20 července, 2024

Soumrak unijních elit

Ve Francii se potvrdilo, že Macron měl velice citlivý politický čich a udělal přesně to, co bylo zapotřebí udělat, aby Le Pennová nevyhrála volby. Nahrával mu francouzský dvoukolový systém (který zavedl de Gaule), kdy si voliči v první kole užijí a ve druhém kole se leknou vlastní odvahy. Le Pennová volby správně zhodnotila, že její vítězství je jen odložené. Macron totiž nečekal, až francouzská pravice ještě víc zesílí a Francouzi si ještě víc zvyknou na tamní hýkání progresivistických mééédií a přestanou se „těch fašistů“ bát.

Macron je typickým představitelem euroelit. Dokonale patří na fotku vedle Merkelové, Leyenové, Hollanda, Timmermanse, Klause Švába, Donalda Tuska, Maria Draghiho a dalších. Je prototypem těch, kteří vedli Evropu poslendních třicet let. Kteří zařídili Lisabonskou smlouvu, domluvili grýndýl, vítali migranty po milionech a nedovedli si představit, že by západní nadřazenost a hegemonie někdy pominula. Ostatně, stačí si jen přečíst henten Great Reset… tam není ani slovo o tom, že nebudeme nic vlastnit a budeme šťastní. Tam se onanuje nad čísly, jak moc je Západ vpředu, jak ho nikdy nic neohrozí a covidová pandemie je příležitost definitivně porazit všechny antiglobalizační soupeře tím, že lidem dají chléb a hry (a identifikační čipy).

Pokud jste Great Reset nečetli, sledujte stránky Petra Hampla. On to teď čte a komentuje na pokračování.

Macron už teď neměl většinu v parlamentu. Pokud chtěl něco prosadit, musel se domlouvat se stranami mimo svou středovou koalici. Většinou se obracel na umírněnější pravicové Republikány. Ve Francii to takhle jde. Právě od dob de Gaula mají systém, který prezidentovi dává docela slušnou moc. Obzvlášť, je-li Francie ohrožena zvenčí a nebo zevnitř. Kdy to nastane? To rozhoduje prezident.

Macronův tah s předčasnými volbami zařídil, že Le Pennová nesestaví vládu, ale za cenu toho, že vládu bude těžko sestavovat kdokoliv. Premiérem už zřejmě nebude Macronův člověk, ale upřímně, být francouzským premiérem v takové patové situaci, to bude na osobní politické sebezničení i zničení své vlastní partaje. Je úplně jedno, kdo to bude. V parlamentu bude chaos, nad kterým bude vyčnívat Macron jako jediný pilíř stability a bude k tomu mít spoustu prezidentských nástrojů. Macron si prostě jen vybral, koho se pokusí naštvané francouzské populaci předhodit jako obětního beránka.

Tohle se teď unijním elitám děje všude v Evropě. Prostě přišla bitva u Moskvy a jejich vojska byla vržena o sto kilometrů zpět. Ve starém Římě také zjistili, že jejich římské legie už na Germány nestačí, tak prostě začali proti Germánům najímat jiné Germány. Byl to začátek konce, ale předtím byl ještě pořádný bordel.

Volby v Británii i ve Francii jsou takový začátek konce současných euroelit. Jsou logickým pokračováním toho, co se ukázalo na ukrajinských bojištích. Západ už nemá sílu, aby porazil Rusko a nemá už sílu, aby ekonomicky vládl. Bruselští Schwabovští lepševici už nemají sílu, aby určovali budoucnost. Už si musejí vybrat, s kým se spojí a kdo jim bude méně nebezpečný. V příštích volbách to čeká Němce a za rok to čeká i Fialu. Všechny demonstrace a protesty jsou toho průvodním jevem. Lid už jich má plné zuby. Ještě mohou chvíli využívat svou mediální sílu a strkat voličům před obličej různé falešné vějičky a přesměrovávat jejich frustraci jinam, ale to je zbraň na jeden výstřel. V dalších volbách už to nefunguje. Odchod od majnstrýmu je stále naprosto jednosměrný.

Hele, a teď vážně…

Macron vypsal předčasné volby, aby to dopadlo právě takhle. Dal všem stranám strašně krátkou dobu na kampaň a donutil je tím, aby vytvořily narychlo koalice. Macronovým cílem byl chaos, protože to jediné ho mohlo zachránit. Globalistům by se samozřejmě hodilo, aby se pravice bila s levicí a ještě lépe, aby se levice ihned rozhádala mezi sebou, protože podle výroků jejich představitelů tam mezi sebou mají všechno. Grýndýl, Palestinu, Izrael, Ukrajinu, migraci, podporu války, podporu míru i podporu Ruska. V tomto se podobají Labouristům v Británii. Nikdo neví, co přesně z toho vyleze v podobě hlasování v parlamentu. Obzvlášť ne my, co sledujeme francouzskou politiku z české Kotlinky.

Nejpravděpodobněji z toho nakonec vyleze pokračování Macronovy politiky jinými prostředky… a s jinými viníky.

Proto jsem psal, že kdyby měl Fiala rozum, tak by udělal předčasné volby i u nás. Mohl by dosáhnout podobného výsledku. Malé strany by se nestihly připravit, maximálně by udělaly nějaké nesourodé koalice, které by měly minimální úspěch a ODS by hladce vládla s ANO, protože ti jediní by byli připraveni. V republice by byl sice bordel, ale z něj by vyčnívali Modroptáci a Andrejko. Fiala to samozřejmě neudělá, protože je jen lokaj a nikoliv globalizační šachista jako Macron.

Je ošidné srovnávat francouzské reálie s těmi českými. My tu nemáme patnáct procent muslimů, nejběžnější české jméno není Mohamed, nemáme tu Středozemní moře chráněné vykastrovaným Frontexem, nekolonizovali jsme Alžírsko. Stejně tak nemáme silné odborové centrály, které jsou schopny drsného vyjednávání a ještě drsnějších protestů. Myslivci u nás nejsou silná lobbystická organizace a nevstupovali jsme do EU s tím, že Němci zaplatí našim zemědělcům nejvyšší dotace v Evropě, což si francouzští zemědělci žárlivě hlídají. Také nejsme jaderná mocnost a stálý člen Rady bezpečnosti OSN s právem veta. Francie je nejmenší velmoc a také nemá přátele, jen zájmy.

Náš volební systém také není stejný jako francouzský. Jejich dvoukolové volby upřednostňují osobnosti před stranami. Na konkrétní situaci v konkrétním obvodě hodně záleží. Ve skutečnosti všichni víme houby o tom, jak to ve Francii teď bude dál, protože kromě asi pěti jmen francouzských politiků neznáme těch šest set dalších. Nečekejte, že se bude hlasovat podle nějaké stranické disciplíny… ve Francii opravdu ne. Nikde také není řečeno, že Melenchon, Le Pennová i ostatní nakonec nebudou mít rozum. Jedno je totiž spojuje – nenávist vůči Macronovi a Bruselu. Před volbami se mluví jinak než po volbách. Ono je totiž možné úplně všechno a děláme si obraz z dost neúplných střípků.

Jen tak namátkou:

O Melenchonovi pozitivně píší Poláci, že podpora Ukrajině bude pokračovat a zároveň o něm pozitivně píší Rusové, že podpora Ukrajině se zmenší. Euroskeptici se na svých profilech tetelí, že výsledek voleb je důvod, proč si Kallasová zase může sbalit fidlátka, protože se nikdy nestane evropskou ministryní zahraničí, stejně tak se už kochají nadějí, že ani Leyenová se možná neudrží… a eurooptimisté se ve stejnou chvíli radují, že vše je díky Macronovu tahu zachráněno. Vondra si stěžuje, že Macron pomohl k vládě antisemitům a komunistům (kterých je asi osm). V Maďarsku píší, že Patrioti pro Evropu získají Le Pennovou, Švamberk u nás píše, že ji nedostanou a Babiš udělal chybu, že nezůstal v Renew. Dnes už víme, že ji mají a předsedou Patriotů bude Jordan Bardella. Ale Patriotům se budu věnovat v zítřejším článku.

Střízlivě řečeno, Brusel sice udržela Macrona, ale ztratila Francii. Ta se teď ponoří do volebního patu a bude mít svých starostí dost. Taková byla cena, aby unijní elity ještě chvíli rozhodovaly a udržely iluzi jednoty. Británie sice není součástí EU, ale elity má stejné. I tam udrželi iluzi jednoty jen za cenu bordelu v ulicích. Holandsko na tom také není nijak zvlášť dobře a o Belgii ani nemluvím. Na řadě je Rakousko, připraví se Německo. Všechny tyto země mají výraznou muslimskou menšinu, všechny ještě nedávno byly pupkem světa, motorem globalizace i mocenské arogance, všechny si zničily průmysl grýndýlem a mají tendenci v tom ještě pokračovat. Všechny se angažují proti Rusku (jen Rakousko je neutrální) a všechny prohrávají i podle vlastních pravidel.

Jestli něco volby ve Francii ukázaly, tak mentalitu Hitlerova bunkru prounijních elit. Ještě nějak oddálit nevyhnutelný konec. Ještě obětovat kus vlastního národa i vlastní země, ještě obětovat hospodářství, prosperitu, ještě přimhouřit oči nad útoky na synagogy, ještě se pokusit rozeštvat lidi proti sobě. Bordel v ulicích je pro unijní elitu snesitelnější než změna smýšlení a změna směru.

Myslím, že do našich parlamentních voleb budeme mít celou řadu příkladů toho, co nemáme chtít a co naopak chtít máme. Kdysi nám Kalousek otloukal o hlavu řecký příklad. Myslím, že teď se bude mluvit o britském příkladu, francouzském příkladu a možná i německém příkladu. A také o maďarském příkladu, který zůstává jediným majákem normálnosti.

Klára Samková to včera řekla správně: Všichni věděli, že se unijní elity budou držet koryt za každou cenu. Ale málokdo tušil, jak velká cena to bude.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

268 thoughts on “Soumrak unijních elit

 1. Dnes vyšla zpráva, že Patrioti v boji s migrací chtějí pomocí armády hlídat jižní pobřeží EU. Zní to dobře a jednoduše. Ale.
  Řekněme, že migranty vojáci na pláži pochytají. Ale co dál? Stejně se nebude vědět a nepůjde dokázat z jaké země kdo pochází. Takže si je nikdo nevezme zpět, i kdyby je naložili na loď a odvezli přes moře někam do Afriky. Nikdo si je nepřebere. To je budou shazovat na padácích náhodně nad Afrikou?

   1. Jenže EU si již napsala a odhlasovala příslušné zákony, smlouvy byly podepsány a zabetonovány. Na jejich přepsání a zrušení je potřeba 3/4 hlasů, tedy naprosto nereálné dnes a každým dalším rokem ještě méně.
    Viz. Anglie a její vesničky ve Rwandě za miliardy. Prý se podařilo poslat celkem 2 kusy. Jen doprava jednoho stála přes 600.000 (speciální letadlo a eskorta). Nová vláda to prý již ruší. Tak nějak si to představujete?

   2. Stačí odchytit u afrického pobřeží a vyskladnit tamtéž na břeh. Záchraně „trosečníků“ bude učiněno žádost (jsou přeci na pevné zemi, kde utopení nehrozí) a když se to bude dost dlouho praktikovat (včetně potápění „ztroskotávajících“ lodí) sami se o přesun přestanou snažit.

 2. Lipánek zase perlil. Měl údajně prohlásit: „Vrazi, kteří útočí na děti v nemocnici, jsou odpadem lidstva.“
  Nevím, zda tím myslel demolice democnic v pásmu Gazy, které jsou dobře zdokumentovány, nebo poslední události v Kyjevě. Takové výroky si může dovolit nějaký novinář, ale nikoliv ministr zahraničí. Zejména, pokud se prokáže, že se jednalo o provokaci. Je skutečně podezřelé, že vždy, když Zelenský něco chce, dojde k nějakému „incidentu“.
  Ministr by měl být vždy kultivovaný, „diplomatický“. Co bychom ale čekali od piráta? Vzpomeňme si na arogantního Kolaju, Michálka či další pirátské výtečníky!

     1. No obalil se poslední dobou sádlem slušně, to v jeho věku indikuje nemalé zdravotní potíže do budoucna. No kdo chce kam …

  1. A položil si Lipavský základní otázku Cui bono?
   Proč by Putin cíleně bombardoval dětskou nemocnici? Plusy a mínusy z vojenské hlediska, z hlediska pí ár, …

   1. Lipavský tu není od toho, aby si kladl nějaké otázky. Pokud jste to ještě za 3 léta nepostřehl, máte také asi nějaké problémy.

  1. Srdečný dík Lukačovičovi za potvrzení, že to byla false flag akce 😀
   „Dětská nefroložka – sirota ze Lvova“ již byla také zmiznuta.

 3. Francií právě projíždí peloton TdF2024. Kolem cest jsou špalíry lidí. Snad z 99% jsou bílí. Kde jsou ti tmaví Francouzi? Já bych se tam bál opustit barák.

      1. Jede tam Binham Girmay, excelentní sprinter, momentálně v zeleném dresu nejlepšího závodníka bodovací soutěže. Proč ho nepodpoří? Přeji mu úspěch. Jsem tím rasista?

      2. já rasista nejsem, nemám rád ani bílý debily, jako seš ty

       takhle seš už spokojenej, když víš, že nediskriminuju?

   1. Nektery prijdou domu a najdou doma ze u nich ted bydli jiny ,ty je slusne pozadaji aby dal platili vsecky poplatky ,elektrinu a nebyli rasisti..Uz se to stalo vickrat..

    Macaronkova velice citliva ,politicka cuchani..
    Le Pen ziskala zdaleka nejvic o 400 tisic hlasu v demokratickych volbach
    vice nez strana dalsi. 9 milionu a 400 tisic priblizne..
    Je rada ze skocila treti , mohla dopadnout treba se svou stranou az desata..
    Vladu dostali zdaleka mensim poctem hlasu komunisti..
    Podvody nejsou zadny cuchani. Podvody sou porad jenom sprosty podvody..

 4. Hm, unijní elity.
  Slovník cizích slov říká, že elita jest výkvět, menšina s mimořádnými vlastnostmi.
  Vesničan, když se zamyslí nad oněmi unijními elitami, co vidí, co mu přijde na mysl?
  Papaláši.
  Kujóni.
  Výtečníci.
  A další výrazy, které jsou jednak nespisovné a navíc neslušné.

  Já bych řekl, že soumrak nad unijním papalášstvem.
  Obávám se však, budou-li snad nahrazeni, pak zase tvory ze stejné kategorie.

  1. K tomu nahrazování – Jak je možné, že jediné kolo, které jistě určuje pořadí, nestačí k určení pořadí?!?!?!?!?
   Dvoukolák je chrání a bude chránit každého politického zbabělce, protože dokáže po druhém kole zbuntovat ostatní zbabělce do houfu.

   1. Máš taky tolik pohlaví, kolik máš vzájemně různých přezdívek?

    buchanka, federalni kriminalni ustredna, hanca a tonca, mama pluku, drisemezku, prezident rhodesie, marta a tena, tlusta berta, skopcak, brilantni analytik… (no, to teda jo), autofokus, machorka…

    Potřebuješ psychiatra.

 5. Velice bych se přimlouval, aby i alternativa měla nějakou svoji ověrovnu. Dnes byl publikován údajný článek bývalého švédského ministerstského předsedy Karla Bildta, který je plný dezinformací.
  Zase jako obvykle strašení, co se může stát, pokud Rusko vyhraje.
  Je ovšem nutno připomenout, že Bildt se o válku zasadil nebývalou měrou, a to především svými akcemi na Balkáně. Bildt byl jedním z aktérů jednostranného vyhlášení nezávislosti Kosova dne 17.2.2008. Švédsko bylo jedním z prvních států, které tuto nezávislost uznalo a Bildt byl prvním ministrem zahraničí, který učinil oficiální návštěvu Kosova, dne 8.3.2008. Bildt podporoval též vojenskou intervenci v Libyi. Švédsko se zapojilo aktivně do bombardování Libye.
  Bildt byl také horlivým stoupencem převratu na Ukrajině v roce 2014.
  Bildt tvrdí, že nejvíce Ukrajinců emigrovalo z oblastí, které obsadilo Rusko. Zapomněl ale dodat, že podle oficiálních informací Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky odešlo cca 3 mil. Ukrajinců do Ruska. Navíc, podle všech dostupných informací, počet obyvatel Krymu neklesl, nýbrž vzrostl.

  1. von tam placal ze kdyz rusko obsadi ukrajinu tak se rozpadne protoze ukrajinci se budou bourit pod okupaci a to bude bezpecnostni hrozba. nechapu, to snad KoZa chce ne? ani nepochopil nebo nechtel pochopit, ze rusko nechce celou ukrajinu jen vychod, protoze na zapadni cast odsune ukrajince aby se jim tam prave nebourili a na vychode zustanou ti co rusko vitaji (ukrajinsti rusove) a presidli tam dalsi rusove.

 6. Seznam: „Co zasáhlo nemocnici v Kyjevě“

  Pusťte na celé obrazovce, krokujte a zaměřte se na detaily. Vzdálenost, reálné rozměry rakety s ohledem na perspektivu, změna zbarvení při prolétání okrajem mraku blíž k pozorovateli, změna kresby mraku okolo zadní části rakety těsně před a po vylétnutí z mraku. Video končí před dopadem. Jak velká by byla exploze, s jakým účinkem při dopadu rakety předstírané velikosti? Porovnejte s účinkem příkladmo V2 dopadající na Londýn.

  Správně, je to podvrh.

  1. Nějak mi to připomnělo 911 a přistání toho Boeingu v Pentagonu. Na tom jediném zveřejněném záběru z kamery u pumpy nebylo to letadlo ani na jediném snímku. Muselo letět kurevsky rychleji, než ty střemhlav letící rakety, když tu stihlo v pauze mezi snímky.

   1. Už tenkrát v jůesej létala, dnes již běžně masově používaná, dokonce v budoucnu i u nás, Černochovou objednaná, neviditelná letadla.

    1. Tři velmi dobře pojištěné budovy. A zlé jazyky tvrdily, že budovy již nesplňovaly bezpečnostní opatření a jejich rekonstrukce by stála více než postavení nových. Jistě jen nějaké fejkňůsy.

  2. A nehybný výtrysk výbuchu zpoza budovy vpravo. Jak velké na fotografii v poměru k budovám, které jsou měřítkem, by bylo letadlo- nosič z ilustra ční fotografie na Seznamu, přibližně čtyřikrát tak dlouhé co raketa?
   Video je animace složená z vkomponování rakety do fotografie. Posun obrazu není švenkováním při snímání, ale posunem výřezu.

  3. Schumi.
   já pod tím titulkem našla cosi, co se tváří jako video, ovšem hejbe se tam jen něco, co by mohla být raketa – všechno ostatní bez pohybu. Taky přesvědčivé……

   1. Jistěže. Už tam není. Nikdy nebylo. Pamatovat si je zločin. Myslet je zločin. Jediná pravda je zjevená Velkým Bratrem.

    1. Za starých časů se říkávalo, že ukrývat výtisk Rudého Práva starší tří let je trestné.
     Doba pokročila. Teď bude problém video starší třiceti minut …

 7. Best k Patriotům pro Evropu a Trumpovi.

  https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2024-07-08

  “ Patrioty pro Evropu je tedy třeba vnímat víc než jen jako frakci v Evropském parlamentu; je to také Trumpův přípravný tým pro Evropu.“

  Uvidíme, co se v USA okolo voleb semele. Další věcí je, zda se síly, kterým hrozí upozadění, nepokusí situaci překlopit ve světovou válku.

  1. Klobouk dolů ale Babišovi se podařil husarský kousek. Ještě včera se všichni smáli až se za břicho popadali a dnes jsou Patrioti třetí největší frakce v EP.
   No jsem zvědav.

   1. Nejsem Babišovec, ale přál bych mu to upřímně jako satisfakci za ty všechny hnusné podrazy kterým tady dlouhodobě musel čelit. A také věřím, že se ještě nějaké významné satisfakce dočká i na domácím hřišti.

   2. Hospidařské novinky mají dnes psotník:
    “Babišovi „Patrioti“ jsou podraz. Jdou hned natřikrát proti zájmům Česka” 😁
    Nicméně mne Babiš a Havliček včera vůbec nepotěšili:
    “všichni víte, že jsme odsoudili kategoricky Rusko, a všichni víte, že jsme podpořili drtivou většinu všech opatření, která byla právě na podporu Ukrajiny. A současně dovolte, abych tímto kategoricky odsoudil útok Ruska na Kyjev a na dětskou nemocnici, porodnici. Je to barbarský čin, který nemá žádné ospravedlnění”
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Videli-jsme-to-ve-Francii-Migranti-a-volby-Babis-vystoupil-na-mimoradne-tiskovce-758096

    1. Poznáte je po ovoci, počkejte až uzraje, uvidíme všichni. Slovy jen vyrážejí klacky libtardům, aby je nesežrali zaživa. Smutný stav.

    2. Ano, i Petr Honzejk by měl být ověřen: https://archiv.hn.cz/c1-67340720-babisovi-bdquo-patrioti-ldquo-jsou-podraz-jdou-hned-natrikrat-proti-zajmum-ceska
     Článek je plný dezinformací, resp. vyložených lží. Např. Honzejk tvrdí: Před rokem 2004 to byli právě oni (míněno rakouští Svobodní), kdo při vstupních rozhovorech blokoval uzavření kapitoly energetika a de facto tak oponovali našemu vstupu do unie.
     Honzejk v tom vědomě lže. V roce 2004 byli sice Svobodní součástí vládní koalice, ale jako menší partner. Kancléřem byl Wolfgang Schlüssel, ministryní zahraničí Benita Ferrero-Waldnerová, ministrem zemědělství, lesnictví, životního prostředí a vodního hospodářství Josef Pröll, všichni za Rakouskou lidovou stranu. Takže, pokud snad někdo něco blokoval, tak to byli lidovci, kteří jsou v Evropském parlamentu členy frakce EPP.

    3. Patrioti pro Evropu. Není to náhodou protimluv? Tak buď jsem vlastenec a jsem proti EU nebo jsem pro EU, ale pak nejsem patriot. Jasně, argument bude, že chtějí změnit EU. Což ovšem nejde. No já vidím výsledek eurovoleb spíš jako prohru skutečné opozice proti EU. Díky Babišovi (ale nejen díky němu, Le Pen má také své zásluhy) se podařilo rozložit frakci ID, takže místo jedné silné frakce máme dvě. Jednu stranu mírného pokroku v mezích zákona (v mezích EU) neboli Patrioty pro Evropu a jednu sice vlasteneckou, ale mnohem slabší Evropu suverénních národů (Europe of Sovereign Nations, ESN)

      1. Já v tom ale vidím rovnítko. Jak může být patriot pro Evropu? Takže je vlastně evropský patriot, nikoli český vlastenec? Takže to je vlastně stejné, když libtardi tvrdí, že jsou Evropané.
       EU zrušit nechtějí, chtějí ji reformovat. Což ovšem nejde. Leda tím, že by se rozpadla. To ale Babiš, dýzl a fízl, Salvini ani Le Pen nechtějí. Počítám, že to nechce ani Orbán. Ale Orbán se alespoň snaží získat výhody pro Maďarsko, což se o Babišovi říci nedá.
       U Salviniho a Le Pen si už nejsem jistý, co vlastně chtějí.

   1. Nějaký člověk, který tvrdí, že dva roky studoval čtení z čar na ruce a potom toho nechal protože zjistil, že umí předpovídat lidské osudy.
    To mi stačilo.

     1. Zajímavě jo, už se dostal k mimozemšťanům a to nemluví ani čtvrt hodiny. 🤣

      Ale když si vybavím Vaše diskuse s piccolominim, tak Vy si z toho třeba něco vezmete.

      1. Už to nedávám a musím ho vypnout, ale někde okolo 21:00 vysvětluje, jak se na Slovensku slaví Vánoce se stromečkem protože žilinský znak má starý ( u něj snad 8000 let ) kříž s kořeny a vůbec mu nevadí, že vánoční stromeček se používá ani ne 200 let. Fakt bombarďák, ale metodiku manipulace má zvládnutou skvěle, zřejmě podle ohlasů pod videem ovládá i nějakou sektu následovníků.

        1. Nikoli, jen vyjmenovával v čem je duch, dokonce v tom co jsem slyšel to ani neoznačil za původce. Bylo to relativně brzy na začátku.

 8. Čína má vedoucí pozici v počtu patentů souvisejících s generativní umělou inteligencí (AI), vyplývá ze zprávy OSN. Z Číny v letech 2014 až 2023 pocházelo přes 38 000 patentů s generativní AI, což představovalo zhruba šestinásobek ve srovnání se Spojenými státy, které skončily na druhém místě.

  https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-ai-jeden-patent-za-druhym-cina-se-stava-ai-velmoci-40479430#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=abtest258_redesign_vyhledavani_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 9. Je zajímavé,co se děje jinde.Ale pro nás stále platí,že nás
  zachrání jedině obnova železné opony – tedy ne vazby na Rakousko –
  a odchod z Evropské Mumie.NATO dostane na zadek a chcípne
  samo.

   1. Já zase děkuji za Největší touha otroka……celý život se zabývám
    průběžně svobodou,a není to snadná věc.Myšlenková mapa,
    kterou se chystám vytvořit,nebude jednoduchá,ale nemám na
    to teď čas.(bojuji proti fašistům v naší státní správě a justici).
    Taky bych ještě mohl nabídnout : Vláda duševních naháčů.
    To asi nebude ani žalovatelné.Hodně zdraví a jsem stálým
    příznivcem.

  1. Tentokrát to může být naopak. Ze západu budou koukat přes dráty k nám a závidět, že se např. v noci dá vyjít ven – pokud se to tu nezaplevelí. A jejich pohraničníci je budou lovit. Jen aby se stihlo to zatáhnout včas.
   Dnes se už ví, že bohatství hlavně NSR byla výkladní skříň pro Východní Evropu. Ukázat, jak komfortně se dá žít, abychom my záviděli a chtěli změnu režimu zevnitř. Soft power.
   Teď, když už jsou kuřata v jedné ohradě netřeba příkladu a postupně se dře na krev všude podobně.

 10. Capi hnizdo, francouzska verze
  „🇫🇷 Pařížská prokuratura zahájila vyšetřování Marine Le Penové pro podezření z porušení pravidel financování volební kampaně v roce 2022.

  Informuje o tom televizní kanál BFMTV s odvoláním na své zdroje. Podání na prokuraturu podala Národní komise, která kontroluje zákonnost proplácení prostředků na výdaje kandidátů během voleb.

  Výsledkem mimořádných parlamentních voleb z minulého týdne je vítězství koalice levicových stran Nová lidová fronta, druhé místo obsadila Macronova koalice a třetí Národní unie Marine Le Penové.“

 11. O.T: Co uděláte, když si z ideologických důvodů zakážete vyvážet svá piana největšímu světovému odběrateli – do Ruské Federace – a přesto o ty prachy nechcete přijít? No přece založíte sbírku, zblblí Češi vám to ještě rádi zaplatí. https://pianadoskol.cz/

   1. Nejdřív do Číny a teď už i do Indonesie.

    Jj, když miliardář založí nadaci a sbírku, tak mi v peněžence a na účtu začne hotové pozdvižení a peníze se jenom třesou na to, aby se mohly přestěhovat do jeho kešeně 😀

 12. Asi snáze je svést revoluci s lidmi než s nějakou planetou. Když evoluční proces byl započat s námi a stále se vyvíjí. Jen jména tomu dáváme, nerozumíme zdánlivě vlastním krokům, jež řídíme jako evolučně urychlení lepševici. To je opravdu dobré. Akorát, že snažší by snad bylo potlačit revoluci, racionálně. Možná opravdu nastal čas odmítnutí pravicolevicového dělení a je potřeba definovat vývoj jiným prizmatem. Lépe bychom tak my zezdola napověděli těm, kteří za nás hovoří, co mají říkat v souvislosti s tím, co od nich chceme. Pokud se evoluci ubránit nedokážeme, protože nám už svědomí nedovolí upřednostňovat nad ním kus žvance, musíne charakterizovat člověka současného jako skupinu bílých lepševiků oproti skupině červených lepševiků. No, takhle to zní trochu přitaženě, ale jistě víte, co myslím.

 13. Rusko odmítá, že by na nemocnici cíleně zaútočilo. Tvrdí, že budovu musely zasáhnout úlomky ukrajinské protiraketové střely. Podle ruské státem plně řízené agentury TASS ruské ozbrojené síly provedly úder na „objekty ukrajinského obranného průmyslu a letecké základny“. TASS také napsala, že jde o „kyjevskou provokaci, která má Ukrajině před summitem NATO zajistit další přísun finančních prostředků“.

  Tuto verzi popřela Ukrajina. Vyšetřovatelé zveřejnili snímky zbytků ruské řízené střely, kterou našli na místě. Podle jejich závěrů šlo o typ s plochou dráhou letu Ch-101, která je navržená pro přesné zasahování cílů na dlouhé vzdálenosti.

  1. Rezident UA na telegrame hovoril, ze skutocne spomalene zabery videi dokazuju, ze to boli ukrajinske a nie ruske strely. A ze vsetci najprv dostali prikaz to rozmazavat, potom aby utajili ze to neboli Rusi a teraz ze sa boja, ze im to Rusi rozmetaju na BR. Inak neviem kde to bolo, ale niekto upozornil, ze vzdy ked sa Zelensky niekam chysta, tak chvilu predtym sa stane nieco podobne. A ze ak by naozaj to bola nemocnica, tak by tam nebolo tych mrtvych relativne malo, ale podstatne viac. Ale samozrejme ako zamienka dobra

  2. Kdyby nemocnici (kterou vlastně???) zasáhla raketa, moc by z ní nezbylo. Ovšem na fotografiích je jakási budova s poškozenou fasádou a patrně i s místnostmi za ní.

    1. Canoso:
     Ano, to je zarážející na první dobrou; žádné srdceryvné záběry roztrhaných tělíček, žádné HLPy o statečných sestrách a lékařích, kteří zachraňovali vlastními těly, žádné rozzuřené rozhořčení nad tolika mrtvými dětmi.

    2. Jo.
     670 dětí a 1000 personálu.
     KDYBY tam práskla raketa, MUSELY by být minimálně desítky mrtvých a stovky zraněných.
     Ve skutečnosti – údajně 2 mrtví a 10 zraněných.

  3. Je tady fotka z videa,na které je americká raketa – tedy ukrajinská.
   Prý náhodně natáčela žena výbuchy a raketa tam proletěla.Takže
   ze snímku identifikovali americkou raketu.Je to bouda a vedle
   nemocnice bylo centrum ukrajinských tajných služeb.Rusáci se trefí,
   obzvláště do tak zajímavých cílů.A Zelího administrativa by se měla
   stydět.

    1. A ještě jednou – nemocnici měla zasáhnout raketa
     V nemocnici v tu chvíli bylo cit.: „…The Ohmatdyt children’s hospital treats children with serious conditions, such as cancer and kidney disease, and had about 670 child patients and 1,000 staff at the time of the missile attack on Kyiv yesterday, Danielle Bell, the head of the UN’s human monitoring mission, said….“ 670 dětí a asi 1000 zaměstnanců.
     Přesto jsou stále hlášeni pouze dva dospělí mrtví a 10 zraněných (počet zraněných klesl o šest?!).
     A „nefroložka Svitlana Lukianchuk“ zmizela beze stopy.

     Rusové patrně střílejí místo raket ty rozebrané pračky a ledničky, protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Nebo kartonové makety raket…

 14. Macron má strach z pouličních válek a bezuzdého násilí, které by se rozpoutalo v okamžiku, kdyby se prosadili k moci Lepenovci.

  Macron je typem ubožáčka, který raději skloní hlavu a nechá svou zem postupně zničit, než aby udělal radikální řez a obrátil kormidlo k normálu – byť za tvrdou cenu.

  Otázka ovšem je, zda není nakonec pravda, že zvrat je nevyhnutelný a pouliční válku by běžný Francouz prohrál.

  Nám zbývá jediné – za žádnou cenu nepřipustit podobný vývoj u nás, a to ani náznakem. Nepřipustit násilné umístění žádného primitivního musulmana nebo afričana, který NIKDY nebude kompatibilní s naším životním stylem.

  1. bezuzdého násilí, které by se rozpoutalo v okamžiku, kdyby se prosadili k moci Lepenovci.
   to je srandovní. a kdo by asi tak byl původcem toho násilí? on je to takový dobračisko, ochrání nás před sebou samým.

   1. ne, v tomto případě by auta zapalující liberální demokraté byli beránci proti hordám přičmoudlých kriminálníků, kteří by věděli, že jim léta pohodičky končí..

  2. O tom, jestli v ČR budou nebo nebudou migranti se u nás vážně již nerozhoduje. Smlouvy podepsány a zabetonovány.
   Stačí aby každý migrant dostal z Brusele kartičku občana EU a celoevropskou platební kartu na kterou mu každý týden přistane 500 Euro.

    1. A proč by to někomu vysvětlovali? Vysvětloval Vám třeba někdo, proč v Německu nakoupíte prakticky stejné zboží levněji a ve vyšší kvalitě? Na tom ani Petr Nutelovič Fialenko nic nezmění.

    1. Nebude to kartička, ale normální platební karta, tedy platit a vybírat hotovost kdekoliv. Každý migrant se již rozhodne sám, jestli zůstane v drahém Švýcarsku, nebo se přesune do levného Bulharska (kde je třeba nájem 10x nižší).

      1. Žádný zdroj. Jen mě napadlo, jak to přesměrování migrantů v rámci EU jde udělat elegantně jedním tahem. A pokud v Bruseli nevymyslí něco ještě jednoduššího, tak to udělají klidně takto. Platí Brusel.

   1. Svými argumenty jste mě ji po několikáté přesvědčil, že vystoupení z Úúnije přinese menší náklady, než setrvání v ní.

    1. Je to složitější a hodně bude záležet na konkrétních parametrech. Může to být tak i tak. Ono se totiž to vystoupení taky neskutečně prodraží, zvláště pro exportně orientovanou ekonomiku.

  3. Bezuzdné pouliční násilí?
   K tomu jen staré heslo vojáků základní služby:
   „Ať se jebou mezi sebou, aspoň nebudou mít čas na nás“
   Platí to stejně pro Francii, Británii, Německo nebo USA.

 15. It’s the economy, stupid, pronášel předvolební Clinton a vyhrál volby.
  Stejná idea dříve či později ovlivní politické dění u nás: https://www.youtube.com/watch?v=9AEJwQKEa9s

  Proč?
  Protože SA se nedohodla s USA na pokračování dohody „ropa jen za dolary“ a přidala se k BRICSu. Tím do značné míry sebrala USA možnost okrádat okolní svět znehodnocováním vlastní nekryté měny.
  D. Trump se to (nevědomě) pokusil kompenzovat povinným odebíráním americké zbrojní výroby, tedy uvalením 2% HDP daně podřízeným státům na obranu.

  Jenomže, jak se ukazuje na bojišti, us zbraně jsou v této cenové relaci značně předražené. F-35 vůči čínské J-20 tak ve volné konkurenci nemůže obstát. Je to Boeing, kdo má dnes potíže s kvalitou.

  Skutečný Kinžal, Dýku, zasadí Východ Západu zavedením svého mezinárodního zúčtování. Ropu? Plyn? Klidně, ale skrze BRICS systém, řeknou arabští šejkové protáhlým evropským obličejům. Protože to bude volný trh, kdo bude jednotlivé měny, tedy i jejich znehodnocování, ohodnocovat.

  Čili období To se nám to žije, když nám lidi půjčujou, se blíží ke konci. Čínské pracovní nasazení a asijská životní úroveň bude to, před co evropský volič bude postaven.

  1. Re: Zpj

   A kdo vám nakecal, že Trump se o něco pokusil NEVĚDOMĚ?

   Vždyť se děje přesně to, co Uncle Sam potřebuje! Ojropa je dnes a denně přesvědčována, že plyn pouze PŘES tankery USA a na zbrojení už 4 % HDP, protože jinak vás Ivan sežere, milé ojropské děti!

   1. Že nevědomě, soudím podle (mocných) nevědomých sil, které člověka ovládají.

    Trump zřejmě příliš vědomý není, a na prezidentskou kampaň jsou potřebné peníze, hodně peněz, a ty zbrojaři mají. A tak od něj pochopitelně očekávají i nějaké výsledky: fair play.

    Že Fiala, Černochová, Lipavský atd. jsou jen kurvy, to jim pochopitelně nikdo v Americe neřekne. Jednak jednají na úrovni, a pak, šlapka se prodává nejlépe, je-li přesvědčena, že nedělá nic špatného.

    1. Pamatuju si, když jsem po převratu zavítal do Thajska. Na jakémsi obrovském tržišti v Bangkoku tam jedna fakt moc hezká Thajka prodávala porno na CD. Tak jsem kulišácky navenek projevil lehký zájem a pak jí s vyčítavě smutným pohledem pravil předem připravenou větu: „Such a nice girl and such a dirty material“. „No dirty, no dirty“ pohotově odvětila ta kráska. Musím přiznat, že mě ta její nepředstíraná upřímnost docela nahlodala. 🙂

   2. ved hej, ale vtedy mala Europa velmi slusne ekonomicke parametre, v urcitej miere aj funkcne kolonie, ktore nevedomky ci vedomky prispievali. Teraz?? Prechadza deindustrilizaciou, bezpecnostna situacia sa stale viac zhorsuje, elity miesto toho aby sa snazili najst exit z cesty, ktorou priviedli EU do problemov, chcu nielen pokracovat ale este zrychlit…..cim si myslia, ze im to bude EU platit?? Az zacnu domaci este viac odchadzat mimo USA (kde to nie je vyrazne lepsie) a migranti budu robit stale vacsi bordel a stale mensiu produkciu, tak USA stratia nielen spojencov ale aj odberatelov, pretoze zadarmo to robit nebudu

  2. Boeing – jak se ukazuje, systém řízení kvality v Boeingu je v troskách. To je u firmy, která vyrábí letadla, rakety aj. věci s požadavky na vysokou bezpečnost docela zarážející. Těch problémů je doopravdy hodně – dvě letadla i s lidmi KO, letadla se za letu rozpadají, vesmírné nosiče doletí k orbitální stanici, ale pro závady není jisté, zda doletí zpět atd.
   To ukazuje na SYSTÉMOVÝ průser, na to, že se společnosti a jejímu vedení asistovaně rozpadl systém řízení jakosti od analýz rizik FMEA přes řízení dodavatelů po mezioperační kontroly a vyhodnocování výsledků a zpětnou vazbu.

   To není žádná legrace a nápravy se nedá udělat od stolu, kdo dělal v kvalitě, ví své.

   1. Manažeři kteří to schválili dodali krásné kvartální výsledky po celou dobu co byli manažery, realizovali stock options a teď si užívají zaslouženého důchodu na jachtě.
    Dokonce i CEO který byl u toho když se průser provalil, dostal zlatý padák $31M

     1. Certifikát ISO 900x vám nezaručuje kvalitní výrobky, jen že máte ty správné certifikáty.
      Papír snese všechno.
      Takových certifikátů vám vyrobím 5 za hodinu i s hologramem a kulatým červým razítkem.
      Bývalý auditor I.R.C.A.

    1. To mají zcela určitě, ale vypadá to, že je to jen Potěmkinova vesnice.

     Boeing je výkladní skříň průmyslu v USA. Jak to vypadá na priferiji.

     To by bylo i částečné vysvětlení problému s vesmírnými nosiči, které má Musk. Celková nekvalita v celém systému výrobců a dodavatelů.

     1. tak vzhladom k tomu, ze USA uvalili sankcie na rusky titan, tak Boeing vraj kupoval od nejakeho cinskeho sprostredkovatela ktovie odkial, falosny titan. Bolo to niekde na americkych weboch:-) AIRBUS ma/mal vynimku

   2. No ale zato mají genderově i rasově vyvážené progresivistické prostředí bez diskriminace jakékoli preferované menšiny a s dostatkem bezpečných míst, kam se mohou zaměstnanci uchýlit v případě jakékoli pociťované vnitřní nepohody, například po křivém pohledu někoho dalšího z pracovního kolektivu.

     1. Boeing korporace je monopol , ale ani to je nezachrani. Dostanou stovky miliard este, vod vlady ,nez docista taky padnou.
      Bojujou za licky prava /ale ne tech co s nima litaji a padaji / a za cisty ovzdusi..
      Za prava investoru , dbaji o ne, aby je penize nezkazili..
      Tim ze investujou kam nemaji a tak sou investori ,blby idioti.

   3. Zřejmě to i souvisí s tím, že s růstem sofistikace výrobků roste i nutnost vyššího IQ. A ten mají Číňané v průměru vyšší a je jich tolik, že ani američtí židé to nezachrání.
    (zakladatel TSMC se vysmál americké snaze přesunout výrobu čipů do USA – nejsou lidi)

    1. A pokud dolarová bublina splaskne, budou pro asijskou inteligenci materiální podmínky v Číně lepší.

     Na druhou stranu u nás zase budeme mít lepší podmínky pro inkluzi, rozmanitost a rovné příležitosti (debil, magor, úchylák a slušný inteligentní člověk budou stejnou měrou zastoupeni).

   4. Admirál:
    Zas na druhou stranu určitě plní normy roznamitosti a inkluzivity a možná je ve vedení i nejeden menstruující mužskej.

  1. Může to být pravda, ale také nemusí. Pokud něco takového napíše čučkaři řízený Areonet, tak je potřeba se mít na pozoru. Ono by se vám taky mohlo stát, že za šíření tohoto článku u vás zaklepou kukláči pod záminkou vašeho údajného „schvalování a popírání genocidy“, zatímco autorovi toho článku se nic nestane. Bacha na to. A to nikterak nefantazíruji, ale jen popisuji dosavadní zažitou praxi!

  2. Tam je jiný problém – nemocnice s označením „Okhmatdyt“ jsou v Kyjevě tři
   Která z nich tedy byla poškozena výbuchem?

   A aby toho nebylo málo, tak po údajné nefroložce se jménem „Svitlana Lukianchuk“ (legenda – sirota ze Lvova, vychovaná již zemřelou tetou) není do 8.7.2024 na internetu ani stopa. Ani latinkou, ani azbukou.

   1. Re: Občan

    8. 7. bylo včera. Jste přesvědčen o tom, že soudružka má povinnost se třikrát denně přihlašovat na fejsbůk?
    Nemůže třeba odjet na houby (s octem)?

    Jinak podle toho, co mi cpali pod nos Moskalové, ten shozený špitál je údajně jihozápadním směrem od začištěné fabriky na výrobu raket. Přesnou vzdálenost se mi nechce ověřovat. Ivan tvrdí, že 1,5 km (3:23 min).

    https://www.youtube.com/watch?v=w0DQi43_QWM&ab_channel=%D0%92%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B5%D0%A1%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%B8

      1. Jaký nasadí další kalibr? Ale lidé už jsou otupělí a mnozí považují děti cizinců za spratky a obtížný hmyz. Často právem.

       1. A nenávistná protiruská masirka pokračuje a děti jako rukojmí.
        Titulky z Blesku

        Světlana zemřela při péči o dětské pacienty
        Jedli vlastní děti, aby neumřeli hlady, příčina Stalin

       1. Nejstrašnější na tom je, že mi těch mrtvejch dětí a civilů je opravdu líto.
        Těch ukrajinskejch, těch donbaskejch, těch upálenejch v Oděse i zabitejch v Belgorodu a na krymskejch plážích.
        Jen mě nekonečně serou hovada jako Cemper, prasata jako ti naši váleční propagandisti, póvl a hnůj ((c) Miloš Zeman) v „naší“ televizi a v redakcích.

        1. Pane Pithart, chápu Vás, že jste asi nebývale citově rozrušen a vzrušen tou smutnou událostí, ale prosím, piště zde spisovně česky..
         Mě zase sere čecháčkovina, nějak jsem na ni alergický a vždy mi vyskakuje vyrážka na těle..
         Mějte tedy prosím pochopení, děkuji moc.

         1. Vedle:
          Obávám se, že krome Pitharta budete muset snést i mně – anebo přeskakovat. Někdy píšu spisovně, někdy, jak mně zobák narost.
          Jo ten Anonym nahoře jsem já – nevím, proč mi někdy utíká založený nick.

          1. Ano, taky píšu někdy spisovně a někdy, jak mi zobák narost. A moc mě to baví.

        2. To mě také.
         Ovšem na druhou stranu, děti mají rodiče, ti mají volební právo, Ukrajina je demokratická země.
         Stačilo vyhovět požadavkům Ruska na neutralitu a na dodržování práv národnostních menšin podle, když už se k tomu hlásí, podle standardu vyspělé západní demokracie. Tak mohli mít od Ruska podmínky aby žili jako v ráji. Pokud by si sami mezi sebou nedělali peklo…

         1. Tak to oni přece už udělali, zvolili si prezidenta, který sliboval ukončení války na Dombase. Že svůj slib. Nesplnil a pak pro jistotu další volby již raději ani nevyhlásil je věc jiná.

       2. Nemocnice, školka, školka, tržiště, škola, školka, nemocnice, nemocnice, škola, tržiště, nemocnice – da capo al fine.

 16. Great Reset:
  Likvidace zemědělců a producentů potravin tak již z Holandska dorazila i na Britské ostrovy. Kdo ovládne půdu na Ukrajině, ovládne trh s potravinami v Evropě!
  https://aeronet.news/britsti-zemedelci-dostavaji-dotace-za-to-ze-na-svych-polich-zaseji-plevel-a-transformuji-pudu-do-neobdelavane-podoby-v-ramci-udajne-ochrany-klimatu-zvere-a-mistniho-biotopu/
  Zatímco v Holandsku se vláda rozhodla vybíjet hospodářská zvířata pod záminkou, že produkují metan a dusík, tak naproti tomu ve Velké Británii začala vláda zemědělcům vyplácet dotace na plevel

 17. Strana RN Le Penové získala v neděli zdaleka nejvíce hlasů (37,4 procenta), dokonce o milion více než minulý týden (34 procent). Vzhledem k volebnímu systému a spojenectví mezi (židem) Macronem a „radikální levicí“ však bude RN třetí stranou, pokud jde o křesla.
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/07/jak-le-penova-ve-francii-tak-farage-ve-velke-britanii-tvrde-doplatili-na-spatny-volebni-system/

  „Takto vypadá volební systém ve Velké Británii (viz níže). Za 3,5 milionu hlasů dostanete 72 křesel a za 4 miliony hlasů 5 křesel,“
  košer podvrhy. Dobro došli na hranu propasti.

  1. Ten Francouzský volební systém je poměrně starý z dob De Gaulla. Když byl svět ještě normální tak fungoval. Ale dnes se svět změnil. Podrazy, lhaní, manipulace, korupce, propaganda je dnešní politika a tak se našla skulinka jak s voliči vyjebat.
   Vzpomeňte si na naše volby.

   1. Zase dalsi volby voblby, sou velkej uspech demokracie .
    V Kremlu sedi bejvalej komunistickej agent chce prepadnout kazdyho ,
    u nas zase dalsi na Hrade , taky chce valcit a prepadavat i s celou vladou
    a frantici rovnou celou vladu komunistu a soudruhu, /co asi udelaji s Francii ,
    budou gulagy napr.?, naka petiletka by se hodila ,boj s agenty a diversanty zapadu/,
    a ta taky chce prepadavat…Zvou ty zahranicni , malo a neochota mistnich..
    Ukrove maji jednoho, ten byl dlouho v Rusku a co se tam naucil??

  2. A úplně zjednodušeně jak s tím vyjebali.
   Máte v obvodu tři kandidáty tří stran. Normálně by se hlasy rozmělnili mezi ty tři a vítěz vyhrává.
   ALE po domluvě mezi dvěma stranami jeden kandidát odstoupí (prý jich odstoupilo přes 400 kusů) a najednou už máte pouze kandidáty dva a voličům odstoupivšího kandidáta nic jiného nezbyde než volit „menší zlo“ a tím toho co zbyl dostanou na první místo.
   A ten třetí utře nos.

   1. ale potom by sa to predsa malo prejavit v pocte hlasov vitaza, nie?? mi to pride dost na hlavu co pisu vyssie s tymi kreslami za x mil. hlasov

    1. RN sice volilo celkově nejvíc voličů, ale proti němu stály dvě (spíš 3 strany), které sice získaly míň procent každá, ale dohromady měly víc než RN. Co je na tom nejasného?
     Jestliže kandidáta RN v prvním kole volilo 25%, kandidáta spojené levice 20% a Macronova kandidáta 10%, je to ve druhém kole jedno. I když kandidát RN dostane 27% (přišlo víc voličů), Macron stáhne kandidáta a kandidáta levice tedy volí 20+10 (levice +macron). Tím pádem kandidát Spojené levice vítězí, i když RN dostalo víc hlasů.

      1. Jako v Česku. Vládní 5ti kolka a „opoziční“ šesté kolo s názvem ANO
       A nemá vítězná Nová lidová fronta jen 4 strany?
       Socialistická strana (PS), Nepoddajná Francie (LFI) Jean-Luca Mélenchona, koalice Zelených (LE) a Francouzskáu komunistická strana (PCF).
       Teda nevím, kolik toho je v koalici Zelených.
       Takže Nová lidová ftonta sestaví vládu, Macron bude jako v opozici a všichni budou koukat na RN skrz prsty.
       Kde jsem to jen viděl?
       Jé, ono je to stejné jako v Česku. Vládní 5ti kolka a „opoziční“ šesté kolo s názvem ANO.

       1. Nesestaví, nemají většinu, musejí si najít koaličního partnera a to bude opět slepenec. Proto jsem tu v diskusi o gratulaci Kateřiny Konečné psal že se ty volební koalice mohou rozpadnout dříve než se sestaví vláda.

   2. Ale vždyť je to stejné jako u nás. To si nepamatujete druhé kolo posledních senátních voleb?
    Průšvih je ta dvoukolová volba. Pokud by to bylo jako v Británii, (osobnost, jedno kolo, vítěz bere vše a je jedno jestli má 50% nebo třeba 39%), tahle podvody na systému by nešly.

    1. On je ve Francii ještě problém, že do druhého kola postupují všichni, co dostanou 12,5% a více, nikoli jen dva jako u nás při volbách do Senátu. Proto se dají dělat dohody.

 18. Politické mafie se o mrtvoly nehádají, dělí se. Vyžírají veškerý potenciál země a prodávají ho jako hokynáři na trhu.

  1. V žádném loutkovém divadle ještě marioneta neobživla, ani Masaryk ani Tutenchámon ani Žižka ani Hus ani Gottwald ani Marie Terezie ani nikdo. Dovedu si představit, o čem se bavili v obýváku než hupsli do hajan.
   Zase nějací ***oňi, někam je hoďte, nebo postavte nějakou továrnu, nebo uděláme třeba revoluci, zavolám šéfovi. 🤩

   1. Macron je sluha, poskok, řitní alpinista, kolaborant, škodná, parazit..
    Tak jak Fialový hnus, aspenistka Meloni, Boris Johnson…

   1. Co je na tom vtipnýho?

    Trh to normálně sežere, stát to proplatí a Klaus o tom napíše další knížku.
    Lidi až přijdou o všechny úspory budou škemrat na fašistickém úřadě práce (arbeit macht frei) o nějakou drbku na zapísknutí.
    Zatím to dělají kvůlivá soc a zdrav ve víře v marnotratnost feudálů, že jim něco dají, ale stačí posunout věkovou hranici z 25 let povinných na 50 let povinných a to už většina kokotů nedá, ikdyby volili pána boha přímo nebo korespondenčně. A až to velebníčci z parlamentní kantýny jedním škrtem pera zruší, stanou se z nich opět klasičtí nádeníci jako za feudála.

   2. Jaká ruka trhu?To je Klausova iluze.Ve skutečnosti není
    žádná konkurence,soupeři udělají kartelovou dohodu a jedou
    na zvýšené ceny oba.Žádný úřad tohle neodhalí nebo nechce
    odhalit.Deset vrhů – a kdo to živí?Vláda jim dává dotace,takže
    stačí vyhubit vládu a je po dotacích.Nakonec bude třeba Švédsko rádo,
    když se mu urodí nějaký Breivik,který jejich vládu probudí ze sna.

  1. problem budu mat Nemci, lebo oni pocuvali vsetky tie hlasy, ze netreba si kupovat byty, lebo stacia statne:-( no a v tomto pripade zacnu tychto najomnikov skor ci neskor vytlacat prave tito kuceravi…..a to bude poriadny problem

 19. Prijde mi to presne naopak:
  Brusel ma stejny program jako vitezna koalice, tedy ziskala Francii a lehce odsunula nevyzpytatelneho Macrona stranou.
  Elity nejsou v soumraku, jen doslo k jejich vymene ve prospech Brusele.
  V podstate to same se stalo i v Anglii.
  Nic se nezmeni do doby, nezli sve slovo rekne ekonomie a rozhodne, ze system je neudrzitelny, teprve pak dojde ke zmene.
  Evropske elity nemaji udrzitelny plan a nevi presne, co maji delat, tudiz se zoufale drzi stavajici trajektorie v nadeji, ze nevyboci.
  Vitezstvim Melenchona skoncila i politicka kariera Konecne a jejiho Stacilo!.
  Ze je s Melenchonem v parlamentni frakci Levice jenom proto, ze nemususi hlasovat s frakci, to je vymluma, s jakou neoblafne ani male dite. Sidlo v pytli neutajis.

 20. Všechny „elity“ se drží svých koryt do posledka. Znáte tu novelu „Pracka v láhvi?“ Tak si uvědomte, že jsme jenom olysalé opice. „Co mám, nepustím i kdyby mě to mělo stát život.“
  Do podrobností politiky na rozdíl od Vidláka nevidím. Ale myslím, že se tu najde dost komentátorů, kteří vám vysvětlí, jak to „doopravdy je“. Předestřou vám jejich nevyvratitelnou pravdu.
  Že každy jinou je v pořádku. Aspoň si můžete vybrat.

 21. Na to jak dopadly volby ve Francii mám jediný název: volební schizma.
  Protože jedna strana vládu nesestaví a dvě se budou těžko domlouvat na tom, kdo bude co prosazovat. Tudíž z toho bude pěkný guláš kdy se budou v menší či větší míře snažit vládnout všichni. Pokud se makarón nepokusí převzít moc natvrdo.

  1. Macron to asi udělá. Převezme vládu, aby zabránil chaosu, který sám vytvořil.
   Aby Macron zamezil vládě LePennové, musel zabránit vládě kohokoliv
   A aby Brusel udržel Macrona, musel obětovat Francii.

   1. otevřený egoismus a individualismus elit, které vědí, že Ony se nemusejí s nikým domlouvat… hrají své šachové partie, těží z nejednoty mas, které se proti nim nedokážou spojit. Chtělo by to trochu zenové zdrženlivosti v tom chaosu, konání nekonáním. At‘ se věci dějí… (No, ode mne to sedí :))

     1. Aha, jen pozor, pokud nemáte otázky, pak to svědčí o Vaší malé inteligenci, článek by právě měl vyvodit hodně otázek..
      Ale na to asi vaše představivost nestačí, čili nemá smysl dále něco rozvádět. Ono je nejjednodušší dát kupu smajlíků, to umí i malé dítě..
      Hold, komu není zhůry dáno, v apatice nekoupí – i dole pro Majibura.

      1. Rozpoznal jste to okamžitě a brilantně. Ano, já tady patřím k nejhloupějším. Inteligence mne obešla širokým obloukem, to vám tady mnozí rádi dosvědčí.

       Anče! Kubo! Hajnej!

       1. …ona ani ta apatika nebude úplně v pořádku, ale nebuďme malicherní.
        Rovněž se nemohu zbavit dojmu, že dává-li se už, pak rozhodně shůry…

        Nu což: komutátor, tomu tátor.

     1. Ještě k Vám – ne každý má schopnost pochopit vždy vše, protože se jeho poznání stále vyvíjí (resp. mělo by, pokud ovšem nedegeneruje..) Ale chytrý člověk, pokud narazí na něco, čemu v dané chvíli nerozumí, nebo mu to připadá nepochopitelné, tak „drží hubu“ a nedává najevo, že tomu nerozumí. Ono za pár let, až případě bude chápat více, mu to (Vám to) může oteřít oči.
      Klidně mi stačí, pokud článek pochopí pár lidí a ukáže jim další střípek do mozajky lidského vědění, či spíše nevědění..
      A uzavřu to krásným starozákonním příslovím – „Je škoda házet perly sviním“..

   2. Kdysi se ve Francii snad objevila nelibost v řadách armády.
    Ale teď,když by to chtělo diktaturu jako řemen,je ticho.
    A příjmy Francie nepřetržitě klesají.Je to jako nápis na
    hodinkách v jedné povídce : Zatímco se díváte na hodiny,
    čas běží.

    1. vsak hned po tom otvorenom liste predstavitelov armady, tam prebehla, ak sa nemylim, celkom dokladna cistka. A v Nemecku jakbysmet

     1. Nějak jsem to tehdy dál nesledoval.Ale generálové mimo službu
      mají pořád svoje kontakty,schopnosti a další dobré vlastnosti,
      nebo taky hafo špatných.Divím se,že se nespojí a nevymyslí alespoň
      projekt změny – a nepodstrčí ho aktivním generálům.Znají se,snadno
      vynechají blbce.

  2. Nová lidová fronta není jedna strana, ale nesourodý slepenec nejméně čtyř stran a hnutí s různými prioritami, které šly do voleb Spolu (co mi to jen připomíná?). Ale nejvyšší prioritou jsou KORYTA, což platí i u dalších stran (speciálně u té Macronovy). Takže se klidně spojí, tak jako se spojila pětidemolice u nás, a ve jménu těch koryt všechno půjde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *