22 února, 2024

Nohama na zem…

Musím říci, že jsem si celý včerejší den lámal hlavu, čeho jsem byl v sobotu vlastně svědkem. Na jedné straně jsem stál před velkým davem plným českých vlajek, před kterým jsem se cítil naprosto bezpečně a v pohodě. Setkal jsem se se svými čtenáři a zjistil jsem, že mě čtou úplně normální lidi, kteří prostě mají obavy z budoucnosti, protože se dívají na svět podobnýma očima jako já a prožívají podobnou realitu jako já. Atmosféra na Václaváku byla úžasná, české vlajky se v silném větru krásně třepetaly, počet účastníků byl nepřehlédnutelný a přes některé slabší řečníky zaznělo to nejdůležitější. Pokud vláda nesplní požadavky demonstrantů, budou následovat nátlakové akce.

Odezva na ohlášení blokování státních úřadů a stávkování byla silná. Na tohle se od loňska čekalo. Tohle chtěli lidé slyšet už v září. Nechtěli snít o probouzení národa, chtěli lídry, vedení a jasné další kroky. Nechtěli se jen hemžit a dívat se, jak se jim premiér směje do obličeje. Nechtěli se dívat, jak se pořád někdo proti někomu vymezuje, jak se rozpadají jakékoliv týmy spolupracovníků, jak se všichni navzájem obviňují ze zrady a z posluhování globálním strukturám. Na tohle se dojelo loni. Hádalo se o koryta, ve kterých ještě nebyla ani melasa.

Organizace demonstrace byla také na úplně jiné úrovni než loni. Nebudu se tu znovu vypisovat o krajských koordinátorech a vydaných částkách za letáky. Jen řeknu jednu příznačnou věc – více lidí se mi svěřilo, že si natiskli letáky, vytipovali si místa, kam je vylepí a když tam došli, už tam letáky byly.

Jindra Rajchl má se svými videi stejný dosah jako Otázky Václava Moravce…

Demonstrace jednoznačně vzbudila novou naději. Vymezování se, jsou jen kyselé hrozny. Lidi se od loňska organizují lépe a radostněji. Hodně se naučili. Realizační tým není slepenec, ale je veden za jedním cílem. Dosáhnout rozšíření protestů dalším zviditelněním a nátlakovými akcemi. Dělají na tom lidé, kteří se nehoní za chimérami, že zítra Fiala podá rezignaci. Všichni jste tuto novou realitu viděli, všichni si na ní můžete udělat názor sami, nemusíte se řídit názorem Vidláka, všichni jste viděli, co můžete (a nebo nemusíte) podpořit. Jestli je v této zemi někdo, kdo by to uměl lépe, okamžitě mi ho ukažte a já se mu neprodleně začnu věnovat.

A teď si řekneme něco o překážkách:

Lidí bylo zhruba stejně jako loni v září. Tečka.

Jasně, byla zima a špatné počasí, ale stejně musím konstatovat, že počet aktivních naštvaných se od loňských prázdnin v podstatě nezměnil. Nebo ne natolik, aby přijeli. Umějí se lépe domluvit, umějí si domluvit autobusy, umějí koordinovat svojí činnost, ale není jich víc. Včerejší bitvy se zúčastnilo stejné vojsko, jako se sešlo loni v září. Jen je o něco vycvičenější, ostřílenější a zvolilo si lepší důstojnický sbor. Ovšem noví dobrovolníci se zatím nenahrnuli.

Svým způsobem se tomu moc nedivím… že bychom zažívali sérii vítězných tažení, to se říci nedá.

Na druhou stranu, Jindra Rajchl je trochu jako ta pravda… prostě zbyl. Nechal jiné, ať předvedou, co umí a přišel na řadu až po nich. A hned při první přehlídce řekl, že se to teď bude dělat poněkud jinak.

Nebudeme lítat v oblacích. Realita je sto tisíc lidí, kteří jsou bojeschopní, rozumní a celkem odhodlaní, když byli ochotni přijet i v té zimě a po všech loňských zklamáních. Není to malá síla, ale má své limity. Vládě se možná trochu stáhly půlky, ale průjem z toho nemají. Být měsíc před volbami, byli by z toho hotoví, ale teď se mohou chlácholit, že se nic moc vlastně neděje.

Ale báli se, ne že ne. Ukazuje to zinscenovaná provokace na schodech Národního muzea. Stejně jako fotky oněch záškodníků s ruskými symboly, které byly úplně nové, nikdy nevyprané a na suchý zip. K tomu měli hoši stejné boty… Vsaďte se, že kromě Ševčíka nikdo nebude obviněn, protože by museli zabásnout svoje vlastní provokatéry.

Mají strach, dělají vše pro to, aby protesty zdiskreditovali. A když si nemohou nic najít v osobních životech organizátorů, budou to dělat takhle.

Od začátku existovaly dvě cesty, jak uspět pomocí pouličních protestů. Buď musejí růst, aby si vládní moc dokázala představit okamžik, kdy už na ulici bude tolik lidí, že je to smete… Když dojdou k takovému poznání, tak se vláda předtím pokusí udělat nějaké změny, aby protesty uklidnili a nebo (v případě Vítka) udolali.

Nebo musí stejný počet účastníků ukazovat stále větší odhodlání. Samozřejmě, tady nejsme ve Francii, u nás se odhodlání neměří na zapálená auta a rozbité výlohy. Nenásilí je u nás jediná možnost. Strana, která se k němu uchýlí, ta ztratí v očích národa veškerou legitimitu. Je možné blokovat silnice, je možné stávkovat, je možné bránit vlastním tělem, ale není možné házet dlažební kostkou. Nikdy.

Za pět týdnů se musí ukázat jedno, nebo druhé, nebo obojí. Buď větší počet lidí nebo větší odhodlání. Dumejte, dumejte. Tentokrát nepostačí jen přijet do Prahy. Tentokrát to bude náročnější. V mezičase se budete dozvídat, jak je to vymyšlené. Kdo po sobě necháte sáhnout těžkooděnce? Kdo budete ochotní neozbrojeni podávat ozbrojencům karafiáty? Kdo budete ochotni snášet rozmary počasí i nepohodlí?

Na závěr řeknu jedno… pořád platí, že nejpravděpodobnější šance na úspěch je tlak na co nejširší frontě. Ve sněmovně, senátu, na ulici, od odborů, podnikatelů a dalších skupin. Jobovky pro vládu každý den. Zleva, zprava, shora, zdola. Vláda musí vidět, jak se jí to rozpadá pod rukama a zároveň vidět, jak roste opoziční spolupráce.

PS.

Přátelé, ještě před víkendem jsem odeslal všechny objednané knížky. Kdo si zadal adresu minulý týden, ten už má zásilku na cestě. Dnes odesílám poslední čtyři kusy, které jste si ještě objednali o víkendu. Jsem připraven řešit reklamace. V tomto týdnu by vám všem měly knihy dojít. Komu nepřijdou do pátku, ať se mi ozve na vidlácký mail. Budeme to řešit. Vylifroval jsem 2741 zásilek. Divil bych se, kdyby se jich několik neztratilo.

Děkuji všem, co mě podpořili. Dodali jste mi nový impuls do další práce. Více již brzy.

311 thoughts on “Nohama na zem…

 1. Co bude za měsíc?
  Možná úplně jiné starosti. Loutkovodiči zařízli již třetí banku za poslední týden a dnes promluví Biden k národu na toto téma. A obecně – Když mě začne v projevu prezident přesvědčovat, že je v jistém segmentu vše v naprostém pořádku, tak konám. Jak zareagují američané uvidíme dnes odpoledne.

  1. Taky jsem na to velice zvědavý a vyhlížím dnešní odpoledne s velkými obavami. Američtí střadatelé mohou převrátit celý svět vzhůru nohama. Ani atomovky nebudou potřeba, ale možná i na ně (nedejbůh) dojde…

  2. Stane se leda prd, ani desetina toho, co se stalo v 2008, když v tom americká vláda nechala nenažraným Lehmanům vymáchat rypáky.
   Tentokrát to sanuje komplet, protože další podobný otřes, jako 2008 si americký finanční systém už nemůže dovolit. Tiskárny FEDu mají kromě toho určitou kapacitu a větší množství vytištěných peněz, vržených do oběhu, smrdí čím?

 2. Byl jsem už na 4. demonstraci, takže můžu srovnávat počet účastníků. Protože se zdá, že od shora z podia je pohled zkreslený, popíšu vám zaplnění Václaváku: od koně ke Krakovské byla hlava na hlavě a spousta vlajek, nedalo se projít. Od Krakovské k ulici Ve Smečkách bylo plno, ale chodníky po krajích už byly volné. Od ulice Ve Smečkách k ulici Štěpánská davy řídly, a níže už nebylo demonstranty rozeznat od turistů a náhodných průchozích a hustota lidi byla jako ve všední den. Takže plný Václavák ani náhodou. S bídou polovina ale spíš třetina. Podobalo se to třetí demonstrace 17. listopadu loňského roku. Nic víc, spíš míň. Máme-li něčeho dosáhnout musíme stavět na pravdivých základech. Nevím kolik lidí představuje plný Václavák, ale odhaduji, že tam nebylo více než 40000 lidí. A to jsem optimista. Chápu že bylo špatné počasí, že mnozí měli lepší program, ale u vědomí toho, že jde možná o poslední svobodnou demonstraci, poslední svobodné vyjádření vůle, neboť čert ani Rakušan nespí, zařízli příznivci Jindřicha Rajchla svou neúčasti jeho snahy. Kde byli, když mu minulý průzkum přisoudil půl sedmého procenta podpory?! Za mne jde o neúspěch a odpouštím si, z čirých sympatií, připojit jakýkoli přívlastek. Několikrát jsem prošel mezi demonstranty, takže vím o čem mluvím.

  1. Asi jste si spletl datum. 17. listopadu bylo demonstrací několik, jednu pořádal Rajchl na staromáku, jednu pořádal Vrábel a to byla ta co se šlo k televizi , silný déšť ale přesto hodně lidí a Václavák byl obsazen několika blbečky z Milionu chvilek.
   Takže spíše myslíte tu demonstraci 28. října, ale to už byla velice slabá demonstrace a na ní nebyli ani zdaleka zaplněné chodníky v prostoru od koně k Domu módy. Sám jsem tenkrát mluvil o počtu s bídou do 30 000(spíše jsem psal o 10 000 ale bylo mě spíláno a tak jsem to opravil na těch 30 000) Ta byla ta třetí a na ní se již projevil rozkol mezi Vrábelem a Havlem. Mezi těmito demonstracemi byla ještě demonstrace na Václava. takže nejspíše píšete o ní, ano i ta již byla o mnoho slabší než ta první a i tam již nebyly chodníky tak plné jako na té první, takže já bych spíše to množství přirovnal k té demonstraci první a to z více hledisek, a to jak fotografií tak i dlouhotrvajícím rozchodu do domovů.
   O čem to ale vypovídá? Lidí možná nepřibylo, ale ani neubylo. Nasranost nicméně stoupá, to vidím ve svém okolí, nebo si snad myslíte, že okradení důchodci jsou spokojeni? Ani náhodou, ale ti už v nějakém vyšším počtu na Václavák nepůjdou, jiní tiše úpí a půjdou až se to opravdu posere úplně.

 3. Odhadl bych, že hlavní příčinou, proč nepřibývá radikálních nespokojených je ten, že navzdory šíleným krokům vlády a zdražení základních potřeb, se má většina lidí hodně dobře.
  Ono je totiž podstatné jak vypadá každého jeho vlastní spotřební koš.

  1) Ti chudí, tam mají vlastně jen základní potřeby. Ty zdražily v průměru dvojnásobně (ne nějakých 15% ). A tedy chudým vyletěly výdaje na dvojnásobek. Již dříve to měli na hraně, tak teď to je průser.
  Směr vývoje je nastaven negativně.
  Dá se zobecnit, že se mají za posledních pár let 2x hůře.

  2) Ti bohatí mají ve svém svém spotřebním koši jako dominantní část úplně jiné položky než základní potřeby a umí a mohou optimalizovat.
  Směr je nastaven pozitivně.
  Uvedu příklad: manželka měla v roce 2000 krásný plat 25K ve farmafirmě. Já z nájmů podobně. Dolar stál 38 korun. Dnes má manželka přes 100K ve farmafirmě a já si také polepšil. Přitom dnes stojí dolar 22 korun a troufnu si tvrdit, že začne ještě klesat. Tedy naše rodina si kupuje věci a požitky 8x levněji.

  Vidláku tady hledej důvod proč se nůžky extrémně rozevírají. A žádné dotace a podpory to nenapraví.

  1. PS: A troufnu si tvrdit, že i mám větší možnosti optimalizovat. Potraviny 1x měsíčně v Polsku, pří výletu do aquaparku a 1x měsíčně v Maďarsku, při víkendovém pobytu v Maďarsku. Jinak v Makru se dá také levně nakoupit.
   Všechno ostatní z ciziny za dolary. I ten čaj z Aliexpressu je i s poštovným levnější, než u nás.

    1. Sakura
     Proč chodit tak daleko, blázinec máme i tady.
     Na náměstí je uloženka (pak jsou tam ještě další tři), kde prodávající běhá
     jak o závod , aby vydala zásilky, které kromě jiného obsahují i zboží, které její prodejna vede. Od mobilních telefonů po tiskárny a počítače). To zboží z regálu je totiž zřetelně dražší. Důvod ať vysvětlí někdo, kdo jej zná.

   1. A ptal ses, Eto, třeba lidí na Ostravsku, ve Šluknovském výběžku, nebo i na Vsetínsku? Kolik mají práce, jak placené a jestli se jim žije, jako tobě?
    Každý nemá možnost, nakupovat z ciziny a ještě k tomu za dolar, víš? Je spousta lidí, co před výplatou počítají poslední stokoruny a pečlivě rozvažují, co za ně koupí.

    1. On se nemusi ptat, on je ma v najmu, navic o nich psal jako o skupine jedna

     Eta neni matka tereza, ale asi ani ras, vyuziva svych schopnosti a moznosti, ale i s velkym majetkem ma obavy co „nase“ vlada dela

    2. Mám soudnost a nad nikoho se nepovyšuji. Zítra to může být obráceně.
     Jen jsem upozornil Vidláka, že menší část (netroufnu si odhadovat procenta) se má blbě, ale daleko větší část se má pořád dobře a bojí se revoluční změny. Zvlášť, když tu někteří píší o znárodňování či dalších a dalších dotacích.

     Příklad: Před pár dny proběhla v TV reportáž, kdy jakási malá obec rekonstruovala dvoupodlažní dům za 18 Mega a stát zadotoval 11 Mega. V jednom bytě bydlela sama starší paní, co „hledá práci“, ve druhém bytě mladý pár z dětského domova a ve třetím bytě ukrajinská rodina.
     Jak ta rekonstrukce asi probíhala? Obec najmula specialistu? Nebo to měla paní ze stavebního
     či starosta jako melouch při práci? Jak asi vyjednávala se stavební firmou? Kdo a za co to bude udržovat? A hlavně cena mě bije do očí, takto to vážně chcete?

     1. Haha, to je rekonstrukce skoro podle Bakalovo receptare 🙂

      Jinak tu dobre zajistenou cast spolecnosti potvrzuji.
      Temer vsichni mi byvali spoluzaci a znami stravili zimni/letni dovolene v tropickych destinacich.
      Fejsbuky maji plne oslav noveho prezidenta a apeluji za zakaz vseho ruskeho. Zmrzlina je to nejmensi.

    3. Lidi z Ostravska nebo Šluknovského výběžku do Prahy nepřijedou. Cesta do Prahy a zpět jim trvá minimálně 8 hodin a důchodce jen za dopravu zaplatí kolem 300 Kč, nedůchodce dvojnásobek. Na pobyt na Václaváku jim zbudou 2 hodiny. Rozhodně se nedá očekávat, že by takto dojížděli každý měsíc. Z Prahy a okolí víc než 100 000 lidí nepřijde.

 4. Jak píše Vidlák: „Nohama na zem“, bych bral jako imperativ pro nadcházející měsíce.

  Fantazírování o jakémsi přitvrzení, blokádách a jiných hovadinách, bych nechal na šílencích, agentech z vnitra sloužících Fašingtonu, případně na IMHO poněkud vyšinutém Rajchlovi. Komu nestačila evidentní policejní provokace před Muzeem po skončení demonstrace, může si sbalit kartáček na zuby a další vězeňské propriety, než se vydá touto cestou, vyšlapanou před ním sedláky u Chlumce a dalšími podobnými zoufalci.

  Nechat si useknout makovici za letáky jako jistá Sofie Scholl považuji ne za hrdinství, ale za ukázkovou debilitu, hodnou tak maximálně Darwinovy ceny. V menším se to týká i uvažovaných blokád a jiných úplných pitomostí, na které je každý totalitní režim více než skvěle připraven, ba dokonce natěšen jak malé dětičky na Ježíška.

  Doufám, že Rajchlovo doporučení blábolení o blokádách bylo jen chvilkovým poblouzněním z úspěchu sobotní demonstrace a bude rychle přehodnoceno a zapomenuto. Pokud ne, musí být zapomenut Rajchl.

  Nemá to totiž žádný smysl, kromě výroby obětí „revolučního kvasu“, což je jedna z nejodpornějším metod všech manipulátorů převratů a revolucí. Přes zničené životy zblbnutého revolučního kanonenfutteru ke korytům moci.

  Je přímo absurdní, vzdávat se legality přímo či nepřímo. Právo je na naší straně a to je mocná zbraň: ačkoliv justiční mašinérie státu má ke spravedlnosti daleko, je důležité tuto „tenkou červenou linii“ nikdy neporušit. Blokování úřadů je teoreticky jenom těsně na hraně, ale prakticky vždy za hranou; stačí sebemenší, třeba i jen slovní odpor proti policajtům režimu a je to v čudu.

  Jak jsem už psal několikrát, kdo chce bojovat – tedy skončit u násilí – ať jde do armády. Jinak ať s tím normální lidi neotravuje, je to debilní. Pokud se situace zhorší natolik, že boj bude morálně ospravedlnitelný, jistě bude nějaká česká zahraniční armáda, jak je u nás tradičním zvykem. Odsuzujete poblouzněné pubertální vrahy Mašínovce, a přitom se chystáte jít v jejich stopách; také začínali „nenásilně“…

  Je prostě čas na onu trpělivou každodenní práci, „národní buditelství“, zakládání opozičních struktur, informačních a vzdělávacích sítí a organizací. Na vlastní NGO’s, jako mají „oni“. Postupné proniknutí do institucí státu, prostě přesně stejně, jako to dělal posledních 30+ let totalitní nepřítel. Je to na dlouhé lokte, ale funguje to, jak může vidět každý, kdo se dívá.

  Jinudy cesta nevede. Anebo ano: jako za bolševické normalizace v 70. a 80. letech, třeba. Kašlat na ně a žít si svůj vlastní život v rámci legálních možností. Čekat, až se to zhovadilé totalitní bláznění unaví; až se diktatura sama zadusí svými vlastními zvratky. Dlouho to trvat nebude.

  Nebo až režim smetou vnější události. Což může být ještě rychlejší.

  1. Čekat a žít si svým životem, poněkud odděleným od toho čím člověk žít nechce, nezajímat se…, nevolit…, protože nic nemá opodstatnění a smysl kromě toho, čemu dám vlastní smysl, se může tehdy, když se nic nevzdouvá a není ani naděje. Ale když se čeří převratové nálady a jedinci, nemůže je člověk jen tak napospas nechat je to udělat

  2. Nesouhlasím k42 a nesouhlasím ani s Vidlákem, že dlažební kostky ani omylem.
   On možná myslel ty klasické, silniční – já mám na mysli ty drobnější, chodníkové. Líp pasují do ruky, dolétnou dál a energie mají téměř stejně.

   Myslím to úplně vážně.
   Ve Francii by odbory bez hořících aut, molotovů a rozmlácených kanceláří dosáhli tak leda toho, čeho tady stále dosahujeme my – výsměchu médií i vlády samotné.

   Bude třeba přitvrdit, ale rozhodně ne tím Vaším tlumivým způsobem, jak jste předvedl v tomto svém příspěvku.
   Zkuste mi ho ihned objasnit, jak jste ho vlastně myslel, protože si jinak budu já myslet, že tu nejste o své vlastní vůli.
   Ty fráze o „trpělivé každodenní práci“ a podobné – to máte sakra odkud??

   1. Bohužel v tomto na 100 procent nemáte pravdu, jsme úplně jiný a v současné době s kostkou v ruce by jste vše prohrál. I v 89 se to ,,vyhrálo,, máme holé ruce. Tady se nedá vyhrát zapalováním aut

    1. Pane Hrabě, chybí Vám trochu soudnosti. Jinak byste věděl, že jen máloco v životě, je na 100%.
     Asi tak těhotenství a smrt, jinak se dá o těch sto procentech polemizovat, nemyslíte? 😀

     1. Samozřejmě že 100 procentní je málokdy bylo to použito s nadsázkou jako zduraznění že v našich končinách to funguje jinak. Přece nebudeme slovíčkařit

   2. Fajn, takže třeba Francie, čeho že tam dosáhli?

    Mají jakoby vyšší mzdy, ovšem také mnohem vyšší náklady, hlavně ty nezahrnované do „srovnání“, protože by hodně blbě dopadli. Fakticky je to tak, že běžný žabožrout akorát čumí, jak velká máme auta, že máme chalupy, že jezdíme všichni lyžovat a můžeme sportovat, že máme na chození do divadla a další také věci, které tam stojí raketu…

    Kromě toho, ten jejich „blahobyt“ vedl akorát k tomu, že ztratili celou svoji zemi. Francie je dnes minulostí, je to Žabostán. Slimácká džamahírije, kombinovaná s Nigerem, Senegalem a Kongem. Vedle katedrály v Saint-Denis, kde jsou hrobky francouzských králů, je obří slimácký „bazar“, a ze samotné baziliky bude zřejmě brzy mešita. To preferuji spíše naší „chudobu“…

    Trpělivá každodenní práce je z Čapka a Masaryka. Od Palackého a dalších národních buditelů… Zajisté ne z bolševických blábolů ani z Rakušanova ministerstva vnitřku.

    Ale jak chcete, klidně běžte metat dlažební kostky, zapalovat auta a rozbíjet výlohy… Proti gustu žádný dišputát. Uvidíme, jak dopadnete…

    1. k42, ti Vaši žabožrouti dosáhli tou razancí protestů minimálně toho, že hlas takzvaného „plebsu“ získal nějakou váhu. Že vláda si příště 3x rozmyslí, udělat nějaký nepopulární, nebo škodlivý krok.
     Francie byla čmoudostánem odjakživa, byli a jsou to kolonisté, pamatujete?
     Stejně tak Anglie – včera se od BigBena a jiných britských turistických atrakcí, vrátila dost vyděšená rodinná přízeň. Přes hodinu jsem poslouchal, co viděli kolem sebe, nebo s jakou přezíravostí se právě ti angličtí čmoudi chovají k lidem, hovořícím angličtinou s východoevropským přízvukem.
     Nemusíme se vždy na všem shodnout, ale já jsem toho názoru, že po dobrém už to prostě nepůjde. Už to pokročilo tak daleko a jsou v tom tak zabetonovaní, že se toho po dobrém nevzdají.

     Tohle není rok 1989, pane Hrabě.
     Tehdy MOŽNÁ stačilo na fízly křičet, že máme holé ruce – zkuste to na ty skvěle placené těžkooděnce křičet dneska, jestli to zabere!

     1. Ono to není jen v tom, že Francie, Británie a další země měly (a vlastně dodnes fakticky mají) kolonie. Jde o to, že jejich vládnoucí vrstvy již stovky let realizují program náhrady obyvatelstva povolnějším odkudkoliv. A úplně kašlou na zájmy domácích obyvatel.

      Hlas plebsu v Žabostánu nezískal vůbec žádnou váhu, právě naopak. Celá akce „Žluté vesty“, například. Výsledkem bylo přesně co? Několik tisíc „vězňů svědomí“ (o kterých se „svobodně“ nesmí mluvit a psát), stovky těžce zraněných, desítky mrtvých. Ceny paliv to neovlivnilo. A kdopak je prezidentem? Pořád ten chlápek od Rothschilda, buzík ženatý s babičkou? Mám tam příbuzné, takže to slýchám denně, co se tam děje. Konkrétně v Brestu v Bretani a Paříži. Britanistán a Londonabád zvláště, to je další kapitola, ještě o hodně temnější než celý Žabostán.

      Lze se jen divit, že jenom házejí dlažebními kostkami a vrhají Molotovy… Už jen z toho je vidět, že jsou to úplní idioti. Místo aby se etablovali politicky, a vyhráli politickou soutěž, blázní po ulicích ve hře, ve které nemohou vyhrát. Debilové!

      I ti blbí a věčně nalití Irčané jsou chytřejší, ti si místo kamenů a Molotovů aspoň splašili velké zásoby Semtexu a podobných věcí a místo házení dlažebních kostek střílejí z kulometů, když už. Když britská vrchnost odmítla politiku, dostala IRA.

      Jak se píše v Bibli: Kdo jsi bez miny, hoď kamenem (nebo tak nějak to bylo). Osobně před kameny preferuji střelné zbraně, případně trhaviny: aneb když už, tak už. Ale to je, přesně jak jsem psal výše, jen záležitost organizované armády v rámci politického vedení, ne nějaká pouliční vražedná soutěž o ceny.

      1. Zeymour dostal ubohych 7%, z Lepenky maji paniku, od extremismu ruce pryc!
       Tak si zvolili to, co chteli a presne to take dostali. Jejich akce z nich ted delaji hlupaky, coz chape i Macaron a ma tim padem ruce zcela volne.

       1. To ano, protože armádu máme jen formální.
        Takový rok 1987, kdy už i v ČSLA bylo cítit, že se během roku-dvou bude něco dít, to by bylo něco jiného. To, že to bylo cítit i uvnitř jinak informačně uzavřené ČSLA, to mi potvrdili lidi, co v tom roce sloužili druhým rokem.
        Od roku 1986 se v ČSLA rozjely „soukromé“ prodejny, kombinované s jakoby „kavárničkami“ – na základě toho „povolení k poskytování drobných služeb obyvatelstvu“, které Národní výbory začaly vydávat v říjnu 1986, já sám jsem si ho okamžitě pořídil.
        V těch „kavárničkách“ uvnitř kasáren, někdy zřízených z poloviny PVS, běžela prý celý den televize. Důstojníci už zdaleka netrvali na denních režimech, které byly běžné za mé služby v sedmdesátkách. Dokonce někteří vojáci mohli bez nějakých potíží nosit upravený knírek (o tom prý už rozhodovali jen mazáci a to ne všude) a po denním rozkazu v 16:00, mohli vojáci, kteří nebyli vypsáni do služeb, běžně opustit kasárna. Denní propustky-vycházky po službě, vydával už nikoli jen velitel roty a podle „zásluh“ a sympatií, nýbrž je vydával výkonný praporčík, zpravidla už jen záklaďák, desátník či četař a jenom málokdy v roce 1987 dělal výkonného praporčíka furťák – v pošťácké hodnosti rotného, či rotmistra.
        Celkově to bylo uvolněné a vojáci mnohem lépe informovaní o dění venku, takže pokud by se tehdy mladší kádry z GŠ odhodlaly k vojenskému převratu, tak tehdy by se jim to velmi pravděpodobně povedlo. Gorbačov by rozkaz k zásahu CA, u nás instalované v počtu asi do 55.000, vysoce pravděpodobně nevydal.

    2. K42: Je rozdíl mezi nenásilnou blokádou v podstatě cestou v duchu Gándhího nebo stávkami a bouřlivými protesty v duchu Francie, Řecka nebo Itálie nebo dokonce protesty v podobě majdanizace. Nechtěl bych se dočkat toho, že si alternativa časem postupně osvojí majdanizaci. Půlka národa by to nepřijala. Ostatní státy by taky neuznaly takovou cestu. Navíc takový způsob získání moci se vrací v podobě kritiky legitimity ještě po mnoha letech. Jsou síly, které chtějí zrušit Majdan. U Velké francouzské revoluce francouzský exil se stavěl proti ní dokonce po celou generaci, i když tam byly jiné souvislosti se svržením absolutismu, kde všeobecné volební právo nebylo. Jen to porovnání vytrvalosti odpůrců revoluce. Co dělat, když volby jsou daleko a nespokojenost roste? Co dělat? Generální stávka by mohla mít nějaký výsledek, ale v ČR se spolu s existencí odboru pořád mylně chápe jako něco v výlučně komunistického s proti nutné špatného. Na Twitteru dokonce je módní, že někteří píší, jak jsou v těžké ekonomické situace, ale že by nikdy nešli protestovat, že radši budou pracovat až do vyčerpání. Asi i kdyby museli jít do důchodu v 80 letech. Nejsou přece ani komunisti ani dezoláti. Jsou poslušní liberální demokrati v korporátním kapitalismu s příměsí green deal v systému demokratury.

   1. To je k zbliťí !!!
    To si nedovolili ani komunisté a snad ani Heydrich. Je to jako zlý sen.
    Zlaté časy, když se dvě mocnosti držely vzájemně pod krkem a nikdo si netroufnul rozpoutat válku.
    Po pádu železné opony se Amíci od radosti úplně zbláznili. A my jsme jejich užiteční idioti.

   2. Bosorečka
    Máte pravdu, že i tenkrát to byl 1. ukrajinský front (převážně), ale vlajku si tady vztyčit netroufali. Měli jiný poměr k válce. Ale třeba takovému Brazilci byste ten rozdíl nevysvětlila.

  1. Někde jsem na fejzbuku četla, že ani v hlubokém říšském protektorátu za II.WW na Katedrále sv. Víta nevisela říšská vlajka.

   1. Já bych postupoval opačně. Vyměnil bych i prezidentskou standartu na Hradě za žlutomodré trenky. To by muselo být přece hodnoceno jako umělecká nadsázka, ne?

 5. pane Vidláku,
  několikrát jste napsal, že věci nejsou tak jak se dějí, ale jak jsou prezentovány a jak je vnímají masy.

  Za sebe si myslím, že nechat se bouchat bác-komandem jen tak, je trošičku nedomyšlené.
  Revoluční nálada ještě negraduje, lidi se nemají úplně zle.
  A provládní média mají větší dosah, než měla v roce 1989.
  Už vidím ty titulky: „Banda dezolátů a proruských švábů napadla tyčkami od vlajek pokojně stojící příslušníky antikonfliktního týmu…“
  Vemte si, jak média informují o té celé demonstraci. Vše se smrsklo jen na naprosté kydání hnoje (Forum24) a barvité líčení, jak tlupa opilých frustrátů zaútočila na NM (ostatní MS media. K samotné demonstraci sokro nic.
  Kdo čumí na ČT09 (a to je tak 90 % populace, kromě snad kojenců a pár tisíc uvědomělých) bude mít hlavu úplně vypláchlou.
  Vidím to i v rodině.
  Bába nadává na tuto vládu, ale po obědě si jde pustit Otázky Václava Hlodavce, protože je to prý zajímavé.
  Informace, že tam bylo pár policejních provokatérů a pár blbců se nechalo vyhecovat (a možná byli ze stejného oddílu) byla pro ni neuchopitelná.

  A když režim bude chtít zasáhnout, vybere si ne Rajchla, ale několik dezolátů, kteří se nebudou moc bránit.

 6. Už se probouzí i mladí okolo 30ti let a dokonce i někteří dvacátníci. Jenom to nedávají tolik na odiv, protože se bojí svých spolupracovníků, známých a šéfů. Panuje tady totiž kultura „whistkeblowingu“ a následné ostrakizace. Nikdo přitom nechce např. : dělat v práci druhořadé zakázky, řešit jen neperpektivní druhořadé klienty, dělat jako koncipient právní poradenství feťákům a zlodějíčkům ze samošky nebo přestat být vypisován primářem jako operatér na zajímavé výkony. To je to, čeho se tito lidé zatím bojí, ale je jich čím dál víc a Tudíž jsou to lidé tiché podpory, ale jen krůček od aktivizace…….doutnají pod povrchem. Když se s těmi lidmi bavíte otevřeně a mimo práci, tak to často zní, jakoby byli odkojení tímto webem a vládní garnituře a médiím ty jejich kecy ani trochu nežerou. Připomíná mi to trochu pocity, které měl můj otec jako vysokoškolák v 70. letech. Všichni dělali jakoby nic, ale všichni poslouchali západní hudbu a Svobodnou Evropu.
  Píšu to proto, protože se zdá, jakoby byli dnešní svazáci v přesile, ale ono to tak vůbec není. Ještě chvíli a těmto tichým lidem s už nevyplatí být zticha.

  1. Co se všechno muselo přihodit, abyste si vy všiml, že to ve dvacátnících doutná a nejsou zdaleka všichni nenormální

  2. Jasone pardon, ale nesouhlasím.
   Vidím šmatlafony, sluchátka v uších, otrávené pohledy a ostentativní nezájem o cokoliv, co se děje okolo.
   Je jich naprostá většina a těch pár vnímavějších, nebo jinak vychovaných rodiči, to bohužel nevytrhne a pravdu máte v tom, že se bojí – právě proto, že jsou v nepatrné menšině a bojí se svého zesměšnění v případě, že by svůj názor prezentovali nahlas.
   Pokud by to záleželo na mně, tak právě lidi jako je Kovy, bych nechal okamžitě izolovat od zbytku mladé společnosti. Odvažoval bych se ptát, zda ten člověk není nastrčený současným režimem, nebo něčím nad ním, protože to, co z něj padá, se běžně v hlavách mladých lidí nenalézá.
   Aby nebyla mýlka – pár jeho „instruktážních“ videosekvencí jsem shlédl. Jestli tohle mají mladí lidi nalito v hlavách, pak je s námi i celou touto společností ámen.

   1. A co se ještě všechno dalšího bude muset přihodit… Jestli by se neměli nechat zbít… režim je tvrdý, nesmlouvavý

    1. Podmínky pro šíření pravdy jsme měli podobné, jako dnes. Co mělo větší ohlas:
     zásah jednotek ministerstva vnitra, nebo ,,smrt“ Ludvíka Zifčáka alias Martina Šmída (byli dva stejného jména) ?

     1. Neměli jsme podmínky podobné.
      Dnes mají provládní média větší dosah.
      Dřív jste mohl poslouchat (i když rušený) VoA, RFE, radio Vatican, aj.
      V pohraničí přímo vysílání jejich televizí.
      A (bohužel) obyvatelstvo to tehdy bralo jako Boží slovo.
      Dnes v rádiu z Mordoru nic nechytnete. Na internetu jsou jejich stránky blokovány (jasně, pár tisíc lidí si ty zprávy dokáže najít). Velké procento občanů si tu alternativu nedokáže nebo neumí najít (zejména starší a pokročilí, čest výjimkám).
      Takže už nestačí naladit rádio a hledat znělku „This is the voice of America“.
      Dnes musíte mít mnohem víc znalostí o internetu, internetových rádiích, VPN, apod.
      A navíc, většina obyvatelstva, zmanipulovaná médii to nebere jako Boží slovo, ale jako slova z Pekla.
      Vždyť přece v ČT09 nám jasně říkají, kde je dobro a kde zlo.

   2. Taky jsem k mladší generaci skeptický. Ale ono i padesátníci nejsou žádné terno. Jsem docela koukal jak
    šikovně se ujistili o své správné volební orientaci během jednoho dýchánku.
    doneslo se nějaké šumy, že snad chtějí odvolat doc. Ševčíka- a víte co mi naskočilo?
    Velká francouzská revoluce.
    Sice opožděně, ale začíná požírat své děti.

   3. Tecocamp: Samozřejmě že Kovy dostává zakázky na reklam . Tolik jich jiní youtuberi nemají. Má velkou podporu, protože má správně názory a působí přesvědčive, ale i mezi mládeží jsou různé názory. Nevíte, co všecko si čtou ti na mobilech a čtečkách ti se sluchátky.

  1. Green Dealk – ha ha ha, už jsem si to zapsala do svého černého notýsku. Pod “ novořeč” – jak hezky česky přejmenoval pan Keller cizokrajný ňůspík.
   ***
   Jasně že covid je z Činy. Jen by mě zajímalo, co tenkrát prováděli Španělé, když máme španělskou chřipku a plzáka španělského. Že by zlobili víc než dneska Čína ? Chce to víc prachů do humanitních studií a vypsat grantík. To by bylo, aby nějaká hlava bádavá za objasnění této záhady nedostala aspoň bakaláře.
   🤔

   1. Plzáka španělského napichuji na vidle. Někdy se při obchůzce pozemku sejde i 60 kousků (15 na každý hrot). Kam se hrabe Vidlák!
    Španělská chřipka začala v USA.

 7. Pane Vidláku, byli jste úžasní, díky.

  ZHODNOCENÍ demonstrace? Kdo STRHL ukrajinskou vlajku?
  Jindřich Rajchl: ZHODNOCENÍ demonstrace? Kdo STRHL ukrajinskou vlajku?

  https://www.youtube.com/watch?v=LtULiKhZr5w

  Těžkooděnci nemusí na nikoho sáhnout, jenom to chce dynamickou taktiku, můžete se podívat, jak to dělají jinde.
  Je nesmysl stát na místě, ve stísněném houfu, to chce princip tekutého písku.

  Opakování, matka moudrosti.
  Šalamoun izraelský král a syn Davida -1011 – -931 př. n.

  Pane Vidláku, takový malý manuál pro pobyt v Praze dezolátům, by přišel vhod.

  O tu odvahu ani tak nejde, jako o informace co smíme, a co nesmíme dělat v Praze.

  Jestli smíme tábořit v parku, spát v čekárnách, a na chodbách Hlavního nádraží, jestli můžeme sedět na chodníku, a dělat podobné věci jako Milion chvilek, před Sněmovnou.
  Kdy je možno nést šibenici, a kdy nikoliv., viz.
  Úřad nepochybil, šibenice stále nejsou protizákonné
  27. 5. 2016, 3:30 – Praha

  Nebo když JUDr. Benda, kandidát do Ústavního soudu prohlásí, že CHTÍT ukrást státní vlajku je vždy zločin, ale když někdo ukrade Vlajku prezidenta České republiky nebo také standarta prezidenta České republiky je podle zákona č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, oficiálním státním symbolem České republiky, tak je to pouze přestupek.

  Přitom, kdyby se pan JUDr. Benda podíval na foto
  https://www.denik.cz/regiony/jeden-z-ucastniku-sobotni-demonstrace-je-podezrely-ze-schvalovani-genocidy-20230.html
  tak vidí, že pokus ukrást cizí vlajku je nemožný.

  Když písmeno Z, je symbol genocidy, ale prapor Azovu na Václaváku je OK?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Hakovy-kriz-priste-Ukrajinske-symboly-Prislo-vysvetleni-Zdrcujici-730449

  1. Pod muzeem jsm nebyl, ale nedelal bych z toho takovou tragedii.
   Jestli to byli provokateri, nebo se po demonstraci proste nekdo nechal unest.

   Samozrejme ze to CT a media rozmaznou, protoze o projevech radsi psat nebudou.
   To uz ale opravdu vsichni u obrazovek zapomeli, na demonstrace v Georgii?
   A tam by nejaka vlajka byla vsem ukradena. Tam litaly flasky s benzinem a cihly.
   Demonstranti meli naprostou podporu od EU. Uz nikdo nepamatuje?
   Takze bych cekal, ze to dost lidi trkne.
   S ideologicky vyplachnutymi to nehne, ale tam je to ztracene uz davno.

   Jinak co je ta za demonstraci bez nejake te strkanice?
   Vsadim se, ze ta vlajka tam sere mnohem vic lidi, nez ma problemy se slozenkami, takze za me spis plus.

   Jenom jsem zaregistroval jak ze proti tomu vymezoval Havlicek z ANO… Tak moc, ze to skoro byla krec, jako by se tam nekdo pokousel ukrast korunovacni klenoty…

   1. Hajzlíček by se měl raději zajímat o to, jak je vůbec možné, že vedle obří vlajky cizího státu na naší významné veřejné budově nevisí vedle i vlajka česká. A to už přes rok! Takto se chová pouze nepřítel na dobytém území.
    Ani v době nejtužší normalizace a přítomnosti sovětské armády nevisela nikde osamocená vlajka SSSR (vyjma jejich velvyslanectví). Vždy se vyvěšovaly vlajky obou států.
    Řekl bych, že tohle je na žalobu ředitele NM a jeho nadřízeného – ministra kultury.
    Úkol pro právníky.

    1. Přesně.
     Myslím, že za současného stavu je to dokonce protiústavní a trestné, podobně jako osamoceně vlající vlajka EU – bez české současně.
     Jak píšete – úkol pro zdatné a zdravé právníky.

 8. Řešíte tu demonstrace a při tom stačí aby byl dneska v USA pořádný RUN na banky a je konec Ameriky jak ji známe. Tudíž konec celého západu. Konec financovaní ukrajiny.

  1. Byl by to mozna hezky sen, ale to se nestane.
   Tiskarny porad jedou a pres vikend se urcite domluvili, jak to udelat, aby se vlk nazral a koza zustala cela.
   To znamena:
   ztraty zamazneme z eraru, aktiva koupi vybrana banka, ktera demokratum trochu soupne bokem.
   A lidem rekneme, ze takhle to funguje v kapitalismu, ze v komunisticke Cine a Rusku je to mnohem horsi.

   1. Klienti dvou zkrachovalých bank získají v pondělí ráno neomezený přístup ke svým účtům a mohou s nimi volně nakládat! Chybějící miliardy půjčí bankám FED a FDIC, (pojištění vkladů). Zároveň bylo oznámeno, že vlastníci bank, a majitelé dluhopisů vydaných těmito bankami nedostanou nic! Tato vládní záruka se vztahuje pouze na obě zkrachovalé banky SVB a Signature! Co se stane,
    pokud Američané začnou masově vybírat peníze i z účtů ostatních, dosud zdravých bank, toto
    opatření neřeší. Biden se spoléhá na to, že
    Američané dnes nepropadnou panice, a nebudou
    masově vybírat peníze i z ostatních bank! Zda
    opatření zabere se teprve ukáže.

    Více zde https://www.michalapetr.com/

    1. Jsem ekonomikou nepolíbená, ale mám pocit , že tzv. Kolektivní Západ je finančně nějak propojen.
     Když minule , v roce 2008, vypukla velká recese, zavinili to sice americké hypotéky, ale slušně to zasáhlo i naši Kotlinu.
     Myslím, že tzv. třetí svět pilně pracuje na tom, aby byl ušetřen těchto excesů. My naopak požadujeme víc Kolektivního Západu.

     1. Nemusíte mít ekonomické vzdělání, stačí mít zdravý rozum. Ten filmeček MONEY AS DEBT (Peníze jako dluh) snad znáte? https://www.youtube.com/watch?v=_aEQX0sbEzQ
      Byla pak ještě i dvě další pokračování. Nebo další filmeček „Americký sen“. (vygooglete si)

      Impérium dluhů se začíná hroutit – jako každá pyramidová hra (alias letadlo), pokud se již nemá kam rozšiřovat. A Vladimír Vladimírovič i prezident Xi (+ další) řekli západním banksterům STOP!
      Fiat money jsou podvod. Pyramidální. Vždy tomu tak bylo a vždy to skončilo stejně – krachem.

 9. Sice jde o vážné věci, ale asi bych se další demonstraci snažil zpestřit mezi monology i nějakou hudební skupinou, nebo tam dostat pana Nohavicu? Demonstranti se taky chteji pobavit, jinak je to nuda, chce to šikovne vyvážit. A samozřejmě nezvat na pódium uspavace a nudné existence.

  1. Myslim, ze by stacilo nepoustet tam ty farare, studenty a.p. a zkratit to na podstatne vyroky k veci… Kdyz hudbu, tak pred demonstraci.

   1. Myslím si, že právě ten mladý Gregor byl hodně přínosný. Je to naděje, že změnu si přejí i mladí a odpověď na poznámky z diskuzí z mainstreamu, ať už se staří nemontují do politiky, protože tahle společnost brzy bude patřit mladým.
    I ten farář měl svoje opodstatnění, věřící jeho slova vnímali naléhavěji.
    Těžko někomu, kdo se dohodl s organizátory na vystoupení a šel se svou kůži na trh, říct, že je nadpočetný a odmítnout ho.

    1. Sice jsem toho studenta neslysel, ale myslim, ze to je jeden z vrcholu demonstrace.
     Porad vsude ctu o duchodcich a dezolatech se zakladnim vzdelanim.
     Oproti tomu pry vysokoskolaci a vzdelani lide voli sborove Pavka a posilaji penize na tank Tomas.
     Ten student je dukaz, ze to tak neni.
     On si urcite uzije ted ve skole svoje. Pokud bude mit chut pokracovat, tak bych mu urcite dal misto. Je to spojka starych do sveta mladych.

  2. Zcela souhlasím. Na sobotní demonstraci bylo více lidí než v září. Ale jen asi hodinu a půl, pak postupně mizeli. Důvod ? Velká zima a některé příspěvky dlouhé a nudné. Určitě nejlepší byl Vidlák. Příští demošky plánovat na max dvě hodiny.

   1. Mizel jsem taky po necelých 2 hodinách. Jsa z pohraničí, nedostal bych se veřejnou dopravou již v sobotu jinak domů. Ale při příchodu kolem 14. hodiny to hrozilo umačkání davem.
    Po procpání do řidšího prostoru pod Opletalovou ulicí jsem si užíval velmi příjemné atmosféry. Totéž se spolucestujícími ve vlaku. Včetně mladých lidí, kteří mířili rovněž na demonstraci.

   2. Tolik k příštím, aspoň týdenním blokádám, vládních úřadů… 😉 😀
    To je jak s tím výletem na Kokořín 😀

 10. Nátlakové akce tu nemají tradici a pokud přijdou, „tak s křížkem po funuse“. Budou znamenat přesně to co se o co se smažil ten policajt když chodil v davu s megafonem a vyhlašoval akci, že po demonstraci se půjde strhávat vlajka Ukrajiny na Národním muzeu. Akorát to bude to autentické. Naopak z toho může být skvělá záminka na likvidaci pracně budovaných komunikačních kanálů. Až blogeři zjistí, že doblogovali, bude pozdě. Nebo že bude pracně budovaná strana PRO zakázána a podobně. Že platí nějaké zákony a předpisy jen někdy? To už si vyzkoušelo ANO a SPD nedávno v parlamentu.

  Pár desítek či stovek lidí se možná o něco pokusí, policie s nima zatočí a většina obyvatel si řekne „super“. Je dobojováno. Několikeré volby to ukázaly jasně. Naposledy cca před měsícem.

  Necítím tu žádný zadržovaný přetlak ve společnosti, který by mohlo případné násilí ze strany od státu uvolnit.

  Přidat se k tomu je jako přidat se k sedlákům co táhnou na Chlumec.

  Co dělat? Budovat sítě, budovat komunikaci, budovat organizace. Cvičit se na „táborech lidu“ a čekat na dějinnou událost. Bez ní to bohužel nepůjde.

  Osobně si dávám za úkol znovu přečíst Hamplovy knížky. Delší dobu různě píše, že výsledkem dnešních lidových hnutí neúčinné výbuchy násilí, které nic nezmění. Což se mi zdá, že přesně k tomu to směřuje a tak si ho zkusím znovu pořádně přečíst.

  1. Co když zaostáváme za západem ještě pořád v určitých věcech, tak pro vyváženosz a lepší začlenitelnost… aspoň trošičku extrémistíčka opravdového. No ale to je opravdu šílená představa.. To se mi víc líbí verze piccolom. nechat se se vztyčenou hlavou zbít, to je uvěřitelnější pro nás tady. Nevím, co na to EU

  2. RE adx :
   Myslím si, že pokojné demonstrace jsou prospěšné. Důraz bych dala na to “ pokojné”.
   Pokus nedojde k násilí, režim bude jen velmi složitě hledat záminku k zásahu.
   Už nikdy se nesmí opakovat vymlácení Aeroflotu. Byť i vyprovokované, režim měl záminku k přijetí pendrekového zákona.
   V tomhle ohledu byli organizátoři bdělí a díky jim za to. Úlovek v podobě jednoho blbečka s nášivkou cizí armády, a několika trotlů, kteří se dobývali do vrat Národního muzea a slabota.

 11. Zbyněk Fiala rozpitvává docela kvalifikovaně pád banky.

  https://vasevec.info/ekonomika/zbynek-fiala-svb-strhava-lavinu

  Je to ta černá labuť, která má načase?

  Chválím p. Fialu také za to, jak hezky srozumitelně popsal postavení důchodového systému za nastalé situace.

  „Pokud jde o důchodce, v Česku nejsou biti jen ti, kteří žijí z oklešťovaného průběžného systému, ale i ti, kdo uvěřili sladkým řečem, že si mají na důchod naspořit v penzijních fondech. Pokud penzijní fond vykáže ztrátu, je to pro seniora ještě horší, než kdyby měl peníze pod slamníkem. Tam mu je užírá jen inflace, ve fondu mu je napřed ohlodala centrální banka. Jak je vidět, s tím tvrzením, že vysoké úroky pomáhají střadatelům, je to trochu složitější.“

  Chraňme si průběžný důchodový systém jako oko v hlavě. Útok na valorizaci důchodů je útokem na průběžná systém, jediný životaschopný systém.

   1. Já jsem zděšená z toho, jak se – kdysi kultivovaná dáma, která hrany spíš otupovala, přeměnila v bojovou pavlačovou štěknu čtvrté kategorie. Holt každý stárne jinak.
    😢

      1. Hlavně tím, jak kradla za totáče rohlíky, aby položila režim.

       Hloupá knihkupkyně – bohužel v politice nadělají víc škody něž užitku hloupí lidé (neplést si s lidmi bez vzdělání), než chytří hajzlové z tvrdými lokty. Na hajzlech je to podvraťáctví vidět hned, hloupým lidem lze ledacos nakukat a a kvalitní loutkovodič může pře hlupáka s dobrou pověstí
       „protlačit“ i to, co prohnanému šíbrovi neprojde.
       Mimo Němcové jsou zářnými příklady Pekarová Dvousvetrová, Lipavský , Jurečka apod.

    1. Ále no tak, není to tak těžké k pochopení. Uvědomte si, kolik jí je, jaké měla ambice, co z toho se jí splnilo , no a taky vezměte v úvahu, kolik za tu domu vyrostlo nových ambiciozních modroftáků, kteří se taky chtějí usadit v dobře placeném a za nic neodpovídajícím……… Myslíte , jak to tak pozoruji, že jí budou respektovat a udělají jí volnou cestu? Bych řekla že čuje poslední ten oný, vždyť copak dokázala.

  1. Milka byla zděšená, že Havlíček podporuje Raichla.
   A Havlíček neměl koule natvrdo říci, že podporuje. Prostě současné ANO (šéfe).

 12. Já mám z Rajchla špatný pocit.
  Jako bysem blbě procit.
  Jak bych jedl klobásu
  určenou pro okrasu;
  jak bych švestek viděl sklizeň,
  neměl radost, jenom trýzeň
  jako bych čest nevzdal práci.
  Myslím, že mě někdo bací.
  Jako se to stává běžně.
  Furt křižuju rovnoběžně.

  1. Rovnoběžky

   Prý nekonečno,
   které nelze změřit,
   zda v radosti
   či smutku,
   nepraví se,
   zbývá věřit,

   że ty spolujdoucí
   upjaté dámy –
   nepočínají se a nekončí
   někde za hvězdami.

   ( Jaroslav Konáš, 1986 )

 13. Lidi všecko natočí!
  Policie útočí
  rakušák to otočí
  korán teng to tlumočí
  jako útok dezolátů.
  Velitel jde pro výplatu.
  Vládu řídí strýček sam
  chtěl by vládnout světu sám
  prostřednictvím idiotů
  co do xichtu kopnou botu
  všem, co mají jiný názor.
  Už to vidí i pes Azor.

 14. Velice zajimavy clanek. Muj prispevek je v dnesni priserne dobe pouhou literarni fikci a uvahou k prectenemu: Co z clanku plyne? Vlade po Vrablovych precedentech staci situaci „vysedet“. A nekdy si to i ten dav rozmysli a do tech ulic nedorazi. Proc? Protoze tam neni posun. Jsme ucenlivi. A lini. A mame spoustu vlastnich aktivit. Budeme bojovat, ale jenom kdyz uvidime nejaky smysl… Ptam se, kolik lidi by muselo stat na Vaclavaku, aby to polozilo vladu? Odstoupil by Fiala, kdyby nas tam bylo 2x tolik? Celych 300.000? Odstoupil by po demonstraci 600.000 lidi? Takze jinak: Jak lze vygradovat tlak ulice? Vygradoval by se tak, ze by se nemohli citit jisti osobne, v ramci rodin? Kdyby se dav nesesel na Vaclavaku, ale pod okny kuchyne pani F-love, Raku-nove, Rych-ske, Pav-ove, ze by to v ramci sve rodiny neokecali? A to by jednoduse nevysedeli? Ale ja vim, to se nesmi, mame GDPR, nikoho k takovemu prisernemu bezpravi nepobizim. ;))) Takze asi nic. Druha otazka zni, co by bylo, kdyby dav pouzil tu dlazebni kostku. Myslim, ze to zalezi od mnozstvi lidi. Mas-li v ulicich 10.000 lidi, Rakusan je necha bez milosti zmasakrovat. Sejde-li se 150.000 lidi, nema sanci a bude pouze usmernovat dopravu… Otazkou je, co nastane pristi den. Padne vlada? Obavam se, ze i tuhle hypotetickou situaci bez problemu vysedi… Takze, co tam mate dalsiho?

  1. Milý pane, nevím čím přemýšlíte. Každý i malý tlak má smysl, tlaky se sčítají. Vláda padne, ne zítra, ale již teď je po ní.

 15. Aby se v těch Vašich nakladatelských informacích, Vidláku, prase vyznalo.

  Je mi to jinak jedno, ale když mě náš Asfalťák tehdá, když sem psal o Vašich vůbec né špatných spisovatelských a nakladatelských prvoúspěších spláchl tou jeho opovržlivou kalkulačkou (což mě ještě teď sejří), byl sem pevně přesvědčen, že mám pravdu já, protože nejdříve ste psal a dal fotku palet s knihama a napsal ste k ní, že jde pouze o první vrh, tedy o objednaný a zaplacený knihyDO prosince a zároveň ste poopravil můj z fotky špatně vydedukovanej počet knih, že na paletách leží 3000 knížek.

  Zároveň ste ale taky napsal, že knížky objednaný OD prosince a dál budete řešit druhým vrhem na základě došlých a hlavně předem zaplacených objednávek, na čemž sem založil tu početní úvahu, za kterou mě Asfalťák spláchl blbečkem, kterej sotva zmáčkne kalkulačku.

  A teď zase píšete, že …před víkendem jsem odeslal všechny objednané knížky ….Vylifroval jsem 2741 zásilek“ !

  Aby se v tom prase vyznalo, co tedy ste vylifroval, všechny knihy jen z toho prvního DO prosince objednanýho a zaplacenýho prvního vrhu, nebo úplně všechny objednaný knihy, tj. i s doobjednaným druhým vrhem, protože ste tady někde taky psal, že Vám objednávky už nechoděj?

  1. Vylifroval jsem zásilky… ! ne počet knih. Snažil jsem se tím poukázat na to, že z takového množství určitě alespoň něco nedošlo a že to vyřeším.
   Ale úplně jednoduše – odbavil jsem všechny objednávky. Úplně všechny, co zatím byly. Počítal jsem tak, aby mi knihy úplně nedošly, kvůli reklamacím a chybám. Během příštího týdne mi přijde zásilka dotisků, které začnu distribuovat (předpokládám) od dubna. Teď se chci postarat o reklamace a chyby.

   1. Rejpalům nevěnovat pozornost. Jsou nas@aní a potřebují si někde vylepšit emoční bilanci. Teď se blbíšovi ulevilo, tak mu to přejme. Ať mu to vydrží aspoň do večera.

    1. Tady bych se blbíše zastal známe se s psaní roky většinou se mnou nesouhlasil ale že by byl rejpal to rozhodně né. ANO má pro mě zajímavý styl dá se těžko uchopit tedy pro mě ale rozhodně není rejpal

   2. … teď se trochu už orientuju, Vidláku!

    P.S.
    přesto bych Vás prosil, abyste jednou dal konečnou zprávu , jak to Vaše spisovatelství a nakladatelství Vaší prvotiny dopadlo. Mě to fakt zajímá, nikoli z nějaký závisti či dokonce nějaký emoční bilanční Helanovský hověziny, která je úplně mimo mísu, ale kvůli tomu mýmu odhadu a nebudu zapírat … i tý „kalkulačce“ našeho Asfalťáka, která se mi fakt dotkla a nějak furt mrzí.

 16. Ukradený příspěvek z netu.
  „Tak se na ten útok na NM vyprovokovaný policií podívejte:
  https://www.youtube.com/watch?v=BDCsJhfbIos
  Dneska měl Rajchl v 18 hod. půlhodinový on-line přenos, který jsem viděl a za chvíli po tom zmizel, totalita se vrací nějak moc rychle.
  Rajchl: Tak koukám, že cenzura nabrala na nových obrátkách.
  Dovysílal jsem a najednou mi to napsalo „obsah již není dostupný“.
  Já jen dodám. Fungovat tento stát, tak jak má, tak po tom videu novináři skočí a budou se ptát.
  Ptají se?

  1. Kocoure, zase jste mě dostal (i svými pododkazy): teď abych si při cestě ven nasadil sluneční brýle, byť slunce je za mraky …
   Vážím si Vás. A děkuju.

 17. A zas neco z FB 😀 : Ted jsem se rehtal 😃 kdyz se mi vynorila scenka z filmu Ctyri vrazdy staci, drahousku. Myslim na pasaz, kde barovemu orchestru slozenemu z gangstru co nikdy nehrali na zadny hudebni nastroj, poslalo obecenstvo jako odmenu lahev whisky (otravene). Boss lumpu na to : „No vidite, nehrajeme tak spatne !“ 😃 Ted totiz ctu co napsal o tomto mitingu jeden z generalissimusu zmrdske tzv. libodemo zurnalistiky, prosluly Karel Dolejsi : „Sobotní proruská akce v Praze, masivně navštívená navzdory špatnému počasí, je poslední výstrahou před tím, co i v ČR může nastat, pokud vláda v podmínkách cílené ruské hybridní války proti nám prostě jen dál „ze zásady“ nebude dělat vůbec nic.“ Takze pane Rajchle, pane Vidlaku, muzete si take rict neco podobneho – ale tu pomyslnou flasku radeji neochutnavejte 😃 (zdroj : https://www.blisty.cz/art/112441-vizitka-indolentniho-fialy-plny-vaclavak-proruskych-chcimiru.html)

 18. No já jako vesnický prostáček to vidím takto, dám to sem neuspořádaně:
  1/ Vidláku před vystoupením nepij alkohol !
  2/naprosto nejlepší projev tam pronesl ten student
  3/ délka trvání akce by neměla přesáhnout 2 hodiny
  4/ projevy by mely být nasměřovány tak, aby se aktivita davu stupňovala a podporovala řečníka na základě správných heců.
  5/ vyslovování splnitelných požadavků a cesta malých vítězstvích – za mne bych dal maximalní podporu Radku Novotnému a jeho boji o vodu. Je to oblast mimo giganty a tam je možno získat první vítězství.
  6/ je naprosto nutno přesvědčit a zapojit myslitele – Hampla, Svihlíkovou, Druláka, Budila, Robejška, …..
  7/ je nutno zapojit mediální hvězdy – Lipavskou + Bobošíkovou, Lukavce, Inovace republiky, Xavera a další projekty
  8/ využít jako oponenturu pro další postup presidenta Klause, Jakla, Weigla a se skřípěním zubů Parobka, Haška a tuto část společnosti.
  9/ veřejné jednání vedení pidistran – aby bylo jasno, kam nás nespokojence směřujete. Chápu osobní ambice , ale pokud se nedokážete domluvit, tka TÁHŇETE do Brusele

  Tohle jsou neuspořádané myšlenky jen nad dojmy z aktuálních událostí …..

  1. Vidlák pil před vystoupením alkohol?
   Pokud ano, tak asi proto byl tak uvolněný, vtipný a netvářil se tak důležitě jako h@vno. Jeho projev neměl chybu!
   ***
   K bodu 6 : A jak víte, že vámi jmenovaní myslitelé by tam bývali vystoupit chtěli?
   K bodu 7 : Vystoupení hvězdy Bobo by pro mne bylo zdrcující. Ta dáma rozvrátila všechny spolky, ve kterých se kdy angažovala. Dokonce se jí povedlo vypudit ze Svazu bojovníků za svobodu poslední dvě přeživší lidické ženy. Bylo by snazší vyjmenovat strany a hnutí, za které tahle dáma dosud nekandidovala, než ty, ve kterých usilovala o zvolení. Naposledy, tuším, Volný blok pana Volného.
   Podle mne by kandidovala i na Luciperku, kdyby jí nominovali čerti.
   Považuji Bobošíkovou za políbení smrti pro každou sešlost , ale i pro každého jednotlivce. Myslím si, že byla velká smůla, když původně rozumná Lipovská potkala dravou Bobo.
   Mrzí mě, že jsem se proti někomu takhle vymezila. Ale nedá mi to, za touhle paní jde jenom zmar a rozvrat čehokoli. Dokud má naději že bude první, je hodná. Když zjistí, že jí hrozí šlapáni v peletonu, tak začne zlobit a škodit. ( Jenom můj názor. Uznávám, že je velmi schopná. )

   1. S těma Lidicema, je nějaký zdroj proč, kromě ČT idnesu apod.? Mě by zajímal skutečný důvod odchodu, který se přiznám nepřijímám, když to napíšou mejstrýmová média z důvodu, že z 90 procent, se mi ukázalo, že buď zamlčeli většinu informace nebo lhali přímo.
    Tím nechci říci, že to nebylo protože bobo, ale pouhé prohlášení byl to bobo taky neberu, takže je nějaký odkaz někam, kde to nepopisoval mejstrým?

   2. Bobo jsem nevidel uz asi vecnost.
    Pamatuju si, ze byla chytra a schopna.
    Kandidovala za skoro vsechny a vsude.
    Vsechno rozesrala.
    To znamena, nechte ji delat novinarinu a nepostejte ji do politiky, to znamena ani na tribunu.

    1. On každý aktivní člověk, který trochu nadzdvihne poklop na senkrůvně některým připadá jako extrémista. Ano, chtěla být i presidentkou v rudém kostýmku za KSČ. Ale to, že nazývá věci původními názvy není její chyba. A navíc to, na rozdíl od mnohých jiných, umí.

 19. Lepsolidi odmítají nenásilnou blokádu, ale majdanizaci dřív tleskali. Ono záleží proti komu se lidé bouří. Tleská se jen těm barevným revolucím, které strýček Sam odsouhlasí a zaplatí. Není větší pokrytectví než předvádějí mnozí čeští liberálové a konzervativci, kteří místo principu své názory otáčejí podle změn politiky USA, NATO a EU. Jak korouhvička. Ve větru o OSN, mezinárodním právu, sebeurčení, hranicích, demokracii, revolucích, vojenských akcích atd.

 20. Na to, že lidi mají (oprávněný) strach, byla účast obrovským úspěchem, a to i přes bagatelizaci v provládních médiích. Můj soukromý odhad je, že za každým, kdo měl odvahu přijet, je cca 20 lidí, kteří se přijet bojí. Počasí taky nebylo úplně ideální. A pak je tady obrovské množství lidí, kteří o demonstraci prostě nevěděli. V našem městě (cca 10K obyvatel) jsem nezaznamenal nejmenší propagaci.

  Skromná rada organizátorům pro příště. Jestli chcete získat mlčící většinu, zbavte se v prvé řadě těch donkovidovských rytířů smutné postavy válčících v dávno skončených bitvách. Normální člověk vnímá výjimečnost tehdejší situace a přes všechny chyby a excesy obecně chápe, o co se tehdejší vláda snažila, a už se k tomu nechce vracet. Babiš a spol. tehdy jednali v dobré víře, Rakušan a spol. dnes rozhodně ne. Těch, kteří to tak vnímají, je řádově víc než těch, kdo to tak necítí. Měli byste se soustředit na ty první…

  1. Pokud máte silný pocit kovidového pasé, pak se hluboce mýlíte! Stovky Anglo-Saských laboratoří pilně pracují. Bude se tomu říkat jinak a bude to účinější.

   1. Demonstrace je divadelní představení!
    Když pustíte na jeviště každého neumětela, nevznikne nic užitečného.
    To je jako bych já chtěl tančit v baletu. Kdo by mě tam pustil, byl by blb.

     1. No vidíš, a já tam třeba proto nejedu a nepojedu, protože i když mi není 70 let, tak jsem se už naučil, že bojovat proti něčemu co už dávno není je zhovadilost, mají se řešit příčiny a maximálně následky, ale bojovat proti něčemu co už není, na to fakt nemám čas 😉

   2. Víte, ono přece není nutné, aby výše vyjmenovaní museli řečnit, být na pódiu.
    Pokud jsou oni jedněmi z nás, proč by nemohli dát pocítit tuto sounáležitost?
    Hele byl jsem někde v 1/3 a stál vedle mně Foldyna, Schillerová- kdokoliv ze jmenovaných, a tleskal, skandoval, ano byli s námi na jedné lodi….
    Ale prostě, Paroubek i Konečná jsou fuj.
    Byl jsem 3 září na demošce. A byl jsem nadšený. ani ne z těch řečníků, ale z těch davů.
    Rozhodně bych nenadával na Vrábela a Havla. Udělali co se organizací týká kus poctivé a poctivě myšlené práce.
    To co se musí vypilovat je právě to sjednocení a rozhodnost. Tady potřebujeme i parlamentní opozici, i odborové svazy- ANO CHUTNÁ MI A SPÍM NEDOBŘE- i tu nenáviděnou opvorhovanou levici jak tady s lítostí čtu.
    Jenže katastrofické předpovědi z před půl roku se nenaplňují. Rodiny stále jezdí na lyže, plánují letní dovolené tu v Chorvatsku tu , v Ománu, stále se chce jeden zadlužit a má na hypotéku, podniky ne a ne krachovat, lidi práci mají dokonce ani není fluktuace.
    Byl tady jeden opravdu erudovaný článek o ropných rafinériích s tím, že nebude nafta.
    A ona furt je.
    Aby se přidaly opravdu davy, musí dojít k zapojení parlamentní opozice a odborů, a aby byl národ ještě více naštvaný muselo by dojít k JO krachům podniků, propouštěním a zvýšením cen a daní.
    To píšu já.Levičák.

    1. Erudovanych clanku o nedostatku ropy bylo dost.
     Vsechny vychazely z toho, ze staty udelaji to, co jejich politici hlasaji – ruska ropa bude fuj.
     No, a ona pres vsechny hlasite proklamace neni.
     Do dneska ji dovazi vsichni. Vcetne USA, VB, EU…
     Sice mene, nez drive ale porad. Kolik, to jsou jenom odhady, protoze spousta ruskych lodi vyplouva bez udani destinace. Obcas ale neco prackne a pak se „vysetruje“.
     A k tomu jeste benzin a naftu z indickych rafinerii.
     Japonci uz zase zvysuji importy ruske ropy… Je to prece jasne: budto to koupime levne my, nebo nekdo jiny, od koho to pak koupime draze.
     Neverim, ze to nekdo nechape.

     Pripojeni parlamentni opozice je jenom sen. Podle me se nepridaji.

     Odbory by naopak mely byt v cele takovych demonstraci a svolavat je.
     Ale to uz jsme tady pred casem prokydali. Odborarske spicky…
     Posledni odborar, ktery mi byl osobne sympaticky byl ten zeleznicar, ktery prasknul, ze hlavni kriterium pro prijeti na Reditelstvi CD je sexualni orientace. Taky ho pak pekne rozkulacili.

     1. Tady je jeden (z vice) duvod, proc je nafta porad vsude.
      V USA si uvedomili, jak moc to podelali, a otocili o nemeckych 360 stupnu:

      Zatímco Washington se nikdy nebránil obchodování s ruskou ropou v rámci cenových omezení dohodnutých skupinou G7, největší nezávislí obchodníci s ropou byli vůči trhu obezřetní. „Američané nás aktivně povzbuzovali . . aby se znovu zapojili do přesunu ropy,“ uvedl jeden z obchodníků, který hovořil s ministerstvem financí.

      https://www.ft.com/content/36c5367b-06f9-48e7-9867-20671665c8a7

  2. Myslím, že je zcela legit ptát se, kde skončilo těch 500 miliard, které si Schillerová na covid půjčila.
   Chápu, že téma Schillerové tady není populární, protože je to estébákův kůň.
   Ale těch peněz, co vyletěly přes státní kasu nikoli komínem, ale do kapes vybraných podvodníků bylo až tolik, že k tomu prostě nelze mlčet, babiš nebabiš.
   Krátká paměť Čechů je to, co jim brání se účinně bránit proti zvůli. Jeden pitomec tady napíše, že někdo bojuje ve skončené bitvě – a zamáznuto, nic se nestalo.
   Ale stalo – a ještě se stane. To byl totiž jenom test, kam až lze zajít, tak jsem to pochopil já.

 21. Pro mě bylo na pódiu na Václaváku mnohem víc nul jako jedniček.
  Jedničkou s hvězdičkou jsi byl ty Vidláku, strašně mě potěšilo, že jsi v sobě nezapřel toho Pepina z Postřížin. Pak stál za poslech Igor Chaun a jeden starosta, jehož jméno mi uniklo.
  A to je tak všechno.
  Zbytek projevů bylo takové emotivní kňourání vlastně hodně podobné (formou – frázemi, ne obsahem) projevům dnešních zastuzených havlovských disidentů, kteří pořád bojují sametovou revoluci.
  Vynechávám Rajchla, ten je samozřejmě charismatický vůdce. Nicméně, pořád mě nepřesvědčil, abych mu důvěřovala. Moje intuice mi říká, že tam něco nehraje.

 22. … tak si hezky postěžovali, zanadávali a život jde dál.
  To, co mi opravdu chybí (myslím, že nejen mě) je plán na změnu.
  Řekněme, že vláda podá demisi a co bude dál? Řekněme, že se levice spojí a uspěje ve volbách. A opět co bude dál? Co dělat s ekonomikou zeme? Co s rozdělenou společností? Jak se postavik k válce na Ukrajině? Co s inflací? Zdravotnictvím? Školstvím? Jak pomoci „dolním 80%“? Co s migranty?
  Nečekám odpovědi na všechny otázky, ale alespoň na některé. Něco konkrétního. Hmatatelného. Zanadávat a zařvat si člověk může i na fotbale …

  1. Tak pro začátek bude stačit, když zmizí nodrozlute vlajky a národního muzea a státních institucí a když se přestane krmit krvelačná válečná hydra a štvát a když se ukáže, jaký je Rakušan tydýt, bude to třešnička na dortu.

  2. Tak si hold musíte poslechnout Rajchla. Ale abych vás uspokojil tak alespoň něco.
   Odchod z burzy.
   Přestat vyzbrojovat Ukrajinu.
   Návrat vody do našich rukou.
   Nakupovat energie napřímo.
   Referenda o hlavních otázkách.
   Levnou el.energii. Takže odkoupení minoritních vlastníků.
   Podpora zemědělství a našeho průmyslu.
   Nenechat si do našich věcí kecat bruselem.
   Dělat to co je pro nás dobré a ne to co nám škodí.
   Stačí?

   1. Uvědomujete si, že to je jen seznam více či méně zbožných prání? Bez představy jak to provést v praxi a hlavně bez vize kam to má směřovat?

   2. Myslím, že by bylo velmi dobré, kdyby Vidlák vždy k danému heslu napsal článek. Popsal stav, proč je to špatné a jaká by byla možná cílová změna. Diskuse by se pak jistě zaměřila na hledání cesty, jak změnu prosadit a uskutečnit, případně jak opravit myšlenku cílové změny. Snad by to pomohlo k tomu, aby se se zamýšlenými postupnými kroky ztotožnilo více lidí.

    1. To byste, Pepánku, na Vidlákovi chtěl kapku moc. On jenom podniká první krok k aktivizaci co největšího množství lidí. Vymyslet reálný program, to asi není jen tak. Je to těžká práce pro celý tým lidí. Na něčem takovém se už pracuje, ale ti, kteří tak činí, tam nebyli. Patrně to považují za předčasné , představit nedonošené dítě veřejnosti. A mají recht.

   3. Možná pár příkladů pro vysvětlení …
    … podpora zemědělství. To má ve svém programu i současná vláda a sype do toho neuvěřitelné peníze. A měly to i ty předchozí. A obvykle to dopadlo špatně. V čem je to teď jiné?
    Nebo jiný přiklad – návrat vody do českých rukou. To vhcete provést jak? Vyvlastněním? A kdo jsou to ty „české ruce“? To nemohou „být všichni“. Krumpáč musí mít v ruce někdo konkrétní.
    Nebo odchod z energetické burzy. To samo o sobě je prakticky nemožné udělat jednostranně vzhledem k evropské legislativě. Ale řekněme, že by se to nějak povedlo – co dál? Výrobci mají prodanou většinu ebergie na dlouho dopředu. A i když nebudou mít enerferickou burzu, stejně by mohli prodat energii tomu, kdo zaplatí nejvíc (sláva buď jednotnému evropskému energergetickému trhu).
    Já netcrdím, že toto všechno nemá řešení – jen ho v těch obecných frázích moc nevidím.

    1. Pitnou vodu musí vlastnit obce. Zahraničním korporacím lze jejich „podnikání“ s vodou legislativně natolik znepříjemnit, že ještě rády odprodají.
     Ad el. energie:
     Pokud přestanou existovat minoritní akcionáři, nebude problém z evropské burzy odejít. Alespoň co se domácího prodeje týče. V rámci prodeje v ČR musí zafungovat energetický reg. úřad + úřad na ochranu spotřebitele. Elektřina se u nás vyrábí cca za 0,50 Kč/KWh. Kolik je „přiměřený“ zisk pro výrobce? 100%, 200%, 300%??? Zisk z obchodu s elektřinou ale nemůže být v civilizované zemi na úrovni překupníků s drogami, kde se jedná o tisíce procent…! Přebytky lze samozřejmě do zahraničí odprodat přes burzu tomu, kdo dá nejvíc.

     1. Už se to vylepšuje, už to „privatizují“ i čeští politici, už jsou i české „správcovské firmy“, které ovládají politikové z velkých měst.
      A platilo vždy, ten kdo dělá údržbu=má v rukou stavební část, kdy on diktuje ceny ten vydělává nejvíc, ne ten kdo má papírově správu majetku, ten to pouze kryje 🙁

 23. Vidláku já si myslím, že to video, kde je vidět ta policejní zlovůle může být rozhodující.
  Takže teď půjde o to která stranička z toho pětislepence do toho hodí vidle a bude požadovat odchod Rakušana. KDU?
  Taky ty keci Rakušana ohledně organizátorů jsou daleko za hranou. Tak snad se ledy prolomí.
  Jo a zda je nás víc? Je Vidláku, jen mnozí ještě stále nezkousli to, že tam neměli svého oblíbence, ale to podle mě skončilo. Říkám to proto, že se mnou jeli dva noví a dva staří to sabotovali.
  Po tom policejním zásahu už příště pojedou a ještě někteří další.

  1. Na vidle nevěřte. Můžu vám garantovat, že se to nechá vyhnít, jako všechna předcházející svinstva.
   Pošta bankrotuje, policajti mlátí lidi, Dozimetr, pytle na MV, přidat politikům sedícím na více židlích…………
   A nic nenaznačuje, že by mu to mělo zlomit vaz. Drží při sobě, jako helvítská víra. Fakt mě nenapadá nic, co by dokázalo tyhle škodiče položit.

  2. Na Rakušana bychom nesázel. Až moc ambicí, až moc hovado, až moc toho ví. A až moc důležitý pro udržení koalice, sice neznám jeho pomstychtivost, ale sebestřednost z něj sálá ještě víc, než ze mě, a to už je co říct. Dokonce ani nějakýho poskoka nejspíš neobětují, protože by tím museli přiznat, že v tom jeli. Věřit totiž tomu, že to poručil jen zmatenej velitel zásahu, by možná sice věřilo dost pitomců, nicméně jen pitomců.
   Jak Rajchl avízoval, že za tím důsledně půjde, tak to budou zkoušet nejen vysedět do maxima, jistě bude protiútok. Že dostal tomu demonstrací nějakej obzvlášť mandát od lidu, to jen těžko, i tak by mu to neuznali.
   A není už to teď jen v pozici neumění vládnout, jde o čirou lidskou zvrhlost. Bylo tu v politice už hodně ultrašmejdů, tihle to ale už posunuli nejmíň na dvojnásobek ultrašmejdovství.

   1. Bych…, chytrej editor se jen tak nevzdá. Taky koukám, že místo „tou“ demonstrací tam je „tomu“. Sice krátký text, ale znovu pročítat to už nebudu

 24. Nás přesvědčujete, jestli jsme byli na václaváku? Jen jestli straníky PRO přesvědčilo přítomné množství lidí… k další práci nás zajímá. Mě tedy

 25. Tento clovek na FB to vystihl : A co zcela zjevne nedostatky ? Treba nesmyslne, az idiotsky velky prostor anticovidovemu kecani ? Koho to dnes – prinejmensim v takovem rozsahu – zajima ?! Nebo ten panbickar, hrimajici jako jehovista – take byl znechucujici. Nebo nekolik uplnych nul, neznamych, necharismatickych, co recnili. Mnohem lepsi by bylo udelat 2 hodinovy miting namisto 3 a toto vse vynechat ! Zde se neda vymlouvat ze nebyli penize a lidi (jako treba u ne zcela dostatecneho ozvuceni) zde to je jen a jen blbost poradatelu, ktera je ale neomluvitelna, pac to muselo byt jasne !!

   1. Pocet odchazejich lidi svedcil o tom ze to nebylo kafe vicero… Je to dobre, obhajovat zcela zjevne nedostatky ? Ktere byli uz minule a tedy se bafunari zjevne nepoucili ?

    1. Jenomže ten, kdo odcházel, nevěděl buď na koho přišel nebo do jakého počasí se vypravil. Zcela zjevné nedostatky… se zjevují až při samém a ne předem. Rajchl nemohl volit jinak, to nešlo

    2. Pámbíčkář byl děsnej, ale možná bychom se divili, kolik oslovil lidí. Neříkal nic proti něčemu, tak co.

   2. Jenže on (BANdita) má pravdu, tohle byla obrovská slabina už těch podzimních demonstrací.. Na táborech lidu musejí vystupovat táboroví řečníci, kteří nabudí a strhnou dav. Nemají tam co dělat uspavači hadů, kteří jsou sice odborníci v té či oné oblasti, ale svým monotónním a zdlouhavým přednesem jenom otráví. Ti by měli přijít na řadu až teprve kdyby došlo ke změně a dávalo se dohromady nové vedení státu. A naprosto souhlasím i s tou výhradou proti covidu – a to jsem přitom sám neočkovaný antivaxer! Jenže tahle otázka národ těžce rozděluje a navíc už to v současné době není aktuální, zatímco inflace, rozvrat státních financí, imigrace a hrozící mobilizace a válka ano.

    1. Já byl spíše pro očkování mám 3 ted bych se očkovat už nedal ale myslím si že toto téma by mělo na demonstracích být pasé.

   1. Rajchl to vysvětlit jednoduše. Projevy a jejich délku měl časově dané, ale hold lidi skandovali o něco déle. To je už tak. Příště s tím už bude počítat, navíc každá další demonstrace bude samozřejmě jiná.
    V 89 to bylo to samé, ale lidi prostě chtěli změnu a tak je nějaké nepovedené proslovy nemohly z vytčené cesty odradit.

    1. Hnidopichu popravdě, to Vaše profesionální revolucionářství už mě pěkně sere.
     Nemůžu s tím samozřejmě nic dělat, ale chci, abyste to věděl a dával si na to pozor.

   2. Těší mě, že pomalu chápete, že demonstrace je divadelní představení, mám mít svou režii a má mít myšlenku. A o té se musíte pohádat někde jinde než na pódiu.

   3. Mikrofon a dav lidí před Vámi, to je panečku kouzelná věc. Není to jen obyčejná tréma, je to víc.
    Tady musím vyseknout poklonu Vidlákovi, to je panečku povaha, nenechat se rozhodit mikrofonem a davem pečlivě naslouchajících lidí! Fakt klobouk dolů, protože sám vím, o čem to je.
    Člověk, který v osobním rozhovoru mluví plynule, smysluplně a přesvědčivě, před mikrofonem samotným a tím davem, má okno velikosti výkladu v Bílé labuti a není s to, dát dohromady smysluplnou větu.
    StK bude vědět, o čem píšu.
    Tento stav se podivuhodně často vyskytuje i při „mikrofonu na záznam“, kdy dotyčný sice ví, že nehovoří přímo k lidem, ale na záznam, který se dá kdykoli stopnout a vrátit – ale i přesto je nervózní, jak sáňky v létě.

    1. Jak tak nad tím přemýšlím, tak je to nejspíš pocit zodpovědnosti, co Vám i v malé, akulitové rozhlasové kukani zavazuje hubu a brzdí mozek.
     V tom momentu, kdy po bílé z režie na stolku naskočí červená, tak Vám bleskne hlavou, že Vás právě poslouchá třeba milión lidí. Je to pecka a ne každý to zvládne, například Leona Šenková na RockRádiu.
     Dá se na to samozřejmě zvyknout a tisíce moderátorů to denně dokazují – jenže ten zbytek, ti obyčejní lidičkové, ti se zachovají stejně, jako ti dneska pranýřovaní „nudní řečníci“.
     Možná byste změnili názor, kdybyste je slyšeli mluvit v soukromí.
     Možná je to právě ten pocit zodpovědnosti, mixovaný s trémou z davu lidí, který Vám doslova „visí na hubě“, který dotyčné řečníky svázal.
     Nikomu bych to nevyčítal, pokud to nebylo těch pár (asi tři), co doopravdy mleli hlouposti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *