26 května, 2024

Stačil den…

Původně jsem chtěl dneska už psát o zemědělství… máme tu jaro, práce začínají, Norové přesouvají poslední žalostné zbytky výroby okurek Znojmia kamsi do háje a já k tomu mám tak pěkný komentář… Navíc nám Nekula slíbil, že ceny potravin klesnou… že by si poslechl můj projev…? Asi ne, ale nejspíš zjistil, že až se budou hledat obětní beránci, tak půjde první na řadu. Abych řekl pravdu, znám jen jediného zemědělce, který Nekulovi ještě fandí. Ale znám desítky ba stovky jiných, kteří ho nenávidí až za hrob.

Taková pěkná témata mám a je zapotřebí o nich mluvit, ale dnes to ještě nebude. Dnes si dáme onen médii hojně propíraný útok na Národní muzeum.

Já tam totiž taky byl…

Tedy, nebyl jsem v davu u Muzea, ale stál jsem na druhé straně silnice a s velkým zájmem jsem to pozoroval. A víte, co bylo z druhé strany silnice vidět? Nic. Jen byl slyšet policejní tlampač, ať se lidi rozejdou. A pak trocha neidentifikovatelného hluku a strkání.

Naštěstí máme naše pravdomluvné intervjuky, kteří o sto tisíc lidí pod koněm okem ani kamerou nezavadili, ale vynořili se přesně v pravou chvíli, kdy Slávek Popelka zavolal do tlampače, aby sundali hentu ukrajinskou vlajku z muzea. Slávkovi děkujeme a posíláme klíčenku. Líbí se mi, když někdo řeší věc, která je v pořadí důležitosti na sedmistém padesátém šestém místě, zatímco my jsme u položky číslo osm. Ještě jednoho takového disidenta a je s námi konec… Pyrhu, Pyrhu, vždycky si na tebe vzpomenu. Začnu přemýšlet, jestli byl blbej, nebo navedenej, ale fakt nevím, která možnost je pro nás horší.

A pak už došlo k tomu obludnému útoku na muzeum, kdy zlí demonstranti zranili dva policisty v kevlarovém brnění a provedli podlý a zákeřný útok na svatou instituci. Hned kolem toho byla celá řada článků, vyjadřovali se experti, jak jsme na náměstí vybičovali nenávist, kterou si pak lidi šli vybít na policajty. Vyjádřil se Vítek Rakušan, že s demonstranty nebude mít slitování a vůbec zazněla celá řada silných prohlášení. Celá řada intervjuků se zaklínala, jak viděli hajlování, jak demonstranti mlátili policajty…

A co bylo pak?

Pak se ukázalo, že dneska má každý v kapse kameru.

Trvalo to jeden den, než se příslušná videa dostala na internet.

A ejhle, najednou je to jinak. Najednou se ukázalo, že demonstranti stáli před policajty. Toť vše. To policie strkala do lidí. Ale přišel maskovaný velitel, jehož totožnost už je dneska také známá, vydal rozkaz…. a není to obr Koloděj, je to princ Jasoň. Byla to policie, která zaútočila. Jindra Rajchl má příslušná videa na profilu… a sdílely je tisíce a tisíce lidí, leckdo si je kopíroval, takže jsou k mání na tolika místech, že to už nelze ani vymlčet, ani vycemperovat. Lež v přímém přenosu…

Policie se to sice snažila torpédovat svými záběry, ale moc si nepomohli. Na vzdálených záběrech není nic vidět a na blízkých strkají do lidí oni. Navíc přišlo kouzlo nechtěného – policejní kamery míří demonstrantům do tváří, takže vidíte ty brutální proruské staroušky, třímající v ruce strašlivé zbraně – plastové tyčky s vlajkami a to je dneska největší nebezpečí pro vládní demokraturu a je zapotřebí obrněných bouchačů, aby je rozehnali.

Moc se mi taky líbilo, jak dva ozbrojenci vedli třetího, který si nejspíš vymknul kotník na schodech… Dost by mě zajímalo, jaká zranění si policajti odnesli. Kouknul jsem se na všechna videa a za nejpravděpodobnější bych viděl tenisový loket od důkladného leštění pendreků.

Záběry ukázaly další zajímavé věci… ukrajinskou vlajku s nápisem C 14, což odkazuje k pluku Karpatská Sič, což samozřejmě žádného orgána nezajímalo. A pak se také ukázali dva muži, kteří se procházeli ve stejných mikinách a stejných botách se zbrusu novými ruskými nášivkami, které museli koupit ještě ten samý den. Což je u nás samozřejmě strašně snadné koupit, každý e-shop s chutí riskuje popotahování za ruské symboly. Samozřejmě na suchý zip. To asi, aby přehazovali znaky podle toho, co je zrovna v kurzu a co je třeba zdiskreditovat.

A to nemluvím o tom, že postižených z policejního zásahu se ujali právníci, kteří se jen tak z něčeho neposerou. Myslím, že soudruh velitel brzy zjistí, že je od svých šéfů opuštěn, protože jak se začíná otřásat teplé křesílko, tak ať si Vašek pěkně zláme nohu sám.

Stačil jeden den a celá ta mediální konstrukce se sesypala jak domeček z karet. Proč? Protože každý má mobil. Protože každý natáčí videa. Protože každý je reportérem přímo na místě. A naopak… velká média sice mají své profi kameramany s hromadou techniky, ale jejich záběry jsou čím dál kratší a sestříhanější. Sice to mohou pustit ve zprávách, ale smůla, zjistit, jak to bylo doopravdy, je otázka hodin. Než lidi dojedou domů a dají to na internet. Technika za miliony, placení reportéři, koordinovaná provokace… a tohle všechno je v hajzlu během chvíle. Proč? Protože mobil a sociální sítě.

Takže Vítku Rakušane… děkujeme za tvůj pravdivý rozbor situace, děkujeme za tvou horlivost a přejeme příjemné křeče, až budeš vysvětlovat, jak to bylo. Ten výrok o tom, jak nebudeš mít slitování, ten se ti vrátí. Nabito jste měli jen do sobotního večera. V neděli se vaše konstrukce začala rozpadat a během pondělka už bylo k dispozici dost důkazů, že se u moci musíte držet stále okatějším lhaním. Přeju příjemné křeče také vyšetřovatelům, na které bude tlak, aby to nějak zamázli a Vítka z toho vysekali.

Já vím… lidi ještě pořád věří České televizi… Ale ubývá jich, ubývá. Sobotní záběry zase přesvědčí řadu z nich, aby přešli na naší stranu. Ještě pár takových pěkných článků o zlých demonstrantech, které budou vzápětí rozšmelcovány kamerou v mobilu za tři tácy… a zničíte se sami. Nejlepším spojencem je hloupost protistrany, jak říká Klára Samková.

Přitom stačilo mlčet. Nechat demonstranty a mluvit o pár tisících lidech. Bagatelizovat. Ale vy ne, vy jste potřebovali odstrašující příklad… Akorát vám to dělají amatéři, kteří zapomínají, že dneska je všechno a všude v záběru a všechno bude vzápětí odhaleno. Ostatně… kdo by taky chtěl pracovat pro našeho Vítka, že? Všechno, čeho se dotkne, to zavání průserem. Jaký šéf, takoví podřízení.

Vidíte, jak se nás bojí? Ne, nemávají nad námi rukou. Koušou si nehty a polívka ve sněmovní kantýně jim moc nechutná. Oni dobře vědí, že za pár týdnů bude hůř a budou muset přijít s dalšími jobovkami. Oni dobře vědí, že každý den ztrácejí voliče i důvěru. Ne, ještě nebylo plné náměstí, ale ti dezoláti se organizují čím dál lépe. Lídr zavelí, že na Václaváku budou jen české vlajky a musíte si přivést dva čučkaře přímo před reportéry, abyste vyrobili důkaz o ruské páté koloně. A ještě to moc dlouho nevydrželo.

A na závěr mi dovolte pár dobře míněných slov našim libtardům:

Já vím, že vaší víru to nezviklá, ale pravda nakonec vyjde najevo. Nejste na straně dobra. Jste na straně lží. Jste na straně těch, kteří si musejí pomáhat provokacemi a musejí posílat chlapy v brnění na své vlastní občany. Jste na straně těch, kteří se bojí pokojné demonstrace, na které nebyla převržena ani jedna popelnice a nerozbilo se jediné okno. Jste na straně těch, kteří na hubě nemají slitování, ale musejí posílat policii, aby dělala špinavou práci. Jste na straně těch, kteří potřebují agenty a fízly, aby ještě oddálili odhalení své neschopnosti. Jste na straně zvůle, nikoliv zákona.

Jestliže Vítek Rakušan může použít policajty proti nám, jednou je použije i proti vám. Jestliže reportéři Seznamu a České televize mohou lhát o nás a projde jim to, tak budou jednou lhát i o vás. Jestliže se nám premiér Fiala směje do očí a nálepkuje nás, jednou se bude smát i vám a udělá vám to samé. Jestliže je dovoleno bagatelizovat hlas z vesnice, tak jednou budou bagatelizovat i Prahu a lásku. Jestliže Rakušan nemá slitování s námi, nebude ho jednou mít ani s vámi.

301 thoughts on “Stačil den…

 1. dnes o 7:00PM ma Seymour Hersh tlacovku v IPC (intern. press club)

  bude to formou otazok a odpovedi na jeho clanok o utoku na NS1 a NS2.

  Zajtra to zase bude chutofka. By som sa nedivil, ze rus utiahol dnes ten polzavit na skrutke v ocakavani, ze yankeeovia budu opat pod nieco malo vacsim tlakom.

 2. Tak tohle nevymyslíš 😂

  „Dva ruské letouny Su-27 dnes provedly nebezpečné a neprofesionální zachycení bezpilotního letounu MQ-9 amerického letectva, který operoval v mezinárodním vzdušném prostoru nad Černým mořem.

  Přibližně v 7:03 SEČ jeden z ruských letounů Su-27 narazil do vrtule letounu MQ-9, v důsledku čehož musely americké síly letoun MQ-9 v mezinárodních vodách sundat. Letouny Su-27 před srážkou několikrát vypustily palivo a letěly před letounem MQ-9 bezohledným, ekologicky nešetrným a neprofesionálním způsobem. Tento incident kromě nebezpečnosti a neprofesionality svědčí i o nedostatku kompetencí.

  „Náš letoun MQ-9 prováděl rutinní operace v mezinárodním vzdušném prostoru, když byl zachycen a zasažen ruským letounem, což mělo za následek havárii a úplnou ztrátu letounu MQ-9,“ řekl generál amerického letectva James B. Hecker, velitel amerických vzdušných sil v Evropě a Africe. „Ve skutečnosti tento nebezpečný a neprofesionální čin Rusů téměř způsobil havárii obou letounů.“

  „Americké a spojenecké letouny budou i nadále operovat v mezinárodním vzdušném prostoru a my vyzýváme Rusy, aby se chovali profesionálně a bezpečně,“ dodal Hecker.

  Tento incident následuje po sérii nebezpečných akcí ruských pilotů při interakci s americkými a spojeneckými letadly nad mezinárodním vzdušným prostorem, a to i nad Černým mořem. Tyto agresivní akce ruských posádek letadel jsou nebezpečné a mohly by vést k chybné kalkulaci a nechtěné eskalaci.

  Vzdušné síly USA v Evropě – Vzdušné síly v Africe běžně létají s letadly po celé Evropě nad svrchovaným územím a v celém mezinárodním vzdušném prostoru v koordinaci s platnými zákony hostitelské země a mezinárodními zákony. V zájmu posílení kolektivní evropské obrany a bezpečnosti tyto mise podporují spojenecké, partnerské a americké národní cíle.“

  https://bit.ly/3ThD27R

  1. „Přibližně v 7:03 SEČ jeden z ruských letounů Su-27 narazil do vrtule letounu MQ-9, v důsledku čehož musely americké síly letoun MQ-9 v mezinárodních vodách sundat. Letouny Su-27 před srážkou několikrát vypustily palivo a letěly před letounem MQ-9 bezohledným, ekologicky nešetrným a neprofesionálním způsobem.“

   MQ-9 nebezpečně vybržďoval a ještě k tomu nezvládnul tankování paliva za letu.

   1. Typicky ruské – letadlo je starý šrot, ze kterého teče palivo a pilot ožralý jak carský důstojník tak, že nabourá do jiného letadla…

    1. Mluvčí Bílého domu John Kirby řekl, že o incidentu byl informován prezident Joe Biden. Uvedl také, že takové události se stávají, ale že tato je jiná, protože byla „nebezpečná a neprofesionální“ a vedla ke zřícení amerického bezpilotního letounu. „V tomto ohledu jde o ojedinělý incident,“ dodal.
     Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-rusko-stihacka-dron.A230314_180753_zahranicni_dtt

     Takto sa hegemon nesprava. Hegemon by vybombardoval Krymsku zakladnu do doby prvotnopospolnej. Ale hegemon povie, ze sa to stava 🙂 Njn.

     Rusi si to vyskusali. Za nic sa neskryvali. Ludska chyba a problem s pilotazou. A ojedinele sa to moze opakovat. Mozno na nejakom Su27 privaria extra pasovinu, by nemuseli furt riesit prelakovanie plasta, ked su piloti taki neschopaci a nevedia dobrzdit pred pomalsim vrtulakom….

  2. Jinými slovy, Amíci si sami sestřelili MQ-9 Rapier nad Černým mořem, proč asi?

   Nejspíš protože se ho Rusům podařilo zarušit a elektronicky ovládnout. Nebo měl poruchu elektroniky a letěl směrem k ruskému území, což by byl mezinárodní incident. Prostě Amíky přestal poslouchat, takže aby nebyl incident či nepadl do rukou Rusům, tak ho sami sestřelili.

   Stíhačky nemají vypouštění paliva za letu jako některé starší dopraváky. Leda některá stará námořní bojová letadla, aby mohly opětovně přistát na letadlovce, když se brzy po startu objeví závažné problémy a s plnými nádržemi to je příliš riskantní nebo to vůbec nejde.

   Jiná věc je, že tyto výzvědné letouny slouží k mapování bojiště v Ruině, a jsou přes ně přímo naváděné bojové prostředky, takže jejich sestřelení je plně v rámci mezinárodního práva… ačkoliv létají jen v mezinárodním vzdušném prostoru a nad mezinárodními vodami. Dtto se to týká NATO AWACSů, výzvědných letadel s posádkou a námořních protiponorkových letounů. Pokud by všechny tyto regulérní cíle ruské letectvo a PVO sestřelovalo, není to nic proti pravidlům. Ačkoliv se pohybují mimo ruský vzdušný prostor a teritoriální vody.

   1. Ja by povedal, ze pred jarnou planovanou ofenzivou smerom na Krym si rus vyskusal, ako by sa dali komplikovat komunikacne a riadiace veci u UA army.

    Vysledok – dali. Cize ked sa budu diat ofenzivne nalady, zrusi sa telemost a vojsko sa oslepi.

    1. Tak kdyby Rusáci chtěli, cvaknou vypínačem na nějakých těch svých rušicích EW systémech a je to. Jako to udělali Amíkům v Sýrii… ani nemusí nic sestřelovat.

   2. Pikantní je, že ten dron Rusům nakonec do rukou padnul. Bylo to u pobřeží Krymu, taže ho promptně vylovili. Američani tam sice vyslali vrtulníky z Rumunska, ale přšli pozdě.

  3. Co když šlo o test? Test reakce USA. Předpokládám, že USA nebudou nadšené ze ztráty stroje a svým způsobem i facky, ale takhle to odbýt prostým vyjádřením o neprofesionalitě Ruských pilotů? Tak jako vážně? Neboj už si s Ukry, kteří se z Bachmutu stále nechtějí stáhnout (a budou zničeni za každou cenu na straně RF) neví rady a nechtějí si s nimi dál pálit prsty, jak už i mainstream cudně naznačuje?

   1. Tak už si USA předvolali Ruského velvyslance, Ruská verze je, že Amíkum spadlo samo. Při prudkém manévru. 😀
    Na druhou stranu Ron Desantis (Floridský politik) pravil, že Ukraina není prioritou a vadí útok na NS i ten Bachmut. Kde Rusko pomalu postupuje a oni ruiny města drží za cenu vysokých ztrát.
    Tak se asi něco vážně děje…
    (Prima NEWS, nyní)
    Teď ještě co provedou Pávek s Čaputovou?

    1. Než něco konkrétního provedou, tak Pávek s Čaputicí studují nazpaměť roli, aby ji následně mohli umělecky ztvárnit.
     To zabere nějaký ten čas.

 3. Kdy, a kde se máme postavit?

  Jindřich Rajchl
  35 min ·
  Tak už se mi z dobře informovaných mediálních kruhů donesla informace, že novináři dostali zadání vyhrabat jakoukoliv špínu na mou osobu.

  Prý to má být cokoliv – bez ohledu na to, jestli je to pravda nebo lež, bez ohledu na to, jestli se to stalo včera nebo před 30 lety.

  Takhle to asi tedy vypadá, když ministr vnitra v demokratické zemi prohlásí, že s vámi nebude mít žádné slitování.

  Jsem zvědav, jaký nesmysl se na mě pokusí vytáhnout.

  Dopředu avizuji, že:
  – nebudu na jakékoliv smyšlené články jakkoliv reagovat – to je totiž přesně to, co oni chtějí,
  – bezodkladně budu podávat žaloby na ochranu osobnosti na média i konkrétní novináře, kteří si budou tyhle historky vymýšlet, či je zkreslovat,
  – budu požadovat písemnou omluvu a vysoké finanční odškodnění, jež budu následně poukazovat na charitativní účely – pomáhat jimi konkrétním lidem v nouzi.

  Zásadní bude samozřejmě vaše reakce.

  Už asi dva roky říkám ve svých videích, že se za vás budu bít ze všech svých sil.
  Že budu zdarma obhajovat nespravedlivě stíhané, že se budu stavět za každého, koho se pokusí sytém zničit.
  A že jednou budu potřebovat vás, abyste se postavili vy za mě.
  Je evidentní, že ta chvíle se blíží.
  Mají strach a budou se mne snažit za každou cenu zničit.

  Ukáže se, zda-li mušketýrské krédo jeden za všechny – všichni za jednoho, u nás ještě stále platí.

  Já svoji část (jeden za všechny) zcela jistě dodržím, to vám neodvolatelně slibuji. A brzy se uvidí, zda funguje i „všichni za jednoho“.

  Zda se za mě v mediální štvanici postavíte a budete stát po mém boku, nebo mne necháte padnout.

  Stál jsem za vámi a budu stát i v budoucnu kdykoliv to budete potřebovat.

  Ale tentokrát to bude na vás.

  1. Josef původní (18:45)
   Na FB u p. Rajchla mají docela zajímavý nápad – odhlásit všechny jejich noviny a neklikat na jejich stránky. Ony by se jim ty zisky přeci jen trochu snížily. Já už bohužel nemám co odhlásit – noviny jsme zrušili už hned od nového roku. Už dlouho fungovaly jen jako „průtokový ohřívač“: přišly do schránky – šup s nimi hned do kamen (bez přečtení). Tak jsme usoudili, že tolik tepla zase nedávají, abychom je dál platili 😉

    1. Helanov:
     No, ono to na nás tak nějak „přešlo“ po smrti dědečka a z jakési nostalgie či setrvačnosti jsme v tom odebírání pokračovali. (Ale ono už se to fakt nedalo číst, tak jsme se nakonec dokopali k tomu, že jsme to típli).

   1. Vyzera, ze rusi ho taranovali.
    Ergo nezostrelili.
    Ergo – bude sa to riesit ako chyba pilotaze. To sa stava. Pilot dostane napomenutie pri startujucej stihacke. 🙂

    https://www.hlavnespravy.sk/armada-usa-hlasi-zrazku-ruskej-stihacky-s-dronom-nad-ciernym-morom/3076624

    Samotné USA zostrelili dron Reaper nad Čiernym morom
    Informovala o tom CNN s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa.

    Úradník uviedol, že dron Reaper a dve ruské lietadlá Su-27 leteli nad medzinárodnými vodami, keď jedno z ruských lietadiel zámerne vletelo pred dron a vypustilo pred neho palivo.

    Podľa úradníka jedno z ruských lietadiel poškodilo vrtuľu dronu Reaper, ktorá je namontovaná v zadnej časti dronu.

    “Poškodenie vrtule prinútilo USA zostreliť Reaper v neutrálnych vodách Čierneho mora,” uvádza sa vo vyhlásení.

 4. Táboriti, Orebiti, umírnění pražští Kališníci… Kompaktáta, Lipany …
  Pokračuje ruská „spanilá jízda“ na Ukrajině…
  Křížová výprava proti Rusku …či Ruska proti Ukrajině.
  Vše už tu v nějaké podobě bylo.
  Všichni proti všem.
  Cítím se jako Mezi proudy.
  Jirásek lajf.

  1. Nebylo by od věci zjistit rozdíl mezi čerpáním důchodů a výběrem daní vstupujících do státního rozpočtu. Zda jsou nebo nejsou v rovnováze.

 5. Po reakci na komentář je bráno jako normální, že jeho autor na ni taky pak odpoví. Jestli to tak musí být, z mé strany ale stačí tato jedna reakce. Už ta je moc.

  Možná se do toho připlet i nějakej Jirka, nicméně Vrábel si po oznámení další demonstrace chtěl na úřadě na to datum Václavák zamluvit pro svoji akci. Co jej k tomu vedlo je jeho věc, měl snad kdesi vysvětlovat, že jej k tomu donutily okolností či tak cosi. Ale už to nešlo, protože Rajchl, lotr jeden vychytralej, to datum zamluvil už před jeho oznámením davu. Davem jsou míněni všichni duševně bleskově pracující oznamovatelé, kteří tou prací vyrobili myšlenku vypálit fotbalistovi rybník. Přesněji, rybník Václavák. Aby fotbalista měl vypálenej rybník, to dá rozum.
  Jestli se ale o to fakt přetahovali jako malí smradi, tak to pak jo. Vrábel je hodnej, ten se nepřetahuje. Ani Okamura, ten taky ne, je dokonce ještě hodnější, svý podniky pořádá jinde a o kousek jindy, protože chce sjednocovat. A vláda snad? Viděl ji někdy někdo přetahovat se? Ale fotbalista, ten se přetahoval! Vrábel za to nemoh!

   1. Ale pro Vás je klíčovou postavou Dimun. Kdo to vlastně je, že Vás tak fascinuje?

    PS Ani lidem volená Kunda nemohla vybírat ústavní soudce jen podle svého. On to ještě musí odsouhlasit senát.

    1. Proč by měl byt klíčovou postavou Dimun? Je to autor toho sliznateho článku, protože v mainstreamu o tomto záměru info není.
     Klíčové je, ze profesionální politik s vachrlatym titulem, těžko reálně absolvovanou praxi, je zamyslen jako ústavní soudce.
     Ústavní soud je deklarován jako apoliticka instituce, víme?

     1. Souhlasím s vámi. Jak je možné navrhnout na post ústavního soudce někoho, kdo nemá vůbec žádnou právnickou praxi? A kdyby v tomhle státě byly normální poměry, tak dotyčný nikdy právnická studia nedokončil, jeho diplomová práce by už jen pro formální nedostatky nemohla být přijata.

  1. S jídlem roste chuť. Hezky kolečko po kolečku. Von nestačí „apolitický“ Rychetský. Tak tam rovnou šoupneme politika. Samozřejmě vlastního. Michprdi v klidu, za Babiše to byl jiný masakr. Ještě nic neudělal a už byla svolávačka a pravdatelevize se mohla přetrhnout, jak jim podkuřovala.

   1. Čtu, ze podmínkou je- mimo jiné- 10 let praxe . To ten Benda snad vůbec nemá, ne? Vždyť už přes ctvrt století hnipe ve sněmovně.

    1. Takže už víte, že ten článek je žvást, ale stejně ho berete vážně. V tom se pozná věrný divák Tuckera Carlsona.

   1. Krásná práce! Jako když „to my jsme vůbec nevěděli“ Němce provedli tím divným zařízením s ploty a vysokými komíny, co měli hnedle za vsí.

   2. Orgány činné v trestním řízení nespěte a za tato veřejná vyjádření Řeporyjáka konejte.Jestli není nejvyšší čas,tak je pozdě.Protestní jízdou to nemusi skončit!

   3. Dobrý nápad.
    Za mě ale příště bez toho troubení, aby nebylo možno chování účastníků napadnout (§ 31 odst. 1 z.č. 360/2001 Sb., až 2500Kč ve správním řízení).

 6. Článek o pohledu na Generální stávku.
  Generální stávka…. podle Martínka dvě nejdůležitější slova.
  Režisér David Martínek se rozepsal o problémech současné doby a jak z toho ven. Postup kroků je prý evidentní. Generální stávka. Demise vlády. Nové volby.
  Problém však podle něj je, že většinová společnost zatím tyto myšlenky odmítá.
  celý článek zde :
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/generalni-stavka-podle-martinka-dve-nejdulezitejsi-slova/

  1. Si koleduje. Copak nesleduje ten lynč na Ševčíka s podtextem, držte huby, nebo dopadnete jako on. Už nenatočí ani to pivo.

   1. Už se zase bude kvůli názorům vyhazovat z práce? Lidstvo je nepoučitelné. Zavede zarážející do americké řítí v ČR novodobý McCarthismus?

   2. Studenti, kteří byli/jsou pro, to odteď budou mít taky „komplikované“ a dobře to vědí. Takže očekávám velkou jednomyslnost hlasování, případní „nedostatečně informovaní“ si koledují minimálně o nějakého toho Ječmínka. Ale jistě dostanou příležitost, aby svoje minulá pomýlená hlasování řádně odůvodnili.

 7. „Demonstraci jsem samotnou nesledoval, ale viděl jsem mediální interpretace. Kladu si od začátku jednu otázku. Kdo, kdy, kde a jak by měl uspořádat v České republice protivládní demonstraci, aby ti lidé nedostali nálepky, nebyli dehonestováni a akce neměla negativní mediální obraz. Je naprosto neuvěřitelné, že v zásadě všechny protivládní demonstrace, které začaly po nástupu Fialovy vlády, schytávají různé nálepky. Fašisti, nacisti, ruští švábi, populisté, když se už všechno ostatní vyčerpá. Nebo pokud přijde málo lidí, je zase upozorňováno, že o to lidé nemají zájem, například u odborářské demonstrace. V případě vysoké účasti to chytne vždy nějakou nálepku. Pokud by se to stalo jednou nebo dvakrát, mohl bych to pochopit, ale děje se to prakticky u každé demonstrace, což vnímám jako riziko pro naši demokracii. Nehájím tím všechno, co tam zaznělo nebo se odehrálo po oficiální demonstraci, ale mluvím obecně o principu. Stejně jako mohly v pohodě probíhat protivládní demonstrace proti vládě Andreje Babiše, lidé mají právo demonstrovat i vůči vládě Petra Fialy, aniž by dostali nějaké nálepky a byli dehonestováni. Za mě je to nejzákladnější otázka. Kdy, kde, kdo a jak má pořádat demonstraci, aniž by byl nálepkován? Budu rád, když mi na to někdo bude schopen odpovědět,“ říká poslanec hnutí ANO Patrik Nacher.

 8. „Tragédie! Je to nekonečné selhání médií hlavního proudu, jaký způsobem sobotní demonstraci pokryla, respektive spíše nepokryla. Zcela logicky se nabízí srovnání s tím, jak si tatáž média, samozřejmě v čele s Českou televizí, počínala, když protivládní demonstrace organizoval spolek Milion chvilek, a jak si naopak počínají teď. Jsou snad dnešní demonstranti lidé druhého řádu? Proč jim neposkytují stejnou pozornost? Proč ten dvojí metr? Omlouvám se za břitký slovník, ale řeknu to. Současní režimní novináři jsou neskuteční sráči. Opakovaně zrazují svoji profesi, jsou ostudou národa. Čest nemnoha výjimkám. Úplně komicky to pojali na Novinkách. Namísto přímého přenosu z Václaváku bylo součástí jejich článku video o délce 51 sekund, přičemž samotné demonstraci se věnovalo 9 sekund, zatímco zbylých 42 sekund byly záběry na protidemonstraci milovníků Ukrajiny před Národním muzeem. Přímo za mediální zločin, za který by dotyční presstituti měli být navěky vyloučeni z novinářského stavu, považuji způsob, jakým v souvislosti s policejním excesem u Národního muzea do celé věci zatáhli a dehonestují děkana Národohospodářské fakulty VŠE doc. Miroslava Ševčíka. Tyhle pokleslé novinářské atrapy, mám na mysli presstituty z Fóra24 či ze Seznamu Zpráv a z dalších režimních plátků, jsou stejně hnusné, jako byly ti neodpornější žurnalističtí přisluhovači bolševické totality. Tihle mediální zločinci nás vracejí zpátky před listopad 1989,“ uvádí první místopředseda Trikolory Petr Štěpánek.

  1. Já jsem ji měla celkem rída, ale poslední dobou mi vrtá hlavou PROČ se tady v předstihu usadila, co tak asi má ovlivňovat

  1. Rybar má na Telegramu článek

   https://t.me/rybar/44600

   ve kterém varuje, že množství zpráv o potížích ukrajinské armády, které se v poslední době objevují, je součástí informační války. Ve skutečnosti ukrajinské přípravy na jarní ofenzívu probíhají plným proudem. Jestli má teď ukrajina nedostatek vojáků, je to proto, že cvičí na vojenských polygonech. Ofenzíva prý nepochybně bude bez ohledu na potíže.

   1. Může být, že ofenzíva bude..

    Tyhle články ale nejsou určitě určeny ruské rozvědce, TA VÍ. Ty jsou určené domácímu populusu a to je divné a je to změna.

  2. Lázňovský, Lázňovský ze Seznamu… nepřipomíná to jméno někomu něco?
   Jo aha. Sorry jako. Tamten otrávený těmi chlebíčky byl Lažnovský.
   Podobnost čistě náhodná.
   😉

 9. Chválabohu, že zůstalo jenom u těchhle dvou kreténů. U toho, co měl nášivku cizí armády a u toho blbečka, který zavelel k útoku na vrata Národního muzea.
  Ohlídat se něco takového nedá. Takže poděkování Národní frontě, že nesáhla k ještě vydatnější provokaci.
  Jak není mrtvola, je to v cajku. Šmíd/ Zifčak byl jenom dočasná mrtvola a účinek byl mocný.
  Kolik kaček by asi musel obdržet psychopatický recidivista, aby píchnul někoho od Pravdy a Lásky?
  Možná by stačil jenom slib prominutí trestu za poslední závažný zločin. On už by se našel uvědomělý psychiatr, který by pánovi vystavil papíry na hlavu a předepsal ambulantní léčbu. A potom by mohl pán mít pro sichr nehodu a tím vy všechno šťastně dopadlo.
  ***
  Tu hromadu dlažebních kostek před Aeroflotem tam v žádném případě nenachystali StBáci. Byla to jenom náhoda , možná tam ty kočičí hlavy připutovaly samy. ( Ironie )
  Důsledek byl dost fatální, Dubček podepsal pendrekový zákon.

   1. Aeroflot byl v březnu. Pendrekový zákon ihned po 21. srpnu 69. Tak rychle nemohli souzi ten zákon připravit. Pod vedením moskevských souhů na něm museli pár měsíců pracovat. A velká demonstrace 21.8.69 se pochopitelně šikla.

 10. Jakže, dobytí Kremlu se snad odkládá? Vždyť už RuSSku došly rakety před rokem, jezdí v popelnicích z II. světové a zemřel i třetí Putinův dvojník.

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-ukrajina-v-potizich-droli-se-podpora-usa-a-zkuseni-bojovnici-jsou-mrtvi-nebo-zraneni-40425744

  Kdyby Pávek s Čaputovou zrovna současně nekuli pikle, za vyloženě příznivých okolností (https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-zisk-skody-auto-klesl-o-42-procent-40425740),
  oba pomalu američtější než američani, byl bych asi klidnější.

  1. Tak za koho kopeš – BIS, elf nebo vnitro? Home office nebo v open space? Prachy za řádek nebo za smrad, anonyme. Přesčasy platí? Jsi jenom troll, nebo i práskač? Opisuješ ze vzoru, nebo zvracíš z vlastní iniciativy?
   Za kolik špíno?

   1. Tak za koho kopeš – BIS, elf nebo vnitro? Home office nebo v open space? Prachy za řádek nebo za smrad, anonyme. Přesčasy platí? Jsi jenom troll, nebo i práskač? Opisuješ ze vzoru, nebo zvracíš z vlastní iniciativy?
    Za kolik špíno?

   1. A že jim bylo přátelské návštěvy líto, kolik kruté zimy si cestou užili, tak jim na uvítanou trochu zatopili.

  1. Tak to určité.
   Naváděl demonstranty k sundání Ukrajinské vlajky.
   Do toho muž blokoval jízdní pruh,některý řídící ho odjeli a do toho zrovna jede Ukrajinec,který vystoupí něco se mu snad nelíbí,pak přistoupí další.Zřejmě to mel byt moment,kdy se měli demonstranti vrhnout na Ukrajince. Jen díky ducha plnosti demonstrantů se to nestalo a tak provokace skončila nezdarem,ale očividně ukázala na práci policie.

   1. No, hlavně tam u toho bylo dost a dost „antikonfliktářů“ ve žutých policejních vestičkách… a neudělali nic. Ale vůbec nic…

   1. Tak za koho kopeš – BIS, elf nebo vnitro? Home office nebo v open space? Prachy za řádek nebo za smrad, anonyme. Přesčasy platí? Jsi jenom troll, nebo i práskač? Opisuješ ze vzoru, nebo zvracíš z vlastní iniciativy?
    Za kolik špíno?

    1. Tak za koho kopeš – BIS, elf nebo vnitro? Home office nebo v open space? Prachy za řádek nebo za smrad, anonyme. Přesčasy platí? Jsi jenom troll, nebo i práskač? Opisuješ ze vzoru, nebo zvracíš z vlastní iniciativy?
     Za kolik špíno?

 11. „Zaznamenal jsem, že na Václavském náměstí se sešli nějací lidé s proruskou symbolikou, provolávali neonacistická hesla a následně se pokusili o útok na Národní muzeum. Podobné chování do demokracie nepatří a jsem rád, že policie agresory zneškodnila,“ uvádí europoslanec Mikuláš Peksa z Pirátů.

  A mate to…

  1. Nějací = tak dva až tři lidé… Realita: asi až ke sto tisícům lidí
   Nacistická hesla: “ Sieg h.,“ a „Heil h.“ ti dezoláti volali od začátku až dokonce… Realita: nezaznělo nic z toho
   Útok na NM: pravděpodobně ho chtěli zapálit jako Národní Divadlo… Realita: trapná a vyprovokovaná strkanice
   Demonstrace do demokracie nepatří: Realita: patří, pokud demonstrujete proti Putinovi a za Ukrainu
   ——————-
   On ten Peksa je vůbec „dáreček“, není divu že hladiny kokainu a jiných dobrot v odpadních vodách europarlamentu dosahují extrémně vysokých hodnot. Lecos to vysvětluje ale neomlouvá.

   1. Ale dokazuje to, stejně jako nervní kvikočení scallopů tady, že i v daleké bruseli mají slušně nasráno a dokážou usnout jen díky vědomí, že fízlové (ve službě) jsou s nimi. Zatím.

    1. O Bruselské realitě mám informace z více zdrojů, a dovolil bych si rozporovat že mají jakýkoliv špatný pocit. Oni žijí ve slonovinové věži, bez základních znalostí toho o čem rozhodují, o ceně práce, nadřazeni přírodním zákonům i lidem kteřím káží.
     S krátkou „pracovní dobou“, do které se započítává i čtení emailů doma.

     Navíc jsou tam často uklizeni všeliací exoti, třeba tenhle: https://mocr.army.cz/en/ministry-of-defence/structure/dsid/deputy-minister-for-internal-audit-and-and-inspection-division–232954/

     S pozoruhodnou historií na ministerstvu spravedlnosti. A neplést s jiným exotem, též z oblasti vojenství Lukášem Visingr-em.

  2. „Sveřepí Pirátští šakali zavile vyjí na bílý měsíc.“ – profesor Hrbolek
   „Ať se propadnu do západního Německa, jestli kecá, velebnosti!“ – Kelišová

  3. JJ, například tam byla slečna ve žluté policejní vestě (pod ní civil) s kulichem v barvách (nejen) ruské trikolóry.

   1. Kdyby tak spolu netáhli na Kreml, jako raději do pr…e.
    Oni nás do té války nakonec vážně zavlečou. Inflace jak prase, ekonomika v troskách a na Slovensku už i tohle:
    https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3439908-slovensky-parlament-schvalil-vojenskou-dohodu-s-usa

    A prezidentova rétorika je jak ze špatného snu, další úděsný aktivista politikem a tentokrát nejvyšším?
    Ještě by mohl pronést nějaké moudro typu GreenDeal je příležitost – když od toho si už první jmenoval úchvatného ministra…

   2. Pane Admirál.
    Pavel ma našlápnuto na několik návštěv v zahraničí, kdežto Čaputovou nikdo nezve,aspoň takhle by se chtěla zviditelnit,proslavit.Toto by se jeho manželce nelíbilo, mohli se plést, která je jeho manželka. Kdežto v některých arabských státech by bodoval,ze má dvě manželky.

   3. No, dle některých informací od slovenských bratří se nechytí jen za ruce, ale spojí se úplně jinými orgány. Ona je prý pořád při chuti.

     1. Pane Kral ja vas obdivuju, jste se svoji zenou uz tricet let a porad se po meste vodite za ruce.

      Coz o to, ja bych ji pustil, ale ona by pak hned sla nakupovat…

  1. Já jsem od Pávka ani nic jiného nečekal, on je hodně přizpůsobivý a má cit pro ten správný okamžik.
   Tohle kdysi napsal K. Čapek a stále to platí i kdyby spálili celou jeho pozůstalost.

   „Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstávají stejní, jenomže teď víme líp, kdo je kdo. Kdo je slušný, byl slušný vždycky, kdo byl věrný, je věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív, kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky, kdo mění víru, nemá žádnou…

   1. K. Čapek to trefil.
    Nicméně jsem od vojáka PP očekával nějakou taktickou zdrženlivost, aby přecijen Ti třeba úplně nerozhodnutí a váhající u jeho volby, ještě mohli alespoň chvíli pochybovat a nečekal jsem až takovou horlivost, kdy se naprosto odkope během prvních dní ne funkci, a kde jako by už skutečně šlo o čas.
    Čas k čemu? Ukrům teče do bot, to je zřejmé, ale proč to aktivistické prortfolio zahrnuje i další libtardí agendu? Kouřová clona? Kam se to v té kouřové cloně řítíme?

     1. Tak teď už začíná být zřejmé, že agent Bureš, posledních 30 let prakticky tvrdý kapitalista kterému Bruselské hovadiny kazily kšeft a válka taky, by byl menším zlem než agent Pávek s paní politrukovou Pávkovou.
      Skoro bych se vsadil, že Bureš se bývalému režimu upsal, protože tak nějak musel a a neupírám mu ani vyčůranost, kdežto u agenta Pávka jsem si jistý, že agetnoval z přesvedčení (a ochotně půjde jakémukoliv nedemokretickému zříyení na ruku i teď).

 12. Tužka napíše,…pan děkan Ševčík by měl dostat řád Zlatých vidlí,…za to, jakou popularitu a množství informací k sobotní demonstraci vyvolal svojí,…prý jen náhodnou cestou kolem Muzea po vaší demonstraci.
  Čt 24 stepuje v prostorách VŠE, a čeká,…zda odstoupí dobrovolně, nebo bude vylit nedobrovolně.
  Pokud bude plonkový,…lze mu obratem nabídnout post na špici v PRO.
  Jenže, …přidám i varování,,…pan děkan Ševčík je tvrdý solitér,… aby pak nebyli dva kohouti na jednom hnojišti,…víme jak to dopadá,….
  Kal se rozvířil, bude to delší usazování,…ale to boduje pro vás.
  Tužka.

 13. Anonyme díky za odkaz. Ale pochvala od nadřízených za to nebude.
  Tyhle záběry totiž hezky ukazují na policejní provokatéry v prvních řadách (včetně detailních záběrů jejich obličejů)
  Přestože nejvíc provokují, zasahující policisté si jich vůbec nevšímají a vytahují lidi z davu za nimi.

 14. ‚každý má mobil. Protože každý natáčí videa. Protože každý je reportérem přímo na místě.‘
  Videa jsou k dispozici, ale každý na nich vidí něco jiného. Vy tam vidíte policejní brutalitu k pokojným demonstrantům, diskutéři na iDnes oceňují, jak ti policisté měli svatou trpělivost, nenechali se vyprovokovat a zvládli to profesionálně. (To není nic nového, už mnohokrát jsem se setkal s tím, že lidé z opačných stran barikády odkazovali na tentýž dokument jakožto důkaz pravdivosti svých stanovisek.)

 15. Anonyme, jste mimo mísu a šíříte bludy. Neboť zákony platí pro všecky stejně.
  I pro policii, i pro ty, kdo tu cizí vlajku na Národní muzeum vyvěsil, čímž porušil zákon.
  Takže lze konstatovat, že lidi u toho muzea bránili zákon tím, že chtěli vlajku odstranit a policie bránila nezákonost.
  Zákon neznáte, ale to vás neomlouvá. Doplňte si znalosti.

 16. Shromáždění před NM bylo zbytečné a ubírá demonstraci body. Nebyla to sice obrácená popelnice, ani poškozený majetek, ale snižuje to efekt celé akce. Proti vyvěšené ukrajinské vlajce se dalo bojovat jinak, třeba vznést stížnost, správně formálně postavenou tak, jak to myslím udělala paní Jana Zwyrtek Hamplová kvůli pytli s v. Putinema na budově MV.

  Demonstrati nebyli agresivní a agresivní nebyli ani ti kluci v čerňácích. Dělali svoji práci, o to se snažili i ti co tam lítali za antikonfliktní team i policajti v civilu. Maskovaný velitel dával povel k vytažení konkrétních lidí a dělal to běžným způsobem, rozdělil dav vtlačeným klínem svých lidí a ve zmatku sáhli po konkrétním člověku. Dochází přitom k chaosu a strkanici i s ostatními, což je přirozené. Zopakovalo se to asi 3x. Nejdřív jsem si myslela, že mají v davu demonstrantů své lidi v civilu, které už chtějí stáhnout do bezpečí mezi své. Ale když je dostali za hradbu svých lidí, tak se s nimi nemazali, ale ani nepřekračovali běžnou míru zatýkání.

  Chytřejší a smysluplnější by bylo dostat policisty smýšlením na svoji stranu, i oni mají své rodiny a řeší stejné problémy vznikající z vlády neschopné pětikoalice. Hodně z nich kteří neměli službu, stáli s vámi společně pod koněm na Václaváku.
  Vyhnout se takovám excesům je prakticky nemožné, pokud se mezi dav lidí nastrčí pár provokatérů, kteří bohužel nemusí být ani z řad policajtů. Rozvášněným davem se manipuluje velmi snadno.

  1. A to já zas říkám za tu vlajku palec nahoru. První vlaštovka, že to někoho pořádně štve. Už to tam visí rok a já si pořád říkala, to to nikomu nevadí, všichni budou pořád jen mlčet?
   A vznést správně formálně stížnost? Tak ji leda někdo strčí do šuplíku. Známe úředníky.

   1. Je nás hodně koho ty vlajky štvou, když si je dá soukromník do hospody jeho věc, na státních budovách je to něco jiného, i mě se to nelíbí, ale jít potom způsobem, který se obrátí proti nám nepřijde konstruktivní.
    V Plzni po aféře Bandera party se nechal primátor slyšet, že po roce vše vyhodnotili a došli k závěru, že na radnici už ukrajinská vlajka viset nebude. Došlo k tomu i proto, že plzeňané i ostatní spoluobčané dali silbně na jevo, že to není v pořádku. Nevím, zda slovo dodržel a vlajku opravdu stáhli. Ale v Plzni jsou i jiné veřejné instituce, které se umoudřily.

    Četla jsem komentáře Rakušana, Černochové, Baxy že vlajka na Národní muzeu je v pořádku, ale ono na ni/ně také dojde.

    1. Díky za ten odkaz, to je skvěle napsané, hned bych to podepsala. Takovým způsobem by se mělo na státní instituce tlačit ve velkém.

     Kdyby měl Rakušan, Černochová, Fiala trochu pod čepicí, sundají ty cizí vlajky, třeba jen proto aby upustili ve společnosti páru. Ale oni se raději chovají nedospěle, dupou nožičkami a stojí si za tím, že tam patří. Asi si ještě nevšimli, že v zákulisí se pomalu začíná hrát s jinými kartami.

    2. Jediný důvod proč je ukrajinská vlajka na tom muzeu musí být ten, že Fialova vláda tuto budovu věnovala Ukrajině a je to tedy ukrajinské území.
     Jinak to nedává smysl.

     1. V ten moment ukronáckům věnovali ti gauneři v čele s Pávkem i Svatovítskou katedrálu v areálu Hradu – vyvěsit tam, jemuž ten je cizí hadr si nedovolili ani náckové v čele s RH… Už toto je na okamžitou demisi. Vyvěšením cizí státní vlajky bez vyvěšení vlastní, jenž má mít čestné umístění, de fakto ten objekt a území „věnujete a prohlašujete“ *za území státu, jehož ten hadr reprezentuje.
      To, co se symboly provádí Fialenko a ti gauneři, je protizákonné.

    3. Krásné napsaný dopis ale v dnešních krutých časech,kdy se právo ohyba,nebude chtít nikdo sahat na ten horký brambor resp nebude chtít šlápnout do ho#na.takto to totiž je.budou odkazovat na jakýsi vyšší zajem

  2. Že policisté agresivní byli, je na videu naprosto jasně vidět. Asi vám to uniklo, nebo to vidět nechcete? Oproti listopadu 1989 je to sice, zatím, soft verze, ale přitvrdit se dá velmi snadno. A ještě jsou za to chválení části tohoto zblblého národa. Dělali prý svou práci… 😅. To ovšem před třiatřiceti lety také…

   1. Ano jde o úhel pohledu.
    Ani zákrok policistů v 1989 by na otočení režimu nestačil, museli přitlačit a vytáhnout mrtvého studenta Šmída. Víte kdo ho nastrčil, kdo to byl, jaký byl cíl a kdo jeho příběh ozvučil? Dav byl použit ve prospěch zcela jiných struktur. Na výjimky z toho nevytěžili ti, co tam tenkrát cinkali klíčema.

 17. Tak si říkám, jestli je to od policie jen čistý amatérismus, ale spíš bych řekl, že už je připravený nějaký puč a dotyční se ho snaží spustit. Žádný vykecávání na demonstracích a následné poplácávání se po ramenou samozřejmě k ničemu nepovede, ale nějaký policejní brutální masakr by dokázal pobouřit většinu neinformovaného národa a spustit fakt masové demonstrace. Však ze sametu už to mají nacvičené a nečekám žádné velké inovace. Oni ti co tahají za špagáty nejsou blbí, když dělají prostřednictvím vlády takové nepopulární kroky, mají stoprocentně v plánu tyto loutky ve správný moment vyměnit a tím situaci zase na pár let zklidnit.

 18. Policajti v brnění
  mají v nohách brnění:
  “Drží vlajky, na nich tyče!”
  “Ale fízle, běž do *iče,
  ty špejle jsou z plastu,
  to máš mlhu z chlastu!”

  “Obrněnci, obušky!
  Bijte Honzy, Marušky!
  Ubraňte tu vlajku Ukrů,
  ukažte, ze nejste z cukru!
  Bijte hlava nehlava,
  fandí celá Jihlava!”

  A už bijí ženy, starce
  dle rozkazu chlebodárce
  dle rozkazu protektora,
  do hlav, krků, z boku, shora.

 19. Tak až Tě začne policajt bezdůvodně mlátit, tak tam budeš stát a volat “ Já nic já Anonym“, že?

  Ano vím, nekrmit, ale litovat chudé duchem …

 20. Viděl jsem jen to policejní video a i tam bylo zřejmý, že si policajti vždy na pokyn toho v kukle vytáhli někoho vytipovaného z davu, čímž samozřejmě výrazně hrotili situaci. Samozřejmě nejde vyloučit, že i někdo z demonstrantů šel do fyzické konfrontace, ale z toho co předložili to bylo jasně v jejich neprospěch.
  A pak ty záběry ze strkanice na schodech, z toho mě doslova mrazilo, protože tam mohl někdo lehce po nešikovném pádu umřít. Od policie naprosto neprofesionální, ohrožovali tam na životě lidi v takové hospodské strkanici, nedokázali se zformovat a zamezit lidem přístup aniž by je ohrožovali… prostě fraška.

  1. Vy si pořád myslíte, že ti hoši od pořádkových jednotek jsou nějací myslitelé. To jsou vymaštěné hlavy na svalnatém těle napumpovaní adrenalinem. Ti neřeší, jestli někoho zraní, těm je to jedno. Navíc si myslím, že ty by GIBS nevyšetřoval, tam by bylo předem jasný, že zásah byl v pořádku.
   Najděte si záběry třeba ze zásahu při demonstrací na sídlišti Máj v Českých Budějovicích, nebo z demonstrace ve Varnsdorfu, tam uvidíte jak se chovají. Nebo se podívejte na zásahy policie v Katalánsku, to je úplně stejný. U muzea byli ještě docela v „pohodě“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *