19 června, 2024

Nohama na zem…

Musím říci, že jsem si celý včerejší den lámal hlavu, čeho jsem byl v sobotu vlastně svědkem. Na jedné straně jsem stál před velkým davem plným českých vlajek, před kterým jsem se cítil naprosto bezpečně a v pohodě. Setkal jsem se se svými čtenáři a zjistil jsem, že mě čtou úplně normální lidi, kteří prostě mají obavy z budoucnosti, protože se dívají na svět podobnýma očima jako já a prožívají podobnou realitu jako já. Atmosféra na Václaváku byla úžasná, české vlajky se v silném větru krásně třepetaly, počet účastníků byl nepřehlédnutelný a přes některé slabší řečníky zaznělo to nejdůležitější. Pokud vláda nesplní požadavky demonstrantů, budou následovat nátlakové akce.

Odezva na ohlášení blokování státních úřadů a stávkování byla silná. Na tohle se od loňska čekalo. Tohle chtěli lidé slyšet už v září. Nechtěli snít o probouzení národa, chtěli lídry, vedení a jasné další kroky. Nechtěli se jen hemžit a dívat se, jak se jim premiér směje do obličeje. Nechtěli se dívat, jak se pořád někdo proti někomu vymezuje, jak se rozpadají jakékoliv týmy spolupracovníků, jak se všichni navzájem obviňují ze zrady a z posluhování globálním strukturám. Na tohle se dojelo loni. Hádalo se o koryta, ve kterých ještě nebyla ani melasa.

Organizace demonstrace byla také na úplně jiné úrovni než loni. Nebudu se tu znovu vypisovat o krajských koordinátorech a vydaných částkách za letáky. Jen řeknu jednu příznačnou věc – více lidí se mi svěřilo, že si natiskli letáky, vytipovali si místa, kam je vylepí a když tam došli, už tam letáky byly.

Jindra Rajchl má se svými videi stejný dosah jako Otázky Václava Moravce…

Demonstrace jednoznačně vzbudila novou naději. Vymezování se, jsou jen kyselé hrozny. Lidi se od loňska organizují lépe a radostněji. Hodně se naučili. Realizační tým není slepenec, ale je veden za jedním cílem. Dosáhnout rozšíření protestů dalším zviditelněním a nátlakovými akcemi. Dělají na tom lidé, kteří se nehoní za chimérami, že zítra Fiala podá rezignaci. Všichni jste tuto novou realitu viděli, všichni si na ní můžete udělat názor sami, nemusíte se řídit názorem Vidláka, všichni jste viděli, co můžete (a nebo nemusíte) podpořit. Jestli je v této zemi někdo, kdo by to uměl lépe, okamžitě mi ho ukažte a já se mu neprodleně začnu věnovat.

A teď si řekneme něco o překážkách:

Lidí bylo zhruba stejně jako loni v září. Tečka.

Jasně, byla zima a špatné počasí, ale stejně musím konstatovat, že počet aktivních naštvaných se od loňských prázdnin v podstatě nezměnil. Nebo ne natolik, aby přijeli. Umějí se lépe domluvit, umějí si domluvit autobusy, umějí koordinovat svojí činnost, ale není jich víc. Včerejší bitvy se zúčastnilo stejné vojsko, jako se sešlo loni v září. Jen je o něco vycvičenější, ostřílenější a zvolilo si lepší důstojnický sbor. Ovšem noví dobrovolníci se zatím nenahrnuli.

Svým způsobem se tomu moc nedivím… že bychom zažívali sérii vítězných tažení, to se říci nedá.

Na druhou stranu, Jindra Rajchl je trochu jako ta pravda… prostě zbyl. Nechal jiné, ať předvedou, co umí a přišel na řadu až po nich. A hned při první přehlídce řekl, že se to teď bude dělat poněkud jinak.

Nebudeme lítat v oblacích. Realita je sto tisíc lidí, kteří jsou bojeschopní, rozumní a celkem odhodlaní, když byli ochotni přijet i v té zimě a po všech loňských zklamáních. Není to malá síla, ale má své limity. Vládě se možná trochu stáhly půlky, ale průjem z toho nemají. Být měsíc před volbami, byli by z toho hotoví, ale teď se mohou chlácholit, že se nic moc vlastně neděje.

Ale báli se, ne že ne. Ukazuje to zinscenovaná provokace na schodech Národního muzea. Stejně jako fotky oněch záškodníků s ruskými symboly, které byly úplně nové, nikdy nevyprané a na suchý zip. K tomu měli hoši stejné boty… Vsaďte se, že kromě Ševčíka nikdo nebude obviněn, protože by museli zabásnout svoje vlastní provokatéry.

Mají strach, dělají vše pro to, aby protesty zdiskreditovali. A když si nemohou nic najít v osobních životech organizátorů, budou to dělat takhle.

Od začátku existovaly dvě cesty, jak uspět pomocí pouličních protestů. Buď musejí růst, aby si vládní moc dokázala představit okamžik, kdy už na ulici bude tolik lidí, že je to smete… Když dojdou k takovému poznání, tak se vláda předtím pokusí udělat nějaké změny, aby protesty uklidnili a nebo (v případě Vítka) udolali.

Nebo musí stejný počet účastníků ukazovat stále větší odhodlání. Samozřejmě, tady nejsme ve Francii, u nás se odhodlání neměří na zapálená auta a rozbité výlohy. Nenásilí je u nás jediná možnost. Strana, která se k němu uchýlí, ta ztratí v očích národa veškerou legitimitu. Je možné blokovat silnice, je možné stávkovat, je možné bránit vlastním tělem, ale není možné házet dlažební kostkou. Nikdy.

Za pět týdnů se musí ukázat jedno, nebo druhé, nebo obojí. Buď větší počet lidí nebo větší odhodlání. Dumejte, dumejte. Tentokrát nepostačí jen přijet do Prahy. Tentokrát to bude náročnější. V mezičase se budete dozvídat, jak je to vymyšlené. Kdo po sobě necháte sáhnout těžkooděnce? Kdo budete ochotní neozbrojeni podávat ozbrojencům karafiáty? Kdo budete ochotni snášet rozmary počasí i nepohodlí?

Na závěr řeknu jedno… pořád platí, že nejpravděpodobnější šance na úspěch je tlak na co nejširší frontě. Ve sněmovně, senátu, na ulici, od odborů, podnikatelů a dalších skupin. Jobovky pro vládu každý den. Zleva, zprava, shora, zdola. Vláda musí vidět, jak se jí to rozpadá pod rukama a zároveň vidět, jak roste opoziční spolupráce.

PS.

Přátelé, ještě před víkendem jsem odeslal všechny objednané knížky. Kdo si zadal adresu minulý týden, ten už má zásilku na cestě. Dnes odesílám poslední čtyři kusy, které jste si ještě objednali o víkendu. Jsem připraven řešit reklamace. V tomto týdnu by vám všem měly knihy dojít. Komu nepřijdou do pátku, ať se mi ozve na vidlácký mail. Budeme to řešit. Vylifroval jsem 2741 zásilek. Divil bych se, kdyby se jich několik neztratilo.

Děkuji všem, co mě podpořili. Dodali jste mi nový impuls do další práce. Více již brzy.

311 thoughts on “Nohama na zem…

    1. Já se normálně zeptal, narazil jsem na tu informaci a protože jsem nikde nenašel, tak jsem zkoušel tady, jestli někdo ví. Byl bych idiot, kdybych všemu hned věřil, Vaše nenávistné osočující komentáře nejsou vůbec na místě a jsou navíc hloupé.

 1. Tak nám policie zveřejnila videa, která „dokazují“, jak ukrutně zlí byli ti násilníci před muzeem.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-policie-odmitla-ze-by-rozdmychala-potycku-u-narodniho-muzea-227696

  V časech 1:09-1:55 máme onen Rajchlem rozmáznutý moment na policejním videu z protipohledu. Tu s tím tlustým policistou v hnědé kukle. A – ať se na mě policie nezlobí – na tomto videu i přes zakrývací kolečko vidím jediné – chlapík v hnědé kukle jde ukázat těžkooděncům pro koho si mají jít a ti si pro něj šli. Přestože v danou chvíli k žádnému násilí nedocházelo – to až právě v důsledku výpadu policistů do davu. Šli si pro nějakého zlobila z minula? Snad. Danou chvíli ovšem eskalovala policie. „Verbální agrese“ ze strany demonstrantů důvodem není.

  Pak mě v čase 2:35-2:41 zaujala policistka ve žluté vestě č,. 333231 (? bez záruky). Na hlavě kulicha v barvách ruské trikolóry. Vzpomínáte na aféru s „ruskými kulichy“ na podzim? A pokud šlo o snahu splynout s davem před navlečením vesty – proč si nevzala kulicha v české trikolóře (když to bylo dříve tak důležité)? Proč zrovna v takové, jež byla dříve interpretována jako „proruská“? A kolik takových policejních kulichů by případně posloužilo médiím jako argument o proruskosti davu? Zvláště, když „probabišovská čepice“ při zásahu v létě byla vyhodnocena jako chyba policie (pomineme-li, že ta probabišovská neměla potenciál následného zneužití jako ten „ruský“ kulich.)

  1. Jinak všichni víme, že bacit policajta v helmě plastovou tyčí s vlajkou je neskutečně brutální agrese. Že správné, demokratické a v intencích tolerovatelného jsou dlažební kotky či molotovovy koktejly. Alespoň tak nám před lety Pehovo „neuvěřitelně mírumilovné protesty“ ilustroval youtube.

  2. Tak už to víme – https://www.novinky.cz/clanek/krimi-policie-k-incidentu-u-narodniho-muzea-40425689

   Dotyčný se provinil tím, že údajně byl uvnitř budovy, ochranka ho vyvedla, policajti odvedli do bezpečí, pak se od ochranky dozvěděli, že pán nebyl obyčejný návštěvník – a tak se na něj vrhli z důvodu podezření z přestupku, který dle policie byl založený na tom, že „pravděpodobně chtěl strhnout vlajku“.

   Takže přestupkem je již dle policie „pravděpodobný úmysl“ (ač pravděpodobně má policie pravdu, od kdy je přestupek „pravděpodobný úmysl“?) a to natolik závažný, že kvůli němu vletí do davu – což samozřejmě vyvolá reakci.

  1. Tenhle vojáček je už známý, pokud se nemýlím.
   Z jeho předchozích videí jsem pochopil, že on by hrozně rád zabíjel Rusy a hlavně by to chtěl učit Ukrajince, ale oni mu za to nechtějí platit.
   Smolař…..

   1. To nejspíš ano, ale tady jde o to, že ani někdo takový nežere místní propagandu, byť by se to právě od někoho jeho ražení očekávalo.

    1. To bych nečekala, že i ten, který bojuje zbytečný boj o kousek podělané země, vidí situaci kriticky.
     Působí tak inteligentně, copak nechápe, že to vzájemné vraždění rozpoutal kolektivní Západ na Majdanu? Vždyť Nulandová sdělila i přesnou částku, kolik stály Američany ty koláčky pro bojovníky za čistou rasu. Tu ukrajinskou.
     Hýbat hranicemi se smí jen se souhlasem strýčka Sama. ( Kosovo )

   2. Máte pravdu, zklamaná láska je prevít. Dokáže udělat v duši paseku. Ale jako profesionál víte, že je to materiál k nezaplacení 🙂

 2. Z meho vesmiru.
  Proc nemá Rajchl v Pozavdacich, něco na způsob revize zneužívání davek a dotací na všechny způsoby? Protoze by to ranilo i jeho voliče, kteří ocekavaji spíše zvyšování?
  Ted totiž zrovna jsem dával obnovení najemky jednomu najemnikovi. Ten má ZTP a ja mu pronajimam hezky byt. Je tam sám. Stát mu plati nájem, energie, vodu, úklid společných prostor. Plati mu i pečovatelskou službu, ktera jej prý otravuje, ale bere to jako nutne zlo. Dovezl jej jeho syn autem, který bydlí o dvě ulice vedle sebe manželkou a synem. Tomu také stát plati nájem a energie. Přijeli az ted, protoze makají načerno ve stavebnictví.
  Zda se to Vám normální?

  1. PS: Ta pecotovatelska sluzba je neziskovou a dotuje ji stát. Přesto si účtuje 12K mesícne. To samé mu proplácí sociálka a jeho to jen otravuje.

   1. Eta

    Tohle je dotaz, který by měl směřovat spíše na sociálku v místě vašeho bydliště. Jinak je to váš problém, koho si berete do nájmu. Vy peníze zřejmě dostáváte, že je zneužívá váš nájemník je dnes dost časté.

  2. Eto, v tomhle státě naprosto normální.
   Dcera porodí další dítě, r různých důvodů se o ně nemůže postarat. Kriminál, má papíry na hlavu, tatík samozřejmě nikde.
   Dětí se ujme babička a pobírá tučnou mzdu , je pěstounka. Na to, jak ta “ babička “ zvládla výchovu svých vlastních potomků, na to se nikdo nezeptá. Hlavné né do Dětského domova.
   Jedné takové “ babičce” se nějak záhadně ztratila malá holčička – vnučka.
   Nic si na babě nevzali, ani na neziskovce, která “ monitorovala” tu rodinu. A lživě vyplnila formulář, aniž by ty líné …píp… viděly dítě. Modřiny a jelita byly také neviditelné. Ta ženská bila všechny děti.

 3. A šmejdi se diví proč to ve společnosti vře. „Stát dal na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny za leden a únor 3,84 miliardy korun“

  1. Hnojomety už jedou na plné kule, až z toho mají přehřáté káble:
   https://medium.seznam.cz/clanek/apolena-tumova-demonstrace-na-vaclavaku-zadne-cesko-proti-bide-ale-hajlovani-nasili-a-propagace-terorismu-4556
   To se dalo od těch sviní čekat. Možná by bylo dobře, poznačit si někam aktuální sestavu té „redakce“ a podívat se, co to je vlastně za lidi, když dokáží něco takového, jako je v tom odkazu nahoře.
   Stejní bezskrupulózní lidé, pokud se něco pohne, zamíří někam jinam včetně svého miliardářského šéfíka a tam odtud budou škodit dál.
   Taky by mě moc zajímalo, jestli i tihle „redaktoři“ z daného hnojometu, nazývají i své vlastní rodiče dezoláty, proruskými šváby a přisluhovači cizí mocnosti??
   Špinit, škodit, dehonestovat všemi myslitelnými způsoby. To je opravdu „práce“ k poblití, notabene od tak mladých lidí – v té takzvané „redakci“ je údajně věkový průměr 28 let. Nejstarší jsou tam Slonková s Kubíkem a externisté Kroupa s mladším badatelem Marešem, kteří se ale poslední dobou drží dál.
   Když i přesvědčený havlista Mareš seznal, že je lepší držet se od těch sviňáren dál, tak to už je co říct.

   1. Oni potřebujou – kromě jinýho – překrejt a vymlčet datum 15. března 1939 a to, co to pro Českou republiku znamenalo.

    15. března je pozítří…

   2. Ptáte se, kdo je schopen napsat podobně odporný a manipulativní článek? Tady paní Apolena pustila něco ze svého soukromí:
    https://medium.seznam.cz/clanek/apolena-tumova-jsem-matka-samozivitelka-zadna-chudinka-ani-hrdinka-4004
    Z textu: “
    Psala jsem bulvární články a kroutila se u toho jak had, protože mi to je z duše protivné, a pořád hledala jakoukoliv práci z domova.“ A tak teď už nepíše pro bulvár a ve svých očích zřejmě povýšila…

    1. Díky Wombate za informace.
     Musel bych to pracně přehrabávat po vyhledávači, protože už od dob XP nepoužívám google, ale něco jiného. Nabízí pak úplně vše – ne selektivně a filtrovaně, jako ten microsoftový zprasek.
     Pokud se slečna Tůmová nechce dostat do lukačovičovy stoky, tak bude potřeba, aby jí nějaká dobrá kamarádka na rovinu řekla, co si o vyznění jejích článků myslí. Jenže pokud bude ta kamarádka ze stejné věkové skupiny a branže, pak to bude opačně – ještě jí to pochválí, jak si oproti bulváru polepšila, že teď může „psát seriózně“.
     Něco mi říká, že samoživitelkou není jen prostým řízením osudu. Bude tam charakterová vada.
     Tfujtajksl.
     Holá kolena a tři hodiny klečet na ostrém makadamu.

 4. Zdravím Vidláku,
  jsem s vámi na kydech od začátku – většinou večer jen čtu ale dnes se pokusím něco napsat. Obdivuji jak lehce a čtivě píšete text a předem se omlouvám,že já tento dar nemám.
  Patřím mezi ty které tato vláda štve a považuju ji za špatnou a škodící této zemi. Proto jsem se poprvé rozhodl a vydal se do Prahy na sobotní demonstraci. Vzal jsem sebou kamaráda – oba jsme celý život dělali ve velmi známých strojírenských firmách a tak vidíme jak jde v Čechách a na Moravě tento obor do …..!
  To by bylo na celý další text jen připomenu dnes už neexistující firmy z posledních let Vítkovice Heavy Machinery,TS Plzeň,PILSEN STEEL (HUŤE),Pilsen Tools,ZVU Hradec Králové a mohl bych pokračovat. Z dalších firem je už jen stín – ČKD Blansko v minulosti Gabčíkovo,Dlouhé Stráně myslíte,že by dnes tohle zvládli?
  Ale zpět k Václaváku,omlouvám se pokud budu opakovat něco co zde už někdo napsal ale nestíhám vše přečíst. Atmosféra fajn,lidé příemní (žádní dezoláti). Účast na to počasí dobrá. Nicméně špatné ozvučení někdy jsme s okolo stojícími hádali co kdo řekl. Doba trvání ale dlouhá! Nejen kvůli chladu ale byli tam lidé z celéČR a začali se vytrácet aby se vrátili ještě v sobotu domů. Téma kovid za mě už vyčpělé ale mluvím za sebe. Někteří řečníci palec nahoru student z Ostravy ale i Vy!
  Moje účast byla ze dvou důvodů-za prvé jsem chtěl vědět co dál a za druhé jsem chtěl podpořit co největší účast aby viděli,že je nás dost co jich máme plné zuby.
  A teď moje dojmy z celé akce. Pokud se má změnit směr kterým se ČR ubírá tak nás buď musí být MNOHEM víc a to se mě zdá zatím nereálné- mladí si opravdu asi neuvědomují jak jsme za poslední roky přišli o rodinné stříbro ( velká privatizace) a jak jsme poklesli např. ve vzdělání v technických oborech atd. nebo jim to prostě nevadí a to říkám i přes to,že kolem bylo docela dost mladých. Navíc si myslím,že velká část obyvatel si zatím opravdu nesáhla na dno v oblasti financí. Spíš měl být název Česko proti mravní bídě jak zmínil jeden z řečníků.
  A co se týká plánů Rajchla i odboráře Dufka na blokaci. Kdo půjde blokovat obchoďáky? Pan Dufek osobně nebo já s kamarádem? Mě je 60+ kamarádovi 70+. Máme jít v tomto věku blokovat vládu? Ministerstva?Supermarkety? Nebo půjde Rajchl? A po tom co se stalo u muzea? Mladým je to většinou bohužel fuk a my starší máme bojovat tímto způsobem i za ně? Pochybuju,že se najde dost lidí … ale třeba ano ale já na rovinu říkám,že nejdu.
  Co má podle mě tedy cenu? Jak jsem psal masové demostrace ale evidentně ještě není čas (třeba se objeví černá labuť která vše změní ale nevidím ji). A tak podle mého pomůže to co dokázala tahle pětidemolice: SPOJIT SE!!! Do voleb zakopat řevnivost a potlačit vlastní ambice. SPOJIT SE NA NÁRODNÍM PROGRAMU. Alespoň než je vyženeme od koryt. SPOJIT SE VŠICHNI KTEŘÍ JICH MAJÍ DOST! SPD+TRIKOLORA+ŠLACHTA+socani,komáři,PRO,Paroubek a další. A pokud někdo odmítne tak mu nevěřím,že má OPRAVDOVÝ zájem je odstavit. Vládne nám špatná vláda ale oni pochopili a zařídili se podle toho-v jednotě je síla. Řekněte to všem z opozice pokud tohle nedokážeme prohrajeme opět a možná definitivně (korespondeční volba,volba 16-ti letých atd.).
  Omlouvám se,že textu chybí vaše lehkost ale muselo to ze mě ven.

  1. @slider62
   Plně s vaším vyjádřením souhlasím. Naopak si myslím, že pan Rajchl si vzal velké sousto, od kterého brzo upustí.

  2. Věcně a moc pěkně napsané.
   ZPA -Závody průmyslové automatizace jsem ani nenašla na Wikipedii. A byl to velký podnik, s mnoha závody, jeho technici pracovali ve světě , zakázky byly opravdu velké. Jak si asi stojí MEZ Mohelnice ?
   Před listopadem byla po jejich motorech taková poptávka, že nestíhali.
   Naše trolejbusy prý ještě dneska jezdí v Kábulu. A tramvaje v Egyptě.
   Přesně jak jste napsal. Stali jsme se montovnou.

    1. To je další důsledek privatizace hodně firem zůstalo ale patří Německu,Slovensku,Číně,Jižní Korei,USA ,Francii….. dnes podle názvu ani nevíte jaká firma byla před privatizací.

     1. Některé sekce ZPA jedou dál, jen pod jiným názvem.
      Zatímco asynchrony (ale nejen ony) z MEZ Mohelnice přežily snad úplně všecko, tak ty siemensácké zmenšeniny nevydrží nic.
      Patkový motor 2,2kVA od Siemensu, je oproti MEZáckému sice o třetinu až o polovinu menší, ale běda, aby větráku, který je na Siemensu plastový, jen naražený na zadní ose, praskl ten plastový náboj. Větrák se začne protáčet, nebo se náboj úplně utrhne – a motor se přestane velkým proudem vzduchu chladit. Za půlhodinku je vymalováno.
      U MEZáckých motorů se tohle nestávalo, protože větráky byly přesné zinkalové odlitky, u motorů okolo 2.800 ot/min ještě i dodatečně vyvažované.
      Byly nasazené na zadní hřídeli na festovním klínku, jištěné z obou stran náboje větráku segerovkou. Motory samotné měly i vyšší žebra statoru, takže menší typy asi do 1kVA, se uchladily i samy, zcela bez větráku.
      Optimalizace nákladů je sice pěkná věc, ale nesmí se přehánět.
      Kromě toho si myslím, že v tomto oboru neumí Siemens o nic víc, nebo lépe, než uměli v MEZu, i v tom náchodském. Možná, že do nich dávají o něco lepší ložiska, která vydrží déle, než vydržely ZKL – ale k čemu to pak je, když za rok provozu upadne teplem a vibracemi plastová (!) přívodní svorkovnice..

      1. U MEZu byl jediný problém, že dodací lhůty byly strašně dlouhé. Měřily se na kvartály a nebyla jistota, že požadovaný motor bude připraven k odběru. Půl roku čekání, žádná velká výjimka. Nepochopila jsem, v čem byl problém. Ale problém byl skoro ve všem, třeba v dlouhém čekání na neběžný vodič z Kablo Kladna.
       Tenkrát se dávaly úplatky, aby dodavatel dodal zboží. Dneska je to přesně naopak, dodavatel dává úplatek, aby zákazník koupil od jeho firmy. A přišlo to ze dne na den. Úplně jiný systém. Co dělal bolševik za chybu?
       🤔

  3. slider62

   Jsem téhož názoru, protože politickou moc si vzala Pětidemolice a mám takový pocit, že ani Babišovo ANO nás z bryndy nevytáhne, takže jediné řešení je spojit zbytek , něco přetáhnout a zaútočit na Vládu národní zrady (VNZ).

 5. Vtírá se mi neodbytná myšlenka, že pan Ševčík se stal obětí cílené, pečlivě připravené dehonestace v rámci předem připravené operace národní museum.

  1. Případ děkana VŠE Ševčíka se stává velice důležitým, je to další útok režimu a jeho pohůnků na mluvčího z opozičních demonstrací po organizátorovi Vrábelovi ….
   Pan děkan Ševčík by nemél ustupovat před zmanipulovanými posery a připosraným rektorem na jeho VŠE, jeho akademický senát ho může ochránit před těmi režimními zmetky ..
   A hlavně demonstrující opozice by měla pana Ševčíka také podpořit a bojovat proti špíně vymyšlené kolem útoku na Národní muzeum …
   Je to důležitější než oslavování geniality svolavatelů poslední demonstrace …

    1. Cituji z odkazu :
     „Jsou podle vás Ševčíkovy argumenty, že šel kolem náhodou, důvěryhodné?“
     – „Znovu bych chtěl zdůraznit, že nechci posuzovat a zjišťovat, zda to tak bylo či nebylo. Pro mne je podstatné, jakou to vyvolává odezvu. A ta je veskrze negativní a poškozuje školu. Taková situace prostě nesmí a neměla vzniknout. Jak k tomu došlo, je pro školu až druhotné.“

     To je naprosto šílené. Rektora (nejvyššího představitele vysoké školy !!!!) nezajímá POPIS SKUTEČNOSTI, ale pouze jakási “ odezva“ (zřejmě odezva jednotlivců či orgánů, ze kterých má strach i pan rektor).
     Pan rektor tímto svým vystoupením také přilil polívčičky těm lidem, kteří tvrdí, že ekonomie není žádnou vědou.

      1. Přesně. Pan děkan Ševčík si pouští hubu na špacír už nějakou dobu, říká pravdu – a to by tak hrálo, abychom s tou máničkou nezatočili!
       Doprdele práce – to už je stejný, jako za těch předchozích bolševiků!
       Teď budou létat kýble špíny na Ševčíka horem dolem. Doufám, že má dobrého kamaráda právníka, což by v akademické obci neměl být problém.
       Držím mu palce, aby to ustál, je to náš člověk a měl bych se asi i ptát, proč zrovna on nebyl mezi vystupujícími.

     1. Jasne ze ekonomie neni vedou, je to dojmologie. Tedy budme spravedlivi, nekolik nejzakladnejsich postulatu plati – treba ze kdyz se premnozi objem obeziva, stoupnou ceny. Ale nekolik pravidel neomlouva umelou existenci cele „vedy“ – tak jak neni vedou treba dopravni vyhlaska, ktera se vejde na nekolik stran textu.

  2. To může trochu souviset i se Zemanem. Zeman jmenoval Dvořáka rektorem a Dvořák Ševčíka děkanem. Komunisté takovéhle šachy provozovali docela rádi. Škatule, škatule, hejbejte se.

 6. Někdo by mohl poradit dezinformačním médiím, že mají lhát konzistentně.
  Jedno dezinformační médium se snaží zmanipulovat odhad počtu účastníků na základě porovnání fotografií. Fotografie, která má být údajně ze sobotní demonstrace je ale šikovně natočena, že není vidět spodek náměstí. Navíc je zřejmě z doby, kdy se lidé teprve scházeli. Pro srovnání tam je fotka z 28.9.2022, která je pro změnu na celé náměstí. Tedy pěkná manipulace. Ovšem to není vše, v článku se tvrdí, že na demonstraci 28.9.2022 bylo 15-20 tis. lidí. Ovšem tehdy odhadovala Policie ČR počet účastníků na 70 tis. a organizátoři na 100 tis.
  https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/podle-rajchla-prislo-na-demonstraci-100-tisic-lidi-vylezli-jsme-na-strechu-a-fotili-11762
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/na-vaclavske-namesti-prislo-70-000-protestujicich-proti-vlade/2251373
  Je zajímavé srovnat fotky z prahain s fotkami ze Seznamu. Rozdíl je zjevný na první pohled.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-utok-na-narodni-muzeum-napred-je-dostali-je-do-varu-pak-si-sli-vybit-vztek-227648

 7. Tak se nám to začíná štosovat. Drulák, Ševčík. Bude to stačit na zastrašení, aby echt demokratická totalita měla klid od rebelů? Hoši, chválit, chválit, chválit, jinak si ani neškrtnete. A studenti už podepisují a podepisují. Velbnosti, chce se mi blejt.

   1. Ševčík tam byl. Ovšem skutečnost je jiná, než prezentují vládní lokajové. Policajti zranili chlapa a Ševčík chtěl mluvit s tím, kdo měl ten šaškec na povel. Dám to sem ještě jednou. Video má hodinu. Dejte si čas cca 22:33min později tam ještě někde figuruje. Ševčík šel kolem a byl tam dobouchaný chlap, který si nezapamatoval číslo policejního bouchače. Ševčík se angažoval, ještě s nějakým právníkem a šli dobouchanému pomoci. Dobouchaný v jejich společnosti toho „strážce zákona“ identifikoval.
    https://www.facebook.com/patrikpecenkapravda/videos/232836015811249/

    1. Mám takový dojem, že takovíto“strážci zákona“ splní jakýkoliv rozkaz. Jakýkoliv.
     Zatím nezasahují společně s Ukrainische Hilfspolizei . Zatím.

    2. To je skvělé video. Dokazuje, že se vše odehrálo až po skončení demonstrace a vinit z toho pořadatele demonstrace je nesmysl, nemají žádné možnosti, jak takové věci zabránit.
     Dokazuje, že se nejednalo o žádný „útok“. Demonstrantů byl jen několik desítek, většinu tvořili senioři a seniorky. Na evropské poměry to byla vlastně selanka.
     Video potvrzuje Ševčíkovu verzi, nicméně potvrzuje i to, že se nechoval moc rozumně.
     Video ovšem potvrzuje i to, že k násilí došlo až v reakci na zásah policie, která začala vytahovat lidi z davu. Ze strany policie to bylo zbytečné a nerozumné.

     1. Tohle video už tu mám. Někdy po půlnoci. Nechci plevelit debatu stejnými odkazy, ale když byla řeč o Ševčíkovi, tak byla nutnost to sem dát znovu a dokázat, že tam nevyvolával žádné incidenty.

      1. Taky se nechci opakovat, ale od rektora mělo (dle náhodného odkazu na FB) zaznít, že to prý není první Ševčíkův „přešlap“ proti akademické obci a že už toho prý má dost (rektor).
       Dá se tedy předpokládat, že pokud pan děkan Ševčík požaduje po studentech něco, jako je namísto chlastání a prcání studium, požaduje reálné vědomosti, znalosti a přemýšlení, tak spousta těchto „studentů“ si bude chtít přisadit a podepíší ten pamflet, který od rektora koluje fakultou.

       Jak jsem napsal – budu panu doc.Ing. Mirkovi Ševčíkovi, CSc. držet palce, aby to ustál.
       Pan Ševčík se totiž nechová jako malý smrad, který se nechá seřvat od nějaké nuly v eurožvanírně.

       https://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_%C5%A0ev%C4%8D%C3%ADk

       Pasáž „politika a názory“ je výmluvná.
       Nemůžu tam nějak najít, kdy a kým bylo to heslo na wikipedii založeno, nebo kdy a kým bylo naposledy editováno – Vy to tam někde vidíte? Nebo člověk musí být „wikipedista“, aby tyhle údaje viděl?

       1. Tohle je moc pěkná pasáž z té wikipedie:

        „Ševčík svá údajná pochybení odmítl a považuje je za manipulativní kampaň, kterou vyvolali vyučující, falšující cestovní doklady a ti, kterým nebyla prodloužena pracovní smlouva. Na žádost vedoucího Katedry institucionální ekonomie, dal výpověď tehdejšímu rektorovi CEVRO Institutu, prof. Josefu Šímovi.
        Mluvčí fakulty Daniel Váňa k tomu uvedl:
        „Výpověď byla více než oprávněná. Co je závažným porušením pracovní kázně, když ne to, že nechodil do práce v čase, kdy měl?“
        Děkanovi Ševčíkovi dal za pravdu svým rozsudkem ze 4. října 2017 Městský soud v Praze a následně rozsudek potvrdil Nejvyšší soud svým rozhodnutím z 19. července 2018. Šíma neuspěl ani u Ústavního soudu.
        Ševčíka podpořil Akademický senát Národohospodářské fakulty, vedoucí kateder a administrativní pracovníci.

        Jestli tomu dobře rozumím, tak pan Ševčík se zřejmě snažil vymést bordel po někom jiném (zbytečným neprodloužil smlouvy), snažil se zabránit neoprávněnému sosání fakultních financí (to falšování cesťáků, tak rozšířené za bolševika) a dovolil si -no považte- vyhodit z fakulty flákače, co ani nechodil do práce.
        To si asi dovolil moc.

   2. Byl ve špatnou dobu na špatném místě. Vy nevíte, že se to nesmí?!
    Asi ho obviní z toho, že MĚL V ÚMYSLU navštívit Národní museum, aby tam pak strhl vlajku cizího státu se spřáteleným režimem…

 8. Blbíš a převrhnutí aneb další parlamentní volby.

  Viděl bych to asi takhle:

  … nepřišla tuhá zima, úplně se nesplnilo ani Vidlákovo proroctví, zdražilo se, co mohlo a ještě zdraží, budou nový daně, přituhne na Ukrajině … jednu výhodu to ale má a hlavně bude mít! Pomalu a jistě to pude k tý námi očekávaný držce, která reje zem. Proto sem přesvědčenej, že ještě nenastal čas, kterej při pohledu z Rajchlova pódia k Koně by se tam stojícím mohl zdát, že nadešel.

  Snad proto se leckterým zatočila hlava!

  Rajchlovi se pouze ukázalo, že by mohl být tím, kdo hledá cestu a že nemusí zůstat osamocenej, protože na něj lidi slyšej. Už tohle poznání je k nezaplacení. Ale zatím jeho další výroky spíš naznačujou, jak správně píše náš Kchodl, že tu v sobotu nastoupenou cestu mu pětikolka rychle a s radostí zcela rozkope a obávám se, že i lehce, bude-li se věnovat těm jím naznačovaným hloupostem.

  Doporučuju se přidržovat země! Naše zatím všechny 3 volby naznačily, že ještě ten čas nenadešel a že to musí teprve bolet, aby to mnohým, pro volby potřebným, došlo … aby se zkrátka hnuly ledy.

  Na co ale ten čas je, je na plíživý každodenní prorůstání Alternativy do státní správy a k přisypávání písku k tomu písku, co do ní každej den nahází ta kazišukská pětikolka a její nohsledi.

  Zkrátím to … pro Rajchla by ta sobota měla bejt signálem, že by tu sílu a hlavně další naše úsilí měl nasměrovat k dalším parlamentním volbám!

  Projevy nesouhlasu samozřejmě sou a budou třeba, ale jen v mezích zákona, jako připomenutí, že Alternetiva žije a furt usiluje o hlasy lidí, že je klidnou silou, která ty blby dokáže převálcovat!

  Taky si myslím, že by měl Rajchl tlačit na Odbory (samozřejmě mimo toho neschopně-všehoschopnýho hrobníka Středuly).

  Jenže komu se chce do tý neviditelný, nezáživný, nevděčný, každodenní ubíjející rachoty bez světel ramp … to asi bude ten velkej problém, žejo?

  P.S.
  na ty dlažební kostky by mohlo teoreticky dojít pouze tehdy, pokud by byl nezpochybnitelnej vnější tlak (kam počítám i mobilizaci) na převrhnutí toho, co reprezentuje tahle kolaborantská kazišukská vláda a na ní navěšený nohsledstvo.

  1. Obávám se, že tam na začátku máte jednu chybu, a to že bude ten držkopád pomalý. Jestli se spustí lavinový efekt v ekonomice SS, tak to naopak bude pád velmi rychlý a drtivý. A to pro všechny státy, které se včas neodpojí od systému SWIFT.

  2. Už mě začíná opravdu mrzet, jak jsou dlažební kostky přitažlivá reklama, zase jásající a juchající, cirkus, kterým musí být i řečníci, neboť na uspávače hadů se jaksi homo modernus nedokáže zasoustředit.. Ale o kostkách právěže vůbec řeč nejde!
   .. není asi míněno přímo na vás… jen jste to zachytil tady někde v diskuzi. Nikdo k tomu nevyzývá ofi.

   1. K tomu homo musíte vždycky přidat to 2x sapiens, protože kdo dvakrát moudře myslí, dobře myslí. V některých případech tam patří sapiens 3J sapiens, což znamená nejlíp myslí. Ta vsuvka 3J samozřejmě znamená s jiným, jindy a jinak.

    Vyzývá, já to čet. Možná je to Sandokan.

    Taky jsem čet, že nechat si dát do tý držky je prázdný gesto. Čemuž samozřejmě nerozumím, protože je to zasvěceně politologický a já nejsem politolog.
    Víte, stejně, jako jsem si pod komentářem Schumachera uvědomil, že parlamentní systém není holubník, zde si uvědomuji, že jsem si jen chtěl hrát na Gándhího. Stát tam bosky a nechat se tlouct. Nesmysl! I kdyby nás tam příště bylo tolik, že by lehčí musel sedět silnějšímu za krkem, tak nesmysl! Lehčí i silnější pochopitelně taky bosky.

    1. Vím, co máte tři jé, a homo dvakrát měří než jednou řeže, takže je to správně. Je to vlastně prvotní přikázání ještě před desaterem. Naštěstí 3J bylo přijato až po desateru, jinak by toto nebylo přijato nikdy.
     A jo jako no, kdyby se tam sešlo lidí na dvojstupy, měli by první blíže ke vchodům udělat živý řetěz a tím těm za sebou bránit blokování tak, že by se nikdo nedostal nikam a nikdo by nic neudělal a přitom by všichni udělali všechno a nic by se nestalo.
     Jen mezinárodní tisk by napsal: ti Češi jsou šibnutí, takoví celí sametoví

     1. Bosky prosím. I v tom řetězu.
      V mezinárodním tisku o nás psal dokonce už můj jmenovec. A to vám říkám, že nás měl tak přečtený, že nikdo jinej nás neměl přečtěnější…

      1. Vyzýval jsem k tomu já, klidně jste to mohli napsat, nestydím se za nic co napíšu, protože u toho psaní někdy i myslím 😀
       Jen jsem lobboval za ty menší, chodníkové. Dají se přivézt v takovém textilním „bagu“, kde je jich asi tak půl tuny a složí to z korby i malý náklaďáček s hydro-rukou.
       Tyhle kostky tak akorát pasují do ruky, dohodíte jimi dále, než příliš těžkými silničními a ta menší kostka získá i potřebný „švunk“. Protože je lehčí a menší, udělíte jí velkou počáteční rychlost, kterou díky menší velikosti, za letu, příliš neztratí.
       To také znamená větší průraznost oproti velké těžké kostce, která během letu rychlost ztratí a v podstatě už jen „padá“ po konci balistické křivky.
       Mám to osobně vyzkoušeno ze sedmdesátek, těsně po vojně, když jsme s pomocí „náhodně odložené“ hromady těchto chodníkových kostek, přesně a důkladně řešili demolici jednoho hnízda až příliš aktivních svazáků.

       Poznámky k aplikaci :
       Zcela nové, chodníkové žulové dlažební kostky, dodávané v tom vaku, jsou vhodné jen pro vrhání chlapskou, těžkou prací ztvrdlou dlaní, protože jsou na hranách velice ostré.
       Naproti tomu – použité chodníkové žulové kostky, ochozené a po staletí ohlazované kroupami+dešti+mrazy, může bez nebezpečí poranění vrhat i ruka původně intelektuála či THP pracovníka, s kůžičkou dosud jemnou, jako dětská prdelka.
       Tyhle staré, „ojeté“ kostky, nejsou na hranách vůbec ostré, netřeba se bát.

       1. Mohli, ale… celkem vzato nemohli… jenže jak lehce se ta myšlenka dostane do folklóru.. je jasná a úderná, taková rychlá a stavovská… to mi pořád opakovaně připadá neuvěřitelné

  1. Pokud sledujete ten cvrkot co se děje na trzích a v bankovním sektoru, tak věřte, že ceny energií, potravin a s tím spojená inflace byla jen malá ochutnávka. Doporučuji znovu si přečíst větu: „Investoři nebudou chráněni.“. Pro začátek si zkuste dohledat, kdo jsou investoři do bank a jak to je aktuálně s rychlou likviditou u bank.

  2. „V pátek v USA zkrachovala velká banka, která půjčovala peníze především začínajícím technologickým firmám. Na vině je hned několik faktorů, nicméně spouštěčem byly zvýšené úrokové sazby. Její pád strhl několik dalších, menších bank. Panika se pak v pondělí přelila i do Evropy a klesají akcie velkých evropských peněžních ústavů. „Akcie rakouské banky BAWAG padají o 10 %, největší švýcarské banky Credit Suisse o 9 %. Obchodování s akciemi UniCredit je zastaveno. Výnos z německých dvouletých dluhopisů klesá nejvíc v historii, vedení největšího švédského penzijního fondu nouzově zasedá,“ uvádí ekonom Lukáš Kovanda, který sleduje situaci.“
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Padaji-banky-neco-si-prej-Zle-zpravy-uz-i-z-Nemecka-731930

   Zachovejme paniku přátelé!

 9. Takze uz vime, proc nebyli Okamurovci pod konem:

  Hnutí SPD proto svolává na den 29. března 2023 od 16.30 v Ostravě na Masarykovo náměstí demonstraci pod názvem „Lidé proti vládě“. Na této demonstraci vystoupí kromě Tomia Okamury, Radima Fialy, Ivana Davida, Jaroslava Foldyny a dalších poslanců SPD i celá řada dalších řečníků z řad odborníků na energetiku, ekonomiku a zemědělství.

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Vich-SPD-Hnuti-SPD-svolava-demonstraci-v-Ostrave-a-bude-prituhovat-731894

  1. Jak to, že mě to samotnýho nenapadlo? A to jsem přitom tak prozíravý…
   Ano, Okamura přece nebyl požádán, aby to celý v tu sobotu předsedal. Copak to se smí? Nesmí! A nevím, proč jej nenapadlo vyzvat lid, aby Rajchlovi „vhazovali prázdné obálky“, tzn. aby tam buď nešli, nebo aspoň netleskali!

  2. Ta Ostrava je podle mne dobrá volba. ANO se to tam sype, hlasy budu ležet na ulici. Výběr řečníků skvělý – kvalita, všichni mají odpracováno a pro mně osobně jsou záruka předvídatelného směřování.

   Není na místě se vyjadřovat s despektem. Držím jim palec.

 10. Další příklad dezinformací na Seznamu. Uveřejnili fotku, kde je Václavské náměstí zaplněno až po tramvaj, ale dolní části je poloprázdná, stejně tak jako výlezy z metra Muzeum. Když jsem stál v horní části, na úrovni pódia, byla tlačenice už na schodech ze stanice Muzeum a spodní části Václavského náměstí byla plná. Stejně je ale jasné, že i na fotce, kterou uveřejnil Seznam, nejsou jednotlivé tisíce, ale nejméně 70 tis. lidí.
  Stejně je jasné, že útoky mainstreamu a politiků, v čele s Rakušanem, jsou vylhané. K incidentu u Národního muzea došlo až po skončení shromáždění, což jasně dokazuje sama Policie ČR, když v tlampači vyzývala k rozchodu se slovy:…shromáždění bylo ukončeno…
  Měli bychom se ptát, kdo byl onen člověk, který zamaskovaný dal pokyn k útoku Policie ČR? Proč akci nevelel uniformovaný policista? Nebyl to náhodou někdo od plukovníka Koudelky?
  Může Rakušan prokázat, že útoku, pokud to byl vůbec útok, se zúčastnili lidé, kteří byli před tím na povolené demonstraci?
  Titulek na Seznamu mluví o varu, ale já jsem žádný var neviděl. Když jsem odcházel do stanice metra Muzeum, byl ještě všude klid. Demonstrace se mi zdála podstatně klidnější, než předchozí demonstrace s Vrábelem.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-utok-na-narodni-muzeum-napred-je-dostali-je-do-varu-pak-si-sli-vybit-vztek-227648

  1. Nemůžete. Znečisťovat vodu. Přečtěte si vodní zákon.

   Ostatní mohou. I ukrást prezidentskou standartu a rozstříhat ji. Vyvěšovat banderovské vlajky místo státních symbolů. Porušovat zákon o užívání státních symbolů.

   Vy nesmíte nic. Mohou jen privilegovaní. P tom dnešní demokracie je.

  2. Můžete to zkusit, ale udělal bych to víc recesisticky a pak bych na Twitteru řekl, že jsem to spálil „malým kontrolovaným požárem podle norem EU.“

 11. Bez komentáře.

  KTV Live je v místě Václavské Náměstí , Hlavní Město Praha, Czech Republic.
  ·
  Jiří Černohorský
  Protože nám rušili vysílání, tak jsme dali dohromady zpětně z okolních mobilních záznamů lidí tento rozhovor. Omluvte zhoršenou kvalitu.

  #ktv #zprávy #demonstrace #praha #václavskénaměstí #jiříčernohorský #ivansmetana #demisevlády #ceskoprotibídě

     1. Mně to šlo spustit.
      Pán hovořil Lidovým jazykem, ale měl pravdu. I my, stejně jako Ikrajinci, jsme si nechali nakukat, že za naše problémy může Putíín.
      Může za ně neschopná vláda. Tady, stejně jako i na Ukrajině. Putin s tím nemá vůbec nic společného. Spíš paranoia našich lepšolidí.

 12. Já, a nižší jednotky stovek tisíc jsme tam byli.

  Kdo tam nebyl, tak signalista a jeho parta. Nevím jestli je to dobře, nebo špatně, každopádně je to signifikantní. Velký boss všech kmotrů se potom dal slyšet, že nebude mít slitování a tak se vlastně to podstatné, to skutečné podstatné, odehrálo až na schodech před národním muzeem. Jenže smolík pacholík.

  Tenkrát možná stačilo, hele Ludvo, pojď si tu na chvíli lehnout, cvaknem to, Péťa Uhlů se už postará vo další. Dneska kdejaká lama drží v ruce atomovku a nikdo neví, jestli náhodou není v záběru.

  Jakkoliv to nebyla vodní děla, stalo se přesně to, co se stát mělo a Jindrovi Rajchlovi doslova spadlo z nebe. Vrchní kmotr to lejno ještě rozšlápl a rozpatlal a všem těm dezolátům velice slušně nabil tou nejlepší municí, jakou lze dohledat.

  Chce to jen maličkost. Bejt jako voni a chytit tuhle šanci, jakkoliv může někomu připadat marginální a nepodstatná, za pačesy a nepustit, a když už si fízlátko do toho lejna rukou hrábnul, tak je velmi žádoucí, nepustit ho, potažmo je všecky, k vodě.

  Jindro Rajchle, pořád dokola to tady melu – 108 108 108 108. Demise, nic neřeší – 108. Jediná schůdná cesta, podle práva, je samorozpuštění sněmovny. Jináč pořád 108 108 108. Těch 108 cvičených opic na Bendově špagátě tam bude pořád, ať se stane cokoliv.

  Není s kým a není o čem jednat, oni, dokud se nerozpustí, budou jen a pořád dokola vypouštět tu svoji mlhu, kde bude velice snadné zabloudit.

  Neposerte to…

 13. Vy jste hňup, takový blábol sem dávat s dovětkem , že jde o vyprávění účastníka demonstrace a tudíž je to pravda.
  Já tam byl a nikdy by jsem si nedovolil tvrdit, že “ vyrazili stovky demonstrantů “ Lež jako věž.
  Jděte s tím do hajzlu, jste stejnej manipulátor jako Reflex.
  Je zajímavé, že jsem neviděl žádný záběr a to ani policejní, že by demonstranti mlátili policajty po hlavách, zato jsem viděl, jak policajti mlátili lidi po hlavách a jak je sráželi k zemi a ze schodů.
  Národní muzeum, symbol našeho národa a na něm visí vlajka banderovsko fašistického státu.
  Jak tohle můžeme dopustit.

  1. Hnidopich

   Přesně tak, nejlepší je na tyhle provokativní kecy nereagovat a podobné pochybné existence přehlížet.

  2. Prostě Martin Bartkovský, jako vždy:
   “Jindřich Rajchl a jeho spoluřečníci živili nenávist v davu po celou dobu protestu. “

   Svatá prostoto. Co jako chlapec, vyučený v ČT09, čekal na protivládní demošce jinýho.

   1. Nejen z vědomí, ale hlavně z mailů. Bakala se tím řídí už dávno. Pořád tam ještě cenzurujete maily s nepohodlnými odkazy?

 14. Přišlo mi dopoledne poštou:

  Přátelé, tohle je zlomová věc!!!!
  Máme jasný videodůkaz, že lidé neútočili na Národní muzeum, nýbrž že pouze poklidně stáli a policie na ně nevyprovokovaně zaútočila na základě rozkazu velitele zásahu!
  Jedná se o evidentní důkaz, že ministr vnitra Vít Rakušan flagrantně lhal a že se jednalo o zásah vyprovokovaný proti pokojně stojícím občanům ze strany zásahové jednotky.
  Budeme požadovat okamžité odstoupení ministra vnitra!
  Policejní brutalita proti občanům ČR nesmí mít v naší zemi místo! Tohle je horší než za komunistů!
  Prosím maximálně sdílejte na všech kanálech!
  Jasný důkaz toho, že do muzea se nikdo nedobýval, nýbrž, že zásahová jednotka na pokyn velitele zásahu vtrhla mezi pokojně stojící občany, čímž celý konflikt vyprovokovala!
  JUDr. Jindřich Rajchl

  https://www.facebook.com/rajchl.jindrich/videos/171468325650910

  1. Ukrajinská vlajka na významných budovách české státnosti je nepřípustná, ale bylo chybou demonstrantů tam chodit. Stačilo se sjednotit a zůstat na druhé straně chodníku od muzea a tam protestovat. Na druhou stranu jsme od zrádce a sluhy cizí mocnosti Rakušana dostali jasný vzkaz, že tohle on národu a vlastencům trpět nebude. Teď už víme, co je Pětidemolice zač a podle toho se musíme i chovat.
   Koukal jsem na přenos na Raptoru a i z obrazovky počítače bylo vidět podivné existence a provokatéry.
   Tahle doba jednou skončí, pamatujme na to a nezapomeňme jako v roce 1989, kdo je kdo a vystavme je veřejnému pohrdání a zatracení. Zrádci tady byli vždy, ale pak otočili kabáty (stejně jako náš nový prezident) a žili dál , jako by se nic nedělo. Dejme jim svoje pohrdání sežrat, stejně politikovi, jako herci, každému, kdo převléká kabát a hraje si na ctihodného občana.

   1. Proti minulosti máme jednu výhodu. Činnost každého je dnes digitálně do detailu zaznamenána a vzhledem k povaze internetu nepůjdou stopy tak dobře zahladit jako tehdy. Navíc fotit, natáčet, archivovat si cokoliv online atd. je dnes dána prakticky každému, takže půjde vystopovat činnost většiny zaprodanců a kolaborantů řadu let zpátky.

    1. Tak. Do detailu souhlasím. Přesto si myslím, že v některých případech – papír je papír.

     Data jsou jen definované chuchvalce nul a jedniček.
     Mohou se ztratit třeba tím, že je „ztratí“ ten skvěle zaplacený, kdo v nich umí číst nazpaměť, zná všechny mechanismy, nebo místa ukládání.
     Třeba jen průchozí a krátkodobě, ale každopádně dobře ví, kde je hledat a jak s nimi naložit.
     Laici a BFU jsou na tohle krátcí.

     Jako lze velmi nebezpečně napodobit, resp. přímo zfalšovat webovou stránku banky, či případný neexistující mail od ní, tak stejným způsobem a bohužel, lze vyrobit i věrně vyhlížející, původně vůbec neexistující tzv. „důkazy“ naprosto čehokoliv.
     Dnes včetně věrných fotografií, s dostatkem financí dokonce i videa, což bylo dříve s filmem, nebo magnetickým záznamem naprosto nemyslitelné.
     Ano, víme, že existovaly retuše původně velkoformátových negativů – tak, že po zatraceně pečlivé práci s objektem a jeho okolím, nebo nějakém přijatelném zmenšení výsledného pozitivu, nebylo po retuši ani stopy. A retuš by nepoznal ani jiný, ale neseznámený retušér bez podezření.
     Tak vznikly známé retuše fotografií Gottwalda, ale i Stalina a dalších – s osobami, jejichž přítomnost vedle „velikánů“, už byla v daném čase nežádoucí.
     Muselo s tím být strašné množství nebezpečné práce. Když se retuš nepovedla naprosto dokonale, byl retušér o hlavu kratší. Nebo mu i zůstala, ale měl v ní množství olova větší, než chemicky stopové.

 15. Už třetí banka v SS je zhroucená. Je nutné narazit řádně čepici na hlavě. Možná pomůže i zavařovací guma – přes čepici a pod bradu. Nastává prudký sešup z demokratických výšin.

    1. Jak co a jak kterých. Sorosových financí se to hned tak nedotkne, ale vlády USA vyčleňují na tyto aktivity každoročně závratné částky. A pokud se budou hledat zbytné výdaje, tyhle se budou nabízet mezi prvními.

   1. Řekl bych, že to v kalkulacích asi započítané měli. Nehledě na to, že minimálně Číňani tomu mohou pomoct.

    1. Brzy to bude rok, co Putin rikal, aby si zapad nezahraval s energetickymi trhy, ze rovnovaha je krehka, a jakekoli vnejsi zashy budou mit dalekosahe nasledky pro cely svet.
     Tenkrat se mu vysmali uplne vsichni. Ekonomove, politici novinari…
     Pry ozraly muzik z levne benzinky, ruske banky se co nevidet polozi, a Rusko pak zkrachuje.

     USA uz pred nejakym casem zjistily, jaky pruser zpusobily, a potichu se snazily vtahnou rusky export zpatky na trh – a hlavne pod svoji kontrolu.
     Imbecilum z Bruselu to nedoslo jeste ani ted.

     Samozrejme, ze se bude futrovat z eraru.
     Zapadni financnici uz jsou na to za ta leta zvykli, a politici to platit nebudou.

 16. Mohlo by a může se i stát ,že českým zapojením do ukrajinského konfliktu, RF naštveme až tak,že si naši zemičku vyžádá do své sféry vlivu .
  Potom by zdejší vláda, respektive to co by z ní zbylo, sama utíkala si stoupnout si v Moskvě do fronty k rozhovorům a že to bude fronta!
  Sami bez posunu a změn v geopolitice to nezvládnem až tak ,jak si mnozí představují.Zašlo to příliš daleko.

  1. Ano, tento vývoj se dá tušit od okamžiku, kdy Rusko prohlásilo, že chce posunout hranice NATO zpět k roku 1997. Nemluvě o tom, že se začne mnohem dřív projevovat to, z čeho bylo Rusko celá desetiletí nespravedlivě obviňováno, byť to ve skutečnosti dělaly hlavně USA a VB. Tedy ovlivňování politiky v jiných zemích skrze své agenty a placenou „opozici“. No, Američané k tomu vyvinuli fakt solidní nástroje, akorát že nějak nepočítali, že můžou (a budou) použity proti nim.

 17. Chápu. Drobná dlouhodobá systematická činnost vzdělávací a politická je nudná, otravná, nezábavná. Blokáda místo reálného programu politického, civilizačního. Místo snahy uspět na politickém trhu. Jestliže blokáda neuspěje, jako že neuspěje, co dál? Něco dalšího o čem nyní tak jako na podzim není řeč?

  1. Proč by neuspěla, stačí když tam přijdou tací chytrolíni jako je macherschů a je vyhráno .
   Co vy brepto užvaněnej.
   Nebo snad víte jak na to? A to doopravdy chcete , aby nám tato pětidemolice dovládla až do řádných parlamentních voleb?
   To nemůžete myslet vážně, nebo jste jen dosazenej a placenej troll.

    1. Nějak u vás nevím o co vám jde, nejsem nejmladší, už dávno bych mohl jen kecat od počítače , ale zatím jsem nevynechal krom jedné demonstrace žádnou. Chodil jsem už na ty covidové. Byl jste vůbec na nějaké? Máte vlastně právo vůbec do toho žvanit? Udělal jste něco pro to, aby se to zde změnilo k lepšímu. Poslechl jste si alespoň jednou Rajchla? Přeposlal jste někomu jeho některé vysílání, posíláte někam nějaké peníze na podporu(komukoliv ), myslím si, že ne.
     Vím co chci a to co chci z devadesáti procent chce i Rajchl, možná , že i z více procent. Kdyby zde nebyli jen tlučhubové, ale lidé kteří vědí, že nic není zadarmo, tak by tato prolhaná a zločinná vláda dávno již skončila.
     To je jediný recept, množství lidí kteří donutí tuto vládu skončit. Musí nás být víc, ale samo od sebe to nebude, je za tím spoustu práce , to je jediný recept. Jiný nemám a nemá jej nikdo a ani Rajchl, ale ten pro to dělá více než si dovedete představit a místo toho je napadán zpochybňován a dehonestován a to bohužel i zde a to mě opravdu vadí.

     1. „..zatím jsem nevynechal krom jedné demonstrace žádnou. Chodil jsem už na ty covidové. “
      Je mi to jasné. Pokračujte v tom, nedejte se odradit. Jednou se přece musí dostavit úspěch!

      1. Už delší dobu jsem vám neodpovídal, protože jsem byl přesvědčen že jste hňup.
       Přesvědčení nabylo trvalejšího rázu a tak to berte jako definitivu.

    2. Nemá. Kam vás vede slepá vášeň? Jasně, že nemá! Správně jste tuhle pravil, že nejprvá se to celý mělo důkladně promyslet! Probrat to nahoru dolů, aby se vědělo, jak to celý má správně bejt. Ne jen tak všelijak, ale důkladně!

   1. Chci. Protože parlamentní systém je anebo není. Ne podle toho jak se komu hodí. Být to obráceně, už křičíte „Na barikády!“ Za demokracii?
    Chci. Se všemi s tím spojenými důsledky. Většina občanů to tak žádá. Co žádá, to dostane.
    Bohové jsou zlomyslní, s potěšením plní lidská přání.
    Že důsledek toho může být hnusný?
    Jistěže. Co jiného než hnusný důsledek nejlépe vytváří zpětnou vazbu?
    Ovšem, jestliže odmítáte parlamentní systém, také mi to nečiní obtíž. Však Homo Sapiens sapiens se vyvinul bez toho. Na naopak, právě proto.
    Třeba se dočkáte až „demokracie“ spotřebuje nashromážděný potenciál předcházejícího evolučního procesu od protoorganismů a živočichů vylezlých z moře po olysalé opice, které se domnívají, že křepčením, blokádou a jiným podobným činěním na malém kousíčku planety změní chod světa aniž by tušily jeho velikost a složitost, když nejsou schopny ovládat ani samy sebe.

    1. Asi tak, neboť ti, kdo přetaví své meče na pluhy, budou orat pole pro ty, kteří tak neučinili… A nekřičte, že máte holé ruce. I opice umí popadnout alespoň klacek.

     1. Opice si umí vytvořit nástroje, hledat léčivé substance, ať rostlinné či jiné (jíl). Abychom se z toho sapiens my Homo sapiens sapiens nepotentovali.

    2. Ale houbelec.
     Nikdo nic nedělá násilně, všude okolo nás na základě nesplněných předvolebních slibů vlády padají. Nepadnou sami od sebe( jen vyjímečně), vždy je buď tlak od opozice, od médií, nebo zezdola od lidí .
     U nás je opozice slabá, média jsou prolhaná a podporují vládu, takže náprava a zastavení devastace je možná jen a jen od lidí. To je demokracie, kdokoliv toto zpochybňuje je (doplňte si sám)
     Prostě v dobách nejhorších je nutno udělat změnu nebo nás to zcela zničí a náprava bude buď zcela nemožná nebo jen s obtížemi.
     Je zajímavé, že tato vláda zcela a jednoznačně byla schopna podporovat násilný převrat na Ukrajině(zpětně), je zcela schopna podporovat násilný převrat kdekoliv na světě který je jakoby prodemokratický, v současné době například v Gruzii, ale nelíbí se jí, když se lidi vymezují proti ní a to zcela v souladu s demokratickými principy. Okamžitě jsou nazýváni přízvisky jako je proruský nebo proputinovský.

     Tahle vláda musí skončit a to dříve než jí vyprší mandát.

    3. Chci, aby 5K dovládla do konce svého období, protože parlamentní systém není, jak se komu hodi. Tato formulace se vám mimořádně povedla. Včetně žádajících si to občanů. Zde je potřeba připomenout, že povedla skutečně mimořádně…

     Pamatuju Národní Frontu. A uvědomuju si u toho, jak jsem byl nedemokratickej, protože já je nechtěl, i když ve volbách mívali kolikrát až 104,7%! A já z toho dělal holubník! Z parlamentního systému! Dobře mi za to dali tím pendrekem!

     Jdu volat Rajchlovi, ať to celý zruší. Ať nedělá holubník. Vidláku, kolik von má tu klapku na stranickým sekretariátu?

  2. Četl jsem Požadavky. Jsou tam i dobré myšlenky. Třeba nákup surovin napřímo (předpokládám z Ruska), jenže to loutkaři nedovolí, ale Rajchl nikdy na to nebude mít dostatek hlasů. Nebo ty v oblasti svody a neutralitu médií (nebylo by jednodušší Čt zrušit?), ale i zde bohužel platí to samé.
   Ale máte pravdu, jsou tam i blbosti „jen pro publikum“ a hlavně tam fůra hlavních požadavků chybí – třeba nákupy zbraní (proč třeba neuvažovat o neutralitě) a obecně bych se podíval a inspiroval Švýcarskem. Tam by se toho dalo dost opsat.

    1. S tou CT je to velmi snadne, hlavne bych ji nerusil.

     Ale z petikolky se ozyvaji hlasy o privatizacich. Pry Budvar, CEZ…
     A proc tedy ne CT?
     Stejne je Cechum na hovno, draha jako krava… Proc tedy neziskat pat miliard do rozpoctu?
     Poradte to nekdo Rajchlovi, ale stejne to neprojde.

   1. Zatím není povinnost sledovat Čt.
    Švýcarsko? Odmyslím-li že zde to není stranou, nýbrž jako na křižovatce, stačila by maličkost.
    Udělat ze zdejšího obyvatelstva Švýcary. S jejich kulturou, způsobem života. Řekněme do tří dnů. Vyhlásit rozkazem. Kdo se do tří dnů nezmění ve Švýcara, bude zastřelen. Účinná metoda. Jako řešení negramotnosti v Bugulmě.

    1. Švýcarsko je pokladničkou světové oligarchie. Na tu si nedovolil sáhnout ani Adolf.
     Švýcaři jsou si toho vědomi.

     1. Švýcaři se jednoho dne rozhodli a udělali to.
      Od té doby mají neutralitu.
      Neříkali, proč to nejde.
      Proč to nejde říkáte vy a s vámi třeba takový Šláfenberg.

      A tak je to tady se vším.

    2. Nemusíme si dávat tak vysoké cíle, jakým je Švýcarsko, stačilo by pro začátek Rakousko. To nám ostatně bylo už jednou slíbeno, že do 5 let na tom budeme jako Rakousko…

    3. „Udělat ze zdejšího obyvatelstva Švýcary. S jejich kulturou, způsobem života.“

     S jejich kulturou!!! Je to už nějakou dobu, co se u nás vyskytovaly interní informace o tom, jak to vypadá ve Švýcarsku. Byl to trochu děs. Třeba po desáté večer už nesmíte spláchnout. Udávání sousedů je naprostá běžnost. Na hovno máte sáček, který posíláte poštou … Mají tam totiž úzké trubky! Teď už je Švýcarsko nejspíš čistě fašistický stát.

   2. Nákup surovin z Ruska…

    Obecný požadavek svobodného obchodu by nestačil?
    Já vím, k čemu svobodný obchod jestliže v programu je „znárodňování“?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *