to spíše pomsta, nežli záchrana? Dopadnou, jako svého času Tigery a Konigstigery. Málo pohyblivá, složitá a poruchová monstra, kterým v boji ani to šílené pancéřování nepomohlo, když je správně trefil „trpajzlík“ téčko..
        O něčem vypovídá i fakt, že v Evropě (těžko říct, jak v Rusku) už existuje jen jeden jediný a poslední, plně pojízdný Tiger, udržovaný s nejvyšším úsilím a tuším, že s neoriginálním motorem. Myslím, že má věžové číslo 131.

     1. Jen taková OT poznámka k nasazení zahraničních tanků.
      Králík tady psal o tom, že logistická jednotka obsahující US tank Abrams (česky řečeno souprava vezoucí US tančík) má 130 tun.
      Na Ukradině platilo do nedávna omezení celkové hmotnosti provozní jednotky na 36 tun. A pochybuji, že by to soudruzi měli čas přeonačit. To by museli zesílit všechny mosty a znova zhutnit tzv. podbitím všechny silnice, o čemž si dovolím lehce pochybovat.
      Takže jedna věc je přitáhnout tanky na Donbass (není problém, máme letadla, vlaky, blablabla…), druhá věc je jejich provozuschopnost na ukrácké černozemi.

      1. Souhlas. 130 tun s přepravníkem a tahačem – píši o kousek výše (8:41).
       Nepřekonatelné překážka pro Abrams je zorané pole… vyprostit to běžnou technikou nejde, pod palbou už vůbec ne – takže tank nemusí protivník ani trefit, stačí počkat až zapadne a tankisté utečou.

       1. Ukrajinská černozem je pro tanky hrozná věc: je to těžké, lepivé, mastné a je toho hodně tlustá vrstva. Zjara a na podzim to rasputica změní v hustou kaši, v zimě to tlakem tanku poroztaje a obalí to pásy, pohonná a vodící kola pásů, načež to zmrzne a nejde jen tak vytlouct ven. Už Tigry a Königstigry s tím měly nepřekonatelný problém, s těmi svými dvojitými pojezdovými koly, vzájemně posunutými.

   2. Ještě frantíci. Podle nepotvrzených zpráv mají jejich tanky odedávna jednu rychlost vpřed a čtyři vzad, jak kdysi psal jistý yanek u d-fense.

    1. Považujte tyto zprávy za potvrzené: žabácké tanky Leclercy mají vskutku zajímavou převodovku: jedou dozadu stejně rychle jako dopředu, což bylo od začátku zdrojem velkého pobavení. Francouzské „specifikum“. 😀

     Ale ono to tak blbé ve skutečnosti není: v moderním tankovém boji v obranném nasazení mají tanky vybudovány ženijní palposty, kam skrytě najedou, vypálí pár ran a než protivník stihne palbu opětovat, rychlým couváním z pozice vyjedou a přemístí se na jiný předem vybudovaný palpost. Takže rychlost a dynamika tanku v couvání má opodstatnění.

     1. Smutné je, K42, že se Francozi dopustili bezostyšné krádeže českého duševního vlastnictví:

      Bezkonkurenčním rekordmanem v rychlosti jízdy vzad byl ve své době český VELOREX!

      Ten též dosahoval totožné rychlosti vpřed i vzad – navíc k tomu nepotřeboval žádnou úpravu převodovky: Geniálním českým konstruktérům stačilo jednoduchou úpravou zapalování umožnit (původně motocyklovému) motoru – chod pozpátku!

      1. Vidíte, Žabožrouti tam na něco takového musí mít jakýsi „reverzátor“, no tedy la reverzér nebo tak nějak.

      2. Ano, existovalo to, ale bylo to až strašidelně poruchové.
       Zapalování mělo čtyřnásobnou vačku, se čtyřmi kladívky a dynamostartér měl reverzaci jak startéru, tak i buzení a výstupního napětí dynama – ve své podstatě, se kromě přepnutí kladívek zapalování, celý Velorex včetně akumulátorů „přepóloval“.
       Což bylo složité samo o sobě – z jednoho jediného funkčního s tímto systémem, co jsem kdy viděl, si pamatuju asi 3-4 hliníkové krabičky s relátky, poblíž akumulátorů a taky to, že kostra nesměla být připojena přímo, ale přes reléový přepínač polarity.
       Systém měl stejný, bakelitový páčkový přepínač a startovací tlačítko, jako byly např. používány ve většině náklaďáků, traktorů, i v tom samotném Velorexu. Bylo v tom drátů, jako v Temelíně – a všechny žluté.
       Dlouholetí uživatelé Velorexů s dvouválci, které to měly namontováno, si to pak kvůli té šílené poruchovosti, upravovali jen na trvalé startování vpřed, obětovali i snadné couvání.

       1. Re: Tecočamp

        Kdo vám něco takového nakecal?

        Na Velouše se origo montoval „křížový spínač“, nic méně a nic více.
        Když se budete snažit a blbě nastavíte předstih (dáte ho menší), chytají dvoutakty zpátky na jedno drbnutí.
        Jawy v tomto měly výhodu, protože to byly technologicky spíše traktory se zemědělskými výrobními tolerancemi, určenými pro opravárenské nářadí „typu kladivo a pořádný šroubovák“.
        Nic takového, jako čtyřnásobné vačky nikdy neexistovalo, když už tak dvounásobné a ty by zbytečně obrušovaly pertinaxové dotykové plochy mechanických přerušovačů.

        Teoretický problém nastává, pokud na to chcete použít jeden a tentýž startér. Ale to není taky nic složitého. Akorát křižákem měníte polaritu ukostření a origo dynamostartér si s protočením motoru hravě poradí.

  2. Pěkná úvaha. Čtvrtá Říše jde ve stopách Třetí Říše. Kolik Sověti vyrobili příkladmo T34 vybavili osádkami, na jeden příkladmo PzKw VI? Obdobně USA Shermanů, třebaže už i ve výrobě byly lepší tanky? Obdobně i letadel a dalsi techniky? Co v nákladech, kapacitě,
   znamená v hromadné výrobě přejít na nový model? Jak se to odráží na počtu dodaných kusů? V servisu, logistice, zásobování odlišným střelivem? Boje se kvůli tomu nezastaví. Přesilu tvoří vhodná kombinace kvality a kvantity.
   Navíc situace je odlišná v tom, že Rusko kdykoli může říci „Tak konec kočkování, máme jaderné zbraně a vy víte, že máte co ztratit.“

  3. Podle mě jedna z prvních věcí, kterou by Rusové v případném konfliktu s NATO udělali, pokud by nešlo rovnou o konflikt jaderný, je, že by vyřadili celou síť navigačních a špionážních satelitů a letadel, a to včetně civilních satelitů, pokud je lze využít i jinak (o čemž nepochybuji, viz třeba Starlink). A bez této sítě je většina těch supermoderních zázračných zbraní víceméně nepoužitelná. Nedělám si iluze, že by Rusové nedokázali s mnohem nižšími náklady zlikvidovat něco, co stálo možná stovky miliard. A to nemluvím o možném použití EMP zbraní, které by vyřadili spoustu další elektroniky, jichž jsou všechny ty zázraky plné, plus elektronickém boji.

  4. Správně zmiňujete Mistra Suna… Zdá se, že Rusové ho mají dobře nastudovanýho… Ale zdejší gaučoví generálové spíše obdivují taktiku NATO – ze vzduchu všechno rozflákat a pak stáhnout ocas mezi nohy a zdrhnout. A nechat za sebou rozbitou a rozesranou zemi.

 13. Cely problem Ceska je vlastne velice jednoduchy: Pratele, ONI maji pravdu!! Vsichni ti kavarnici maji pravdu, a vy jste nelidsti barbari a kreteni. KDYZ, a to „kdyz“ podtrhuji, kdyz nam ta mainstreamova media rikaji pravdu. Kdyz tomu verite, pocinaje Skripalem, Vrbeticema, napadenim nevinne Ukrajiny, strilenim po detech, skolkach, nemocnicich, inkubatorech, domovech duchodcu, kotatkach a stenatkach, tak ano, nelze jinak, nez odsoudit ruskou agresi. Kdyz Vam reknou, Babis je koncentrovane zlo, a Vy tomu uverite, tak musite aktivne neco proti nemu udelat. Tohle nam nesmi prezidentovat. Alfa-omega celeho problemu jsou neexistujici ALTERNATIVNI MAINSTREAMOVA media. A skolstvi, ktere detem tluce do hlavy, „vsechno si overte ze 2 zdroju. Reknou-li to na CT, overte si to na CT24…“ Potrebovali bychom aspon 1 ubohou televizi, vysilajici treba jenom 2 hodiny denne pravdu… Fakt se u nas nenajde zadny bohaty podnikatel s opacnym nazorem, ktery by to zafinancoval?

  1. Re: dux

   Hele, knížáku, říkat pravdu? V Čechistánu a v Německé uhniji?
   Vy jste se ale doopravdy zbláznil!

  2. Ne.
   Protože by rázem přišel o dotace, zvýhodněné úvěry, veřejné a státní zakázky, o státní diplomatickou podporu atd.

   1. O.K., to zní pěkně, alternativně. Jak by argumentovala (nyní neexistující) mainstreamová média?

    A ještě jeden štulec
    Ta média existují, jen nejsou mainstreamová. Rádio Universum Slobodný vysielač atd. Internet má opravdu nadpoloviční většina populace. Tak proč „lid“ nevisí na těchto zdrojích a posloucháme je jen my, nevěřící Tomášové?
    I když naprosto souhlasím s tím, že za současně vymyté hlavy střední a mladé generace mohou právě ona t.č. mainstreamová média – veřejnoprávní rozhlas a televize.

 14. fejzbůk:
  ————-
  David Martinek
  10 hod ·
  𝗥𝘂𝗵𝗲 𝘂𝗻𝗱 𝗢𝗿𝗱𝗻𝘂𝗻𝗴. 𝗞𝗹𝗶𝗱 𝗮 𝗿̌𝗮́𝗱
  Pozoruji ve videu rozzuřené a zfanatizované davy, pronásledující Andreje Babiše na mítinku v Jablonci. Je pár dní před rozhodující prezidentskou volbou. Dav křičí, aby odešel. Zabraňují mu setkání s voliči. Babiš se jen usměje a zakroutí hlavou. Zástupem pochodují lidé, přesvědčení, že Andrej Babiš představuje zlo.
  Do jisté míry se jim nedivím. Média líčí Babiše přes deset let, systematicky, jako oligarchu, ohrožení demokracie, dotačního podvodníka. Traviče Bečvy. Estébáka. Únosce vlastního syna.
  Moc médií je obrovská. Řídíme se jimi. Média mají ve společnosti určující roli pro vytváření názoru. Problém je, že dnešní česká média poskytují jen zúžený pohled na realitu. Záměrně.
  Je to špatně.
  Vezmu vás dnes do zákulisí jedné z kauz.
  O níž, samozřejmě, většina lidí vůbec netuší. Hlavně, mladí lidé. Jak zjišťuji.
  𝗥𝗼𝘇𝗺𝗲̌𝗿 𝘀𝘃𝗶𝗻𝘀𝘁𝘃𝗮
  Mám před sebou už 14 dní dvě zprávy. Hovoří se v nich o pronásledování a záměrné manipulaci syna Andreje Babiše mladšího. Velmi významnými lidmi. Lidmi, kteří jsou denně na obrazovce. Lidmi, kteří vytváří veřejné mínění.
  Těmto lidem se postupně podařilo zmanipulovat syna Andreje Babiše proti vlastnímu otci. 𝗡𝗲𝗯𝘂𝗱𝘂 𝗷𝗲 𝗷𝗺𝗲𝗻𝗼𝘃𝗮𝘁. Opovrhuji jimi.
  Nestojí mi za jméno. Pojmenuji věc jako obecný princip.
  Protože na této kauze můžeme dobře pochopit, jak vlastně funguje česká politická a mediální scéna.
  Jak ukázalo dění během soudního přelíčení a odborným posudkem bylo doloženo, faktem je, že Andrej Babiš ml. má, bohužel pro něj, zdravotní, psychické problémy. Je mi to líto a samozřejmě, nemyslím si, že je vhodné veřejně reflektovat potíže, s nimiž se musí vypořádávat. Věřím, že se mu jeho obtíže podaří zvládnout a přeji mu ze srdce a upřímně, aby se mu dobře dařilo.
  𝗞 𝗰̌𝗲𝗺𝘂 𝗮𝗹𝗲 𝗻𝗲𝗹𝘇𝗲 𝗺𝗹𝗰̌𝗲𝘁.
  V obou zprávách se hovoří o zapojení externí novinářky a aktivistky, která získala kontakt na Andreje Babiše ml. Tato žena jej přesvědčila, že jeho psychická diagnóza je vymyšlená. Novinářka, poté, co si získala důvěru Andreje Babiše ml., pak pokračovala v manipulaci, na jejímž konci bylo, že Andrej Babiš ml. uvěřil, že za jeho obtíže může výhradně jeho otec.
  Paní přesvědčila syna, že Babiš, vlastní otec, jej manipuluje a ovládá. Přes farmaka, ošetřovatele, psychology.
  Pro lidi, kteří jsou, obecně, ve složitější osobní psychické situaci může být takové vysvětlení vodítkem.
  Není neobvyklé, že lidé, kteří se octnou v různých potížích, hledají vysvětlení svých potíží a stavu jinde, než v realistickém hodnocení situace.
  Andrej Babiš ml. paní uvěřil.
  Novinářka a aktivistka se po léta věnovala velmi obtížným případům extradikce. Záchraně lidí z ruských kriminálů. Její přesvědčení a prožitky jí postavilo do nekompromisně protiruského postoje. Což, vzhledem k jejímu životu se snažím pochopit.
  Sama si spojila Babiše s Ruskem .. což je jednoduše účinně veřejně živená nepravda.
  Paní si promítla své vlastní zkušenosti s nenávistí k Babišovi.
  Kritický odstup od věcí je klíčem k novinářské praxi. I novinářské etice. Bohužel, ne vždy to platí.
  Aktivismem pak lze napáchat větší škody, než když jednáte a mluvíte pouze pravdu.
  Co následovalo? Paní Babiše mladšího propojila se zdejším významným „novinářem“. Tvrdým ortodoxním odpůrcem a programovým hanobitelem Babiše. Forum 24.
  Jak ukazují e-maily, i on, podobně, jako zmíněná aktivistka, posílil v Babišovi ml. přesvědčení, že jeho diagnóza je manipulací. Novinář se k věci postavil pragmaticky. Možnost „prodat“ příběh Andreje Babiše ml. jako odpůrce vlastního otce je silná kauza. Kritický odstup by byl zde nanejvýš na místě. Ale rozhodl se pro vyvolání veřejné aféry. I když věděl a znal zákulisí celé akce.
  Od „novináře“ vedla cesta k dalším kontaktům. K nepříliš bystrému politikovi, europoslanci za lidovce, který v e-mailech bezděky také potvrdil Babišovi ml. jeho přesvědčení, že jeho diagnóza je falešná. Významnému režiséru a dokumentaristovi. Známému, excentrickému starostovi pražské čtvrti. Psychologům, kteří diagnostikovali Babiše mladšího na základě konferenčních pohovorů. Až ke zdejšímu kazašskému orákulu, paní, která diagnostikovala diagnózu prezidenta Zemana na základě zhlédnutí televizního pořadu. Zapojit se do dění neodolal ani bývalý nejlepší ministr financí přilehlého vesmíru. A další lidé.
  Tito se zasloužili o to, aby psychická manipulace syna Adreje Babiše byla využita v kampani proti Andreji Babišovi. K ovlivnění výsledků důležitých voleb.
  Ke cti zmíněného novináře platí, že nakonec hlavní aktérku odmítl.
  Vyjádření Andreje Babiše ml. posloužila i ke znovuotevření kauzy Čapího hnízda. Právě, na základě veřejných vyjádření Andreje Babiše ml. byl dán podnět v rovině „nových skutečností“.
  Zatímco výroky Andreje Babiše mladšího se staly na okamžik hlavními zprávami dne, stejně jako inscenované dramatické střety, v nichž se utkal Babiš ml. se svým otcem, nešťastným a jen tiše přihlížejícím, když na něj během předvolebního mítinku křičí jeho vlastní, zmanipulovaný kluk, v zákulisí probíhal čilá aktivita, e-maily, organizace.
  A potlesk a uznání ze strany těchto lidí pro Babiše ml., kdykoliv napadl svého otce, nebo narušil jeho kampaň. Eventy jako v Břeclavi, fotkami, divokými prohlášeními..
  Lidé to nevidí.
  Neumí si představit rozsah zla, jemuž je Andrej Babiš a jeho rodina neustále vystaven. A proč vlastně?
  Protože je jen politický konkurent těchto lidí?
  Víte. Já se k té kauze vrátím až po volbách. Nebudu součástí světa, která z podobných věcí utká volební vítězství. Takhle to nesmí fungovat. Mají rozhodovat schopnosti a ne svinstvo.
  Na věci mě zaráží, že o téhle kauze novináři vědí. Znají aktéry, vědí, co se stalo. Mají tutéž zprávu k dispozici.
  Když bychom vzali obecný princip, princip záměny.. Co by se dělo, kdyby nějaký aktér napadl podobným způsobem dítě jakéhokoliv jiného kandidáta..? Kdyby se zjistilo, že dětmi politiků, premiéra, kandidáta na prezidenta, někdo manipuluje podobně odporným způsobem?
  Ohradil bych se proti tomu stejně. I kdyby se to dělo paní Nerudové, panu Fialovi, nebo panu Rakušanovi. Nebo samotnému novináři. Je to nepřípustné.
  Zaráží mě, že novináři, kteří z žijí z prefabrikovaných kauz celou dekádu, nyní mlčí.
  Za jiných okolností že by z takové kauzy udělali desetileté peklo. Kdyby se takto choval někdo z lidí, které považují za „nedemokraty“, spustili by hon, na jehož konci by bylo oprávněné odsouzení.
  A donutili by především politika, nebo politiky, kteří se na takové kauze podíleli, k okamžitému odstoupení.
  Ale neděje se nic.
  Zprávu o situaci přinesly jen nezávislé Parlamentní listy. A pořad ABJ Jany Bobošíkové.
  Co je na tom také divné? Dva z hlavních prezidentských kandidátů, paní Nerudová i generál Pavel si přišli podat ruku s jedním z protagonistů této kauzy. S cynickým, agresivním starostou pražské obce, který se do aktivit výrazně zapojil. Myslím, že právě fotka s těmito lidmi je výraznou skvrnou na pověsti jak paní Nerudové, tak i generála Pavla.
  Líbání prstenu zde, opravdu, není na místě.

  1. 𝗡𝗲𝗻𝗶́ 𝘁𝗼 𝗽𝗼𝗽𝗿𝘃𝗲́, 𝗸𝗱𝘆 𝗹𝘇̌𝗼𝘂. 𝗗𝗲̌𝗷𝗲 𝘀𝗲 𝘁𝗮𝗸 𝗽𝗼 𝗰𝗲𝗹𝗲́ 𝗿𝗼𝗸𝘆
   Mluvím s mladými lidmi. Často se je v diskuzích snažím vyprovokovat k reakci, která, uprostřed vypjaté výměny, vysvětlí, čemu vlastně věří. A jsem překvapený. Neuvěřitelná spousta lidí žije v rovině novinových headlinů. Nečtou dál. Nezajímají se o jádro a podstatu probíhajících procesů ve společnosti. Nemají na to čas, chuť nebo energii.
   Navíc, představa, že o Babišovi se takhle silně lže by pro ně znamenala otřes.
   Když ale opět, ve stručnosti rozeberu všechny klíčové protibabišovské kampaně, zjistíte, že s veřejností bylo a je systematicky manipulováno. A lidé, kteří to dělají, si ani v nejmenším nejsou schopni připustit, že spáchali na společnosti zlo. Já jsem jednoznačně pro to, aby média velmi tvrdě a nekompromisně hlídala politiky. Aby ty špatné, zneužívající svěřenou moc a postavení k vlastnímu obohacení, nebo prosazování protidemokratických pořádků tvrdě a nekompromisně stíhala. O tom nemůže být řeči. Ale není prostě možné, aby média deset let lhala systematicky o Babišovi a neexistovala proti tomu obrana.
   𝗟𝘇̌𝗶𝘃𝗲́ 𝗸𝗮𝘂𝘇𝘆, 𝘇𝗻𝗼𝘃𝘂, 𝘇𝗻𝗼𝘃𝘂 𝗮 𝘇𝗻𝗼𝘃𝘂
   Všichni jsme byli účastni téhle reality. Ale. Podívejme se konečně pozorně na 𝘃𝘆́𝘀𝗹𝗲𝗱𝗸𝘆 všech babišovských kauz. Děkuji. Když si dáte ten čas, pochopíte, že žijeme ve lži. A že to musí skončit.
   Důvod, proč o tom opakovaně píšu.
   𝗞𝗮𝘂𝘇𝗮 𝘇𝗮𝘃𝗹𝗲𝗰̌𝗲𝗻𝗶́ 𝗕𝗮𝗯𝗶𝘀̌𝗼𝘃𝗮 𝘀𝘆𝗻𝗮 𝗻𝗮 𝗞𝗿𝘆𝗺 byla halasně ohlášenou událostí. Policie, která věc vyšetřovala, ale 19.1.2022, věc odložila. Proč? Protože to byla jednoduše lež. Lež, kterou vyprovokovala „dramatická reportáž“ redaktorů Seznamu, Slonkové a Kubíka. Která posloužila jako argument pro demonstrace, pořádaných Milionem chvilek. Posloužila pro tirády veřejnoprávní televize, Seznamu, Forum 24, HN, ČT 24 a desítek dalších médií. Politici dnešní vládní sestavy, Jurečka, Fiala, Pekarová, Rakušan hystericky požadovali a také prosadili hlasování o nedůvěře vládě. Na vysledování Babiše ml. se podílel britský BellingCat. Tedy „nestranná investigativní britská agentura“, která se v kauze angažovala geolokačním vyhledáváním Babišova syna Andreje.
   𝗞𝗮𝘂𝘇𝗮 𝗼𝘁𝗿𝗮𝘃𝘆 𝗕𝗲𝗰̌𝘃𝘆 v níž hrál hlavní roli Deník Referendum. Na podzim 2020 došlo k únikům kyanidů do Bečvy. Případ vyšetřovala Česká inspekce životního prostředí a později kauzu převzali kriminalisté ze Zlínského kraje.
   Deník Referendum obvinil DEZU. DEZA patří do koncertu Agrofert. Poté se okamžitě rozjel obvyklý kolotoč. “Investigativní reportáž“ deníku Referendum nastartovala politiky. Lidé jako Pekarová, Gazdík, Jurečka odjeli na Moravu „vyšetřovat“ únik kyanidů. Zřídila se parlamentní komise. Faktem, od počátku zřejmým bylo, že nebezpečné odpady má v gesci firma Energoaqua, provozující v areálu čistírnu odpadních vod. Z firem v areálu produkuje odpad s obsahem kyanidů jediná firma, LISS. Ale to nikoho z politiků nezajímalo. Zajímalo je spojení DEZA – Agrofert – Babiš – Otrava Bečvy. Mem.
   Policie nakonec obvinila odpovědného pracovníka firmy Energoaqua.
   Výsledkům „parlamentního vyšetřování“ Pekarové, Jurečky a Gazdíka se doslova vysmála Česká inspekce životního prostředí. Ve své zprávě ČIŽP řekl jasně, že politici vydali záměrně tendenční zprávu a byli vedeni výhradně politickými motivy. Tedy, lhali. Vám.
   𝗘𝘀𝘁𝗲́𝗯𝗮́𝗸
   Dosud neuzavřená kauza STB slouží jako buldozer ve vztahu k veřejnosti od počátku. Myslím si, že 90% lidí v této zemi je díky vytrvalé mediální masáži přesvědčeno, že Babiš podepsal spolupráci s STB.
   Kde je vada na kráse? V jednoduché věci. Chybí podpis na vázacím aktu. Prostě neexistuje.
   Kdyby existoval, bylo by jasno. Badatelé a historici dokladují ze svazků, že Babiš byl u STB registrován.
   Je to pravda, kterou nikdo nezpochybňuje. Faktem je, že byl, stejně jako desítky jiných obchodníků, kteří pracovali v socialistickém podniku zahraničního obchodu, opakovaně kontaktován STB. Byla to obvyklá režimní praxe. STB hlídala lidi, kteří jezdili za hranice. Snažila je se vytěžovat. Někteří se upsali, jiní ne. Mezi obchodníky se dobře vědělo, kdo spolupracuje. Potvrdili mi to, lidé, kteří pracovali na PZO.
   Babiš po revoluci zažaloval, podobně, jako stovky jiných lidí, kteří byli vedeni v evidenci STB, slovenský Ústav národní paměti. Stovky lidí před ním se domohly výmazu. Praxe skončila až se samotným Babišem. Proč? Babiš 3x vyhrál soud o výmaz. Před soudem v jeho prospěch svědčili přímo důstojníci STB, kteří na něj vedli registr. Slovenský soud jejich výpověď odmítl jako nevěrohodnou. Nakonec Ústavní soud SR rozhodl, že ÚPN nebude možné dál žalovat. Tím pádem se Babiš nemůže domoci výmazu. Obrátil se na Evropský soud pro lidská práva. Ten jeho podání, k nemalé radosti zdejších odpůrců odmítl. Kauza tak bude pokračovat. A že skončí podobně, jako většina Babišovských kauz.
   𝗖̌𝗮𝗽𝗶́ 𝗵𝗻𝗶́𝘇𝗱𝗼
   Kauza, která se táhne třináct a možná až patnáct let. Podezření na účelové čerpání evropské dotace určené výhradně pro malé nebo středně velké podnikatele skončilo rozhodnutím soudu NEVINEN, 9. ledna 2023.
   Rozhodnutím soudu, který nepravomocně rozhodl o nevině jak Andreje Babiše, tak i Jany Nagyové.
   Která díky této kauze byla poškozena ve své volební kampani. Namísto ní vyhrál s argumentací, že Nagyová je obviněna v trestním řízení, dnešní senátor Vystrčil.
   Farma Čapí hnízdo, určená veřejnosti, je dobročinně koncipovaný projekt, určený veřejnosti a rodinám. Projekt byl po léta vláčen médii. Pochopitelně, jako ukázka prohnilosti Babišova podnikání.
   Pravdou ale je, že kauza měla jiný smyl. Sloužila jako nátlak na Babiše. Opakovaně vrcholila s termíny klíčových voleb, nebo zlomových politických situací. Sloužila po celá léta jako argumentační kladivo ve všemožných debatách.
   Omluvil se někdo Babišovi, nebo Nagyové? Někdo z těch tisíců novinářů, televizních reportérů, všemožných „investigativců“, komentátorů, dramaturgů a nakonec politiků? Kteří zgusta používali Čapí hnízdo jako základ pro svou lživou a pokřivenou argumentaci? Ne.
   𝗣𝗮𝗻𝗱𝗼𝗿𝗮 𝗣𝗮𝗽𝗲𝗿𝘀
   Předvolební pseudokauza 𝗣𝗮𝗻𝗱𝗼𝗿𝗮 𝗣𝗮𝗽𝗲𝗿𝘀 novinářky Holcové, spuštěná tři dny před klíčovými parlamentními volbami 2021, vyšuměla, stejně jako předchozí, do prázdna. Na této věci je podivuhodná pouze jedna věc. Holcová slibovala, v termínu před volbami, že zveřejní stovky jmen zdejších oligarchů a podnikatelů, kteří „optimalizují“ své daňové výnosy prostřednictvím off-shore. Kypr, Panama, Andorra, Lichtenštejnsko, Monako, Marshallovy ostrovy.. Nestalo se nic. I když by bylo nesmírně podnětné a zajímavé zjistit, kdo z českých významných podnikatelů systematicky optimalizuje výdělky, které získá v zemi. Kam jsou peníze takto získané. Hodně v té věci naopak ukázala kauza Dozimetr. U níž, probíhá nezávislá investigace a výsledky, které přijdou, budou pro všechny, věřím, opravdu velmi překvapivé.
   Výstupem kauzy Pandora Papers tak bylo pouze to, že zamíchala výsledky parlamentních voleb 2021.
   𝗖𝗼 𝗹𝗶𝗱𝗲́ 𝗻𝗲𝘃𝗶́?
   𝗖𝗼 𝗻𝗮́𝗺 𝘁𝗼 𝗿̌𝗶́𝗸𝗮́?
   Kampaně proti Babišovi byly lživé. Média lhala a až soudy, policie a instituce daly Babišovi za pravdu.
   Je složité to pochopit. Když jste deset let vystaveni takové manipulaci, člověk přirozeně získá odstup od daného člověka. Když vás deset let budou pomlouvat, lidé od vás dají ruce pryč, i kdyby jste měli nad hlavou svatozář.
   Což Babiš není. Je to politik. Náročný, tvrdý na své spolupracovníky. Prosazuje své politické vize vehementně, někdy i ke škodě věci. Během covidu naštval tolik lidí, rouškami, omezováním pohybu, zákazy.. že se na něj oprávněně zlobí.
   Ale je to prostě tím, jaký je to člověk. Člověk, který dělá i chyby. Který jde za svým, který se rychle rozhoduje a rychle jedná. Účinně prosazuje. Je to rozdíl proti obvyklé kabinetní, lenivé a pomalé politice. Tento přístup přinesl Babišovi výsledky v byznysu, kdy se mu podařilo během náročných let vybudovat jeden z nejúspěšnějších českých koncernů, zaměstnávajících tři desítky tisíc lidí. Platí v Česku daně. Zaměstnává lidi. Nemá sídla na Kypru a v daňových rájích.
   A zároveň postavil politickou konkurenci polistopadovým stranám. Která je úspěšná. A to je jeho skutečná hlavní „vina“.
   Myslím si, že všechny tyto kauzy by měly lidem říct jednu věc.
   Když lžou o Babišovi, úplně stejně falešné a pokřivené zrcadlo nastavují pro ty, které média aktuálně podporují.
   Na vás je, posuzovat věci přesně. Vědět, jak to skutečně je.

   1. No vidis, a ja treba vim ze Babis s temi partnery co jsou mensi jako on, obchodne jedna jak hovado. Zadne zalohy „to u nas neni zvykem“, pokud mozno zadne realne smluvni zaruky, velmi dlouha splatnost faktur… O tom jak dobre jsou placeni jeho delnici je take znamo dost. Ne, neni to zadny novodoby Tomas Bata…

    1. Ten článek není o tom, co Babiš dělal, ale o tom, co nedělal a přesto o tom 10 let média lhala.

     A netykejte mi.

    2. Nežvaň, Baťa zaměstnával děti a ženy a platil jim třetinu co mužům.
     Před 2.světovou válkou vyvezl tisíce zaměstnanců do Brazílie a ti tam museli postavit město a fabriku.
     Většina se domů už ani nepodívala.

     1. Jsou o tom nějaké věrohodné prameny?
      (Já jsem pracoval s jednou paní, která u Bati pracovala „od mládí“ a tvrdila úplně něco jiného. )
      ===
      Takové žvanění není těžké demaskovat. Ale pak už přestanete věřit, že existuje nějaká alternativa, protože „jeden za 18, druhý za 20 bez 2.“ Takže žvanilové jsou nejlepší zbraní proti alternativě.

     2. Na druhou stranu se o svoje dělníky postaral způsobem, že se o práci v jeho továrnách lidé prali.
      V pěkných domcích, které postavil pro zaměstnance, se dobře bydlí ještě dneska.
      Jeho způsob řízení firmy by mohl být vzorem pro manažéry ještě i dneska.
      Myslím, že toho dobrého, co vykonal, bylo daleko víc, než zlého.

    1. Evix: Baťa stavěl zaměstnancům domky, na tu dobu to byl velký pokrok, aby dělník mohl mít nový domek místo přeliděnného pavlačáku. Platil víc mužům proto, aby se mohli uživit rodinu. Proto se tehdy nepočítalo s tím, že by se ženy měly živit samy. Počítalo se že po svatbě se budou starat o děti a domácnost a že manžel je dokáže uživit. Jiná doba to byla.
     Jiní továrníci za vekép hospodářské krize propustili spoustu zaměstnanců. Baťa je ve velkém nepropouštěl, snížil jim mzdy, ale současně to zmírnil snížením nájmů ve svých domech a cen potravin a některého zboží ve svých obchodech.

  2. Re: Maneca

   Hele, já si vás vážím, ale výseky, které jste pro nás vybrala jsou moc dlouhé, proto to napíšu ve zkratce.

   Takovým týpkům, jako je soudružka, kterou jste nejmenovala, je potřeba nakopat pi… – pardon – přední zadek. Pokud se to udělá třikrát za sebou, dotyční týpci pochopí, kde je hranice, za kterou homo sapiens nejde. A pokud to nepochopí, stráví zbytek života s bočním vývodem.
   Jak prosté, milý Watsone. Veškerá další slůvka jsou k trusu.

   1. Tak on je to v podstatě důsledek Klausova „Útěku před právníky“ a divoké přivatizace „Na pět minut zhasnem“. K moci se prostě dostali lidé, kteří nemají žádnou etiku a vyznávají pouze moc a peníze.
    Toto jsou už jenom důsledky.

    1. Jino, ale jak to měl Klaus udělat jinak???
     Bylo potřeba privatizovat, protože majitel se chová rozumněji, než stát. Ředitel dosazený ÚV KSČ se většinou neosvědčil. Kradlo se strašlivě, platilo, že kdo nekrade , okrádá rodinu.
     Slušní lidé neměli prachy, aby si koupili fabriku, nebo statek. A tak to dopadlo jak to dopadlo, stejně jako všude , po náhlé změně režimu.
     Docela by mi zajímal váš názor, co se mělo udělat jinak.

     1. Ale, Vy jste kradl, já a všichni kolem ne. Mí nadřízení byli řádově výš, než Nerudová či Fiala. Ředitel největšího podniku v okrese se po fajruntě hrabal na zahrádce (o dost menší) jako já. Atd., atd. A Baťa – můj dědeček u něj dělal – osvícený feudál, kterému jste zcela patřil, zaplať pánbu v té době za něj. To, co smrdělo, to autsourcoval. Zajímavé – dnešní kapitalista je zlo, bývalý je anděl. Balzac to holt vzal moc šmahem. Stejně jako staří Řekové s tou dýmokresy.

     2. Re: Helanov

      Ano, ano, obvyklá hov… – pardon – trusy mistra Kraďouska.

      Kam jsme to dopracovali, vidíme na fakturách za plyn, elektřinu a vodu. To byl stát taky špatný hospodář, takže teď platíme násobky Dojčerům a Frantíkům.

      Skutečně ÚŽASNÝ plán.
      Děkujeme za názor a posíláme klíčenku.

      1. Ano uzasny plan.
       Nechat si nakrast ty, kteri jdou nejdrzejsi a nemaji zabrany.
       To rovnou muzete pustit kriminalniky do klastera k jeptiskam.
       Pak se ale nikdo nesmi dovit, ze Cechy jsou zlodejistan prolezly korupci a klientelismem, protoze VSICHNE vedi, ze se to vyplati.
       Protoze jestli „kdo nekrade, okrada rodinu“ platilo za bolsevika, tak od dob Klausovych vlad to plati DESETINASOBNE.

      2. Targusi , za socíku se kradlo všude a tak strašně, že kdyby se bývalo tolik nekradlo, tak jsme museli i za socíku žrát koňská vejce.
       Bohužel, stát si to neumí ohlídat. Platí : Já na bráchu, brácha na mě.
       Konkrétní majitel si to ohlídat umí. Měl by to umět.
       Proč asi myslíte, že dříve lukrativní povolání, jako byli zelináři, řezníci, pinglové a další, po hadráku ztratily svůj půvab???
       Znala jsem dámu, která přišla o práci v JZD a našla si práci v Praze, za dvojnásobný plat, v kanceláři.
       Naříkala kudy chodila, že tak dobře jako v JZD u krav se už nikdy mít nebude.
       Když k platu připočítala benefity, tak šla s platem výrazně dolú.
       Benefity : Půlka prasete kdykoli si řekla, plato kuřat také tak, pytle pšenice pro slípky které chovala na záhumenku, čtyři mrazáky narvané kvalitním masem.
       Po hadráku mohla klidně tři mrazáky prodat.
       Milé bylo i to, že nemusela pracovat 8,5 hodiny, ale podojeno a vykydáno měla za 3 hodiny a potom hurá na zahumenek.
       😀
       Byla to pracovitá žena.

       1. Zase mýtus s tím kradením. Byl paragraf rozkradani majetku v socialistickém vlastnictví a za to se šlo sedět. A zelináři prodávali pod pultem a měli pak zas jinde výhody,ale nepeněžní. Zas tak lukrativní to nebylo. Řezníci to samé a pinglové jen tam,kde chodili cizinci a oni kseftovali s valutami nebo pásli štětky.

        1. Rozkrádání ve velkém byl zločin. Ale v drobném se kradlo beztrestně, za to ale hojně a všude a od rána do večera.
         Já sama si kradení hnusím, ale i tak jsem jednou ukradla prasátko do Avie.
         V Mototechně , kde jsem pracovala, se nedalo koupit, prasátka nebyly.
         Ve skladu jich byla plná bedna, ale jenom pro vybrané zákazníky.
         Takže jsem byla nucena to prasátko ukrást, protože ho nutně potřeboval soused a já jsem mu chtěla vyhovět.
         Lidé kradli hlavně to, co si nemohli koupit, protože to prostě nebylo k mání.
         Fitinky, hezké kachličky a stavební materiál, instalační materiál, elektro spojovací materiál, kradlo se z nutnosti.

       2. Socik si dobre pamatuju, i tehdejsi slechtu. Ano byli to zelinari, automechanici, reznici, vexlaci…
        Bylo to na bliti, jak si malym prikradanim nahrabali velke penize. Obcas sli do basy, jako treba dnes velky „podnikatel“ Rittig (manko v samoobsluze), ale vetsinou se to smazlo.

        Ale vas pribeh o pani z JDZ mi nesedi, i kdyz benefity zamestnanci urcite meli. Slo o to, udrzet lidi na vesnici. Jedte se na venkov podivat dneska.

        Zpatky k vasemu mini pribehu:
        „Půlka prasete kdykoli si řekla, plato kuřat také tak“ „čtyři mrazáky narvané kvalitním masem“

        Kdyz dostanu vsechno kdy si vzpomenu, tak proc bych si tim mel zasirat barak? Ty 4 mrazaky nejake misto zaberou, a taky je nekdo musi koupit.
        Proc si proste nepozadat o dalsi pulku prasete, tesne pred tim, nez spotrebuji tu minulou.

        „podojeno a vykydáno měla za 3 hodiny“

        Hahahahahahahahaha, v socialistickem kravine byl bracha jedno leto na brigade. A ted se pratelim s majitely rodinneho kravina (77 krav).
        Budto by se vam vysmali, nebo byste dostala par facek.

        1. Tak to nevím. Ta paní měla doma 3 dospělé chlapy a všichni si potrpěli na masitou stravu. Příběh jsem napsala podle vyprávění té kolegyně.

        2. Spíš těch pár facek. Dojilo se víckrát denně ale to samozřejmě takováto Helanov neví. Byla to těžká práce i když byly již dojící soupravy a někde i moderní dojírny. Helanov, když o práci dojičky nic nevíte, a to nevíte, tak alespoň mlčte.

         1. Milá kočko, patrně se ta paní domluvila s nějakou kolegyní a střídaly se.
          Nevím jak to měla zařízené. Vlastně ani nevím jestli šlo o JZD anebo Státní státech. Nepochybně v různých zemědělských podnicích panovaly různé poměry.
          Jenom vím, že ta paní vzpomínala na socík se slzou v oku. Už proto, že musela dojíždět do Prahy a před hadrákem mohla chodit do práce v natáčkách. Měla to pár kroků.

       3. Já jsem v JZD pracovala.
        Půlka prasátka jsme kupovali po revoluci, leda že by to JZD mělo vlastní jatky a to silně pochybuji. Kupovalo se buď sele na výkrm, nebo, pokud mělo JZD chov prasat, tak prase vykrmené.
        Drůbež, jedině že by zase byla v tom družstvu specializace na výkrm drůbeže.
        Naturalie byly, 3 nebo 4 q pšenice, ovšem z jen z pšenice slepice tolik nenesou. Stejně se jim muselo část druhé krmné dávky koupit.
        V živočišné výrobě byl nepřetržitý provoz, o sobotě a o neděli se udělalo to nejnutnější a šlo se do práce ráno a večer. Některé kravíny měli volno co druhý víkend, jiné měli o víkendu volný jeden den.

        A co se týče Mototechny, tam bych pomlčela, tam se šmelilo daleko víc s náhradními díly, s čekáním na auta, bez úplatku to také nešlo.
        Hospodářská kriminálka rozhodně nespala a kontrolovala.

        1. Evix, napsala jsem to, co si ta kolegyně vykládala s řidičem pikapu. Měl žaludeční vředy, čtyři děti a invalidní manželku.
         Na pracovišti jsme všichni fandili Klausovi a Havlovi, neb to bylo počátkem devadesátých.
         Z těchhle dvou jsme si trochu utahovali, že spolu založí rudou buňku.
         Možná to trochu vylepšila, aby potěšila kolegu s těmi vředy.
         A tím končím. Už ani nenapíšu, že ta dáma měla zkažený den, když se jí nepodařilo získat něco grátis do chaloupky.
         Její zahrada byla vyzdobená různými plastovými křesílky, umělými palmami , dórskými sloupy a podobnými artefakty . Kterých se zmocnil ten řidič, když se podílel na likvidaci nějaké průmyslové výstavy, třeba brněnského INVEXu.

      1. Myslím tím majitel ve smyslu pan továrník.
       Né majitel ve smyslu burzián, který svůj vlastní podnik klidně vytuneluje.
       Babiš i Bakala jsou majitelé, ale každý z nich se chová trochu jinak.

       1. Kdopak ještě dnes vlastní nějaké továrny? To jste zaspala100 let. Dnes jsou nadnárodní korporace kartely trusty a vše je na Kypru a tak,vlastník často vůbec nejde dohledat

        1. Ale tak zlé to zase není. Třeba výrobce zdravotních lůžek Linet si získal dobrou i mezinárodní reputaci. I když začátky musely být hodně složité.

          1. To by byl idiot, né podnikatel, kdyby dobrovolně. platil vyšší daně. Nevede charitu, ale firmu.
           Zřejmě jsou daně a podmínky pro podnikání v ČR horší, než v Holandsku.

          2. Takže Babiš je podle této teorie idiot, protože dobrovolně platil daně tady.

          1. Tak to pardon. Holandsko není daňový ráj.
           Ale o to nejde. Jde o to, že každý podnikatel má sklon optimalizovat daně. A podle mne je starost státu, aby si placení ohlídal.
           Pokud jsou daně moc vysoké, a teď je chtějí znovu zvýšit, tak budou podnikatelé zdrhat ven z republiky. Ale vinu bych snad ani neviděla u nich.

          2. Nevím,proč jste dávala za vzor ten Linet, když to je Německo holandský holding. Akorát držitel nadpoloviční většiny akcií je Čech a má to v Holandsku kvůli tomu,že tam se dividendy nedaní.

           Stát je podle vás špatný hospodář,ale co má z Linetu obyčejný náš občan? Je tam tak leda zaměstnán, protože Čech je levnější než Nizozemec nebo Němec, takže více vykořisťován.

          3. Postele z Linetu jsou ale určitě stejně drahé jak v Holandsku tak Česku. Takže vykořisťování na druhou.

          4. Daňové ráje nejsou jen exotické země Mezi největší evropské daňové ráje patří Velká Británie a Švýcarsko, z členů EU se pak jedná o Lucembursko, Nizozemsko a Kypr.

          5. Sibylo, ty postele jsou velmi kvalitní a nemocnice se o ně perou. Linet stále vylepšuje svoje produkty. Je to poctivý a užitečný podnik.
           Až jednou budete ležet v nemocnici, oceníte polohovací lůžko.

         1. Helanov 15:07
          Argumentace příkladem je demagogie. Příklad najdete vždycky na všechno. Upřesňuji :na cokoliv .Správná argumentace je přes statistiku. Když je něčeho hodně. Linet je jeden. Kyprů je 10000000. ( nebo jiný počet)

        1. Dobře víte, že Bakala žádný hospodář ani podnikatel není. Jenom mazaný šíbr, burzián, kterému projde všechno, protože sponzoruje Knihovnu VH a podobné projekty lepšolidí. Na toho nikdo nezaklekne.

       1. Politický podnikatel, původně krejčí, jako Biľak/ nepůšťat na saká.
        Zřejmě šlapadlo šicího stroje vysílá nějaké zvláštní vlny, neno tak něco.
        🤔

     3. Proti privatizaci nic. Ale proti provedení… Ve strategických podnicích, pokud už prodat, si ponechat rozhodující vliv. A základ – jasný právní rámec.
      Idea, že se na pět minut zhasne a kdo si co ukradne, tak bude jeho, není to nejlepší. Obzvlášt, když to věděli pouze vybraní. Porušovala se všechna možná pravidla a vědělo se to. Viz LTO.
      Nikdo nenesl odpovědnost. Tak se nedivte, že jsme tam, kde jsme.

 15. Cit.: “ … a volební náskok pro Pavla je v podstatě pryč.“
  Vidláku vážně?
  Kurz na Pavla klesl již jen na 1 : 1.11, kdežto Babiš má 1: 6,4. Tak rychle vsaďte na Babiše, a až se kurzy srovnají, stačí vsadit na Pavla a prachy jsou jisté.

  1. Kurzy se upravují podle počtu a struktury sázek. Tahle úvaha by platila, pokud by sázející představovali reprezentativní vzorek obyvatelstva. Myslím, že ne.

   1. Neřeším preference, ani dojmy. Tvrdě vycházím z kurzů v sázkovkách, bez nároku na jejich vztah k realitě. Prostě teď můžete vsadit 100 tisíc na Babiše, tedy pokud jste přesvědčen, stejně jako Vidlák, že se šance srovnaly. Kurzy se budou srovnávat také a potom můžete vsadit na Pavla a prachy máte doma.

 16. Dneska to jsou stovky tanku, ktere Urajinu zachrani, predtim to byly tisice Javelinu, potom Himmarsy…
  Proste dalsi wunderwaffen, za ktere si zapad necha dobre zaplatit.

  Posledne se Fiala zarucil za pujcku Ukrajine.
  To pro me byl signal, ze zapad uz ve vitezstvi moc neveri. Jinak by si nechal rucit treba kusem Ukrajiny bohatym na suroviny.
  Na rozdil od mistnich „odborniku“ na Rusko, kteri hledaji zarucene informace na telegramech a pak tu blaboly sebevedome tlumoci.

  Jinak si dobre pamatuju na ten Vidlakuv clanek, ze dochazeji Ukrajinci, a taky na to, jak to v diskuzi schytal uz mistni klaky soustredene okolo guru Jary.
  To bylo vysmechu a pohrdani od mistniho hlavniho diskutera.
  Protoze na telegramech v tu chvili prave bylo in tvrzeni, ze ztraty na fronte jsou 1:1, nebo dokonce jeste horsi v neprospech Ruska, takze to byla jedina mozna pravda, jak se na sebevedome zaslepence slusi.
  Kdo tam podobne nesmysly dava je snad jasne, ale proc jim to „odbornici na Rusko“ tak zerou je mi zahadou.

  1. 24.02.2022:
   Kyjev má pod palcem 2,5 tisíce tanků či zhruba 12 tisíc obrněných vozidel.
   https://cnn.iprima.cz/ukrajina-ma-uctyh … anku-55245

   22.04.2022
   Ukrajina předstihla Rusko v počtu tanků. Podle Pentagonu tomu pomohlo Česko
   „Ukrajina na bojišti získala už 400 BVP, více než 200 tanků, skoro 100 děl, či 30 raketometů,“ uvedl Perebyjnis.
   https://echo24.cz/a/Sw7NC/ukrajina-pred … ohlo-cesko

   Tak proc v lednu 2023 chteji Ukrajinci po Zapadu tanky ???

  2. Re: Třešňák

   Jste starý, hloupý a škaredý.
   Ukrajina je již dávno rozporcována a rozdána. Čeká se jen na potupný konec vojny. A to nepočítám, že ty nejlepší kousky schlamstne hnusný Ivan.
   Proto budou blbí čížci splácet za Vasila.

   1. Targus
    mysli si ze nieco sa dostane aj Poliakom a Madarom? alebo dokonca nieco ostane ako pokracovanie Ukrajiny? alebo vsetko vezme Ivan? a Vasil skoncil?

  3. Re. Sakura.
   Před chvílí jsem opustil telegram. Jako „odborník na Rusko“ se tedy ptám:
   Proč ještě stále ukr. generální štáb bojuje o Soledar, když včera na telegramu byly naložené náklaďáky s rakvemi ukr. vojáků, kteří padli v Soledaru a budou předáni ukr. straně?
   Proč ukr.GŠ uvádí ve své svodce, že RA ostřelovala Kleščejevku, když jsou tam už dva dny vágnerovci, kteří táhnou dál na Časov Jar a Bachmut.
   Proč náčelník ukr. GUR ve své předpovědi číká, že Rusko osvobodí Kremennou, když ji rusové ještě neopustili.
   Radši projedu telegram, večer se podívám na sanju vo floridě a mám přesnější obraz o dění, než po zprávách pravdomluvných médií. Nebo snad věříte tomu, že důchodce sestřelil stíhačku brokovnicí, ukrajinský tank zničil ruský na 15 km nebo jednou salvou z raketometu zničili 7 ruských BVP. Vždať to jsou do očí bijící absurdnosti a pravděpodobnost je stejná, jako že vyhraju první ve sportce.

 17. Viete kto v dejinach chodil narusat cudzie mitingy? prave musoliniho cierne kosele a clenovia NSDAP

  chodia Babisovi priaznivci narusat Pavlove mitingy alebo chodia Pavlovi priaznivci narusat Babisove mitingy?
  koniec hlasenia!!!

  1. A nejen to.
   Ty „poplašné zprávy a dezinformace“, údajně šířené Babišovými voliči, jsou většinou fake a pravděpodobně jsou vyráběny Pávkovými příznivci.
   Obsahují totiž nesmyslné překlepy a chyby, které automatické úpravy ani negramot neudělají.

    1. Re: Vevča

     Vidím, že jste nezakrněla.

     Na vojně jsem se setkal s pomocníkem výkonného praporčíka (VP má na starosti hadry a žrádlo, za války k tomu přibude munice).
     Byl to Maďar, jak poleno a ZÁSADNĚ psal:
     boti,
     kalhoti,
     košyle.
     Njn., maďarský pravopis je zfííííně…

   1. On vůbec Mussolini byl týpek, oprášil teorii z 19.století o Velké Albánii (vůbec ne staré několik století, tyhle teorie o zlých Srbech a o utlačovaných Albáncích, Ukrajincích a zlých Rusech jsou z prostředí rakouskonemecké inteligence) a okupoval Albánii, dovezl Albánce do Kosova.

 18. Jen tak :
  Pan Foldyna na FB dal zaručeně pravdivou prognózu před minulou volbou prezidenta – Drahoš 68% , Zeman 32%.
  Obecně mají lidé sklon fandit slabšímu. Tohle možná havlérka podcenila.

 19. Ládíku vydržať. Šokoval mě ten … co ho urážely vaše básničky.
  Nevím proč tu leze, na iDěsu mu bude líp.
  Konečně přišli mladí z plesu a převzali si ty malé parchantíky. Už spali, ale byl to boj než usnuli bez maminky.
  Fakt bych nechtěla jim dělat rodiče, kdyby mladej musel jít vyhrávat Ukrajině válku. Doufám, že debil Zdechovský půjde sám a veme kripla Novotného.

  1. To si dovedu představit. Jeden náš vnouček se nechal přemluvit k spaní u babičky až asi ve čtyřech letech.
   Už byl oblečený, ale ve dveřích se otočil a sdělil : Já rači ještě počkám, až trochu víc vyrostu.
   😀

 20. Přepastované z AK, související…

  Zdá sa, že víťazstvo Ukrajiny vo vojne už nie je zaručené. Túto myšlienku vyjadril bývalý poradca Kancelárie prezidenta Alexej Arestovič v éteri s Jurijom Romanenkom.

  „Teraz som neoficiálny človek a môžem si povedať, čo chcem. Ak si každý myslí, že vojnu zaručene vyhráme, tak je to veľmi nepodobné. Od 14. to prestalo byť. že sa nevie či Ukrajina prežije v najbližších mesiacoch – bolo to len tak povedané? Alebo hovorí na základe nejakých informácií?“, položil Arestovič rečnícku otázku.

  Ďalej spresnil, že 14. januára na neho padla nenávisť pre slová, že ukrajinská protivzdušná obrana vychýlila ruskú raketu z kurzu a tá zasiahla obytný dom v Dnepri (po čom Arestovič prišiel o post poradcu OP).

 21. Pane Vidláku, souhlasím, ale u nás máme demokracii, ve které je dovoleno vše, co není zakázáno.

  Proto nemůžeme bránit dobrovolníkům jít bojovat na Ukrajinu.

  Proč bychom to dělali, když jde o dobrou věc.

  Vždyť máme příklad z I. republiky, kdy šli bojovat dobrovolníci do Španělska, viz.

  Mezinárodní brigády neboli interbrigády (španělsky: Brigadas Internacionales) byly vojenské jednotky tvořené výhradně ze zahraničních dobrovolníků, které bojovaly v letech 1936 – 1939 ve španělské občanské válce na straně Druhé španělské republiky (republikánů) proti jednotkám generála Franka (tzn. falangistům).
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Interbrig%C3%A1dy

  Kde bojovali proti zlu:
  Bombardování Guerniky (1937)[
  .
  Guernica je známa především jako oběť bombardování Legií Kondor nacistické Luftwaffe během španělské občanské války dne 26. dubna 1937. Nacisté, podporující generála Franka proti II. španělské republice, zde předvedli bombardování civilního obyvatelstva v dosud nevídaném rozsahu. O dva dny později vybombardovanou Guernicu dobyli frankisté.
  Na tuto událost reaguje Picassův slavný obraz Guernica.

  Myslím, že Bimbo nebude bránit těmto lidem bojovat za demokracii, a získávat bojové zkušenosti pro případnou obranu naší vlasti:

  Fiala.
  Černochová
  Řehka
  Řeporyjec za Čechy.
  Tomáš Zdechovský
  Pribáň,
  Cemper,
  Petr Lukavec,
  Jan Tuna
  A další, kteří troubí ke zteči, ale nejsou v první linii.

  Otázka: kolik mladých se přihlásilo do dobrovolných záloh?

  Kolik lidí z Miliónů chvilek umí střílet?

  Nebo umí jenom v pátek chodit za školu?

  1. Přijde mi zajímavé, že se prolákla přítomnost srbských dobrovolníkú v té bratrovražedné řeži. Což vlastně není ani tak zajímavé, protože Srbové poznali, jak chutná bratrská výpomoc ze strany NATO.
   Zajímavé na tom je, že mainstream kvičí, Srbové jsou tam protiprávně.
   Česká vláda udělila českým dobrovolníkům pardon, jejich dobrovolnictví je bezva. Srbská vláda nesmí učinit totéž, protože srbské dobrovolnictví je fůůj.
   Tak ať nám sdělí rovnou, které státy leží na Ose Světového Dobra a které na Ose Světového Zla a jaké z toho vyplývají povinnosti a práva.
   Že ty státy na Ose Zla mají právo držet ústa a krok a pro ty na Ose Dobra neplatí žádné zákony, jejich činy jsem předem osvobozeny od jakékoli kritiky.
   Vzhledem k tomu, že na Ose Dobra se momentálně vynachází jenom cca šestina lidstva, tak se bojím, že se ti na Ose Zla jednou doopravdy naštvou.

  2. toto je amoralna defincia demokracie a zlocinne chapanie

   u nás máme demokracii, ve které je dovoleno vše, co není zakázáno.

 22. Jak čtu ty ukázky z textů oponentů Babiše, jsem docela spokojený.
  Bojí se a proto jsou sprostí a hysteričtí. Navíc je to stejné jak to bylo u Svědků Covidových a Antiwaxerů.
  Psi, kteří na sebe štěkají skrze plaňkový plot. Když jim otevřete branku, zmlknou a po nepřátelství ani stopa. Do dob, kdy se zase ocitnou na opačných stranách plotu. Viděl jsem to v několika videoklipech o zvířatech.
  Poprvé jsem myslel, že to je výjimka. Po páté jsme pochopil, že to je nějaký zákon. Podstatný je ten plot.

 23. Rozmýšľam ako nás priamo zatiahnu na frontu a či sa front z Ukrajiny posunie ďalej. Ak nás budú posielať na Ukrajinu, budú to musieť zdôvodniť. Útok pod falošnou vlajkou? A čo s Ukrajincami v krajinách EÚ? Budú sa najskôr odchytávať a posielať na frontu? Z Čechov, Slovákov, Poliakov apod. pošlú najskôr vojakov a potom mobilizovaných? Koľko chcú poslať a kde ich chcú cvičiť? Zatiaľ sa viac obávam útoku pod falošnou vlajkou, ktorý si vyžiada obete

  1. Re: Lukáš

   Chlape, a kdo vám nakecal, že budou odchycený materiál (schválně nepíšu slovo „lidi“) cvičit?
   Oni potřebují poslat na frontu masu lidí se zbraněmi, NIC VÍCE!!!
   Jediná závada je, že nám můžou prodat jenom ty zbraně a ty lidi ne.
   Pokud to nechápete, tak ZNOVU!
   Soudruzi potřebují prodat zbraně!
   Nic více!

  2. Hodně bude záležet na tom, kolik Ukrajinců se nechá chytit. Myslím, že pan Zelený poněkud podcenil IQ toho ukrajinského póvlu, který se rozhodl využít pro svoje záměry. Mnohým se podařilo vymýt hlavu, ale jejich zapálení pro bratrovražednou válku může časem ochabnout, bylo by pomalu načase.

 24. No ja, poslali jsme veškeré zbraně. poslali jsme spoustu milionů, poslali jsme léky, poslali jsme neprůstřelné vesty, poslali jsme tanky. Zadlužili jsme vlastní děcka, které tu válečnou půjčku budou splácet. Živíme tu , nikdo neví kolik, mamiček a dětiček, za kterými se dovalí jejich tatíčci. Zlatá mládež si tu dělá klondajk…………………… A co můžeme ještě poslat? No přece lidi.

 25. Ano, řvoucí dav, který huláká, jak to není pravda, popírá do očí bijící fakta, aby pak ve vteřině otočil a nadšeně hulákal, jdeme do války, říkali jsme to už dlouho. Pořád stejné metody. Důležitý je ten dav, o který se dá opřít. Dokud ho vlastní a ten dav skáče, jak oni pískají, budou v pohodě.

  Mimochodem, sledoval jsem u Xavera Petra Macinku (vysíláno 17. 1.). Je dosti vtipné sledovat klasické klausovce, jak s překvapením zjišťují, jak zfašizovaná česká společnost je. Oni ale mají pocit, že je to jev nový, který má genezi v posledních pár letech. Není, přesně o tomhle někteří mluví už od devadesátek, kdy ten dav patřil právě klausovcům, a oni si vůbec neuvědomovali, co nástroj zneužívají a do jakého postavení dostávali už tehdy kohokoli, kdo nehulákal s hlavním proudem. Njn, každá revoluce nakonec pozře vlastní děti. Nebo alespoň jejich vnoučata.

 26. Do ČR se vracejí rodiny, které před několika měsíci odjely domů. Vč. tatínků.
  Info od ukrajinských dětí, které mi nadšeně oznamují, kdo z jejich kamarádů je zpět.
  Takže odtamtud zdrhá všechno pohybu schopné, protože odvodové gangy jsou neúprosné.

  Mimochodem – zejména chlapečkové mají hlavy úplně vymleté propagandou a integrace do české společnosti je to poslední, o co stojí…

  1. Neřekl bych, že je to většinové a hlavně že to je trvalé.
   Některým to vlastenectví (nacionalismus) sice vydrží až do smrti, stejně jako některým našim mládežníkům padesátých let vydržel komunismus.
   A možná pak uvidíte tu „řetězovou reakci“ když tomu věřit přestanou. Na vlastní oči jsem viděl, jak na stůl v kuřárně padaly stranické průkazy jak listí na podzim a vybavila se mi podobná scéna z Ostrovského románu „Jak se kalila ocel“. Bylo to pro mě velmi poučné.

   1. To jsou osmi až desetileté děti.
    Mezi staršími jsou mnozí už opravdu kovaní náckové a začínají být pro školy závažným problémem.

  2. V časopise Reportér vloni na podzim, před válkou, byla reportáž z ukrajinské školy, 14ti letí kluci se tam učili střílet na terč s fotkou Putina, ve sklepě školy, v uniformách, asi v rámci školních osnov. Časopis to líčil s pochopením.

 27. “Dochází zásoby lidí. “
  Fiala to blbě řídí!
  Měl by nabídnout nové!
  Vždyť jsme přeci jak lvové!
  Tlapama bijem o mříže
  vezmem si bůček ze spíže
  a zvítězíme za Dněprem,
  samozřejmě jen pod Petrem!

  1. Ladik: Moc pekne. Vite, oni vam vycitaji vase verse. Ale spis je to proto, ze kdyz sem prijde nekdo nepripraveny na pravdivou mluvu od plic, tak to ctou jako negativnosti… mozna je to sok, po tom sunaru, co se vydava za nazor jinde. Ja to aspon tak nevidim. Chvala panu za ty, jako vy, kdo se neboji

 28. Pane Vidlák, už se k nim přidal i jenerál Guma:
  „Jediná možnost, jak dovést situaci do zdárného konce je pomoci Ukrajině tu válku vyhrát. A my to můžeme udělat z naší strany právě tím, že vstoupíme so války s Ruskem“

  1. Obávám se, že je to fejk… Podle mě to není generálův hlas, nějak divně se mu hýbou ústa mimo rytmus řeči. A navíc je to krátké a vystřižené. Počkám si na lepší potvrzení.

   1. Může být. Doba je zmatená. Řehka asi nemluvil do větru. Nakonec nás i zmatené rozkazy dovedou na pozice.

    1. Pane Švejku, určitě vzpomínáte na svého ošetřujícího lékaře (tuším, že se jmenoval dr. Grünstein).
     Stačí dieta, chinin a pár klystýrů a budeme mašírovat na pozice, jen se za námi zapráší…

   2. Hm, já to sem taky už dal pod předešlý článek a náležitě jej zkritizoval. Ale fakt tam pohybuje ústy nějak jinak. To je strašná blbost, dávat na net takový věci, protože právě na takovejch si pravdomluvci smlsnou. Že jsem za blbce, to přežiju, ale do tý vyhecovaný předvolební atmosféry to prostě nepatří. Je to nemlich stejná blbost, jako s tou kulkou.

    Vybízí to ke spekulaci, kdo to tam dal. Jestli prostě jen nějakej mamlas, jestli od Babiše nebo jestli od generála. Tý třetí možností bych se nedivil, protože na nějakej ev. generalův kapric co do války je upřena velká pozornost. Co z něj vyleze. Zrovna mě ten fejk vyloženě dožral, být nerozhodnutým, asi by mě to dost ovlivnilo.

    Ten blbec teda jsem, protože toho nesouladu jsem si měl všimnout bez postrčení. Sama viditelnost podvrhu právě asi vylučuje babišovce, tak buď nějakej mamlas, nebo fakt od Pavla samotnýho. Na rukavičky není teď doba a ten fejk opravdu může zapůsobit emocionálně v jeho prospěch. Škoda, že jsem na tom telegramu ten skutečný obsah nenašel.

    1. Směšné je to hlavně v tom kontextu, že už existuje technika (japonská), která to dokáže tak věrně, že už nepomáhá ani analýza metadat z videa.
     Filmaři, kteří na to dostanou prachy, už tuhle techniku používají. Ukázky byly na youtube.
     Do tváře, úst a gestikulace Michaila Sergejeviče Gorbačova, například vložili regulérní vyhlášení války NATO. Celé to má asi 20 sekund a mělo to stát přes 2 milióny dolarů.
     Tohle je ubohost, ke které se nikdo neměl snižovat.

   3. Vidláku,

    budete-li to ode mě číst, brnkněte hned Babišovi (neboli, pokud to jde, nějak mu dejte vědět), ať to hned zkritizuje a odsoudí. Je to chvilka, co apeloval na morálku u tý kulky, tak ať se mlčením teď neblamuje.
    Možná si to u něj sami uvědomí, možná taky já z toho dělám moc aféru, ale na jeho místě bych to určitě udělal. Bylo by to podle mě důležitý a jemu prospěšný gesto.

    Mmch, před pár minutami jsem si to dokola prohlížel, ale už to tam není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *