27 května, 2024

Straší lidi válkou…

Přátelé, loni na podzim jsem napsal článek, který jsem uvedl nadpisem „Proč neřeknete rovnou, že vám docházejí Ukrajinci?“ Byl to článek velmi emotivní, protože jsem v něm popisoval své osobní znechucení nad výrokem našeho náčelníka generálního štábu Karla Řehky, že se musíme připravovat na válku velkého rozsahu. Ve článku jsem tenkrát vyjádřil myšlenku, že to s Ukrajinským vítězstvím nebude asi tak horké, protože kdyby bylo Rusko skutečně před kolapsem, nebyl by k přípravám na velkou válku důvod.

Mimochodem, byl to článek, za který jsem pak byl Cemperován a který si pak do huby vzaly i Novinky a další pravdomluvní novináři.

Tehdy jsem tvrdil, že Ukrajina na bojišti ztrácí spousty životů a je dokonce možné, že ruská propaganda tak moc nelže, když uvádí, že poměr ztrát je 7:1. Tvrdil jsem, že jestli to takhle půjde dál, budou brzy na řadě další slovanští podlidi, aby bojovali za henty evropské hodnoty. No co si budeme povídat, jsem dezinformátor par excelance a byl jsem za to patřičně pranýřován.

Získané zkušenosti veřejného zostuzování se teď ohromně hodí při honu na prezidentského kandidáta Babiše. Čtenáři Novinek se to velmi dobře naučili a uplatnili to při řvaní a blokování v Jablonci či pískání v Děčíně. Kampaň teď díky nějakému magorovi dostala úplně nový (a ostrý) náboj. Vládní činitelé sice toto verbální lynčování odsoudili, ale jedním dechem dodali, že si za to Babiš může sám, protože straší válkou…

Fiala řekl, že jsme ve válce.

Černochová řekla, že jsme ve válce.

Řehka řekl, že se musíme připravovat na válku velkého rozsahu.

Řeporyjec řekl, že mu mobilizace nevadí a že by Ukrajince klidně vyměnil za Čechy.

Ale Babiš straší lidi válkou…

Včera pak Tomáš Zdechovský uvedl toto:

„Válka trvá již 11 měsíců, stále nekončí a odehrává se kousek od hranic našeho státu. Od začátku roku jsem se vydal už po několikáté na Ukrajinu za účelem humanitární pomoci a pochopení současné situace. Ukrajinci jsou připraveni se bránit, ale dochází zásoby lidí, kteří jsou schopni bojovat. Bez pomoci okolních států by mohla být Ukrajina v mnohem horší situaci, než je dnes…“

Když jsem 23. listopadu řekl, že Ukrajině docházejí Ukrajinci, které je možné vrhnout na frontu, tak jsem byl dezinformátor. Vidíte, stačily dva měsíce a Zdechovský to řekl na plnou hubu. On to určitě brzy smaže, ale na fejsbůku už to lítá všude a já to tam mám na profilu taky, takže se na to můžete podívat. Ukrajině dochází zásoby lidí…

Kdo se zajímal o informace ze schůzky NATO v Ramštajnu, tak si to myslím také užil. Pokud Ukrajina nedostane obrovské množství válečného materiálu, tak neobstojí. Hlavně potřebuje velké množství tanků. Tak nějak vypadaly výstupy. V zájmu zajištění těchto zbraní na chvíli povolila jednotná informační fronta, podle které Ukrajina vítězí a Rusům docházejí náboje, jídlo, lidi a Putin umírá. Trvalo to jen chvíli, ale kdo není úplně vymaštěný, tak musel vidět, že Ukrajina potřebuje v podstatě kompletní novou armádu, protože tam na východní frontě to zřejmě vypadá jinak, než píše Girkin.

Ale Babiš straší lidi válkou…

Vidíte, jak snadné to bylo? Stačil jeden bilbórd v podstatě přebraný od SPD – nezavedu Česko do války… a volební náskok pro Pavla je v podstatě pryč. Ještě minulou neděli vypadal Pavel impozantně a neporazitelně… To má z toho, s jakými lidmi se tahá… Až bude Kolář analyzovat svůj třetí neúspěch v řadě, tak bych mu doporučil zaměřit se na Řeporyjce, Zdechovského, Pribáně, Cempera, Petra Lukavce, Jana Tunu a další… Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel. Všem jmenovaným děkujeme za jejich příspěvek ke zlidštění Andreje Babiše a posíláme klíčenku.

Děkujeme všem, co Babišovi blokovali cestu na setkání s voliči, děkujeme všem, kdo pískali a nebo dělali jiný bordel. Děkujeme Lukačevičovi, že to jeho intervjuci natočili a ještě se tím chlubili jako nejvyšší morálkou. Sociální sítě a blogerská veřejnost se postará, aby to už nikdy nezmizelo a aby to v této republice viděl pokud možno každý. Podaří se nám to… už to nedokážete vymlčet.

A to máme ještě týden kampaně před sebou…

414 thoughts on “Straší lidi válkou…

 1. Nikdy a v žádných volbách jsem nevolil ANO, ale díky lidem jako je Halík, Novotný, Kolář a celá vládní sebranka se svými lokaji, to tomu Babišovi se sebezapřením hodím. Za Babišem totiž stojí pouze Babiš, za Pavlem stojí vláda národní pohromy, zděšená Mirka, šílená Pekarová, lucifer Halík, odporné existence jako Kolář a Novotný a především Brusel a Washington. Netěším se z toho, ale volba je jasná

   1. BTW, před pár hodinami či dny jsem napsal kratičkou poznámku k jednomu značně nečitelnému příspěvku… a dostalo se mi poznání, že jsem „modrý něco“, zastánce „ODSáckého ukradení“, a dál už si to nepamatuji, musel bych si to opsat na papírek nebo CTRL-C/CTRL-V. Čímž samozřejmě nechci nikoho obtěžovat, jenom mě překavila ta dikce – jako bych omylem zaparkoval autem blbě někam šejdrejm a vyletěl tam kanál náporem smradlavých hoven.

    Toť taková ta dnešní lepšolidní „diskuse“. Aniž jsem stihl projevit své ledví a přihlásit se k vítězné straně, už to bylo…
    🙂
    .

 2. poradte niekto Babisovi ohladom clanku cislo 5 zmluvy o NATO
  – prislusny clanok je vykladany tak ze si vsetci myslia ze akonahle budu napadnuti tak vsetci ostatni hned pribehnu na pomoc ale skutocnost je taka ze je napisany velmi salamunsky – aj samotne USA vedia vycuvat
  clanok totizto hovori ze staty poskytnu pomoc podla svojho uvazenia, inak povedane ze ju aj neposkytnu ak si ti zvazia (napriklad napadnutie Severneho Cypru) a vyjadrenia USA hovoria ze to musi byt v sulade s ich zaujmami
  cize Babis to mohol vyuzit presne opacne, vysvetlit publiku clanok cislo 5 co znamena naozaj a este aj obvinit gen Pavla ze ak to on interpretuje bojachtivo tak to znamena ze urcite chce zaviest cechov do vojny
  povedzte mu to prosim niekto !!!!

  https://standard.sk/309662/babis-vyhlasil-ze-pomoc-napadnutej-krajine-nato-by-neposlal-rychlo-vsak-otocil/
  Kandidát na českého prezidenta Andrej Babiš v predvolebnej debate Českej televízie v nedeľu povedal, že ak by potenciálne došlo k napadnutiu Poľska či pobaltských krajín, nevyslal by na pomoc vojenské jednotky. Po skončení debaty však na sociálnej sieti Twitter napísal, že by článok 5 Severoatlantickej zmluvy dodržal a pomoc by poskytol, informuje spravodajkyňa TASR.

  Na otázku, či by malo Česko poslať vojakov na pomoc, ak by došlo k napadnutiu Poľska či pobaltských krajín, český expremiér reagoval, že je to „čisto teória“. Na opakovanú otázku moderátora potom odpovedal zamietavo. „Nie, určite nie. Ja chcem mier, ja nechcem vojnu. A v žiadnom prípade by som neposielal naše deti a deti našich žien do vojny,“ povedal Babiš.

  „Pán Babiš žije asi v inom svete. My sme sa stali členmi NATO, aby sme zaistili mier, pretože je to najsilnejšia obranná organizácia. Kedykoľvek je niekto napadnutý, ostatní mu prídu na pomoc,“ reagoval na to jeho súper Petr Pavel.

  Po skončení debaty sa však Babiš opravil. Na sociálnej sieti Twitter napísal, že by pomoc poskytol. „V dueli Českej televízie som vôbec nechcel odpovedať na hypotetickú otázku o napadnutí Poľska alebo Pobaltia. Som presvedčený, že sa to nestane a nechcem to vôbec pripúšťať,“ uviedol bývalý predseda českej vlády.

  Je podľa neho zodpovednosťou svetových politikov, aby vojne zabránili. „Ak by ale došlo k reálnemu napadnutiu, pochopiteľne by som dodržal článok päť. O tom nie je debata,“ dodal Babiš.

  1. napriklad tu je to podrobne vysvetlene
   https://medzicas.sk/aky-je-vlastne-dovod-existencie-nato/
   Požiadavka Francúzska o aktiváciu článku 42.7 Lisabonskej zmluvy, podľa ktorej sú štáty Únie povinné pomôcť napadnutému štátu, dáva možnosť diskutovať o zmysle NATO.

   V skutočnosti je Lisabonská zmluva silnejšia ako Charta NATO, podľa ktorej si „každý štát zvolí spôsob pomoci“ v prípade napadnutia.

  2. ČLÁNOK 5 – Zmluvné strany sa dohodli, že ozbrojený útok proti jednej alebo viacerých z nich v Európe alebo Severnej Amerike sa bude považovať za útok proti všetkým, a preto sa dohodli, že ak dôjde k takémuto ozbrojenému útoku, každá z nich, uplatňujúc právo na individuálnu alebo kolektívnu sebaobranu uznanú článkom 51 Charty OSN, pomôže zmluvnej strane alebo stranám takto napadnutým tým, že bezodkladne podnikne sama a v súčinnosti s ostatnými stranami takú akciu, akú bude považovať za potrebnú, vrátane použitia ozbrojenej sily, s cieľom obnoviť a zachovať bezpečnosť severoatlantického priestoru. Každý takýto útok a všetky opatrenia vykonané v jeho dôsledku budú bezodkladne oznámené Bezpečnostnej rade. Tieto opatrenia budú ukončené, akonáhle Bezpečnostná rada prijme opatrenia potrebné na obnovenie a zachovanie medzinárodného mieru a bezpečnosti.
   =====================================================================================

   V tomto článku sa síce hovorí o ozbrojenom útoku a spôsobe, ako má byť zvažovaný, ale jednoznačne ponecháva na jednotlivých členských krajinách, akú akciu (a dodávam – či vôbec) podnikne či podniknú. Tu je potrebné upozorniť na skutočnosť, že táto časť vety väčšinou nie je interpretovaná, nieto aby bola príslušne zdôraznená. Niekedy je dokonca pri hodnotení závažnosti tohto článku ignorovaná!

   Tu je potrebné pripomenúť, že v kampani pred naším vstupom do NATO táto rozhodujúca časť pre interpretáciu a záväznosť zmluvy bola buď vynechávaná, alebo dokonca dezinterpretovaná v zmysle, že tu je založená dokonca povinnosť nutnej obrany. (Poznámka prekl. – viď napr. článok SME z roku 1999, kde sa účelovo uvádza a komentuje článok 5 ako bezpodmienečný záväzok na ozbrojenú pomoc „Z hľadiska nových členov je dôležitý najmä 5. článok, ktorý hovorí o kolektívnej ochrane….Článok 5 : Zmluvné strany sa dohodli, že ozbrojený útok proti jednej alebo viacerým z nich v Európe alebo v Severnej Amerike bude považovaný za útok proti všetkým…“) Len pre ilustráciu uvádzam, že aj v súvislosti s prejazdom konvoja amerických vojsk v auguste 2015 propagandisti uvádzali, že zmluva je založená na základe zásady mušketierov – jeden za všetkých, všetci za jedného. A tým je zaistená aj naša bezpečnosť.

   Posúďme podľa relevantných amerických autorít, ako je práve táto „povinnosť“ posudzovaná. Ministerka zahraničných vecí pani Albrightová síce v Prahe vyhlásila, a to v rozpore s článkom 5, „že ak dôjde k ohrozeniu bezpečnosti ČR, budeme my (USA) zaviazaní k spoločnej obrane„. Tak to české médiá s radosťou opakovali, až si Albrightová od Havla vyslúžila odporúčanie, že by mohla byť českou budúcou prezidentkou. Ale ona len blufovala. Každopádne sa k Čechom správala s nedostatočným rešpektom.

   Vo Washingtone, ktorý nebol rozširovaniu NATO naklonený, sa však musela správať ako zodpovedná americká ministerka zahraničia. Pred zahraničným výborom Senátu vystúpila 7. októbra 1997 v diskusii o „rozšírení, nákladoch a Rusku“. Citujem z dokumentu: „Rozšírenie …. nás nezaväzuje (does not bind us) reagovať na každý násilný incident tým, že by sme išli do vojny.“ Dodala však, že uzatvorením Zakladajúceho aktu s Ruskom sa vytvorilo priaznivé bezpečnostné prostredie v Európe a mechanizmus pre budovanie dôvery medzi NATO a Ruskom. Tieto slová Senát rád počul.

   Vystúpenie Albrightovej však Senátu nestačilo. Obrátil sa priamo na prezidenta o stanovisko k rovnakej veci. K článku 5 sa im dostalo vysvetlenie, že útok na jedného z členov neznamená, že sa USA musia zúčastniť sporu. Uvedený bol dokonca príklad konfliktu medzi dvoma členskými krajinami NATO (Turecko – Grécko).

   K problematike článku 5 pripravilo rozbor aj Kongresové výskumné stredisko, ktoré sumarizuje, že „Článok 5 Severoatlantickej zmluvy nezaisťuje (does not guarantee) použitie sily na pomoc žiadnemu spojencami, ktorý by bol napadnutý. NATO považujeme za organizáciu kolektívnej obrany, nie kolektívnej bezpečnosti. To je podstata organizácie. Článok 5 prehlasuje, že členovia NATO musia zvážiť (consider) možnosť ísť na pomoc. Pomoc však nie je zabezpečená zmluvou. Pomoc spojencom nie je bezpodmienečná (is not unconditional).“

   Inými slovami povedané, stanovisko amerického Kongresového výskumného strediska uvádza, že pred vstupom do konfliktu musí byť jasne definovaný výlučne (!) Americký národný záujem (…for the United States to fulfill a collective defense commitment, U.S. national interests must clearly be affected.). Ak neveríme svojim očiam, nech je nám stanovisko k článku 5 amerických autorít dobrým vodítkom.

   To len naši vládni predstavitelia sa v záujme zakrývanie pravdy hrajú na mušketierov. Zarážajúce a odsúdeniahodné sú aj stanoviská generality, ktorá jednoznačne, no nazvime to pravým menom – klamala, bez toho, aby tým riskovala stratu previerky podľa kritérií NBÚ.

   Rovnakým spôsobom zmluvu dezinterpretuje aj akademická komunita, bez toho, aby ohrozila svoju akreditáciu a odbornú spôsobilosť.

   V Česku napr. známy vedecký pracovník a vysokoškolský učiteľ Tomáša Klvaňa napísal v Prítomnosti (jeseň 2006, Hašení suchou vodou) : „Buďme vďační, že bezpečnosť Českej republiky garantuje NATO, čiže najmä Spojené štáty.“ V tak krátkej vete dve nepravdy.

   Pozrime sa ale aj na hlbšej štúdii v prísne odbornom časopise Medzinárodné vzťahy 2/2006, ktorý vydáva Ústav medzinárodných vzťahov pri Ministerstve zahraničných vecí (riaditeľ Petr Drulák, dnes 1. námestník ministra). Autor Jan Karlas nás núti, aby sme uverili nasledujúcej téze:

   „Z hľadiska užšieho formálneho prístupu daného Severoatlantickou zmluvou je možné za ciele NATO považovať kolektívnu obranu a prevenciu konfliktov. Článok 5 tejto zmluvy, ktorý je často označovaný za jej jadro, uvádza, že ozbrojený útok voči jednému alebo viacerým členským štátom bude považovaný za útok voči všetkým členským štátom. Štáty NATO sa zaväzujú, že si v takom prípade poskytnú vzájomnú pomoc, vrátane použitia ozbrojenej sily. V rámci užšieho formálneho prístupu je možné pripustiť aj to, že cieľom NATO je prevencia konfliktov, Článok 2 Severoatlantickej zmluvy totiž uvádza, že signatári zmluvy budú prispievať k rozvoju mierových a priateľských medzinárodných vzťahov. Týmto záväzkom došlo k určitému vytýčeniu prevencie konfliktov ako cieľa NATO. “

  3. ČLÁNOK 6 (po doplnení článkom 2 Protokolu k Severoatlantickej zmluve o pristúpení Grécka a Turecka) – Na účely článku 5 sa za ozbrojený útok na jednu alebo viac zmluvných strán pokladá ozbrojený útok jednak na území ktorejkoľvek zmluvnej strany v Európe alebo Severnej Amerike, na Alžírskej departmenty Francúzsko (16. januára 1963 ale vzala Rada na vedomie, že pokiaľ ide o bývalé alžírske departmenty Francúzska, stali sa príslušné ustanovenia tejto zmluvy od 3. júla 1962 nepoužiteľnými), na územie Turecka alebo na ostrovy pod jurisdikciou ktorejkoľvek zmluvnej strany v severoatlantickej oblasti severne od obratníka Raka; alebo na ozbrojené sily, lode alebo lietadlá ktorejkoľvek zmluvnej strany, ktoré sa nachádzajú na týchto územiach alebo nad nimi, alebo na ktoromkoľvek inom území v Európe, kde bola umiestnené okupačné vojská ktorejkoľvek zmluvnej strany v deň vstupu tejto zmluvy do platnosti, alebo v Stredozemnom mori, alebo v severoatlantickej oblasti severne od obratníka Raka.

   Táto zmluva sa nedotýka a nebude žiadnym spôsobom vykladaná, ako by sa dotýkala práv a povinností zmluvných strán, ktoré sú členmi OSN, vyplývajúce z Charty, ani základnej zodpovednosti Bezpečnostnej rady za zachovanie svetového mieru a bezpečnosti.

   ČLÁNOK 8 – Každá zo zmluvných strán vyhlasuje, že žiadne jej súčasne platné medzinárodné záväzky voči ktorejkoľvek inej zmluvnej strane alebo ktorémukoľvek tretiemu štátu nie sú v rozpore s ustanoveniami tejto zmluvy, a zaväzuje sa, že neprijme žiaden medzinárodný záväzok, ktorý by bol s touto zmluvou v rozpore.

   ČLÁNOK 9 – Zmluvné strany týmto zakladajú Radu, v ktorej bude každá z nich zastúpená, aby prejednávala záležitosti týkajúce sa plnenia tejto zmluvy. Rada bude organizovaná tak, aby sa mohla kedykoľvek pohotovo stretnúť. Rada zriadi taktiež pomocné orgány, ktoré môžu byť potrebné, najmä ihneď založí výbor pre obranu, ktorý bude odporúčať opatrenia potrebné na uplatňovanie článkov 3 a 5.

   ČLÁNOK 10 – Zmluvné strany môžu na základe jednomyseľného súhlasu vyzvať ktorýkoľvek iný európsky štát, ktorý je schopný napomáhať rozvoju zásad tejto zmluvy a prispieť k bezpečnosti severoatlantickej oblasti, aby pristúpil k tejto zmluve. Každý takýto zmluvný štát sa môže stať zmluvnou stranou tým, že uloží u vlády Spojených štátov amerických svoju listinu o pristúpení. Vláda Spojených štátov amerických informuje každú zo zmluvných strán o uložení každej takejto listiny o pristúpení.

  4. Treba zdôrazniť, že NATO ako organizácia nedisponuje žiadnymi vojakmi ani vojenskou technikou, iba jednotlivé krajiny podľa svojej vôle môžu poskytnúť svoje vojenské prostriedky na plnenie zásad Zmluvy. Nemožno preto uviesť, že NATO je agresorom (napríklad pri vojnových operáciách proti bývalej Juhoslávii). Washingtonská zmluva to priamo vylučuje. Agresorom môžu byť len jednotlivé členské krajiny NATO.

   =======
   Záver
   =======

   Z uvedeného je jasné, že naša propaganda je od základu falošná . Na kolektívnu obranu máme všade propagované NATO, ktoré ale neslúži neslúži účelu deklarovanom pri jeho založení (aj keď je tiež nutné pripomenúť, že NATO vždy slúžilo a slúži rovnakému účelu, ktorý tak zjednodušene popísal prvý Generálny sekretár NATO Lord Ismay: …the purpose of the alliance was „to keep the Russians out, the Americans in, and the Germans down,“ = účelom Aliance bolo zabezpečiť, aby Rusi ostali vonku, Amerika vo vnútri a Nemci pod kontrolou). Pritom Lisabonská zmluva zakladá bezpodmienečnú podmienku ozbrojenej pomoci v prípade napadnutia – upozorňujem však, že s odvolávkou na NATO. V prípade vypustenia tejto časti, tu máme formálne čistý sled udalostí, ktoré by viedli ku kolektívnej obrane zjednotenými silami Európskej Únie.
   .
   NATO pri existencii ustanovení Lisabonskej zmluvy a ich realizácii nie je vôbec potrebné, jeho jediným účelom je organizačne ospravedlniť prítomnosť amerických vojsk v Európe a umožniť využívať región Európy a blízkeho okolia ako operačnú základňu pre realizáciu americkej politiky a obranu jej záujmov. So záujmami Európy to nemá nič spoločné.
   .
   Zdroje:
   .
   https://www.mzv.sk/App/WCM/media.nsf/vw_ByID/ID_3B704251D03F1D46C1257674002F6340_SK/%24File/Zmluva_o_EU.pdf
   http://www.eda.europa.eu/
   https://www.mzv.sk/servlet/newyorkosn?MT=/App/WCM/ZU/NewYorkOSN/main.nsf/vw_ByID/ID_621F5291AE4A5FD4C125715B004FFE51_SK&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/ZU/NewYorkOSN/main.nsf/vw_ByID/ID_14A4A60B573D8E62C12570DD0048A478_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&HM=25-Charta&OB=0
   http://vedomi.cz/polreich-washingtonskou-smlouvu-citujeme-ale-nezname/
   http://www.nato.int/cps/en/natolive/official_texts_17120.htm
   http://www.natoaktual.cz/na_zpravy.aspx?y=na_summit/washingtonskasmlouva.htm
   http://medzicas.sk/wp-content/uploads/2015/06/NATO_aktual.jpg
   http://www.nato.int/cps/en/natohq/official_texts_25468.htm
   http://www.sme.sk/c/2182272/washingtonska-zmluva.html
   http://www.gpo.gov/fdsys/pkg/CHRG-105shrg46832/html/CHRG-105shrg46832.htm
   http://digital.library.unt.edu/ark:/67531/metacrs422/m1/1/high_res_d/97-717f_1997Jul17.html
   http://www.gpo.gov/fdsys/pkg/CREC-2003-02-11/html/CREC-2003-02-11-pt1-PgS2180-2.htm
   http://www.pritomnost.cz/archiv/cz/2006/2006_3.pdf
   https://mv.iir.cz/article/download/212/215

    1. Mnozí z nich mají potíž se závislosti na tom proti čemu se vymezovali. Nemohou bez toho být. Žijí svojí „slavnou minulostí“ ve snaze uniknout své nynější nevýznamnosti.

  1. Starý kocoure, z těch chlapů zůstal normální jenom Vilda Čok. Jinak – tragédie. Už i ten Pavlíček dočista zblbnul.

    1. Ale stačí koukat kolem – třeba Roger Waters, ten to má v makovici srovnané, ale zbytek kapely jsou konformní zmrdi. Takových je…

 3. Publikováno 22 ledna, 2023 | Autor: vlkp

  napsal Jiří Jírovec

  „Čtu teď Mein Kampf, jsem v polovině a vše, co tam stojí, už ten dobytek provedl.“

  Jan Werich ženě Zdence v roce 1938

  Stejné lze říct o předpovědi George Friedmana, který v roku 2015 vysvětlil, co USA podniknou aby ovládly svět. To vše se zatím stalo. Anonymní dobytkové vše kdesi plánují a provádějí. Dobytek mezi politiky, pak přeslabikuje něco frází pro lid. Podle agentury AFP například prezident Macron 20.1. 2023 oznámil že chce na rozpočet francouzské armády v letech 2024 až 2030 vyčlenit více než 400 miliard eur (9,6 bilionu Kč), tedy o zhruba 100 miliard více než v letech 2019 až 2025, kdy činil 295 miliard eur. Slibuje, že “Francie má a bude mít armádu připravenou na výzvy století.“

  Oznámil to den po tom co ve Francii nastartovalo první kolo masových bouří proti MAcronově důchodové „reformě“ , která m Francouzů, prodloužit odchod do důchodu. Inu, klasické schéma – na zbrojení a válčení je, na důchody nikoliv.

  U nás je to stejné. V ČT před časem fantazírovalo několik specializovaných (pod)dobytků o tom, že musíme být připraveni na moderní válčiště čtyřicátých let. Moderátor se neodvážil zeptat kdo proti komu bude moderně bojovat. S Ruskem asi ne, tomu půjde dát Lipavský na budku hned jak doplníme zásobníky ruskou ropou. Budeme válčit s Čínou, nebo Indií nebo s domorodci v Africe? Dobytek vlastnící sdělovací prostředky žádné otázky nepřipustí. Jako občana mě děsí zesrabení elit.

  Dávno dávno tomu, zní to jako pohádka, vznikl Russellův-Einsteinův manifest. Mezi signatáři dále byli J. Rotblat, M. Born, L. Infeld, L. Pauling, Hideki Yakawa, a F. Joliot-Curie. To bylo v roce 1955. Následně vzniklo Pugwashké mírové hnutí. Vědci byli od té doby zpacifikování. Stali se z nich fachidioti, kteří se starají o umělou inteligenci a je jim jedno, že jednou bude zabíjet lidi podle skriptu neviditelných dobytků. Neschopnost vzepřít na domácí půdě demostrovala předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová. Neznám ji, ale jako občan jsem ji požádal, aby se zastala profesora Petra Druláka. Dostal na budku ( reálně byl vyhozen z práce pro ministerstvo zahraničí za nevhodné názory) formálně prý kvůli rozpočtu. Reakce žádná. Ta dáma jistě ví, že se budou koulet další hlavy, ale bojí se hlavně o tu svou.“

  1. Moderní Mein Kampf amíckých světožerců: George Friedman, STRATFOR – „Příštích sto let“.
   Jde o podrobný popis ovládnutí Země, končí to (jak jinak) instalací amerických jaderných raket na Marsu…
   Áda byl prostě omezený troškař, poněkud přiblblý; to Amíci jsou onačejší kofři.

  2. Z pátečních glos M. Macka

   Štěpán Benda odpověděl člověku, který mu napsal, že mu jde jen o sebe samého, a že není schopen si spočítat „pro a proti“ jednotlivých kandidátů a jít volit toho, který zabrání, aby se dostal k moci „psychopat posedlý mocí“:
   „Víte, pane Kaipr, ono mi nestačí jako Vám pouze sčítat ty pro a proti jednotlivých kandidátů. Já jsem jako správný demokrat i pozorovatel toho, kdo toho kterého kandidáta a především JAKÝM ZPŮSOBEM podporuje. Je jasné, že v každém volebním táboře jsou lidé takoví a makoví. Co mě ale odpuzuje na lidech, kteří by se mnou společně dali Pavlovi svůj hlas, je ta FANATICKÁ, FAŠISTICKÁ NENÁVIST vůči Babišovi, kterou jsem nikdy nechápal a především nechápal, kdo je jejím nositelem. V těch zemích, v kterých jsem padesát let žil, jsem samozřejmě zažil leckterou volební kampaň, z nichž některé byly hodně ostré. Když ale nechám stranou mimoparlamentní opozici a teroristické útoky na demokracii, ať již byly vedeny zprava anebo z leva, tak jsem NIKDE, opakuji NIKDE nezažil podobnou zběsilost a především PODLOST vůči politickému protivníkovi, jako v České republice. Někdy si říkám, jakých slovních výronů jsou antibabišovci schopni a vidím tam jasně NSDAP a SA trupy Výmarské republiky. Tady jim říkám svazácké trupy. Já vím, pane Kaipr, vy nejste jeden z nich, ale Vy mi teď de facto říkáte, že je Vám každý hlas dobrý. Dokonce i ten můj a apelujete na mou zodpovědnost občana. Ale i to je farizejství a nedemokratické chování. Protože, kdybyste byl opravdu demokrat, tak byste jednoduše vyžadoval, abych šel k volbám a volil svého kandidáta, podle své vlastní svobodné vůle. Vy se chováte jako svazák, který mě chce dotlačit k volební urně a odevzdání svého hlasu, sice ne nějaké Národní frontě, ale kandidátovi Vašeho tábora. Anebo opravdu chcete, abych volil Babiše? Ale já pochybuji, že Vy demokratický význam a IMPETUS toho, co tady píšu, opravdu pochopíte. Protože ta vzdálenost, která nás dělí, je vzdálenost celých našich životu v naprosto rozdílných politických poměrech.“

    1. „Drž tlamu, fašistický debile“ by asi adresát pochopil. Ale takové dopisy jsou psané, jak jsou psané, s vědomím, že to adresát nepojme.

     1. Volal mě někdo? Právě jsem ke své fašistické spokojenosti dokončil měření svého fašistického kabelu svým novým fašistickým multimetrem, a dojedl svou fašistickou večeři. Tak rychle, kdybyste měli něco na srdci, protože ještě musím uklidit své fašistické nářadí aby má fašistická manželka fašisticky nelamentovala, že po sobě nechávám fašistický nepořádek.

      1. Doba je fakt děsná: chcete třeba odsoudit zvrhlé politické metody, a přitom z onoho slova je již dávno bezobsažná nadávka.

       A naopak; hezky to charakterizuje věta, použitá někde v dnešní diskusi (omlouvám se autorovi, že se nepodívám kdo), „ukrajinští nacisté jsou vlastenci, zatímco čeští vlastenci jsou nacisté“.

       V Bibli něco takového v Babylónu předcházelo potopě, pokud si správně vzpomínám. Zmatení jazyků?

       1. Aby člověk je každému slovu připojit odkaz a vysvětlení, v jakém přesně výkladu, z jaké doby a v jakém kontextu to platí a v jakém zaručeně neplatí. Je to Orwellovo 1984 na steroidech: tam byla novořeč (newspeak) vymyšlená tak, aby nešlo spáchat ideozločin; zatímco dnešní jazyk má už tak vyprázdněné a zmatené pojmy a významy, že nejde říci vůbec nic. Vsadím se, že i držet hubu může být vysvětleno nějak strašlivě…

      2. Naštěstí alespoň v elektronice a pár dalších oborech ještě významy slov zbyly. Takže když řeknete, „změř to multimetrem“, tak to neznamená vezmi pistoli a střel ho do hlavy. Asi to teprve přijde… Když někomu v práci řeknu „postarej se o to“, děsím se, že to někdo může vzít jako jako nabádání k vraždě. Pulp Fiction Fšude. Děs a běs.

 4. Leopardi budou vyrobeni. V Dojčlandu nemají suroviny na výrobu a tak soudruzi z Číny rádi pomohou.
  Bloomberg: kovy pro pancéřové granáty se přepravují z Číny do EU přes Ruskou federaci (a co sankce?)
  Je také třeba poznamenat, že dodávka kovů po moři by trvala dvakrát tak dlouho. Nákladní vlak jede z Wuhanu do německého Duisburgu přes území Ruské federace za pouhých 16 dní.

  Objem čínských kovů přepravovaných takovými vlaky se v lednu až září 2022 zvýšil na 36 tisíc tun. To je více než dvojnásobek objemu přepraveného v celém roce 2021.
  https://www.mk.ru/economics/2023/01/22/bloomberg-iz-kitaya-v-es-metally-dlya-broneboynykh-snaryadov-perevozyatsya-cherez-rf.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

    1. Re: Schumi

     Jedna věc je dodávka surovin za účelem splácení dluhů, druhá věc je tranzit tanků v nesmontovaném stavu.

  1. Nebudou. Článek pojednává o nákupu surovin kovů vzácných zemin z Číny přes Rusko. Používají se nejen na legování slitin (i ocelí), ale hlavně v elektronice, výrobě supermagnetů (nutné např. pro moderní elektromotory do elektrovozidel), nezbytné v polovodičovém průmyslu, výrobě displejů, …

   Proto nakupují větší objemy do zásoby – i když ceny mnohonásobně stouply, než na to Číňané a Rusové skočí a vývoz úplně típnou, za jakékoliv peníze. Jsou to vpravdě „strategické suroviny“. Většinu světové těžby ovládají Rusové a Číňané.

   Na výrobu tanků Německo nemá hutě, nemá ocelárny, nemá slévárny, nemá už obráběcí stroje (vyvezeno také do Číny), nemá suroviny, nemá těžkou chemii (BASF odchází do Číny komplet)… A hlavně, není energie – plyn, elektřina, uhlí, koks, … na pohon toho všeho.

      1. Já vím, koks ve vys. peci odebírá kyslík z Fe2O3, nebo z Fe3O4 (Afinita ke kyslíku) a je zároveň zdrojem tepla, jako študák jsem chodil na brigády na vys. pece na Novou huť Klementa Gottwalda.

       1. Re: berkowitz

        Tak vy jste taky poskakoval kolem pece?
        Tož to máte u mne jedno docela maličké a vůbec nic neznamenající plus.
        (-:
        Teda na rovinu, já jsem u vysoké pece nikdy nedělal, byl jsem krátce na 4. štalverku ve verku. A pak na 2. štalverku, když už byl zrušený a z haly udělali úpravnu, když se rozjela KáKáO. To bylo taky papu.

        1. Něco o vys. peci vím, následek praxe, jak se prováděl odpich, vrtalo se v nístěji až do žhavého, pak se to propalovalo trubkama s kyslíkem, jak se odpich ucpával, co je to výfučna, jak se staví odlučovač strusky, atd, atd.
         V té době byl ještě svět normální a chlastalo se tam pivo. Jako študák jsem donášel z kantýny čepované pivo, na které se fasovaly lístky. Jelikož tam byli zaměstnaní i „drotári“ zo Slovače, tak velké sklinky od okurek byly umně opleteny drátky a v těch jsem donášel pivo. Když nebyla 8°, tak Ostravar dovezl 10°v bečkách a dokonce i 12°pivo, což zvyšovalo moji kondici běháním po železných schodech do kantiny a zpět. Ty časy jsou nenávratně pryč.

         1. Re: berkowitz

          my to měli z úpravny k výčepu osmičky asi tak 20 metrů. Přešly se jen troje koleje a cesta.
          (-:

          1. Z vysoké pece to bylo vertikálně asi 5 pater a do kantýny jen 80 metrů. Znáte takové ty železné schody, ne plné, ale voštinové, mi se po nich špatně chodilo, nevím proč.
           Jako študák jsem bydlel v Havířově, moje matinka ovdověla a starala se o tři kluky, takže každá koruna byla dobrá, ale nestěžuji si, starala se o nás moc dobře, já byl v tom žracím věku, na oběd jsem měl extra talíř s dvanácti knedlíky.

        2. Oblíbená otázka mého kolegy u zkoušek z metalurgie – jak vysoká je vysoká pec? – a obvykle nastal duševní striptýz…

         1. Re: PeS

          Záleží na tom, kterou myslíte.
          Ta naše domácí má jen pět a půl metru a už fotr nadává, že je to na něj moc, navážet tam vsázku starou japonkou se železnými kolečky. Já mu ale nic lepšího nepořídím. Zkoušeli jsme klasické kolečko a za týden nám chytla třikrát pneumatika.

          Tohle by váš kolega rozdýchával hodně těžko.

          TVL, ještě že jsem nešel na baňu. Ten by mě buď zabil, anebo bychom se spolu šeredně ožrali.

          1. Re: Sk

           Já Ostravak nejsem, cype.
           Já jsem měl z Ostravy enem šlonsko-německou babinu.
           Čím jsem starší, tím víc mi chybí.
           Asi bych se zas měl jít vybrečet na Emu. Dlouho bydlela pod ní, na Zarubku.

          2. Já na VŽKG (skanzen) NHKG (NH) vidím z kuchyně. Předtím jsem bydlel tak blízko koksovny Karolina, že mi do oken klepaly kousky koksu, když ho hasili. Jak zazvonili, že se bude vytlačovat, znamenalo to rychle zavřít okna, jinak jsme ty kousky koksu měli v bytě. 🙀

          3. Re: Sk

           Tím mě nemůžete zaskočit.
           (-:
           Dělal jsem v 3nci tři čtvrtiny roku na 12. baterii, než ji vyhasili.
           A před tím jsem boural jedenáctku…

         2. Mi není jasné, proč byla zrušena naše největší (co do objemu) vys. pec ve Vítkovicích, kde se vyrábělo surové železo určené pro slévárny s vysokým obsahem křemíku, odlévalo se to na licím stroji do tzv. housek.
          Dnes se vše dováží z velikých dálek (nejblíže ze Štětína – PL) za vysokých nákladů. Asi protestoval Schwab a Gréta.

          1. Re: berkowitz, Gaia

           Ne, to byla jakože očista města od emisí. Bez komentu.
           Je faktem, že to bylo prakticky v centru ostravské aglomerace. Pak je ovšem nutné se zeptat proč to nevadilo v eNHáčku a v Třinci. Tam jsou vysoké pece ještě blíž centru, než byly Vítkovice. A na druhé straně Olzy to hnojí koksovna.

          2. Vítkovické pece byly zavřené před prodejem Mittalovi.
           Původní verze byla, že se bude surové železo vozit z NH. Pak se ale nějak dosouložila vlastnická struktura při prodejích a bylo to v zádeli.
           Důležité ovšem je, že stát byl špatný hospodář.
           Od té doby je eNHáčko neustále vykrádané (bez investic) a totéž platí o Vítkovicích. Kam se člověk hne, tam je zmar.

          3. Křemíkové plechy pro střídavou magnetizaci (motory, trafa) válcovaly Frýdek-Místek. Koupili Poláci.

    1. Přesně, chápu že Gréta by plakala, a to přece nechceme.
     Kromě toho, každý tank by vyžadoval tolik uhlíkových povolenek, že cena jednoho Leoparda by byla tak vysoká, že po zničení každého na bojišti by Německo muselo vyhlásit aspoň na tři dny státní smutek.

   1. Původně byly prvky vzácných zemin objeveny hlavně ve Skandinávii
    Samarium (vzorek k rozboru dodal úředník Samarskij ze Sibiře- magnety)
    Europium (dotace luminoforů pro červenou barvu)
    Gadolinium (podle Gadolina, finského chemika)
    Holmium (dle Stockholmu- dotace metalhalogenidových výbojek)
    Hafnium (Hafnia = Kodaň)
    Thulium Tm – lasery , příměs v ytterbském nalezišti
    Ytterbium (dle vesnice Ytterby, několik relací najdete na http://www.youtube.com)
    Yttrium (luminofory) dle vesnice Ytterby
    Terbium (dle vesnice Ytterby)
    Erbium (dle vesnice Ytterby
    Scandium
    a tak dále

     1. Re:
      Targus_
      Spíš zavřít ty weby, kde se o tom jedná, jejich počet roste.(jako důležitost těch kovů)
      a aby to nebylo tak vážné: najděte si googlem celou mnemotechnickou pomůcku, která začíná
      ,,LaCINÉ CeNY PrASAT NEdOVOLILY PROmÉTHEOVI SmILNIT S EuROPOU,
      GdYŽ..“(dál jsem mnemotechnickou pomůcku zapomněl-zatracenej Alzheimer)

      1. Laciné Ceny Prasat Nedovolily Prometheovi Smést Europu Gdyž Theby Theby chaly Horkou Erotickou Tmou Ybišků Lučních.

 5. Opět výborný Lu Lina k druhému kolu voleb: Vy rozhodnete, jak moc velký
  http://nonserviam.cz/vy-rozhodnete-jak-moc-velky/
  „… Zadesáté, v této souvislosti mám na Pitomia několik řečnických otázek. Proč koktavý, smutný, prehistorický klaun Bašta s voličskou přitažlivostí Miloše Jakeše? Proč ne třeba Kobza? A jestli nikdo jiný než Bašta, předem jasný poražený, nebyl, tak proč ne radši Babiš? Je pro SPD Waterloo a Stalingrad dohromady, které pro stranu znamená 4,45% jejího kandidáta z hlediska budoucnosti lepší, než 40% Babiše s podporou SPD? Fakt je pro SPD lepší, když na Hradě bude demokratický rozvědčík? Který už teď prohlašuje, že by nikdy nejmenoval premiérem nikoho z SPD? Vidlák, takto Henry Kissinger alternativy říznutý Broukem Pytlíkem, vám přece všem i s Babišem jasně psal, co máte udělat. Ale třeba jsem jen moc blbej a ty benefity retardovaného chování SPD prostě nevidím…“

  1. Lu Linovi jsem za jeho bonmot poděkoval a pozval ho na zabijačku… Vidlák jako Henry Kisinger alternativy říznutý broukem Pytlíkem… dokonalé. Skoro mám chuť si to nechat napsat na vizitku.

   1. 😀
    Také mě to rozesmálo. Ale Lu Linovi odpustím všechno, on je opravdu moc vtipný.
    Pomyslela jsem si, že Pu Lina bere Vidláka vážněji, než bere Vidlák sám sebe. Za Kissingera se Vidlák určitě nepovažuje.

 6. Slováci mohou legálně do konce ledna/januára oznámit vojenským správám, že odmítají službu ve zbrani. V takovém případě v okamžiku mobilizace nesmí být občan povolán na frontu se zbraní, ale pozor, je v tom malý háček. Režim se vás může pokusit zbavit tak, že vás vyšle na čelo fronty v roli zdravotníků beze zbraně.
  Ale pozor, takový dokument vás může identifikovat jako nepřítele státu, cizího agenta a v době válečného stavu můžete být internováni jako nebezpečná osoba představující ohrožení bezpečnosti v době války. Tím na sebe jen upozorníte a hrozí vám, že dopadnete jako Ukrajinci, skončíte jako zdravotníci na frontové linii v případě mobilizace kvůli Ukrajině, kde je mortalita u Ukrajinců na Artěmovském směru 84%, na Slavjanském směru 76% a v Záporožském směru přes 60% na čele frontové linie. Je to doslova masomlýnek a TOS-1 Solncepjok nedělá rozdíly mezi ozbrojenými vojáky UA a jejich neozbrojenými zdravotníky.
  https://aeronet.news/nemecky-denik-odhalil-neverejnou-informaci-ze-vlady-cr-a-slovenska-podporuji-myslenku-ze-se-vzdaji-slibenych-tanku-leopard-pro-sve-armady-ve-prospech-ukrajiny/

   1. Nejlepší jsou poslední videa, kde chytají „jateční dobytek“ na pohřbech jejich příbuzných a známých, kteří padli v ukrošské zabijačce. Jak ukrajinské!

    1. V Bohemii je pro náhončí zlatý důl – stačí jeden den, jedno odpoledne u hypermarketu nebo obchodního centra, a plukuy se plní. Pak projet parkoviště benzínem a počkat si na dodávky plné „zaručeně neinformovaných“ udatných branců… Kupují tu baráky, a tam se zažívají, ovšem po první návštěvě hospody už vyřvávají slávu Banderovi … Ať si tu náckovskou verbež odvezou domů…

     1. Tu „náckovskou verbež“ odtud nikdo neodveze.
      Jak už napsal někdo chytřejší než já, ty nejchytřejší právnické mozky a nejvynalézavější neziskovkářské hlavy upletly neprůstřelný systém, aby nešlo vyexpedovat žádného „syrského“ uprchlíka ze Somálska ani Afghanistánu.
      Teď by se jejich náčelnictvu asi opravdu hodilo, kdyby si u nás ukráčtí verbíři mohli nalovit čerstvé lidské maso, ale systém je opravdu pevný a neprůstřelný.

      1. Když Fašington zavelí, změní nezměnitelné během minuty, to jsem si jistý. A Ukroši pomašírují.

       IMHO máme štěstí, že nás Západ drží léta tak u huby, protože jakmile se Ukroši otrkají, přemístí se všichni na zelenější pastviny západním směrem.

   1. Ano, vzájemně se pokoušejí „odstřelit“. To je to, o čem jsem psal. Navíc znám ten příběh.
    Ale: Nehodám se tím zabývat do detailu. Oficiální zdroje (SMI) si taky protiřečí a navíc jsou nemírně chudá na fakta. Čtu i ukrajinské protivládní i oficiální zdroje. Takže suma informací se více přibližuje realitě. Ale praktický význam to nemá. Je to jako brát u nás Protiproud a podobné zdroje jako seriózní.
    Vědět nicméně neznamená rozumět.

    1. P.S.: Kdybych se takhle choval k našim zdrojům, asi bych musel vyhodit rádio i TV o PC nemluvě. Neboli: Zpochybnění všech zdrojů je klasický způsob ideologického boje. To úspěšně praktikoval už Goebbels.

     1. Vyhodit televizi a rádio je základní předpoklad duševní hygieny, ne?
      Ty zpochybňovat více ani nejde. Lze je jenom ignorovat, nejlépe 10 kg železnou palicí.
      🙂

        1. Stačí je nezapínat. I když i to porušuji, rozhlas poslouchám po dobu snídaně tedy asi 10´. Dívat se na ČTV nemám sílu.
         Leč nejsem přítelem velkých gest a palic železných i dubových.

      1. Není ignorovat jako ignorovat.

       To takhle přijdou na služebnu dva policisté a oznamují veliteli, že se stali obětí provokace:
       „… a na parkovišti vedla auta stála žena, snad řidička toho vozu, zcela nahá, a dělala na nás obscénní posuňky. Tady jsme to taky podrobně popsali do hlášení!“
       Velitel: „Ukažte… a vy jste ji ignorovali?“
       „Ano, veliteli! Každej dvakrát!“

  1. Alternativa se sjednotí, až padnou lidi úplně na ústa.
   Což by, vzhledem k reálně hrozící velké válce, mohlo být poněkud pozdě.
   Zatím mají občani plné hrnce, tak doufají, že se to nějak vysedí. Možná ano a možná taky ne.

 7. Včerejší zpráva:
  ———————–
  Na dřívější demonstrace svolané Vrábelem přicházely i desítky tisíc lidí. Ilustrační snímek Foto: Echo24

  „Policie dnes večer zatkla organizátora demonstrace odpůrců současné vlády, Ladislava Vrabela. Uvedl to web Novinky.cz, na sociálních sítích se rovněž objevilo video ze zatčení. Demonstrace začala na Václavském náměstí ve 13:00 sešli. Po necelých dvou hodinách proslovů se vydali na pochod k úřadu vlády, kde mimo jiné zapálili svíčky za muže, který se tam loni na podzim zastřelil. Demonstraci organizoval Vrabel se spolkem ČR na 1. místě. Řečníci, kteří na ní vystoupili, kritizovali vládu a prezidentského kandidáta Petra Pavla. Podle mluvčího pražských policistů Jana Rybanského bylo účastníků několik stovek, Vrabel mluvil o tisících lidí. Po cestě Prahou Vrabela a další účastníky pochodu polila dvojice mladých lidí žlutou a modrou barvou.

  Policisté zatčení Vrabela přímo nepotvrdili, ale na twitteru oznámili, že kvůli šíření poplašné zprávy zadrželi muže stejného ročníku, jako je Vrabel. Jméno neuvedli.

  „Policisté DNES odpoledne zadrželi muže (1977) pro podezření ze spáchání trestného činu ŠÍŘENÍ POPLAŠNÉ ZPRÁVY, kterého se měl doputit na KONCEM LISTOPADU.

  Nyní s ním budou probíhat standardní úkony v rámci trestního řízení,“ uvedli policisté. Konkrétní jméno ale podle mluvčího Jana Rybanského sdělit nemůžou.

  Na dřívější demonstrace svolané Vrabelem přicházely i desítky tisíc lidí.

  Pořadatelé velké množství účastníků očekávali i dnes, kromě pódia poblíž sochy svatého Václava měli v horní části náměstí velkoplošnou obrazovku a velkou zvukovou aparaturu.
  Další lidé přicházeli ještě během projevů.“

 8. Nemůžeme svěřit osud republiky do rukou čachtické paní z Ministerstva obrany. Komentář Štěpána Chába

  „Vláda České republiky navrhla novelu Ústavy ČR, tedy onoho nadzákona, který má chránit obyvatele před zvlčením politiků. Nově by vláda bez souhlasu Parlamentu mohla vyslat armádu na zahraniční mise (což se dá a má číst jako vyslání do zahraničí do války). Jako prostý občan se s obavami ptám – je tohle chystání se do války? Mám začít synáčkům shánět modrou knížku?…
  …V té souvislosti si představuju, co by se strhlo za lavinu, kdyby si Babiš při covidu řekl, že také obejde žádost o nouzový stav a prostě si svou chatrnou většinou prosadí, že o něj nemusí žádat Parlament. To by byla revoluce. Média by mluvila o diktatuře, totalitě. A já bych se k nim přidal. Ale teď, když se Fialova vláda chystá obcházet Parlament, ticho. Přitom jde o daleko nebezpečnější zásah. Obzvláště v dnešní době, kdy nám to za humny vybuchuje…
  …Za ústřední bod považuji toto: „d) ochranu života a zdraví, ohrožení majetkových hodnot nebo bezpečnosti České republiky.“ Co je to bezpečnost ČR? Kdo ji určuje? A bude ji nově určovat krvežíznivá čachtická paní Černochová, která ráda propadne nenávisti a hysterickým nočním výjevům na sociálních sítích? Demokratické pojistky. To je Ústava. Když se nám do vlády propracuje čachtická paní a její pomocníčci, pojistky ve formě Ústavy vyhodí takové vládě proud. Aby byla zachovaná právě bezpečnost, vnitřní bezpečnost České republiky…
  …Kdy ty pojistky prásknou? Vždyť takovou mocenskou hru tady přece nemůžeme nechat bez povšimnutí. Vláda se tváří, že se současnou podobou Ústavy nejde pracovat s armádou a akčně ji posílat tam, kde by podle vlády měla být. Je to nesmysl….“
  https://www.krajskelisty.cz/praha/28308-nemuzeme-sverit-osud-republiky-do-rukou-cachticke-pani-z-ministerstva-obrany-komentar-stepana-chaba.htm

 9. Danieli, pokud to Babiš myslí s cestou na Hrad vážně, musí voličům odkrýt, kdo stojí za Petrem Pavlem, vysvětlit souvislosti a upozornit na to, jakou představu o pravdě lásce tito pánové mají. Jestli máte kontakt na jeho štáb, zkuste na to apelovat.

    1. Pro nick zemedelec – zeptejte se Kartouse na Seznamu, ten vám jistě odpoví. Hnojomet tam běží na plné obrátky.

    1. Kladu si otázku, co by se stalo, kdyby Babiš skutečně prezidentské volby vyhrál. A chtě nechtě se mi do mysli vkrádá krátké video. Je ohromná vichřice, která naklání dodávku, která už stojí jen na dvou bočních kolech. Její majitel přiskočil a chtěl dodávku vrátit na všechna čtyři kola. Nevrátil.
     Tím chci říct, že i kdyby se Babiš stal prezidentem, tlak jeho protivníků bude takový, že ke schylující se destrukci země dojde tak jako tak, jen bude mít Pětikolka argument, že za všechno může Babiš. Tím nechci říct, že bychom to měli už předem zabalit, ale spíš že bychom v případě, že by Babiš utrpěl úspěch, neměli mít přehnaná očekávání.

     1. Musím bohužel souhlasit.
      Bylo by/bude to ještě horší než když byl premiérem.
      To už by nerozdejchali/nerozdejchaj.

  1. Přece neprozradí, kdo mu to pověděl. To je stejné jako se zprávou o Vrbětkách pro Zemana. Ten vztek, že se neprozradil, kdo jej informoval jej stál málem život. Jo takoví jsou… fujtajbl

 10. Jen bych k příspěvku pana Stridora připodotkl, že nikdy a nikde Rusko nevyhlásilo svým cílem obsazení Ukrajiny.
  Podle mého soudu (nesedím v Kremlu) jde o Donbas a koridor na Krym. Pravobřežní Ukrajinu s jejich historickými sentimenty by dnes chtěl obsazovat jen šílenec. No a těmto cílům odpovídá i množství nasazených jednotek.

  1. Prispevky od dotycneho diskutera se mi uz nastesti nezobrazuji, ale to co popisujete, je „taktika“, kterou tu ona skupina kolem guru Jary mlela uz od zacatku.
   Rusum stanovili nejaky cil, a pak je mlatili po hlave tim, ze jsou neschopni/vlastizradci, kdyz ten cil neplni.
   Na protiargumenty, jako je ten vas, obvykle odpoviadli, ze „jinak to nejde“, kdyz chteji denacifikovat celou Ukrajinu.
   Nebo taky nesmysly, ze by mel Putin na rovinu rict, o co jim na Ukrajine jde a jak toho chteji dosahnou.
   To je totiz nejlepsi zpusob, jak vyhrat valku. Vsem predem rict co chcete, a jak na to pujdete.

   1. Já mám dojem, že cílem pro Ukrajinu je denacifikace a demilitarizace, tedy zbavit Ukrajinu armády a lidí kteří se řídí banderovskou ideologií.
    Širším cílem je přeformátování světa z jednoho hegemona na multipolární svět.
    Dále pak splnění slibu daného Gorbačovovi, že NATO se nerozšíří na východ.
    Cílem války na Ukrajině je tedy i odzbrojit západ a donutit NATO k návratu před r. 1996 a ošetřit to smlouvama se zárukami.

    1. To je minulost. Vývoj směřuje k nové dočasné stabilitě. Otázka….výše transakčních nákladů, a kdo je zaplatí.

  2. Jenom naprostý šílenec by usiloval o rozvrácenou Ukrajinu.
   Z Ukrajiny už prchl každý, kdo má zdravé ruce a je schopný vydělat nějaký peníz na Západě.
   Ovládnout vybydlenou Ukrajinu by bylo za trest. Moskvě nejde o nic jiného, než zabránit Spojeným státúm, aby si pořídili další vojenské základny na ruském zadním dvorku.
   Strašení ze základen v Pobaltí jim bohatě stačí.

  3. Podle mistnich diskuteru jste dezorintovan a citite se chytrejsi, nez Putin: Cilem operace je denacifikace a demilitarizace Ukrajiny.
   Ctete dobre: Ukrajiny. Ne Donbassu, koridoru, vychodniho brehu atd. Ukrajiny.
   Jiz jsem se doptaval, jak je mozno denacifikovat celou Ukrajinu bez jejiho kompletniho obsazeni, ale odpovedi jsem se nedockal. Treba to ale vite vy? Fakt by me ta metoda zajimala.

   1. Re: Stridor

    Denacifikace proběhne vytlučením všech dvounožců, kteří nebudou chtít chápat, že na UA nebude žádná základna NATO.
    Stejně jako demilitarizace proběhne vytlučením všech dvounožců ochotných, anebo přinucených držet v ruce AK-74, anebo jeho NATOidní ekvivalent.
    Pokud píšu „dvounožců“ mám na mysli i ženy.
    Nemilosrdně.

     1. Re: Stridor

      Soudruzi je přivezou až na místo konečné granulace.
      Třeba do Bachmutu.
      A parními mašinkami, elektrikou to jede moc rychle, to by Ivani nestíhali. Proto jim sejmuli Jantarovou elektrárnu.

   2. Odpovidam – velice jednoduse. Po podepsani bezpodminecne kapitulace se ruzpusti veskera vojenska a jina silova uskupeni, veskera tezka technika se vyveze ven, zakaze se vyroba vseho vetsiho nez revolver, na vhodnych mistech zapadni hranice (jinde to nebude nutne, viz absence pobrezi Cerneho more) se poridi vojenske zakladny ke kontrole pohybu tovaru a lidi, dosadi se do vlady skorumpovana vrstva ktera bude ridit zbytek statu dle potreb viteze (kdo rekl Medvedcuk?), prumysl jestli nejaky zbyde se podridi vedeni ze zahranici, natisknou se nove ucebnice… vlastne co vam vykladam, podivejte se na japonsko po 2.sv.valce – ted abys vetsi fanousky USA pohledal

     1. Jeste jednou pro ty pomalejsi: …dosadi se do vlady skorumpovana vrstva…
      Duraz na slovu „skorumpovana“ – vy nevidite kolem sebe jak se to dela? Jak napr. cela evropa skace tak jak uncle shmuel piska, bez ohledu na nazory vetsiny obyvatelstva?

   3. Jednoduše… Postřílet všechny nácky… Zatím se tato taktika daří… Sami přiznávaj, že bylo denacifikováno cca 140 000 Ukrajinců.

   4. Něco jiného jsou cíle proklamované a zase něco jiného jsou cíle skutečné. Ale jak říkám, nesedím v Kremlu. Jen vycházím z toho, co se mohu dozvědět a z toho, jak znám Rusko + východní Ukrajinu.
    Wschodnie kresy není třeba obsazovat, o ty se postará Polsko.

    1. Teoretickych moznosti je hodne, ale ne tady na foru, zde je to demilitarizace a denacifikace Ukrajiny. Pred par mesici jsme tu na to tema vedli rec, veskere me uvahy o castecnem reseni (t.j. vas Donbass, kridor atd.) byly smeteny ze stolu coby vyplody chytraka, co by mel napsat Putinovi email a vysvetlit mu to.

   1. Pokud jde o historická území, jsou Poláci evidentně ochotni leccos obětovat. Ale dál než na Volyň nepůjdou. To znamená Volyň, Halič, možná ještě Podolí. Podkarpatsko nechají Maďarům 🙂

 11. Stridor napsal:22 ledna, 2023 (10:51)

  Bohužel srovnáváte nesrovnatelné……je obrovský rozdíl chovaní zde k lidem jiného názoru než většinový. Vetšinou je to snaha mu jeho verzi vyvrátit, nikdo ho nemaže ,nebanuje srovnejte to třeba něco napsat na seznamu nesrovnatelné. A už vůbec to srovnávat nepuštění na náměstí v Jablonci nebo píštalky v Děčíně. Ta agresivita a nenávist je nesrovnatelná. Ale není se čemu divit jedete stejné noty Babišovi voliči jsou tupci a štváči bohužel až na menší vyjímky opak pravdou

 12. A je vymalováno!
  Tak nám vykulenec Vrábela zabásnul a bude po demonstracích a klid na práci.
  A že to trvalo.

  1. Nicméně na druhou stranu neznám moc velkých vůdců, kteří předtím, než uchopili moc a řácky zatočili se svými někdejšími nepřáteli, neseděli v base.

 13. To jsem z toho jelen.
  Na ČRo právě pravili, že vlastenecké uskupení je extrémistická iniciativa. ( V ČR. )
  Ale to samé na Ukrajině je demokratická iniciativa.
  🤔🦌

  1. Přečtěte si někdy Orwellův román 1984. Tady se celá léta lidem do hlavy tlačila lež, že je to „vo tom zlým gomunismu“. Houby. Dílo vypráví o tom, co se stane, když zvítězí libovolná ideologie a její nositelé totalitně ovládnou celou společnost. Takže to klidně může být libodémo, stejně jako to byl kdysi třeba katolicismus. Může jít o původně sebebohulibější soubor myšlenek, jakmile se ale začnou mocensky absolutně a dogmaticky prosazovat, promění společnost brzy v jedno velké peklo.

   A ten koncept, kterého se dotýkáte, se označuje doublethink. Tedy schopnost zaujmout vůči jedné a téže věci dvě naprosto opačná stanoviska, aniž by to jedinci připadalo jakkoli rozporuplné. Dle Wikipedie: „Doublethink je proces indoktrinace, ve kterém se od subjektů očekává, že současně přijmou dvě protichůdná přesvědčení jako pravdu, často v rozporu s jejich vlastní pamětí nebo smyslem pro realitu.“

   1. Geometricky to lze interpretovat asi takto:
    Historie nás učí – ať šel manšaft v dějinách kterýmkoliv směrem, vždy došel ke kouřícímu hovnu na obzoru.

   2. Tak nějak. Když hupne k sousedům Rus, tak je to bezprecedentní agrresse.
    Když hupne do nějaké cizokrajné země Američan, tak je to preventivní zákrok v zájmu světového míru.
    A bratrská pomoc tamnímu lidu, který prahne po svobodě a demokracii amerického střihu.

    1. Jistěže. Ukrajina je příkladem vysokého standardu svobody, demokracie a lidských práv, a před ruskou agresí též prosperity. Jak mnoho i vzdělaných Čechů odcházelo pracovat na tamních stavbách aby si přílepšili tamní měnou.

  2. To je v pořádku. Podle onoho pojetí, ukrajinský nacista je vlastenec, kdežto český vlastenec je nacista.

   Takhle tehdejší zdejší komunistická vláda nevyváděla ani za války ve Vietnamu.

 14. Na PL komentář k včerejšímu oznámení Andreje Babiše, že jeho ženě přišla jako výhrůžka ostrá nábojnice.
  K tomu hned reagoval Kalousek, že jemu takových nábojnic chodilo spousty a nechlubil se tím. K dovršení mu k tomu napsala Černochová: Mirku, přesně tak, mně takových nábojnic chodí taky hodně a nevšímám si toho. (Asi je pak posílá na Ukrajinu, aby měli do zásoby). Taky Topolánek se přidal se svými nábojnicemi a nakonec Rakušan s tím, že mu někdo vyhrožoval, že ví, kde si hrají jeho děti. To je k nevíře, co za póvl nám tady panuje.
  Naštěstí jsem někde četla prognózu, že nebude dlouho trvat a začnou je odvádět v klepetech za vlastizradu.

  1. OT – technická …co to je „ostrá nábojnice“
   Mne kdysi učili, že „ostrý“ je jen náboj … když se vystřelí, prachová náplň shoří, vyletí z hlavně střela a zůstane jen ta „nábojnice“ … že by měla „ostrou“ hranu ?!

    1. 你呢?

     Když si náboje a nábojnice plete jeliman, který v životě nedržel v ruce levorvel (nebo revolver? teď nějak nevím), bylo by to pochopitelné. Ale činí-li tak mini stryně války, proslavivší se mj. i tím, že v kabelce kromě rtěnky jako hračku nosí model tanku a na střelnici je pečená-vařená, je to na pováženou.

     Smiřme se s tím, že česká mini stryně války je agresivní jak solanka a současně blbá jak štoudev.

     1. Zlatá Vlastička Parkanová. Uměla hezky zpívat a tím přispěla k rozkvětu NATO, pod pvapovem z hvězd a pvuhů.
      Někdo jí podstrčil nějaký papír a roky jí ta to tahali po soudech. Vlastně to byla výborná ministryně války.
      Vlastičko, vrať se!

   1. To je obvyklá nevzdělaná a nepřesná demence žumpálistů. Oni nějak moc nerozlišují mezi hodinkami a holínkami. Kulky (no ty má třeba chlap nebo čokl; u zbraní se to jmenuje střela), nábojnice, náboje… všechno jedno. Klidně píší o pistolích ráže 45 palců a podobné informace. Netřeba se nad tím pozastavovat, nedá se to změnit, lepší nebudou – kdyby měli přesnost, pečlivost a inteligenci, nedělali by žumpálisty, to dá rozum.

    1. Absolventka žumpálismu – a současně ekonomického směru na „humanitní fakultě“ – na univerzitě – dnes nejen že neumí těsnopis, psát na kompu všemi deseti aspoň 300 zn./min bez chyb, základy účetnictví a fakturace, vedení korespondence (aspoň trochu, no jako před blahými 20-30-ti lety), trochu pravopis (=zapnout si aspoň kontrolu pravopisu v editoru), ani to neumí nepečlivě. Když má poslat něco obyčejnou poštou, třeba gratulace nebo pozvánku na schůzi akcionářů, dokáže na 100 adres vyrobit 40 chyb; přičemž netuší, že textové editory umí cosi jako „hromadná korespondence“ a tisk adresových štítků. Je to tristní.
     A podle toho žumpy vypadají…

   2. Tuhle otázku je potřeba adresovat na ministryni války, ta je ta pravá odbornice…a nejen na „ostré nábojnice“, ale i střely a ty „kulky“, o kterých píše mainstream…

  2. „Černochová: Mirku, přesně tak, mně takových nábojnic chodí taky hodně a nevšímám si toho.“

   S čím kdo zachází, tím taky schází (české přísloví).

 15. Ukrajinci nedocházejí. Projděte se v kteroukoliv denní dobu centrem Plzně a uslyšíte ukrajinštinu a ruštinu (kterou mluví většina Ukrajinců) všude kolem sebe. Fakt nepřeháním, a to logicky jako Ukrajince identifikuji jen ty, které slyším mluvit, ať už mezi sebou, nebo do telefonů. Přičemž se oficiálně tvrdí, že jich od začátku války přišlo do Plzně jen čtyři tisíce. Nic proti ženám a dětem, ale chlapi přece proboha mají bránit vlastní zemi……

  1. Některým se asi bránit panství pana Zeleného a jeho přátel nechce. Moc se jim nedivím.
   I ve středověku bylo běžné, že nevolníci prchali na lepší panství.

  2. Re: Lojr

   Řekl bych, že jste toho moc nepochopil.
   VŠICHNI, kteří zdrhli z UA pryč, mají nějakou válku s Rusem

   U VÝFUKU!!!

   Pokud chcete vědět důvod, přečtěte si po sobě, co jste napsal/a/.
   Vrchní Zelí v Kyjevě chce vyhubit všechny, kteří se nechtějí naučit a běžně užívat ukráckou hatmatilku.
   Pokud se vám zdá brutální ukrajinizace normální, je to samozžejmě váš názor, na který máte právo, ale nekoresponduje s OFICIÁLNÍ (toto slovo zdůrazňuji) doktrínou EU.
   A zavání kapánek fašismem.

   Druhá věc – zajeďte do dějepisu a zjistěte si, kdy byla východní území do státu jménem Ukrajina začleněna. Zřejmě vám spadne brada.

   Třetí věc – z bodu dvě možná vcelku odhadnete, jaká sounáležitost mezi jednotlivými ukráckými regiony funguje. Nicméně přiznávám, že byste si musel nějaké Ukry na vlastní uši vyslechnout, tatozkušenost je poměrně obtížně sdělitelná a vysvětlitelná.

   1. Touché, určitě jsem vůbec nic nepochopil, od toho jste tu zjevně vy a vám podobní. Netuším, co má znamenat „brutální ukrajinizace“ a z čeho dovozujete, že se mně zdá normální. „Ukrácká hatmatilka“? Vy byste se měl člověče začít léčit, včera už bylo pozdě, ta nenávist vás sežere.

    1. Napsal jste, že chlapi mají bránit svou zemi. Já se nedivím, že se jim bránit takovou rozvrácenou zemi, prožranou kotupcí a oligarchy , moc nechce.

     1. Nu, já se musím toho LOJRa zastat.
      Čert vezmi ženské a děti, po těch se vozit nebudu (i když mě taky serou), ale ti mladíci v jatečním věku (tak asi do 40 let) se tu chovají jako hovada, jako na dobytém území. Bez respektu k našim pravidlům, třeba i silničním. Věčně pod parou, s naší finanční podporou.

      Moc sympatií pro Ukradinu tu fakt nevyvolávají. Děsně štvou i mého kamaráda, pravoslavného kněze.
      Výsledkem je všeobecný místní český postoj jako kdysi u filmu „Cikáni jdou do nebe“. U plakátu k tomuto filmu někdo připsal: „Ať jdou třeba do prdele, jen ať zmizí z Plzně!“.

      1. „Ať jdou třeba do prdele, jen ať zmizí z Plzně!“.
       Ta hláška původně zněla… „Ať jdou třeba do pr-ele, jen když budou z Varů pryč“

      2. A já se k pánům přidám: naprosto nic nemám proti tomu, když se do ČR někdo přijde schovat před válkou. Přemýšlím, jak bych si v cizině počínal v takovém případě já: byl bych vděčný, byl bych zticha, ani bych nešpitnul. – Ti opilí siláci by měli odtud na frontu mazat jako první, nikdo je tu nepotřebuje.

       1. Zakladateli, možná jsou to dělníci, kteří jsou tady za prací. Bydlí na ubytovně, bez rodiny, a tak tráví volný čas ožíráním. Kde je ubytovna plná bezprizorných chlapú, tak zpravidla dělají bordel. Protože po práci nemají nic na práci.

        1. Já samozřejmě nevím, co dělají ukrajinští dělníci v době, když zrovna nejsou v práci. Ti, které vídám, shodou okolností v práci jsou i o víkendech, a to od slunka do slunka (nehodnotím produktivitu práce) a chovají se, pokud mohu posoudit, slušně a vděčně. Ale takoví byli i před válkou.

         Blbce najdeš všude, bez ohledu na národnost a jiné průvodní okolnosti; jeden blbec pošramotí pověst mnoha slušným lidem.

         1. Souhlas. Docela se mě dotýká, když někdo pomlouvá Ukrajince jako celek.
          Shodou okolností jsem jich několik poznala zblízka a byli to slušní a velmi pracovití lidé. A bez šikovných Ukrajinek by zkolabovalo hotelnictví a restauratérství, v Praze tedy určitě. Češi je berou na hůl a moc dobré zkušenosti s námi nemají. Bohužel nemají na vybranou.

          1. …a zapomněl jsem dodat, že ta parta, se kterou jsem byl v kontaktu naposledy, neměla s ruštinou žádný problém. Což bylo jen dobře, poněvadž jinak bych jim nebyl s to vyložit, co se od nich žádá. Bylo to docela fajn – já jsem rusky nemluvil od školy a oni mne laskavě opravovali. Za týden jsem se hodně zlepšil 🙂

          2. „A bez šikovných Ukrajinek by zkolabovalo hotelnictví a restauratérství, v Praze tedy určitě.“

           Tyhle lzi mam nejradsi.
           Siri to ti radobyekonomove jako treba Sedlacek.
           Myslite, ze Cesi by tu praci nezvladli?
           Zvlast kdyz jsou Nemecko, Rakousko a Anglie plne ceskeho zdravotnickeho personalu a restauracni zarizeni jakbysmet.
           Proc tam asi jsou?
           Mozna budete mit jiny nazor, ale podle mych zprav to jsou PENIZE.
           Jinymi slovy, pokud by v tyhle prace v Cechach nezastavali Ukrajinci, tak by proste zamestnavalete museli nabidnout vic penez. A pak by se mozna vratilo dost Cechu ze zahranici, protoze duvod jejich emigrace by pominul.
           Ale urcite by nic nezkrachovalo. To je tupy argument tech, kteri chteji korunu drzet dole, aby se Nemcum u nas dobre vyrabely komponenty. A zaroven jsme pro ne zasobarnou levneho a vzdelaneho personalu.

          3. Já naopak do cukrárny, co nahradili studentky ukrajinskou Marfušou, chodit přestala.

          4. Sakuro, jedna taková mi jednou týdně v polední pauze pomáhá s úklidem a těžkými nákupy. Udělá všechno, co potřebuji.
           Doma živí dvě dcery a teď už i roční vnučku.
           Tímto vás posílám s vašimi rozumy mezi půlky.
           Nazdar.

      3. Re: Godot

       Nic vám nebrání zavolat na ně poliše, pokud narušují noční klid, dělají výtržnosti, jezdí ožralí, atd.
       Když nemáte odvahu vzít telefon a vytočit 158, je to váš boj.

        1. Re: Halef

         Pokud nestíhají cajti, musí se postarat sám.
         Kdybych takto přistupoval k řešení svého problému s otravnou menšinou (nejsou to kofoly), byl bych už dnes vystěhován z baráku, který jsem dával do kupy devět let. a nasypal do něj tolik, co jiný vydělá za celý život.

    2. Re: LOJR

     Brutální ukrajinizace v praxi znamená:
     1/ povalení všech pomníků všech, kteří se nynějšímu Zelňákovi a jeho svitě nelíbí. Včetně zcela nevhodných, protože rusky píšících UKRAJINSKÝCH světově uznávaných literátů.
     2/ zákaz, resp. odebrání licencí všem TV, které si dovolily vysílat i v ruštině, resp. nejen v ukrajinštině.
     3/ zákaz ruských filmů
     4/ zákaz veřejné hudební produkce s ruskými texty písní
     5/ zákaz ruštiny při styku se státní správou
     6/ zákaz výuky ruštiny ve školách
     7/ zákaz užívání ruštiny na veřejných prostranstvích
     8/ odebrání licencí rozhlasovým stanicím, které užívali i ruštinu

     A jelikož víte ÚPLNÉ ho*no o ukrajinském jazyce, jakožto řeči vzniklé prolínáním polštiny, ruštiny a dalších jazyků a místních nářečí v bývalé Haliči, tak laskavě zavřete klapačku.

     Až budete na UA tolikrát za život, jako já, můžem pak spolu pokecat.

     1. Človíčku, pobavte nás a zkuste vysvětlit, jak z mých dvou příspěvků můžete vědět, co vím nebo nevím o ukrajinském jazyku. Vyvíjíte skutečně enormní úsilí přesvědčit nejen mne, že jste hlupák. Nevím jak ostatní, ale mne už jste přesvědčil. Bravo. Vy se cítíte být proti Ukrajincům něco víc? Znám jich osobně celou řadu, kterým svou inteligencí zjevně nesaháte ani po kotníky.

      1. Re: Lojr

       Za pitomce jste tady akorát vy.
       Kdybyste o „ridne muvě“ něco věděl, nežvástal byste tady taková ho*na. A pár Ukrů samozřejmě znám. Nejméně ty, kteří bydlí v mém sousedství.
       A cítím se vůči nim poněkud hendikepován, páč pokud chtějí mluvit po svém, musím je poprosit aby zpomalili, jelikož mluvím jen polsky a rusky.

     2. Ovšem zajímavé je, že přišedší Ukrajince, především mladé, kultivovaného vzhledu, očividně z lepší společenské vrstvy, často slyším mluvit rusky a to i velmi kultivovaně. Něco to naznačuje.
      Ačkoli mnozí našinci je považují za vyžírky, mám pochopení pro to, že svoji budoucnost si nepředstavují jako chcípnutí za korupcí prolezlý režim, a že se snaží žít co možná nejlépe.

     3. Ukroši jdou dost šíleně i po pomnících z doby ruského impéria: třeba po známé soše budovatele Oděsy, slavného francouzského dobrodruha, vojáka, osobního přítele cara, nakonec diplomata Armanda de Vignerot du Plessis, vévody Richelieu (kardinál z „Tří mušketýrů“ byl jeho pra-pra-pra-strýc). To je tuším (už je to fakt dávno, co jsem tam byl) na tom náměstíčku těsně nad těmi slavnými schody k přístavu, které proslavil film „Vzpoura na křižníku Potěmkin“ – jak po nich skáče během bojů kočárek s miminem. Všechno, co má nějakou spojitost s Ruskem, musí pryč – uráží to jejich Ukrošství.

      1. Přijde mi to jak parodie na Jakobíny, už jen chybí, aby vymysleli nějaký spešl ukrajinský kalendář a letopočet začali počítat od sv. Majdanu.

      2. Což o to, mě nejvíc dojalo, že sundali sochu zakladatelky Oděsy Kateřiny Veliké… a asi netuší, že kromě toho, že to byla ruská carevna, tak to taky byla německá princezna.

    3. Uz moju mamu v patdesiatych rokoch presviedcali, ze je ukrajinka … v BARDEJOVSKYCH KUPELOCH! Zobrali jej slovensky slabikar, a dali ukrajinsky! … a vy sa divite, ze niekto ‚z vychodu‘ moze nenavidiet ukrajincov? Nie som za Rusko, ale ked da Ukrajine po tlame, tak mu zatlieskam. Kazdemu, kto da Ukrajine po tlame.

     Akoze bolo mi to doteraz jedno … bol to stary, vybojovany boj, mama si ticho po slovensky ukrajinu a ukrajincinu nenavidela, a nejako nepredavala potomkom, stacilo jej, ze tu hatmatilku nepocuje .. no a teraz, ked mi uz mama nemoze rozumy nalievat, ma cely svet presvedci o tom, ze prosto mala pravdu …

     1. Jedna paní pochází z Kyjeva , ale do ČR přišla s rodinou už jako dítě. Maminka učila v hudební škole.
      Všichni mluvili rusky, i Češi je považovali za Rusy. Ukrajinsky trochu mluvila jenom jedna prababička.
      Po Majdanu si dotyčná uvědomila, že je vlastně utlačovaná Ukrajinka.
      Je moc ráda že se bourají pomníky Puškina, ačkoli proti němu osobně nic nemá. Ale zrada je v tom, že ty Puškiny instalovali Russáci, aby ponížili Ukrajince a takto rafinovaně je rusifikovali.
      Je velmi hrdá na svůj ukrajinský národ, ale zůstane v Praze, protože by se jí v Kyjevu stýskalo po Praze, je rozpolcená. Bude s tím muset žít ceký život a není to vůbec lehké a může za to Putíín.

      1. Ukrajinci?
       Jsou všude!
       Ale moje soukromé pozorování – snaží se co nejméně na sebe upozorňovat. Jako by to ani nebyli Ukrajinci. Ale asi se to jako u všeho bude lišit kus od kusu.
       Před mnoha lety se tu objevil jeden ukrajinský sbormistr. Pořád vykřikoval, že chce v programu mít anglický přepis svého jména. Sklidil posměch, uvedli ho ho v českém transkriptu, jak je zvykem u „našich“ Rusů.
       Inu, zvykl si, vzal si za ženu českou sboristku – a neodešel, jak původně vyhrožoval.
       Což je dobře, protože je to vynikající sbormistr. Dtto baleťáci, sólisté opery muzikanti.
       Většina z nich (skoro všichni) si tu pořídili vlastní dům (na hypotéku), mají děti, které umí už jen česky a někteří předvídavější si už předplatili místo na hřbitově.
       (Trochu morbidní, já vím.)
       Zajímavé je, že se nechtějí za žádnou cenu vzdát ruského pasu – občanství. Vždy říkají, že Rusko je jejich rodná vlast a tady jenom žijí.
       Ona ta nacionalita se projevuje různě…

 16. Co na to“ antibabišovec“ Ládik Větvička??
  ————–

  Nepoučili se. „Schválně to tam půjdem hodit.“ Ladislav Větvička naložil Praze
  18.01.2023 19:34 | Komentář

  Spisovatel a cestovatel Ladislav Větvička upozorňuje, že tzv. pražská kavárna svojí domnělou nadřazeností nad venkovem, kterou se ohání na sociálních sítích, může docílit jedině toho, že volby vyhraje Andrej Babiš. Stejným způsobem prý už na Hrad dostali Miloše Zemana v soubojích s Karlem Schwarzenbergem i Jiřím Drahošem.

  Větvička na svém blogu varuje tzv. pražskou kavárnu a jí spřízněné osoby, že svým přezíravým přístupem k venkovu a lidem s jiným názorem si koleduje o to, aby prohrála další prezidentské volby.
  —————————————

  „Ta arogance, nadřazenost a nenávist proti všeckemu, co neni z Prahééé a hlavně proti temu, co se liši od jediného správného názoru (teho jejich), je totiž okamžitě identyfikuje. Tych známek arogance a nenávisti se od prvniho kola zase vyrojila cela řada, pro socijology to musi byt nádherné hnojiště vhodné k průzkumu,“ upozorňuje Větvička a za všechny zmiňuje zejména novináře Jana Tunu.

  Ten mnoho lidí jistě naštval svým příspěvkem na Twitteru. „Praha a láska musí zvítězit nad vsí a nenávistí,“ uvedl Tuna v příspěvku, který později označil za nepovedený vtip a s omluvou ho smazal.

  Příspěvek si ale už dávno žije vlastním životem na sociálních sítích a podle Větvičky začíná stoupat míra naštvanosti zmiňovaných venkovanů. „Ta kavárenská eškadrona si vůbec neuvědomuje miru naštvanosti, keru dokáže taka srandovni věta vybudit. Ide o to, že podobne nadřazene žvásty pražskych nadsamců, keři jedini vi všecko nejlip, bo maju ty televize, všecky zdroje a medyja, vzbuzuju naprostý opak teho, co by si nadsamci přáli,“ má jasno Větvička.

  Stejně to podle něj bylo v roce 2013, kdy vlastní přezíravostí dotlačili na Hrad Miloše Zemana. „Jako by jim nestačilo, že přilišnym tlakem na jedinečnost čistokrevného knižete dotlačili na hrad Zemana. Jako by jim nestačilo, že přilišnym odorovánim stahovača králiků způsobili, že lidi prohlidli tu špinavu marketyngovu hru a nakonec ve finále dostali Zemana na Hrad zase. Vypadá to, že se nepoučili ani z voleb slovenskych a jejich předčasný tlak způsobil, že česka Čapuše se vlastnima vyrokama zdyskredytovala sama a misto pseudo agenturama proklamovaných 28 % nedostala nakonec ani polovinu,“ varuje Větvička.

  „Neuvěřitelná propagandystycka kampaň pražskych nadsamců, keři robi ze zbytku republiky hňupy, može zpusobit to, že se my hňupi zvedneme a schvalně to pudeme hodit opačné straně,“ dodává Větvička, že takové příspěvky jen vyburcují lidi z venkovů a chudších regionů, aby hodili hlas Andreji Babišovi.“

 17. Podle Seznamu to prý mladí chtějí vzít do svých rukou! Až 80 % se jich prý chystá k volbám. Ale je tu jedna vážná překážka: na horách bude hodně sněhu a lyžovačka ideální…

   1. Re: Admirál

    To máte beztak na triku VY(!!!), jak vás znám.
    No jen se přiznejte, ve které ééé-šopě jste ten sníh objednal!

   2. Tohle předpovídala moje žena. A do pátku to na horách vydrží. To by mohlo zasadit Generálovi těžkou ránu, ta zima vždy s něčím pohne. I na Ukrajině se to začalo pohybovat.

    1. Jen se tím všichni utěšujte – že odjedou na hory.

     Myslím, že podceňujete ty vybičované emoce – kromě hysterické tuposti a vymletosti palic je to pro ně i „hra“ – aby toho šikanovaného umlátili, až lehne, a na zemi definitivně ukopali do nehybnosti… prostě sranda, žejo…

     Tihle jedinci disciplinovaně nastoupí „všichni do jednoho“ – přece si tu legraci nenechají ujít… S cnostným „demokracii si pozvracet nenecháme“…

    2. Re: Sk
     Nic nezačalo, páč to pravili gogoš – dnes má náhradní volno – a Stridor.
     Lokální ofenzíva na jednom pitomém úseku fronty se zabranými 100 km2 se nepočítá, protože to jsou jen tři vesnice. (Soudruzi evidentně ještě nepochopili, že v bývalém Sajůzu mají trochu jiná měřítka vzdálenosti.)

     A vy jste beztak starý a hnusný a vypelichaný kocour, který nemůže vůbec nic, protože my teď právě vyhráváme a do Konečného vítězství nám chybí asi tak deset minut, jen co přijedou z Ojroříše wunderwaffen

     Ámen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *